Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 496 | 29.18 | 1:02.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.09 | |||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 473 | 29.32 | 1:03.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 458 | 30.67 | 1:04.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 452 | 29.50 | 1:04.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | |||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 383 | 31.40 | 1:08.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 362 | 32.41 | 1:09.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 359 | 33.11 | 1:10.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.21 | |||||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 289 | 34.37 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.53 | |||||||||
9 | Andreas Holst Lange | 2002 | 200 | 38.39 | 1:25.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.65 | |||||||||
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 328 | 32.71 | 1:12.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.96 | |||||||||
2 | Filip Bruhn | 2003 | 244 | 36.21 | 1:19.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.91 | |||||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | 233 | 36.82 | 1:20.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
4 | Karl August B. Balle | 2003 | 225 | 39.01 | 1:21.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 195 | 40.38 | 1:25.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.12 | |||||||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 193 | 40.14 | 1:26.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.81 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 177 | 41.27 | 1:28.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.70 | |||||||||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | 169 | 41.27 | 1:29.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.21 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 163 | 39.63 | 1:31.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.96 | |||||||||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 117 | 1:41.70 | 1:41.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:45.97 | |||||||||
11 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 87 | 1:52.41 | 1:52.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.12 | |||||||||
12 | Jakob Stærmose | 2005 | 70 | 54.84 | 2:00.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:11.89 | |||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DSQ | asynkroarme 50-100m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:52.38 | |||||||||
- | Kasper Kusk | 2003 | DSQ | crawl eft. start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:49.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |