Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alexander Fenger | 1999 | 32.29 | 1:10.78 | 1:50.84 | 2:23.88 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:20.50 | |||||||||
2 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.82 | 1:09.47 | 1:54.62 | 2:27.93 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
3 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 33.13 | 1:12.61 | 1:56.96 | 2:28.64 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:35.18 | |||||||||
4 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 31.93 | 1:12.30 | 2:00.04 | 2:35.56 | ||||
Svømmeklubben Nord | 2:32.21 | |||||||||
5 | Casper Petersen | 1999 | 39.60 | 1:28.57 | 2:31.51 | 3:14.67 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:13.45 | |||||||||
- | Mathias Madsen | 1999 | DSQ | 2 armtag und v bryst | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 29.95 | 1:04.13 | 1:45.25 | 2:16.14 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:14.86 | |||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 31.55 | 1:06.66 | 1:48.74 | 2:21.50 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.77 | |||||||||
3 | Benjamin Peruchon | 2001 | 30.28 | 1:06.63 | 1:50.47 | 2:21.60 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:24.37 | |||||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 32.17 | 1:07.61 | 1:52.41 | 2:23.98 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.44 | |||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 32.53 | 1:12.99 | 1:52.51 | 2:26.49 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:29.49 | |||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 32.92 | 1:10.13 | 1:54.79 | 2:28.84 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
7 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 30.95 | 1:10.39 | 1:53.47 | 2:29.02 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.69 | |||||||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 32.49 | 1:12.74 | 1:56.26 | 2:32.40 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 33.92 | 1:15.12 | 2:02.00 | 2:34.92 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:39.87 | |||||||||
10 | Magnus V. Ancher | 2001 | 35.83 | 1:15.89 | 1:58.88 | 2:36.00 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.81 | |||||||||
11 | Casper Krohn | 2001 | 35.58 | 1:16.73 | 2:00.16 | 2:36.72 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.24 | |||||||||
12 | Frederik Gaardsted | 2001 | 34.98 | 1:16.66 | 2:03.05 | 2:37.54 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.27 | |||||||||
13 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 33.90 | 1:13.55 | 2:02.93 | 2:38.18 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.51 | |||||||||
14 | Johannes Gasse | 2001 | 34.11 | 1:16.32 | 2:06.67 | 2:43.07 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.57 | |||||||||
15 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 35.58 | 1:19.55 | 2:08.94 | 2:46.59 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:59.19 | |||||||||
16 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 34.83 | 1:15.59 | 2:07.02 | 2:46.68 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:57.15 | |||||||||
17 | Amin Nedergaard | 2001 | 35.11 | 2:16.41 | 3:00.51 | 2:59.27 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.08 | |||||||||
18 | Jacob Petersen | 2000 | 46.57 | 1:35.23 | 2:25.64 | 3:05.56 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.80 | |||||||||
- | Johannes Wemmelund | 2001 | DSQ | Ingen ber. vend 100m | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:59.21 | |||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | DSQ | indadve fod i bryst | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 2:55.82 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 32.53 | 1:09.37 | 1:58.49 | 2:33.21 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 31.78 | 1:12.67 | 1:59.24 | 2:35.25 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:37.88 | |||||||||
3 | Rasmus Petersen | 2002 | 32.75 | 1:11.24 | 2:00.38 | 2:35.90 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:45.63 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 34.01 | 1:16.27 | 2:03.49 | 2:39.73 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.66 | |||||||||
5 | Christian Ottosen | 2002 | 35.43 | 1:16.23 | 2:02.09 | 2:40.37 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.88 | |||||||||
6 | Asbjørn Guldager | 2002 | 33.63 | 1:18.20 | 2:05.27 | 2:42.59 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:43.88 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 34.08 | 1:11.64 | 2:05.69 | 2:42.72 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.72 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 36.33 | 1:16.48 | 2:06.09 | 2:43.94 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.99 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 37.14 | 1:21.24 | 2:09.95 | 2:45.43 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.23 | |||||||||
10 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 33.89 | 1:14.04 | 2:07.97 | 2:46.18 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.67 | |||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 37.44 | 1:21.06 | 2:10.37 | 2:46.67 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:57.80 | |||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 36.32 | 1:21.11 | 2:10.02 | 2:48.37 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.81 | |||||||||
13 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 35.65 | 1:17.14 | 2:10.35 | 2:48.47 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.28 | |||||||||
14 | Marius Gystad | 2003 | 39.14 | 1:24.30 | 2:13.19 | 2:49.25 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.15 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 38.86 | 1:23.31 | 2:11.57 | 2:49.26 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:53.18 | |||||||||
16 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 36.15 | 1:19.01 | 2:09.91 | 2:50.67 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.60 | |||||||||
17 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 39.98 | 1:24.81 | 2:11.04 | 2:50.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:08.39 | |||||||||
18 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 38.84 | 1:22.50 | 2:14.69 | 2:51.28 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:57.91 | |||||||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 37.89 | 1:23.95 | 2:16.25 | 2:53.76 | ||||
Thisted Svømmeklub | 2:57.60 | |||||||||
20 | Oliver Fenger | 2003 | 40.07 | 1:26.06 | 2:14.57 | 2:55.58 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:58.16 | |||||||||
21 | Christian Oxenvad | 2003 | 44.43 | 1:28.92 | 2:20.79 | 3:00.35 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:20.61 | |||||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | 42.15 | 1:27.64 | 2:19.83 | 3:00.86 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.33 | |||||||||
23 | Oliver Christensen | 2003 | 42.35 | 1:29.69 | 2:20.82 | 3:01.47 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.29 | |||||||||
24 | Markus Toft | 2003 | 42.08 | 1:35.12 | 2:27.57 | 3:09.67 | ||||
TST Svømning | 3:15.76 | |||||||||
25 | Rasmus Antonsen | 2002 | 50.70 | 1:45.58 | 2:43.77 | 3:31.03 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:55.94 | |||||||||
- | Benjamin Friis | 2002 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.76 | |||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DSQ | På mave eft ven 75 m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:24.82 | |||||||||
- | Frederik Bergene Hansen | 2003 | DSQ | Asym arm fly 40 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | DSQ | 1 hånd vend 150 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Theis Dalgaard | 2004 | 38.88 | 1:22.15 | 2:13.65 | 2:59.54 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:59.26 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 42.02 | 1:33.98 | 2:28.14 | 3:11.52 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.34 | |||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 41.19 | 1:34.66 | 2:34.80 | 3:18.57 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:13.81 | |||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 49.70 | 1:38.38 | 2:40.29 | 3:21.63 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:24.10 | |||||||||
5 | Gustav Hoxer | 2005 | 44.46 | 2:43.66 | 3:28.13 | 3:28.13 | ||||
Thisted Svømmeklub | 3:39.66 | |||||||||
6 | Andreas Gaardsted | 2005 | 1:03.98 | 2:04.29 | 3:09.28 | 3:59.01 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:27.31 | |||||||||
- | Emil Togsverd | 2005 | DSQ | Ej fort. bev 75 m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
- | Capser Juul Jensen | 2007 | DSQ | Svøm på mave 15 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | DSQ | Ej fort. bev 75 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:00 |