Resultat för Øst Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 852 | 35.91 | 1:14.79 | 1:54.35 | 2:35.27 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.88 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 841 | 35.70 | 1:14.99 | 1:55.17 | 2:35.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.75 | |||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 839 | 35.53 | 1:15.16 | 1:55.65 | 2:36.09 | |||
Roskilde Svømning | 2:38.86 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 786 | 37.03 | 1:16.94 | 1:57.48 | 2:39.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.91 | |||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 743 | 37.34 | 1:18.52 | 2:00.27 | 2:42.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | 714 | 37.18 | 1:18.65 | 2:01.08 | 2:44.67 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.33 | |||||||||
7 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 691 | 37.14 | 1:19.11 | 2:03.10 | 2:46.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.51 | |||||||||
8 | Sofie Villum Færch | 2002 | 670 | 37.52 | 1:20.74 | 2:04.31 | 2:48.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
9 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 667 | 38.85 | 1:21.21 | 2:04.32 | 2:48.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.40 | |||||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | 660 | 38.77 | 1:21.13 | 2:05.02 | 2:49.04 | |||
Kalundborg SK | 2:47.59 | |||||||||
11 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 647 | 38.69 | 1:22.63 | 2:06.17 | 2:50.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.70 | |||||||||
12 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 645 | 38.54 | 1:21.85 | 2:06.75 | 2:50.33 | |||
Roskilde Svømning | 2:49.02 | |||||||||
13 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 641 | 37.75 | 1:20.82 | 2:05.46 | 2:50.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.53 | |||||||||
14 | Signe Fich Hansen | 2002 | 632 | 39.97 | 1:23.87 | 2:07.79 | 2:51.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.72 | |||||||||
15 | Liva Palmund | 2002 | 623 | 39.21 | 1:23.55 | 2:08.07 | 2:52.36 | |||
Roskilde Svømning | 2:50.01 | |||||||||
16 | Charlotte Malberg | 2002 | 615 | 38.96 | 1:22.67 | 2:07.69 | 2:53.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.26 | |||||||||
17 | Emma Bruhn | 2002 | 614 | 38.73 | 1:22.51 | 2:07.44 | 2:53.18 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.15 | |||||||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 613 | 39.32 | 1:24.13 | 2:08.86 | 2:53.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.66 | |||||||||
19 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 611 | 39.90 | 1:23.04 | 2:08.16 | 2:53.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.10 | |||||||||
20 | Johanne B. Hansen | 2002 | 604 | 39.02 | 1:22.68 | 2:07.67 | 2:54.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.47 | |||||||||
21 | Mille Graasbøll | 2002 | 601 | 39.85 | 1:24.75 | 2:10.12 | 2:54.42 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:00.14 | |||||||||
22 | Laura Janner | 2002 | 598 | 39.99 | 1:24.32 | 2:09.31 | 2:54.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.96 | |||||||||
23 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 594 | 41.13 | 1:26.37 | 2:11.90 | 2:55.07 | |||
Næstved IF | 2:53.70 | |||||||||
24 | Cecilie Porsdal | 2002 | 582 | 40.88 | 1:25.64 | 2:11.01 | 2:56.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:03.50 | |||||||||
25 | Julie Stampe | 2002 | 577 | 40.63 | 1:25.25 | 2:11.08 | 2:56.83 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:04.57 | |||||||||
26 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 563 | 40.26 | 1:25.75 | 2:11.93 | 2:58.24 | |||
Herlev Svømning | 2:58.24 | |||||||||
27 | Claudia Sperling | 2002 | 557 | 41.02 | 1:27.45 | 2:13.92 | 2:58.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.23 | |||||||||
28 | Amanda Hietala | 2002 | 550 | 40.92 | 1:26.10 | 2:12.59 | 2:59.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.83 | |||||||||
29 | Ida T Mose | 2002 | 548 | 39.81 | 1:25.46 | 2:12.23 | 2:59.88 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Hertzberg | 2002 | 541 | 41.33 | 1:27.06 | 2:13.43 | 3:00.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.81 | |||||||||
31 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 541 | 40.64 | 1:25.94 | 2:13.08 | 3:00.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.76 | |||||||||
32 | Fie Tönshoff | 2002 | 534 | 40.50 | 1:26.65 | 2:14.19 | 3:01.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:12.64 | |||||||||
33 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 524 | 40.11 | 1:26.95 | 2:14.83 | 3:02.61 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 515 | 41.94 | 1:28.44 | 2:16.50 | 3:03.61 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:04.14 | |||||||||
35 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 513 | 43.02 | 1:29.84 | 2:16.99 | 3:03.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:06.92 | |||||||||
36 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 506 | 41.29 | 1:27.84 | 2:16.11 | 3:04.66 | |||
Næstved IF | 3:16.61 | |||||||||
37 | Chastine Melhede | 2002 | 502 | 42.29 | 1:29.95 | 2:17.09 | 3:05.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Michelle Mortensen | 2002 | 487 | 42.25 | 1:30.23 | 2:19.82 | 3:07.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.92 | |||||||||
39 | Maria Andersen | 2002 | 482 | 43.42 | 1:31.65 | 2:20.08 | 3:07.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:16.56 | |||||||||
40 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 479 | 43.88 | 1:31.40 | 2:19.80 | 3:08.12 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.52 | |||||||||
41 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 474 | 42.83 | 1:31.30 | 2:19.67 | 3:08.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:20.20 | |||||||||
42 | Emilia Steen | 2002 | 470 | 42.60 | 1:30.78 | 2:19.47 | 3:09.26 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
43 | Anika Hedegaard | 2002 | 417 | 46.69 | 1:36.29 | 2:26.58 | 3:16.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 405 | 44.58 | 1:35.48 | 2:27.30 | 3:18.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:18.64 | |||||||||
- | Anne Føyn | 2002 | DNF | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.73 | |||||||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | Afmeldt | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.42 | |||||||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | DSQ | Flere flyspark v50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.85 | |||||||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | DSQ | Flyben v 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 795 | 32.40 | 1:08.74 | 1:45.40 | 2:22.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.68 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 758 | 33.06 | 1:09.88 | 1:47.57 | 2:25.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.13 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 705 | 33.53 | 1:11.16 | 1:49.75 | 2:28.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.90 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 660 | 34.00 | 1:12.75 | 1:52.32 | 2:31.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 651 | 34.88 | 1:13.98 | 1:53.23 | 2:32.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.41 | |||||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | 643 | 33.82 | 1:12.21 | 1:52.45 | 2:33.19 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:34.18 | |||||||||
7 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 624 | 33.28 | 1:11.92 | 1:53.03 | 2:34.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.75 | |||||||||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | 615 | 34.81 | 1:14.30 | 1:54.88 | 2:35.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.08 | |||||||||
9 | William Houen | 2001 | 607 | 34.20 | 1:13.53 | 1:54.54 | 2:36.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 600 | 34.81 | 1:14.45 | 1:55.32 | 2:36.82 | |||
Herlev Svømning | 2:36.54 | |||||||||
11 | Felix Lund | 2001 | 592 | 35.29 | 1:16.28 | 1:56.71 | 2:37.44 | |||
Herlev Svømning | 2:40.74 | |||||||||
12 | Albert Voldum Krog | 2001 | 575 | 36.08 | 1:17.15 | 1:58.11 | 2:39.01 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.13 | |||||||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 571 | 34.43 | 1:14.27 | 1:56.29 | 2:39.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.52 | |||||||||
14 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 547 | 36.45 | 1:17.68 | 1:59.92 | 2:41.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:15.39 | |||||||||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | 547 | 36.98 | 1:20.02 | 2:01.28 | 2:41.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.42 | |||||||||
16 | Frederik Røgind | 2001 | 544 | 37.10 | 1:18.39 | 2:00.46 | 2:41.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.71 | |||||||||
17 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 539 | 36.01 | 1:17.05 | 1:59.14 | 2:42.46 | |||
Næstved IF | 2:45.39 | |||||||||
18 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 539 | 35.59 | 1:16.97 | 1:59.58 | 2:42.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.38 | |||||||||
19 | William Textor Broch | 2001 | 535 | 35.11 | 1:16.92 | 1:59.91 | 2:42.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.81 | |||||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 515 | 37.68 | 1:20.18 | 2:02.36 | 2:44.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.11 | |||||||||
21 | Rasmus Thilleman | 2001 | 509 | 36.91 | 1:17.93 | 2:01.25 | 2:45.65 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.21 | |||||||||
22 | Christoffer Weiss | 2001 | 508 | 37.50 | 1:19.86 | 2:03.28 | 2:45.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.53 | |||||||||
23 | Frederik Bornemann | 2001 | 502 | 38.13 | 1:20.76 | 2:03.81 | 2:46.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.08 | |||||||||
24 | Anders Nielsen | 2001 | 500 | 37.44 | 1:19.58 | 2:02.79 | 2:46.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:18.84 | |||||||||
25 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 490 | 37.73 | 1:21.15 | 2:04.49 | 2:47.68 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.50 | |||||||||
26 | Christian Skinhøj | 2001 | 489 | 37.47 | 1:20.22 | 2:03.96 | 2:47.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.13 | |||||||||
27 | Magnus Løhr | 2001 | 487 | 38.21 | 1:20.78 | 2:04.26 | 2:48.03 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.62 | |||||||||
28 | Rasmus Nielsen | 2001 | 484 | 37.33 | 1:19.27 | 2:03.98 | 2:48.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:44.85 | |||||||||
29 | Matthias Hansen | 2001 | 465 | 38.07 | 1:21.59 | 2:06.25 | 2:50.71 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 3:08.63 | |||||||||
30 | Jannick Hansen | 2001 | 463 | 38.73 | 1:21.72 | 2:06.20 | 2:50.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:57.08 | |||||||||
31 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 461 | 37.59 | 1:22.07 | 2:06.99 | 2:51.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.47 | |||||||||
32 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 459 | 40.42 | 1:25.33 | 2:08.39 | 2:51.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.72 | |||||||||
33 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 455 | 38.81 | 1:22.51 | 2:07.24 | 2:51.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:56.97 | |||||||||
34 | Valdemar Solok | 2001 | 441 | 39.92 | 1:24.24 | 2:08.73 | 2:53.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.78 | |||||||||
35 | August Becktor | 2001 | 441 | 38.17 | 1:22.42 | 2:07.75 | 2:53.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mathias Holm | 2001 | 428 | 40.19 | 1:25.58 | 2:10.86 | 2:55.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:07.13 | |||||||||
37 | Marcus Munkholm | 2001 | 420 | 38.66 | 1:24.01 | 2:10.86 | 2:56.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 415 | 39.54 | 1:24.42 | 2:10.79 | 2:57.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.83 | |||||||||
39 | Mike Johansen | 2001 | 407 | 40.70 | 1:26.13 | 2:12.37 | 2:58.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.27 | |||||||||
40 | Alexander Rendlev | 2001 | 373 | 42.74 | 1:29.34 | 2:16.38 | 3:03.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Laurits Kenskov | 2001 | 350 | 41.17 | 1:28.82 | 2:18.39 | 3:07.54 | |||
Herlev Svømning | 2:49.79 | |||||||||
- | August Weilguny | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.93 | |||||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:19.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Brink | 2003 | 757 | 35.67 | 1:14.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.56 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 741 | 36.08 | 1:15.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.06 | |||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 729 | 35.76 | 1:15.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.87 | |||||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 702 | 36.32 | 1:16.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 693 | 36.58 | 1:16.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.50 | |||||||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 649 | 37.61 | 1:18.58 | |||||
JGI Svømning | 1:20.13 | |||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 648 | 37.08 | 1:18.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 640 | 36.58 | 1:18.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.30 | |||||||||
9 | Celia Puggaard | 2003 | 633 | 37.49 | 1:19.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.15 | |||||||||
10 | Clara Carlquist | 2003 | 624 | 37.78 | 1:19.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | 624 | 37.99 | 1:19.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.09 | |||||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 622 | 37.47 | 1:19.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
13 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 613 | 38.24 | 1:20.09 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:20.30 | |||||||||
14 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 597 | 38.16 | 1:20.79 | |||||
Næstved IF | 1:23.84 | |||||||||
15 | Naja Thomsen | 2003 | 595 | 38.79 | 1:20.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.45 | |||||||||
16 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 593 | 38.56 | 1:20.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.72 | |||||||||
17 | Amalie Nielsen | 2003 | 592 | 38.33 | 1:21.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.71 | |||||||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 569 | 39.38 | 1:22.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.79 | |||||||||
19 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 562 | 38.55 | 1:22.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
20 | Hannah Höesch | 2003 | 552 | 39.71 | 1:22.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
21 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 547 | 39.46 | 1:23.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.76 | |||||||||
22 | Tine Petersen | 2003 | 545 | 39.62 | 1:23.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.14 | |||||||||
23 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 540 | 39.70 | 1:23.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.73 | |||||||||
24 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 538 | 39.78 | 1:23.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.51 | |||||||||
25 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 533 | 40.03 | 1:23.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.90 | |||||||||
26 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 525 | 39.76 | 1:24.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
27 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 520 | 40.05 | 1:24.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.35 | |||||||||
28 | Olivia Mammen | 2003 | 516 | 40.25 | 1:24.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.36 | |||||||||
29 | Thea F. Johansen | 2003 | 515 | 40.10 | 1:24.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.24 | |||||||||
30 | Mia Lindberg | 2003 | 513 | 39.86 | 1:24.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.03 | |||||||||
31 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 510 | 40.18 | 1:25.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.74 | |||||||||
32 | Esther Else Grubert | 2003 | 509 | 39.76 | 1:25.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
33 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 504 | 40.74 | 1:25.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.43 | |||||||||
34 | Amalie Schou | 2003 | 499 | 40.30 | 1:25.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
35 | Rebekka Giessing | 2003 | 489 | 41.36 | 1:26.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.46 | |||||||||
36 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 486 | 40.42 | 1:26.52 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:29.57 | |||||||||
37 | Christine Henriksen | 2003 | 486 | 41.03 | 1:26.54 | |||||
JGI Svømning | 1:30.23 | |||||||||
38 | Elena Westmark Holm | 2003 | 486 | 40.44 | 1:26.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.36 | |||||||||
39 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 484 | 40.69 | 1:26.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.97 | |||||||||
40 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 473 | 41.53 | 1:27.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.81 | |||||||||
41 | Caroline Veggerby | 2003 | 470 | 40.62 | 1:27.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.07 | |||||||||
42 | Luna Gammelgaard | 2003 | 469 | 41.91 | 1:27.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
43 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 466 | 42.10 | 1:27.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.11 | |||||||||
44 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 464 | 41.78 | 1:27.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.19 | |||||||||
45 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 463 | 42.18 | 1:27.92 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:43.98 | |||||||||
46 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 462 | 41.95 | 1:27.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.49 | |||||||||
47 | Ella Stenholt | 2003 | 456 | 42.42 | 1:28.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
48 | Julie Laugesen | 2003 | 455 | 41.94 | 1:28.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.92 | |||||||||
49 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 450 | 42.43 | 1:28.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.18 | |||||||||
50 | Maria Lund | 2003 | 447 | 40.68 | 1:28.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.41 | |||||||||
51 | Freja Gjerløv | 2003 | 445 | 42.29 | 1:29.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.88 | |||||||||
52 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 441 | 42.69 | 1:29.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.61 | |||||||||
53 | Ingrid Lindemann | 2003 | 438 | 41.98 | 1:29.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.05 | |||||||||
54 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 434 | 41.84 | 1:29.87 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.77 | |||||||||
55 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 420 | 43.56 | 1:30.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:38.71 | |||||||||
56 | Laura Boutrup | 2003 | 360 | 44.31 | 1:35.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.23 | |||||||||
57 | Sofie Nielsen | 2003 | 353 | 44.46 | 1:36.30 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | DSQ | 2 flybenspark v 50 m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 675 | 32.38 | 1:09.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 661 | 32.85 | 1:10.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | 647 | 33.31 | 1:10.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.05 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 641 | 33.01 | 1:10.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.85 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 602 | 34.23 | 1:12.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.96 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 565 | 34.76 | 1:13.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
7 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 563 | 34.37 | 1:13.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.98 | |||||||||
8 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 559 | 35.07 | 1:14.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 556 | 35.28 | 1:14.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 518 | 35.68 | 1:15.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.15 | |||||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 510 | 35.49 | 1:16.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.48 | |||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 508 | 35.72 | 1:16.44 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:17.46 | |||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 502 | 36.12 | 1:16.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.06 | |||||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 480 | 36.96 | 1:17.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.85 | |||||||||
15 | Leo Badaker | 2002 | 479 | 35.55 | 1:17.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.32 | |||||||||
16 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 469 | 37.11 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.04 | |||||||||
17 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 455 | 37.62 | 1:19.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | 455 | 37.08 | 1:19.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | 452 | 38.12 | 1:19.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.91 | |||||||||
20 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 450 | 37.75 | 1:19.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
21 | Magnus Christensen | 2002 | 448 | 37.84 | 1:19.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 442 | 38.00 | 1:20.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.02 | |||||||||
23 | Mattias Houen | 2002 | 440 | 38.30 | 1:20.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | 438 | 37.73 | 1:20.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.87 | |||||||||
25 | Emil Steenberg | 2002 | 437 | 38.40 | 1:20.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
26 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 424 | 38.47 | 1:21.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 421 | 38.36 | 1:21.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.91 | |||||||||
28 | Janus Rosholm | 2002 | 421 | 38.39 | 1:21.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
29 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 412 | 37.79 | 1:21.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
30 | August Ryom | 2002 | 401 | 39.22 | 1:22.71 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
31 | Oskar Skov Grell | 2002 | 396 | 39.55 | 1:23.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
32 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 394 | 39.27 | 1:23.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
33 | Thomas Langvad | 2002 | 387 | 39.50 | 1:23.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
34 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 385 | 39.99 | 1:23.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.43 | |||||||||
35 | Anders Skousen | 2002 | 380 | 39.41 | 1:24.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.40 | |||||||||
36 | Mads Enghave | 2002 | 379 | 39.20 | 1:24.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
37 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 375 | 39.09 | 1:24.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
38 | Oliver Skadhauge | 2002 | 371 | 40.77 | 1:24.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.64 | |||||||||
39 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 370 | 40.15 | 1:24.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.20 | |||||||||
40 | Frederik Bojesen | 2002 | 369 | 39.78 | 1:25.00 | |||||
JGI Svømning | 1:22.01 | |||||||||
41 | August Schade Cantby | 2002 | 358 | 39.73 | 1:25.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Baltzer | 2002 | 332 | 41.29 | 1:28.04 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
43 | Kevin Liang | 2002 | 311 | 42.65 | 1:29.97 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:32.77 | |||||||||
- | Alfred Klarskov | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.69 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DSQ | en hånd i vend. 25m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
- | Frederik Eg Ibsen | 2002 | DSQ | 2 flybenspark v 50 m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 639 | 35.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 590 | 36.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.37 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 586 | 36.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.30 | |||||||||
4 | Emma Hansen | 2004 | 565 | 37.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 512 | 38.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.16 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 508 | 38.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.04 | |||||||||
7 | Anna Maria Madsen | 2004 | 497 | 39.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.75 | |||||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | 494 | 39.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | 491 | 39.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.03 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 487 | 39.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.73 | |||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 481 | 39.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.47 | |||||||||
12 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 480 | 39.47 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
13 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 477 | 39.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.86 | |||||||||
14 | Laura Vangkilde | 2004 | 471 | 39.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | 455 | 40.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
16 | Jasmin Philip | 2004 | 448 | 40.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.23 | |||||||||
17 | Clara Toft | 2004 | 448 | 40.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
18 | Emma Ekman | 2004 | 442 | 40.57 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 41.40 | |||||||||
19 | Wilma Anker | 2004 | 441 | 40.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.87 | |||||||||
20 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 441 | 40.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.00 | |||||||||
21 | Anne Sofie Evald | 2004 | 440 | 40.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.71 | |||||||||
22 | Caroline Holm | 2004 | 433 | 40.85 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 428 | 41.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.51 | |||||||||
24 | Clara Sass Husum | 2004 | 427 | 41.03 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
25 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 424 | 41.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
25 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 424 | 41.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.81 | |||||||||
27 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 422 | 41.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.78 | |||||||||
28 | Linnea Hietala | 2004 | 421 | 41.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.17 | |||||||||
29 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 421 | 41.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.27 | |||||||||
30 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 420 | 41.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.52 | |||||||||
31 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 416 | 41.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.85 | |||||||||
32 | Isabel Lillebæk | 2004 | 413 | 41.49 | ||||||
JGI Svømning | 43.12 | |||||||||
33 | Katrine Bonefeld | 2004 | 410 | 41.60 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.98 | |||||||||
34 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 409 | 41.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.99 | |||||||||
35 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 399 | 41.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
36 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 398 | 42.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.74 | |||||||||
37 | Josefine Zebitz | 2004 | 396 | 42.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.85 | |||||||||
38 | Olivia Callesen | 2004 | 395 | 42.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
39 | Josefine Krumbak | 2004 | 392 | 42.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.14 | |||||||||
40 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 392 | 42.24 | ||||||
Albertslund IF | 44.31 | |||||||||
41 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 380 | 42.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
42 | Astrid Høffer | 2004 | 376 | 42.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.58 | |||||||||
43 | Freja Møller | 2004 | 374 | 42.91 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 45.38 | |||||||||
44 | Karoline Nielsen | 2004 | 368 | 43.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 45.43 | |||||||||
45 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 368 | 43.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.80 | |||||||||
46 | Malou Soelberg | 2004 | 367 | 43.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
46 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 367 | 43.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
48 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 358 | 43.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.97 | |||||||||
49 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 357 | 43.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
50 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 356 | 43.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.86 | |||||||||
51 | Clara Dreier | 2004 | 355 | 43.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
52 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 350 | 43.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.02 | |||||||||
53 | Esther Hek Hansen | 2004 | 347 | 43.98 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 42.35 | |||||||||
54 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 343 | 44.13 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.74 | |||||||||
55 | Elisabeth Roskær | 2004 | 340 | 44.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.71 | |||||||||
56 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 340 | 44.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.93 | |||||||||
57 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 335 | 44.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.03 | |||||||||
58 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 319 | 45.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.15 | |||||||||
59 | Alma Heyn Stage | 2004 | 308 | 45.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.53 | |||||||||
60 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 303 | 46.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.10 | |||||||||
61 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 292 | 46.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
62 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 288 | 46.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.13 | |||||||||
63 | Rebecca Hoeck | 2004 | 283 | 47.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 533 | 34.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.67 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 519 | 34.33 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 37.26 | |||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 490 | 34.99 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.87 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 447 | 36.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.56 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 447 | 36.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.28 | |||||||||
6 | Harald Franck | 2003 | 428 | 36.62 | ||||||
Næstved IF | 39.16 | |||||||||
7 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 422 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 38.57 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 419 | 36.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.73 | |||||||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | 400 | 37.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.81 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 393 | 37.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.61 | |||||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | 385 | 37.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.14 | |||||||||
12 | Mikkel Quaade | 2003 | 385 | 37.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | 382 | 38.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.98 | |||||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 377 | 38.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | 376 | 38.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
16 | Marco Knudsen | 2003 | 373 | 38.33 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 368 | 38.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 364 | 38.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.29 | |||||||||
19 | Christian Boutrup | 2003 | 363 | 38.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.28 | |||||||||
20 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 360 | 38.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 39.70 | |||||||||
21 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 358 | 38.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.86 | |||||||||
22 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 357 | 38.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.80 | |||||||||
23 | Marcus Hiort | 2003 | 355 | 38.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.31 | |||||||||
24 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 354 | 39.01 | ||||||
Herlev Svømning | 41.33 | |||||||||
25 | Bror Textor-Broch | 2003 | 347 | 39.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.38 | |||||||||
26 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 344 | 39.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
27 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 342 | 39.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
28 | Mikkel Hjelm | 2003 | 340 | 39.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.94 | |||||||||
29 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 339 | 39.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.60 | |||||||||
30 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 337 | 39.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
31 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 335 | 39.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 53.79 | |||||||||
32 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 329 | 39.98 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.08 | |||||||||
33 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 327 | 40.06 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 46.22 | |||||||||
34 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 317 | 40.45 | ||||||
Næstved IF | 48.31 | |||||||||
35 | Christoffer Rekling | 2003 | 315 | 40.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.06 | |||||||||
36 | Carl Heyn Stage | 2003 | 311 | 40.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.90 | |||||||||
37 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 308 | 40.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
38 | Mikkel Mortensen | 2003 | 307 | 40.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
39 | Valdemar Brøns | 2003 | 305 | 40.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
40 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 303 | 41.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.13 | |||||||||
41 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 294 | 41.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.10 | |||||||||
42 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 292 | 41.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.46 | |||||||||
43 | Jakob Legaard | 2003 | 286 | 41.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 44.31 | |||||||||
44 | Asger Hugo Juul | 2003 | 280 | 42.14 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.04 | |||||||||
45 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 279 | 42.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
46 | Andreas Hoffmann | 2003 | 262 | 43.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.97 | |||||||||
47 | Christopher G. Trandum | 2003 | 252 | 43.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.06 | |||||||||
48 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 244 | 44.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 691 | 31.74 | 1:06.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.59 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 670 | 31.27 | 1:07.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 659 | 31.86 | 1:07.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.93 | |||||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | 659 | 31.60 | 1:07.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.58 | |||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 641 | 31.99 | 1:08.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 600 | 32.85 | 1:09.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 578 | 32.90 | 1:10.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 566 | 33.86 | 1:10.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.17 | |||||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 565 | 33.00 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.28 | |||||||||
10 | Amalie Michelsen | 2003 | 561 | 33.01 | 1:11.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.13 | |||||||||
11 | Caroline Veggerby | 2003 | 556 | 33.03 | 1:11.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.77 | |||||||||
12 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 555 | 33.19 | 1:11.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.76 | |||||||||
13 | Tine Petersen | 2003 | 550 | 33.79 | 1:11.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.40 | |||||||||
14 | Caroline Brink | 2003 | 543 | 33.45 | 1:11.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.88 | |||||||||
15 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 543 | 33.28 | 1:11.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.35 | |||||||||
16 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 542 | 32.83 | 1:11.99 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:12.31 | |||||||||
17 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 499 | 34.10 | 1:14.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 498 | 34.80 | 1:14.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
19 | Sofie Nielsen | 2003 | 491 | 34.16 | 1:14.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
20 | Hannah Höesch | 2003 | 481 | 35.14 | 1:14.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.67 | |||||||||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 477 | 35.23 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.14 | |||||||||
22 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 473 | 35.14 | 1:15.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
23 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 469 | 34.03 | 1:15.59 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
24 | Naja Thomsen | 2003 | 468 | 34.92 | 1:15.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.27 | |||||||||
24 | Thea F. Johansen | 2003 | 468 | 34.63 | 1:15.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.19 | |||||||||
26 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 467 | 34.57 | 1:15.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.50 | |||||||||
27 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 463 | 35.91 | 1:15.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.71 | |||||||||
28 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 458 | 35.73 | 1:16.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
29 | Rebekka Giessing | 2003 | 452 | 35.80 | 1:16.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.70 | |||||||||
30 | Esther Else Grubert | 2003 | 451 | 34.85 | 1:16.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
31 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 449 | 35.96 | 1:16.66 | |||||
JGI Svømning | 1:15.48 | |||||||||
32 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 444 | 35.10 | 1:16.97 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ella Stenholt | 2003 | 444 | 35.89 | 1:16.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.66 | |||||||||
34 | Olivia Mammen | 2003 | 439 | 35.38 | 1:17.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.65 | |||||||||
35 | Amalie Nielsen | 2003 | 433 | 36.07 | 1:17.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.75 | |||||||||
36 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 432 | 35.53 | 1:17.69 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:19.28 | |||||||||
37 | Elena Westmark Holm | 2003 | 420 | 35.81 | 1:18.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.87 | |||||||||
38 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 417 | 37.07 | 1:18.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.85 | |||||||||
39 | Emilie Meng | 2003 | 416 | 35.86 | 1:18.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.86 | |||||||||
40 | Luna Gammelgaard | 2003 | 416 | 37.18 | 1:18.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
41 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 412 | 36.82 | 1:18.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
42 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 396 | 36.51 | 1:19.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
43 | Laura Boutrup | 2003 | 383 | 37.94 | 1:20.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.76 | |||||||||
44 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 381 | 36.38 | 1:20.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.92 | |||||||||
45 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 379 | 36.61 | 1:21.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
46 | Mia Lindberg | 2003 | 379 | 36.98 | 1:21.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.86 | |||||||||
47 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 377 | 37.12 | 1:21.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.25 | |||||||||
48 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 375 | 35.75 | 1:21.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
49 | Christine Henriksen | 2003 | 361 | 37.89 | 1:22.48 | |||||
JGI Svømning | 1:23.18 | |||||||||
50 | Maria Lund | 2003 | 357 | 38.58 | 1:22.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.95 | |||||||||
51 | Freja Gjerløv | 2003 | 353 | 37.31 | 1:23.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.35 | |||||||||
52 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 350 | 38.30 | 1:23.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.31 | |||||||||
53 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 344 | 37.81 | 1:23.80 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.19 | |||||||||
54 | Ingrid Lindemann | 2003 | 341 | 38.67 | 1:23.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.53 | |||||||||
55 | Amalie Schou | 2003 | 327 | 37.70 | 1:25.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.54 | |||||||||
56 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 324 | 37.24 | 1:25.50 | |||||
Næstved IF | 1:28.62 | |||||||||
57 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 320 | 37.94 | 1:25.86 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
58 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 285 | 40.67 | 1:29.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 697 | 27.53 | 59.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.13 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 628 | 28.47 | 1:01.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.09 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 583 | 29.41 | 1:03.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 573 | 29.73 | 1:03.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.71 | |||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 560 | 30.06 | 1:04.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 550 | 29.86 | 1:04.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.59 | |||||||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 540 | 30.27 | 1:05.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.03 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 515 | 30.59 | 1:06.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.80 | |||||||||
9 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 507 | 30.89 | 1:06.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
9 | Nicolai Wiuff | 2002 | 507 | 30.72 | 1:06.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.46 | |||||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 501 | 30.96 | 1:06.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.94 | |||||||||
12 | Frederik Bojesen | 2002 | 493 | 31.88 | 1:07.13 | |||||
JGI Svømning | 1:07.44 | |||||||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 482 | 31.08 | 1:07.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.50 | |||||||||
14 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 473 | 31.69 | 1:08.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.98 | |||||||||
15 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 469 | 31.57 | 1:08.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.43 | |||||||||
16 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 467 | 31.82 | 1:08.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.85 | |||||||||
17 | August Ryom | 2002 | 464 | 32.29 | 1:08.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
18 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 463 | 32.53 | 1:08.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
19 | Mads Enghave | 2002 | 448 | 31.93 | 1:09.32 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.53 | |||||||||
20 | Alfred Højberg | 2002 | 446 | 32.73 | 1:09.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
21 | August Schade Cantby | 2002 | 442 | 32.08 | 1:09.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
22 | Gustav Fabiansen | 2002 | 436 | 33.03 | 1:09.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
23 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 435 | 31.89 | 1:09.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.04 | |||||||||
24 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 418 | 33.60 | 1:10.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.75 | |||||||||
25 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 416 | 33.33 | 1:11.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 415 | 32.94 | 1:11.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
27 | Morten Østergaard | 2002 | 414 | 32.81 | 1:11.16 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:14.05 | |||||||||
28 | Emil Steenberg | 2002 | 411 | 33.45 | 1:11.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
29 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 410 | 33.19 | 1:11.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.03 | |||||||||
30 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 402 | 33.42 | 1:11.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.71 | |||||||||
31 | Oskar Skov Grell | 2002 | 392 | 34.84 | 1:12.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
32 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 380 | 33.96 | 1:13.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.90 | |||||||||
33 | Anders Skousen | 2002 | 380 | 33.64 | 1:13.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
34 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 349 | 35.20 | 1:15.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.84 | |||||||||
35 | Kevin Liang | 2002 | 348 | 33.34 | 1:15.42 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:24.89 | |||||||||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | 343 | 34.67 | 1:15.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
37 | Janus Rosholm | 2002 | 337 | 35.53 | 1:16.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
38 | Mads Baltzer | 2002 | 329 | 34.82 | 1:16.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
39 | Thomas Langvad | 2002 | 322 | 35.34 | 1:17.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
40 | Mattias Houen | 2002 | 316 | 34.92 | 1:17.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.62 | |||||||||
41 | Magnus Christensen | 2002 | 311 | 35.38 | 1:18.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.39 | |||||||||
42 | Oliver Skadhauge | 2002 | 290 | 36.23 | 1:20.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.46 | |||||||||
43 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 267 | 35.87 | 1:22.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.83 | |||||||||
- | Alfred Klarskov | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | DSQ | en hånd i vending | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 806 | 31.14 | 1:06.48 | 1:42.64 | 2:20.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.03 | |||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 710 | 33.12 | 1:10.31 | 1:48.32 | 2:26.11 | |||
Kalundborg SK | 2:27.93 | |||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 701 | 33.49 | 1:11.92 | 1:49.35 | 2:26.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.87 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 698 | 32.40 | 1:10.16 | 1:48.43 | 2:26.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.99 | |||||||||
5 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 662 | 33.53 | 1:11.12 | 1:49.80 | 2:29.52 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:35.00 | |||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 662 | 34.18 | 1:12.38 | 1:51.15 | 2:29.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.79 | |||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 637 | 32.08 | 1:10.52 | 1:51.40 | 2:31.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.45 | |||||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | 620 | 32.95 | 1:11.22 | 1:51.37 | 2:32.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.75 | |||||||||
9 | Anika Hedegaard | 2002 | 619 | 34.24 | 1:12.72 | 1:53.02 | 2:32.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.09 | |||||||||
10 | Liva Palmund | 2002 | 611 | 34.19 | 1:12.57 | 1:53.14 | 2:33.61 | |||
Roskilde Svømning | 2:46.77 | |||||||||
11 | Ida T Mose | 2002 | 570 | 32.13 | 1:11.15 | 1:53.69 | 2:37.22 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:34.62 | |||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 557 | 34.13 | 1:15.79 | 1:57.19 | 2:38.41 | |||
Roskilde Svømning | 2:50.61 | |||||||||
13 | Julie Stampe | 2002 | 556 | 34.38 | 1:13.39 | 1:54.84 | 2:38.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:31.99 | |||||||||
14 | Sofie Hertzberg | 2002 | 555 | 35.25 | 1:14.74 | 1:56.49 | 2:38.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.48 | |||||||||
15 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 545 | 36.42 | 1:17.45 | 1:58.84 | 2:39.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.40 | |||||||||
16 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 538 | 36.30 | 1:17.49 | 1:58.87 | 2:40.25 | |||
Roskilde Svømning | 2:43.66 | |||||||||
17 | Maria Andersen | 2002 | 528 | 35.80 | 1:16.79 | 1:59.79 | 2:41.20 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:57.93 | |||||||||
18 | Emilia Steen | 2002 | 515 | 34.91 | 1:15.94 | 1:58.09 | 2:42.60 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:54.10 | |||||||||
19 | Mille Graasbøll | 2002 | 507 | 35.73 | 1:18.32 | 2:02.17 | 2:43.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.61 | |||||||||
20 | Cecilie Porsdal | 2002 | 507 | 35.16 | 1:14.96 | 1:58.56 | 2:43.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.56 | |||||||||
21 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 507 | 35.71 | 1:16.65 | 1:59.90 | 2:43.44 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 500 | 35.28 | 1:17.49 | 2:00.90 | 2:44.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
23 | Thea Blomsterberg | 2002 | 496 | 34.55 | 1:14.41 | 1:58.44 | 2:44.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.50 | |||||||||
24 | Chastine Melhede | 2002 | 483 | 35.57 | 1:17.96 | 2:01.43 | 2:46.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.12 | |||||||||
25 | Johanne B. Hansen | 2002 | 480 | 38.02 | 1:20.74 | 2:02.81 | 2:46.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 477 | 35.31 | 1:16.92 | 2:01.48 | 2:46.76 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.13 | |||||||||
27 | Regitze Gotthard | 2002 | 473 | 36.90 | 1:19.35 | 2:03.11 | 2:47.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 468 | 34.68 | 1:16.82 | 2:01.93 | 2:47.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.72 | |||||||||
29 | Josephine Kruse | 2002 | 451 | 35.93 | 1:18.87 | 2:04.23 | 2:49.87 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 447 | 38.40 | 1:22.66 | 2:08.01 | 2:50.43 | |||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 445 | 34.52 | 1:17.25 | 2:04.31 | 2:50.73 | |||
Herlev Svømning | 2:36.79 | |||||||||
32 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 431 | 36.17 | 1:20.58 | 2:06.80 | 2:52.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
33 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 424 | 36.15 | 1:19.91 | 2:06.96 | 2:53.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.49 | |||||||||
34 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 413 | 38.10 | 1:23.09 | 2:09.50 | 2:54.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.51 | |||||||||
35 | Charlotte Malberg | 2002 | 410 | 38.20 | 1:22.73 | 2:09.26 | 2:55.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
36 | Claudia Sperling | 2002 | 410 | 37.25 | 1:21.18 | 2:07.88 | 2:55.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 386 | 38.80 | 1:24.61 | 2:12.28 | 2:58.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.40 | |||||||||
38 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 375 | 38.57 | 1:24.73 | 2:12.99 | 3:00.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.02 | |||||||||
39 | Laura Janner | 2002 | 372 | 39.13 | 1:26.39 | 2:14.16 | 3:01.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 355 | 39.98 | 1:27.27 | 2:15.84 | 3:03.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:42.58 | |||||||||
41 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 353 | 38.64 | 1:25.18 | 2:14.14 | 3:04.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.18 | |||||||||
42 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 350 | 40.28 | 1:28.28 | 2:17.59 | 3:04.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:35.94 | |||||||||
43 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 337 | 39.63 | 1:26.62 | 2:16.89 | 3:07.21 | |||
Næstved IF | 3:19.09 | |||||||||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | afmeldt | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 745 | 29.41 | 1:02.59 | 1:36.89 | 2:10.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 704 | 29.44 | 1:03.35 | 1:37.98 | 2:13.35 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:14.24 | |||||||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | 689 | 30.57 | 1:04.59 | 1:39.19 | 2:14.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.88 | |||||||||
4 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 680 | 30.60 | 1:05.53 | 1:40.28 | 2:14.89 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.54 | |||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 674 | 30.94 | 1:05.40 | 1:40.48 | 2:15.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.31 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 660 | 30.31 | 1:04.58 | 1:39.68 | 2:16.24 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:14.94 | |||||||||
7 | William Houen | 2001 | 601 | 31.29 | 1:06.95 | 1:43.18 | 2:20.58 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 572 | 30.07 | 1:06.47 | 1:44.77 | 2:22.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | 571 | 31.07 | 1:07.62 | 1:45.51 | 2:23.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 570 | 31.13 | 1:07.60 | 1:44.46 | 2:23.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.74 | |||||||||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 563 | 32.57 | 1:09.91 | 1:46.98 | 2:23.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.49 | |||||||||
12 | Felix Lund | 2001 | 556 | 31.39 | 1:07.36 | 1:45.76 | 2:24.22 | |||
Herlev Svømning | 2:16.79 | |||||||||
13 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 553 | 31.74 | 1:08.36 | 1:47.01 | 2:24.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.06 | |||||||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | 536 | 32.38 | 1:10.65 | 1:48.94 | 2:26.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.19 | |||||||||
15 | Laurits Kenskov | 2001 | 532 | 32.32 | 1:10.47 | 1:48.18 | 2:26.36 | |||
Herlev Svømning | 2:24.06 | |||||||||
16 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 516 | 32.39 | 1:09.59 | 1:48.26 | 2:27.84 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.53 | |||||||||
17 | Mike Johansen | 2001 | 516 | 32.80 | 1:09.92 | 1:48.33 | 2:27.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Christoffer Weiss | 2001 | 510 | 32.06 | 1:10.39 | 1:49.62 | 2:28.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.26 | |||||||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | 501 | 31.01 | 1:08.20 | 1:48.29 | 2:29.28 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.28 | |||||||||
20 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 488 | 33.08 | 1:11.04 | 1:51.02 | 2:30.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.40 | |||||||||
21 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 483 | 33.76 | 1:12.54 | 1:52.12 | 2:31.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.67 | |||||||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | 480 | 33.60 | 1:13.13 | 1:52.66 | 2:31.48 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Christian Crone | 2001 | 468 | 32.91 | 1:11.35 | 1:51.46 | 2:32.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.69 | |||||||||
24 | Valdemar Solok | 2001 | 462 | 32.45 | 1:11.56 | 1:52.53 | 2:33.43 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.55 | |||||||||
25 | Mathias Vestergaard | 2001 | 460 | 32.29 | 1:10.92 | 1:52.10 | 2:33.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.68 | |||||||||
26 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 455 | 31.19 | 1:08.48 | 1:49.84 | 2:34.19 | |||
Herlev Svømning | 2:20.61 | |||||||||
27 | Jannick Hansen | 2001 | 444 | 34.86 | 1:14.33 | 1:54.36 | 2:35.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.96 | |||||||||
28 | Anders Nielsen | 2001 | 428 | 35.46 | 1:15.35 | 1:55.76 | 2:37.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:45.19 | |||||||||
29 | Albert Voldum Krog | 2001 | 418 | 34.42 | 1:16.19 | 1:58.59 | 2:38.61 | |||
Vest-Brøndby | 2:54.01 | |||||||||
30 | Frederik Røgind | 2001 | 417 | 34.52 | 1:14.94 | 1:56.45 | 2:38.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.17 | |||||||||
31 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 408 | 33.04 | 1:13.12 | 1:55.93 | 2:39.86 | |||
Næstved IF | ||||||||||
32 | August Becktor | 2001 | 402 | 33.73 | 1:13.02 | 1:56.36 | 2:40.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | William Textor Broch | 2001 | 402 | 32.00 | 1:12.04 | 1:55.82 | 2:40.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rasmus Thilleman | 2001 | 391 | 35.30 | 1:15.14 | 1:57.92 | 2:42.16 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:44.45 | |||||||||
35 | Marcus Munkholm | 2001 | 385 | 32.40 | 1:13.64 | 1:58.75 | 2:43.04 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 381 | 34.96 | 1:16.78 | 2:01.05 | 2:43.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
37 | Christian Skinhøj | 2001 | 359 | 34.88 | 1:16.51 | 2:01.13 | 2:46.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 343 | 33.48 | 1:13.88 | 1:59.42 | 2:49.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 324 | 35.75 | 1:18.10 | 2:04.78 | 2:52.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.85 | |||||||||
- | August Weilguny | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.18 | |||||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | DNF | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | 646 | 4:00.80 | ||||||
Sigma Swim | 4:05.00 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.89 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 28.33 | 59.68 | 1:59.95 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 28.98 | 1:00.56 | 3:00.51 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 28.83 | 1:00.29 | 4:00.80 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2002 | 645 | 4:00.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.29 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.28 | 58.69 | 58.69 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.49 | 59.10 | 1:57.79 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.31 | 1:01.46 | 2:59.25 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.87 | 1:01.62 | 4:00.87 | ||||||
3 | Tornado-Tøzerne | 2002 | 597 | 4:07.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.95 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.79 | 1:02.63 | 1:02.63 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.24 | 1:00.14 | 2:02.77 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.57 | 59.80 | 3:02.57 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.72 | 1:04.62 | 4:07.19 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 595 | 4:07.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.10 | |||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 29.87 | 1:01.84 | 1:01.84 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.87 | 1:00.80 | 2:02.64 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 29.43 | 1:02.93 | 3:05.57 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 29.70 | 1:01.88 | 4:07.45 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2002 | 593 | 4:07.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.36 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 30.07 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.39 | 1:00.67 | 2:03.86 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 30.15 | 1:02.59 | 3:06.45 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.46 | 1:01.31 | 4:07.76 | ||||||
6 | Helsingør Revenants | 2002 | 569 | 4:11.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:16.17 | |||||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 30.49 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.66 | 1:00.76 | 2:05.31 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 29.44 | 1:02.93 | 3:08.24 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 29.41 | 1:02.92 | 4:11.16 | ||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2002 | 568 | 4:11.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.99 | |||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.10 | 1:02.81 | 1:02.81 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 30.01 | 1:02.34 | 2:05.15 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 29.97 | 1:03.09 | 3:08.24 | ||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 30.32 | 1:03.05 | 4:11.29 | ||||||
8 | A6 Piger 1 | 2003 | 555 | 4:13.31 | ||||||
A6 | 4:21.47 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.28 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 30.56 | 1:04.11 | 2:05.16 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.01 | 1:06.09 | 3:11.25 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.27 | 1:02.06 | 4:13.31 | ||||||
9 | Køge Piger | 2003 | 535 | 4:16.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:21.00 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.55 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.84 | 1:04.79 | 2:07.81 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 30.23 | 1:03.59 | 3:11.40 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 30.92 | 1:04.98 | 4:16.38 | ||||||
10 | Lyngby Piger 1 | 2004 | 535 | 4:16.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:16.00 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 30.42 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.09 | 1:04.47 | 2:08.00 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 29.55 | 1:02.85 | 3:10.85 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 30.65 | 1:05.57 | 4:16.42 | ||||||
11 | Hovedstadens Piger 1 | 2002 | 518 | 4:19.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.38 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 30.90 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.54 | 1:04.14 | 2:07.88 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 31.37 | 1:05.07 | 3:12.95 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 31.21 | 1:06.21 | 4:19.16 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2002 | 514 | 4:19.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.47 | |||||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 30.21 | 1:03.10 | 1:03.10 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.28 | 1:07.80 | 2:10.90 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 30.45 | 1:04.21 | 3:15.11 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.52 | 1:04.78 | 4:19.89 | ||||||
13 | Sigma Piger 2 | 2002 | 510 | 4:20.45 | ||||||
Sigma Swim | 4:16.00 | |||||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.80 | 1:05.23 | 1:05.23 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 31.16 | 1:05.26 | 2:10.49 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 29.07 | 1:02.15 | 3:12.64 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 31.94 | 1:07.81 | 4:20.45 | ||||||
14 | Triton Piger | 2002 | 479 | 4:25.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.14 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.19 | 1:07.44 | 1:07.44 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 32.16 | 1:07.85 | 2:15.29 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 31.37 | 1:05.72 | 3:21.01 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 30.96 | 1:04.94 | 4:25.95 | ||||||
15 | Sigma Piger 3 | 2002 | 458 | 4:30.11 | ||||||
Sigma Swim | 4:30.00 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 32.96 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.09 | 1:06.66 | 2:15.10 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 32.83 | 1:10.05 | 3:25.15 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 30.59 | 1:04.96 | 4:30.11 | ||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2002 | 451 | 4:31.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.45 | |||||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 31.15 | 1:06.90 | 1:06.90 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 31.25 | 1:08.03 | 2:14.93 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.71 | 1:08.25 | 3:23.18 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 31.62 | 1:08.16 | 4:31.34 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2002 | 441 | 4:33.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:26.05 | |||||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 32.02 | 1:07.61 | 1:07.61 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 32.87 | 1:08.91 | 2:16.52 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.40 | 1:08.32 | 3:24.84 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 32.30 | 1:08.68 | 4:33.52 | ||||||
18 | Hovedstadens Piger 2 | 2002 | 432 | 4:35.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.93 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 32.16 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 32.30 | 1:09.41 | 2:17.10 | ||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 33.58 | 1:09.53 | 3:26.63 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 32.48 | 1:08.66 | 4:35.29 | ||||||
19 | A6 Piger 2 | 2003 | 383 | 4:46.59 | ||||||
A6 | 4:51.54 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | 33.65 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.60 | 1:11.07 | 2:21.43 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 33.67 | 1:11.39 | 3:32.82 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 34.59 | 1:13.77 | 4:46.59 | ||||||
- | Køge Piger 2 | 2003 | afmeldt | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:50.16 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 08:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lyngby Drenge 1 | 2003 | 566 | 3:41.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:42.00 | |||||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 27.82 | 58.36 | 58.36 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.12 | 53.69 | 1:52.05 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 27.08 | 56.08 | 2:48.13 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.61 | 53.39 | 3:41.52 | ||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | 544 | 3:44.43 | ||||||
Herlev Svømning | 3:44.79 | |||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 26.56 | 55.83 | 55.83 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 25.79 | 54.87 | 1:50.70 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 27.47 | 57.89 | 2:48.59 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 26.08 | 55.84 | 3:44.43 | ||||||
3 | Stv Drenge | 2001 | 536 | 3:45.52 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 3:51.09 | |||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.56 | 55.30 | 55.30 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.60 | 57.33 | 1:52.63 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 27.52 | 58.52 | 2:51.15 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.48 | 54.37 | 3:45.52 | ||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | 532 | 3:46.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:48.03 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 27.23 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 26.85 | 56.08 | 1:52.96 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 27.24 | 57.21 | 2:50.17 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.44 | 55.93 | 3:46.10 | ||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2001 | 506 | 3:49.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:48.90 | |||||||||
Christian Crone | 2001 | 27.34 | 57.51 | 57.51 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 27.55 | 58.01 | 1:55.52 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.20 | 56.98 | 2:52.50 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.52 | 57.44 | 3:49.94 | ||||||
6 | Hovedstadens Halvhjerner | 2001 | 499 | 3:50.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.42 | |||||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 27.50 | 56.77 | 56.77 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 27.25 | 56.44 | 1:53.21 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 28.09 | 58.96 | 2:52.17 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 27.84 | 58.81 | 3:50.98 | ||||||
7 | Helsingør Monstertrucks | 2001 | 484 | 3:53.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:56.00 | |||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 27.67 | 58.07 | 58.07 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 26.56 | 56.37 | 1:54.44 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 29.62 | 1:04.09 | 2:58.53 | ||||||
William Houen | 2001 | 25.69 | 54.81 | 3:53.34 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2001 | 476 | 3:54.68 | ||||||
Sigma Swim | 3:55.50 | |||||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.27 | 57.80 | 57.80 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.58 | 58.61 | 1:56.41 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 28.27 | 58.48 | 2:54.89 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.66 | 59.79 | 3:54.68 | ||||||
9 | Triton Drenge | 2001 | 459 | 3:57.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:00.47 | |||||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.11 | 1:00.67 | 1:00.67 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 28.95 | 1:01.17 | 2:01.84 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 27.80 | 57.87 | 2:59.71 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.73 | 57.86 | 3:57.57 | ||||||
10 | Kvik Drenge | 2001 | 429 | 4:03.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:57.25 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 26.75 | 55.21 | 55.21 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 28.84 | 1:00.07 | 1:55.28 | ||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 30.56 | 1:04.80 | 3:00.08 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 30.14 | 1:02.94 | 4:03.02 | ||||||
11 | Sigma Drenge 2 | 2001 | 418 | 4:05.11 | ||||||
Sigma Swim | 4:07.00 | |||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.24 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 30.47 | 1:03.27 | 2:02.31 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 28.78 | 1:01.42 | 3:03.73 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 29.46 | 1:01.38 | 4:05.11 | ||||||
12 | Sigma Drenge 3 | 2001 | 399 | 4:08.81 | ||||||
Sigma Swim | 4:12.00 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 29.16 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 30.73 | 1:03.65 | 2:05.41 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 29.39 | 1:02.44 | 3:07.85 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 28.90 | 1:00.96 | 4:08.81 | ||||||
13 | Drenge Gti | 2002 | 399 | 4:08.96 | ||||||
GTI | 4:21.03 | |||||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.03 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Kevin Liang | 2002 | 30.17 | 1:05.15 | 2:07.25 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 29.05 | 1:00.34 | 3:07.59 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 29.23 | 1:01.37 | 4:08.96 | ||||||
14 | A6 Drenge | 2001 | 394 | 4:09.85 | ||||||
A6 | 4:12.84 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 28.60 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 29.02 | 1:00.56 | 2:00.66 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 30.42 | 1:03.61 | 3:04.27 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 31.35 | 1:05.58 | 4:09.85 | ||||||
15 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | 382 | 4:12.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:10.27 | |||||||||
August Becktor | 2001 | 28.87 | 1:00.47 | 1:00.47 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.40 | 1:02.23 | 2:02.70 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 31.87 | 1:06.03 | 3:08.73 | ||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 29.65 | 1:03.69 | 4:12.42 | ||||||
16 | Hovedstadens Drenge | 2001 | 375 | 4:14.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.45 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 29.47 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 31.59 | 1:05.82 | 2:09.13 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 28.72 | 1:00.96 | 3:10.09 | ||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 30.32 | 1:04.05 | 4:14.14 | ||||||
17 | Gsc Drenge 2 | 2001 | 365 | 4:16.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:13.68 | |||||||||
Emil Steenberg | 2002 | 30.08 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Magnus Christensen | 2002 | 30.12 | 1:04.55 | 2:06.51 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.06 | 1:03.55 | 3:10.06 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 31.57 | 1:06.34 | 4:16.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 588 | 31.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 582 | 31.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 579 | 31.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.47 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 560 | 31.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 558 | 32.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | 516 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | |||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 516 | 32.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 501 | 33.21 | ||||||
Kalundborg SK | 33.28 | |||||||||
9 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 500 | 33.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 494 | 33.35 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.89 | |||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 466 | 34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
12 | Linnea Hietala | 2004 | 461 | 34.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
13 | Anna Maria Madsen | 2004 | 460 | 34.16 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.79 | |||||||||
14 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 452 | 34.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
15 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 450 | 34.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.76 | |||||||||
16 | Mathilde Hagihara | 2004 | 450 | 34.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
17 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 445 | 34.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.36 | |||||||||
18 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 443 | 34.60 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.90 | |||||||||
19 | Frederikke Falk-List | 2004 | 442 | 34.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
20 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 437 | 34.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.11 | |||||||||
21 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 431 | 34.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.97 | |||||||||
22 | Alma Heyn Stage | 2004 | 428 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | |||||||||
23 | Emma Hansen | 2004 | 427 | 35.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.87 | |||||||||
24 | Jasmin Philip | 2004 | 423 | 35.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
25 | Josefine Krumbak | 2004 | 421 | 35.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
26 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 418 | 35.27 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.01 | |||||||||
27 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 415 | 35.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.81 | |||||||||
28 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 412 | 35.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
29 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 409 | 35.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.02 | |||||||||
30 | Anne Sofie Evald | 2004 | 405 | 35.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
31 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 404 | 35.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.32 | |||||||||
32 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 401 | 35.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
33 | Astrid Høffer | 2004 | 399 | 35.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.36 | |||||||||
34 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 397 | 35.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
35 | Sophia Bøttger | 2004 | 393 | 35.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
36 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 391 | 36.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.20 | |||||||||
37 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 391 | 36.07 | ||||||
Albertslund IF | 40.15 | |||||||||
38 | Clara Dreier | 2004 | 384 | 36.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
39 | Caroline Holm | 2004 | 384 | 36.28 | ||||||
Kalundborg SK | 38.57 | |||||||||
40 | Clara Sass Husum | 2004 | 377 | 36.49 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
41 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 373 | 36.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.98 | |||||||||
42 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 371 | 36.71 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.39 | |||||||||
43 | Clara Toft | 2004 | 370 | 36.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
43 | Olivia Callesen | 2004 | 370 | 36.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
45 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 368 | 36.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.52 | |||||||||
46 | Camille Nørby | 2004 | 368 | 36.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.06 | |||||||||
47 | Esther Hek Hansen | 2004 | 366 | 36.86 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 43.14 | |||||||||
48 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 363 | 36.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
49 | Emma Stoltz | 2004 | 361 | 37.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.11 | |||||||||
50 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 356 | 37.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
51 | Karoline Nielsen | 2004 | 352 | 37.36 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
52 | Josefine Zebitz | 2004 | 350 | 37.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
53 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 346 | 37.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.40 | |||||||||
54 | Isabel Lillebæk | 2004 | 345 | 37.59 | ||||||
JGI Svømning | 38.30 | |||||||||
55 | Emma Ekman | 2004 | 338 | 37.87 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
56 | Rebecca Hoeck | 2004 | 330 | 38.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
57 | Laura L. Hørning | 2004 | 327 | 38.26 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
58 | Freja Møller | 2004 | 319 | 38.59 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
59 | Katrine Bonefeld | 2004 | 312 | 38.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.67 | |||||||||
60 | Elisabeth Roskær | 2004 | 306 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.16 | |||||||||
61 | Laura Vangkilde | 2004 | 306 | 39.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
62 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 287 | 39.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.26 | |||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 33.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 686 | 26.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.21 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 497 | 30.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.44 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 487 | 30.23 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.81 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 469 | 30.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 458 | 30.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.16 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 452 | 30.99 | ||||||
Kalundborg SK | 31.00 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 448 | 31.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.87 | |||||||||
8 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 433 | 31.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.07 | |||||||||
9 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 426 | 31.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 425 | 31.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.02 | |||||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | 416 | 31.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | 403 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | |||||||||
13 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 396 | 32.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.94 | |||||||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | 393 | 32.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.75 | |||||||||
15 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 391 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.95 | |||||||||
16 | Christopher G. Trandum | 2003 | 389 | 32.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.01 | |||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 386 | 32.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
18 | Bror Textor-Broch | 2003 | 380 | 32.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
19 | Christian Boutrup | 2003 | 377 | 32.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.35 | |||||||||
20 | Valdemar Brøns | 2003 | 375 | 33.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
21 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 374 | 33.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | |||||||||
22 | Mikkel Quaade | 2003 | 372 | 33.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 364 | 33.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.38 | |||||||||
24 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 362 | 33.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
25 | Alexander Tullberg | 2003 | 360 | 33.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.35 | |||||||||
25 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 360 | 33.45 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 34.18 | |||||||||
27 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 355 | 33.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
28 | Elias Rought | 2003 | 345 | 33.91 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 37.67 | |||||||||
29 | Harald Franck | 2003 | 345 | 33.93 | ||||||
Næstved IF | 38.85 | |||||||||
30 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 341 | 34.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
31 | Asger Hugo Juul | 2003 | 340 | 34.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
32 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 337 | 34.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.70 | |||||||||
33 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 333 | 34.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.36 | |||||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | 331 | 34.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.49 | |||||||||
35 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 326 | 34.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.49 | |||||||||
36 | Marcus Hiort | 2003 | 326 | 34.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
37 | Valentin Wahl | 2003 | 322 | 34.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | |||||||||
38 | Villads Kruse | 2003 | 320 | 34.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
39 | Carl Heyn Stage | 2003 | 314 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.79 | |||||||||
40 | Marco Knudsen | 2003 | 309 | 35.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
41 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 309 | 35.19 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
42 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 305 | 35.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
43 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 301 | 35.51 | ||||||
Næstved IF | 38.55 | |||||||||
43 | Mikkel Hansen | 2003 | 301 | 35.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.19 | |||||||||
45 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 281 | 36.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
46 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 262 | 37.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
47 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 257 | 37.39 | ||||||
Herlev Svømning | 36.61 | |||||||||
48 | Jakob Legaard | 2003 | 238 | 38.38 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 41.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 857 | 1:09.54 | 2:23.00 | 3:48.78 | 4:58.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.19 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 812 | 1:05.95 | 2:23.77 | 3:53.37 | 5:03.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:58.01 | |||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 779 | 1:11.79 | 2:27.43 | 4:01.20 | 5:07.92 | |||
Roskilde Svømning | 5:21.31 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 758 | 1:12.03 | 2:30.72 | 3:58.23 | 5:10.64 | |||
Roskilde Svømning | 5:09.18 | |||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 739 | 1:11.65 | 2:35.34 | 4:04.76 | 5:13.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:24.64 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 738 | 1:10.56 | 2:31.34 | 4:08.29 | 5:13.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:32.09 | |||||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | 727 | 1:13.03 | 2:34.08 | 4:01.92 | 5:15.06 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:22.70 | |||||||||
8 | Marie Uglebjerg | 2002 | 714 | 1:10.25 | 2:31.55 | 4:01.25 | 5:16.93 | |||
Kalundborg SK | 5:15.98 | |||||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 712 | 1:14.20 | 2:39.50 | 4:05.79 | 5:17.22 | |||
Roskilde Svømning | 5:20.04 | |||||||||
10 | Thea Blomsterberg | 2002 | 702 | 1:11.98 | 2:37.95 | 4:04.58 | 5:18.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:26.84 | |||||||||
11 | Julie Stampe | 2002 | 702 | 1:11.43 | 2:29.69 | 4:06.85 | 5:18.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:15.42 | |||||||||
12 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 676 | 1:15.35 | 2:38.18 | 4:08.03 | 5:22.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:21.03 | |||||||||
13 | Josephine Kruse | 2002 | 664 | 1:18.24 | 2:42.43 | 4:11.69 | 5:24.78 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:33.39 | |||||||||
14 | Mille Graasbøll | 2002 | 662 | 1:16.58 | 2:42.90 | 4:15.80 | 5:25.10 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:23.36 | |||||||||
15 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 659 | 1:13.62 | 2:40.15 | 4:09.73 | 5:25.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:26.74 | |||||||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 649 | 1:16.59 | 2:41.47 | 4:15.35 | 5:27.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:30.66 | |||||||||
17 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 647 | 1:19.39 | 2:43.14 | 4:15.45 | 5:27.45 | |||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Johanne B. Hansen | 2002 | 646 | 1:18.55 | 2:39.45 | 4:14.80 | 5:27.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:33.93 | |||||||||
19 | Sofie Hertzberg | 2002 | 629 | 1:16.61 | 2:42.91 | 4:16.25 | 5:30.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:31.40 | |||||||||
20 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 626 | 1:19.91 | 2:42.70 | 4:17.04 | 5:31.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:25.95 | |||||||||
21 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 626 | 1:12.65 | 2:44.27 | 4:19.40 | 5:31.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:34.87 | |||||||||
22 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 625 | 1:17.21 | 2:40.00 | 5:31.30 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:42.47 | |||||||||
23 | Chastine Melhede | 2002 | 615 | 1:16.01 | 2:40.90 | 4:57.50 | 5:33.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.84 | |||||||||
24 | Maria Andersen | 2002 | 615 | 1:17.23 | 2:41.52 | 4:21.54 | 5:33.13 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:36.12 | |||||||||
25 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 614 | 1:19.48 | 2:40.80 | 4:16.75 | 5:33.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.00 | |||||||||
26 | Charlotte Malberg | 2002 | 612 | 1:22.81 | 2:47.88 | 5:33.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:38.99 | |||||||||
27 | Cecilie Porsdal | 2002 | 611 | 1:15.76 | 2:40.76 | 4:17.45 | 5:33.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:34.16 | |||||||||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | 609 | 1:13.42 | 2:39.97 | 4:20.15 | 5:34.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:45.27 | |||||||||
29 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 586 | 1:22.26 | 3:36.38 | 5:38.43 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.12 | |||||||||
30 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 583 | 1:25.14 | 2:54.92 | 5:03.00 | 5:39.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:43.11 | |||||||||
31 | Laura Janner | 2002 | 581 | 1:24.16 | 2:50.34 | 4:23.16 | 5:39.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:51.39 | |||||||||
32 | Anika Hedegaard | 2002 | 580 | 1:14.69 | 2:44.39 | 4:25.09 | 5:39.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.59 | |||||||||
33 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 574 | 1:17.29 | 2:46.98 | 5:40.76 | ||||
Herlev Svømning | 5:39.61 | |||||||||
34 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 564 | 1:17.11 | 2:43.33 | 4:23.80 | 5:42.77 | |||
Roskilde Svømning | 5:48.76 | |||||||||
35 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 562 | 1:20.70 | 5:43.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 5:38.98 | |||||||||
36 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 562 | 1:18.40 | 2:50.09 | 4:27.53 | 5:43.31 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 555 | 1:24.04 | 2:49.37 | 4:27.72 | 5:44.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:46.60 | |||||||||
38 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 546 | 1:25.04 | 2:50.59 | 4:28.90 | 5:46.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:51.45 | |||||||||
39 | Amanda Hietala | 2002 | 540 | 1:18.95 | 5:05.06 | 5:47.81 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 5:43.43 | |||||||||
40 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 534 | 1:24.58 | 2:50.53 | 4:31.87 | 5:49.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:55.87 | |||||||||
41 | Emilia Steen | 2002 | 524 | 1:19.09 | 2:44.53 | 4:30.05 | 5:51.45 | |||
Rønne Svømme Klub | 5:58.34 | |||||||||
42 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 522 | 1:24.09 | 2:48.09 | 4:29.44 | 5:51.89 | |||
Næstved IF | 5:53.68 | |||||||||
43 | Claudia Sperling | 2002 | 514 | 1:20.79 | 2:51.32 | 4:32.90 | 5:53.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 857 | 1:01.67 | 2:13.05 | 3:30.03 | 4:34.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:37.83 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 804 | 1:08.42 | 2:20.00 | 3:37.99 | 4:40.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:44.50 | |||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 803 | 1:04.00 | 2:13.90 | 3:31.69 | 4:40.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:35.70 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 789 | 1:04.66 | 2:16.91 | 3:39.02 | 4:41.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:48.89 | |||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 717 | 1:07.13 | 2:21.08 | 3:47.45 | 4:50.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.46 | |||||||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 708 | 1:09.90 | 2:23.78 | 3:43.62 | 4:52.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:50.21 | |||||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | 703 | 1:07.42 | 2:21.98 | 3:46.30 | 4:52.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.70 | |||||||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | 679 | 1:05.71 | 2:21.88 | 3:52.64 | 4:56.23 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 5:01.37 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 677 | 1:10.23 | 2:25.45 | 3:52.63 | 4:56.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:58.76 | |||||||||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 675 | 1:06.92 | 2:20.75 | 3:49.47 | 4:56.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:12.04 | |||||||||
11 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 675 | 1:09.75 | 2:25.51 | 3:50.07 | 4:56.90 | |||
Herlev Svømning | 5:02.91 | |||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 671 | 1:12.40 | 2:25.74 | 3:49.82 | 4:57.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.90 | |||||||||
13 | Felix Lund | 2001 | 645 | 1:07.90 | 2:29.08 | 3:54.46 | 5:01.43 | |||
Herlev Svømning | 5:01.07 | |||||||||
14 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 636 | 1:11.33 | 2:26.48 | 3:54.74 | 5:02.88 | |||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 632 | 1:06.61 | 2:24.15 | 3:53.00 | 5:03.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mike Johansen | 2001 | 627 | 1:10.45 | 2:24.71 | 3:56.97 | 5:04.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.14 | |||||||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | 622 | 1:05.98 | 2:20.01 | 4:02.38 | 5:05.10 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:06.15 | |||||||||
18 | Frederik Bornemann | 2001 | 618 | 1:10.36 | 2:28.52 | 3:58.26 | 5:05.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:05.06 | |||||||||
19 | Anders Nielsen | 2001 | 610 | 1:12.72 | 2:29.15 | 3:59.78 | 5:07.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:22.61 | |||||||||
20 | Valdemar Solok | 2001 | 605 | 1:11.05 | 2:27.43 | 4:00.06 | 5:07.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:10.17 | |||||||||
21 | William Textor Broch | 2001 | 604 | 1:07.66 | 2:26.83 | 3:57.04 | 5:07.97 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:59.54 | |||||||||
22 | Christian Crone | 2001 | 603 | 1:10.64 | 2:29.78 | 3:54.46 | 5:08.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.83 | |||||||||
23 | Rasmus Thilleman | 2001 | 600 | 1:12.36 | 2:30.77 | 3:58.12 | 5:08.74 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:10.64 | |||||||||
24 | Jonas Hansen | 2001 | 594 | 1:05.69 | 2:24.56 | 3:59.72 | 5:09.78 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 5:05.98 | |||||||||
25 | Albert Voldum Krog | 2001 | 583 | 1:14.98 | 2:34.49 | 3:59.19 | 5:11.62 | |||
Vest-Brøndby | 6:06.24 | |||||||||
26 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 581 | 1:07.86 | 2:29.64 | 4:01.43 | 5:12.09 | |||
Vest-Brøndby | 5:17.40 | |||||||||
27 | Jannick Hansen | 2001 | 579 | 1:14.69 | 2:35.39 | 4:07.15 | 5:12.35 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:10.90 | |||||||||
28 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 579 | 1:12.36 | 2:30.29 | 4:01.92 | 5:12.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:06.00 | |||||||||
29 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 577 | 1:15.44 | 2:29.05 | 4:00.95 | 5:12.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Magnus Løhr | 2001 | 577 | 1:05.50 | 2:23.38 | 3:59.27 | 5:12.85 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:25.19 | |||||||||
31 | Carl Terp Larsen | 2001 | 552 | 1:10.21 | 2:38.74 | 3:59.84 | 5:17.43 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:15.67 | |||||||||
32 | Marcus Munkholm | 2001 | 550 | 1:13.01 | 2:31.74 | 4:07.94 | 5:17.76 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Frederik Røgind | 2001 | 546 | 1:15.34 | 2:40.20 | 4:07.31 | 5:18.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:24.12 | |||||||||
34 | Laurits Kenskov | 2001 | 534 | 1:09.65 | 2:30.69 | 4:10.83 | 5:20.95 | |||
Herlev Svømning | 5:34.44 | |||||||||
35 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 528 | 1:15.68 | 2:39.08 | 4:09.44 | 5:22.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | August Becktor | 2001 | 527 | 1:16.06 | 2:34.65 | 4:11.60 | 5:22.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:21.65 | |||||||||
37 | Christian Skinhøj | 2001 | 519 | 1:16.32 | 2:41.69 | 4:10.85 | 5:23.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:22.83 | |||||||||
38 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 487 | 1:19.46 | 2:41.94 | 4:15.48 | 5:30.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:12.79 | |||||||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | DSQ | Afslutn. mave v/200m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.54 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DSQ | Asy. ben i bryst | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:23.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 743 | 30.10 | 1:08.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 731 | 31.57 | 1:08.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.93 | |||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 729 | 31.18 | 1:08.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.67 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 713 | 33.22 | 1:09.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 697 | 32.21 | 1:09.50 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:10.77 | |||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 663 | 33.60 | 1:10.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.15 | |||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 659 | 33.16 | 1:10.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.35 | |||||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | 659 | 32.84 | 1:10.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.99 | |||||||||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | 651 | 32.75 | 1:11.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.75 | |||||||||
10 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 649 | 32.61 | 1:11.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.88 | |||||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 648 | 33.44 | 1:11.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 635 | 33.85 | 1:11.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
13 | Clara Carlquist | 2003 | 633 | 33.93 | 1:11.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
14 | Julie Laugesen | 2003 | 618 | 31.75 | 1:12.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | 616 | 33.51 | 1:12.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.34 | |||||||||
16 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 614 | 33.12 | 1:12.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.55 | |||||||||
17 | Emilie Meng | 2003 | 610 | 34.00 | 1:12.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.62 | |||||||||
18 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 590 | 33.78 | 1:13.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.30 | |||||||||
19 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 589 | 33.26 | 1:13.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.80 | |||||||||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 587 | 34.07 | 1:13.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.33 | |||||||||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | 582 | 34.39 | 1:13.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | |||||||||
22 | Naja Thomsen | 2003 | 581 | 34.80 | 1:13.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
23 | Caroline Veggerby | 2003 | 579 | 33.38 | 1:13.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.17 | |||||||||
24 | Ingrid Lindemann | 2003 | 575 | 35.36 | 1:14.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.01 | |||||||||
25 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 572 | 33.68 | 1:14.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.17 | |||||||||
26 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 571 | 35.22 | 1:14.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.95 | |||||||||
27 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 570 | 36.11 | 1:14.32 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
28 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 570 | 35.64 | 1:14.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
29 | Esther Else Grubert | 2003 | 565 | 34.13 | 1:14.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.42 | |||||||||
30 | Luna Gammelgaard | 2003 | 562 | 34.77 | 1:14.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
30 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 562 | 36.30 | 1:14.69 | |||||
JGI Svømning | 1:15.40 | |||||||||
32 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 557 | 35.68 | 1:14.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
33 | Mia Lindberg | 2003 | 556 | 35.32 | 1:14.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
34 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 555 | 33.78 | 1:14.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
35 | Elena Westmark Holm | 2003 | 555 | 34.57 | 1:14.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.31 | |||||||||
36 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 553 | 34.77 | 1:15.10 | |||||
Næstved IF | 1:17.82 | |||||||||
37 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 552 | 35.24 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.56 | |||||||||
38 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 551 | 33.85 | 1:15.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
39 | Rebekka Giessing | 2003 | 550 | 35.44 | 1:15.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.14 | |||||||||
40 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 547 | 34.91 | 1:15.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
41 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 543 | 35.56 | 1:15.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
42 | Hannah Höesch | 2003 | 542 | 35.89 | 1:15.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
43 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 535 | 34.70 | 1:15.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.87 | |||||||||
44 | Sofie Nielsen | 2003 | 526 | 32.83 | 1:16.35 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
45 | Maria Lund | 2003 | 521 | 35.15 | 1:16.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.06 | |||||||||
46 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 521 | 36.59 | 1:16.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.58 | |||||||||
47 | Olivia Mammen | 2003 | 518 | 36.10 | 1:16.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.73 | |||||||||
48 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 515 | 35.19 | 1:16.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
49 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 506 | 35.34 | 1:17.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
50 | Ella Stenholt | 2003 | 502 | 34.51 | 1:17.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
51 | Amalie Schou | 2003 | 499 | 36.74 | 1:17.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
52 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 498 | 35.69 | 1:17.76 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:19.39 | |||||||||
53 | Freja Gjerløv | 2003 | 492 | 36.34 | 1:18.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.53 | |||||||||
54 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 477 | 36.30 | 1:18.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.19 | |||||||||
55 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 460 | 36.96 | 1:19.85 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
56 | Christine Henriksen | 2003 | 457 | 37.58 | 1:19.98 | |||||
JGI Svømning | 1:18.37 | |||||||||
57 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 457 | 37.93 | 1:19.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.20 | |||||||||
58 | Laura Boutrup | 2003 | 431 | 37.83 | 1:21.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.58 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 599 | 34.51 | 1:13.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 591 | 33.77 | 1:13.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 588 | 33.99 | 1:13.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 573 | 35.40 | 1:14.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.75 | |||||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 565 | 33.03 | 1:14.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | 548 | 34.56 | 1:15.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.28 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 540 | 34.75 | 1:15.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.10 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 533 | 34.96 | 1:16.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.95 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 526 | 36.40 | 1:16.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.84 | |||||||||
10 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 509 | 34.58 | 1:17.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
11 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 508 | 35.44 | 1:17.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.51 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 502 | 36.53 | 1:17.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.61 | |||||||||
12 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 502 | 34.83 | 1:17.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | 499 | 36.52 | 1:17.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.57 | |||||||||
15 | Linnea Hietala | 2004 | 498 | 35.68 | 1:17.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
16 | Josefine Krumbak | 2004 | 495 | 35.25 | 1:17.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 495 | 36.18 | 1:17.91 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.25 | |||||||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 487 | 36.34 | 1:18.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
19 | Caroline Holm | 2004 | 483 | 36.97 | 1:18.57 | |||||
Kalundborg SK | 1:21.09 | |||||||||
20 | Anna Maria Madsen | 2004 | 482 | 37.27 | 1:18.61 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.20 | |||||||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 477 | 37.06 | 1:18.85 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
22 | Jasmin Philip | 2004 | 476 | 36.75 | 1:18.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | 476 | 36.80 | 1:18.94 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:21.32 | |||||||||
24 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 470 | 36.48 | 1:19.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.79 | |||||||||
25 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 469 | 36.35 | 1:19.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
26 | Sophia Bøttger | 2004 | 468 | 36.95 | 1:19.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
27 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 468 | 37.84 | 1:19.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.88 | |||||||||
28 | Emma Stoltz | 2004 | 468 | 38.24 | 1:19.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.19 | |||||||||
29 | Clara Toft | 2004 | 467 | 36.46 | 1:19.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.37 | |||||||||
30 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 465 | 36.28 | 1:19.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.35 | |||||||||
31 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 462 | 35.86 | 1:19.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.49 | |||||||||
32 | Laura L. Hørning | 2004 | 460 | 37.13 | 1:19.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
33 | Malou Soelberg | 2004 | 457 | 36.88 | 1:19.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
34 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 454 | 36.41 | 1:20.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
35 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 454 | 36.48 | 1:20.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
36 | Emma Ekman | 2004 | 444 | 37.92 | 1:20.76 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:24.57 | |||||||||
37 | Clara Dreier | 2004 | 442 | 35.68 | 1:20.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.84 | |||||||||
38 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 438 | 35.86 | 1:21.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.88 | |||||||||
39 | Isabel Lillebæk | 2004 | 436 | 38.36 | 1:21.30 | |||||
JGI Svømning | 1:24.41 | |||||||||
40 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 432 | 35.09 | 1:21.49 | |||||
Kalundborg SK | 1:22.96 | |||||||||
41 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 432 | 36.97 | 1:21.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.26 | |||||||||
42 | Katrine Bonefeld | 2004 | 429 | 38.92 | 1:21.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.39 | |||||||||
43 | Camille Nørby | 2004 | 426 | 39.06 | 1:21.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.43 | |||||||||
44 | Olivia Callesen | 2004 | 426 | 38.78 | 1:21.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.49 | |||||||||
45 | Elisabeth Roskær | 2004 | 425 | 39.77 | 1:21.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.29 | |||||||||
46 | Rebecca Hoeck | 2004 | 424 | 38.05 | 1:22.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.15 | |||||||||
47 | Laura Vangkilde | 2004 | 423 | 39.49 | 1:22.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
48 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 421 | 36.88 | 1:22.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.11 | |||||||||
49 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 420 | 37.41 | 1:22.29 | |||||
Albertslund IF | 1:23.21 | |||||||||
50 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 418 | 37.83 | 1:22.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
51 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 417 | 37.54 | 1:22.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
51 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 417 | 39.81 | 1:22.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.52 | |||||||||
51 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 417 | 37.78 | 1:22.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.49 | |||||||||
54 | Esther Hek Hansen | 2004 | 414 | 38.95 | 1:22.70 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:25.39 | |||||||||
55 | Freja Møller | 2004 | 413 | 38.77 | 1:22.77 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
56 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 412 | 39.21 | 1:22.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.63 | |||||||||
57 | Alma Heyn Stage | 2004 | 402 | 36.74 | 1:23.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.56 | |||||||||
58 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 400 | 38.82 | 1:23.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.36 | |||||||||
59 | Josefine Zebitz | 2004 | 398 | 39.73 | 1:23.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
60 | Karoline Nielsen | 2004 | 391 | 39.83 | 1:24.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
61 | Astrid Høffer | 2004 | 377 | 39.84 | 1:25.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.39 | |||||||||
62 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 346 | 40.72 | 1:27.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Syg | |||||||
Vest-Brøndby | 1:18.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 744 | 27.17 | 1:02.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.27 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 713 | 29.83 | 1:02.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.45 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 702 | 29.94 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.52 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 667 | 29.07 | 1:04.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 656 | 30.35 | 1:04.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 638 | 29.23 | 1:05.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.97 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 627 | 30.20 | 1:05.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 612 | 30.10 | 1:06.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.73 | |||||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 611 | 29.71 | 1:06.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.39 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 595 | 30.25 | 1:06.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 591 | 31.65 | 1:06.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 590 | 32.13 | 1:07.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 588 | 31.27 | 1:07.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.68 | |||||||||
14 | Alexander Søgaard | 2002 | 588 | 31.12 | 1:07.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
15 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 576 | 31.58 | 1:07.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.95 | |||||||||
16 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 573 | 31.52 | 1:07.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.77 | |||||||||
17 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 565 | 30.18 | 1:07.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
18 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 549 | 31.18 | 1:08.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.29 | |||||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | 548 | 31.68 | 1:08.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | 546 | 31.45 | 1:08.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.97 | |||||||||
21 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 535 | 31.94 | 1:09.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.16 | |||||||||
22 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 530 | 30.75 | 1:09.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
23 | Morten Østergaard | 2002 | 518 | 33.28 | 1:09.97 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:10.46 | |||||||||
24 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 515 | 32.85 | 1:10.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.66 | |||||||||
25 | August Schade Cantby | 2002 | 515 | 32.58 | 1:10.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
26 | Mads Enghave | 2002 | 504 | 31.66 | 1:10.60 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.89 | |||||||||
27 | Anders Skousen | 2002 | 501 | 31.60 | 1:10.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.07 | |||||||||
28 | Frederik Bojesen | 2002 | 499 | 32.58 | 1:10.86 | |||||
JGI Svømning | 1:10.41 | |||||||||
29 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 494 | 33.54 | 1:11.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.95 | |||||||||
30 | Janus Rosholm | 2002 | 489 | 33.58 | 1:11.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
31 | Emil Steenberg | 2002 | 485 | 34.12 | 1:11.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
32 | August Ryom | 2002 | 476 | 33.70 | 1:11.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
33 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 475 | 32.80 | 1:12.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
34 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 466 | 33.78 | 1:12.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.60 | |||||||||
35 | Thomas Langvad | 2002 | 465 | 33.83 | 1:12.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | 456 | 34.30 | 1:13.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
37 | Magnus Christensen | 2002 | 449 | 35.79 | 1:13.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
38 | Mads Baltzer | 2002 | 446 | 32.97 | 1:13.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
39 | Kevin Liang | 2002 | 427 | 34.41 | 1:14.60 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
40 | Oskar Skov Grell | 2002 | 422 | 34.59 | 1:14.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
41 | Oliver Skadhauge | 2002 | 417 | 34.36 | 1:15.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.40 | |||||||||
42 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 412 | 35.58 | 1:15.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
43 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 408 | 35.17 | 1:15.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.76 | |||||||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | DSQ | Flyben i bryst v/70m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.23 | |||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 645 | 28.99 | 1:05.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.34 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 549 | 32.42 | 1:08.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.77 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 522 | 33.01 | 1:09.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.40 | |||||||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | 510 | 32.20 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.45 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 509 | 32.52 | 1:10.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.83 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 492 | 33.12 | 1:11.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.82 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 480 | 33.03 | 1:11.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 471 | 33.53 | 1:12.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.08 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 464 | 33.26 | 1:12.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.74 | |||||||||
10 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 463 | 33.56 | 1:12.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
11 | Mikkel Mortensen | 2003 | 461 | 32.69 | 1:12.74 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.75 | |||||||||
12 | Elias Rought | 2003 | 449 | 35.41 | 1:13.37 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:17.81 | |||||||||
13 | Christian Boutrup | 2003 | 448 | 35.15 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.86 | |||||||||
14 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 447 | 33.30 | 1:13.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
15 | Mikkel Quaade | 2003 | 446 | 34.69 | 1:13.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
16 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 439 | 33.61 | 1:13.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 437 | 34.98 | 1:14.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
18 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 437 | 34.84 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:15.57 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 436 | 32.95 | 1:14.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
20 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 436 | 34.08 | 1:14.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.48 | |||||||||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 434 | 33.03 | 1:14.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
22 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 434 | 33.75 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.03 | |||||||||
23 | Oscar Cleemann | 2003 | 433 | 33.46 | 1:14.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
24 | Valdemar Brøns | 2003 | 433 | 34.33 | 1:14.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
25 | Valentin Wahl | 2003 | 432 | 35.39 | 1:14.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.12 | |||||||||
26 | Harald Franck | 2003 | 431 | 34.76 | 1:14.41 | |||||
Næstved IF | 1:15.16 | |||||||||
27 | Marco Knudsen | 2003 | 424 | 35.43 | 1:14.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
28 | Marcus Hiort | 2003 | 422 | 35.89 | 1:14.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
29 | Christoffer Rekling | 2003 | 416 | 34.39 | 1:15.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.16 | |||||||||
30 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 408 | 36.38 | 1:15.74 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.55 | |||||||||
31 | Villads Kruse | 2003 | 405 | 35.56 | 1:15.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
32 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 404 | 35.08 | 1:16.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.48 | |||||||||
33 | Bror Textor-Broch | 2003 | 400 | 35.01 | 1:16.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.19 | |||||||||
34 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 397 | 35.25 | 1:16.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
35 | Mikkel Hansen | 2003 | 397 | 36.59 | 1:16.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.68 | |||||||||
36 | Carl Heyn Stage | 2003 | 395 | 34.56 | 1:16.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.86 | |||||||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 394 | 36.93 | 1:16.65 | |||||
Næstved IF | 1:17.94 | |||||||||
38 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 393 | 34.40 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.63 | |||||||||
39 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 390 | 36.44 | 1:16.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
40 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 383 | 36.31 | 1:17.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.53 | |||||||||
41 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 380 | 37.73 | 1:17.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
42 | Christopher G. Trandum | 2003 | 378 | 35.87 | 1:17.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.31 | |||||||||
43 | Asger Hugo Juul | 2003 | 376 | 34.92 | 1:17.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
44 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 372 | 37.15 | 1:18.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
45 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 368 | 35.89 | 1:18.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.06 | |||||||||
46 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 367 | 35.55 | 1:18.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.00 | |||||||||
47 | Jakob Legaard | 2003 | 359 | 37.50 | 1:19.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.78 | |||||||||
48 | Andreas Hoffmann | 2003 | 352 | 34.69 | 1:19.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 826 | 30.31 | 1:02.14 | 1:34.12 | 2:05.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.74 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 822 | 29.64 | 1:01.86 | 1:33.58 | 2:05.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.44 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 800 | 29.84 | 1:02.01 | 1:34.38 | 2:06.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.61 | |||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 730 | 30.84 | 1:03.81 | 1:37.46 | 2:10.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.17 | |||||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | 728 | 30.81 | 1:04.30 | 1:38.22 | 2:10.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:09.77 | |||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 715 | 31.49 | 1:05.28 | 1:39.01 | 2:11.45 | |||
Roskilde Svømning | 2:14.10 | |||||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | 712 | 31.08 | 1:04.59 | 1:38.34 | 2:11.64 | |||
Roskilde Svømning | 2:12.85 | |||||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 698 | 30.97 | 1:04.87 | 1:39.32 | 2:12.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.14 | |||||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | 687 | 31.20 | 1:04.75 | 1:38.98 | 2:13.19 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:14.22 | |||||||||
10 | Julie Stampe | 2002 | 682 | 30.81 | 1:04.86 | 1:39.56 | 2:13.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.18 | |||||||||
11 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 666 | 30.41 | 1:04.63 | 1:39.86 | 2:14.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.19 | |||||||||
12 | Josephine Kruse | 2002 | 655 | 31.80 | 1:05.71 | 1:41.00 | 2:15.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.77 | |||||||||
13 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 652 | 32.57 | 1:06.81 | 1:41.97 | 2:15.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.23 | |||||||||
14 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 649 | 31.91 | 1:06.23 | 1:41.37 | 2:15.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:15.20 | |||||||||
15 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 639 | 31.58 | 1:06.27 | 1:41.54 | 2:16.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.92 | |||||||||
16 | Chastine Melhede | 2002 | 633 | 32.48 | 1:07.78 | 1:42.53 | 2:16.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.83 | |||||||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | 632 | 31.57 | 1:06.57 | 1:42.62 | 2:16.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
18 | Thea Blomsterberg | 2002 | 621 | 32.39 | 1:07.44 | 1:42.70 | 2:17.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.14 | |||||||||
19 | Johanne B. Hansen | 2002 | 617 | 32.90 | 1:08.10 | 1:43.14 | 2:18.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.57 | |||||||||
20 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 612 | 33.22 | 1:09.17 | 1:43.97 | 2:18.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.02 | |||||||||
21 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 612 | 32.25 | 1:08.00 | 1:44.05 | 2:18.42 | |||
Næstved IF | 2:18.79 | |||||||||
22 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 611 | 32.57 | 1:07.80 | 1:43.52 | 2:18.48 | |||
Roskilde Svømning | 2:20.38 | |||||||||
23 | Maria Andersen | 2002 | 610 | 32.06 | 1:08.01 | 1:43.98 | 2:18.57 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:18.61 | |||||||||
23 | Marie Uglebjerg | 2002 | 610 | 32.78 | 1:08.08 | 1:43.73 | 2:18.57 | |||
Kalundborg SK | 2:19.74 | |||||||||
25 | Claudia Sperling | 2002 | 596 | 32.34 | 1:07.12 | 1:43.90 | 2:19.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
26 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 592 | 32.20 | 1:07.71 | 1:44.06 | 2:19.94 | |||
Albertslund IF | 2:20.16 | |||||||||
27 | Fie Tönshoff | 2002 | 592 | 31.87 | 1:07.93 | 1:44.79 | 2:19.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.03 | |||||||||
28 | Charlotte Malberg | 2002 | 583 | 32.65 | 1:08.76 | 1:45.04 | 2:20.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.09 | |||||||||
29 | Sofie Hertzberg | 2002 | 579 | 33.33 | 1:08.93 | 1:45.31 | 2:21.03 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.46 | |||||||||
30 | Emma Bruhn | 2002 | 572 | 32.77 | 1:08.40 | 1:45.37 | 2:21.61 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
31 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 568 | 32.68 | 1:09.48 | 1:47.57 | 2:21.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.55 | |||||||||
32 | Cecilie Porsdal | 2002 | 567 | 32.92 | 1:08.91 | 1:45.31 | 2:22.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.39 | |||||||||
33 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 560 | 33.25 | 1:09.82 | 1:46.55 | 2:22.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.59 | |||||||||
34 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 551 | 32.67 | 1:09.54 | 1:46.71 | 2:23.34 | |||
Herlev Svømning | 2:27.77 | |||||||||
35 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 551 | 32.91 | 1:09.61 | 1:47.51 | 2:23.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 551 | 33.91 | 1:10.07 | 1:46.93 | 2:23.38 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
37 | Sofie Villum Færch | 2002 | 549 | 32.89 | 1:09.90 | 1:46.96 | 2:23.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.03 | |||||||||
38 | Laura Janner | 2002 | 543 | 33.17 | 1:10.34 | 1:47.58 | 2:24.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.09 | |||||||||
39 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 542 | 34.16 | 1:10.58 | 1:47.37 | 2:24.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.63 | |||||||||
39 | Emilia Steen | 2002 | 542 | 32.94 | 1:10.10 | 1:46.85 | 2:24.11 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:23.76 | |||||||||
41 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 542 | 32.69 | 1:09.99 | 1:46.90 | 2:24.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
42 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 539 | 33.99 | 1:11.23 | 1:47.67 | 2:24.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
43 | Amanda Hietala | 2002 | 512 | 34.06 | 1:11.76 | 1:49.43 | 2:26.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.33 | |||||||||
44 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 506 | 33.88 | 1:11.24 | 1:49.38 | 2:27.45 | |||
Roskilde Svømning | 2:25.31 | |||||||||
45 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 501 | 33.51 | 1:10.84 | 1:49.66 | 2:28.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.13 | |||||||||
46 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 491 | 35.01 | 1:12.80 | 1:51.01 | 2:28.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:36.77 | |||||||||
47 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 456 | 34.20 | 1:13.05 | 1:53.09 | 2:32.70 | |||
Næstved IF | 2:36.23 | |||||||||
- | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.18 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 724 | 30.74 | 1:03.88 | 1:37.68 | 2:10.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.02 | |||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 697 | 31.81 | 1:05.61 | 1:39.27 | 2:12.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 687 | 31.27 | 1:04.48 | 1:39.31 | 2:13.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.05 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 683 | 30.89 | 1:05.09 | 1:39.78 | 2:13.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.52 | |||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 676 | 30.90 | 1:05.18 | 1:39.73 | 2:13.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.12 | |||||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | 675 | 31.66 | 1:05.84 | 1:40.20 | 2:14.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.40 | |||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 667 | 30.75 | 1:04.79 | 1:40.10 | 2:14.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.81 | |||||||||
8 | Caroline Brink | 2003 | 654 | 30.84 | 1:04.63 | 1:40.03 | 2:15.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.35 | |||||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 645 | 31.87 | 1:07.28 | 1:42.22 | 2:16.04 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:21.42 | |||||||||
10 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 628 | 32.54 | 1:08.34 | 1:44.10 | 2:17.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.20 | |||||||||
11 | Julie Laugesen | 2003 | 618 | 31.99 | 1:08.46 | 1:43.95 | 2:17.98 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.46 | |||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 615 | 32.36 | 1:07.67 | 1:43.24 | 2:18.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.23 | |||||||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | 615 | 32.48 | 1:07.62 | 1:43.13 | 2:18.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.15 | |||||||||
14 | Mia Rindshøj | 2003 | 614 | 30.71 | 1:06.03 | 1:42.77 | 2:18.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.84 | |||||||||
15 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 598 | 31.38 | 1:06.69 | 1:43.15 | 2:19.53 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:22.72 | |||||||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 595 | 33.14 | 1:08.54 | 1:45.00 | 2:19.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.52 | |||||||||
17 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 592 | 31.69 | 1:07.69 | 1:44.64 | 2:19.93 | |||
Køge Svømmeklub | 2:20.52 | |||||||||
18 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 588 | 33.43 | 1:09.02 | 1:45.34 | 2:20.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.21 | |||||||||
19 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 588 | 32.78 | 1:09.63 | 1:45.64 | 2:20.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.52 | |||||||||
20 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 584 | 32.76 | 1:09.00 | 1:45.53 | 2:20.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.36 | |||||||||
21 | Luna Gammelgaard | 2003 | 582 | 33.30 | 1:09.37 | 1:45.37 | 2:20.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.42 | |||||||||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 582 | 31.96 | 1:08.04 | 1:44.73 | 2:20.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.74 | |||||||||
23 | Naja Thomsen | 2003 | 580 | 32.75 | 1:08.50 | 1:44.78 | 2:20.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.85 | |||||||||
24 | Amalie Nielsen | 2003 | 569 | 32.62 | 1:08.81 | 1:45.97 | 2:21.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.55 | |||||||||
25 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 563 | 33.45 | 1:09.98 | 1:46.94 | 2:22.34 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.10 | |||||||||
26 | Amalie Michelsen | 2003 | 557 | 34.07 | 1:10.59 | 1:47.83 | 2:22.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.96 | |||||||||
27 | Caroline Veggerby | 2003 | 554 | 32.48 | 1:09.05 | 1:46.83 | 2:23.08 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.42 | |||||||||
28 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 553 | 33.57 | 1:09.83 | 1:46.87 | 2:23.18 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
29 | Elena Westmark Holm | 2003 | 552 | 32.78 | 1:09.41 | 1:46.68 | 2:23.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.65 | |||||||||
30 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 552 | 32.81 | 1:09.49 | 1:45.86 | 2:23.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.86 | |||||||||
31 | Hannah Höesch | 2003 | 538 | 33.42 | 1:10.23 | 1:47.88 | 2:24.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.77 | |||||||||
32 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 533 | 33.43 | 1:10.01 | 1:48.08 | 2:24.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.64 | |||||||||
33 | Ingrid Lindemann | 2003 | 525 | 34.30 | 1:11.87 | 1:49.07 | 2:25.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.86 | |||||||||
34 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 522 | 33.83 | 1:10.89 | 1:48.48 | 2:25.94 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:23.97 | |||||||||
34 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 522 | 33.88 | 1:10.65 | 1:48.55 | 2:25.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.17 | |||||||||
36 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 522 | 34.78 | 1:12.83 | 1:50.11 | 2:25.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.03 | |||||||||
37 | Olivia Mammen | 2003 | 521 | 32.98 | 1:10.48 | 1:48.70 | 2:26.06 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.20 | |||||||||
38 | Emilie Meng | 2003 | 518 | 33.29 | 1:10.95 | 1:49.06 | 2:26.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.89 | |||||||||
39 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 513 | 33.19 | 1:10.10 | 1:47.51 | 2:26.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.20 | |||||||||
40 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 505 | 33.92 | 1:11.50 | 1:49.98 | 2:27.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:26.39 | |||||||||
41 | Amalie Schou | 2003 | 505 | 34.42 | 1:11.25 | 1:49.69 | 2:27.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
41 | Esther Else Grubert | 2003 | 505 | 34.74 | 1:12.26 | 1:50.19 | 2:27.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.22 | |||||||||
41 | Maria Lund | 2003 | 505 | 35.65 | 1:13.74 | 1:51.36 | 2:27.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.20 | |||||||||
44 | Sofie Nielsen | 2003 | 502 | 34.02 | 1:12.55 | 1:50.87 | 2:27.91 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
45 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 497 | 34.69 | 1:12.58 | 1:51.09 | 2:28.32 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.94 | |||||||||
46 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 496 | 34.41 | 1:12.17 | 1:50.75 | 2:28.50 | |||
JGI Svømning | 2:25.83 | |||||||||
47 | Thea F. Johansen | 2003 | 494 | 33.04 | 1:10.82 | 1:49.86 | 2:28.64 | |||
Herlev Svømning | 2:24.87 | |||||||||
48 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 492 | 33.88 | 1:11.27 | 1:50.64 | 2:28.89 | |||
Næstved IF | 2:28.25 | |||||||||
49 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 492 | 34.75 | 1:12.54 | 1:51.32 | 2:28.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.12 | |||||||||
50 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 485 | 34.74 | 1:14.18 | 1:52.58 | 2:29.61 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:30.34 | |||||||||
51 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 479 | 33.64 | 1:12.13 | 1:51.51 | 2:30.21 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.36 | |||||||||
52 | Freja Gjerløv | 2003 | 459 | 34.57 | 1:13.48 | 1:53.45 | 2:32.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.67 | |||||||||
53 | Laura Boutrup | 2003 | 458 | 34.79 | 1:14.43 | 1:54.27 | 2:32.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.88 | |||||||||
54 | Ella Stenholt | 2003 | 458 | 34.63 | 1:12.93 | 1:52.89 | 2:32.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.95 | |||||||||
55 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 453 | 34.15 | 1:13.40 | 1:53.41 | 2:33.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.02 | |||||||||
56 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 450 | 33.74 | 1:11.92 | 1:52.31 | 2:33.30 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:29.28 | |||||||||
57 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 441 | 35.43 | 1:13.94 | 1:54.72 | 2:34.34 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:34.24 | |||||||||
58 | Christine Henriksen | 2003 | 428 | 35.43 | 1:15.50 | 1:56.57 | 2:35.97 | |||
JGI Svømning | 2:47.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 819 | 27.36 | 56.68 | 1:26.47 | 1:55.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.03 | |||||||||
2 | William Houen | 2001 | 789 | 27.66 | 57.29 | 1:26.97 | 1:56.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | 1:59.85 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 740 | 27.89 | 58.37 | 1:29.28 | 1:59.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.14 | |||||||||
4 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 731 | 27.92 | 58.27 | 1:29.25 | 1:59.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:01.06 | |||||||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | 729 | 28.07 | 58.52 | 1:29.62 | 1:59.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.02 | |||||||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | 724 | 28.01 | 58.40 | 1:29.66 | 2:00.26 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:00.10 | |||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 714 | 28.02 | 59.79 | 1:30.82 | 2:00.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.46 | |||||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 704 | 28.30 | 59.35 | 1:30.65 | 2:01.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.09 | |||||||||
9 | Felix Lund | 2001 | 664 | 27.67 | 58.79 | 1:31.10 | 2:03.76 | |||
Herlev Svømning | 2:01.92 | |||||||||
10 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 663 | 28.06 | 59.68 | 1:32.32 | 2:03.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.53 | |||||||||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | 658 | 28.69 | 1:00.02 | 1:32.68 | 2:04.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.09 | |||||||||
12 | Magnus Løhr | 2001 | 637 | 28.61 | 1:00.37 | 1:33.03 | 2:05.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.41 | |||||||||
13 | Alfred August Grubert | 2001 | 636 | 29.53 | 1:02.11 | 1:34.44 | 2:05.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.45 | |||||||||
14 | Anders Nielsen | 2001 | 631 | 29.12 | 1:01.35 | 1:34.05 | 2:05.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.31 | |||||||||
15 | Christian Crone | 2001 | 628 | 29.22 | 1:01.09 | 1:33.47 | 2:06.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.32 | |||||||||
16 | Jonas Hansen | 2001 | 626 | 28.86 | 1:01.47 | 1:34.81 | 2:06.20 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:06.70 | |||||||||
17 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 624 | 29.08 | 1:01.76 | 1:34.56 | 2:06.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.60 | |||||||||
18 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 623 | 28.69 | 1:00.59 | 1:33.15 | 2:06.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.10 | |||||||||
19 | Jannick Hansen | 2001 | 617 | 30.46 | 1:02.43 | 1:34.97 | 2:06.82 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:05.72 | |||||||||
20 | Mike Johansen | 2001 | 612 | 30.02 | 1:02.83 | 1:35.27 | 2:07.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.83 | |||||||||
21 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 611 | 29.82 | 1:01.97 | 1:34.93 | 2:07.23 | |||
Næstved IF | 2:07.52 | |||||||||
22 | Mathias Vestergaard | 2001 | 607 | 29.13 | 1:01.94 | 1:35.14 | 2:07.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.08 | |||||||||
23 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 596 | 29.01 | 1:01.81 | 1:35.54 | 2:08.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.65 | |||||||||
24 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 596 | 29.95 | 1:03.84 | 1:35.84 | 2:08.34 | |||
Vest-Brøndby | 2:06.34 | |||||||||
25 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 593 | 29.66 | 1:02.17 | 1:35.64 | 2:08.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:08.53 | |||||||||
26 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 590 | 30.28 | 1:03.17 | 1:36.41 | 2:08.73 | |||
Herlev Svømning | 2:07.17 | |||||||||
27 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 585 | 29.89 | 1:03.25 | 1:37.18 | 2:09.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.44 | |||||||||
28 | Marcus Munkholm | 2001 | 583 | 29.66 | 1:03.36 | 1:37.16 | 2:09.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.54 | |||||||||
29 | Frederik Bornemann | 2001 | 582 | 30.88 | 1:04.62 | 1:37.94 | 2:09.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.36 | |||||||||
30 | Valdemar Solok | 2001 | 578 | 29.96 | 1:03.03 | 1:36.70 | 2:09.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:12.63 | |||||||||
31 | Rasmus Thilleman | 2001 | 559 | 30.62 | 1:04.20 | 1:38.64 | 2:11.10 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:18.56 | |||||||||
32 | Carl Terp Larsen | 2001 | 545 | 29.95 | 1:03.45 | 1:37.94 | 2:12.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.56 | |||||||||
33 | Laurits Kenskov | 2001 | 539 | 29.93 | 1:03.29 | 1:38.21 | 2:12.68 | |||
Herlev Svømning | 2:16.16 | |||||||||
34 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 538 | 31.34 | 1:04.84 | 1:39.07 | 2:12.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.61 | |||||||||
35 | Albert Voldum Krog | 2001 | 526 | 31.75 | 1:06.52 | 1:40.92 | 2:13.80 | |||
Vest-Brøndby | 2:19.44 | |||||||||
36 | August Becktor | 2001 | 521 | 31.51 | 1:06.53 | 1:41.11 | 2:14.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.49 | |||||||||
37 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 513 | 30.49 | 1:05.22 | 1:40.91 | 2:14.86 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:13.59 | |||||||||
38 | Frederik Røgind | 2001 | 480 | 32.13 | 1:07.09 | 1:42.59 | 2:17.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.19 | |||||||||
39 | Rasmus Nielsen | 2001 | 474 | 32.11 | 1:07.12 | 1:42.99 | 2:18.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:18.84 | |||||||||
40 | Christian Skinhøj | 2001 | 460 | 31.77 | 1:06.99 | 1:43.88 | 2:19.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.68 | |||||||||
41 | Mathias Holm | 2001 | 456 | 32.49 | 1:08.86 | 1:45.54 | 2:20.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.87 | |||||||||
42 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 446 | 32.12 | 1:07.62 | 1:44.46 | 2:21.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.57 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 715 | 27.36 | 57.96 | 1:29.30 | 2:00.77 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:04.16 | |||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 705 | 29.35 | 1:00.28 | 1:30.77 | 2:01.33 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 691 | 28.25 | 59.27 | 1:30.69 | 2:02.15 | |||
Herlev Svømning | 2:05.90 | |||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 665 | 28.65 | 1:00.02 | 1:31.63 | 2:03.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.75 | |||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 622 | 27.79 | 58.97 | 1:32.01 | 2:06.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.06 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 599 | 28.62 | 1:01.63 | 1:35.89 | 2:08.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:13.36 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 596 | 30.59 | 1:03.69 | 1:36.23 | 2:08.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.43 | |||||||||
8 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 593 | 29.62 | 1:02.35 | 1:35.24 | 2:08.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:06.18 | |||||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | 591 | 29.61 | 1:02.85 | 1:35.86 | 2:08.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.86 | |||||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 588 | 29.69 | 1:02.80 | 1:36.73 | 2:08.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.11 | |||||||||
11 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 587 | 28.59 | 1:00.87 | 1:34.64 | 2:08.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.76 | |||||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 585 | 30.37 | 1:04.03 | 1:36.84 | 2:09.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.27 | |||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 583 | 29.72 | 1:03.04 | 1:36.43 | 2:09.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.49 | |||||||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | 578 | 30.35 | 1:03.63 | 1:36.60 | 2:09.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.38 | |||||||||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 575 | 30.15 | 1:03.18 | 1:36.55 | 2:09.84 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.58 | |||||||||
16 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 570 | 29.30 | 1:02.65 | 1:37.44 | 2:10.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.68 | |||||||||
17 | Alexander Søgaard | 2002 | 570 | 29.17 | 1:02.00 | 1:36.55 | 2:10.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:15.12 | |||||||||
18 | August Schade Cantby | 2002 | 566 | 30.67 | 1:05.06 | 1:38.59 | 2:10.53 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:17.88 | |||||||||
19 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 553 | 30.99 | 1:04.73 | 1:38.57 | 2:11.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:13.10 | |||||||||
20 | Frederik Bojesen | 2002 | 542 | 30.40 | 1:03.89 | 1:38.45 | 2:12.47 | |||
JGI Svømning | 2:09.01 | |||||||||
21 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 537 | 30.98 | 1:05.22 | 1:39.12 | 2:12.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:13.95 | |||||||||
22 | Nicolai Wiuff | 2002 | 534 | 30.05 | 1:03.99 | 1:38.80 | 2:13.06 | |||
Herlev Svømning | 2:09.10 | |||||||||
23 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 530 | 30.36 | 1:04.21 | 1:38.74 | 2:13.41 | |||
Greve Svømmeklub | 2:31.49 | |||||||||
24 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 529 | 30.94 | 1:04.59 | 1:40.13 | 2:13.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.13 | |||||||||
25 | Anders Skousen | 2002 | 521 | 30.52 | 1:04.75 | 1:39.76 | 2:14.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:14.97 | |||||||||
26 | Morten Østergaard | 2002 | 519 | 30.90 | 1:05.65 | 1:40.42 | 2:14.38 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:20.24 | |||||||||
27 | August Ryom | 2002 | 514 | 31.33 | 1:05.85 | 1:41.17 | 2:14.78 | |||
Køge Svømmeklub | 2:11.77 | |||||||||
28 | Emil Steenberg | 2002 | 493 | 31.64 | 1:06.58 | 1:42.05 | 2:16.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.17 | |||||||||
29 | Thomas Langvad | 2002 | 473 | 32.43 | 1:08.72 | 1:45.06 | 2:18.56 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:23.15 | |||||||||
30 | Mads Enghave | 2002 | 469 | 30.94 | 1:06.87 | 1:44.16 | 2:18.97 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:21.02 | |||||||||
31 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 459 | 32.30 | 1:08.16 | 1:43.77 | 2:19.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.88 | |||||||||
32 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 455 | 32.74 | 1:08.78 | 1:45.64 | 2:20.40 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.31 | |||||||||
33 | Mads Baltzer | 2002 | 453 | 32.26 | 1:08.67 | 1:46.06 | 2:20.59 | |||
Greve Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
34 | Janus Rosholm | 2002 | 452 | 33.06 | 1:08.99 | 1:45.78 | 2:20.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.53 | |||||||||
35 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 449 | 31.64 | 1:08.04 | 1:45.52 | 2:20.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.25 | |||||||||
36 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 437 | 32.56 | 1:08.76 | 1:45.75 | 2:22.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.33 | |||||||||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | 437 | 33.11 | 1:09.38 | 1:46.23 | 2:22.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.41 | |||||||||
38 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 429 | 32.63 | 1:09.10 | 1:46.75 | 2:23.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.44 | |||||||||
39 | Magnus Christensen | 2002 | 413 | 33.05 | 1:08.92 | 1:46.99 | 2:24.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.48 | |||||||||
40 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 408 | 32.97 | 1:10.58 | 1:48.83 | 2:25.51 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.48 | |||||||||
41 | Oliver Skadhauge | 2002 | 383 | 33.30 | 1:11.10 | 1:50.16 | 2:28.61 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:36.51 | |||||||||
42 | Oskar Skov Grell | 2002 | 381 | 33.74 | 1:12.37 | 1:51.67 | 2:28.90 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.30 | |||||||||
43 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 361 | 34.70 | 1:13.05 | 1:52.38 | 2:31.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:29.19 | |||||||||
44 | Kevin Liang | 2002 | 350 | 32.72 | 1:12.63 | 1:53.68 | 2:33.25 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:32.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 632 | 30.82 | 1:03.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 614 | 30.79 | 1:03.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 587 | 31.09 | 1:04.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 580 | 31.37 | 1:05.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.09 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 565 | 31.35 | 1:05.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 547 | 32.07 | 1:06.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.31 | |||||||||
7 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 526 | 32.31 | 1:07.20 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.84 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 525 | 32.86 | 1:07.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 525 | 32.24 | 1:07.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 515 | 31.58 | 1:07.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
11 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 509 | 32.27 | 1:07.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
12 | Mathilde Hagihara | 2004 | 508 | 32.50 | 1:07.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 508 | 33.23 | 1:07.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
14 | Josefine Krumbak | 2004 | 500 | 33.40 | 1:08.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
15 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 499 | 32.96 | 1:08.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.07 | |||||||||
16 | Clara Dreier | 2004 | 499 | 32.33 | 1:08.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
17 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 498 | 33.20 | 1:08.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.35 | |||||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | 498 | 33.16 | 1:08.44 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.59 | |||||||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | 496 | 33.04 | 1:08.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
20 | Frederikke Falk-List | 2004 | 494 | 32.73 | 1:08.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.15 | |||||||||
21 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 492 | 33.69 | 1:08.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
22 | Emma Hansen | 2004 | 492 | 32.72 | 1:08.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
23 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 483 | 34.23 | 1:09.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.36 | |||||||||
24 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 481 | 33.70 | 1:09.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
25 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 33.09 | 1:09.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.78 | |||||||||
26 | Laura L. Hørning | 2004 | 478 | 33.17 | 1:09.37 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
27 | Rebecca Hoeck | 2004 | 477 | 33.41 | 1:09.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
28 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 474 | 33.94 | 1:09.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.83 | |||||||||
29 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 474 | 33.45 | 1:09.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.44 | |||||||||
30 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 467 | 33.35 | 1:09.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.09 | |||||||||
31 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 463 | 33.61 | 1:10.09 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
32 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 462 | 33.53 | 1:10.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.11 | |||||||||
33 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 456 | 33.30 | 1:10.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.73 | |||||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 456 | 34.11 | 1:10.49 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
35 | Olivia Callesen | 2004 | 455 | 33.50 | 1:10.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
36 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 455 | 33.60 | 1:10.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.13 | |||||||||
37 | Clara Sass Husum | 2004 | 444 | 34.48 | 1:11.09 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
38 | Alma Heyn Stage | 2004 | 443 | 34.07 | 1:11.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.94 | |||||||||
39 | Emma Stoltz | 2004 | 428 | 35.26 | 1:11.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.04 | |||||||||
40 | Clara Toft | 2004 | 426 | 34.60 | 1:12.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.67 | |||||||||
41 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 424 | 35.43 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
42 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 424 | 35.00 | 1:12.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
43 | Elisabeth Roskær | 2004 | 422 | 35.29 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.73 | |||||||||
43 | Malou Soelberg | 2004 | 422 | 34.78 | 1:12.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
45 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 418 | 34.85 | 1:12.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
46 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 416 | 34.38 | 1:12.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.14 | |||||||||
47 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 414 | 34.41 | 1:12.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
48 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 412 | 35.18 | 1:12.88 | |||||
Albertslund IF | 1:14.87 | |||||||||
49 | Katrine Bonefeld | 2004 | 409 | 35.61 | 1:13.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.59 | |||||||||
50 | Astrid Høffer | 2004 | 408 | 35.69 | 1:13.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.60 | |||||||||
51 | Emma Ekman | 2004 | 408 | 35.31 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:16.92 | |||||||||
52 | Laura Vangkilde | 2004 | 402 | 35.41 | 1:13.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
53 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 401 | 34.90 | 1:13.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
54 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 396 | 35.42 | 1:13.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.48 | |||||||||
55 | Isabel Lillebæk | 2004 | 395 | 35.36 | 1:13.94 | |||||
JGI Svømning | 1:15.82 | |||||||||
56 | Esther Hek Hansen | 2004 | 392 | 34.62 | 1:14.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
57 | Camille Nørby | 2004 | 392 | 35.42 | 1:14.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.47 | |||||||||
58 | Freja Møller | 2004 | 390 | 35.54 | 1:14.21 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
59 | Josefine Zebitz | 2004 | 365 | 36.78 | 1:15.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
60 | Karoline Nielsen | 2004 | 349 | 36.95 | 1:17.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Syg | |||||||
Vest-Brøndby | 1:07.42 | |||||||||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 667 | 26.73 | 56.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 55.98 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 542 | 28.74 | 1:00.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.52 | |||||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | 538 | 28.84 | 1:00.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.82 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 510 | 29.83 | 1:01.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.46 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 508 | 29.69 | 1:01.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.81 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 497 | 29.05 | 1:01.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.49 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 480 | 30.20 | 1:02.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.22 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 475 | 30.11 | 1:02.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.98 | |||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 473 | 29.85 | 1:03.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.06 | |||||||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | 469 | 30.69 | 1:03.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.38 | |||||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 461 | 30.82 | 1:03.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | |||||||||
12 | Mikkel Mortensen | 2003 | 456 | 30.94 | 1:03.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.67 | |||||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | 454 | 30.52 | 1:03.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.59 | |||||||||
14 | Christian Boutrup | 2003 | 452 | 30.94 | 1:03.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | |||||||||
15 | Marco Knudsen | 2003 | 452 | 30.93 | 1:03.93 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
16 | Mikkel Quaade | 2003 | 448 | 30.42 | 1:04.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | 447 | 31.44 | 1:04.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.21 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 447 | 31.21 | 1:04.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 440 | 31.07 | 1:04.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
20 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 437 | 30.80 | 1:04.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
21 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 436 | 31.60 | 1:04.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
22 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 434 | 31.27 | 1:04.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.16 | |||||||||
23 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 430 | 32.02 | 1:05.01 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.26 | |||||||||
24 | Harald Franck | 2003 | 427 | 31.60 | 1:05.18 | |||||
Næstved IF | 1:05.40 | |||||||||
25 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 421 | 31.27 | 1:05.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
26 | Elias Rought | 2003 | 420 | 31.40 | 1:05.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:10.12 | |||||||||
27 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 420 | 31.94 | 1:05.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
28 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 418 | 31.82 | 1:05.64 | |||||
Næstved IF | 1:05.89 | |||||||||
29 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 414 | 31.90 | 1:05.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.27 | |||||||||
30 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 406 | 31.85 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.86 | |||||||||
31 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 403 | 32.27 | 1:06.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
32 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 403 | 32.38 | 1:06.42 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:06.60 | |||||||||
33 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 401 | 31.94 | 1:06.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.32 | |||||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | 400 | 32.63 | 1:06.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.31 | |||||||||
35 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 398 | 32.07 | 1:06.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.58 | |||||||||
36 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 397 | 32.53 | 1:06.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.13 | |||||||||
37 | Asger Hugo Juul | 2003 | 396 | 32.31 | 1:06.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
38 | Andreas Hoffmann | 2003 | 390 | 32.54 | 1:07.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | |||||||||
39 | Villads Kruse | 2003 | 383 | 32.34 | 1:07.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
40 | Oscar Cleemann | 2003 | 383 | 32.03 | 1:07.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.90 | |||||||||
41 | Mikkel Hansen | 2003 | 378 | 32.71 | 1:07.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.55 | |||||||||
42 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 374 | 32.62 | 1:08.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.39 | |||||||||
43 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 368 | 33.04 | 1:08.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | |||||||||
44 | Bror Textor-Broch | 2003 | 351 | 32.65 | 1:09.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
45 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 339 | 33.46 | 1:10.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.63 | |||||||||
46 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 328 | 33.82 | 1:11.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
47 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 327 | 33.96 | 1:11.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.46 | |||||||||
48 | Jakob Legaard | 2003 | 294 | 35.43 | 1:13.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2002 | 590 | 2:01.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.78 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 34.68 | 1:04.64 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.95 | 1:34.59 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.10 | 2:01.69 | |||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | 569 | 2:03.14 | ||||||
Sigma Swim | 2:03.60 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 34.26 | 1:06.10 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 29.05 | 1:35.15 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 27.99 | 2:03.14 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2002 | 537 | 2:05.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.04 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 36.30 | 1:08.06 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.76 | 1:37.82 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 27.71 | 2:05.53 | |||||||
4 | Helsingør Squaters 1 | 2002 | 522 | 2:06.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.82 | |||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.48 | 1:09.00 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 29.45 | 1:38.45 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 28.27 | 2:06.72 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 2002 | 518 | 2:07.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:12.34 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 35.16 | 1:06.04 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 31.17 | 1:37.21 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 29.87 | 2:07.08 | |||||||
6 | Tornado-Tøzerne | 2002 | 485 | 2:09.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.44 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 38.58 | 1:10.85 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.14 | 1:41.99 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 27.93 | 2:09.92 | |||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 477 | 2:10.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.70 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.78 | 1:08.10 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.47 | 1:38.57 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 32.00 | 2:10.57 | |||||||
8 | A6 Piger 1 | 2003 | 473 | 2:11.02 | ||||||
A6 | 2:13.09 | |||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 35.64 | 1:09.98 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.47 | 1:42.45 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 28.57 | 2:11.02 | |||||||
9 | Lyngby Piger 1 | 2004 | 471 | 2:11.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 37.60 | 1:11.07 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 31.01 | 1:42.08 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.13 | 2:11.21 | |||||||
10 | Kvik Piger 2 | 2002 | 466 | 2:11.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.31 | |||||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.32 | 1:10.02 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.59 | 1:42.61 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.07 | 2:11.68 | |||||||
11 | Sigma Piger 2 | 2002 | 457 | 2:12.52 | ||||||
Sigma Swim | 2:08.70 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 37.41 | 1:11.74 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.65 | 1:42.39 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 30.13 | 2:12.52 | |||||||
12 | Køge Piger | 2003 | 435 | 2:14.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:13.51 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 36.66 | 1:10.61 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 33.67 | 1:44.28 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.44 | 2:14.72 | |||||||
13 | Gsc Piger 2 | 2002 | 431 | 2:15.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.67 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 38.05 | 1:12.97 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 33.28 | 1:46.25 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 28.82 | 2:15.07 | |||||||
14 | Hovedstadens Piger 1 | 2002 | 423 | 2:15.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.30 | |||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 37.98 | 1:13.44 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 32.71 | 1:46.15 | |||||||
Naja Thomsen | 2003 | 29.78 | 2:15.93 | |||||||
15 | Gentofte Piger 2 | 2002 | 420 | 2:16.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.30 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 40.32 | 1:13.65 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 32.72 | 1:46.37 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 29.91 | 2:16.28 | |||||||
16 | Triton Piger | 2002 | 410 | 2:17.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.91 | |||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 38.53 | 1:13.04 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 34.21 | 1:47.25 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 30.09 | 2:17.34 | |||||||
17 | Gsc Piger 3 | 2002 | 390 | 2:19.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.19 | |||||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 38.37 | 1:16.76 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.33 | 1:50.09 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 29.63 | 2:19.72 | |||||||
18 | Lyngby Piger 2 | 2004 | 377 | 2:21.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 40.69 | 1:16.14 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 33.92 | 1:50.06 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 31.20 | 2:21.26 | |||||||
19 | Gti Power Girls | 2004 | 363 | 2:23.07 | ||||||
GTI | 2:42.37 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 42.28 | 1:19.15 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 33.64 | 1:52.79 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 30.28 | 2:23.07 | |||||||
20 | Hovedstadens Piger 2 | 2002 | 358 | 2:23.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.46 | |||||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 41.10 | 1:19.20 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 33.39 | 1:52.59 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.07 | 2:23.66 | |||||||
21 | A6 Piger 2 | 2003 | 338 | 2:26.54 | ||||||
A6 | 2:26.17 | |||||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 40.60 | 1:18.58 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 35.19 | 1:53.77 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 32.77 | 2:26.54 | |||||||
- | Køge Piger 2 | 2003 | Afmeldt | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:32.31 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Sigma Piger 3 | 2002 | DSQ | Tyvstart v/3. skifte | ||||||
Sigma Swim | 2:16.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | 449 | 1:54.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:57.68 | |||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.60 | 1:01.19 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.62 | 1:29.81 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 24.71 | 1:54.52 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 2003 | 449 | 1:54.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:54.00 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 33.44 | 1:02.14 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.21 | 1:28.35 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.22 | 1:54.57 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2001 | 447 | 1:54.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.98 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 31.93 | 1:01.01 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.85 | 1:28.86 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 25.84 | 1:54.70 | |||||||
4 | Stv Drenge | 2001 | 441 | 1:55.23 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 1:58.65 | |||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 35.18 | 1:02.88 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.17 | 1:30.05 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.18 | 1:55.23 | |||||||
5 | Helsingør Brench Presser | 2001 | 438 | 1:55.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.14 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 31.98 | 1:03.75 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 26.90 | 1:30.65 | |||||||
William Houen | 2001 | 24.84 | 1:55.49 | |||||||
6 | Triton Drenge | 2001 | 423 | 1:56.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.70 | |||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 31.90 | 1:00.70 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.34 | 1:29.04 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.84 | 1:56.88 | |||||||
7 | Hovedstadens Halvhjerner | 2001 | 414 | 1:57.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.92 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 32.80 | 1:02.04 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 28.94 | 1:30.98 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.75 | 1:57.73 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | 412 | 1:57.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.93 | |||||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 32.21 | 1:02.41 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.21 | 1:31.62 | |||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.29 | 1:57.91 | |||||||
9 | Sigma Drenge 1 | 2001 | 369 | 2:02.32 | ||||||
Sigma Swim | 2:01.70 | |||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 32.86 | 1:07.10 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 28.97 | 1:36.07 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.25 | 2:02.32 | |||||||
10 | Kvik Drenge | 2001 | 337 | 2:05.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.76 | |||||||||
Mike Johansen | 2001 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 33.76 | 1:04.53 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 32.89 | 1:37.42 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 28.56 | 2:05.98 | |||||||
11 | Drenge Gti | 2002 | 336 | 2:06.11 | ||||||
GTI | 2:10.02 | |||||||||
Mads Baltzer | 2002 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 33.28 | 1:07.09 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.60 | 1:36.69 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 29.42 | 2:06.11 | |||||||
12 | A6 Drenge | 2001 | 326 | 2:07.48 | ||||||
A6 | 2:10.84 | |||||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 35.20 | 1:07.89 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.13 | 1:38.02 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 29.46 | 2:07.48 | |||||||
13 | Gentofte Drenge 2 | 2001 | 324 | 2:07.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.50 | |||||||||
August Becktor | 2001 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 35.77 | 1:06.61 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 32.34 | 1:38.95 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 28.73 | 2:07.68 | |||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 2001 | 320 | 2:08.20 | ||||||
Sigma Swim | 2:05.80 | |||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 36.59 | 1:09.88 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 30.99 | 1:40.87 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 27.33 | 2:08.20 | |||||||
15 | Lyngby Drenge 2 | 2003 | 308 | 2:09.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 38.48 | 1:10.67 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 30.15 | 1:40.82 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 29.07 | 2:09.89 | |||||||
16 | Søllerød Boys | 2001 | 295 | 2:11.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Valdemar Solok | 2001 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 34.46 | 1:07.39 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 33.86 | 1:41.25 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 30.51 | 2:11.76 | |||||||
17 | Gsc Drenge 2 | 2001 | 294 | 2:11.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.70 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 35.72 | 1:10.35 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 33.05 | 1:43.40 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.56 | 2:11.96 | |||||||
18 | Sigma Drenge 3 | 2001 | 292 | 2:12.19 | ||||||
Sigma Swim | 2:08.20 | |||||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 37.44 | 1:11.66 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 31.75 | 1:43.41 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.78 | 2:12.19 | |||||||
19 | Hovedstadens Drenge | 2001 | 278 | 2:14.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.90 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 40.55 | 1:14.57 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 31.30 | 1:45.87 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 28.58 | 2:14.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 864 | 30.30 | 1:04.43 | 1:45.60 | 2:19.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.88 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 793 | 30.07 | 1:06.38 | 1:50.23 | 2:23.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.39 | |||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 769 | 31.91 | 1:07.82 | 1:52.47 | 2:24.69 | |||
Roskilde Svømning | 2:28.74 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 741 | 33.27 | 1:10.44 | 1:52.41 | 2:26.45 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.91 | |||||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | 737 | 30.42 | 1:09.22 | 1:51.28 | 2:26.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.72 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 728 | 31.63 | 1:07.41 | 1:55.31 | 2:27.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.43 | |||||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | 715 | 33.16 | 1:11.75 | 1:53.63 | 2:28.25 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.44 | |||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 711 | 31.46 | 1:11.51 | 1:55.75 | 2:28.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.48 | |||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 702 | 31.69 | 1:07.68 | 1:55.37 | 2:29.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.53 | |||||||||
10 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 672 | 32.92 | 1:13.07 | 1:56.24 | 2:31.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.16 | |||||||||
11 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 669 | 33.56 | 1:11.57 | 1:55.81 | 2:31.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.80 | |||||||||
12 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 658 | 33.20 | 1:12.04 | 1:58.47 | 2:32.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.86 | |||||||||
13 | Josephine Kruse | 2002 | 658 | 34.92 | 1:15.52 | 1:56.60 | 2:32.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.03 | |||||||||
14 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 641 | 31.99 | 1:12.72 | 1:59.17 | 2:33.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
15 | Marie Uglebjerg | 2002 | 638 | 33.19 | 1:13.00 | 1:57.42 | 2:33.95 | |||
Kalundborg SK | 2:32.41 | |||||||||
16 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 638 | 32.58 | 1:11.64 | 1:58.10 | 2:33.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.90 | |||||||||
17 | Mille Graasbøll | 2002 | 632 | 33.31 | 1:15.34 | 2:00.08 | 2:34.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.54 | |||||||||
18 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 630 | 36.10 | 1:14.97 | 1:59.66 | 2:34.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.75 | |||||||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 622 | 35.26 | 1:16.24 | 2:00.39 | 2:35.26 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.03 | |||||||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 620 | 33.08 | 1:14.38 | 1:58.64 | 2:35.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.76 | |||||||||
21 | Johanne B. Hansen | 2002 | 615 | 35.12 | 1:14.16 | 2:00.32 | 2:35.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.40 | |||||||||
22 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 615 | 33.84 | 1:14.48 | 2:00.07 | 2:35.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.52 | |||||||||
23 | Chastine Melhede | 2002 | 608 | 34.35 | 1:15.69 | 2:01.77 | 2:36.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.57 | |||||||||
24 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 601 | 35.66 | 1:13.51 | 2:00.90 | 2:37.06 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.61 | |||||||||
25 | Laura Janner | 2002 | 596 | 35.25 | 1:16.54 | 2:01.70 | 2:37.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.45 | |||||||||
26 | Claudia Sperling | 2002 | 594 | 34.01 | 1:14.89 | 2:01.58 | 2:37.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
27 | Sofie Villum Færch | 2002 | 592 | 34.13 | 1:16.37 | 2:00.25 | 2:37.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.88 | |||||||||
28 | Michelle Mortensen | 2002 | 590 | 33.41 | 1:14.97 | 2:03.02 | 2:38.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.98 | |||||||||
29 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 587 | 35.41 | 1:16.50 | 2:03.68 | 2:38.28 | |||
Næstved IF | 2:36.04 | |||||||||
30 | Charlotte Malberg | 2002 | 587 | 36.36 | 1:18.26 | 2:02.56 | 2:38.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.32 | |||||||||
31 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 586 | 35.22 | 1:15.77 | 2:02.80 | 2:38.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.21 | |||||||||
32 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 582 | 33.60 | 1:14.11 | 2:02.35 | 2:38.78 | |||
Herlev Svømning | 2:37.52 | |||||||||
33 | Maria Andersen | 2002 | 574 | 34.76 | 1:16.55 | 2:05.22 | 2:39.48 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.01 | |||||||||
34 | Emilia Steen | 2002 | 572 | 34.15 | 1:13.76 | 2:02.61 | 2:39.65 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:42.62 | |||||||||
35 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 569 | 33.50 | 1:19.46 | 2:06.06 | 2:39.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.01 | |||||||||
36 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 568 | 33.64 | 1:16.70 | 2:03.95 | 2:39.99 | |||
Albertslund IF | 2:42.46 | |||||||||
37 | Sofie Hertzberg | 2002 | 566 | 34.70 | 1:16.78 | 2:02.52 | 2:40.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:49.18 | |||||||||
38 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 563 | 33.69 | 1:14.24 | 2:02.28 | 2:40.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
39 | Cecilie Porsdal | 2002 | 559 | 34.18 | 1:15.19 | 2:04.18 | 2:40.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.92 | |||||||||
40 | Fie Tönshoff | 2002 | 554 | 35.27 | 1:18.48 | 2:05.90 | 2:41.33 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.09 | |||||||||
41 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 551 | 35.73 | 1:15.37 | 2:04.36 | 2:41.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
42 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 550 | 36.67 | 1:19.08 | 2:03.80 | 2:41.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:41.29 | |||||||||
43 | Amanda Hietala | 2002 | 526 | 36.00 | 1:18.72 | 2:05.94 | 2:44.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.81 | |||||||||
44 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 511 | 34.10 | 1:15.76 | 2:07.30 | 2:45.78 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.73 | |||||||||
45 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 492 | 1:18.15 | 2:08.31 | 2:47.84 | ||||
Næstved IF | 2:48.60 | |||||||||
46 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 492 | 36.48 | 1:18.13 | 2:08.32 | 2:47.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:43.56 | |||||||||
47 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 486 | 38.93 | 1:20.78 | 2:10.11 | 2:48.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.73 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 735 | 33.55 | 1:11.28 | 1:53.10 | 2:26.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.74 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 723 | 33.16 | 1:11.54 | 1:52.80 | 2:27.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.57 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 713 | 31.50 | 1:09.36 | 1:52.45 | 2:28.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.76 | |||||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | 704 | 31.87 | 1:08.63 | 1:53.57 | 2:28.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.34 | |||||||||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 691 | 31.15 | 1:09.14 | 1:55.02 | 2:29.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.21 | |||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 687 | 33.45 | 1:10.85 | 1:56.95 | 2:30.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.45 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 680 | 32.89 | 1:11.55 | 1:56.31 | 2:30.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | 667 | 32.27 | 1:12.02 | 1:57.04 | 2:31.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.07 | |||||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 665 | 32.67 | 1:12.03 | 1:56.76 | 2:31.84 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:35.52 | |||||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 645 | 31.92 | 1:10.30 | 1:57.02 | 2:33.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
11 | Julie Laugesen | 2003 | 640 | 31.81 | 1:10.25 | 1:58.32 | 2:33.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.78 | |||||||||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 620 | 33.91 | 1:14.78 | 2:00.64 | 2:35.40 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.23 | |||||||||
13 | Emilie Meng | 2003 | 615 | 34.08 | 1:14.84 | 1:58.74 | 2:35.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.74 | |||||||||
14 | Amalie Nielsen | 2003 | 609 | 36.45 | 1:14.94 | 1:59.28 | 2:36.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.12 | |||||||||
15 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 607 | 34.30 | 1:11.42 | 2:00.97 | 2:36.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.84 | |||||||||
16 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 605 | 32.77 | 1:12.26 | 1:59.88 | 2:36.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.49 | |||||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | 595 | 33.86 | 1:14.73 | 1:59.76 | 2:37.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.32 | |||||||||
18 | Mia Lindberg | 2003 | 591 | 35.07 | 1:15.74 | 2:02.44 | 2:37.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.51 | |||||||||
19 | Caroline Veggerby | 2003 | 581 | 33.06 | 1:12.11 | 2:02.24 | 2:38.87 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.20 | |||||||||
20 | Naja Thomsen | 2003 | 580 | 35.72 | 1:16.64 | 2:03.24 | 2:38.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.00 | |||||||||
21 | Luna Gammelgaard | 2003 | 579 | 36.04 | 1:15.84 | 2:03.40 | 2:39.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.31 | |||||||||
22 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 579 | 37.23 | 1:17.72 | 2:04.40 | 2:39.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.32 | |||||||||
23 | Esther Else Grubert | 2003 | 572 | 34.05 | 1:13.97 | 2:01.72 | 2:39.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.20 | |||||||||
24 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 568 | 35.18 | 1:20.04 | 2:02.68 | 2:40.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.25 | |||||||||
25 | Rebekka Giessing | 2003 | 565 | 35.70 | 1:15.71 | 2:04.46 | 2:40.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.01 | |||||||||
26 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 564 | 33.03 | 1:13.46 | 2:02.84 | 2:40.43 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.91 | |||||||||
27 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 563 | 33.52 | 1:13.90 | 2:04.50 | 2:40.47 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.07 | |||||||||
28 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 563 | 34.36 | 1:14.67 | 2:02.43 | 2:40.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.68 | |||||||||
29 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 559 | 34.85 | 1:14.61 | 2:01.72 | 2:40.85 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:42.61 | |||||||||
30 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 555 | 34.08 | 1:15.16 | 2:04.40 | 2:41.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.68 | |||||||||
31 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 554 | 34.24 | 1:16.01 | 2:03.46 | 2:41.34 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:44.11 | |||||||||
32 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 553 | 35.15 | 1:18.06 | 2:02.77 | 2:41.47 | |||
JGI Svømning | 2:42.96 | |||||||||
33 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 551 | 35.64 | 1:17.10 | 2:06.75 | 2:41.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.73 | |||||||||
34 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 547 | 36.34 | 1:19.43 | 2:05.78 | 2:42.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.77 | |||||||||
35 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 544 | 37.03 | 1:21.07 | 2:05.27 | 2:42.34 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.29 | |||||||||
36 | Thea F. Johansen | 2003 | 542 | 33.30 | 1:12.50 | 2:01.78 | 2:42.55 | |||
Herlev Svømning | 2:38.69 | |||||||||
37 | Hannah Höesch | 2003 | 534 | 35.95 | 1:18.88 | 2:05.37 | 2:43.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.71 | |||||||||
38 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 533 | 35.04 | 1:16.51 | 2:07.08 | 2:43.42 | |||
Køge Svømmeklub | 2:50.81 | |||||||||
39 | Amalie Schou | 2003 | 527 | 35.33 | 1:19.04 | 2:05.68 | 2:44.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.78 | |||||||||
40 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 525 | 36.73 | 1:16.67 | 2:04.03 | 2:44.33 | |||
Næstved IF | 2:48.02 | |||||||||
41 | Elena Westmark Holm | 2003 | 524 | 35.52 | 1:17.52 | 2:06.99 | 2:44.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.48 | |||||||||
42 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 522 | 37.75 | 1:19.17 | 2:08.38 | 2:44.61 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:46.23 | |||||||||
43 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 521 | 36.52 | 1:19.90 | 2:06.18 | 2:44.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.45 | |||||||||
44 | Ingrid Lindemann | 2003 | 518 | 38.24 | 1:18.54 | 2:08.02 | 2:44.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.26 | |||||||||
45 | Olivia Mammen | 2003 | 513 | 35.00 | 1:18.53 | 2:05.95 | 2:45.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.69 | |||||||||
46 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 513 | 35.92 | 1:18.12 | 2:06.86 | 2:45.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.77 | |||||||||
47 | Maria Lund | 2003 | 504 | 38.23 | 1:20.02 | 2:09.59 | 2:46.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.47 | |||||||||
48 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 502 | 34.82 | 1:18.00 | 2:08.41 | 2:46.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:49.18 | |||||||||
49 | Freja Gjerløv | 2003 | 492 | 37.66 | 1:20.25 | 2:10.46 | 2:47.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.92 | |||||||||
50 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 484 | 36.31 | 1:18.20 | 2:11.92 | 2:48.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.53 | |||||||||
51 | Christine Henriksen | 2003 | 480 | 36.04 | 1:19.44 | 2:09.81 | 2:49.31 | |||
JGI Svømning | 2:50.10 | |||||||||
52 | Sofie Nielsen | 2003 | 478 | 34.54 | 1:14.67 | 2:11.07 | 2:49.49 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
53 | Ella Stenholt | 2003 | 476 | 38.71 | 1:20.70 | 2:11.79 | 2:49.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.28 | |||||||||
54 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 468 | 37.90 | 1:22.31 | 2:10.83 | 2:50.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.66 | |||||||||
55 | Laura Boutrup | 2003 | 453 | 37.23 | 1:22.18 | 2:14.20 | 2:52.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.26 | |||||||||
56 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 446 | 35.64 | 1:17.49 | 2:10.82 | 2:53.39 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:53.98 | |||||||||
57 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 409 | 39.19 | 1:25.62 | 2:17.18 | 2:58.48 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.37 | |||||||||
- | Sofia Norre Bendt | 2003 | DSQ | Neddyk vend afs. ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.51 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 590 | 32.55 | 1:12.34 | 2:01.46 | 2:38.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.14 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 589 | 33.18 | 1:13.74 | 2:02.54 | 2:38.10 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.03 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 587 | 34.10 | 1:16.00 | 2:01.66 | 2:38.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.33 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 570 | 32.39 | 1:13.60 | 2:03.26 | 2:39.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.59 | |||||||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 552 | 33.63 | 1:14.47 | 2:04.62 | 2:41.55 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.39 | |||||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 548 | 34.91 | 1:18.16 | 2:03.87 | 2:41.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.12 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2004 | 548 | 36.78 | 1:15.99 | 2:04.61 | 2:41.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
8 | Mathilde Hagihara | 2004 | 518 | 35.14 | 1:16.80 | 2:05.83 | 2:45.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.81 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 509 | 37.33 | 1:20.65 | 2:08.84 | 2:45.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.72 | |||||||||
10 | Caroline Holm | 2004 | 499 | 37.62 | 1:19.55 | 2:08.49 | 2:47.03 | |||
Kalundborg SK | 2:53.18 | |||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 496 | 39.33 | 1:20.02 | 2:08.19 | 2:47.47 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.72 | |||||||||
12 | Sophia Bøttger | 2004 | 492 | 36.35 | 1:18.76 | 2:10.02 | 2:47.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.07 | |||||||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | 483 | 36.75 | 1:19.03 | 2:10.78 | 2:48.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.57 | |||||||||
14 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 478 | 35.48 | 1:18.94 | 2:12.65 | 2:49.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
15 | Frederikke Falk-List | 2004 | 478 | 36.76 | 1:18.44 | 2:08.35 | 2:49.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.29 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 473 | 36.64 | 1:19.88 | 2:11.10 | 2:50.10 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.88 | |||||||||
17 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 471 | 37.07 | 1:19.79 | 2:11.69 | 2:50.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
18 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 471 | 36.18 | 1:19.03 | 2:11.95 | 2:50.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.60 | |||||||||
19 | Emma Stoltz | 2004 | 468 | 39.34 | 1:23.09 | 2:12.12 | 2:50.67 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:54.74 | |||||||||
19 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 468 | 38.06 | 1:22.77 | 2:13.36 | 2:50.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.73 | |||||||||
21 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 467 | 36.93 | 1:22.41 | 2:11.63 | 2:50.86 | |||
Køge Svømmeklub | 2:56.18 | |||||||||
22 | Jasmin Philip | 2004 | 465 | 38.50 | 1:21.42 | 2:13.32 | 2:51.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.02 | |||||||||
23 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 465 | 36.92 | 1:19.51 | 2:12.43 | 2:51.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
24 | Anna Maria Madsen | 2004 | 460 | 37.28 | 1:21.79 | 2:12.14 | 2:51.69 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.97 | |||||||||
25 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 459 | 36.37 | 1:22.29 | 2:10.37 | 2:51.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:03.46 | |||||||||
26 | Malou Soelberg | 2004 | 459 | 37.14 | 1:21.69 | 2:13.25 | 2:51.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.69 | |||||||||
27 | Rebecca Hoeck | 2004 | 453 | 37.98 | 1:21.68 | 2:15.98 | 2:52.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.07 | |||||||||
28 | Clara Toft | 2004 | 453 | 39.34 | 1:23.48 | 2:13.92 | 2:52.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.40 | |||||||||
29 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 452 | 37.34 | 1:21.67 | 2:11.89 | 2:52.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.52 | |||||||||
30 | Olivia Callesen | 2004 | 452 | 39.12 | 1:23.99 | 2:13.84 | 2:52.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.44 | |||||||||
31 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 451 | 35.78 | 1:20.70 | 2:14.03 | 2:52.83 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.11 | |||||||||
32 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 450 | 36.39 | 1:19.33 | 2:12.47 | 2:52.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
33 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 449 | 37.96 | 1:22.84 | 2:15.77 | 2:53.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.37 | |||||||||
33 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 449 | 37.97 | 1:20.87 | 2:13.24 | 2:53.09 | |||
Albertslund IF | 3:01.48 | |||||||||
35 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 449 | 38.59 | 1:21.03 | 2:13.68 | 2:53.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.27 | |||||||||
36 | Laura L. Hørning | 2004 | 446 | 38.83 | 1:21.92 | 2:13.30 | 2:53.49 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:56.02 | |||||||||
37 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 445 | 36.05 | 1:18.31 | 2:14.09 | 2:53.56 | |||
Kalundborg SK | 3:02.13 | |||||||||
38 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 445 | 37.45 | 1:19.29 | 2:14.20 | 2:53.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.42 | |||||||||
39 | Clara Sass Husum | 2004 | 443 | 36.08 | 1:20.13 | 2:11.63 | 2:53.87 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:57.49 | |||||||||
40 | Emma Ekman | 2004 | 441 | 38.90 | 1:21.74 | 2:11.72 | 2:54.11 | |||
Svømmeklubben Laksen | 3:07.56 | |||||||||
41 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 434 | 35.64 | 1:22.30 | 2:15.84 | 2:55.01 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:02.64 | |||||||||
42 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 433 | 37.19 | 1:21.44 | 2:15.46 | 2:55.15 | |||
Vest-Brøndby | 3:00.51 | |||||||||
43 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 431 | 38.45 | 1:23.44 | 2:15.29 | 2:55.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:59.52 | |||||||||
44 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 430 | 38.23 | 1:25.29 | 2:14.75 | 2:55.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.28 | |||||||||
45 | Josefine Zebitz | 2004 | 429 | 39.21 | 1:25.10 | 2:16.29 | 2:55.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.26 | |||||||||
46 | Elisabeth Roskær | 2004 | 428 | 40.58 | 1:25.87 | 2:17.12 | 2:55.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.17 | |||||||||
47 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 426 | 37.85 | 1:21.40 | 2:16.33 | 2:56.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.51 | |||||||||
48 | Freja Møller | 2004 | 422 | 38.48 | 1:23.16 | 2:13.96 | 2:56.63 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:00.03 | |||||||||
49 | Esther Hek Hansen | 2004 | 421 | 39.37 | 1:23.16 | 2:14.90 | 2:56.80 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:56.74 | |||||||||
50 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 414 | 35.35 | 1:19.18 | 2:16.54 | 2:57.77 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.29 | |||||||||
51 | Camille Nørby | 2004 | 413 | 39.51 | 1:26.59 | 2:14.90 | 2:57.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.32 | |||||||||
52 | Isabel Lillebæk | 2004 | 410 | 39.89 | 1:24.49 | 2:15.67 | 2:58.39 | |||
JGI Svømning | 3:08.28 | |||||||||
53 | Katrine Bonefeld | 2004 | 408 | 42.81 | 1:27.28 | 2:19.78 | 2:58.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.62 | |||||||||
54 | Laura Vangkilde | 2004 | 396 | 42.09 | 1:30.00 | 2:20.48 | 3:00.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.49 | |||||||||
55 | Alma Heyn Stage | 2004 | 392 | 38.08 | 1:21.23 | 2:18.32 | 3:00.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.45 | |||||||||
56 | Clara Dreier | 2004 | 388 | 36.89 | 1:21.04 | 2:17.05 | 3:01.66 | |||
Køge Svømmeklub | 2:56.85 | |||||||||
57 | Karoline Nielsen | 2004 | 384 | 40.84 | 1:26.57 | 2:20.17 | 3:02.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:05.34 | |||||||||
58 | Astrid Høffer | 2004 | 380 | 39.57 | 1:26.51 | 2:20.32 | 3:02.89 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:07.61 | |||||||||
59 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 377 | 39.62 | 1:26.89 | 2:20.72 | 3:03.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.20 | |||||||||
60 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 336 | 40.94 | 1:28.06 | 2:26.80 | 3:10.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.25 | |||||||||
61 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 335 | 38.44 | 1:27.66 | 2:23.78 | 3:10.87 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:12.62 | |||||||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 847 | 28.15 | 1:01.13 | 1:37.01 | 2:07.71 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:07.30 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 835 | 27.57 | 1:02.07 | 1:38.81 | 2:08.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.98 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 753 | 28.51 | 1:02.23 | 1:42.26 | 2:12.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.18 | |||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 748 | 31.02 | 1:05.56 | 1:43.56 | 2:13.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.10 | |||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 700 | 29.02 | 1:03.71 | 1:45.02 | 2:16.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.38 | |||||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | 681 | 30.16 | 1:05.03 | 1:45.34 | 2:17.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.25 | |||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 681 | 29.31 | 1:05.09 | 1:44.81 | 2:17.34 | |||
Herlev Svømning | 2:16.39 | |||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 680 | 30.01 | 1:04.88 | 1:45.80 | 2:17.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.37 | |||||||||
9 | Felix Lund | 2001 | 662 | 29.83 | 1:07.54 | 1:47.00 | 2:18.61 | |||
Herlev Svømning | 2:20.17 | |||||||||
10 | Matthias Hansen | 2001 | 655 | 29.06 | 1:04.70 | 1:49.17 | 2:19.09 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:18.70 | |||||||||
11 | Christian Crone | 2001 | 647 | 30.25 | 1:06.83 | 1:46.82 | 2:19.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.60 | |||||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 646 | 32.37 | 1:08.40 | 1:47.06 | 2:19.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.82 | |||||||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 642 | 29.58 | 1:04.57 | 1:46.89 | 2:20.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.97 | |||||||||
14 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 639 | 29.51 | 1:04.95 | 1:47.98 | 2:20.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:27.01 | |||||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | 637 | 31.22 | 1:07.38 | 1:48.71 | 2:20.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.71 | |||||||||
16 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 634 | 28.46 | 1:05.77 | 1:47.45 | 2:20.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
17 | William Textor Broch | 2001 | 627 | 30.08 | 1:07.68 | 1:49.41 | 2:21.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
18 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 623 | 28.89 | 1:04.49 | 1:49.26 | 2:21.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.07 | |||||||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | 619 | 29.15 | 1:05.63 | 1:48.87 | 2:21.79 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
20 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 612 | 30.56 | 1:07.36 | 1:48.05 | 2:22.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
21 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 609 | 31.05 | 1:09.12 | 1:49.07 | 2:22.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.60 | |||||||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 595 | 31.16 | 1:07.48 | 1:50.63 | 2:23.62 | |||
Næstved IF | 2:25.28 | |||||||||
23 | Rasmus Thilleman | 2001 | 578 | 31.59 | 1:08.98 | 1:51.20 | 2:24.99 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:29.17 | |||||||||
24 | Frederik Bornemann | 2001 | 574 | 31.38 | 1:09.00 | 1:52.85 | 2:25.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.33 | |||||||||
25 | Albert Voldum Krog | 2001 | 570 | 32.45 | 1:10.54 | 1:51.25 | 2:25.68 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.71 | |||||||||
26 | Valdemar Solok | 2001 | 563 | 31.76 | 1:09.01 | 1:53.78 | 2:26.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.21 | |||||||||
27 | Carl Terp Larsen | 2001 | 562 | 29.97 | 1:10.93 | 1:50.17 | 2:26.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.19 | |||||||||
28 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 560 | 30.30 | 1:08.97 | 1:52.90 | 2:26.54 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.81 | |||||||||
29 | Anders Nielsen | 2001 | 557 | 32.53 | 1:08.98 | 1:53.64 | 2:26.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.79 | |||||||||
30 | Jannick Hansen | 2001 | 554 | 32.60 | 1:10.91 | 1:55.63 | 2:27.13 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:29.01 | |||||||||
31 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 553 | 32.37 | 1:07.67 | 1:53.19 | 2:27.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.54 | |||||||||
32 | Alexander Rendlev | 2001 | 553 | 30.83 | 1:07.30 | 1:57.63 | 2:27.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.52 | |||||||||
33 | Jonas Hansen | 2001 | 549 | 29.39 | 1:05.99 | 1:54.08 | 2:27.55 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:26.56 | |||||||||
34 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 548 | 32.87 | 1:12.36 | 1:54.09 | 2:27.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.26 | |||||||||
35 | Mike Johansen | 2001 | 542 | 32.97 | 1:09.15 | 1:55.14 | 2:28.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.68 | |||||||||
36 | Marcus Munkholm | 2001 | 539 | 30.71 | 1:09.44 | 1:55.33 | 2:28.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.72 | |||||||||
37 | Rasmus Nielsen | 2001 | 537 | 32.64 | 1:09.82 | 1:53.77 | 2:28.60 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.75 | |||||||||
38 | August Becktor | 2001 | 536 | 31.88 | 1:09.50 | 1:54.83 | 2:28.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.52 | |||||||||
39 | Frederik Røgind | 2001 | 535 | 32.18 | 1:13.36 | 1:55.82 | 2:28.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.51 | |||||||||
40 | Laurits Kenskov | 2001 | 524 | 31.72 | 1:09.94 | 1:57.49 | 2:29.81 | |||
Herlev Svømning | 2:33.39 | |||||||||
41 | Christian Skinhøj | 2001 | 505 | 33.18 | 1:13.13 | 1:55.95 | 2:31.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.44 | |||||||||
42 | Tobias Hufeldt | 2001 | 459 | 32.80 | 1:11.77 | 1:58.66 | 2:36.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.56 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 727 | 28.06 | 1:00.02 | 1:41.56 | 2:14.38 | |||
Herlev Svømning | 2:19.57 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 697 | 30.02 | 1:04.58 | 1:43.64 | 2:16.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.99 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 656 | 30.33 | 1:07.09 | 1:46.64 | 2:19.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 640 | 30.90 | 1:05.63 | 1:46.51 | 2:20.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.86 | |||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 632 | 31.11 | 1:07.51 | 1:48.18 | 2:20.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.93 | |||||||||
6 | Frederik Møller | 2002 | 619 | 28.54 | 1:05.09 | 1:49.34 | 2:21.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.37 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 611 | 29.37 | 1:06.44 | 1:49.11 | 2:22.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.18 | |||||||||
8 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 610 | 31.16 | 1:07.51 | 1:47.35 | 2:22.44 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.80 | |||||||||
9 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 610 | 32.09 | 1:09.34 | 1:49.17 | 2:22.48 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.84 | |||||||||
10 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 604 | 29.07 | 1:04.18 | 1:48.33 | 2:22.91 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alfred Højberg | 2002 | 604 | 31.29 | 1:06.48 | 1:49.85 | 2:22.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.21 | |||||||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 603 | 29.77 | 1:05.06 | 1:49.11 | 2:23.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.66 | |||||||||
13 | Leo Badaker | 2002 | 594 | 29.14 | 1:05.03 | 1:49.46 | 2:23.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.11 | |||||||||
14 | Alexander Søgaard | 2002 | 593 | 29.80 | 1:07.53 | 1:49.31 | 2:23.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.34 | |||||||||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 587 | 30.36 | 1:07.71 | 1:51.00 | 2:24.32 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:28.68 | |||||||||
16 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 560 | 32.84 | 1:09.72 | 1:53.61 | 2:26.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
17 | Frederik Bojesen | 2002 | 557 | 30.64 | 1:07.68 | 1:53.86 | 2:26.80 | |||
JGI Svømning | 2:29.16 | |||||||||
18 | Nicolai Wiuff | 2002 | 549 | 30.43 | 1:08.30 | 1:52.36 | 2:27.55 | |||
Herlev Svømning | 2:27.41 | |||||||||
19 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 539 | 30.32 | 1:06.87 | 1:54.40 | 2:28.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.54 | |||||||||
20 | Gustav Fabiansen | 2002 | 538 | 32.54 | 1:10.21 | 1:55.39 | 2:28.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.97 | |||||||||
21 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 526 | 2:29.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.34 | |||||||||
22 | Morten Østergaard | 2002 | 522 | 32.29 | 1:11.67 | 1:55.28 | 2:30.01 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:33.13 | |||||||||
23 | August Ryom | 2002 | 515 | 32.16 | 1:12.23 | 1:58.07 | 2:30.73 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
24 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 510 | 31.78 | 1:10.78 | 1:56.81 | 2:31.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.64 | |||||||||
25 | Emil Steenberg | 2002 | 505 | 32.28 | 1:12.53 | 1:56.05 | 2:31.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
25 | Thomas Langvad | 2002 | 505 | 34.55 | 1:13.67 | 1:58.46 | 2:31.71 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:35.34 | |||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 503 | 31.83 | 1:10.16 | 1:55.28 | 2:31.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.37 | |||||||||
28 | Anders Skousen | 2002 | 501 | 33.13 | 1:09.33 | 1:57.33 | 2:32.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:35.47 | |||||||||
29 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 499 | 33.26 | 1:13.35 | 1:55.90 | 2:32.25 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.02 | |||||||||
30 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 488 | 34.73 | 1:13.53 | 1:59.41 | 2:33.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.91 | |||||||||
31 | Mads Enghave | 2002 | 476 | 30.97 | 1:09.69 | 1:59.74 | 2:34.71 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:43.15 | |||||||||
32 | Oliver Steenberg | 2002 | 474 | 34.62 | 1:14.94 | 1:58.85 | 2:34.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.03 | |||||||||
33 | Janus Rosholm | 2002 | 459 | 33.88 | 1:13.87 | 1:59.40 | 2:36.56 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.84 | |||||||||
34 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 459 | 30.66 | 1:09.42 | 2:01.32 | 2:36.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
35 | Magnus Christensen | 2002 | 457 | 35.27 | 1:16.49 | 1:59.07 | 2:36.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.23 | |||||||||
36 | Oskar Skov Grell | 2002 | 453 | 34.80 | 1:16.25 | 2:01.27 | 2:37.26 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.13 | |||||||||
37 | August Schade Cantby | 2002 | 450 | 31.21 | 1:10.33 | 2:00.12 | 2:37.64 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.27 | |||||||||
38 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 450 | 33.32 | 1:13.54 | 2:00.63 | 2:37.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.24 | |||||||||
39 | Oliver Skadhauge | 2002 | 423 | 35.14 | 1:16.59 | 2:03.15 | 2:40.94 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.39 | |||||||||
40 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 409 | 34.60 | 1:17.40 | 2:05.06 | 2:42.79 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.82 | |||||||||
41 | Kevin Liang | 2002 | 376 | 33.54 | 1:17.42 | 2:07.06 | 2:47.35 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:53.46 | |||||||||
42 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 353 | 36.59 | 1:21.80 | 2:10.60 | 2:50.86 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.52 | |||||||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | DSQ | esb v150m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:34.08 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 639 | 27.86 | 1:03.94 | 1:47.88 | 2:20.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.83 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 532 | 32.05 | 1:11.41 | 1:53.11 | 2:29.10 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.94 | |||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 513 | 33.34 | 1:12.35 | 1:56.48 | 2:30.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.62 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 505 | 32.78 | 1:10.38 | 1:58.11 | 2:31.72 | |||
Kalundborg SK | 2:36.61 | |||||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | 503 | 33.61 | 1:11.57 | 1:58.41 | 2:31.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.02 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 494 | 32.60 | 1:11.52 | 1:58.95 | 2:32.84 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.52 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 490 | 33.72 | 1:14.14 | 2:00.19 | 2:33.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.88 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 472 | 32.07 | 1:11.61 | 1:58.80 | 2:35.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.82 | |||||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 471 | 33.51 | 1:11.84 | 1:57.48 | 2:35.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | 466 | 35.42 | 1:16.91 | 2:02.03 | 2:35.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.44 | |||||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | 462 | 34.19 | 1:15.29 | 2:01.27 | 2:36.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.72 | |||||||||
12 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 462 | 35.08 | 1:15.28 | 2:02.03 | 2:36.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.31 | |||||||||
13 | Elias Rought | 2003 | 459 | 34.40 | 1:15.81 | 1:59.79 | 2:36.57 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:46.41 | |||||||||
14 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 454 | 34.82 | 1:14.69 | 1:59.92 | 2:37.15 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:41.84 | |||||||||
15 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 446 | 34.93 | 1:15.58 | 2:01.20 | 2:38.15 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:40.68 | |||||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | 445 | 33.54 | 1:13.32 | 2:02.75 | 2:38.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.90 | |||||||||
17 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 434 | 34.14 | 1:13.78 | 2:01.89 | 2:39.58 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.72 | |||||||||
18 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 432 | 33.62 | 1:12.98 | 2:04.14 | 2:39.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.56 | |||||||||
19 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 431 | 32.33 | 1:14.99 | 2:06.06 | 2:39.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.15 | |||||||||
20 | Christoffer Rekling | 2003 | 424 | 34.38 | 1:15.20 | 2:05.21 | 2:40.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.17 | |||||||||
21 | Harald Franck | 2003 | 424 | 34.67 | 1:16.94 | 2:03.74 | 2:40.75 | |||
Næstved IF | 2:47.38 | |||||||||
22 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 420 | 35.48 | 1:16.71 | 2:04.29 | 2:41.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.05 | |||||||||
23 | Christopher G. Trandum | 2003 | 418 | 34.60 | 1:16.00 | 2:06.96 | 2:41.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.55 | |||||||||
24 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 415 | 33.65 | 1:14.44 | 2:04.11 | 2:41.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:40.45 | |||||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 414 | 36.93 | 1:19.29 | 2:06.74 | 2:42.08 | |||
Næstved IF | 2:48.44 | |||||||||
26 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 412 | 35.20 | 1:17.57 | 2:07.60 | 2:42.34 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:47.79 | |||||||||
27 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 409 | 35.01 | 1:17.00 | 2:06.38 | 2:42.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.47 | |||||||||
28 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 406 | 33.87 | 1:16.99 | 2:06.42 | 2:43.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.84 | |||||||||
29 | Mikkel Hansen | 2003 | 404 | 36.58 | 1:18.70 | 2:06.01 | 2:43.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.96 | |||||||||
30 | Marco Knudsen | 2003 | 402 | 37.49 | 1:18.62 | 2:07.92 | 2:43.64 | |||
Greve Svømmeklub | 2:46.33 | |||||||||
31 | Andreas Hoffmann | 2003 | 386 | 36.24 | 1:16.71 | 2:08.97 | 2:45.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.45 | |||||||||
32 | Villads Kruse | 2003 | 385 | 36.71 | 1:17.30 | 2:06.35 | 2:45.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:46.82 | |||||||||
33 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 378 | 34.36 | 1:15.06 | 2:05.37 | 2:47.11 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:42.47 | |||||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | 370 | 37.83 | 1:20.79 | 2:10.07 | 2:48.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.89 | |||||||||
35 | Asger Hugo Juul | 2003 | 368 | 36.79 | 1:19.15 | 2:12.83 | 2:48.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
36 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 368 | 35.28 | 1:20.10 | 2:07.72 | 2:48.60 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:53.99 | |||||||||
37 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 367 | 34.69 | 1:19.28 | 2:10.08 | 2:48.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.75 | |||||||||
38 | Carl Heyn Stage | 2003 | 367 | 36.39 | 1:18.08 | 2:10.55 | 2:48.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.50 | |||||||||
39 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 366 | 38.69 | 1:21.35 | 2:12.00 | 2:48.90 | |||
Herlev Svømning | 2:56.96 | |||||||||
40 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 361 | 35.92 | 1:16.90 | 2:11.87 | 2:49.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.38 | |||||||||
41 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 359 | 38.49 | 1:21.25 | 2:09.47 | 2:50.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.80 | |||||||||
42 | Bror Textor-Broch | 2003 | 356 | 36.24 | 1:19.74 | 2:09.79 | 2:50.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.68 | |||||||||
43 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 353 | 37.21 | 1:22.38 | 2:11.33 | 2:50.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.25 | |||||||||
44 | Mikkel Quaade | 2003 | 341 | 35.64 | 1:19.78 | 2:10.07 | 2:52.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.57 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | 1 hånd vend. v/125m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.44 | |||||||||
- | Jakob Legaard | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v/75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 657 | 33.90 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 623 | 34.39 | 1:11.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 613 | 34.87 | 1:11.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.04 | |||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 572 | 36.61 | 1:13.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 551 | 35.81 | 1:14.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 522 | 37.11 | 1:15.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 522 | 37.24 | 1:15.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.28 | |||||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 508 | 37.41 | 1:16.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.02 | |||||||||
9 | Caroline Holm | 2004 | 503 | 37.69 | 1:16.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.43 | |||||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 502 | 37.45 | 1:16.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.89 | |||||||||
11 | Clara Dreier | 2004 | 501 | 36.97 | 1:16.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
12 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 496 | 37.64 | 1:17.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 494 | 38.35 | 1:17.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.91 | |||||||||
14 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 493 | 37.49 | 1:17.31 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.85 | |||||||||
15 | Mathilde Hagihara | 2004 | 488 | 37.60 | 1:17.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.36 | |||||||||
16 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 487 | 38.30 | 1:17.60 | |||||
Albertslund IF | 1:18.41 | |||||||||
17 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 481 | 37.33 | 1:17.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.63 | |||||||||
18 | Alma Heyn Stage | 2004 | 473 | 38.35 | 1:18.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.47 | |||||||||
19 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 470 | 37.58 | 1:18.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
20 | Clara Toft | 2004 | 469 | 38.32 | 1:18.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.60 | |||||||||
21 | Clara Sass Husum | 2004 | 465 | 38.87 | 1:18.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
22 | Laura L. Hørning | 2004 | 457 | 38.84 | 1:19.29 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 457 | 38.26 | 1:19.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
24 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 456 | 38.25 | 1:19.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.86 | |||||||||
25 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 451 | 38.22 | 1:19.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.80 | |||||||||
26 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 448 | 39.39 | 1:19.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.70 | |||||||||
27 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 445 | 39.43 | 1:19.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.25 | |||||||||
28 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 441 | 39.24 | 1:20.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.65 | |||||||||
29 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 441 | 39.50 | 1:20.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.30 | |||||||||
30 | Katrine Bonefeld | 2004 | 440 | 39.89 | 1:20.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.93 | |||||||||
31 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 439 | 38.83 | 1:20.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.84 | |||||||||
32 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 437 | 39.96 | 1:20.46 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.89 | |||||||||
33 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 436 | 39.48 | 1:20.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
34 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 435 | 39.08 | 1:20.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
35 | Anne Sofie Evald | 2004 | 435 | 39.24 | 1:20.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
36 | Sophia Bøttger | 2004 | 428 | 40.05 | 1:21.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
37 | Anna Maria Madsen | 2004 | 426 | 39.67 | 1:21.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.51 | |||||||||
38 | Jasmin Philip | 2004 | 425 | 40.08 | 1:21.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.50 | |||||||||
39 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 424 | 40.15 | 1:21.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.08 | |||||||||
40 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 424 | 40.17 | 1:21.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
41 | Emma Ekman | 2004 | 424 | 39.90 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:26.63 | |||||||||
42 | Isabel Lillebæk | 2004 | 420 | 39.87 | 1:21.55 | |||||
JGI Svømning | 1:26.79 | |||||||||
43 | Josefine Zebitz | 2004 | 406 | 40.26 | 1:22.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
44 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 406 | 39.54 | 1:22.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.06 | |||||||||
45 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 398 | 39.67 | 1:23.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.13 | |||||||||
46 | Rebecca Hoeck | 2004 | 396 | 40.93 | 1:23.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
47 | Liva Stjernholm | 2004 | 391 | 39.98 | 1:23.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.72 | |||||||||
48 | Freja Møller | 2004 | 381 | 41.31 | 1:24.23 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
49 | Esther Hek Hansen | 2004 | 378 | 41.13 | 1:24.44 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:24.94 | |||||||||
49 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 378 | 41.00 | 1:24.44 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
51 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 376 | 41.98 | 1:24.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.89 | |||||||||
52 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 372 | 41.09 | 1:24.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
53 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 372 | 41.67 | 1:24.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.56 | |||||||||
54 | Emma Stoltz | 2004 | 371 | 41.63 | 1:24.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.53 | |||||||||
55 | Astrid Høffer | 2004 | 371 | 41.74 | 1:25.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.77 | |||||||||
56 | Olivia Callesen | 2004 | 370 | 41.47 | 1:25.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
57 | Elisabeth Roskær | 2004 | 369 | 42.38 | 1:25.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.92 | |||||||||
58 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 362 | 42.18 | 1:25.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.71 | |||||||||
59 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 359 | 41.53 | 1:25.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
60 | Laura Vangkilde | 2004 | 352 | 42.57 | 1:26.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.00 | |||||||||
61 | Karoline Nielsen | 2004 | 337 | 42.73 | 1:27.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
62 | Camille Nørby | 2004 | 320 | 43.10 | 1:29.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.50 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 775 | 32.15 | 1:06.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 755 | 33.47 | 1:07.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.72 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 718 | 33.16 | 1:08.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | 688 | 33.71 | 1:09.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.25 | |||||||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | 665 | 33.91 | 1:09.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.67 | |||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 660 | 33.88 | 1:10.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.63 | |||||||||
7 | Tine Petersen | 2003 | 628 | 35.52 | 1:11.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.34 | |||||||||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | 623 | 34.74 | 1:11.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.89 | |||||||||
9 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 621 | 35.03 | 1:11.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.89 | |||||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 621 | 35.33 | 1:11.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | 620 | 34.20 | 1:11.63 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.43 | |||||||||
12 | Clara Carlquist | 2003 | 613 | 35.64 | 1:11.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 613 | 34.82 | 1:11.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.12 | |||||||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 612 | 35.54 | 1:11.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
15 | Caroline Brink | 2003 | 610 | 35.05 | 1:12.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.13 | |||||||||
16 | Esther Else Grubert | 2003 | 606 | 35.79 | 1:12.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.44 | |||||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | 605 | 35.71 | 1:12.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
18 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 604 | 35.69 | 1:12.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 604 | 35.49 | 1:12.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
20 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 597 | 35.50 | 1:12.53 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:13.24 | |||||||||
21 | Ella Stenholt | 2003 | 592 | 35.51 | 1:12.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
22 | Emilie Meng | 2003 | 578 | 35.62 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.65 | |||||||||
23 | Sofie Nielsen | 2003 | 573 | 36.04 | 1:13.53 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
24 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 570 | 35.15 | 1:13.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
25 | Sofie Maagøe | 2003 | 568 | 36.26 | 1:13.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
26 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 564 | 35.89 | 1:13.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.11 | |||||||||
27 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 558 | 35.99 | 1:14.16 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
28 | Naja Thomsen | 2003 | 539 | 37.03 | 1:15.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
29 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 536 | 36.84 | 1:15.16 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.84 | |||||||||
30 | Freja Gjerløv | 2003 | 529 | 37.07 | 1:15.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.87 | |||||||||
31 | Ingrid Lindemann | 2003 | 523 | 36.95 | 1:15.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.92 | |||||||||
32 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 517 | 36.93 | 1:16.07 | |||||
Næstved IF | 1:18.69 | |||||||||
33 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 517 | 37.43 | 1:16.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
34 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 515 | 37.35 | 1:16.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.07 | |||||||||
35 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 513 | 37.02 | 1:16.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.91 | |||||||||
36 | Amalie Michelsen | 2003 | 509 | 37.16 | 1:16.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.63 | |||||||||
37 | Mia Lindberg | 2003 | 506 | 37.52 | 1:16.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
38 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 504 | 38.13 | 1:16.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.41 | |||||||||
39 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 497 | 39.12 | 1:17.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | |||||||||
40 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 496 | 38.00 | 1:17.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
41 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 493 | 38.34 | 1:17.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.41 | |||||||||
42 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 492 | 37.66 | 1:17.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
43 | Olivia Mammen | 2003 | 487 | 37.55 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.53 | |||||||||
44 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 473 | 38.10 | 1:18.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
45 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 471 | 38.50 | 1:18.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:19.59 | |||||||||
46 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 471 | 38.56 | 1:18.48 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.74 | |||||||||
47 | Rebekka Giessing | 2003 | 465 | 37.52 | 1:18.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.24 | |||||||||
48 | Hannah Höesch | 2003 | 462 | 38.85 | 1:19.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
49 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 448 | 39.43 | 1:19.79 | |||||
JGI Svømning | 1:20.16 | |||||||||
50 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 437 | 39.29 | 1:20.45 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.31 | |||||||||
51 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 437 | 39.52 | 1:20.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.74 | |||||||||
52 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 436 | 38.89 | 1:20.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.88 | |||||||||
53 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 433 | 39.78 | 1:20.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
54 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 39.94 | 1:21.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.61 | |||||||||
55 | Christine Henriksen | 2003 | 420 | 40.28 | 1:21.56 | |||||
JGI Svømning | 1:20.92 | |||||||||
56 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 412 | 40.39 | 1:22.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.21 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v/25m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.91 | |||||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. v/25m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 600 | 30.90 | 1:04.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.47 | |||||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | 505 | 33.83 | 1:08.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.61 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 471 | 34.69 | 1:10.28 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.73 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 468 | 34.48 | 1:10.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.93 | |||||||||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 459 | 34.56 | 1:10.90 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.68 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 455 | 34.39 | 1:11.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.22 | |||||||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 446 | 35.80 | 1:11.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 441 | 35.70 | 1:11.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.49 | |||||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 434 | 34.81 | 1:12.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
10 | Valdemar Brøns | 2003 | 433 | 35.08 | 1:12.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
11 | Christoffer Rekling | 2003 | 432 | 35.86 | 1:12.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.54 | |||||||||
12 | Valentin Wahl | 2003 | 429 | 35.74 | 1:12.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.52 | |||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 428 | 35.73 | 1:12.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.62 | |||||||||
14 | Oscar Cleemann | 2003 | 422 | 35.55 | 1:12.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.56 | |||||||||
15 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 417 | 36.13 | 1:13.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.53 | |||||||||
16 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 409 | 35.99 | 1:13.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.96 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 408 | 36.55 | 1:13.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.08 | |||||||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | 408 | 36.33 | 1:13.73 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
19 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 407 | 36.59 | 1:13.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.24 | |||||||||
20 | Carl Heyn Stage | 2003 | 401 | 36.29 | 1:14.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.23 | |||||||||
21 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 400 | 36.00 | 1:14.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.56 | |||||||||
22 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 399 | 36.90 | 1:14.25 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:16.01 | |||||||||
23 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 395 | 35.89 | 1:14.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
23 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 395 | 36.86 | 1:14.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.16 | |||||||||
25 | Alexander Tullberg | 2003 | 395 | 36.42 | 1:14.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.89 | |||||||||
26 | Andreas Hoffmann | 2003 | 394 | 36.31 | 1:14.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.68 | |||||||||
27 | Marcus Hiort | 2003 | 390 | 36.78 | 1:14.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
28 | Christian Boutrup | 2003 | 383 | 37.16 | 1:15.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.97 | |||||||||
29 | Elias Rought | 2003 | 382 | 37.18 | 1:15.35 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:21.23 | |||||||||
30 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 372 | 37.04 | 1:15.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.75 | |||||||||
31 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 367 | 37.65 | 1:16.35 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
32 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 362 | 37.56 | 1:16.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.87 | |||||||||
33 | Harald Franck | 2003 | 362 | 37.43 | 1:16.74 | |||||
Næstved IF | 1:16.66 | |||||||||
34 | Villads Kruse | 2003 | 360 | 37.64 | 1:16.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
35 | Jakob Legaard | 2003 | 348 | 38.56 | 1:17.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.55 | |||||||||
36 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 343 | 37.96 | 1:18.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.24 | |||||||||
37 | Asger Hugo Juul | 2003 | 341 | 38.28 | 1:18.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
38 | Mikkel Quaade | 2003 | 339 | 37.63 | 1:18.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
39 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 332 | 39.30 | 1:18.97 | |||||
Næstved IF | 1:30.53 | |||||||||
40 | Mikkel Hansen | 2003 | 329 | 39.40 | 1:19.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.60 | |||||||||
41 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 319 | 39.48 | 1:20.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
42 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 314 | 37.93 | 1:20.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.00 | |||||||||
43 | Bror Textor-Broch | 2003 | 314 | 38.29 | 1:20.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
44 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 301 | 39.83 | 1:21.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.73 | |||||||||
45 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 300 | 40.45 | 1:21.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.16 | |||||||||
46 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 300 | 40.05 | 1:21.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
47 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 279 | 40.36 | 1:23.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.56 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 792 | 28.63 | 59.12 | |||||
Herlev Svømning | 58.73 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 672 | 30.03 | 1:02.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.59 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 625 | 30.38 | 1:03.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.32 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 617 | 31.34 | 1:04.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.27 | |||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 585 | 31.91 | 1:05.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.25 | |||||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 573 | 32.17 | 1:05.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
7 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 571 | 31.79 | 1:05.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
8 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 569 | 32.41 | 1:05.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
9 | Frederik Møller | 2002 | 561 | 31.99 | 1:06.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.19 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 558 | 31.69 | 1:06.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 539 | 32.79 | 1:07.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 534 | 33.26 | 1:07.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
13 | Mads Enghave | 2002 | 506 | 33.69 | 1:08.61 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
14 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 499 | 33.97 | 1:08.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
15 | Anders Skousen | 2002 | 486 | 33.76 | 1:09.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.04 | |||||||||
16 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 484 | 34.34 | 1:09.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 483 | 34.21 | 1:09.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.69 | |||||||||
18 | Leo Badaker | 2002 | 482 | 33.31 | 1:09.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.43 | |||||||||
19 | Nicolai Wiuff | 2002 | 481 | 33.67 | 1:09.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.05 | |||||||||
20 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 479 | 33.94 | 1:09.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.65 | |||||||||
21 | Frederik Bojesen | 2002 | 472 | 33.90 | 1:10.21 | |||||
JGI Svømning | 1:10.55 | |||||||||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 471 | 33.75 | 1:10.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.29 | |||||||||
23 | Alexander Søgaard | 2002 | 459 | 34.12 | 1:10.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.54 | |||||||||
24 | Mads Baltzer | 2002 | 458 | 34.50 | 1:10.92 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
25 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 446 | 35.10 | 1:11.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
26 | Gustav Fabiansen | 2002 | 441 | 35.33 | 1:11.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 438 | 34.92 | 1:11.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.38 | |||||||||
28 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 438 | 35.06 | 1:12.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.40 | |||||||||
29 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 433 | 34.57 | 1:12.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.50 | |||||||||
30 | Oliver Steenberg | 2002 | 425 | 35.37 | 1:12.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
31 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 424 | 35.79 | 1:12.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.12 | |||||||||
32 | August Schade Cantby | 2002 | 422 | 36.01 | 1:12.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:57.55 | |||||||||
33 | Emil Steenberg | 2002 | 422 | 36.25 | 1:12.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
34 | Janus Rosholm | 2002 | 420 | 35.65 | 1:13.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
35 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 411 | 35.48 | 1:13.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.56 | |||||||||
36 | August Ryom | 2002 | 409 | 36.43 | 1:13.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
37 | Morten Østergaard | 2002 | 408 | 36.54 | 1:13.70 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:15.95 | |||||||||
38 | Thomas Langvad | 2002 | 396 | 36.45 | 1:14.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
39 | Oliver Skadhauge | 2002 | 374 | 38.01 | 1:15.92 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.06 | |||||||||
40 | Oskar Skov Grell | 2002 | 339 | 39.00 | 1:18.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
41 | Kevin Liang | 2002 | 337 | 37.99 | 1:18.57 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
42 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 336 | 37.37 | 1:18.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
43 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 331 | 38.88 | 1:19.05 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.03 | |||||||||
44 | Magnus Christensen | 2002 | 326 | 37.75 | 1:19.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 872 | 33.58 | 1:08.68 | 1:42.91 | 2:16.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.19 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 821 | 33.26 | 1:09.39 | 1:45.13 | 2:19.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.75 | |||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 818 | 33.80 | 1:09.52 | 1:45.35 | 2:19.86 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.90 | |||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 787 | 34.13 | 1:10.21 | 1:46.37 | 2:21.70 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:21.50 | |||||||||
5 | Anne Føyn | 2002 | 755 | 34.53 | 1:10.71 | 1:47.23 | 2:23.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.72 | |||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 721 | 35.27 | 1:12.55 | 1:49.49 | 2:25.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.18 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 670 | 35.11 | 1:13.12 | 1:51.86 | 2:29.49 | |||
Roskilde Svømning | 2:32.54 | |||||||||
8 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 658 | 34.08 | 1:11.73 | 1:50.61 | 2:30.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.98 | |||||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | 648 | 37.03 | 1:14.79 | 1:53.15 | 2:31.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 633 | 35.66 | 1:14.58 | 1:54.28 | 2:32.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.29 | |||||||||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 626 | 36.09 | 1:14.63 | 1:54.10 | 2:32.87 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.91 | |||||||||
12 | Josephine Kruse | 2002 | 624 | 37.01 | 1:16.08 | 1:55.62 | 2:33.06 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.07 | |||||||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | 619 | 37.05 | 1:15.76 | 1:54.97 | 2:33.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.19 | |||||||||
14 | Marie Uglebjerg | 2002 | 619 | 37.04 | 1:15.80 | 1:54.81 | 2:33.47 | |||
Kalundborg SK | 2:37.28 | |||||||||
15 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 619 | 37.57 | 1:16.58 | 1:55.28 | 2:33.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.32 | |||||||||
16 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 616 | 36.42 | 1:15.43 | 1:55.20 | 2:33.70 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.25 | |||||||||
16 | Cecilie Porsdal | 2002 | 616 | 37.03 | 1:16.07 | 1:55.76 | 2:33.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.80 | |||||||||
18 | Claudia Sperling | 2002 | 613 | 36.19 | 1:15.81 | 1:55.72 | 2:33.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
19 | Thea Blomsterberg | 2002 | 612 | 36.75 | 1:15.53 | 1:55.11 | 2:34.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.92 | |||||||||
20 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 606 | 36.22 | 1:15.25 | 1:55.51 | 2:34.55 | |||
Herlev Svømning | 2:29.79 | |||||||||
21 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 594 | 37.62 | 1:17.77 | 1:56.83 | 2:35.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
22 | Charlotte Malberg | 2002 | 590 | 38.01 | 1:17.24 | 1:57.08 | 2:35.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.39 | |||||||||
23 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 581 | 37.29 | 1:16.79 | 1:56.64 | 2:36.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
24 | Maria Andersen | 2002 | 581 | 37.17 | 1:17.08 | 1:57.77 | 2:36.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:39.91 | |||||||||
25 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 580 | 37.67 | 1:17.69 | 1:57.41 | 2:36.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:03.28 | |||||||||
26 | Mille Graasbøll | 2002 | 580 | 38.03 | 1:18.29 | 1:58.33 | 2:36.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.59 | |||||||||
27 | Sofie Villum Færch | 2002 | 573 | 37.52 | 1:17.96 | 1:57.75 | 2:37.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:08.11 | |||||||||
28 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 572 | 38.55 | 1:19.23 | 1:59.43 | 2:37.56 | |||
Næstved IF | 2:40.53 | |||||||||
29 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 568 | 36.99 | 1:17.70 | 1:57.84 | 2:37.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.90 | |||||||||
30 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 562 | 37.10 | 1:17.22 | 1:58.58 | 2:38.46 | |||
Næstved IF | 2:43.19 | |||||||||
31 | Chastine Melhede | 2002 | 561 | 37.74 | 1:18.12 | 1:58.32 | 2:38.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Emma Bruhn | 2002 | 552 | 37.06 | 1:17.29 | 1:58.41 | 2:39.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.03 | |||||||||
33 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 549 | 38.63 | 1:18.38 | 1:59.37 | 2:39.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.82 | |||||||||
34 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 545 | 37.49 | 1:17.86 | 1:59.64 | 2:40.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.72 | |||||||||
35 | Signe Fich Hansen | 2002 | 537 | 39.93 | 1:20.33 | 2:00.87 | 2:40.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.12 | |||||||||
36 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 536 | 38.50 | 1:19.00 | 1:59.77 | 2:40.99 | |||
Albertslund IF | 2:53.10 | |||||||||
37 | Amanda Hietala | 2002 | 535 | 39.01 | 1:19.70 | 2:00.57 | 2:41.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.55 | |||||||||
38 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 525 | 38.54 | 1:19.52 | 2:00.86 | 2:42.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.51 | |||||||||
39 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 524 | 38.12 | 1:19.30 | 2:01.32 | 2:42.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | Emilia Steen | 2002 | 520 | 36.91 | 1:17.70 | 2:00.26 | 2:42.62 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:41.63 | |||||||||
41 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 520 | 39.09 | 1:20.80 | 2:02.25 | 2:42.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.62 | |||||||||
42 | Sofie Hertzberg | 2002 | 515 | 39.60 | 1:20.48 | 2:02.06 | 2:43.14 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.82 | |||||||||
43 | Michelle Mortensen | 2002 | 513 | 38.73 | 1:19.60 | 2:01.10 | 2:43.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.81 | |||||||||
44 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 512 | 38.80 | 1:19.78 | 2:02.42 | 2:43.54 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.61 | |||||||||
45 | Laura Janner | 2002 | 502 | 39.60 | 1:21.84 | 2:03.72 | 2:44.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.59 | |||||||||
46 | Fie Tönshoff | 2002 | 476 | 39.99 | 1:22.43 | 2:05.77 | 2:47.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:50.26 | |||||||||
47 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 451 | 41.18 | 1:25.23 | 2:07.88 | 2:50.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:11.98 | |||||||||
48 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 436 | 40.67 | 1:24.34 | 2:08.80 | 2:52.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:51.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 826 | 30.61 | 1:02.72 | 1:34.87 | 2:07.43 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:05.72 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 786 | 30.53 | 1:04.09 | 1:37.59 | 2:09.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 760 | 31.65 | 1:05.18 | 1:38.04 | 2:11.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.01 | |||||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 759 | 30.20 | 1:03.42 | 1:37.91 | 2:11.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.10 | |||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 755 | 32.11 | 1:05.47 | 1:39.19 | 2:11.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.63 | |||||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 709 | 31.83 | 1:06.60 | 1:40.87 | 2:14.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.35 | |||||||||
7 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 683 | 32.47 | 1:07.68 | 1:42.25 | 2:15.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.38 | |||||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 683 | 31.55 | 1:06.10 | 1:41.63 | 2:15.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.68 | |||||||||
9 | William Houen | 2001 | 674 | 31.67 | 1:06.34 | 1:41.56 | 2:16.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.51 | |||||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | 673 | 32.60 | 1:07.08 | 1:41.73 | 2:16.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.19 | |||||||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | 672 | 32.52 | 1:06.95 | 1:42.11 | 2:16.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.09 | |||||||||
12 | Matthias Hansen | 2001 | 644 | 32.10 | 1:07.44 | 1:43.52 | 2:18.47 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:21.89 | |||||||||
13 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 634 | 33.03 | 1:08.65 | 1:44.18 | 2:19.22 | |||
Herlev Svømning | 2:15.93 | |||||||||
14 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 626 | 33.37 | 1:08.62 | 1:44.76 | 2:19.82 | |||
Næstved IF | 2:22.88 | |||||||||
15 | William Textor Broch | 2001 | 613 | 32.38 | 1:08.56 | 1:45.46 | 2:20.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.78 | |||||||||
16 | Christian Crone | 2001 | 611 | 33.09 | 1:09.69 | 1:45.73 | 2:20.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
17 | Jonas Hansen | 2001 | 609 | 33.27 | 1:09.53 | 1:46.30 | 2:21.04 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:23.85 | |||||||||
18 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 608 | 32.70 | 1:08.59 | 1:44.78 | 2:21.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.10 | |||||||||
19 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 600 | 34.74 | 1:10.63 | 1:46.74 | 2:21.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.29 | |||||||||
20 | Alexander Rendlev | 2001 | 592 | 34.33 | 1:09.98 | 1:46.24 | 2:22.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.00 | |||||||||
21 | Frederik Bornemann | 2001 | 589 | 33.90 | 1:10.45 | 1:47.16 | 2:22.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:24.19 | |||||||||
22 | Christoffer Weiss | 2001 | 588 | 33.43 | 1:09.91 | 1:46.99 | 2:22.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.81 | |||||||||
23 | Felix Lund | 2001 | 588 | 33.15 | 1:10.07 | 1:47.00 | 2:22.74 | |||
Herlev Svømning | 2:28.62 | |||||||||
24 | Rasmus Thilleman | 2001 | 585 | 34.73 | 1:11.04 | 1:47.88 | 2:22.97 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:35.68 | |||||||||
25 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 584 | 34.48 | 1:10.06 | 1:46.54 | 2:23.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.97 | |||||||||
26 | Magnus Løhr | 2001 | 581 | 33.45 | 1:09.98 | 1:47.51 | 2:23.31 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.76 | |||||||||
27 | Valdemar Solok | 2001 | 579 | 34.97 | 1:11.67 | 1:48.38 | 2:23.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.11 | |||||||||
28 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 578 | 33.44 | 1:10.10 | 1:47.20 | 2:23.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.76 | |||||||||
29 | Anders Nielsen | 2001 | 552 | 33.98 | 1:10.70 | 1:48.04 | 2:25.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.60 | |||||||||
30 | August Becktor | 2001 | 533 | 34.12 | 1:12.17 | 1:50.39 | 2:27.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.82 | |||||||||
31 | Rasmus Nielsen | 2001 | 532 | 35.23 | 1:12.71 | 1:49.93 | 2:27.59 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:30.14 | |||||||||
32 | Marcus Munkholm | 2001 | 528 | 34.99 | 1:12.84 | 1:50.92 | 2:27.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.29 | |||||||||
33 | Jannick Hansen | 2001 | 513 | 36.46 | 1:14.49 | 1:52.19 | 2:29.37 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.77 | |||||||||
34 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 505 | 35.39 | 1:13.59 | 1:51.63 | 2:30.18 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.41 | |||||||||
35 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 496 | 36.39 | 1:14.33 | 1:52.78 | 2:31.02 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.11 | |||||||||
36 | Albert Voldum Krog | 2001 | 487 | 36.09 | 1:14.63 | 1:53.81 | 2:31.95 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.04 | |||||||||
37 | Frederik Røgind | 2001 | 483 | 36.51 | 1:15.30 | 1:54.35 | 2:32.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.45 | |||||||||
38 | Laurits Kenskov | 2001 | 477 | 36.73 | 1:15.50 | 1:55.11 | 2:33.02 | |||
Herlev Svømning | 2:35.72 | |||||||||
39 | Tobias Hufeldt | 2001 | 465 | 36.20 | 1:15.47 | 1:55.50 | 2:34.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.90 | |||||||||
40 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 465 | 36.96 | 1:16.56 | 1:55.84 | 2:34.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.05 | |||||||||
41 | Carl Terp Larsen | 2001 | 456 | 35.92 | 1:15.57 | 1:55.87 | 2:35.39 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.61 | |||||||||
42 | Christian Skinhøj | 2001 | 447 | 36.84 | 1:16.19 | 1:56.83 | 2:36.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 31, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:43.21 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:07.61 | 2:22.18 | 2:22.18 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:08.63 | 2:29.44 | 4:51.62 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:10.34 | 2:28.51 | 7:20.13 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:04.35 | 2:23.08 | 9:43.21 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 9:44.65 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:09.91 | 2:25.76 | 2:25.76 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:07.60 | 2:24.04 | 4:49.80 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:11.67 | 2:28.07 | 7:17.87 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:07.89 | 2:26.78 | 9:44.65 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 10:00.62 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:09.95 | 2:28.82 | 2:28.82 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:10.47 | 2:28.32 | 4:57.14 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:11.34 | 2:33.59 | 7:30.73 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 1:10.11 | 2:29.89 | 10:00.62 | ||||||
4 | Tornado-Tøzerne | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 10:03.54 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:12.20 | 2:32.40 | 2:32.40 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:11.98 | 2:28.95 | 5:01.35 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:11.73 | 2:30.93 | 7:32.28 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:10.00 | 2:31.26 | 10:03.54 | ||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 2002 | Roskilde Svømning | 10:08.17 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 1:14.43 | 2:40.79 | 2:40.79 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:13.48 | 2:31.60 | 5:12.39 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:09.85 | 2:28.86 | 7:41.25 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:10.76 | 2:26.92 | 10:08.17 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:16.25 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:12.85 | 2:29.39 | 2:29.39 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:14.34 | 2:37.30 | 5:06.69 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:14.92 | 2:35.39 | 7:42.08 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:12.52 | 2:34.17 | 10:16.25 | ||||||
7 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:18.33 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:13.31 | 2:36.07 | 2:36.07 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:12.17 | 2:33.07 | 5:09.14 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:15.45 | 2:35.45 | 7:44.59 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:11.37 | 2:33.74 | 10:18.33 | ||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 10:31.00 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:15.28 | 2:33.32 | 2:33.32 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:15.27 | 2:38.35 | 5:11.67 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:16.80 | 2:37.33 | 7:49.00 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:16.73 | 2:42.00 | 10:31.00 | ||||||
9 | Helsingør Quadraceps 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 10:31.95 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:13.67 | 2:33.07 | 2:33.07 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 1:18.00 | 2:43.07 | 5:16.14 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 1:16.78 | 2:36.82 | 7:52.96 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 1:17.01 | 2:38.99 | 10:31.95 | ||||||
10 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 10:34.59 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:12.21 | 2:33.56 | 2:33.56 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:18.16 | 2:39.64 | 5:13.20 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:19.66 | 2:41.43 | 7:54.63 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:14.21 | 2:39.96 | 10:34.59 | ||||||
11 | Hovedstadens Piger 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 10:38.37 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 1:16.49 | 2:37.21 | 2:37.21 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:18.03 | 2:42.61 | 5:19.82 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:15.54 | 2:38.05 | 7:57.87 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:16.43 | 2:40.50 | 10:38.37 | ||||||
12 | Lyngby Piger 1 | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 10:43.67 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:16.52 | 2:42.50 | 2:42.50 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:15.89 | 2:39.81 | 5:22.31 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:17.06 | 2:42.09 | 8:04.40 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:15.53 | 2:39.27 | 10:43.67 | ||||||
13 | Køge Piger | 2003 | Køge Svømmeklub | 10:44.29 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:17.25 | 2:39.78 | 2:39.78 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:20.63 | 2:43.39 | 5:23.17 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 1:12.95 | 2:39.41 | 8:02.58 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:20.40 | 2:41.71 | 10:44.29 | ||||||
14 | Triton Piger | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:44.31 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:14.11 | 2:36.66 | 2:36.66 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 1:15.80 | 2:38.57 | 5:15.23 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:15.82 | 2:42.44 | 7:57.67 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:21.31 | 2:46.64 | 10:44.31 | ||||||
15 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:47.23 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:18.90 | 2:42.12 | 2:42.12 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 1:17.46 | 2:43.85 | 5:25.97 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:18.35 | 2:43.06 | 8:09.03 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:13.62 | 2:38.20 | 10:47.23 | ||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:58.09 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 1:18.09 | 2:46.12 | 2:46.12 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:12.24 | 2:36.55 | 5:22.67 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:14.71 | 2:44.24 | 8:06.91 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 1:20.59 | 2:51.18 | 10:58.09 | ||||||
17 | Sigma Piger 3 | 2002 | Sigma Swim | 11:05.70 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:18.11 | 2:41.53 | 2:41.53 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:19.72 | 2:47.40 | 5:28.93 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 1:18.93 | 2:44.70 | 8:13.63 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:21.52 | 2:52.07 | 11:05.70 | ||||||
18 | Hovedstadens Piger 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 11:17.60 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 1:16.39 | 2:43.64 | 2:43.64 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 1:20.26 | 2:49.84 | 5:33.48 | ||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 1:20.28 | 2:52.60 | 8:26.08 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:20.99 | 2:51.52 | 11:17.60 | ||||||
19 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 11:35.41 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:21.60 | 2:53.46 | 2:53.46 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 1:21.64 | 2:52.50 | 5:45.96 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 1:23.78 | 2:57.46 | 8:43.42 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:23.43 | 2:51.99 | 11:35.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 32, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Drenge 1 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 9:10.70 | ||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 1:05.29 | 2:16.46 | 2:16.46 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 1:04.04 | 2:20.17 | 4:36.63 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 1:06.51 | 2:20.81 | 6:57.44 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 1:04.36 | 2:13.26 | 9:10.70 | ||||||
2 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 9:17.33 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 1:01.19 | 2:15.70 | 2:15.70 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 1:08.36 | 2:25.82 | 4:41.52 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:05.02 | 2:18.94 | 7:00.46 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 1:04.94 | 2:16.87 | 9:17.33 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 9:19.61 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 1:05.52 | 2:22.52 | 2:22.52 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 1:01.23 | 2:09.36 | 4:31.88 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:05.83 | 2:22.38 | 6:54.26 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 1:07.76 | 2:25.35 | 9:19.61 | ||||||
4 | Hovedstadens Halvhjerner | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:26.38 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:06.10 | 2:19.64 | 2:19.64 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:08.44 | 2:22.05 | 4:41.69 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 1:05.19 | 2:21.04 | 7:02.73 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:07.90 | 2:23.65 | 9:26.38 | ||||||
5 | Stv Drenge | 2001 | Swim Team Vestsjælland | 9:26.39 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 1:03.51 | 2:17.54 | 2:17.54 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 1:11.26 | 2:35.85 | 4:53.39 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 1:05.76 | 2:25.08 | 7:18.47 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:00.70 | 2:07.92 | 9:26.39 | ||||||
6 | Helsingør Pectoralis | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 9:30.92 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 1:05.65 | 2:20.76 | 2:20.76 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 1:10.12 | 2:33.27 | 4:54.03 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 1:07.47 | 2:22.24 | 7:16.27 | ||||||
William Houen | 2001 | 1:03.44 | 2:14.65 | 9:30.92 | ||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:34.60 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 1:06.06 | 2:18.84 | 2:18.84 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 1:05.89 | 2:21.34 | 4:40.18 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:07.02 | 2:22.61 | 7:02.79 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:09.98 | 2:31.81 | 9:34.60 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2001 | Sigma Swim | 9:37.04 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:08.92 | 2:20.29 | 2:20.29 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:08.57 | 2:24.12 | 4:44.41 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:08.35 | 2:26.78 | 7:11.19 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 1:09.04 | 2:25.85 | 9:37.04 | ||||||
9 | Triton Drenge | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:45.29 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 1:08.11 | 2:22.29 | 2:22.29 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 1:14.17 | 2:37.70 | 4:59.99 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 1:05.96 | 2:24.63 | 7:24.62 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 1:01.84 | 2:20.67 | 9:45.29 | ||||||
10 | Kvik Drenge | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:59.68 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:03.51 | 2:16.21 | 2:16.21 | ||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 1:14.95 | 2:42.42 | 4:58.63 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 1:06.08 | 2:25.43 | 7:24.06 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 1:16.06 | 2:35.62 | 9:59.68 | ||||||
11 | Sigma Drenge 2 | 2001 | Sigma Swim | 10:06.83 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 1:11.84 | 2:31.22 | 2:31.22 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:14.32 | 2:35.39 | 5:06.61 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 1:13.71 | 2:29.44 | 7:36.05 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 1:11.73 | 2:30.78 | 10:06.83 | ||||||
12 | A6 Drenge | 2001 | A6 | 10:19.87 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 1:11.06 | 2:32.07 | 2:32.07 | ||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 1:11.24 | 2:30.98 | 5:03.05 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:14.54 | 2:34.89 | 7:37.94 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:17.78 | 2:41.93 | 10:19.87 | ||||||
13 | Sigma Drenge 3 | 2001 | Sigma Swim | 10:23.03 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 1:14.14 | 2:33.32 | 2:33.32 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:16.39 | 2:36.23 | 5:09.55 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 1:13.19 | 2:34.36 | 7:43.91 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:13.36 | 2:39.12 | 10:23.03 | ||||||
14 | Drenge Gti | 2002 | GTI | 10:28.00 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 1:13.87 | 2:41.74 | 2:41.74 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 1:15.93 | 2:43.95 | 5:25.69 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 1:12.08 | 2:38.23 | 8:03.92 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 1:08.21 | 2:24.08 | 10:28.00 | ||||||
15 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:33.01 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 1:13.67 | 2:33.06 | 2:33.06 | ||||||
Magnus Christensen | 2002 | 1:16.72 | 2:36.83 | 5:09.89 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:16.48 | 2:39.36 | 7:49.25 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:19.00 | 2:43.76 | 10:33.01 | ||||||
16 | Hovedstadens Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 10:33.96 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:14.26 | 2:42.24 | 2:42.24 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 1:11.74 | 2:35.87 | 5:18.11 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:17.39 | 2:39.43 | 7:57.54 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:12.89 | 2:36.42 | 10:33.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |