Resultat för Östsvenska GP
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 4
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
14:45 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
35.18 |
1:14.33 |
1:56.14 |
|
2:36.81 |
|
2 |
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.12 |
1:14.67 |
1:56.38 |
|
2:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.88 |
1:10.33 |
1:49.29 |
|
2:28.17 |
|
2 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.94 |
1:13.00 |
1:53.32 |
|
2:32.53 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
33.87 |
1:13.29 |
1:53.94 |
|
2:34.55 |
|
4 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.90 |
1:12.97 |
1:54.17 |
|
2:36.40 |
|
5 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.51 |
1:15.03 |
1:57.41 |
|
2:41.85 |
|
6 |
Linnéa Persson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
35.10 |
1:15.92 |
1:59.86 |
|
2:42.66 |
|
7 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
36.07 |
1:17.48 |
2:00.86 |
|
2:43.03 |
|
8 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
Elverum Svømming |
|
33.68 |
1:14.23 |
1:58.89 |
|
2:43.34 |
|
9 |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.79 |
1:19.82 |
2:04.21 |
|
2:46.14 |
|
10 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.92 |
1:17.28 |
2:02.04 |
|
2:46.25 |
|
11 |
Ida Persson |
2002 |
Ljungby Simsällskap |
|
35.83 |
1:18.18 |
2:04.20 |
|
2:49.75 |
|
12 |
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.29 |
1:17.57 |
2:06.02 |
|
2:55.77 |
|
13 |
Lisa Flaa |
2002 |
Nässjö SLS |
|
42.24 |
1:31.32 |
2:23.77 |
|
3:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.50 |
1:08.77 |
1:47.83 |
|
2:25.49 |
|
2 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
33.03 |
1:09.83 |
1:48.47 |
|
2:26.04 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.04 |
1:10.49 |
1:48.73 |
|
2:26.91 |
|
4 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
31.67 |
1:08.62 |
1:48.40 |
|
2:27.55 |
|
5 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
33.22 |
1:10.45 |
1:49.56 |
|
2:29.32 |
|
6 |
Sandra Lange |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
34.47 |
1:15.27 |
1:56.95 |
|
2:38.19 |
|
7 |
Elise Skjæveland |
1997 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.60 |
1:13.96 |
1:55.97 |
|
2:39.22 |
|
8 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
34.17 |
1:15.00 |
1:58.03 |
|
2:40.46 |
|
9 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
35.22 |
1:16.51 |
1:59.22 |
|
2:42.74 |
|
10 |
Elise Gidlöf |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
35.86 |
1:16.71 |
2:00.45 |
|
2:46.29 |
|
11 |
Petronella Johansson |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
34.97 |
1:16.13 |
2:01.74 |
|
2:49.33 |
|
12 |
Elin Ljunggren |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
37.55 |
1:21.72 |
2:08.11 |
|
2:51.28 |
|
13 |
Wilma Danlid |
2000 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
35.65 |
36.22 |
1:18.48 |
|
2:52.06 |
|
14 |
Henriette Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
39.09 |
1:22.42 |
2:09.16 |
|
2:56.92 |
|
15 |
Evelina Thollström |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
39.89 |
1:27.45 |
2:22.97 |
|
3:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
14:45 |
|