Results for GSK Adventsstævne 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2015 | Udskriftsdato | 06 december 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 33.89 | ||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.04 | ||||||
3 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.76 | ||||||
4 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 36.91 | ||||||
5 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | ||||||
6 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 39.37 | ||||||
7 | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | 43.24 | ||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 44.84 | ||||||
9 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | Orient Svømning | 45.54 | ||||||
10 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 46.54 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.38 | ||||||
2 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.47 | ||||||
3 | Laura Sonne Steen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.08 | ||||||
4 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.51 | ||||||
5 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.37 | ||||||
6 | Mathilde Lykke Bien | 2004 | Svømmeklubben Triton | 52.18 | ||||||
- | Ida Henneberg Larsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.19 | ||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.56 | ||||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.22 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 39.53 | ||||||
6 | Alma Olander | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.08 | ||||||
7 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.45 | ||||||
8 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.75 | ||||||
9 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton | 44.32 | ||||||
10 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.09 | ||||||
11 | Lilya Oregan | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 46.84 | ||||||
12 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.61 | ||||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 39.37 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.32 | ||||||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.31 | ||||||
4 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.02 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.43 | ||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 45.67 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.94 | ||||||
8 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 46.68 | ||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.42 | ||||||
10 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.43 | ||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.08 | ||||||
12 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.61 | ||||||
13 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 51.01 | ||||||
14 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Birkerød Svømmeklub | 51.51 | ||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 51.89 | ||||||
16 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Allerød Svømmeklub | 52.32 | ||||||
17 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.15 | ||||||
18 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.37 | ||||||
19 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:01.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |