Resultater for Køge Open 2015 Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 28 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Årg. 2005-2016: Laura Andersen (2001) 3:39.33 2010-10-24 |
Årg. 2003-2004: Astrid Bruun Fejfer (2001) 2:55.11 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 208 | 53.17 | 1:51.24 | 2:49.49 | 3:46.89 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 168 | 54.19 | 1:57.66 | 3:00.99 | 4:03.76 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | DSQ | 2 armt. u vand v/100 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | ej saml.berør. v/125 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2005-2016: Laura Andersen (2001) 3:39.33 2010-10-24 |
Årg. 2003-2004: Astrid Bruun Fejfer (2001) 2:55.11 2012-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 466 | 39.63 | 1:23.98 | 2:08.30 | 2:53.55 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 462 | 40.69 | 1:25.95 | 2:11.48 | 2:54.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 450 | 40.65 | 1:26.68 | 2:11.68 | 2:55.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 442 | 41.05 | 1:26.55 | 2:12.11 | 2:56.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 390 | 42.33 | 1:29.40 | 2:16.68 | 3:04.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 383 | 42.45 | 1:29.92 | 2:19.14 | 3:05.25 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 382 | 42.10 | 1:28.58 | 2:17.03 | 3:05.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | 375 | 42.15 | 1:28.74 | 2:17.83 | 3:06.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 358 | 43.08 | 1:30.80 | 2:20.53 | 3:09.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 351 | 44.73 | 1:34.34 | 2:22.59 | 3:10.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 345 | 44.38 | 1:33.91 | 2:24.34 | 3:11.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 344 | 43.84 | 1:32.43 | 2:22.15 | 3:11.96 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 340 | 43.55 | 1:33.21 | 2:22.80 | 3:12.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 338 | 45.33 | 1:35.07 | 2:24.83 | 3:13.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 337 | 45.24 | 1:35.35 | 2:24.46 | 3:13.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Clara Toft | 2004 | 323 | 44.81 | 1:35.07 | 2:26.72 | 3:15.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 282 | 46.80 | 1:39.49 | 2:33.02 | 3:25.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Barbara Ammentorp | 2003 | 270 | 47.26 | 1:41.20 | 2:35.35 | 3:28.04 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 259 | 48.15 | 1:42.00 | 2:36.47 | 3:30.95 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 242 | 49.17 | 1:43.63 | 2:39.38 | 3:35.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 242 | 49.54 | 1:45.33 | 2:41.31 | 3:35.77 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Elsa Jonsson | 2004 | 240 | 48.66 | 1:44.64 | 2:41.17 | 3:36.36 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Norah Szczepanski | 2003 | 230 | 50.30 | 1:46.30 | 2:43.48 | 3:39.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 223 | 52.98 | 1:49.46 | 2:47.14 | 3:41.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 220 | 50.47 | 1:48.79 | 2:46.97 | 3:42.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Permin | 2003 | 219 | 52.59 | 1:49.34 | 2:47.60 | 3:43.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 218 | 49.31 | 1:46.34 | 2:45.49 | 3:43.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Saga Eriksson | 2003 | 191 | 51.25 | 1:51.71 | 2:53.56 | 3:53.52 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 167 | 55.18 | 1:57.27 | 3:00.17 | 4:04.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 158 | 55.90 | 1:59.05 | 3:04.56 | 4:08.66 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
31 | Chelsea Nielsen | 2004 | 124 | 59.53 | 2:08.44 | 3:18.88 | 4:29.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrina Vang | 2003 | DNS | |||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
- | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | DSQ | asynkro arme v/22m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathilde Laustsen | 2003 | DSQ | ej samt.berør.v/175m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |