Results for Køge Open 2015 Herfølge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Kge Open Herflge | Udskriftsdato | 29 november 2015 | |||
Stvne by | Herflge | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangr | Kge Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 november 2015 |
Lb 35, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2016 |
rg. 2005-2016: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
rg. 2003-2004: Josefine Brosls Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Hansen | 2005 | 192 | 52.01 | 1:47.94 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Ida-Marie Nrgaard | 2005 | 191 | 51.90 | 1:48.22 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
3 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 184 | 52.31 | 1:49.50 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | 176 | 53.14 | 1:51.17 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 156 | 54.67 | 1:55.76 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
6 | Annika Khn | 2005 | 154 | 55.51 | 1:56.24 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Beatrice Andersson | 2005 | 152 | 55.61 | 1:56.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 136 | 59.04 | 2:01.12 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Jensen | 2005 | 109 | 1:02.91 | 2:10.22 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
10 | Josefine Nielsen | 2005 | 101 | 1:03.37 | 2:13.84 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
11 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 88 | 1:04.66 | 2:20.11 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
12 | Saga Wahlbeck | 2006 | 78 | 1:07.08 | 2:25.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Melani Jesse | 2008 | 70 | 1:12.36 | 2:31.28 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
14 | Natasja Boesgaard | 2007 | 67 | 1:10.77 | 2:33.41 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | DNS | |||||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
- | Anine Munch Kofoed | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | DSQ | 2 armtag eft/start | ||||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | 1 hnd i vend v/50m | ||||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
- | Emilie Wilms Jensen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Marie Sejersdal Nielsen | 2006 | DSQ | 2 flyben v/start | ||||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
- | Nana Andersen | 2006 | DSQ | 1 hnd i vend.v/75m | ||||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
Lb 35, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2004 |
rg. 2005-2016: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
rg. 2003-2004: Josefine Brosls Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 469 | 38.15 | 1:20.23 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Gttrup Bagge | 2003 | 429 | 39.33 | 1:22.67 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 408 | 39.89 | 1:24.02 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 396 | 40.84 | 1:24.89 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 377 | 41.34 | 1:26.28 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
6 | Lrke Blond | 2003 | 369 | 41.07 | 1:26.87 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 363 | 41.82 | 1:27.39 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 341 | 43.45 | 1:29.19 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 338 | 41.90 | 1:29.45 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
10 | Line Nhr Petersen | 2003 | 338 | 43.06 | 1:29.48 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 321 | 43.41 | 1:31.01 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
12 | Laura L. Hrning | 2004 | 315 | 44.06 | 1:31.62 | |||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 314 | 43.39 | 1:31.73 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
14 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 312 | 43.41 | 1:31.86 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
15 | Anne Sofie Evald | 2004 | 311 | 44.17 | 1:31.97 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 291 | 44.82 | 1:34.07 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
17 | Anna Hjerslev Eriksen | 2004 | 286 | 44.39 | 1:34.54 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
18 | Barbara Ammentorp | 2003 | 275 | 45.43 | 1:35.86 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
19 | Isobel Crosskey | 2003 | 273 | 45.39 | 1:36.07 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
20 | Elsa Jonsson | 2004 | 270 | 45.75 | 1:36.46 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 263 | 46.42 | 1:37.27 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Mathilde Nielsen | 2003 | 253 | 46.40 | 1:38.50 | |||||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
23 | Astrid Hffer | 2004 | 244 | 48.08 | 1:39.79 | |||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
24 | Silje Grtner | 2003 | 234 | 47.49 | 1:41.16 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 227 | 47.35 | 1:42.12 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
26 | Julie Dahl | 2004 | 222 | 48.80 | 1:42.96 | |||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
27 | Katrina Vang | 2003 | 216 | 48.27 | 1:43.89 | |||||
Fuglafjarar Svimjifelag | ||||||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 197 | 52.43 | 1:47.06 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Thea Hero | 2004 | 195 | 51.36 | 1:47.40 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 190 | 50.65 | 1:48.34 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
31 | Emma Enevoldsen | 2003 | 189 | 50.14 | 1:48.63 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
32 | Saga Eriksson | 2003 | 188 | 50.69 | 1:48.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Andjela Zivanovic Erixon | 2004 | 181 | 50.64 | 1:50.23 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 178 | 52.22 | 1:50.83 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
35 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 165 | 54.74 | 1:53.62 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
36 | Elsa Kanth | 2004 | 164 | 53.89 | 1:53.70 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Sesilia Feilberg | 2003 | 158 | 52.56 | 1:55.25 | |||||
Fuglafjarar Svimjifelag | ||||||||||
38 | Andrea Wollentz | 2004 | 150 | 55.40 | 1:57.24 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 148 | 55.40 | 1:57.75 | |||||
Frederiksvrk Svmmeklub | ||||||||||
40 | Petrine Nielson | 2003 | 127 | 58.94 | 2:03.90 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Cathrine Hst | 2004 | 126 | 58.90 | 2:04.14 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
42 | Nellie Johansson | 2004 | 103 | 1:04.17 | 2:13.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Laura Riber Memborg | 2004 | 89 | 1:05.76 | 2:19.38 | |||||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
44 | Filippa Krger Sndergaar | 2004 | 87 | 1:06.38 | 2:20.64 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
45 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | 73 | 1:10.57 | 2:29.05 | |||||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
- | Astrid Thimmer | 2003 | DSQ | 1 hnd i vend.v/75 m | ||||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
- | Marie Bylov Larsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 november 2015 |
Licens til Kge Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:11 |