Resultater for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Uggerhøj Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Damer 1 | 1998 | 719 | 1:58.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Tenna Jensen | 1998 | 32.80 | 1:03.90 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 28.36 | 1:32.26 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 25.96 | 1:58.22 | |||||||
2 | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | 673 | 2:00.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 33.00 | 1:04.88 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 28.86 | 1:33.74 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 27.07 | 2:00.81 | |||||||
3 | Aalborg Damer 2 | 1998 | 646 | 2:02.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 34.71 | 1:05.92 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 29.15 | 1:35.07 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 27.41 | 2:02.48 | |||||||
4 | Hovedstaden Damer 3 | 1998 | 618 | 2:04.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 33.80 | 1:07.10 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.45 | 1:36.55 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 27.75 | 2:04.30 | |||||||
5 | Agf Damer 1 | 2000 | 590 | 2:06.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 37.22 | 1:09.06 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 29.85 | 1:38.91 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 27.32 | 2:06.23 | |||||||
6 | Smuts Labre Larver 1 | 1995 | 583 | 2:06.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 36.93 | 1:08.61 | |||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.24 | 1:37.85 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 28.94 | 2:06.79 | |||||||
- | Aalborg Damer 1 | 1994 | DSQ | 2 flyben efter vend | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Uggerhøj Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 3 | 2002 | 570 | 2:07.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Victoria Pallesen | 2002 | 35.49 | 1:08.35 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 31.00 | 1:39.35 | |||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 28.39 | 2:07.74 | |||||||
2 | Aalborg Damer 4 | 2002 | 521 | 2:11.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 37.78 | 1:11.22 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.60 | 1:42.82 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.80 | 2:11.62 | |||||||
3 | Thisted Piger 02 | 2002 | 490 | 2:14.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.49 | 1:11.83 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 33.03 | 1:44.86 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 29.45 | 2:14.31 | |||||||
4 | Odder Piger 3 | 2002 | 418 | 2:21.55 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 40.14 | 1:16.99 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 35.35 | 1:52.34 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.21 | 2:21.55 | |||||||
5 | Nord Piger 2 | 2002 | 351 | 2:30.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Væver | 2002 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 45.54 | 1:22.44 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 36.30 | 1:58.74 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 31.38 | 2:30.12 | |||||||
6 | Smuts Labre Larver 2 | 2003 | 317 | 2:35.34 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 43.60 | 1:21.31 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 41.25 | 2:02.56 | |||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 32.78 | 2:35.34 | |||||||
7 | Neptun Piger K3 K4 | 2002 | 293 | 2:39.39 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 43.54 | 1:24.42 | |||||||
Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 40.43 | 2:04.85 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 34.54 | 2:39.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |