Resultater for SydCup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Saturday
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 34.31 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | 34.66 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 35.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 35.82 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emma Mewes | 2001 | 36.08 | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 37.45 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | 37.47 | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 37.70 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 37.83 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 38.66 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Felicitas Hornschuh | 1975 | 38.74 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
12 | Emma Biegemann | 2000 | 38.92 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
13 | Christine Rasmussen | 2001 | 40.18 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Dam | 2001 | 40.24 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Signe Christensen | 2001 | 40.32 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Annika Hoffmann | 1999 | 40.89 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
17 | Anna Kruse | 2000 | 41.49 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 41.75 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | 42.22 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Janni S Hansen | 2001 | 42.24 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Emma Lykke Kallesxe | 1999 | 42.47 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | 42.64 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
23 | Vivi Nguyen | 2001 | 42.94 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Mia Schou Brock | 2000 | 43.20 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Sandra Kristensen | 1999 | 44.13 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Savannah Lundvig | 2001 | 44.48 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | 46.54 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
28 | Lærke Wittenberg | 2001 | 48.96 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Anna Vestergaard | 2001 | 49.33 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 56.52 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | DNS | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Bolette Rasmussen | 2001 | DSQ | Fl flyben v start | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Freja Nicholas | 2000 | DSQ | Flyben v 25 m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 38.97 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 39.49 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | 39.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 40.56 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louisa Marie Obermark | 2002 | 40.67 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
6 | Enni Jannsen | 2003 | 40.75 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 40.89 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Johanne A Andersson | 2003 | 41.13 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 42.22 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | 42.28 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Johannsen Chapman | 2003 | 43.18 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
12 | Cecilie V Jensen | 2002 | 43.39 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Jenny Cao | 2003 | 43.50 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 44.14 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida K. Nielsen | 2002 | 45.22 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
16 | Katrine Christiansen | 2002 | 45.93 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
17 | Lilith Schwedler | 2003 | 46.19 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
18 | Agnete Riis | 2003 | 46.28 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 46.45 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Pernille Christensen | 2003 | 46.74 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Maja Kruse | 2003 | 46.78 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ann-Kathrin Weigand | 2003 | 47.10 | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
23 | Sara Bundgaard | 2003 | 47.33 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Emma Jensen | 2003 | 47.57 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Hildur Helgadottir | 2002 | 48.13 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camille Klinge Jensen | 2002 | 49.00 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 49.73 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Anna Schou | 2003 | 49.79 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Emma Karlsson | 2003 | 49.83 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | 50.50 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | 51.95 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 52.45 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Emilie Stubben | 2003 | 52.52 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mai Jxrgensen | 2003 | 52.75 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 55.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 40.32 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 42.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 45.88 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
4 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 46.05 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
5 | Cathy Milena Heuber | 2005 | 46.24 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
6 | Charlotte Jürgensen | 2004 | 46.55 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
7 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 46.98 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | 47.96 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rose Simon | 2004 | 48.09 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Flora Rubenius | 2005 | 50.46 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Naja Wachs | 2005 | 53.69 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
12 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 53.87 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
13 | Mie Asmussen | 2005 | 54.83 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Line Hempel | 2005 | 56.88 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Luna Møller | 2004 | DSQ | ej samt berør | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |