Resultater for SydCup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Galving | 1998 | 27.42 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 28.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | 28.28 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 28.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 29.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 29.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Frederik Oxenvad | 1999 | 29.41 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Nerving | 1997 | 29.73 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 29.91 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 30.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Sxren Bisgaard | 1998 | 30.79 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Malthe Lindquist | 1996 | 31.01 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Björn Hoffmann | 1998 | 32.06 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
14 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | 34.67 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Bylling Jensen | 1999 | 34.77 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Nicolaj Absalon | 1999 | 34.93 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rune Holm Skovby | 1998 | 34.99 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Morten Chr. Dam | 1998 | 35.10 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Finn Seesemann | 1999 | 37.42 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
20 | Casper Petersen | 1999 | 41.38 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Kopp | 1984 | DNS | |||||||
Sg Elbe | ||||||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Lau Lindquist | 1999 | DSQ | ej forts bev 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 29.32 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.08 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 30.42 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Benjamin Peruchon | 2001 | 31.59 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Niklas Fahlteich | 2000 | 32.21 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 33.25 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lukas Jeppesen | 2001 | 33.54 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 34.40 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Thomas Kristensen | 2000 | 35.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 36.35 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christopher Ohm | 2001 | 36.68 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Emil Steenhold | 2000 | 37.14 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 37.77 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Victor Christensen | 2001 | 38.86 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Lucas Arumugam | 2000 | 39.87 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Amin Nedergaard | 2001 | 40.37 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mads Holm Skovby | 2001 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Tietgen | 2002 | 32.67 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 33.84 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | William Vig Stfrmose | 2002 | 34.74 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 35.42 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.31 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 36.36 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 36.88 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 37.76 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Kasper Johnsen | 2003 | 37.91 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 38.74 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 38.82 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 39.28 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Mingus Okkerholm | 2002 | 39.48 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin Friis | 2002 | 39.59 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jeppe Dall | 2002 | 41.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Karl Johansen | 2002 | 42.15 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 43.23 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Dennis Hansen | 2002 | 46.75 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
19 | Thomas Schmidt | 2002 | 47.66 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Søren B. Carlsen | 2003 | 49.79 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linus Schwedler | 2005 | 38.81 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
2 | Arved Hornschuh | 2004 | 39.98 | |||||||
Flensburg | ||||||||||
3 | Juka Nedergaard | 2004 | 46.93 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |