Results for Harboe Water Games 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.00 | 1:03.56 | 1:38.36 | 2:13.34 | |||
2 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 33.05 | 1:09.36 | 1:46.72 | 2:23.58 | |||
3 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.16 | 1:13.54 | 1:55.06 | 2:35.57 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.42 | 1:05.93 | 1:41.62 | 2:16.32 | |||
2 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.19 | 1:07.50 | 1:43.29 | 2:18.73 | |||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 33.73 | 1:11.74 | 1:50.02 | 2:25.89 | |||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 33.67 | 1:11.84 | 1:50.96 | 2:29.14 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.77 | 1:06.14 | 1:41.85 | 2:16.55 | |||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.03 | 1:06.42 | 1:41.99 | 2:16.68 | |||
3 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.88 | 1:10.06 | 1:46.27 | 2:22.18 | |||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:11.18 | 1:50.59 | 2:29.33 | |||
5 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.53 | 1:12.62 | 1:51.98 | 2:30.02 | |||
6 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.71 | 1:13.57 | 1:52.58 | 2:31.02 | |||
7 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.65 | 1:13.29 | 1:53.21 | 2:31.17 | |||
8 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | Næstved IF | 34.26 | 1:12.91 | 1:52.99 | 2:31.50 | |||
9 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.87 | 1:15.99 | 1:56.20 | 2:34.33 | |||
10 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.36 | 1:15.96 | 1:57.55 | 2:38.11 | |||
11 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.29 | 1:19.52 | 2:02.78 | 2:45.15 | |||
12 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.93 | 1:19.58 | 2:04.05 | 2:48.03 | |||
13 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.34 | 1:21.60 | 2:08.22 | 2:52.47 | |||
14 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.41 | 1:22.48 | 2:13.96 | 3:05.87 | |||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.30 | 1:06.61 | 1:42.53 | 2:17.50 | |||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.63 | 1:12.52 | 1:52.49 | 2:26.08 | |||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.55 | 1:12.93 | 1:52.07 | 2:29.71 | |||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.15 | 1:14.94 | 1:54.78 | 2:32.74 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.83 | 1:16.17 | 1:56.07 | 2:34.53 | |||
6 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:15.48 | 1:56.71 | 2:35.83 | |||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.98 | 1:14.53 | 1:56.94 | 2:36.45 | |||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 36.76 | 1:17.24 | 1:57.69 | 2:37.37 | |||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.90 | 1:14.69 | 1:57.06 | 2:37.87 | |||
10 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.87 | 1:16.72 | 1:59.33 | 2:40.54 | |||
11 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 37.65 | 1:19.41 | 2:00.94 | 2:40.83 | |||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.82 | 1:16.62 | 1:59.82 | 2:41.18 | |||
13 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.55 | 1:20.39 | 2:03.96 | 2:44.23 | |||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.08 | 1:19.80 | 2:03.57 | 2:44.83 | |||
15 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 37.49 | 1:19.99 | 2:04.05 | 2:45.21 | |||
16 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | 1:22.28 | 2:05.64 | 2:46.50 | |||
17 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.99 | 1:23.15 | 2:07.03 | 2:46.76 | |||
18 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 39.24 | 1:22.71 | 2:07.57 | 2:47.73 | |||
19 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.63 | 1:23.15 | 2:07.32 | 2:48.36 | |||
20 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.10 | 1:20.32 | 2:05.45 | 2:48.44 | |||
21 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.47 | 1:24.86 | 2:08.94 | 2:51.91 | |||
22 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.95 | 1:22.51 | 2:07.87 | 2:52.07 | |||
23 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 41.48 | 1:25.17 | 2:09.78 | 2:53.78 | |||
24 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:24.65 | 2:11.65 | 2:57.94 | |||
25 | Amalie Østerlund | 2005 | Næstved IF | 38.80 | 1:24.75 | 2:12.72 | 2:58.31 | |||
26 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.15 | 1:28.96 | 2:15.01 | 2:59.02 | |||
27 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.37 | 1:27.80 | 2:16.63 | 3:03.25 | |||
28 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.65 | 1:30.26 | 2:19.43 | 3:04.27 | |||
29 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:30.95 | 2:19.14 | 3:04.44 | |||
30 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.59 | 1:32.03 | 2:20.20 | 3:04.93 | |||
31 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.42 | 1:31.31 | 2:20.90 | 3:07.88 | |||
32 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.96 | 1:33.10 | 2:22.40 | 3:08.50 | |||
33 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 44.29 | 1:33.57 | 2:24.31 | 3:12.91 | |||
34 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 45.04 | 1:38.22 | 2:29.73 | 3:17.94 | |||
35 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 46.74 | 1:39.47 | 2:32.91 | 3:21.55 | |||
36 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 45.36 | 1:38.36 | 2:31.80 | 3:22.62 | |||
37 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.67 | 1:39.03 | 2:33.15 | 3:26.67 | |||
38 | Julie Nordbo | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 47.82 | 1:45.05 | 2:42.55 | 3:36.62 | |||
39 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 48.08 | 1:43.78 | 2:42.20 | 3:37.97 | |||
40 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 51.25 | 1:49.94 | 2:47.11 | 3:43.72 | |||
41 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.40 | 1:55.22 | 3:01.21 | 4:01.09 | |||
42 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.32 | 1:52.72 | 2:52.50 | 4:04.40 | |||
43 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 52.32 | 1:58.36 | 3:06.11 | 4:16.18 | |||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |