Resultater for Harboe Water Games 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Nielsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
34.22 |
|
2 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
35.83 |
|
3 |
Caroline Brink |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
36.53 |
|
4 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
36.72 |
|
5 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
37.94 |
|
6 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
37.96 |
|
7 |
Caroline Meyer |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
38.24 |
|
8 |
Mathilde Rasmussen |
2002 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
39.01 |
|
9 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
39.38 |
|
10 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
39.55 |
|
11 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
39.99 |
|
12 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
40.46 |
|
13 |
Karoline Nielsen |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
40.48 |
|
14 |
Josefine M. Kristiansen |
2002 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
40.59 |
|
15 |
Sophie Grandjean |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
40.81 |
|
16 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
42.11 |
|
17 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
42.13 |
|
18 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
42.34 |
|
19 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
42.56 |
|
20 |
Malou Heegaard |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
42.87 |
|
21 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
43.26 |
|
22 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
43.85 |
|
23 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
44.30 |
|
24 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
|
44.77 |
|
25 |
Helene Thielsen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
45.52 |
|
26 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
46.22 |
|
27 |
Alberte Pedersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
46.57 |
|
28 |
Arwen Nybo |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
46.72 |
|
29 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
46.89 |
|
30 |
Silke Bruun Jørgensen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
47.05 |
|
31 |
Anna Larsen |
2002 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
47.43 |
|
32 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
48.02 |
|
33 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
48.06 |
|
34 |
Freja Juul |
2006 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
48.14 |
|
35 |
Julie Nelkop |
2004 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
48.19 |
|
36 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
48.28 |
|
37 |
Signe Liebgen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
48.38 |
|
38 |
Andrea Nannberg |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
49.22 |
|
39 |
Monique Etsegenet Jensen |
2003 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
50.07 |
|
40 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
50.51 |
|
40 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
50.51 |
|
42 |
Majse Mandrup Jensen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
50.80 |
|
43 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.16 |
|
44 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.17 |
|
45 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
51.22 |
|
46 |
Tilde-Sofie Quist |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
51.29 |
|
47 |
Annette Toft |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.51 |
|
48 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
51.75 |
|
49 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
51.80 |
|
50 |
Linnea Worm Thomsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.84 |
|
51 |
Marie Donstrup |
2004 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
51.88 |
|
52 |
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
53.08 |
|
53 |
Silje Mathiasen |
2006 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
53.83 |
|
54 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
54.78 |
|
55 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
55.17 |
|
56 |
Emma Mølholm |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
55.20 |
|
57 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
55.33 |
|
58 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
55.43 |
|
59 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
56.93 |
|
60 |
Caroline Rasmussen |
2006 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
58.23 |
|
61 |
Katharina Jensen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
59.13 |
|
62 |
Leonora Franck |
2006 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
1:00.48 |
|
63 |
Tilde Schyth |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
1:00.49 |
|
64 |
Andrea Houlind |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
1:02.09 |
|
65 |
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
1:03.19 |
|
66 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
1:11.87 |
|
- |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Clara Guldager Olsen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alba Seneca |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave |
- |
Emilie Enevoldsen |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave v 25m |
- |
Frida Lauridsen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berør v 25m |
- |
Laura Meyer |
2006 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v 25m |
- |
Maja Buck |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v 25m |
- |
Maja Nykjær |
2003 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave |
- |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berør v 25m |
- |
Sille Møller |
2004 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ingen berør v 25m |
- |
Sofie Nørgaard |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave v 20m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|