Resultater for Harboe Water Games 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
14:13 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Brink |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
39.24 |
|
|
|
1:23.82 |
|
2 |
Amalie Michelsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41.16 |
|
|
|
1:27.43 |
|
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
Næstved IF |
|
42.43 |
|
|
|
1:28.19 |
|
4 |
Amalie Nielsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
43.40 |
|
|
|
1:30.38 |
|
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
Herlev Svømning |
|
42.72 |
|
|
|
1:31.24 |
|
6 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
44.15 |
|
|
|
1:32.48 |
|
7 |
Astrid Thimmer |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
44.79 |
|
|
|
1:33.98 |
|
8 |
Josefine M. Kristiansen |
2002 |
Næstved IF |
|
45.41 |
|
|
|
1:34.17 |
|
9 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
45.68 |
|
|
|
1:34.43 |
|
10 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
46.35 |
|
|
|
1:35.72 |
|
11 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
47.17 |
|
|
|
1:36.39 |
|
12 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
45.99 |
|
|
|
1:36.55 |
|
13 |
Josefine Krumbak |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
46.95 |
|
|
|
1:37.03 |
|
14 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
45.90 |
|
|
|
1:38.10 |
|
15 |
Lærke Højsted Eriksen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
48.19 |
|
|
|
1:40.00 |
|
16 |
Maria Szokody |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
48.40 |
|
|
|
1:42.43 |
|
17 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
48.61 |
|
|
|
1:43.00 |
|
18 |
Caroline Gerlach |
2002 |
Roskilde Svømning |
|
49.33 |
|
|
|
1:43.05 |
|
19 |
Monique Etsegenet Jensen |
2003 |
Slagelse Svømmeklub |
|
49.20 |
|
|
|
1:46.07 |
|
20 |
Ida Oest |
2003 |
Herlev Svømning |
|
51.72 |
|
|
|
1:46.09 |
|
21 |
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
51.02 |
|
|
|
1:46.80 |
|
22 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
Herlev Svømning |
|
51.70 |
|
|
|
1:47.00 |
|
23 |
Maja Nykjær |
2003 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
50.97 |
|
|
|
1:47.28 |
|
24 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
51.77 |
|
|
|
1:47.35 |
|
25 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
Herlev Svømning |
|
51.96 |
|
|
|
1:48.05 |
|
26 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
52.08 |
|
|
|
1:48.12 |
|
27 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved IF |
|
51.75 |
|
|
|
1:49.48 |
|
28 |
Celina Mehr |
2003 |
Roskilde Svømning |
|
52.80 |
|
|
|
1:50.87 |
|
29 |
Freja K. Martinussen |
2003 |
Svømmeklubben Koral |
|
52.30 |
|
|
|
1:51.13 |
|
30 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
52.71 |
|
|
|
1:51.28 |
|
31 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
Roskilde Svømning |
|
53.00 |
|
|
|
1:51.73 |
|
32 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
53.35 |
|
|
|
1:52.22 |
|
33 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
Næstved IF |
|
53.60 |
|
|
|
1:52.60 |
|
34 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
53.97 |
|
|
|
1:53.55 |
|
35 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
53.64 |
|
|
|
1:56.70 |
|
36 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
54.39 |
|
|
|
1:58.90 |
|
37 |
Signe Liebgen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
58.15 |
|
|
|
2:02.00 |
|
38 |
Alberte Pedersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
58.99 |
|
|
|
2:02.77 |
|
39 |
Amalie Nyhave Nielsen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
56.76 |
|
|
|
2:03.28 |
|
40 |
Freja Juul |
2006 |
Næstved IF |
|
57.92 |
|
|
|
2:03.49 |
|
41 |
Andrea Nannberg |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
59.62 |
|
|
|
2:04.38 |
|
42 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
59.52 |
|
|
|
2:04.73 |
|
43 |
Juliane Andersen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
58.28 |
|
|
|
2:05.15 |
|
44 |
Asta Palmund |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
1:00.70 |
|
|
|
2:07.69 |
|
45 |
Silje Mathiasen |
2006 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
1:00.93 |
|
|
|
2:10.84 |
|
46 |
Laura Meyer |
2006 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
1:00.72 |
|
|
|
2:11.25 |
|
47 |
Tilde-Sofie Quist |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:00.58 |
|
|
|
2:11.43 |
|
48 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:02.10 |
|
|
|
2:12.21 |
|
49 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:04.74 |
|
|
|
2:14.07 |
|
50 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:03.23 |
|
|
|
2:18.18 |
|
51 |
Caroline Rasmussen |
2006 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:07.08 |
|
|
|
2:20.97 |
|
52 |
Alba Seneca |
2005 |
Kalundborg SK |
|
1:04.45 |
|
|
|
2:22.96 |
|
53 |
Emma Mølholm |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:18.51 |
|
|
|
2:46.50 |
|
54 |
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
|
1:24.49 |
|
|
|
2:50.47 |
|
55 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
1:24.70 |
|
|
|
2:58.57 |
|
- |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Clara Guldager Olsen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emma Nissen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Annette Toft |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samtid berør 75m |
- |
Signe Astrup Taul |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyarm ved start |
- |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
2 brystben v 25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:13 |
|