2024-04-20   03:52:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Danish Open 2015    Udskriftsdato  28 marts 2015   
  Stvne by  Copenhagen    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangr  Hovedstadens Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  28 marts 2015         
 
 
Lb 7, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub                   











 
Krzysztof Tokarski  1996    796          28.72   
  Polish Swimming Federation                   
Philip Greve  1998    796          28.72   
  Farum Svmmeklub                   
Christian V. Rasmussen  1996    791          28.78   
  Odense Svmme Klub                   
Lasse Pittioni  1995    780          28.91   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
Janus Meinert  1995    768          29.06   
  Aalborg Svmmeklub                   
Tobias B. Bjerg  1998    760          29.16   
  Agfs Svmmeafdeling                   
Matti Mattsson  1993    758          29.19   
  Porin Uimaseura                   
Marcin Stolarski  1996    756          29.21   
  Polish Swimming Federation                   
Kristoffer Moos  1996    756          29.22   
  Aalborg Svmmeklub                   
10  Joel Falk Hansson  1994    751          29.28   
  Helsingborgs Simsllskap                   
11  Sverre Nss  1992    749          29.31   
  Bergensvmmerne                   
12  Jakob Nordman  1996    738          29.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Jakob Klint Axelsen  1996    737          29.47   
  Lyngby Svmmeklub                   
14  Sebastian Dobrescu  1994    731          29.55   
  Jnkpings Simsllskap                   
15  Niklas Hedegaard  1990    730          29.56   
  Farum Svmmeklub                   
16  Christoph Meier  1993    720          29.70   
  Sc Uster Wallisellen                   
17  Christoffer Tofte Haarsaker  1993    712          29.81   
  Trondhjem SLK                   
18  Joakim Lfgren  1992    704          29.92   
  Simklubben Laxen                   
19  Marcin Suzin  1993    701          29.96   
  Polish Swimming Federation                   
20  Thomas Alexander Fardal  1997    700          29.97   
  Egersund Stupeklubb                   
21  Andreas Manum Hagby  1995    694          30.06  Deltager ikke i finalen 
  Asker Svmmeklubb                   
22  Mads Henry Steinland  1997    672          30.39   
  Brumsvmmerne                   
23  Timon Wedekind  1996    668          30.44   
  Hovedstadens Svmmeklub                   
24  Viktor Christensen  1995    662          30.53   
  Kge Svmmeklub                   
25  Lucas Manetsch  1996    656          30.63   
  Schwimmclub Chur                   
26  Thomas Maurer  1997    655          30.64   
  Team Switzerland                   
27  Benjamin Lindberg  1995    643          30.83   
  Skellefte Simklubb                   
28  Marcus Brandborg  1997    635          30.97   
  Aalborg Svmmeklub                   
29  Jonas Vibsig Berding  1996    632          31.01   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
30  Mika Persson  1998    629          31.06   
  Skne Swim Team                   
31  Marcus Heggtveit Lv  1996    619          31.22   
  Asker Svmmeklubb                   
32  Rasmus Wetterborg  1996    613          31.32   
  Simklubben Triton                   
33  Jonas Bruun Sleiman  1998    611          31.37   
  Esbjerg Svmmeklub                   
34  Gkhan Dagidir  1995    608          31.41   
  Vest-Brndby                   
35  Anton Persson  1994    605          31.47   
  Malm Kappsimningsklubb                   
36  Eybjrn Joensen  1996    604          31.48   
  Suuroyar Svimjifelag                   
37  Sindre Ranawera  1996    593          31.67   
  Madla Svmmeklubb                   
38  Jonas Olczyk  1994    588          31.76   
  Gentofte Svmme Klub                   
39  Niklas Beyer Hansen  1997    583          31.86   
  Vest-Brndby                   
40  Michael Petersen  1994    580          31.92   
  Esbjerg Svmmeklub                   
41  Knut Oscar Skipperud  1996    577          31.97   
  Lambertseter Svmmeklubb                   
42  Rasmus B. Larsen  1997    575          32.01   
  Slagelse Svmmeklub                   
43  Rland Toftum  1998    571          32.07   
  Suuroyar Svimjifelag                   
44  Mads Keis Jepsen  1998    554          32.41   
  Sigma Swim Allerd                   
45  Mathias Wilquin  1998    550          32.49   
  Vest-Brndby                   
46  Magnus Yde  1996    543          32.62   
  Svmmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.05  Udskriftsdato  28 marts 2015 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner