2024-04-20   03:42:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Danish Open 2015    Udskriftsdato  28 marts 2015   
  Stvne by  Copenhagen    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangr  Hovedstadens Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  28 marts 2015         
 
 
Lb 2, 100m Rygsvmning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Mie . Nielsen  1996    869  30.23        1:00.89   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Simona Baumrtov  1991    845  30.40        1:01.46   
  Czech Team                   
                     
Alicja Tchorz  1992    792  30.58        1:02.80   
  Polish Swimming Federation                   
                     
Ida Linborg  1994    780  31.43        1:03.13   
  Skne Swim Team                   
                     
Louise Hansson  1996    773  30.60        1:03.31   
  Skne Swim Team                   
                     
Sarah Bro  1996    764  31.02        1:03.56   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Maria Ugolkova  1989    752  30.99        1:03.91   
  Sc Uster Wallisellen                   
                     
Eyglo Osk Gustafsdottir  1995    745  31.33        1:04.11   
  Aegir, Iceland                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    720  31.47        1:04.83   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Jenna Laukkanen  1995    719  31.39        1:04.85  Deltager ikke i finalen 
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Victoria Bierre  2000    712  31.59        1:05.07   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
12  Cecilie Hansen  1995    692  31.99        1:05.68   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
13  Julie Kepp Jensen  2000    688  30.99        1:05.81   
  JGI Svmning                   
                     
14  Maja Nielsen  1996    666  32.73        1:06.53   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Anna Brandt Nielsen  1998    661  31.89        1:06.69   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
15  Cecilie Hgskilde  1999    661  32.01        1:06.69   
  Sigma Swim Birkerd                   
                     
17  Hannah Strunge Nissen  1997    658  32.51        1:06.81   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Johanna Pettersson  1996    634  32.63        1:07.62   
  Jnkpings Simsllskap                   
                     
19  Katharina Nekhorochko  2000    630  32.50        1:07.79   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Amanda Granborg  1999    629  32.52        1:07.83   
  Skne Swim Team                   
                     
21  Emilie Falbe-Hansen  1999    626  32.27        1:07.94   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
22  Sra R. Nysted  2001    625  33.74        1:07.97   
  Suuroyar Svimjifelag                   
                     
23  Sophie Amalie Schn  1999    622  32.85        1:08.06   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
24  Sofie Reisnen  1997    605  33.26        1:08.71   
  Vgsbygd SLK                   
                     
25  Kalinka T. Mogensen  1995    604  32.99        1:08.72   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
26  Caroline Amalie Duus  1998    604  33.43        1:08.73   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Maria Antoft  2000    598  33.62        1:08.98   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
28  Lea Koch  2000    593  33.55        1:09.17   
  Team Switzerland                   
                     
29  Sara Sylvest  2000    590  34.03        1:09.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
30  Maria Voldsund  1998    590  32.82        1:09.29   
  Bergensvmmerne                   
                     
31  Sarah Sannung  1996    585  33.40        1:09.47   
  Gladsaxe Idrts Forening                   
                     
32  Emma Anne Ljungstrm  1999    582  33.39        1:09.60   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
33  Emma Maage  1999    578  33.52        1:09.74   
  Hovedstadens Svmmeklub                   
                     
34  Sofia Zachariassen  1999    578  34.32        1:09.77   
  O.S.L.F.                   
                     
35  Louise Srensen  2000    574  34.43        1:09.92   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
36  Nina Toft  2000    569  33.95        1:10.11   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
37  Stinne Srensen  1999    564  33.99        1:10.32   
  Herning Svmmeklub                   
                     
38  Emily Brophy  1999    563  33.79        1:10.38   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
39  Maria Cristina Pitteri  2000    556  34.17        1:10.64   
  Francophone                   
                     
40  Beinta Debes  1997    552  34.66        1:10.85   
  Havnar Svimjifelag                   
                     
41  Thea Anderssen Sreng  1997    540  34.74        1:11.33   
  Bergens Svmme Club                   
                     
42  Michelle Icka Christensen  1995    540  34.34        1:11.37   
  Herlev Svmning                   
                     
43  Marthe stlyngen Dalan  1998    539  34.56        1:11.40   
  Asker Svmmeklubb                   
                     
44  Mathilde Olsen  1998    534  34.01        1:11.60   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
45  Stinna Schnabl  1999    525  34.22        1:12.01   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
46  Amalie Bach Nielsen  1999    523  35.13        1:12.13   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
47  Matilde Zaggai  1998    515  34.87        1:12.48   
  Hovedstadens Svmmeklub                   
                     
48  Eline Victoria Rasmussen  2000    515  35.31        1:12.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Julie Lunau  1995              DSQ  neddyk >15m v start 
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.05  Udskriftsdato  28 marts 2015 
Licens til Hovedstadens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner