Resultater for Speedo Lyngby Open 2014 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 26.01 | ||||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 26.80 | ||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.48 | ||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 27.62 | ||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.71 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.97 | ||||||
7 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.26 | ||||||
8 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.32 | ||||||
9 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 28.35 | ||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.42 | ||||||
11 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 28.52 | ||||||
12 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 28.59 | ||||||
13 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.66 | ||||||
14 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.68 | ||||||
15 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.73 | ||||||
16 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.75 | ||||||
17 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.85 | ||||||
18 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.08 | ||||||
19 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 29.11 | ||||||
20 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 29.24 | ||||||
21 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 29.29 | ||||||
22 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.34 | ||||||
23 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.36 | ||||||
24 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 29.37 | ||||||
25 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 29.49 | ||||||
26 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 29.54 | ||||||
27 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 29.57 | ||||||
28 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.81 | ||||||
29 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 29.86 | ||||||
30 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.14 | ||||||
31 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.19 | ||||||
32 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.32 | ||||||
33 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | ||||||
34 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.95 | ||||||
35 | Shireen Post | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 30.96 | ||||||
36 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 31.83 | ||||||
37 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.04 | ||||||
38 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 33.88 | ||||||
39 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 36.36 | ||||||
- | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.85 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.95 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.10 | ||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.31 | ||||||
5 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 29.35 | ||||||
6 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.37 | ||||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.39 | ||||||
8 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 29.44 | ||||||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.49 | ||||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.60 | ||||||
11 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.64 | ||||||
12 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.79 | ||||||
13 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.90 | ||||||
14 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 29.91 | ||||||
15 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.97 | ||||||
16 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | ||||||
17 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.04 | ||||||
17 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.04 | ||||||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | ||||||
20 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.07 | ||||||
21 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.24 | ||||||
22 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | ||||||
22 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.27 | ||||||
24 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.50 | ||||||
25 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.52 | ||||||
26 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.63 | ||||||
27 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | ||||||
28 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | ||||||
29 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.82 | ||||||
30 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | ||||||
31 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | ||||||
32 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.40 | ||||||
33 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 31.43 | ||||||
34 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.71 | ||||||
35 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 31.75 | ||||||
36 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 31.83 | ||||||
37 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.06 | ||||||
38 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 32.19 | ||||||
39 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.26 | ||||||
40 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 32.38 | ||||||
41 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.43 | ||||||
42 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.52 | ||||||
43 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 32.59 | ||||||
44 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.92 | ||||||
45 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.99 | ||||||
46 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
46 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
48 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 33.23 | ||||||
49 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 34.49 | ||||||
- | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.95 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.23 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.46 | ||||||
4 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 28.81 | ||||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.89 | ||||||
6 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.01 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.48 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.90 | ||||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.02 | ||||||
4 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.44 | ||||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
6 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.61 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.61 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | ||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 30.16 | ||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.37 | ||||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.26 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Blume | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 24.44 | ||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 24.70 | ||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 24.76 | ||||||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.19 | ||||||
5 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 25.48 | ||||||
5 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.48 | ||||||
7 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.52 | ||||||
8 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 25.57 | ||||||
9 | Thomas Steenberg | 1994 | Herlev Svømning | 25.59 | ||||||
10 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 25.70 | ||||||
11 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 25.84 | ||||||
12 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 26.02 | ||||||
13 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.08 | ||||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.11 | ||||||
15 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.12 | ||||||
16 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 26.14 | ||||||
17 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.29 | ||||||
18 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.47 | ||||||
19 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 26.51 | ||||||
20 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.56 | ||||||
21 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 26.59 | ||||||
22 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 26.62 | ||||||
23 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 26.63 | ||||||
24 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.71 | ||||||
25 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.12 | ||||||
26 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 27.42 | ||||||
27 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.17 | ||||||
28 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.20 | ||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.38 | ||||||
3 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 25.97 | ||||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.99 | ||||||
5 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 26.07 | ||||||
6 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.21 | ||||||
7 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 26.42 | ||||||
8 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 26.55 | ||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.72 | ||||||
10 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 26.73 | ||||||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.91 | ||||||
12 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.00 | ||||||
13 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 27.15 | ||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.16 | ||||||
15 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.17 | ||||||
16 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 27.18 | ||||||
17 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.32 | ||||||
18 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 27.35 | ||||||
19 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.54 | ||||||
20 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 27.63 | ||||||
21 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.00 | ||||||
22 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.26 | ||||||
23 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 28.67 | ||||||
24 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.88 | ||||||
25 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.34 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.38 | ||||||
3 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.83 | ||||||
4 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 25.86 | ||||||
5 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 25.87 | ||||||
6 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.95 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 25.38 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.69 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.87 | ||||||
4 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.03 | ||||||
5 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.61 | ||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.80 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.24 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.54 | ||||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 27.99 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.08 | ||||||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.10 | ||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.46 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.60 | ||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 28.89 | ||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.08 | ||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.53 | ||||||
6 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 29.81 | ||||||
7 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.26 | ||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.45 | ||||||
9 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 30.54 | ||||||
10 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.93 | ||||||
11 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 30.95 | ||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.05 | ||||||
13 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.08 | ||||||
14 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.22 | ||||||
15 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.23 | ||||||
16 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | ||||||
17 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | ||||||
18 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.13 | ||||||
19 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.17 | ||||||
20 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.35 | ||||||
21 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 33.73 | ||||||
22 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.13 | ||||||
23 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.49 | ||||||
24 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 39.57 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.14 | ||||||
2 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.09 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.65 | ||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 30.90 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.06 | ||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | ||||||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.33 | ||||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.79 | ||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | ||||||
10 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | ||||||
12 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.06 | ||||||
13 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | ||||||
14 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.42 | ||||||
15 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.50 | ||||||
16 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.53 | ||||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.72 | ||||||
18 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.82 | ||||||
19 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 32.92 | ||||||
20 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.12 | ||||||
21 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.52 | ||||||
22 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 33.76 | ||||||
23 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
24 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.91 | ||||||
25 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.98 | ||||||
26 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 35.06 | ||||||
27 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.50 | ||||||
28 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.80 | ||||||
29 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 36.10 | ||||||
30 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.12 | ||||||
31 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.36 | ||||||
32 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.95 | ||||||
33 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.79 | ||||||
34 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 26.22 | ||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 28.19 | ||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.75 | ||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 30.04 | ||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.08 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.86 | ||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.87 | ||||||
3 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.20 | ||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 30.54 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.90 | ||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.93 | ||||||
3 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 32.95 | ||||||
4 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.32 | ||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.30 | ||||||
6 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.57 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.13 | ||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.60 | ||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.84 | ||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 34.97 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.37 | ||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.56 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.96 | ||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 27.04 | ||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
6 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 27.33 | ||||||
7 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.35 | ||||||
8 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 27.39 | ||||||
9 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.42 | ||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.80 | ||||||
11 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.99 | ||||||
12 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 28.41 | ||||||
13 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.56 | ||||||
14 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 28.81 | ||||||
15 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 29.01 | ||||||
16 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.40 | ||||||
17 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.89 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.71 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 27.20 | ||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.67 | ||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.90 | ||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.92 | ||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.98 | ||||||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.13 | ||||||
8 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.43 | ||||||
9 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 28.46 | ||||||
10 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 28.85 | ||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 28.97 | ||||||
12 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 29.20 | ||||||
13 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.26 | ||||||
14 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.42 | ||||||
15 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 29.90 | ||||||
16 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.53 | ||||||
17 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.57 | ||||||
18 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.65 | ||||||
19 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.89 | ||||||
- | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.44 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.65 | ||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 26.89 | ||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | ||||||
6 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 27.20 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.73 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 27.03 | ||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.17 | ||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.47 | ||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.80 | ||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.82 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.59 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.70 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.60 | ||||||
4 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.63 | ||||||
5 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 30.73 | ||||||
- | Fabian Persson | 1998 | Simklubben Laxen | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.35 | ||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 29.64 | ||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.76 | ||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.87 | ||||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.93 | ||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.11 | ||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | ||||||
3 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.05 | ||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.10 | ||||||
5 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 31.27 | ||||||
6 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | ||||||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.91 | ||||||
8 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.75 | ||||||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | ||||||
10 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.43 | ||||||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.67 | ||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.99 | ||||||
13 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.43 | ||||||
14 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.65 | ||||||
15 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.25 | ||||||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.92 | ||||||
17 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 42.70 | ||||||
18 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 43.42 | ||||||
- | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | DSQ | > 15 m u, vand | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.34 | ||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | ||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.65 | ||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.10 | ||||||
5 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.29 | ||||||
6 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.73 | ||||||
7 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.83 | ||||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.27 | ||||||
9 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 35.01 | ||||||
10 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.24 | ||||||
11 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
12 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.52 | ||||||
13 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.14 | ||||||
14 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.17 | ||||||
15 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.25 | ||||||
16 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.63 | ||||||
17 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 36.79 | ||||||
18 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.98 | ||||||
19 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.12 | ||||||
20 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.18 | ||||||
21 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 37.34 | ||||||
22 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.69 | ||||||
23 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.74 | ||||||
24 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 37.79 | ||||||
25 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.03 | ||||||
26 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.54 | ||||||
27 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | ||||||
28 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.91 | ||||||
29 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.13 | ||||||
30 | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.64 | ||||||
31 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.92 | ||||||
2 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 30.66 | ||||||
3 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 31.16 | ||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.61 | ||||||
5 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.96 | ||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.27 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.70 | ||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.88 | ||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.93 | ||||||
4 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.94 | ||||||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | ||||||
6 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.62 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.55 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.83 | ||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 35.05 | ||||||
4 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.11 | ||||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.14 | ||||||
- | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | neddyk ved mål | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.58 | ||||||
4 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.31 | ||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.83 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 36.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Loughran | 1989 | Guildford City (uk) | 26.03 | ||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.59 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.60 | ||||||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 28.67 | ||||||
5 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 29.48 | ||||||
6 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.73 | ||||||
7 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.18 | ||||||
8 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | ||||||
9 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.18 | ||||||
10 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.33 | ||||||
11 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 31.75 | ||||||
12 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.76 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | ||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.51 | ||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.57 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 30.61 | ||||||
5 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 30.72 | ||||||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.86 | ||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.48 | ||||||
8 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.90 | ||||||
9 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.22 | ||||||
10 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.29 | ||||||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.05 | ||||||
12 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.10 | ||||||
13 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.18 | ||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Loughran | 1989 | Guildford City (uk) | 26.00 | ||||||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.48 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.69 | ||||||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 28.76 | ||||||
5 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 29.08 | ||||||
6 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.75 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.54 | ||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.73 | ||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.73 | ||||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 29.83 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 29.99 | ||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.65 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | ||||||
3 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 31.35 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.28 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | ||||||
6 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.16 | ||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.96 | ||||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.10 | ||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | ||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.76 | ||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 33.43 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | ||||||
3 | Elin Mårtensson | 1993 | Sjöbo Simsällskap | 34.58 | ||||||
4 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 35.08 | ||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 35.48 | ||||||
6 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.78 | ||||||
7 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | ||||||
8 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | ||||||
9 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.21 | ||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.23 | ||||||
11 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.68 | ||||||
12 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 36.69 | ||||||
13 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 36.81 | ||||||
14 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.66 | ||||||
15 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.71 | ||||||
16 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 38.00 | ||||||
17 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 39.08 | ||||||
18 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 39.59 | ||||||
19 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.41 | ||||||
20 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 43.58 | ||||||
21 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 44.84 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | ||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.22 | ||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.25 | ||||||
4 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | ||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.91 | ||||||
6 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.25 | ||||||
7 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 38.34 | ||||||
8 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | ||||||
8 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.63 | ||||||
10 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 38.93 | ||||||
11 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 39.52 | ||||||
12 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.57 | ||||||
13 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.05 | ||||||
14 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.61 | ||||||
15 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 41.23 | ||||||
16 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 41.66 | ||||||
17 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 42.16 | ||||||
18 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.21 | ||||||
19 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.93 | ||||||
20 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 44.11 | ||||||
21 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.47 | ||||||
22 | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.96 | ||||||
23 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 33.52 | ||||||
2 | Elin Mårtensson | 1993 | Sjöbo Simsällskap | 34.22 | ||||||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 34.75 | ||||||
4 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 34.96 | ||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.32 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | ||||||
3 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.65 | ||||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.86 | ||||||
5 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.94 | ||||||
6 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.68 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | ||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.95 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.69 | ||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | ||||||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.19 | ||||||
6 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.22 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.68 | ||||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.16 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 43.86 | ||||||
5 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.21 | ||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 45.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.94 | ||||||
2 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | ||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 32.72 | ||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.72 | ||||||
5 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 32.81 | ||||||
6 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.42 | ||||||
7 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.47 | ||||||
8 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.72 | ||||||
9 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.88 | ||||||
10 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 35.00 | ||||||
11 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 35.01 | ||||||
12 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | ||||||
13 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 36.87 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.80 | ||||||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 31.92 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | ||||||
4 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.70 | ||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.32 | ||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | ||||||
7 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.95 | ||||||
8 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.86 | ||||||
2 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | ||||||
3 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 32.14 | ||||||
4 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 32.25 | ||||||
5 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.86 | ||||||
6 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.73 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 30.71 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.74 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | ||||||
4 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.66 | ||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.83 | ||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.32 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.72 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.07 | ||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.39 | ||||||
4 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 37.22 | ||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.78 | ||||||
6 | Fabian Persson | 1998 | Simklubben Laxen | 39.49 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.30 | ||||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 34.49 | ||||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 34.66 | ||||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.95 | ||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.34 | ||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:04.11 | 2:09.38 | 3:16.08 | 4:20.82 | |||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.65 | 2:11.90 | 3:19.67 | 4:26.92 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.61 | 2:13.22 | 3:22.61 | 4:31.64 | |||
4 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 1:04.25 | 2:13.85 | 3:23.79 | 4:32.58 | |||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.06 | 2:15.77 | 3:25.51 | 4:33.91 | |||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.53 | 2:18.70 | 3:30.07 | 4:38.85 | |||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:06.99 | 2:18.49 | 3:28.87 | 4:38.89 | |||
8 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.41 | 2:15.54 | 3:27.35 | 4:39.90 | |||
9 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.12 | 2:19.81 | 3:31.34 | 4:41.54 | |||
10 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.90 | 2:20.97 | 3:32.42 | 4:43.67 | |||
11 | Shireen Post | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 1:08.38 | 2:20.60 | 3:34.14 | 4:46.97 | |||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.75 | 2:22.86 | 3:35.37 | 4:47.68 | |||
13 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:09.09 | 2:22.62 | 3:35.07 | 4:47.98 | |||
14 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:10.62 | 2:25.58 | 3:41.14 | 4:55.49 | |||
15 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.30 | 2:28.74 | 3:45.47 | 5:00.31 | |||
16 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:11.95 | 2:29.81 | 3:48.48 | 5:06.99 | |||
17 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 1:12.46 | 2:31.59 | 3:50.95 | 5:08.55 | |||
18 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 1:11.09 | 2:29.10 | 3:50.04 | 5:09.40 | |||
19 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 1:15.89 | 2:38.61 | 4:02.16 | 5:24.28 | |||
20 | Marissa Lindemulder | 1993 | de Granaet | 1:16.05 | 2:39.74 | 4:04.82 | 5:28.62 | |||
21 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.70 | 2:43.21 | 4:07.50 | 5:28.87 | |||
- | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.98 | 2:13.08 | 3:20.72 | 4:27.48 | |||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.86 | 2:18.97 | 3:27.55 | 4:34.51 | |||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.08 | 2:17.48 | 3:27.39 | 4:34.67 | |||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.59 | 2:19.04 | 3:31.12 | 4:42.34 | |||
5 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.09 | 2:19.49 | 3:31.31 | 4:42.45 | |||
6 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.03 | 2:23.61 | 3:36.36 | 4:48.87 | |||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:10.56 | 2:25.22 | 3:39.21 | 4:51.26 | |||
8 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:10.98 | 2:25.86 | 3:39.33 | 4:51.30 | |||
9 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:08.43 | 2:21.95 | 3:37.35 | 4:52.31 | |||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.98 | 2:25.76 | 3:40.47 | 4:53.40 | |||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.75 | 2:30.15 | 3:43.37 | 4:53.88 | |||
12 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.96 | 2:25.93 | 3:41.80 | 4:56.74 | |||
13 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.46 | 2:27.34 | 3:43.65 | 5:00.47 | |||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.17 | 2:28.16 | 3:45.60 | 5:01.93 | |||
15 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.82 | 2:29.84 | 3:47.82 | 5:02.76 | |||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:12.14 | 2:29.67 | 3:47.20 | 5:04.10 | |||
17 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:13.64 | 2:31.88 | 3:50.84 | 5:07.32 | |||
18 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 1:13.46 | 2:33.46 | 3:54.91 | 5:15.06 | |||
19 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.61 | 2:34.41 | 3:55.65 | 5:15.94 | |||
20 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.71 | 2:40.22 | 3:59.69 | 5:16.04 | |||
21 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.54 | 2:35.87 | 3:57.02 | 5:16.49 | |||
22 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.44 | 2:33.67 | 3:55.96 | 5:17.49 | |||
23 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:18.01 | 2:40.78 | 4:03.44 | 5:24.28 | |||
24 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 1:21.93 | 2:57.60 | 4:33.35 | 6:03.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 58.04 | 1:58.58 | 2:58.31 | 3:56.81 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 59.97 | 2:03.97 | 3:08.77 | 4:13.96 | |||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 1:01.24 | 2:07.18 | 3:12.23 | 4:16.24 | |||
4 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.67 | 2:07.01 | 3:12.37 | 4:16.34 | |||
5 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 1:02.44 | 2:11.62 | 3:21.50 | 4:28.55 | |||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.05 | 2:11.38 | 3:20.37 | 4:28.99 | |||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 1:03.02 | 2:11.57 | 3:21.31 | 4:30.63 | |||
8 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.59 | 2:15.62 | 3:24.02 | 4:33.12 | |||
9 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.47 | 2:23.79 | 3:36.34 | 4:46.99 | |||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.52 | 2:06.00 | 3:10.06 | 4:13.92 | |||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.37 | 2:08.31 | 3:14.07 | 4:17.76 | |||
3 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:02.06 | 2:07.94 | 3:15.41 | 4:20.37 | |||
4 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 1:00.98 | 2:08.13 | 3:18.20 | 4:26.36 | |||
5 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:04.04 | 2:12.27 | 3:20.96 | 4:28.03 | |||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.36 | 2:13.47 | 3:21.80 | 4:28.08 | |||
7 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.56 | 2:13.83 | 3:23.42 | 4:29.06 | |||
8 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.55 | 2:15.86 | 3:24.52 | 4:29.33 | |||
9 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.91 | 2:14.21 | 3:23.89 | 4:29.96 | |||
10 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.64 | 2:16.49 | 3:26.90 | 4:37.41 | |||
11 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:06.21 | 2:16.47 | 3:27.87 | 4:40.12 | |||
12 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.63 | 2:17.33 | 3:30.10 | 4:40.15 | |||
13 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.65 | 2:18.38 | 3:30.64 | 4:41.54 | |||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.44 | 2:20.06 | 3:32.28 | 4:43.58 | |||
15 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.70 | 2:20.66 | 3:33.55 | 4:45.30 | |||
16 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:07.89 | 2:22.34 | 3:36.20 | 4:46.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.66 | 1:05.54 | |||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 32.50 | 1:06.42 | |||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 33.13 | 1:06.82 | |||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.47 | 1:07.35 | |||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.90 | 1:08.06 | |||||
6 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 33.13 | 1:08.36 | |||||
7 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:09.65 | |||||
8 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 34.09 | 1:10.06 | |||||
9 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:10.45 | |||||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:10.63 | |||||
11 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 34.53 | 1:10.93 | |||||
12 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 34.31 | 1:11.26 | |||||
13 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 35.42 | 1:12.89 | |||||
14 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | 1:12.94 | |||||
15 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 35.67 | 1:13.01 | |||||
16 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 36.28 | 1:13.60 | |||||
17 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 35.88 | 1:14.01 | |||||
18 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.11 | 1:14.86 | |||||
19 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.33 | 1:15.31 | |||||
20 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:17.28 | |||||
21 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.90 | 1:17.74 | |||||
22 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.21 | 1:17.75 | |||||
23 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.47 | 1:18.33 | |||||
24 | Katrine Christiansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 38.59 | 1:19.41 | |||||
25 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | 1:19.62 | |||||
26 | Kirstine Andersen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 38.50 | 1:19.86 | |||||
27 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 38.44 | 1:20.28 | |||||
28 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.56 | 1:20.93 | |||||
29 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.54 | 1:23.18 | |||||
30 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 39.63 | 1:23.44 | |||||
31 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 42.35 | 1:28.00 | |||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.43 | 1:09.23 | |||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | 1:09.60 | |||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.38 | 1:09.63 | |||||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 34.14 | 1:09.80 | |||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 34.40 | 1:11.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.91 | 1:11.52 | |||||
7 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 34.94 | 1:12.15 | |||||
8 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.23 | 1:12.71 | |||||
9 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.61 | 1:12.85 | |||||
10 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.48 | 1:13.03 | |||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | 1:13.07 | |||||
12 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.14 | 1:13.22 | |||||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.95 | 1:13.77 | |||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | 1:13.83 | |||||
15 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.45 | 1:13.87 | |||||
16 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.97 | 1:14.23 | |||||
17 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.92 | 1:14.94 | |||||
18 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.13 | 1:14.98 | |||||
19 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 36.63 | 1:15.23 | |||||
20 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 36.99 | 1:15.29 | |||||
21 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.79 | 1:16.41 | |||||
22 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.15 | 1:16.98 | |||||
23 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.84 | 1:18.11 | |||||
24 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.10 | 1:18.75 | |||||
25 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.01 | 1:18.81 | |||||
26 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.70 | 1:19.62 | |||||
27 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.69 | 1:20.27 | |||||
28 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.32 | 1:20.45 | |||||
29 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 39.11 | 1:20.51 | |||||
30 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.08 | 1:20.70 | |||||
31 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 39.38 | 1:20.86 | |||||
32 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.82 | 1:20.92 | |||||
33 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.34 | 1:21.07 | |||||
34 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.69 | 1:21.62 | |||||
35 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.69 | 1:21.95 | |||||
36 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.77 | 1:22.73 | |||||
37 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 39.90 | 1:23.03 | |||||
38 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.40 | 1:23.11 | |||||
39 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 40.10 | 1:23.48 | |||||
40 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.39 | 1:25.95 | |||||
41 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 42.98 | 1:26.50 | |||||
42 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.44 | 1:26.95 | |||||
43 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.43 | 1:27.82 | |||||
44 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.47 | 1:28.97 | |||||
45 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 43.72 | 1:29.08 | |||||
46 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 44.06 | 1:29.52 | |||||
47 | Emilie Heick | 1999 | Swim Team Tåstrup | 44.05 | 1:29.61 | |||||
- | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | brystarmtag v. vend. | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.66 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.18 | ||||||
4 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:16.11 | ||||||
5 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.29 | ||||||
6 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.82 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:15.22 | ||||||
2 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.35 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.48 | ||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:15.83 | ||||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:16.11 | ||||||
6 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.72 | 1:04.54 | |||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 31.97 | 1:05.16 | |||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 32.02 | 1:05.35 | |||||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.66 | 1:06.82 | |||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.79 | 1:07.26 | |||||
6 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 32.64 | 1:07.48 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.89 | 1:07.97 | |||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.15 | 1:08.24 | |||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.07 | 1:08.28 | |||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.83 | 1:08.58 | |||||
5 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.16 | 1:11.99 | |||||
6 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 34.36 | 1:12.34 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.50 | 1:12.83 | |||||
2 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.63 | 1:15.75 | |||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.24 | 1:16.37 | |||||
4 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | 1:18.45 | |||||
5 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.23 | 1:18.60 | |||||
6 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.04 | 1:20.16 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.90 | 1:14.73 | |||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | 1:15.58 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 36.88 | 1:15.75 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.52 | 1:16.71 | |||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.60 | 1:19.87 | |||||
6 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 40.00 | 1:22.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marco Loughran | 1989 | Guildford City (uk) | 27.61 | 57.02 | |||||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.64 | 1:02.33 | |||||
3 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 31.30 | 1:03.23 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.84 | 1:03.58 | |||||
5 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.79 | 1:04.84 | |||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:05.05 | |||||
7 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.64 | 1:06.45 | |||||
8 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 33.13 | 1:09.25 | |||||
9 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.93 | 1:12.20 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.32 | 1:03.67 | |||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.93 | 1:05.39 | |||||
3 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 32.27 | 1:06.10 | |||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.17 | 1:06.54 | |||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.68 | 1:07.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 33.29 | 1:08.24 | |||||
7 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 32.71 | 1:08.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 34.05 | 1:09.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:09.49 | |||||
10 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | 1:10.29 | |||||
11 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.89 | 1:11.03 | |||||
12 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:11.51 | |||||
13 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.78 | 1:11.78 | |||||
14 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.61 | 1:13.09 | |||||
15 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.26 | 1:15.16 | |||||
16 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 36.88 | 1:15.82 | |||||
17 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 44.45 | 1:33.54 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.28 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.49 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.37 | ||||||
4 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 1:07.98 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.00 | ||||||
6 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:09.60 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.30 | ||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.20 | ||||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:08.59 | ||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.01 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.63 | ||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marco Loughran | 1989 | Guildford City (uk) | 26.87 | 56.37 | |||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 29.70 | 1:00.79 | |||||
3 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.13 | 1:01.17 | |||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.81 | 1:03.62 | |||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.32 | 1:05.00 | |||||
- | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | DSQ | Mere end 15m u.vand | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.99 | 1:02.89 | |||||
2 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.65 | 1:04.51 | |||||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | 1:04.84 | |||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.87 | 1:06.36 | |||||
5 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.80 | 1:07.29 | |||||
6 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.24 | 1:09.82 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.92 | 1:02.42 | |||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.64 | 1:06.09 | |||||
3 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 32.86 | 1:09.03 | |||||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | 1:09.81 | |||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.61 | 1:10.10 | |||||
6 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 35.19 | 1:12.01 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.22 | 1:08.73 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.92 | 1:09.47 | |||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.75 | 1:11.95 | |||||
4 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.11 | 1:12.03 | |||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.98 | 1:12.33 | |||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.84 | 1:13.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 28.80 | 1:02.39 | |||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 30.34 | 1:04.95 | |||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.84 | 1:05.14 | |||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.27 | 1:06.54 | |||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.23 | 1:06.73 | |||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.20 | 1:07.03 | |||||
7 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 31.68 | 1:07.43 | |||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.36 | 1:07.49 | |||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 33.15 | 1:10.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.99 | 1:10.88 | |||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | 1:10.97 | |||||
12 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | 1:11.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Shireen Post | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 32.98 | 1:11.96 | |||||
14 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.07 | 1:12.38 | |||||
15 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | 1:12.61 | |||||
16 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 32.86 | 1:12.70 | |||||
17 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 33.63 | 1:12.77 | |||||
18 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.28 | 1:13.46 | |||||
19 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.72 | 1:16.93 | |||||
20 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.53 | 1:17.98 | |||||
21 | Marissa Lindemulder | 1993 | de Granaet | 35.29 | 1:18.14 | |||||
22 | Katrine Christiansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.58 | 1:21.20 | |||||
23 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 38.41 | 1:23.49 | |||||
24 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 42.14 | 1:31.26 | |||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | DSQ | ej sam. berør v. 50m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.78 | 1:05.26 | |||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 32.00 | 1:07.33 | |||||
3 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.28 | 1:10.25 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.40 | 1:10.61 | |||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.80 | 1:11.63 | |||||
6 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.41 | 1:11.69 | |||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | 1:12.02 | |||||
8 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.90 | 1:12.21 | |||||
9 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.26 | 1:12.34 | |||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 34.61 | 1:13.31 | |||||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | 1:13.95 | |||||
12 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.06 | 1:14.16 | |||||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.52 | 1:14.90 | |||||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:15.22 | |||||
15 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.84 | 1:16.34 | |||||
16 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.16 | 1:17.65 | |||||
17 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 35.82 | 1:17.66 | |||||
18 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 36.31 | 1:18.53 | |||||
19 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:18.78 | |||||
20 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.47 | 1:19.40 | |||||
21 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 35.88 | 1:19.75 | |||||
22 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.10 | 1:22.82 | |||||
23 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.25 | 1:23.56 | |||||
24 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.43 | 1:24.18 | |||||
25 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.16 | 1:24.83 | |||||
26 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 37.78 | 1:24.88 | |||||
27 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.25 | 1:25.28 | |||||
28 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.15 | 1:31.48 | |||||
- | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.46 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:14.72 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.73 | ||||||
4 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:18.09 | ||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:18.78 | ||||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.20 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:11.18 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:19.85 | ||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.65 | ||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:23.58 | ||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.00 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.38 | 59.01 | |||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 29.48 | 1:02.83 | |||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.80 | 1:04.08 | |||||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.60 | 1:04.98 | |||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.51 | 1:06.35 | |||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.56 | 1:06.39 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.25 | 1:03.86 | |||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.46 | 1:07.37 | |||||
3 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.11 | 1:09.26 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.28 | 1:09.64 | |||||
5 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.67 | 1:10.07 | |||||
6 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:11.31 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.68 | 1:14.23 | |||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.89 | 1:15.08 | |||||
3 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 35.48 | 1:16.81 | |||||
4 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 36.29 | 1:18.78 | |||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.47 | 1:19.16 | |||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.86 | 1:19.57 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.94 | 1:12.61 | |||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 36.96 | 1:19.30 | |||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.10 | 1:22.45 | |||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.99 | 1:24.81 | |||||
5 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.89 | 1:25.04 | |||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 39.69 | 1:25.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.87 | 59.78 | |||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.56 | 1:00.03 | |||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.49 | 1:00.17 | |||||
4 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 28.08 | 1:00.27 | |||||
5 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.54 | 1:00.67 | |||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.05 | 1:00.95 | |||||
7 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 28.52 | 1:00.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 29.21 | 1:01.04 | |||||
9 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 28.58 | 1:01.39 | |||||
10 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.55 | 1:01.83 | |||||
11 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 28.76 | 1:02.18 | |||||
12 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 29.00 | 1:02.78 | |||||
13 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | 1:03.00 | |||||
14 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.82 | 1:03.28 | |||||
15 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 28.84 | 1:03.38 | |||||
16 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.02 | 1:04.21 | |||||
17 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.63 | 1:05.30 | |||||
18 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.26 | 1:05.61 | |||||
19 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.38 | 1:08.51 | |||||
20 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.27 | 1:09.10 | |||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.68 | 1:01.12 | |||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.59 | 1:02.26 | |||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.60 | 1:03.64 | |||||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.37 | 1:03.74 | |||||
5 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.00 | 1:03.97 | |||||
6 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.36 | 1:05.76 | |||||
7 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.26 | 1:07.01 | |||||
8 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.14 | 1:07.21 | |||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.15 | 1:08.20 | |||||
10 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.70 | 1:08.70 | |||||
11 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.84 | 1:08.95 | |||||
12 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 31.62 | 1:09.90 | |||||
13 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.07 | 1:11.99 | |||||
14 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.77 | 1:12.78 | |||||
- | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.60 | ||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 59.04 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
4 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.27 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:04.64 | ||||||
6 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.34 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.73 | ||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:04.86 | ||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | ||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:07.32 | ||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.37 | ||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.54 | 58.13 | |||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.10 | 59.71 | |||||
3 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.02 | 59.75 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.90 | 59.81 | |||||
5 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 28.02 | 59.83 | |||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.15 | 1:00.95 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | 1:00.51 | |||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.05 | 1:01.28 | |||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.83 | 1:01.31 | |||||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.95 | 1:02.85 | |||||
5 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.49 | 1:03.63 | |||||
6 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.90 | 1:03.84 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.39 | 58.05 | |||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 27.28 | 59.44 | |||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.27 | 1:02.86 | |||||
4 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.28 | 1:04.77 | |||||
5 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.38 | 1:06.04 | |||||
6 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.57 | 1:06.89 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.47 | 1:04.92 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.08 | 1:04.96 | |||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 31.62 | 1:07.27 | |||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.33 | 1:09.23 | |||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.06 | 1:09.53 | |||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.44 | 1:10.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 1:09.28 | 2:28.50 | 3:53.72 | 5:03.65 | |||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.72 | 2:29.99 | 4:01.83 | 5:11.97 | |||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 1:11.03 | 2:29.62 | 4:03.09 | 5:18.84 | |||
4 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:12.05 | 2:40.62 | 4:11.35 | 5:19.28 | |||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.60 | 2:40.93 | 4:08.80 | 5:20.67 | |||
6 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:15.20 | 2:39.66 | 4:10.85 | 5:23.74 | |||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:14.14 | 2:40.35 | 4:15.75 | 5:29.09 | |||
8 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.23 | 2:45.01 | 4:13.76 | 5:29.91 | |||
9 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.09 | 2:47.97 | 4:18.75 | 5:34.06 | |||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.03 | 2:32.83 | 4:04.12 | 5:18.49 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.44 | 2:30.68 | 4:06.82 | 5:21.42 | |||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.96 | 2:34.87 | 4:12.44 | 5:24.84 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:18.21 | 2:41.37 | 4:12.52 | 5:25.77 | |||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.60 | 2:42.55 | 4:15.88 | 5:32.80 | |||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.13 | 2:46.88 | 4:20.31 | 5:35.84 | |||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:17.69 | 2:45.42 | 4:24.97 | 5:36.13 | |||
8 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.84 | 2:42.07 | 4:20.94 | 5:37.22 | |||
9 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.20 | 2:44.47 | 4:25.19 | 5:45.07 | |||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.34 | 2:42.97 | 4:23.89 | 5:45.21 | |||
11 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.77 | 2:50.67 | 4:30.07 | 5:48.52 | |||
12 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.46 | 2:55.01 | 4:42.55 | 6:06.57 | |||
13 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:33.64 | 3:17.94 | 5:02.01 | 6:23.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.50 | 2:12.80 | 3:30.01 | 4:31.41 | |||
2 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.51 | 2:16.34 | 3:44.42 | 4:50.05 | |||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.75 | 2:22.26 | 3:45.59 | 4:51.55 | |||
4 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.85 | 2:38.41 | 4:17.40 | 5:27.02 | |||
5 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.32 | 2:33.02 | 4:16.65 | 5:30.30 | |||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.63 | 2:23.38 | 3:41.80 | 4:47.51 | |||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.55 | 2:21.62 | 3:44.90 | 4:50.19 | |||
3 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:07.64 | 2:26.86 | 3:55.02 | 4:57.14 | |||
4 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:09.15 | 2:26.96 | 3:53.68 | 5:00.29 | |||
5 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 1:10.58 | 2:30.91 | 3:59.99 | 5:07.05 | |||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.19 | 2:24.34 | 3:53.84 | 5:08.58 | |||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.94 | 2:31.80 | 4:03.45 | 5:14.83 | |||
8 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.51 | 2:35.33 | 4:08.42 | 5:20.91 | |||
9 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.03 | 2:50.05 | 4:26.36 | 5:41.27 | |||
- | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | ej samt. berør v. 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 29.23 | 1:02.29 | 1:34.36 | 2:05.04 | |||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 29.75 | 1:02.59 | 1:34.90 | 2:06.29 | |||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.62 | 1:03.29 | 1:35.79 | 2:08.15 | |||
4 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.47 | 1:02.78 | 1:35.74 | 2:08.96 | |||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.70 | 1:03.93 | 1:36.96 | 2:10.06 | |||
6 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 30.91 | 1:04.84 | 1:38.37 | 2:10.90 | |||
7 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.48 | 1:04.31 | 1:37.89 | 2:11.29 | |||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | 1:04.49 | 1:39.17 | 2:13.31 | |||
9 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 31.14 | 1:04.92 | 1:39.35 | 2:13.37 | |||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | 1:03.92 | 1:39.15 | 2:13.77 | |||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.39 | 1:06.87 | 1:41.44 | 2:15.75 | |||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.78 | 1:06.58 | 1:41.58 | 2:16.08 | |||
13 | Shireen Post | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 32.01 | 1:06.41 | 1:41.89 | 2:17.01 | |||
14 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.70 | 1:06.89 | 1:42.67 | 2:17.75 | |||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.90 | 1:08.78 | 1:43.66 | 2:18.33 | |||
16 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.24 | 1:08.86 | 1:44.87 | 2:20.20 | |||
17 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.86 | 1:08.84 | 1:44.81 | 2:20.99 | |||
18 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | 1:07.58 | 1:44.36 | 2:21.19 | |||
19 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:07.46 | 1:44.49 | 2:21.89 | |||
20 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.50 | 1:09.98 | 1:46.35 | 2:22.08 | |||
21 | Kirstine Andersen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 33.11 | 1:10.03 | 1:47.73 | 2:23.06 | |||
22 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 33.14 | 1:08.79 | 1:46.57 | 2:24.06 | |||
23 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.26 | 1:10.82 | 1:48.81 | 2:26.65 | |||
24 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 33.22 | 1:11.08 | 1:49.47 | 2:26.90 | |||
25 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.36 | 1:11.78 | 1:49.88 | 2:27.04 | |||
26 | Marissa Lindemulder | 1993 | de Granaet | 35.04 | 1:13.86 | 1:54.02 | 2:33.51 | |||
27 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.52 | 1:13.77 | 1:54.46 | 2:34.00 | |||
28 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.64 | 1:15.24 | 1:56.51 | 2:35.99 | |||
29 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 36.75 | 1:16.62 | 1:58.42 | 2:37.52 | |||
30 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.72 | 1:15.83 | 1:58.20 | 2:38.22 | |||
31 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 37.76 | 1:22.42 | 2:09.35 | 2:55.54 | |||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.31 | 1:05.76 | 1:39.06 | 2:13.03 | |||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | 1:05.98 | 1:40.45 | 2:13.69 | |||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.42 | 1:06.20 | 1:40.48 | 2:14.30 | |||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.49 | 1:06.00 | 1:40.96 | 2:15.51 | |||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.40 | 1:07.85 | 1:42.49 | 2:16.59 | |||
6 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.04 | 1:06.91 | 1:42.56 | 2:17.65 | |||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:08.11 | 1:43.60 | 2:17.69 | |||
8 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.35 | 1:07.05 | 1:42.38 | 2:18.03 | |||
9 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 32.27 | 1:06.86 | 1:43.02 | 2:18.42 | |||
10 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.05 | 1:08.85 | 1:44.17 | 2:19.73 | |||
11 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.84 | 1:09.04 | 1:45.01 | 2:20.66 | |||
12 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.35 | 1:09.04 | 1:45.80 | 2:21.26 | |||
13 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 32.05 | 1:08.19 | 1:45.38 | 2:21.88 | |||
14 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.50 | 1:10.47 | 1:47.13 | 2:22.10 | |||
15 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.49 | 1:08.73 | 1:45.85 | 2:22.34 | |||
16 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.25 | 1:09.85 | 1:46.67 | 2:22.60 | |||
17 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:12.55 | 1:47.71 | 2:22.78 | |||
18 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.82 | 1:10.12 | 1:47.09 | 2:23.36 | |||
19 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:12.35 | 1:49.19 | 2:24.90 | |||
20 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.52 | 1:10.89 | 1:49.52 | 2:25.54 | |||
21 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.40 | 1:11.41 | 1:49.16 | 2:25.69 | |||
22 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.46 | 1:11.25 | 1:49.72 | 2:26.53 | |||
23 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.06 | 1:10.61 | 1:49.11 | 2:28.07 | |||
24 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.10 | 1:12.31 | 1:51.04 | 2:28.53 | |||
25 | Emilie Heick | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.15 | 1:10.75 | 1:49.97 | 2:28.91 | |||
26 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 35.05 | 1:12.92 | 1:51.66 | 2:29.52 | |||
27 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.45 | 1:11.93 | 1:51.04 | 2:29.73 | |||
28 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.45 | 1:14.17 | 1:53.28 | 2:30.91 | |||
29 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.67 | 1:12.71 | 1:52.03 | 2:31.58 | |||
30 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:14.51 | 1:54.04 | 2:32.13 | |||
31 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.88 | 1:13.68 | 1:52.96 | 2:32.31 | |||
32 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.37 | 1:14.52 | 1:54.66 | 2:33.05 | |||
33 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.65 | 1:13.40 | 1:53.32 | 2:33.14 | |||
34 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:13.51 | 1:53.77 | 2:33.87 | |||
35 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.30 | 1:15.42 | 1:55.57 | 2:35.22 | |||
36 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 35.06 | 1:14.94 | 1:56.09 | 2:35.63 | |||
37 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.61 | 1:21.17 | 2:05.11 | 2:46.15 | |||
38 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.66 | 1:20.39 | 2:04.78 | 2:48.00 | |||
39 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 38.63 | 1:22.76 | 2:07.35 | 2:49.29 | |||
40 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.06 | 1:20.16 | 2:06.07 | 2:50.52 | |||
41 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 37.93 | 1:22.40 | 2:08.03 | 2:51.38 | |||
- | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 27.45 | 56.64 | 1:26.26 | 1:55.25 | |||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 28.23 | 58.18 | 1:27.83 | 1:57.50 | |||
3 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 28.01 | 59.14 | 1:30.47 | 2:00.15 | |||
4 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.10 | 59.58 | 1:30.51 | 2:00.66 | |||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.49 | 59.27 | 1:30.98 | 2:02.43 | |||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.79 | 1:00.36 | 1:31.95 | 2:02.87 | |||
7 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.08 | 1:00.49 | 1:31.54 | 2:03.31 | |||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | 1:01.92 | 1:33.20 | 2:05.50 | |||
9 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.18 | 1:00.78 | 1:34.12 | 2:07.13 | |||
10 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 29.09 | 1:00.93 | 1:34.03 | 2:07.23 | |||
11 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 29.10 | 1:01.83 | 1:35.95 | 2:09.41 | |||
12 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.41 | 1:03.97 | 1:37.94 | 2:12.79 | |||
13 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.51 | 1:03.92 | 1:38.70 | 2:13.07 | |||
14 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.91 | 1:04.17 | 1:39.82 | 2:13.90 | |||
15 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | 1:07.21 | 1:44.00 | 2:21.02 | |||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.78 | 57.64 | 1:28.58 | 1:59.58 | |||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.66 | 59.70 | 1:31.23 | 2:01.59 | |||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.67 | 59.57 | 1:31.93 | 2:03.02 | |||
4 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 27.85 | 58.84 | 1:31.61 | 2:03.44 | |||
5 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.01 | 1:00.48 | 1:32.95 | 2:05.17 | |||
6 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.54 | 1:02.15 | 1:34.64 | 2:06.81 | |||
7 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.42 | 1:03.16 | 1:36.30 | 2:09.57 | |||
8 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 29.45 | 1:02.52 | 1:36.69 | 2:09.82 | |||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.66 | 1:04.70 | 1:38.76 | 2:10.73 | |||
10 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 29.64 | 1:03.15 | 1:37.84 | 2:10.83 | |||
11 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | 1:04.85 | 1:38.51 | 2:11.19 | |||
12 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 29.74 | 1:02.67 | 1:36.14 | 2:11.25 | |||
13 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.03 | 1:02.80 | 1:37.41 | 2:11.87 | |||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.49 | 1:03.32 | 1:38.08 | 2:12.51 | |||
15 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | 1:04.20 | 1:38.66 | 2:12.66 | |||
16 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 30.69 | 1:04.28 | 1:39.12 | 2:12.90 | |||
17 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.32 | 1:04.42 | 1:39.24 | 2:13.14 | |||
18 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.91 | 1:03.73 | 1:38.67 | 2:13.23 | |||
19 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.05 | 1:03.59 | 1:38.64 | 2:13.34 | |||
20 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.40 | 1:04.45 | 1:39.04 | 2:14.43 | |||
21 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.88 | 1:04.79 | 1:40.97 | 2:15.64 | |||
22 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 30.82 | 1:05.71 | 1:41.51 | 2:15.90 | |||
23 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.39 | 1:08.77 | 1:45.20 | 2:21.61 | |||
24 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 37.12 | 1:19.55 | 2:03.92 | 2:46.57 | |||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
- | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | Sjöbo Simsällskap | 35.33 | 1:14.54 | 1:54.95 | 2:36.19 | |||
2 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 36.91 | 1:19.04 | 2:01.69 | 2:44.18 | |||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 38.74 | 1:21.97 | 2:05.30 | 2:48.36 | |||
4 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 38.82 | 1:22.59 | 2:06.17 | 2:50.12 | |||
5 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 38.38 | 1:22.02 | 2:07.25 | 2:51.45 | |||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.09 | 1:24.49 | 2:08.80 | 2:52.10 | |||
7 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 40.19 | 1:25.07 | 2:10.16 | 2:55.87 | |||
8 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | 1:25.65 | 2:11.55 | 2:57.19 | |||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 41.55 | 1:27.24 | 2:13.30 | 2:59.17 | |||
10 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 41.30 | 1:26.98 | 2:13.49 | 2:59.64 | |||
11 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 42.60 | 1:29.63 | 2:16.75 | 3:04.27 | |||
12 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 41.50 | 1:28.38 | 2:16.63 | 3:05.05 | |||
13 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 45.36 | 1:34.65 | 2:23.33 | 3:11.61 | |||
14 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 44.36 | 1:36.33 | 2:29.61 | 3:23.18 | |||
15 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 48.35 | 1:40.47 | 2:33.87 | 3:25.11 | |||
16 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 47.51 | 1:41.33 | 2:37.24 | 3:31.38 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.62 | 1:18.62 | 2:00.30 | 2:42.40 | |||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.45 | 1:21.12 | 2:04.42 | 2:46.85 | |||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:22.42 | 2:06.60 | 2:51.18 | |||
4 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.77 | 1:23.91 | 2:07.62 | 2:51.52 | |||
5 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.30 | 1:26.67 | 2:12.28 | 2:58.02 | |||
6 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.67 | 1:25.28 | 2:11.89 | 2:58.60 | |||
7 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 40.55 | 1:26.45 | 2:14.11 | 3:01.55 | |||
8 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.29 | 1:27.80 | 2:15.19 | 3:01.67 | |||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.32 | 1:28.98 | 2:15.90 | 3:03.55 | |||
10 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 42.80 | 1:29.78 | 2:17.29 | 3:04.71 | |||
11 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 41.61 | 1:29.45 | 2:17.64 | 3:05.67 | |||
12 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.87 | 1:30.14 | 2:18.83 | 3:07.27 | |||
13 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 44.09 | 1:32.21 | 2:21.04 | 3:09.61 | |||
14 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 43.79 | 1:32.91 | 2:22.34 | 3:09.72 | |||
15 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 44.38 | 1:32.60 | 2:21.57 | 3:10.55 | |||
16 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 43.08 | 1:30.36 | 2:20.64 | 3:10.74 | |||
17 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 43.97 | 1:33.31 | 2:22.87 | 3:11.75 | |||
18 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 44.04 | 1:34.28 | 2:25.17 | 3:15.54 | |||
19 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 43.86 | 1:34.12 | 2:27.13 | 3:19.56 | |||
20 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 46.62 | 1:38.16 | 2:30.33 | 3:22.03 | |||
21 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.49 | 1:38.14 | 2:30.73 | 3:22.57 | |||
22 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.80 | 1:40.17 | 2:33.69 | 3:26.24 | |||
23 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.94 | 1:42.23 | 2:37.64 | 3:30.84 | |||
24 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.32 | 1:41.46 | 2:36.88 | 3:31.76 | |||
25 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.15 | 1:43.63 | 2:40.01 | 3:35.70 | |||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 35.24 | 1:15.92 | 1:56.65 | 2:34.89 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 35.62 | 1:16.95 | 1:58.60 | 2:39.73 | |||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.34 | 1:20.79 | 2:05.38 | 2:50.64 | |||
4 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.41 | 1:25.66 | 2:13.41 | 2:59.65 | |||
- | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DSQ | dob. flyben v. 150m | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | 1:12.52 | 1:50.24 | 2:28.94 | |||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | 1:13.73 | 1:51.79 | 2:29.77 | |||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 33.51 | 1:13.13 | 1:56.70 | 2:39.30 | |||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 35.14 | 1:15.71 | 1:57.78 | 2:39.87 | |||
5 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.80 | 1:18.08 | 2:00.22 | 2:42.64 | |||
6 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 37.53 | 1:20.41 | 2:03.75 | 2:47.29 | |||
7 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.84 | 2:12.18 | 2:57.46 | 2:57.46 | |||
8 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:27.81 | 2:16.73 | 3:06.73 | 3:06.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 28.39 | 58.83 | |||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 29.44 | 1:00.03 | |||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.53 | 1:00.05 | |||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.56 | 1:00.46 | |||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.64 | 1:00.52 | |||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | 1:01.14 | |||||
7 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.75 | 1:01.64 | |||||
8 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.44 | 1:01.80 | |||||
9 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.03 | 1:01.93 | |||||
10 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 29.86 | 1:02.25 | |||||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.16 | 1:02.32 | |||||
12 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.93 | 1:02.69 | |||||
13 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.35 | 1:02.98 | |||||
14 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.75 | 1:03.40 | |||||
15 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 31.13 | 1:03.75 | |||||
16 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.08 | 1:04.12 | |||||
17 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 31.22 | 1:04.62 | |||||
17 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 31.31 | 1:04.62 | |||||
19 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.45 | 1:05.31 | |||||
20 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 31.23 | 1:05.33 | |||||
21 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.65 | 1:05.41 | |||||
21 | Shireen Post | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 31.90 | 1:05.41 | |||||
23 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.54 | 1:05.71 | |||||
24 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.59 | 1:05.97 | |||||
25 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.39 | 1:06.76 | |||||
26 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.76 | 1:06.81 | |||||
27 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 32.08 | 1:07.11 | |||||
28 | Kirstine Andersen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 31.71 | 1:07.34 | |||||
29 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.76 | 1:07.54 | |||||
30 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 31.84 | 1:07.97 | |||||
31 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.56 | 1:08.23 | |||||
32 | Marissa Lindemulder | 1993 | de Granaet | 32.76 | 1:08.25 | |||||
33 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 32.66 | 1:09.64 | |||||
34 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 33.55 | 1:10.54 | |||||
35 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 32.85 | 1:11.38 | |||||
36 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 35.55 | 1:12.67 | |||||
37 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.68 | 1:14.56 | |||||
38 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 36.19 | 1:16.47 | |||||
39 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 37.83 | 1:19.00 | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.34 | 59.96 | |||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.22 | 1:01.74 | |||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | 1:02.07 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.28 | 1:02.86 | |||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.18 | 1:02.87 | |||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.65 | 1:03.02 | |||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.58 | 1:03.42 | |||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.20 | 1:03.42 | |||||
9 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.77 | 1:04.00 | |||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.87 | 1:04.07 | |||||
11 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.14 | 1:04.19 | |||||
12 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.21 | 1:04.41 | |||||
13 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.71 | 1:04.62 | |||||
14 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.88 | 1:04.75 | |||||
15 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.19 | 1:04.96 | |||||
16 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.12 | 1:05.13 | |||||
17 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.93 | 1:05.34 | |||||
18 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 30.91 | 1:05.35 | |||||
19 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.91 | 1:05.60 | |||||
20 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.57 | 1:05.65 | |||||
21 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.70 | 1:05.77 | |||||
22 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.97 | 1:05.78 | |||||
23 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.35 | 1:05.95 | |||||
24 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.67 | 1:06.00 | |||||
25 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:06.17 | |||||
26 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.07 | 1:06.36 | |||||
27 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.55 | 1:06.78 | |||||
28 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.97 | 1:06.79 | |||||
29 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.14 | 1:06.86 | |||||
30 | Emilie Heick | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.27 | 1:06.96 | |||||
31 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | 1:07.10 | |||||
32 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.83 | 1:07.23 | |||||
33 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | 1:07.57 | |||||
34 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 32.21 | 1:07.60 | |||||
35 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.66 | 1:08.20 | |||||
36 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 33.31 | 1:09.30 | |||||
37 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.38 | 1:09.53 | |||||
38 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.18 | 1:09.56 | |||||
39 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.50 | 1:10.19 | |||||
40 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.18 | 1:10.46 | |||||
41 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.80 | 1:10.58 | |||||
41 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.15 | 1:10.58 | |||||
41 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.66 | 1:10.58 | |||||
44 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.25 | 1:10.60 | |||||
45 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 34.12 | 1:10.94 | |||||
46 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:10.96 | |||||
47 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.65 | 1:11.14 | |||||
48 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.41 | 1:11.47 | |||||
49 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.77 | 1:12.15 | |||||
50 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 36.08 | 1:13.27 | |||||
51 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.64 | 1:15.12 | |||||
52 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.81 | 1:15.18 | |||||
53 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.72 | 1:15.78 | |||||
54 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.73 | 1:15.94 | |||||
55 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.37 | 1:16.18 | |||||
56 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.59 | 1:17.59 | |||||
57 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 36.17 | 1:18.14 | |||||
58 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 37.04 | 1:18.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 27.63 | 57.38 | |||||
2 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 28.51 | 58.70 | |||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.35 | 59.15 | |||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.45 | 1:00.04 | |||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.15 | 1:00.26 | |||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:00.33 | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.61 | 58.91 | |||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.92 | 1:01.09 | |||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.02 | 1:01.12 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.90 | 1:02.08 | |||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.43 | 1:02.48 | |||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 29.75 | 1:02.56 | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 31.47 | 1:03.51 | |||||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.22 | 1:04.30 | |||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.59 | 1:06.06 | |||||
4 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.88 | 1:06.08 | |||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:07.81 | |||||
6 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.41 | 1:08.13 | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.40 | 1:02.64 | |||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.82 | 1:04.79 | |||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | 1:05.10 | |||||
4 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.89 | 1:08.85 | |||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.61 | 1:10.12 | |||||
6 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 33.94 | 1:10.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1908-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 26.57 | 55.24 | |||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.24 | 55.61 | |||||
3 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 27.35 | 55.71 | |||||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 27.47 | 56.17 | |||||
5 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.64 | 56.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.51 | 56.27 | |||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.44 | 56.51 | |||||
8 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.28 | 56.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 27.29 | 57.06 | |||||
10 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.91 | 57.44 | |||||
11 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.96 | 58.00 | |||||
12 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.32 | 58.17 | |||||
13 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 27.45 | 58.34 | |||||
14 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 27.78 | 58.93 | |||||
15 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.34 | 59.26 | |||||
16 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.67 | 59.33 | |||||
17 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.42 | 59.43 | |||||
18 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.37 | 59.77 | |||||
19 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.01 | 59.91 | |||||
20 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.73 | 1:01.16 | |||||
- | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.77 | 55.16 | |||||
2 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 27.11 | 55.86 | |||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.85 | 56.35 | |||||
4 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.26 | 56.67 | |||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.48 | 57.03 | |||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.36 | 57.08 | |||||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.64 | 57.27 | |||||
8 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.27 | 57.72 | |||||
9 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.84 | 58.09 | |||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.18 | 58.67 | |||||
11 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.77 | 59.19 | |||||
12 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 27.94 | 59.21 | |||||
13 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.32 | 59.22 | |||||
14 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 28.59 | 59.40 | |||||
15 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 28.23 | 59.67 | |||||
16 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.17 | 1:00.17 | |||||
17 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 28.98 | 1:00.35 | |||||
18 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.96 | 1:00.38 | |||||
19 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.76 | 1:01.07 | |||||
20 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 28.86 | 1:01.38 | |||||
21 | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 29.91 | 1:03.16 | |||||
22 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.23 | 1:03.37 | |||||
23 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.35 | 1:04.15 | |||||
24 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.00 | 1:04.18 | |||||
25 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.46 | 1:06.52 | |||||
- | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1908-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.91 | 53.68 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 26.54 | 54.13 | |||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.19 | 54.28 | |||||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 26.77 | 54.68 | |||||
5 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.39 | 56.07 | |||||
6 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.21 | 56.70 | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.45 | 54.38 | |||||
2 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 26.82 | 55.36 | |||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.97 | 55.99 | |||||
4 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.82 | 56.55 | |||||
5 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.59 | 56.95 | |||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | 57.17 | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 27.56 | 55.28 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.23 | 55.36 | |||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.32 | 57.37 | |||||
4 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.36 | 58.51 | |||||
5 | Jakob Deleuran | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.04 | 1:00.45 | |||||
6 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.03 | 1:00.53 | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.86 | 59.88 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.19 | 1:00.31 | |||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 30.02 | 1:00.74 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.24 | 1:00.83 | |||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.14 | 1:01.83 | |||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.49 | 1:02.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | Sjöbo Simsällskap | 35.05 | 1:14.15 | |||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.48 | 1:15.87 | |||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 35.90 | 1:16.23 | |||||
4 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.48 | 1:16.83 | |||||
5 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 36.73 | 1:17.01 | |||||
6 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.95 | 1:18.20 | |||||
7 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 37.33 | 1:19.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.30 | 1:19.26 | |||||
9 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 36.64 | 1:19.27 | |||||
10 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | 1:20.36 | |||||
11 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.62 | 1:21.41 | |||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.67 | 1:21.83 | |||||
13 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.94 | 1:22.18 | |||||
14 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | 1:22.39 | |||||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:22.55 | |||||
16 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.34 | 1:22.79 | |||||
17 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.63 | 1:23.90 | |||||
18 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 40.30 | 1:24.96 | |||||
19 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 40.87 | 1:25.62 | |||||
20 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.16 | 1:30.83 | |||||
21 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 42.03 | 1:31.59 | |||||
22 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 43.82 | 1:32.03 | |||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 46.45 | 1:36.88 | |||||
24 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 44.72 | 1:37.03 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.72 | 1:16.91 | |||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.85 | 1:20.93 | |||||
3 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 38.04 | 1:21.41 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 39.20 | 1:21.57 | |||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.46 | 1:21.84 | |||||
6 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.43 | 1:21.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 39.35 | 1:24.50 | |||||
8 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.29 | 1:25.98 | |||||
9 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 41.65 | 1:26.89 | |||||
10 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.62 | 1:27.44 | |||||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.87 | 1:27.77 | |||||
12 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.41 | 1:28.03 | |||||
13 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.55 | 1:29.95 | |||||
14 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 42.39 | 1:30.15 | |||||
15 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 43.48 | 1:30.75 | |||||
16 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 42.71 | 1:31.31 | |||||
17 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 44.83 | 1:32.97 | |||||
18 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 44.29 | 1:34.82 | |||||
19 | Katrine Dickow | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.37 | 1:38.03 | |||||
20 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 46.40 | 1:38.41 | |||||
21 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 47.84 | 1:39.76 | |||||
22 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 47.75 | 1:41.01 | |||||
23 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 48.01 | 1:41.57 | |||||
24 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.73 | 1:41.68 | |||||
25 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.53 | 1:42.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 34.10 | 1:13.29 | |||||
2 | Elin Mårtensson | 1993 | Sjöbo Simsällskap | 34.54 | 1:13.67 | |||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.54 | 1:14.55 | |||||
4 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.97 | 1:15.35 | |||||
5 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 36.69 | 1:17.23 | |||||
6 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.55 | 1:17.32 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.55 | 1:16.71 | |||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 37.75 | 1:17.60 | |||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | 1:17.94 | |||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.65 | 1:20.80 | |||||
5 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 38.02 | 1:21.18 | |||||
6 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 38.47 | 1:22.35 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.10 | 1:18.89 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.02 | 1:19.60 | |||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.97 | 1:22.44 | |||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.28 | 1:22.48 | |||||
5 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:24.61 | |||||
6 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.53 | 1:26.60 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.19 | 1:24.23 | |||||
2 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:30.57 | |||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 43.20 | 1:30.64 | |||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 45.32 | 1:33.43 | |||||
5 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.06 | 1:36.76 | |||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 46.13 | 1:36.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.84 | 1:10.17 | |||||
2 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 33.33 | 1:10.18 | |||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 34.48 | 1:11.00 | |||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 34.26 | 1:13.37 | |||||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 35.31 | 1:15.33 | |||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.89 | 1:18.96 | |||||
7 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.26 | 1:20.25 | |||||
8 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 38.44 | 1:21.74 | |||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.13 | 1:08.58 | |||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.08 | 1:11.06 | |||||
3 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 34.30 | 1:12.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 34.54 | 1:13.81 | |||||
5 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.12 | 1:14.23 | |||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.49 | 1:16.63 | |||||
7 | Martin Jungersen | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.63 | 1:21.69 | |||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.56 | 1:22.90 | |||||
9 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.99 | 1:23.30 | |||||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.61 | 1:24.46 | |||||
11 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.99 | 1:26.40 | |||||
- | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | 2x flyben efter arm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 31.07 | 1:07.33 | |||||
2 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 32.16 | 1:08.39 | |||||
3 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 33.03 | 1:10.23 | |||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 34.34 | 1:13.73 | |||||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 34.87 | 1:14.94 | |||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.10 | 1:16.24 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | 1:07.25 | |||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.54 | 1:10.78 | |||||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 34.19 | 1:12.47 | |||||
4 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.85 | 1:13.70 | |||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | 1:13.75 | |||||
6 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.82 | 1:25.85 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 33.54 | 1:09.58 | |||||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | 1:18.11 | |||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 37.65 | 1:20.03 | |||||
4 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.65 | 1:20.56 | |||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.11 | 1:23.01 | |||||
6 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 40.10 | 1:23.02 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 35.00 | 1:14.70 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.28 | 1:14.71 | |||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.51 | 1:16.73 | |||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.72 | 1:20.88 | |||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.18 | 1:23.41 | |||||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.94 | 1:23.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1908-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 32.91 | 1:10.07 | 1:47.23 | 2:22.43 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.40 | 1:08.85 | 1:45.73 | 2:23.03 | |||
3 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 32.32 | 1:08.67 | 1:47.07 | 2:26.86 | |||
4 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.70 | 1:10.96 | 1:50.59 | 2:29.95 | |||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.18 | 1:08.96 | 1:49.64 | 2:32.18 | |||
6 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 34.67 | 1:15.17 | 1:57.23 | 2:35.16 | |||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.77 | 1:13.85 | 1:54.95 | 2:36.64 | |||
8 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 36.95 | 1:19.62 | 2:03.32 | 2:45.70 | |||
9 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 34.77 | 1:16.04 | 2:00.62 | 2:47.25 | |||
10 | Julie Lynghøj Storgaard | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.26 | 1:27.75 | 2:17.12 | 3:06.91 | |||
- | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | DNF | ||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.74 | 1:12.86 | 1:51.77 | 2:30.35 | |||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 34.48 | 1:13.62 | 1:53.24 | 2:31.87 | |||
3 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.92 | 1:11.99 | 1:52.89 | 2:34.87 | |||
4 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 36.12 | 1:19.16 | 2:04.87 | 2:51.32 | |||
5 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.87 | 1:19.73 | 2:07.57 | 2:55.92 | |||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.99 | 1:24.31 | 2:14.47 | 3:06.19 | |||
- | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.32 | 1:04.37 | 1:38.62 | 2:12.71 | |||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:05.61 | 1:39.77 | 2:13.66 | |||
3 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 30.10 | 1:03.99 | 1:38.83 | 2:15.58 | |||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.08 | 1:06.15 | 1:41.80 | 2:18.16 | |||
5 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.56 | 1:05.09 | 1:40.50 | 2:19.19 | |||
6 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 29.83 | 1:04.69 | 1:41.97 | 2:20.64 | |||
7 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 31.88 | 1:07.29 | 1:43.43 | 2:20.76 | |||
8 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.21 | 1:07.69 | 1:45.09 | 2:22.46 | |||
9 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 31.20 | 1:07.92 | 1:48.34 | 2:31.63 | |||
- | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | 1:04.48 | 1:39.53 | 2:16.99 | |||
2 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.97 | 1:07.52 | 1:44.89 | 2:22.30 | |||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.10 | 1:09.31 | 1:46.79 | 2:24.81 | |||
4 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.40 | 1:11.27 | 1:51.52 | 2:32.86 | |||
5 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.97 | 1:13.82 | 1:55.94 | 2:37.81 | |||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 31.89 | 1:11.59 | 1:55.11 | 2:39.05 | |||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:13.69 | 1:56.73 | 2:40.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.27 | 1:08.29 | 1:43.36 | 2:18.49 | |||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 33.40 | 1:08.85 | 1:44.95 | 2:20.37 | |||
3 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 33.50 | 1:09.46 | 1:45.70 | 2:20.43 | |||
4 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:08.79 | 1:45.52 | 2:21.15 | |||
5 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 34.32 | 1:11.56 | 1:49.95 | 2:28.09 | |||
6 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 35.43 | 1:13.11 | 1:51.06 | 2:29.13 | |||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.60 | 1:12.34 | 1:51.15 | 2:30.32 | |||
8 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.38 | 1:16.03 | 1:54.14 | 2:30.56 | |||
9 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | 1:15.51 | 1:54.64 | 2:32.80 | |||
10 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 35.77 | 1:15.18 | 1:55.11 | 2:33.63 | |||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 36.95 | 1:16.70 | 1:56.61 | 2:36.20 | |||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.37 | 1:19.90 | 2:01.27 | 2:41.90 | |||
13 | Katrine Christiansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.86 | 1:23.29 | 2:07.10 | 2:49.32 | |||
14 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 41.39 | 1:28.01 | 2:14.06 | 2:59.60 | |||
- | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | >15m u.vand v. start | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 35.75 | 1:13.47 | 1:51.68 | 2:29.74 | |||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.63 | 1:15.52 | 1:53.80 | 2:30.22 | |||
3 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | 1:15.63 | 1:54.24 | 2:31.58 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.01 | 1:16.16 | 1:54.95 | 2:33.59 | |||
5 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.86 | 1:14.23 | 1:54.10 | 2:33.62 | |||
6 | Sarah Mariner | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.89 | 1:14.74 | 1:54.65 | 2:34.65 | |||
7 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.19 | 1:16.33 | 1:56.20 | 2:35.84 | |||
8 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | 1:16.36 | 1:56.31 | 2:37.12 | |||
9 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.85 | 1:16.59 | 1:57.72 | 2:38.08 | |||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.85 | 1:18.11 | 1:58.49 | 2:38.41 | |||
11 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 38.38 | 1:19.04 | 1:59.81 | 2:40.32 | |||
12 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 40.20 | 1:22.91 | 2:06.01 | 2:46.74 | |||
13 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.98 | 1:21.80 | 2:05.36 | 2:46.84 | |||
14 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 39.91 | 1:22.76 | 2:05.91 | 2:47.96 | |||
15 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 39.82 | 1:22.84 | 2:07.72 | 2:50.78 | |||
16 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.04 | 1:26.21 | 2:10.23 | 2:53.06 | |||
17 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 41.02 | 1:24.96 | 2:09.42 | 2:53.19 | |||
18 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.83 | 1:26.16 | 2:10.50 | 2:53.74 | |||
19 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.46 | 1:26.74 | 2:12.73 | 2:56.70 | |||
20 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.75 | 1:28.77 | 2:14.48 | 2:58.28 | |||
21 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 43.60 | 1:29.26 | 2:15.49 | 3:00.38 | |||
22 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 43.55 | 1:30.02 | 2:16.13 | 3:02.92 | |||
23 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.62 | 1:33.64 | 2:23.78 | 3:10.28 | |||
24 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 45.29 | 1:34.91 | 2:25.89 | 3:11.14 | |||
25 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 46.27 | 1:37.20 | 2:28.37 | 3:19.67 | |||
- | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Brysttag ved 150m v. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marco Loughran | 1989 | Guildford City (uk) | 28.10 | 59.43 | 1:31.92 | 2:04.47 | |||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.32 | 1:05.65 | 1:40.40 | 2:14.83 | |||
3 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.83 | 1:06.80 | 1:42.56 | 2:17.44 | |||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | 1:07.99 | 1:44.73 | 2:19.79 | |||
5 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 31.38 | 1:07.32 | 1:45.04 | 2:20.37 | |||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:06.58 | 1:40.94 | 2:14.77 | |||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | 1:07.15 | 1:42.18 | 2:17.24 | |||
3 | Richard Kuipers | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 33.36 | 1:08.87 | 1:44.69 | 2:19.30 | |||
4 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 33.30 | 1:10.24 | 1:47.19 | 2:23.74 | |||
5 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | 1:15.67 | 1:55.56 | 2:33.78 | |||
6 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.72 | 1:16.18 | 1:55.69 | 2:34.12 | |||
7 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.79 | 1:15.92 | 1:55.92 | 2:35.55 | |||
8 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.05 | 1:20.96 | 2:02.86 | 2:44.51 | |||
9 | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.55 | 1:26.81 | 2:11.40 | 2:54.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 31.05 | 1:08.06 | 1:48.43 | 2:20.96 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.62 | 1:09.88 | 1:53.10 | 2:25.71 | |||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.01 | 1:08.36 | 1:52.65 | 2:26.98 | |||
4 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | 1:08.79 | 1:54.99 | 2:28.65 | |||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 32.29 | 1:14.16 | 1:55.97 | 2:30.79 | |||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.75 | 1:11.26 | 1:56.09 | 2:31.04 | |||
7 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.37 | 1:14.17 | 1:56.14 | 2:31.59 | |||
8 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.71 | 1:14.41 | 1:57.49 | 2:32.35 | |||
9 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 33.42 | 1:13.89 | 1:59.40 | 2:33.53 | |||
10 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.75 | 1:16.21 | 1:59.12 | 2:33.87 | |||
11 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 32.19 | 1:12.91 | 1:59.02 | 2:34.97 | |||
12 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | 1:17.05 | 1:59.72 | 2:36.48 | |||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.72 | 1:17.36 | 2:01.04 | 2:36.73 | |||
14 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 33.60 | 1:15.59 | 1:59.95 | 2:36.75 | |||
15 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.92 | 1:12.41 | 2:01.55 | 2:36.82 | |||
16 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 33.83 | 1:17.56 | 2:00.80 | 2:37.12 | |||
17 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 35.07 | 1:16.45 | 2:03.19 | 2:37.59 | |||
18 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.42 | 1:15.33 | 1:59.41 | 2:37.82 | |||
19 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 37.83 | 1:17.68 | 2:02.56 | 2:40.30 | |||
20 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.95 | 1:16.78 | 2:02.96 | 2:40.31 | |||
21 | Kirstine Andersen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 34.48 | 1:16.51 | 2:03.92 | 2:40.69 | |||
22 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.87 | 1:20.05 | 2:03.16 | 2:42.10 | |||
23 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.23 | 1:24.81 | 2:06.82 | 2:44.05 | |||
24 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.92 | 1:19.50 | 2:08.49 | 2:44.76 | |||
25 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 36.04 | 1:18.24 | 2:07.32 | 2:45.71 | |||
26 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 37.59 | 1:21.99 | 2:10.02 | 2:46.65 | |||
27 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.89 | 1:19.45 | 2:08.30 | 2:46.79 | |||
28 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.57 | 1:22.96 | 2:08.09 | 2:47.48 | |||
29 | Katrine Christiansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.02 | 1:18.60 | 2:08.68 | 2:50.19 | |||
30 | Annemiek Meulenbeld | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 36.07 | 1:19.48 | 2:14.23 | 2:50.82 | |||
31 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.74 | 1:24.79 | 2:15.65 | 2:55.35 | |||
32 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 40.57 | 1:24.46 | 2:20.14 | 3:01.22 | |||
33 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 47.05 | 1:35.80 | 2:25.33 | 3:06.82 | |||
34 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 45.69 | 1:33.11 | 2:32.67 | 3:13.82 | |||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.06 | 1:13.18 | 1:53.50 | 2:26.50 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.39 | 1:07.90 | 1:54.34 | 2:29.50 | |||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | 1:11.91 | 1:55.38 | 2:30.56 | |||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 32.87 | 1:11.27 | 1:55.62 | 2:31.72 | |||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 31.75 | 1:10.84 | 1:56.76 | 2:31.90 | |||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.05 | 1:10.40 | 1:56.79 | 2:31.94 | |||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.08 | 1:12.41 | 1:59.43 | 2:33.33 | |||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:12.92 | 2:00.02 | 2:35.74 | |||
9 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:16.06 | 1:59.88 | 2:36.57 | |||
10 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | 1:15.14 | 2:02.35 | 2:37.61 | |||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.34 | 1:15.53 | 2:00.86 | 2:37.90 | |||
12 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.70 | 1:17.84 | 2:01.27 | 2:38.17 | |||
13 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.84 | 1:15.75 | 2:01.95 | 2:38.22 | |||
14 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.83 | 1:15.55 | 2:03.24 | 2:39.05 | |||
15 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.97 | 1:21.96 | 2:03.12 | 2:40.29 | |||
16 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 35.40 | 1:18.90 | 2:05.06 | 2:40.89 | |||
17 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.72 | 1:15.35 | 2:04.85 | 2:41.02 | |||
18 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.53 | 1:16.18 | 2:06.02 | 2:41.19 | |||
19 | Anneliene Zuidema | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 33.87 | 1:17.21 | 2:04.12 | 2:41.32 | |||
20 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 33.92 | 1:16.28 | 2:04.99 | 2:42.07 | |||
21 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | 1:16.48 | 2:06.12 | 2:44.17 | |||
22 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.33 | 1:21.41 | 2:05.99 | 2:45.50 | |||
23 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.52 | 1:18.04 | 2:05.83 | 2:47.07 | |||
24 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.20 | 1:22.28 | 2:05.94 | 2:48.54 | |||
25 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.68 | 1:22.44 | 2:11.14 | 2:48.60 | |||
26 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.83 | 1:21.98 | 2:12.76 | 2:48.75 | |||
27 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | 1:20.98 | 2:07.86 | 2:48.89 | |||
28 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.07 | 1:20.91 | 2:12.78 | 2:50.28 | |||
29 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 38.34 | 1:24.64 | 2:11.99 | 2:50.58 | |||
30 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.48 | 1:18.21 | 2:10.14 | 2:51.13 | |||
31 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 38.54 | 1:24.15 | 2:12.66 | 2:51.51 | |||
32 | Fanny Nilsson | 1998 | Simklubben Laxen | 36.30 | 1:24.11 | 2:11.36 | 2:53.31 | |||
33 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 36.23 | 1:24.84 | 2:16.96 | 2:54.15 | |||
34 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.65 | 1:26.21 | 2:16.82 | 2:55.16 | |||
35 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.63 | 1:24.29 | 2:15.93 | 2:55.46 | |||
36 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 39.80 | 1:29.04 | 2:19.72 | 2:58.11 | |||
37 | Emilie Heick | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.51 | 1:28.66 | 2:20.91 | 2:59.14 | |||
38 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 44.50 | 1:35.36 | 2:30.92 | 3:11.63 | |||
39 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.89 | 1:35.48 | 2:29.98 | 3:15.59 | |||
40 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.39 | 1:33.86 | 2:32.96 | 3:16.96 | |||
- | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
- | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.47 | 1:02.44 | 1:39.92 | 2:11.51 | |||
2 | Fredrik Ramon | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 29.00 | 1:05.41 | 1:44.96 | 2:16.35 | |||
3 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.29 | 1:04.38 | 1:46.26 | 2:17.79 | |||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 29.81 | 1:06.66 | 1:46.62 | 2:17.90 | |||
5 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.28 | 1:06.86 | 1:47.81 | 2:21.02 | |||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.21 | 1:07.80 | 1:48.49 | 2:21.74 | |||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 30.41 | 1:07.26 | 1:51.84 | 2:24.39 | |||
8 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 29.85 | 1:08.58 | 1:51.46 | 2:24.54 | |||
9 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.69 | 1:10.41 | 1:55.22 | 2:25.54 | |||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.06 | 1:07.69 | 1:51.73 | 2:26.44 | |||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.18 | 1:10.01 | 1:54.59 | 2:27.10 | |||
12 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.32 | 1:11.58 | 1:56.80 | 2:33.09 | |||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | 1:06.95 | 1:43.68 | 2:14.47 | |||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.82 | 1:07.53 | 1:45.10 | 2:15.66 | |||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.44 | 1:08.08 | 1:47.73 | 2:20.03 | |||
4 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.69 | 1:08.33 | 1:50.92 | 2:22.64 | |||
5 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.94 | 1:07.30 | 1:51.48 | 2:22.99 | |||
6 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 30.16 | 1:09.97 | 1:50.08 | 2:23.82 | |||
7 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.16 | 1:07.51 | 1:51.06 | 2:23.90 | |||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:07.41 | 1:49.76 | 2:23.91 | |||
9 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.79 | 1:12.05 | 1:53.61 | 2:24.22 | |||
10 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.71 | 1:06.15 | 1:52.50 | 2:24.51 | |||
11 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.17 | 1:09.72 | 1:54.21 | 2:25.09 | |||
12 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 30.63 | 1:08.63 | 1:53.15 | 2:26.54 | |||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.27 | 1:10.32 | 1:55.77 | 2:28.36 | |||
14 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.63 | 1:10.64 | 1:54.61 | 2:29.12 | |||
15 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 31.30 | 1:12.74 | 1:58.20 | 2:30.95 | |||
16 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.23 | 1:12.88 | 1:57.49 | 2:31.94 | |||
17 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 29.33 | 1:08.63 | 1:57.70 | 2:33.03 | |||
18 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.77 | 1:11.44 | 1:57.93 | 2:33.86 | |||
19 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.52 | 1:16.26 | 2:02.05 | 2:36.80 | |||
20 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.92 | 1:15.44 | 2:01.26 | 2:37.21 | |||
21 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.00 | 1:16.85 | 2:02.16 | 2:37.39 | |||
22 | Esben Norup | 1996 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.64 | 1:21.30 | 2:02.36 | 2:39.41 | |||
23 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.37 | 1:18.76 | 2:15.31 | 2:52.91 | |||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Challenge |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 27.24 | ||||||
2 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.27 | ||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.57 | ||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.60 | ||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 27.69 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Challenge |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 24.92 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.42 | ||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.43 | ||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 25.45 | ||||||
5 | Anders Blume | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 25.51 | ||||||
6 | Bernd Kobesen | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 25.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 27.13 | ||||||
2 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.16 | ||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.54 | ||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.08 | ||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 25.14 | ||||||
3 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.31 | ||||||
4 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 26.60 | ||||||
2 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.05 | ||||||
3 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.03 | ||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.23 | ||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 25.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 37, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 25.61 | ||||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 26.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2014 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2014 |
Løb 38, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.38 | ||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |