Tulokset Tureberg knatte cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 2
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2013 |
Gren 31, 100 m medley pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | David Kågström | 2002 | 247 | 37.48 | 1:20.73 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | 212 | 37.57 | 1:24.96 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | William Lernå | 2002 | 191 | 41.07 | 1:27.91 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | 178 | 42.80 | 1:30.01 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Arian Parsa | 2002 | 178 | 41.94 | 1:30.12 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | 173 | 41.86 | 1:30.96 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | 169 | 43.23 | 1:31.64 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | 165 | 44.39 | 1:32.31 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | 161 | 43.03 | 1:33.21 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Isac Böschen | 2002 | 157 | 43.24 | 1:33.95 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
11 | Otto Reithner | 2003 | 153 | 42.87 | 1:34.75 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Oskar Arvidsson | 2002 | 151 | 46.18 | 1:35.16 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
13 | Linus Wickström | 2003 | 148 | 44.15 | 1:35.67 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
14 | Aaron O´Malley | 2002 | 145 | 46.78 | 1:36.50 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | John Sun | 2002 | 143 | 43.49 | 1:36.89 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
16 | Michael Stille | 2002 | 137 | 44.57 | 1:38.26 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
17 | Isak Tell | 2002 | 128 | 49.15 | 1:40.56 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Sebastian Gadler | 2002 | 126 | 48.11 | 1:40.97 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Erik Falk | 2003 | 115 | 48.97 | 1:44.01 | |||||
Älvsjö AIK Fritid | ||||||||||
20 | Matyas Török | 2002 | 114 | 49.26 | 1:44.56 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Linus Öberg | 2003 | 104 | 50.72 | 1:47.81 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Lukas Åkerblom | 2002 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 17:54 |