Resultat för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.08 |
1:12.04 |
1:49.00 |
|
2:25.15 |
|
2 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.51 |
1:18.59 |
1:59.93 |
|
2:39.33 |
|
3 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
37.32 |
1:17.98 |
1:59.32 |
|
2:40.72 |
|
4 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.49 |
1:32.68 |
2:21.50 |
|
3:08.93 |
|
- |
Julia Peterson |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.34 |
1:12.27 |
1:51.71 |
|
2:31.67 |
|
2 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
37.71 |
1:16.33 |
1:55.45 |
|
2:34.04 |
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.55 |
1:18.02 |
1:58.85 |
|
2:37.37 |
|
4 |
Elina Bjällås |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
43.33 |
1:30.11 |
2:18.64 |
|
3:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.13 |
1:13.36 |
1:52.59 |
|
2:30.91 |
|
2 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.68 |
1:14.36 |
1:54.06 |
|
2:32.74 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.06 |
1:17.84 |
1:58.75 |
|
2:38.01 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.59 |
1:18.51 |
1:59.75 |
|
2:39.79 |
|
5 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
38.70 |
1:19.53 |
2:01.34 |
|
2:43.05 |
|
6 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.96 |
1:20.96 |
2:03.88 |
|
2:44.09 |
|
7 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
41.59 |
1:25.51 |
2:09.34 |
|
2:52.50 |
|
8 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.70 |
1:27.51 |
2:13.20 |
|
2:56.37 |
|
9 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.01 |
1:29.47 |
2:16.66 |
|
3:00.77 |
|
10 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
42.65 |
1:28.94 |
2:16.88 |
|
3:00.86 |
|
11 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.45 |
1:31.50 |
2:18.70 |
|
3:03.39 |
|
12 |
Emelie Adolfsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
47.16 |
1:36.64 |
2:27.81 |
|
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.27 |
1:13.54 |
1:52.21 |
|
2:29.86 |
|
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.67 |
1:15.14 |
1:54.58 |
|
2:33.22 |
|
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.74 |
1:17.01 |
1:57.65 |
|
2:37.60 |
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.25 |
1:18.95 |
1:59.24 |
|
2:38.03 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.65 |
1:20.27 |
2:02.51 |
|
2:42.72 |
|
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.32 |
1:18.42 |
2:00.73 |
|
2:43.18 |
|
7 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
40.37 |
1:22.99 |
2:07.96 |
|
2:50.15 |
|
8 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
39.42 |
1:22.58 |
2:08.08 |
|
2:51.96 |
|
9 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.69 |
1:25.55 |
2:10.69 |
|
2:55.19 |
|
10 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.90 |
1:25.18 |
2:12.08 |
|
2:55.20 |
|
11 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.87 |
1:26.55 |
2:12.39 |
|
2:56.75 |
|
12 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.94 |
1:27.39 |
2:14.26 |
|
2:58.64 |
|
13 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.53 |
1:28.05 |
2:13.99 |
|
2:58.83 |
|
14 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
44.21 |
1:30.30 |
2:15.84 |
|
2:59.79 |
|
14 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.33 |
1:26.97 |
2:14.14 |
|
2:59.79 |
|
16 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.29 |
1:28.60 |
2:15.09 |
|
3:01.17 |
|
17 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
43.05 |
1:28.86 |
2:17.39 |
|
3:03.75 |
|
18 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.92 |
1:32.17 |
2:19.88 |
|
3:04.99 |
|
19 |
Amanda Heed Nordin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
42.92 |
1:30.23 |
2:19.61 |
|
3:07.24 |
|
20 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.92 |
1:33.04 |
2:20.88 |
|
3:08.02 |
|
21 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:14.07 |
1:31.56 |
2:22.41 |
|
3:08.95 |
|
22 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.70 |
1:31.36 |
2:21.14 |
|
3:09.10 |
|
23 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.43 |
1:31.12 |
2:22.04 |
|
3:10.11 |
|
24 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.94 |
1:35.42 |
2:23.49 |
|
3:10.95 |
|
25 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
44.95 |
1:33.84 |
2:23.97 |
|
3:10.97 |
|
26 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
46.17 |
1:35.78 |
2:25.44 |
|
3:11.60 |
|
27 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.67 |
1:34.89 |
2:25.40 |
|
3:11.67 |
|
28 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
45.31 |
1:35.43 |
2:25.51 |
|
3:13.22 |
|
29 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
50.22 |
1:44.03 |
2:40.51 |
|
3:33.53 |
|
- |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ottilia Hjelmborn |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:20 |
|