Resultater for Vattenfall Swim Cup 2013 Morning UC
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Friday Morning
Results Event 12 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2013 (UC) | Print Date | 13 May 2013 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 09:12 | |||
Organizer | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 10 May 2013 |
Event 12, 4X50m Freestyle Men, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Esbjerg Drenge 1 | 1999 | 18 | 1:53.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.14 | 26.14 | |||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 26.88 | 53.02 | |||||||
Rares Oprescu | 1999 | 29.49 | 1:22.51 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 31.37 | 1:53.88 | |||||||
2 | Svendborg Drenge | 1999 | 14 | 2:00.52 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 30.16 | 57.41 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 32.43 | 1:29.84 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 30.68 | 2:00.52 | |||||||
3 | Lag 1 | 1999 | 12 | 2:00.82 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Anton Widholm | 1999 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 30.54 | 1:00.52 | |||||||
Max Sundberg | 1999 | 30.30 | 1:30.82 | |||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 30.00 | 2:00.82 | |||||||
4 | Esv Frankfurt (oder) 1948 E.v. 1 | 1999 | 10 | 2:02.01 | ||||||
Esv Frankfurt Oder | ||||||||||
Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Tim Julian Steinhorst | 2000 | 33.56 | 1:02.14 | |||||||
Ben Fredrich | 2000 | 31.31 | 1:33.45 | |||||||
Niclas Budek | 1999 | 28.56 | 2:02.01 | |||||||
5 | 3. Mannshaft | 1999 | 8 | 2:07.95 | ||||||
Team Westsachen | ||||||||||
Richard Auerbach | 1999 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Rouven Raths | 1999 | 33.65 | 1:05.04 | |||||||
Fabian Husser | 2000 | 34.36 | 1:39.40 | |||||||
Eric Schneider | 1999 | 28.55 | 2:07.95 | |||||||
6 | Psv Halle E.v. 1 | 1999 | 6 | 2:14.80 | ||||||
Psv Halle E.v | ||||||||||
Niklas Altmann | 1999 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Erik Böttcher | 2000 | 32.22 | 1:03.54 | |||||||
Jan Morten Holm | 1999 | 33.28 | 1:36.82 | |||||||
Sebastian Tutsch | 2000 | 37.98 | 2:14.80 | |||||||
7 | 4. Mannshaft | 2000 | 4 | 2:28.78 | ||||||
Team Westsachen | ||||||||||
Viktor Vladymyrskyy | 2001 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Hannes Donat | 2001 | 37.16 | 1:14.09 | |||||||
Niels Aurich | 2002 | 37.92 | 1:52.01 | |||||||
Florian Riedel | 2000 | 36.77 | 2:28.78 | |||||||
8 | Esbjerg Drenge 2 | 2000 | 2 | 2:32.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Oliver Christensen | 2000 | 34.59 | 1:07.96 | |||||||
Magnus Lundgaard | 2000 | 35.34 | 1:43.30 | |||||||
Nikolai Lund Kühne | 2000 | 49.47 | 2:32.77 | |||||||
Event 12, 4X50m Freestyle Men, Finals 12 years and younger |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Lag 1 | 2001 | 18 | 2:12.36 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Philip Stenberg | 2001 | 32.20 | 1:02.10 | |||||||
Linus Forsgren | 2003 | 35.80 | 1:37.90 | |||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 34.46 | 2:12.36 | |||||||
2 | 5. Mannschaft | 2001 | 14 | 2:15.40 | ||||||
Team Westsachen | ||||||||||
Ludwig Müller | 2001 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Alexander Grösel | 2001 | 34.31 | 1:07.71 | |||||||
Peter Weigelt | 2002 | 35.75 | 1:43.46 | |||||||
Tim Benad | 2001 | 31.94 | 2:15.40 | |||||||
3 | 6. Mannschaft | 2001 | 12 | 2:18.39 | ||||||
Team Westsachen | ||||||||||
Adrian Büttner | 2001 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Christian Eiermann | 2001 | 35.59 | 1:09.95 | |||||||
Arne Degenkolb | 2002 | 33.19 | 1:43.14 | |||||||
Cedric von der Reith | 2002 | 35.25 | 2:18.39 | |||||||
4 | Psv Schwerin 2 | 2002 | 10 | 2:26.41 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Hanno Böckmann | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Lauritz Deh | 2002 | 38.13 | 1:11.29 | |||||||
Fabian Friese | 2001 | 36.48 | 1:47.77 | |||||||
Armin Austinat | 2003 | 38.64 | 2:26.41 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mølby | 2001 | |||||||||
Jakob Grene | 2001 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | DNS | ||||||||
- | Esbjerg Drenge 5 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Parsa Hosini | 2001 | |||||||||
Anders Mose | 2004 | |||||||||
Christian Heide Nielsen | 2002 | |||||||||
Lucas Oprescu | 2004 | DNS | ||||||||
- | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | DSQ | False start 4. swim | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Heide Nielsen | 2002 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.21.01 | Print Date | 13 May 2013 |
Licensed to: Esbjerg Svømmeklub | Print Time | 09:12 |