Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.91 |
|
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
1:31.63 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:33.92 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
1:34.11 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.60 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
+0.89 |
|
1:36.81 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.18 |
(-13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.83 |
|
1:38.35 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.67 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
1:38.51 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
|
1:41.30 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.13 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
|
1:47.18 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.16 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:49.69 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.20 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmine Huttunen |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
|
1:51.38 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.01 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Pynnönen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
1:52.75 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.84 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:54.87 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.62 |
(-12.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:00.22 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:08.48 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+1.10 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.61 |
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.84 |
|
1:19.68 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:22.25 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
|
1:22.36 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:23.16 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.89 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.71 |
|
1:23.60 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:24.12 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
1:28.18 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:31.54 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
+0.86 |
|
1:31.98 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
1:32.11 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:33.09 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:33.19 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.04 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
1:33.27 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.73 |
(-12.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:36.02 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:36.18 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
1:37.58 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.53 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.99 |
|
1:38.22 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.82 |
(-11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
1:39.17 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(-21.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
1:42.83 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.74 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.98 |
|
1:43.84 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.06 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:43.96 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.52 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
1:46.03 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:46.59 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Ruotsalainen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.86 |
|
1:48.04 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.88 |
|
1:48.07 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.26 |
(-9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eerika Romo |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.96 |
|
1:54.02 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:20.38 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.13 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
1:22.55 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.60 |
|
1:22.81 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
1:23.05 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:25.32 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.61 |
|
1:36.33 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.40 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.96 |
|
1:37.04 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:39.62 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.19 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
|
1:40.64 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.19 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.96 |
|
1:53.45 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:33.70 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.56 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
1:36.50 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
1:15.63 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
1:20.01 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
1:22.23 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.86 |
|
1:22.30 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(-9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:22.68 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:23.77 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
1:23.79 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:24.19 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
|
1:24.71 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
1:25.22 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
1:26.37 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
1:29.82 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:31.03 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
1:36.76 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.66 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 18.31.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
1:34.30 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.27 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
1:35.17 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.82 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:35.59 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.65 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:44.07 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.88 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.67 |
|
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
1:13.37 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.62 |
|
1:15.25 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:20.81 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:21.80 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:21.80 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:28.09 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:28.38 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:29.12 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Autero |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.94 |
|
1:34.52 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:34.70 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:39.74 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
|
1:50.79 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.43 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
|
1:12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.85 |
|
1:13.91 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
1:21.09 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.16 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.64 |
|
1:21.71 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
1:22.97 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:28.28 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
1:33.88 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vili Sakko |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
1:15.65 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.82 |
|
1:16.03 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.63 |
|
1:18.44 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.93 |
|
1:21.21 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.09 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:27.76 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.24 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.82 |
|
1:30.59 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.58 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.78 |
|
1:10.96 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
1:13.97 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.66 |
|
1:13.99 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
|
1:14.49 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.70 |
|
1:20.06 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
1:25.54 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 18.50.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
10:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
10:14.71 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.66 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
10:58.76 |
+48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.77 |
|
12:10.44 |
+1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.71 |
|
9:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:50.31 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
|
10:16.49 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:27.84 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
9:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.99 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
11:27.92 |
+1:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
11:41.95 |
+2:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 19.31.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.90 |
|
10:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:57.93 |
(-12.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.74 |
|
11:40.29 |
+55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.81 |
|
12:55.38 |
+2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
9:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.26 |
(-20.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.67 |
|
9:14.48 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.93 |
(-21.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.91 |
|
9:48.13 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:55.38 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
10:33.72 |
+1:19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.75 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.69 |
|
10:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:12.48 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 19.45.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
1:11.54 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
1:11.77 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:13.23 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.90 |
|
1:13.27 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.84 |
|
1:15.82 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:16.64 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.88 |
|
1:17.50 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:17.68 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elissa Ylikopsa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:18.89 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:19.15 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+1.02 |
|
1:19.70 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:22.19 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.88 |
|
1:22.48 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:22.51 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
1:23.63 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:24.99 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
+0.86 |
|
1:25.14 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
1:25.54 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:27.13 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.98 |
|
1:29.05 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:29.05 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.95 |
|
1:29.14 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
+0.90 |
|
1:30.11 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.18 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:31.85 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+1.00 |
|
1:32.61 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:33.72 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.59 |
|
1:36.54 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:36.75 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
1:37.59 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+1.06 |
|
1:37.62 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.38 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.02 |
|
1:38.53 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.25 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sara Pynnönen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
|
1:42.33 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.08 |
|
1:45.74 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.37 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
|
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.94 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:06.19 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.83 |
|
1:06.73 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.61 |
|
1:06.94 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
1:07.08 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
1:07.54 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:08.66 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:09.49 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:09.51 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.72 |
|
1:12.04 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.68 |
|
1:14.94 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
1:14.99 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.97 |
|
1:16.26 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
1:16.62 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Ruotsalainen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
1:17.88 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
+0.87 |
|
1:18.18 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.92 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
1:18.35 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
+0.85 |
|
1:19.45 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:19.86 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
1:20.14 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.77 |
|
1:20.85 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marika Räsänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.97 |
|
1:21.14 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:21.60 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
|
1:22.39 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
|
1:23.31 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
1:23.83 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:24.32 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:27.21 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.14 |
(-16.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
|
1:32.61 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.06 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.92 |
|
1:36.47 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.23 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:03.73 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:04.22 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:04.62 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:05.03 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.84 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:05.09 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:05.63 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
1:07.98 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
|
1:08.39 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.81 |
|
1:09.73 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.63 |
|
1:14.51 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.98 |
|
1:15.54 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
|
1:16.66 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.24 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
1:17.53 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
1:17.77 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:18.72 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Juvonen |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
1:19.13 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
1:20.82 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.93 |
|
1:21.48 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:27.37 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.90 |
|
1:04.73 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
1:05.49 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
|
1:07.85 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
1:08.73 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.85 |
|
1:09.23 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:09.88 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.81 |
|
1:10.72 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:11.66 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.87 |
|
1:11.94 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
1:12.36 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:12.62 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:16.30 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumi Arajuuri |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
1:18.88 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
1:20.33 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Nokikuru |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:21.17 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
1:00.25 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
1:01.42 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.70 |
|
1:05.00 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Auri Korpaeus |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.73 |
|
1:05.84 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:06.29 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.93 |
|
1:06.41 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
1:07.22 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:09.56 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:09.90 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
1:10.02 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:16.45 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:21.11 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:21.56 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:21.99 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.83 |
|
1:23.74 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.25 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
|
1:30.33 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.19 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
1:30.48 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:31.32 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.56 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.86 |
|
1:36.24 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.38 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
1:37.84 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.08 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
1:38.65 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.21 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.81 |
|
1:44.78 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.15 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+1.17 |
|
1:51.79 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 10.43.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:13.32 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
1:13.50 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
|
1:13.78 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.04 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
1:14.01 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
1:14.44 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
|
1:15.02 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:16.79 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
|
1:17.83 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:19.41 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:19.55 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
1:21.51 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:23.03 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:26.27 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.35 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:27.67 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+1.01 |
|
1:31.41 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
1:43.93 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.09 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
58.70 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.74 |
|
1:01.41 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:03.83 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:05.22 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:05.52 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
|
1:06.72 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:08.23 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:09.35 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:09.96 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:11.59 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:12.02 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.87 |
|
1:13.26 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
1:13.80 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Väisänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.90 |
|
1:15.55 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nuutti Leppänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
1:17.33 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
1:20.23 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.94 |
|
1:21.14 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.78 |
|
1:22.07 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
1:23.57 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Helenius |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:27.91 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.29 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
58.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
59.46 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:00.42 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Sakko |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.87 |
|
1:08.01 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
|
1:08.18 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.91 |
|
1:11.66 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
1:13.48 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
1:15.01 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:30.43 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.73 |
|
56.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.77 |
|
56.95 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
57.20 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.51 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.70 |
|
58.08 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:00.10 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
|
1:01.32 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.80 |
|
1:01.38 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
1:02.75 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.87 |
|
1:03.65 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.96 |
|
1:04.78 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
1:05.79 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.77 |
|
1:07.77 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:08.44 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.86 |
|
1:13.34 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
56.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.80 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
|
56.97 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.66 |
|
59.78 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.68 |
|
59.95 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
1:00.28 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.71 |
|
1:01.47 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.51 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
1:09.08 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.33 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
1:11.86 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:15.02 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:15.07 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:15.38 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:16.21 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
1:19.46 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.87 |
|
1:19.71 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
1:21.57 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
1:22.34 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
1:22.72 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:23.83 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.89 |
|
1:25.97 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:25.99 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.90 |
|
1:26.71 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
1:32.77 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.09 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:38.16 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.10 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.93 |
|
1:41.71 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.35 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 11.16.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T12,13,14,15 200m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
|
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.99 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+1.01 |
|
2:40.35 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
2:44.04 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.68 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.74 |
|
2:44.80 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.51 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
2:45.90 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
2:47.47 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
|
3:07.03 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.94 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
3:11.55 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T12,13,14,15 200m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.63 |
|
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T12,13,14,15 200m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.34 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.78 |
|
2:29.95 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.05 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:36.89 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.61 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
2:48.29 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.33 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
2:58.94 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T12,13,14,15 200m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.67 |
|
2:32.36 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.34 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.62 |
|
2:46.60 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
2:51.72 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.64 |
|
2:52.49 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.82 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.70 |
|
2:52.87 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.71 |
|
2:54.12 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.93 |
|
2:56.81 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
|
3:10.05 |
+42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 11.34.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P13,14,15,16 200m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.84 |
|
2:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.74 |
(-25.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P13,14,15,16 200m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.59 |
|
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.81 |
|
2:34.61 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.33 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P13,14,15,16 200m SU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+1.08 |
|
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.87 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
2:18.29 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.93 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
|
2:24.66 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.08 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.61 |
|
2:28.89 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P13,14,15,16 200m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.89 |
|
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.26 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
2:25.99 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
2:32.38 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
|
2:35.83 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
2:36.65 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.57 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.82 |
|
2:37.53 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
2:45.03 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
2:47.48 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.41 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
2:48.90 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
2:50.54 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
2:55.64 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.90 |
|
2:57.20 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:59.68 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 11.51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 11.51.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T10,11,12-15 50m PU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
43.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.27 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
44.06 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
|
44.95 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.78 |
|
49.12 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
|
49.13 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
|
54.72 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T10,11,12-15 50m PU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.69 |
|
33.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
36.14 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.81 |
|
37.52 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.83 |
|
38.31 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
39.26 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.30 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.95 |
|
39.38 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
42.12 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
43.56 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
43.89 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elissa Ylikopsa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
|
43.95 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
46.14 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
47.01 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
47.30 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
49.81 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.01 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+1.02 |
|
51.59 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
51.99 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T10,11,12-15 50m PU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
29.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
|
30.70 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
31.15 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
32.07 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
33.24 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
33.62 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.88 |
|
33.93 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.76 |
|
33.93 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nella Honkanen |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
34.22 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
34.43 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
34.62 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Auri Korpaeus |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
34.82 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
34.99 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
35.39 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
35.80 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
|
36.50 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
37.42 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
|
37.47 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.87 |
|
37.59 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
38.30 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
38.36 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.93 |
|
39.00 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.58 |
|
39.34 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
39.96 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
|
40.13 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Juvonen |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.94 |
|
40.69 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
40.70 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
40.72 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Riina Jungell |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.82 |
|
40.89 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
41.37 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
41.70 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
|
41.77 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aino Nokikuru |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
43.49 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lumi Arajuuri |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
43.63 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
43.99 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexandra Ruotsalainen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.90 |
|
47.13 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.98 |
|
55.52 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12.22.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
37.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
38.10 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
38.65 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.66 |
|
41.20 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
41.36 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
42.63 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
43.02 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
44.08 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
44.90 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
45.03 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.73 |
|
45.73 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
48.94 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
49.58 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
50.22 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
37.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
37.84 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
|
39.98 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
|
40.39 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.80 |
|
40.39 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.79 |
|
41.74 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.98 |
|
42.84 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
|
43.77 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
45.45 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
46.64 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
47.24 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.05 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Pihlaja |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
49.27 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+1.04 |
|
51.46 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.69 |
|
26.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
27.23 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
27.31 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
27.61 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
28.90 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
29.02 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
|
29.22 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.72 |
|
29.92 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
30.19 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
30.46 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
|
30.84 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.76 |
|
31.29 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
31.72 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.76 |
|
31.85 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
34.54 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
35.19 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
35.25 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
35.99 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
36.21 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
36.71 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.94 |
|
36.77 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.78 |
|
37.05 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
|
37.10 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.76 |
|
37.30 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matias Väisänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.86 |
|
38.15 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
40.15 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
41.27 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.63 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
43.43 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.78 |
|
45.62 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.08 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12.36.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 400m SKU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.63 |
|
5:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.08 |
(-18.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
5:29.80 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.57 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.83 |
|
5:33.11 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.85 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
5:33.92 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.93 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.73 |
|
6:07.48 |
+42.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.25 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 400m SKU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 PU yhden käden käännös |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 400m SKU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.77 |
|
5:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.84 |
(-12.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
5:26.87 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.77 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.75 |
|
5:30.21 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.97 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.77 |
|
5:34.11 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.92 |
(-8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
5:57.49 |
+46.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.08 |
(-13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 kädet eriaikaisesti seinään |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T12,13,14,15 400m SKU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
5:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.76 |
|
5:54.04 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.87 |
|
6:01.58 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.69 |
|
6:05.10 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+1.04 |
|
6:35.58 |
+57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
6:36.91 |
+59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 PU yhden käden käännös |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12.57.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P13,14,15,16 400m SKU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
6:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.96 |
(-14.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 13.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P13,14,15,16 400m SKU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
5:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.68 |
|
5:21.61 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.92 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.54 |
|
5:29.62 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.32 |
(-43.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
|
5:36.79 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 13.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P13,14,15,16 400m SKU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
4:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.10 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
5:00.75 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.74 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.63 |
|
5:25.31 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.85 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.62 |
|
5:33.46 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 13.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P13,14,15,16 400m SKU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
5:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
5:33.91 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
5:37.39 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
|
5:54.46 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
|
5:58.63 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 13.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13.20.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
2:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
3:02.76 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.91 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
|
3:07.96 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.06 |
(-13.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
3:09.15 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
3:14.04 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
3:20.41 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.81 |
|
3:26.86 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.06 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
3:37.16 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.84 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 17.31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.53 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:20.66 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.38 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
2:22.98 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.16 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
2:23.27 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.86 |
(-13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.92 |
|
2:24.96 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.02 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
2:28.96 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.91 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
|
2:34.88 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.32 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.62 |
|
2:40.01 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.74 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.96 |
|
2:47.31 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.62 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:50.71 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.10 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
2:52.21 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.62 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
|
3:00.10 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 17.31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.71 |
|
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.50 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
|
2:23.95 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.45 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
2:25.07 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.47 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
2:33.86 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.08 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:37.25 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.32 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
2:39.20 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
2:39.56 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.78 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
2:50.13 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.90 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 17.31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
2:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.02 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
2:13.78 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.12 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.86 |
|
2:24.93 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.58 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:27.00 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.89 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
2:46.06 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.51 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 17.31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
2:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.65 |
|
2:20.63 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.94 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.59 |
|
2:23.80 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.51 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.77 |
|
2:25.01 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
2:25.61 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.46 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
2:26.48 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.00 |
(-32.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
2:29.46 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.44 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.71 |
|
2:30.13 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.31 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.01 |
|
2:32.09 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.40 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
2:32.52 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:32.97 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.91 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+1.04 |
|
2:35.64 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.91 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.77 |
|
2:36.75 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
2:40.29 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.94 |
(-13.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
2:44.97 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
2:45.66 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.57 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.95 |
|
2:46.08 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
+0.85 |
|
2:46.90 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.44 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
2:47.30 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.62 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
+0.69 |
|
2:48.02 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.09 |
(-24.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
+0.92 |
|
2:50.20 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:52.14 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.90 |
|
2:55.14 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.98 |
|
3:27.18 |
+1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.88 |
|
3:39.66 |
+1:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 17.31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 17.32.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P11,13,14,15,16 200m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.89 |
|
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.11 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
2:40.14 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.39 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
2:42.30 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.62 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
2:43.29 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.54 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
2:52.13 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.02 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
2:53.09 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.69 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
2:56.80 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.25 |
(-15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
2:57.01 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
2:58.50 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.07 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+1.01 |
|
3:14.22 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P11,13,14,15,16 200m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.96 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
2:10.77 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.12 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
2:26.62 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.30 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
2:27.30 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
2:27.44 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.11 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
|
2:40.06 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
|
2:43.80 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.84 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
|
2:44.34 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P11,13,14,15,16 200m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.73 |
|
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.70 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.80 |
|
2:06.82 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.43 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
2:06.85 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.59 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.67 |
|
2:06.90 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.10 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.88 |
|
2:14.50 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.71 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.69 |
|
2:14.66 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.26 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+1.24 |
|
2:20.02 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.87 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
2:21.12 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.53 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.89 |
|
2:22.64 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.71 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
|
2:24.43 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
2:24.94 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.99 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
2:35.39 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.72 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P11,13,14,15,16 200m VU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
2:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.62 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
2:11.60 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.22 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
2:30.62 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.49 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P11,13,14,15,16 200m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.93 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
2:09.75 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.81 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.83 |
|
2:15.64 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.31 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
2:20.46 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.91 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
2:21.91 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-18.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
2:22.08 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.94 |
|
2:30.45 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.12 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
2:33.30 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.84 |
|
2:33.86 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
2:33.93 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.61 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:37.18 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.95 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
|
2:37.93 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.55 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
2:39.70 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.93 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.98 |
|
2:40.44 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
2:41.69 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.14 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
+0.83 |
|
2:55.08 |
+47.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.06 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.88 |
|
2:56.08 |
+48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
2:59.45 |
+52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 18.04.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T10,11,12-15 50m RU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.86 |
|
50.82 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.96 |
|
50.88 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.74 |
|
52.67 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.93 |
|
52.67 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
|
52.69 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.19 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
53.10 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+1.04 |
|
56.65 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
58.18 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.97 |
|
59.25 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.80 |
|
59.27 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.64 |
|
59.29 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
|
59.69 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T10,11,12-15 50m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
42.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
42.56 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.84 |
|
42.81 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.78 |
|
43.09 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.82 |
|
44.32 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
47.27 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.65 |
|
48.89 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
48.92 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
+0.89 |
|
51.40 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Pynnönen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
52.95 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.85 |
|
53.70 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
53.91 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.19 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.77 |
|
54.14 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.49 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
|
54.35 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.06 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.93 |
|
55.97 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.95 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.82 |
|
56.29 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
57.00 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.92 |
|
1:01.59 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+1.03 |
|
1:04.32 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T10,11,12-15 50m RU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.74 |
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
34.64 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
36.29 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
36.88 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
|
37.19 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
37.42 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
37.80 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.80 |
|
38.23 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
38.27 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
38.69 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.77 |
|
38.70 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.58 |
|
38.71 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
38.99 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
39.10 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
39.10 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
39.54 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
40.36 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
40.53 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
43.03 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.59 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.86 |
|
43.36 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.88 |
|
43.67 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
44.50 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
44.57 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
44.82 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.43 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.80 |
|
45.18 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
45.24 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
46.12 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.23 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.84 |
|
46.36 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.95 |
|
47.12 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.93 |
|
47.47 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
47.56 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
47.61 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
48.58 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.64 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aino Nokikuru |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
|
48.63 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.34 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
49.08 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.91 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
49.54 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.30 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Eerika Romo |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+1.11 |
|
49.84 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lumi Arajuuri |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.78 |
|
50.15 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexandra Ruotsalainen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
50.37 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marika Räsänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.97 |
|
52.33 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
|
53.38 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
59.57 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.94 |
|
1:04.96 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 18.26.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
|
43.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.48 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
44.75 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.31 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
46.45 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
48.27 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.28 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
48.56 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
49.37 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.06 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
49.66 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.83 |
|
49.76 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.89 |
|
51.02 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
|
52.62 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.86 |
|
57.15 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.97 |
|
1:07.56 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.79 |
|
43.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.65 |
|
43.47 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
43.60 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
44.03 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.79 |
|
46.14 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.83 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
47.09 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.25 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.74 |
|
47.35 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
49.27 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.70 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
52.18 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.23 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
53.52 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
|
58.84 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.96 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.62 |
|
30.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.83 |
|
33.09 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
33.18 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
|
33.21 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
33.84 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
34.20 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.65 |
|
34.39 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
|
35.81 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
|
35.90 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.80 |
|
36.24 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
38.33 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
39.00 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
40.20 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
40.65 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
41.42 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
41.80 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
43.70 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
45.87 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nuutti Leppänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
47.13 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leo Helenius |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.69 |
|
48.83 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Autero |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 18.35.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T11,12,13,14,15 100m PU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
1:25.44 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.93 |
|
1:27.25 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.91 |
|
1:30.50 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.87 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:37.83 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.42 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T11,12,13,14,15 100m PU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:16.01 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.86 |
|
1:19.89 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.69 |
|
1:20.98 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.52 |
(-13.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.75 |
|
1:21.36 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(-15.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
1:26.52 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.98 |
|
1:28.24 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
1:30.58 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
1:31.24 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:44.13 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.28 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T11,12,13,14,15 100m PU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
1:10.03 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:11.51 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
1:14.35 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.94 |
|
1:18.03 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:20.06 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.65 |
|
1:26.88 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(-14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:33.13 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.90 |
|
1:35.83 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.65 |
(-13.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.87 |
|
1:44.91 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T11,12,13,14,15 100m PU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
|
1:17.35 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:22.81 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Lehtonen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.86 |
|
1:23.94 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:24.87 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(-15.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T11,12,13,14,15 100m PU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
1:07.08 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:11.12 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
1:18.38 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:23.80 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.07 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:38.37 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 19.07.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P12,13,14,15,16 100m PU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.83 |
|
1:21.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.21 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:33.20 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.69 |
|
1:38.32 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.96 |
|
1:39.06 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P12,13,14,15,16 100m PU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
|
1:06.36 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.67 |
|
1:08.72 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:10.82 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:20.19 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
1:22.54 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:22.98 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
|
1:24.72 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
1:25.63 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.96 |
(-15.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Väisänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
|
1:31.73 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.10 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
1:32.52 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P12,13,14,15,16 100m PU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:18.00 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P12,13,14,15,16 100m PU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.77 |
|
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
|
1:12.59 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
|
1:14.46 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P12,13,14,15,16 100m PU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.66 |
|
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
1:01.51 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:02.31 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:03.17 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.69 |
|
1:03.39 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
|
1:03.79 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.65 |
|
1:08.04 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.64 |
|
1:08.19 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:09.84 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
1:10.47 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
|
1:11.28 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
1:22.20 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 19.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 19.23.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T11,12,13,14,15 400m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
5:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.09 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
5:36.88 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
6:00.31 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
+0.98 |
|
6:18.55 |
+1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
6:20.07 |
+1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.93 |
|
6:22.01 |
+1:03.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:21.51 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 10.40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T11,12,13,14,15 400m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
4:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.44 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
4:59.02 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.09 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.70 |
|
4:59.15 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.05 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.88 |
|
5:05.10 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.34 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.83 |
|
5:11.12 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.17 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
|
5:13.86 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.89 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
5:14.30 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.06 |
(-19.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
|
5:15.44 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.82 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
5:22.51 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.31 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
5:24.25 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.80 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
|
5:44.21 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.64 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
+0.92 |
|
5:45.85 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.45 |
(-15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.98 |
|
5:54.79 |
+58.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.66 |
(+8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.84 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 10.40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T11,12,13,14,15 400m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
4:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.85 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
|
4:58.14 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.74 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
4:59.47 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.39 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
5:14.32 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.29 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.82 |
|
5:21.65 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.54 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
|
5:49.72 |
+52.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.25 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 10.40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T11,12,13,14,15 400m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.72 |
|
4:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.13 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
|
5:02.35 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.61 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
5:23.81 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.06 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
5:35.73 |
+50.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.52 |
(+9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
5:48.75 |
+1:03.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.61 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 10.40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T11,12,13,14,15 400m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
4:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.30 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
5:08.04 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
5:11.53 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.84 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
5:35.10 |
+58.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.13 |
(-18.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 10.40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 10.40.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
5:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.40 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
5:39.36 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.19 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
|
5:54.82 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.59 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
4:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.25 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.67 |
|
4:36.55 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.20 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
4:51.13 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.98 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
4:52.62 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.93 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
4:52.72 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.41 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
5:25.34 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
5:26.24 |
+53.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.32 |
(-17.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
5:37.13 |
+1:03.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.97 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
5:40.85 |
+1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
5:58.41 |
+1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
5:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.54 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
|
5:45.77 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.23 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
6:03.05 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.59 |
|
4:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.96 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.69 |
|
4:36.75 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.35 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
4:45.32 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.35 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
|
4:48.14 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.31 |
(-19.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.86 |
|
4:50.42 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.74 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
5:05.08 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.13 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
5:11.48 |
+40.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.72 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P12,13,14,15,16 400m VU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
4:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.74 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
4:31.54 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.76 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.86 |
|
4:43.06 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.11 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11.15.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.12 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
1:34.74 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:37.25 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.38 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:37.92 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
|
1:38.20 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
|
1:40.12 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.89 |
(-20.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
1:43.85 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
|
1:48.02 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.86 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.72 |
|
1:50.27 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.13 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 käsien palautus ei veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
|
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.78 |
|
1:21.99 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:23.34 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
1:25.41 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.90 |
|
1:27.58 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.08 |
(-14.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
1:28.07 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:30.39 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:33.53 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:34.54 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:35.18 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
1:38.36 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:40.02 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:43.28 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:43.90 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
+0.87 |
|
1:44.20 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+1.03 |
|
1:48.06 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.94 |
|
1:53.75 |
+32.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.22 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 yhden käden kosketus |
|
|
|
|
- |
|
Jasmine Huttunen |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11,12-15 100m SKU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.64 |
|
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:08.58 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:11.65 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(-10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:14.74 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:15.56 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
1:15.95 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-12.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
1:16.24 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
1:17.88 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:18.13 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:18.61 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
1:19.30 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:22.09 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nella Honkanen |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
1:22.52 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.15 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
|
1:22.84 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
1:23.00 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:24.34 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
1:24.63 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
|
1:26.24 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.04 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
1:26.91 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.86 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.90 |
|
1:27.36 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:27.52 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.85 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
1:28.61 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.91 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
1:28.69 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kiti Nurmi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.71 |
|
1:28.74 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
1:29.82 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.70 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
1:30.76 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotta Juvonen |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.87 |
|
1:30.85 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.44 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
1:30.98 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.03 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:31.04 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+1.04 |
|
1:31.50 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:31.88 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.18 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
1:32.22 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Riina Jungell |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.82 |
|
1:33.89 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.60 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
|
1:34.09 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.97 |
|
1:34.14 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
1:34.38 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.55 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.77 |
|
1:36.16 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.09 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.90 |
|
1:37.73 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
|
1:39.34 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.74 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
1:41.59 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.91 |
|
1:56.54 |
+48.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.17 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+1.04 |
|
1:59.49 |
+51.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.27 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Nokikuru |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 käsien palautus ei veden pinnalle |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11.41.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.77 |
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(-16.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:25.37 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.69 |
|
1:25.46 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.84 |
|
1:28.07 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
1:28.42 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.84 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:29.97 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
1:31.60 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.01 |
(-14.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
1:34.43 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:34.51 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.30 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
1:42.03 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:46.01 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.36 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.78 |
|
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
1:23.17 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.76 |
|
1:23.90 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:26.78 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:28.01 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
|
1:28.27 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-15.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
1:31.34 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:34.36 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:36.02 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.71 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.94 |
|
1:39.82 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.73 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:41.85 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.41 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Pihlaja |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
1:44.40 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
1:09.49 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
1:09.66 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.72 |
|
1:09.87 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.67 |
|
1:10.28 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.72 |
|
1:10.57 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.12 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:11.98 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:16.03 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
1:17.19 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.80 |
|
1:19.19 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
|
1:19.91 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
1:20.85 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
1:21.37 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
1:21.61 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
1:25.62 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
1:25.74 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
1:27.08 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
1:27.13 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
|
1:35.58 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11.50.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.71 |
|
42.08 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.81 |
|
43.89 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.88 |
|
44.05 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.73 |
|
44.22 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
44.54 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
|
45.69 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.81 |
|
45.83 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.31 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
|
47.40 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
47.50 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+1.06 |
|
48.37 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.87 |
|
48.90 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.87 |
|
49.32 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.96 |
|
49.70 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.11 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
50.25 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.13 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
|
52.06 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
1:03.06 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.75 |
|
37.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
38.52 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
|
39.82 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.02 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.88 |
|
40.10 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.82 |
|
40.18 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.83 |
|
41.53 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
42.90 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
42.94 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
43.29 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
43.30 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
44.19 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.45 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
46.41 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
+1.01 |
|
46.48 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
47.35 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.85 |
|
47.59 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
47.62 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.87 |
|
49.00 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.92 |
|
49.02 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
+0.83 |
|
51.27 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.36 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Jasmine Huttunen |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
31.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
31.82 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.69 |
|
32.84 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.73 |
|
32.99 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
33.09 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
33.12 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.59 |
|
33.17 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.85 |
|
33.93 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
34.34 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.64 |
|
35.30 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
36.30 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(-9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
36.35 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
36.42 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.74 |
|
37.26 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
|
37.32 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.97 |
|
37.92 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
38.52 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
39.17 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
|
39.20 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
|
39.98 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.84 |
|
40.29 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+1.09 |
|
40.69 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.22 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
|
40.72 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
40.99 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.02 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
41.42 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Juvonen |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.89 |
|
41.59 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
41.60 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.81 |
|
42.40 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.54 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
43.58 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
45.77 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.81 |
|
46.05 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.82 |
|
49.40 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
50.65 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eerika Romo |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
52.58 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 12.16.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.84 |
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
|
40.24 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.90 |
|
40.31 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.92 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
41.23 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
41.28 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
42.94 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.93 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
43.77 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
44.81 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.85 |
|
47.28 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.63 |
|
47.44 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.01 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.61 |
|
48.20 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
49.00 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
49.04 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.86 |
|
49.18 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.89 |
|
38.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.73 |
|
39.17 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+1.28 |
|
41.02 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
47.34 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
52.93 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+1.03 |
|
28.50 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
29.90 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
31.26 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
|
31.49 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.78 |
|
31.85 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.64 |
|
32.14 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
34.99 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.68 |
|
35.11 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
35.60 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
|
36.53 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
|
40.49 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+1.02 |
|
45.34 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
46.00 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 12.25.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.12 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
2:57.47 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.95 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
2:57.77 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.62 |
(-15.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.92 |
|
3:02.30 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.68 |
(-35.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.63 |
|
3:04.19 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.42 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
3:07.94 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
3:15.26 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.11 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
3:26.95 |
+46.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.48 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.90 |
|
3:27.38 |
+47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+1.01 |
|
3:32.13 |
+52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
3:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.91 |
(-9.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.74 |
|
3:10.05 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.75 |
(+10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.64 |
|
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.77 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
|
2:48.41 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.18 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
|
2:57.55 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.93 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
3:02.49 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.67 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
|
3:03.47 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.40 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
3:09.49 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.56 |
(+11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
3:12.14 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.10 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
3:15.85 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.17 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.66 |
|
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.59 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.70 |
|
2:58.07 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.26 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.81 |
|
2:59.71 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
3:01.03 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
|
3:06.64 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.72 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.80 |
|
3:08.38 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
+0.89 |
|
3:19.16 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
3:19.34 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
3:21.63 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
3:25.50 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
3:28.81 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
|
3:29.13 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
|
3:35.20 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 12.50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 12.51.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.47 |
(-11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.72 |
|
2:47.53 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.12 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
3:00.94 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.16 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
|
3:02.92 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.52 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
2:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.31 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
|
2:45.42 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.98 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
2:46.53 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.81 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
|
2:50.52 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.89 |
|
3:02.95 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.11 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.69 |
|
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.90 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
|
2:33.37 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.82 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
2:41.33 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
|
2:42.27 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.73 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.62 |
|
2:53.57 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.10 |
(-12.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:54.17 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.41 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
3:15.35 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.34 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
2:42.95 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.51 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.65 |
|
2:45.67 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
2:51.48 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
2:56.75 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.34 |
(-20.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
3:12.05 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.69 |
(-11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
3:13.39 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
3:13.50 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.70 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
|
3:13.71 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
3:27.53 |
+50.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.59 |
(-12.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
3:28.04 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13.12.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.77 |
|
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.22 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
2:58.12 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.02 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
2:58.74 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.92 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
2:59.02 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.46 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elissa Ylikopsa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
3:09.32 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
3:10.75 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.31 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
3:21.45 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.72 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.92 |
|
3:28.54 |
+38.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.29 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.42 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
2:41.80 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.88 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
2:42.31 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.74 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
2:42.39 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.47 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:42.48 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:45.43 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.98 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.74 |
|
2:46.16 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.08 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
2:50.66 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.42 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.73 |
|
2:51.72 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.09 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
2:55.88 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.39 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
|
3:00.05 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.62 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
|
3:01.56 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.77 |
(-12.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.86 |
|
3:04.66 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.96 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
3:05.69 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.89 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
3:16.62 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.67 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
3:17.53 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.53 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
3:24.18 |
+48.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.70 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 yhden käden kosketus käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 yhden käden kosketus |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.77 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
2:38.43 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.02 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
2:39.86 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.47 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
|
2:45.46 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.83 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
2:47.29 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.25 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
2:49.95 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.75 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
2:55.84 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.21 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
|
3:03.36 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
3:04.91 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.17 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.57 |
|
3:05.62 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.98 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
3:10.27 |
+39.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
|
3:14.86 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.62 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
- |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.74 |
|
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.69 |
|
2:40.10 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.05 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
|
2:50.40 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
2:54.42 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.07 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
3:03.04 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.88 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.70 |
|
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.50 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
|
2:27.07 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.06 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
2:48.22 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.75 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
2:48.50 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
2:49.60 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.31 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
2:57.35 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.29 |
(+10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10,11,12,13,14,15 200m SKU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
|
3:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.39 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
3:18.82 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 16.36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 16.38.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
|
2:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.00 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
3:02.33 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.29 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
3:04.70 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.47 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.85 |
|
3:09.22 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.62 |
(-20.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
3:09.44 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
|
3:21.44 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.24 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
3:23.87 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.03 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.42 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.70 |
|
2:25.80 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.94 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
2:32.01 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.94 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
2:34.42 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.87 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
2:39.14 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.16 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
|
2:41.41 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.17 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
2:41.58 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.48 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
2:42.50 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.15 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
2:48.69 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.49 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.66 |
|
2:49.63 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
|
2:58.73 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
|
2:59.74 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
|
3:01.25 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.61 |
|
3:05.54 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.16 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
3:06.30 |
+44.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.74 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
3:07.99 |
+46.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.70 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
3:08.74 |
+47.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.55 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
3:11.10 |
+49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
|
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.98 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
2:28.44 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.23 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.77 |
|
2:36.51 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.36 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
|
2:33.36 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.87 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.95 |
|
2:40.90 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.64 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.65 |
|
2:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.67 |
|
2:19.10 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.01 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
|
2:20.40 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.81 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
2:20.92 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
2:28.34 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.72 |
|
2:32.86 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.76 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
|
2:33.92 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.65 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
2:57.99 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
3:02.76 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.84 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
|
3:10.42 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
3:12.47 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
3:17.91 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.58 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.70 |
|
3:23.13 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 eriaikainen käsiveto |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 uintia selällään |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 17.05.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T13,14,15 200m PU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.49 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.83 |
|
2:44.76 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
2:53.27 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.65 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
3:10.77 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.39 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enni Falk |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.88 |
|
3:53.08 |
+1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T13,14,15 200m PU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.73 |
|
3:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.34 |
(+10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T13,14,15 200m PU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
2:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.04 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.77 |
|
2:32.95 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.45 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.83 |
|
2:35.56 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.15 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.75 |
|
2:41.95 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.73 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.95 |
|
2:50.81 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 17.15.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T10,11,12-15 50m VU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.86 |
|
34.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
|
35.77 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
36.75 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.83 |
|
37.14 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
|
37.51 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
|
38.12 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.71 |
|
38.65 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
|
38.78 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.92 |
|
40.09 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
40.29 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.72 |
|
40.54 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.55 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
41.79 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.66 |
|
42.90 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.78 |
|
43.39 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.89 |
|
43.90 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Venla Pasanen |
2011 |
Vanders |
+0.97 |
|
46.07 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-30.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.92 |
|
46.87 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+1.12 |
|
51.87 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T10,11,12-15 50m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
33.20 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
34.48 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.93 |
|
35.14 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.76 |
|
35.37 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.88 |
|
35.59 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.84 |
|
36.35 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.67 |
|
36.94 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.80 |
|
37.11 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
37.91 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
38.86 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
+0.85 |
|
39.09 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+1.17 |
|
39.33 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
|
40.41 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
+0.75 |
|
40.42 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
41.68 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Charlotta Laakso |
2010 |
Vanders |
+0.90 |
|
42.44 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Pynnönen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
42.85 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.93 |
|
44.53 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T10,11,12-15 50m VU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
28.85 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.93 |
|
28.98 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
29.06 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
|
29.12 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
29.43 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Auri Korpaeus |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
|
29.67 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
29.99 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.85 |
|
30.27 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
|
30.29 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
30.34 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
|
30.65 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.76 |
|
30.89 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.71 |
|
31.10 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nella Honkanen |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
31.34 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.80 |
|
31.38 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
32.47 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
32.62 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
32.66 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Hirvonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
32.76 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
32.97 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
33.18 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nea Mäkelä |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
33.37 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
34.27 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
34.44 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
|
34.82 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
35.02 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.84 |
|
35.12 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
35.14 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maija Kuisma |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.56 |
|
35.34 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
35.87 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.83 |
|
36.03 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
36.11 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
36.17 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marika Räsänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+1.02 |
|
37.51 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
38.77 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.89 |
|
42.85 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+1.03 |
|
44.87 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
45.12 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eerika Romo |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.98 |
|
50.59 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 17.45.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
32.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.76 |
|
32.56 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
33.65 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
|
34.13 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
34.38 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.90 |
|
35.00 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
35.34 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
35.54 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
36.90 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
37.33 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
37.40 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
37.47 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
37.83 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
+0.89 |
|
38.37 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
38.40 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.83 |
|
39.14 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
41.19 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.50 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
|
41.76 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.66 |
|
43.10 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.92 |
|
44.99 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
32.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.87 |
|
33.87 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Anttila |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
33.89 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
34.91 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.71 |
|
37.31 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
37.82 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
38.48 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
38.82 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Pihlaja |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
39.16 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
45.21 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
25.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.72 |
|
25.99 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
26.20 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
26.40 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
26.60 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.64 |
|
26.84 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.80 |
|
27.21 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
|
27.46 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.80 |
|
28.14 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
29.18 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
29.28 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
29.61 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.97 |
|
29.65 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.70 |
|
29.95 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
|
30.24 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.70 |
|
30.67 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
30.68 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
31.13 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
31.80 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
32.32 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sami Tolonen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.76 |
|
32.43 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.83 |
|
32.94 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
33.59 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matias Väisänen |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
|
33.77 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
10.8 kello kädessä |
|
|
|
|
- |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 17.56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 17.57.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T11,12,13,14,15 100m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
|
1:23.93 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:24.99 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
1:25.06 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.80 |
|
1:27.29 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:29.53 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
1:31.63 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
1:33.25 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:34.11 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.83 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
1:35.06 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.23 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.90 |
|
1:39.52 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.02 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
1:40.31 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.24 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
1:41.11 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:41.36 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.46 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:41.83 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.82 |
|
1:42.93 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:46.64 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.40 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
|
1:47.63 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Charlotta Laakso |
2010 |
Vanders |
+0.98 |
|
1:53.33 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.62 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T11,12,13,14,15 100m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.62 |
|
1:11.19 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
|
1:14.53 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
1:15.55 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:15.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.64 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.67 |
|
1:16.26 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.24 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.64 |
|
1:17.33 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:17.71 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.77 |
|
1:18.35 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:18.96 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:20.24 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.62 |
|
1:20.71 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
|
1:20.75 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
|
1:21.24 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:21.95 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.69 |
|
1:22.49 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
1:22.95 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
1:26.04 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.86 |
|
1:27.91 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
+0.89 |
|
1:30.39 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
+0.89 |
|
1:30.66 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:34.05 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.96 |
|
1:40.75 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.68 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
|
1:46.80 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.40 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
1:52.18 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T11,12,13,14,15 100m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:11.45 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+1.00 |
|
1:14.19 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
1:14.32 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.59 |
|
1:15.81 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:16.19 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:18.36 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:18.80 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:19.29 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
+0.74 |
|
1:19.36 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
1:20.01 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.99 |
|
1:23.31 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
1:26.26 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
|
1:27.88 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
1:30.78 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.17 |
(-13.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
|
1:32.11 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T11,12,13,14,15 100m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.70 |
|
1:24.99 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vieno Niemi |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.65 |
|
1:33.24 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T11,12,13,14,15 100m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:10.37 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.81 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.66 |
|
1:11.77 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.61 |
|
1:12.99 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
1:17.91 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Auri Korpaeus |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
|
1:18.44 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:27.15 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 18.27.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
+0.86 |
|
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
|
1:26.77 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:32.72 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
|
1:34.41 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.83 |
|
1:07.57 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
1:10.04 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
|
1:12.71 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:13.57 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:14.24 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
1:14.71 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
|
1:17.17 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
1:18.47 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.61 |
|
1:20.99 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:22.51 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
1:24.24 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.94 |
|
1:24.68 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
|
1:27.41 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.19 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
|
1:08.78 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
1:16.75 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.81 |
|
1:19.78 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-13.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.82 |
|
1:19.84 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
1:38.23 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.05 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
|
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.68 |
|
1:11.21 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
|
1:11.93 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+1.03 |
|
1:16.45 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
|
1:24.36 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
|
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
|
1:03.10 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.65 |
|
1:04.12 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+1.05 |
|
1:07.06 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:08.46 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.63 |
|
1:10.79 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 18.45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 18.45.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|