Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:44.76 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:52.76 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:56.16 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:00.64 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.74 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:33.53 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:34.17 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:34.91 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.02 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:36.08 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:37.67 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.78 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:40.55 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:41.32 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.28 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:45.20 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.10 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:51.15 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.33 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:02.68 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.84 |
+58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:25.14 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:25.25 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:31.28 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:46.11 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 10:24:39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Backstroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.42 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:12.01 |
+48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:12.31 |
+48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:32:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:34.79 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:34.81 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:37.66 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.75 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
2:40.49 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:42.06 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:49.02 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:32:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:32:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 10:35:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 9 ja nuoremmat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.94 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.44 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.14 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.72 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
47.16 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
49.34 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.92 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.51 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
53.91 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 10 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.52 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
34.94 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.32 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.84 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.55 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
40.25 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.08 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.13 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.19 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
43.38 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.86 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
46.90 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.79 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
48.99 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
49.17 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.30 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
56.26 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 11 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
33.57 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.38 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
34.98 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.17 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.57 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.96 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.16 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
38.60 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
39.03 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.73 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.50 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isla Liedes |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.70 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
40.80 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
41.75 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
42.80 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.18 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
43.22 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
44.30 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.03 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
52.00 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen l |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 12 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.59 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.65 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
32.55 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.65 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.68 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.80 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.95 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.38 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.34 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.96 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
37.64 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.80 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
38.82 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
39.09 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.13 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.06 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
40.27 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.42 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Leinonen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.71 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.95 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.99 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
42.26 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
43.45 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eeva Huttula |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
45.07 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.81 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
27.90 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
28.11 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.50 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
28.70 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.89 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
29.24 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
29.30 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.40 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.13 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.14 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.69 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
30.81 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
31.04 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.07 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katri Kangas |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
31.34 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.56 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.04 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.09 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.50 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.11 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.34 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.37 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.50 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.17 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
34.93 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.12 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.72 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
36.48 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.27 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.86 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen l |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.82 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.17 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.20 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
27.62 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.46 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.71 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
28.85 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
28.87 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.89 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
29.13 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
29.31 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.43 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.87 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.31 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.59 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.93 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.22 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Koskela |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
|
31.43 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
31.86 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Heiskanen |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.38 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.25 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
36.09 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 10:54:05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
40.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.74 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.15 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.14 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.47 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
43.84 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.16 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.11 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
49.50 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.53 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 10 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.46 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.84 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
34.96 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.95 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.51 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.44 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.45 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
32.76 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.33 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.30 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.30 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
36.25 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.87 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.13 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.11 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
31.26 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.35 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.31 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.92 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.53 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.89 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
27.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
27.84 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.96 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
28.28 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
28.48 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
28.86 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.03 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
29.37 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.64 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.84 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.49 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
27.92 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.12 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
28.29 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.74 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:12:53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 10 ja nuoremmat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.54 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.23 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.46 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
40.52 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.05 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.97 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Kampuksen Plaani |
|
|
43.03 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.13 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tommi Koukkula |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.81 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
48.78 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeli Auvinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.99 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
50.13 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Vainio |
2013 |
Kampuksen Plaani |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen l |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 11 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.73 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.16 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
36.74 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
37.16 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.46 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.21 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.43 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
42.11 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.25 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
43.45 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
45.41 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
46.31 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.26 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pauli Koukkula |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.31 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.82 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
54.11 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
54.95 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 12 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
31.81 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.27 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.43 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.55 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.91 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.06 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.42 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.60 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.30 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.81 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
37.14 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
38.15 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.36 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.89 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 13 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.04 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
30.09 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.66 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.00 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.49 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.50 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.67 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
33.63 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
35.51 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.92 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.96 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.97 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.60 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.40 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
26.98 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.62 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.78 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.15 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
28.86 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.56 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.61 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.27 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niila Viitala |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
33.40 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.04 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Erä |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sami Aaltomaa |
1992 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
23.91 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.06 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.52 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.88 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.94 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.63 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
31.29 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Huttunen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
|
32.83 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 11:07:40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.44 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
37.87 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.10 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.52 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.56 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Kampuksen Plaani |
|
|
41.70 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
Liikkui ennen lähtömerk |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
36.35 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.77 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
36.80 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.89 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.61 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.67 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
43.61 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
30.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
31.27 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.10 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.95 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.31 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.40 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.15 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
36.18 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
30.23 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
30.43 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.97 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.11 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.51 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.76 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.05 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.02 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.52 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
27.03 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.59 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.70 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.51 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sami Aaltomaa |
1992 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
23.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.66 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
23.72 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.44 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.57 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.35 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Huttunen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
|
32.50 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:22:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:25:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.28 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.06 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:32.54 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.85 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:39.75 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.05 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:40.70 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.18 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:44.35 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:47.23 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.96 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:47.44 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.65 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.87 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.04 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Leinonen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:52.36 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.87 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:53.00 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:54.15 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:54.54 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(-26.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:54.95 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.77 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.78 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.67 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.76 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.58 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:01.34 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
2:02.73 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.24 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:06.06 |
+41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:07.78 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:10.17 |
+46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:15.78 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Jalkaterä sisäänpäin pot |
|
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.74 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.88 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.63 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.79 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:22.10 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:24.42 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.43 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.46 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:27.76 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.78 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.30 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.65 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.25 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:31.37 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.99 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.02 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.92 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:38.11 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.06 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:38.84 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.55 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:41.92 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.37 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.80 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.58 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:53.38 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.72 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.64 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.66 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.96 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.98 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.22 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.32 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:18.97 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:23.87 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:28.89 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.28 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.05 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 11:33:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.14 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.52 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.18 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.96 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.05 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.19 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.18 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.16 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.31 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.15 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:49.14 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:55.19 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.32 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:14.91 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:16.86 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.02 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.70 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.72 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:22.98 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.23 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(-12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.41 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.14 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.71 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.83 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 11:38:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Individual Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:18.21 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.04 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.91 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.00 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.96 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.38 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.37 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.23 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:26.60 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.88 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.12 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:30.43 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-14.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:30.56 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(-14.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:32.01 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.47 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.01 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:38.98 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:42.25 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.82 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:43.10 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.50 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Liedes |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:50.48 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:53.75 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:54.01 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.97 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:59.94 |
+44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:00.04 |
+44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:03.68 |
+48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:04.34 |
+48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:12.18 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
selkäuintiosuus alkoi ma |
|
|
|
9.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Individual Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.38 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:12.12 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:12.49 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.94 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:13.12 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.30 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:17.53 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.94 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.94 |
(-16.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.13 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.59 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.92 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:19.05 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.33 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.55 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.16 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katri Kangas |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:24.22 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.83 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:24.48 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.61 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.44 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.85 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:26.88 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:28.39 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.56 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:28.43 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:36.46 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.64 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.74 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:41.72 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:42.89 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:47.85 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.32 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.22 |
+47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Individual Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.38 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.67 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.31 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:08.64 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.05 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:09.12 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.23 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.70 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.72 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:14.55 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.16 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:20.49 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:20.80 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.25 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmin Weckman |
2004 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:28.17 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Heiskanen |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:28.28 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:39.83 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.62 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
Sukellus yli 15 m lähdön |
|
|
|
6.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 12:02:37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Individual Medley Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.16 |
(-14.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:17.08 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:22.14 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.04 |
(-16.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.78 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.12 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.88 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.72 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.00 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.22 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.73 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.07 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.43 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.07 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.13 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.44 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.51 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.30 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.95 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:00.59 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:12.17 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
9.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Individual Medley Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.33 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:10.33 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.16 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.67 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.02 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.50 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.58 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:19.75 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niila Viitala |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:31.46 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:35.83 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.79 |
(-11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Individual Medley Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.49 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.64 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.14 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.69 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Huttunen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.98 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.03 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:14:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 12:17:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Butterfly Women 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.87 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
56.51 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
rintauinnin käsiveto |
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:44:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Butterfly Women 10 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
39.20 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.32 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.67 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.09 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.94 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.99 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:44:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Butterfly Women 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.21 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.22 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.93 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.04 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
51.76 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.06 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.13 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.24 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.52 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.04 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:44:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Butterfly Women 12 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.14 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
29.81 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.90 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.93 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.11 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.54 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.69 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.71 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
30.74 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.88 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
31.31 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.56 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.64 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.70 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.74 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.85 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.10 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.30 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
32.39 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.55 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.79 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
32.83 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.96 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.05 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.10 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.20 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.29 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.50 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.83 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.98 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.18 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.28 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.29 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.30 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
34.43 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.53 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.71 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.12 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.26 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.48 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.04 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.13 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
37.54 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.62 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.22 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.41 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofia Heiskanen |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
38.50 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.07 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.70 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.77 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
39.96 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.24 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.49 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
40.73 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.75 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
42.64 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.12 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
48.59 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
48.72 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
48.88 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.93 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.95 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.25 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
51.53 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.86 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
55.82 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
56.44 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:44:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 12:46:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Butterfly Men 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.69 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Butterfly Men 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.49 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Butterfly Men 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.39 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.02 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.92 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
56.55 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Butterfly Men 13 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.87 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.55 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.86 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.79 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.91 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Oulun Lohet |
|
|
29.76 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.86 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.91 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.23 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.02 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
33.42 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
33.73 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.70 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.46 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.91 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.95 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
38.27 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
38.50 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.04 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niila Viitala |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.11 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.69 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
46.39 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 12:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 12:58:56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.89 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:33.53 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.48 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.50 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.72 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.21 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.08 |
(-9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:45.08 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:50.90 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.05 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:57.82 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.93 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.31 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.92 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:59.81 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.59 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:00.94 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.38 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:07.35 |
+41.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:08.61 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.39 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
3:13.14 |
+46.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.05 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:13.26 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.91 |
(-19.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.93 |
+47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:16.33 |
+50.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.96 |
(-37.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:19.22 |
+53.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.15 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:19.90 |
+53.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.61 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:21.35 |
+55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:22.05 |
+55.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.82 |
(-21.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:22.69 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:28.39 |
+1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:28.84 |
+1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:32.80 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:34.16 |
+1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:42.91 |
+1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:44.60 |
+1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:09.58 |
+1:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.04 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:12.25 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:13.57 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.09 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:14.38 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.92 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:16.57 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:19.98 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.44 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:21.60 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:23.20 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.71 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:23.41 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.42 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:23.53 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:24.03 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.98 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:24.04 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.08 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:24.08 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:26.88 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.21 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:27.39 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.64 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:27.43 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.66 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:28.35 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.51 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.06 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:30.61 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.06 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:32.62 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.91 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:37.05 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.68 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.44 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.24 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:39.29 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.56 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:40.13 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.88 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:41.41 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.10 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katri Kangas |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
2:42.70 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.58 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.86 |
+39.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.01 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:46.86 |
+42.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.19 |
+44.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.74 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.46 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:06.81 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
2:07.18 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.26 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:07.72 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.46 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:08.89 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.29 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:11.12 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.36 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:13.73 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.98 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
2:13.84 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.26 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:14.68 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.67 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:15.14 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.63 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:27.34 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.81 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:30.50 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.40 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Koskela |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:31.10 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.98 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:27:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 13:30:44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Freestyle Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.51 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:24.51 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.93 |
(-16.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:26.68 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.91 |
(-37.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:27.32 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.36 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.43 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.15 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.01 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.33 |
(-21.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:42.00 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.40 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:48.07 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.06 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:50.72 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.67 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:51.07 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.65 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:52.88 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.13 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.11 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.83 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:55.90 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.99 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:56.31 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.79 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:57.04 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.28 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:57.95 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.56 |
(-15.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.80 |
+34.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.51 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.26 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.11 |
(-23.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:05.24 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.66 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:06.02 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.93 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:06.08 |
+42.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.83 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:06.68 |
+42.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.51 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:07.54 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.60 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.80 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:12.11 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.15 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:14.99 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.73 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:16.33 |
+52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:21.08 |
+57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:32.90 |
+1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:34.74 |
+1:10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.43 |
(-11.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.85 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:00.65 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.91 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:00.99 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.00 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:01.91 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.92 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:09.02 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.28 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:10.80 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.11 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:12.78 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:19.41 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.98 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:20.98 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.85 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:21.43 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.52 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:21.99 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.13 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:22.69 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.36 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:23.50 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:24.40 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.46 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:25.05 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.90 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:34.53 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.16 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.02 |
+44.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.22 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:58.55 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.48 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atte Moilanen |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:59.34 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.87 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:00.26 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.29 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:01.04 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.93 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:02.35 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.28 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:10.07 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.78 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:10.32 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.84 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 13:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 13:54:50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Freestyle Women 50-54 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Freestyle Women 35-39 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Lehto |
1983 |
Kampuksen Plaani |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:27:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.46 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.34 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.87 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.25 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:38.86 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.14 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:45.32 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.32 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:55.58 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.17 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:57.47 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.67 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.05 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:11.73 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.17 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:13.68 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.16 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:14.31 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.15 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.25 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:16.81 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:17.07 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.36 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.77 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.15 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.96 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:19.98 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:22.61 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:23.09 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:24.26 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:27.10 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:35.77 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:40.49 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.63 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:41.77 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.36 |
(-17.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.83 |
+49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Butterfly Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:05.53 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.16 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:06.35 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.39 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.72 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.32 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.47 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:09.42 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.68 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.59 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.52 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:12.94 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.48 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.50 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.86 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:23.01 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:39:47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.78 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-24.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.06 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:31.07 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:34.10 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.92 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.84 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.63 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:48.97 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
Yhden käden käännös |
|
|
|
8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:06.13 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.87 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:09.43 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.12 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.13 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.70 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:15.13 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.89 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.63 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.66 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.14 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.01 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.62 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.67 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.14 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.81 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.59 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.77 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.78 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.13 |
+42.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.51 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 16:48:53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Breaststroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.49 |
(-21.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:07.41 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:10.27 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.66 |
(-56.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:10.96 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.99 |
(-22.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:12.79 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.51 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:21.30 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:26.63 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.52 |
(-19.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:29.41 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.36 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:34.55 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.23 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:38.23 |
+47.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.67 |
(-18.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:58.12 |
+1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:11.67 |
+1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:13.09 |
+1:22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.11 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:16.06 |
+1:24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.46 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:19.68 |
+1:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:37.80 |
+1:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:48.90 |
+1:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 17:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Breaststroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.95 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.38 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.77 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.31 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:50.43 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.75 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:50.98 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.99 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:53.37 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.07 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:57.77 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.34 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:59.54 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.71 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:11.95 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.03 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:13.22 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.49 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:15.14 |
+45.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.74 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:16.71 |
+46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:17.59 |
+47.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.59 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:19.11 |
+49.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.91 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:27.08 |
+57.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.33 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:33.57 |
+1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:36.81 |
+1:07.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.10 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 17:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Breaststroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.04 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:33.76 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.95 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.88 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.96 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:48.99 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:09.61 |
+44.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.09 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:19.74 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.47 |
(+15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:20.05 |
+55.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.75 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Weckman |
2004 |
Nivalan Saukot |
|
|
3:44.42 |
+1:19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.04 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 17:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 17:26:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:41.38 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.70 |
(-37.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:56.81 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.22 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:00.65 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.07 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:07.74 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.39 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:10.08 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.16 |
(-49.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:13.80 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.28 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:14.55 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.23 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:18.12 |
+45.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.29 |
(-25.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:19.09 |
+46.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.25 |
(-53.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:01.44 |
+1:28.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.12 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:01.74 |
+1:29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.38 |
(-18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:02.59 |
+1:29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.26 |
(-12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 17:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.82 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.39 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.47 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:46.32 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.58 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.07 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.93 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:51.11 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.04 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:53.91 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.74 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:55.27 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:11.32 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.63 |
(-16.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.12 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.14 |
(-24.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 17:25:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 17:27:11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.38 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.41 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.46 |
(-33.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.75 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.67 |
(-22.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.44 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.08 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:00.75 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.41 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:01.43 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.91 |
(-12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:02.85 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.13 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:04.33 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.14 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:05.26 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.35 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:06.88 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.66 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:09.14 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.38 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:09.63 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.53 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:10.26 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.84 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:18.02 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.56 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:26.95 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.55 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:30.03 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
3:31.21 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:32.99 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:37.12 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:42.72 |
+50.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.17 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:44.20 |
+51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:49.38 |
+56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:53.11 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.42 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:55.68 |
+1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
4:00.60 |
+1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:12.88 |
+1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:18.25 |
+1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.82 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:27.75 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.09 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.35 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:32.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.54 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:32.92 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.21 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.56 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.90 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:36.27 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.33 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
2:42.22 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.51 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:44.89 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.91 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:45.43 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:47.90 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.29 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.68 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.05 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:53.21 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.12 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.18 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.43 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Individual Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.38 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.32 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:41.53 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.83 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.26 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.97 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:46.52 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.42 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:51.53 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:39.92 |
+1:17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.09 |
(-21.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 18:37:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Individual Medley Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.21 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:48.79 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.94 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:56.16 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.08 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:02.68 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(-10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:05.45 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.77 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.02 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:23.10 |
+40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:26.02 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.38 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:30.62 |
+47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:32.51 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.25 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:34.21 |
+51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:34.66 |
+51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:38.69 |
+55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:45.45 |
+1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Individual Medley Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.65 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:13.34 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:13.76 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.63 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:25.53 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.76 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:31.13 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.91 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:36.41 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.47 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.82 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.09 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:38.05 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.48 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:45.97 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.59 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:50.71 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.24 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
3:29.05 |
+1:19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.77 |
(-31.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Individual Medley Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.32 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:09.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.47 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:13.05 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.95 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:15.45 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.60 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:20.87 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:21.26 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.62 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 18:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 18:57:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Backstroke Women 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
49.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.75 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.27 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
56.24 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.02 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
57.56 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
57.96 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:00.45 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.69 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Backstroke Women 10 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.73 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.59 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.51 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50.58 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.97 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.28 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.92 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.92 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.21 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
57.30 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
57.53 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:00.41 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:00.54 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.91 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:01.48 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Backstroke Women 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
42.51 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.47 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.81 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.96 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.65 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.50 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.96 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.07 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.04 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.37 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.34 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
51.83 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.46 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.83 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.43 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
54.80 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.14 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.28 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
56.02 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Backstroke Women 12 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.88 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.08 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
31.00 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.20 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.21 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.51 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.29 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.33 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.44 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.62 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.99 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
33.10 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.41 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
33.50 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
34.26 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.48 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
34.63 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.63 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
35.89 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.95 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.27 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
36.45 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.76 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.80 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.88 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Katri Kangas |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
|
38.04 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasmin Weckman |
2004 |
Nivalan Saukot |
|
|
38.07 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.99 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.02 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.42 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.93 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.22 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.25 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.20 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.78 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.90 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.28 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.12 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.46 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
43.64 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
44.81 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.08 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
46.43 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.44 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.52 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.89 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50.60 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.96 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
51.09 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Eeva Huttula |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.79 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.67 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iiris Leinonen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
54.15 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.33 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.50 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Kokko |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 19:18:23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Backstroke Men 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.94 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Kampuksen Plaani |
|
|
46.84 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.47 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.37 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.13 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Koukkula |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
55.13 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eeli Auvinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.25 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
57.50 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
58.79 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:00.02 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.11 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.62 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:21:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Backstroke Men 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.62 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.18 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.23 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.29 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
46.68 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.88 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
47.67 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
53.34 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
54.43 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.80 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.79 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
58.65 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.35 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juuso Aapalahti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Maalintulo vatsallaan |
|
|
|
6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauli Koukkula |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:21:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Backstroke Men 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.61 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.96 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.50 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
46.58 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.34 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:21:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Backstroke Men 13 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.13 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.70 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.74 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.27 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
32.28 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
33.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
34.94 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.96 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.01 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Huttunen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
|
38.79 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.71 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.31 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niila Viitala |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
40.38 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
42.94 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
44.45 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.66 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.03 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.41 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19:21:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 19:28:56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
4:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.57 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:54.15 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.62 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:15.89 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.04 |
(-14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:17.42 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.32 |
(-25.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:23.02 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.18 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
5:24.98 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.50 |
(-16.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:49.47 |
+57.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.21 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:50.58 |
+58.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:51.36 |
+59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:11.13 |
+1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:15.61 |
+1:23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.72 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:20.83 |
+1:29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:22.19 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:32.91 |
+1:41.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:52.06 |
(-19.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
6:33.62 |
+1:41.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:31.72 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:49.49 |
+1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:57.63 |
+2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:01.20 |
+2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
7:01.85 |
+2:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
7:10.83 |
+2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.84 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:31.61 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:36.36 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.95 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:40.31 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.75 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:41.85 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.02 |
(-16.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:43.09 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.46 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:45.79 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.04 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
4:51.83 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.21 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
4:52.05 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.84 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:54.91 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.99 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:55.48 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.00 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:56.60 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.82 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
5:03.63 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.81 |
(-16.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:04.47 |
+43.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.63 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:07.01 |
+45.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.38 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
5:17.87 |
+56.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.83 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:19.01 |
+57.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.67 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:20.11 |
+59.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.83 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:20.72 |
+59.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.15 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:22.75 |
+1:01.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.69 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:30.33 |
+1:09.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.98 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:32.81 |
+1:11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.96 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:36.81 |
+1:15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.80 |
(+12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:37.53 |
+1:16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.68 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:38.28 |
+1:17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.78 |
(-16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:38.73 |
+1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:43.05 |
+1:21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.46 |
(-53.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:45.64 |
+1:24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.74 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:46.69 |
+1:25.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.25 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:54.84 |
+1:33.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.15 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
6:03.29 |
+1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
4:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.83 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:25.92 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.00 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:28.61 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:32.26 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.58 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:32.87 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.60 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:35.10 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.49 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:40.09 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.48 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:41.78 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:44.27 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.93 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:50.29 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.26 |
(+10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Lehto |
1983 |
Kampuksen Plaani |
|
|
4:51.62 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:55.74 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.35 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
5:06.45 |
+41.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.91 |
(+9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
5:09.07 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.46 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
5:14.80 |
+49.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.59 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:23.61 |
+58.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.19 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aada Koskela |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:28.10 |
+1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Heiskanen |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
5:42.88 |
+1:17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.12 |
(+18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 20:25:57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Freestyle Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.15 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:58.13 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.66 |
(-14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:10.07 |
+52.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.59 |
(-12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:12.45 |
+55.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.22 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:23.22 |
+1:05.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.13 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:37.45 |
+1:20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.16 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:48.21 |
+1:30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.99 |
(-14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:49.53 |
+1:32.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.86 |
(-10.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:00.22 |
+1:42.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.45 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:07.64 |
+1:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
6:10.29 |
+1:53.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.23 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:13.10 |
+1:55.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.31 |
(+15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
6:33.67 |
+2:16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:26.41 |
(-52.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
6:36.95 |
+2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.17 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:28.47 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.26 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:39.51 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.78 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
4:49.32 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.69 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:52.04 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.46 |
(-44.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
4:53.57 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.24 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
4:59.82 |
+42.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.06 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:04.62 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.31 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:10.48 |
+53.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.15 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.78 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:11.37 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.86 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
4:23.98 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.68 |
(-25.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:33.61 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.66 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 20:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 20:46:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
10:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 11:32.20 |
(-1:14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:33.40 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:34.64 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
11:03.49 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
11:26.06 |
+1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 10:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.89 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
9:44.52 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:22.59 |
(-38.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:45.56 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:01.60 |
(-16.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
9:53.04 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:53.19 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:53.40 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.68 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:02.13 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:28.05 |
(-1:25.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:20.77 |
+47.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:22.18 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
10:28.30 |
+54.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.32 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:31.17 |
+57.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:24.40 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:42.94 |
+1:09.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:40.94 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:57.75 |
+1:24.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:24.78 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
11:08.45 |
+1:34.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:41.65 |
(+26.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
11:30.13 |
+1:56.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:55.89 |
(-25.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
11:36.69 |
+2:03.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:11.27 |
(+25.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
11:57.76 |
+2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 10:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.86 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
9:48.14 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:53.55 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:51.01 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.56 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
10:17.69 |
+47.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:48.09 |
(-30.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
11:28.28 |
+1:58.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:20.18 |
(-51.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
11:37.12 |
+2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Heiskanen |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
11:58.56 |
+2:28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:13.77 |
(+44.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 10:18:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 10:20:19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 800m Freestyle Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
8:56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:37.90 |
(-41.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:31.34 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.45 |
(-26.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:11.26 |
+1:14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:29.26 |
(-1:18.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
10:20.43 |
+1:23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:40.40 |
(-1:19.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
10:47.33 |
+1:50.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:50.37 |
(-1:03.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
10:50.17 |
+1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
11:10.52 |
+2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
12:07.70 |
+3:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 10:41:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 800m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
9:51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:48.37 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
10:04.27 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:12.06 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:04.69 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.14 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
10:10.78 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.26 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:12.91 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:52.18 |
(+20.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
10:24.78 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:06.86 |
(+17.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:28.07 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.84 |
(+18.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
10:49.04 |
+57.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:53.72 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 10:41:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 10:42:48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Backstroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.89 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.48 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:22.73 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:22.83 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.48 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:24.85 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.08 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.88 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.60 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:27.11 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:27.55 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.58 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.83 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.40 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:29.89 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.62 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.90 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:34.93 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.68 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.93 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.02 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.72 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.46 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:41.14 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.61 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:41.82 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.71 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.00 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.06 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.19 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.19 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.46 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.19 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.88 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.70 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.04 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:45.81 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.86 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:47.48 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.34 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.92 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.25 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:52.54 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.56 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:54.53 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.45 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.47 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.08 |
+43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.24 |
+43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:57.27 |
+44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
2:04.91 |
+52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.07 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.94 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.12 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.27 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:11.22 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.54 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.80 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:12.58 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:12.73 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.32 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:17.04 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:17.24 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:18.11 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:20.66 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.97 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.77 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.24 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:23.92 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:23.93 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.52 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.99 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.58 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.84 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:02.93 |
+59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.83 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.02 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.73 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.86 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.03 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.08 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:07.87 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.20 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.17 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.12 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.51 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.91 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:10.44 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:17.41 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.27 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:20.36 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.30 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.82 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:37.79 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 11:29:29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.82 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.92 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.77 |
(-14.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:26.52 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.72 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.92 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.62 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:27.92 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.24 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:28.43 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.08 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.98 |
(-26.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.11 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.93 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.57 |
(-18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:33.35 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.94 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.30 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.85 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:41.63 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.73 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:42.34 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.55 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.03 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.44 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.39 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eeli Auvinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.50 |
+44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:03.69 |
+52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.12 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.52 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.67 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.25 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:12.28 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.53 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:16.29 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.34 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.62 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.80 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.44 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.94 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.68 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.75 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.57 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.14 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.70 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 11:26:34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Breaststroke Women 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
53.56 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
54.91 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.99 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:00.09 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:03.30 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:06.30 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:44:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Breaststroke Women 10 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
45.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.82 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.26 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.65 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
49.67 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.22 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.32 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.26 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.39 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
57.69 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
57.85 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
58.41 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Udelius |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
59.45 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
59.48 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:00.11 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:02.67 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.90 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:04.69 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.76 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:12.52 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:44:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Breaststroke Women 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.66 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
46.42 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.92 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.81 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
48.19 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
49.31 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.46 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
50.65 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.99 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.08 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
51.38 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.73 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
54.15 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
56.09 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.84 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
58.55 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.13 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.62 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:08.55 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:10.74 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:44:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Breaststroke Women 12 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
32.06 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.79 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.80 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.09 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.21 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.31 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.68 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
34.77 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.22 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.37 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.71 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
36.88 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.90 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.96 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.49 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
37.88 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
38.40 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.26 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.43 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
39.68 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
40.10 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.11 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.31 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.34 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.14 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.39 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.42 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
41.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.81 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.84 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.89 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.36 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.54 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.76 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
44.82 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.28 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.37 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
46.26 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
46.81 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.51 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
50.15 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.29 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
52.35 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.39 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.71 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ilona Kokko |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.06 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
53.15 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
54.40 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Eeva Huttula |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
55.56 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
57.77 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
57.94 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
DSQ |
|
|
Perhosuinnin potku |
|
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
Perhosuinnin potku |
|
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:44:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 11:51:36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Breaststroke Men 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
49.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.84 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
51.02 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.88 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
51.74 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.90 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.22 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.17 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
57.64 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.73 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
59.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.42 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Kampuksen Plaani |
|
|
1:05.52 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommi Koukkula |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Breaststroke Men 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.47 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
48.19 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
49.84 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.08 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.71 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
51.17 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.73 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.56 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.84 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:01.53 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:01.97 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:03.98 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
Jalkaterä sisäänpäin pot |
|
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauli Koukkula |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Breaststroke Men 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.09 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.18 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.19 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.94 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.56 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.22 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.53 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.40 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.18 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
50.91 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.10 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
53.82 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Breaststroke Men 13 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.21 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.72 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.34 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.97 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.40 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
34.35 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.34 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
37.47 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
37.83 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
37.99 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.29 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.49 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.77 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.91 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.20 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.24 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
41.60 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.83 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.97 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.06 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.49 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
49.99 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 11:58:43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.58 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.53 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.18 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:09.57 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.75 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.98 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.48 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:12.89 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.11 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:13.13 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.61 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.78 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.27 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.46 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.27 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna Marjatta Laine |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:16.27 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.10 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:16.56 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.59 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.95 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:17.15 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:17.78 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:18.22 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:19.16 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.16 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:21.91 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.78 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.65 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.37 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.21 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:25.57 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.60 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.46 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.67 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:26.59 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.49 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:28.06 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:29.26 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.57 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.27 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.81 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.81 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.39 |
(-20.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.54 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.11 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.61 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.32 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.29 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.58 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Liisa Vilhelmiina Pietilä |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:33.36 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.45 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.63 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.18 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isla Liedes |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.27 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.50 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.18 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.07 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.08 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.28 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.33 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.39 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.88 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:36.86 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.35 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:37.70 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Anni Salo |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:38.12 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:38.24 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:39.62 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:41.49 |
+37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.38 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.69 |
+40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.93 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:45.30 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.13 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:46.08 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.41 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.06 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Helmi Kimari |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:48.10 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:48.62 |
+45.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:49.59 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.20 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:53.62 |
+50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:53.75 |
+50.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.47 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emilia Hepomäki |
2011 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:09.66 |
+1:06.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.04 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
DSQ |
|
|
Ei kosketusta seinään kä |
|
|
|
5.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.07 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.99 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.20 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Elo |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:01.96 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.68 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.76 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:02.83 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.93 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.96 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:03.56 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:03.90 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.19 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.42 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:05.22 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.27 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:05.82 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:05.89 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:05.90 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.99 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.49 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.74 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Kivelä |
2006 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:07.14 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.58 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.60 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.61 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:07.80 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.54 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.79 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:10.10 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.42 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:12.01 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:12.26 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.26 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.40 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:12.45 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.26 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:13.35 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:14.07 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.23 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:15.19 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.21 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.16 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.53 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.31 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:19.73 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.91 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:20.30 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.25 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:30.51 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.19 |
(-11.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:33.61 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:48.88 |
+51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
56.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.51 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.13 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.42 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.91 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.48 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.89 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.03 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.63 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.82 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.21 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.43 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:01.53 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.65 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:01.78 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.38 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.58 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.36 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.83 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.03 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.10 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.49 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.52 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:06.59 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:07.44 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronya Rajala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:07.99 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:08.04 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:08.43 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.66 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:09.24 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:09.55 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.93 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Arvo |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:16.69 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:23.44 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 13:06:36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Freestyle Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:03.86 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.35 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.61 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jussi Ilmari Laine |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:07.80 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.24 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.40 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:10.49 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.71 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:12.72 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:13.21 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.05 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.31 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:14.95 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:15.22 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.38 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.50 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.91 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:17.92 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.46 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.17 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.54 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:21.33 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:21.48 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.84 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.88 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.37 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.89 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.36 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:24.27 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:26.38 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:27.01 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:27.07 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.38 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.44 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.20 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.49 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:33.69 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.12 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.01 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.92 |
+39.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.84 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:38.47 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.18 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:39.42 |
+40.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.90 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Kampuksen Plaani |
|
|
1:39.70 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:43.54 |
+44.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:47.59 |
+48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:53.73 |
+55.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.93 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:58.32 |
+59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:58.45 |
+59.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.37 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Eeli Auvinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:04.98 |
+1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Kiviranta |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Freestyle Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
59.28 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.24 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.96 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.98 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.37 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:02.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:03.84 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.97 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.54 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:06.50 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.60 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.47 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.76 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:19.52 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.91 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.29 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.15 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.53 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.42 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.75 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.18 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
54.38 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
54.91 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.80 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
58.94 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.16 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.91 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 13:22:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Butterfly Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.95 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:46.20 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.11 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:25:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Butterfly Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.02 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:26.31 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
2:30.25 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:32.54 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.33 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:38.37 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:25:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 14:15:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.89 |
(-13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:49.78 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.78 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:10.96 |
+52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:31:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.84 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:34.11 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.88 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:35.31 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:47.40 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.21 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:31:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.81 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:23.28 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Oulun Lohet |
|
|
2:29.63 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:31:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 13:35:03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 400m Individual Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:27.38 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.11 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:29.59 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.24 |
(-8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:38.24 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.13 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:40.95 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.39 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:48.08 |
+36.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:37.71 |
(-49.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:51.81 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.34 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:57.16 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.62 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
5:57.58 |
+45.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:41.74 |
(-44.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:45:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 400m Individual Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.17 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
5:26.24 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.17 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
5:36.60 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.41 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
6:35.33 |
+1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:08.25 |
+1:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 13:45:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 14:15:44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m Individual Medley Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.49 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:46.84 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.81 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
5:11.45 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.36 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:29.32 |
+51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 14:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 400m Individual Medley Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.50 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atte Moilanen |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:38.69 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.41 |
(+8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:05.52 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.21 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:34.48 |
+3:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 14:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 14:05:32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|