Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | 44.63 | ||||||
2 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 50.93 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 32.20 | ||||||
2 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.01 | ||||||
3 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 36.05 | ||||||
4 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 36.79 | ||||||
5 | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | 36.82 | ||||||
6 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 37.10 | ||||||
7 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.51 | ||||||
7 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 37.51 | ||||||
9 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.86 | ||||||
10 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 38.60 | ||||||
11 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 38.61 | ||||||
12 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 39.47 | ||||||
13 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.75 | ||||||
14 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 48.36 | ||||||
15 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.81 | ||||||
16 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 51.68 | ||||||
17 | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 57.30 | ||||||
- | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 29.34 | ||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 30.33 | ||||||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.52 | ||||||
4 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.74 | ||||||
5 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 32.15 | ||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 32.33 | ||||||
7 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.36 | ||||||
8 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.99 | ||||||
9 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.05 | ||||||
10 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.57 | ||||||
11 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.82 | ||||||
12 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 33.91 | ||||||
13 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.16 | ||||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.17 | ||||||
15 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.77 | ||||||
16 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 35.96 | ||||||
17 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 36.08 | ||||||
18 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 36.65 | ||||||
19 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.70 | ||||||
20 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.48 | ||||||
21 | Caroline Madsen | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 38.56 | ||||||
22 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 39.72 | ||||||
23 | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 40.55 | ||||||
24 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.82 | ||||||
25 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 43.75 | ||||||
- | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.03 | ||||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 29.17 | ||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.47 | ||||||
4 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 30.86 | ||||||
5 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 31.17 | ||||||
6 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 31.43 | ||||||
7 | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 31.56 | ||||||
8 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 31.79 | ||||||
9 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 32.55 | ||||||
10 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 33.44 | ||||||
11 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 33.54 | ||||||
12 | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 33.76 | ||||||
13 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | ||||||
14 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 34.85 | ||||||
15 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 35.27 | ||||||
16 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 35.50 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 28.08 | ||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | ||||||
4 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 30.10 | ||||||
6 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.51 | ||||||
7 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.99 | ||||||
8 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 33.58 | ||||||
9 | Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Nejst | 38.80 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hejlesen | 1974 | Svømmeklubben Nejst | 40.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Schwab | 2009 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.58 | ||||||
2 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.32 | ||||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 41.65 | ||||||
4 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 43.00 | ||||||
5 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 49.66 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 33.61 | ||||||
2 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | 36.50 | ||||||
3 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 36.76 | ||||||
4 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.91 | ||||||
5 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.49 | ||||||
6 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.01 | ||||||
7 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.19 | ||||||
8 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.25 | ||||||
9 | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 43.43 | ||||||
10 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 44.96 | ||||||
11 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.97 | ||||||
12 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 45.14 | ||||||
13 | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | 45.82 | ||||||
14 | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 46.33 | ||||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 29.91 | ||||||
3 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 30.40 | ||||||
4 | Per Odrich | 2006 | Hobro Svømmeklub | 31.15 | ||||||
5 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 31.48 | ||||||
6 | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 32.68 | ||||||
7 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 33.15 | ||||||
8 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.06 | ||||||
9 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 34.26 | ||||||
10 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 34.66 | ||||||
11 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 35.11 | ||||||
12 | Magnus Horsbøll | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 36.26 | ||||||
13 | Malthe Monberg | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 37.01 | ||||||
14 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.21 | ||||||
15 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 41.99 | ||||||
- | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.05 | ||||||
2 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.78 | ||||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.01 | ||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 27.05 | ||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 27.10 | ||||||
6 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 27.13 | ||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 28.43 | ||||||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 28.61 | ||||||
9 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.75 | ||||||
10 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 28.90 | ||||||
11 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 29.03 | ||||||
12 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 29.27 | ||||||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.90 | ||||||
14 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 30.20 | ||||||
15 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.29 | ||||||
16 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 30.43 | ||||||
17 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 30.82 | ||||||
18 | Alexander Gislund | 2003 | Svømmeklubben Nejst | 31.41 | ||||||
19 | Mathias Madsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 33.43 | ||||||
20 | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 34.98 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 26.12 | ||||||
2 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 26.30 | ||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 26.53 | ||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 26.77 | ||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 26.93 | ||||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 26.96 | ||||||
7 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.03 | ||||||
8 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 29.08 | ||||||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 29.30 | ||||||
10 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 31.08 | ||||||
- | Sander van der Pool | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 30.02 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Christiansen | 1975 | Svømmeklubben Nejst | 28.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 43.08 | 1:28.74 | 2:14.46 | 2:59.38 | |||
2 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 45.93 | 3:14.84 | 3:14.84 | ||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.55 | 1:41.36 | 2:35.75 | 3:27.30 | |||
4 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 52.81 | 1:48.24 | 2:44.89 | 3:35.16 | |||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.37 | 1:12.40 | 1:50.74 | 2:26.99 | |||
2 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.20 | 1:16.51 | 1:56.47 | 2:35.04 | |||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.28 | 1:18.22 | 2:00.38 | 2:41.29 | |||
4 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 39.27 | 1:21.97 | 2:04.93 | 2:47.87 | |||
5 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.03 | 1:24.48 | 2:08.95 | 2:51.36 | |||
6 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 47.59 | 1:38.57 | 2:33.05 | 3:23.64 | |||
7 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.62 | 2:01.74 | 3:04.85 | 3:59.65 | |||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.63 | 1:15.16 | 1:54.97 | 2:34.26 | |||
2 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.63 | 1:19.87 | 2:01.77 | 2:42.33 | |||
3 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 38.69 | 1:20.50 | 2:02.50 | 2:43.01 | |||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.04 | 1:21.39 | 2:05.64 | 2:49.28 | |||
5 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.13 | 1:25.86 | 2:10.70 | 2:53.88 | |||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 44.50 | 1:31.18 | 2:20.72 | 3:09.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 52.00 | 1:47.86 | 2:43.68 | 3:34.28 | |||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.82 | 1:43.64 | 2:39.77 | 3:33.54 | |||
2 | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 56.45 | 1:59.49 | 3:02.48 | 4:01.73 | |||
- | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.49 | 1:08.19 | 1:45.11 | 2:21.47 | |||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.01 | 1:29.03 | 2:14.63 | 2:59.08 | |||
3 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 43.22 | 1:29.74 | 2:17.22 | 3:04.18 | |||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 47.76 | 1:40.95 | 2:34.09 | 3:19.99 | |||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.13 | 1:09.46 | 1:47.20 | 2:24.76 | |||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.69 | 1:12.11 | 1:50.47 | 2:27.98 | |||
3 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.34 | 1:19.52 | 2:02.11 | 2:41.76 | |||
4 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 40.27 | 1:22.67 | 2:06.43 | 2:48.23 | |||
5 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.82 | 1:23.91 | 2:09.71 | 2:53.12 | |||
6 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 3:10.60 | 3:10.60 | |||||
- | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.89 | 1:12.28 | 1:51.05 | 2:27.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 55.52 | 2:00.14 | 3:08.87 | 4:15.40 | |||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.71 | 1:28.81 | 2:18.74 | 3:04.82 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 39.55 | 1:26.57 | 2:15.96 | 3:06.00 | |||
3 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.53 | 1:23.98 | 2:16.44 | 3:12.44 | |||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 39.89 | 1:30.62 | 2:22.71 | 3:09.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.01 | 1:22.54 | 2:11.15 | 3:00.58 | |||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 50.67 | 1:47.24 | 2:49.42 | 3:50.05 | |||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.31 | 1:18.70 | 2:06.21 | 2:54.22 | |||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.04 | 1:25.98 | 2:16.98 | 3:08.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 55.85 | 2:00.36 | |||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 35.26 | 1:12.29 | |||||
2 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:19.25 | ||||||
3 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:19.83 | ||||||
4 | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | 39.50 | 1:22.33 | |||||
5 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 43.95 | 1:29.84 | |||||
6 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 43.45 | 1:30.22 | |||||
7 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 52.66 | 1:52.57 | |||||
8 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.90 | 1:56.84 | |||||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Forkert fodpl p skam | |||||
- | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Afsæt fra bund 75 m | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.86 | 1:05.91 | |||||
2 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.65 | 1:09.01 | |||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 34.56 | 1:09.29 | |||||
4 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 32.88 | 1:09.55 | |||||
5 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.65 | 1:11.96 | |||||
6 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.08 | 1:12.25 | |||||
7 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.18 | 1:12.69 | |||||
8 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.18 | 1:13.11 | |||||
9 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.63 | 1:13.12 | |||||
10 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.74 | 1:13.91 | |||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.58 | 1:16.89 | |||||
12 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.55 | 1:18.07 | |||||
12 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.49 | 1:18.07 | |||||
14 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.13 | 1:18.68 | |||||
15 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 38.62 | 1:20.56 | |||||
16 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 38.55 | 1:20.60 | |||||
17 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
18 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.12 | 1:22.60 | |||||
19 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.67 | 1:27.19 | |||||
20 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 42.91 | 1:29.30 | |||||
21 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.98 | 1:29.80 | |||||
22 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 43.70 | 1:32.27 | |||||
23 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 42.95 | 1:33.82 | |||||
24 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.21 | 1:39.10 | |||||
25 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 47.89 | 1:42.16 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 31.18 | 1:05.14 | |||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.68 | 1:05.77 | |||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.44 | 1:08.60 | |||||
4 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 32.73 | 1:08.80 | |||||
5 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 33.42 | 1:08.88 | |||||
6 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 34.36 | 1:11.71 | |||||
7 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 35.01 | 1:12.33 | |||||
8 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.63 | 1:12.37 | |||||
9 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.04 | 1:14.71 | |||||
10 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 35.81 | 1:16.15 | |||||
11 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.66 | 1:16.66 | |||||
12 | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 37.80 | 1:17.69 | |||||
13 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 37.63 | 1:17.74 | |||||
14 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 37.32 | 1:18.21 | |||||
15 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 37.89 | 1:18.73 | |||||
16 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:20.47 | ||||||
17 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.76 | 1:30.09 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 30.67 | 1:03.51 | |||||
2 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 31.93 | 1:06.34 | |||||
3 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 32.23 | 1:07.48 | |||||
4 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 32.19 | 1:07.58 | |||||
5 | Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Nejst | 41.00 | 1:25.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Schwab | 2009 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.32 | 1:29.28 | |||||
2 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 40.44 | 1:36.11 | |||||
3 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 45.16 | 1:40.47 | |||||
4 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 41.23 | 1:40.65 | |||||
5 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 48.31 | 1:48.58 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 36.90 | 1:22.59 | |||||
2 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | 40.38 | 1:22.97 | |||||
3 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.91 | 1:24.27 | |||||
4 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.90 | 1:25.16 | |||||
5 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 38.99 | 1:26.45 | |||||
6 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.25 | 1:29.42 | |||||
7 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 36.11 | 1:29.52 | |||||
8 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.29 | 1:37.49 | |||||
9 | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 48.41 | 1:38.05 | |||||
10 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.81 | 1:40.32 | |||||
11 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 49.39 | 1:40.70 | |||||
12 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.01 | 1:41.18 | |||||
13 | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | 43.12 | 1:42.00 | |||||
14 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 48.26 | 1:43.40 | |||||
- | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 30.68 | 1:04.59 | |||||
2 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 29.21 | 1:06.51 | |||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.28 | 1:08.11 | |||||
4 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 31.86 | 1:09.99 | |||||
5 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 29.27 | 1:10.69 | |||||
6 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 30.88 | 1:15.67 | |||||
7 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 30.44 | 1:16.01 | |||||
8 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.55 | 1:16.51 | |||||
9 | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.05 | 1:16.67 | |||||
10 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 39.09 | 1:21.15 | |||||
11 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 39.78 | 1:24.65 | |||||
12 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.64 | 1:26.56 | |||||
13 | Malthe Monberg | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 39.32 | 1:27.59 | |||||
14 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 45.65 | 1:39.34 | |||||
- | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 58.05 | ||||||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 58.80 | ||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.39 | 1:00.09 | |||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.15 | 1:00.21 | |||||
5 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.41 | ||||||
6 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.60 | 1:00.49 | |||||
7 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 28.80 | 1:00.58 | |||||
8 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.19 | 1:00.65 | |||||
9 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 28.32 | 1:01.16 | |||||
10 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 29.05 | 1:02.29 | |||||
11 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.04 | 1:04.17 | |||||
12 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 28.60 | 1:04.47 | |||||
13 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 30.80 | 1:04.76 | |||||
14 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.00 | 1:06.92 | |||||
15 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 31.88 | 1:07.39 | |||||
16 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 33.85 | 1:18.29 | |||||
17 | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 40.03 | 1:23.32 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 57.98 | ||||||
2 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 59.48 | ||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:00.01 | ||||||
4 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.21 | 1:01.47 | |||||
5 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 29.63 | 1:04.49 | |||||
6 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 30.68 | 1:13.09 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 30.05 | 1:04.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:12.06 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 37.19 | ||||||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.58 | ||||||
3 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.76 | ||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 43.89 | ||||||
5 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.80 | ||||||
6 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 44.89 | ||||||
7 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 46.96 | ||||||
8 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 47.25 | ||||||
9 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 55.68 | ||||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 30.94 | ||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.01 | ||||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 34.91 | ||||||
4 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.49 | ||||||
5 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.70 | ||||||
6 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.03 | ||||||
7 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.89 | ||||||
8 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.31 | ||||||
9 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.53 | ||||||
10 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.19 | ||||||
11 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.40 | ||||||
12 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.50 | ||||||
13 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.43 | ||||||
14 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.89 | ||||||
15 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.07 | ||||||
16 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.12 | ||||||
17 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 53.53 | ||||||
18 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 57.36 | ||||||
19 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 58.01 | ||||||
- | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | 1 h i vend 25 m | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 32.56 | ||||||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.14 | ||||||
3 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 33.30 | ||||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 35.10 | ||||||
5 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.69 | ||||||
6 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.87 | ||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 38.14 | ||||||
8 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 38.94 | ||||||
9 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.90 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 30.97 | ||||||
2 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.13 | ||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.44 | ||||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 34.29 | ||||||
5 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 34.52 | ||||||
6 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 36.54 | ||||||
7 | Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Nejst | 46.49 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hejlesen | 1974 | Svømmeklubben Nejst | 44.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:10.26 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 41.96 | ||||||
2 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.20 | ||||||
3 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.76 | ||||||
4 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 51.64 | ||||||
5 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.96 | ||||||
6 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.98 | ||||||
7 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 1:02.75 | ||||||
- | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | EXTRA | ||||||
- | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ej fod ved skam | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Hobro Svømmeklub | 33.92 | ||||||
2 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 35.90 | ||||||
3 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.61 | ||||||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 38.12 | ||||||
5 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 41.09 | ||||||
6 | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.12 | ||||||
7 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.91 | ||||||
8 | Magnus Horsbøll | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 42.78 | ||||||
9 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 45.76 | ||||||
10 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.30 | ||||||
11 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.59 | ||||||
12 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.40 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.03 | ||||||
2 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.64 | ||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 30.79 | ||||||
4 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 32.45 | ||||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.78 | ||||||
6 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 32.80 | ||||||
7 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 32.86 | ||||||
8 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.03 | ||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 33.44 | ||||||
10 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.06 | ||||||
11 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.01 | ||||||
12 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 35.65 | ||||||
13 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 36.23 | ||||||
14 | Mathias Madsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 39.15 | ||||||
15 | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.05 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.85 | ||||||
2 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.74 | ||||||
3 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 29.02 | ||||||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 29.04 | ||||||
5 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.15 | ||||||
6 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 31.05 | ||||||
6 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.05 | ||||||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.72 | ||||||
9 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.09 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Christiansen | 1975 | Svømmeklubben Nejst | 33.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | 52.23 | ||||||
2 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:01.75 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.45 | ||||||
2 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.04 | ||||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.21 | ||||||
4 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 46.85 | ||||||
5 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 47.00 | ||||||
6 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 47.53 | ||||||
7 | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:07.14 | ||||||
- | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DNS | ||||||
- | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Trælk banet 45 m | |||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.77 | ||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 34.44 | ||||||
3 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 35.28 | ||||||
4 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.63 | ||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 36.63 | ||||||
6 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.43 | ||||||
7 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 37.49 | ||||||
8 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.70 | ||||||
9 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.05 | ||||||
10 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.20 | ||||||
11 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 40.31 | ||||||
12 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.50 | ||||||
13 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.01 | ||||||
14 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 42.61 | ||||||
15 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.98 | ||||||
16 | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 47.12 | ||||||
- | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.29 | ||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.57 | ||||||
3 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.69 | ||||||
4 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 34.93 | ||||||
5 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.47 | ||||||
6 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 36.28 | ||||||
7 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.66 | ||||||
8 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.53 | ||||||
9 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 38.88 | ||||||
10 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 40.19 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 32.33 | ||||||
2 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 38.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 44.68 | ||||||
2 | Tobias Schwab | 2009 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.96 | ||||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 53.88 | ||||||
4 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.80 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | 44.67 | ||||||
2 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.13 | ||||||
3 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.50 | ||||||
4 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.44 | ||||||
5 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 48.11 | ||||||
6 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 48.15 | ||||||
7 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.49 | ||||||
8 | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | 51.58 | ||||||
9 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.24 | ||||||
10 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 55.21 | ||||||
11 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.90 | ||||||
12 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:02.58 | ||||||
13 | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 1:13.23 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 30.49 | ||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.55 | ||||||
3 | Per Odrich | 2006 | Hobro Svømmeklub | 34.66 | ||||||
4 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 34.72 | ||||||
5 | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 42.10 | ||||||
6 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 47.21 | ||||||
7 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 52.31 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.58 | ||||||
2 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.05 | ||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 33.54 | ||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 33.69 | ||||||
5 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.86 | ||||||
7 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.10 | ||||||
8 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 38.83 | ||||||
9 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.77 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 30.80 | ||||||
2 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.68 | ||||||
3 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | ||||||
5 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 39.94 | 1:24.65 | |||||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 41.42 | 1:27.81 | |||||
3 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.88 | 1:32.74 | |||||
4 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 45.82 | 1:36.30 | |||||
5 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.98 | 1:38.70 | |||||
6 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.43 | 1:39.48 | |||||
7 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 47.60 | 1:41.85 | |||||
8 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.13 | 1:43.49 | |||||
9 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 53.24 | 1:53.55 | |||||
10 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.28 | 2:05.79 | |||||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Brystarmtag v/ afsl. | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.45 | 1:14.08 | |||||
2 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.67 | 1:16.78 | |||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 36.77 | 1:16.95 | |||||
4 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.74 | 1:17.84 | |||||
5 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.15 | 1:18.31 | |||||
6 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.32 | 1:21.00 | |||||
7 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.15 | 1:21.53 | |||||
8 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.89 | 1:22.23 | |||||
9 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 38.56 | 1:22.24 | |||||
10 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 40.31 | 1:23.30 | |||||
11 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.29 | 1:23.84 | |||||
12 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.22 | 1:24.45 | |||||
13 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 39.09 | 1:25.24 | |||||
14 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.27 | 1:25.88 | |||||
15 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.85 | 1:27.28 | |||||
16 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 40.57 | 1:27.45 | |||||
17 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 42.08 | 1:29.97 | |||||
18 | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.43 | 1:30.98 | |||||
19 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.35 | 1:31.46 | |||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.56 | 1:31.46 | |||||
21 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 44.13 | 1:32.19 | |||||
22 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 50.04 | 1:34.09 | |||||
23 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 47.44 | 1:35.22 | |||||
24 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 44.25 | 1:35.29 | |||||
25 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 49.04 | 1:40.95 | |||||
26 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.05 | 1:47.25 | |||||
27 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.00 | 1:49.62 | |||||
28 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 53.81 | 1:54.31 | |||||
29 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:58.06 | 1:58.06 | |||||
- | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ej berø. 50 m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.44 | 1:18.58 | |||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.72 | 1:19.33 | |||||
3 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.57 | 1:21.05 | |||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.24 | 1:22.06 | |||||
5 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 40.06 | 1:22.43 | |||||
6 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 40.69 | 1:24.84 | |||||
7 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | 1:24.98 | |||||
8 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 39.79 | 1:27.23 | |||||
9 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 41.16 | 1:28.43 | |||||
10 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 43.16 | 1:32.23 | |||||
11 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.93 | 1:47.78 | |||||
- | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven | |||||
- | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben 50 m | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.11 | 1:09.57 | |||||
2 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 32.66 | 1:11.69 | |||||
3 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 37.77 | 1:22.25 | |||||
4 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 36.25 | 1:22.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:06.39 | 2:09.33 | |||||
- | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Crawlarm 4 m | |||||
- | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej afslut. 50 m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 40.33 | 1:22.44 | |||||
2 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 44.99 | 1:36.88 | |||||
3 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.04 | 1:38.52 | |||||
4 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.39 | 1:43.44 | |||||
5 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 51.57 | 1:44.21 | |||||
6 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.68 | 1:49.06 | |||||
7 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.71 | 1:59.51 | |||||
8 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.36 | 2:05.38 | |||||
- | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
- | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Ej flyarm 5 m | |||||
- | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven 50 m | |||||
- | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Crawlarm 15m | |||||
- | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | sc. på mave 26m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.03 | 1:07.09 | |||||
2 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.27 | 1:17.29 | |||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.69 | 1:18.54 | |||||
4 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.58 | 1:21.31 | |||||
5 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:22.25 | 1:22.25 | |||||
6 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 37.89 | 1:23.06 | |||||
7 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 40.26 | 1:25.04 | |||||
8 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.31 | 1:26.29 | |||||
9 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.92 | 1:38.03 | |||||
10 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.67 | 1:38.85 | |||||
11 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.12 | 1:39.78 | |||||
12 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 49.79 | 1:42.92 | |||||
13 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 1:43.12 | 1:43.12 | |||||
14 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.00 | 1:48.51 | |||||
- | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven | |||||
- | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Crawlarm 5 m | |||||
- | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Sv på maven v 49m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.53 | 1:06.30 | |||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.32 | 1:06.60 | |||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.95 | 1:07.97 | |||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.75 | 1:08.51 | |||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.92 | 1:11.57 | |||||
6 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 34.52 | 1:11.66 | |||||
7 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.18 | 1:14.07 | |||||
8 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.59 | 1:16.44 | |||||
9 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.01 | 1:17.16 | |||||
10 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | 1:17.75 | |||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.62 | 1:18.13 | |||||
12 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.21 | 1:18.19 | |||||
13 | Mathias Madsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 40.03 | 1:25.25 | |||||
14 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 42.87 | 1:32.79 | |||||
- | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Afsl. på mave 50m | |||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.14 | 1:07.32 | |||||
2 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.70 | 1:08.90 | |||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.98 | 1:09.86 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.51 | 1:10.04 | |||||
5 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.23 | 1:10.86 | |||||
6 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.00 | 1:11.39 | |||||
7 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 32.91 | 1:12.70 | |||||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.03 | 1:15.57 | |||||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 38.52 | 1:19.98 | |||||
- | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Indadvendt fod 70m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.39 | 3:12.19 | 4:52.30 | 6:29.38 | |||
2 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 1:35.06 | 3:22.03 | 5:08.03 | 6:47.38 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.26 | 2:20.72 | 3:35.93 | 4:47.01 | |||
2 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.52 | 2:29.23 | 3:48.23 | 5:04.68 | |||
3 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.04 | 2:42.42 | 4:06.34 | 5:28.68 | |||
4 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.10 | 2:42.42 | 4:08.06 | 5:31.72 | |||
5 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.96 | 2:55.65 | 4:30.66 | 6:00.78 | |||
6 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:30.74 | 3:07.96 | 4:45.95 | 6:19.54 | |||
7 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 5:03.99 | 8:10.48 | 8:10.48 | ||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.73 | 2:24.35 | 3:39.02 | 4:53.20 | |||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.07 | 2:27.67 | 3:46.41 | 5:05.82 | |||
3 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.87 | 2:40.55 | 4:05.72 | 5:29.56 | |||
- | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:21.14 | 2:49.08 | 4:18.81 | 5:47.38 | |||
2 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 1:17.61 | 2:48.05 | 4:22.17 | 5:56.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:38.75 | 3:29.52 | 5:19.29 | 6:59.73 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:42.72 | 3:33.53 | 5:22.07 | 7:01.10 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.49 | 2:18.08 | 3:28.57 | 4:35.85 | |||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 1:07.01 | 2:18.32 | 3:28.89 | 4:38.62 | |||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.68 | 2:21.78 | 3:38.59 | 4:53.01 | |||
4 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.92 | 2:40.76 | 4:07.29 | 5:30.85 | |||
5 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 1:20.55 | 2:49.58 | 4:19.82 | 5:49.90 | |||
6 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 1:21.71 | 3:39.56 | 5:11.28 | 5:51.69 | |||
7 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:22.32 | 2:53.73 | 4:25.76 | 5:52.35 | |||
8 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:30.79 | 3:12.55 | 4:57.29 | 6:30.49 | |||
- | Alexander Gislund | 2003 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 1:11.18 | 2:27.67 | 3:42.05 | 4:54.71 | |||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:11.86 | 2:28.57 | 3:45.39 | 5:00.91 | |||
3 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:16.79 | 2:42.87 | 4:10.56 | 5:34.32 | |||
4 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:21.24 | 2:53.15 | 4:29.82 | 6:03.65 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 1:17.91 | 2:41.21 | 4:04.72 | 5:21.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Crawlben 15m | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 46.13 | 1:37.29 | |||||
2 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 51.35 | 1:44.46 | |||||
3 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.31 | 1:45.27 | |||||
4 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 50.06 | 1:45.54 | |||||
5 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 52.46 | 1:48.79 | |||||
6 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.61 | 1:50.36 | |||||
7 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 53.56 | 1:50.41 | |||||
8 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 53.71 | 1:51.04 | |||||
9 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 56.07 | 1:59.87 | |||||
10 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.77 | 2:00.28 | |||||
11 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:07.83 | 2:20.69 | |||||
12 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:07.45 | 2:26.09 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.94 | 1:24.19 | |||||
2 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.76 | 1:24.30 | |||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 42.16 | 1:26.13 | |||||
4 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 43.58 | 1:28.40 | |||||
5 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.60 | 1:31.74 | |||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.09 | 1:32.06 | |||||
7 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 45.55 | 1:33.27 | |||||
8 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.29 | 1:34.92 | |||||
9 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 45.42 | 1:35.14 | |||||
10 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.14 | 1:35.67 | |||||
11 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.51 | 1:37.63 | |||||
12 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.38 | 1:47.15 | |||||
13 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.31 | 1:51.05 | |||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 54.69 | 1:53.50 | |||||
15 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 54.58 | 1:54.17 | |||||
16 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.86 | 1:55.17 | |||||
17 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 56.74 | 1:58.37 | |||||
18 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.31 | 1:58.60 | |||||
19 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.29 | 2:07.65 | |||||
20 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.27 | 2:11.79 | |||||
21 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 1:01.68 | 2:12.31 | |||||
- | Caroline Madsen | 2005 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | fod ej frem på skam | |||||
- | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
- | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend 75m | |||||
- | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | fod ikke fremme skam | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 41.49 | 1:25.41 | |||||
2 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 41.70 | 1:28.84 | |||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.28 | 1:30.67 | |||||
4 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 43.73 | 1:31.54 | |||||
5 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 42.80 | 1:31.74 | |||||
6 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 43.64 | 1:32.14 | |||||
7 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 45.68 | 1:36.41 | |||||
8 | Emma Rask Sørensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 46.69 | 1:38.10 | |||||
9 | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 48.64 | 1:42.67 | |||||
10 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.82 | 1:43.79 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.79 | 1:17.12 | |||||
2 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 40.82 | 1:26.59 | |||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.62 | 1:27.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Flere flyben 50m | |||||
- | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Crawlarm start | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 53.42 | 1:51.00 | |||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.62 | 1:55.88 | |||||
3 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 58.88 | 2:01.51 | |||||
4 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.18 | 2:04.21 | |||||
5 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:01.79 | 2:08.81 | |||||
6 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:03.05 | 2:15.48 | |||||
- | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Arm forbi hoften | |||||
- | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Indadvendte fødder | |||||
- | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Flere flyben start | |||||
- | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Flere flyben v start | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 40.45 | 1:25.75 | |||||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.12 | 1:25.78 | |||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 43.05 | 1:29.64 | |||||
4 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 42.34 | 1:29.97 | |||||
5 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 42.57 | 1:30.44 | |||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 43.00 | 1:32.48 | |||||
7 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 43.86 | 1:35.00 | |||||
8 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.31 | 1:35.41 | |||||
9 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 45.72 | 1:35.53 | |||||
10 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.83 | 1:38.92 | |||||
11 | Magnus Horsbøll | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 48.92 | 1:39.65 | |||||
12 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.09 | 1:44.09 | |||||
- | Malthe Monberg | 2006 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Flyben 50m | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.37 | 1:14.08 | |||||
2 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.12 | 1:17.42 | |||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.40 | 1:18.38 | |||||
4 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.63 | 1:19.34 | |||||
5 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 36.86 | 1:19.61 | |||||
6 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.64 | 1:19.69 | |||||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 38.11 | 1:20.06 | |||||
8 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 41.12 | 1:24.45 | |||||
9 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.76 | 1:26.05 | |||||
10 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 42.56 | 1:30.99 | |||||
11 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.89 | 1:31.48 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.10 | 1:13.45 | |||||
2 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 36.16 | 1:13.97 | |||||
3 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 35.90 | 1:16.52 | |||||
4 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.28 | 1:18.21 | |||||
5 | Sander van der Pool | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 40.04 | 1:22.96 | |||||
6 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.97 | 1:23.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:16.89 | 2:43.64 | 4:19.65 | 5:37.37 | |||
2 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.84 | 2:50.89 | 4:26.85 | 5:46.41 | |||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.48 | 3:00.70 | 4:38.70 | 5:59.61 | |||
4 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.48 | 2:58.72 | 4:43.17 | 6:00.11 | |||
5 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.73 | 3:03.44 | 4:47.34 | 6:09.74 | |||
6 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:35.59 | 4:15.66 | 5:56.02 | 6:34.89 | |||
7 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:41.47 | 3:32.92 | 5:30.91 | 7:08.21 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:38.33 | 3:22.33 | 5:07.15 | 6:40.05 | |||
2 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:52.95 | 4:02.84 | 6:17.84 | 7:58.50 | |||
- | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Forkert stilart 276m | |||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:18.24 | 2:42.28 | 4:26.84 | 5:37.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 1:51.86 | 3:58.13 | 6:05.50 | 7:53.04 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:11.84 | 2:29.56 | 3:58.17 | 5:07.53 | |||
2 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:21.03 | 2:51.54 | 4:38.24 | 5:56.67 | |||
3 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 2:13.84 | 3:54.50 | 5:30.92 | 6:08.78 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:13.91 | 2:39.28 | 4:08.81 | 5:25.65 | |||
2 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 1:20.32 | 2:48.10 | 4:20.39 | 5:37.87 | |||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.61 | 2:47.48 | 4:20.75 | 5:39.57 | |||
4 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 1:17.95 | 2:45.25 | 4:34.02 | 5:59.32 | |||
5 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:49.22 | 4:26.45 | 6:06.74 | 6:48.67 | |||
6 | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:49.54 | 4:49.66 | 6:44.36 | 7:32.18 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:12.25 | 2:40.91 | 4:16.11 | 5:32.13 | |||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:27.63 | 3:13.40 | 4:57.03 | 6:23.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Piger 5 | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:47.42 | ||||||
Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 39.80 | 1:23.10 | 1:23.10 | ||||||
Alberte Rise | 2007 | 42.17 | 1:30.47 | 2:53.57 | ||||||
Anna Skovhus Lydersen | 2007 | 39.15 | 1:05.36 | 3:58.93 | ||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 59.39 | 1:48.49 | 5:47.42 | ||||||
2 | Bsk08-1 Løb21 | 2007 | Brønderslev SK08 | 5:54.07 | ||||||
Malou Brogaard | 2007 | 41.65 | 1:28.97 | 1:28.97 | ||||||
Neya Damgaard | 2007 | 1:35.71 | 2:18.68 | 3:47.65 | ||||||
Iben Thomasen | 2008 | 44.66 | 1:23.21 | 5:10.86 | ||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 43.21 | 43.21 | 5:54.07 | ||||||
- | Hsk Superwomen | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 39.35 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Tilde Bonde Holm | 2008 | 40.90 | 1:24.82 | 2:47.19 | ||||||
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Piger 1 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:17.67 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.72 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 30.95 | 1:04.81 | 2:08.12 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 32.76 | 1:09.28 | 3:17.40 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.30 | 1:00.27 | 4:17.67 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 4:39.04 | ||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 33.17 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 33.08 | 1:09.62 | 2:18.87 | ||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 33.56 | 1:10.96 | 3:29.83 | ||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 32.54 | 1:09.21 | 4:39.04 | ||||||
3 | Aabybro Girl Power | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 4:42.85 | ||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 36.98 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 32.73 | 1:07.70 | 2:25.83 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 35.02 | 1:13.01 | 3:38.84 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.09 | 1:04.01 | 4:42.85 | ||||||
4 | Pingvin Piger 2 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:43.53 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 32.97 | 1:09.35 | 1:09.35 | ||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 32.49 | 1:09.63 | 2:18.98 | ||||||
Laura Sofie Renneberg | 2005 | 34.98 | 1:13.84 | 3:32.82 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 33.72 | 1:10.71 | 4:43.53 | ||||||
5 | Pingvin Piger 3 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:53.12 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 34.77 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 35.27 | 1:13.75 | 2:26.41 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 34.18 | 1:12.64 | 3:39.05 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 35.66 | 1:14.07 | 4:53.12 | ||||||
6 | Hsk Piger 2 | 2005 | Hobro Svømmeklub | 4:54.36 | ||||||
Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 33.54 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Alma Munk Haugaard | 2007 | 35.07 | 1:13.77 | 2:24.58 | ||||||
Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 36.44 | 1:16.93 | 3:41.51 | ||||||
Ane Walmar | 2007 | 34.38 | 1:12.85 | 4:54.36 | ||||||
7 | Pingvin Piger 4 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:16.43 | ||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 34.81 | 1:49.97 | 1:49.97 | ||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 39.30 | 1:17.21 | 3:07.18 | ||||||
Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 1:22.74 | 2:09.25 | 5:16.43 | ||||||
Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 5:16.43 | ||||||||
8 | Flodhestene Frederikshavn | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 5:34.49 | ||||||
Sara Kokholm | 2005 | 39.57 | 1:25.01 | 1:25.01 | ||||||
Ida Jensen | 2006 | 40.47 | 1:23.30 | 2:48.31 | ||||||
Emma Ploug Rasmussen | 2005 | 41.90 | 1:25.26 | 4:13.57 | ||||||
Allie F. Brandt | 2004 | 37.94 | 1:20.92 | 5:34.49 | ||||||
9 | Snedsted Piger | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 5:48.29 | ||||||
Emma Bojesen | 2004 | 37.44 | 1:17.92 | 1:17.92 | ||||||
Caroline Madsen | 2005 | 41.73 | 2:15.26 | 3:33.18 | ||||||
Kirstine Hove | 2006 | 1:35.05 | 2:15.11 | 5:48.29 | ||||||
Agnes Lyndrup | 2004 | 5:48.29 | ||||||||
- | Jarl Piger 1 | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Flere svømmere i van | |||||
Pernille Petersen | 2006 | 34.29 | 1:11.99 | 1:11.99 | ||||||
Kamille Baars | 2006 | 42.71 | 2:17.17 | 3:29.16 | ||||||
Sophia Jacobsen | 2006 | 49.19 | 1:37.57 | 5:06.73 | ||||||
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:18.83 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 33.04 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 30.32 | 1:05.24 | 2:13.81 | ||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 29.95 | 1:04.43 | 3:18.24 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.02 | 1:00.59 | 4:18.83 | ||||||
2 | Hsk Piger 1 | 2001 | Hobro Svømmeklub | 4:32.80 | ||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 32.90 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 31.94 | 1:38.22 | 2:47.28 | ||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 33.87 | 1:07.53 | 3:54.81 | ||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 37.99 | 37.99 | 4:32.80 | ||||||
3 | Hsk Piger 3 | 2002 | Hobro Svømmeklub | 4:58.67 | ||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 33.26 | 1:45.49 | 1:45.49 | ||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 38.67 | 1:15.16 | 3:00.65 | ||||||
Helena Boldsen | 2005 | 39.39 | 1:16.04 | 4:16.69 | ||||||
Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 41.98 | 41.98 | 4:58.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsk Superhero | 2007 | Hobro Svømmeklub | 5:59.23 | ||||||
Magnus Østergaard | 2008 | 39.78 | 1:25.31 | 1:25.31 | ||||||
Håkon Bork Nielsen | 2007 | 40.75 | 1:24.61 | 2:49.92 | ||||||
Ditlev Sørensen | 2009 | 46.35 | 1:39.60 | 4:29.52 | ||||||
Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | 42.33 | 1:29.71 | 5:59.23 | ||||||
- | Jarl Drenge 1 | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Tyvstart | |||||
Nikolaj Baars | 2008 | 46.32 | 1:37.95 | 1:37.95 | ||||||
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Drenge 2 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:56.41 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 28.18 | 59.19 | 59.19 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 28.77 | 1:00.29 | 1:59.48 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 28.88 | 1:00.21 | 2:59.69 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 26.97 | 56.72 | 3:56.41 | ||||||
2 | Aars Herrer 1 | 2003 | Aars Svømmeklub | 4:12.71 | ||||||
Kris Jensen | 2004 | 29.72 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Lesley Jan de Graaf | 2004 | 32.34 | 1:07.46 | 2:10.96 | ||||||
Nikolaj Jensen | 2004 | 28.82 | 1:01.90 | 3:12.86 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 27.62 | 59.85 | 4:12.71 | ||||||
3 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:15.24 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 30.39 | 1:02.91 | 1:02.91 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 27.85 | 58.49 | 2:01.40 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 31.52 | 1:07.15 | 3:08.55 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 31.39 | 1:06.69 | 4:15.24 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 4:23.36 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 33.47 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Malte P Iversen | 2004 | 31.05 | 1:04.62 | 2:11.16 | ||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 32.30 | 1:08.71 | 3:19.87 | ||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 29.26 | 1:03.49 | 4:23.36 | ||||||
5 | Hsk Herrer 2 | 2004 | Hobro Svømmeklub | 4:32.02 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 32.02 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 30.05 | 1:02.65 | 2:08.77 | ||||||
Per Odrich | 2006 | 34.00 | 1:10.73 | 3:19.50 | ||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 35.01 | 1:12.52 | 4:32.02 | ||||||
6 | Aabybro Untouchable | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 4:36.14 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.19 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Claes Stenger | 2005 | 33.77 | 1:11.31 | 2:19.17 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.49 | 1:07.92 | 3:27.09 | ||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 33.20 | 1:09.05 | 4:36.14 | ||||||
7 | Pingvin Drenge 3 | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:41.99 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 31.04 | 1:04.94 | 1:04.94 | ||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 30.58 | 1:08.08 | 2:13.02 | ||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 35.56 | 1:16.41 | 3:29.43 | ||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 35.54 | 1:12.56 | 4:41.99 | ||||||
8 | Aars Herrer 2 | 2005 | Aars Svømmeklub | 5:07.59 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 34.66 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Kristian Ølgaard | 2005 | 37.07 | 1:23.91 | 2:38.42 | ||||||
Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 37.37 | 1:16.73 | 3:55.15 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 34.19 | 1:12.44 | 5:07.59 | ||||||
9 | Aabybro Big Guns | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 5:30.45 | ||||||
Mads Poulsen | 2007 | 43.42 | 1:30.86 | 1:30.86 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 36.22 | 1:15.62 | 2:46.48 | ||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 37.19 | 1:17.69 | 4:04.17 | ||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 39.51 | 1:26.28 | 5:30.45 | ||||||
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:51.31 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 27.75 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 26.74 | 57.73 | 1:56.81 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 27.56 | 58.55 | 2:55.36 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 26.67 | 55.95 | 3:51.31 | ||||||
2 | Pingvin Drenge 1 | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:03.80 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 29.36 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.76 | 59.54 | 2:01.17 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 29.95 | 1:05.23 | 3:06.40 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.43 | 57.40 | 4:03.80 | ||||||
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
- | Hsk Herrer 1 | 1986 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lasse Jensen | 2000 | 27.70 | 58.98 | 58.98 | ||||||
Christian Balslev | 2006 | 27.35 | 1:00.41 | 1:59.39 | ||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 28.81 | 59.56 | 2:58.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Team Turbo 2 | 2008 | Hobro Svømmeklub | 2:33.17 | ||||||
Katrine Kjær Laugesen | 2008 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Tilde Bonde Holm | 2008 | 38.53 | 1:16.18 | |||||||
Kian Asbert Tome | 2009 | 40.92 | 1:57.10 | |||||||
Magnus Østergaard | 2008 | 36.07 | 2:33.17 | |||||||
2 | Jarl Mix 1 | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 3:01.99 | ||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Jasmin Jakobsen | 2007 | 48.22 | 1:28.94 | |||||||
Ida Madsen | 2007 | 54.18 | 2:23.12 | |||||||
Sebastian Beier | 2007 | 38.87 | 3:01.99 | |||||||
3 | Nejst Mix 1 | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 3:07.61 | ||||||
Mattie Christiansen | 2008 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Sofie Egholm | 2009 | 51.20 | 1:35.29 | |||||||
Emilie Toft Iversen | 2007 | 47.78 | 2:23.07 | |||||||
William Nicolajsen | 2008 | 44.54 | 3:07.61 | |||||||
- | Pingvin Mix 6 | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Fod ej frem på skam. | |||||
- | Team Turbo 1 | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pingvin Mix 2 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:49.70 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 25.93 | 25.93 | |||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 26.88 | 52.81 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 27.56 | 1:20.37 | |||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 29.33 | 1:49.70 | |||||||
2 | Aabybro Unbelievable | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:51.48 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 28.75 | 58.46 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 26.55 | 1:25.01 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 26.47 | 1:51.48 | |||||||
3 | Pingvin Mix 3 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:55.60 | ||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 27.51 | 53.94 | |||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 30.83 | 1:24.77 | |||||||
Cassandra Spring | 2005 | 30.83 | 1:55.60 | |||||||
4 | Aalborg Mix 3 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 1:59.27 | ||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 31.52 | 1:03.97 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 27.92 | 1:31.89 | |||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 27.38 | 1:59.27 | |||||||
5 | Pingvin Mix 4 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:00.93 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 27.73 | 56.40 | |||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 31.76 | 1:28.16 | |||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 32.77 | 2:00.93 | |||||||
6 | Hsk Mix 2 | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:01.91 | ||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 31.03 | 1:03.92 | |||||||
Lucas Hansen | 2005 | 29.60 | 1:33.52 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 28.39 | 2:01.91 | |||||||
7 | Aalborg Mix 4 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:04.36 | ||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 1:01.56 | 1:34.24 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 30.12 | 2:04.36 | |||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 2:04.36 | ||||||||
8 | Hsk Mix 3 | 2004 | Hobro Svømmeklub | 2:06.78 | ||||||
Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 30.83 | 1:02.38 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 31.60 | 1:33.98 | |||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 32.80 | 2:06.78 | |||||||
9 | Aabybro Extremes | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:07.08 | ||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 29.51 | 1:04.28 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 32.71 | 1:36.99 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 30.09 | 2:07.08 | |||||||
10 | Pingvin Mix 5 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:11.55 | ||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 33.91 | 1:05.23 | |||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 33.47 | 1:38.70 | |||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 32.85 | 2:11.55 | |||||||
11 | Frederikshavn Mix | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 2:11.99 | ||||||
Sara Kokholm | 2005 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Allie F. Brandt | 2004 | 34.22 | 1:08.59 | |||||||
Mathias Qvesel | 2004 | 34.01 | 1:42.60 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 29.39 | 2:11.99 | |||||||
12 | Hsk Mix 4 | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:18.08 | ||||||
Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Alma Munk Haugaard | 2007 | 33.10 | 1:08.97 | |||||||
Christian Balslev | 2006 | 34.25 | 1:43.22 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 34.86 | 2:18.08 | |||||||
13 | Jarl Mix 4 | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:19.87 | ||||||
Pernille Petersen | 2006 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Sebastian Skov | 2005 | 35.77 | 1:07.05 | |||||||
Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | 35.88 | 1:42.93 | |||||||
Rasmus Studsgaard | 2004 | 36.94 | 2:19.87 | |||||||
14 | Snedsted Mix | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 2:24.99 | ||||||
Emma Bojesen | 2004 | 1:11.51 | 1:11.51 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | 39.92 | 1:51.43 | |||||||
Caroline Madsen | 2005 | 33.56 | 2:24.99 | |||||||
Mathias Madsen | 2004 | 2:24.99 | ||||||||
15 | Hsk Cookie Eaters | 2006 | Hobro Svømmeklub | 2:29.01 | ||||||
Alice Boldsen | 2007 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | 38.51 | 1:15.84 | |||||||
Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | 36.94 | 1:52.78 | |||||||
Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | 36.23 | 2:29.01 | |||||||
16 | Jarl Mix 3 | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:47.07 | ||||||
Casper Buus | 2008 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Cecilie Billesø | 2003 | 41.41 | 1:26.43 | |||||||
Christoffer Nørgaard | 2006 | 39.20 | 2:05.63 | |||||||
Eva Andersen | 2006 | 41.44 | 2:47.07 | |||||||
17 | Jarl Mix 2 | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:58.36 | ||||||
Anne Primdahl | 2006 | 44.32 | 44.32 | |||||||
Jonas Petersen | 2009 | 1:33.75 | 2:18.07 | |||||||
Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | 40.29 | 2:58.36 | |||||||
Kamille Baars | 2006 | 2:58.36 | ||||||||
- | Aabybro Star Mix | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Sofie Callsen | 2008 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 38.24 | 1:14.87 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Mix 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:48.90 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 28.77 | 57.37 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 26.27 | 1:23.64 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 25.26 | 1:48.90 | |||||||
2 | Hsk Mix 1 | 2000 | Hobro Svømmeklub | 1:50.66 | ||||||
Ditte Toft Ibsen | 2001 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 29.46 | 57.45 | |||||||
Lasse Jensen | 2000 | 26.41 | 1:23.86 | |||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 26.80 | 1:50.66 | |||||||
3 | Aalborg Mix 2 | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:53.90 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 30.52 | 1:01.13 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 25.88 | 1:27.01 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 26.89 | 1:53.90 | |||||||
4 | Pingvin Mix 1 | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:54.50 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 25.50 | 52.30 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 31.28 | 1:23.58 | |||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 30.92 | 1:54.50 | |||||||
5 | Bsk08-2 Løb23 | 1999 | Brønderslev SK08 | 2:02.17 | ||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 27.52 | 59.69 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 31.13 | 1:30.82 | |||||||
Oliver Feldthusen | 2003 | 31.35 | 2:02.17 | |||||||
6 | Nejst Mix 3 | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 2:31.08 | ||||||
Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Beate Christensen | 2005 | 41.35 | 1:15.30 | |||||||
Oliver Størup | 2006 | 41.69 | 1:56.99 | |||||||
Freya Kobber Nielsen | 2001 | 34.09 | 2:31.08 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nejst Mix 4 | 1974 | Svømmeklubben Nejst | 2:19.84 | ||||||
Peter Christiansen | 1975 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Line Hejlesen | 1974 | 38.58 | 1:07.22 | |||||||
Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | 40.21 | 1:47.43 | |||||||
Alexander Gislund | 2003 | 32.41 | 2:19.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 36.94 | 1:16.96 | 1:57.93 | 2:37.90 | |||
2 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 36.26 | 1:17.16 | 1:58.93 | 2:38.51 | |||
3 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.19 | 1:24.65 | 2:11.63 | 2:55.00 | |||
4 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 40.45 | 1:25.85 | 2:13.28 | 2:56.66 | |||
5 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 43.19 | 1:29.32 | 2:18.04 | 3:01.35 | |||
6 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.50 | 1:29.24 | 2:18.42 | 3:02.94 | |||
7 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 43.49 | 1:32.91 | 2:21.82 | 3:04.24 | |||
8 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.07 | 1:29.46 | 2:21.60 | 3:11.86 | |||
9 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.37 | 1:52.90 | 2:57.05 | 3:58.44 | |||
10 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.88 | 2:06.81 | 3:16.78 | 4:22.85 | |||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Fod ej frem på skam | |||||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.76 | 1:04.52 | 1:39.68 | 2:13.81 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 32.05 | 1:07.52 | 1:44.22 | 2:19.47 | |||
3 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.53 | 1:11.33 | 1:50.06 | 2:24.62 | |||
4 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.23 | 1:10.60 | 1:49.09 | 2:26.49 | |||
5 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.43 | 1:11.52 | 1:50.88 | 2:27.66 | |||
6 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.15 | 1:11.33 | 1:51.36 | 2:30.63 | |||
7 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.78 | 1:13.04 | 1:52.97 | 2:31.51 | |||
8 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.30 | 1:13.88 | 1:53.01 | 2:32.10 | |||
9 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 35.44 | 1:16.02 | 1:57.59 | 2:34.74 | |||
10 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 35.00 | 1:14.12 | 1:55.11 | 2:34.92 | |||
11 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.17 | 1:15.38 | 1:56.61 | 2:35.86 | |||
12 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 35.73 | 1:16.49 | 1:57.79 | 2:37.36 | |||
13 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.62 | 1:18.13 | 2:00.64 | 2:41.26 | |||
14 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 36.47 | 1:19.02 | 2:02.79 | 2:43.84 | |||
15 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.00 | 1:18.71 | 2:02.55 | 2:43.98 | |||
16 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.43 | 1:20.56 | 2:04.34 | 2:44.27 | |||
17 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 38.60 | 1:21.27 | 2:05.21 | 2:45.04 | |||
18 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.94 | 1:25.12 | 2:11.63 | 2:52.03 | |||
19 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 38.79 | 1:23.16 | 2:09.09 | 2:53.39 | |||
20 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 40.12 | 1:26.99 | 2:14.47 | 2:57.88 | |||
21 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.98 | 1:27.67 | 2:14.30 | 3:00.99 | |||
22 | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 41.03 | 1:27.85 | 2:16.38 | 3:01.64 | |||
23 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.71 | 1:30.86 | 2:20.40 | 3:05.39 | |||
24 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 43.92 | 1:33.26 | 2:25.16 | 3:15.18 | |||
25 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.19 | 1:33.84 | 2:26.34 | 3:15.62 | |||
26 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.55 | 1:39.41 | 2:33.52 | 3:21.69 | |||
27 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.41 | 1:45.28 | 2:42.39 | 3:30.01 | |||
28 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.38 | 1:42.74 | 2:40.97 | 3:34.49 | |||
29 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 50.90 | 1:44.21 | 2:43.99 | 3:36.51 | |||
30 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 52.43 | 1:52.12 | 2:56.57 | 3:56.70 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.48 | 1:09.45 | 1:46.40 | 2:22.53 | |||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.96 | 1:09.29 | 1:46.16 | 2:23.12 | |||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 32.13 | 1:08.21 | 1:46.42 | 2:24.39 | |||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.77 | 1:10.03 | 1:48.16 | 2:25.76 | |||
5 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.40 | 1:14.07 | 1:53.65 | 2:32.68 | |||
6 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 35.85 | 1:15.79 | 1:56.69 | 2:35.76 | |||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.28 | 1:15.32 | 1:57.85 | 2:40.01 | |||
8 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 36.29 | 1:18.22 | 1:59.83 | 2:41.46 | |||
9 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.18 | 1:18.06 | 2:01.71 | 2:44.73 | |||
10 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.32 | 1:20.82 | 2:05.42 | 2:49.33 | |||
11 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 40.11 | 1:24.89 | 2:11.40 | 2:58.50 | |||
12 | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 40.34 | 1:28.10 | 2:20.38 | 3:04.65 | |||
13 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.07 | 1:40.01 | 2:34.78 | 3:23.43 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 34.82 | 1:13.59 | 1:53.37 | 2:30.68 | |||
2 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 35.98 | 1:16.32 | 1:58.43 | 2:40.77 | |||
3 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 36.05 | 1:18.07 | 2:01.98 | 2:41.51 | |||
4 | Sandie Rysholt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben Nejst | 42.30 | 1:30.34 | 2:21.93 | 3:11.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.48 | 1:39.70 | 2:41.23 | 3:38.06 | |||
2 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 46.38 | 1:41.31 | 2:47.02 | 3:38.29 | |||
- | Kian Asbert Tome | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 41.73 | 1:29.58 | 2:19.66 | 3:05.40 | |||
2 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.41 | 1:33.16 | 2:24.05 | 3:06.37 | |||
3 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 41.94 | 1:31.03 | 2:20.17 | 3:07.74 | |||
4 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 43.39 | 1:35.30 | 2:25.95 | 3:11.79 | |||
5 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 43.76 | 1:33.73 | 2:24.87 | 3:13.31 | |||
6 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.67 | 1:36.87 | 2:28.13 | 3:14.86 | |||
7 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.04 | 1:36.21 | 2:29.78 | 3:15.79 | |||
8 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.97 | 1:32.91 | 2:27.57 | 3:19.16 | |||
9 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:46.40 | 2:41.50 | 3:33.43 | 3:33.43 | |||
10 | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 47.32 | 1:45.07 | 2:46.34 | 3:44.70 | |||
11 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.80 | 1:52.83 | 2:57.76 | 3:58.16 | |||
- | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Flere flyb v start | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.86 | 1:10.00 | 1:48.35 | 2:25.11 | |||
2 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.29 | 1:12.12 | 1:50.18 | 2:26.27 | |||
3 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 33.69 | 1:11.58 | 1:50.95 | 2:29.14 | |||
4 | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.15 | 1:14.18 | 1:54.79 | 2:34.59 | |||
5 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 34.53 | 1:13.79 | 1:54.54 | 2:35.55 | |||
6 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 36.13 | 1:17.27 | 2:00.10 | 2:40.47 | |||
7 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.91 | 1:19.44 | 2:01.28 | 2:41.81 | |||
8 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 40.12 | 1:25.22 | 2:10.83 | 2:54.26 | |||
9 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 40.71 | 1:28.72 | 2:18.68 | 3:03.86 | |||
10 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 40.96 | 1:27.76 | 2:17.83 | 3:04.13 | |||
11 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 40.93 | 1:30.01 | 2:21.36 | 3:07.20 | |||
12 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 47.15 | 1:43.89 | 2:44.32 | 3:43.12 | |||
- | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.39 | 1:00.28 | 1:33.80 | 2:06.45 | |||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 29.27 | 1:02.11 | 1:37.05 | 2:11.65 | |||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 30.62 | 1:04.96 | 1:41.93 | 2:18.10 | |||
4 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 30.44 | 1:05.64 | 1:42.43 | 2:18.41 | |||
5 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 31.41 | 1:06.42 | 1:43.10 | 2:19.65 | |||
6 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 30.64 | 1:05.65 | 1:42.80 | 2:20.48 | |||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.97 | 1:08.37 | 1:46.26 | 2:22.89 | |||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 33.64 | 1:11.14 | 1:49.36 | 2:23.78 | |||
9 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.67 | 1:10.49 | 1:47.49 | 2:23.98 | |||
10 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.69 | 1:13.30 | 1:53.69 | 2:33.12 | |||
11 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 35.44 | 1:16.51 | 1:58.04 | 2:37.03 | |||
12 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 36.20 | 1:17.17 | 2:00.36 | 2:40.32 | |||
13 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 35.65 | 1:16.37 | 1:59.58 | 2:40.94 | |||
14 | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.25 | 1:33.34 | 2:27.46 | 3:17.11 | |||
- | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.72 | 1:01.34 | 1:35.30 | 2:09.03 | |||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 31.49 | 1:05.61 | 1:41.06 | 2:14.08 | |||
3 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.98 | 1:03.74 | 1:39.33 | 2:14.91 | |||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | 1:05.46 | 1:42.49 | 2:17.63 | |||
5 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 33.18 | 1:09.94 | 1:48.25 | 2:26.64 | |||
6 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 35.93 | 1:18.00 | 2:04.30 | 2:48.72 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 32.80 | 1:09.29 | 1:46.29 | 2:23.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ben ej sam vandr pla | |||||
- | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Ej brystsvømtag | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 45.65 | ||||||
2 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.36 | ||||||
3 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 47.45 | ||||||
4 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.61 | ||||||
5 | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | 48.07 | ||||||
6 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 48.62 | ||||||
7 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.20 | ||||||
8 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 49.79 | ||||||
9 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.26 | ||||||
10 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 52.70 | ||||||
11 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.94 | ||||||
12 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 54.41 | ||||||
13 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 58.34 | ||||||
14 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:03.63 | ||||||
15 | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:05.34 | ||||||
16 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:05.91 | ||||||
17 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.05 | ||||||
18 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 1:14.45 | ||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.96 | ||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.85 | ||||||
3 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 40.17 | ||||||
4 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 40.38 | ||||||
5 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.49 | ||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.50 | ||||||
7 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.21 | ||||||
8 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.01 | ||||||
9 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 44.87 | ||||||
10 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.63 | ||||||
11 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
12 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.01 | ||||||
13 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.44 | ||||||
14 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.19 | ||||||
15 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 50.95 | ||||||
16 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 51.59 | ||||||
17 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.74 | ||||||
18 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 52.36 | ||||||
19 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 55.28 | ||||||
20 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:06.13 | ||||||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
- | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej brystsvøm | |||||
- | Caroline Madsen | 2005 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Kirstine Hove | 2006 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Ej fod frem på skam | |||||
- | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Ej samt berør v 25m | |||||
- | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej brystsvøm | |||||
- | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.09 | ||||||
2 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 38.09 | ||||||
3 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.41 | ||||||
4 | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 39.61 | ||||||
5 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 41.07 | ||||||
6 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 41.88 | ||||||
7 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.83 | ||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 43.14 | ||||||
9 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 46.18 | ||||||
10 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.25 | ||||||
11 | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 46.49 | ||||||
12 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 46.65 | ||||||
13 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 48.26 | ||||||
14 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.88 | ||||||
- | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Flere flyben v 25m | |||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.25 | ||||||
2 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.92 | ||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.53 | ||||||
4 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 39.07 | ||||||
5 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 41.78 | ||||||
6 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 44.49 | ||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hejlesen | 1974 | Svømmeklubben Nejst | 50.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 59.48 | ||||||
2 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:04.14 | ||||||
3 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:08.70 | ||||||
- | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kian Asbert Tome | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør v 25m | |||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 41.75 | ||||||
2 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.38 | ||||||
3 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.61 | ||||||
4 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 51.65 | ||||||
5 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.28 | ||||||
6 | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 56.71 | ||||||
7 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 57.13 | ||||||
8 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.53 | ||||||
9 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 57.96 | ||||||
10 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.77 | ||||||
11 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:00.94 | ||||||
12 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:07.18 | ||||||
13 | Frederik Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 1:14.90 | ||||||
- | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Crawlben v 45m | |||||
- | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Hænder forbi hofte | |||||
- | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Arme forbi hofte | |||||
- | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej samt ben v 40m | |||||
- | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Fod ej frem på skam | |||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 36.57 | ||||||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.27 | ||||||
3 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 39.53 | ||||||
4 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 39.95 | ||||||
5 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 41.71 | ||||||
6 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 42.28 | ||||||
7 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.35 | ||||||
8 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.76 | ||||||
9 | Magnus Horsbøll | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 44.14 | ||||||
10 | Per Odrich | 2006 | Hobro Svømmeklub | 44.49 | ||||||
11 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 46.07 | ||||||
12 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 46.65 | ||||||
13 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 48.15 | ||||||
14 | Malthe Monberg | 2006 | Snedsted Svømmeklub | 48.26 | ||||||
15 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.16 | ||||||
16 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 51.25 | ||||||
17 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 57.80 | ||||||
18 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 59.00 | ||||||
19 | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:03.77 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.16 | ||||||
2 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.39 | ||||||
3 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.15 | ||||||
4 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.30 | ||||||
5 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.77 | ||||||
6 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.80 | ||||||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.56 | ||||||
8 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.69 | ||||||
9 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.07 | ||||||
10 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 39.13 | ||||||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 41.63 | ||||||
12 | Mathias Madsen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 44.41 | ||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Flere flybem v start | |||||
- | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Flere flybenspark | |||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 32.39 | ||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.22 | ||||||
3 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.64 | ||||||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.85 | ||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.18 | ||||||
6 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.73 | ||||||
7 | Sander van der Pool | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 37.56 | ||||||
8 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.61 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1987 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Lisberg | 1986 | Hobro Svømmeklub | 31.06 | ||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Christiansen | 1975 | Svømmeklubben Nejst | 38.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 40.12 | 1:25.27 | |||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 47.01 | 1:39.27 | |||||
3 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.58 | 1:48.27 | |||||
4 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 51.00 | 1:50.77 | |||||
5 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 54.13 | 2:01.74 | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.76 | 1:10.57 | |||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.34 | 1:13.75 | |||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.17 | 1:15.59 | |||||
4 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.58 | 1:22.29 | |||||
5 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 38.87 | 1:23.12 | |||||
6 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.49 | 1:29.24 | |||||
7 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 43.35 | 1:37.45 | |||||
8 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.74 | 1:48.10 | |||||
9 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 50.28 | 1:48.41 | |||||
10 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 57.78 | 2:10.53 | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.25 | 1:10.83 | |||||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.93 | 1:13.72 | |||||
3 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 34.90 | 1:17.81 | |||||
4 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.77 | 1:18.98 | |||||
5 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.85 | 1:19.60 | |||||
6 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 39.53 | 1:24.42 | |||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.78 | 1:12.07 | |||||
2 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 36.42 | 1:20.19 | |||||
3 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Nejst | 43.11 | 1:29.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:07.26 | 2:27.51 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.90 | 1:42.86 | |||||
2 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 49.03 | 1:44.58 | |||||
3 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.39 | 2:05.08 | |||||
4 | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 1:01.65 | 2:17.74 | |||||
- | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Crawlben 95m | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.37 | 1:07.48 | |||||
2 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.87 | 1:17.84 | |||||
3 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 35.95 | 1:21.05 | |||||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 44.69 | 1:33.55 | |||||
5 | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.84 | 1:34.78 | |||||
- | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Crawlben start | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.88 | 1:06.22 | |||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.24 | 1:08.40 | |||||
3 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 32.95 | 1:12.52 | |||||
4 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 33.35 | 1:12.56 | |||||
5 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 33.69 | 1:14.24 | |||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.62 | 1:14.24 | |||||
7 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.28 | 1:15.19 | |||||
8 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.21 | 1:18.98 | |||||
9 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.34 | 1:19.02 | |||||
10 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.56 | 1:21.05 | |||||
11 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 41.83 | 1:31.74 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.88 | 1:03.10 | |||||
2 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 29.91 | 1:04.14 | |||||
3 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.02 | 1:07.80 | |||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.03 | 1:07.82 | |||||
5 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.35 | 1:08.55 | |||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 33.44 | 1:08.77 | |||||
7 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 33.26 | 1:10.93 | |||||
8 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.71 | 1:16.38 | |||||
9 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.87 | 1:16.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 53.20 | 1:51.09 | 2:47.44 | 3:43.62 | |||
2 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.55 | 1:55.66 | 2:55.70 | 3:50.72 | |||
3 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 52.50 | 1:52.24 | 2:56.23 | 3:59.48 | |||
4 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.47 | 2:00.96 | 3:04.34 | 4:05.28 | |||
- | Sofie Borup | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.43 | 1:28.96 | 2:17.41 | 3:04.97 | |||
2 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.18 | 1:30.98 | 2:19.43 | 3:05.95 | |||
3 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 43.47 | 1:31.25 | 2:19.13 | 3:07.52 | |||
4 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.50 | 1:31.72 | 2:20.77 | 3:07.73 | |||
5 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 43.99 | 1:35.34 | 2:24.96 | 3:13.07 | |||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 46.38 | 1:36.87 | 2:28.01 | 3:18.02 | |||
7 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 46.86 | 1:39.57 | 2:31.90 | 3:19.59 | |||
8 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 49.39 | 1:43.95 | 2:35.86 | 3:25.97 | |||
9 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.86 | 1:45.80 | 2:42.97 | 3:40.26 | |||
10 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 55.60 | 1:55.09 | 2:55.07 | 3:52.72 | |||
11 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.35 | 1:52.64 | 2:54.50 | 3:53.45 | |||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | Ej udadv. fødd v uds | |||||
- | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | 1 hånd i vend 100m | |||||
- | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Crawlarmtag v.30 mtr | |||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 43.07 | 1:29.45 | 2:16.37 | 3:01.35 | |||
2 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.22 | 1:29.38 | 2:17.88 | 3:06.43 | |||
3 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 42.79 | 1:32.43 | 2:24.95 | 3:12.97 | |||
4 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.64 | 2:24.52 | 3:15.12 | 3:15.12 | |||
5 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 43.96 | 1:35.69 | 2:28.12 | 3:18.20 | |||
6 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.65 | 1:37.65 | 2:29.03 | 3:18.27 | |||
7 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.44 | 1:43.25 | 2:39.60 | 3:33.97 | |||
- | Agnes Lyndrup | 2004 | Snedsted Svømmeklub | DSQ | Crawlben v. start | |||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 46.55 | 1:38.59 | 2:33.42 | 3:28.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | Svømmeklubben Søhesten | 48.07 | 1:44.03 | 2:41.53 | 3:35.84 | |||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.06 | 2:00.61 | 3:07.70 | 4:09.04 | |||
3 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.96 | 2:10.03 | 3:19.08 | 4:22.24 | |||
- | Mattie Christiansen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Ej samt berør v 50 m | |||||
- | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.09 | 1:27.65 | 2:14.55 | 3:01.96 | |||
2 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 42.48 | 1:29.51 | 2:16.77 | 3:02.21 | |||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.57 | 1:37.08 | 2:29.08 | 3:20.49 | |||
4 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 45.49 | 1:36.85 | 2:29.61 | 3:21.96 | |||
5 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 45.26 | 1:37.24 | 2:30.87 | 3:23.72 | |||
6 | Magnus Horsbøll | 2005 | Snedsted Svømmeklub | 49.30 | 1:45.79 | 2:41.85 | 3:32.76 | |||
7 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 50.78 | 1:48.06 | 2:45.99 | 3:44.23 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.85 | 1:20.70 | 2:04.03 | 2:46.74 | |||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.81 | 1:20.62 | 2:05.74 | 2:50.32 | |||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.77 | 1:23.41 | 2:08.35 | 2:50.48 | |||
4 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.58 | 1:23.50 | 2:08.46 | 2:51.12 | |||
5 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 40.19 | 1:24.62 | 2:09.70 | 2:52.64 | |||
6 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.05 | 1:23.66 | 2:08.04 | 2:52.81 | |||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 39.48 | 1:25.67 | 2:12.31 | 2:56.75 | |||
8 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 45.15 | 1:36.27 | 2:26.45 | 3:13.19 | |||
9 | Alexander Gislund | 2003 | Svømmeklubben Nejst | 47.97 | 1:42.77 | 2:39.25 | 3:38.31 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 38.13 | 1:19.08 | 2:01.66 | 2:41.34 | |||
2 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 38.70 | 1:21.90 | 2:06.16 | 2:50.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.82 | 2:31.91 | 3:50.74 | 5:10.42 | 10:24.82 | ||
6:29.96 | 7:48.73 | 9:08.40 | ||||||||
2 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.92 | 2:43.95 | 4:10.43 | 5:34.91 | 11:06.69 | ||
6:59.94 | 8:23.36 | 9:47.68 | ||||||||
3 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.81 | 2:42.63 | 4:09.10 | 5:34.74 | 11:12.55 | ||
6:59.93 | 8:25.06 | 9:50.90 | ||||||||
4 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:20.58 | 2:48.28 | 4:19.67 | 5:51.88 | 11:45.30 | ||
7:22.89 | 8:56.82 | 10:24.89 | ||||||||
5 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:31.29 | 3:12.05 | 4:58.44 | 6:47.84 | 13:53.22 | ||
8:39.13 | 10:30.07 | 12:18.03 | ||||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.65 | 2:27.72 | 3:44.46 | 5:01.52 | 10:09.40 | ||
6:19.51 | 7:37.47 | 8:54.51 | ||||||||
2 | Allie F. Brandt | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:26.37 | 3:02.16 | 4:39.83 | 6:20.11 | 12:35.27 | ||
7:55.89 | 9:31.06 | 11:08.17 | ||||||||
3 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 1:26.32 | 3:01.63 | 4:40.93 | 6:20.14 | 12:50.37 | ||
7:58.76 | 9:37.19 | 11:14.89 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:38.15 | 3:26.52 | 5:18.09 | 7:09.56 | 14:22.75 | ||
9:01.95 | 10:55.39 | 12:41.55 | ||||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 1:15.03 | 2:37.63 | 4:00.38 | 5:22.36 | 10:41.98 | ||
6:43.98 | 8:06.61 | 9:27.57 | ||||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:05.89 | 2:17.74 | 3:29.83 | 4:42.45 | 9:26.37 | ||
5:54.36 | 7:06.33 | 8:17.40 | ||||||||
2 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:09.04 | 2:26.81 | 3:44.41 | 5:03.23 | 10:09.52 | ||
6:22.24 | 7:38.87 | 8:55.52 | ||||||||
3 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 1:11.27 | 2:29.84 | 3:46.89 | 5:07.89 | 10:28.12 | ||
6:28.85 | 7:48.54 | 9:09.17 | ||||||||
4 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.78 | 2:38.37 | 4:00.96 | 5:24.16 | 10:57.63 | ||
6:48.27 | 8:13.39 | 9:37.12 | ||||||||
5 | Emil Jaworski | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:12.93 | 2:36.10 | 4:04.12 | 5:33.10 | 11:09.91 | ||
7:02.19 | 8:28.95 | 9:53.29 | ||||||||
6 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:25.14 | 2:59.14 | 5:21.37 | 6:56.97 | 12:21.82 | ||
8:31.74 | 10:54.26 | 12:21.82 | ||||||||
7 | Alexander Gislund | 2003 | Svømmeklubben Nejst | 1:27.42 | 3:02.48 | 4:40.75 | 6:21.15 | 12:52.86 | ||
7:59.88 | 9:40.05 | 11:19.66 | ||||||||
- | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.36 | 2:18.79 | 3:30.22 | 4:42.83 | 9:37.33 | ||
5:55.68 | 7:09.03 | 8:23.52 | ||||||||
2 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 1:07.86 | 2:21.59 | 3:36.43 | 4:52.69 | 9:58.44 | ||
6:09.25 | 7:25.86 | 8:43.75 | ||||||||
3 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:26.38 | 3:01.17 | 4:40.21 | 6:18.85 | 12:50.19 | ||
7:59.06 | 9:39.05 | 11:18.22 | ||||||||
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 1:18.38 | 2:42.53 | 4:09.02 | 5:35.58 | 11:11.10 | ||
7:02.38 | 8:28.09 | 9:49.59 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Egholm | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 1:04.85 | 2:13.23 | |||||
- | Liv Boldt Mousten | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Udsv. på mave 25m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 40.09 | 1:23.31 | |||||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 44.17 | 1:28.76 | |||||
3 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.00 | 1:33.62 | |||||
4 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.37 | 1:35.38 | |||||
5 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 47.39 | 1:35.64 | |||||
6 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 46.66 | 1:36.08 | |||||
7 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.79 | 1:38.74 | |||||
8 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.09 | 1:39.36 | |||||
9 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 50.50 | 1:39.79 | |||||
10 | Mai Siem-Jørgensen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 1:42.56 | 1:42.56 | |||||
11 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 50.56 | 1:43.96 | |||||
12 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 59.68 | 1:57.73 | |||||
13 | Ida Madsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.58 | 2:04.11 | |||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Christensen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | DSQ | Ej fors. bev. 25m | |||||
- | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej fors. bev. 25m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.36 | 1:08.29 | |||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.90 | 1:14.94 | |||||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.27 | 1:16.97 | |||||
4 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.01 | 1:17.64 | |||||
5 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.99 | 1:17.73 | |||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.49 | 1:17.92 | |||||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 36.63 | 1:18.18 | |||||
8 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.55 | 1:18.80 | |||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.51 | 1:19.69 | |||||
10 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 38.19 | 1:20.17 | |||||
11 | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 39.92 | 1:20.87 | |||||
12 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.88 | 1:21.12 | |||||
13 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.72 | 1:25.40 | |||||
14 | Julie Bertelsen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 42.26 | 1:25.57 | |||||
15 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.67 | 1:26.50 | |||||
16 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 42.15 | 1:26.78 | |||||
17 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.84 | 1:27.52 | |||||
18 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.02 | 1:27.58 | |||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.74 | 1:30.67 | |||||
20 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 45.81 | 1:32.72 | |||||
21 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 45.00 | 1:33.00 | |||||
22 | Sara Kokholm | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 44.46 | 1:33.02 | |||||
23 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 45.91 | 1:33.80 | |||||
24 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.84 | 1:36.95 | |||||
25 | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.41 | 1:39.85 | |||||
26 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 55.35 | 1:48.24 | |||||
27 | Andrea Ramløse | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.26 | 1:50.25 | |||||
28 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 55.36 | 1:50.83 | |||||
29 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.58 | 1:53.27 | |||||
30 | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.25 | 1:56.25 | |||||
- | Emma Ploug Rasmussen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 36.23 | 1:13.46 | |||||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.81 | 1:13.51 | |||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.89 | 1:13.80 | |||||
4 | Anna Christine Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.43 | 1:16.86 | |||||
5 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 37.66 | 1:18.02 | |||||
6 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.19 | 1:19.62 | |||||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.51 | 1:19.76 | |||||
8 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 39.11 | 1:19.88 | |||||
9 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.37 | 1:21.97 | |||||
10 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 39.27 | 1:22.93 | |||||
11 | Maja M S Sørensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.92 | 1:26.22 | |||||
12 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 42.82 | 1:26.88 | |||||
13 | Emma Bojesen | 2004 | Snedsted Svømmeklub | 43.64 | 1:27.29 | |||||
14 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 43.57 | 1:28.95 | |||||
15 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 43.91 | 1:31.47 | |||||
16 | Line Skov Nielsen | 2003 | Aars Svømmeklub | 43.60 | 1:32.11 | |||||
17 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.10 | 1:35.33 | |||||
18 | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.74 | 1:44.32 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.12 | 1:11.19 | |||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.32 | 1:11.35 | |||||
3 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 37.74 | 1:19.81 | |||||
4 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 41.32 | 1:25.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ditlev Sørensen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 45.88 | 1:35.44 | |||||
2 | Kian Asbert Tome | 2009 | Hobro Svømmeklub | 50.81 | 1:44.96 | |||||
3 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrætsforening | 58.06 | 1:57.75 | |||||
4 | Elias Hansen | 2009 | Hobro Svømmeklub | 1:00.55 | 2:03.60 | |||||
5 | Jonas Petersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.86 | 2:06.83 | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 46.26 | 1:36.06 | |||||
2 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.92 | 1:37.14 | |||||
3 | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.05 | 1:38.80 | |||||
4 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 49.96 | 1:41.61 | |||||
5 | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 56.13 | 1:50.09 | |||||
6 | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.02 | 1:51.00 | |||||
7 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svømmeklub | 56.01 | 1:53.29 | |||||
8 | William Nicolajsen | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 54.31 | 1:53.78 | |||||
9 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:00.72 | 2:02.30 | |||||
10 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:04.40 | 2:13.33 | |||||
- | Eskild Eik Tinggaard Lars | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Udsv. på mave | |||||
- | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej fors. bev. 75m | |||||
- | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej fors. bev 50m | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.01 | 1:05.41 | |||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.81 | 1:13.38 | |||||
3 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 37.11 | 1:14.51 | |||||
4 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 38.66 | 1:17.30 | |||||
5 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.02 | 1:20.52 | |||||
6 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 41.04 | 1:22.14 | |||||
7 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 40.64 | 1:23.47 | |||||
8 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 41.93 | 1:25.24 | |||||
9 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 40.77 | 1:25.66 | |||||
10 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | 43.32 | 1:28.70 | |||||
11 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.68 | 1:30.17 | |||||
12 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svømmeklub | 42.19 | 1:31.00 | |||||
13 | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.07 | 1:39.89 | |||||
14 | Kristian Ølgaard | 2005 | Aars Svømmeklub | 1:41.45 | 1:41.45 | |||||
15 | Vilmer Damgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 1:43.24 | 1:43.24 | |||||
16 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 52.25 | 1:48.02 | |||||
17 | Oliver Størup | 2006 | Svømmeklubben Nejst | 58.15 | 1:56.12 | |||||
- | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Sv. på mave 75m | |||||
- | Claes Stenger | 2005 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Udsv. på mave 75m | |||||
- | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev 75m | |||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.65 | 1:08.71 | |||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.03 | 1:11.17 | |||||
3 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svømmeklub | 35.62 | 1:12.77 | |||||
4 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.98 | 1:12.87 | |||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.13 | 1:13.01 | |||||
6 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 35.85 | 1:13.75 | |||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.25 | 1:16.67 | |||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 37.92 | 1:17.16 | |||||
9 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.91 | 1:17.25 | |||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 38.49 | 1:17.61 | |||||
11 | Jimmy Nielsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.36 | 1:18.37 | |||||
12 | Rasmus Studsgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 59.62 | 2:01.23 | |||||
- | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Mathias Qvesel | 2004 | Frederikshavn Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.73 | 1:03.98 | |||||
2 | Jonathan L Kristensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.59 | 1:07.51 | |||||
3 | Nicklas Pedersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 35.56 | 1:12.34 | |||||
4 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.30 | 1:16.78 | |||||
5 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.40 | 1:26.54 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Munk Haugaard | 2007 | Hobro Svømmeklub | 40.66 | 1:26.19 | 2:18.82 | 2:58.58 | |||
2 | Ane Walmar | 2007 | Hobro Svømmeklub | 44.41 | 1:35.26 | 2:30.87 | 3:10.22 | |||
3 | Alice Boldsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 49.35 | 1:48.03 | 2:42.92 | 3:28.80 | |||
4 | Lise Ingeborg Christianse | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.58 | 1:38.43 | 2:41.85 | 3:29.44 | |||
5 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:46.43 | 2:48.11 | 3:32.16 | 3:32.16 | |||
6 | Katrine Kjær Laugesen | 2008 | Hobro Svømmeklub | 50.23 | 1:44.81 | 2:49.98 | 3:33.31 | |||
7 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 48.80 | 1:40.26 | 2:40.97 | 3:34.63 | |||
8 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 49.40 | 1:46.46 | 2:45.53 | 3:35.10 | |||
9 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.96 | 1:49.86 | 2:50.56 | 3:37.68 | |||
10 | Astrid O. Thomassen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.94 | 1:45.64 | 2:50.00 | 3:39.09 | |||
- | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Tilde Bonde Holm | 2008 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cassandra Spring | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.39 | 1:19.05 | 2:08.14 | 2:44.11 | |||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 34.95 | 1:18.35 | 2:07.35 | 2:46.10 | |||
3 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.92 | 1:21.95 | 2:11.15 | 2:48.10 | |||
4 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.69 | 1:23.17 | 2:12.00 | 2:52.08 | |||
5 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.39 | 1:21.19 | 2:14.46 | 2:53.00 | |||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.80 | 1:24.20 | 2:17.55 | 2:57.99 | |||
7 | Pernille Petersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 36.35 | 1:25.89 | 2:21.40 | 2:58.13 | |||
8 | Hannah Vixø Momme | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.61 | 1:26.67 | 2:18.96 | 2:58.77 | |||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | 42.65 | 1:25.53 | 2:21.83 | 2:59.17 | |||
10 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 41.81 | 1:26.01 | 2:24.08 | 3:03.26 | |||
11 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.95 | 1:30.10 | 2:24.96 | 3:06.59 | |||
12 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 42.98 | 1:34.10 | 2:24.14 | 3:06.76 | |||
13 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.43 | 1:26.06 | 2:28.85 | 3:10.14 | |||
14 | Gudrun Pólsdóttir | 2006 | Hobro Svømmeklub | 45.67 | 1:34.79 | 2:30.37 | 3:10.74 | |||
15 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.73 | 1:31.07 | 2:32.12 | 3:11.70 | |||
16 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.19 | 1:42.29 | 2:40.16 | 3:24.11 | |||
17 | Ida Jensen | 2006 | Frederikshavn Svømmeklub | 49.96 | 1:40.06 | 2:44.70 | 3:28.36 | |||
18 | Amalie Kristensen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.89 | 1:41.53 | 2:46.63 | 3:37.35 | |||
19 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 58.73 | 2:03.25 | 3:15.54 | 4:14.09 | |||
20 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.53 | 2:02.37 | 3:29.02 | 4:15.52 | |||
- | Laura Sofie Renneberg | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
- | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej inds. med hå 25m | |||||
- | Freja Palsgaard Andreasen | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend. bry. | |||||
- | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej samt. arme 22m | |||||
- | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ej fors. bev. 75m | |||||
- | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Fod ej frem. skam. | |||||
- | Sophia Jacobsen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Brystben 45m | |||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.69 | 1:15.38 | 2:01.07 | 2:35.42 | |||
2 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 36.26 | 1:14.44 | 2:04.24 | 2:39.92 | |||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.13 | 1:16.31 | 2:06.54 | 2:42.46 | |||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.20 | 1:16.29 | 2:05.73 | 2:42.56 | |||
5 | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.07 | 1:18.35 | 2:06.50 | 2:46.16 | |||
6 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.49 | 1:19.81 | 2:11.25 | 2:50.10 | |||
7 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 37.90 | 1:21.12 | 2:11.49 | 2:51.99 | |||
8 | Benedicte Værum Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 39.62 | 1:33.29 | 2:29.29 | 3:13.83 | |||
- | Cecilie Billesø | 2003 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Crawlben v 105m | |||||
- | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej berø. v/100m | |||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 33.69 | 1:13.46 | 2:02.27 | 2:35.69 | |||
2 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 43.29 | 1:30.45 | 2:25.10 | 3:08.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Kian Asbert Tome | 2009 | Hobro Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 46.26 | 1:34.31 | 2:25.05 | 3:05.47 | |||
2 | Mads Poulsen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 48.32 | 1:45.61 | 2:45.27 | 3:30.09 | |||
3 | Victor Vixø Momme | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 50.88 | 1:44.28 | 2:44.44 | 3:31.59 | |||
4 | Magnus Østergaard | 2008 | Hobro Svømmeklub | 55.08 | 1:45.05 | 2:49.39 | 3:32.01 | |||
5 | Håkon Bork Nielsen | 2007 | Hobro Svømmeklub | 55.45 | 1:50.03 | 2:57.08 | 3:41.53 | |||
6 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 54.19 | 1:48.26 | 3:00.00 | 3:42.66 | |||
7 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.53 | 1:51.00 | 2:57.39 | 3:47.53 | |||
8 | Peter Høenhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svømmeklub | 53.12 | 1:49.32 | 2:58.97 | 3:49.00 | |||
9 | Malthe Bach Larsen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 57.08 | 1:56.35 | 3:06.32 | 3:54.95 | |||
- | Casper Buus | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej samtidig arm /45m | |||||
- | Frederik Jensen | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Ej brysttag/125m | |||||
- | Lucas Skjødt Broe | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ej forsat bev. v/75m | |||||
- | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Sv. på mave /75m | |||||
- | Sebastian Beier | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ingen berø. v/100m | |||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 31.37 | 1:08.29 | 1:52.07 | 2:25.32 | |||
2 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:17.81 | 2:05.82 | 2:43.95 | 2:43.95 | |||
3 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Frederikshavn Svømmeklub | 35.07 | 1:20.71 | 2:07.81 | 2:44.99 | |||
4 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 37.50 | 1:21.24 | 2:14.34 | 2:53.07 | |||
5 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.77 | 1:22.00 | 2:16.00 | 2:53.30 | |||
6 | William Elliot Lumholtz | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.38 | 1:25.86 | 2:13.42 | 2:53.60 | |||
7 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svømmeklub | 44.61 | 1:28.77 | 2:24.35 | 3:01.03 | |||
8 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.63 | 1:32.51 | 2:23.82 | 3:04.72 | |||
9 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | Aars Svømmeklub | 43.91 | 1:36.74 | 2:32.90 | 3:14.98 | |||
10 | Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 47.47 | 1:42.21 | 2:49.70 | 3:31.57 | |||
11 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svømmeklub | 50.00 | 2:52.07 | 3:36.14 | ||||
- | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Sv. på maven v/100m | |||||
- | Christoffer Nørgaard | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej samt. berø. v/150 | |||||
- | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ingen berø. V/75m | |||||
- | Mikkel Rubæk | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Skov | 2005 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Brystben v/35m | |||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.55 | 1:07.63 | 1:51.64 | 2:23.24 | |||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.43 | 1:07.62 | 1:51.98 | 2:24.03 | |||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.16 | 1:09.56 | 1:53.09 | 2:27.34 | |||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.64 | 1:11.76 | 1:53.00 | 2:27.35 | |||
5 | Kris Jensen | 2004 | Aars Svømmeklub | 33.47 | 1:16.35 | 2:00.25 | 2:36.17 | |||
6 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.34 | 1:09.29 | 2:01.81 | 2:37.47 | |||
7 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.95 | 1:20.07 | 2:05.96 | 2:40.62 | |||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 33.44 | 1:14.67 | 2:02.95 | 2:41.11 | |||
9 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.33 | 1:17.92 | 2:05.21 | 2:41.62 | |||
10 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.53 | 1:20.15 | 2:09.34 | 2:45.33 | |||
11 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.75 | 1:19.92 | 2:12.72 | 2:48.98 | |||
12 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 40.98 | 1:24.98 | 2:15.58 | 2:54.27 | |||
13 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 47.32 | 1:34.24 | 2:28.98 | 3:07.76 | |||
14 | Lesley Jan de Graaf | 2004 | Aars Svømmeklub | 39.04 | 1:26.52 | 2:29.31 | 3:10.72 | |||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Jensen | 2000 | Hobro Svømmeklub | 31.02 | 1:08.52 | 1:50.88 | 2:22.71 | |||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.95 | 1:06.84 | 1:53.96 | 2:26.65 | |||
3 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.08 | 1:13.15 | 1:57.50 | 2:31.28 | |||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.11 | 1:16.96 | 2:00.95 | 2:37.58 | |||
5 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.27 | 1:18.51 | 2:06.08 | 2:47.21 | |||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.29 | 1:17.80 | 2:14.18 | 2:51.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Piger 5 | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:32.13 | ||||||
Lise Ingeborg Christianse | 2007 | 43.24 | 1:33.51 | 1:33.51 | ||||||
Alberte Rise | 2007 | 48.09 | 1:39.81 | 3:13.32 | ||||||
Anna Skovhus Lydersen | 2007 | 47.34 | 1:36.17 | 4:49.49 | ||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 46.81 | 1:42.64 | 6:32.13 | ||||||
- | Bsk08-1 Løb38 | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Team Gurli Gris | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Flere flyben i bryst | |||||
Tilde Bonde Holm | 2008 | 44.90 | 1:34.12 | 1:34.12 | ||||||
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Piger 1 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:56.28 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 32.22 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 33.78 | 1:15.16 | 2:23.97 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 36.69 | 1:20.22 | 3:44.19 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 33.71 | 1:12.09 | 4:56.28 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 5:26.78 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 34.24 | 1:15.40 | 1:15.40 | ||||||
Julie Bertelsen | 2005 | 39.61 | 1:25.42 | 2:40.82 | ||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 36.22 | 1:21.67 | 4:02.49 | ||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 38.56 | 1:24.29 | 5:26.78 | ||||||
3 | Aabybro Girl Power | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 5:30.43 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 40.37 | 1:24.38 | 1:24.38 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 36.93 | 1:18.16 | 2:42.54 | ||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 40.73 | 1:31.51 | 4:14.05 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 36.00 | 1:16.38 | 5:30.43 | ||||||
4 | Pingvin Piger 3 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:42.02 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 40.91 | 1:30.05 | 1:30.05 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 37.75 | 1:20.56 | 2:50.61 | ||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 38.96 | 2:03.24 | 4:53.85 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 48.17 | 48.17 | 5:42.02 | ||||||
- | Hsk Piger 2 | 2006 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Sv. på mave V/250m | |||||
Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 38.62 | 1:22.62 | 1:22.62 | ||||||
Alma Munk Haugaard | 2007 | 39.27 | 1:25.26 | 2:47.88 | ||||||
- | Pingvin Piger 2 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Ingen berø. V350m | |||||
Cassandra Spring | 2005 | 35.27 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 37.58 | 1:22.60 | 2:40.38 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 35.41 | 1:19.68 | 4:00.06 | ||||||
- | Pingvin Piger 4 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Fork. rækkef. 1. 2. | |||||
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:56.91 | ||||||
Maja Meinert | 2001 | 35.40 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Thea Holm Thomsen | 2003 | 36.70 | 1:19.03 | 2:33.36 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 31.57 | 1:07.66 | 3:41.02 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 35.85 | 1:15.89 | 4:56.91 | ||||||
2 | Hsk Piger 3 | 2002 | Hobro Svømmeklub | 5:41.73 | ||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 40.33 | 1:22.36 | 1:22.36 | ||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 39.55 | 1:23.71 | 2:46.07 | ||||||
Helena Boldsen | 2005 | 37.80 | 1:25.53 | 4:11.60 | ||||||
Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 43.02 | 1:30.13 | 5:41.73 | ||||||
- | Hsk Piger 1 | 2001 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 36.97 | 1:20.32 | 1:20.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2019 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 januar 2019 |
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
- | Hsk Fortnite 1 | 2007 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Sv. på mave V/150M | |||||
Magnus Østergaard | 2008 | 45.77 | 1:38.32 | 1:38.32 | ||||||
- | Hsk Fortnite 2 | 2008 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Ej samtid arm v/125m | |||||
Ditlev Sørensen | 2009 | 49.23 | 1:48.57 | 1:48.57 | ||||||
- | Jarl Drenge 2 | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | DSQ | Ej brysttag v/75m | |||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pingvin Drenge 2 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:30.21 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 31.51 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 32.12 | 1:06.50 | 2:14.28 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 30.42 | 1:10.23 | 3:24.51 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 30.92 | 1:05.70 | 4:30.21 | ||||||
2 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:51.68 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 33.04 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 31.99 | 1:07.66 | 2:17.37 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 34.19 | 1:17.22 | 3:34.59 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 35.41 | 1:17.09 | 4:51.68 | ||||||
3 | Pingvin Drenge 3 | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:00.83 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 33.79 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 36.24 | 1:17.35 | 2:32.41 | ||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 32.69 | 1:11.13 | 3:43.54 | ||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 37.16 | 1:17.29 | 5:00.83 | ||||||
4 | Hsk Herrer 2 | 2004 | Hobro Svømmeklub | 5:00.98 | ||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 34.33 | 1:13.92 | 1:13.92 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 35.76 | 1:16.51 | 2:30.43 | ||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 31.23 | 1:08.07 | 3:38.50 | ||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 37.61 | 1:22.48 | 5:00.98 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 5:01.56 | ||||||
Malte P Iversen | 2004 | 34.85 | 1:12.65 | 1:12.65 | ||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 37.58 | 1:18.72 | 2:31.37 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 36.15 | 1:19.37 | 3:50.74 | ||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 32.38 | 1:10.82 | 5:01.56 | ||||||
6 | Aabybro Untouchable | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 5:27.21 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 37.59 | 1:19.58 | 1:19.58 | ||||||
Claes Stenger | 2005 | 42.15 | 1:27.06 | 2:46.64 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 36.71 | 1:20.34 | 4:06.98 | ||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 38.62 | 1:20.23 | 5:27.21 | ||||||
7 | Aabybro Big Guns | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 6:20.21 | ||||||
Mads Poulsen | 2007 | 46.64 | 1:37.26 | 1:37.26 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 45.05 | 1:32.19 | 3:09.45 | ||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 45.49 | 1:34.80 | 4:44.25 | ||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 47.73 | 1:35.96 | 6:20.21 | ||||||
- | Aars Herrer 1 | 2003 | Aars Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Aars Herrer 2 | 2005 | Aars Svømmeklub | DSQ | Brystben udsv v/110m | |||||
Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 44.60 | 1:31.87 | 1:31.87 | ||||||
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Herrer 1 | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:29.70 | ||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 30.79 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.60 | 1:07.95 | 2:14.59 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 31.13 | 1:10.22 | 3:24.81 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 30.38 | 1:04.89 | 4:29.70 | ||||||
2 | Pingvin Drenge 1 | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:41.44 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 31.21 | 1:09.88 | 1:09.88 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 34.07 | 1:15.51 | 2:25.39 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 29.28 | 1:06.95 | 3:32.34 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 33.70 | 1:09.10 | 4:41.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 januar 2019 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |