Results for Dalaserien 3, 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Ryggsim - Final |
|
|
Sponsor: |
LGIT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Arfs |
11 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
17.61 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Sanjay Daniel Pandian |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
29.82 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Evelina Dannfeldt |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.57 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Viggo Hammarbäck |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
29.64 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Noah Igelström |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.37 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Julia Karlsson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
25.74 |
99,18 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Ketabi |
8 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
46.25 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Maja Löfstedt |
8 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
40.64 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Satyaki Mukherjee Chaudhary |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
38.99 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Ayusch Nikhare |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
31.02 |
95,10 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 29.57 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Rasmussen |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
27.32 |
98,66 % |
|
Silver |
|
|
Entry time: 26.96 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agustine Ruch |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
32.48 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Bob Smedberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
28.25 |
103,09 % |
|
Silver |
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Tennö Vennerberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
30.14 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Astrid Wilund |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
32.66 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Sigrid Wilund |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
48.38 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:17:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:19:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
17 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
16.99 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
2 |
|
Thyra Magnusson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
25.30 |
106,64 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:19:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:19:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Escamilla Nordén |
15 |
Ludvika Simsällskap |
+0.99 |
|
35.27 |
95,43 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Qvarforth |
12 |
Ludvika Simsällskap |
+0.68 |
|
40.24 |
105,69 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skogbergs |
14 |
Ludvika Simsällskap |
+0.69 |
|
41.93 |
103,87 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Rasmussen |
12 |
Ludvika Simsällskap |
+0.91 |
|
47.89 |
104,32 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 50.05 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Norman |
13 |
Ludvika Simsällskap |
+0.78 |
|
50.97 |
99,29 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Karlsson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
+0.69 |
|
53.67 |
99,59 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Bodin |
11 |
Ludvika Simsällskap |
+0.71 |
|
53.70 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
8 |
|
Iris Söderholm |
13 |
Ludvika Simsällskap |
+0.85 |
|
54.80 |
88,89 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 49.32 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torsha Mukherjee (Chaudhar |
13 |
Ludvika Simsällskap |
+0.78 |
|
59.58 |
101,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:20:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:29:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
JSM1317 |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1819 |
27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krysén |
16 |
Ludvika Simsällskap |
+0.95 |
|
33.14 |
97,62 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Lindberg |
14 |
Ludvika Simsällskap |
+0.79 |
|
40.92 |
106,94 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Engström |
13 |
Ludvika Simsällskap |
+0.74 |
|
43.77 |
101,04 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 44.23 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Dahlberg |
12 |
Ludvika Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:26:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:29:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Bröstsim - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Arfs |
11 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
23.49 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Sanjay Daniel Pandian |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.37 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Viggo Hammarbäck |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
31.05 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Julia Karlsson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.45 |
96,73 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 32.39 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Omar Kourj |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
24.63 |
132,96 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 36.74 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ayusch Nikhare |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
38.19 |
99,53 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Rasmussen |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
36.34 |
102,86 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 37.41 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bob Smedberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
27.56 |
108,53 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 30.13 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Tennö Vennerberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
39.04 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Astrid Wilund |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
30.81 |
|
|
Silver |
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:30:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
17 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
18.28 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
2 |
|
Thyra Magnusson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
26.05 |
120,60 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:32:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
17 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
38.12 |
98,13 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Qvarforth |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
48.31 |
98,47 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skogbergs |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
48.69 |
97,34 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Skoog |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
52.90 |
102,70 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Strandberg |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
53.56 |
104,22 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Norman |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
54.46 |
100,29 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 54.62 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torsha Mukherjee (Chaudhar |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
58.19 |
104,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Söderholm |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
58.45 |
95,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Bodin |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:35:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:35:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
JSM1317 |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1819 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krysén |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
36.44 |
99,72 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Nilsson |
15 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.33 |
105,97 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Skogbergs |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
38.08 |
101,27 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Lindberg |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
40.44 |
98,95 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Söderholm |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
40.54 |
100,66 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dahlberg |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
55.29 |
103,58 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:37:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 25m Fjärilsim - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Arfs |
11 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
19.28 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Elsa Bodin |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
24.70 |
|
|
Silver |
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
19.56 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Torsha Mukherjee (Chaudhar |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
27.23 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Melvin Rasmussen |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:46:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:46:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Qvarforth |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:37.19 |
103,21 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigrid Strandberg |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:43.51 |
|
|
Silver |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Skoog |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:47.67 |
|
|
Silver |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:48:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:49:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
JSM1317 |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1819 |
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krysén |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:09.99 |
99,05 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Skogbergs |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
1:15.86 |
98,42 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:48:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:48:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Escamilla Nordén |
15 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.38 |
97,67 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Qvarforth |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
42.77 |
97,29 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Rasmussen |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
49.35 |
113,22 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Strandberg |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:56:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:56:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
JSM1317 |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1819 |
25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krysén |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
32.23 |
92,42 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Nilsson |
15 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
34.27 |
102,86 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Söderholm |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
36.01 |
98,05 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Lindberg |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.30 |
100,03 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:53:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:04:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Arfs |
11 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
16.97 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Elsa Bodin |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
21.83 |
106,15 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 23.26 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
17 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
15.30 |
105,50 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 16.19 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Dannfeldt |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.16 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Hanna Gustavsson |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
30.93 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Noah Igelström |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
42.63 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Julia Karlsson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
25.41 |
100,31 % |
|
Silver |
|
|
Entry time: 25.49 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Ketabi |
8 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
38.08 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Omar Kourj |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
20.05 |
128,62 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 28.09 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Löfstedt |
8 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
55.46 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Torsha Mukherjee (Chaudhar |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
21.30 |
|
|
Guld |
|
|
|
|
|
Satyaki Mukherjee Chaudhary |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
36.65 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Ayusch Nikhare |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
30.08 |
104,99 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 31.66 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Rasmussen |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
29.03 |
103,39 % |
|
Brons |
|
|
Entry time: 30.05 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agustine Ruch |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.08 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Bob Smedberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
20.56 |
108,50 % |
|
Guld |
|
|
Entry time: 22.47 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Wilund |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
27.77 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Sigrid Wilund |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
47.60 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
Izabella Tennö Vennerberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 19:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:01:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Escamilla Nordén |
15 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
30.09 |
97,62 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skogbergs |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
34.55 |
99,09 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Qvarforth |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.03 |
93,35 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Skoog |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
40.95 |
99,34 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Strandberg |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
41.06 |
97,99 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Rasmussen |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
42.95 |
106,53 % |
|
Silver |
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Norman |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
45.99 |
98,99 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Söderholm |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
46.34 |
86,03 % |
|
Brons |
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thyra Magnusson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
49.69 |
109,14 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.69 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Karlsson |
11 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 19:06:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:07:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
JSM1317 |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1819 |
23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Krysén |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
27.58 |
95,57 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Nilsson |
15 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
29.41 |
98,69 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Skogbergs |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
29.90 |
96,14 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Söderholm |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
31.10 |
96,33 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Lindberg |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
33.26 |
96,87 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dahlberg |
12 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
37.56 |
103,22 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Engström |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
38.87 |
112,61 % |
|
Guld |
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bob Smedberg |
9 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
48.23 |
|
|
Brons |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 19:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:06:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x25m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Blixtrar |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
Agustine Ruch |
13 |
|
|
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanjay Daniel Pandian |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Wilund |
11 |
|
|
57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Hammarbäck |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Delfinerna |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.15 |
96,19 % |
|
|
|
|
Sigrid Wilund |
9 |
|
|
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Rasmussen |
10 |
AG5913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Ayusch Nikhare |
9 |
AB5114 |
|
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bob Smedberg |
9 |
AB4914 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hajar |
10 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.27 |
|
|
|
|
|
Noah Igelström |
10 |
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Dannfeldt |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Ketabi |
8 |
|
|
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Satyaki Mukherjee Chaudhary |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sköldpaddorna |
0 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 19:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:18:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Davids dödspatrull |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.43 |
|
|
|
|
|
Julia Escamilla Nordén |
15 |
AN1208 |
+0.64 |
35.14 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Nilsson |
15 |
AB6108 |
|
37.14 |
|
|
|
|
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Cingolani |
16 |
AX7207 |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Qvarforth |
14 |
AG6809 |
|
36.64 |
|
|
|
|
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias marodörer |
0 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.69 |
|
|
|
|
|
Axel Krysén |
16 |
AF1507 |
+0.95 |
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Skogbergs |
16 |
AF6307 |
|
37.89 |
|
|
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Söderholm |
16 |
AO1107 |
|
34.70 |
|
|
|
|
1:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skogbergs |
14 |
AA6609 |
|
33.57 |
|
|
|
|
2:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theres vinnare |
14 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.76 |
|
|
|
|
|
Oliver Engström |
13 |
AL4310 |
+0.84 |
43.31 |
|
|
|
|
43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Söderholm |
13 |
AG4610 |
|
57.00 |
|
|
|
|
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Lindberg |
14 |
AD9109 |
|
37.61 |
|
|
|
|
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Qvarforth |
12 |
AB2011 |
|
34.84 |
|
|
|
|
2:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pers hjältar |
0 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:24.84 |
|
|
|
|
|
Felicia Rasmussen |
12 |
AH9211 |
+0.92 |
49.88 |
|
|
|
|
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Magnusson |
11 |
AM3812 |
|
58.32 |
|
|
|
|
1:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
12 |
AF4511 |
|
48.54 |
|
|
|
|
2:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsha Mukherjee (Chaudhary) |
13 |
AY1410 |
|
48.10 |
|
|
|
|
3:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pers marodörer |
13 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:25.35 |
|
|
|
|
|
Isabella Norman |
13 |
BA5810 |
+0.77 |
51.61 |
|
|
|
|
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Skoog |
11 |
AI8212 |
|
55.08 |
|
|
|
|
1:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Strandberg |
10 |
AD8813 |
|
45.86 |
|
|
|
|
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Karlsson |
11 |
AO0212 |
|
52.80 |
|
|
|
|
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 19:26:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 19:28:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ludvika Sporthall |
Arrangör: |
Ludviksa simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 maj 2023 till den 17 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
JSM1819 |
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM1317 |
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SuSi1315 |
2:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentina Cingolani |
16 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
2:44.24 |
99,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.56 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-17 18:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-17 18:29:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|