Results for Vest årgang 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
766 |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
624 |
1:19.50 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
607 |
1:20.23 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
575 |
1:21.72 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
564 |
1:22.22 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
557 |
1:22.59 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
548 |
1:23.00 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
525 |
1:24.20 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
514 |
1:24.79 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
511 |
1:24.99 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
490 |
1:26.17 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
469 |
1:27.45 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
453 |
1:28.46 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
451 |
1:28.57 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
450 |
1:28.65 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.82 |
(-10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
438 |
1:29.42 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
437 |
1:29.55 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.34 |
(-20.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
423 |
1:30.52 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
408 |
1:31.62 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
403 |
1:31.95 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
398 |
1:32.38 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(-18.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
396 |
1:32.54 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
394 |
1:32.66 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
385 |
1:33.41 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
381 |
1:33.67 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
381 |
1:33.74 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.73 |
(-17.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
372 |
1:34.45 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
371 |
1:34.57 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
369 |
1:34.72 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
363 |
1:35.20 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
351 |
1:36.28 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.04 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
348 |
1:36.60 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
337 |
1:37.57 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
314 |
1:39.96 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.81 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
312 |
1:40.19 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 16:12:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 16:24.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
777 |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
626 |
1:10.70 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
572 |
1:12.85 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
533 |
1:14.56 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
532 |
1:14.63 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
528 |
1:14.79 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
475 |
1:17.47 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
470 |
1:17.77 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
470 |
1:17.78 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
455 |
1:18.59 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
448 |
1:19.00 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
421 |
1:20.65 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
419 |
1:20.79 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
418 |
1:20.83 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
418 |
1:20.84 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
412 |
1:21.22 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
410 |
1:21.39 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
403 |
1:21.86 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
397 |
1:22.26 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
394 |
1:22.45 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
391 |
1:22.70 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
386 |
1:23.04 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
382 |
1:23.29 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
379 |
1:23.52 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
376 |
1:23.76 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.99 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
341 |
1:26.50 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
331 |
1:27.42 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
324 |
1:27.97 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
321 |
1:28.31 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
308 |
1:29.49 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.05 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
302 |
1:30.05 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
296 |
1:30.69 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
282 |
1:32.14 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.73 |
(-12.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
280 |
1:32.41 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
280 |
1:32.43 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
263 |
1:34.36 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
243 |
1:36.89 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 16:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 16:36.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
732 |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.02 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
663 |
2:47.60 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.19 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
626 |
2:50.88 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.32 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
618 |
2:51.56 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.09 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
606 |
2:52.69 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.28 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
570 |
2:56.30 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.74 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
561 |
2:57.26 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.28 |
(-28.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
557 |
2:57.63 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.09 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
554 |
2:57.98 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.17 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
538 |
2:59.68 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.70 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
536 |
2:59.91 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.12 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
527 |
3:00.93 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.12 |
(+8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
527 |
3:00.98 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.50 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
526 |
3:01.09 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.24 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
524 |
3:01.30 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
521 |
3:01.62 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.20 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
519 |
3:01.83 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.99 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
516 |
3:02.19 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.67 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
511 |
3:02.82 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.72 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
510 |
3:02.95 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
3:03.58 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.22 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
502 |
3:03.91 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.01 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
502 |
3:03.93 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.43 |
(-15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
501 |
3:03.97 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.52 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
495 |
3:04.81 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.63 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
483 |
3:06.32 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.65 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
466 |
3:08.53 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
461 |
3:09.22 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.50 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
457 |
3:09.70 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.59 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
447 |
3:11.10 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.68 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
446 |
3:11.33 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
440 |
3:12.14 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.35 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
440 |
3:12.18 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.14 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
433 |
3:13.17 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.46 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
427 |
3:14.14 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.30 |
(-15.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
416 |
3:15.75 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
411 |
3:16.56 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.19 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
410 |
3:16.79 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.64 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
408 |
3:16.99 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.31 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
408 |
3:17.06 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.72 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
394 |
3:19.37 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
393 |
3:19.52 |
+37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
392 |
3:19.65 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.24 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
378 |
3:22.15 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.13 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
371 |
3:23.36 |
+41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
360 |
3:25.39 |
+43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
337 |
3:30.02 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
335 |
3:30.37 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
324 |
3:32.81 |
+50.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.04 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
319 |
3:33.83 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.46 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 19:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 19:03.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
687 |
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.31 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
653 |
2:31.86 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.01 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
642 |
2:32.73 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.77 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
627 |
2:33.93 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
619 |
2:34.56 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
609 |
2:35.47 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.45 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
595 |
2:36.66 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.94 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
549 |
2:40.86 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
548 |
2:40.96 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
547 |
2:41.09 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.75 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
524 |
2:43.38 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.80 |
(-12.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
524 |
2:43.41 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.78 |
(-11.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
2:45.48 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.55 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
502 |
2:45.82 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.04 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
485 |
2:47.69 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
478 |
2:48.44 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.20 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
477 |
2:48.65 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
470 |
2:49.43 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
469 |
2:49.52 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
469 |
2:49.62 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.46 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
466 |
2:49.88 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.63 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
466 |
2:49.96 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
457 |
2:51.08 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.22 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
456 |
2:51.19 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.38 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
453 |
2:51.56 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.94 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
451 |
2:51.83 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.54 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
451 |
2:51.85 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
438 |
2:53.53 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.82 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
434 |
2:53.98 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.56 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
433 |
2:54.20 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.84 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
429 |
2:54.68 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.98 |
(-31.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
425 |
2:55.18 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.30 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
419 |
2:56.05 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
419 |
2:56.12 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.36 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
415 |
2:56.58 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.75 |
(-31.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
401 |
2:58.65 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
397 |
2:59.22 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.62 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
396 |
2:59.36 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.90 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
395 |
2:59.51 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
389 |
3:00.40 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
385 |
3:01.01 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.87 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
361 |
3:05.08 |
+35.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.97 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
353 |
3:06.46 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.92 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
350 |
3:06.95 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
343 |
3:08.19 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.34 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
329 |
3:10.72 |
+41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
325 |
3:11.60 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 17:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 17:52.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
779 |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
628 |
1:09.28 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
558 |
1:12.06 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
515 |
1:14.03 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
481 |
1:15.71 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.39 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
460 |
1:16.83 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
431 |
1:18.54 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
427 |
1:18.80 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
413 |
1:19.68 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
398 |
1:20.63 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
398 |
1:20.64 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
389 |
1:21.26 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
371 |
1:22.52 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
369 |
1:22.69 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.21 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
366 |
1:22.90 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
366 |
1:22.95 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.83 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
365 |
1:23.01 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
363 |
1:23.18 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.10 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
359 |
1:23.43 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
350 |
1:24.13 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
349 |
1:24.28 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
323 |
1:26.47 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
311 |
1:27.56 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
303 |
1:28.30 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
302 |
1:28.36 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
299 |
1:28.71 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
274 |
1:31.33 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.31 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
273 |
1:31.43 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.82 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
258 |
1:33.13 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
246 |
1:34.65 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
234 |
1:36.23 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
233 |
1:36.39 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
229 |
1:36.87 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
225 |
1:37.50 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 18:06.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
669 |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
549 |
1:03.96 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
523 |
1:04.99 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
514 |
1:05.36 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
511 |
1:05.51 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
506 |
1:05.72 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
487 |
1:06.56 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
455 |
1:08.08 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
423 |
1:09.76 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
418 |
1:10.02 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
388 |
1:11.77 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
380 |
1:12.30 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
379 |
1:12.32 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
376 |
1:12.51 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
370 |
1:12.91 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
361 |
1:13.53 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
361 |
1:13.56 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
359 |
1:13.69 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
353 |
1:14.10 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
349 |
1:14.37 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
344 |
1:14.75 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
332 |
1:15.62 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
329 |
1:15.81 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
327 |
1:16.01 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
322 |
1:16.40 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
314 |
1:17.02 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
300 |
1:18.19 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
290 |
1:19.07 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
287 |
1:19.39 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
286 |
1:19.45 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
284 |
1:19.68 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
274 |
1:20.56 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
273 |
1:20.69 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
271 |
1:20.92 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
254 |
1:22.69 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
250 |
1:23.04 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
243 |
1:23.91 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
242 |
1:23.95 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
234 |
1:24.95 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
210 |
1:28.10 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 18:14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
657 |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.09 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
608 |
2:35.25 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.96 |
(-17.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
598 |
2:36.16 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.57 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
587 |
2:37.12 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.51 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
563 |
2:39.29 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.52 |
(-25.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
537 |
2:41.81 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.46 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
521 |
2:43.50 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.35 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
495 |
2:46.24 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
495 |
2:46.26 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.05 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
484 |
2:47.53 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
479 |
2:48.10 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.93 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
467 |
2:49.56 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.70 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
463 |
2:50.07 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.79 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
444 |
2:52.37 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.69 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
443 |
2:52.55 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
431 |
2:54.17 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
418 |
2:55.83 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.44 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
407 |
2:57.45 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.13 |
(-15.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
392 |
2:59.71 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
390 |
2:59.96 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
382 |
3:01.25 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
381 |
3:01.48 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.23 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
378 |
3:01.90 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
363 |
3:04.32 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
362 |
3:04.49 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
359 |
3:04.97 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
353 |
3:06.16 |
+34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
352 |
3:06.30 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
351 |
3:06.49 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
344 |
3:07.70 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.83 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
336 |
3:09.12 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.87 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
329 |
3:10.49 |
+39.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.86 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
329 |
3:10.50 |
+39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
3:10.54 |
+39.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.12 |
(-16.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
326 |
3:11.14 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
310 |
3:14.31 |
+42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
3:18.07 |
+46.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.54 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
286 |
3:19.60 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
266 |
3:24.44 |
+53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
257 |
3:26.82 |
+55.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 18:42.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
740 |
2:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.28 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
673 |
2:14.79 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
646 |
2:16.66 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.35 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
624 |
2:18.19 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.22 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
589 |
2:20.90 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.64 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
551 |
2:24.06 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.45 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
536 |
2:25.39 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
530 |
2:25.94 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.94 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
489 |
2:29.92 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
486 |
2:30.24 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.24 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
476 |
2:31.24 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
474 |
2:31.46 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
469 |
2:32.02 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.41 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
465 |
2:32.42 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.63 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
456 |
2:33.41 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
453 |
2:33.76 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
453 |
2:33.80 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-18.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
447 |
2:34.47 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
436 |
2:35.77 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
428 |
2:36.75 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.14 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
422 |
2:37.41 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
410 |
2:38.93 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
409 |
2:39.09 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
2:41.18 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
383 |
2:42.61 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
383 |
2:42.67 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.70 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
374 |
2:43.95 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.28 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
370 |
2:44.49 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
355 |
2:46.79 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.87 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
353 |
2:47.03 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
351 |
2:47.45 |
+36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
348 |
2:47.92 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
344 |
2:48.55 |
+37.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.94 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
339 |
2:49.30 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
334 |
2:50.14 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.58 |
(+7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
318 |
2:52.97 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
316 |
2:53.28 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
316 |
2:53.37 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
299 |
2:56.60 |
+46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
295 |
2:57.43 |
+46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
288 |
2:58.85 |
+48.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.70 |
(-16.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
285 |
2:59.40 |
+48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
263 |
3:04.31 |
+53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
241 |
3:09.83 |
+59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
236 |
3:10.96 |
+1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Hovedet bryder ikke vandet før 15m ved start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Hovedet bryder ikke vandet før 15m ved start eller vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:57:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 19:01.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
811 |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
693 |
1:10.16 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
659 |
1:11.37 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
597 |
1:13.73 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
588 |
1:14.11 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
558 |
1:15.41 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
545 |
1:16.00 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.11 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
539 |
1:16.29 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
534 |
1:16.51 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
520 |
1:17.20 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
520 |
1:17.22 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
516 |
1:17.42 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
508 |
1:17.82 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
504 |
1:18.01 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
499 |
1:18.26 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.31 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
494 |
1:18.52 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
489 |
1:18.80 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
483 |
1:19.14 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
477 |
1:19.46 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
473 |
1:19.69 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
472 |
1:19.74 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
470 |
1:19.83 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
470 |
1:19.88 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
463 |
1:20.24 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
458 |
1:20.52 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
455 |
1:20.72 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
452 |
1:20.88 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
451 |
1:20.97 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
440 |
1:21.62 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
427 |
1:22.43 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
416 |
1:23.17 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
415 |
1:23.25 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
406 |
1:23.83 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
398 |
1:24.38 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
398 |
1:24.40 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
391 |
1:24.91 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending v/30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 10:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 10:20.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
749 |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
570 |
1:06.10 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
532 |
1:07.65 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
526 |
1:07.91 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
523 |
1:08.05 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
517 |
1:08.30 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
510 |
1:08.60 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
509 |
1:08.65 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
506 |
1:08.78 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
504 |
1:08.88 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
501 |
1:08.99 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
490 |
1:09.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
485 |
1:09.75 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
481 |
1:09.94 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
469 |
1:10.56 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
463 |
1:10.84 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
458 |
1:11.11 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
449 |
1:11.58 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
446 |
1:11.75 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
445 |
1:11.79 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
444 |
1:11.85 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
433 |
1:12.42 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
425 |
1:12.88 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
421 |
1:13.13 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
418 |
1:13.32 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
417 |
1:13.36 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
415 |
1:13.47 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
410 |
1:13.78 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
405 |
1:14.10 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
397 |
1:14.56 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
384 |
1:15.38 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
380 |
1:15.64 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
374 |
1:16.06 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
374 |
1:16.07 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
371 |
1:16.30 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
360 |
1:17.03 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
357 |
1:17.24 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
354 |
1:17.49 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
352 |
1:17.65 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
341 |
1:18.41 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
317 |
1:20.39 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v/50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 10:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 10:32.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
686 |
5:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.45 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
685 |
5:24.12 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.86 |
(-13.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
661 |
5:28.01 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.53 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
653 |
5:29.36 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.31 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
638 |
5:31.97 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.91 |
(-14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
638 |
5:31.99 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.70 |
(+9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
624 |
5:34.43 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.65 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
610 |
5:36.87 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.36 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
599 |
5:39.03 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.24 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
589 |
5:40.86 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
570 |
5:44.71 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.02 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
565 |
5:45.61 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.58 |
(-22.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
554 |
5:47.98 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.83 |
(-26.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
552 |
5:48.28 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
545 |
5:49.77 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.32 |
(-15.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
540 |
5:50.97 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.68 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
530 |
5:53.03 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.68 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
527 |
5:53.63 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.43 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
522 |
5:54.81 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.70 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
521 |
5:55.17 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.40 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
520 |
5:55.36 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.79 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
519 |
5:55.57 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.49 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
515 |
5:56.57 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.41 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
512 |
5:57.14 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.59 |
(-35.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
509 |
5:57.97 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.72 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
508 |
5:58.02 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
506 |
5:58.51 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.37 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
495 |
6:01.12 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.40 |
(-28.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
495 |
6:01.22 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.65 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
490 |
6:02.48 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.88 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
485 |
6:03.61 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.35 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
475 |
6:06.16 |
+42.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:23.22 |
(-17.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
471 |
6:07.19 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.32 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
469 |
6:07.74 |
+43.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.58 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
467 |
6:08.14 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.78 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
463 |
6:09.31 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.39 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
453 |
6:12.06 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.49 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
451 |
6:12.45 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
444 |
6:14.52 |
+50.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.87 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
441 |
6:15.48 |
+51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
435 |
6:17.18 |
+53.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.47 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
417 |
6:22.52 |
+58.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.08 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v/125m |
|
|
|
|
- |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 11:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 11:07.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
735 |
4:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.15 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
724 |
4:48.66 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.97 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
689 |
4:53.46 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.05 |
(-17.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
688 |
4:53.63 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.50 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
668 |
4:56.50 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.67 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
644 |
5:00.06 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.36 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
617 |
5:04.44 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.73 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
617 |
5:04.45 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.70 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
605 |
5:06.42 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.12 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
598 |
5:07.62 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.96 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
587 |
5:09.56 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.33 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
571 |
5:12.44 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.45 |
(-12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
568 |
5:12.99 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.13 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
563 |
5:13.89 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.89 |
(-17.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
559 |
5:14.59 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.29 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
559 |
5:14.67 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.08 |
(-39.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
542 |
5:17.84 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.94 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
536 |
5:18.95 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.41 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
534 |
5:19.34 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.21 |
(-20.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
527 |
5:20.79 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.06 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
525 |
5:21.18 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.63 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
522 |
5:21.95 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
517 |
5:22.91 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.12 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
510 |
5:24.44 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.44 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
508 |
5:24.89 |
+37.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.89 |
(-15.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
503 |
5:25.87 |
+38.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.49 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
495 |
5:27.64 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.24 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
491 |
5:28.41 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.29 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
489 |
5:28.86 |
+41.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.68 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
477 |
5:31.74 |
+44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
472 |
5:32.92 |
+45.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.20 |
(-22.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
469 |
5:33.51 |
+46.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.18 |
(-16.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
468 |
5:33.72 |
+46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
466 |
5:34.26 |
+47.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.09 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
464 |
5:34.76 |
+47.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.21 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
459 |
5:36.00 |
+48.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.60 |
(-26.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
457 |
5:36.52 |
+49.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.72 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
453 |
5:37.34 |
+50.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.16 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
5:39.36 |
+52.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.97 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
440 |
5:40.81 |
+53.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.27 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
436 |
5:41.73 |
+54.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.42 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
430 |
5:43.44 |
+56.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.76 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
409 |
5:48.98 |
+1:01.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.91 |
(-15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
396 |
5:52.85 |
+1:05.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.96 |
(+9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet v/205m |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v/300m |
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 11:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 11:56.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
752 |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.65 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
647 |
2:16.81 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.37 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
641 |
2:17.25 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.10 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
636 |
2:17.60 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.35 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
598 |
2:20.42 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.82 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
582 |
2:21.70 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.83 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
560 |
2:23.51 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.73 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
554 |
2:24.09 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.61 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
552 |
2:24.24 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.91 |
(-11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
531 |
2:26.11 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.67 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
518 |
2:27.32 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(-13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
507 |
2:28.42 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
492 |
2:29.90 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.54 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
487 |
2:30.37 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.59 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
462 |
2:32.99 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.12 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
456 |
2:33.72 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.04 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
455 |
2:33.83 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.21 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
454 |
2:33.93 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
448 |
2:34.56 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
444 |
2:35.03 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.54 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
440 |
2:35.49 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
436 |
2:36.00 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.85 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
434 |
2:36.22 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.42 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
434 |
2:36.23 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.56 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
433 |
2:36.32 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.61 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
432 |
2:36.46 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.43 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
431 |
2:36.65 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.85 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
428 |
2:36.93 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
428 |
2:36.94 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
424 |
2:37.48 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
423 |
2:37.64 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.91 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
416 |
2:38.43 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
404 |
2:39.98 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.79 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
385 |
2:42.68 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.55 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
370 |
2:44.85 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.14 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
365 |
2:45.50 |
+35.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.70 |
(-20.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
716 |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.93 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
697 |
2:13.48 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.44 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
691 |
2:13.82 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.05 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
685 |
2:14.20 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.93 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
640 |
2:17.29 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.15 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
630 |
2:18.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.34 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
618 |
2:18.88 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.14 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
603 |
2:20.02 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.96 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
595 |
2:20.67 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
588 |
2:21.24 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.61 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
562 |
2:23.40 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.77 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
554 |
2:24.05 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.52 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
541 |
2:25.20 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.95 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
540 |
2:25.28 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.62 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
537 |
2:25.55 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
537 |
2:25.56 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.60 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
534 |
2:25.79 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.43 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
532 |
2:26.05 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
531 |
2:26.13 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.95 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
524 |
2:26.75 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
524 |
2:26.79 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.55 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
523 |
2:26.83 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.05 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
522 |
2:26.92 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
522 |
2:26.98 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
520 |
2:27.13 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.67 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
516 |
2:27.54 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
506 |
2:28.43 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.78 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
504 |
2:28.63 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
502 |
2:28.84 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.32 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
498 |
2:29.22 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.17 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
493 |
2:29.72 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.27 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
480 |
2:31.09 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.95 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
480 |
2:31.11 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.16 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
478 |
2:31.28 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.61 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
478 |
2:31.30 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.63 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
476 |
2:31.48 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.19 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
470 |
2:32.12 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.58 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
468 |
2:32.40 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.32 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
450 |
2:34.39 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.11 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
438 |
2:35.79 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.32 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
437 |
2:35.93 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.02 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
430 |
2:36.71 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.29 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
417 |
2:38.31 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.13 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
412 |
2:39.05 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(+13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
401 |
2:40.46 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.71 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
398 |
2:40.83 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.07 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
398 |
2:40.88 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.22 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
387 |
2:42.34 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.40 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
370 |
2:44.80 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.07 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akukt syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 12:24.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
721 |
1:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.60 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
603 |
2:06.44 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.94 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
602 |
2:06.49 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.61 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
574 |
2:08.52 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.15 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
530 |
2:11.98 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.10 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
528 |
2:12.10 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
528 |
2:12.11 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.60 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
526 |
2:12.27 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.57 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
518 |
2:12.97 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.83 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
513 |
2:13.39 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.88 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
513 |
2:13.44 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.27 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
498 |
2:14.76 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
495 |
2:15.01 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.13 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
493 |
2:15.19 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.84 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
483 |
2:16.12 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
477 |
2:16.64 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.77 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
468 |
2:17.59 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.65 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
461 |
2:18.22 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
459 |
2:18.45 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.70 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
459 |
2:18.49 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.93 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
455 |
2:18.84 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.45 |
(-24.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
454 |
2:18.94 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.46 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
443 |
2:20.08 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.49 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
438 |
2:20.59 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.73 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
431 |
2:21.40 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.75 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
430 |
2:21.44 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.41 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
419 |
2:22.71 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
411 |
2:23.57 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.96 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
410 |
2:23.70 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.47 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
409 |
2:23.83 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
394 |
2:25.65 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.41 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
393 |
2:25.79 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
392 |
2:25.88 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.64 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
388 |
2:26.37 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.42 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
384 |
2:26.93 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.69 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
382 |
2:27.20 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.50 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
372 |
2:28.46 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.40 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
368 |
2:28.99 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.97 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
367 |
2:29.17 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.89 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
335 |
2:33.78 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.27 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
319 |
2:36.33 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
785 |
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.17 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
689 |
2:00.94 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.21 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
672 |
2:01.94 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.20 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
665 |
2:02.38 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.59 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
653 |
2:03.13 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.52 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
648 |
2:03.40 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.99 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
623 |
2:05.04 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.56 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
621 |
2:05.16 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
617 |
2:05.42 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.97 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
606 |
2:06.20 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.76 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
604 |
2:06.35 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.22 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
600 |
2:06.62 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.71 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
600 |
2:06.64 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.75 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
598 |
2:06.80 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.00 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
588 |
2:07.46 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.79 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
572 |
2:08.62 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.49 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
570 |
2:08.79 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.16 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
565 |
2:09.16 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.42 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
560 |
2:09.59 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.31 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
556 |
2:09.91 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.19 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
554 |
2:10.03 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.07 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
550 |
2:10.32 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.85 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
545 |
2:10.75 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.08 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
534 |
2:11.63 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.41 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
531 |
2:11.86 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.06 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
526 |
2:12.27 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.01 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
518 |
2:12.95 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
516 |
2:13.11 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.87 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
514 |
2:13.30 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.39 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
508 |
2:13.85 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.54 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
505 |
2:14.11 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.83 |
(-13.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
504 |
2:14.17 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.83 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
501 |
2:14.49 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.20 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
499 |
2:14.66 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.19 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
495 |
2:14.98 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.66 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
494 |
2:15.08 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.74 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
476 |
2:16.75 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
2:16.89 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.65 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
468 |
2:17.55 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.65 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
458 |
2:18.57 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
449 |
2:19.42 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
443 |
2:20.11 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.39 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
440 |
2:20.45 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
438 |
2:20.58 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
433 |
2:21.11 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
433 |
2:21.17 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.39 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
416 |
2:23.03 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.56 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
415 |
2:23.18 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.61 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
385 |
2:26.76 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.39 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 12:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 13:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x200m IM Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
AGF Piger |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
10:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
31.84 |
1:10.68 |
1:55.36 |
2:29.03 |
2:29.03 |
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
32.16 |
1:15.73 |
2:01.36 |
2:37.84 |
5:06.87 |
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
|
35.37 |
1:19.46 |
2:06.65 |
2:43.28 |
7:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
36.13 |
1:18.21 |
2:07.45 |
2:41.65 |
10:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
10:32.73 |
+0.93 |
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
32.67 |
1:12.57 |
1:55.36 |
2:31.42 |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
35.34 |
1:18.48 |
2:06.74 |
2:44.35 |
5:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
35.09 |
1:15.86 |
2:02.57 |
2:42.61 |
7:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
31.50 |
1:11.44 |
1:57.50 |
2:34.35 |
10:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:44.60 |
+12.80 |
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
33.65 |
1:12.81 |
2:03.25 |
2:37.54 |
2:37.54 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
32.61 |
1:12.39 |
1:58.86 |
2:33.28 |
5:10.82 |
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
36.63 |
1:19.37 |
2:07.94 |
2:43.99 |
7:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
34.47 |
1:15.19 |
2:10.76 |
2:49.79 |
10:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:48.25 |
+16.45 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
34.30 |
1:13.53 |
2:02.17 |
2:35.92 |
2:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
33.12 |
1:14.32 |
2:08.00 |
2:46.31 |
5:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
37.40 |
1:21.49 |
2:12.83 |
2:52.89 |
8:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
35.22 |
1:12.99 |
1:58.44 |
2:33.13 |
10:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:09.09 |
+37.29 |
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
36.30 |
1:21.07 |
2:06.92 |
2:46.36 |
2:46.36 |
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
|
36.27 |
1:17.91 |
2:08.82 |
2:48.30 |
5:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
|
39.98 |
1:27.95 |
2:17.90 |
2:54.78 |
8:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
32.44 |
1:13.53 |
2:02.89 |
2:39.65 |
11:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Young girlzzzz 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:16.53 |
+44.73 |
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
|
34.70 |
1:22.82 |
2:12.82 |
2:50.83 |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
35.81 |
1:20.60 |
2:12.00 |
2:49.62 |
5:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
33.94 |
1:16.55 |
2:09.03 |
2:47.53 |
8:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
34.37 |
1:17.58 |
2:09.01 |
2:48.55 |
11:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odder Smileys 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:39.13 |
+1:07.3 |
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
38.56 |
1:20.63 |
2:16.18 |
2:57.68 |
2:57.68 |
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
|
37.48 |
1:24.21 |
2:15.13 |
2:56.11 |
5:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
|
38.97 |
1:24.53 |
2:16.52 |
2:53.89 |
8:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
|
37.75 |
1:24.99 |
2:12.58 |
2:51.45 |
11:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle Piger 2 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
11:49.84 |
+1:18.0 |
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
37.45 |
1:20.58 |
2:11.74 |
2:51.63 |
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
42.64 |
1:27.65 |
2:18.59 |
3:00.12 |
5:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
37.56 |
1:21.74 |
2:18.74 |
2:55.92 |
8:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
|
37.28 |
1:27.34 |
2:22.20 |
3:02.17 |
11:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder Smileys 3 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
12:36.27 |
+2:04.4 |
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
43.10 |
1:27.87 |
2:24.89 |
3:04.85 |
3:04.85 |
|
|
|
|
Sophia Damberg |
2009 |
0920BJ |
|
37.75 |
1:23.76 |
2:19.60 |
3:02.58 |
6:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
1006AT |
|
45.98 |
1:39.59 |
2:41.68 |
3:23.15 |
9:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
0998BH |
|
39.65 |
1:25.52 |
2:22.62 |
3:05.69 |
12:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS piger |
14 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v/230-250m |
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
0980AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Piger 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.15 Forlod ikke bassinet så hurtigt som muligt efter afslutning af sit løb, eller sin del af holdkap - svømmer 2 |
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 13:41.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4x200m IM Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
30.42 |
1:06.57 |
1:45.32 |
2:17.53 |
2:17.53 |
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
28.97 |
1:04.31 |
1:43.08 |
2:13.85 |
4:31.38 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
35.49 |
1:16.15 |
2:05.12 |
2:39.48 |
7:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
|
27.96 |
1:02.85 |
1:44.62 |
2:15.33 |
9:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK drenge |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:29.39 |
+3.20 |
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
30.70 |
1:07.15 |
1:49.23 |
2:21.35 |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
31.10 |
1:09.33 |
1:57.04 |
2:31.27 |
4:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
0887AK |
|
30.34 |
1:06.34 |
1:46.38 |
2:19.69 |
7:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
28.35 |
1:06.16 |
1:45.55 |
2:17.08 |
9:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:45.68 |
+19.49 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
30.13 |
1:06.86 |
1:49.77 |
2:22.25 |
2:22.25 |
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
32.31 |
1:11.26 |
1:55.93 |
2:28.77 |
4:51.02 |
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
|
29.60 |
1:06.49 |
1:46.56 |
2:17.37 |
7:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
|
33.62 |
1:14.11 |
2:02.18 |
2:37.29 |
9:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
9:48.81 |
+22.62 |
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
30.78 |
1:10.42 |
1:54.27 |
2:27.87 |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
30.01 |
1:07.83 |
1:50.86 |
2:25.60 |
4:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
31.53 |
1:13.07 |
1:54.33 |
2:30.89 |
7:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
32.05 |
1:09.62 |
1:49.91 |
2:24.45 |
9:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF Løver |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
10:07.17 |
+40.98 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
|
31.94 |
1:06.89 |
1:48.24 |
2:20.00 |
2:20.00 |
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
|
30.65 |
1:09.09 |
1:56.18 |
2:30.79 |
4:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
31.32 |
1:10.27 |
1:56.71 |
2:30.61 |
7:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
37.36 |
1:18.13 |
2:09.51 |
2:45.77 |
10:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
10:13.48 |
+47.29 |
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
31.19 |
1:11.92 |
1:57.52 |
2:32.10 |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
31.81 |
1:12.06 |
1:59.17 |
2:34.15 |
5:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
33.29 |
1:12.86 |
1:57.57 |
2:35.37 |
7:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
32.74 |
1:08.45 |
1:57.77 |
2:31.86 |
10:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:14.80 |
+48.61 |
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
33.26 |
1:12.09 |
1:55.74 |
2:29.49 |
2:29.49 |
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
|
34.37 |
1:14.42 |
1:57.11 |
2:31.75 |
5:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
32.47 |
1:12.41 |
2:06.37 |
2:37.57 |
7:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
33.59 |
1:14.96 |
2:00.05 |
2:35.99 |
10:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:25.24 |
+59.05 |
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
34.80 |
1:12.35 |
1:56.64 |
2:30.92 |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
34.15 |
1:15.54 |
2:08.33 |
2:43.47 |
5:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
|
35.88 |
1:15.49 |
2:05.43 |
2:41.52 |
7:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
31.08 |
1:11.70 |
1:54.76 |
2:29.33 |
10:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SwimHorsens Drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:52.88 |
+1:26.6 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
32.83 |
1:12.58 |
1:57.29 |
2:32.28 |
2:32.28 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
|
39.33 |
1:23.27 |
2:13.67 |
2:53.29 |
5:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
35.90 |
1:21.14 |
2:11.78 |
2:50.73 |
8:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
|
35.19 |
1:14.88 |
2:01.82 |
2:36.58 |
10:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ESK young guns |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v/300m |
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2023 13:44:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 13:51.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
29.39 |
|
|
|
|
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
28.88 |
|
|
|
|
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Piger |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:08.88 |
+2.07 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
31.55 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Piger 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.85 |
+3.04 |
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
32.93 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
36.60 |
|
|
|
|
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
31.19 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
29.13 |
|
|
|
|
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle Piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.23 |
+4.42 |
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
33.83 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
39.23 |
|
|
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
30.85 |
|
|
|
|
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
27.32 |
|
|
|
|
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Young girlzzzz 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.10 |
+8.29 |
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
33.99 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
|
40.29 |
|
|
|
|
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
30.72 |
|
|
|
|
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
30.10 |
|
|
|
|
2:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.41 |
+10.60 |
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
|
37.20 |
|
|
|
|
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
37.96 |
|
|
|
|
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
|
31.36 |
|
|
|
|
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odder Smileys 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.86 |
+14.05 |
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
34.44 |
|
|
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
|
39.35 |
|
|
|
|
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
|
36.62 |
|
|
|
|
1:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
30.45 |
|
|
|
|
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thisted Piger 1 |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.99 |
+16.18 |
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
0986AG |
|
33.84 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
0996AG |
|
44.34 |
|
|
|
|
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
0968BK |
|
31.65 |
|
|
|
|
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vejle Piger 2 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.73 |
+17.92 |
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
35.23 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
43.92 |
|
|
|
|
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
34.39 |
|
|
|
|
1:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
31.19 |
|
|
|
|
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aalborg Piger 2 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.33 |
+18.52 |
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
38.79 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
33.15 |
|
|
|
|
1:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
33.26 |
|
|
|
|
2:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.15 Forlod ikke bassinet så hurtigt som muligt efter afslutning af sit løb, eller sin del i holdkap - v/3.svømmer |
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys 3 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
10,12 Tyvstart 2. svømmer |
|
|
|
Sophia Damberg |
2009 |
0920BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
0998BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
1006AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 10:52.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X50m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
|
28.55 |
|
|
|
|
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
31.50 |
|
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
26.48 |
|
|
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
28.73 |
|
|
|
|
1:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
1:56.12 |
+0.86 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
30.42 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
32.01 |
|
|
|
|
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
28.07 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
25.62 |
|
|
|
|
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hobro |
15 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.19 |
+1.93 |
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
|
29.15 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
31.94 |
|
|
|
|
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
|
29.66 |
|
|
|
|
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
26.44 |
|
|
|
|
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle Drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.67 |
+2.41 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
30.65 |
|
|
|
|
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
27.67 |
|
|
|
|
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
26.30 |
|
|
|
|
1:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Haderslev Gutterne |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:57.75 |
+2.49 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
29.14 |
|
|
|
|
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
|
27.49 |
|
|
|
|
1:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
0833AR |
|
27.06 |
|
|
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.55 |
+7.29 |
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
|
34.86 |
|
|
|
|
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
27.54 |
|
|
|
|
2:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:03.36 |
+8.10 |
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
30.34 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
33.89 |
|
|
|
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
30.08 |
|
|
|
|
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
29.05 |
|
|
|
|
2:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.23 |
+9.97 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
32.27 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
34.30 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
29.63 |
|
|
|
|
1:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
|
29.03 |
|
|
|
|
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ESK young guns |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.00 |
+10.74 |
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
|
33.65 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
35.00 |
|
|
|
|
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.28 |
|
|
|
|
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
28.07 |
|
|
|
|
2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SwimHorsens Drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.43 |
+14.17 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
|
35.42 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
|
35.28 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
28.97 |
|
|
|
|
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
29.76 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK drenge |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.15 Forlod ikke bassinet så hurtigt som muligt efter afslutning af sit løb, eller sin del i holdkap - v/3.svømmer |
|
|
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
0887AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 10:22.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
723 |
2:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
656 |
2:34.14 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.37 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
618 |
2:37.21 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.29 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
576 |
2:40.90 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.42 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
565 |
2:41.96 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.62 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
558 |
2:42.65 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.36 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
538 |
2:44.65 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
520 |
2:46.52 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.91 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
520 |
2:46.53 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.79 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
519 |
2:46.61 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.67 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
512 |
2:47.33 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.30 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
507 |
2:47.90 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.78 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
500 |
2:48.65 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.40 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
494 |
2:49.38 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.35 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
489 |
2:49.99 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.38 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
482 |
2:50.75 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.29 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
481 |
2:50.88 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.08 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
459 |
2:53.55 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.76 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
455 |
2:54.03 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.58 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
451 |
2:54.58 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.06 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
450 |
2:54.69 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.07 |
(-25.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
450 |
2:54.78 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.83 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
441 |
2:55.89 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.40 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
435 |
2:56.65 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.47 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
431 |
2:57.26 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.77 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
422 |
2:58.50 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.86 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
422 |
2:58.56 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.63 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
416 |
2:59.38 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.49 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
411 |
3:00.12 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.06 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
410 |
3:00.16 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.93 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
403 |
3:01.22 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.89 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
392 |
3:02.87 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
388 |
3:03.51 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.48 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
335 |
3:12.71 |
+43.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.44 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB (ej forsat bevægelse) v/75m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
745 |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.05 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
688 |
2:31.65 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.84 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
675 |
2:32.67 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.07 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
658 |
2:33.96 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.20 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
627 |
2:36.47 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.98 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
617 |
2:37.27 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.80 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
615 |
2:37.43 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.38 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
593 |
2:39.36 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.69 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
588 |
2:39.80 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.09 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
583 |
2:40.25 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
575 |
2:40.98 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
570 |
2:41.54 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.88 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
537 |
2:44.69 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.37 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
533 |
2:45.14 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.47 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
531 |
2:45.36 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
530 |
2:45.49 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
523 |
2:46.23 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.59 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
520 |
2:46.56 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
512 |
2:47.35 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.29 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
508 |
2:47.80 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.36 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
506 |
2:48.03 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
503 |
2:48.40 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
502 |
2:48.42 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.19 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
502 |
2:48.44 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.58 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
500 |
2:48.71 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.33 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
498 |
2:48.94 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.82 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
497 |
2:49.08 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.96 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
488 |
2:50.11 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.03 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
487 |
2:50.14 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.77 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
486 |
2:50.33 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.63 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
480 |
2:51.06 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.24 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
478 |
2:51.21 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
469 |
2:52.28 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.95 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
469 |
2:52.32 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.51 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
454 |
2:54.15 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.22 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
453 |
2:54.33 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.88 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
447 |
2:55.10 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.21 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
444 |
2:55.47 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.94 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
441 |
2:55.85 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.82 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
437 |
2:56.47 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
434 |
2:56.79 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.65 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
382 |
3:04.47 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.37 |
(+12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB (ej forsat bevægelse) v/75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 10:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 10:59.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
716 |
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.29 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
567 |
2:24.43 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.90 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
545 |
2:26.37 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.59 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
537 |
2:27.08 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.60 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
533 |
2:27.47 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.93 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
533 |
2:27.48 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
520 |
2:28.64 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.74 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
518 |
2:28.89 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.35 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
508 |
2:29.80 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.86 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
478 |
2:32.93 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.47 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
478 |
2:32.96 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.25 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
465 |
2:34.34 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.39 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
459 |
2:35.01 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.38 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
456 |
2:35.37 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.92 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
455 |
2:35.46 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.57 |
(-10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
455 |
2:35.49 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
453 |
2:35.72 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.13 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
440 |
2:37.21 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.44 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
430 |
2:38.39 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.78 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
416 |
2:40.12 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.34 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
402 |
2:41.97 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.56 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
397 |
2:42.63 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.63 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
395 |
2:42.98 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.22 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
393 |
2:43.20 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.94 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
386 |
2:44.14 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.82 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
383 |
2:44.64 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.13 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
382 |
2:44.76 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.74 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
378 |
2:45.39 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.26 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
377 |
2:45.42 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.35 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
375 |
2:45.75 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.55 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
368 |
2:46.77 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.56 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
365 |
2:47.29 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.18 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
365 |
2:47.35 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.55 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
364 |
2:47.39 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.39 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
350 |
2:49.68 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.66 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
348 |
2:49.91 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.78 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
341 |
2:51.08 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.50 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
308 |
2:57.00 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.14 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 11:32:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
730 |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.02 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
697 |
2:14.86 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.20 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
692 |
2:15.20 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.33 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
687 |
2:15.54 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.59 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
679 |
2:16.01 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.29 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
638 |
2:18.90 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.83 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
633 |
2:19.22 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.95 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
630 |
2:19.49 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.51 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
591 |
2:22.45 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.74 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
571 |
2:24.11 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.29 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
568 |
2:24.41 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
552 |
2:25.77 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.80 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
550 |
2:25.92 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.17 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
541 |
2:26.69 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.26 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
532 |
2:27.55 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.86 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
524 |
2:28.33 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
521 |
2:28.60 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.27 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
519 |
2:28.74 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
519 |
2:28.78 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.11 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
512 |
2:29.48 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.69 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
512 |
2:29.50 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
508 |
2:29.89 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
507 |
2:29.96 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
505 |
2:30.12 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.74 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
505 |
2:30.16 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.47 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
502 |
2:30.42 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.63 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
497 |
2:30.98 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
491 |
2:31.59 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.27 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
489 |
2:31.73 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.14 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
485 |
2:32.15 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.67 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
484 |
2:32.31 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.50 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
480 |
2:32.73 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.67 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
471 |
2:33.64 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.55 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
467 |
2:34.14 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
465 |
2:34.31 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.13 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
448 |
2:36.23 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.78 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
443 |
2:36.80 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.70 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
438 |
2:37.38 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.16 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
438 |
2:37.46 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.17 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
438 |
2:37.46 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.34 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
435 |
2:37.73 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
432 |
2:38.18 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.36 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
431 |
2:38.22 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.21 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
413 |
2:40.58 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.62 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
395 |
2:42.90 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.99 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
379 |
2:45.14 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.48 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 11:32:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 11:40.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
658 |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
626 |
1:11.55 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
613 |
1:12.04 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
574 |
1:13.65 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
565 |
1:14.00 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
559 |
1:14.29 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
539 |
1:15.19 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
532 |
1:15.52 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
524 |
1:15.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
504 |
1:16.90 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
500 |
1:17.10 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
487 |
1:17.78 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
480 |
1:18.14 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
480 |
1:18.15 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
480 |
1:18.17 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
469 |
1:18.74 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
460 |
1:19.25 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
460 |
1:19.27 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
460 |
1:19.29 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
457 |
1:19.45 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
453 |
1:19.66 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
451 |
1:19.80 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
444 |
1:20.21 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
429 |
1:21.14 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
428 |
1:21.19 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
425 |
1:21.39 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.74 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
414 |
1:22.12 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
399 |
1:23.14 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
394 |
1:23.48 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
393 |
1:23.50 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
391 |
1:23.70 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.46 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
379 |
1:24.51 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
370 |
1:25.19 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
361 |
1:25.96 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
329 |
1:28.64 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.42 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 11:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 11:53.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
633 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
592 |
1:04.68 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
579 |
1:05.16 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
540 |
1:06.69 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
525 |
1:07.34 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
500 |
1:08.42 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
485 |
1:09.11 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
468 |
1:09.96 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
467 |
1:09.98 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
467 |
1:10.00 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
462 |
1:10.25 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
449 |
1:10.93 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
448 |
1:10.96 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
439 |
1:11.48 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
434 |
1:11.72 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
423 |
1:12.36 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
421 |
1:12.45 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
412 |
1:12.99 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
410 |
1:13.11 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
406 |
1:13.33 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
403 |
1:13.52 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
401 |
1:13.62 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
399 |
1:13.75 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
399 |
1:13.79 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
396 |
1:13.93 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
384 |
1:14.74 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
381 |
1:14.88 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
379 |
1:15.03 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
355 |
1:16.69 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-11.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
1:16.83 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
345 |
1:17.42 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
341 |
1:17.70 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
339 |
1:17.90 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
337 |
1:18.04 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
335 |
1:18.19 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
320 |
1:19.36 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
314 |
1:19.86 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
278 |
1:23.17 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
265 |
1:24.57 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
247 |
1:26.59 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
242 |
1:27.09 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 12:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 12:05.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
775 |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.94 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
725 |
2:27.54 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
677 |
2:30.93 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.87 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
654 |
2:32.66 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
647 |
2:33.20 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.48 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
646 |
2:33.32 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
637 |
2:34.01 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.83 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
627 |
2:34.81 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
626 |
2:34.93 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.22 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
609 |
2:36.36 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
608 |
2:36.46 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.63 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
604 |
2:36.83 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.59 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
596 |
2:37.45 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.19 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
565 |
2:40.31 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.61 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
540 |
2:42.76 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
534 |
2:43.36 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.85 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
520 |
2:44.76 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.02 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
519 |
2:44.86 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.95 |
(-12.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
519 |
2:44.94 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.37 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
518 |
2:44.98 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.99 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
508 |
2:46.08 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.49 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
503 |
2:46.61 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.34 |
(-19.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
2:46.75 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.51 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
500 |
2:46.96 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.15 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
494 |
2:47.67 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.45 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
491 |
2:48.00 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.33 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
487 |
2:48.44 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.56 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
478 |
2:49.44 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.81 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
471 |
2:50.35 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
462 |
2:51.45 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.03 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
446 |
2:53.49 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.75 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
416 |
2:57.46 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.72 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
405 |
2:59.12 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.05 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
398 |
3:00.16 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.74 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
393 |
3:00.93 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
383 |
3:02.54 |
+38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
373 |
3:04.14 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.24 |
(-15.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
361 |
3:06.12 |
+41.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.04 |
(-9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
344 |
3:09.06 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.37 |
(+16.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB (ej fortsat bevægelse) v/ 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 12:29:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 12:37.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
735 |
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.51 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
735 |
2:11.70 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
680 |
2:15.12 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
651 |
2:17.13 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.20 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
617 |
2:19.56 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
612 |
2:19.97 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
597 |
2:21.13 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.14 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
595 |
2:21.31 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.19 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
585 |
2:22.05 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
585 |
2:22.06 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
584 |
2:22.18 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.47 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
583 |
2:22.22 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
581 |
2:22.44 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
578 |
2:22.66 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.08 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
568 |
2:23.52 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.53 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
566 |
2:23.64 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.63 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
546 |
2:25.34 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
545 |
2:25.50 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.18 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
543 |
2:25.69 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.92 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
527 |
2:27.14 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.52 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
523 |
2:27.46 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
518 |
2:27.98 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
516 |
2:28.12 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.01 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
507 |
2:29.03 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
503 |
2:29.44 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.45 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
502 |
2:29.46 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.79 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
501 |
2:29.63 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.74 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
501 |
2:29.64 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
488 |
2:30.91 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
482 |
2:31.50 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.97 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
473 |
2:32.53 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.19 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
468 |
2:32.99 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.01 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
463 |
2:33.59 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.64 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
457 |
2:34.23 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
445 |
2:35.68 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.87 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
443 |
2:35.84 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.13 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
437 |
2:36.60 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.79 |
(-16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
436 |
2:36.74 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
429 |
2:37.58 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
426 |
2:37.86 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
418 |
2:38.94 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.41 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
416 |
2:39.11 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.30 |
(-9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
411 |
2:39.86 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
396 |
2:41.79 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.40 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
388 |
2:42.84 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.02 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
373 |
2:45.09 |
+33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
364 |
2:46.46 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.42 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
341 |
2:49.98 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.98 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 12:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 12:51.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Piger |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
28.67 |
59.58 |
|
|
|
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
29.81 |
1:02.15 |
|
|
|
2:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
32.22 |
1:05.54 |
|
|
|
3:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
|
30.18 |
1:02.02 |
|
|
|
4:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Piger 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:13.44 |
+4.15 |
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
29.71 |
1:02.20 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
31.70 |
1:05.21 |
|
|
|
2:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
29.33 |
1:02.32 |
|
|
|
3:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
30.18 |
1:03.71 |
|
|
|
4:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:13.75 |
+4.46 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
30.62 |
1:02.34 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
29.29 |
1:02.30 |
|
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
31.87 |
1:06.98 |
|
|
|
3:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
29.96 |
1:02.13 |
|
|
|
4:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle Piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:19.44 |
+10.15 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
29.14 |
1:00.03 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
30.95 |
1:03.93 |
|
|
|
2:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
31.88 |
1:07.65 |
|
|
|
3:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
32.01 |
1:07.83 |
|
|
|
4:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Piger |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:19.52 |
+10.23 |
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
31.23 |
1:05.49 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
29.38 |
1:01.80 |
|
|
|
2:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
|
31.88 |
1:06.88 |
|
|
|
3:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
31.28 |
1:05.35 |
|
|
|
4:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Young girlzzzz 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:25.38 |
+16.09 |
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
30.43 |
1:04.19 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
31.26 |
1:05.27 |
|
|
|
2:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
31.37 |
1:05.70 |
|
|
|
3:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
|
33.51 |
1:10.22 |
|
|
|
4:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:28.89 |
+19.60 |
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
|
32.79 |
1:07.15 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
33.03 |
1:08.88 |
|
|
|
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
|
33.50 |
1:09.18 |
|
|
|
3:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
29.90 |
1:03.68 |
|
|
|
4:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thisted Piger 1 |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:35.33 |
+26.04 |
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
|
32.32 |
1:06.59 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
0996AG |
|
33.62 |
1:10.34 |
|
|
|
2:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
0986AG |
|
33.16 |
1:07.76 |
|
|
|
3:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
0968BK |
|
33.50 |
1:10.64 |
|
|
|
4:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Piger 2 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:39.29 |
+30.00 |
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
34.81 |
1:13.62 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
32.55 |
1:07.96 |
|
|
|
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
33.72 |
1:10.82 |
|
|
|
3:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
|
31.80 |
1:06.89 |
|
|
|
4:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Smileys 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:43.06 |
+33.77 |
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
32.93 |
1:09.40 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
|
34.64 |
1:12.37 |
|
|
|
2:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
|
34.10 |
1:11.65 |
|
|
|
3:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
32.95 |
1:09.64 |
|
|
|
4:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Odder Smileys 3 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:01.17 |
+51.88 |
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
|
33.86 |
1:11.66 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Damberg |
2009 |
0920BJ |
|
35.82 |
1:15.98 |
|
|
|
2:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
0998BH |
|
34.51 |
1:14.02 |
|
|
|
3:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
1006AT |
|
38.31 |
1:19.51 |
|
|
|
5:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 13:04:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 13:10.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
29.60 |
1:01.02 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
|
25.14 |
52.75 |
|
|
|
1:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
25.54 |
53.98 |
|
|
|
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
26.89 |
55.62 |
|
|
|
3:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK drenge |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:49.62 |
+6.25 |
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
27.27 |
56.77 |
|
|
|
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
28.92 |
59.99 |
|
|
|
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
0887AK |
|
27.97 |
57.52 |
|
|
|
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
26.16 |
55.34 |
|
|
|
3:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Drenge 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:51.75 |
+8.38 |
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
28.83 |
58.93 |
|
|
|
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
28.63 |
59.61 |
|
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
27.59 |
57.71 |
|
|
|
2:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
|
26.66 |
55.50 |
|
|
|
3:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haderslev Gutterne |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:52.71 |
+9.34 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
27.16 |
56.17 |
|
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
0833AR |
|
28.72 |
1:00.48 |
|
|
|
1:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
|
27.43 |
56.96 |
|
|
|
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
|
28.47 |
59.10 |
|
|
|
3:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:55.62 |
+12.25 |
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
28.18 |
59.31 |
|
|
|
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
27.89 |
58.36 |
|
|
|
1:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
27.81 |
59.01 |
|
|
|
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
27.98 |
58.94 |
|
|
|
3:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hobro |
15 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:04.85 |
+21.48 |
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
|
30.98 |
1:05.78 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
|
29.24 |
1:01.04 |
|
|
|
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
28.13 |
59.45 |
|
|
|
3:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
27.64 |
58.58 |
|
|
|
4:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:08.41 |
+25.04 |
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
|
29.90 |
1:03.57 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
28.33 |
59.46 |
|
|
|
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
30.99 |
1:04.76 |
|
|
|
3:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
28.28 |
1:00.62 |
|
|
|
4:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SwimHorsens Drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:10.41 |
+27.04 |
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
30.90 |
1:05.02 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
|
28.07 |
59.65 |
|
|
|
2:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
|
31.69 |
1:06.53 |
|
|
|
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
27.89 |
59.21 |
|
|
|
4:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ESK young guns |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:12.36 |
+28.99 |
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.20 |
1:00.49 |
|
|
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
30.27 |
1:03.31 |
|
|
|
2:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
29.79 |
1:01.83 |
|
|
|
3:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
|
31.74 |
1:06.73 |
|
|
|
4:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:15.11 |
+31.74 |
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
29.78 |
1:01.58 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
30.64 |
1:05.25 |
|
|
|
2:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
|
30.52 |
1:05.50 |
|
|
|
3:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
29.84 |
1:02.78 |
|
|
|
4:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hay Day Farmerne |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 tyvstart svømmer 2 |
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
29.04 |
1:00.47 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2023 13:15:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 13:17.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|