Resultater for Vendsyssel Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.51 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.86 |
+7.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.59 |
(-17.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.33 |
+7.82 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:35.91 |
+17.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:41:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:19.27 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:20.42 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:20.76 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-13.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:28.25 |
+8.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:30.88 |
+11.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.45 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 kom op efter 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:41:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:15.08 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.71 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.65 |
+3.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.93 |
+11.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.83 |
+16.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:41:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:00.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:22.02 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:22.07 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:38.96 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.91 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:16.37 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:19.76 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.76 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:26.94 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:29.25 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.06 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.78 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.62 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.68 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.83 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:09.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:19.08 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:22.97 |
+3.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:33.59 |
+14.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.26 |
(-11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:44.56 |
+25.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(+7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:49.91 |
+30.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:07.10 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:09.96 |
+2.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:16.54 |
+9.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.19 |
+11.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.24 |
(-24.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:20.18 |
+13.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.16 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:21.32 |
+14.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
59.10 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:05.32 |
+6.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:20.71 |
+21.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:25.88 |
+26.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:00.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:21.72 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:28.99 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.59 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:44.77 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.91 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:07.90 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:15.39 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:17.72 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.62 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:03.81 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:17.23 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:22.71 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:11.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
34.40 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.40 |
|
|
|
QA |
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+10.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.05 |
+10.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
47.01 |
+12.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.01 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
50.46 |
+16.06 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
50.65 |
+16.25 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
52.35 |
+17.95 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:28:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:00.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
34.05 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.05 |
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.57 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
42.85 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.23 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
53.23 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
55.63 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:14.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
36.71 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:03.47 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:30:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:00.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
36.71 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:14:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:14.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:19.57 |
|
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 5:35.00 |
(-15.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
6:57.60 |
+1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
4:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.67 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
5:08.14 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.78 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:16.54 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.43 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:39.94 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.29 |
(-13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
5:50.60 |
+51.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.36 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:57.43 |
+58.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.66 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:19.57 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.60 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:24.37 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.46 |
(+23.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
6:14.69 |
+1:04.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.97 |
(+17.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 10:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:01.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
6:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:08:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:08:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
4:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.52 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
4:51.88 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.21 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:34.54 |
+57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:40.36 |
+1:03.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:44.12 |
(-1:03.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:45.46 |
+1:08.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.18 |
(-30.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
5:52.04 |
+1:15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.42 |
(+10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
6:01.00 |
+1:24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.59 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:08:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
4:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.63 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
5:42.09 |
+1:08.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.86 |
(+25.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:08:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:01.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:16.03 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:23.56 |
+7.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:26.74 |
+10.71 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:29.58 |
+13.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:30.77 |
+14.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.94 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.51 |
+15.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:32.88 |
+16.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.12 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:35.97 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.67 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:36.00 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:44.70 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:13.86 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:17.29 |
+3.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:17.75 |
+3.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:21.00 |
+7.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:21.01 |
+7.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.27 |
+9.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.41 |
+11.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:27.17 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:30.70 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:32.11 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:14.38 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.65 |
+2.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:19.09 |
+4.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:21.94 |
+7.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.49 |
+11.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:26.78 |
+12.40 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:36.57 |
+22.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.83 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:01.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:24.37 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:26.02 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:30.34 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.58 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.17 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.51 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:33.95 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse ved 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:15.54 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:17.42 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:20.64 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:21.37 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.58 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.27 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:17.05 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:19.42 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.64 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.03 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.57 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v/50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:45.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:14.84 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:23.24 |
+8.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:34.32 |
+19.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:42.45 |
+27.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.68 |
(-11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Svøm på mave v/ 48m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:17.32 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(+12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:18.54 |
+1.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.41 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:26.17 |
+8.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:27.28 |
+9.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:28.01 |
+10.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:13.86 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.45 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:26.43 |
+12.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:02.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:25.11 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:35.14 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.32 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:37.43 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.45 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:50:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:18.71 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:22.96 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.93 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:26.46 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:50:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
59.81 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
26-01-2019 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:22.64 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:50:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:50.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
35.92 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.92 |
|
|
|
QA |
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
44.76 |
+8.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
46.21 |
+10.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
48.31 |
+12.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.19 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
49.47 |
+13.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
50.41 |
+14.49 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
50.50 |
+14.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
50.98 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
51.93 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
|
52.78 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
52.83 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
54.42 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
57.84 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:02.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
35.74 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.74 |
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
42.34 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.57 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
48.07 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.47 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
49.44 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
50.17 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.84 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:56.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
35.91 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
47.99 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
49.87 |
+1.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
56.37 |
+8.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 11:38:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:02.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
35.91 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
47.83 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
56.14 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:54:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:54.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.33 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
37.08 |
+5.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
37.66 |
+6.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.07 |
+8.74 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
41.55 |
+10.22 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
41.88 |
+10.55 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.01 |
+10.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
43.84 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
44.00 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.79 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.92 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
47.13 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
|
49.17 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.39 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
51.44 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.67 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.27 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.97 |
+1.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.58 |
+3.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
33.76 |
+3.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.82 |
+3.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.90 |
+3.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.68 |
+4.41 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
35.13 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
35.59 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
37.45 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.24 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
39.30 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
Brønderslev SK08 |
|
|
41.17 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.39 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
29.50 |
+0.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.63 |
+0.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
30.79 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.95 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.17 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.71 |
+2.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.21 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
32.42 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.69 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.59 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.63 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.78 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.95 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.02 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.07 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
36.07 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
37.58 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.61 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.93 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.33 |
+0.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.36 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.46 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.96 |
+3.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.27 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.72 |
+5.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 13:04.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.26 |
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
35.10 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.29 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
38.66 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.13 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.47 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
37.64 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.47 |
+2.83 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
41.90 |
+4.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
50.03 |
+12.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:08:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
28.33 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.64 |
+0.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.46 |
+3.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.60 |
+4.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+5.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.45 |
+6.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
36.33 |
+8.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
37.42 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:08:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
26.46 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
26.53 |
+0.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.50 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.54 |
+2.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
28.88 |
+2.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.18 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.31 |
+3.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.95 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.96 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.17 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
32.44 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
32.66 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.83 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.93 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.94 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:08:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
25.20 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
25.98 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.02 |
+1.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.97 |
+2.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.53 |
+3.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
29.75 |
+4.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.44 |
+5.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:08:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:03.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
39.03 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
39.59 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
50.85 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:16:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:16.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 13-14 år - Finale |
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Power House |
14 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
|
34.24 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
37.52 |
|
|
|
|
1:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
|
38.92 |
|
|
|
|
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 15-16 år - Finale |
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Mean Machine |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
26.56 |
|
|
|
|
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
32.37 |
|
|
|
|
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
31.86 |
|
|
|
|
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
30.29 |
|
|
|
|
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monkey Kongs |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:10.07 |
+8.99 |
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
34.97 |
|
|
|
|
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
32.28 |
|
|
|
|
1:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
30.65 |
|
|
|
|
2:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nord New Destroyers |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:15.50 |
+14.42 |
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
32.07 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
33.41 |
|
|
|
|
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
|
34.43 |
|
|
|
|
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
|
35.59 |
|
|
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nord Young Gunz |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:18.72 |
+17.64 |
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
34.09 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
32.80 |
|
|
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
36.16 |
|
|
|
|
1:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
1080AP |
|
35.67 |
|
|
|
|
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nord Rockets |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:36.52 |
+35.44 |
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
34.68 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
0965BH |
|
38.87 |
|
|
|
|
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
0808AM |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Brect |
2013 |
1348AF |
|
45.51 |
|
|
|
|
2:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nord Dominators |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart v/ start. |
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 17 og ældre - Finale |
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Livredderholdet på Titanic |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
29.87 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
27.51 |
|
|
|
|
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
28.32 |
|
|
|
|
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
|
31.15 |
|
|
|
|
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hvor er jeg? |
56 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
1:57.02 |
+0.17 |
|
|
|
|
Lars Rasmussen |
1967 |
6787AA |
|
28.13 |
|
|
|
|
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
|
32.64 |
|
|
|
|
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
25.06 |
|
|
|
|
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
31.19 |
|
|
|
|
1:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nord Sharks |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
1:58.02 |
+1.17 |
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
28.31 |
|
|
|
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
31.37 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
27.99 |
|
|
|
|
1:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BSK08 MIX 1 |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:02.76 |
+5.91 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
29.75 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
33.19 |
|
|
|
|
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
29.84 |
|
|
|
|
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
29.98 |
|
|
|
|
2:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:03.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De glitrende havskildpadder |
12 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
3:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Bundgaard |
2012 |
1270AJ |
|
46.82 |
|
|
|
|
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
1194AP |
|
49.39 |
|
|
|
|
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Andreasen |
2012 |
1268AJ |
|
43.29 |
|
|
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
1256AL |
|
45.66 |
|
|
|
|
3:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:03:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
BSK08 LADIES 3 |
13 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
3:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
1278AB |
|
42.66 |
|
|
|
|
42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
1074AK |
|
43.15 |
|
|
|
|
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
1466AB |
|
49.81 |
|
|
|
|
2:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
1276AM |
|
48.37 |
|
|
|
|
3:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:03:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Wonder Women |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
31.03 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
|
38.80 |
|
|
|
|
1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
38.34 |
|
|
|
|
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSK08 LADIES 2 |
16 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:25.21 |
+3.31 |
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
37.30 |
|
|
|
|
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
|
35.17 |
|
|
|
|
1:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
0958BF |
|
38.77 |
|
|
|
|
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
De funklende guldfisk |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:32.39 |
+10.49 |
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
37.06 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
42.68 |
|
|
|
|
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
|
39.35 |
|
|
|
|
1:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Guneva |
2008 |
0842AT |
|
33.30 |
|
|
|
|
2:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:03:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
BSK08 LADIES 1 |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
30.30 |
|
|
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
32.25 |
|
|
|
|
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
32.00 |
|
|
|
|
1:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
|
31.47 |
|
|
|
|
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De gyldne kænguruer |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:12.24 |
+6.22 |
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
31.53 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
30.98 |
|
|
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
34.63 |
|
|
|
|
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
De skinnende muslinger |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:17.61 |
+11.59 |
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
34.06 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
35.18 |
|
|
|
|
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
|
32.18 |
|
|
|
|
1:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
36.19 |
|
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søhestens stjerner |
17 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
2:24.58 |
+18.56 |
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
|
35.32 |
|
|
|
|
1:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
38.68 |
|
|
|
|
1:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
37.01 |
|
|
|
|
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:03:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:03.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
VEND J2 |
1:58.99 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:45.10 |
|
|
Aabybro Destroyers |
|
Aabybro Svømmeklub |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:40.55 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:28.99 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
03-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
26.97 |
|
|
|
|
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
30.45 |
|
|
|
|
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
|
33.13 |
|
|
|
|
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aabybro Extremes |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:26.68 |
+26.52 |
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
|
33.39 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
|
36.71 |
|
|
|
|
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
1077AI |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
|
38.81 |
|
|
|
|
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:02:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
VEND J2 |
1:58.99 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:45.10 |
|
|
Aabybro Destroyers |
|
Aabybro Svømmeklub |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:40.55 |
|
|
NORD |
|
NORD |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:28.99 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
03-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Emmas lærlinge |
22 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
|
26.68 |
|
|
|
|
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
30.83 |
|
|
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
29.30 |
|
|
|
|
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
30.88 |
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSK08 RIGTIGE MÆND |
20 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:11.60 |
+13.91 |
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
30.06 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
35.67 |
|
|
|
|
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
0349AU |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
0401AS |
|
35.61 |
|
|
|
|
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 17:02:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 17:03.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:06.32 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:09.03 |
+2.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:12.75 |
+6.43 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:16.53 |
+10.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:17.61 |
+11.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:18.69 |
+12.37 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:19.28 |
+12.96 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.60 |
+17.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.39 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:24.55 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:27.78 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 09:47:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:05.38 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:06.61 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:07.98 |
+2.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:08.39 |
+3.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:08.89 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:09.22 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:11.21 |
+5.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:11.36 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:11.50 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:13.54 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.35 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.40 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:15.80 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:17.74 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:22.90 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 09:47:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:07.69 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:08.06 |
+0.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:09.61 |
+1.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:12.93 |
+5.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.07 |
+8.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.88 |
+11.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.55 |
+15.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 09:47:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:13.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:08.39 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:10.85 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:16.49 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:16.73 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:19.61 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.39 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:04.73 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:04.88 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:07.38 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:08.45 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:10.55 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:11.38 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:05.30 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:05.33 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:07.79 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:11.32 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.36 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.55 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:20.28 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 15:58.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:04.31 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:09.25 |
+4.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:17.86 |
+13.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:20.23 |
+15.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:22.08 |
+17.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.24 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:23.17 |
+18.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.17 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:04.72 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:04.85 |
+0.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:06.93 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:07.46 |
+2.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:08.23 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:10.71 |
+5.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.34 |
(-19.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:12.04 |
+7.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:12.95 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:15.90 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
58.58 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.66 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
59.27 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.87 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
59.46 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:02.85 |
+4.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:11.13 |
+12.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:15.34 |
+16.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(+8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:16.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:09.14 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:17.01 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:18.79 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:21.97 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.06 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:03.52 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:06.36 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:06.57 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:10.31 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:11.09 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:15.32 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
57.85 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
58.65 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:00.20 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:08.22 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 16:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
39.78 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
41.91 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
52.62 |
+10.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
52.78 |
+10.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.72 |
+12.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.76 |
+12.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
57.29 |
+15.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
59.55 |
+17.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:01.82 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:05.05 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:29.34 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Indadvendte fødderne ved 27m |
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:19:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:19.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
39.78 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
51.72 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
52.34 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
53.80 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
|
54.22 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.45 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
59.82 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 16:08.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
41.62 |
|
|
Anders Therkelsen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.87 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-15.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+15.52 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:14.59 |
+22.72 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Ej udadvendte fødderne hele vejen |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:13:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:13.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
39.90 |
|
|
Sebastian porsborg |
2007 |
Aabybro (DEN) |
Hjørring (DEN) |
27-01-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.87 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Indadvendte fødder hele vejen |
|
|
|
|
- |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 indadvendte fødderne v 45 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 16:18.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.73 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:34.94 |
+4.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.70 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:49.09 |
+18.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.57 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:51.25 |
+20.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.87 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:06.31 |
+35.58 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:20:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:26.54 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.12 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:28.43 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:30.71 |
+4.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.43 |
+4.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:32.29 |
+5.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:32.50 |
+5.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:33.77 |
+7.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:34.48 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:35.48 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:40.00 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.09 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:46.25 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:46.80 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.39 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:48.06 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:52.82 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.32 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:20:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:21.85 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:22.53 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:37.37 |
+15.52 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:41.02 |
+19.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.17 |
(+9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:56.37 |
+34.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.46 |
(+12.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:20:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:20.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:34.73 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.94 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:47.36 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:06.96 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:50:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:27.02 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.43 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:28.21 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.00 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.42 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.43 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:32.36 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:32.59 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.77 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:50:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:12.48 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:22.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:35.82 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.02 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:36.62 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.37 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:52.76 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.37 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:50:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 16:50.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:29.05 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:29.72 |
+0.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:33.97 |
+4.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:57.57 |
+28.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.98 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
2:01.98 |
+32.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.33 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:29:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:09.60 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:21.00 |
+11.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:23.89 |
+14.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:27.12 |
+17.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:27.38 |
+17.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:27.87 |
+18.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:30.10 |
+20.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:36.97 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:29:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:10.13 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:35.05 |
+24.92 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:39.27 |
+29.14 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:39.73 |
+29.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(+8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:29:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 11:38.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.72 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:27.07 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.05 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:32.41 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.97 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:57.56 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.57 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:57.70 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.98 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:16.12 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:19.88 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.13 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.38 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:25.97 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.12 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:28.68 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:30.23 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:30.23 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.05 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:34.85 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:35.22 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.73 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 16:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 16:51.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:50.17 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
12-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:50.17 |
|
|
|
|
VEND YJ D |
|
|
|
Entry time: 2:50.41 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:21.73 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.67 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Brect |
2013 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
4:11.53 |
+1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Afslut på maven v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Afslut på maven v 100m |
|
|
|
|
- |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Afslut på mave v 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:50.17 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
12-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.42 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:49.07 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.41 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:01.89 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.81 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:01.92 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.56 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
3:11.50 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.26 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:33.82 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.67 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:39.63 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:50.17 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
12-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:45.77 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.40 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
2:47.85 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.72 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:01.36 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.34 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:04.95 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.55 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:06.76 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:09.08 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.71 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:09.45 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.55 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:50.17 |
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
12-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:45.70 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.07 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:54.49 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.26 |
(+8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:57.27 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(+9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:29.94 |
+50.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.38 |
(+14.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 10:53:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 10:54.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 ikke samtidig indslag v 150 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:12:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.59 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
2:45.89 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.94 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:00.62 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.27 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
3:23.89 |
+42.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.69 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
3:25.60 |
+43.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.09 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:47.59 |
+1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
3:51.15 |
+1:09.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.31 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:12:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.22 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:35.63 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.32 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
2:47.87 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
2:48.10 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.44 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:50.77 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.91 |
(-30.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:55.33 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.37 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:58.51 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.31 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:04.94 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.50 |
(-17.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
3:20.38 |
+55.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.35 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:12:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.65 |
(+7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:30.02 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.81 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:40.43 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.12 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:12:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 11:13.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 13-14 år - Finale |
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Power House |
13 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
1279AB |
|
53.64 |
|
|
|
|
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
59.49 |
|
|
|
|
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
|
43.46 |
|
|
|
|
2:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
1342AA |
|
54.12 |
|
|
|
|
3:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:30:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 15-16 år - Finale |
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Mean Machine |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
33.94 |
|
|
|
|
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
42.84 |
|
|
|
|
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
27.91 |
|
|
|
|
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
32.91 |
|
|
|
|
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monkey Kongs |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:31.17 |
+13.57 |
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
41.49 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
43.68 |
|
|
|
|
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.47 |
|
|
|
|
1:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
31.53 |
|
|
|
|
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nord New Destroyers |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:33.67 |
+16.07 |
|
|
|
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
0808AM |
|
42.56 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
42.28 |
|
|
|
|
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
34.27 |
|
|
|
|
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
|
34.56 |
|
|
|
|
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nord Dominators |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:35.02 |
+17.42 |
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
48.18 |
|
|
|
|
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
33.42 |
|
|
|
|
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
|
33.52 |
|
|
|
|
2:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nord Young Gunz |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:42.23 |
+24.63 |
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
39.94 |
|
|
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
48.16 |
|
|
|
|
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
37.67 |
|
|
|
|
2:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
1080AP |
|
36.46 |
|
|
|
|
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nord Rockets |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:54.46 |
+36.86 |
|
|
|
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
1053AN |
|
45.88 |
|
|
|
|
45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
0931BH |
|
43.56 |
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
|
39.17 |
|
|
|
|
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Brect |
2013 |
1348AF |
|
45.85 |
|
|
|
|
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:30:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 17 og ældre - Finale |
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
|
Svømmeklubben S 68 |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hvor er jeg? |
49 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Peter Laursen |
1974 |
7427AA |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
|
36.04 |
|
|
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
25.77 |
|
|
|
|
1:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
31.14 |
|
|
|
|
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livredderholdet på Titanic |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:08.57 |
+0.31 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
31.33 |
|
|
|
|
1:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
|
30.71 |
|
|
|
|
2:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nord Sharks |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
2:08.66 |
+0.40 |
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
32.47 |
|
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
29.09 |
|
|
|
|
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
31.64 |
|
|
|
|
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BSK08 MIX 1 |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:19.66 |
+11.40 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
43.21 |
|
|
|
|
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
31.84 |
|
|
|
|
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
30.83 |
|
|
|
|
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 11:30:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 11:31.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
BSK08 LADIES 3 |
13 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 1 hånd i brystindslag v 100 m |
|
|
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
1466AB |
|
58.47 |
|
|
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.47 |
|
|
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Leismann Andersen |
2010 |
1074AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
1278AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
1276AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 15-16 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Wonder Women |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
40.22 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
40.59 |
|
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
|
48.34 |
|
|
|
|
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
37.77 |
|
|
|
|
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De funklende guldfisk |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:47.26 |
+0.34 |
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
41.51 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
50.13 |
|
|
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50.13 |
|
|
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
|
4.61 |
|
|
|
|
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.61 |
|
|
|
|
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Guneva |
2008 |
0842AT |
|
1:11.01 |
|
|
|
|
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
BSK08 LADIES 2 |
16 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:50.39 |
+3.47 |
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
40.38 |
|
|
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.38 |
|
|
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
0916BK |
|
52.41 |
|
|
|
|
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.41 |
|
|
|
|
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
|
41.34 |
|
|
|
|
2:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.34 |
|
|
|
|
2:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
36.26 |
|
|
|
|
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 17 og ældre - Finale |
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
BSK08 LADIES 1 |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
35.56 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.56 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
43.39 |
|
|
|
|
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.39 |
|
|
|
|
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
|
30.86 |
|
|
|
|
1:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
1:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
31.43 |
|
|
|
|
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.43 |
|
|
|
|
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De gyldne kænguruer |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:24.54 |
+3.30 |
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
36.77 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
|
39.92 |
|
|
|
|
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.92 |
|
|
|
|
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.73 |
|
|
|
|
1:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
34.12 |
|
|
|
|
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.12 |
|
|
|
|
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
De skinnende muslinger |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
2:36.36 |
+15.12 |
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
42.98 |
|
|
|
|
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
|
36.51 |
|
|
|
|
2:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.51 |
|
|
|
|
2:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
2:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
36.29 |
|
|
|
|
2:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søhestens stjerner |
17 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
2:41.01 |
+19.77 |
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
|
43.84 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
|
44.45 |
|
|
|
|
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
35.39 |
|
|
|
|
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
37.33 |
|
|
|
|
2:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 15:48.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
|
Aabybro Svømmeklub |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Extremes |
14 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
1077AI |
|
43.03 |
|
|
|
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
45.22 |
|
|
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
|
40.19 |
|
|
|
|
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
|
39.05 |
|
|
|
|
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
|
Aabybro Svømmeklub |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
30.27 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
36.34 |
|
|
|
|
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
|
29.79 |
|
|
|
|
1:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
|
33.36 |
|
|
|
|
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
AABYBRO |
|
AABYBRO |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
|
Aabybro Svømmeklub |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
S 68 |
|
S 68 |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Emmas lærlinge |
22 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
34.22 |
|
|
|
|
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
|
36.69 |
|
|
|
|
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
30.84 |
|
|
|
|
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
29.76 |
|
|
|
|
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSK08 RIGTIGE MÆND |
20 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
2:33.47 |
+21.96 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
35.71 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
0401AS |
|
46.99 |
|
|
|
|
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
34.46 |
|
|
|
|
1:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
1:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
0349AU |
|
36.31 |
|
|
|
|
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.31 |
|
|
|
|
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 15:48:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2023 15:54.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4x100m Mystery Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nord Mystery IM 1 |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
4:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
39.16 |
1:24.83 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.16 |
1:24.83 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
31.88 |
1:06.34 |
|
|
|
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.88 |
1:06.34 |
|
|
|
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
33.76 |
1:09.47 |
|
|
|
3:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.76 |
1:09.47 |
|
|
|
3:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
30.02 |
1:05.09 |
|
|
|
4:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.02 |
1:05.09 |
|
|
|
4:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hvor er jeg? |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
4:49.34 |
+3.61 |
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
|
32.73 |
1:06.69 |
|
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.73 |
1:06.69 |
|
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
|
33.22 |
1:10.91 |
|
|
|
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.22 |
1:10.91 |
|
|
|
2:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
34.19 |
1:13.84 |
|
|
|
3:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.19 |
1:13.84 |
|
|
|
3:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
34.34 |
1:17.90 |
|
|
|
4:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.34 |
1:17.90 |
|
|
|
4:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livredderholdet på Titanic |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
4:58.50 |
+12.77 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
31.17 |
1:04.92 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.17 |
1:04.92 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
34.19 |
1:10.43 |
|
|
|
2:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.19 |
1:10.43 |
|
|
|
2:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
32.39 |
1:09.66 |
|
|
|
3:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.39 |
1:09.66 |
|
|
|
3:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
|
42.95 |
1:33.49 |
|
|
|
4:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.95 |
1:33.49 |
|
|
|
4:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aabybro Mystery Mix 1 |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:09.01 |
+23.28 |
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
35.28 |
1:17.30 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
36.51 |
1:20.54 |
|
|
|
2:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
32.01 |
1:10.33 |
|
|
|
3:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
39.16 |
1:20.84 |
|
|
|
5:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Team El-tid |
0 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
5:10.62 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
BSK08 Mystery Mix |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
5:19.80 |
+34.07 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
38.13 |
1:19.47 |
|
|
|
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38.13 |
1:19.47 |
|
|
|
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
36.48 |
1:20.08 |
|
|
|
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.48 |
1:20.08 |
|
|
|
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
31.93 |
1:06.64 |
|
|
|
3:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.93 |
1:06.64 |
|
|
|
3:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
44.81 |
1:33.61 |
|
|
|
5:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.81 |
1:33.61 |
|
|
|
5:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nord Mystery IM 3 |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:49.14 |
+1:03.4 |
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
|
41.65 |
1:33.01 |
|
|
|
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.65 |
1:33.01 |
|
|
|
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
32.35 |
1:11.24 |
|
|
|
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.35 |
1:11.24 |
|
|
|
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
43.22 |
1:27.38 |
|
|
|
4:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.22 |
1:27.38 |
|
|
|
4:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
|
45.36 |
1:37.51 |
|
|
|
5:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45.36 |
1:37.51 |
|
|
|
5:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søhesten Mystery Medley |
18 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
5:50.83 |
+1:05.1 |
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
34.20 |
1:13.83 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
50.83 |
1:34.57 |
|
|
|
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
51.61 |
1:35.79 |
|
|
|
4:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
37.20 |
1:26.64 |
|
|
|
5:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nord Mystery IM 2 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:56.30 |
+1:10.5 |
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
46.18 |
1:37.15 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.18 |
1:37.15 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
0931BH |
|
45.84 |
1:35.58 |
|
|
|
3:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45.84 |
1:35.58 |
|
|
|
3:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
33.96 |
1:12.74 |
|
|
|
4:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.96 |
1:12.74 |
|
|
|
4:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
|
4:25.47 |
1:30.83 |
|
|
|
5:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:25.47 |
1:30.83 |
|
|
|
5:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Monkey Kongs |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:58.01 |
+1:12.2 |
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
35.46 |
1:15.37 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.46 |
1:15.37 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
39.92 |
1:28.63 |
|
|
|
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.92 |
1:28.63 |
|
|
|
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
51.63 |
1:29.32 |
|
|
|
4:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51.63 |
1:29.32 |
|
|
|
4:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
4:13.32 |
1:44.69 |
|
|
|
5:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:13.32 |
1:44.69 |
|
|
|
5:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nord Mystery IM 4 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
6:13.22 |
+1:27.4 |
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
44.97 |
1:29.92 |
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.97 |
1:29.92 |
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
1080AP |
|
46.03 |
1:38.71 |
|
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.03 |
1:38.71 |
|
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
49.96 |
1:50.34 |
|
|
|
4:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.96 |
1:50.34 |
|
|
|
4:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
35.13 |
1:14.25 |
|
|
|
6:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.13 |
1:14.25 |
|
|
|
6:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aabybro Mystery Mix 2 |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:28.37 |
+1:42.6 |
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
|
53.26 |
2:07.44 |
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
|
44.49 |
1:06.03 |
|
|
|
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
1:04.67 |
27.52 |
|
|
|
3:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
3:40.99 |
2:47.38 |
|
|
|
6:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2023 17:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-02-2023 21:34.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 99, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdkap for tidligere svømmere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 1 |
56 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Bundgaard |
1973 |
7306AA |
|
33.31 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helle Rasmussen |
1967 |
6754AA |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Rasmussen |
1967 |
6787AA |
|
28.54 |
|
|
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Peter Laursen |
1974 |
7427AA |
|
29.59 |
|
|
|
|
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.59 |
|
|
|
|
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 3 |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
2:20.67 |
+13.72 |
|
|
|
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
0342BC |
|
35.50 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
|
37.88 |
|
|
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.88 |
|
|
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.85 |
|
|
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernille Christensen |
2003 |
0308AR |
|
35.44 |
|
|
|
|
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.44 |
|
|
|
|
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ibber & Yvonner 2 |
48 |
Koldkær Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.19 |
+14.24 |
|
|
|
|
Christian Quist Bang |
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Andersen |
2000 |
0069AK |
|
32.41 |
|
|
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Slot Jensen |
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Johnni Olesen |
1975 |
7551AB |
|
40.93 |
|
|
|
|
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aabybro Drowning Mix |
23 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.03 |
+15.08 |
|
|
|
|
Rasmus Abildgaard |
2000 |
0015AM |
|
33.56 |
|
|
|
|
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Heby Kanstrup |
2002 |
0284BA |
|
39.43 |
|
|
|
|
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Abildgaard |
2003 |
0381AM |
|
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
|
2:22.03 |
|
|
|
|
2:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ibber & Yvonner 1 |
33 |
Koldkær Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.70 |
+19.75 |
|
|
|
|
Katja Johannesen |
2000 |
|
|
34.90 |
|
|
|
|
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Myhren |
2000 |
|
|
42.32 |
|
|
|
|
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
René Rebsdorf |
1990 |
9083AE |
|
32.25 |
|
|
|
|
1:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kam Dahl Nielsen |
2000 |
|
|
37.23 |
|
|
|
|
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
BSK08 |
51 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
2:28.42 |
+21.47 |
|
|
|
|
Esben Svendsen |
1985 |
8521AA |
|
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helle Bønnelykke |
1973 |
|
|
44.54 |
|
|
|
|
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.54 |
|
|
|
|
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helle Brogaard |
1972 |
|
|
37.19 |
|
|
|
|
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rask |
1985 |
8506AC |
|
38.04 |
|
|
|
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38.04 |
|
|
|
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
S68 2 |
56 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
2:31.71 |
+24.76 |
|
|
|
|
Jens Clausen |
1969 |
6901AB |
|
30.79 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kent Christensen |
1970 |
7099AA |
|
31.88 |
|
|
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.88 |
|
|
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Martensen |
1967 |
|
|
42.95 |
|
|
|
|
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.95 |
|
|
|
|
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotte Storgaard |
1970 |
7094AA |
|
46.09 |
|
|
|
|
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.09 |
|
|
|
|
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søhesten old Boys |
43 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
2:42.87 |
+35.92 |
|
|
|
|
Marie Vingaard Bove |
1980 |
8036AA |
|
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Rebekka Bove |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
1:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Bove |
|
|
|
27.22 |
|
|
|
|
1:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Valborg Rosendal Skræm |
1994 |
9472AF |
|
43.11 |
|
|
|
|
2:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søhesten Mystery Medley |
18 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
2:08.30 |
+1.35 |
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
32.99 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
36.09 |
|
|
|
|
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
27.92 |
|
|
|
|
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
31.30 |
|
|
|
|
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 12:45:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 16:03.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.75 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
33.93 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.08 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.09 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.75 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.79 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.94 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.45 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.83 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.21 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.46 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.93 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.03 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.45 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.83 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.21 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.46 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.93 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.03 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.88 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.76 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.99 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
35.24 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:20:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.13 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.36 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.75 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
35.66 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.89 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.74 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
35.06 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Frisvømning Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.08 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
32.32 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.55 |
+0.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.75 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
34.93 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
35.68 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
36.16 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
37.47 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.03 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.31 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.46 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.00 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:46:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.03 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.31 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.46 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.00 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:46:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.23 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.55 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.01 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
34.50 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
35.32 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:50:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.08 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.38 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
31.91 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.31 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:54:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.67 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.50 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.18 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:58:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Frisvømning Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.71 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:02:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.50 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.08 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.09 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.17 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.20 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.41 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:07:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.11 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.22 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.36 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.55 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.90 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
32.02 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.11 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.22 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.36 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.55 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.90 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
32.02 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.94 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.96 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
30.88 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.00 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.42 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:21:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.02 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.22 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.53 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
31.34 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.64 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.07 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.49 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:30:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Frisvømning Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.71 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:34:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.76 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.84 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.02 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.25 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.55 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.84 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.86 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:41:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.57 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
29.64 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.76 |
+0.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.61 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.22 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:47:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.57 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
29.64 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.76 |
+0.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.61 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.22 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:47:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.97 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.20 |
+0.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
29.50 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
29.87 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:51:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.08 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
28.21 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.43 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.92 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
27.45 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.09 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.48 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:59:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Frisvømning Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
27.09 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:04:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
32.76 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.93 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.54 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.74 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.41 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.14 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
36.73 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:09:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:17.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.10 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.38 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.39 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.57 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.49 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.04 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.10 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.38 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.39 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.57 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.49 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.04 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.93 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.00 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.15 |
+1.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.43 |
+1.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
36.58 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:23:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.96 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.07 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.13 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.58 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:27:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.06 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.69 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.55 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:18.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Frisvømning Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
31.26 |
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Brønderslev (DEN) |
11-02-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.47 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 7 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
27.26 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.92 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.67 |
+2.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.86 |
+2.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.25 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
30.45 |
+3.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
31.47 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:44:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:19.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.64 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
27.84 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.13 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.68 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.89 |
+2.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.41 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:48:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 6 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.64 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
27.84 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.13 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.68 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.89 |
+2.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.41 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:48:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 5 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.53 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
27.93 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.14 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.16 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
28.96 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:20.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 4 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
27.34 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
27.48 |
+0.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.83 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.16 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 18:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 3 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
26.68 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
26.70 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
27.06 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Brønderslev Svømmehal |
Arrangør |
BSK08 Brønderslev |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
11. feb 2023 to 12. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Frisvømning Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 2 sv. |
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
27.39 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-02-2023 19:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-02-2023 19:21.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: BSK08 |
|
|
|
|
|
|