Tulokset Regionsstævne (Børn) Sjælland Nord 2022 - Frederiksværk
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
251 |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
249 |
1:27.16 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
236 |
1:28.71 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
225 |
1:30.19 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
218 |
1:31.07 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:32.28 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
205 |
1:32.99 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
203 |
1:33.37 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
1:39.19 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
168 |
1:39.43 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
156 |
1:41.89 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
147 |
1:43.91 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
145 |
1:44.35 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
130 |
1:48.35 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
121 |
1:50.78 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Smilla Hædersdal |
2012 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
352 |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
333 |
1:19.14 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
1:20.23 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
305 |
1:21.49 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
272 |
1:24.69 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
267 |
1:25.19 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
251 |
1:26.95 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
247 |
1:27.47 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
246 |
1:27.53 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
246 |
1:27.53 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
244 |
1:27.73 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
241 |
1:28.15 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
239 |
1:28.38 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
228 |
1:29.80 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
227 |
1:29.98 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
222 |
1:30.52 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
167 |
1:39.67 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-11-2022 19:57.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
309 |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
274 |
1:14.40 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
259 |
1:15.78 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
235 |
1:18.23 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
232 |
1:18.63 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
223 |
1:19.63 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
219 |
1:20.12 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
215 |
1:20.62 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
204 |
1:22.07 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
200 |
1:22.60 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
188 |
1:24.30 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
181 |
1:25.39 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
175 |
1:26.38 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
163 |
1:28.37 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
139 |
1:33.29 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
213 |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
206 |
1:21.72 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
194 |
1:23.37 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
184 |
1:24.92 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
181 |
1:25.39 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
167 |
1:27.72 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
162 |
1:28.64 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
161 |
1:28.75 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
155 |
1:29.86 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
138 |
1:33.35 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
128 |
1:35.81 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
119 |
1:38.19 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
119 |
1:38.25 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
117 |
1:38.68 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
115 |
1:39.27 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
112 |
1:40.11 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
108 |
1:41.32 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
100 |
1:44.08 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:46.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
295 |
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
268 |
35.54 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
250 |
36.38 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
36.52 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
36.54 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
243 |
36.73 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
237 |
37.02 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
216 |
38.19 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
213 |
38.34 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
211 |
38.46 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
210 |
38.56 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
209 |
38.60 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
38.97 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
202 |
39.04 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
193 |
39.64 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
193 |
39.65 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
189 |
39.93 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
188 |
39.97 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
188 |
39.97 |
+5.56 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
188 |
39.97 |
+5.56 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
186 |
40.12 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
183 |
40.37 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
175 |
40.96 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
174 |
41.05 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
172 |
41.22 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
157 |
42.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
157 |
42.49 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
155 |
42.64 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
151 |
43.05 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
143 |
43.82 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
141 |
44.00 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
135 |
44.60 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
44.87 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
129 |
45.27 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
126 |
45.65 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
124 |
45.94 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
123 |
46.03 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
119 |
46.50 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
70 |
55.61 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:04:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
387 |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
379 |
31.68 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
33.69 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
309 |
33.91 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
303 |
34.13 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
296 |
34.38 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
295 |
34.42 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
295 |
34.44 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
281 |
35.00 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
275 |
35.25 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
274 |
35.28 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
269 |
35.52 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
267 |
35.60 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
264 |
35.73 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
263 |
35.76 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
250 |
36.38 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
250 |
36.38 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
250 |
36.39 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
242 |
36.79 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
222 |
37.82 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
185 |
40.17 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:04:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:05.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
395 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
366 |
28.18 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
305 |
29.94 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
286 |
30.57 |
+3.11 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
286 |
30.57 |
+3.11 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
285 |
30.60 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
275 |
30.98 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
267 |
31.30 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
258 |
31.65 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
254 |
31.82 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
250 |
31.96 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
244 |
32.25 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
219 |
33.43 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
213 |
33.74 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
212 |
33.81 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
208 |
34.01 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
207 |
34.03 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
205 |
34.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
205 |
34.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
189 |
35.07 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wille Ask Bargmann |
2010 |
Herlev Svømning |
|
186 |
35.31 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
247 |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
237 |
32.56 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
230 |
32.86 |
+0.73 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
230 |
32.86 |
+0.73 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
201 |
34.37 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
34.59 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
175 |
36.03 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
173 |
36.18 |
+4.05 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
173 |
36.18 |
+4.05 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
169 |
36.45 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
166 |
36.65 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
164 |
36.82 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
161 |
37.01 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
160 |
37.12 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
156 |
37.42 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
155 |
37.46 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
155 |
37.52 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
151 |
37.84 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
148 |
38.10 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
147 |
38.13 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Bak |
2011 |
Herlev Svømning |
|
143 |
38.54 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
139 |
38.87 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
39.12 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
39.18 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
126 |
40.16 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
122 |
40.54 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
121 |
40.72 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
106 |
42.56 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:54.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
259 |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
242 |
1:30.59 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
240 |
1:30.83 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
230 |
1:32.15 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
218 |
1:33.77 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
213 |
1:34.54 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
210 |
1:34.95 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
209 |
1:35.08 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
207 |
1:35.50 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
201 |
1:36.37 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
1:37.09 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
179 |
1:40.23 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
174 |
1:41.03 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
174 |
1:41.10 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
169 |
1:42.02 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
169 |
1:42.09 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
160 |
1:43.93 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
158 |
1:44.32 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
156 |
1:44.96 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
155 |
1:45.18 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
153 |
1:45.56 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
152 |
1:45.86 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
150 |
1:46.31 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
147 |
1:46.95 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
146 |
1:47.28 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
142 |
1:48.22 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
141 |
1:48.43 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
131 |
1:51.06 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
126 |
1:52.59 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
365 |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
363 |
1:19.16 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
309 |
1:23.57 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
308 |
1:23.66 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
300 |
1:24.35 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
299 |
1:24.50 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
291 |
1:25.26 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
269 |
1:27.51 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
267 |
1:27.72 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
257 |
1:28.83 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
252 |
1:29.37 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
249 |
1:29.78 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
245 |
1:30.29 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
241 |
1:30.77 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
238 |
1:31.14 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
228 |
1:32.50 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
218 |
1:33.87 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
217 |
1:33.91 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
215 |
1:34.32 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
209 |
1:35.09 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
209 |
1:35.20 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
187 |
1:38.69 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:51.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
313 |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
264 |
1:16.77 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
248 |
1:18.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
237 |
1:19.54 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
236 |
1:19.65 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
235 |
1:19.82 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
229 |
1:20.54 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
228 |
1:20.57 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
226 |
1:20.88 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
224 |
1:21.11 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
221 |
1:21.39 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
218 |
1:21.81 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
216 |
1:22.07 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
201 |
1:23.99 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
199 |
1:24.40 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
193 |
1:25.26 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
191 |
1:25.45 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
188 |
1:25.89 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
188 |
1:25.98 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
183 |
1:26.65 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
179 |
1:27.40 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
171 |
1:28.62 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
163 |
1:30.16 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
159 |
1:30.91 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
157 |
1:31.27 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
157 |
1:31.29 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
155 |
1:31.66 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
153 |
1:32.08 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Hovedet bryder ikke vandet ved sidste svømmetag før berøring |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
202 |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
191 |
1:25.44 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
190 |
1:25.64 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
189 |
1:25.84 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
181 |
1:27.09 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
178 |
1:27.50 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
155 |
1:31.61 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
154 |
1:31.82 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
148 |
1:33.01 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
145 |
1:33.62 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
140 |
1:34.78 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
135 |
1:36.00 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
134 |
1:36.17 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
130 |
1:37.04 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
129 |
1:37.39 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
127 |
1:37.98 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
127 |
1:38.01 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
123 |
1:39.03 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
119 |
1:40.18 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
112 |
1:41.95 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
111 |
1:42.50 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
104 |
1:44.52 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
104 |
1:44.67 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
101 |
1:45.76 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:08.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 6x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
28.87 |
59.69 |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
30.21 |
1:00.54 |
|
|
|
2:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
31.51 |
1:03.24 |
|
|
|
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
3:03.47 |
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Lions |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:19.86 |
+16.39 |
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
36.19 |
1:12.53 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
30.25 |
1:04.00 |
|
|
|
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
31.88 |
1:03.33 |
|
|
|
3:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
3:19.86 |
3:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:22.26 |
+18.79 |
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
32.36 |
1:07.39 |
|
|
|
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
35.23 |
1:07.80 |
|
|
|
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
1095AE |
|
34.50 |
1:07.07 |
|
|
|
3:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
1145AB |
|
3:22.26 |
3:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
1141AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 Mix |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:30.27 |
+26.80 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
33.16 |
1:06.14 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
34.21 |
1:10.56 |
|
|
|
2:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
35.13 |
1:13.57 |
|
|
|
3:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
3:30.27 |
3:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyngby Paw Patrol |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:32.93 |
+29.46 |
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
36.29 |
1:14.29 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
33.63 |
1:09.03 |
|
|
|
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
34.58 |
1:09.61 |
|
|
|
3:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
3:32.93 |
3:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bay |
2011 |
1167AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roskilde Mix |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:33.00 |
+29.53 |
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
32.10 |
1:07.70 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
33.72 |
1:08.96 |
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
39.45 |
1:16.34 |
|
|
|
3:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
3:33.00 |
3:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikssund mix |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:36.36 |
+32.89 |
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
|
36.10 |
1:13.91 |
|
|
|
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
34.83 |
1:10.62 |
|
|
|
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1041AP |
|
36.98 |
1:11.83 |
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
3:36.36 |
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Skov |
2012 |
1274AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lyngby Hajer |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:58.29 |
+54.82 |
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
37.83 |
1:16.87 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
1154AJ |
|
42.73 |
1:23.97 |
|
|
|
2:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
39.80 |
1:17.45 |
|
|
|
3:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
1254AC |
|
3:58.29 |
3:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Kragh |
2011 |
1161AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Teletubies |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:11.70 |
+1:08.2 |
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
41.69 |
1:23.52 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
40.44 |
1:23.07 |
|
|
|
2:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
42.53 |
1:25.11 |
|
|
|
4:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
1258AC |
|
4:11.70 |
4:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Wahl |
2012 |
1276AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mollerup |
2012 |
1262AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronnie |
12 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Silas Pedersen |
2011 |
1173AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Thorius |
2012 |
1226AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sulla Skytte Pontikakis Christensen |
2012 |
1224AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
1157AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jayden Timmner |
2011 |
1169AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
1172AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:10.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
273 |
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
239 |
45.98 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
207 |
48.21 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
206 |
48.34 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
176 |
50.92 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
174 |
51.09 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
160 |
52.51 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
159 |
52.63 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
154 |
53.18 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
147 |
54.03 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
147 |
54.07 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
146 |
54.19 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
146 |
54.23 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
143 |
54.59 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
137 |
55.38 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
136 |
55.48 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
129 |
56.38 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
56.72 |
+12.73 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
127 |
56.72 |
+12.73 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
127 |
56.72 |
+12.73 |
|
OD3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
120 |
57.90 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
118 |
58.07 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
118 |
58.18 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
117 |
58.35 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
116 |
58.48 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
331 |
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
323 |
41.62 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
299 |
42.67 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
292 |
43.04 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
275 |
43.88 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
270 |
44.16 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
253 |
45.10 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
248 |
45.43 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
244 |
45.68 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
233 |
46.35 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
47.14 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
220 |
47.26 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
219 |
47.31 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
219 |
47.33 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
204 |
48.45 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
202 |
48.61 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
199 |
48.84 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
183 |
50.28 |
+9.00 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
183 |
50.28 |
+9.00 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
174 |
51.07 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
136 |
55.44 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:46:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:50.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
302 |
37.61 |
|
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
302 |
37.61 |
= |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
302 |
37.62 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
279 |
38.64 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
256 |
39.75 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
242 |
40.49 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
222 |
41.70 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
210 |
42.42 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
208 |
42.55 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
205 |
42.77 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
205 |
42.80 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
202 |
43.03 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
182 |
44.50 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
177 |
44.95 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
45.63 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
166 |
45.92 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
155 |
46.91 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
154 |
47.04 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
148 |
47.63 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
131 |
49.67 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
190 |
43.91 |
|
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
190 |
43.91 |
= |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
177 |
44.96 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
166 |
45.94 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
145 |
47.97 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
130 |
49.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
123 |
50.76 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
110 |
52.65 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
110 |
52.67 |
+8.76 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
110 |
52.67 |
+8.76 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
105 |
53.43 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
100 |
54.34 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
99 |
54.42 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
97 |
54.78 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
94 |
55.48 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
89 |
56.45 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 09:43.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
408 |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
401 |
2:29.72 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
357 |
2:35.62 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
2:36.17 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
316 |
2:42.09 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
303 |
2:44.26 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
277 |
2:49.38 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
231 |
2:59.79 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:51.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
405 |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
319 |
2:25.37 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
302 |
2:28.10 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
284 |
2:31.03 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
274 |
2:32.94 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
270 |
2:33.64 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
268 |
2:34.00 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
264 |
2:34.87 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
241 |
2:39.67 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
236 |
2:40.75 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
233 |
2:41.41 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
221 |
2:44.34 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
208 |
2:47.69 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:59:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:17.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
320 |
|
|
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
37.56 |
|
|
|
|
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
41.94 |
|
|
|
|
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
35.18 |
|
|
|
|
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Piger |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
269 |
|
|
2:38.48 |
+8.93 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
38.42 |
|
|
|
|
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
42.49 |
|
|
|
|
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
37.95 |
|
|
|
|
1:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
39.62 |
|
|
|
|
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK I |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
252 |
|
|
2:41.91 |
+12.36 |
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
42.12 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
1154AJ |
|
46.53 |
|
|
|
|
1:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
38.05 |
|
|
|
|
2:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
35.21 |
|
|
|
|
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingør piger |
12 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
252 |
|
|
2:42.08 |
+12.53 |
|
|
|
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
1118AH |
|
41.38 |
|
|
|
|
41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
|
46.55 |
|
|
|
|
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katixa Gudme |
2011 |
1194AD |
|
40.54 |
|
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
1188AE |
|
33.61 |
|
|
|
|
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HILS Piger 1 |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
251 |
|
|
2:42.12 |
+12.57 |
|
|
|
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
1138AD |
|
44.75 |
|
|
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
1152AJ |
|
45.35 |
|
|
|
|
1:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hildebrand |
2011 |
1156AH |
|
38.76 |
|
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
1112AD |
|
33.26 |
|
|
|
|
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Piger 2 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
234 |
|
|
2:46.07 |
+16.52 |
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
41.23 |
|
|
|
|
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
49.56 |
|
|
|
|
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
39.86 |
|
|
|
|
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
35.42 |
|
|
|
|
2:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
G3 GIRLS 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
211 |
|
|
2:51.81 |
+22.26 |
|
|
|
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
1272AA |
|
42.86 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
52.58 |
|
|
|
|
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
41.45 |
|
|
|
|
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
34.92 |
|
|
|
|
2:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 Piger |
12 |
A6 |
|
|
203 |
|
|
2:54.08 |
+24.53 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
38.66 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
45.21 |
|
|
|
|
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
45.94 |
|
|
|
|
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
|
44.27 |
|
|
|
|
2:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
LSK 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
190 |
|
|
2:57.99 |
+28.44 |
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
45.02 |
|
|
|
|
45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
51.28 |
|
|
|
|
1:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
36.74 |
|
|
|
|
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Triton Tigerhajer |
12 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
173 |
|
|
3:03.50 |
+33.95 |
|
|
|
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
1234AF |
|
51.78 |
|
|
|
|
51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
1230AF |
|
55.28 |
|
|
|
|
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
40.01 |
|
|
|
|
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
1278AG |
|
36.43 |
|
|
|
|
3:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gentofte G4 1 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
170 |
|
|
3:04.81 |
+35.26 |
|
|
|
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
1232AD |
|
46.16 |
|
|
|
|
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Martini |
2012 |
1250AJ |
|
47.34 |
|
|
|
|
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
1234AM |
|
47.85 |
|
|
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Balle Schou |
2012 |
1258AJ |
|
43.46 |
|
|
|
|
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HILS Piger 2 |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
169 |
|
|
3:04.99 |
+35.44 |
|
|
|
|
Mille Lykke |
2012 |
1294AB |
|
50.16 |
|
|
|
|
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Sauer |
2012 |
1214AG |
|
51.44 |
|
|
|
|
1:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Hildebrand |
2011 |
1124AG |
|
43.08 |
|
|
|
|
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
1238AG |
|
40.31 |
|
|
|
|
3:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
LSK 3 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
163 |
|
|
3:07.23 |
+37.68 |
|
|
|
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
1254AC |
|
46.01 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
1288AI |
|
46.38 |
|
|
|
|
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
1258AC |
|
50.79 |
|
|
|
|
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
1206AG |
|
44.05 |
|
|
|
|
3:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roskilde 1 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
162 |
|
|
3:07.57 |
+38.02 |
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
41.43 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
1:05.71 |
|
|
|
|
1:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
40.55 |
|
|
|
|
2:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
39.88 |
|
|
|
|
3:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søllerød Sharks |
12 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
1124AF |
|
44.54 |
|
|
|
|
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
1218AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
1220AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:28:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-11-2022 19:56.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
288 |
|
|
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
36.88 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
38.33 |
|
|
|
|
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
29.68 |
|
|
|
|
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
270 |
|
|
2:19.91 |
+2.99 |
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
38.93 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
31.35 |
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
32.46 |
|
|
|
|
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
255 |
|
|
2:22.58 |
+5.66 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
37.04 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
37.32 |
|
|
|
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
36.66 |
|
|
|
|
1:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
31.56 |
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
G3 BOYS 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
226 |
|
|
2:28.38 |
+11.46 |
|
|
|
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
1095AH |
|
39.91 |
|
|
|
|
39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
36.21 |
|
|
|
|
1:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
33.30 |
|
|
|
|
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
224 |
|
|
2:28.70 |
+11.78 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
38.18 |
|
|
|
|
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
1141AF |
|
45.09 |
|
|
|
|
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
33.98 |
|
|
|
|
1:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
1145AB |
|
31.45 |
|
|
|
|
2:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
206 |
|
|
2:33.07 |
+16.15 |
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
40.81 |
|
|
|
|
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
34.07 |
|
|
|
|
2:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HILS Drenge 1 |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
201 |
|
|
2:34.19 |
+17.27 |
|
|
|
|
Platon Svietlikov |
2010 |
1097AP |
|
33.36 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
1173AC |
|
45.59 |
|
|
|
|
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Ortmann |
2010 |
1001AG |
|
40.83 |
|
|
|
|
1:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
1033AK |
|
34.41 |
|
|
|
|
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikssund drenge |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
185 |
|
|
2:38.66 |
+21.74 |
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
41.07 |
|
|
|
|
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1041AP |
|
43.36 |
|
|
|
|
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
1061AK |
|
38.89 |
|
|
|
|
2:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
|
35.34 |
|
|
|
|
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 drenge |
13 |
A6 |
|
|
162 |
|
|
2:45.70 |
+28.78 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
51.98 |
|
|
|
|
1:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
39.47 |
|
|
|
|
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
35.25 |
|
|
|
|
2:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helsinge Drenge |
13 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
158 |
|
|
2:47.07 |
+30.15 |
|
|
|
|
Tobias Kristensen |
2011 |
1169AB |
|
39.61 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Frommhold |
2011 |
1109AJ |
|
54.34 |
|
|
|
|
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Loui Arnholtz |
2010 |
1041AC |
|
36.01 |
|
|
|
|
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Micas Andersen |
2011 |
1157AG |
|
37.11 |
|
|
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigma Drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
147 |
|
|
2:51.32 |
+34.40 |
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
42.46 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
1195AA |
|
46.04 |
|
|
|
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
44.88 |
|
|
|
|
2:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
37.94 |
|
|
|
|
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigma Drenge 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
122 |
|
|
3:01.95 |
+45.03 |
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
44.49 |
|
|
|
|
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
54.84 |
|
|
|
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
1131AD |
|
44.58 |
|
|
|
|
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Morville |
2011 |
1163AG |
|
38.04 |
|
|
|
|
3:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby 3 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
119 |
|
|
3:03.45 |
+46.53 |
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
48.79 |
|
|
|
|
48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
1115AM |
|
52.07 |
|
|
|
|
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
44.92 |
|
|
|
|
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Kragh |
2011 |
1161AD |
|
37.67 |
|
|
|
|
3:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gentofte G4 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
114 |
|
|
3:06.28 |
+49.36 |
|
|
|
|
Samuel Kramarz |
2011 |
1113AK |
|
45.94 |
|
|
|
|
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
51.59 |
|
|
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
49.64 |
|
|
|
|
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Robinson |
2011 |
1107AL |
|
39.11 |
|
|
|
|
3:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK 2 |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bay |
2011 |
1167AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:32:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-11-2022 19:57.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
298 |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
272 |
1:17.55 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
270 |
1:17.69 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
241 |
1:20.67 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
239 |
1:20.90 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
231 |
1:21.85 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
230 |
1:21.95 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
230 |
1:22.01 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
217 |
1:23.52 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
212 |
1:24.16 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
188 |
1:27.70 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
183 |
1:28.41 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
180 |
1:28.92 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
178 |
1:29.23 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
176 |
1:29.50 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
173 |
1:30.15 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
168 |
1:30.98 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
167 |
1:31.22 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
164 |
1:31.72 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
154 |
1:33.63 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
153 |
1:33.89 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
151 |
1:34.23 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
149 |
1:34.59 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
149 |
1:34.60 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
145 |
1:35.54 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
145 |
1:35.60 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
143 |
1:36.02 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
138 |
1:37.13 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
137 |
1:37.46 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
135 |
1:37.85 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
129 |
1:39.20 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Smilla Hædersdal |
2012 |
Herlev Svømning |
|
119 |
1:41.90 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
116 |
1:42.75 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
115 |
1:43.21 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
111 |
1:44.25 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
108 |
1:45.27 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
384 |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
354 |
1:10.97 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
320 |
1:13.41 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
307 |
1:14.43 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
300 |
1:14.99 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
292 |
1:15.72 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
285 |
1:16.34 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
280 |
1:16.75 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:17.28 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
272 |
1:17.50 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
264 |
1:18.28 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
258 |
1:18.90 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
254 |
1:19.31 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
245 |
1:20.20 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
244 |
1:20.39 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
224 |
1:22.62 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
217 |
1:23.50 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
212 |
1:24.20 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
203 |
1:25.44 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:39.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
277 |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
272 |
1:09.28 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
247 |
1:11.60 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
244 |
1:11.87 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
210 |
1:15.50 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
200 |
1:16.79 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
1:17.12 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
197 |
1:17.13 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
195 |
1:17.39 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
190 |
1:18.08 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
184 |
1:18.93 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
184 |
1:18.96 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
182 |
1:19.23 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
1:19.34 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
174 |
1:20.47 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
169 |
1:21.14 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
169 |
1:21.15 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
164 |
1:22.03 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
161 |
1:22.53 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
159 |
1:22.91 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
156 |
1:23.45 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
156 |
1:23.47 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
146 |
1:25.23 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silas Bak |
2011 |
Herlev Svømning |
|
145 |
1:25.45 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
142 |
1:26.12 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
132 |
1:28.16 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
131 |
1:28.30 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
1:28.37 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
128 |
1:29.17 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:01:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
388 |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
384 |
1:01.80 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
315 |
1:06.03 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
312 |
1:06.19 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
311 |
1:06.32 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
307 |
1:06.61 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
290 |
1:07.86 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
278 |
1:08.85 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
275 |
1:09.07 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
270 |
1:09.52 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
261 |
1:10.30 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
259 |
1:10.44 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
257 |
1:10.64 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
250 |
1:11.33 |
+9.73 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
250 |
1:11.33 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
250 |
1:11.33 |
+9.73 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
245 |
1:11.73 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
244 |
1:11.83 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
1:12.82 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
226 |
1:13.69 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
223 |
1:14.10 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
218 |
1:14.64 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
216 |
1:14.88 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
214 |
1:15.11 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
202 |
1:16.51 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
199 |
1:16.89 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
194 |
1:17.52 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wille Ask Bargmann |
2010 |
Herlev Svømning |
|
189 |
1:18.20 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
175 |
1:20.24 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
169 |
1:21.26 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
117 |
1:31.66 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:01:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:02.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
263 |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
263 |
38.05 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
217 |
40.56 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
215 |
40.64 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
203 |
41.48 |
+3.45 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
202 |
41.54 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
179 |
43.24 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
178 |
43.34 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
44.02 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
169 |
44.02 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
149 |
45.98 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
139 |
47.04 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
132 |
47.86 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
128 |
48.29 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
119 |
49.50 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
116 |
49.91 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
340 |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
315 |
35.81 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
314 |
35.84 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
273 |
37.56 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
273 |
37.58 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
255 |
38.44 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
249 |
38.72 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
229 |
39.81 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
223 |
40.15 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
219 |
40.43 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
217 |
40.52 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
203 |
41.48 |
+6.55 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
198 |
41.82 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
192 |
42.20 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
142 |
46.70 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:09.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
202 |
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
199 |
37.22 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
37.35 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
181 |
38.38 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
176 |
38.78 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
143 |
41.52 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
136 |
42.20 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
136 |
42.24 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
122 |
43.81 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
121 |
43.91 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
273 |
33.52 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
270 |
33.63 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
268 |
33.71 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
245 |
34.74 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
243 |
34.82 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
222 |
35.88 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
220 |
36.01 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
211 |
36.50 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
193 |
37.63 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
186 |
38.08 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
172 |
39.07 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
170 |
39.26 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
168 |
39.36 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
167 |
39.48 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
165 |
39.59 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
161 |
39.98 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
159 |
40.12 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
147 |
41.14 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
139 |
41.96 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:11.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
376 |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
350 |
2:52.78 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
333 |
2:55.81 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
304 |
3:01.09 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
298 |
3:02.35 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
286 |
3:04.93 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
275 |
3:07.31 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
261 |
3:10.49 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
187 |
3:33.09 |
+44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:22:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:22.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
365 |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
324 |
2:39.56 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
261 |
2:51.52 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
259 |
2:51.85 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
251 |
2:53.67 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
250 |
2:53.98 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
245 |
2:55.08 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
241 |
2:56.14 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
232 |
2:58.32 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
3:01.05 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
217 |
3:02.29 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
210 |
3:04.30 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:34:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:34.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
268 |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
252 |
40.50 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
234 |
41.52 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
230 |
41.78 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
225 |
42.07 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
219 |
42.42 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
42.84 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
199 |
43.81 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
183 |
45.08 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
156 |
47.47 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
155 |
47.62 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
150 |
48.09 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
147 |
48.44 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
147 |
48.49 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Hædersdal |
2012 |
Herlev Svømning |
|
146 |
48.52 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
144 |
48.73 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
142 |
48.99 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
142 |
49.01 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
140 |
49.21 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
140 |
49.22 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
140 |
49.22 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
49.67 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
49.74 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
135 |
49.89 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
133 |
50.07 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
132 |
50.27 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
50.37 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
121 |
51.65 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:09:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
377 |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
356 |
36.09 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
344 |
36.53 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
282 |
39.02 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
278 |
39.21 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
247 |
40.75 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
247 |
40.79 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
244 |
40.96 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
237 |
41.31 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
222 |
42.26 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
219 |
42.41 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
218 |
42.53 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
214 |
42.77 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
206 |
43.32 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
191 |
44.44 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
180 |
45.32 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:09:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:10.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
197 |
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
196 |
38.21 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
188 |
38.76 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
178 |
39.43 |
+1.25 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
178 |
39.43 |
+1.25 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
158 |
41.08 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
157 |
41.17 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
141 |
42.69 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
134 |
43.38 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
133 |
43.52 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
43.70 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
129 |
43.88 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
125 |
44.41 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
123 |
44.59 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
118 |
45.28 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
113 |
45.86 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
111 |
46.16 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
108 |
46.53 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
103 |
47.29 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
102 |
47.51 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
99 |
47.99 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
98 |
48.05 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
93 |
48.90 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
89 |
49.74 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Silas Bak |
2011 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
317 |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
311 |
32.78 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
257 |
34.93 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
239 |
35.76 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
228 |
36.35 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
211 |
37.29 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
205 |
37.66 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
198 |
38.07 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
188 |
38.78 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
185 |
38.94 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
182 |
39.19 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
177 |
39.55 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
175 |
39.66 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
167 |
40.29 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
160 |
40.90 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
159 |
41.00 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
154 |
41.43 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
149 |
41.86 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wille Ask Bargmann |
2010 |
Herlev Svømning |
|
148 |
41.97 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:23.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
256 |
1:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
1:42.22 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
220 |
1:43.20 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
193 |
1:47.84 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
192 |
1:48.02 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
190 |
1:48.41 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
190 |
1:48.43 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
185 |
1:49.31 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
184 |
1:49.52 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
166 |
1:53.41 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
164 |
1:53.82 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
163 |
1:54.14 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
156 |
1:55.72 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
151 |
1:56.92 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
141 |
1:59.81 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
139 |
2:00.10 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
137 |
2:00.79 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:40:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
342 |
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
338 |
1:29.44 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
323 |
1:30.80 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
316 |
1:31.49 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
297 |
1:33.39 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
288 |
1:34.38 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
284 |
1:34.80 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
248 |
1:39.13 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
243 |
1:39.82 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
239 |
1:40.48 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
238 |
1:40.62 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
211 |
1:44.63 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
199 |
1:46.65 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
199 |
1:46.75 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:40:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:40.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
210 |
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
174 |
1:39.02 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
170 |
1:39.80 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
162 |
1:41.51 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
115 |
1:53.71 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
113 |
1:54.34 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
110 |
1:55.22 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
105 |
1:57.05 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
101 |
1:58.77 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
97 |
2:00.13 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
310 |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
269 |
1:25.66 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
263 |
1:26.30 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
248 |
1:28.05 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
229 |
1:30.45 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
225 |
1:30.89 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
220 |
1:31.64 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
219 |
1:31.74 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
215 |
1:32.27 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
210 |
1:32.96 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
183 |
1:37.44 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
157 |
1:42.52 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
133 |
1:48.23 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:00.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
344 |
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
31.94 |
1:03.57 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
33.24 |
1:08.32 |
|
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
2:11.89 |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingør piger |
12 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
291 |
|
|
2:19.53 |
+7.64 |
|
|
|
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
1118AH |
|
34.72 |
1:10.38 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
|
35.82 |
1:09.15 |
|
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katixa Gudme |
2011 |
1194AD |
|
2:19.53 |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
1188AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
279 |
|
|
2:21.54 |
+9.65 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
33.01 |
1:07.04 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
34.20 |
1:14.50 |
|
|
|
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
2:21.54 |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK I |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
276 |
|
|
2:22.00 |
+10.11 |
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
35.95 |
1:11.13 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
35.94 |
1:10.87 |
|
|
|
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
2:22.00 |
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 Piger |
12 |
A6 |
|
|
269 |
|
|
2:23.17 |
+11.28 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
32.81 |
1:08.31 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
39.32 |
1:14.86 |
|
|
|
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
2:23.17 |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HILS Piger 1 |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
261 |
|
|
2:24.65 |
+12.76 |
|
|
|
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
1112AD |
|
34.26 |
1:13.85 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Hildebrand |
2011 |
1124AG |
|
36.62 |
1:10.80 |
|
|
|
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
1152AJ |
|
2:24.65 |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hildebrand |
2011 |
1156AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Piger 2 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
254 |
|
|
2:25.98 |
+14.09 |
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
35.59 |
1:13.94 |
|
|
|
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
35.49 |
1:12.04 |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
2:25.98 |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
G3 GIRLS 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
246 |
|
|
2:27.50 |
+15.61 |
|
|
|
|
Lilia Castelli |
2012 |
1248AF |
|
37.44 |
1:16.29 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
37.23 |
1:11.21 |
|
|
|
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
1272AA |
|
2:27.50 |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
LSK 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
209 |
|
|
2:35.79 |
+23.90 |
|
|
|
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
1154AJ |
|
38.72 |
1:18.56 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
40.88 |
1:17.23 |
|
|
|
2:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
1254AC |
|
2:35.79 |
2:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roskilde 1 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
208 |
|
|
2:35.95 |
+24.06 |
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
34.74 |
1:11.92 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
39.98 |
1:24.03 |
|
|
|
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
2:35.95 |
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Triton Tigerhajer |
12 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
190 |
|
|
2:40.68 |
+28.79 |
|
|
|
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
1278AG |
|
37.14 |
1:20.73 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
1230AF |
|
43.42 |
1:19.95 |
|
|
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
1234AF |
|
2:40.68 |
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HILS Piger 2 |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
183 |
|
|
2:42.88 |
+30.99 |
|
|
|
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
1138AD |
|
38.99 |
1:21.46 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lykke |
2012 |
1294AB |
|
41.48 |
1:21.42 |
|
|
|
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
1238AG |
|
2:42.88 |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Sauer |
2012 |
1214AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søllerød Sharks |
12 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
172 |
|
|
2:46.04 |
+34.15 |
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
35.31 |
1:23.41 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
1218AL |
|
47.06 |
1:22.63 |
|
|
|
2:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
1220AL |
|
2:46.04 |
2:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
1124AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
LSK 3 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
163 |
|
|
2:49.02 |
+37.13 |
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
39.52 |
1:21.69 |
|
|
|
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
1258AC |
|
43.88 |
1:27.33 |
|
|
|
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
1206AG |
|
2:49.02 |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mollerup |
2012 |
1262AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gentofte G4 1 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
159 |
|
|
2:50.51 |
+38.62 |
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
1272AK |
|
42.39 |
1:22.63 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Thagesen |
2012 |
1216AK |
|
42.21 |
1:27.88 |
|
|
|
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
1248AK |
|
2:50.51 |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
1254AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:04:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:06.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt stævne børn 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederiksværk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland Nord & Frederiksværk Svø |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
329 |
|
|
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
28.54 |
58.28 |
|
|
|
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
29.88 |
1:00.14 |
|
|
|
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:58.42 |
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
285 |
|
|
2:04.26 |
+5.84 |
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
30.64 |
1:00.08 |
|
|
|
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
32.27 |
1:04.18 |
|
|
|
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
2:04.26 |
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
259 |
|
|
2:08.31 |
+9.89 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
|
32.78 |
1:04.19 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
33.30 |
1:04.12 |
|
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
1141AF |
|
2:08.31 |
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
1145AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
256 |
|
|
2:08.80 |
+10.38 |
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
32.47 |
1:03.46 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
31.88 |
1:05.34 |
|
|
|
2:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
2:08.80 |
2:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
G3 BOYS 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
215 |
|
|
2:16.44 |
+18.02 |
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
32.39 |
1:10.03 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
1185AC |
|
34.18 |
1:06.41 |
|
|
|
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
2:16.44 |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
1095AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
212 |
|
|
2:17.04 |
+18.62 |
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
32.49 |
1:07.93 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
34.68 |
1:09.11 |
|
|
|
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
2:17.04 |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 drenge |
13 |
A6 |
|
|
210 |
|
|
2:17.52 |
+19.10 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
32.36 |
1:05.88 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
35.66 |
1:11.64 |
|
|
|
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
2:17.52 |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HILS Drenge 1 |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
207 |
|
|
2:18.11 |
+19.69 |
|
|
|
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
1033AK |
|
33.58 |
1:09.39 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Ortmann |
2010 |
1001AG |
|
41.07 |
1:08.72 |
|
|
|
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
1173AC |
|
2:18.11 |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Platon Svietlikov |
2010 |
1097AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikssund drenge |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
196 |
|
|
2:20.76 |
+22.34 |
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
|
35.63 |
1:10.37 |
|
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1041AP |
|
35.68 |
1:10.39 |
|
|
|
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
1061AK |
|
2:20.76 |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helsinge Drenge |
13 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
194 |
|
|
2:21.09 |
+22.67 |
|
|
|
|
Loui Arnholtz |
2010 |
1041AC |
|
31.67 |
1:04.48 |
|
|
|
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Kristensen |
2011 |
1169AB |
|
36.48 |
1:16.61 |
|
|
|
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Andersen |
2011 |
1157AG |
|
2:21.09 |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Frommhold |
2011 |
1109AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigma Drenge 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
154 |
|
|
2:32.28 |
+33.86 |
|
|
|
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
1131AD |
|
38.81 |
1:16.68 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Morville |
2011 |
1163AG |
|
36.23 |
1:15.60 |
|
|
|
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
2:32.28 |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte G4 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
138 |
|
|
2:38.10 |
+39.68 |
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
38.49 |
1:19.22 |
|
|
|
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Kramarz |
2011 |
1113AK |
|
38.97 |
1:18.88 |
|
|
|
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Robinson |
2011 |
1107AL |
|
2:38.10 |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby 3 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
131 |
|
|
2:40.91 |
+42.49 |
|
|
|
|
Ludvig Kragh |
2011 |
1161AD |
|
39.05 |
1:17.22 |
|
|
|
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
43.39 |
1:23.69 |
|
|
|
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
2:40.91 |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
1115AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK 2 |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bay |
2011 |
1167AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
1195AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:13.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|