Results for Kankaanpään kevätuinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vuv T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kankaanpään Uimarit 2 |
11 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Kivioja |
2011 |
11A246 |
|
42.23 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Venla Rainerma |
2011 |
11A528 |
|
44.87 |
|
|
|
|
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Moona Korvala |
2011 |
11A530 |
|
44.27 |
|
|
|
|
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
11A531 |
|
38.18 |
|
|
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vuv T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
TaTU Tampere 2 |
13 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora Ekman |
2009 |
09A587 |
|
30.41 |
|
|
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Moisio |
2009 |
09A008 |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Lappalainen |
2010 |
10A042 |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Saukko |
2009 |
09A162 |
|
31.11 |
|
|
|
|
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
PUS Flikat 1 |
13 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:06.82 |
+1.63 |
|
|
|
|
Alina Kärki |
2009 |
09A086 |
|
31.91 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
09A742 |
|
30.20 |
|
|
|
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Oona Vaurio |
2009 |
09A856 |
|
31.49 |
|
|
|
|
1:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Selivaara |
2010 |
10A394 |
|
33.22 |
|
|
|
|
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
PUS Flikat 4 |
13 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:32.73 |
+27.54 |
|
|
|
|
Saara Sällilä |
2009 |
09B140 |
|
36.03 |
|
|
|
|
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edla Maria Levola |
2012 |
12A060 |
|
38.16 |
|
|
|
|
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
10A285 |
|
38.29 |
|
|
|
|
1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Haapala |
2009 |
09A552 |
|
40.25 |
|
|
|
|
2:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
PUS Flikat 3 |
13 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:34.36 |
+29.17 |
|
|
|
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
10A440 |
|
35.91 |
|
|
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Miia Kallio |
2011 |
11A005 |
|
38.32 |
|
|
|
|
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Inka Jäntti |
2009 |
09A149 |
|
36.53 |
|
|
|
|
1:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elma Ryynänen |
2013 |
13A041 |
|
43.60 |
|
|
|
|
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kankaanpään Uimarit 3 |
13 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:58.11 |
+52.92 |
|
|
|
|
Ella Mukkala |
2012 |
12A533 |
|
48.68 |
|
|
|
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
12A432 |
|
46.19 |
|
|
|
|
1:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Kulmala |
2009 |
09B270 |
|
44.03 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Kivelä |
2011 |
11A527 |
|
39.21 |
|
|
|
|
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
TaTU Tampere 4 |
13 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
Elea Sarkki |
2010 |
10A432 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
10A032 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Oksanen |
2009 |
09A036 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4x50m Vuv T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
PUS 1 |
15 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Huppunen |
2008 |
08A034 |
|
30.10 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Pihl |
2008 |
08A977 |
|
30.03 |
|
|
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meea Marjamäki |
2008 |
08A991 |
|
30.48 |
|
|
|
|
1:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Harell |
2007 |
07B237 |
|
29.27 |
|
|
|
|
1:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
TaTU Tampere 1 |
17 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:03.44 |
+3.56 |
|
|
|
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
08A041 |
|
30.03 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tytti Soininen |
2005 |
05B217 |
|
31.16 |
|
|
|
|
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
08A465 |
|
31.53 |
|
|
|
|
1:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelli Hietala |
2007 |
07A990 |
|
30.72 |
|
|
|
|
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kankaanpään Uimarit |
15 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:09.97 |
+10.09 |
|
|
|
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
07A139 |
|
27.77 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Räikkälä |
2009 |
09A059 |
|
32.91 |
|
|
|
|
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiona Anfisa Smolina |
2009 |
09A975 |
|
34.94 |
|
|
|
|
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lehtimäki |
2010 |
10A863 |
|
34.35 |
|
|
|
|
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
PUS 2 |
15 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:20.57 |
+20.69 |
|
|
|
|
Jasmin Salo |
2008 |
08A279 |
|
31.68 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Seppälä |
2007 |
07A042 |
|
34.24 |
|
|
|
|
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Belov |
2007 |
07A536 |
|
37.04 |
|
|
|
|
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ia Vesterlund |
2008 |
08A954 |
|
37.61 |
|
|
|
|
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TaTU Tampere 3 |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:21.35 |
+21.47 |
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
32.84 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanni Korhonen |
2009 |
09A034 |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lila Reiman |
2007 |
07A295 |
|
39.39 |
|
|
|
|
1:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hamilton |
2008 |
08A122 |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 11.20.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4x50m Vuv P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
PUS 3 |
12 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
11A304 |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
10A038 |
|
37.62 |
|
|
|
|
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
10A399 |
|
40.20 |
|
|
|
|
1:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niilo Rantala |
2012 |
12A002 |
|
39.67 |
|
|
|
|
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4x50m Vuv P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
TaTU Tampere 1 |
16 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
07A004 |
|
29.29 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
08A127 |
|
30.19 |
|
|
|
|
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Nieminen |
2006 |
06A540 |
|
28.96 |
|
|
|
|
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniil Tirronen |
2008 |
08A174 |
|
27.59 |
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
TaTU Tampere 2 |
17 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:03.13 |
+7.10 |
|
|
|
|
Tero Soukka |
2007 |
07A110 |
|
31.05 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luukas Kallio |
2005 |
05A856 |
|
32.58 |
|
|
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Kallio |
2007 |
07A377 |
|
30.22 |
|
|
|
|
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Backman |
2006 |
06A021 |
|
29.28 |
|
|
|
|
2:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
PUS 1 |
15 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:09.07 |
+13.04 |
|
|
|
|
Fran Klaric |
2009 |
09A467 |
|
32.64 |
|
|
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
09A736 |
|
33.19 |
|
|
|
|
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Salminen |
2008 |
08B237 |
|
34.12 |
|
|
|
|
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Kallio |
2007 |
07A032 |
|
29.12 |
|
|
|
|
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TaTU Tampere 3 |
14 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:12.86 |
+16.83 |
|
|
|
|
Eemeli Varonen |
2009 |
09A038 |
|
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
11A010 |
|
32.91 |
|
|
|
|
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
09A039 |
|
33.44 |
|
|
|
|
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Suominen |
2008 |
08A033 |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
PUS 2 |
13 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:48.54 |
+52.51 |
|
|
|
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
09A503 |
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jose Bly |
2009 |
09A553 |
|
36.81 |
|
|
|
|
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Salonen |
2013 |
13A012 |
|
52.68 |
|
|
|
|
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Jussila |
2011 |
11A262 |
|
43.54 |
|
|
|
|
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kankaanpään Uimarit 1 |
13 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
2:51.98 |
+55.95 |
|
|
|
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
11A515 |
|
46.90 |
|
|
|
|
46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Filipp Smolin |
2009 |
09B336 |
|
42.99 |
|
|
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Perähannu |
2012 |
12A335 |
|
41.93 |
|
|
|
|
2:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
10A714 |
|
40.16 |
|
|
|
|
2:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 11.20.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Ru T 11 13 16 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Latvala |
2011 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
1:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:51.23 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:52.80 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Kivioja |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:52.99 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:06.18 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Ketonen |
2012 |
Porin Pyrintö |
|
|
2:15.16 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:18.56 |
+40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Ru T 11 13 16 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:26.19 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.56 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.06 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miila Lintula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:36.63 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:36.71 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fiona Anfisa Smolina |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:37.10 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:37.64 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:38.06 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:38.91 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.42 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tinja Koivusalo |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:48.01 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joanna Terho |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
2:00.85 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Ru T 11 13 16 N 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Tähkänen |
2007 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:24.88 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:24.97 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.41 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.11 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:36.28 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:37.21 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:38.41 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.16 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:44.09 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Belov |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:48.42 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Ru T 11 13 16 N 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Lähelmä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:33.89 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 11.57.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Ru P 10 12 15 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Ru P 10 12 15 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:42.42 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:46.59 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:53.30 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
2:08.22 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Ru P 10 12 15 M 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.39 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.11 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:22.84 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.08 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:25.27 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.90 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:37.37 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
2:03.31 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Ru P 10 12 15 M 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Hilaja |
2002 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:11.64 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:22.03 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 11.56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12.01.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vu T 9 11 13 N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elma Ryynänen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vu T 9 11 13 N 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Latvala |
2011 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
38.77 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
40.00 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.87 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
53.28 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vu T 9 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.60 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
30.60 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.80 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
33.47 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lehtimäki |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
33.77 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Novikova |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.93 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fiona Anfisa Smolina |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
37.62 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
44.97 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jessica Lehti |
2010 |
Porin Pyrintö |
|
|
53.00 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vu T 9 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.93 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Laakkonen |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
30.33 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyyne Tuomi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
30.93 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
31.41 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
31.65 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
32.81 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
32.94 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12.07.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vu P 8 10 12 M 9-10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miska Leivo |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Sten |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
43.62 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
45.50 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
48.07 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Salonen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.95 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vu P 8 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Porkkala |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Jussila |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.58 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
47.53 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Autio |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.13 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
55.95 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vu P 8 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Hilaja |
2002 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Pekkanen |
2002 |
Keuruun Toverit |
|
|
26.42 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
27.79 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
29.75 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
31.36 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
31.79 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
32.51 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.71 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.35 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
38.09 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filipp Smolin |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
43.34 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henrik Anttila |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:01.95 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12.14.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sku T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Värikoski |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
3:26.84 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
3:38.30 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sku T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:52.81 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:56.63 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
3:02.12 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:14.27 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miila Lintula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:17.15 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
3:39.42 |
+46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sku T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:51.13 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Lähelmä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
3:07.33 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:15.94 |
+46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:20.22 |
+50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:33.10 |
+1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12.27.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sku P 10 12 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
3:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sku P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sku P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.25 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 12.29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12.31.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vu T 11 13 16 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Latvala |
2011 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
1:28.08 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:29.90 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:31.12 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.46 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:31.67 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:32.44 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:32.78 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.41 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Kivioja |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:38.26 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.69 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilhelmiina Kastari |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
1:40.20 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:43.20 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:45.75 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:53.06 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Ketonen |
2012 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:57.36 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.86 |
(+9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vu T 11 13 16 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:12.23 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:12.72 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:12.73 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.19 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lehtimäki |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:17.08 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miila Lintula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:18.27 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tinja Koivusalo |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:26.42 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.18 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:49.01 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.28 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joanna Terho |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
1:51.39 |
+41.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.19 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jessica Lehti |
2010 |
Porin Pyrintö |
|
|
2:02.70 |
+53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vu T 11 13 16 N 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:03.43 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:04.81 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Laakkonen |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:05.47 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyyne Tuomi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:07.94 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:09.18 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tähkänen |
2007 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:09.69 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:12.80 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:14.18 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.06 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Belov |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.80 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.08 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.10.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vu P 10 12 15 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:28.95 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
1:46.41 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.05 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vu P 10 12 15 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.98 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:26.90 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.12 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:31.84 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaakko Porkkala |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:35.10 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:40.77 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:50.83 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.30 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vu P 10 12 15 M 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:02.97 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:03.71 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.11 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.25 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:08.32 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:15.27 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:15.27 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:15.58 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:19.93 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:21.69 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:25.76 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:28.84 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:30.59 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filipp Smolin |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:43.39 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.41 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vu P 10 12 15 M 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Keuruun Toverit |
|
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Pekkanen |
2002 |
Keuruun Toverit |
|
|
58.21 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
59.28 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.34.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Ru T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Latvala |
2011 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
46.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elma Ryynänen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.50 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
55.23 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
57.91 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:00.30 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edla Maria Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:00.74 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:04.37 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelmiina Kastari |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Ru T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
44.05 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.58 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Ru T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.83 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.18 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Lähelmä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
41.16 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
42.64 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.94 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
45.32 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
47.80 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.10 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
48.52 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
55.43 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.98 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.34.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Ru P 10 12 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
50.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.78 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
54.37 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.86 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Leivo |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:11.31 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Sten |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikainen käsiliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Ru P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Porkkala |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
58.90 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Jussila |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:03.31 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:07.83 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Ru P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Hilaja |
2002 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
35.74 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
35.84 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
38.52 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
38.90 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
40.66 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
46.67 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.82 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
55.22 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.30 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
56.10 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henrik Anttila |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:24.77 |
+53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.38.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sku T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Kivioja |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:49.28 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:58.51 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.50 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:58.96 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:09.15 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sku T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:22.30 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:22.39 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:23.20 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.77 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.80 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:26.99 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miila Lintula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.22 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:34.74 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tinja Koivusalo |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:40.66 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saara Sällilä |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:41.03 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maija Haapala |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:44.56 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:07.16 |
+47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sku T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:12.01 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Laakkonen |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:15.59 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:17.82 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.22 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.93 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:22.48 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:40.51 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Belov |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:43.43 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.33 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.46.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Sku P 10 12 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.17 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Sku P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Sku P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:12.21 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:14.73 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:30.90 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filipp Smolin |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:51.96 |
+47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 13.45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13.48.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Vu T 11 13 16 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.85 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
3:14.96 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.44 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
3:30.05 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Kastari |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
3:37.20 |
+40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Vu T 11 13 16 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Vu T 11 13 16 N 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.80 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyyne Tuomi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
2:27.16 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.76 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
2:38.91 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.93 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:59.07 |
+47.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.73 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Vu T 11 13 16 N 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Lähelmä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.47 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14.21.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Vu P 10 12 15 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
2:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.12 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Vu P 10 12 15 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
2:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
3:28.42 |
+46.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.38 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:37.84 |
+55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Vu P 10 12 15 M 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.40 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:55.44 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.50 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:03.07 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.24 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
3:22.69 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Vu P 10 12 15 M 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
2:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.28 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14.23.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Pu T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
46.88 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Värikoski |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
47.07 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.00 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
55.12 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edla Maria Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
58.22 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:01.88 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Pu T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.38 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.67 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.63 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
42.27 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.53 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lehtimäki |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
44.31 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.67 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Haapala |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.58 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.91 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Pu T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
32.72 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
33.70 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
33.97 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.00 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tähkänen |
2007 |
Uinti-Vakka |
|
|
34.91 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
35.85 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
36.84 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyyne Tuomi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
37.21 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meea Marjamäki |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.49 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14.29.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Pu P 10 12 M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
47.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
50.24 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.88 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Pu P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.73 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Pu P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Keuruun Toverit |
|
|
27.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
29.57 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
32.48 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
32.98 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
38.49 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14.45.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Su T 11 13 N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Värikoski |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:40.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.56 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:41.11 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.14 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:42.14 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.04 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:44.44 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.41 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:46.05 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.08 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:50.71 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.64 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilja Kivioja |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:56.07 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.92 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:59.97 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.10 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:17.83 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.08 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Su T 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:24.14 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:24.41 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.08 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.16 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:28.32 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:28.78 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.58 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.00 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miila Lintula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:38.47 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tinja Koivusalo |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:41.01 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Su T 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:13.33 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milja Laakkonen |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:15.23 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:32.50 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Belov |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:36.09 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.44 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:38.06 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.45 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14.49.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Su P 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:44.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.70 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
2:07.87 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Su P 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Pekkanen |
2002 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Saarinen |
2006 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:09.42 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:11.44 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
1:12.64 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:12.70 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.38 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.80 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Kallio |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:16.89 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:30.76 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.81 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:31.73 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.99 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:34.40 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 14.50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15.04.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vu T 13 16 N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
5:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.22 |
(-12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
5:47.65 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.22 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:17.96 |
+1:07.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:48.34 |
(-30.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vu T 13 16 N 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.57 |
(-10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
5:32.75 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:24.25 |
(-51.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:43.14 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
6:04.24 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.43 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Seppälä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
6:25.93 |
+1:06.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.51 |
(+11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15.23.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 400m Vu P 12 15 M 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
5:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.76 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:49.10 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
5:55.45 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.94 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15.29.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Su T 9 11 13 N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elma Ryynänen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
49.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Su T 9 11 13 N 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.49 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
44.76 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
49.23 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.95 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
52.41 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Ketonen |
2012 |
Porin Pyrintö |
|
|
54.31 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.45 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
59.79 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.94 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edla Maria Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
- |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Su T 9 11 13 N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
37.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.44 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
37.49 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
39.45 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.63 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Novikova |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.80 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
46.11 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jessica Lehti |
2010 |
Porin Pyrintö |
|
|
59.60 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.36 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joanna Terho |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Su T 9 11 13 N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
33.57 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
34.99 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
37.00 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Belov |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.55 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15.46.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kankaanpään uimahalli |
Järjestäjä: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 04 2022 - 23 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Su P 8 10 12 M 9-10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
44.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Sten |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
53.09 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Leivo |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
55.56 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Salonen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Su P 8 10 12 M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Jussila |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.56 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaakko Porkkala |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
52.05 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
54.65 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
59.16 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Su P 8 10 12 M 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
35.89 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
38.27 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
41.08 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.45 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filipp Smolin |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
54.52 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.30 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
55.06 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.62 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Anttila |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:08.78 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.4.2022 15.42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15.46.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|