Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
633 |
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
502 |
2:22.07 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
499 |
2:22.38 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
370 |
2:37.24 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
369 |
2:37.45 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
504 |
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
489 |
2:23.33 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
432 |
2:29.39 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
429 |
2:29.75 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Westerlund |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
322 |
2:44.75 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
641 |
2:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
641 |
2:11.03 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
506 |
2:21.70 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
487 |
2:23.60 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.72 |
472 |
2:25.03 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
464 |
2:25.91 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
446 |
2:27.83 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
420 |
2:30.84 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.57 |
409 |
2:32.10 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
399 |
2:33.37 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
377 |
2:36.38 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.64 |
354 |
2:39.57 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
322 |
2:44.76 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.53 |
307 |
2:47.34 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.57 |
275 |
2:53.65 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
177 |
3:21.12 |
+1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
594 |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
584 |
2:15.11 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
565 |
2:16.66 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
521 |
2:20.33 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.57 |
517 |
2:20.72 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
498 |
2:22.48 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
484 |
2:23.85 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
456 |
2:26.76 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
443 |
2:28.15 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
433 |
2:29.31 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
398 |
2:33.51 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.77 |
391 |
2:34.38 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.72 |
322 |
2:44.68 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.75 |
322 |
2:44.76 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
314 |
2:46.09 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.74 |
287 |
2:51.27 |
+36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
278 |
2:53.04 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
|
269 |
2:54.85 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.89 |
259 |
2:57.06 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
155 |
3:30.12 |
+1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
559 |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
512 |
2:21.16 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
481 |
2:24.10 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
480 |
2:24.26 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
457 |
2:26.62 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
449 |
2:27.51 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
442 |
2:28.25 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
439 |
2:28.61 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
422 |
2:30.54 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
422 |
2:30.60 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
414 |
2:31.54 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
405 |
2:32.70 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.68 |
401 |
2:33.12 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
401 |
2:33.17 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
397 |
2:33.72 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.58 |
374 |
2:36.78 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
370 |
2:37.26 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
365 |
2:37.99 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
343 |
2:41.33 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.52 |
329 |
2:43.62 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.79 |
321 |
2:44.98 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.68 |
301 |
2:48.56 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
+0.67 |
298 |
2:49.04 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.58 |
296 |
2:49.45 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Tell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
280 |
2:52.53 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.39 |
279 |
2:52.84 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
268 |
2:55.10 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
256 |
2:57.87 |
+40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
249 |
2:59.52 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
229 |
3:04.61 |
+47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
211 |
3:09.69 |
+52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
189 |
3:16.60 |
+59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
400 |
2:33.23 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
383 |
2:35.56 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.68 |
367 |
2:37.79 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
361 |
2:38.55 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
345 |
2:41.08 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.61 |
338 |
2:42.06 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
279 |
2:52.89 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
274 |
2:53.94 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
262 |
2:56.36 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
251 |
2:58.88 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
250 |
2:59.28 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
244 |
3:00.70 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
232 |
3:03.84 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Zetterlund |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.47 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 10:40:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
532 |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
523 |
1:01.43 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.54 |
513 |
1:01.83 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
469 |
1:03.69 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
429 |
1:05.61 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.85 |
378 |
1:08.41 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
361 |
1:09.51 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
322 |
1:12.15 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
523 |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
438 |
1:05.15 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
430 |
1:05.56 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
386 |
1:07.95 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.67 |
380 |
1:08.30 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
359 |
1:09.59 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
323 |
1:12.10 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
529 |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
476 |
1:03.36 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
436 |
1:05.27 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.56 |
336 |
1:11.19 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
323 |
1:12.14 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
308 |
1:13.28 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
296 |
1:14.26 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.70 |
283 |
1:15.31 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.57 |
245 |
1:19.07 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
245 |
1:19.08 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.67 |
234 |
1:20.29 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
189 |
1:26.14 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
416 |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
374 |
1:08.68 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
345 |
1:10.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
342 |
1:10.77 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
235 |
1:20.16 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
198 |
1:24.88 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
175 |
1:28.42 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.64 |
158 |
1:31.46 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
287 |
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
267 |
1:16.84 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.44 |
263 |
1:17.22 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
230 |
1:20.71 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
221 |
1:21.78 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
193 |
1:25.62 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.74 |
288 |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
283 |
1:15.31 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:55:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 10:55:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
548 |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
511 |
1:20.19 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
470 |
1:22.45 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
404 |
1:26.70 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
336 |
1:32.18 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.51 |
137 |
2:04.39 |
+46.05 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
619 |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
506 |
1:20.45 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.51 |
505 |
1:20.49 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
419 |
1:25.66 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
405 |
1:26.67 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
388 |
1:27.90 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
363 |
1:29.85 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
359 |
1:30.20 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.77 |
303 |
1:35.38 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
479 |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
369 |
1:29.33 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
350 |
1:30.92 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.83 |
344 |
1:31.45 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
330 |
1:32.74 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.63 |
323 |
1:33.45 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
309 |
1:34.81 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.65 |
285 |
1:37.40 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
275 |
1:38.54 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.64 |
271 |
1:39.02 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.61 |
270 |
1:39.22 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
258 |
1:40.67 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
+0.85 |
173 |
1:54.96 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.33 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
566 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
485 |
1:21.62 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
426 |
1:25.21 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
414 |
1:26.00 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
368 |
1:29.49 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
359 |
1:30.19 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
353 |
1:30.67 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
317 |
1:34.01 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.79 |
282 |
1:37.71 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
276 |
1:38.41 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siobhan Millard |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
263 |
1:40.03 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
256 |
1:40.91 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.80 |
254 |
1:41.26 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
237 |
1:43.61 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
423 |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.64 |
421 |
1:25.50 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
417 |
1:25.80 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.67 |
366 |
1:29.59 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
344 |
1:31.49 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.82 |
339 |
1:31.97 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
337 |
1:32.07 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.79 |
337 |
1:32.08 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.79 |
336 |
1:32.19 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
324 |
1:33.36 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
321 |
1:33.64 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
315 |
1:34.21 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.72 |
310 |
1:34.70 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
309 |
1:34.85 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
289 |
1:36.98 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
288 |
1:37.09 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.88 |
280 |
1:37.95 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.61 |
273 |
1:38.78 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
265 |
1:39.79 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Kello |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.88 |
252 |
1:41.40 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
247 |
1:42.10 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
243 |
1:42.64 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
+0.67 |
239 |
1:43.32 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.80 |
232 |
1:44.31 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nora Bjöörn |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
220 |
1:46.22 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.91 |
218 |
1:46.48 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
212 |
1:47.40 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
1:47.90 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
184 |
1:52.58 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maya Englund |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
182 |
1:53.02 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Avalos |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
422 |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
348 |
1:31.15 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Stål |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.79 |
329 |
1:32.88 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.61 |
305 |
1:35.22 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
299 |
1:35.82 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
298 |
1:36.00 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
294 |
1:36.40 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
292 |
1:36.57 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
280 |
1:37.92 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Zetterlund |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.75 |
280 |
1:37.96 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.56 |
265 |
1:39.78 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
262 |
1:40.12 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.84 |
262 |
1:40.22 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
261 |
1:40.32 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
228 |
1:44.83 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
209 |
1:47.96 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Qvarforth |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
204 |
1:48.84 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 11:21:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
555 |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.72 |
528 |
2:36.03 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
508 |
2:38.03 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
444 |
2:45.24 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.87 |
282 |
3:12.19 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
210 |
3:32.15 |
+58.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
474 |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
356 |
2:57.80 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
624 |
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
587 |
2:30.60 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
267 |
3:15.75 |
+48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
544 |
2:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
384 |
2:53.49 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
381 |
2:53.88 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
323 |
3:03.65 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
323 |
3:03.67 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.70 |
306 |
3:07.07 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.50 |
241 |
3:22.42 |
+47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
175 |
3:45.47 |
+1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.61 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
399 |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
327 |
3:02.95 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
318 |
3:04.63 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
302 |
3:07.94 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
279 |
3:12.91 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Åkerberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
250 |
3:20.17 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.59 |
248 |
3:20.58 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
311 |
3:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
214 |
3:30.70 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.42 |
177 |
3:44.33 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 11:54:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 11:55:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
548 |
5:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
467 |
5:43.28 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
397 |
6:02.41 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.93 |
472 |
5:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.82 |
397 |
6:02.41 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
381 |
6:07.16 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.81 |
291 |
6:41.51 |
+59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
467 |
5:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
446 |
5:48.53 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.55 |
347 |
6:19.01 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
344 |
6:19.79 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.45 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
494 |
5:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
411 |
5:58.10 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
406 |
5:59.59 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
393 |
6:03.63 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
415 |
5:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
400 |
6:01.40 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
351 |
6:17.34 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
348 |
6:18.62 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
303 |
6:36.54 |
+39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 12:25:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.87 |
418 |
19:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
560 |
17:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
313 |
21:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
415 |
19:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
301 |
21:39.00 |
+2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.78 |
263 |
22:38.35 |
+3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
328 |
21:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
321 |
21:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 12:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 12:39:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
502 |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
492 |
2:34.23 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
466 |
2:37.09 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
303 |
3:01.19 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:37:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
374 |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:37:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
445 |
2:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
408 |
2:44.14 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:37:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
420 |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:37:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
323 |
2:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:37:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 15:56:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
547 |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
490 |
2:24.56 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.88 |
272 |
2:55.89 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.86 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
534 |
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
504 |
2:23.22 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
397 |
2:35.01 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
352 |
2:41.44 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
350 |
2:41.68 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
328 |
2:45.29 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
588 |
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
534 |
2:20.43 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
463 |
2:27.27 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
463 |
2:27.27 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
459 |
2:27.74 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
437 |
2:30.16 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
305 |
2:49.22 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.69 |
298 |
2:50.60 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
290 |
2:52.16 |
+36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
290 |
2:52.21 |
+36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
270 |
2:56.22 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
511 |
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.64 |
432 |
2:30.79 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
394 |
2:35.41 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
383 |
2:36.94 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
373 |
2:38.24 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
359 |
2:40.35 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
305 |
2:49.20 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
301 |
2:49.95 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
297 |
2:50.82 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
290 |
2:52.06 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
290 |
2:52.22 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
265 |
2:57.45 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.62 |
226 |
3:06.93 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
198 |
3:15.33 |
+52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
176 |
3:23.26 |
+1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.70 |
176 |
3:23.27 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
368 |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
362 |
2:39.87 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
329 |
2:45.09 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
282 |
2:53.84 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.54 |
261 |
2:58.34 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
308 |
2:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
186 |
3:19.62 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.45 |
133 |
3:42.83 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 15:56:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 15:57:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
611 |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
594 |
1:01.50 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
539 |
1:03.51 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
502 |
1:05.04 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
498 |
1:05.22 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.56 |
486 |
1:05.73 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
458 |
1:07.07 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
448 |
1:07.54 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
407 |
1:09.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
378 |
1:11.47 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
371 |
1:11.95 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
325 |
1:15.19 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.75 |
137 |
1:40.26 |
+39.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.61 |
532 |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
511 |
1:04.67 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
507 |
1:04.83 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
499 |
1:05.17 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
497 |
1:05.26 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.76 |
490 |
1:05.57 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.66 |
490 |
1:05.58 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
481 |
1:05.98 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
410 |
1:09.58 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.77 |
404 |
1:09.90 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
388 |
1:10.89 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
374 |
1:11.71 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Westerlund |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
337 |
1:14.27 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.77 |
331 |
1:14.68 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.74 |
327 |
1:15.02 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
321 |
1:15.45 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
320 |
1:15.54 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Forsmark |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.50 |
244 |
1:22.75 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
619 |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
533 |
1:03.76 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.53 |
493 |
1:05.42 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
484 |
1:05.84 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
448 |
1:07.56 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
439 |
1:08.03 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
431 |
1:08.41 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
419 |
1:09.07 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
398 |
1:10.24 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
390 |
1:10.72 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Bodén |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
381 |
1:11.31 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
380 |
1:11.34 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
380 |
1:11.37 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.63 |
351 |
1:13.24 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.44 |
333 |
1:14.54 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.80 |
330 |
1:14.76 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.56 |
314 |
1:16.06 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
313 |
1:16.08 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.62 |
313 |
1:16.10 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
290 |
1:18.04 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.73 |
285 |
1:18.56 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.85 |
161 |
1:34.98 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
558 |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
544 |
1:03.33 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
543 |
1:03.35 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
524 |
1:04.11 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
503 |
1:05.00 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
490 |
1:05.59 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
457 |
1:07.09 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
442 |
1:07.86 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
441 |
1:07.91 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
436 |
1:08.15 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.77 |
415 |
1:09.32 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
393 |
1:10.57 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
393 |
1:10.58 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.57 |
379 |
1:11.40 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
378 |
1:11.46 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
337 |
1:14.24 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
335 |
1:14.44 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
333 |
1:14.57 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
321 |
1:15.51 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.76 |
314 |
1:16.02 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.77 |
313 |
1:16.12 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.71 |
310 |
1:16.37 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
306 |
1:16.70 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siobhan Millard |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
248 |
1:22.27 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
244 |
1:22.69 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tracey Söderberg-Gomes |
2007 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
236 |
1:23.64 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.60 |
174 |
1:32.54 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
528 |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
525 |
1:04.07 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
479 |
1:06.07 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
475 |
1:06.27 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.79 |
468 |
1:06.57 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
465 |
1:06.72 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
451 |
1:07.38 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
445 |
1:07.69 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
443 |
1:07.79 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
421 |
1:08.98 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.66 |
419 |
1:09.10 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.68 |
414 |
1:09.36 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
405 |
1:09.88 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
404 |
1:09.90 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.64 |
391 |
1:10.70 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
381 |
1:11.30 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
380 |
1:11.34 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
378 |
1:11.48 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
377 |
1:11.57 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
376 |
1:11.60 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
376 |
1:11.62 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.52 |
375 |
1:11.69 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lilian Abo Shame |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.59 |
360 |
1:12.63 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
349 |
1:13.38 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.80 |
342 |
1:13.94 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.86 |
339 |
1:14.11 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
339 |
1:14.11 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
339 |
1:14.14 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Tell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
332 |
1:14.64 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.77 |
325 |
1:15.21 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
321 |
1:15.45 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
321 |
1:15.48 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.75 |
311 |
1:16.25 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.75 |
305 |
1:16.80 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.78 |
297 |
1:17.49 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.73 |
294 |
1:17.68 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
268 |
1:20.12 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
266 |
1:20.40 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.80 |
259 |
1:21.12 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
258 |
1:21.22 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.50 |
251 |
1:21.91 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
239 |
1:23.32 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
236 |
1:23.64 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
228 |
1:24.61 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
214 |
1:26.43 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nora Bjöörn |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
206 |
1:27.55 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maya Englund |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
190 |
1:29.84 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
171 |
1:33.01 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
446 |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.58 |
414 |
1:09.35 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
403 |
1:09.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
398 |
1:10.25 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
366 |
1:12.25 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.88 |
315 |
1:15.99 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
311 |
1:16.32 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.82 |
307 |
1:16.64 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.86 |
293 |
1:17.81 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
293 |
1:17.81 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.57 |
286 |
1:18.45 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
281 |
1:18.90 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
272 |
1:19.72 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
271 |
1:19.83 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
269 |
1:20.06 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.90 |
267 |
1:20.27 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.55 |
240 |
1:23.14 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
240 |
1:23.20 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
228 |
1:24.63 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
My Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
221 |
1:25.47 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Qvarforth |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.87 |
217 |
1:25.94 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
213 |
1:26.58 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alde Andersson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Antonopoulou |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 16:28:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
576 |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
515 |
1:04.65 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
483 |
1:06.06 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
400 |
1:10.32 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.62 |
366 |
1:12.47 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
321 |
1:15.69 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
233 |
1:24.17 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
476 |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
465 |
1:06.88 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.61 |
430 |
1:08.69 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
361 |
1:12.76 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
271 |
1:20.09 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
440 |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
436 |
1:08.35 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
306 |
1:16.94 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
303 |
1:17.17 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.93 |
283 |
1:18.97 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
245 |
1:22.77 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
471 |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
437 |
1:08.28 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
426 |
1:08.86 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
383 |
1:11.34 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
364 |
1:12.59 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
285 |
1:18.75 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
274 |
1:19.82 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.73 |
262 |
1:20.98 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
221 |
1:25.64 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
164 |
1:34.71 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonio Cheung |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
369 |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
343 |
1:14.07 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
334 |
1:14.66 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.65 |
330 |
1:15.02 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
281 |
1:19.13 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
278 |
1:19.38 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.63 |
251 |
1:22.09 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
250 |
1:22.20 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
236 |
1:23.82 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
207 |
1:27.54 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.66 |
328 |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
246 |
1:22.70 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eden Sakelliou |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.43 |
220 |
1:25.79 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.87 |
194 |
1:29.51 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charles Kidwell |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
157 |
1:36.00 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.93 |
135 |
1:40.97 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
129 |
1:42.40 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.59 |
127 |
1:43.15 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
114 |
1:46.81 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 16:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 16:35:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
447 |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
440 |
2:42.14 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.76 |
353 |
2:54.38 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
347 |
2:55.43 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
483 |
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
473 |
2:38.29 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
426 |
2:43.81 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
374 |
2:51.18 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
357 |
2:53.81 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
296 |
3:04.91 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
517 |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.72 |
461 |
2:39.62 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
491 |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
485 |
2:36.98 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
463 |
2:39.37 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
457 |
2:40.10 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
420 |
2:44.61 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
420 |
2:44.65 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.81 |
394 |
2:48.23 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
339 |
2:56.76 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
337 |
2:57.13 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
331 |
2:58.31 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
302 |
3:03.69 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.73 |
300 |
3:04.18 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.74 |
294 |
3:05.33 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
277 |
3:09.06 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
270 |
3:10.65 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.74 |
242 |
3:17.81 |
+41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
488 |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
477 |
2:37.82 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
445 |
2:41.53 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
399 |
2:47.51 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.65 |
370 |
2:51.69 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
325 |
2:59.23 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
322 |
2:59.96 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.86 |
309 |
3:02.38 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
279 |
3:08.65 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
260 |
3:13.11 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
173 |
3:41.21 |
+1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
336 |
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.88 |
333 |
2:57.93 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
316 |
3:00.98 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
294 |
3:05.46 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
277 |
3:09.17 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
244 |
3:17.13 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.88 |
235 |
3:19.76 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
212 |
3:26.74 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 17:16:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.78 |
573 |
4:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
540 |
4:30.16 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
534 |
4:31.23 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
522 |
4:33.23 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
266 |
5:41.98 |
+1:17.13 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
565 |
4:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
532 |
4:31.50 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
523 |
4:33.12 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
364 |
5:07.98 |
+41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.75 |
423 |
4:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
380 |
5:03.77 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
378 |
5:04.20 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
334 |
5:17.09 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
301 |
5:28.18 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
287 |
5:33.54 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.44 |
468 |
4:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
415 |
4:54.88 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
358 |
5:09.82 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
334 |
5:17.11 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
326 |
5:19.74 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
285 |
5:34.34 |
+51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.98 |
178 |
6:30.76 |
+1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
426 |
4:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
422 |
4:53.33 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
383 |
5:02.92 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
375 |
5:04.98 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
343 |
5:14.32 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
343 |
5:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.84 |
306 |
5:26.24 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
227 |
6:00.26 |
+46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 17:40:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 17:41:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
519 |
10:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
+0.68 |
368 |
11:16.33 |
+1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
403 |
10:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
542 |
9:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
495 |
10:12.67 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
449 |
10:32.93 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.81 |
402 |
10:56.41 |
+1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
353 |
11:25.53 |
+1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
337 |
11:36.47 |
+1:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
336 |
11:37.15 |
+1:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
546 |
9:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
492 |
10:13.99 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
466 |
10:25.12 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
451 |
10:32.16 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
430 |
10:41.95 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.43 |
417 |
10:48.72 |
+55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
405 |
10:54.80 |
+1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
295 |
12:07.79 |
+2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.92 |
231 |
13:09.36 |
+3:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
458 |
10:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
432 |
10:41.08 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
395 |
11:00.28 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
384 |
11:06.96 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
368 |
11:16.43 |
+47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
353 |
11:25.56 |
+56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
348 |
11:28.67 |
+59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
336 |
11:37.22 |
+1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
315 |
11:52.25 |
+1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
238 |
13:01.19 |
+2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
388 |
11:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 18:20:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
564 |
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
539 |
2:05.33 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
517 |
2:07.03 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
511 |
2:07.54 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
501 |
2:08.40 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
425 |
2:15.66 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
563 |
2:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
526 |
2:06.32 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
453 |
2:12.79 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
378 |
2:21.04 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
346 |
2:25.21 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
535 |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
517 |
2:07.02 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
438 |
2:14.28 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
434 |
2:14.71 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
417 |
2:16.44 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
380 |
2:20.71 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.85 |
368 |
2:22.21 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
319 |
2:29.19 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
294 |
2:33.29 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
292 |
2:33.72 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
464 |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
439 |
2:14.17 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
408 |
2:17.51 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.52 |
394 |
2:19.12 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
393 |
2:19.15 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
369 |
2:22.17 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
359 |
2:23.49 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
346 |
2:25.17 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
332 |
2:27.25 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
316 |
2:29.69 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
308 |
2:30.99 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
284 |
2:35.05 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.60 |
248 |
2:42.33 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
216 |
2:49.82 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.65 |
197 |
2:55.19 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.91 |
195 |
2:55.77 |
+44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
403 |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.61 |
398 |
2:18.64 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
358 |
2:23.57 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
308 |
2:30.90 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.89 |
308 |
2:31.02 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
294 |
2:33.36 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
273 |
2:37.23 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.70 |
366 |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
365 |
2:22.65 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
289 |
2:34.13 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
250 |
2:41.90 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
212 |
2:50.98 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.90 |
210 |
2:51.57 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.75 |
163 |
3:06.49 |
+44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
141 |
3:15.71 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:20:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 09:20:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
594 |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
580 |
1:06.51 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
513 |
1:09.26 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
505 |
1:09.63 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
498 |
1:09.95 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Neuman |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
434 |
1:13.27 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.40 |
431 |
1:13.43 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
426 |
1:13.68 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.63 |
377 |
1:16.76 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
329 |
1:20.30 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
514 |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
465 |
1:11.61 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.59 |
435 |
1:13.20 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
375 |
1:16.92 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
538 |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.81 |
499 |
1:09.93 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
487 |
1:10.48 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
433 |
1:13.31 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
428 |
1:13.58 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.56 |
359 |
1:18.02 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
298 |
1:22.99 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
298 |
1:23.00 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
249 |
1:28.12 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
246 |
1:28.47 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.54 |
230 |
1:30.44 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
230 |
1:30.55 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
228 |
1:30.69 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
199 |
1:34.90 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.55 |
198 |
1:35.03 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.63 |
163 |
1:41.36 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.87 |
69 |
2:15.21 |
+1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
528 |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
512 |
1:09.33 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
491 |
1:10.32 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
460 |
1:11.87 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.52 |
307 |
1:22.16 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
302 |
1:22.69 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.48 |
249 |
1:28.13 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
208 |
1:33.55 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.77 |
160 |
1:42.19 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.75 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.61 |
438 |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.55 |
430 |
1:13.45 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
417 |
1:14.25 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
381 |
1:16.50 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
370 |
1:17.28 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
331 |
1:20.20 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
328 |
1:20.39 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
327 |
1:20.52 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
321 |
1:20.99 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
307 |
1:22.16 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.68 |
305 |
1:22.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
289 |
1:23.90 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
286 |
1:24.19 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
275 |
1:25.25 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.84 |
259 |
1:27.03 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.81 |
233 |
1:30.09 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.78 |
224 |
1:31.27 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
193 |
1:35.94 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.89 |
191 |
1:36.17 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.70 |
187 |
1:36.86 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
123 |
1:51.27 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abo Shame |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
344 |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.67 |
293 |
1:23.47 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
265 |
1:26.28 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:41:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 09:42:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
545 |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
499 |
1:11.70 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
471 |
1:13.09 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
405 |
1:16.87 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.45 |
402 |
1:17.04 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
401 |
1:17.11 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
390 |
1:17.80 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
333 |
1:22.06 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
440 |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
383 |
1:18.26 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
606 |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
519 |
1:10.77 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
441 |
1:14.68 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.65 |
437 |
1:14.92 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
350 |
1:20.67 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
344 |
1:21.14 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
341 |
1:21.41 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
310 |
1:24.02 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
258 |
1:29.30 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
192 |
1:38.47 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
510 |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.50 |
387 |
1:18.03 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
369 |
1:19.26 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.48 |
333 |
1:22.06 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
314 |
1:23.61 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.84 |
307 |
1:24.31 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
290 |
1:25.86 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.70 |
285 |
1:26.42 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
248 |
1:30.42 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
205 |
1:36.35 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
179 |
1:40.92 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
163 |
1:44.12 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.87 |
155 |
1:45.74 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.44 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonio Cheung |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kat Mbele |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
359 |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.70 |
298 |
1:25.09 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.60 |
278 |
1:27.11 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
277 |
1:27.23 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
273 |
1:27.68 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.60 |
243 |
1:31.14 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.59 |
234 |
1:32.28 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.73 |
324 |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
287 |
1:26.17 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
192 |
1:38.47 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
181 |
1:40.39 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
171 |
1:42.43 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charles Kidwell |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
171 |
1:42.47 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.89 |
139 |
1:49.78 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
134 |
1:51.03 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 09:55:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
567 |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
506 |
2:54.53 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
479 |
2:57.72 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
537 |
2:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
385 |
3:11.06 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
360 |
3:15.41 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.70 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
519 |
2:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
441 |
3:02.67 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
416 |
3:06.29 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
375 |
3:12.77 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
331 |
3:20.99 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
327 |
3:21.87 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
280 |
3:32.54 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
243 |
3:42.63 |
+49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.54 |
540 |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
444 |
3:02.27 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
441 |
3:02.72 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
426 |
3:04.81 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
377 |
3:12.56 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
373 |
3:13.21 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
370 |
3:13.70 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
343 |
3:18.63 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
333 |
3:20.58 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
331 |
3:20.90 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
301 |
3:27.49 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
301 |
3:27.53 |
+36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.80 |
267 |
3:35.88 |
+45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
418 |
3:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.61 |
393 |
3:09.86 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
390 |
3:10.37 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.75 |
386 |
3:10.90 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
377 |
3:12.49 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.59 |
372 |
3:13.26 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
342 |
3:18.75 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.78 |
339 |
3:19.49 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.66 |
328 |
3:21.69 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.84 |
312 |
3:25.05 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.77 |
302 |
3:27.12 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.87 |
302 |
3:27.17 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
291 |
3:29.73 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
275 |
3:33.74 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Tell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.93 |
269 |
3:35.33 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Kello |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
265 |
3:36.55 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
238 |
3:44.27 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
180 |
4:06.25 |
+1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
400 |
3:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
348 |
3:17.76 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
318 |
3:23.74 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
315 |
3:24.40 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
302 |
3:27.34 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
301 |
3:27.39 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
295 |
3:28.92 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
289 |
3:30.39 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
278 |
3:33.08 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.84 |
269 |
3:35.49 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
259 |
3:38.07 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
My Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
230 |
3:46.84 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.88 |
201 |
3:57.19 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eliz Ronnerheim |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.96 |
156 |
4:18.24 |
+1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Antonopoulou |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Lindroos |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:46:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 10:47:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
558 |
4:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
512 |
5:04.73 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.91 |
459 |
5:15.95 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.84 |
446 |
5:18.95 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
535 |
5:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
535 |
5:00.36 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
468 |
5:14.02 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
451 |
5:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
315 |
5:58.05 |
+40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
264 |
6:19.86 |
+1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
500 |
5:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
458 |
5:16.18 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
287 |
6:09.24 |
+1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
380 |
5:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 10:59:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelly Neuman |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
456 |
19:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
390 |
20:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
377 |
21:13.65 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
548 |
18:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
358 |
21:35.92 |
+2:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
299 |
22:56.26 |
+4:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
459 |
19:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
414 |
20:34.39 |
+41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
287 |
23:14.30 |
+3:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
460 |
19:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
354 |
21:40.90 |
+1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.61 |
350 |
21:45.19 |
+1:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 14:51:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
469 |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.82 |
400 |
2:30.22 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 15:35:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
442 |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
277 |
2:49.75 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 15:35:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
417 |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
331 |
2:40.00 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
320 |
2:41.72 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 15:35:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
356 |
2:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
299 |
2:45.48 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
283 |
2:48.57 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
274 |
2:50.37 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
222 |
3:02.85 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 15:35:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 15:37:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
639 |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
583 |
2:30.95 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
523 |
2:36.47 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
503 |
2:38.50 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.82 |
502 |
2:38.60 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
473 |
2:41.84 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
412 |
2:49.49 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.63 |
410 |
2:49.76 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.62 |
395 |
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
370 |
2:55.57 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
449 |
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
432 |
2:46.75 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
413 |
2:49.22 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
405 |
2:50.33 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
365 |
2:56.35 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
345 |
2:59.81 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.56 |
308 |
3:06.72 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
306 |
3:07.11 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.83 |
304 |
3:07.45 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
275 |
3:13.86 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
534 |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
509 |
2:37.95 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.84 |
503 |
2:38.50 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
476 |
2:41.44 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
453 |
2:44.11 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
390 |
2:52.56 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
370 |
2:55.58 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
362 |
2:56.83 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.75 |
342 |
3:00.20 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
309 |
3:06.53 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.71 |
288 |
3:10.87 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
284 |
3:11.76 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
478 |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
461 |
2:43.19 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
451 |
2:44.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
420 |
2:48.39 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
395 |
2:51.80 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
388 |
2:52.82 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.58 |
382 |
2:53.69 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.51 |
375 |
2:54.83 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
374 |
2:55.00 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
351 |
2:58.63 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
324 |
3:03.55 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
318 |
3:04.63 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.59 |
308 |
3:06.67 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.97 |
286 |
3:11.22 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
+0.45 |
270 |
3:14.92 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
260 |
3:17.54 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
258 |
3:17.93 |
+36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.94 |
230 |
3:25.72 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
204 |
3:34.22 |
+53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
178 |
3:44.02 |
+1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
421 |
2:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
391 |
2:52.43 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
384 |
2:53.37 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
363 |
2:56.65 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
341 |
3:00.44 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
3:07.25 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
305 |
3:07.28 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
265 |
3:16.24 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 16:08:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
572 |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
557 |
57.00 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.53 |
529 |
58.00 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
471 |
1:00.29 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
449 |
1:01.25 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
436 |
1:01.83 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
348 |
1:06.68 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.78 |
317 |
1:08.75 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
580 |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
515 |
58.51 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
442 |
1:01.56 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.50 |
425 |
1:02.39 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
415 |
1:02.84 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.65 |
352 |
1:06.40 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
435 |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
432 |
1:02.02 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
425 |
1:02.35 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.83 |
371 |
1:05.25 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
361 |
1:05.87 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
360 |
1:05.94 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
350 |
1:06.56 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
315 |
1:08.91 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
295 |
1:10.39 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
284 |
1:11.30 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
504 |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
496 |
59.23 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
469 |
1:00.35 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
437 |
1:01.77 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
423 |
1:02.46 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
414 |
1:02.94 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.80 |
388 |
1:04.27 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
381 |
1:04.66 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
379 |
1:04.79 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
355 |
1:06.25 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
339 |
1:07.22 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.73 |
338 |
1:07.31 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
315 |
1:08.94 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
307 |
1:09.50 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
303 |
1:09.79 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
276 |
1:12.04 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.65 |
249 |
1:14.49 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
214 |
1:18.38 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.89 |
210 |
1:18.88 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
209 |
1:18.96 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
459 |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.68 |
454 |
1:01.00 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.62 |
403 |
1:03.49 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
369 |
1:05.38 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
368 |
1:05.41 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
|
343 |
1:06.96 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
301 |
1:09.99 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
289 |
1:10.89 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.56 |
241 |
1:15.36 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
210 |
1:18.82 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.71 |
404 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
365 |
1:05.59 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
279 |
1:11.74 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
279 |
1:11.76 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
258 |
1:13.64 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.85 |
218 |
1:17.85 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
217 |
1:17.95 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
195 |
1:20.82 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.70 |
163 |
1:25.77 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Svensson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
152 |
1:27.84 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.61 |
145 |
1:29.17 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 16:24:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
513 |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
504 |
1:12.32 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
471 |
1:13.98 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
467 |
1:14.16 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
448 |
1:15.19 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
406 |
1:17.71 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.80 |
272 |
1:28.77 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
522 |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
466 |
1:14.21 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
433 |
1:16.05 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.68 |
379 |
1:19.50 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
367 |
1:20.39 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
304 |
1:25.61 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
296 |
1:26.36 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.71 |
489 |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
486 |
1:13.21 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
486 |
1:13.22 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.75 |
442 |
1:15.56 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
390 |
1:18.75 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
347 |
1:21.90 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
342 |
1:22.26 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.93 |
329 |
1:23.33 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
283 |
1:27.64 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
248 |
1:31.56 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.66 |
235 |
1:33.22 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.75 |
163 |
1:45.21 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
491 |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
479 |
1:13.57 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
460 |
1:14.57 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
439 |
1:15.70 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.76 |
381 |
1:19.37 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.64 |
377 |
1:19.69 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
324 |
1:23.75 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
323 |
1:23.85 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
321 |
1:24.04 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
318 |
1:24.29 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
315 |
1:24.55 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.73 |
301 |
1:25.90 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
299 |
1:26.07 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
298 |
1:26.13 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.75 |
295 |
1:26.47 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
289 |
1:27.05 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.78 |
254 |
1:30.79 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
539 |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
505 |
1:12.25 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
435 |
1:15.96 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.62 |
415 |
1:17.16 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.76 |
404 |
1:17.86 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.91 |
396 |
1:18.36 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
392 |
1:18.63 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
390 |
1:18.76 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.70 |
368 |
1:20.30 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
323 |
1:23.87 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
320 |
1:24.09 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
316 |
1:24.44 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
314 |
1:24.70 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
305 |
1:25.46 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.74 |
305 |
1:25.52 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
302 |
1:25.74 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.81 |
290 |
1:26.89 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.90 |
290 |
1:26.97 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
279 |
1:28.03 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.63 |
274 |
1:28.60 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
248 |
1:31.52 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
238 |
1:32.77 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
204 |
1:37.71 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.69 |
198 |
1:38.66 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
184 |
1:41.20 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
160 |
1:45.99 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
377 |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
301 |
1:25.88 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
291 |
1:26.80 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
280 |
1:27.93 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
269 |
1:29.09 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
265 |
1:29.55 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
261 |
1:29.98 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
257 |
1:30.54 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
249 |
1:31.40 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
241 |
1:32.47 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
234 |
1:33.41 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.86 |
213 |
1:36.37 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
213 |
1:36.39 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
210 |
1:36.83 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.95 |
196 |
1:38.95 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.90 |
163 |
1:45.24 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 16:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 16:45:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
571 |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
406 |
2:31.13 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
523 |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.57 |
479 |
2:22.98 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
472 |
2:23.65 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.63 |
412 |
2:30.33 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
403 |
2:31.48 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
469 |
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
418 |
2:29.61 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.69 |
354 |
2:38.17 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
326 |
2:42.50 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
312 |
2:44.88 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
300 |
2:47.04 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
462 |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
335 |
2:41.00 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.90 |
210 |
3:08.15 |
+43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
197 |
3:12.08 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
373 |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
290 |
2:48.96 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
255 |
2:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.82 |
138 |
3:36.08 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.62 |
126 |
3:43.23 |
+46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 17:19:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
596 |
4:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
+0.79 |
539 |
4:50.49 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
499 |
4:58.05 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
488 |
5:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
375 |
5:27.81 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.79 |
622 |
4:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
|
545 |
4:49.35 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
506 |
4:56.55 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
469 |
5:04.28 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
415 |
5:16.92 |
+39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
402 |
5:20.15 |
+43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
363 |
5:31.25 |
+54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
355 |
5:33.70 |
+56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
237 |
6:21.83 |
+1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
575 |
4:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
521 |
4:53.84 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
501 |
4:57.72 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
495 |
4:58.73 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
488 |
5:00.26 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
453 |
5:07.78 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
434 |
5:12.20 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
420 |
5:15.56 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
394 |
5:22.44 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
303 |
5:51.76 |
+1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
300 |
5:53.19 |
+1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
546 |
4:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.50 |
467 |
5:04.64 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
416 |
5:16.67 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
415 |
5:16.86 |
+27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.52 |
406 |
5:19.20 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
389 |
5:23.87 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.60 |
362 |
5:31.76 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.85 |
359 |
5:32.68 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
355 |
5:33.77 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
352 |
5:34.64 |
+45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
310 |
5:49.36 |
+1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
251 |
6:14.64 |
+1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
409 |
5:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
359 |
5:32.56 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 17:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 17:50:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar Äldre Klass - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
552 |
9:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
529 |
9:18.79 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
496 |
9:30.78 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
418 |
10:04.46 |
+53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
538 |
9:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.35 |
508 |
9:26.60 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.70 |
442 |
9:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
313 |
11:05.39 |
+1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
471 |
9:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
426 |
10:00.43 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
404 |
10:11.09 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
325 |
10:57.05 |
+1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.89 |
323 |
10:58.52 |
+1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
267 |
11:41.49 |
+2:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.96 |
202 |
12:49.69 |
+3:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar D - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.75 |
420 |
10:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
386 |
10:20.71 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar E - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
322 |
10:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 18:25:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
628 |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.61 |
611 |
27.88 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
571 |
28.52 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.65 |
545 |
28.97 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
539 |
29.07 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
532 |
29.21 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
510 |
29.61 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
508 |
29.65 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.58 |
495 |
29.91 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
494 |
29.93 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
482 |
30.18 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
482 |
30.18 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
478 |
30.27 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
447 |
30.94 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.63 |
441 |
31.08 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
440 |
31.11 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
437 |
31.18 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
436 |
31.21 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
408 |
31.90 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
401 |
32.09 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.73 |
391 |
32.36 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stina Westerlund |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
386 |
32.49 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
377 |
32.74 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
375 |
32.80 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
363 |
33.18 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.83 |
361 |
33.23 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
351 |
33.53 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
348 |
33.62 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Forsmark |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.43 |
336 |
34.04 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
335 |
34.08 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
209 |
39.87 |
+12.24 |
|
S14 |
|
|
|
|
- |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
604 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
538 |
29.09 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
533 |
29.19 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.54 |
532 |
29.21 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
524 |
29.35 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
523 |
29.37 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
514 |
29.53 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.60 |
508 |
29.65 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
498 |
29.85 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
492 |
29.97 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
487 |
30.07 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
485 |
30.11 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.63 |
480 |
30.21 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
480 |
30.21 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
467 |
30.50 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.72 |
464 |
30.56 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
461 |
30.63 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
449 |
30.90 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
447 |
30.94 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
437 |
31.19 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
434 |
31.25 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
434 |
31.26 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
417 |
31.68 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.55 |
415 |
31.72 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
413 |
31.76 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Bodén |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
+0.80 |
411 |
31.83 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
406 |
31.95 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
397 |
32.18 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
397 |
32.19 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
394 |
32.27 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
+0.73 |
393 |
32.30 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
388 |
32.45 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
379 |
32.68 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.76 |
379 |
32.68 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
379 |
32.68 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
379 |
32.70 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
378 |
32.71 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.34 |
373 |
32.87 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
369 |
33.00 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
366 |
33.09 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
356 |
33.39 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.76 |
354 |
33.44 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.44 |
347 |
33.66 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.56 |
347 |
33.68 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.59 |
344 |
33.78 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
331 |
34.21 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.75 |
306 |
35.09 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tracey Söderberg-Gomes |
2007 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
305 |
35.16 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
297 |
35.44 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
280 |
36.16 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
269 |
36.66 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
|
245 |
37.81 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
+0.82 |
243 |
37.91 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.83 |
213 |
39.59 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.34 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.16 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Åkerberg |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
558 |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
522 |
29.38 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
485 |
30.12 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.48 |
474 |
30.34 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
473 |
30.36 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
462 |
30.61 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.60 |
457 |
30.71 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
446 |
30.98 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
440 |
31.11 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
|
440 |
31.12 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
432 |
31.29 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
427 |
31.43 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.68 |
425 |
31.47 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
422 |
31.54 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.60 |
417 |
31.67 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.77 |
415 |
31.73 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
414 |
31.74 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
405 |
31.98 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
395 |
32.24 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
393 |
32.31 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
390 |
32.39 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
388 |
32.44 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.57 |
384 |
32.56 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
378 |
32.73 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
377 |
32.76 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.41 |
375 |
32.80 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
375 |
32.81 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
373 |
32.87 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lilian Abo Shame |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
373 |
32.88 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
|
372 |
32.89 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.75 |
371 |
32.94 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
368 |
33.01 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.79 |
364 |
33.13 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alicia Körberg |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
355 |
33.40 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.85 |
348 |
33.64 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.66 |
347 |
33.66 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.73 |
334 |
34.10 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.79 |
332 |
34.16 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Kello |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.85 |
332 |
34.17 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.28 |
328 |
34.30 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
323 |
34.47 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Elsa Zetterlund |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.69 |
323 |
34.47 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
322 |
34.50 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alma Tell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
322 |
34.53 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
314 |
34.81 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.85 |
313 |
34.86 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
312 |
34.87 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
309 |
34.98 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Meja Stål |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
308 |
35.03 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
|
306 |
35.10 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
305 |
35.16 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
296 |
35.50 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
294 |
35.58 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
292 |
35.64 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
291 |
35.71 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
290 |
35.72 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
280 |
36.16 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
278 |
36.25 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
277 |
36.27 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.83 |
277 |
36.29 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Nora Bjöörn |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.52 |
273 |
36.48 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Eliz Ronnerheim |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
271 |
36.55 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
270 |
36.62 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
268 |
36.67 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
65 |
|
My Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.89 |
262 |
36.96 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
|
262 |
36.98 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Maria Avalos |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.72 |
257 |
37.22 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
254 |
37.34 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.78 |
254 |
37.34 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
237 |
38.21 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
236 |
38.28 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
225 |
38.89 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Emma Danielsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
|
170 |
42.72 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Antonopoulou |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 13:14:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
531 |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
517 |
26.04 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
505 |
26.25 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
503 |
26.28 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
491 |
26.50 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.43 |
491 |
26.50 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
474 |
26.81 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
466 |
26.97 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
452 |
27.24 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
448 |
27.32 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
437 |
27.55 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
427 |
27.76 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
421 |
27.88 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.75 |
407 |
28.21 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.70 |
406 |
28.23 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
401 |
28.34 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
399 |
28.40 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.77 |
394 |
28.52 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
388 |
28.65 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
383 |
28.79 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
368 |
29.16 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
368 |
29.16 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
255 |
32.95 |
+7.13 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
552 |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
500 |
26.33 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
479 |
26.72 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
474 |
26.81 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
467 |
26.95 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
449 |
27.29 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
417 |
27.97 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
416 |
28.01 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
408 |
28.18 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.85 |
405 |
28.25 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
397 |
28.45 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
395 |
28.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
394 |
28.50 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.55 |
394 |
28.51 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
387 |
28.67 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
386 |
28.70 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
383 |
28.78 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.72 |
375 |
28.98 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.72 |
362 |
29.32 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.49 |
358 |
29.44 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
352 |
29.59 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
350 |
29.65 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.79 |
344 |
29.83 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
343 |
29.87 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.65 |
339 |
29.98 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
330 |
30.23 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.74 |
323 |
30.47 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
315 |
30.73 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
310 |
30.89 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
301 |
31.18 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
298 |
31.28 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
295 |
31.39 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
292 |
31.49 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
265 |
32.55 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
261 |
32.69 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
259 |
32.78 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.83 |
241 |
33.56 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.88 |
225 |
34.37 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
217 |
34.79 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kat Mbele |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
204 |
35.52 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.49 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pelle Pettersson |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
421 |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
402 |
28.32 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
384 |
28.76 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.68 |
366 |
29.21 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
353 |
29.56 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
351 |
29.62 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
348 |
29.71 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
343 |
29.86 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
337 |
30.03 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.54 |
290 |
31.56 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
288 |
31.63 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
276 |
32.10 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.57 |
275 |
32.14 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
265 |
32.54 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.80 |
248 |
33.26 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
235 |
33.87 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
213 |
34.96 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
208 |
35.24 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.28 |
180 |
36.97 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Svensson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
175 |
37.33 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Charles Kidwell |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
164 |
38.13 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.65 |
156 |
38.84 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Åkerberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 13:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 13:27:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
616 |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
536 |
36.18 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
527 |
36.39 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.68 |
525 |
36.43 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
523 |
36.47 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
518 |
36.60 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.49 |
514 |
36.68 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
484 |
37.42 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.74 |
478 |
37.59 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
470 |
37.81 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.52 |
468 |
37.85 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
397 |
39.98 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
394 |
40.08 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
381 |
40.54 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
370 |
40.95 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
369 |
40.98 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
366 |
41.08 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
341 |
42.08 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
335 |
42.30 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
313 |
43.26 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.79 |
307 |
43.56 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.82 |
298 |
44.00 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.71 |
293 |
44.25 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Forsmark |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.62 |
277 |
45.07 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
270 |
45.48 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
213 |
49.19 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.94 |
176 |
52.44 |
+17.90 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:53:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
595 |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.62 |
551 |
35.85 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
546 |
35.96 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
475 |
37.67 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
456 |
38.19 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
447 |
38.44 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
447 |
38.45 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
402 |
39.81 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
396 |
40.02 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
389 |
40.27 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
388 |
40.28 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
374 |
40.78 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Judith Megyesi |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
371 |
40.91 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
357 |
41.41 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
347 |
41.83 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.84 |
346 |
41.86 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
336 |
42.25 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.66 |
332 |
42.44 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
331 |
42.47 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
324 |
42.79 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
322 |
42.88 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.52 |
311 |
43.39 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.74 |
294 |
44.18 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
293 |
44.23 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.53 |
286 |
44.61 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
277 |
45.08 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.56 |
275 |
45.16 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.74 |
273 |
45.28 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
271 |
45.42 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.55 |
253 |
46.44 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
245 |
46.96 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.59 |
232 |
47.82 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tracey Söderberg-Gomes |
2007 |
Karlskoga Simförening |
+0.81 |
226 |
48.20 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
199 |
50.31 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.85 |
128 |
58.30 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
125 |
58.78 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.56 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
+0.48 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:53:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
471 |
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.64 |
445 |
38.49 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.78 |
438 |
38.70 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
388 |
40.29 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.87 |
382 |
40.50 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
354 |
41.53 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.83 |
353 |
41.57 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.94 |
351 |
41.66 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
350 |
41.71 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Stål |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.85 |
346 |
41.86 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.57 |
339 |
42.15 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.74 |
332 |
42.45 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
331 |
42.46 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
317 |
43.09 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
316 |
43.12 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
312 |
43.32 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
305 |
43.63 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
300 |
43.87 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
293 |
44.24 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Kello |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.87 |
292 |
44.28 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alicia Körberg |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
284 |
44.72 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
281 |
44.88 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
279 |
44.97 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Zetterlund |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.77 |
276 |
45.15 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.60 |
274 |
45.22 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
273 |
45.27 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
|
270 |
45.47 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
+0.58 |
270 |
45.48 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
264 |
45.80 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
264 |
45.81 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.83 |
263 |
45.83 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
263 |
45.84 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.79 |
263 |
45.87 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
261 |
45.97 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.91 |
255 |
46.36 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lilian Abo Shame |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.75 |
246 |
46.88 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maria Avalos |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.67 |
241 |
47.21 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
239 |
47.36 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.79 |
233 |
47.74 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
232 |
47.80 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
231 |
47.85 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.81 |
222 |
48.49 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
220 |
48.66 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nora Bjöörn |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.78 |
220 |
48.69 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
217 |
48.90 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
214 |
49.10 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
210 |
49.44 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Astrid Qvarforth |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.69 |
208 |
49.61 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.77 |
199 |
50.34 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
My Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
187 |
51.36 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maya Englund |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.95 |
179 |
52.09 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.79 |
178 |
52.18 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Eliz Ronnerheim |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.86 |
169 |
53.16 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Danielsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alde Andersson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Antonopoulou |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 18:53:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 18:55:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
550 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
513 |
32.41 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
485 |
33.01 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
483 |
33.06 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
471 |
33.33 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
454 |
33.74 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
446 |
33.96 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.49 |
428 |
34.42 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
401 |
35.17 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
397 |
35.28 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
394 |
35.38 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
345 |
36.98 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.74 |
291 |
39.12 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
276 |
39.81 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.53 |
258 |
40.72 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
207 |
43.85 |
+12.19 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 19:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
623 |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
543 |
31.80 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
517 |
32.32 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
496 |
32.77 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.73 |
453 |
33.77 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
416 |
34.74 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
410 |
34.93 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
399 |
35.22 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.49 |
394 |
35.38 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.75 |
372 |
36.05 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
372 |
36.05 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
367 |
36.22 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
346 |
36.94 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
338 |
37.24 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
328 |
37.62 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
316 |
38.09 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.79 |
313 |
38.18 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.75 |
311 |
38.28 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.72 |
301 |
38.72 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
300 |
38.76 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
294 |
38.99 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
290 |
39.16 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
289 |
39.23 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
273 |
39.98 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
272 |
40.05 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.64 |
247 |
41.32 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
214 |
43.35 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
214 |
43.37 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
209 |
43.66 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
206 |
43.88 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.60 |
183 |
45.65 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.94 |
176 |
46.24 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Pelle Pettersson |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.69 |
170 |
46.82 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
160 |
47.79 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.83 |
159 |
47.86 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kat Mbele |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 19:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
362 |
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.74 |
334 |
37.39 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
325 |
37.72 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
293 |
39.03 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
287 |
39.30 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.60 |
274 |
39.94 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
269 |
40.16 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
259 |
40.70 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
254 |
40.97 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
199 |
44.38 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
198 |
44.48 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
195 |
44.74 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
182 |
45.76 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
171 |
46.71 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eden Sakelliou |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
154 |
48.41 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
148 |
48.96 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.63 |
129 |
51.26 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Svensson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
114 |
53.51 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.81 |
93 |
57.18 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.34 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charles Kidwell |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 19:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 19:05:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
580 |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
534 |
29.57 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
497 |
30.28 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
484 |
30.55 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
472 |
30.81 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
463 |
31.01 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
443 |
31.46 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.58 |
438 |
31.58 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
436 |
31.63 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.59 |
427 |
31.87 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
409 |
32.31 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
370 |
33.41 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.66 |
368 |
33.48 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
352 |
33.96 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
350 |
34.04 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
343 |
34.26 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
289 |
36.27 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
278 |
36.77 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:11:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
487 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
481 |
30.61 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
457 |
31.14 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
411 |
32.26 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.73 |
408 |
32.35 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
393 |
32.75 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
369 |
33.44 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
336 |
34.52 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
335 |
34.53 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.60 |
330 |
34.70 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.68 |
330 |
34.70 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
320 |
35.06 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
311 |
35.40 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
308 |
35.52 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.65 |
301 |
35.79 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
286 |
36.40 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
269 |
37.14 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.65 |
257 |
37.73 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
252 |
37.96 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
251 |
38.02 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
244 |
38.37 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
238 |
38.68 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
235 |
38.89 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
212 |
40.24 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
194 |
41.43 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
194 |
41.44 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.63 |
187 |
41.92 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.70 |
164 |
43.81 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
160 |
44.13 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pelle Pettersson |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:11:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.63 |
382 |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.62 |
366 |
33.53 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
362 |
33.65 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.66 |
354 |
33.90 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
342 |
34.29 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
299 |
35.87 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
278 |
36.76 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
254 |
37.87 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
251 |
38.04 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
246 |
38.27 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
245 |
38.33 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
240 |
38.59 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.36 |
234 |
38.91 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
212 |
40.25 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
200 |
41.02 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.57 |
195 |
41.33 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
183 |
42.23 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Charles Kidwell |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
167 |
43.54 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
+0.61 |
152 |
44.90 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Svensson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.87 |
147 |
45.41 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
134 |
46.90 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.95 |
132 |
47.13 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.90 |
126 |
47.87 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:11:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 12:11:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
539 |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.55 |
526 |
33.41 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
525 |
33.44 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
514 |
33.68 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
508 |
33.81 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
507 |
33.82 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
488 |
34.26 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.60 |
485 |
34.32 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
477 |
34.51 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
455 |
35.06 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
450 |
35.19 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
441 |
35.42 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
396 |
36.74 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
393 |
36.83 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
384 |
37.09 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.64 |
355 |
38.07 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
341 |
38.60 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stina Westerlund |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
339 |
38.66 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
325 |
39.23 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
322 |
39.34 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.79 |
319 |
39.45 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
522 |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.65 |
517 |
33.61 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
512 |
33.71 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
493 |
34.15 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
489 |
34.24 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.46 |
482 |
34.40 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
475 |
34.57 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
460 |
34.94 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
459 |
34.96 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
450 |
35.19 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
431 |
35.70 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.61 |
422 |
35.96 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
420 |
36.01 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
418 |
36.07 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.67 |
408 |
36.37 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.62 |
405 |
36.46 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
384 |
37.11 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
373 |
37.45 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
366 |
37.70 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
365 |
37.72 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.65 |
364 |
37.78 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.97 |
344 |
38.47 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
344 |
38.48 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
343 |
38.54 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
342 |
38.56 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
338 |
38.71 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
337 |
38.74 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ingrid Hiding |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
332 |
38.96 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.71 |
322 |
39.36 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
307 |
39.99 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.70 |
302 |
40.19 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
289 |
40.78 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
273 |
41.56 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.64 |
269 |
41.79 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.69 |
262 |
42.13 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.74 |
258 |
42.35 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tracey Söderberg-Gomes |
2007 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
221 |
44.62 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.78 |
205 |
45.73 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
Ludvika Simsällskap |
+0.59 |
182 |
47.59 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
174 |
48.29 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.82 |
114 |
55.53 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
565 |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
494 |
34.12 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.62 |
491 |
34.19 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
486 |
34.30 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.82 |
469 |
34.71 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
439 |
35.48 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
432 |
35.68 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
422 |
35.96 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.75 |
420 |
36.01 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
416 |
36.12 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.28 |
396 |
36.73 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
396 |
36.74 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
387 |
37.02 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
383 |
37.13 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
382 |
37.17 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
379 |
37.28 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
368 |
37.63 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
365 |
37.73 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.63 |
355 |
38.07 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
353 |
38.17 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
347 |
38.38 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
344 |
38.49 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
341 |
38.59 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
337 |
38.76 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
332 |
38.96 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
329 |
39.06 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.77 |
322 |
39.36 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.71 |
320 |
39.41 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
319 |
39.46 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
307 |
39.97 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.64 |
305 |
40.04 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
300 |
40.29 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
295 |
40.51 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
291 |
40.67 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
290 |
40.72 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
288 |
40.84 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.68 |
283 |
41.05 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.65 |
282 |
41.11 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
274 |
41.50 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
274 |
41.53 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
272 |
41.61 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
260 |
42.23 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
259 |
42.29 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
258 |
42.34 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.77 |
254 |
42.60 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
247 |
42.96 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
247 |
42.98 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
246 |
43.03 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
244 |
43.14 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
239 |
43.44 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
232 |
43.89 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
228 |
44.13 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.66 |
210 |
45.36 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
210 |
45.37 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
207 |
45.55 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.53 |
205 |
45.70 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.81 |
200 |
46.12 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eliz Ronnerheim |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.40 |
197 |
46.34 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
194 |
46.56 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
192 |
46.72 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Astrid Qvarforth |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.71 |
192 |
46.75 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alma Tell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.49 |
191 |
46.79 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emma Danielsson |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.74 |
183 |
47.45 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.89 |
180 |
47.74 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Lindroos |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abo Shame |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Antonopoulou |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myra Fresk Sakar |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Lindroos |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 12:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 12:33:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
556 |
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
536 |
27.41 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
521 |
27.66 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
517 |
27.73 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.56 |
512 |
27.82 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.72 |
480 |
28.43 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
454 |
28.96 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
439 |
29.28 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
418 |
29.78 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
408 |
30.02 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
400 |
30.21 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
383 |
30.64 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
376 |
30.84 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
368 |
31.05 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
361 |
31.26 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:46:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
501 |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
490 |
28.23 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
471 |
28.62 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
457 |
28.91 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
453 |
28.98 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
442 |
29.23 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
435 |
29.38 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
430 |
29.49 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.58 |
398 |
30.27 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
393 |
30.38 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
372 |
30.96 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
370 |
31.00 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
365 |
31.14 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
362 |
31.24 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
359 |
31.31 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
350 |
31.60 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
+0.76 |
340 |
31.89 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
337 |
32.00 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
331 |
32.17 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
271 |
34.40 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
256 |
35.03 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
251 |
35.30 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
250 |
35.33 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.67 |
208 |
37.58 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
206 |
37.66 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
164 |
40.63 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
164 |
40.67 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Basson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:46:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.62 |
356 |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
340 |
31.88 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
332 |
32.16 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
+0.73 |
322 |
32.47 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
285 |
33.82 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
282 |
33.95 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
278 |
34.11 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
274 |
34.26 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
227 |
36.48 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eddie Bergström |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.53 |
218 |
36.98 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
216 |
37.08 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
190 |
38.71 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
165 |
40.58 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
+0.63 |
151 |
41.76 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
139 |
42.89 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Svensson |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
103 |
47.39 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 18:46:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 18:47:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
524 |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
516 |
30.44 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
508 |
30.61 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
507 |
30.62 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.52 |
473 |
31.34 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
463 |
31.56 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
462 |
31.58 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
456 |
31.73 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.76 |
450 |
31.87 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
450 |
31.88 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.65 |
437 |
32.17 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
424 |
32.51 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
382 |
33.65 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
|
377 |
33.79 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
326 |
35.48 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
325 |
35.50 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
281 |
37.29 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 19:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
580 |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
510 |
30.57 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
486 |
31.07 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
480 |
31.20 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
477 |
31.25 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
447 |
31.93 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
431 |
32.33 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
398 |
33.21 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.60 |
395 |
33.27 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.77 |
394 |
33.32 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
369 |
34.04 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.52 |
363 |
34.24 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.60 |
351 |
34.63 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
342 |
34.91 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
342 |
34.92 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
341 |
34.95 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
338 |
35.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.75 |
335 |
35.15 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
311 |
36.04 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ayda Kayedpour |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.62 |
303 |
36.34 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hedvig Eriksson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
299 |
36.51 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
295 |
36.69 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
287 |
37.01 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
276 |
37.50 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
273 |
37.65 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
267 |
37.90 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Moa Nordström |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
265 |
38.02 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
253 |
38.61 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
250 |
38.73 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Enya Söderlund |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
237 |
39.44 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.65 |
234 |
39.63 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Sundvik |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.77 |
233 |
39.65 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.68 |
216 |
40.66 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
|
194 |
42.19 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
178 |
43.37 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
167 |
44.29 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ebba Pihl |
2006 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.83 |
73 |
58.20 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 19:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer C - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
473 |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
432 |
32.30 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.53 |
387 |
33.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
375 |
33.87 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
374 |
33.89 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
373 |
33.92 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
372 |
33.94 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Lundell |
2008 |
Sala Simsällskap |
+0.55 |
363 |
34.24 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
361 |
34.31 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
352 |
34.58 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
351 |
34.62 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.49 |
342 |
34.92 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
|
337 |
35.10 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
336 |
35.12 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
335 |
35.15 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.57 |
327 |
35.44 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
327 |
35.46 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
324 |
35.55 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
314 |
35.92 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
311 |
36.02 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
311 |
36.03 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
301 |
36.42 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.78 |
299 |
36.53 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
296 |
36.62 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
293 |
36.75 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
|
285 |
37.08 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saga Wallebring |
2008 |
Simklubben Ena |
|
280 |
37.30 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.72 |
280 |
37.31 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
277 |
37.46 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
+0.52 |
276 |
37.52 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
266 |
37.95 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
250 |
38.78 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.73 |
237 |
39.44 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
224 |
40.22 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
220 |
40.42 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.58 |
220 |
40.46 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.73 |
214 |
40.82 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elna Wilen |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.80 |
205 |
41.40 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
203 |
41.52 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
|
203 |
41.56 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
+0.82 |
200 |
41.71 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maria Avalos |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.92 |
194 |
42.14 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
163 |
44.68 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
162 |
44.78 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Moa Hallin |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
+0.97 |
160 |
44.96 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
160 |
45.00 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Astrid Qvarforth |
2009 |
Ludvika Simsällskap |
+0.92 |
155 |
45.41 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
149 |
46.03 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
145 |
46.43 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
144 |
46.60 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
128 |
48.35 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
110 |
50.90 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
106 |
51.61 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-13 19:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-13 19:03:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|