Results for Joulu-uinnit 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m vu, T11, 13, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
WR |
50.58 |
|
|
|
Sarah SJÖSTRÖM |
1993 |
SWE (SWE) |
|
11.8.2017 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.02 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.62 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.89 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.20 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.31 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:13.36 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:13.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.93 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.94 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.02 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.12 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.04 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.19 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.31 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:19.35 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:20.08 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.40 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.02 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.13 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siiri Alaluusua |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:21.74 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.21 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.53 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:22.69 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:22.71 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.43 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nea Pippola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:23.10 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.42 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.44 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:23.68 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.71 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.02 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.12 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:24.15 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:24.21 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.36 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.59 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.25 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jade Lehmusto |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.43 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.62 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:25.72 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.70 |
(-10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:25.72 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.74 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:25.89 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.05 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.06 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:26.42 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.63 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:26.73 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maisa Törnström |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:27.21 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.05 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:27.39 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:28.53 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Miisa Pärssinen |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:28.74 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:29.07 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.96 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:29.34 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:29.87 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:29.89 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.58 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:31.37 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Erin Kuukasjärvi |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.49 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:31.58 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.92 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:31.97 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:32.58 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Iida Berg |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:32.83 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.12 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Oosa Mäkipää |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:33.57 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.41 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:35.85 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:36.33 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.71 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Helmi Vuorela |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:37.31 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:37.72 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.46 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:37.77 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:37.84 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:38.41 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:39.62 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.91 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:39.82 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Matilda Toivonen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:42.38 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.82 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:43.38 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.82 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Pihla Halava |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:43.46 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.53 |
(-18.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:45.62 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:46.31 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Linnea Niemi |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:48.19 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:53.58 |
+43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:54.29 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Ella Suna |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:06.16 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.78 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:08.63 |
+58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:14.76 |
+1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Emilia Lehtinen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:30.76 |
+1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Murumäe |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m vu, T11, 13, N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
WR |
50.58 |
|
|
|
Sarah SJÖSTRÖM |
1993 |
SWE (SWE) |
|
11.8.2017 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:03.97 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.29 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:05.04 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.71 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.61 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.13 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.62 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.70 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:07.16 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.40 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.44 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sagdiana Rakhimova |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.71 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:08.90 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:09.10 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:09.28 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:09.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.09 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.10 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.13 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siiri Simula |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:11.19 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.36 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.70 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:12.09 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:12.18 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:12.22 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Pulkkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:13.07 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:13.16 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Celina Bäckström |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:13.30 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:13.44 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Erika Lilja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.83 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:14.02 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.11 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Ailanen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:14.66 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.80 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.48 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.88 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.91 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:15.41 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:15.70 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.16 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:16.51 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:16.51 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nea Nirhamo |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:17.34 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.10 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.51 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.68 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.96 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:19.06 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:19.15 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.38 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilia Taipalus |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:19.19 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.34 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.35 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:21.56 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.72 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.91 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.01 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.37 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.60 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.23 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sissi Viitasaari |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.43 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.58 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.63 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.47 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.11 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.28 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:25.71 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.35 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.60 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Aida Väliaho |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:27.66 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.14 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.86 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.82 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:29.12 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
1:30.34 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Heta Valli |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.91 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.12 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:35.50 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.47 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:36.53 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:39.36 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:39.41 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:52.49 |
+49.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.51 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m vu, T11, 13, N 14-99 vuotiaat - Final |
|
|
WR |
50.58 |
|
|
|
Sarah SJÖSTRÖM |
1993 |
SWE (SWE) |
|
11.8.2017 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.49 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.88 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Laitinen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:00.12 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Heine |
2002 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:01.87 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.58 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.82 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:03.90 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:03.92 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:03.97 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:03.98 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.03 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.24 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.49 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.71 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.36 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.62 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.70 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Lehtinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.98 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:07.16 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Vilska |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:07.24 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Majuri |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.26 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:07.37 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:07.62 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:07.64 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:08.27 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.30 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:08.32 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.40 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.44 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sagdiana Rakhimova |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.71 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:09.10 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.09 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:10.13 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:10.15 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:10.65 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:10.78 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Siiri Simula |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:11.19 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.36 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:11.79 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:12.09 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:12.65 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:12.99 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:13.16 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Celina Bäckström |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:13.30 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:13.51 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Erika Lilja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.83 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maisa Savisto |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.05 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.11 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.81 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.88 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.91 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kiti Nurmi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
1:15.28 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Veera Helkkala |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:15.74 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emmi Lindholm |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.83 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.16 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Minni-Maria Vesma |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:16.59 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:17.31 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Nea Nirhamo |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:17.34 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.10 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.51 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.68 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:19.06 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:19.15 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.38 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Emilia Taipalus |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:19.19 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:19.81 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
|
|
1:21.25 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.34 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:21.56 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.01 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Sissi Viitasaari |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.43 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.58 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.11 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.28 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Pinja Savioja |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:25.33 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.60 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Yasemin Yilmaz |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:26.84 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.86 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.82 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.76 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
1:30.34 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:39.41 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenny Ek |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 10.24.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m vu, P12, 14, M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.29 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Salonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.26 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.45 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:09.12 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.40 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:11.40 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.90 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:12.11 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.21 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:12.86 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:13.46 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.78 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.11 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:14.53 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:14.99 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.58 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:16.64 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:16.65 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.65 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:17.78 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:17.90 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:17.99 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.46 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.78 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.11 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:20.13 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.47 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.82 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.88 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.98 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.15 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:23.24 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.43 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julius Lehtojärvi |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:23.46 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.87 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anto Loukine |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:23.93 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.14 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.07 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.20 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aukusti Lempiäinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:25.60 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.34 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Veikka Suvitie |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:25.74 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.89 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.58 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.77 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:27.21 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.92 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mikael Hammarberg |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:27.54 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.15 |
(-18.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.76 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:27.85 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.55 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:28.55 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.42 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:28.56 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:29.34 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:29.52 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.39 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:30.94 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.46 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:32.05 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:32.51 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.34 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ola Sipilä |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:32.89 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Kristian Isotalo |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:33.81 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.58 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:34.17 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:35.47 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.52 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:36.05 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.73 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:36.68 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.43 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:36.97 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.62 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Nikolai Klevtsov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:37.67 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:37.72 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:38.38 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.73 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:38.42 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:39.13 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.35 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Eemeli Saarni |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:43.35 |
+39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Veeti Kujala |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:44.35 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.37 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:45.12 |
+41.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Kirill Gorokhov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:00.63 |
+57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Thomas Kortelainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:00.93 |
+57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Algot Sundblom |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m vu, P12, 14, M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:00.16 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:01.76 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:02.10 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:03.00 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.27 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:04.31 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.55 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:04.57 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.58 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.85 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:05.16 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.00 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.33 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.75 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.79 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.90 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Lehtinen |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:07.67 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:07.78 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:07.83 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:07.93 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:08.17 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.35 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:08.74 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jesper Isotalo |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.79 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:08.94 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:08.97 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:09.01 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.26 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:09.28 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.75 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.11 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.29 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kaarlo Pärssinen |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:10.69 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.08 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.36 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.62 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.75 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:12.02 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:12.48 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.68 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.85 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.52 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.66 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.42 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:16.69 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:17.14 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.89 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.62 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:18.81 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ivan Vasilev |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:19.05 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.36 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.51 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:24.18 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.56 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Eemeli Eloranta |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.95 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:27.69 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:27.76 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:27.93 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m vu, P12, 14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.75 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
56.14 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.59 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
57.55 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
|
57.55 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.53 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
57.59 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.28 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
57.87 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.89 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Korotykhin |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.23 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
58.26 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
58.60 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.79 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilho Verronen |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
58.87 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
59.04 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.60 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.71 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:00.14 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:00.56 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
1:00.92 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:00.96 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:01.49 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Leppähaara |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:01.62 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:01.91 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.55 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leevi Jalava |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:04.85 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:05.46 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:05.94 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.55 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eelis Juuti |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:07.75 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Niklas Silfver |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.84 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.63 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:13.40 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:15.22 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 12.11.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m su, Masters N 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
WR |
55.03 |
|
|
Katinka HOSSZU |
1989 |
HUN (HUN) |
|
4.12.2014 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raakel Luoto |
1975 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 10.51.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m su, Masters M 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaakko Heimo |
1968 |
Speedo Masters Finland |
|
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:18.05 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 10.57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 10.57.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m ru, T13, N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.01 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:03.30 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:07.29 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:08.77 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.95 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:10.22 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.03 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:10.89 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:11.35 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:13.59 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.75 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:15.83 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.52 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nea Nirhamo |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:19.75 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.81 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:19.75 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.26 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:21.79 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.71 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:25.00 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:26.44 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:30.78 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:30.90 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.68 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
3:31.28 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:31.49 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.45 |
(-15.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:35.93 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.45 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:36.37 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:40.76 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.01 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:40.77 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:45.06 |
+44.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.20 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:46.14 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:47.37 |
+47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:49.45 |
+49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:50.09 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:50.15 |
+50.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.28 |
(-15.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:51.27 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:54.18 |
+54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
4:06.29 |
+1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
4:06.38 |
+1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:12.58 |
+1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
4:16.84 |
+1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m ru, T13, N 14-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
3:01.12 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.77 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:02.47 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.51 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:03.45 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.07 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:08.48 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.91 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
3:20.52 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Jääskeläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
3:26.35 |
+52.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.35 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maisa Savisto |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
3:33.34 |
+59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:38.35 |
+1:04.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.19 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:38.47 |
+1:04.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.72 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 13.11.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m ru, P14, M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:55.29 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.69 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:58.15 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:05.36 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.08 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:07.98 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:08.24 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.05 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:11.85 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.27 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Lehtinen |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:13.12 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:23.31 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:31.95 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.99 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:34.56 |
+46.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.96 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:44.39 |
+56.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.97 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:44.56 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:47.12 |
+58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:49.73 |
+1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:50.79 |
+1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:54.26 |
+1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:56.02 |
+1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m ru, P14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.52 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:54.25 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
3:03.09 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.87 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:04.10 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.90 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 11.40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 11.43.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m ru, T9, 11, N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.19 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
50.07 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.45 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
52.55 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(-9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
53.63 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henni Pyy |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
54.98 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.97 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
55.26 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
57.65 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.66 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eerika Lehtinen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:00.93 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Liljebäck |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:01.73 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:01.88 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Niemi |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.38 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.00 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Jokela |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:04.36 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:06.04 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.07 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:07.62 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Mäkitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:17.10 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:22.90 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hertta Husari |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:27.93 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m ru, T9, 11, N 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
40.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.63 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
43.71 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
44.05 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
44.88 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
45.58 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.95 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
46.17 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
46.67 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.46 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
47.43 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.57 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
47.97 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
48.03 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
48.07 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
48.38 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.71 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
48.79 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
49.17 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.26 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
49.58 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jade Lehmusto |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.64 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
49.83 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.33 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.59 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.81 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nea Pippola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.95 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
51.19 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
51.47 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
51.71 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oosa Mäkipää |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.05 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.97 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
53.11 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
53.20 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
53.54 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
53.67 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
54.09 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Miisa Pärssinen |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
54.54 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.60 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pihla Halava |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
54.68 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erin Kuukasjärvi |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
55.08 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.56 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
55.23 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
55.81 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Inka Iida Maria Isoviita |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
56.09 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maisa Törnström |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
56.21 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
56.66 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sani Kärkkäinen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
56.84 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
57.64 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
58.32 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.69 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iida Berg |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.77 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
59.01 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.83 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
59.35 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
59.47 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:00.56 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.75 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Helmi Vuorela |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:01.44 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.42 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:04.59 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.50 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:05.52 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ella Suna |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:15.65 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lehtinen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
- |
|
Matilda Toivonen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Repokorpi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m ru, T9, 11, N 12-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
35.58 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
35.73 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
35.73 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
36.46 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
36.66 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
36.67 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
36.83 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
38.15 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
38.63 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erica Tomperi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
38.71 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
38.83 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
38.99 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
39.11 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
39.16 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
39.18 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Olli |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
39.53 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
40.92 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roosa Lahti |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.96 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
42.01 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
42.15 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
42.24 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sagdiana Rakhimova |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.41 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
42.76 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
44.03 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
44.50 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
44.78 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emmi Lindholm |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
44.90 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
45.02 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
45.12 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
45.20 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kiira Rasilahti |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
45.25 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.54 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Ailanen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
45.86 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Siiri Mäkelä |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
45.90 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Celina Bäckström |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
46.11 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
46.45 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.45 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
46.46 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jenna Myllyntausta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
46.55 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
47.39 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
47.42 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
47.47 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
47.65 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
47.71 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erika Lilja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
48.03 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emilia Taipalus |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
48.17 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
48.34 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
48.42 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
48.80 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.57 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
49.24 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.51 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
49.33 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.90 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
49.65 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.96 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.00 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
50.38 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(-12.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Aida Väliaho |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
51.88 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
52.60 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.11 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
54.39 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
55.59 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:02.42 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:03.93 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 12.16.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m ru, P10, 12, M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
49.16 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
52.51 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.89 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.11 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
54.63 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.22 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
55.31 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.55 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ola Sipilä |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.59 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
59.33 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
59.83 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justus Nieminen |
2013 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:02.33 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thomas Kortelainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:03.14 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:04.12 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Isotalo |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:17.91 |
+36.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Veeti Kujala |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m ru, P10, 12, M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
43.43 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.37 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
43.56 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.66 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
45.74 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.92 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
46.59 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
47.10 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.26 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
47.17 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
47.36 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
47.37 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
47.96 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
48.00 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.65 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
48.76 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Lehtojärvi |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
49.13 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
49.35 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
50.19 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.79 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.19 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
51.51 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
51.67 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.96 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.39 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
52.44 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
52.65 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
52.66 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aukusti Lempiäinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.67 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
52.72 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
53.37 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.65 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
53.51 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
53.97 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.15 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Juho Köntti |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
54.15 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
54.44 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
55.52 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
55.92 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
55.95 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.24 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
57.36 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.57 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
59.16 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.54 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Verneri Skog |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
59.57 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:00.95 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mikael Hammarberg |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:01.02 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kirill Gorokhov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:01.25 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Eemeli Saarni |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.33 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:05.77 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Klevtsov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Algot Sundblom |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m ru, P10, 12, M 13-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
32.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Verronen |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
32.79 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
32.99 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
33.82 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.88 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
34.57 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
34.70 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
35.06 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Leppähaara |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
35.10 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.21 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
35.24 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
35.55 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Rekola |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.72 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
36.26 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.96 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tero Nordström |
1968 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
37.26 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
38.01 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilho Okkonen |
2006 |
Rauman Uimaseura |
|
|
38.35 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
38.59 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alex Lehtola |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
38.78 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
38.86 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
39.15 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Antti Wihanto |
1962 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.08 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
40.30 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.64 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.66 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
40.69 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.72 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
40.96 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.92 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Finn Taylor |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
41.31 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
41.98 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
42.75 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
43.01 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.41 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
44.11 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.25 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.42 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
46.13 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
47.02 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
47.11 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
47.49 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.13 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
47.84 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
48.07 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
48.86 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.53 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.71 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
52.55 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.22 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Eemeli Eloranta |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
52.94 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Eero Oksanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 12.47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 12.48.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m pu, T11, 13, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.53 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:29.05 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:33.32 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.93 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.23 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.97 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.73 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.38 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:42.32 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.16 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.36 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:49.52 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:55.91 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.64 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:57.47 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m pu, T11, 13, N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.42 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.13 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:16.76 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:17.18 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:17.72 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:19.23 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:19.35 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.01 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.42 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:24.45 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Simula |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:24.49 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.79 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.95 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:30.48 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.16 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nea Nirhamo |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:31.72 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.20 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:34.51 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.21 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:35.90 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.70 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:38.24 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.68 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Pulkkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:38.76 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:39.54 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.13 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:41.88 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:44.96 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m pu, T11, 13, N 14-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Laitinen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.50 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:11.37 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:13.02 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:13.24 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.51 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:16.07 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Heine |
2002 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:16.65 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenny Ek |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.79 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:16.79 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.55 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.93 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Kiiveri |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.72 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.18 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.40 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Lehtinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.51 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:21.56 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saana Keskinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.76 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.91 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.45 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.32 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Yasemin Yilmaz |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:46.90 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.12 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Vilska |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 13.07.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m pu, P12, 14, M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Salonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:24.20 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:25.12 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:25.92 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:26.85 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:31.05 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.99 |
(-23.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:42.18 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.58 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:46.80 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:48.77 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(-26.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:28.61 |
+1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:32.36 |
+1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m pu, P12, 14, M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.31 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:17.44 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:18.68 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.99 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:19.45 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
1:19.49 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaarlo Pärssinen |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:20.46 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.81 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.83 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.48 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:25.85 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.82 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:30.89 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.07 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
- |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m pu, P12, 14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.34 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.37 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:03.52 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.28 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:05.93 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
1:05.93 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.14 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:10.22 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:11.24 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:12.16 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:13.86 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(+9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:14.24 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilho Okkonen |
2006 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:14.73 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:17.53 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.65 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.61 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:29.71 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Finn Taylor |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:30.08 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:32.67 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:37.43 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 13.24.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m vu, Masters M 25-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaakko Heimo |
1968 |
Speedo Masters Finland |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
28.36 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tero Nordström |
1968 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
28.79 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Wihanto |
1962 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.41 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taito Nurmi |
1961 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
32.36 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 13.28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 13.28.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m su, T9, 11, N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
45.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.09 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
46.01 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
48.92 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.69 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siyuan Vivian Lu |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.47 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.85 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
51.38 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.17 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Kulmala |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
54.70 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.92 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerika Lehtinen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
58.25 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
58.90 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:00.42 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:00.67 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.62 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hertta Husari |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:00.82 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Jokela |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:00.90 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:03.68 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:11.75 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kia Iivarinen |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:17.46 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Anni Mäkitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Mia Murumäe |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 14.48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m su, T9, 11, N 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
35.76 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.80 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
39.09 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
40.07 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.15 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
40.95 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
41.07 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.59 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
41.75 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
41.87 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
42.02 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.18 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
43.32 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
43.38 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.53 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
43.92 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
44.35 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
44.75 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
44.83 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
44.88 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
45.12 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.21 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.21 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nea Pippola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.43 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri Alaluusua |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
45.48 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
46.22 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
46.41 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iida Berg |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
46.76 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
46.94 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oosa Mäkipää |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
47.03 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maisa Törnström |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
47.23 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
47.65 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
47.85 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
48.27 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
49.06 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
49.14 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.05 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.38 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
50.06 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.40 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.30 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.63 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.06 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
50.65 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
51.89 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Helmi Vuorela |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
52.63 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
53.05 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sonja Bilbao |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
54.34 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sani Kärkkäinen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
54.82 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
54.99 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
57.43 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
59.72 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ella Suna |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Heidi Heikkilä |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Repokorpi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 14.48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m su, T9, 11, N 12-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
33.42 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
33.75 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
33.79 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
34.33 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
34.33 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
34.35 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
34.40 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.45 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
34.55 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
35.48 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
35.57 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
35.73 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
35.73 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.89 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.26 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
36.67 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
36.73 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
36.79 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
37.03 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Majuri |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
37.07 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
37.46 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
37.57 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
37.66 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Jääskeläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
37.91 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
37.92 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
38.10 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.29 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
38.37 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
38.40 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
38.48 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
39.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
40.07 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
40.41 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
40.59 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
40.85 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
40.95 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
41.55 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
41.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
41.90 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
41.92 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Minni-Maria Vesma |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.08 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
42.41 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Veera Helkkala |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.64 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
42.68 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
42.82 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.35 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
43.46 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
43.55 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emmi Lindholm |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
43.75 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
43.90 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
44.04 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
44.08 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
44.08 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.26 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emilia Taipalus |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
44.24 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
44.26 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
44.67 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.03 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Pinja Savioja |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
45.17 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.30 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
46.39 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
46.42 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
47.19 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.25 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Aida Väliaho |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
48.72 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
49.03 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.44 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
59.97 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Mai Lehikoinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michelle Virta |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 14.48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 14.48.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m su, P10, 12, M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
43.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
46.22 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
46.69 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.52 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
46.78 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Kujala |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
48.51 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
48.54 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
48.73 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jackson Erfe |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
49.56 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
51.73 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
52.41 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.39 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Isotalo |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.07 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
53.59 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
54.51 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
56.35 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toivo Lumiainen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
58.85 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
59.92 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thomas Kortelainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.40 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Eetu Vuohijoki |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Nooa Ansamaa |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 15.12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m su, P10, 12, M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Salonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
34.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
37.85 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
38.48 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
39.48 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anto Loukine |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
41.18 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.62 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
42.29 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
42.45 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
42.59 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
43.12 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikka Suvitie |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
43.40 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
44.14 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
44.23 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
44.30 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
44.99 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
46.75 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
46.77 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
47.73 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikael Hammarberg |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
50.64 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
51.58 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.32 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
51.69 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.15 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
51.71 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.81 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.79 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juho Köntti |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
53.70 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
56.67 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:03.79 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.70 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eemeli Saarni |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:05.53 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Julius Lehtojärvi |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 15.12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m su, P10, 12, M 13-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
30.47 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
30.64 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.86 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
31.29 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
31.54 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
31.86 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
32.54 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
32.65 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Okkonen |
2006 |
Rauman Uimaseura |
|
|
32.95 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
33.03 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Jalava |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
33.69 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.72 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
34.12 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
34.53 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
34.60 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
34.73 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
34.77 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
35.08 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.51 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
35.93 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
36.19 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
36.59 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
37.18 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aamos Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
37.55 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
37.96 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.25 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
39.20 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
39.31 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
39.33 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
39.34 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
40.44 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.55 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.91 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ivan Vasilev |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.08 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
43.08 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
46.78 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
47.73 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Eero Oksanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 15.12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 15.12.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m ru, N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Tomperi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.45 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.57 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.06 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:25.16 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:25.35 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.18 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Olli |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:26.15 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.45 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:27.31 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:27.40 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:27.64 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:27.66 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Ailanen |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:28.18 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.19 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.74 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Roosa Lahti |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:29.59 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:31.29 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:31.74 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:32.66 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Kiiveri |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:32.78 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.49 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:34.13 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.13 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:36.27 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:37.74 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:38.22 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.17 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:38.25 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:38.63 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:38.89 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:39.13 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.37 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:39.48 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.69 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:39.52 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.29 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Ailanen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:40.12 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.80 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siiri Mäkelä |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:40.13 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:40.57 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.78 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:40.85 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.24 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:41.37 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:41.85 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.00 |
(-12.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:41.95 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:42.59 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.12 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:42.63 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:43.08 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.61 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:43.30 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.47 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:43.39 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.29 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:43.78 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:43.86 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.13 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:43.99 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.60 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:45.06 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.46 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:45.28 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.81 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:45.83 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:46.20 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.66 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.26 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.85 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.86 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.91 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.24 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:47.61 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.89 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:47.97 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:48.05 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.63 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:48.91 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.09 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:49.11 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.49 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:49.15 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:49.80 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.40 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:49.81 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.81 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:50.85 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.42 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:50.90 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.55 |
(-14.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:51.04 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:51.45 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.02 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:51.52 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.15 |
(-13.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:52.37 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.75 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:53.10 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.93 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:53.27 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.39 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:54.21 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.66 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:55.96 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:56.51 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.27 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:00.01 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.57 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
2:00.57 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.63 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
2:00.84 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.32 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:02.86 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:03.16 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:04.29 |
+40.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.55 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:04.97 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.45 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:07.29 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.67 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Vilma Rehtonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:20.85 |
+57.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.99 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:28.29 |
+1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Heta Valli |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Mai Lehikoinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 15.42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 16.03.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m ru, M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Verronen |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:12.77 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:14.57 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.58 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.53 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Korotykhin |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:16.61 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.79 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:22.00 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:22.17 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.84 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.35 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:26.39 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.52 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:26.59 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.80 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.47 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alex Lehtola |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.65 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:28.55 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.60 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:30.09 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:30.23 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:30.24 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.65 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:30.98 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.17 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eelis Juuti |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.45 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:32.22 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:33.02 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.70 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:34.63 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:35.01 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:38.46 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.40 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:38.48 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.12 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:39.53 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:40.29 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.61 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:41.29 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:42.12 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.96 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:43.42 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.29 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:44.07 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:44.21 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.92 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:44.31 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.82 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:44.55 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:44.94 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.50 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:45.74 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.28 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.59 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.07 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:46.74 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:48.42 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.09 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:48.78 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:55.30 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:55.68 |
+43.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.27 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:55.78 |
+43.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.65 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:56.34 |
+44.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.81 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:56.66 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.40 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:57.37 |
+45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:59.23 |
+47.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.50 |
(-17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:59.35 |
+47.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.52 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
2:01.21 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
75m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Nikke Laine |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
75m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 16.05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 16.31.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m sku, T13, N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.62 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:37.99 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.60 |
(-13.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
5:38.33 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.18 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:38.47 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.69 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:39.48 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:50.48 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:52.00 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.14 |
(+9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:52.00 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.56 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
5:52.23 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
6:00.78 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.24 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
6:21.72 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
6:22.66 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
6:23.56 |
+53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
6:29.89 |
+59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
6:32.80 |
+1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
6:37.87 |
+1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
6:40.92 |
+1:10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:58.01 |
(-17.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
6:46.83 |
+1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
7:00.75 |
+1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 16.34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m sku, T13, N 14-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.20 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
6:05.36 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
6:49.28 |
+1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
7:41.51 |
+2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 16.34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 16.35.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m sku, P14, M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
5:35.24 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.72 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:40.71 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.79 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:52.20 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
5:54.67 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
6:07.34 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
6:16.99 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
6:17.68 |
+43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
6:23.45 |
+49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 16.58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m sku, P14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kuusisto |
1999 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
4:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:11.10 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:48.17 |
+1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
5:54.09 |
+1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 16.58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 17.00.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m vu, T9, 11, N 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
43.14 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
48.82 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.32 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
50.25 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.71 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vainionpää |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
50.80 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elviira Alanko |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
51.40 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Kulmala |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
51.47 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.22 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
52.38 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
52.79 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Jokela |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
53.90 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Liljebäck |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
54.49 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
55.92 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hertta Husari |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:20.03 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.80 |
(+20.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kia Iivarinen |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:24.64 |
+43.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Mäkitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m vu, T9, 11, N 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
31.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.53 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.09 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.75 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
34.81 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.44 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
36.34 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
36.67 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
37.27 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
38.48 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.80 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
39.06 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
39.35 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
39.38 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
40.16 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.35 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Kuukasjärvi |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
40.88 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
41.05 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
41.74 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.76 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
42.13 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
43.11 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.85 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
43.84 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maija Sunnarborg |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
44.07 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.56 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helmi Vuorela |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
44.16 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
44.47 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
45.50 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.54 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
45.82 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sonja Bilbao |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
47.13 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
47.42 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.25 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
49.06 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
49.38 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.15 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilma Rehtonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.09 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olga Hätönen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
51.91 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Heidi Heikkilä |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
52.59 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milla Halmekoski |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
53.11 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.55 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilia Lehtinen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:09.42 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inka Iida Maria Isoviita |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m vu, T9, 11, N 12-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
28.14 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.59 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
28.60 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Tall |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
28.96 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
29.33 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
29.50 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
29.59 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
29.72 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.06 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.19 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.50 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Majuri |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
30.53 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.59 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.84 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.87 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.93 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
30.93 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
30.95 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
30.95 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
30.99 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
31.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
31.13 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
31.16 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
31.31 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
31.39 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
31.44 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
31.79 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
31.92 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
32.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.14 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
32.31 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saana Keskinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
32.34 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
32.40 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Peppi Pulkkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
32.49 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
32.51 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Viivi Kiiveri |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.60 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
32.72 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
32.81 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aino Jääskeläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
32.83 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Celina Bäckström |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
32.84 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Erika Lilja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
33.13 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maisa Savisto |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
33.17 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.17 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Veera Olli |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.26 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
33.32 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.50 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Elsa Ailanen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
33.52 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
33.64 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
33.76 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.92 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Veera Helkkala |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
34.14 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
34.51 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kiira Rasilahti |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
35.09 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
35.28 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Minni-Maria Vesma |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
35.42 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Venla Rauta |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.75 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.13 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Jenna Myllyntausta |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
36.32 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
|
|
36.38 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
36.47 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emilia Taipalus |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
36.75 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
36.81 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
36.93 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.96 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Siiri Mäkelä |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
37.00 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Noora Riionheimo |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
37.09 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
37.14 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
37.29 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Pinja Savioja |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
37.95 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
38.30 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
38.61 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.73 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
39.77 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
40.69 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Heta Valli |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
42.10 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
42.46 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Erica Kulmala |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
47.95 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Laaksonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 17.16.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m vu, P10, 12, M 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Ansamaa |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
35.27 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.01 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
41.61 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
42.41 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
44.18 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Yicheng August Li |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
46.45 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.38 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
46.65 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jackson Erfe |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
46.71 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.37 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
48.11 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
48.31 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toivo Lumiainen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
48.68 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niilo Arnell |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.26 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksi Pesonen |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
51.79 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Vuohijoki |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:02.89 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m vu, P10, 12, M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
29.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
32.21 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
32.65 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
33.59 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anto Loukine |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
35.00 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
36.41 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.51 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
36.61 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aukusti Lempiäinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
36.90 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
37.90 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Komi |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.36 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
39.42 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veikka Suvitie |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
39.45 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
39.63 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
39.80 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
40.04 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
40.50 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
40.92 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
41.29 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
41.32 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
41.64 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eemil Piitari |
2010 |
Uinti-Vakka |
|
|
42.53 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.70 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
48.11 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
51.61 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kirill Gorokhov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.34 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Klevtsov |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Verneri Skog |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Algot Sundblom |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m vu, P10, 12, M 13-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
|
25.54 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
25.61 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
25.93 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
26.24 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilho Verronen |
2004 |
Swimming Team Rauma |
|
|
26.64 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
26.68 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
27.14 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
27.78 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
27.79 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
27.86 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
27.87 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
27.91 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
27.98 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Rekola |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
27.98 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
28.14 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
28.18 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
28.66 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
28.88 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
28.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alex Lehtola |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
29.00 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
29.05 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
29.61 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
29.82 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aamos Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.07 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
30.21 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
30.50 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
30.54 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julius Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.73 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eelis Juuti |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.84 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
31.22 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Niklas Silfver |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
31.36 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
31.84 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
31.85 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.90 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Finn Taylor |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
31.95 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
32.52 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
32.72 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
33.08 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ivan Vasilev |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
33.59 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
34.29 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
34.84 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
34.92 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
35.51 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
37.78 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.06 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
39.40 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Eero Oksanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
39.71 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 17.34.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m vu, T11, 13, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.38 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:32.62 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.71 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:36.67 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.81 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:38.47 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.02 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:38.77 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.70 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
2:39.96 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.22 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:40.76 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.53 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:43.51 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.54 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:45.34 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.96 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:46.01 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:52.42 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.94 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:53.05 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.36 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:55.41 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.97 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
2:58.76 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.48 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Alaluusua |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:58.78 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.68 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:59.54 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.06 |
(-19.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:59.72 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.36 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:01.68 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.66 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:02.10 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.26 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:04.64 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:06.97 |
+37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nea Pippola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:08.83 |
+39.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.86 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:09.43 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.80 |
(+44.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaisli Ruha |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:10.25 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.07 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:11.12 |
+41.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.06 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:11.32 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
3:11.53 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:11.78 |
+42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
3:14.95 |
+45.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.63 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maisa Törnström |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:16.28 |
+46.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.05 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:17.25 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.37 |
(-24.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:19.88 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oosa Mäkipää |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:20.42 |
+50.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.52 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:20.59 |
+50.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.49 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:20.87 |
+51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:21.52 |
+51.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.19 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:24.37 |
+54.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.19 |
(-12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Iida Berg |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:25.70 |
+55.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.71 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
3:36.18 |
+1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:59.66 |
+1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:12.44 |
+1:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vilma Rehtonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:25.39 |
+1:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:47.41 |
+2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m vu, T11, 13, N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.01 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:22.37 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.83 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:31.55 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:41.76 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.39 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erika Lilja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:44.87 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
2:46.00 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.24 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:50.23 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.64 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:50.39 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.12 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:58.14 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.04 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:58.38 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.33 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:04.54 |
+48.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.10 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sissi Viitasaari |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:10.79 |
+54.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.24 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:12.92 |
+56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
3:13.02 |
+57.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.18 |
(-14.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
3:13.89 |
+57.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.03 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:24.28 |
+1:08.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.28 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:30.08 |
+1:14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.72 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Lehikoinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m vu, T11, 13, N 14-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.48 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:17.90 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.50 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:22.22 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.10 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:23.94 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.45 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:25.20 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.13 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
2:27.97 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:30.99 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Mäenpää |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:44.93 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.28 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Vilska |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michelle Virta |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 18.18.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m vu, P12, 14, M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.48 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:36.39 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.71 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:37.37 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.43 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:37.97 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
2:46.29 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.03 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:47.05 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:48.20 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.08 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:49.57 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.27 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:50.20 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.20 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:58.31 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.37 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:58.96 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.46 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:59.17 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.77 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:01.92 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.38 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:04.27 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.62 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Lehtojärvi |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:05.41 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.04 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:12.62 |
+38.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.78 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:15.00 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.48 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:15.06 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.33 |
(-14.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:15.46 |
+41.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.65 |
(-25.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:16.65 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.85 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
3:18.28 |
+44.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.93 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:19.13 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.11 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:21.37 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.90 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:21.56 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.71 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
3:26.90 |
+52.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.92 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:27.79 |
+53.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.47 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
3:37.51 |
+1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nooa Ansamaa |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m vu, P12, 14, M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.41 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:16.97 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.66 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
2:17.28 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.64 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:17.64 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.25 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:27.21 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.73 |
(-29.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:28.74 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.50 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
2:28.88 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:32.05 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.17 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:33.76 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.85 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:33.76 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.91 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:34.92 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:35.84 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.18 |
(-14.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:35.89 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.12 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:36.21 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.10 |
(-10.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:36.84 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.08 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Lehtinen |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:37.85 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.95 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:39.80 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.89 |
(-27.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
2:48.97 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:51.06 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Valkeeniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
3:01.10 |
+44.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.96 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:04.10 |
+47.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.74 |
(-12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
3:17.01 |
+1:00.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.68 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m vu, P12, 14, M 15-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.86 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:02.17 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.97 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:11.82 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 18.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 18.46.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 400m vu, N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Tall |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
4:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.49 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
4:55.55 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.30 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
4:59.55 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.67 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sagdiana Rakhimova |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:00.60 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.30 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
5:12.65 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.43 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
5:12.66 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.41 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:16.60 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.61 |
(-22.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
5:21.73 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.05 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:26.20 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.34 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
5:35.03 |
+48.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.89 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
|
5:38.45 |
+51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
5:45.81 |
+59.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.71 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
5:46.62 |
+1:00.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.80 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
5:56.47 |
+1:09.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.04 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
5:56.51 |
+1:09.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.20 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
5:59.17 |
+1:12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.53 |
(-19.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
6:03.99 |
+1:17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
6:13.87 |
+1:27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.21 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
6:14.14 |
+1:27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:26.78 |
(-12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
6:18.48 |
+1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
6:21.11 |
+1:34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:15.14 |
(-54.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
6:41.21 |
+1:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
6:53.13 |
+2:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
7:21.41 |
+2:34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:15.83 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 19.12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 19.14.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 400m vu, M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kuusisto |
1999 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
4:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
4:54.53 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.52 |
(+16.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:02.18 |
+50.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.08 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Isotalo |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
5:09.10 |
+56.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.06 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
René-Peter Vuorio |
2006 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
5:15.44 |
+1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
5:29.98 |
+1:17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.55 |
(-30.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
5:36.52 |
+1:24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.99 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:41.07 |
+1:28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.57 |
(-13.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
5:43.41 |
+1:31.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.37 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
5:43.43 |
+1:31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.84 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
5:45.94 |
+1:33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.54 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
5:50.63 |
+1:38.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.80 |
(-16.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
6:02.04 |
+1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
6:03.24 |
+1:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
6:07.15 |
+1:55.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.49 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
6:25.95 |
+2:13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:47.66 |
(-21.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
6:35.53 |
+2:23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:20.53 |
(-45.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 19.35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 19.35.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|