Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:36.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.57 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.68 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:59.65 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.61 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
2:00.26 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.75 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:02.54 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:45.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:48.96 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:49.18 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.90 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:53.23 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:53.67 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:58.26 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.61 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:01.58 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:06.78 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.57 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.89 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.03 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:33.82 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.85 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:34.46 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.96 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:35.23 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:37.02 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.16 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.30 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.03 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:37.85 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.74 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.74 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.35 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:41.13 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.73 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.82 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.11 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.01 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.15 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:47.74 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.68 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:48.24 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.03 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:48.86 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:50.68 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.92 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:51.44 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.29 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:51.81 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Wall |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.03 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.80 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.45 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.31 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.38 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:43.90 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.19 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:46.42 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.59 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:53.04 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.05 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:54.98 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.07 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.82 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.32 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:21.67 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.79 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.82 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.38 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.11 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:26.15 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:28.85 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.03 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:30.70 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.16 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.27 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:33.12 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.64 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:33.52 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:35.84 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.09 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Hautamäki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.91 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.71 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:34.30 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.29 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.91 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.21 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:42.68 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.83 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 14:09:21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:39.38 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.09 |
(-11.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:10.77 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.38 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:25.65 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.25 |
(-13.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:30.58 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.03 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:35.95 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.09 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.23 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:50.28 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.54 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:54.61 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.79 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:56.21 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.75 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:05.31 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.94 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:07.39 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.08 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:33.18 |
+1:06.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.42 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:29.21 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:41.34 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.19 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.09 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.91 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:42.34 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:46.47 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.67 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:47.49 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.30 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:51.70 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.05 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:53.07 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.26 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:53.59 |
+34.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.78 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.24 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.66 |
(-14.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.21 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:38.98 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.79 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:45.49 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.99 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:50.25 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.10 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.54 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:36.62 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.34 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.70 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 11:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 14:09:25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.32 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.99 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.08 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
48.39 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
41.57 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
44.22 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
45.75 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
49.30 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.39 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.58 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.95 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.21 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
36.50 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.27 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.58 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.71 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.83 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.21 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.67 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
43.21 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.60 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
45.95 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
48.53 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.22 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.67 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
54.89 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.47 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.91 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.25 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.97 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.11 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.33 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.59 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.36 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.66 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.34 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.62 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.78 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.07 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
32.57 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.72 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
33.07 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
34.01 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.94 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.15 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.17 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.32 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.42 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.64 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.20 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.53 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.74 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.85 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.08 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Issakainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.64 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
32.63 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
33.74 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Karjalainen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.01 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.51 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.80 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.81 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 12:22:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.80 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.93 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.63 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.97 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.83 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.45 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Gröhn |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.54 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.28 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.33 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.69 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.09 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.18 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.19 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.07 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.20 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.59 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
39.42 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
39.51 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Pajala |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
28.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.28 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.29 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.57 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.61 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.14 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.13 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
35.31 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.39 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Hukkanen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.87 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.18 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
36.50 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.18 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.22 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.72 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.22 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
29.44 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.42 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.43 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.98 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
28.30 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.12 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.80 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
31.21 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
31.08 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
27.65 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
28.24 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 12:22:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
10:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.19 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:17.60 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:27.65 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:41.50 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:40.00 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
11:00.84 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:50.75 |
(+10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:47:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:50.89 |
(+12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:16.36 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:03.68 |
(+12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:17.65 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:36.31 |
(-18.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:42.61 |
+39.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:40.40 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:53.83 |
+50.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:50.78 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:47:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:38.18 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:47:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 14:09:29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.37 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.06 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:05.62 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.85 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.48 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:49.06 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.84 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:51.78 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.03 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.86 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.14 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.71 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.96 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:58.93 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.89 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.03 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.24 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.76 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.67 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.03 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.57 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.81 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:38.94 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.55 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.00 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.19 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.02 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:45.58 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.37 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.25 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.21 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:54.05 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.99 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:57.21 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:57.44 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.47 |
(-21.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:03.40 |
+46.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.67 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.79 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.26 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.42 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:21.46 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.55 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.31 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:28.74 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:34.39 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.85 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.29 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:30.52 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 17:14:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 17:15:21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.51 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:19.53 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.67 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:28.56 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.10 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.48 |
(-14.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:22.14 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.19 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:42.17 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.45 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Liedes |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
4:07.71 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.32 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.98 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.97 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:50.09 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.87 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:52.78 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.57 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:03.08 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:03.27 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.19 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:04.38 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.83 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.46 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.35 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:08.13 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.31 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:12.14 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.07 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:24.61 |
+41.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.99 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:25.55 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.16 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.94 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.54 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:41.91 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.83 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:43.87 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.71 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:45.93 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.95 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.33 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:06.90 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.65 |
(-39.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:07.14 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.47 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:28.23 |
+52.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.79 |
(-15.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.08 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:39.90 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.16 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:40.14 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.30 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.33 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.08 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:42.44 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.84 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:42.83 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:44.01 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.18 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:44.85 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.04 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:48.34 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:49.98 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.73 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:52.04 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.15 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:52.18 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.21 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:57.06 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.96 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.94 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:06.89 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.25 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:24.07 |
+51.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.31 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.61 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Issakainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:02.82 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.44 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.42 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:50.30 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.35 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:02.30 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.32 |
(-39.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 18:17:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
54.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.33 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.91 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
40.06 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.76 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.61 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(-19.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
46.36 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.11 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.02 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.18 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
37.37 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.53 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.92 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.35 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
40.06 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.57 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
48.93 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.59 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
51.23 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.50 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
32.33 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.40 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.80 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.04 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.76 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.55 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.00 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.82 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.15 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.49 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
28.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
28.97 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
29.28 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:35:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 18:35:45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.39 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.98 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.24 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.01 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.96 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
42.29 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.41 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
44.65 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.87 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.29 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.81 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.51 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
36.44 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
36.55 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.81 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.01 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.23 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.31 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.65 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.01 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.20 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.56 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.33 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.46 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.97 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.21 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.88 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inka Kantojärvi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.28 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.23 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.16 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
32.03 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.95 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
33.66 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.80 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
33.99 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.12 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.32 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.34 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.35 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
35.81 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.29 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
36.38 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
36.52 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.34 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.60 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.39 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.35 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
42.10 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
44.14 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
47.20 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniela Wall |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
48.96 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.40 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.59 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
30.73 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.20 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.67 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.82 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.47 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.52 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.93 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
33.20 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.50 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.71 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.91 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.28 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.68 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
36.91 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.65 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
29.84 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.87 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.89 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.95 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.07 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.68 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.91 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.96 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.16 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.19 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.41 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.54 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.66 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.79 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.18 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.50 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
32.53 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.06 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.26 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.63 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.05 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.92 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.45 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
30.16 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
30.32 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Karjalainen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.57 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.88 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roosa Hautamäki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.89 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.01 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
33.03 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.55 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 18:55:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
9:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.34 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
10:08.18 |
+34.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:12.16 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:25.84 |
+51.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:42.41 |
(-16.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
10:26.34 |
+52.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:13.14 |
(+13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
11:24.19 |
+1:50.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:14.22 |
(-50.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:23:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:02.23 |
(-13.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
10:18.06 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.37 |
(+13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:23:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
9:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:00.00 |
(-11.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 18:23:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 18:23:46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Rintauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.35 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:11.50 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.81 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:14.80 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.74 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:17.94 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.03 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:23.26 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.74 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:48.04 |
+39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:56.61 |
+47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Rintauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.21 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:00.07 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:00.80 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.31 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:02.39 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.75 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:05.58 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:11.02 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.34 |
(+16.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:13.09 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.70 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:17.93 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.49 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:18.15 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.14 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:25.94 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.02 |
(-15.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:48.81 |
+54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen enn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 17:37:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.57 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
2:49.28 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.10 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:54.32 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.79 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.18 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.04 |
(+8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 10:13:51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
44.84 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.06 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.99 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.35 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.86 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
49.14 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.34 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.68 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
51.82 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
54.15 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.28 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
42.44 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.64 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
44.83 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.03 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.95 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.36 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.95 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
46.97 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.22 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.07 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
47.79 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.96 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inka Kantojärvi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.28 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.86 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.02 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.34 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.28 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.65 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.51 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.34 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.94 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.54 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.77 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.28 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.52 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.11 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.27 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.48 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.75 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.86 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.72 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.99 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.49 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.76 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
44.71 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
47.71 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.65 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
48.81 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.88 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
50.52 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
55.12 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.76 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.34 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
36.42 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.08 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
39.26 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.28 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
39.60 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.92 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.09 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.37 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.41 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
42.03 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.67 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.31 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
44.44 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.57 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
47.12 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
49.23 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.11 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.40 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
35.43 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.50 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.70 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.86 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.75 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Issakainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.19 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.48 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.52 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.30 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.32 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
36.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
36.89 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
37.17 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.25 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roosa Hautamäki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.99 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.44 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.46 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
41.72 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 10:30:35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.72 |
(-29.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:36.36 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.04 |
(-18.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.43 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.78 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.24 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.94 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.92 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.41 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:33.04 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.09 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.65 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:08.93 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.93 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.94 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:17.04 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:18.87 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.58 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.62 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.72 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.59 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.35 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.00 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:05.05 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:10.62 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 10:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 18:01:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.82 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:06.62 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.22 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:37.25 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.59 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:45.26 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.07 |
(-16.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
5:49.50 |
+47.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.50 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:54.07 |
+52.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:45.69 |
(-51.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
6:16.72 |
+1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
6:59.96 |
+1:58.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:46.58 |
(+13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 11:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.27 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:06.02 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.81 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:14.02 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.56 |
(-16.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:21.57 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.00 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:43.96 |
+47.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.33 |
(-14.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 11:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.95 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:56.62 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.04 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
4:59.33 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.26 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:01.86 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.03 |
(-10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:03.52 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.21 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:07.58 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.06 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:08.64 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.48 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:10.63 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.27 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:11.68 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.63 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:13.99 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.18 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:17.01 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.40 |
(-14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
5:17.04 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.30 |
(-12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:17.50 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.39 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:21.76 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.69 |
(-38.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:31.83 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.32 |
(-39.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:32.80 |
+42.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.77 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:39.49 |
+49.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.64 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:57.15 |
+1:07.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.67 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 11:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.70 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:18.64 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.36 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 11:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
4:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.04 |
(+16.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
4:59.04 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.38 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
5:14.46 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.83 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
5:28.98 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.25 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 11:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 11:19:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Sekauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.92 |
(-23.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:54.07 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.01 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:03.12 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.39 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Sekauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.96 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:41.49 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.11 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
6:03.99 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.84 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
6:32.23 |
+1:10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:35.17 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
5:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.19 |
(-14.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:20:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 16:21:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.39 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.58 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.23 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.81 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.34 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:07.98 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.24 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.92 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.35 |
(-10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
49.63 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.40 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.68 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.09 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.17 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
52.68 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.53 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
56.37 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
35.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.82 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
38.96 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.12 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.30 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.57 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
46.99 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(-12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.09 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.61 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Hukkanen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.55 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.02 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
53.96 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.92 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
56.45 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.15 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.17 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.19 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.27 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
40.47 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.07 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.47 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.73 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
37.90 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.34 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.45 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
37.46 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janne Lantto |
1994 |
Oulun Lohet |
|
|
30.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
34.48 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:21:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 17:40:05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.96 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:42.98 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:44.17 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.11 |
(-20.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:52.78 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.19 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:52.80 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:54.01 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:03.47 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.48 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.67 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:33.55 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:39.31 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.93 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.03 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:44.02 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.37 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.98 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.02 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inka Kantojärvi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:50.59 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.93 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.66 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.46 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.93 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.26 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.86 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.04 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:25.40 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(-10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.04 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.46 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.44 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.93 |
(-12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.64 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:32.74 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.88 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.04 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:36.19 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:40.04 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.95 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.98 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:48.03 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.76 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.60 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:18.99 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.80 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:23.85 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:24.15 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.56 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.94 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.54 |
(-16.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.31 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.30 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.15 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:27.50 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.02 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.88 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:41.85 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:14.53 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:15.15 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.44 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.04 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.69 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.29 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.94 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.12 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.64 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:22.81 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.61 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:20.94 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.37 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:21.26 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Issakainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.72 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.42 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.92 |
(+14.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 16:45:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.97 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.20 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.50 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.86 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.47 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.48 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.49 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:41.08 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:57.84 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.55 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.34 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.30 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:19.69 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:19.74 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.77 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:22.14 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:22.78 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.92 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.85 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.99 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.96 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.70 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.22 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.14 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.43 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:10.74 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.96 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.11 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.09 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.09 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.36 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:22.00 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.12 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.46 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.59 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.70 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.78 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.44 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.63 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.34 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.36 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:05.46 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.00 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.26 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.92 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.85 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:01.27 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.78 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.92 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.28 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:06.88 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:07.36 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.90 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:03.78 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 17:41:00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.44 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:51.20 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.32 |
(-19.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.68 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.31 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:06.92 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.49 |
(-11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:10.63 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.53 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:35.21 |
+46.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.01 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.59 |
(-16.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:52.48 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.70 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:53.55 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.87 |
(-11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:05.18 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.42 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:05.38 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.30 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.10 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.20 |
(-12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:15.31 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:16.96 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:24.72 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.89 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.47 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:25.89 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.66 |
(-32.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.06 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.83 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:36.48 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.76 |
(-26.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.14 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.37 |
(-42.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:39.24 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.81 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:43.35 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.34 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.72 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.10 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:54.55 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.76 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.54 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.31 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:58.51 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.07 |
(-24.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:02.81 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.00 |
(-31.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:03.41 |
+40.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.41 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:24.05 |
+1:01.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.88 |
(-29.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.65 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:19.09 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.47 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:27.91 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.18 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:28.16 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.24 |
(-31.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:31.88 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.96 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:42.68 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.63 |
(-9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:45.63 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.66 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:48.22 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.60 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
2:50.75 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.05 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:22.06 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:22.63 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.70 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:22.81 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:23.51 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:24.00 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.12 |
(-19.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:27.14 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.48 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:30.32 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:30.57 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.39 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:30.91 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.96 |
(-30.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:31.09 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.46 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:32.11 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.20 |
(+7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.56 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.43 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:38.14 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.88 |
(-18.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:47.01 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.77 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:47.41 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.37 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:49.12 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.80 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:57.29 |
+37.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.67 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.65 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:31.89 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.74 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:34.91 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:48.02 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.56 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
2:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.71 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:28.90 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.28 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:36.78 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.57 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.06 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.09 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 17:29:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.74 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:53.82 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.33 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:01.44 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.84 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:37:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2021 17:37:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2021 17:37:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.19 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.93 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.58 |
(-23.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:56.82 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.40 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.89 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.88 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:20.17 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.40 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 9:53:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.92 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 9:53:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
3:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.71 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 9:53:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 09:54:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Selkäuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.07 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:39.87 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.10 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:46.24 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:01.29 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.20 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:02.51 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.52 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:08.98 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.81 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:10.21 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Selkäuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.64 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:44.32 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:45.00 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:48.72 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.12 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:50.64 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.08 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:51.57 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.40 |
(+11.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.66 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:01.20 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.55 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:40.69 |
+1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Selkäuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.64 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 10:01:18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.59 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.45 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.48 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.60 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.73 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.05 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.96 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
49.56 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
52.40 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.57 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
54.04 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.21 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
59.80 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.18 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.94 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.08 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.86 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.89 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
42.63 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.35 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.91 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
43.19 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.45 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.95 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.13 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.07 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.42 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.09 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.57 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
52.97 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.68 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
39.15 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.12 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.72 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.09 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.76 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.44 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
44.48 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.75 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.48 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
35.22 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.59 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.90 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.76 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.05 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.61 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
29.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
31.43 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 10:19:39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.18 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.59 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.26 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.11 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.85 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.54 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.96 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.14 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:34.15 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.74 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.14 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:45.68 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.45 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:59.50 |
+42.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.72 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.06 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:15.28 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:22.48 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.45 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.91 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.42 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:30.98 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:31.93 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.59 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:14.13 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:14.38 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.71 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.23 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.48 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.32 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:19.52 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.88 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:20.96 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.22 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.98 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.30 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.45 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.07 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.75 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.62 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:44.31 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.09 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:18.51 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.05 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:18.98 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.19 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.37 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:25.64 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 10:42:53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.14 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:20.66 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.93 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:25.47 |
+48.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.08 |
(-15.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
5:55.19 |
+1:18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.20 |
(-16.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
6:12.64 |
+1:35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:14.24 |
(-1:01.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.08 |
(-41.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
4:36.40 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.02 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:03.06 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.86 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:06.19 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.63 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
5:21.27 |
+51.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.51 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:55.42 |
+1:25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.51 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.17 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:46.26 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.49 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:58.78 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.84 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
5:23.67 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.60 |
(-11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.58 |
(-44.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:54.22 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.91 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 10:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 10:47:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Sekauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.23 |
(-21.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
5:19.94 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.65 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
5:39.55 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:53.25 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.08 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:55.64 |
+55.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.50 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:04:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
5:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.33 |
(-14.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:04:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 16:05:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.15 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.21 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
53.70 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
54.34 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
54.82 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
54.88 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.30 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
56.34 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.08 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
58.94 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
49.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
50.35 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.50 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
50.63 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.96 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
51.81 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.48 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.70 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.93 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
57.06 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.16 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.52 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.68 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.84 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.26 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.02 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.53 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.22 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.67 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
48.34 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
52.40 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.32 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
53.51 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
59.97 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.57 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.22 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.89 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.20 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
45.58 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.78 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.02 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
48.24 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.85 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
51.07 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
51.71 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.58 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.96 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Happonen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:00.50 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
35.25 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.79 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.91 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
36.77 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
37.16 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
37.36 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.56 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
39.48 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
40.10 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.39 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
41.07 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.97 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
42.21 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
42.43 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.30 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.71 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
46.72 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 16:27:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.33 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.63 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.81 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:29.39 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:30.61 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.25 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:33.84 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:36.47 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.61 |
(-16.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.14 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.56 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.64 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.79 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.81 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.49 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.38 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.49 |
(-14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.02 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.49 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.75 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:38.57 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.56 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:17.10 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:17.26 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.02 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.26 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.89 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.11 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.22 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Latikka |
1990 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.92 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 16:31:51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.93 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.36 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:21.53 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:23.65 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.19 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.78 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:37.07 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MINKA NÄTYNKI |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:38.67 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.24 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.26 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.29 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.64 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.26 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:19.41 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:20.68 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Moilanen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:22.87 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.77 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.77 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.39 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:35.98 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:39.18 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.60 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neea Liikamaa |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:01.29 |
+43.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.47 |
(+10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.64 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.31 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:10.69 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.29 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:12.76 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.06 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.36 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.79 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.73 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.51 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.62 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:18.85 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.02 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:19.41 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:22.49 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.42 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:28.51 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.17 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.79 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:05.93 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.65 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.80 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:10.05 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:10.06 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.45 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:13.39 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:13.52 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.72 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.18 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:19.32 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:23.17 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.31 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:26.61 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Happonen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:31.86 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.10 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.40 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:04.51 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.57 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.08 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.12 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.12 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:05.19 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:05.67 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:05.94 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.31 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.41 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:08.25 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:09.62 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.63 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.18 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Loukkola |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.45 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.65 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.82 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.76 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:16.07 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.21 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.33 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.38 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.07 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.45 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.91 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.79 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:07.16 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:09.98 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.39 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.47 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.42 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 16:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 16:57:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.30 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.15 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.61 |
(-19.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:59.83 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.76 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:06.93 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.27 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.00 |
(-19.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:07.68 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.76 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.21 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:48.16 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.85 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:53.65 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.51 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:54.39 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.77 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:57.08 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.40 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:00.24 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.66 |
(-34.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:03.29 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.88 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:08.81 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.58 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.22 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:39.72 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.26 |
(-14.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.18 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.79 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:17.56 |
+1:08.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.02 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:26.13 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.28 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:27.65 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.25 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.98 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.81 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:44.39 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.62 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.81 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:17.56 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.05 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:20.66 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.45 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:28.59 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.53 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
2:34.04 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.85 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.00 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:26.49 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.24 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:12:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 17:12:58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Perhosuinti Naiset 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.71 |
(-11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
3:02.25 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Perhosuinti Naiset 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.80 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:59.96 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.67 |
(-16.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Perhosuinti Naiset 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.71 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.05 |
(+23.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.7.2021 17:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-07-2021 17:24:10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|