Results for DM 2021 Stockholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
20 |
|
|
|
|
|
|
8:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
|
30.20 |
1:02.51 |
2:10.40 |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
|
29.95 |
1:03.13 |
2:11.14 |
4:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
|
30.90 |
1:04.80 |
2:12.61 |
6:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxine Egner |
2004 |
CB8404 |
|
31.11 |
1:06.81 |
2:19.03 |
8:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
9:10.21 |
+17.03 |
|
|
|
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
|
31.34 |
1:06.39 |
2:19.51 |
2:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
|
29.00 |
1:02.67 |
2:13.58 |
4:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
|
30.62 |
1:05.39 |
2:16.40 |
6:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
|
32.06 |
1:08.15 |
2:20.72 |
9:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
22 |
|
|
|
|
|
|
9:12.59 |
+19.41 |
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
31.84 |
1:05.26 |
2:13.44 |
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
|
32.51 |
1:08.43 |
2:19.14 |
4:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
|
31.32 |
1:06.97 |
2:19.41 |
6:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessika Watanabe |
2006 |
AW3606 |
|
31.70 |
1:07.06 |
2:20.60 |
9:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
9:17.44 |
+24.26 |
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
|
31.83 |
1:06.52 |
2:18.43 |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
30.77 |
1:05.69 |
2:18.28 |
4:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
32.81 |
1:07.99 |
2:20.76 |
6:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
32.52 |
1:08.79 |
2:19.97 |
9:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim Lag 2 |
18 |
|
|
|
|
|
|
9:26.59 |
+33.41 |
|
|
|
|
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
|
31.46 |
1:06.45 |
2:19.59 |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
|
32.88 |
1:08.26 |
2:22.10 |
4:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
|
31.40 |
1:08.33 |
2:22.34 |
7:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
|
32.02 |
1:07.52 |
2:22.56 |
9:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
9:41.06 |
+47.88 |
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
32.06 |
1:07.14 |
2:18.81 |
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
31.65 |
1:08.19 |
2:21.96 |
4:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
|
33.36 |
1:10.75 |
2:27.99 |
7:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
33.39 |
1:11.99 |
2:32.30 |
9:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 09:14:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 09:14:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.93 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:45.99 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.58 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:47.09 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:51.32 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:52.33 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:57.53 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:58.25 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:59.76 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
|
3:00.48 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:01.73 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 09:32:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 09:32:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:00.14 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:00.63 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:01.73 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.77 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.60 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.64 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.79 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:02.89 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.98 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.04 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.05 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.07 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:03.34 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:03.63 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:03.77 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:04.04 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:04.27 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:04.35 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.56 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:04.77 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.94 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marlena Jawaid |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.95 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.11 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:05.15 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.34 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.37 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.66 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.82 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:06.01 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:06.14 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.54 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.80 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:07.30 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:07.96 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
|
1:12.49 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:12.98 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:26.25 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 09:53:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 09:53:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:26.65 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
|
2:30.04 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:35.88 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:36.37 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:36.49 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:37.45 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:38.14 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.29 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:39.29 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 10:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 10:03:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.54 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.59 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
29.66 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.98 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
29.99 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.02 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
30.03 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
30.26 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
|
30.39 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.47 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
30.57 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
30.57 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.62 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Täby Sim |
|
|
30.65 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
|
30.98 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
|
31.01 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.11 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
31.14 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.17 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
31.25 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
|
31.59 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.64 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.98 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
32.30 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
32.76 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 10:19:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 10:20:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
18:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
18:53.31 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
|
18:55.81 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
19:07.44 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 10:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 10:49:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.51 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.90 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
35.23 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
35.24 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.25 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
|
35.25 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.62 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.82 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
|
35.82 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
36.18 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.18 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.47 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.60 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
|
36.61 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
36.71 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
37.35 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
37.66 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
|
38.40 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
38.79 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 11:16:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.00 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.53 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.76 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
33.00 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.01 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
33.25 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.81 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
34.33 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
|
|
34.51 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
34.86 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Täby Sim |
|
|
35.08 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
38.43 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
47.19 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 11:21:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 11:22:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
|
2:36.68 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:43.10 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 11:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 11:07:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.94 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:32.36 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:34.87 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:35.60 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:35.76 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:35.80 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:35.84 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:37.28 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:37.32 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:37.54 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:38.61 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:39.91 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:41.59 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:41.97 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:42.78 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.07 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 11:20:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 11:20:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
|
29.15 |
1:01.09 |
|
|
|
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
28.08 |
59.20 |
|
|
|
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
|
28.04 |
58.88 |
|
|
|
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
|
29.54 |
1:01.36 |
|
|
|
4:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:11.21 |
+10.68 |
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
|
30.41 |
1:03.53 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlena Jawaid |
2000 |
BT4000 |
|
29.77 |
1:03.87 |
|
|
|
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
|
29.30 |
1:01.75 |
|
|
|
3:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Eriksson |
2003 |
AX8203 |
|
29.92 |
1:02.06 |
|
|
|
4:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
22 |
|
|
|
|
|
|
4:12.48 |
+11.95 |
|
|
|
|
Maxine Egner |
2004 |
CB8404 |
|
30.55 |
1:02.36 |
|
|
|
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
|
30.81 |
1:04.05 |
|
|
|
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
30.84 |
1:03.21 |
|
|
|
3:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
|
30.04 |
1:02.86 |
|
|
|
4:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:14.54 |
+14.01 |
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
|
30.61 |
1:02.76 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
30.56 |
1:03.70 |
|
|
|
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
30.47 |
1:03.55 |
|
|
|
3:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
31.00 |
1:04.53 |
|
|
|
4:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Sim Damer |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:16.49 |
+15.96 |
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
|
30.03 |
1:02.64 |
|
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
|
30.74 |
1:04.70 |
|
|
|
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
30.65 |
1:04.87 |
|
|
|
3:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
|
30.27 |
1:04.28 |
|
|
|
4:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim lag 2 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:19.74 |
+19.21 |
|
|
|
|
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
|
31.65 |
1:07.15 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
|
30.55 |
1:03.81 |
|
|
|
2:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
|
30.09 |
1:03.15 |
|
|
|
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
|
31.25 |
1:05.63 |
|
|
|
4:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 3 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:25.28 |
+24.75 |
|
|
|
|
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
|
30.88 |
1:07.11 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Franks |
2005 |
AG7605 |
|
31.40 |
1:07.31 |
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
|
31.15 |
1:04.85 |
|
|
|
3:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
|
30.88 |
1:06.01 |
|
|
|
4:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim lag 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:26.32 |
+25.79 |
|
|
|
|
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
|
31.97 |
1:07.04 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
|
32.46 |
1:07.46 |
|
|
|
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
|
31.39 |
1:07.24 |
|
|
|
3:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
|
30.73 |
1:04.58 |
|
|
|
4:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:29.22 |
+28.69 |
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
32.54 |
1:06.16 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
31.45 |
1:05.87 |
|
|
|
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
|
32.70 |
1:08.43 |
|
|
|
3:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
32.42 |
1:08.76 |
|
|
|
4:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap |
28 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
|
28.98 |
1:00.09 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
|
29.06 |
1:01.19 |
|
|
|
2:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
|
28.68 |
59.57 |
|
|
|
3:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 11:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 11:44:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:13.05 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.16 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:13.23 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:14.25 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:16.66 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:17.17 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:17.73 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:18.14 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.19 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.28 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:20.61 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:21.80 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:23.19 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:23.90 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:23.99 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.25 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:39.00 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 15:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 15:15:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:05.67 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.37 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:06.44 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:08.11 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:08.57 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.96 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:08.96 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.56 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:09.97 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.06 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:10.67 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:11.06 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.49 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.31 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.34 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.75 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.34 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:13.54 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 15:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 15:27:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:23.97 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:24.63 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
|
5:32.02 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:32.25 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:32.70 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
5:57.60 |
+1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 15:43:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 15:43:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.45 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.67 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:18.16 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:18.16 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.38 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.98 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:19.01 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.09 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:19.99 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:20.03 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:20.48 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:20.76 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:20.87 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.12 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.56 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.08 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:23.71 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:24.57 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 15:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 15:55:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 800m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
9:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
9:51.43 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
10:03.17 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
10:03.44 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 16:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 16:26:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.18 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:11.83 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:12.85 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:12.96 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:13.50 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.67 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:15.13 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.84 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:41.09 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 16:32:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 16:32:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.58 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
27.71 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.72 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
|
28.29 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.30 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
|
29.00 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.01 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
29.11 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.17 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.21 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
29.21 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.22 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.40 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
29.46 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.56 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.66 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.72 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
29.82 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.94 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.98 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
30.11 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Wahlman |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
|
30.12 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
|
30.14 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
|
30.40 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
30.48 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
30.56 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.76 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
31.05 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.65 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
42.67 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 16:53:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 16:53:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
|
4:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:38.68 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:48.13 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:48.13 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
4:48.33 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:49.77 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:49.88 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:50.17 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:52.90 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:54.09 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:55.06 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:57.56 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
|
4:58.93 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
5:12.59 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 17:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 17:04:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
|
32.57 |
1:07.16 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
|
35.86 |
1:20.22 |
|
|
|
2:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
29.45 |
1:06.25 |
|
|
|
3:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
|
28.67 |
1:01.01 |
|
|
|
4:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:39.55 |
+4.91 |
|
|
|
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
|
35.68 |
1:13.82 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Viberg |
2003 |
AU1603 |
|
32.95 |
1:12.54 |
|
|
|
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
|
32.66 |
1:10.97 |
|
|
|
3:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
|
29.42 |
1:02.22 |
|
|
|
4:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:44.55 |
+9.91 |
|
|
|
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
|
35.91 |
1:13.04 |
|
|
|
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Engla Ellbrant |
2004 |
AK2204 |
|
36.04 |
1:18.50 |
|
|
|
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
|
32.43 |
1:09.94 |
|
|
|
3:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
|
30.81 |
1:03.07 |
|
|
|
4:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 3 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:44.76 |
+10.12 |
|
|
|
|
Ylva Lindén |
2003 |
CD8203 |
|
35.29 |
1:12.29 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
|
37.20 |
1:18.54 |
|
|
|
2:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
|
32.12 |
1:10.82 |
|
|
|
3:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
|
30.17 |
1:03.11 |
|
|
|
4:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
22 |
|
|
|
|
|
|
4:46.03 |
+11.39 |
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
35.53 |
1:11.79 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
|
37.37 |
1:20.43 |
|
|
|
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
|
32.63 |
1:11.10 |
|
|
|
3:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxine Egner |
2004 |
CB8404 |
|
29.66 |
1:02.71 |
|
|
|
4:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spårvägen Sim Damer |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:49.71 |
+15.07 |
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
|
36.09 |
1:13.11 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
|
36.59 |
1:18.78 |
|
|
|
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
|
33.21 |
1:12.05 |
|
|
|
3:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
31.47 |
1:05.77 |
|
|
|
4:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:50.48 |
+15.84 |
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
35.45 |
1:12.79 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
|
39.83 |
1:24.86 |
|
|
|
2:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
31.81 |
1:08.15 |
|
|
|
3:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
31.09 |
1:04.68 |
|
|
|
4:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:50.93 |
+16.29 |
|
|
|
|
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
|
36.31 |
1:15.12 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
|
37.17 |
1:19.04 |
|
|
|
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bang |
2003 |
BE8803 |
|
31.96 |
1:11.68 |
|
|
|
3:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
|
30.75 |
1:05.09 |
|
|
|
4:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:57.61 |
+22.97 |
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
37.07 |
1:17.74 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
38.11 |
1:22.29 |
|
|
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
|
31.58 |
1:09.08 |
|
|
|
3:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
32.38 |
1:08.50 |
|
|
|
4:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyresö Simsällskap |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:59.24 |
+24.60 |
|
|
|
|
Emilia Bertoli |
2005 |
AW9405 |
|
36.30 |
1:14.86 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
|
38.15 |
1:21.14 |
|
|
|
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
|
35.74 |
1:17.97 |
|
|
|
3:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
|
31.11 |
1:05.27 |
|
|
|
4:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Täby Sim lag 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
5:04.13 |
+29.49 |
|
|
|
|
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
|
37.11 |
1:17.97 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
|
38.26 |
1:23.26 |
|
|
|
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
|
35.38 |
1:16.78 |
|
|
|
3:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
|
31.69 |
1:06.12 |
|
|
|
5:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap |
28 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
|
33.37 |
1:08.59 |
|
|
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-12 17:35:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-12 17:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
21 |
|
|
|
|
|
|
8:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
|
29.47 |
1:00.39 |
2:02.71 |
2:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
|
28.94 |
1:00.46 |
2:03.75 |
4:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
|
28.02 |
58.94 |
2:01.66 |
6:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
|
28.27 |
59.88 |
2:05.68 |
8:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb |
19 |
|
|
|
|
|
|
8:31.43 |
+17.63 |
|
|
|
|
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
|
28.58 |
59.58 |
2:03.89 |
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
|
29.20 |
1:02.17 |
2:10.43 |
4:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
28.56 |
1:01.16 |
2:08.04 |
6:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
|
28.29 |
1:00.80 |
2:09.07 |
8:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Lag 1 |
18 |
|
|
|
|
|
|
8:31.43 |
+17.63 |
|
|
|
|
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
|
28.83 |
1:00.69 |
2:06.26 |
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
|
27.67 |
1:00.70 |
2:08.71 |
4:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
|
27.22 |
1:00.06 |
2:06.62 |
6:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
|
29.17 |
1:02.23 |
2:09.84 |
8:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
8:34.42 |
+20.62 |
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
|
28.74 |
1:00.61 |
2:07.01 |
2:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
|
27.77 |
59.68 |
2:08.40 |
4:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
29.94 |
1:04.11 |
2:14.73 |
6:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
|
28.24 |
59.72 |
2:04.28 |
8:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
19 |
|
|
|
|
|
|
8:36.97 |
+23.17 |
|
|
|
|
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
|
28.64 |
59.27 |
2:06.73 |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
29.71 |
1:02.43 |
2:09.42 |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
|
29.86 |
1:01.73 |
2:07.28 |
6:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
|
30.18 |
1:03.49 |
2:13.54 |
8:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
|
29.16 |
1:01.32 |
2:05.98 |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
|
30.83 |
1:04.67 |
2:12.40 |
4:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Leifsen |
2002 |
BO3102 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 09:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 09:22:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:34.16 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:36.29 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:37.39 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:38.67 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:41.99 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:45.03 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.39 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 09:38:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 09:38:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.33 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.36 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
|
54.40 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.49 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
54.70 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.14 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
55.39 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
56.51 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.61 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.67 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.99 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
|
|
57.03 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
57.16 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
57.30 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
57.37 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
|
57.47 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.56 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.72 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.74 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.80 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.83 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
57.88 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.88 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.98 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.17 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.28 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.36 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.52 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
58.70 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.93 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.94 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
59.02 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.05 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.10 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
59.16 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.38 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.83 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.95 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.10 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:00.52 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.62 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.87 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 10:05:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 10:05:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:19.14 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:19.49 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:22.04 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:23.39 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:23.56 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 10:14:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 10:14:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
26.56 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.62 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
27.03 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
|
|
27.33 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.37 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.45 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.49 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.52 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
27.91 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.92 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.05 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
28.14 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
28.15 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
28.21 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
28.37 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
|
28.38 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
28.46 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.73 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.74 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.81 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
30.07 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 10:29:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 10:29:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 1500m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
17:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
17:23.45 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
17:26.09 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
18:03.39 |
+49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
|
18:16.12 |
+1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
18:20.13 |
+1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
18:21.02 |
+1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 11:20:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 11:20:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
30.21 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
30.93 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
|
|
30.97 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.00 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.18 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
|
31.66 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
|
|
31.70 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.91 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
31.98 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
32.28 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.49 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.49 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
|
32.62 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
|
|
32.91 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.97 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.56 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
33.72 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 11:30:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 11:30:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
29.23 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.23 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
29.51 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
29.69 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.70 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.13 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
30.31 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.31 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
31.27 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 11:37:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 11:37:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:26.33 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:26.49 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 11:34:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 11:34:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:17.53 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:18.23 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:18.89 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.51 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:20.81 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:20.84 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:21.38 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:21.48 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:23.70 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:23.75 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:25.82 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
|
|
2:26.66 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
2:29.21 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.09 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 11:48:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 11:48:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
23 |
|
|
|
|
|
|
3:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
|
26.38 |
54.32 |
|
|
|
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
|
25.57 |
53.64 |
|
|
|
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
|
26.75 |
57.01 |
|
|
|
2:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
|
27.46 |
55.84 |
|
|
|
3:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
21 |
|
|
|
|
|
|
3:43.72 |
+2.91 |
|
|
|
|
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
|
26.60 |
54.62 |
|
|
|
54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
|
27.66 |
56.73 |
|
|
|
1:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
|
27.28 |
56.17 |
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
|
27.00 |
56.20 |
|
|
|
3:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
19 |
|
|
|
|
|
|
3:45.95 |
+5.14 |
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
|
27.62 |
57.05 |
|
|
|
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
|
26.54 |
55.83 |
|
|
|
1:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
|
27.05 |
56.39 |
|
|
|
2:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
|
27.12 |
56.68 |
|
|
|
3:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Lag 1 |
22 |
|
|
|
|
|
|
3:48.19 |
+7.38 |
|
|
|
|
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
|
27.88 |
59.75 |
|
|
|
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
|
27.83 |
57.38 |
|
|
|
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
|
27.45 |
56.93 |
|
|
|
2:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
|
25.89 |
54.13 |
|
|
|
3:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
21 |
|
|
|
|
|
|
3:51.73 |
+10.92 |
|
|
|
|
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
|
27.74 |
58.31 |
|
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
|
28.02 |
58.35 |
|
|
|
1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
|
28.47 |
58.80 |
|
|
|
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
|
26.98 |
56.27 |
|
|
|
3:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spårvägen Sim Herrar |
22 |
|
|
|
|
|
|
3:53.47 |
+12.66 |
|
|
|
|
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
|
26.22 |
54.90 |
|
|
|
54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
AX0599 |
|
27.74 |
59.36 |
|
|
|
1:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Malm |
2005 |
AL7905 |
|
27.88 |
58.16 |
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
|
28.92 |
1:01.05 |
|
|
|
3:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
3:54.57 |
+13.76 |
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
|
27.73 |
58.01 |
|
|
|
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
|
28.32 |
58.28 |
|
|
|
1:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
28.41 |
1:00.39 |
|
|
|
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
|
28.04 |
57.89 |
|
|
|
3:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
19 |
|
|
|
|
|
|
3:59.17 |
+18.36 |
|
|
|
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
|
29.49 |
1:02.56 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
|
28.73 |
59.79 |
|
|
|
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Leifsen |
2002 |
BO3102 |
|
28.62 |
59.23 |
|
|
|
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
27.64 |
57.59 |
|
|
|
3:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Risland |
2006 |
AZ2306 |
|
28.48 |
59.98 |
|
|
|
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
|
28.06 |
59.25 |
|
|
|
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
|
30.15 |
1:04.52 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
|
28.30 |
59.37 |
|
|
|
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
|
26.36 |
56.93 |
|
|
|
3:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 12:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 12:10:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:59.25 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:00.19 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:01.53 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:02.53 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:02.53 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:02.75 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:03.85 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:04.19 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:04.24 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:06.04 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:06.66 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:07.86 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:08.02 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:08.66 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:09.71 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:10.16 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:11.47 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:11.57 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:12.20 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:12.93 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:13.35 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:16.66 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 15:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 15:15:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.78 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
|
|
59.66 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.94 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:01.42 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.51 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.73 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.42 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:03.15 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.39 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:03.41 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.60 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:03.95 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.29 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:05.72 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.96 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.02 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.71 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 15:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 15:24:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 400m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
|
|
4:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
4:57.02 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
5:00.61 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:03.98 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:04.42 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
5:13.18 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
|
5:30.63 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 15:38:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 15:38:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
|
|
1:09.31 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:09.37 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:09.48 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.50 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:11.85 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:12.86 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:13.16 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:13.52 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:13.63 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.29 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.69 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.97 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 15:50:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 15:52:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
9:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Wangel |
1991 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
9:34.40 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
9:38.54 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 16:15:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 16:15:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.08 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.57 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:03.70 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.90 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.56 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:05.75 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.39 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:07.33 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:08.29 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:08.84 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.48 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 16:21:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 16:21:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
|
|
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
24.61 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
|
|
24.90 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
25.20 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.45 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25.49 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25.50 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
25.54 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
|
25.74 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
26.15 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.16 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.19 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
26.37 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
26.38 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.39 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.61 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.63 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
26.82 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
26.95 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
27.06 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
|
27.20 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.28 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
27.42 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.46 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.13 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.55 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.66 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
28.87 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 16:47:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 16:47:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:20.29 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
|
|
4:20.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:21.47 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:22.01 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
4:29.42 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
4:33.59 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:36.73 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
4:39.30 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:40.02 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:44.13 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:46.98 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 16:42:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 16:42:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nälstabadet |
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4x100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
31 |
|
|
|
|
|
|
4:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
|
31.07 |
1:03.52 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
|
30.08 |
1:05.76 |
|
|
|
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
|
27.18 |
58.90 |
|
|
|
3:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
|
26.04 |
54.90 |
|
|
|
4:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:06.35 |
+3.27 |
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
30.93 |
1:03.37 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
|
32.55 |
1:09.66 |
|
|
|
2:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
|
27.82 |
58.79 |
|
|
|
3:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
|
25.82 |
54.53 |
|
|
|
4:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Sim Herrar |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:13.26 |
+10.18 |
|
|
|
|
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
|
34.03 |
1:08.87 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
David Kaspervik |
2003 |
AU6103 |
|
33.32 |
1:10.92 |
|
|
|
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
|
27.58 |
59.41 |
|
|
|
3:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
|
25.86 |
54.06 |
|
|
|
4:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skuru Idrottsklubb |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:16.64 |
+13.56 |
|
|
|
|
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
|
32.15 |
1:05.10 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
|
32.31 |
1:11.24 |
|
|
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
|
28.64 |
1:02.64 |
|
|
|
3:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
27.34 |
57.66 |
|
|
|
4:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:19.18 |
+16.10 |
|
|
|
|
Gustav Leifsen |
2002 |
BO3102 |
|
31.79 |
1:03.94 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
|
35.15 |
1:13.88 |
|
|
|
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
|
29.44 |
1:03.32 |
|
|
|
3:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
|
28.04 |
58.04 |
|
|
|
4:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:22.16 |
+19.08 |
|
|
|
|
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
|
32.81 |
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
|
35.43 |
1:16.19 |
|
|
|
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
|
29.63 |
1:02.56 |
|
|
|
3:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
|
27.01 |
56.28 |
|
|
|
4:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 2 |
22 |
|
|
|
|
|
|
4:22.28 |
+19.20 |
|
|
|
|
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
|
32.94 |
1:10.26 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
|
31.12 |
1:08.84 |
|
|
|
2:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
|
29.58 |
1:05.66 |
|
|
|
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
|
27.92 |
57.52 |
|
|
|
4:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim lag 3 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:23.21 |
+20.13 |
|
|
|
|
Eric Risland |
2006 |
AZ2306 |
|
33.60 |
1:10.16 |
|
|
|
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
|
32.73 |
1:09.95 |
|
|
|
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
|
29.31 |
1:04.77 |
|
|
|
3:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
|
27.19 |
58.33 |
|
|
|
4:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:29.19 |
+26.11 |
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
32.72 |
1:08.47 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
|
35.94 |
1:16.75 |
|
|
|
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
|
29.49 |
1:05.62 |
|
|
|
3:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
|
27.43 |
58.35 |
|
|
|
4:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
16 |
|
|
|
|
|
|
4:30.03 |
+26.95 |
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
33.14 |
1:09.08 |
|
|
|
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Norlin |
2005 |
AS6705 |
|
33.67 |
1:14.58 |
|
|
|
2:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
AA8908 |
|
29.19 |
1:05.45 |
|
|
|
3:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
|
28.10 |
1:00.92 |
|
|
|
4:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
23 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
|
30.06 |
1:03.63 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
|
35.11 |
1:14.13 |
|
|
|
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
|
27.14 |
59.53 |
|
|
|
3:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-06-13 17:06:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-13 17:06:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|