Results for DGI Landsmesterskab 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:45 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 43.61 | 1:35.31 | 2:30.29 | 3:24.01 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DGI Fyn | 32.47 | 1:08.43 | 1:45.86 | 2:21.86 | |||
2 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 32.80 | 1:08.71 | 1:46.28 | 2:23.13 | |||
3 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 33.11 | 1:09.30 | 1:48.43 | 2:27.75 | |||
4 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 32.93 | 1:09.91 | 1:49.91 | 2:29.09 | |||
5 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 34.32 | 1:12.49 | 1:52.09 | 2:30.20 | |||
6 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 34.15 | 1:13.05 | 1:54.53 | 2:34.74 | |||
7 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 34.51 | 1:14.40 | 1:57.25 | 2:38.22 | |||
8 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.44 | 1:15.07 | 1:58.73 | 2:43.11 | |||
9 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 37.30 | 1:20.08 | 2:04.34 | 2:48.76 | |||
10 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 38.25 | 1:22.74 | 2:09.99 | 2:58.70 | |||
11 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 45.04 | 1:35.70 | 2:27.44 | 3:15.75 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 31.17 | 1:06.46 | 1:44.99 | 2:24.25 | |||
2 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 32.78 | 1:09.75 | 1:49.06 | 2:28.18 | |||
3 | Liv Bendixen | 2004 | DGI Sydvest | 35.06 | 1:14.06 | 1:52.89 | 2:31.16 | |||
4 | Frida Juliansdottir | 2005 | DGI Nordjylland | 34.29 | 1:12.97 | 1:53.29 | 2:31.65 | |||
5 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 34.07 | 1:13.37 | 1:53.15 | 2:32.08 | |||
6 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 34.66 | 1:13.37 | 1:53.82 | 2:33.03 | |||
7 | Anne Kølby Christensen | 2005 | DGI Fyn | 35.43 | 1:14.78 | 1:56.21 | 2:35.50 | |||
8 | Stephanie de Bruijn | 2005 | DGI Sydvest | 35.40 | 1:14.66 | 1:56.78 | 2:36.37 | |||
9 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 35.00 | 1:14.74 | 1:55.48 | 2:37.75 | |||
10 | Lise Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 36.76 | 1:17.03 | 1:58.67 | 2:39.21 | |||
11 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 36.30 | 1:16.99 | 1:59.33 | 2:41.04 | |||
12 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 36.08 | 1:16.93 | 1:59.73 | 2:42.48 | |||
13 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.08 | 1:18.15 | 2:00.84 | 2:42.75 | |||
14 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 37.54 | 1:19.19 | 2:02.49 | 2:43.36 | |||
15 | Alma Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 36.73 | 1:16.91 | 2:00.32 | 2:44.01 | |||
16 | Frida Bolesen | 2004 | DGI Midtjylland | 36.46 | 1:17.95 | 2:00.95 | 2:44.74 | |||
17 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.91 | 1:19.92 | 2:03.70 | 2:45.47 | |||
18 | Nikoline Kellenberger | 2005 | DGI Østjylland | 37.24 | 1:21.30 | 2:06.19 | 2:46.01 | |||
19 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 39.08 | 1:22.40 | 2:07.05 | 2:49.99 | |||
20 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 39.56 | 1:24.01 | 2:09.56 | 2:54.29 | |||
21 | Katja Schaumburg | 2004 | DGI Fyn | 38.91 | 1:23.97 | 2:11.83 | 2:59.78 | |||
22 | Katrine Bavnshøj | 2004 | DGI Nordjylland | 39.56 | 1:25.97 | 2:15.50 | 3:03.08 | |||
23 | Julie Langberg Olesen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.31 | 1:29.14 | 2:19.14 | 3:05.43 | |||
24 | Isabella Knudsen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 44.21 | 1:36.30 | 2:29.83 | 3:20.78 | |||
- | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 30.73 | 1:04.27 | 1:39.25 | 2:14.21 | |||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 31.28 | 1:05.29 | 1:41.23 | 2:17.17 | |||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | DGI Midtjylland | 31.99 | 1:06.59 | 1:43.08 | 2:20.51 | |||
4 | Pernille Petersen | 2006 | DGI Nordjylland | 32.55 | 1:09.34 | 1:47.41 | 2:23.91 | |||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 33.23 | 1:09.48 | 1:46.60 | 2:24.10 | |||
6 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 35.46 | 1:15.72 | 1:55.50 | 2:30.62 | |||
7 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 34.94 | 1:14.40 | 1:55.73 | 2:33.17 | |||
8 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DGI Nordjylland | 37.81 | 1:20.06 | 2:02.22 | 2:41.97 | |||
9 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | 37.11 | 1:18.91 | 2:02.37 | 2:42.76 | |||
10 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 36.40 | 1:17.93 | 2:01.27 | 2:43.26 | |||
11 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 37.28 | 1:19.17 | 2:02.18 | 2:43.87 | |||
12 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DGI Midtjylland | 37.28 | 1:19.77 | 2:04.57 | 2:44.58 | |||
13 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 36.67 | 1:18.23 | 2:02.25 | 2:44.86 | |||
14 | Mathilde Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 36.66 | 1:19.13 | 2:03.94 | 2:47.31 | |||
15 | Naja Kristiane Sørensen | 2006 | DGI Østjylland | 37.58 | 1:21.20 | 2:06.84 | 2:48.93 | |||
16 | Dicte Nørvang Bisgaard | 2006 | DGI Østjylland | 37.66 | 1:22.01 | 2:06.48 | 2:49.26 | |||
17 | Amanda Holmberg | 2007 | DGI Nordjylland | 38.82 | 1:22.06 | 2:07.65 | 2:52.27 | |||
18 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 37.66 | 1:22.69 | 2:10.63 | 2:54.74 | |||
19 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DGI Midtjylland | 39.32 | 1:23.87 | 2:10.57 | 2:55.73 | |||
20 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DGI Sydvest | 40.27 | 1:25.23 | 2:11.86 | 2:55.75 | |||
21 | Sofie Jeppesen | 2007 | DGI Nordjylland | 39.70 | 1:25.92 | 2:13.17 | 2:55.83 | |||
22 | Klara Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 39.86 | 1:25.90 | 2:13.11 | 2:58.17 | |||
23 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 41.36 | 1:29.12 | 2:17.96 | 3:03.17 | |||
24 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 40.72 | 1:27.47 | 2:16.59 | 3:04.10 | |||
25 | Kirstine Knudsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 43.19 | 1:31.48 | 2:20.28 | 3:04.66 | |||
26 | Ida Siegumfeldt | 2007 | DGI Østjylland | 42.54 | 1:31.47 | 2:21.99 | 3:08.25 | |||
27 | Aia Helene Flint | 2007 | DGI Fyn | 41.51 | 1:31.05 | 2:22.13 | 3:10.62 | |||
28 | Camila Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 41.11 | 1:31.88 | 2:24.96 | 3:17.22 | |||
29 | Johanne Schmidt Jensen | 2007 | DGI Østjylland | 40.92 | 1:31.93 | 2:27.13 | 3:20.16 | |||
- | Sofie Laursen | 2007 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 39.65 | 1:25.14 | 2:12.24 | 2:58.21 | |||
2 | Louise Carlqvist | 2008 | DGI Østjylland | 39.88 | 1:26.17 | 2:14.99 | 3:00.00 | |||
3 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | DGI Østjylland | 42.12 | 1:30.30 | 2:20.65 | 3:05.73 | |||
4 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 40.27 | 1:28.86 | 2:19.94 | 3:06.70 | |||
5 | Anne Sørensen | 2008 | DGI Sydvest | 42.65 | 1:31.17 | 2:22.01 | 3:08.50 | |||
6 | Emma Brix | 2008 | DGI Østjylland | 43.80 | 1:35.88 | 2:29.30 | 3:18.68 | |||
7 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 45.28 | 1:38.58 | 2:33.85 | 3:22.25 | |||
8 | Anna Kornum Jørgensen | 2008 | DGI Østjylland | 48.11 | 1:43.79 | 2:44.13 | 3:42.52 | |||
- | Sofie Nielsen Kloster | 2008 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:45 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 36.32 | 1:18.85 | 2:03.35 | 2:48.24 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 34.36 | 1:14.87 | 1:56.78 | 2:38.20 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 29.11 | 1:02.18 | 1:32.89 | 2:04.40 | |||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 28.54 | 1:01.14 | 1:34.41 | 2:06.94 | |||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DGI Nordjylland | 30.09 | 1:03.29 | 1:36.29 | 2:08.74 | |||
4 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 29.95 | 1:03.08 | 1:37.07 | 2:10.64 | |||
5 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 29.62 | 1:03.44 | 1:38.82 | 2:13.64 | |||
6 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 30.43 | 1:06.84 | 1:44.04 | 2:18.59 | |||
7 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 30.64 | 1:05.91 | 1:44.05 | 2:20.92 | |||
8 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 32.40 | 1:09.34 | 1:47.05 | 2:21.06 | |||
9 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.95 | 1:08.44 | 1:46.79 | 2:25.80 | |||
10 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 33.03 | 1:10.51 | 1:48.47 | 2:27.48 | |||
11 | Jakob Laustsen | 2003 | DGI Østjylland | 34.69 | 1:13.92 | 1:55.10 | 2:33.84 | |||
12 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 35.09 | 1:15.48 | 1:58.56 | 2:40.73 | |||
13 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.52 | 1:16.92 | 2:01.33 | 2:44.40 | |||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 29.37 | 1:01.77 | 1:34.38 | 2:06.19 | |||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 29.01 | 1:02.01 | 1:34.68 | 2:06.61 | |||
3 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 31.07 | 1:05.20 | 1:39.10 | 2:13.12 | |||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | DGI Midtjylland | 30.84 | 1:04.69 | 1:39.23 | 2:13.31 | |||
5 | Elias Bock Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 31.08 | 1:05.03 | 1:39.15 | 2:13.65 | |||
6 | Esben Kilde Johansen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.43 | 1:05.81 | 1:41.15 | 2:14.42 | |||
7 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 29.85 | 1:03.74 | 1:39.18 | 2:14.44 | |||
8 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DGI Midtjylland | 30.99 | 1:05.93 | 1:41.80 | 2:16.14 | |||
9 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 30.98 | 1:05.55 | 1:40.93 | 2:16.36 | |||
10 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 30.83 | 1:05.72 | 1:42.05 | 2:17.42 | |||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 32.56 | 1:08.34 | 1:45.79 | 2:21.76 | |||
12 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DGI Nordjylland | 33.63 | 1:10.47 | 1:47.15 | 2:23.13 | |||
13 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.56 | 1:09.11 | 1:47.17 | 2:24.30 | |||
14 | Kristian Ølgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 31.22 | 1:08.82 | 1:49.33 | 2:26.66 | |||
15 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | DGI Midtjylland | 31.58 | 1:49.29 | 2:27.59 | ||||
16 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | DGI Sydvest | 33.62 | 1:11.87 | 1:52.26 | 2:29.40 | |||
17 | Johannes Fammé Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 33.91 | 1:12.53 | 1:52.82 | 2:30.56 | |||
18 | Noah Schou | 2005 | DGI Fyn | 32.17 | 1:08.76 | 1:49.26 | 2:32.26 | |||
19 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 34.70 | 1:15.19 | 1:56.52 | 2:34.95 | |||
20 | Martin Mark Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 35.52 | 1:15.35 | 1:58.59 | 2:40.12 | |||
21 | Magnus F. Hansen | 2005 | DGI Østjylland | 35.04 | 1:15.36 | 1:58.21 | 2:40.15 | |||
22 | Silas Kirkegaard | 2005 | DGI Østjylland | 36.04 | 1:18.91 | 2:03.52 | 2:43.53 | |||
23 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 35.58 | 1:20.31 | 2:04.10 | 2:46.19 | |||
24 | Axel Holst-Jørgensen | 2005 | DGI Østjylland | 35.88 | 1:19.59 | 2:05.09 | 2:49.63 | |||
25 | Mathias Bach | 2005 | DGI Østjylland | 38.70 | 1:23.76 | 2:10.82 | 2:54.81 | |||
26 | Ebbe Weile | 2004 | DGI Sydøstjylland | 39.30 | 1:23.94 | 2:10.95 | 2:55.81 | |||
- | Laurits Romvig Schou | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 30.59 | 1:04.11 | 1:38.57 | 2:12.32 | |||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DGI Nordjylland | 31.47 | 1:06.97 | 1:42.92 | 2:17.43 | |||
3 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | DGI Midtjylland | 31.75 | 1:06.67 | 1:42.63 | 2:17.61 | |||
4 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 31.55 | 1:07.79 | 1:44.38 | 2:18.58 | |||
5 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 32.96 | 1:10.29 | 1:50.66 | 2:30.19 | |||
6 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 34.62 | 1:14.17 | 1:54.75 | 2:33.31 | |||
7 | Marcus Berg | 2007 | DGI Fyn | 34.65 | 1:14.12 | 1:55.36 | 2:34.49 | |||
8 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 35.75 | 1:15.43 | 1:56.74 | 2:36.23 | |||
9 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 35.55 | 1:17.10 | 1:58.26 | 2:38.05 | |||
10 | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | 35.85 | 1:17.15 | 1:59.39 | 2:39.60 | |||
11 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 36.68 | 1:17.53 | 2:00.01 | 2:39.99 | |||
12 | Marinus Storm | 2006 | DGI Østjylland | 36.06 | 1:17.70 | 2:00.86 | 2:41.72 | |||
13 | Samuel Krogh Laursen | 2007 | DGI Østjylland | 36.57 | 1:19.20 | 2:03.32 | 2:46.20 | |||
14 | Alexander Dalgas Hansen | 2006 | DGI Østjylland | 36.66 | 1:19.83 | 2:04.97 | 2:47.24 | |||
15 | Marius Sohnemann | 2007 | DGI Storstrømmen | 38.95 | 1:23.87 | 2:58.10 | ||||
16 | Magnus Karlberg | 2007 | DGI Midtjylland | 37.42 | 1:22.29 | 2:10.29 | 2:58.47 | |||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mikkel P. Christensen | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 36.73 | 1:18.75 | 2:03.42 | 2:44.97 | |||
2 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 38.43 | 1:21.15 | 2:06.14 | 2:49.26 | |||
3 | Morten Holst-Jensen | 2008 | DGI Østjylland | 38.87 | 1:23.52 | 2:09.28 | 2:51.23 | |||
4 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | DGI Storstrømmen | 38.76 | 1:22.83 | 2:10.02 | 2:54.09 | |||
5 | Llobél Noah | 2009 | DGI Østjylland | 41.74 | 1:26.99 | 2:13.62 | 2:54.58 | |||
6 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 38.62 | 1:25.01 | 2:11.60 | 2:54.70 | |||
7 | Emil Valters Peca | 2008 | DGI Midtjylland | 38.96 | 1:24.05 | 2:12.15 | 3:00.77 | |||
8 | William Kongslev | 2008 | DGI Storstrømmen | 40.33 | 1:26.81 | 2:16.67 | 3:04.73 | |||
9 | Alexander W. Andersen | 2008 | DGI Nordjylland | 41.48 | 1:30.17 | 2:20.43 | 3:07.11 | |||
10 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 43.05 | 1:31.10 | 2:19.81 | 3:07.48 | |||
11 | Mads Peter Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.86 | 1:32.67 | 2:24.06 | 3:11.71 | |||
12 | Emil Juhl-Pedersen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 42.99 | 1:33.56 | 2:25.58 | 3:11.92 | |||
13 | Mikkel Laursen Vig | 2008 | DGI Østjylland | 45.05 | 1:36.67 | 2:30.08 | 3:20.25 | |||
14 | Kristian N. Klausen | 2009 | DGI Østjylland | 46.20 | 1:38.12 | 2:31.78 | 3:22.71 | |||
15 | Hjalte Damgaard | 2008 | DGI Midtjylland | 44.84 | 1:40.98 | 2:39.65 | 3:37.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:12.98 | ||||||
Caroline Varming Kokholm | 2002 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Maja Volke | 2002 | 35.49 | 1:11.42 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 32.43 | 1:43.85 | |||||||
Anne Raunsø | 2002 | 29.13 | 2:12.98 | |||||||
2 | Nordjylland Flying Pigs | 2002 | DGI Nordjylland | 2:14.54 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 39.31 | 1:12.72 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 31.18 | 1:43.90 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 30.64 | 2:14.54 | |||||||
3 | Piger B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:27.25 | ||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Caroline Buhl Søderberg | 2003 | 41.70 | 1:21.42 | |||||||
Sarah Salling Larsen | 2003 | 34.23 | 1:55.65 | |||||||
Benedikte Bøllingtoft | 2003 | 31.60 | 2:27.25 | |||||||
4 | Piger Sydøst Gr. 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:40.15 | ||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Dichte Kristensen | 2003 | 48.68 | 1:28.81 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 34.96 | 2:03.77 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 36.38 | 2:40.15 | |||||||
5 | Fynske Damer Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 2:52.73 | ||||||
Kamille Termansen | 2002 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Inge Madsen | 2002 | 50.91 | 1:33.80 | |||||||
Ea Thomsen | 2001 | 45.85 | 2:19.65 | |||||||
Anna Kaarill | 2002 | 33.08 | 2:52.73 | |||||||
- | Northern Nuggets | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev Piger 1 Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:12.00 | ||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 38.31 | 1:11.73 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 29.66 | 1:41.39 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 30.61 | 2:12.00 | |||||||
2 | Piger A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:17.82 | ||||||
Sofia Illum Kirkeby | 2004 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Caroline Christensen | 2004 | 39.26 | 1:14.60 | |||||||
Mille Post | 2004 | 32.85 | 1:47.45 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 30.37 | 2:17.82 | |||||||
3 | Piger 1 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:18.13 | ||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 36.61 | 1:11.90 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 35.16 | 1:47.06 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 31.07 | 2:18.13 | |||||||
4 | Nordj. Chicks With Kicks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:19.35 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 40.84 | 1:14.01 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 33.98 | 1:47.99 | |||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 31.36 | 2:19.35 | |||||||
5 | Sønderjylland Gr6 Piger1 | 2004 | DGI Sønder Jylland | 2:24.45 | ||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 37.31 | 1:13.51 | |||||||
Alberte Sloth Benkjær | 2005 | 37.70 | 1:51.21 | |||||||
Sofie Keller | 2005 | 33.24 | 2:24.45 | |||||||
6 | Fynske Damer Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | 2:25.36 | ||||||
Freja Duus | 2005 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 40.79 | 1:15.73 | |||||||
Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | 37.03 | 1:52.76 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 32.60 | 2:25.36 | |||||||
7 | Piger B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:33.32 | ||||||
Malou Sophie Stormes | 2005 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Josephine Liis Jacobsen | 2005 | 46.21 | 1:25.80 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 35.15 | 2:00.95 | |||||||
Silje Oestergaard Jensen | 2004 | 32.37 | 2:33.32 | |||||||
8 | Nordjyll. Purple Cobras | 2004 | DGI Nordjylland | 2:34.24 | ||||||
Alma Nielsen | 2005 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Zenia Christensen | 2005 | 41.05 | 1:20.44 | |||||||
Benedicte Nørgaard | 2004 | 35.91 | 1:56.35 | |||||||
Katrine Bavnshøj | 2004 | 37.89 | 2:34.24 | |||||||
9 | Haslev Piger 2 Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:34.98 | ||||||
Anna Baad Clausen | 2007 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 44.56 | 1:24.45 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 35.24 | 1:59.69 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 35.29 | 2:34.98 | |||||||
10 | Dgi Sydvest Piger Gr6 | 2004 | DGI Sydvest | 2:37.60 | ||||||
Maria Møberg Nielsen | 2007 | 42.02 | 42.02 | |||||||
Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 44.68 | 1:26.70 | |||||||
Liv Bendixen | 2004 | 37.68 | 2:04.38 | |||||||
Marie Nørskov Andersen | 2005 | 33.22 | 2:37.60 | |||||||
11 | Sønderjylland Gr 6 Piger2 | 2004 | DGI Sønder Jylland | 2:47.47 | ||||||
Wencke Andresen | 2005 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | 48.21 | 1:25.89 | |||||||
Isabella Knudsen | 2004 | 46.28 | 2:12.17 | |||||||
Katrine Hesselager Rothe | 2005 | 35.30 | 2:47.47 | |||||||
12 | Piger 2 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:47.64 | ||||||
Josephine Maja Madsen | 2005 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | 44.85 | 1:23.88 | |||||||
Julie Langberg Olesen | 2005 | 47.05 | 2:10.93 | |||||||
Emma Brødsgaard | 2004 | 36.71 | 2:47.64 | |||||||
- | Midtjylland 1 04-05 | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | |||||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | |||||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | |||||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | DNS | ||||||||
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:10.39 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 36.51 | 1:10.79 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 29.96 | 1:40.75 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 29.64 | 2:10.39 | |||||||
2 | Nordj. Silly Sea Monkies | 2006 | DGI Nordjylland | 2:13.72 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 36.57 | 1:10.26 | |||||||
Pernille Petersen | 2006 | 33.21 | 1:43.47 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 30.25 | 2:13.72 | |||||||
3 | Midtjylland 1 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:17.25 | ||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 36.68 | 1:14.50 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.62 | 1:47.12 | |||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 30.13 | 2:17.25 | |||||||
4 | Piger A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:22.74 | ||||||
Matilde Work Jespersen | 2006 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Marie Loft Andersen | 2007 | 40.48 | 1:18.42 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 34.25 | 1:52.67 | |||||||
Ida Loft Andersen | 2007 | 30.07 | 2:22.74 | |||||||
5 | Fynske Damer Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | 2:29.59 | ||||||
Sofia Mortensen | 2007 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Alvina Vahala Hvass | 2006 | 42.03 | 1:20.95 | |||||||
Karoline Jørgensen | 2007 | 34.89 | 1:55.84 | |||||||
Madeline Skovhus | 2007 | 33.75 | 2:29.59 | |||||||
6 | Midtjylland 2 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:31.82 | ||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Mathilde Irmschler | 2006 | 41.61 | 1:21.41 | |||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 37.69 | 1:59.10 | |||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 32.72 | 2:31.82 | |||||||
7 | Piger 2 Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:33.80 | ||||||
Katrine Due Sørensen | 2006 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 41.18 | 1:20.55 | |||||||
Silja Larsen | 2006 | 39.46 | 2:00.01 | |||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 33.79 | 2:33.80 | |||||||
8 | Piger B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:35.34 | ||||||
Dicte Nørvang Bisgaard | 2006 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Malou Huss | 2006 | 42.07 | 1:24.28 | |||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 39.08 | 2:03.36 | |||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 31.98 | 2:35.34 | |||||||
9 | Sønderjylland Gr7 Piger | 2006 | DGI Sønder Jylland | 3:00.94 | ||||||
Emma Christiansen | 2007 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Thilde Jensen | 2006 | 46.61 | 1:35.47 | |||||||
Andrea Norlyk | 2006 | 46.46 | 2:21.93 | |||||||
Dagmar Widt | 2007 | 39.01 | 3:00.94 | |||||||
10 | Haslev Piger Gr. 7 | 2006 | DGI Storstrømmen | 3:01.66 | ||||||
Celina L. Hansen | 2006 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Camila Hansen | 2006 | 53.04 | 1:38.98 | |||||||
Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | 42.73 | 2:21.71 | |||||||
Agnes Thøfner | 2009 | 39.95 | 3:01.66 | |||||||
- | Meme Team Nordjylland | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Freja Lucassen | 2007 | |||||||||
Alberte Rise | 2007 | |||||||||
Sarah Frandsen | 2007 | |||||||||
Kamille Baars | 2006 | DNS | ||||||||
Løb 3, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Midtjylland 1 08-09 | 2008 | DGI Midtjylland | 2:44.06 | ||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 43.51 | 43.51 | |||||||
Freya Jensen | 2009 | 48.34 | 1:31.85 | |||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 35.08 | 2:06.93 | |||||||
Katrine Mølbak | 2009 | 37.13 | 2:44.06 | |||||||
2 | Piger A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:46.68 | ||||||
Frida Asp Mikkelsen | 2008 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Julie Schleimann | 2010 | 50.49 | 1:34.24 | |||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 36.43 | 2:10.67 | |||||||
Louise Carlqvist | 2008 | 36.01 | 2:46.68 | |||||||
3 | Piger Sydøst Gr. 8 | 2008 | DGI Sydøstjylland | 2:49.98 | ||||||
Sille Augustesen | 2008 | 39.73 | 39.73 | |||||||
Isabella Bach | 2008 | 46.70 | 1:26.43 | |||||||
Emma Jensen Børager | 2009 | 45.92 | 2:12.35 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 37.63 | 2:49.98 | |||||||
4 | Nordjyll. Phoenix Mafia | 2008 | DGI Nordjylland | 2:50.38 | ||||||
Sofie Callsen | 2008 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 48.70 | 1:29.35 | |||||||
Lærke Andersen | 2009 | 45.71 | 2:15.06 | |||||||
Iben Hjorth | 2008 | 35.32 | 2:50.38 | |||||||
5 | Piger B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:59.34 | ||||||
Freja Brandt-Larsen | 2008 | 45.75 | 45.75 | |||||||
Bodil Sloth Nikolajsen | 2008 | 52.42 | 1:38.17 | |||||||
Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | 44.51 | 2:22.68 | |||||||
Maria Nybro Laursen | 2008 | 36.66 | 2:59.34 | |||||||
6 | Midtjylland 2 08-09 | 2009 | DGI Midtjylland | 3:02.07 | ||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 47.48 | 47.48 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 52.19 | 1:39.67 | |||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 43.60 | 2:23.27 | |||||||
Katja Hansen | 2009 | 38.80 | 3:02.07 | |||||||
7 | Haslev Piger Gr. 8 | 2008 | DGI Storstrømmen | 3:08.67 | ||||||
Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Milla Engsted Larsen | 2009 | 56.77 | 1:41.79 | |||||||
Edith Seedorff | 2008 | 47.57 | 2:29.36 | |||||||
Madeleine Schou | 2008 | 39.31 | 3:08.67 | |||||||
8 | Fynske Damer Gr. 8 | 2008 | DGI Fyn | 3:11.88 | ||||||
Caroline Rasmussen | 2008 | 48.53 | 48.53 | |||||||
Caroline Hyllekvist Dyhr | 2008 | 50.87 | 1:39.40 | |||||||
Merle Andersen | 2009 | 51.36 | 2:30.76 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 41.12 | 3:11.88 | |||||||
9 | Sønderjylland Gr8 Piger | 2008 | DGI Sønder Jylland | 3:12.34 | ||||||
Emma Carstensen | 2008 | 52.60 | 52.60 | |||||||
Anna Tygesen | 2008 | 49.98 | 1:42.58 | |||||||
Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | 47.77 | 2:30.35 | |||||||
Melanie E. Nielsen | 2008 | 41.99 | 3:12.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1940-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge Grp 1-4 | 1980 | DGI Østjylland | 2:12.36 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 38.98 | 1:12.41 | |||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 31.00 | 1:43.41 | |||||||
Søren Kellenberger | 1978 | 28.95 | 2:12.36 | |||||||
2 | Oldboys Fra Fyn | 1995 | DGI Fyn | 2:22.91 | ||||||
Casper Nedergaard | 1990 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 38.33 | 1:14.73 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 37.12 | 1:51.85 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 31.06 | 2:22.91 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev Drenge Gr. 5 | 2001 | DGI Storstrømmen | 1:54.10 | ||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 31.51 | 1:00.96 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 27.66 | 1:28.62 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 25.48 | 1:54.10 | |||||||
2 | Midtjylland 1 96-03 | 1996 | DGI Midtjylland | 1:54.49 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 31.36 | 1:00.51 | |||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 28.41 | 1:28.92 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 25.57 | 1:54.49 | |||||||
3 | Drenge A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 1:56.30 | ||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 32.79 | 1:03.37 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 28.32 | 1:31.69 | |||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 24.61 | 1:56.30 | |||||||
4 | Nordjylland Torpedoes | 2002 | DGI Nordjylland | 1:59.27 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 34.56 | 1:07.66 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 26.47 | 1:34.13 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 25.14 | 1:59.27 | |||||||
5 | Midtjylland 2 96-03 | 1996 | DGI Midtjylland | 2:02.46 | ||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 32.78 | 1:05.56 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 30.14 | 1:35.70 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 26.76 | 2:02.46 | |||||||
6 | Drenge Sydøst Gr. 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:03.24 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 38.16 | 1:07.90 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 28.26 | 1:36.16 | |||||||
Jacob Ladefoged | 2003 | 27.08 | 2:03.24 | |||||||
7 | Drenge B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:05.86 | ||||||
Mads Vittrup | 2003 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Mads Berentzen | 2002 | 36.71 | 1:09.24 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 30.13 | 1:39.37 | |||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 26.49 | 2:05.86 | |||||||
8 | Nordjylland Wild Waves | 2002 | DGI Nordjylland | 2:06.89 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 32.37 | 32.37 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 35.78 | 1:08.15 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 30.30 | 1:38.45 | |||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 28.44 | 2:06.89 | |||||||
9 | Dgi Sydvest Drenge Gr 5 | 1996 | DGI Sydvest | 2:13.30 | ||||||
Johan Kørvel Sørensen | 1999 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Oliver Buskbjerg | 2000 | 41.29 | 1:14.43 | |||||||
Daniel Poulsen | 2001 | 30.48 | 1:44.91 | |||||||
Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 28.39 | 2:13.30 | |||||||
10 | Fynske Herrer Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 2:15.67 | ||||||
Christian Storgaard | 2000 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Emil Munk | 1999 | 40.46 | 1:17.80 | |||||||
Frederik Klüver | 1998 | 30.39 | 1:48.19 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 27.48 | 2:15.67 | |||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Victory Fighter | 2004 | DGI Nordjylland | 2:03.13 | ||||||
Valentin Thordal | 2005 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 32.72 | 1:06.59 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 30.25 | 1:36.84 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 26.29 | 2:03.13 | |||||||
2 | Drenge 1 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:05.37 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 36.21 | 1:09.48 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 28.42 | 1:37.90 | |||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 27.47 | 2:05.37 | |||||||
3 | Drenge A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:07.47 | ||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Karl Johan Jacobsen | 2005 | 36.88 | 1:10.55 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 30.07 | 1:40.62 | |||||||
Noah Busk | 2004 | 26.85 | 2:07.47 | |||||||
4 | Drenge B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:12.36 | ||||||
Mads Ø. Christensen | 2005 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Frederik Stordal Poulsen | 2004 | 40.48 | 1:13.99 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 31.19 | 1:45.18 | |||||||
Alexander Løland | 2004 | 27.18 | 2:12.36 | |||||||
5 | Fynske Herrer Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | 2:14.59 | ||||||
Valdemar Petersen | 2004 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 38.11 | 1:13.38 | |||||||
Victor Karlström | 2004 | 32.39 | 1:45.77 | |||||||
Jan Damm Rasmussen | 2004 | 28.82 | 2:14.59 | |||||||
6 | Nordjyll. Dude Club | 2004 | DGI Nordjylland | 2:15.60 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 38.54 | 1:13.97 | |||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 33.39 | 1:47.36 | |||||||
Kristian Ølgaard | 2005 | 28.24 | 2:15.60 | |||||||
7 | Drenge 2 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:23.79 | ||||||
Nikolai Kristensen | 2005 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Peter Ladefoged | 2004 | 39.47 | 1:16.54 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 37.22 | 1:53.76 | |||||||
Oliver Normand | 2005 | 30.03 | 2:23.79 | |||||||
8 | Haslev Drenge Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:25.38 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Laurits Thøfner | 2004 | 35.60 | 1:11.20 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 41.57 | 1:52.77 | |||||||
Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 32.61 | 2:25.38 | |||||||
- | Midtjylland 1 04-05 | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Sebastian D. Rasmussen | 2005 | |||||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | |||||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | |||||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DNS | ||||||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:16.02 | ||||||
Andreas Skovgaard Hald | 2006 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 36.34 | 1:14.58 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 33.85 | 1:48.43 | |||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 27.59 | 2:16.02 | |||||||
2 | Drenge Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:17.74 | ||||||
Bjørn van Barneveld | 2006 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Jasper Balle West | 2006 | 34.79 | 1:12.63 | |||||||
Silas Birkkjær | 2006 | 33.38 | 1:46.01 | |||||||
Magne Andersen | 2007 | 31.73 | 2:17.74 | |||||||
3 | Midtjylland 1 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:22.32 | ||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 37.47 | 1:17.10 | |||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 32.35 | 1:49.45 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 32.87 | 2:22.32 | |||||||
4 | Nordj. Dangerous Ducks | 2006 | DGI Nordjylland | 2:26.61 | ||||||
Mikkel P. Christensen | 2006 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Lucas Skjødt Broe | 2007 | 43.40 | 1:21.90 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 34.22 | 1:56.12 | |||||||
Noah Markussen | 2006 | 30.49 | 2:26.61 | |||||||
5 | Drenge B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:28.20 | ||||||
Thomas Emil Højrup | 2007 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Kristian Bøllingtoft | 2006 | 42.44 | 1:20.35 | |||||||
Kasper Kramer | 2006 | 36.02 | 1:56.37 | |||||||
Simon Brandi Bukballe | 2006 | 31.83 | 2:28.20 | |||||||
6 | Fynske Herrer Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | 2:33.60 | ||||||
Andrew Wilstrup | 2006 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Malthe Skau Rasmussen | 2006 | 42.86 | 1:24.01 | |||||||
Christoffer Andersen | 2006 | 39.00 | 2:03.01 | |||||||
Lucas Storm Sønderby | 2006 | 30.59 | 2:33.60 | |||||||
7 | Sønderjylland Gr7 Drenge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 2:36.62 | ||||||
Stefan Brochner Gregersen | 2007 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Kasper Kühne | 2007 | 37.74 | 1:22.15 | |||||||
Tobias Werge | 2007 | 35.59 | 1:57.74 | |||||||
Alonso Luis Cayetano | 2009 | 38.88 | 2:36.62 | |||||||
- | Nordjyllands Mighty Men | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Destroyers | 2008 | DGI Nordjylland | 2:30.77 | ||||||
Malthe Bach Larsen | 2008 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 39.88 | 1:18.53 | |||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 37.82 | 1:56.35 | |||||||
Tobias Schwab | 2009 | 34.42 | 2:30.77 | |||||||
2 | Drenge Sydøst Gr. 8 | 2008 | DGI Sydøstjylland | 2:41.29 | ||||||
Jeppe Grønfeldt | 2008 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Casper Ibsen | 2008 | 49.59 | 1:28.94 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 35.68 | 2:04.62 | |||||||
Alexander Buch | 2008 | 36.67 | 2:41.29 | |||||||
3 | Drenge A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:45.47 | ||||||
Alfred Løkke | 2008 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | 49.43 | 1:31.93 | |||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 38.32 | 2:10.25 | |||||||
Llobél Noah | 2009 | 35.22 | 2:45.47 | |||||||
4 | Nordjylland Water Devils | 2008 | DGI Nordjylland | 3:07.89 | ||||||
Mads Peter Jensen | 2008 | 47.75 | 47.75 | |||||||
Villads Elliot Lumholtz | 2008 | 45.78 | 1:33.53 | |||||||
Alexander W. Andersen | 2008 | 59.03 | 2:32.56 | |||||||
Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | 35.33 | 3:07.89 | |||||||
- | Drenge B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Rasmus Skovgaard Hald | 2008 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Thor Lind Dürr | 2009 | 52.25 | 1:39.50 | |||||||
- | Haslev Drenge Gr. 8 | 2008 | DGI Storstrømmen | DSQ | EFB 25 m | |||||
- | Midtjylland 1 08-09 | 2008 | DGI Midtjylland | DSQ | Forkert svømmer | |||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 47.30 | 1:28.21 | |||||||
- | Midtjylland 2 08-09 | 2009 | DGI Midtjylland | DSQ | Forkert svømmer | |||||
Emil Valters Peca | 2008 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1940-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp 1-4 | 1980 | DGI Østjylland | 2:41.33 | ||||||
Mette Danielsen | 1975 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Rikke Danielsen | 1976 | 45.87 | 1:31.52 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 38.17 | 2:09.69 | |||||||
Tore Stamp Kirkeby | 1970 | 31.64 | 2:41.33 | |||||||
2 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:22.08 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 58.50 | 58.50 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 58.81 | 1:57.31 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1958 | 46.42 | 2:43.73 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 38.35 | 3:22.08 | |||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 2:02.55 | ||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 35.61 | 1:06.09 | |||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 27.67 | 1:33.76 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 28.79 | 2:02.55 | |||||||
2 | Dgi Sydvest Mix Gr 5 | 1996 | DGI Sydvest | 2:05.49 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 35.61 | 1:07.46 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 31.64 | 1:39.10 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 26.39 | 2:05.49 | |||||||
3 | Mix A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:12.90 | ||||||
Maja Brandi Bukballe | 2002 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 40.97 | 1:17.95 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 29.31 | 1:47.26 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 25.64 | 2:12.90 | |||||||
4 | Nordjyll. Happy Kickers | 2002 | DGI Nordjylland | 2:16.88 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 34.86 | 1:06.64 | |||||||
Louise Høeg | 2003 | 36.95 | 1:43.59 | |||||||
Emma Rask Sørensen | 2003 | 33.29 | 2:16.88 | |||||||
5 | Mix B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:23.15 | ||||||
Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Mathias G-Rasmussen | 2001 | 36.17 | 1:13.72 | |||||||
Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 42.70 | 1:56.42 | |||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 26.73 | 2:23.15 | |||||||
6 | Nordjyll. Deep Dolphins | 2002 | DGI Nordjylland | 2:26.53 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 41.47 | 1:16.40 | |||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 34.24 | 1:50.64 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 35.89 | 2:26.53 | |||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | 2:09.25 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 34.97 | 34.97 | |||||||
Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 34.95 | 1:09.92 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2004 | 29.65 | 1:39.57 | |||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 29.68 | 2:09.25 | |||||||
2 | Sønderjylland Gr6 Mix | 2004 | DGI Sønder Jylland | 2:14.01 | ||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 37.18 | 1:13.64 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 32.77 | 1:46.41 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 27.60 | 2:14.01 | |||||||
3 | Mix A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:15.75 | ||||||
Gustav Ravn | 2005 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Christian Stoltenborg | 2005 | 37.64 | 1:11.79 | |||||||
Lucca Filipowicz | 2005 | 33.28 | 1:45.07 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 30.68 | 2:15.75 | |||||||
4 | Nordjylland Hotties | 2004 | DGI Nordjylland | 2:16.70 | ||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Esben Kilde Johansen | 2004 | 37.42 | 1:14.01 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.06 | 1:46.07 | |||||||
Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 30.63 | 2:16.70 | |||||||
5 | Mix B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:24.45 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 38.63 | 38.63 | |||||||
Phillip Bols Faarup | 2004 | 41.69 | 1:20.32 | |||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 32.22 | 1:52.54 | |||||||
Marie Work Jespersen | 2004 | 31.91 | 2:24.45 | |||||||
6 | Dgi Sydvest Mix Gr6 | 2004 | DGI Sydvest | 2:27.86 | ||||||
Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Niels Bjerrum | 2005 | 44.51 | 1:21.29 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 35.66 | 1:56.95 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 30.91 | 2:27.86 | |||||||
7 | Nordj. Boom Shaka Lakas | 2004 | DGI Nordjylland | 2:29.69 | ||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Mathias Johansen | 2005 | 39.33 | 1:17.62 | |||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | 39.19 | 1:56.81 | |||||||
Christina Markussen | 2005 | 32.88 | 2:29.69 | |||||||
8 | Sydøst Mix Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:41.38 | ||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Thor Bendixen | 2005 | 42.84 | 1:27.65 | |||||||
Pablo Guldhammer | 2005 | 39.23 | 2:06.88 | |||||||
Sara Kaas Vestbo | 2005 | 34.50 | 2:41.38 | |||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Marshmellows | 2006 | DGI Nordjylland | 2:25.05 | ||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 41.03 | 1:17.52 | |||||||
Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | 35.61 | 1:53.13 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 31.92 | 2:25.05 | |||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | 2:28.28 | ||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Bjørn H. Christiansen | 2006 | 40.69 | 1:20.40 | |||||||
Marcus Berg | 2007 | 37.34 | 1:57.74 | |||||||
Anne Bruun-Petersen | 2007 | 30.54 | 2:28.28 | |||||||
3 | Mix A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:31.74 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 44.09 | 1:24.81 | |||||||
Karoline Høgh | 2006 | 36.43 | 2:01.24 | |||||||
Magnus Bilde | 2006 | 30.50 | 2:31.74 | |||||||
4 | Sydøst Mix Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:34.16 | ||||||
Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Johannes Lund | 2006 | 37.63 | 1:19.99 | |||||||
Ebbe Als Olsen | 2007 | 39.54 | 1:59.53 | |||||||
Mie Juhl-Pedersen | 2006 | 34.63 | 2:34.16 | |||||||
5 | Mix B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:41.35 | ||||||
Naja Kristiane Sørensen | 2006 | 41.56 | 41.56 | |||||||
Thora Holst-Jørgensen | 2007 | 45.02 | 1:26.58 | |||||||
Samuel Krogh Laursen | 2007 | 39.98 | 2:06.56 | |||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 34.79 | 2:41.35 | |||||||
6 | Dgi Sydvest Mix Gr 7 | 2006 | DGI Sydvest | 2:43.38 | ||||||
Mikkeline Fugleberg | 2007 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 44.30 | 1:30.53 | |||||||
Tobias Holt | 2006 | 36.71 | 2:07.24 | |||||||
Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | 36.14 | 2:43.38 | |||||||
- | Nordjylland Explosive | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Clara Kornum | 2007 | |||||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | |||||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | |||||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | DNS | ||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Rockstarz | 2008 | DGI Nordjylland | 2:49.45 | ||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 44.94 | 44.94 | |||||||
Isabella Terp | 2008 | 46.44 | 1:31.38 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 43.41 | 2:14.79 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 34.66 | 2:49.45 | |||||||
2 | Mix B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 3:10.19 | ||||||
Eskild Læssøe Olesen | 2009 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Karoline Starup | 2008 | 52.90 | 1:40.01 | |||||||
Cecilie Have Pedersen | 2008 | 50.82 | 2:30.83 | |||||||
Ferdinand Lindal Jeppesen | 2008 | 39.36 | 3:10.19 | |||||||
3 | Sydøst Mix Sydøst Gr. 8 | 2008 | DGI Sydøstjylland | 3:20.68 | ||||||
Emil Juhl-Pedersen | 2009 | 46.78 | 46.78 | |||||||
Wiktoria Gawor | 2009 | 54.24 | 1:41.02 | |||||||
Anastasia Broch | 2008 | 1:01.00 | 2:42.02 | |||||||
Gisli Magnusson | 2008 | 38.66 | 3:20.68 | |||||||
- | Dgi Sydvest Mix Gr 8 | 2008 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Fynsk Mix Gr. 8 | 2008 | DGI Fyn | DSQ | Afsl. ryg på mave | |||||
- | Mix A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | 2 flyben v.76m | |||||
Olivia Akselsen | 2008 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 42.17 | 1:29.49 | 2:17.39 | 3:05.66 | |||
2 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 43.53 | 1:32.28 | 2:23.68 | 3:16.65 | |||
3 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 52.57 | 1:52.10 | 2:53.93 | 3:56.11 | |||
4 | Dichte Kristensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.33 | 1:54.79 | 2:59.29 | 4:01.28 | |||
- | Laura Vindstrup Christens | 2003 | DGI Sydvest | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.32 | 1:22.98 | 2:07.25 | 2:49.76 | |||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 37.00 | 1:19.60 | 2:04.38 | 2:50.00 | |||
3 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 39.58 | 1:25.40 | 2:12.17 | 2:58.47 | |||
4 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 39.26 | 1:24.12 | 2:11.56 | 2:58.85 | |||
5 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 42.23 | 1:30.07 | 2:18.74 | 3:06.62 | |||
6 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 41.99 | 1:29.38 | 2:18.36 | 3:07.57 | |||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 42.78 | 1:31.25 | 2:20.32 | 3:09.30 | |||
8 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.59 | 1:28.31 | 2:18.95 | 3:11.04 | |||
9 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 44.13 | 1:34.88 | 2:25.59 | 3:15.51 | |||
10 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.42 | 1:38.56 | 2:31.14 | 3:22.76 | |||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | DGI Midtjylland | 43.41 | 1:36.06 | 2:29.78 | 3:25.73 | |||
12 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 45.21 | 1:37.31 | 2:32.95 | 3:29.77 | |||
13 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 48.24 | 1:42.14 | 2:36.30 | 3:30.16 | |||
14 | Benedicte Nørgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 46.42 | 1:39.62 | 2:35.50 | 3:31.90 | |||
15 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 46.59 | 1:40.42 | 2:36.57 | 3:33.64 | |||
16 | Victoria Meyer | 2004 | DGI Fyn | 50.10 | 1:46.07 | 2:43.66 | 3:35.08 | |||
17 | Johanna Sandager Borup | 2005 | DGI Nordjylland | 48.90 | 1:44.35 | 2:41.71 | 3:36.28 | |||
18 | Maja M S Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.24 | 1:40.85 | 2:38.79 | 3:36.45 | |||
19 | Julie Henriksen | 2005 | DGI Fyn | 49.17 | 1:44.12 | 2:41.47 | 3:37.41 | |||
20 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 49.90 | 1:45.69 | 2:43.17 | 3:40.66 | |||
21 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 48.80 | 1:43.78 | 2:43.02 | 3:41.93 | |||
22 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 46.33 | 1:41.77 | 2:41.48 | 3:42.50 | |||
23 | Annika Elmstrøm Nielsen | 2005 | DGI Østjylland | 51.51 | 1:50.23 | 2:48.75 | 3:46.24 | |||
24 | Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | DGI Sønder Jylland | 55.29 | 1:56.55 | 2:57.37 | 3:53.62 | |||
- | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 41.65 | 1:27.82 | 2:13.98 | 2:59.22 | |||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.49 | 1:30.52 | 2:19.50 | 3:08.18 | |||
3 | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | 44.81 | 1:36.83 | 2:28.18 | 3:18.43 | |||
4 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 43.96 | 1:34.60 | 2:27.32 | 3:20.72 | |||
5 | Malou Huss | 2006 | DGI Østjylland | 44.89 | 1:36.51 | 2:29.40 | 3:21.04 | |||
6 | Mie Juhl-Pedersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 47.10 | 1:39.55 | 2:33.21 | 3:23.30 | |||
7 | Mathilde Irmschler | 2006 | DGI Midtjylland | 43.36 | 1:36.38 | 2:31.21 | 3:25.42 | |||
8 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | DGI Nordjylland | 45.67 | 1:38.01 | 2:31.77 | 3:26.07 | |||
9 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | DGI Fyn | 45.59 | 1:40.81 | 2:37.73 | 3:33.80 | |||
10 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 48.63 | 1:43.29 | 2:39.81 | 3:35.81 | |||
11 | Thora Holst-Jørgensen | 2007 | DGI Østjylland | 48.00 | 1:44.02 | 2:41.80 | 3:37.96 | |||
12 | Anne Juel Dahl | 2007 | DGI Østjylland | 50.91 | 1:47.78 | 2:44.58 | 3:39.38 | |||
13 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DGI Sydvest | 49.56 | 1:44.93 | 2:42.28 | 3:39.65 | |||
14 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | DGI Sydøstjylland | 49.89 | 1:49.34 | 2:51.81 | 3:50.40 | |||
15 | Anne Primdahl | 2006 | DGI Nordjylland | 53.49 | 1:52.85 | 2:52.45 | 3:50.64 | |||
16 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 52.96 | 1:54.52 | 2:55.96 | 3:53.14 | |||
- | Freja Rex Larsen | 2006 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Ida Siegumfeldt | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | ESB v. 75 m | |||||
- | Mathilde Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 flyben efter 100 m | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 45.03 | 1:37.73 | 2:31.23 | 3:23.98 | |||
2 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 51.08 | 1:49.14 | 2:47.66 | 3:46.54 | |||
3 | Anna Tygesen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 53.57 | 1:51.83 | 2:51.37 | 3:47.95 | |||
4 | Lærke Andersen | 2009 | DGI Nordjylland | 51.70 | 1:50.67 | 2:51.00 | 3:49.75 | |||
5 | Asta Klemmensen | 2008 | DGI Midtjylland | 54.65 | 1:56.87 | 3:00.34 | 4:03.37 | |||
6 | Camilla Søjberg | 2009 | DGI Østjylland | 56.29 | 2:00.58 | 3:05.10 | 4:06.69 | |||
7 | Karoline Starup | 2008 | DGI Østjylland | 56.16 | 2:01.81 | 3:07.64 | 4:10.69 | |||
8 | Anna Kornum Jørgensen | 2008 | DGI Østjylland | 57.22 | 2:01.66 | 3:07.75 | 4:12.06 | |||
9 | Bodil Sloth Nikolajsen | 2008 | DGI Østjylland | 58.88 | 2:05.97 | 3:13.83 | 4:20.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 41.34 | 1:27.73 | 2:16.73 | 3:06.68 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 37.33 | 1:21.13 | 2:05.99 | 2:50.52 | |||
2 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.97 | 1:21.45 | 2:06.62 | 2:53.30 | |||
3 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 37.80 | 1:21.79 | 2:08.21 | 2:54.33 | |||
4 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 42.74 | 1:31.77 | 2:20.43 | 3:07.25 | |||
5 | Marius Bryndum Raj Anders | 2003 | DGI Østjylland | 40.39 | 1:27.81 | 2:18.22 | 3:08.83 | |||
6 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 43.56 | 1:34.95 | 2:28.84 | 3:22.19 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.34 | 1:16.27 | 1:59.28 | 2:41.55 | |||
2 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 40.34 | 1:26.54 | 2:14.25 | 2:59.89 | |||
3 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 42.22 | 1:28.62 | 2:15.67 | 3:00.88 | |||
4 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.70 | 1:24.81 | 2:13.46 | 3:04.69 | |||
5 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 41.29 | 1:29.48 | 2:17.72 | 3:04.75 | |||
6 | Christian Stoltenborg | 2005 | DGI Østjylland | 41.75 | 1:28.84 | 2:17.78 | 3:05.79 | |||
7 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 41.20 | 1:29.63 | 2:19.77 | 3:07.34 | |||
8 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 41.55 | 1:29.70 | 2:20.47 | 3:10.01 | |||
9 | Ebbe Weile | 2004 | DGI Sydøstjylland | 51.06 | 1:47.42 | 2:44.70 | 3:36.15 | |||
10 | Niels Bjerrum | 2005 | DGI Sydvest | 48.16 | 1:43.89 | 2:40.22 | 3:36.52 | |||
- | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Nicolaj Græsborg | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasper Balle West | 2006 | DGI Sydøstjylland | 37.31 | 1:22.69 | 2:09.35 | 2:54.65 | |||
2 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 39.21 | 1:24.53 | 2:10.45 | 2:55.30 | |||
3 | Andreas Skovgaard Hald | 2006 | DGI Østjylland | 40.79 | 1:27.16 | 2:14.29 | 2:59.37 | |||
4 | Kasper Kühne | 2007 | DGI Sønder Jylland | 40.38 | 1:26.22 | 2:13.19 | 3:00.18 | |||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DGI Nordjylland | 42.88 | 1:31.81 | 2:21.04 | 3:09.69 | |||
6 | Bertram Knudsen | 2006 | DGI Midtjylland | 43.42 | 1:30.75 | 2:23.66 | 3:12.85 | |||
7 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 43.19 | 1:33.22 | 2:24.32 | 3:14.30 | |||
8 | Daniel Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 44.15 | 1:34.70 | 2:27.92 | 3:20.74 | |||
9 | Oscar Poulsen | 2007 | DGI Østjylland | 48.55 | 1:43.74 | 2:39.91 | 3:34.93 | |||
10 | Malte Lillemose | 2006 | DGI Østjylland | 49.80 | 1:46.93 | 2:46.47 | 3:44.95 | |||
- | Malthe Monberg | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Bjørn H. Christiansen | 2006 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kristian Bøllingtoft | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ESB 175 m | |||||
- | Vilmer Damgaard | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | Asym. arme v 15m | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Buch | 2008 | DGI Sydøstjylland | 50.62 | 1:46.37 | 2:42.20 | 3:35.38 | |||
2 | Casper Ibsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 50.32 | 1:46.90 | 2:44.17 | 3:42.01 | |||
3 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 53.24 | 1:56.58 | 2:57.02 | 3:58.51 | |||
4 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 56.79 | 2:00.04 | 3:01.64 | 4:01.26 | |||
5 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | DGI Nordjylland | 52.55 | 1:55.87 | 3:01.29 | 4:02.32 | |||
6 | Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | DGI Østjylland | 51.62 | 1:53.46 | 2:58.89 | 4:03.54 | |||
7 | Liam Thomsen | 2009 | DGI Midtjylland | 55.06 | 2:00.22 | 3:04.87 | 4:11.16 | |||
8 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | DGI Midtjylland | 53.90 | 1:58.05 | 3:06.33 | 4:12.42 | |||
9 | Thor Lind Dürr | 2009 | DGI Østjylland | 54.80 | 2:02.18 | 3:09.47 | 4:14.86 | |||
10 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:12.31 | 2:30.42 | 3:47.96 | 5:03.40 | |||
- | Mattie Christiansen | 2008 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 47.90 | 1:41.67 | |||||
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.30 | 1:15.49 | |||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.30 | 1:15.80 | |||||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 35.39 | 1:18.38 | |||||
4 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 38.57 | 1:19.99 | |||||
5 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 38.03 | 1:20.38 | |||||
6 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 37.60 | 1:21.83 | |||||
7 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | DGI Østjylland | 38.46 | 1:23.01 | |||||
8 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 37.45 | 1:23.41 | |||||
9 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 37.51 | 1:25.66 | |||||
10 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.66 | 1:25.75 | |||||
11 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.39 | 1:26.60 | |||||
12 | Estefi Sancho | 2003 | DGI Storstrømmen | 37.43 | 1:27.80 | |||||
13 | Sille Bramann | 2003 | DGI Sønder Jylland | 42.29 | 1:28.17 | |||||
14 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.73 | 1:30.13 | |||||
15 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 42.71 | 1:30.41 | |||||
16 | Inge Madsen | 2002 | DGI Fyn | 45.58 | 1:37.40 | |||||
17 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 45.77 | 1:38.41 | |||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 36.05 | 1:15.22 | |||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 34.71 | 1:15.66 | |||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 34.46 | 1:15.77 | |||||
4 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.27 | 1:18.15 | |||||
5 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 37.03 | 1:18.78 | |||||
6 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.51 | 1:19.25 | |||||
7 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.12 | 1:19.32 | |||||
8 | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | 35.95 | 1:19.72 | |||||
9 | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.74 | 1:21.18 | |||||
10 | Anne Kølby Christensen | 2005 | DGI Fyn | 38.93 | 1:21.79 | |||||
11 | Laura Ostersen | 2004 | DGI Fyn | 38.66 | 1:22.45 | |||||
12 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.63 | 1:22.54 | |||||
13 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 38.79 | 1:22.88 | |||||
14 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 38.54 | 1:23.81 | |||||
15 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 39.29 | 1:24.06 | |||||
16 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.04 | 1:24.49 | |||||
17 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 39.39 | 1:25.19 | |||||
18 | Sofie Keller | 2005 | DGI Sønder Jylland | 41.37 | 1:25.45 | |||||
19 | Alberte Sloth Benkjær | 2005 | DGI Sønder Jylland | 40.77 | 1:25.66 | |||||
20 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 40.77 | 1:26.87 | |||||
21 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 40.87 | 1:27.37 | |||||
22 | Wencke Andresen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 39.75 | 1:27.40 | |||||
23 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 39.21 | 1:29.20 | |||||
24 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 41.91 | 1:30.68 | |||||
25 | Cecilie Trudsø | 2005 | DGI Østjylland | 43.39 | 1:33.89 | |||||
26 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 44.61 | 1:34.69 | |||||
27 | Julie Langberg Olesen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.79 | 1:35.82 | |||||
28 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | DGI Sønder Jylland | 45.02 | 1:36.86 | |||||
29 | Isabella Knudsen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 47.53 | 1:42.08 | |||||
- | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 33.54 | 1:12.26 | |||||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 33.94 | 1:14.62 | |||||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 35.57 | 1:16.79 | |||||
4 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DGI Nordjylland | 37.24 | 1:17.96 | |||||
5 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 38.19 | 1:20.48 | |||||
5 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 36.43 | 1:20.48 | |||||
7 | Ida Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 37.13 | 1:21.38 | |||||
8 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.56 | 1:22.06 | |||||
9 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 38.51 | 1:22.81 | |||||
10 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 39.19 | 1:23.22 | |||||
11 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 38.92 | 1:23.87 | |||||
12 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 39.31 | 1:24.64 | |||||
13 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 37.76 | 1:24.73 | |||||
14 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.62 | 1:25.03 | |||||
15 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 38.36 | 1:25.21 | |||||
16 | Malou Huss | 2006 | DGI Østjylland | 42.43 | 1:25.78 | |||||
17 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 41.03 | 1:25.80 | |||||
18 | Amanda Holmberg | 2007 | DGI Nordjylland | 39.68 | 1:26.43 | |||||
19 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 40.02 | 1:27.25 | |||||
20 | Mie Juhl-Pedersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 45.55 | 1:28.84 | |||||
21 | Thora Holst-Jørgensen | 2007 | DGI Østjylland | 41.79 | 1:29.25 | |||||
22 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DGI Midtjylland | 41.53 | 1:29.74 | |||||
23 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 40.05 | 1:30.79 | |||||
24 | Karla Vendelbo Hansen | 2006 | DGI Østjylland | 43.10 | 1:33.50 | |||||
25 | Katrine Due Sørensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.56 | 1:33.53 | |||||
26 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | DGI Fyn | 44.75 | 1:33.97 | |||||
27 | Andrea Norlyk | 2006 | DGI Sønder Jylland | 45.21 | 1:34.40 | |||||
28 | Camila Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 43.83 | 1:35.68 | |||||
29 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DGI Sydvest | 43.94 | 1:36.30 | |||||
30 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | DGI Midtjylland | 47.18 | 1:39.31 | |||||
31 | Emma Christiansen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 46.49 | 1:39.56 | |||||
32 | Kirstine Knudsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 46.18 | 1:42.65 | |||||
- | Amalie Moeskjær | 2007 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Maria Møberg Nielsen | 2007 | DGI Sydvest | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | DSQ | ARM v. 50 m | |||||
- | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | DSQ | ARM v. 50 | |||||
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 40.11 | 1:24.51 | |||||
2 | Sofie Callsen | 2008 | DGI Nordjylland | 39.28 | 1:25.82 | |||||
3 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 42.43 | 1:31.16 | |||||
4 | Louise Jeppesen | 2008 | DGI Midtjylland | 42.67 | 1:32.51 | |||||
5 | Olivia Akselsen | 2008 | DGI Østjylland | 43.60 | 1:33.13 | |||||
6 | Isabella Bach | 2008 | DGI Sydøstjylland | 46.70 | 1:34.79 | |||||
7 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DGI Nordjylland | 43.95 | 1:36.91 | |||||
8 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 44.44 | 1:37.29 | |||||
9 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 46.19 | 1:37.37 | |||||
10 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 45.86 | 1:38.12 | |||||
11 | Ida Friberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 47.23 | 1:38.25 | |||||
12 | Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 43.43 | 1:38.82 | |||||
13 | Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 48.81 | 1:39.65 | |||||
14 | Emma Jensen Børager | 2009 | DGI Sydøstjylland | 44.57 | 1:39.96 | |||||
15 | Karoline Starup | 2008 | DGI Østjylland | 47.72 | 1:40.31 | |||||
16 | Anne Sørensen | 2008 | DGI Sydvest | 48.51 | 1:41.02 | |||||
17 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 50.01 | 1:41.04 | |||||
18 | Anna Lorentzen | 2008 | DGI Fyn | 48.17 | 1:41.60 | |||||
19 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 50.60 | 1:41.71 | |||||
20 | Johanne S. Geiger | 2008 | DGI Midtjylland | 51.77 | 1:42.53 | |||||
21 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DGI Nordjylland | 48.90 | 1:42.64 | |||||
22 | Emma Brix | 2008 | DGI Østjylland | 46.84 | 1:43.03 | |||||
23 | Milla Engsted Larsen | 2009 | DGI Storstrømmen | 47.92 | 1:44.74 | |||||
24 | Caroline Hyllekvist Dyhr | 2008 | DGI Fyn | 51.25 | 1:46.28 | |||||
25 | Ella Krogager Jensen | 2008 | DGI Fyn | 52.59 | 1:50.31 | |||||
- | Cecilie Anna Andersen | 2008 | DGI Fyn | DSQ | Asyn. arme efter st. | |||||
- | Iben Hjorth | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | ARM ved 50 m. | |||||
- | Merle Andersen | 2009 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 42.25 | 1:36.13 | |||||
2 | Kamma Bernt | 2010 | DGI Fyn | 52.46 | 1:49.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Kellenberger | 1978 | DGI Østjylland | 35.54 | 1:15.89 | |||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 34.81 | 1:17.05 | |||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 37.43 | 1:22.26 | |||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 34.15 | 1:15.01 | |||||
2 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 34.21 | 1:15.09 | |||||
3 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 35.06 | 1:16.69 | |||||
4 | Nikolaj Bruun | 1994 | DGI Sønder Jylland | 35.28 | 1:17.39 | |||||
5 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 38.33 | 1:21.79 | |||||
6 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 38.16 | 1:25.62 | |||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 30.07 | 1:04.34 | |||||
2 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 30.45 | 1:05.35 | |||||
3 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 30.76 | 1:06.16 | |||||
4 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.47 | 1:06.29 | |||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | DGI Fyn | 30.09 | 1:06.52 | |||||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DGI Nordjylland | 31.06 | 1:06.69 | |||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 30.73 | 1:06.75 | |||||
8 | August Stamp Kirkeby | 1999 | DGI Østjylland | 31.35 | 1:08.46 | |||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 32.58 | 1:09.26 | |||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 32.23 | 1:09.44 | |||||
11 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 32.39 | 1:10.04 | |||||
12 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 31.75 | 1:10.11 | |||||
13 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 33.64 | 1:11.29 | |||||
14 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 33.21 | 1:12.01 | |||||
15 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 33.57 | 1:13.10 | |||||
16 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 32.73 | 1:14.13 | |||||
17 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 32.03 | 1:14.64 | |||||
18 | Mads Vittrup | 2003 | DGI Østjylland | 34.90 | 1:14.66 | |||||
19 | Daniel Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 35.26 | 1:15.32 | |||||
20 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.84 | 1:15.36 | |||||
21 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 36.78 | 1:15.53 | |||||
22 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 32.68 | 1:15.65 | |||||
23 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 35.66 | 1:16.69 | |||||
24 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 36.74 | 1:19.05 | |||||
25 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 36.93 | 1:19.81 | |||||
26 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.03 | 1:20.46 | |||||
27 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 35.48 | 1:21.63 | |||||
28 | Mazen Sharaf | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.69 | 1:27.32 | |||||
- | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 30.86 | 1:04.63 | |||||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 32.43 | 1:08.77 | |||||
3 | Malte P Iversen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.54 | 1:09.94 | |||||
4 | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | 32.82 | 1:10.40 | |||||
5 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 32.61 | 1:10.78 | |||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 34.38 | 1:12.42 | |||||
7 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 33.15 | 1:12.54 | |||||
8 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 33.28 | 1:12.80 | |||||
9 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 34.18 | 1:13.89 | |||||
10 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.86 | 1:14.51 | |||||
11 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.47 | 1:14.63 | |||||
12 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.05 | 1:14.84 | |||||
13 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 33.81 | 1:15.36 | |||||
14 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 33.96 | 1:15.39 | |||||
15 | Mads Rager Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 36.38 | 1:15.95 | |||||
16 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 36.62 | 1:17.97 | |||||
17 | Christian Stoltenborg | 2005 | DGI Østjylland | 37.79 | 1:18.31 | |||||
18 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 35.55 | 1:18.40 | |||||
19 | Johannes Fammé Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 37.85 | 1:18.85 | |||||
20 | Frederik Stordal Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 37.13 | 1:19.25 | |||||
21 | Nicolaj Græsborg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.85 | 1:19.40 | |||||
22 | Henrik Hansen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.56 | 1:19.54 | |||||
23 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 38.30 | 1:20.24 | |||||
24 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 38.78 | 1:23.27 | |||||
25 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 39.03 | 1:25.80 | |||||
26 | Thor Bendixen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.77 | 1:26.00 | |||||
27 | Pablo Guldhammer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.48 | 1:27.67 | |||||
28 | Niels Bjerrum | 2005 | DGI Sydvest | 43.91 | 1:29.78 | |||||
29 | Oliver Skjerning | 2004 | DGI Fyn | 45.49 | 1:29.79 | |||||
- | Martin Mark Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Oliver Normand | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | DGI Nordjylland | 35.74 | 1:14.60 | |||||
2 | Andreas Skovgaard Hald | 2006 | DGI Østjylland | 36.37 | 1:14.69 | |||||
3 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 35.33 | 1:15.02 | |||||
4 | Mads Jeppesen | 2006 | DGI Midtjylland | 37.49 | 1:16.51 | |||||
5 | Silas Birkkjær | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.04 | 1:16.78 | |||||
6 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 35.92 | 1:17.56 | |||||
7 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 38.46 | 1:19.29 | |||||
8 | Marcus Berg | 2007 | DGI Fyn | 37.98 | 1:20.17 | |||||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 38.30 | 1:20.49 | |||||
10 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 37.30 | 1:20.83 | |||||
11 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 36.39 | 1:21.50 | |||||
12 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 37.71 | 1:21.69 | |||||
13 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 37.55 | 1:22.07 | |||||
14 | Noah Markussen | 2006 | DGI Nordjylland | 37.66 | 1:22.65 | |||||
15 | Malthe Skau Rasmussen | 2006 | DGI Fyn | 39.68 | 1:23.42 | |||||
15 | Tobias Werge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 38.26 | 1:23.42 | |||||
17 | Mads Poulsen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.40 | 1:24.17 | |||||
18 | Andrew Wilstrup | 2006 | DGI Fyn | 38.62 | 1:24.33 | |||||
19 | Victor Vixø Momme | 2007 | DGI Nordjylland | 41.01 | 1:26.03 | |||||
20 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 41.70 | 1:26.36 | |||||
21 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 40.77 | 1:26.95 | |||||
22 | Christoffer Andersen | 2006 | DGI Fyn | 40.94 | 1:27.95 | |||||
23 | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | 39.03 | 1:28.67 | |||||
24 | Oliver Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 41.11 | 1:28.85 | |||||
25 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 47.15 | 1:34.56 | |||||
26 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | DGI Sydvest | 47.66 | 1:34.90 | |||||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 38.26 | 1:22.99 | |||||
2 | Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 40.38 | 1:25.63 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | DGI Midtjylland | 39.37 | 1:25.85 | |||||
4 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 41.93 | 1:29.74 | |||||
5 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 40.21 | 1:29.85 | |||||
6 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | DGI Midtjylland | 42.32 | 1:31.47 | |||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | DGI Storstrømmen | 42.60 | 1:33.07 | |||||
8 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | DGI Midtjylland | 41.81 | 1:33.26 | |||||
9 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 41.94 | 1:33.98 | |||||
10 | Llobél Noah | 2009 | DGI Østjylland | 47.68 | 1:36.86 | |||||
11 | Magnus Manstrup | 2008 | DGI Nordjylland | 46.19 | 1:37.35 | |||||
12 | Christian Abrahamsen | 2009 | DGI Nordjylland | 48.16 | 1:37.36 | |||||
13 | Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | DGI Fyn | 48.75 | 1:38.73 | |||||
14 | Villads Elliot Lumholtz | 2008 | DGI Nordjylland | 50.23 | 1:38.76 | |||||
15 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 48.52 | 1:39.00 | |||||
16 | Ferdinand Lindal Jeppesen | 2008 | DGI Østjylland | 44.61 | 1:40.73 | |||||
17 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | DGI Nordjylland | 48.87 | 1:40.74 | |||||
18 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 48.46 | 1:41.23 | |||||
19 | Casper Ibsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 48.77 | 1:41.33 | |||||
20 | Mads Peter Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 46.96 | 1:41.45 | |||||
21 | Gisli Magnusson | 2008 | DGI Sydøstjylland | 49.41 | 1:42.60 | |||||
22 | Gustav Vendelbo Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 49.18 | 1:48.55 | |||||
23 | Eskild Læssøe Olesen | 2009 | DGI Østjylland | 49.47 | 1:48.93 | |||||
24 | Sune Berg Olesen | 2009 | DGI Storstrømmen | 52.54 | 1:51.84 | |||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | DSQ | Asynk. arm v start | |||||
- | Emil Juhl-Pedersen | 2009 | DGI Sydøstjylland | DSQ | Svøm mave 45 m | |||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | DGI Sydøstjylland | 50.22 | 1:50.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 33.45 | 1:14.75 | 2:00.40 | 2:46.22 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 39.15 | 1:27.26 | 2:19.90 | 3:14.17 | |||
3 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 41.56 | 1:33.87 | 2:27.64 | 3:17.29 | |||
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 33.65 | 1:15.95 | 2:02.32 | 2:52.21 | |||
2 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.19 | 1:27.52 | 2:21.87 | 3:12.31 | |||
3 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 40.30 | 1:32.64 | 2:27.70 | 3:18.58 | |||
4 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 41.24 | 1:32.36 | 2:26.82 | 3:20.70 | |||
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 34.42 | 1:14.51 | 1:56.98 | 2:42.13 | |||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 32.62 | 1:13.89 | 2:02.04 | 2:52.47 | |||
3 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 37.14 | 1:20.63 | 2:07.23 | 2:53.41 | |||
4 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 41.92 | 1:31.88 | 2:23.19 | 3:14.39 | |||
- | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ESB 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 45.14 | 1:39.94 | 2:37.42 | 3:36.55 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 34.89 | 1:17.24 | 2:04.29 | 2:53.51 | |||
2 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 40.75 | 1:29.80 | 2:24.35 | 3:17.59 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 31.30 | 1:08.47 | 1:46.91 | 2:24.17 | |||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 31.08 | 1:08.35 | 1:49.04 | 2:28.30 | |||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DGI Nordjylland | 33.99 | 1:15.18 | 2:00.76 | 2:46.72 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Kramer | 2006 | DGI Østjylland | 41.36 | 1:34.39 | 2:31.02 | 3:24.85 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Holst-Jensen | 2008 | DGI Østjylland | 47.52 | 1:48.45 | 2:46.72 | 3:43.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 59.27 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DGI Fyn | 32.09 | ||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.64 | ||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.46 | ||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 35.10 | ||||||
5 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 35.95 | ||||||
6 | Estefi Sancho | 2003 | DGI Storstrømmen | 37.39 | ||||||
7 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 37.81 | ||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 38.48 | ||||||
9 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 38.51 | ||||||
10 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 38.67 | ||||||
11 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.98 | ||||||
12 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 42.07 | ||||||
13 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 42.97 | ||||||
13 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 42.97 | ||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 33.30 | ||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 34.42 | ||||||
3 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 34.91 | ||||||
4 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 35.08 | ||||||
5 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 35.27 | ||||||
6 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 35.73 | ||||||
7 | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | 35.77 | ||||||
8 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.78 | ||||||
9 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.96 | ||||||
10 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 37.35 | ||||||
11 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.63 | ||||||
12 | Lise Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 37.98 | ||||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | DGI Østjylland | 38.70 | ||||||
14 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 38.72 | ||||||
15 | Wencke Andresen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.76 | ||||||
16 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.16 | ||||||
17 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 39.35 | ||||||
18 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 39.92 | ||||||
19 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 40.16 | ||||||
20 | Emma Brødsgaard | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.21 | ||||||
21 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.89 | ||||||
22 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.17 | ||||||
23 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.72 | ||||||
- | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.03 | ||||||
2 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 34.12 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 35.79 | ||||||
4 | Sarah Frandsen | 2007 | DGI Nordjylland | 36.97 | ||||||
5 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 37.40 | ||||||
6 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 37.71 | ||||||
7 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 37.78 | ||||||
8 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DGI Midtjylland | 37.80 | ||||||
9 | Freja Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.28 | ||||||
10 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 38.49 | ||||||
11 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 38.56 | ||||||
12 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 38.84 | ||||||
13 | Karoline Christiansen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 39.31 | ||||||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 39.35 | ||||||
15 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 39.53 | ||||||
16 | Katrine Due Sørensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 39.65 | ||||||
17 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | 39.68 | ||||||
18 | Anna Baad Clausen | 2007 | DGI Storstrømmen | 39.84 | ||||||
19 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DGI Midtjylland | 40.88 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 40.94 | ||||||
21 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 41.23 | ||||||
22 | Mathilde Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 41.42 | ||||||
22 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 41.42 | ||||||
24 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | DGI Midtjylland | 41.69 | ||||||
25 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.41 | ||||||
26 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 42.67 | ||||||
27 | Sofie Laursen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.82 | ||||||
28 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 42.97 | ||||||
29 | Andrea Norlyk | 2006 | DGI Sønder Jylland | 44.22 | ||||||
30 | Frederikke Lindharth | 2007 | DGI Fyn | 44.53 | ||||||
31 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | DGI Sydøstjylland | 45.47 | ||||||
32 | Celina L. Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 45.84 | ||||||
33 | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | DGI Fyn | 46.55 | ||||||
34 | Emma Christiansen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 47.22 | ||||||
35 | Johanne Schmidt Jensen | 2007 | DGI Østjylland | 48.50 | ||||||
- | Ida Jørgensen | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 2007 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Kirstine Hove | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 39.15 | ||||||
2 | Iben Hjorth | 2008 | DGI Nordjylland | 41.15 | ||||||
3 | Freya Jensen | 2009 | DGI Midtjylland | 42.39 | ||||||
4 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 43.05 | ||||||
5 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 43.13 | ||||||
6 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 43.64 | ||||||
7 | Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 44.48 | ||||||
8 | Louise Carlqvist | 2008 | DGI Østjylland | 45.02 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 45.57 | ||||||
10 | Isabella Terp | 2008 | DGI Nordjylland | 45.85 | ||||||
11 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | DGI Østjylland | 46.42 | ||||||
12 | Anna Lorentzen | 2008 | DGI Fyn | 46.71 | ||||||
13 | Caroline R. Frandsen | 2009 | DGI Midtjylland | 47.27 | ||||||
14 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 47.30 | ||||||
15 | Ella Krogager Jensen | 2008 | DGI Fyn | 48.11 | ||||||
16 | Katrine Mølbak | 2009 | DGI Midtjylland | 48.73 | ||||||
17 | Caroline Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 48.77 | ||||||
18 | Camilla Søjberg | 2009 | DGI Østjylland | 50.53 | ||||||
19 | Wiktoria Gawor | 2009 | DGI Sydøstjylland | 51.58 | ||||||
- | Lisa Stenger | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 43.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 39.18 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 29.59 | ||||||
2 | Jonathan L Kristensen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.29 | ||||||
3 | Kristoffer B. Holm | 1999 | DGI Østjylland | 30.78 | ||||||
4 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 31.84 | ||||||
5 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.93 | ||||||
6 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 32.20 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 32.77 | ||||||
7 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 32.77 | ||||||
9 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 33.05 | ||||||
10 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 33.06 | ||||||
11 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 33.59 | ||||||
12 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 35.66 | ||||||
13 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 35.83 | ||||||
14 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 36.18 | ||||||
15 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 36.83 | ||||||
16 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 36.87 | ||||||
17 | Jakob Laustsen | 2003 | DGI Østjylland | 37.33 | ||||||
- | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | DGI Midtjylland | 32.08 | ||||||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 32.82 | ||||||
3 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DGI Midtjylland | 32.85 | ||||||
4 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 33.03 | ||||||
5 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 33.30 | ||||||
6 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 33.76 | ||||||
7 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 33.80 | ||||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 34.87 | ||||||
9 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 34.88 | ||||||
10 | Mads Rager Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 36.16 | ||||||
11 | Nikolai Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.59 | ||||||
12 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DGI Midtjylland | 37.86 | ||||||
13 | Sigurd Wemmelund | 2005 | DGI Midtjylland | 38.57 | ||||||
14 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 38.72 | ||||||
15 | Magnus F. Hansen | 2005 | DGI Østjylland | 38.74 | ||||||
16 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 40.72 | ||||||
17 | Thor Bendixen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.15 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 37.61 | ||||||
2 | Bjørn van Barneveld | 2006 | DGI Sydøstjylland | 38.33 | ||||||
3 | Noah Markussen | 2006 | DGI Nordjylland | 38.49 | ||||||
4 | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | 38.51 | ||||||
5 | Mads Jeppesen | 2006 | DGI Midtjylland | 38.66 | ||||||
6 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 38.86 | ||||||
7 | Victor Vixø Momme | 2007 | DGI Nordjylland | 40.53 | ||||||
8 | Bertil Top Simonsen | 2006 | DGI Østjylland | 41.07 | ||||||
9 | Jeppe Lilliendahl Nielsen | 2006 | DGI Østjylland | 44.01 | ||||||
10 | Lucas Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 45.29 | ||||||
- | Emil Hauge Holm | 2007 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | DGI Nordjylland | 36.83 | ||||||
2 | Jeppe Grønfeldt | 2008 | DGI Sydøstjylland | 38.98 | ||||||
3 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 41.61 | ||||||
4 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 42.40 | ||||||
5 | Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 43.04 | ||||||
6 | Emil Valters Peca | 2008 | DGI Midtjylland | 44.64 | ||||||
7 | Alexander W. Andersen | 2008 | DGI Nordjylland | 45.36 | ||||||
8 | Alonso Luis Cayetano | 2009 | DGI Sønder Jylland | 45.63 | ||||||
9 | Tobias Schwab | 2009 | DGI Nordjylland | 45.77 | ||||||
10 | Rasmus Skovgaard Hald | 2008 | DGI Østjylland | 46.28 | ||||||
11 | Marius Lillevang | 2008 | DGI Fyn | 47.09 | ||||||
12 | Eskild Læssøe Olesen | 2009 | DGI Østjylland | 47.54 | ||||||
13 | Kristian Knudsen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 50.71 | ||||||
14 | Daniel Kring | 2008 | DGI Østjylland | 53.61 | ||||||
- | William Nicolajsen | 2008 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Christian Opstrup Bjergbæ | 2009 | DGI Sydvest | DSQ | ARM v 50 m | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | DGI Sydøstjylland | 50.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:08.40 | 2:24.46 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 36.28 | 1:19.91 | |||||
2 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 40.79 | 1:29.01 | |||||
3 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 42.39 | 1:30.98 | |||||
4 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 44.03 | 1:33.51 | |||||
5 | Sille Bramann | 2003 | DGI Sønder Jylland | 45.85 | 1:37.73 | |||||
6 | Mathilde Werge Skall | 2003 | DGI Østjylland | 45.12 | 1:38.23 | |||||
7 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 45.43 | 1:39.22 | |||||
8 | Katrine Schou | 2003 | DGI Østjylland | 45.27 | 1:40.98 | |||||
9 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 47.98 | 1:44.97 | |||||
10 | Dichte Kristensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.64 | 1:49.87 | |||||
- | Sara Khelil | 2003 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 36.32 | 1:18.04 | |||||
2 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 37.52 | 1:19.41 | |||||
3 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 37.20 | 1:19.58 | |||||
4 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.19 | 1:20.02 | |||||
5 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 38.73 | 1:22.93 | |||||
6 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.42 | 1:26.53 | |||||
7 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 40.77 | 1:26.57 | |||||
8 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.20 | 1:28.54 | |||||
9 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 43.38 | 1:33.47 | |||||
10 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 44.28 | 1:33.60 | |||||
11 | Alberte Sloth Benkjær | 2005 | DGI Sønder Jylland | 45.23 | 1:33.63 | |||||
12 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.64 | 1:35.86 | |||||
13 | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 44.51 | 1:35.94 | |||||
14 | Nikoline Kellenberger | 2005 | DGI Østjylland | 45.09 | 1:37.13 | |||||
15 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.60 | 1:37.72 | |||||
16 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 45.42 | 1:37.89 | |||||
17 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 45.91 | 1:38.77 | |||||
18 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 46.12 | 1:39.58 | |||||
19 | Victoria Meyer | 2004 | DGI Fyn | 48.41 | 1:40.19 | |||||
20 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 47.03 | 1:40.71 | |||||
21 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 47.81 | 1:41.10 | |||||
22 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 47.48 | 1:41.36 | |||||
23 | Maja M S Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 45.53 | 1:41.57 | |||||
24 | Julie Henriksen | 2005 | DGI Fyn | 47.83 | 1:41.75 | |||||
25 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 49.12 | 1:42.96 | |||||
26 | Annika Elmstrøm Nielsen | 2005 | DGI Østjylland | 49.71 | 1:44.90 | |||||
- | Agnes Immersen Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Johanna Sandager Borup | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 flyben v. 50 m | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DGI Nordjylland | 38.34 | 1:19.44 | |||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 37.23 | 1:20.62 | |||||
3 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 40.98 | 1:27.63 | |||||
4 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 41.49 | 1:27.92 | |||||
5 | Ida Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 42.93 | 1:30.35 | |||||
6 | Mie Juhl-Pedersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 44.96 | 1:33.33 | |||||
7 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 43.54 | 1:33.36 | |||||
8 | Malou Huss | 2006 | DGI Østjylland | 45.07 | 1:34.09 | |||||
9 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 46.12 | 1:35.26 | |||||
10 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | DGI Nordjylland | 45.08 | 1:37.17 | |||||
11 | Sofie Jeppesen | 2007 | DGI Nordjylland | 45.59 | 1:37.97 | |||||
12 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 45.91 | 1:38.63 | |||||
12 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 47.64 | 1:38.63 | |||||
14 | Anne Juel Dahl | 2007 | DGI Østjylland | 46.87 | 1:39.58 | |||||
15 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 47.64 | 1:40.19 | |||||
16 | Thora Holst-Jørgensen | 2007 | DGI Østjylland | 47.13 | 1:40.78 | |||||
17 | Sofie Bæk | 2007 | DGI Midtjylland | 48.10 | 1:42.41 | |||||
18 | Signe Marie Hornbæk | 2006 | DGI Sydøstjylland | 48.94 | 1:42.89 | |||||
19 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DGI Sydvest | 49.16 | 1:43.92 | |||||
20 | Thilde Jensen | 2006 | DGI Sønder Jylland | 47.94 | 1:44.20 | |||||
21 | Klara Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 51.13 | 1:45.14 | |||||
22 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | DGI Sydøstjylland | 50.03 | 1:46.27 | |||||
23 | Freja Rex Larsen | 2006 | DGI Fyn | 48.90 | 1:46.67 | |||||
24 | Johanne Terkelsen | 2007 | DGI Fyn | 49.69 | 1:48.09 | |||||
25 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 50.88 | 1:48.89 | |||||
26 | Anne Primdahl | 2006 | DGI Nordjylland | 51.62 | 1:51.30 | |||||
- | Kirstine Hove | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Marie Pind Lavrsen | 2007 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Sophie Simonsen | 2006 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Terp | 2008 | DGI Nordjylland | 47.27 | 1:40.89 | |||||
2 | Anna Tygesen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 52.31 | 1:47.20 | |||||
3 | Olivia Akselsen | 2008 | DGI Østjylland | 51.74 | 1:47.81 | |||||
4 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 51.89 | 1:48.05 | |||||
5 | Lærke Andersen | 2009 | DGI Nordjylland | 54.88 | 1:51.40 | |||||
6 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 53.71 | 1:52.18 | |||||
7 | Melanie E. Nielsen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 53.61 | 1:54.81 | |||||
8 | Camilla Søjberg | 2009 | DGI Østjylland | 55.43 | 1:56.97 | |||||
9 | Anna Kornum Jørgensen | 2008 | DGI Østjylland | 56.10 | 1:57.04 | |||||
10 | Emma Carstensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 55.57 | 1:57.85 | |||||
11 | Bodil Sloth Nikolajsen | 2008 | DGI Østjylland | 57.17 | 1:59.76 | |||||
12 | Alberte Elsborg | 2008 | DGI Nordjylland | 55.44 | 2:02.18 | |||||
- | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | DGI Sydvest | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Katrine Mølbak | 2009 | DGI Midtjylland | DSQ | ESB v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 55.84 | 2:04.51 | |||||
2 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 1:02.39 | 2:13.63 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 39.19 | 1:25.25 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 40.85 | 1:27.70 | |||||
2 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 40.29 | 1:28.00 | |||||
3 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 42.81 | 1:31.68 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.59 | 1:07.65 | |||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DGI Nordjylland | 35.47 | 1:15.77 | |||||
3 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 35.71 | 1:16.08 | |||||
4 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.68 | 1:17.01 | |||||
5 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.74 | 1:17.60 | |||||
6 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.66 | 1:17.84 | |||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 36.45 | 1:18.28 | |||||
8 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 35.70 | 1:20.43 | |||||
9 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 37.27 | 1:21.19 | |||||
10 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 40.89 | 1:26.30 | |||||
11 | Marius Bryndum Raj Anders | 2003 | DGI Østjylland | 39.81 | 1:27.47 | |||||
12 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.15 | 1:28.42 | |||||
13 | Mads Vittrup | 2003 | DGI Østjylland | 42.56 | 1:29.71 | |||||
14 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 43.15 | 1:33.22 | |||||
15 | Oliver Buskbjerg | 2000 | DGI Sydvest | 43.29 | 1:37.15 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 32.65 | 1:10.20 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 33.64 | 1:11.58 | |||||
3 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.75 | 1:16.31 | |||||
4 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 36.16 | 1:16.60 | |||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | DGI Midtjylland | 36.21 | 1:17.12 | |||||
6 | Malte P Iversen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.17 | 1:18.55 | |||||
7 | Elias Bock Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 37.99 | 1:20.07 | |||||
8 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 37.87 | 1:21.13 | |||||
9 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 38.27 | 1:21.67 | |||||
10 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 38.56 | 1:22.98 | |||||
11 | Henrik Hansen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 39.52 | 1:23.09 | |||||
12 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 38.70 | 1:24.35 | |||||
13 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 40.08 | 1:24.65 | |||||
14 | Nicolaj Græsborg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.93 | 1:26.08 | |||||
15 | Christian Stoltenborg | 2005 | DGI Østjylland | 40.68 | 1:26.55 | |||||
16 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.98 | 1:28.78 | |||||
17 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 40.56 | 1:29.08 | |||||
18 | Frederik Stordal Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 42.17 | 1:29.97 | |||||
19 | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 43.87 | 1:35.09 | |||||
20 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 44.83 | 1:35.16 | |||||
21 | Oliver Skjerning | 2004 | DGI Fyn | 45.06 | 1:35.46 | |||||
22 | Ebbe Weile | 2004 | DGI Sydøstjylland | 46.53 | 1:35.74 | |||||
23 | Thor Bendixen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.41 | 1:37.17 | |||||
24 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 46.57 | 1:38.11 | |||||
- | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Magnus Linaa Dirdal | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Shayan Pariz | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasper Balle West | 2006 | DGI Sydøstjylland | 37.04 | 1:18.99 | |||||
2 | Johannes Lund | 2006 | DGI Sydøstjylland | 37.63 | 1:20.81 | |||||
3 | Sebastian Porsborg | 2007 | DGI Nordjylland | 38.69 | 1:20.84 | |||||
4 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | DGI Midtjylland | 37.70 | 1:21.03 | |||||
5 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 38.16 | 1:21.66 | |||||
6 | Kasper Kühne | 2007 | DGI Sønder Jylland | 39.95 | 1:24.07 | |||||
7 | Bertram Knudsen | 2006 | DGI Midtjylland | 42.15 | 1:29.20 | |||||
8 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | DGI Fyn | 42.06 | 1:29.67 | |||||
9 | Kristian Bøllingtoft | 2006 | DGI Østjylland | 44.02 | 1:32.31 | |||||
10 | Vilmer Damgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 44.89 | 1:32.81 | |||||
11 | Malthe Skau Rasmussen | 2006 | DGI Fyn | 44.33 | 1:34.46 | |||||
12 | Mathias Tilsted | 2006 | DGI Sydøstjylland | 45.95 | 1:36.62 | |||||
13 | Oliver Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 45.11 | 1:37.57 | |||||
14 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | DGI Sydvest | 46.31 | 1:38.76 | |||||
15 | Malte Lillemose | 2006 | DGI Østjylland | 46.05 | 1:39.66 | |||||
16 | Samuel Krogh Laursen | 2007 | DGI Østjylland | 46.71 | 1:39.81 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.62 | 1:28.69 | |||||
2 | Albert Olesen | 2008 | DGI Midtjylland | 47.33 | 1:41.31 | |||||
3 | Alexander Buch | 2008 | DGI Sydøstjylland | 47.90 | 1:43.29 | |||||
4 | Villads Elliot Lumholtz | 2008 | DGI Nordjylland | 50.14 | 1:46.32 | |||||
5 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | DGI Midtjylland | 52.43 | 1:48.36 | |||||
6 | Casper Ibsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 51.23 | 1:49.70 | |||||
7 | Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | DGI Østjylland | 52.74 | 1:50.26 | |||||
8 | Marius Lillevang | 2008 | DGI Fyn | 53.88 | 1:52.20 | |||||
9 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 53.62 | 1:52.50 | |||||
10 | Thor Lind Dürr | 2009 | DGI Østjylland | 52.66 | 1:54.86 | |||||
11 | Emil Juhl-Pedersen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 55.89 | 1:55.83 | |||||
12 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 57.28 | 1:57.91 | |||||
13 | August Svendsen | 2009 | DGI Midtjylland | 55.81 | 1:59.20 | |||||
14 | Liam Thomsen | 2009 | DGI Midtjylland | 57.02 | 2:02.90 | |||||
15 | Sune Berg Olesen | 2009 | DGI Storstrømmen | 58.56 | 2:05.92 | |||||
16 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:10.47 | 2:24.15 | |||||
- | Mattie Christiansen | 2008 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | William Nicolajsen | 2008 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Kristian Laursen | 2008 | DGI Østjylland | DSQ | Flyben ved 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.43 | 1:17.51 | 1:58.29 | 2:38.73 | |||
2 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 38.74 | 1:19.32 | 2:00.67 | 2:41.33 | |||
3 | Estefi Sancho | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.79 | 1:21.31 | 2:04.82 | 2:48.33 | |||
4 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.19 | 1:22.95 | 2:08.63 | 2:52.54 | |||
5 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | DGI Østjylland | 40.64 | 1:25.37 | 2:11.80 | 2:56.47 | |||
6 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.49 | 1:26.26 | 2:12.61 | 2:58.09 | |||
7 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 43.46 | 1:30.59 | 2:19.31 | 3:06.19 | |||
8 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 45.26 | 1:35.54 | 2:28.40 | 3:17.56 | |||
- | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB v 50 m | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 36.64 | 1:17.89 | 2:01.83 | 2:45.19 | |||
2 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.72 | 1:20.39 | 2:03.81 | 2:46.96 | |||
3 | Louise Lauridsen | 2005 | DGI Midtjylland | 39.85 | 1:24.23 | 2:08.19 | 2:51.04 | |||
4 | Lise Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 40.90 | 1:24.45 | 2:09.06 | 2:52.25 | |||
5 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 39.25 | 1:23.68 | 2:09.42 | 2:52.75 | |||
6 | Wencke Andresen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.24 | 1:31.20 | 2:17.94 | 3:01.14 | |||
7 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 41.21 | 1:27.39 | 2:15.63 | 3:02.44 | |||
8 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 41.26 | 1:27.71 | 2:16.40 | 3:03.04 | |||
9 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 43.85 | 1:30.72 | 2:18.84 | 3:05.34 | |||
10 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 42.64 | 1:29.48 | 2:17.98 | 3:06.04 | |||
11 | Benedicte Nørgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 43.19 | 1:30.71 | 2:19.58 | 3:06.47 | |||
12 | Maia Bødtker | 2005 | DGI Østjylland | 41.89 | 1:28.85 | 2:18.91 | 3:07.96 | |||
13 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 44.63 | 1:34.56 | 2:25.99 | 3:16.66 | |||
- | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB v 150 m | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 37.17 | 1:17.70 | 1:58.47 | 2:37.01 | |||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 36.90 | 1:17.16 | 1:58.40 | 2:39.08 | |||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | DGI Midtjylland | 38.67 | 1:19.15 | 1:59.86 | 2:39.21 | |||
4 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 37.93 | 1:18.90 | 2:00.18 | 2:40.02 | |||
5 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 41.20 | 1:25.56 | 2:11.17 | 2:55.07 | |||
6 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:25.20 | 2:11.25 | 2:56.13 | ||||
7 | Katrine Due Sørensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 41.79 | 1:26.84 | 2:13.56 | 2:58.20 | |||
8 | Freja Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 41.89 | 1:27.93 | 2:15.15 | 3:00.17 | |||
9 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 41.98 | 1:28.22 | 2:17.21 | 3:02.72 | |||
10 | Naja Kristiane Sørensen | 2006 | DGI Østjylland | 43.22 | 1:29.98 | 2:17.79 | 3:03.30 | |||
11 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 44.28 | 1:31.56 | 2:19.24 | 3:03.39 | |||
12 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 42.03 | 1:28.32 | 2:17.58 | 3:04.95 | |||
13 | Dicte Nørvang Bisgaard | 2006 | DGI Østjylland | 45.77 | 1:35.81 | 2:24.45 | 3:09.94 | |||
14 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 43.47 | 1:32.10 | 2:22.84 | 3:10.43 | |||
15 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 48.98 | 1:40.15 | 2:32.37 | 3:19.93 | |||
16 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 46.29 | 1:38.11 | 2:31.39 | 3:21.02 | |||
17 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 49.32 | 1:41.17 | 2:33.12 | 3:21.93 | |||
18 | Kirstine Knudsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 51.96 | 1:47.22 | 2:42.86 | 3:36.58 | |||
- | Eva Andersen | 2006 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Callsen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.62 | 1:29.10 | 2:16.40 | 2:58.48 | |||
2 | Asta Klemmensen | 2008 | DGI Midtjylland | 46.40 | 1:37.52 | 2:30.84 | 3:20.52 | |||
3 | Emma Brix | 2008 | DGI Østjylland | 48.12 | 1:43.40 | 2:39.04 | 3:30.77 | |||
4 | Caroline R. Frandsen | 2009 | DGI Midtjylland | 50.79 | 1:47.26 | 2:45.10 | 3:39.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 44.00 | 1:32.08 | 2:23.73 | 3:13.07 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 37.41 | 1:19.64 | 2:05.47 | 2:49.16 | |||
2 | Jakob Laustsen | 2003 | DGI Østjylland | 43.14 | 1:30.02 | 2:17.40 | 3:01.39 | |||
3 | Emil Stidsen | 2003 | DGI Østjylland | 49.17 | 1:38.89 | 2:26.66 | 3:13.16 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.25 | 1:13.74 | 1:55.00 | 2:35.28 | |||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.39 | 1:15.91 | 1:56.26 | 2:35.65 | |||
3 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | DGI Midtjylland | 38.36 | 1:20.13 | 2:03.82 | 2:46.38 | |||
4 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 39.19 | 1:21.70 | 2:05.73 | 2:47.18 | |||
5 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 40.78 | 1:25.33 | 2:11.10 | 2:52.56 | |||
6 | Noah Schou | 2005 | DGI Fyn | 38.92 | 1:21.93 | 2:07.66 | 2:53.04 | |||
7 | Nikolai Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.54 | 1:27.09 | 2:13.73 | 2:57.26 | |||
8 | Magnus F. Hansen | 2005 | DGI Østjylland | 42.64 | 1:29.20 | 2:16.66 | 3:03.20 | |||
9 | Silas Kirkegaard | 2005 | DGI Østjylland | 44.97 | 1:32.28 | 2:18.58 | 3:08.67 | |||
10 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 44.79 | 1:33.08 | 2:22.82 | 3:09.14 | |||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DGI Nordjylland | 34.48 | 1:12.97 | 1:52.82 | 2:31.46 | |||
2 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 40.65 | 1:25.19 | 2:11.56 | 2:55.21 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 42.79 | 1:28.66 | 2:15.41 | 2:58.76 | |||
4 | Bertil Top Simonsen | 2006 | DGI Østjylland | 46.23 | 1:35.12 | 2:23.13 | 3:06.86 | |||
5 | Jeppe Lilliendahl Nielsen | 2006 | DGI Østjylland | 49.90 | 1:41.92 | 2:33.98 | 3:24.45 | |||
6 | Lucas Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 48.37 | 1:40.77 | 2:34.87 | 3:25.39 | |||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB v 125 m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.12 | 1:29.26 | 2:17.67 | 3:05.17 | |||
2 | Eskild Læssøe Olesen | 2009 | DGI Østjylland | 54.05 | 1:51.30 | 2:48.74 | 3:41.70 | |||
3 | Rasmus Skovgaard Hald | 2008 | DGI Østjylland | 57.06 | 1:54.04 | 2:50.45 | 3:49.37 | |||
4 | Villads Elliot Lumholtz | 2008 | DGI Nordjylland | 54.36 | 1:55.03 | 2:54.17 | 3:49.42 | |||
5 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:00.46 | 2:03.24 | 3:06.86 | 4:07.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 39.73 | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Danielsen | 1976 | DGI Østjylland | 33.28 | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DGI Fyn | 28.59 | ||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.88 | ||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 29.05 | ||||||
4 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 29.12 | ||||||
5 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 29.24 | ||||||
6 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 29.49 | ||||||
7 | Maria Hall | 2003 | DGI Sydvest | 29.84 | ||||||
8 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 30.64 | ||||||
9 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 31.23 | ||||||
10 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 31.78 | ||||||
11 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 32.61 | ||||||
12 | Katrine Schou | 2003 | DGI Østjylland | 32.73 | ||||||
13 | Inge Madsen | 2002 | DGI Fyn | 33.42 | ||||||
14 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 33.79 | ||||||
15 | Sille Bramann | 2003 | DGI Sønder Jylland | 33.97 | ||||||
16 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | DGI Sydvest | 38.19 | ||||||
17 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 38.51 | ||||||
18 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 40.53 | ||||||
- | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Maja Meinert | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Sara Khelil | 2003 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 28.15 | ||||||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 28.65 | ||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 29.54 | ||||||
4 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 29.60 | ||||||
5 | Stephanie de Bruijn | 2005 | DGI Sydvest | 29.63 | ||||||
6 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 29.85 | ||||||
7 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 30.21 | ||||||
8 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 30.51 | ||||||
9 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 30.72 | ||||||
10 | Frida Juliansdottir | 2005 | DGI Nordjylland | 30.73 | ||||||
11 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 30.81 | ||||||
12 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 30.97 | ||||||
13 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.05 | ||||||
14 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.17 | ||||||
15 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 31.23 | ||||||
16 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 31.29 | ||||||
17 | Laura Ostersen | 2004 | DGI Fyn | 31.36 | ||||||
18 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 31.43 | ||||||
19 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 31.59 | ||||||
20 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 31.97 | ||||||
21 | Liv Bendixen | 2004 | DGI Sydvest | 32.02 | ||||||
22 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 32.15 | ||||||
23 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 32.57 | ||||||
24 | Alberte Sloth Benkjær | 2005 | DGI Sønder Jylland | 33.17 | ||||||
25 | Frida Bolesen | 2004 | DGI Midtjylland | 33.30 | ||||||
26 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 33.37 | ||||||
27 | Sofie Keller | 2005 | DGI Sønder Jylland | 33.44 | ||||||
28 | Katja Schaumburg | 2004 | DGI Fyn | 33.99 | ||||||
29 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 34.01 | ||||||
30 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.19 | ||||||
31 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 36.20 | ||||||
32 | Laura Sofie Kofoed | 2004 | DGI Fyn | 36.55 | ||||||
33 | Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | DGI Sønder Jylland | 37.65 | ||||||
34 | Emma Brødsgaard | 2004 | DGI Sydøstjylland | 37.80 | ||||||
35 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.62 | ||||||
36 | Isabella Knudsen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 41.00 | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 30.19 | ||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | DGI Nordjylland | 30.36 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 30.42 | ||||||
4 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DGI Nordjylland | 31.51 | ||||||
5 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 31.85 | ||||||
6 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 33.13 | ||||||
7 | Amanda Holmberg | 2007 | DGI Nordjylland | 33.21 | ||||||
8 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DGI Nordjylland | 33.28 | ||||||
9 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 33.48 | ||||||
10 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | DGI Storstrømmen | 33.54 | ||||||
11 | Karoline Christiansen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 33.69 | ||||||
12 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | DGI Sydvest | 34.11 | ||||||
12 | Signe Marie Hornbæk | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.11 | ||||||
14 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 34.18 | ||||||
15 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DGI Midtjylland | 34.52 | ||||||
16 | Mie Juhl-Pedersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.60 | ||||||
17 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.83 | ||||||
18 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.87 | ||||||
19 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 34.99 | ||||||
20 | Anna Baad Clausen | 2007 | DGI Storstrømmen | 35.02 | ||||||
21 | Thilde Jensen | 2006 | DGI Sønder Jylland | 35.06 | ||||||
22 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 35.09 | ||||||
23 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | DGI Midtjylland | 35.51 | ||||||
24 | Andrea Norlyk | 2006 | DGI Sønder Jylland | 36.75 | ||||||
25 | Mathilde Irmschler | 2006 | DGI Midtjylland | 36.77 | ||||||
26 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DGI Sydvest | 36.85 | ||||||
27 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 37.13 | ||||||
28 | Sofie Bæk | 2007 | DGI Midtjylland | 37.24 | ||||||
29 | Anne Primdahl | 2006 | DGI Nordjylland | 37.25 | ||||||
30 | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | 37.55 | ||||||
31 | Ida Siegumfeldt | 2007 | DGI Østjylland | 37.65 | ||||||
32 | Celina L. Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 38.09 | ||||||
33 | Johanne Schmidt Jensen | 2007 | DGI Østjylland | 38.41 | ||||||
34 | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | DGI Fyn | 38.51 | ||||||
35 | Dagmar Widt | 2007 | DGI Sønder Jylland | 38.62 | ||||||
36 | Regitze Timm Siggard | 2007 | DGI Midtjylland | 38.64 | ||||||
37 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | DGI Sydøstjylland | 38.66 | ||||||
38 | Emma Christiansen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 39.34 | ||||||
39 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | DGI Sydøstjylland | 39.56 | ||||||
- | Alberte Rise | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Amalie Moeskjær | 2007 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Isabella Johansson | 2007 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Sofie Laursen | 2007 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 34.07 | ||||||
2 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DGI Nordjylland | 34.97 | ||||||
3 | Louise Carlqvist | 2008 | DGI Østjylland | 35.13 | ||||||
4 | Olivia Akselsen | 2008 | DGI Østjylland | 35.66 | ||||||
5 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 35.87 | ||||||
5 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 35.87 | ||||||
7 | Freya Jensen | 2009 | DGI Midtjylland | 35.97 | ||||||
8 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | DGI Østjylland | 36.78 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 37.56 | ||||||
10 | Louise Jeppesen | 2008 | DGI Midtjylland | 37.71 | ||||||
11 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 37.72 | ||||||
12 | Milla Engsted Larsen | 2009 | DGI Storstrømmen | 37.98 | ||||||
13 | Isabella Bach | 2008 | DGI Sydøstjylland | 38.21 | ||||||
14 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 38.82 | ||||||
15 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 39.14 | ||||||
16 | Anna Weltz Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 39.39 | ||||||
17 | Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 39.60 | ||||||
18 | Madeleine Schou | 2008 | DGI Storstrømmen | 39.79 | ||||||
19 | Anna Lorentzen | 2008 | DGI Fyn | 39.80 | ||||||
20 | Cecilie Anna Andersen | 2008 | DGI Fyn | 40.06 | ||||||
21 | Sofie Nielsen Kloster | 2008 | DGI Østjylland | 40.12 | ||||||
22 | Johanne S. Geiger | 2008 | DGI Midtjylland | 41.26 | ||||||
23 | Agnes Thøfner | 2009 | DGI Storstrømmen | 41.50 | ||||||
24 | Rena Rose Dyberg-Larsen | 2009 | DGI Fyn | 41.73 | ||||||
25 | Caroline Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 41.93 | ||||||
26 | Isabella Terp | 2008 | DGI Nordjylland | 42.11 | ||||||
27 | Ella Krogager Jensen | 2008 | DGI Fyn | 42.30 | ||||||
28 | Emma Carstensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 42.39 | ||||||
29 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 42.53 | ||||||
30 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.62 | ||||||
31 | Melanie E. Nielsen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 43.06 | ||||||
32 | Anastasia Broch | 2008 | DGI Sydøstjylland | 43.50 | ||||||
- | Edith Seedorff | 2008 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Lisa Stenger | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 35.94 | ||||||
2 | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 37.15 | ||||||
3 | Kamma Bernt | 2010 | DGI Fyn | 41.18 | ||||||
4 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | DGI Storstrømmen | 43.50 | ||||||
5 | Josephine Jakobsen | 2010 | DGI Nordjylland | 45.17 | ||||||
6 | Philippa Eriksen | 2010 | DGI Fyn | 45.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 39.16 | ||||||
2 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 48.51 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Søren Kellenberger | 1978 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 31.05 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 28.20 | ||||||
2 | Nikolaj Bruun | 1994 | DGI Sønder Jylland | 28.97 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 24.49 | ||||||
2 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 25.19 | ||||||
3 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 25.31 | ||||||
4 | Jonathan L Kristensen | 2000 | DGI Nordjylland | 25.61 | ||||||
5 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 25.94 | ||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 26.07 | ||||||
7 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 26.12 | ||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 26.16 | ||||||
9 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 26.20 | ||||||
10 | Jakob Tietgen | 2002 | DGI Fyn | 26.36 | ||||||
11 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 26.41 | ||||||
12 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 26.46 | ||||||
13 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 26.50 | ||||||
14 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 26.73 | ||||||
15 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 26.74 | ||||||
16 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 26.86 | ||||||
17 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 26.95 | ||||||
18 | August Stamp Kirkeby | 1999 | DGI Østjylland | 26.96 | ||||||
19 | Daniel Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 27.07 | ||||||
20 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 27.22 | ||||||
21 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 27.34 | ||||||
22 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 27.35 | ||||||
23 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 27.40 | ||||||
24 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 27.66 | ||||||
25 | Kristoffer B. Holm | 1999 | DGI Østjylland | 27.76 | ||||||
26 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 28.01 | ||||||
27 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 28.08 | ||||||
28 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 28.15 | ||||||
29 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 28.22 | ||||||
30 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 28.45 | ||||||
31 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 28.64 | ||||||
32 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 29.06 | ||||||
33 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 29.17 | ||||||
34 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 29.31 | ||||||
35 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.36 | ||||||
36 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 29.98 | ||||||
37 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 30.80 | ||||||
38 | Oliver Buskbjerg | 2000 | DGI Sydvest | 33.18 | ||||||
39 | Mazen Sharaf | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.63 | ||||||
- | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 25.36 | ||||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 25.97 | ||||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 26.58 | ||||||
4 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 27.13 | ||||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 27.31 | ||||||
6 | Sigurd Wemmelund | 2005 | DGI Midtjylland | 27.35 | ||||||
7 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 27.39 | ||||||
8 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DGI Midtjylland | 27.52 | ||||||
9 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 27.54 | ||||||
10 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 27.58 | ||||||
11 | Malte P Iversen | 2004 | DGI Nordjylland | 27.69 | ||||||
12 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 27.89 | ||||||
13 | Esben Kilde Johansen | 2004 | DGI Nordjylland | 27.91 | ||||||
13 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 27.91 | ||||||
15 | Kristian Ølgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 28.18 | ||||||
16 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 28.35 | ||||||
17 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 28.52 | ||||||
17 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 28.52 | ||||||
19 | Elias Bock Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 28.69 | ||||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 28.69 | ||||||
19 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | DGI Sydvest | 28.69 | ||||||
22 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DGI Midtjylland | 28.73 | ||||||
23 | Magnus Linaa Dirdal | 2005 | DGI Østjylland | 29.02 | ||||||
24 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 29.03 | ||||||
25 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 29.27 | ||||||
26 | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 29.36 | ||||||
27 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 29.45 | ||||||
28 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | DGI Sydøstjylland | 29.53 | ||||||
28 | Mads Rager Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 29.53 | ||||||
30 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 29.61 | ||||||
31 | Oliver Bennetsen | 2005 | DGI Midtjylland | 29.74 | ||||||
32 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DGI Midtjylland | 29.82 | ||||||
33 | Victor Nejst Schmidt | 2004 | DGI Østjylland | 30.29 | ||||||
34 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 30.37 | ||||||
35 | Oliver Normand | 2005 | DGI Sydøstjylland | 30.52 | ||||||
36 | Pablo Guldhammer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 30.91 | ||||||
37 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 31.23 | ||||||
38 | Frederik Langebæk | 2005 | DGI Fyn | 31.98 | ||||||
39 | Martin Mark Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.21 | ||||||
- | Laurits Romvig Schou | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 28.18 | ||||||
2 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 28.37 | ||||||
3 | Jasper Balle West | 2006 | DGI Sydøstjylland | 28.53 | ||||||
4 | Silas Birkkjær | 2006 | DGI Sydøstjylland | 29.13 | ||||||
5 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 29.83 | ||||||
6 | Tobias Holt | 2006 | DGI Sydvest | 30.30 | ||||||
7 | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | 30.54 | ||||||
8 | Bjørn van Barneveld | 2006 | DGI Sydøstjylland | 30.63 | ||||||
9 | Magnus Bilde | 2006 | DGI Østjylland | 31.00 | ||||||
10 | Marcus Berg | 2007 | DGI Fyn | 31.20 | ||||||
11 | Tobias Werge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 31.27 | ||||||
12 | Noah Markussen | 2006 | DGI Nordjylland | 31.49 | ||||||
13 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 31.69 | ||||||
14 | Johannes Lund | 2006 | DGI Sydøstjylland | 32.03 | ||||||
15 | Sebastian Stormes | 2007 | DGI Østjylland | 32.12 | ||||||
16 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 32.18 | ||||||
17 | Kristian Bøllingtoft | 2006 | DGI Østjylland | 32.26 | ||||||
18 | Andrew Wilstrup | 2006 | DGI Fyn | 33.12 | ||||||
19 | Victor Vixø Momme | 2007 | DGI Nordjylland | 33.35 | ||||||
20 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 33.37 | ||||||
21 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 33.59 | ||||||
22 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 33.80 | ||||||
23 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 33.95 | ||||||
24 | Christoffer Andersen | 2006 | DGI Fyn | 34.34 | ||||||
25 | Daniel Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 34.41 | ||||||
26 | Mathias Tilsted | 2006 | DGI Sydøstjylland | 34.74 | ||||||
27 | Marius Sohnemann | 2007 | DGI Storstrømmen | 35.18 | ||||||
28 | Lau Lamberg | 2007 | DGI Fyn | 35.74 | ||||||
29 | Casper Clausen | 2007 | DGI Fyn | 36.52 | ||||||
30 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 36.55 | ||||||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Emil Hauge Holm | 2007 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Malthe Monberg | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Mikkel P. Christensen | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | DGI Nordjylland | 31.11 | ||||||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 32.72 | ||||||
3 | Jeppe Grønfeldt | 2008 | DGI Sydøstjylland | 33.26 | ||||||
4 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | DGI Midtjylland | 34.50 | ||||||
5 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 34.51 | ||||||
6 | Tobias Schwab | 2009 | DGI Nordjylland | 34.98 | ||||||
7 | Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | DGI Fyn | 35.13 | ||||||
8 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 35.69 | ||||||
9 | Llobél Noah | 2009 | DGI Østjylland | 35.89 | ||||||
10 | Christian Opstrup Bjergbæ | 2009 | DGI Sydvest | 35.94 | ||||||
11 | Oliver Munck Sommer | 2008 | DGI Østjylland | 36.43 | ||||||
12 | Alexander Buch | 2008 | DGI Sydøstjylland | 36.56 | ||||||
13 | Christian Abrahamsen | 2009 | DGI Nordjylland | 37.19 | ||||||
14 | Magnus Manstrup | 2008 | DGI Nordjylland | 37.39 | ||||||
15 | Alexander W. Andersen | 2008 | DGI Nordjylland | 38.30 | ||||||
16 | William Kongslev | 2008 | DGI Storstrømmen | 38.43 | ||||||
17 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 38.89 | ||||||
18 | Gisli Magnusson | 2008 | DGI Sydøstjylland | 39.11 | ||||||
19 | Casper Larsen | 2009 | DGI Fyn | 39.16 | ||||||
20 | Nicolaj Bay Madsen | 2009 | DGI Fyn | 39.59 | ||||||
21 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 39.60 | ||||||
22 | Emil Juhl-Pedersen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 40.56 | ||||||
23 | Kristian Knudsen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 41.17 | ||||||
24 | Kristian Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 41.23 | ||||||
25 | Eskild Læssøe Olesen | 2009 | DGI Østjylland | 41.59 | ||||||
26 | Hjalte Damgaard | 2008 | DGI Midtjylland | 41.64 | ||||||
27 | Sune Berg Olesen | 2009 | DGI Storstrømmen | 42.48 | ||||||
28 | Max Fenger Pedersen | 2009 | DGI Fyn | 42.77 | ||||||
29 | Marius Lillevang | 2008 | DGI Fyn | 43.40 | ||||||
30 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 44.33 | ||||||
31 | Tobias Froberg | 2009 | DGI Midtjylland | 45.70 | ||||||
- | Mantas D. Ilcus | 2008 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Alonso Luis Cayetano | 2009 | DGI Sønder Jylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Jakob Jensen | 2010 | DGI Fyn | 38.95 | ||||||
2 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | DGI Sydøstjylland | 39.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:12 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.12 | 1:07.84 | |||||
2 | Maria Hall | 2003 | DGI Sydvest | 32.69 | 1:11.86 | |||||
3 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 36.80 | 1:21.46 | |||||
4 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | DGI Østjylland | 37.06 | 1:21.87 | |||||
- | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 36.45 | 1:19.30 | |||||
2 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 37.08 | 1:20.06 | |||||
3 | Sofie Keller | 2005 | DGI Sønder Jylland | 37.64 | 1:22.10 | |||||
4 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 39.57 | 1:24.12 | |||||
5 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 38.68 | 1:25.63 | |||||
6 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 38.14 | 1:27.93 | |||||
7 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 44.95 | 1:36.81 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 33.89 | 1:11.87 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 33.59 | 1:13.15 | |||||
3 | Pernille Petersen | 2006 | DGI Nordjylland | 34.25 | 1:14.97 | |||||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | DGI Midtjylland | 34.78 | 1:16.11 | |||||
5 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 36.59 | 1:23.31 | |||||
6 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 37.33 | 1:23.32 | |||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 39.57 | 1:24.47 | |||||
8 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 41.82 | 1:29.34 | |||||
9 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DGI Midtjylland | 44.29 | 1:34.59 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 43.27 | 1:32.34 | |||||
2 | Emma Jensen Børager | 2009 | DGI Sydøstjylland | 45.79 | 1:46.46 | |||||
3 | Isabella Bach | 2008 | DGI Sydøstjylland | 48.92 | 1:49.90 | |||||
4 | Edith Seedorff | 2008 | DGI Storstrømmen | 53.51 | 1:53.26 | |||||
- | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | DSQ | En hånd i vend. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 42.86 | 1:36.49 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan L Kristensen | 2000 | DGI Nordjylland | 29.45 | 1:03.30 | |||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 29.26 | 1:04.06 | |||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 29.89 | 1:04.15 | |||||
4 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 30.55 | 1:05.26 | |||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | DGI Fyn | 29.16 | 1:05.82 | |||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 29.84 | 1:06.93 | |||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 33.90 | 1:13.16 | |||||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 31.75 | 1:15.76 | |||||
9 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.02 | 1:17.52 | |||||
10 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 34.77 | 1:18.29 | |||||
11 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 34.09 | 1:19.17 | |||||
12 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 35.69 | 1:19.87 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 29.19 | 1:03.13 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 30.77 | 1:06.22 | |||||
3 | Sigurd Wemmelund | 2005 | DGI Midtjylland | 31.32 | 1:07.04 | |||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | DGI Midtjylland | 33.02 | 1:11.10 | |||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 32.68 | 1:12.49 | |||||
6 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 31.95 | 1:13.41 | |||||
7 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DGI Nordjylland | 33.09 | 1:13.66 | |||||
8 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 35.04 | 1:15.66 | |||||
9 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 34.85 | 1:16.55 | |||||
10 | Johannes Fammé Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 37.77 | 1:21.56 | |||||
11 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 33.91 | 1:21.74 | |||||
12 | Axel Holst-Jørgensen | 2005 | DGI Østjylland | 38.51 | 1:29.63 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | DGI Midtjylland | 33.57 | 1:12.79 | |||||
2 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 33.61 | 1:14.42 | |||||
3 | Mads Poulsen | 2007 | DGI Nordjylland | 35.07 | 1:18.81 | |||||
4 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 36.49 | 1:18.84 | |||||
5 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 38.30 | 1:23.78 | |||||
6 | Kasper Kramer | 2006 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:26.44 | |||||
- | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | 1 hånd i afsl. | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 37.44 | 1:21.98 | |||||
2 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 41.77 | 1:31.33 | |||||
3 | Llobél Noah | 2009 | DGI Østjylland | 47.04 | 1:34.36 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 1:58.23 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 30.12 | 59.40 | |||||||
Anne Raunsø | 2002 | 29.64 | 1:29.04 | |||||||
Caroline Varming Kokholm | 2002 | 29.19 | 1:58.23 | |||||||
2 | Nordjylland Flying Pigs | 2002 | DGI Nordjylland | 1:58.33 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 30.11 | 59.18 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 29.36 | 1:28.54 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 29.79 | 1:58.33 | |||||||
3 | Piger B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:07.74 | ||||||
Maja Brandi Bukballe | 2002 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Caroline Buhl Søderberg | 2003 | 31.99 | 1:03.42 | |||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 32.93 | 1:36.35 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 31.39 | 2:07.74 | |||||||
4 | Fynske Damer Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 2:12.07 | ||||||
Inge Madsen | 2002 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 30.45 | 1:03.79 | |||||||
Emma Christensen | 2002 | 35.60 | 1:39.39 | |||||||
Anna Kaarill | 2002 | 32.68 | 2:12.07 | |||||||
5 | Piger Sydøst Gr. 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:27.07 | ||||||
Manja Laursen | 2003 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Dichte Kristensen | 2003 | 42.26 | 1:14.46 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 37.12 | 1:51.58 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 35.49 | 2:27.07 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev Piger 1 Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 1:57.19 | ||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 28.47 | 56.37 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 30.74 | 1:27.11 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 30.08 | 1:57.19 | |||||||
2 | Piger A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:01.72 | ||||||
Lucca Filipowicz | 2005 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 31.20 | 1:00.70 | |||||||
Sofia Illum Kirkeby | 2004 | 30.87 | 1:31.57 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 30.15 | 2:01.72 | |||||||
3 | Nordj. Chicks With Kicks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:02.12 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 31.28 | 1:00.33 | |||||||
Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 31.37 | 1:31.70 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 30.42 | 2:02.12 | |||||||
4 | Piger 1 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:03.71 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 30.55 | 1:01.34 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 32.59 | 1:33.93 | |||||||
Alberte Randlev Laustsen | 2005 | 29.78 | 2:03.71 | |||||||
5 | Fynske Damer Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | 2:05.86 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Laura Ostersen | 2004 | 31.18 | 1:02.76 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 32.02 | 1:34.78 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 31.08 | 2:05.86 | |||||||
6 | Sønderjylland Gr6 Piger1 | 2004 | DGI Sønder Jylland | 2:05.87 | ||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Sofie Keller | 2005 | 33.97 | 1:04.19 | |||||||
Alberte Sloth Benkjær | 2005 | 32.24 | 1:36.43 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 29.44 | 2:05.87 | |||||||
7 | Midtjylland 1 04-05 | 2004 | DGI Midtjylland | 2:06.31 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Mille Christiansen | 2006 | 32.98 | 1:03.96 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 29.56 | 1:33.52 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 32.79 | 2:06.31 | |||||||
8 | Nordjyll. Purple Cobras | 2004 | DGI Nordjylland | 2:10.83 | ||||||
Benedicte Nørgaard | 2004 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 32.61 | 1:05.14 | |||||||
Christina Markussen | 2005 | 33.71 | 1:38.85 | |||||||
Zenia Christensen | 2005 | 31.98 | 2:10.83 | |||||||
9 | Piger B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:10.89 | ||||||
Caroline Christensen | 2004 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Silje Oestergaard Jensen | 2004 | 32.49 | 1:05.21 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 32.83 | 1:38.04 | |||||||
Ida Tilsted | 2004 | 32.85 | 2:10.89 | |||||||
10 | Haslev Piger 2 Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:13.16 | ||||||
Anna Baad Clausen | 2007 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 32.61 | 1:06.35 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 31.94 | 1:38.29 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 34.87 | 2:13.16 | |||||||
11 | Dgi Sydvest Piger Gr6 | 2004 | DGI Sydvest | 2:14.78 | ||||||
Liv Bendixen | 2004 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Marie Nørskov Andersen | 2005 | 33.78 | 1:05.73 | |||||||
Maria Møberg Nielsen | 2007 | 33.91 | 1:39.64 | |||||||
Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 35.14 | 2:14.78 | |||||||
12 | Piger 2 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:20.79 | ||||||
Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Sara Kaas Vestbo | 2005 | 35.00 | 1:09.57 | |||||||
Josephine Maja Madsen | 2005 | 33.79 | 1:43.36 | |||||||
Julie Langberg Olesen | 2005 | 37.43 | 2:20.79 | |||||||
13 | Sønderjylland Gr 6 Piger2 | 2004 | DGI Sønder Jylland | 2:29.56 | ||||||
Wencke Andresen | 2005 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Katrine Hesselager Rothe | 2005 | 35.67 | 1:11.29 | |||||||
Isabella Knudsen | 2004 | 41.13 | 1:52.42 | |||||||
Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | 37.14 | 2:29.56 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 1:57.51 | ||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 28.98 | 57.08 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 29.85 | 1:26.93 | |||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 30.58 | 1:57.51 | |||||||
2 | Midtjylland 1 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:02.16 | ||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 28.72 | 1:00.95 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 30.41 | 1:31.36 | |||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 30.80 | 2:02.16 | |||||||
3 | Nordj. Silly Sea Monkies | 2006 | DGI Nordjylland | 2:03.58 | ||||||
Pernille Petersen | 2006 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 31.29 | 1:01.83 | |||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 30.76 | 1:32.59 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 30.99 | 2:03.58 | |||||||
4 | Piger A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:06.83 | ||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 30.56 | 1:03.01 | |||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 33.51 | 1:36.52 | |||||||
Ida Loft Andersen | 2007 | 30.31 | 2:06.83 | |||||||
5 | Midtjylland 2 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:15.77 | ||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Mathilde Irmschler | 2006 | 35.52 | 1:09.60 | |||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 32.51 | 1:42.11 | |||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 33.66 | 2:15.77 | |||||||
6 | Piger 2 Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:16.33 | ||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 34.44 | 1:08.28 | |||||||
Silja Larsen | 2006 | 34.60 | 1:42.88 | |||||||
Mie Juhl-Pedersen | 2006 | 33.45 | 2:16.33 | |||||||
7 | Piger B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:16.52 | ||||||
Malou Huss | 2006 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Matilde Work Jespersen | 2006 | 33.85 | 1:06.47 | |||||||
Thora Holst-Jørgensen | 2007 | 35.87 | 1:42.34 | |||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 34.18 | 2:16.52 | |||||||
8 | Meme Team Nordjylland | 2006 | DGI Nordjylland | 2:17.46 | ||||||
Amanda Holmberg | 2007 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Anne Primdahl | 2006 | 37.06 | 1:10.47 | |||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 33.42 | 1:43.89 | |||||||
Mathilde Lucassen | 2007 | 33.57 | 2:17.46 | |||||||
9 | Sønderjylland Gr7 Piger | 2006 | DGI Sønder Jylland | 2:30.31 | ||||||
Thilde Jensen | 2006 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Dagmar Widt | 2007 | 39.25 | 1:15.04 | |||||||
Emma Christiansen | 2007 | 38.58 | 1:53.62 | |||||||
Andrea Norlyk | 2006 | 36.69 | 2:30.31 | |||||||
10 | Haslev Piger Gr. 7 | 2006 | DGI Storstrømmen | 2:36.67 | ||||||
Celina L. Hansen | 2006 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Edith Seedorff | 2008 | 45.33 | 1:22.56 | |||||||
Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | 36.15 | 1:58.71 | |||||||
Camila Hansen | 2006 | 37.96 | 2:36.67 | |||||||
- | Fynske Damer Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:23.73 | ||||||
Louise Carlqvist | 2008 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Julie Schleimann | 2010 | 36.30 | 1:11.94 | |||||||
Frida Asp Mikkelsen | 2008 | 37.25 | 1:49.19 | |||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 34.54 | 2:23.73 | |||||||
2 | Midtjylland 1 08-09 | 2008 | DGI Midtjylland | 2:23.92 | ||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Freya Jensen | 2009 | 36.03 | 1:11.82 | |||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 34.26 | 1:46.08 | |||||||
Katrine Mølbak | 2009 | 37.84 | 2:23.92 | |||||||
3 | Nordjyll. Phoenix Mafia | 2008 | DGI Nordjylland | 2:24.44 | ||||||
Iben Hjorth | 2008 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Isabella Terp | 2008 | 40.96 | 1:16.71 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 34.53 | 1:51.24 | |||||||
Sofie Callsen | 2008 | 33.20 | 2:24.44 | |||||||
4 | Piger Sydøst Gr. 8 | 2008 | DGI Sydøstjylland | 2:30.73 | ||||||
Sille Augustesen | 2008 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Isabella Bach | 2008 | 39.45 | 1:12.18 | |||||||
Emma Jensen Børager | 2009 | 40.80 | 1:52.98 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 37.75 | 2:30.73 | |||||||
5 | Piger B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:33.07 | ||||||
Maria Nybro Laursen | 2008 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Cecilie Have Pedersen | 2008 | 40.07 | 1:15.75 | |||||||
Sofie Nielsen Kloster | 2008 | 39.92 | 1:55.67 | |||||||
Marie Schleimann | 2010 | 37.40 | 2:33.07 | |||||||
6 | Fynske Damer Gr. 8 | 2008 | DGI Fyn | 2:37.63 | ||||||
Caroline Hyllekvist Dyhr | 2008 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Cecilie Anna Andersen | 2008 | 40.81 | 1:18.20 | |||||||
Ditte Holm Rasmussen | 2008 | 40.84 | 1:59.04 | |||||||
Anna Lorentzen | 2008 | 38.59 | 2:37.63 | |||||||
7 | Midtjylland 2 08-09 | 2009 | DGI Midtjylland | 2:44.43 | ||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 44.38 | 44.38 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 41.12 | 1:25.50 | |||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 38.70 | 2:04.20 | |||||||
Katja Hansen | 2009 | 40.23 | 2:44.43 | |||||||
8 | Sønderjylland Gr8 Piger | 2008 | DGI Sønder Jylland | 2:44.80 | ||||||
Anna Weltz Sørensen | 2008 | 39.55 | 39.55 | |||||||
Emma Carstensen | 2008 | 41.58 | 1:21.13 | |||||||
Melanie E. Nielsen | 2008 | 45.02 | 2:06.15 | |||||||
Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | 38.65 | 2:44.80 | |||||||
- | Haslev Piger Gr. 8 | 2008 | DGI Storstrømmen | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge Grp 1-4 | 1980 | DGI Østjylland | 1:57.10 | ||||||
Casper Thaarup | 1987 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Tore Stamp Kirkeby | 1970 | 30.76 | 1:00.50 | |||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 29.82 | 1:30.32 | |||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 26.78 | 1:57.10 | |||||||
2 | Oldboys Fra Fyn | 1995 | DGI Fyn | 2:04.37 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 32.74 | 1:00.83 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 33.12 | 1:33.95 | |||||||
Casper Nedergaard | 1990 | 30.42 | 2:04.37 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haslev Drenge Gr. 5 | 2001 | DGI Storstrømmen | 1:41.60 | ||||||
Viktor Eibye | 2001 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 25.24 | 51.63 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 25.57 | 1:17.20 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 24.40 | 1:41.60 | |||||||
2 | Nordjylland Torpedoes | 2002 | DGI Nordjylland | 1:42.25 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 26.34 | 52.53 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 24.90 | 1:17.43 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 24.82 | 1:42.25 | |||||||
3 | Drenge A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 1:42.31 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 25.21 | 25.21 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.06 | 51.27 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 25.48 | 1:16.75 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 25.56 | 1:42.31 | |||||||
4 | Midtjylland 1 96-03 | 1996 | DGI Midtjylland | 1:46.18 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 26.54 | 53.47 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 26.85 | 1:20.32 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 25.86 | 1:46.18 | |||||||
5 | Drenge Sydøst Gr. 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 1:46.55 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 26.31 | 26.31 | |||||||
Jacob Ladefoged | 2003 | 27.49 | 53.80 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 28.72 | 1:22.52 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 24.03 | 1:46.55 | |||||||
6 | Dgi Sydvest Drenge Gr 5 | 1996 | DGI Sydvest | 1:49.37 | ||||||
Kasper Larsen | 2002 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Johan Kørvel Sørensen | 1999 | 27.58 | 54.57 | |||||||
Daniel Poulsen | 2001 | 26.59 | 1:21.16 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 28.21 | 1:49.37 | |||||||
7 | Drenge B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 1:51.45 | ||||||
Mads Berentzen | 2002 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Mathias G-Rasmussen | 2001 | 27.86 | 56.58 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 27.63 | 1:24.21 | |||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 27.24 | 1:51.45 | |||||||
8 | Fynske Herrer Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 1:53.01 | ||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Anes Sabanovic | 2002 | 28.05 | 55.43 | |||||||
Christian Storgaard | 2000 | 30.76 | 1:26.19 | |||||||
Frederik Klüver | 1998 | 26.82 | 1:53.01 | |||||||
9 | Nordjylland Wild Waves | 2002 | DGI Nordjylland | 1:54.28 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.28 | 56.12 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 28.59 | 1:24.71 | |||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 29.57 | 1:54.28 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 1:48.42 | ||||||
Matti Andersen | 2005 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 27.02 | 53.61 | |||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 27.65 | 1:21.26 | |||||||
Erik Both Schulte | 2004 | 27.16 | 1:48.42 | |||||||
2 | Nordj. Victory Fighter | 2004 | DGI Nordjylland | 1:49.39 | ||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 26.65 | 54.08 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 28.55 | 1:22.63 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 26.76 | 1:49.39 | |||||||
3 | Drenge A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 1:50.78 | ||||||
Alexander Løland | 2004 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 28.49 | 56.02 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 28.43 | 1:24.45 | |||||||
Noah Busk | 2004 | 26.33 | 1:50.78 | |||||||
4 | Midtjylland 1 04-05 | 2004 | DGI Midtjylland | 1:52.23 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 27.08 | 54.33 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 29.17 | 1:23.50 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 28.73 | 1:52.23 | |||||||
5 | Nordjyll. Dude Club | 2004 | DGI Nordjylland | 1:54.74 | ||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 29.08 | 57.87 | |||||||
Valentin Thordal | 2005 | 28.39 | 1:26.26 | |||||||
Kristian Ølgaard | 2005 | 28.48 | 1:54.74 | |||||||
6 | Drenge 2 Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 1:58.58 | ||||||
Jonathan Præstiin | 2005 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | 29.65 | 58.28 | |||||||
Peter Ladefoged | 2004 | 29.95 | 1:28.23 | |||||||
Oliver Normand | 2005 | 30.35 | 1:58.58 | |||||||
7 | Drenge B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 1:59.31 | ||||||
Magnus Linaa Dirdal | 2005 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 29.11 | 59.04 | |||||||
Frederik Stordal Poulsen | 2004 | 31.36 | 1:30.40 | |||||||
Phillip Bols Faarup | 2004 | 28.91 | 1:59.31 | |||||||
8 | Haslev Drenge Gr. 6 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:03.83 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Laurits Thøfner | 2004 | 28.70 | 57.97 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 33.36 | 1:31.33 | |||||||
Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 32.50 | 2:03.83 | |||||||
- | Fynske Herrer Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Victor Karlström | 2004 | |||||||||
Xander Termansen | 2005 | |||||||||
Valdemar Petersen | 2004 | |||||||||
Jan Damm Rasmussen | 2004 | DNS | ||||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Mighty Men | 2006 | DGI Nordjylland | 1:55.29 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 31.22 | 58.93 | |||||||
Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 28.99 | 1:27.92 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 27.37 | 1:55.29 | |||||||
2 | Drenge A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 1:56.09 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Andreas Skovgaard Hald | 2006 | 28.74 | 58.46 | |||||||
Magnus Bilde | 2006 | 29.84 | 1:28.30 | |||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 27.79 | 1:56.09 | |||||||
3 | Drenge Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 1:57.76 | ||||||
Jasper Balle West | 2006 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Silas Birkkjær | 2006 | 27.68 | 56.13 | |||||||
Bjørn van Barneveld | 2006 | 30.24 | 1:26.37 | |||||||
Magne Andersen | 2007 | 31.39 | 1:57.76 | |||||||
4 | Midtjylland 1 06-07 | 2006 | DGI Midtjylland | 2:06.73 | ||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 31.99 | 1:03.45 | |||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 30.04 | 1:33.49 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 33.24 | 2:06.73 | |||||||
5 | Drenge B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:09.90 | ||||||
Sebastian Stormes | 2007 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Kristian Bøllingtoft | 2006 | 32.50 | 1:04.70 | |||||||
Kasper Kramer | 2006 | 32.58 | 1:37.28 | |||||||
Marinus Storm | 2006 | 32.62 | 2:09.90 | |||||||
6 | Nordj. Dangerous Ducks | 2006 | DGI Nordjylland | 2:10.42 | ||||||
Noah Markussen | 2006 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 32.88 | 1:04.12 | |||||||
Mads Poulsen | 2007 | 34.03 | 1:38.15 | |||||||
Lucas Skjødt Broe | 2007 | 32.27 | 2:10.42 | |||||||
7 | Fynske Herrer Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | 2:12.18 | ||||||
Christoffer Andersen | 2006 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Andrew Wilstrup | 2006 | 32.72 | 1:06.52 | |||||||
Oliver Jørgensen | 2006 | 33.74 | 1:40.26 | |||||||
Malthe Skau Rasmussen | 2006 | 31.92 | 2:12.18 | |||||||
8 | Sønderjylland Gr7 Drenge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 2:15.59 | ||||||
Tobias Werge | 2007 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Alonso Luis Cayetano | 2009 | 38.31 | 1:09.63 | |||||||
Stefan Brochner Gregersen | 2007 | 35.82 | 1:45.45 | |||||||
Kasper Kühne | 2007 | 30.14 | 2:15.59 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Destroyers | 2008 | DGI Nordjylland | 2:13.61 | ||||||
Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Malthe Bach Larsen | 2008 | 33.59 | 1:04.60 | |||||||
Tobias Schwab | 2009 | 35.67 | 1:40.27 | |||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 33.34 | 2:13.61 | |||||||
2 | Midtjylland 1 08-09 | 2008 | DGI Midtjylland | 2:19.26 | ||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 35.56 | 1:09.43 | |||||||
Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | 35.07 | 1:44.50 | |||||||
Martin Kjær Thorsen | 2008 | 34.76 | 2:19.26 | |||||||
3 | Drenge Sydøst Gr. 8 | 2008 | DGI Sydøstjylland | 2:21.44 | ||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Jeppe Grønfeldt | 2008 | 33.54 | 1:05.73 | |||||||
Alexander Buch | 2008 | 37.28 | 1:43.01 | |||||||
Casper Ibsen | 2008 | 38.43 | 2:21.44 | |||||||
4 | Drenge A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:21.93 | ||||||
Alfred Løkke | 2008 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Llobél Noah | 2009 | 36.44 | 1:12.12 | |||||||
Lui Filipowicz | 2008 | 36.93 | 1:49.05 | |||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 32.88 | 2:21.93 | |||||||
5 | Nordjylland Water Devils | 2008 | DGI Nordjylland | 2:29.46 | ||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Villads Elliot Lumholtz | 2008 | 37.76 | 1:13.15 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 37.45 | 1:50.60 | |||||||
Mads Peter Jensen | 2008 | 38.86 | 2:29.46 | |||||||
6 | Midtjylland 2 08-09 | 2009 | DGI Midtjylland | 2:33.16 | ||||||
Emil Valters Peca | 2008 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 32.27 | 1:08.56 | |||||||
Magnus Wurtz Jensen | 2008 | 41.47 | 1:50.03 | |||||||
Tobias Froberg | 2009 | 43.13 | 2:33.16 | |||||||
7 | Haslev Drenger Gr. 8 | 2008 | DGI Storstrømmen | 2:36.65 | ||||||
Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Sune Berg Olesen | 2009 | 40.75 | 1:15.93 | |||||||
Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | 42.55 | 1:58.48 | |||||||
William Kongslev | 2008 | 38.17 | 2:36.65 | |||||||
8 | Drenge 2 Gr8 Sydøst | 2008 | DGI Sydøstjylland | 2:40.62 | ||||||
Kristian Knudsen | 2009 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Anton Dybbøl Monberg | 2008 | 38.15 | 1:20.71 | |||||||
Emil Juhl-Pedersen | 2009 | 37.63 | 1:58.34 | |||||||
Awin Asso Jeppesen | 2010 | 42.28 | 2:40.62 | |||||||
- | Fynske Herrer Gr. 8 | 2008 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Drenge B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Eskild Læssøe Olesen | 2009 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1940-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp 1-4 | 1980 | DGI Østjylland | 2:22.25 | ||||||
Rikke Danielsen | 1976 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Mette Danielsen | 1975 | 38.81 | 1:12.16 | |||||||
Niels Schleimann | 1979 | 34.33 | 1:46.49 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 35.76 | 2:22.25 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1996 | DGI Fyn | 1:48.84 | ||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 27.81 | 54.20 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 29.18 | 1:23.38 | |||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 25.46 | 1:48.84 | |||||||
2 | Dgi Sydvest Mix 1 Gr 5 | 1996 | DGI Sydvest | 1:51.84 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 26.79 | 52.70 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 29.53 | 1:22.23 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 29.61 | 1:51.84 | |||||||
3 | Mix A Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 1:55.31 | ||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Sarah Salling Larsen | 2003 | 30.88 | 58.35 | |||||||
Benedikte Bøllingtoft | 2003 | 30.44 | 1:28.79 | |||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 26.52 | 1:55.31 | |||||||
4 | Nordjyll. Happy Kickers | 2002 | DGI Nordjylland | 1:56.03 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 30.80 | 57.63 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 33.07 | 1:30.70 | |||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 25.33 | 1:56.03 | |||||||
5 | Mix B Grp 5 | 2003 | DGI Østjylland | 2:02.66 | ||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Katrine Schou | 2003 | 32.88 | 1:01.00 | |||||||
Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 34.24 | 1:35.24 | |||||||
Mads Vittrup | 2003 | 27.42 | 2:02.66 | |||||||
6 | Nordjyll. Deep Dolphins | 2002 | DGI Nordjylland | 2:08.72 | ||||||
Louise Høeg | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 32.72 | 1:05.36 | |||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 28.88 | 1:34.24 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 34.48 | 2:08.72 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Mix 2 Gr 5 | 1996 | DGI Sydvest | 2:20.05 | ||||||
Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Oliver Buskbjerg | 2000 | 32.29 | 1:01.27 | |||||||
Luna Marcher | 2002 | 39.46 | 1:40.73 | |||||||
Laura Vindstrup Christens | 2003 | 39.32 | 2:20.05 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2004 | DGI Fyn | 1:53.23 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2004 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 29.75 | 57.59 | |||||||
Freja Duus | 2005 | 29.91 | 1:27.50 | |||||||
Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 25.73 | 1:53.23 | |||||||
2 | Sønderjylland Gr6 Mix | 2004 | DGI Sønder Jylland | 1:54.76 | ||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 30.76 | 58.69 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 29.37 | 1:28.06 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 26.70 | 1:54.76 | |||||||
3 | Dgi Sydvest Mix Gr6 | 2004 | DGI Sydvest | 1:59.22 | ||||||
Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Niels Bjerrum | 2005 | 30.54 | 59.38 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 29.24 | 1:28.62 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 30.60 | 1:59.22 | |||||||
4 | Mix A Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | 2:00.59 | ||||||
Karl Johan Jacobsen | 2005 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Marie Work Jespersen | 2004 | 32.10 | 1:01.38 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 31.57 | 1:32.95 | |||||||
Mads Ø. Christensen | 2005 | 27.64 | 2:00.59 | |||||||
5 | Nordjylland Hotties | 2004 | DGI Nordjylland | 2:15.24 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 35.10 | 1:05.52 | |||||||
Katrine Bavnshøj | 2004 | 36.37 | 1:41.89 | |||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | 33.35 | 2:15.24 | |||||||
6 | Sydøst Mix Sydøst Gr. 6 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:21.31 | ||||||
Martin Mark Hansen | 2005 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Nicolaj Græsborg | 2005 | 32.44 | 1:05.20 | |||||||
Emma Brødsgaard | 2004 | 37.71 | 1:42.91 | |||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 38.40 | 2:21.31 | |||||||
- | Mix B Grp 6 | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nordj. Boom Shaka Lakas | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 7 | 2006 | DGI Fyn | 2:03.71 | ||||||
Marcus Berg | 2007 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Lucas Storm Sønderby | 2006 | 30.13 | 1:01.37 | |||||||
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 32.69 | 1:34.06 | |||||||
Anne Bruun-Petersen | 2007 | 29.65 | 2:03.71 | |||||||
2 | Mix A Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:07.16 | ||||||
Simon Brandi Bukballe | 2006 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Naja Kristiane Sørensen | 2006 | 33.63 | 1:05.20 | |||||||
Marie Loft Andersen | 2007 | 31.84 | 1:37.04 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 30.12 | 2:07.16 | |||||||
3 | Dgi Sydvest Mix Gr 7 | 2006 | DGI Sydvest | 2:14.35 | ||||||
Tobias Holt | 2006 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 34.73 | 1:05.47 | |||||||
Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 33.10 | 1:38.57 | |||||||
Mikkeline Fugleberg | 2007 | 35.78 | 2:14.35 | |||||||
4 | Sydøst Mix Sydøst Gr. 7 | 2006 | DGI Sydøstjylland | 2:16.49 | ||||||
Johannes Lund | 2006 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Mathias Tilsted | 2006 | 34.26 | 1:06.69 | |||||||
Signe Marie Hornbæk | 2006 | 33.59 | 1:40.28 | |||||||
Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 36.21 | 2:16.49 | |||||||
5 | Mix B Grp 7 | 2007 | DGI Østjylland | 2:17.37 | ||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Karla Vendelbo Hansen | 2006 | 35.24 | 1:08.23 | |||||||
Emma Holtz Pedersen | 2006 | 36.38 | 1:44.61 | |||||||
Samuel Krogh Laursen | 2007 | 32.76 | 2:17.37 | |||||||
- | Nordjylland Explosive | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | |||||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | |||||||||
Anna Skovhus Lydersen | 2007 | |||||||||
Mikkel P. Christensen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Nordjylland Marshmellows | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Sebastian Beier | 2007 | |||||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | |||||||||
Freja Lucassen | 2007 | |||||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | DNS | ||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix A Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:26.83 | ||||||
Freja Brandt-Larsen | 2008 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Olivia Akselsen | 2008 | 35.33 | 1:10.46 | |||||||
Knud Storm | 2008 | 38.96 | 1:49.42 | |||||||
Oliver Munck Sommer | 2008 | 37.41 | 2:26.83 | |||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 8 | 2008 | DGI Fyn | 2:33.01 | ||||||
Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Lærke Højvang Westergaard | 2008 | 38.05 | 1:16.26 | |||||||
Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | 35.18 | 1:51.44 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 41.57 | 2:33.01 | |||||||
3 | Nordjyllands Rockstarz | 2008 | DGI Nordjylland | 2:41.16 | ||||||
Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Marie Mølbæk Schwab | 2011 | 50.40 | 1:25.43 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 38.50 | 2:03.93 | |||||||
Alexander W. Andersen | 2008 | 37.23 | 2:41.16 | |||||||
4 | Mix B Grp 8 | 2009 | DGI Østjylland | 2:46.54 | ||||||
Daniel Kring | 2008 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | 39.10 | 1:21.78 | |||||||
Gustav Vendelbo Hansen | 2009 | 40.61 | 2:02.39 | |||||||
Anna Kornum Jørgensen | 2008 | 44.15 | 2:46.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 33.91 | 1:14.26 | 2:03.44 | 2:41.37 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 37.27 | 1:22.18 | 2:13.41 | 2:51.69 | |||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 36.49 | 1:18.55 | 2:12.46 | 2:53.14 | |||
4 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 38.62 | 1:23.09 | 2:18.61 | 2:56.39 | |||
5 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 36.51 | 1:22.07 | 2:18.22 | 2:59.12 | |||
6 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 38.57 | 1:25.37 | 2:17.57 | 3:01.41 | |||
7 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 42.35 | 1:27.42 | 2:23.83 | 3:07.00 | |||
8 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.57 | 1:29.69 | 2:23.87 | 3:08.40 | |||
9 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.64 | 1:32.98 | 2:30.36 | 3:13.57 | |||
10 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 45.75 | 1:37.97 | 2:39.56 | 3:25.05 | |||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 35.45 | 1:18.62 | 2:02.89 | 2:41.32 | |||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 34.17 | 1:13.82 | 2:05.65 | 2:44.02 | |||
3 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 37.60 | 1:19.85 | 2:06.67 | 2:46.26 | |||
4 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 36.42 | 1:19.86 | 2:08.46 | 2:46.99 | |||
5 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 35.82 | 1:20.42 | 2:08.51 | 2:50.61 | |||
6 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.93 | 1:22.93 | 2:14.49 | 2:55.02 | |||
7 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 40.05 | 1:23.33 | 2:15.46 | 2:55.94 | |||
8 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 38.46 | 1:26.32 | 2:13.41 | 2:56.45 | |||
9 | Frida Juliansdottir | 2005 | DGI Nordjylland | 37.39 | 1:24.79 | 2:18.67 | 2:56.72 | |||
10 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 40.27 | 1:23.95 | 2:19.24 | 2:58.20 | |||
11 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 40.24 | 1:26.26 | 2:17.75 | 2:58.90 | |||
12 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.98 | 1:25.53 | 2:19.90 | 2:59.83 | |||
13 | Benedicte Nørgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 37.38 | 1:24.82 | 2:19.12 | 3:00.19 | |||
14 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | DGI Sydøstjylland | 44.30 | 1:30.72 | 2:23.38 | 3:03.70 | |||
15 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 43.33 | 1:30.01 | 2:24.15 | 3:07.37 | |||
15 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.04 | 1:29.78 | 2:24.56 | 3:07.37 | |||
17 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 39.69 | 1:31.36 | 2:28.14 | 3:13.76 | |||
18 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 44.96 | 1:32.15 | 2:32.16 | 3:15.83 | |||
19 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | DGI Sydvest | 50.90 | 1:43.69 | 2:37.15 | 3:21.08 | |||
20 | Cecilie Trudsø | 2005 | DGI Østjylland | 46.15 | 1:38.80 | 2:41.45 | 3:24.43 | |||
21 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 47.73 | 1:42.18 | 2:35.83 | 3:25.45 | |||
- | Julie Langberg Olesen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Anne Kølby Christensen | 2005 | DGI Fyn | DSQ | EFB v. 75 m | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 33.58 | 1:13.80 | 2:01.19 | 2:40.02 | |||
2 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 36.44 | 1:19.21 | 2:04.92 | 2:42.17 | |||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 33.89 | 1:16.63 | 2:05.59 | 2:42.82 | |||
4 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 36.76 | 1:17.22 | 2:10.78 | 2:50.29 | |||
5 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 37.21 | 1:20.96 | 2:12.71 | 2:52.34 | |||
6 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 39.99 | 1:26.92 | 2:19.35 | 3:00.90 | |||
7 | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | 43.12 | 1:29.82 | 2:23.91 | 3:05.39 | |||
8 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 39.77 | 1:27.24 | 2:24.69 | 3:06.41 | |||
9 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 40.58 | 1:26.10 | 2:22.95 | 3:06.65 | |||
10 | Naja Kristiane Sørensen | 2006 | DGI Østjylland | 41.84 | 1:28.78 | 2:24.21 | 3:07.41 | |||
11 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 41.53 | 1:30.14 | 2:27.06 | 3:08.78 | |||
12 | Ida Siegumfeldt | 2007 | DGI Østjylland | 44.27 | 1:36.47 | 2:30.79 | 3:17.16 | |||
13 | Sofie Jeppesen | 2007 | DGI Nordjylland | 46.68 | 1:39.89 | 2:33.73 | 3:20.68 | |||
14 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DGI Sydvest | 48.52 | 1:43.00 | 2:41.81 | 3:26.89 | |||
15 | Camila Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 47.59 | 1:37.03 | 2:38.86 | 3:30.84 | |||
16 | Eva Andersen | 2006 | DGI Nordjylland | 49.14 | 1:41.73 | 2:44.92 | 3:31.31 | |||
17 | Emilie Hummelshøj | 2006 | DGI Østjylland | 48.70 | 1:42.57 | 2:48.68 | 3:38.65 | |||
- | Tuana Kasirga | 2007 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB v. 75 m | |||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 44.14 | 1:30.90 | 2:24.88 | 3:06.65 | |||
2 | Sofie Callsen | 2008 | DGI Nordjylland | 43.02 | 1:29.16 | 2:26.18 | 3:07.44 | |||
3 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 43.56 | 1:36.63 | 2:32.85 | 3:18.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 29.35 | 1:07.51 | 1:46.31 | 2:20.67 | |||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | DGI Fyn | 30.11 | 1:08.14 | 1:53.40 | 2:30.09 | |||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 33.07 | 1:12.67 | 1:56.24 | 2:31.11 | |||
4 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.59 | 1:13.53 | 1:59.61 | 2:34.38 | |||
5 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 31.56 | 1:13.01 | 1:58.83 | 2:36.40 | |||
6 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 32.31 | 1:15.48 | 2:02.90 | 2:40.59 | |||
7 | Mads Vittrup | 2003 | DGI Østjylland | 37.95 | 1:20.89 | 2:12.21 | 2:48.37 | |||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 31.39 | 1:20.63 | 2:10.84 | 2:55.26 | |||
9 | Marius Bryndum Raj Anders | 2003 | DGI Østjylland | 39.94 | 1:25.03 | 2:14.44 | 2:59.93 | |||
10 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.86 | 1:24.60 | 2:25.19 | 3:09.04 | |||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 31.42 | 1:10.42 | 1:50.86 | 2:25.66 | |||
2 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 30.60 | 1:09.95 | 1:50.92 | 2:26.44 | |||
3 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 32.25 | 1:10.64 | 1:57.21 | 2:33.33 | |||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | DGI Midtjylland | 31.58 | 1:12.19 | 1:56.84 | 2:34.34 | |||
5 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 34.95 | 1:14.41 | 2:01.32 | 2:37.57 | |||
6 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.05 | 1:18.66 | 2:06.16 | 2:40.69 | |||
7 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 34.99 | 1:16.53 | 2:05.58 | 2:40.70 | |||
8 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 35.94 | 1:19.81 | 2:06.69 | 2:44.38 | |||
9 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 34.98 | 1:17.28 | 2:09.13 | 2:45.69 | |||
10 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | DGI Midtjylland | 33.09 | 1:15.72 | 2:06.43 | 2:45.80 | |||
11 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 36.46 | 1:21.29 | 2:10.34 | 2:46.22 | |||
12 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 38.07 | 1:20.83 | 2:15.28 | 2:54.33 | |||
13 | Nicolaj Græsborg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.77 | 1:24.78 | 2:13.08 | 2:56.58 | |||
14 | Frederik Stordal Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 38.63 | 1:25.36 | 2:16.02 | 2:56.68 | |||
15 | Mathias Bach | 2005 | DGI Østjylland | 40.62 | 1:31.46 | 2:28.54 | 3:11.84 | |||
- | Noah Schou | 2005 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB v 75 m | |||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 32.57 | 1:13.19 | 1:56.80 | 2:31.08 | |||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DGI Nordjylland | 33.47 | 1:13.18 | 2:02.59 | 2:37.22 | |||
3 | Andreas Skovgaard Hald | 2006 | DGI Østjylland | 37.44 | 1:23.90 | 2:10.61 | 2:45.44 | |||
4 | Mads Jeppesen | 2006 | DGI Midtjylland | 37.30 | 1:22.55 | 2:08.46 | 2:47.19 | |||
5 | Sebastian Porsborg | 2007 | DGI Nordjylland | 40.08 | 1:23.64 | 2:09.70 | 2:47.29 | |||
6 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 39.03 | 1:25.04 | 2:16.00 | 2:49.23 | |||
7 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 38.67 | 1:23.24 | 2:14.25 | 2:52.07 | |||
8 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 37.13 | 1:21.09 | 2:15.78 | 2:57.74 | |||
9 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 41.91 | 1:30.66 | 2:24.12 | 3:03.45 | |||
10 | Vilmer Damgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 44.23 | 1:34.33 | 2:23.66 | 3:03.73 | |||
11 | Marinus Storm | 2006 | DGI Østjylland | 42.88 | 1:29.83 | 2:26.53 | 3:07.05 | |||
- | Mads Poulsen | 2007 | DGI Nordjylland | DSQ | EB vending 74 m. | |||||
- | Tobias Holt | 2006 | DGI Sydvest | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 43.44 | 1:33.70 | 2:33.95 | 3:17.90 | |||
2 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | DGI Nordjylland | 56.18 | 1:54.55 | 2:57.77 | 3:43.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.67 | ||||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 31.76 | ||||||
3 | Maria Hall | 2003 | DGI Sydvest | 31.97 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 32.35 | ||||||
5 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 34.19 | ||||||
6 | Maja Meinert | 2001 | DGI Nordjylland | 34.42 | ||||||
7 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.81 | ||||||
8 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | DGI Østjylland | 35.00 | ||||||
9 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 35.64 | ||||||
10 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 35.79 | ||||||
11 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 37.24 | ||||||
12 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.66 | ||||||
13 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 41.59 | ||||||
14 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 43.75 | ||||||
15 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 45.39 | ||||||
- | Katrine Schou | 2003 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 30.19 | ||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 31.60 | ||||||
3 | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | 33.24 | ||||||
4 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.72 | ||||||
5 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 35.00 | ||||||
6 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.19 | ||||||
7 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.22 | ||||||
8 | Stephanie de Bruijn | 2005 | DGI Sydvest | 35.32 | ||||||
9 | Benedicte Nørgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 35.54 | ||||||
10 | Frida Juliansdottir | 2005 | DGI Nordjylland | 35.64 | ||||||
11 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 35.76 | ||||||
12 | Laura Ostersen | 2004 | DGI Fyn | 36.20 | ||||||
13 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 37.17 | ||||||
14 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 37.47 | ||||||
15 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 37.67 | ||||||
16 | Maia Bødtker | 2005 | DGI Østjylland | 38.23 | ||||||
17 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 38.89 | ||||||
18 | Katja Schaumburg | 2004 | DGI Fyn | 39.46 | ||||||
19 | Frida Bolesen | 2004 | DGI Midtjylland | 40.25 | ||||||
20 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 41.06 | ||||||
21 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 43.76 | ||||||
22 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 44.86 | ||||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 30.31 | ||||||
2 | Pernille Petersen | 2006 | DGI Nordjylland | 33.11 | ||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | DGI Midtjylland | 33.31 | ||||||
4 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 34.70 | ||||||
5 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 35.12 | ||||||
6 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DGI Nordjylland | 35.41 | ||||||
7 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 37.20 | ||||||
8 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 38.18 | ||||||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DGI Midtjylland | 39.06 | ||||||
10 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 39.34 | ||||||
11 | Amanda Holmberg | 2007 | DGI Nordjylland | 39.42 | ||||||
12 | Ida Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 39.77 | ||||||
13 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 41.09 | ||||||
14 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 42.88 | ||||||
15 | Karla Vendelbo Hansen | 2006 | DGI Østjylland | 44.65 | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carlijn Loeven | 2008 | DGI Midtjylland | 36.12 | ||||||
2 | Asta Klemmensen | 2008 | DGI Midtjylland | 41.75 | ||||||
3 | Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 42.73 | ||||||
4 | Louise Jeppesen | 2008 | DGI Midtjylland | 42.81 | ||||||
5 | Anne Sørensen | 2008 | DGI Sydvest | 43.71 | ||||||
6 | Freya Jensen | 2009 | DGI Midtjylland | 46.67 | ||||||
7 | Emma Jensen Børager | 2009 | DGI Sydøstjylland | 47.04 | ||||||
8 | Isabella Bach | 2008 | DGI Sydøstjylland | 47.15 | ||||||
9 | Karoline Starup | 2008 | DGI Østjylland | 48.38 | ||||||
- | Anna Weltz Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Edith Seedorff | 2008 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 39.33 | ||||||
2 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | DGI Storstrømmen | 50.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 35.92 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 31.29 | ||||||
2 | Nikolaj Bruun | 1994 | DGI Sønder Jylland | 34.47 | ||||||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan L Kristensen | 2000 | DGI Nordjylland | 26.52 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 27.08 | ||||||
3 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 28.04 | ||||||
4 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 28.28 | ||||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 28.52 | ||||||
6 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 28.60 | ||||||
7 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 28.62 | ||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 28.93 | ||||||
9 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 28.95 | ||||||
10 | August Stamp Kirkeby | 1999 | DGI Østjylland | 29.31 | ||||||
11 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.39 | ||||||
12 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 30.42 | ||||||
13 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 30.47 | ||||||
14 | Daniel Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 30.74 | ||||||
15 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 30.82 | ||||||
16 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 30.97 | ||||||
17 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 31.75 | ||||||
18 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 31.88 | ||||||
19 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 32.03 | ||||||
20 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 32.74 | ||||||
21 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 32.81 | ||||||
22 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.14 | ||||||
23 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 33.77 | ||||||
24 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 33.93 | ||||||
25 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 34.43 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 28.80 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 29.44 | ||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | DGI Midtjylland | 30.05 | ||||||
4 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DGI Midtjylland | 30.10 | ||||||
5 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 30.68 | ||||||
6 | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | 30.87 | ||||||
7 | Mads Rager Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 31.16 | ||||||
8 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 31.37 | ||||||
9 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 31.61 | ||||||
10 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 31.96 | ||||||
11 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 31.97 | ||||||
12 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 31.98 | ||||||
13 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.04 | ||||||
14 | Noah Schou | 2005 | DGI Fyn | 32.25 | ||||||
15 | Jonathan Præstiin | 2005 | DGI Sydøstjylland | 32.49 | ||||||
16 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 33.44 | ||||||
17 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 33.93 | ||||||
18 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 33.99 | ||||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 34.21 | ||||||
20 | Nikolai Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 34.69 | ||||||
21 | Axel Holst-Jørgensen | 2005 | DGI Østjylland | 34.76 | ||||||
22 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 34.89 | ||||||
23 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | DGI Midtjylland | 35.82 | ||||||
24 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 35.91 | ||||||
25 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DGI Midtjylland | 36.71 | ||||||
26 | Henrik Hansen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.77 | ||||||
27 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.79 | ||||||
28 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DGI Midtjylland | 37.30 | ||||||
29 | Victor Nejst Schmidt | 2004 | DGI Østjylland | 38.52 | ||||||
- | Frederik Langebæk | 2005 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Normand | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | DGI Nordjylland | 31.00 | ||||||
2 | Silas Birkkjær | 2006 | DGI Sydøstjylland | 32.10 | ||||||
3 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | DGI Midtjylland | 32.85 | ||||||
4 | Mads Poulsen | 2007 | DGI Nordjylland | 33.04 | ||||||
5 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 34.44 | ||||||
6 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 35.36 | ||||||
7 | Kasper Kramer | 2006 | DGI Østjylland | 35.55 | ||||||
8 | Tobias Werge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 35.78 | ||||||
9 | Sebastian Stormes | 2007 | DGI Østjylland | 36.02 | ||||||
10 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 36.32 | ||||||
11 | Marcus Berg | 2007 | DGI Fyn | 36.41 | ||||||
12 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 36.50 | ||||||
13 | Magnus Bilde | 2006 | DGI Østjylland | 36.66 | ||||||
14 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 36.75 | ||||||
15 | Malthe Skau Rasmussen | 2006 | DGI Fyn | 38.82 | ||||||
16 | Anders Peter Kristensen | 2007 | DGI Østjylland | 39.51 | ||||||
17 | Samuel Krogh Laursen | 2007 | DGI Østjylland | 40.49 | ||||||
18 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 41.01 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | DGI Sydøstjylland | 35.39 | ||||||
2 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 39.08 | ||||||
3 | Morten Holst-Jensen | 2008 | DGI Østjylland | 39.15 | ||||||
4 | Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 39.37 | ||||||
5 | Albert Olesen | 2008 | DGI Midtjylland | 39.84 | ||||||
6 | Jeppe Grønfeldt | 2008 | DGI Sydøstjylland | 41.72 | ||||||
7 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | DGI Midtjylland | 41.75 | ||||||
8 | Christian Opstrup Bjergbæ | 2009 | DGI Sydvest | 42.58 | ||||||
9 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.85 | ||||||
10 | Ferdinand Lindal Jeppesen | 2008 | DGI Østjylland | 43.76 | ||||||
11 | Oliver Munck Sommer | 2008 | DGI Østjylland | 45.61 | ||||||
12 | Mads Peter Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 49.27 | ||||||
13 | Alonso Luis Cayetano | 2009 | DGI Sønder Jylland | 49.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:02.14 | 2:12.69 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DGI Fyn | 34.26 | 1:10.53 | |||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 35.47 | 1:13.01 | |||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.78 | 1:13.03 | |||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 36.67 | 1:15.61 | |||||
5 | Estefi Sancho | 2003 | DGI Storstrømmen | 37.31 | 1:17.15 | |||||
6 | Anne Raunsø | 2002 | DGI Østjylland | 39.21 | 1:21.31 | |||||
7 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 38.95 | 1:21.32 | |||||
8 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 40.30 | 1:23.96 | |||||
9 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 46.05 | 1:32.45 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.07 | 1:11.18 | |||||
2 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 37.08 | 1:15.72 | |||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 37.04 | 1:15.77 | |||||
4 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.55 | 1:16.18 | |||||
5 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.44 | 1:17.09 | |||||
6 | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | 36.72 | 1:17.22 | |||||
7 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 36.76 | 1:18.06 | |||||
8 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 38.33 | 1:19.89 | |||||
9 | Louise Lauridsen | 2005 | DGI Midtjylland | 38.31 | 1:20.92 | |||||
10 | Lise Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 39.66 | 1:20.94 | |||||
11 | Liv Bendixen | 2004 | DGI Sydvest | 40.16 | 1:21.22 | |||||
12 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 39.96 | 1:22.84 | |||||
13 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.70 | 1:23.18 | |||||
14 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 40.08 | 1:23.84 | |||||
15 | Maja M S Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.77 | 1:24.72 | |||||
16 | Wencke Andresen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 41.46 | 1:24.98 | |||||
17 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 41.15 | 1:25.36 | |||||
18 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 40.11 | 1:25.47 | |||||
19 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 43.68 | 1:27.94 | |||||
20 | Victoria Meyer | 2004 | DGI Fyn | 45.10 | 1:32.34 | |||||
21 | Johanna Sandager Borup | 2005 | DGI Nordjylland | 47.09 | 1:36.13 | |||||
- | Alma Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Emma Brødsgaard | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB 75 m | |||||
- | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 50 m | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 34.95 | 1:11.02 | |||||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 35.38 | 1:13.09 | |||||
3 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 35.87 | 1:13.28 | |||||
4 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 36.63 | 1:16.23 | |||||
5 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 38.07 | 1:18.71 | |||||
6 | Sarah Frandsen | 2007 | DGI Nordjylland | 38.98 | 1:20.12 | |||||
7 | Matilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:22.26 | ||||||
8 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 40.16 | 1:22.63 | |||||
9 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | 41.20 | 1:23.15 | |||||
10 | Katrine Due Sørensen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 40.99 | 1:23.92 | |||||
11 | Ida Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 41.28 | 1:26.08 | |||||
12 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 42.34 | 1:26.67 | |||||
13 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DGI Midtjylland | 41.71 | 1:26.72 | |||||
14 | Karoline Christiansen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 43.86 | 1:27.24 | |||||
15 | Klara Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 42.94 | 1:27.52 | |||||
16 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 43.02 | 1:27.60 | |||||
17 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | DGI Fyn | 42.20 | 1:27.82 | |||||
18 | Dicte Nørvang Bisgaard | 2006 | DGI Østjylland | 42.42 | 1:28.07 | |||||
19 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | DGI Midtjylland | 44.37 | 1:28.67 | |||||
20 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | DGI Sydvest | 44.54 | 1:29.34 | |||||
21 | Andrea Norlyk | 2006 | DGI Sønder Jylland | 44.13 | 1:31.66 | |||||
22 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | DGI Nordjylland | 45.16 | 1:31.97 | |||||
23 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | DGI Fyn | 44.37 | 1:32.51 | |||||
24 | Astrid Raunsø | 2006 | DGI Østjylland | 43.94 | 1:33.19 | |||||
25 | Helene Meldgaard | 2007 | DGI Østjylland | 45.77 | 1:34.47 | |||||
26 | Eva Andersen | 2006 | DGI Nordjylland | 47.02 | 1:35.47 | |||||
27 | Johanne Schmidt Jensen | 2007 | DGI Østjylland | 49.34 | 1:43.01 | |||||
- | Freja Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
- | Regitze Timm Siggard | 2007 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 40.70 | 1:22.87 | |||||
2 | Sofie Callsen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.46 | 1:25.29 | |||||
3 | Iben Hjorth | 2008 | DGI Nordjylland | 43.12 | 1:29.42 | |||||
4 | Milla Sofia Dalgas Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 1:31.04 | ||||||
5 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 44.77 | 1:33.08 | |||||
6 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | DGI Sydvest | 47.00 | 1:33.86 | |||||
7 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 47.17 | 1:34.01 | |||||
8 | Frida Asp Mikkelsen | 2008 | DGI Østjylland | 45.95 | 1:34.17 | |||||
9 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DGI Nordjylland | 46.06 | 1:34.34 | |||||
10 | Emma Brix | 2008 | DGI Østjylland | 47.71 | 1:37.66 | |||||
11 | Madeleine Schou | 2008 | DGI Storstrømmen | 48.42 | 1:42.70 | |||||
12 | Sofie Nielsen Kloster | 2008 | DGI Østjylland | 49.59 | 1:43.06 | |||||
13 | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DGI Nordjylland | 52.04 | 1:44.98 | |||||
14 | Johanne S. Geiger | 2008 | DGI Midtjylland | 52.55 | 1:48.00 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 45.55 | 1:35.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 37.57 | 1:18.61 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer B. Holm | 1999 | DGI Østjylland | 32.17 | 1:08.18 | |||||
2 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 32.61 | 1:09.14 | |||||
3 | Mads Vittrup | 2003 | DGI Østjylland | 35.39 | 1:12.18 | |||||
4 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 36.50 | 1:14.81 | |||||
5 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.40 | 1:14.98 | |||||
6 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 39.74 | 1:24.72 | |||||
7 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 41.22 | 1:25.05 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 30.59 | 1:03.82 | |||||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 34.61 | 1:11.10 | |||||
3 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 35.13 | 1:13.04 | |||||
4 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.61 | 1:14.39 | |||||
5 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 37.17 | 1:14.40 | |||||
6 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | DGI Midtjylland | 36.76 | 1:15.57 | |||||
7 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.41 | 1:16.22 | |||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 37.37 | 1:16.77 | |||||
9 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 36.80 | 1:16.79 | |||||
10 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 38.36 | 1:17.79 | |||||
11 | Johannes Fammé Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 39.47 | 1:20.51 | |||||
12 | Kristian Ølgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 38.69 | 1:20.58 | |||||
13 | Jonathan Præstiin | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.15 | 1:21.85 | |||||
14 | Nikolai Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.12 | 1:22.16 | |||||
15 | Magnus F. Hansen | 2005 | DGI Østjylland | 40.52 | 1:23.92 | |||||
16 | Pablo Guldhammer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.21 | 1:27.98 | |||||
17 | Silas Kirkegaard | 2005 | DGI Østjylland | 44.12 | 1:28.91 | |||||
18 | Martin Mark Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.09 | 1:29.43 | |||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25 m | |||||
- | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | DGI Sydvest | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Lund | 2006 | DGI Sydøstjylland | 38.26 | 1:17.26 | |||||
2 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 39.23 | 1:20.47 | |||||
3 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 39.20 | 1:22.83 | |||||
4 | Bertram Knudsen | 2006 | DGI Midtjylland | 41.04 | 1:22.91 | |||||
5 | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | 42.13 | 1:24.54 | |||||
6 | Bertil Top Simonsen | 2006 | DGI Østjylland | 43.50 | 1:26.21 | |||||
7 | Daniel Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 42.90 | 1:27.29 | |||||
8 | Bjørn van Barneveld | 2006 | DGI Sydøstjylland | 43.40 | 1:27.35 | |||||
9 | Marius Sohnemann | 2007 | DGI Storstrømmen | 42.79 | 1:30.00 | |||||
10 | Alexander Dalgas Hansen | 2006 | DGI Østjylland | 45.77 | 1:30.76 | |||||
11 | Jeppe Lilliendahl Nielsen | 2006 | DGI Østjylland | 44.77 | 1:33.70 | |||||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mikkel P. Christensen | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Victor Vixø Momme | 2007 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 24 m | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | DGI Nordjylland | 38.59 | 1:17.71 | |||||
2 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 43.75 | 1:29.25 | |||||
3 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | DGI Storstrømmen | 45.11 | 1:32.83 | |||||
4 | Tobias Schwab | 2009 | DGI Nordjylland | 45.64 | 1:32.94 | |||||
5 | Christian Opstrup Bjergbæ | 2009 | DGI Sydvest | 47.30 | 1:34.64 | |||||
6 | William Kongslev | 2008 | DGI Storstrømmen | 46.59 | 1:38.08 | |||||
7 | Rasmus Skovgaard Hald | 2008 | DGI Østjylland | 53.20 | 1:47.17 | |||||
8 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 58.49 | 1:59.41 | |||||
- | Christian Abrahamsen | 2009 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 50 m | |||||
- | Zakarias L. Bjørn | 2008 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Danielsen | 1976 | DGI Østjylland | 45.41 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 35.06 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 38.11 | ||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | DGI Nordjylland | 39.26 | ||||||
4 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 40.98 | ||||||
5 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 41.94 | ||||||
6 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 42.31 | ||||||
7 | Sille Bramann | 2003 | DGI Sønder Jylland | 43.67 | ||||||
8 | Mathilde Werge Skall | 2003 | DGI Østjylland | 43.73 | ||||||
9 | Katrine Schou | 2003 | DGI Østjylland | 45.21 | ||||||
10 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 45.64 | ||||||
11 | Dichte Kristensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.77 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 35.81 | ||||||
2 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.03 | ||||||
3 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 37.43 | ||||||
4 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 37.52 | ||||||
5 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.27 | ||||||
6 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.17 | ||||||
7 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 41.55 | ||||||
8 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 41.62 | ||||||
9 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 42.14 | ||||||
10 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 42.29 | ||||||
11 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 42.83 | ||||||
12 | Nikoline Kellenberger | 2005 | DGI Østjylland | 44.00 | ||||||
13 | Johanna Sandager Borup | 2005 | DGI Nordjylland | 44.42 | ||||||
14 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 44.88 | ||||||
15 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 46.10 | ||||||
16 | Katja Schaumburg | 2004 | DGI Fyn | 46.55 | ||||||
17 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 47.35 | ||||||
18 | Julie Henriksen | 2005 | DGI Fyn | 47.96 | ||||||
19 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 48.12 | ||||||
20 | Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | DGI Sønder Jylland | 48.29 | ||||||
21 | Annika Elmstrøm Nielsen | 2005 | DGI Østjylland | 48.87 | ||||||
22 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 52.16 | ||||||
23 | Isabella Knudsen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 52.41 | ||||||
24 | Cecilie Trudsø | 2005 | DGI Østjylland | 53.71 | ||||||
- | Alma Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DGI Nordjylland | 36.70 | ||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 37.27 | ||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 38.90 | ||||||
4 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 40.08 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 40.26 | ||||||
6 | Mathilde Irmschler | 2006 | DGI Midtjylland | 40.81 | ||||||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | DGI Midtjylland | 41.31 | ||||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 41.48 | ||||||
9 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | DGI Fyn | 42.87 | ||||||
10 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | DGI Sydøstjylland | 43.17 | ||||||
11 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 43.45 | ||||||
12 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | DGI Nordjylland | 43.88 | ||||||
13 | Sofie Jeppesen | 2007 | DGI Nordjylland | 44.07 | ||||||
14 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | DGI Nordjylland | 44.30 | ||||||
15 | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | 44.69 | ||||||
16 | Thora Holst-Jørgensen | 2007 | DGI Østjylland | 44.85 | ||||||
17 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | DGI Storstrømmen | 45.12 | ||||||
18 | Anne Juel Dahl | 2007 | DGI Østjylland | 46.11 | ||||||
19 | Signe Marie Hornbæk | 2006 | DGI Sydøstjylland | 46.71 | ||||||
20 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | DGI Midtjylland | 46.74 | ||||||
21 | Sofie Bæk | 2007 | DGI Midtjylland | 46.80 | ||||||
22 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | DGI Fyn | 46.84 | ||||||
23 | Thilde Jensen | 2006 | DGI Sønder Jylland | 46.94 | ||||||
24 | Freja Rex Larsen | 2006 | DGI Fyn | 48.58 | ||||||
25 | Celina L. Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 48.91 | ||||||
26 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | DGI Sydøstjylland | 49.65 | ||||||
27 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | DGI Midtjylland | 49.88 | ||||||
28 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | DGI Østjylland | 53.03 | ||||||
29 | Frederikke Lindharth | 2007 | DGI Fyn | 53.61 | ||||||
30 | Frederikke Gaedt | 2007 | DGI Sønder Jylland | 54.21 | ||||||
31 | Dagmar Widt | 2007 | DGI Sønder Jylland | 55.52 | ||||||
- | Sophie Simonsen | 2006 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Karoline Christiansen | 2007 | DGI Sydøstjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 47.65 | ||||||
2 | Anne Sørensen | 2008 | DGI Sydvest | 48.63 | ||||||
3 | Anna Lorentzen | 2008 | DGI Fyn | 48.82 | ||||||
4 | Ditte Holm Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 49.93 | ||||||
5 | Carlijn Loeven | 2008 | DGI Midtjylland | 50.00 | ||||||
6 | Anna Tygesen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 50.22 | ||||||
7 | Caroline Hyllekvist Dyhr | 2008 | DGI Fyn | 50.24 | ||||||
8 | Katrine Mølbak | 2009 | DGI Midtjylland | 50.39 | ||||||
9 | Asta Klemmensen | 2008 | DGI Midtjylland | 51.08 | ||||||
10 | Lærke Højvang Westergaard | 2008 | DGI Fyn | 51.24 | ||||||
11 | Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 51.27 | ||||||
12 | Alberte Elsborg | 2008 | DGI Nordjylland | 51.63 | ||||||
13 | Wiktoria Gawor | 2009 | DGI Sydøstjylland | 52.90 | ||||||
14 | Caroline R. Frandsen | 2009 | DGI Midtjylland | 52.95 | ||||||
15 | Camilla Søjberg | 2009 | DGI Østjylland | 52.97 | ||||||
16 | Bodil Sloth Nikolajsen | 2008 | DGI Østjylland | 53.01 | ||||||
17 | Karoline Starup | 2008 | DGI Østjylland | 53.13 | ||||||
18 | Emma Carstensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 53.22 | ||||||
19 | Anna Kornum Jørgensen | 2008 | DGI Østjylland | 54.22 | ||||||
20 | Melanie E. Nielsen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 54.77 | ||||||
21 | Merle Andersen | 2009 | DGI Fyn | 55.77 | ||||||
- | Agnes Brix Rasmussen | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armt. u. vstart | |||||
- | Lisa Stenger | 2008 | DGI Nordjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 50.77 | ||||||
2 | Kamma Bernt | 2010 | DGI Fyn | 54.54 | ||||||
3 | Marie Mølbæk Schwab | 2011 | DGI Nordjylland | 59.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 59.85 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 38.86 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Bruun | 1994 | DGI Sønder Jylland | 38.27 | ||||||
2 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 40.79 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.43 | ||||||
2 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.60 | ||||||
3 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 33.59 | ||||||
4 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 34.14 | ||||||
5 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 34.37 | ||||||
6 | Kristoffer B. Holm | 1999 | DGI Østjylland | 35.26 | ||||||
7 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 36.24 | ||||||
8 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 36.63 | ||||||
9 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 36.97 | ||||||
10 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 37.52 | ||||||
11 | Marius Bryndum Raj Anders | 2003 | DGI Østjylland | 37.77 | ||||||
12 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 40.19 | ||||||
13 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.47 | ||||||
14 | Jakob Laustsen | 2003 | DGI Østjylland | 41.43 | ||||||
15 | Oliver Buskbjerg | 2000 | DGI Sydvest | 42.36 | ||||||
16 | Mazen Sharaf | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.69 | ||||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.51 | ||||||
2 | Malte P Iversen | 2004 | DGI Nordjylland | 34.97 | ||||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 34.98 | ||||||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | DGI Midtjylland | 35.34 | ||||||
5 | Esben Kilde Johansen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.31 | ||||||
6 | Henrik Hansen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.76 | ||||||
7 | Jonathan Præstiin | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.54 | ||||||
8 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | DGI Midtjylland | 37.67 | ||||||
9 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 37.71 | ||||||
10 | Christian Stoltenborg | 2005 | DGI Østjylland | 37.96 | ||||||
11 | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 41.35 | ||||||
12 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 42.01 | ||||||
13 | Ebbe Weile | 2004 | DGI Sydøstjylland | 42.28 | ||||||
14 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 42.39 | ||||||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | DGI Midtjylland | 42.82 | ||||||
16 | Oliver Normand | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.88 | ||||||
17 | Thor Bendixen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.81 | ||||||
18 | Oliver Skjerning | 2004 | DGI Fyn | 44.49 | ||||||
19 | Niels Bjerrum | 2005 | DGI Sydvest | 46.64 | ||||||
- | Shayan Pariz | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasper Balle West | 2006 | DGI Sydøstjylland | 35.63 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | DGI Midtjylland | 35.93 | ||||||
3 | Sebastian Porsborg | 2007 | DGI Nordjylland | 36.91 | ||||||
4 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 37.55 | ||||||
5 | Kasper Kühne | 2007 | DGI Sønder Jylland | 38.31 | ||||||
6 | Johannes Lund | 2006 | DGI Sydøstjylland | 39.34 | ||||||
7 | Kristian Bøllingtoft | 2006 | DGI Østjylland | 39.71 | ||||||
8 | Vilmer Damgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 39.84 | ||||||
9 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | DGI Fyn | 40.63 | ||||||
10 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 41.61 | ||||||
11 | Magnus Bilde | 2006 | DGI Østjylland | 42.18 | ||||||
12 | Mathias Tilsted | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.66 | ||||||
13 | Samuel Krogh Laursen | 2007 | DGI Østjylland | 42.93 | ||||||
14 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | DGI Sydvest | 43.03 | ||||||
15 | Oliver Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 43.16 | ||||||
16 | Tobias Holt | 2006 | DGI Sydvest | 44.46 | ||||||
17 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 45.06 | ||||||
18 | Malte Lillemose | 2006 | DGI Østjylland | 45.46 | ||||||
19 | Oscar Poulsen | 2007 | DGI Østjylland | 45.75 | ||||||
20 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 46.53 | ||||||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Elliot Lumholtz | 2008 | DGI Nordjylland | 45.86 | ||||||
2 | Alexander Buch | 2008 | DGI Sydøstjylland | 46.58 | ||||||
3 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | DGI Midtjylland | 47.96 | ||||||
4 | Casper Ibsen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 48.43 | ||||||
5 | Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | DGI Østjylland | 48.78 | ||||||
6 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 49.63 | ||||||
7 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | DGI Midtjylland | 50.18 | ||||||
8 | Magnus Manstrup | 2008 | DGI Nordjylland | 50.67 | ||||||
9 | Kristian Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 50.94 | ||||||
10 | Thor Lind Dürr | 2009 | DGI Østjylland | 51.60 | ||||||
11 | Marius Lillevang | 2008 | DGI Fyn | 52.00 | ||||||
12 | Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | DGI Fyn | 52.15 | ||||||
13 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | 53.67 | ||||||
14 | Sune Berg Olesen | 2009 | DGI Storstrømmen | 58.44 | ||||||
15 | Oliver Munck Sommer | 2008 | DGI Østjylland | 58.45 | ||||||
- | Magnus A. Hansen | 2008 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | DGI Østjylland | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Hall | 2003 | DGI Sydvest | 30.59 | 1:04.12 | |||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 30.38 | 1:04.35 | |||||
3 | Caroline Varming Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 31.48 | 1:04.68 | |||||
4 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 31.04 | 1:05.41 | |||||
5 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 31.64 | 1:06.23 | |||||
6 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 32.23 | 1:07.63 | |||||
7 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 32.49 | 1:10.08 | |||||
8 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.66 | 1:10.96 | |||||
9 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 34.06 | 1:11.13 | |||||
10 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 33.82 | 1:11.37 | |||||
11 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 34.67 | 1:12.31 | |||||
12 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 36.03 | 1:15.11 | |||||
13 | Inge Madsen | 2002 | DGI Fyn | 36.40 | 1:15.75 | |||||
14 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.13 | 1:16.07 | |||||
15 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 37.24 | 1:18.08 | |||||
16 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 37.14 | 1:20.66 | |||||
17 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | DGI Sydvest | 41.28 | 1:25.87 | |||||
18 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 42.35 | 1:30.76 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 29.71 | 1:03.40 | |||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 31.10 | 1:03.95 | |||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 31.10 | 1:04.25 | |||||
4 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 31.58 | 1:05.50 | |||||
5 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 32.00 | 1:06.73 | |||||
6 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 32.46 | 1:06.98 | |||||
7 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 32.30 | 1:07.28 | |||||
7 | Stephanie de Bruijn | 2005 | DGI Sydvest | 31.95 | 1:07.28 | |||||
9 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 31.74 | 1:07.32 | |||||
10 | Louise Lauridsen | 2005 | DGI Midtjylland | 32.33 | 1:08.24 | |||||
11 | Liv Bendixen | 2004 | DGI Sydvest | 32.97 | 1:08.97 | |||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.77 | 1:10.45 | |||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | DGI Sydøstjylland | 33.34 | 1:10.62 | |||||
14 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 33.07 | 1:10.69 | |||||
15 | Laura Ostersen | 2004 | DGI Fyn | 34.54 | 1:10.94 | |||||
16 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 33.75 | 1:11.67 | |||||
17 | Julie Hansen Schilling | 2004 | DGI Storstrømmen | 33.64 | 1:11.81 | |||||
18 | Anne Kølby Christensen | 2005 | DGI Fyn | 35.57 | 1:11.98 | |||||
19 | Sofie Keller | 2005 | DGI Sønder Jylland | 34.96 | 1:12.00 | |||||
20 | Alberte Sloth Benkjær | 2005 | DGI Sønder Jylland | 34.30 | 1:12.02 | |||||
21 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 35.44 | 1:12.68 | |||||
22 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 35.40 | 1:12.89 | |||||
23 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 34.94 | 1:13.78 | |||||
24 | Nikoline Kellenberger | 2005 | DGI Østjylland | 34.93 | 1:13.83 | |||||
25 | Frida Bolesen | 2004 | DGI Midtjylland | 35.71 | 1:14.79 | |||||
26 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 36.49 | 1:16.78 | |||||
27 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | DGI Sydvest | 36.25 | 1:16.96 | |||||
28 | Laura Sofie Kofoed | 2004 | DGI Fyn | 38.75 | 1:20.46 | |||||
29 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 39.89 | 1:21.03 | |||||
30 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.64 | 1:21.70 | |||||
31 | Isabell Chelina Fros Diab | 2005 | DGI Sønder Jylland | 39.53 | 1:22.31 | |||||
32 | Julie Langberg Olesen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.60 | 1:22.86 | |||||
33 | Emma Brødsgaard | 2004 | DGI Sydøstjylland | 39.74 | 1:23.68 | |||||
34 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 40.47 | 1:27.10 | |||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 29.62 | 1:01.10 | |||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 30.35 | 1:02.59 | |||||
3 | Maja Brøndum | 2006 | DGI Østjylland | 32.42 | 1:06.90 | |||||
4 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 31.85 | 1:07.85 | |||||
5 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 32.42 | 1:08.24 | |||||
6 | Freja Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 33.54 | 1:11.14 | |||||
7 | Malou Huss | 2006 | DGI Østjylland | 34.66 | 1:11.80 | |||||
8 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 34.26 | 1:12.35 | |||||
9 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | DGI Fyn | 34.48 | 1:14.50 | |||||
10 | Mathilde Lucassen | 2007 | DGI Nordjylland | 36.20 | 1:15.10 | |||||
11 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 35.61 | 1:15.51 | |||||
12 | Signe Marie Hornbæk | 2006 | DGI Sydøstjylland | 35.91 | 1:15.68 | |||||
13 | Madeline Skovhus | 2007 | DGI Fyn | 35.41 | 1:15.72 | |||||
14 | Naja Kristiane Sørensen | 2006 | DGI Østjylland | 35.95 | 1:15.77 | |||||
15 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | DGI Sydvest | 36.35 | 1:16.02 | |||||
16 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DGI Midtjylland | 37.45 | 1:17.03 | |||||
17 | Anna Baad Clausen | 2007 | DGI Storstrømmen | 35.97 | 1:17.37 | |||||
18 | Dicte Nørvang Bisgaard | 2006 | DGI Østjylland | 36.77 | 1:17.78 | |||||
19 | Vilma Marie Walsted | 2006 | DGI Fyn | 37.15 | 1:17.82 | |||||
20 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DGI Midtjylland | 37.50 | 1:18.01 | |||||
21 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 36.67 | 1:18.28 | |||||
22 | Johanne Terkelsen | 2007 | DGI Fyn | 38.12 | 1:19.75 | |||||
23 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DGI Sydvest | 39.70 | 1:19.78 | |||||
24 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DGI Sydvest | 38.84 | 1:20.32 | |||||
25 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 38.43 | 1:20.39 | |||||
26 | Klara Buur Ovesen | 2007 | DGI Midtjylland | 37.78 | 1:20.85 | |||||
27 | Thilde Jensen | 2006 | DGI Sønder Jylland | 38.83 | 1:20.91 | |||||
28 | Sofie Bæk | 2007 | DGI Midtjylland | 40.15 | 1:23.11 | |||||
29 | Mathilde Irmschler | 2006 | DGI Midtjylland | 39.67 | 1:23.32 | |||||
30 | Freja Rex Larsen | 2006 | DGI Fyn | 38.66 | 1:23.78 | |||||
31 | Kamille Baars | 2006 | DGI Nordjylland | 37.84 | 1:23.79 | |||||
32 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 38.90 | 1:23.89 | |||||
33 | Celina L. Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 40.42 | 1:24.06 | |||||
34 | Sofie Laursen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 39.26 | 1:24.48 | |||||
35 | Frederikke Lindharth | 2007 | DGI Fyn | 41.04 | 1:24.90 | |||||
36 | Kirstine Knudsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 41.05 | 1:27.49 | |||||
37 | Camila Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 40.34 | 1:27.89 | |||||
38 | Regitze Timm Siggard | 2007 | DGI Midtjylland | 42.54 | 1:30.62 | |||||
- | Ida Jørgensen | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 35.94 | 1:16.46 | |||||
2 | Olivia Akselsen | 2008 | DGI Østjylland | 37.32 | 1:18.05 | |||||
3 | Louise Carlqvist | 2008 | DGI Østjylland | 37.49 | 1:18.28 | |||||
4 | Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | DGI Nordjylland | 38.74 | 1:19.74 | |||||
5 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | DGI Østjylland | 39.46 | 1:20.53 | |||||
6 | Ida Friberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 38.56 | 1:22.15 | |||||
7 | Freya Jensen | 2009 | DGI Midtjylland | 39.53 | 1:23.19 | |||||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | DGI Midtjylland | 39.25 | 1:23.37 | |||||
9 | Maria Nybro Laursen | 2008 | DGI Østjylland | 39.84 | 1:23.52 | |||||
10 | Iben Hjorth | 2008 | DGI Nordjylland | 39.16 | 1:23.98 | |||||
11 | Emma Jensen Børager | 2009 | DGI Sydøstjylland | 40.44 | 1:26.25 | |||||
12 | Julie Holmgaard Sørensen | 2008 | DGI Sønder Jylland | 42.78 | 1:26.99 | |||||
13 | Katrine Mølbak | 2009 | DGI Midtjylland | 41.49 | 1:28.92 | |||||
14 | Milla Engsted Larsen | 2009 | DGI Storstrømmen | 40.41 | 1:29.44 | |||||
15 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 42.56 | 1:29.58 | |||||
16 | Cecilie Have Pedersen | 2008 | DGI Østjylland | 43.07 | 1:30.42 | |||||
17 | Madeleine Schou | 2008 | DGI Storstrømmen | 41.81 | 1:31.12 | |||||
18 | Sofie Nielsen Kloster | 2008 | DGI Østjylland | 44.20 | 1:31.61 | |||||
19 | Johanne S. Geiger | 2008 | DGI Midtjylland | 44.72 | 1:33.08 | |||||
20 | Caroline Rasmussen | 2008 | DGI Fyn | 45.01 | 1:34.45 | |||||
21 | Rena Rose Dyberg-Larsen | 2009 | DGI Fyn | 45.80 | 1:38.27 | |||||
22 | Agnes Thøfner | 2009 | DGI Storstrømmen | 46.02 | 1:40.61 | |||||
- | Edith Seedorff | 2008 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Schleimann | 2010 | DGI Østjylland | 39.65 | 1:27.15 | |||||
2 | Kamma Bernt | 2010 | DGI Fyn | 44.74 | 1:32.40 | |||||
3 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | DGI Storstrømmen | 46.15 | 1:41.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 33.92 | 1:12.33 | |||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 36.06 | 1:14.56 | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 29.94 | 1:03.45 | |||||
2 | Casper Nedergaard | 1990 | DGI Fyn | 31.71 | 1:07.37 | |||||
3 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 37.21 | 1:16.53 | |||||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 26.29 | 54.59 | |||||
2 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 26.74 | 56.01 | |||||
3 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 26.64 | 56.09 | |||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 27.38 | 56.98 | |||||
5 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 27.25 | 57.34 | |||||
6 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 27.93 | 57.58 | |||||
7 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DGI Nordjylland | 27.44 | 57.65 | |||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 27.97 | 58.95 | |||||
9 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 28.42 | 59.37 | |||||
10 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 28.02 | 59.69 | |||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 28.87 | 1:00.01 | |||||
12 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 28.96 | 1:00.37 | |||||
13 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 28.54 | 1:00.38 | |||||
14 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 28.42 | 1:00.42 | |||||
15 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 29.17 | 1:00.60 | |||||
16 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 29.42 | 1:01.17 | |||||
17 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 30.02 | 1:01.58 | |||||
18 | Daniel Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 28.74 | 1:02.64 | |||||
19 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 29.74 | 1:02.75 | |||||
20 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 29.82 | 1:03.00 | |||||
21 | Jacob Ladefoged | 2003 | DGI Sydøstjylland | 29.58 | 1:03.47 | |||||
22 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 28.92 | 1:04.34 | |||||
23 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 30.42 | 1:05.95 | |||||
24 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 31.30 | 1:06.02 | |||||
25 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.72 | 1:15.30 | |||||
26 | Mazen Sharaf | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.35 | 1:18.25 | |||||
- | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 27.66 | 56.88 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 27.52 | 57.16 | |||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 28.25 | 58.56 | |||||
4 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 28.45 | 59.00 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | DGI Midtjylland | 28.67 | 59.48 | |||||
6 | Sebastian B Lehmann | 2004 | DGI Nordjylland | 28.40 | 59.99 | |||||
7 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DGI Midtjylland | 28.63 | 1:00.48 | |||||
8 | Esben Kilde Johansen | 2004 | DGI Nordjylland | 29.67 | 1:00.61 | |||||
9 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 29.58 | 1:01.01 | |||||
10 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 29.05 | 1:01.46 | |||||
11 | Erik Both Schulte | 2004 | DGI Sydøstjylland | 29.21 | 1:01.58 | |||||
12 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 29.97 | 1:02.33 | |||||
13 | Elias Bock Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 30.18 | 1:02.36 | |||||
14 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | DGI Nordjylland | 30.14 | 1:03.00 | |||||
14 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | DGI Midtjylland | 30.25 | 1:03.00 | |||||
16 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 30.34 | 1:03.11 | |||||
17 | Kristian Ølgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 30.30 | 1:04.03 | |||||
18 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 30.54 | 1:04.40 | |||||
19 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 29.87 | 1:04.52 | |||||
20 | Jonathan Præstiin | 2005 | DGI Sydøstjylland | 29.94 | 1:04.75 | |||||
21 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 31.94 | 1:04.91 | |||||
22 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 31.01 | 1:05.17 | |||||
23 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | DGI Sydøstjylland | 31.95 | 1:05.93 | |||||
24 | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | 30.86 | 1:05.97 | |||||
25 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | DGI Sydvest | 31.41 | 1:06.09 | |||||
26 | Magnus Linaa Dirdal | 2005 | DGI Østjylland | 31.34 | 1:06.30 | |||||
27 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 31.74 | 1:08.17 | |||||
28 | Peter Ladefoged | 2004 | DGI Sydøstjylland | 32.76 | 1:08.46 | |||||
29 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 33.86 | 1:08.75 | |||||
30 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 33.16 | 1:08.83 | |||||
31 | Frederik Stordal Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 34.07 | 1:10.66 | |||||
32 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 35.38 | 1:12.65 | |||||
33 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 35.49 | 1:13.34 | |||||
34 | Niels Bjerrum | 2005 | DGI Sydvest | 35.21 | 1:13.39 | |||||
- | Pablo Guldhammer | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Mølgaard | 2006 | DGI Nordjylland | 28.90 | 1:00.19 | |||||
2 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 29.53 | 1:02.53 | |||||
3 | Andreas Skovgaard Hald | 2006 | DGI Østjylland | 31.44 | 1:04.20 | |||||
4 | Silas Birkkjær | 2006 | DGI Sydøstjylland | 30.57 | 1:04.87 | |||||
5 | Andreas Laursen | 2006 | DGI Østjylland | 31.81 | 1:05.84 | |||||
6 | Kasper Kühne | 2007 | DGI Sønder Jylland | 31.93 | 1:07.10 | |||||
7 | Tobias Holt | 2006 | DGI Sydvest | 33.26 | 1:08.71 | |||||
8 | Bertram Knudsen | 2006 | DGI Midtjylland | 32.87 | 1:08.77 | |||||
9 | Tobias Werge | 2007 | DGI Sønder Jylland | 32.90 | 1:09.74 | |||||
10 | Magne Andersen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 33.12 | 1:10.64 | |||||
11 | Malthe Skau Rasmussen | 2006 | DGI Fyn | 33.82 | 1:10.77 | |||||
12 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 33.37 | 1:10.86 | |||||
13 | Noah Markussen | 2006 | DGI Nordjylland | 34.07 | 1:11.22 | |||||
14 | Magnus Bilde | 2006 | DGI Østjylland | 34.05 | 1:11.65 | |||||
15 | Bjørn van Barneveld | 2006 | DGI Sydøstjylland | 35.25 | 1:11.75 | |||||
16 | Marinus Storm | 2006 | DGI Østjylland | 35.14 | 1:12.13 | |||||
17 | Mikkel Rubæk | 2006 | DGI Nordjylland | 34.64 | 1:12.27 | |||||
18 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | DGI Storstrømmen | 34.72 | 1:12.63 | |||||
19 | Simon Brandi Bukballe | 2006 | DGI Østjylland | 35.35 | 1:12.77 | |||||
20 | Valdemar Theisen | 2007 | DGI Midtjylland | 35.11 | 1:12.88 | |||||
21 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | DGI Nordjylland | 34.77 | 1:13.27 | |||||
22 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 34.49 | 1:13.41 | |||||
23 | Mathias Tilsted | 2006 | DGI Sydøstjylland | 36.25 | 1:14.57 | |||||
24 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | DGI Sydvest | 37.44 | 1:15.56 | |||||
25 | Marius Sohnemann | 2007 | DGI Storstrømmen | 37.79 | 1:18.08 | |||||
26 | Ebbe Als Olsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 37.73 | 1:18.21 | |||||
27 | Oliver Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 36.30 | 1:19.08 | |||||
28 | Daniel Kristensen | 2006 | DGI Midtjylland | 35.74 | 1:19.12 | |||||
29 | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | 38.28 | 1:19.52 | |||||
30 | Magnus Karlberg | 2007 | DGI Midtjylland | 38.11 | 1:19.69 | |||||
31 | Casper Clausen | 2007 | DGI Fyn | 38.07 | 1:21.68 | |||||
32 | Stefan Brochner Gregersen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 38.95 | 1:22.40 | |||||
- | Mikkel P. Christensen | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 34.78 | 1:12.96 | |||||
2 | Nikolaj Baars | 2008 | DGI Nordjylland | 36.16 | 1:15.01 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | DGI Midtjylland | 36.81 | 1:16.56 | |||||
4 | Alexander Yung K Gotfredsen | 2008 | DGI Midtjylland | 36.73 | 1:17.21 | |||||
5 | Lui Filipowicz | 2008 | DGI Østjylland | 36.65 | 1:17.99 | |||||
6 | Alfred Løkke | 2008 | DGI Østjylland | 36.70 | 1:18.20 | |||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | DGI Storstrømmen | 37.79 | 1:18.54 | |||||
8 | Fredrik Dalsgaard Anderse | 2009 | DGI Fyn | 37.15 | 1:19.70 | |||||
9 | Jeppe Grønfeldt | 2008 | DGI Sydøstjylland | 37.30 | 1:20.03 | |||||
10 | Christian Abrahamsen | 2009 | DGI Nordjylland | 39.50 | 1:20.43 | |||||
11 | Tobias Schwab | 2009 | DGI Nordjylland | 37.73 | 1:20.71 | |||||
12 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | DGI Nordjylland | 39.40 | 1:21.66 | |||||
13 | Magnus Manstrup | 2008 | DGI Nordjylland | 39.70 | 1:23.60 | |||||
14 | Emil Valters Peca | 2008 | DGI Midtjylland | 39.75 | 1:23.65 | |||||
15 | Anton Sandfeld Paulsen | 2008 | DGI Østjylland | 41.21 | 1:24.99 | |||||
16 | Ferdinand Lindal Jeppesen | 2008 | DGI Østjylland | 39.91 | 1:25.28 | |||||
17 | Gisli Magnusson | 2008 | DGI Sydøstjylland | 41.20 | 1:26.75 | |||||
18 | Alonso Luis Cayetano | 2009 | DGI Sønder Jylland | 41.37 | 1:27.00 | |||||
19 | Mikkel Laursen Vig | 2008 | DGI Østjylland | 42.18 | 1:27.22 | |||||
20 | Knud Storm | 2008 | DGI Østjylland | 41.76 | 1:27.43 | |||||
21 | William Kongslev | 2008 | DGI Storstrømmen | 41.54 | 1:29.11 | |||||
22 | Mads Peter Jensen | 2008 | DGI Nordjylland | 43.12 | 1:29.41 | |||||
23 | Max Fenger Pedersen | 2009 | DGI Fyn | 43.24 | 1:29.51 | |||||
24 | Gustav Vendelbo Hansen | 2009 | DGI Østjylland | 43.59 | 1:29.85 | |||||
25 | Mantas D. Ilcus | 2008 | DGI Fyn | 43.67 | 1:30.57 | |||||
26 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | DGI Sydøstjylland | 43.65 | 1:30.73 | |||||
27 | Kristian Knudsen | 2009 | DGI Sydøstjylland | 43.23 | 1:35.12 | |||||
28 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | DGI Midtjylland | 44.67 | 1:37.27 | |||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Jakob Jensen | 2010 | DGI Fyn | 1:30.09 | ||||||
2 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | DGI Sydøstjylland | 42.39 | 1:30.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |