Results for Västerbybadet Race 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
39.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
44.48 |
+5.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
53.07 |
+13.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Johansson |
2009 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:36:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
35.89 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
37.39 |
+1.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
39.94 |
+4.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
42.95 |
+7.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
43.70 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
44.03 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
44.96 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
47.32 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
50.92 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
53.61 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
54.53 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
54.84 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:36:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 09:42:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
45.55 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
51.79 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:00:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
39.40 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
40.09 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
47.15 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:00:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:00:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
49.58 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
55.50 |
+5.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:40:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
39.52 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
43.75 |
+4.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
45.12 |
+5.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
46.95 |
+7.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nader Haydar |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
48.59 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:40:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
39.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
55.16 |
+15.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
58.92 |
+19.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:40:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 09:42:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
57.60 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:06:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
59.53 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:05.89 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:06:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Åkessons Bil |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
42.39 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
45.93 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
47.67 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:06:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:06:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Ryggsim Damer 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
28.22 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Frisberg |
2014 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:45:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Ryggsim Damer 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
26.71 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
27.98 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova-Lee Hultgren |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
30.79 |
+4.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Fahlgren |
2011 |
Simklubben Götene |
|
|
31.10 |
+4.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miranda Svedensten |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
31.38 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adelia Erixon |
2011 |
Alingsås SLS |
|
|
32.12 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Arnfjorden |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:45:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 09:46:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Ryggsim Damer - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Ryggsim Damer - Final 9 år |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Fahlgren |
2011 |
Simklubben Götene |
|
|
24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
25.05 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
26.10 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova-Lee Hultgren |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
36.44 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:10:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
33.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
33.66 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
47.40 |
+14.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Hasselqvist |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
56.52 |
+23.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Jögi Lenner |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
24.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lenner |
2011 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
32.56 |
+8.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 09:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 09:58:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
33.94 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leon Hasselqvist |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
38.22 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
48.87 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:14:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar - Final 9 år |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lenner |
2011 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
29.99 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:14:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:14:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
+0.65 |
|
56.73 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
+0.44 |
|
57.23 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Jamei |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.79 |
|
58.03 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Sagré Sinclair |
2010 |
Alingsås SLS |
+0.78 |
|
1:00.23 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jill Östlund |
2010 |
Simklubben Götene |
+0.14 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Popovic |
2010 |
Alingsås SLS |
+0.94 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:03:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.70 |
|
36.01 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.76 |
|
39.71 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.74 |
|
40.30 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
|
41.21 |
+5.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.70 |
|
42.91 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
+0.76 |
|
43.49 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
|
45.07 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
|
45.13 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.73 |
|
45.14 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
+0.75 |
|
48.02 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.65 |
|
48.15 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+1.15 |
|
48.47 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.57 |
|
52.33 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:03:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.68 |
|
39.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.73 |
|
46.31 |
+6.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.88 |
|
46.70 |
+6.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.72 |
|
47.78 |
+7.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
+0.90 |
|
48.70 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Drevik |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.54 |
|
51.53 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Judith Petersson |
2009 |
Alingsås SLS |
+0.92 |
|
53.24 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.56 |
|
1:01.06 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Ahl |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
+0.72 |
|
1:05.33 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Blom |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.70 |
|
1:06.54 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elly Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.78 |
|
1:10.66 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Gideflod |
2009 |
Alingsås SLS |
+0.64 |
|
1:10.76 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:03:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 10:03:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
+0.89 |
|
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
+0.62 |
|
56.69 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Jamei |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
|
56.99 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Sagré Sinclair |
2010 |
Alingsås SLS |
+0.76 |
|
1:02.13 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.72 |
|
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.83 |
|
45.17 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.87 |
|
45.96 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.71 |
|
46.76 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.66 |
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.69 |
|
40.06 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.74 |
|
40.55 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
|
41.49 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:22:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.55 |
|
50.45 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.89 |
|
54.33 |
+3.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.76 |
|
58.81 |
+8.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
+0.66 |
|
1:02.14 |
+11.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:12:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.73 |
|
41.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.65 |
|
44.10 |
+2.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.66 |
|
45.81 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.74 |
|
46.01 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nader Haydar |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.89 |
|
51.95 |
+10.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Severinkangas Tildeber |
2008 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.60 |
|
52.22 |
+10.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Scherman |
2008 |
Alingsås SLS |
+0.72 |
|
53.89 |
+12.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Freiholtz |
2008 |
Alingsås SLS |
+0.90 |
|
1:06.30 |
+24.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:12:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
+0.67 |
|
39.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
47.30 |
+7.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
+0.71 |
|
49.15 |
+9.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.69 |
|
49.87 |
+10.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.89 |
|
53.78 |
+14.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.67 |
|
58.48 |
+18.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.91 |
|
1:04.70 |
+25.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:12:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 10:13:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.61 |
|
51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.75 |
|
51.71 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.82 |
|
58.58 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
+0.66 |
|
1:02.53 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
+0.70 |
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.80 |
|
48.40 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
+0.79 |
|
49.93 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.67 |
|
50.55 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.74 |
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.83 |
|
45.36 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.63 |
|
46.33 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.74 |
|
47.78 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 11:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 11:27:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 4x50m Frisim Mixed 10-12 år - Heat |
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Team Skövde |
12 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
Q |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Landahl |
2008 |
AA3608 |
-.-- |
30.86 |
1:06.42 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
AD3708 |
-.-- |
32.10 |
1:04.20 |
|
|
|
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga jukic |
2008 |
AH1608 |
|
2:10.62 |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schimmel |
2009 |
AA0309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Alingsås |
12 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
Q |
2:35.33 |
+24.71 |
|
|
|
|
Edvin Pettersson |
2008 |
AB2908 |
-.-- |
37.96 |
1:16.78 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
AJ6909 |
-.-- |
41.14 |
1:18.55 |
|
|
|
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Ljungström |
2008 |
AH3408 |
|
2:35.33 |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Kylen |
2009 |
AB5409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elfsborgs sjölejon |
12 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
Q |
2:42.76 |
+32.14 |
|
|
|
|
Emma Böhrén |
2008 |
AA9608 |
-.-- |
35.72 |
1:20.68 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Axelsson |
2009 |
AI9109 |
-.-- |
38.65 |
1:22.08 |
|
|
|
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
AS1408 |
|
2:42.76 |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nader Haydar |
2008 |
AF6108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elfsborgs sälar |
12 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
Q |
2:53.10 |
+42.48 |
|
|
|
|
Edith Skogh |
2008 |
AL7208 |
-.-- |
40.64 |
1:29.43 |
|
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
AI9309 |
-.-- |
43.03 |
1:23.67 |
|
|
|
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Kantola |
2010 |
AD4710 |
|
2:53.10 |
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
AS5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Skara Simsällskaps tuffingar |
12 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.57 |
+1:03.9 |
|
|
|
|
Hampus Fransson |
2010 |
AA1710 |
-.-- |
54.77 |
1:41.62 |
|
|
|
1:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Andersson |
2010 |
AE8010 |
-.-- |
1:32.95 |
1:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Svensson |
2010 |
AE7810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Bergqvist |
2008 |
AJ5508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 10:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 10:37:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Team Skövde |
12 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Landahl |
2008 |
AA3608 |
-.-- |
31.10 |
1:04.91 |
|
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
AD3708 |
-.-- |
32.17 |
1:06.04 |
|
|
|
|
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga jukic |
2008 |
AH1608 |
|
2:10.95 |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schimmel |
2009 |
AA0309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Alingsås |
12 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
2:33.74 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Edvin Pettersson |
2008 |
AB2908 |
-.-- |
37.50 |
1:16.40 |
|
|
|
|
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
AJ6909 |
-.-- |
41.16 |
1:17.34 |
|
|
|
|
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Ljungström |
2008 |
AH3408 |
|
2:33.74 |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Kylen |
2009 |
AB5409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elfsborgs sjölejon |
12 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:40.35 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
Emma Böhrén |
2008 |
AA9608 |
-.-- |
36.40 |
1:22.60 |
|
|
|
|
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Axelsson |
2009 |
AI9109 |
-.-- |
38.01 |
1:17.75 |
|
|
|
|
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
AS1408 |
|
2:40.35 |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nader Haydar |
2008 |
AF6108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elfsborgs sälar |
12 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:08.61 |
+57.66 |
|
|
|
|
|
Edith Skogh |
2008 |
AL7208 |
-.-- |
41.21 |
2:28.93 |
|
|
|
|
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
AI9309 |
-.-- |
39.68 |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliott Kantola |
2010 |
AD4710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
AS5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:39:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:39:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
28.18 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Märtha Rydh |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
34.09 |
+5.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Frisberg |
2014 |
Skara Simsällskap |
|
|
35.09 |
+6.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
36.29 |
+8.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lillie Lövendahl |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
52.29 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:17:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
28.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova-Lee Hultgren |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
28.87 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Fahlgren |
2011 |
Simklubben Götene |
|
|
31.81 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Arnfjorden |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
33.69 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adelia Erixon |
2011 |
Alingsås SLS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Lundell |
2011 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Skogh |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miranda Svedensten |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:17:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:18:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Bröstsim Damer - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
32.74 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märtha Rydh |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
34.88 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Frisberg |
2014 |
Skara Simsällskap |
|
|
44.47 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:45:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Bröstsim Damer - Final 9 år |
|
|
Sponsor: |
DK Bygg AB i Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Arnfjorden |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
27.69 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova-Lee Hultgren |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
28.84 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Fahlgren |
2011 |
Simklubben Götene |
|
|
37.47 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:45:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:45:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
34.50 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon Hasselqvist |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:22:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lenner |
2011 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:22:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:22:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:46:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:46:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
52.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
54.89 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
57.19 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
58.84 |
+6.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:01.38 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Grolander |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
1:03.19 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Jamei |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:03.42 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Rosén |
2010 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:03.83 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jill Östlund |
2010 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Jinnedal |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
42.23 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
44.22 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
45.13 |
+2.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
46.04 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
48.24 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
49.04 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
49.18 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
50.87 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
51.16 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
51.20 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
51.86 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
52.00 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
52.50 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
53.59 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
45.18 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
46.81 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
54.44 |
+9.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Blomberg |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
56.48 |
+11.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Varmeet Kaur |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
58.21 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
58.25 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalia Skoglund |
2009 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
58.50 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Drevik |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:01.35 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Ahl |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:03.47 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elly Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:03.55 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Blom |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:08.10 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Judith Petersson |
2009 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
1:08.40 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:39:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
55.85 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
56.64 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
59.94 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:53:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
46.47 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
53.11 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Blomberg |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
57.71 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:53:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Götene Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
43.23 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
44.21 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
44.91 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:53:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:53:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
53.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
57.35 |
+3.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
57.86 |
+3.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
59.64 |
+5.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
41.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Andersson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
56.93 |
+14.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
57.70 |
+15.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:01.52 |
+19.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:06.62 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:10.02 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:11.83 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
45.00 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
50.05 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Haydar |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
52.87 |
+7.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
54.39 |
+9.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
56.60 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Severinkangas Tildeber |
2008 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:00.72 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Scherman |
2008 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
1:03.37 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Freiholtz |
2008 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:46:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:46:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
58.21 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.34 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
57.06 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Andersson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
57.75 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:07.06 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
JA Skor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
49.92 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Haydar |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
53.00 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
54.95 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:00:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Frisim Damer 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
23.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
37.81 |
+14.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Märtha Rydh |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
39.27 |
+16.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lillie Lövendahl |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
48.13 |
+25.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Frisim Damer 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Svedensten |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
22.94 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Arnfjorden |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
23.20 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
23.34 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
23.50 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Lundell |
2011 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
26.49 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Fahlgren |
2011 |
Simklubben Götene |
|
|
26.75 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adelia Erixon |
2011 |
Alingsås SLS |
|
|
33.87 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Skogh |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
37.43 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:54:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Frisim Damer - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Falk Asp |
2012 |
Alingsås SLS |
|
|
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
36.30 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lillie Lövendahl |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
45.05 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märtha Rydh |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
45.99 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Frisim Damer - Final 9 år |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
23.42 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miranda Svedensten |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
24.02 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Arnfjorden |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
24.41 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:04:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Frisim Herrar 8 och yngre - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
33.43 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
42.90 |
+9.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Frisim Herrar 9 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
29.16 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lenner |
2011 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
37.18 |
+8.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 13:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 13:54:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Frisim Herrar - Final 8 och yngre |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
49.36 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Frisim Herrar - Final 9 år |
|
|
Sponsor: |
Grävtjänst i Götene AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lenner |
2011 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
33.92 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:08:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
49.33 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
50.70 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Grolander |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
52.19 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
52.67 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
52.94 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
53.18 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Sagré Sinclair |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
53.58 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Jinnedal |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
56.23 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Jamei |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:00.78 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jill Östlund |
2010 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Rosén |
2010 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:07:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
36.16 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
37.35 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
41.31 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
41.92 |
+5.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
42.16 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Blomberg |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
43.84 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Drevik |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
45.43 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Judith Petersson |
2009 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
46.90 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalia Skoglund |
2009 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
50.31 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
55.63 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Ahl |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
56.92 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elly Wåhlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:01.10 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Varmeet Kaur |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:07.01 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Gideflod |
2009 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:07:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
30.24 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
31.63 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
34.29 |
+4.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
36.00 |
+5.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
37.00 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
37.09 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
39.41 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
39.70 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
41.25 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
41.66 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
41.79 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Svedensten |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
42.26 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
42.31 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
42.75 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:07:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:07:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelly Zetterdahl |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
51.91 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Grolander |
2010 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
52.70 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
53.37 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:13:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
36.86 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
39.84 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
41.03 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:13:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Däckpartner Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
31.50 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Olsson |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
33.31 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Lönnquist |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
34.71 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:13:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:14:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 10 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
39.22 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
42.25 |
+3.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
50.97 |
+11.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
56.35 |
+17.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
33.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
39.46 |
+5.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
42.40 |
+8.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
46.26 |
+12.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
47.16 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
50.70 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
53.03 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Andersson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
53.78 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birk Lappi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 12 år - Heat |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
32.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
36.44 |
+3.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
37.55 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
38.71 |
+5.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nader Haydar |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
42.10 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
43.05 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlie Severinkangas Tildeber |
2008 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
49.58 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Scherman |
2008 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
55.44 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Freiholtz |
2008 |
Alingsås SLS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:16:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Västerbybadet Götene |
Arrangör: |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar - Final 10 år |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
45.60 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
49.94 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
58.97 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar - Final 11 år |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
40.96 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Schelin |
2009 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
41.89 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
46.59 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar - Final 12 år |
|
|
Sponsor: |
Wikstrands Maskin AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
35.86 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
36.25 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Blom |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
39.87 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-01 15:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 15:20:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|