Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 2:03.81 | |||||||
Sigma Swim | 2:05.54 | |||||||||
Agnete Boelt | 2006 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 30.40 | 1:01.33 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 30.76 | 1:32.09 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 31.72 | 2:03.81 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2006 | 2:05.41 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.46 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 30.50 | 1:01.89 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 31.35 | 1:33.24 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 32.17 | 2:05.41 | |||||||
3 | A6 Piger 1 | 2006 | 2:07.94 | |||||||
A6 | 2:11.38 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 30.43 | 30.43 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 31.52 | 1:01.95 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 30.98 | 1:32.93 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 35.01 | 2:07.94 | |||||||
4 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 2:09.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.61 | |||||||||
Marie Elster | 2006 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 31.20 | 1:03.22 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 34.15 | 1:37.37 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 32.11 | 2:09.48 | |||||||
5 | Hils Piger | 2006 | 2:11.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:19.62 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 32.22 | 1:05.04 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 31.41 | 1:36.45 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 35.48 | 2:11.93 | |||||||
6 | Sigma 2 | 2006 | 2:12.22 | |||||||
Sigma Swim | 2:16.65 | |||||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 34.24 | 1:06.57 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 31.87 | 1:38.44 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 33.78 | 2:12.22 | |||||||
7 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 2:14.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.39 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 33.21 | 1:06.73 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 33.46 | 1:40.19 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 34.26 | 2:14.45 | |||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2006 | 2:15.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.31 | |||||||||
Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 32.98 | 1:07.50 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 33.37 | 1:40.87 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 34.22 | 2:15.09 | |||||||
9 | Triton Piger 1 | 2006 | 2:17.49 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.13 | |||||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 35.48 | 1:09.26 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 34.26 | 1:43.52 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 33.97 | 2:17.49 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2006 | 2:18.79 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.01 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 34.65 | 1:10.27 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 35.20 | 1:45.47 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 33.32 | 2:18.79 | |||||||
11 | Herlev Tøser | 2006 | 2:21.69 | |||||||
Herlev Svømning | 2:19.85 | |||||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 34.48 | 1:08.03 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 35.64 | 1:43.67 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.02 | 2:21.69 | |||||||
12 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 2:21.79 | |||||||
Herlev Svømning | 2:26.14 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 36.60 | 1:11.74 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 33.93 | 1:45.67 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 36.12 | 2:21.79 | |||||||
13 | Gentofte Piger 3 | 2006 | 2:22.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.59 | |||||||||
Mathilde V. Høyer | 2007 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Ella Kjær | 2007 | 34.58 | 1:10.94 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 36.11 | 1:47.05 | |||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.52 | 2:22.57 | |||||||
14 | A6 Piger 2 | 2006 | 2:24.51 | |||||||
A6 | 2:25.86 | |||||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 37.11 | 37.11 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 33.66 | 1:10.77 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 36.57 | 1:47.34 | |||||||
Mira Capito | 2007 | 37.17 | 2:24.51 | |||||||
15 | Helsingør Piger 2 | 2006 | 2:25.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.45 | |||||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 33.85 | 1:12.88 | |||||||
Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 35.85 | 1:48.73 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 36.42 | 2:25.15 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2006 | 2:26.18 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.59 | |||||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 38.66 | 1:13.86 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 36.71 | 1:50.57 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.61 | 2:26.18 | |||||||
17 | Red Stags | 2006 | 2:26.45 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:23.77 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 37.62 | 1:10.90 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 42.76 | 1:53.66 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 32.79 | 2:26.45 | |||||||
18 | Søllerød Girls | 2006 | 2:27.11 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.06 | |||||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 35.27 | 1:12.65 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 36.82 | 1:49.47 | |||||||
Molly Borchorst | 2007 | 37.64 | 2:27.11 | |||||||
19 | Sigma 3 | 2006 | 2:28.66 | |||||||
Sigma Swim | 2:31.06 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 37.04 | 1:11.36 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 36.25 | 1:47.61 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 41.05 | 2:28.66 | |||||||
20 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 2:33.90 | |||||||
Herlev Svømning | 2:37.51 | |||||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Anna Powers | 2007 | 40.30 | 1:15.81 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 41.19 | 1:57.00 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 36.90 | 2:33.90 | |||||||
- | Gentofte Piger 1 | 2006 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.20 | |||||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 32.24 | 1:06.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | 1:54.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.41 | |||||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | |||||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 1:54.01 | 1:54.01 | |||||||
2 | Sigma 1 | 2005 | 1:54.42 | |||||||
Sigma Swim | 1:59.30 | |||||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | |||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | |||||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 1:54.42 | 1:54.42 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 1:55.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.02 | |||||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | |||||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | |||||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:55.97 | 1:55.97 | |||||||
4 | Herlev Knægte | 2005 | 1:56.52 | |||||||
Herlev Svømning | 2:01.36 | |||||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Elias Elmedyb | 2006 | |||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 1:56.52 | 1:56.52 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 1:59.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.72 | |||||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 28.50 | 59.73 | |||||||
Louie Hansen | 2005 | 29.69 | 1:29.42 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 29.95 | 1:59.37 | |||||||
6 | Hils Drenge | 2005 | 2:00.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:04.56 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | |||||||||
Elias Jensen | 2006 | |||||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 2:00.74 | 2:00.74 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2005 | 2:03.49 | |||||||
Sigma Swim | 2:10.24 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 31.17 | 1:01.23 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 31.18 | 1:32.41 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 31.08 | 2:03.49 | |||||||
8 | Red Stags | 2005 | 2:03.54 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:07.31 | |||||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 30.54 | 1:01.18 | |||||||
Oscar Svensson | 2005 | 31.22 | 1:32.40 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 31.14 | 2:03.54 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 2:09.64 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.73 | |||||||||
Vincent Matras | 2005 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 2:09.64 | 2:09.64 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 3 | 2005 | 2:11.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.73 | |||||||||
August Taul | 2006 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 32.42 | 1:07.11 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 32.17 | 1:39.28 | |||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 32.54 | 2:11.82 | |||||||
11 | Værløse Drenge | 2005 | 2:15.12 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
Noah Lester | 2006 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 34.42 | 1:08.96 | |||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 34.56 | 1:43.52 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 31.60 | 2:15.12 | |||||||
12 | Sigma 3 | 2005 | 2:17.54 | |||||||
Sigma Swim | 2:18.43 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 32.19 | 1:05.69 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | 35.31 | 1:41.00 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 36.54 | 2:17.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 660 | 31.94 | 1:06.94 | 1:42.77 | 2:16.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:20.65 | |||||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | 609 | 31.88 | 1:06.76 | 1:43.33 | 2:19.86 | |||
JGI Svømning | 2:15.15 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 585 | 32.52 | 1:08.67 | 1:45.61 | 2:21.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.72 | |||||||||
4 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 536 | 33.24 | 1:11.01 | 1:49.96 | 2:25.90 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:26.64 | |||||||||
5 | Liva Wissing | 2006 | 529 | 33.83 | 1:11.36 | 1:49.94 | 2:26.58 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.22 | |||||||||
5 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 529 | 33.82 | 1:11.56 | 1:50.06 | 2:26.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:36.68 | |||||||||
7 | Cecilie Rud | 2006 | 528 | 34.12 | 1:11.43 | 1:49.43 | 2:26.70 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.90 | |||||||||
8 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 525 | 34.21 | 1:11.70 | 1:49.93 | 2:26.91 | |||
Herlev Svømning | 2:36.07 | |||||||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 498 | 35.42 | 1:13.45 | 1:51.55 | 2:29.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.61 | |||||||||
10 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 494 | 34.71 | 1:13.73 | 1:52.17 | 2:29.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.37 | |||||||||
11 | Signe Munk Hvid | 2006 | 490 | 34.68 | 1:13.03 | 1:52.18 | 2:30.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.68 | |||||||||
12 | Anna Dietrichsen | 2006 | 478 | 35.08 | 1:13.14 | 1:52.62 | 2:31.64 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:27.15 | |||||||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 477 | 35.13 | 1:14.25 | 1:53.87 | 2:31.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.46 | |||||||||
14 | Amalie Lythcke | 2006 | 476 | 35.60 | 1:15.47 | 1:55.12 | 2:31.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.52 | |||||||||
15 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 473 | 35.21 | 1:14.36 | 1:54.06 | 2:32.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.43 | |||||||||
16 | Anna Merl Larsen | 2006 | 466 | 35.66 | 1:15.17 | 1:55.37 | 2:32.87 | |||
JGI Svømning | 2:32.66 | |||||||||
17 | Alma Lind Babin | 2006 | 443 | 36.26 | 1:16.52 | 1:55.99 | 2:35.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.37 | |||||||||
18 | Frederikke Olsen | 2006 | 407 | 36.18 | 1:17.11 | 1:59.86 | 2:39.96 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.60 | |||||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 2:29.37 | |||||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 592 | 33.17 | 1:09.13 | 1:45.89 | 2:21.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.31 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 557 | 33.83 | 1:10.54 | 1:47.62 | 2:24.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.60 | |||||||||
3 | Molly Borchorst | 2007 | 537 | 33.11 | 1:10.10 | 1:48.53 | 2:25.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
4 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 534 | 34.83 | 1:12.07 | 1:49.74 | 2:26.09 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:32.85 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 533 | 33.26 | 1:10.73 | 1:49.71 | 2:26.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.24 | |||||||||
6 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 500 | 34.27 | 1:11.97 | 1:51.50 | 2:29.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.85 | |||||||||
7 | K-Lee Hansen | 2007 | 443 | 36.06 | 1:15.72 | 1:56.36 | 2:35.43 | |||
JGI Svømning | 2:38.06 | |||||||||
8 | Ella Kjær | 2007 | 442 | 36.19 | 1:16.53 | 1:57.39 | 2:35.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.12 | |||||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 439 | 36.77 | 1:17.46 | 1:58.18 | 2:35.97 | |||
Herlev Svømning | 2:45.49 | |||||||||
10 | Mira Capito | 2007 | 423 | 36.99 | 1:17.85 | 1:59.44 | 2:37.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
11 | Anna Powers | 2007 | 422 | 36.50 | 1:17.23 | 1:59.12 | 2:38.04 | |||
Herlev Svømning | 2:47.38 | |||||||||
12 | Helena Honore | 2007 | 421 | 36.88 | 1:18.73 | 1:59.86 | 2:38.09 | |||
Herlev Svømning | 2:48.03 | |||||||||
13 | Laura Kaysfeld | 2007 | 420 | 36.05 | 1:16.54 | 1:58.18 | 2:38.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.45 | |||||||||
14 | Emilie Dommer | 2007 | 420 | 34.95 | 1:14.95 | 1:57.30 | 2:38.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.91 | |||||||||
15 | Oline Ludvigsen | 2007 | 418 | 37.02 | 1:17.35 | 1:58.64 | 2:38.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.29 | |||||||||
16 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 413 | 36.79 | 1:17.35 | 1:59.22 | 2:39.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:46.37 | |||||||||
17 | Katharina Zobel | 2007 | 409 | 37.02 | 1:17.99 | 1:59.30 | 2:39.64 | |||
Herlev Svømning | 2:44.92 | |||||||||
18 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 403 | 36.39 | 1:17.35 | 1:58.99 | 2:40.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 739 | 27.65 | 58.04 | 1:28.26 | 1:57.98 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:00.29 | |||||||||
2 | Vincent Matras | 2005 | 604 | 28.26 | 1:00.50 | 1:33.61 | 2:06.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.44 | |||||||||
3 | Alexander Halken | 2005 | 581 | 30.29 | 1:02.72 | 1:35.68 | 2:07.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.81 | |||||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | 534 | 29.29 | 1:02.85 | 1:37.10 | 2:11.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:15.87 | |||||||||
5 | Bertram Olesen | 2005 | 490 | 30.02 | 1:04.49 | 1:40.71 | 2:15.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:19.24 | |||||||||
6 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 487 | 31.91 | 1:06.66 | 1:41.55 | 2:15.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.80 | |||||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | 482 | 30.05 | 1:04.28 | 1:40.45 | 2:16.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.97 | |||||||||
8 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 450 | 31.54 | 1:06.96 | 1:43.03 | 2:19.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.45 | |||||||||
9 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 448 | 32.87 | 1:09.31 | 1:45.69 | 2:19.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.90 | |||||||||
10 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 438 | 31.27 | 1:05.97 | 1:42.47 | 2:20.47 | |||
Roskilde Svømning | 2:26.67 | |||||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 422 | 32.33 | 1:08.71 | 1:45.43 | 2:22.15 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.16 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 501 | 31.59 | 1:06.58 | 1:42.12 | 2:14.32 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 500 | 30.94 | 1:06.08 | 1:41.29 | 2:14.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.11 | |||||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 447 | 31.76 | 1:07.25 | 1:43.86 | 2:19.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.35 | |||||||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 443 | 31.91 | 1:07.66 | 1:44.13 | 2:19.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.08 | |||||||||
5 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 443 | 32.79 | 1:08.69 | 1:44.90 | 2:19.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.87 | |||||||||
6 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 419 | 32.44 | 1:08.87 | 2:22.55 | 2:22.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.60 | |||||||||
7 | Johan Klitten | 2006 | 408 | 34.01 | 1:10.81 | 1:48.24 | 2:23.77 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:29.82 | |||||||||
8 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 405 | 33.47 | 1:10.11 | 1:47.63 | 2:24.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
9 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 401 | 34.19 | 1:10.71 | 1:47.44 | 2:24.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.09 | |||||||||
10 | Christian Nimb | 2006 | 369 | 34.16 | 1:12.06 | 1:50.75 | 2:28.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.98 | |||||||||
11 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 367 | 33.94 | 1:50.80 | 2:28.96 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:30.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Reuter | 2006 | 620 | 36.83 | 1:16.03 | 1:55.87 | 2:33.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.18 | |||||||||
2 | Victoria Wiingaard | 2006 | 617 | 36.34 | 1:15.58 | 1:55.82 | 2:34.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.82 | |||||||||
3 | Anna Dietrichsen | 2006 | 547 | 37.76 | 1:18.77 | 1:59.79 | 2:40.36 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.47 | |||||||||
4 | Alma Lind Babin | 2006 | 534 | 38.28 | 1:19.56 | 2:00.38 | 2:41.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.88 | |||||||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 533 | 38.63 | 1:20.57 | 2:02.10 | 2:41.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:52.09 | |||||||||
6 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 532 | 38.15 | 1:19.39 | 2:01.39 | 2:41.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
7 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 529 | 38.46 | 1:19.82 | 2:01.85 | 2:42.21 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:44.11 | |||||||||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 506 | 38.12 | 1:19.57 | 2:02.80 | 2:44.53 | |||
Herlev Svømning | 2:48.59 | |||||||||
9 | Sofija Rønne | 2006 | 506 | 38.88 | 1:21.50 | 2:04.62 | 2:44.55 | |||
Herlev Svømning | 2:54.80 | |||||||||
10 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 505 | 38.96 | 1:21.59 | 2:04.14 | 2:44.71 | |||
Herlev Svømning | 2:49.18 | |||||||||
11 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 494 | 39.05 | 1:21.61 | 2:04.37 | 2:45.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.44 | |||||||||
12 | Amalie Helfelt | 2006 | 492 | 38.33 | 1:20.06 | 2:03.84 | 2:46.14 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:52.97 | |||||||||
13 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 489 | 38.75 | 1:21.13 | 2:46.44 | ||||
Herlev Svømning | 2:55.15 | |||||||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 487 | 38.42 | 1:21.09 | 2:04.83 | 2:46.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.90 | |||||||||
15 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 473 | 39.50 | 1:23.28 | 2:08.13 | 2:48.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:51.37 | |||||||||
16 | Daniella Li West | 2006 | 472 | 39.38 | 1:22.43 | 2:06.33 | 2:48.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.20 | |||||||||
17 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 452 | 40.19 | 1:25.03 | 2:08.14 | 2:50.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
18 | Anna Merl Larsen | 2006 | 447 | 40.25 | 1:23.96 | 2:08.51 | 2:51.51 | |||
JGI Svømning | 2:54.40 | |||||||||
19 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 437 | 39.36 | 1:23.17 | 2:08.95 | 2:52.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.47 | |||||||||
20 | Marie Elster | 2006 | 433 | 41.53 | 1:26.31 | 2:10.27 | 2:53.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.52 | |||||||||
21 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 410 | 41.40 | 1:26.21 | 2:11.72 | 2:56.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.41 | |||||||||
22 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 397 | 41.98 | 1:26.23 | 2:11.45 | 2:58.38 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:53.19 | |||||||||
23 | Dina Shapley | 2006 | 385 | 41.95 | 1:28.99 | 2:16.24 | 3:00.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.64 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 564 | 38.36 | 1:18.23 | 1:58.72 | 2:38.71 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.86 | |||||||||
2 | Rebecca Bell | 2007 | 522 | 37.09 | 1:18.74 | 2:01.69 | 2:42.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.07 | |||||||||
3 | Christine Dalsgaard | 2007 | 488 | 39.59 | 1:22.08 | 2:04.90 | 2:46.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.56 | |||||||||
4 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 482 | 38.23 | 1:19.88 | 2:03.68 | 2:47.30 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.34 | |||||||||
5 | Nina Griffin | 2007 | 480 | 38.53 | 1:22.42 | 2:06.62 | 2:47.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.67 | |||||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | 465 | 40.77 | 1:24.42 | 2:08.20 | 2:49.27 | |||
JGI Svømning | 2:58.21 | |||||||||
7 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 465 | 41.58 | 1:24.59 | 2:07.61 | 2:49.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.43 | |||||||||
8 | Mathilde Kristensen | 2007 | 456 | 40.50 | 1:23.84 | 2:07.97 | 2:50.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:52.97 | |||||||||
9 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 455 | 39.67 | 1:23.58 | 2:07.69 | 2:50.52 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:07.03 | |||||||||
10 | Line Appel | 2007 | 417 | 40.76 | 1:25.60 | 2:11.41 | 2:55.51 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:57.04 | |||||||||
11 | Lilja Skov | 2007 | 408 | 43.34 | 1:28.11 | 2:13.33 | 2:56.75 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:58.33 | |||||||||
12 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 400 | 42.62 | 1:29.42 | 2:14.16 | 2:57.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:56.67 | |||||||||
13 | Edith Louise Vedel | 2007 | 393 | 41.75 | 1:26.85 | 2:14.01 | 2:59.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:03.66 | |||||||||
14 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 354 | 42.30 | 1:30.92 | 2:19.15 | 3:05.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:07.29 | |||||||||
15 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 331 | 43.65 | 1:31.32 | 2:20.90 | 3:09.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:06.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 537 | 34.72 | 1:12.18 | 1:49.70 | 2:26.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.36 | |||||||||
2 | Magnus Kiemer | 2005 | 529 | 34.77 | 1:12.62 | 1:50.65 | 2:27.08 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:29.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 749 | 1:05.15 | 2:15.80 | 3:27.06 | 4:36.95 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:42.91 | |||||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | 636 | 1:09.48 | 2:24.23 | 3:38.90 | 4:52.53 | |||
JGI Svømning | 4:51.17 | |||||||||
3 | Bianca Roos | 2006 | 605 | 1:10.35 | 2:25.98 | 3:42.12 | 4:57.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:06.12 | |||||||||
4 | Luna Larsson | 2006 | 536 | 1:14.68 | 2:34.22 | 3:52.47 | 5:09.61 | |||
Herlev Svømning | 5:26.50 | |||||||||
5 | Anna E.e. Balle | 2006 | 535 | 1:15.84 | 2:35.32 | 3:52.70 | 5:09.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:35.23 | |||||||||
6 | Fiona Jensen | 2006 | 530 | 1:14.26 | 2:33.22 | 3:52.57 | 5:10.72 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:19.00 | |||||||||
7 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 504 | 1:16.36 | 2:37.75 | 3:57.64 | 5:16.02 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:24.61 | |||||||||
8 | Liva Wissing | 2006 | 499 | 1:15.02 | 2:35.10 | 3:54.28 | 5:17.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.02 | |||||||||
9 | Cecilie Rud | 2006 | 496 | 1:13.94 | 2:34.69 | 3:56.38 | 5:17.65 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:04.53 | |||||||||
10 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 457 | 1:15.84 | 2:39.06 | 4:03.40 | 5:26.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:40.43 | |||||||||
11 | Dina Shapley | 2006 | 404 | 1:19.03 | 2:48.43 | 4:16.81 | 5:40.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:36.39 | |||||||||
12 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 389 | 1:19.64 | 2:48.23 | 4:18.15 | 5:44.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:40.64 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 539 | 1:14.68 | 2:34.56 | 3:53.13 | 5:08.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:10.31 | |||||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 535 | 1:15.05 | 2:34.77 | 3:53.54 | 5:09.76 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.35 | |||||||||
3 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 532 | 1:15.49 | 2:35.95 | 3:54.77 | 5:10.45 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:18.77 | |||||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 493 | 1:16.32 | 2:37.75 | 3:59.26 | 5:18.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:36.76 | |||||||||
5 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 433 | 1:16.58 | 2:41.75 | 4:07.18 | 5:32.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:37.27 | |||||||||
6 | Katharina Zobel | 2007 | 419 | 1:19.86 | 2:45.93 | 4:14.08 | 5:36.02 | |||
Herlev Svømning | 5:50.07 | |||||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | 380 | 1:21.83 | 2:51.42 | 4:20.53 | 5:47.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:57.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Halken | 2005 | 607 | 1:04.34 | 2:13.04 | 3:22.28 | 4:29.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:34.77 | |||||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | 554 | 1:05.75 | 2:16.28 | 3:27.91 | 4:37.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:43.82 | |||||||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 467 | 1:07.87 | 2:23.12 | 3:39.65 | 4:54.13 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:09.20 | |||||||||
- | Oscar Svensson | 2005 | DNF | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:57.19 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 475 | 1:10.17 | 2:25.01 | 3:39.92 | 4:52.45 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:07.06 | |||||||||
2 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 430 | 1:11.21 | 2:28.11 | 3:46.51 | 5:02.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:18.82 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 419 | 1:11.07 | 2:29.70 | 3:48.89 | 5:04.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:12.59 | |||||||||
4 | Christian Nimb | 2006 | 413 | 1:14.18 | 2:32.90 | 3:51.61 | 5:06.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:12.55 | |||||||||
5 | Oswald Lindquist | 2006 | 406 | 1:11.73 | 2:29.46 | 3:48.73 | 5:08.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:12.09 | |||||||||
6 | Johan Klitten | 2006 | 399 | 1:14.91 | 2:34.30 | 3:53.32 | 5:09.85 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:13.79 | |||||||||
7 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 383 | 1:14.35 | 2:36.52 | 3:57.61 | 5:14.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:25.04 | |||||||||
8 | Hannibal Wamberg | 2006 | 328 | 1:17.00 | 2:41.52 | 4:06.30 | 5:30.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:24.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 714 | 32.80 | 1:12.28 | 1:54.77 | 2:29.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.04 | |||||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | 670 | 33.16 | 1:12.63 | 1:57.55 | 2:32.83 | |||
JGI Svømning | 2:35.79 | |||||||||
3 | Fiona Jensen | 2006 | 546 | 35.94 | 1:17.41 | 2:06.37 | 2:43.64 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:52.86 | |||||||||
4 | Anna E.e. Balle | 2006 | 526 | 36.71 | 1:18.75 | 2:07.36 | 2:45.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.60 | |||||||||
5 | Sofija Rønne | 2006 | 525 | 36.04 | 1:19.51 | 2:08.28 | 2:45.77 | |||
Herlev Svømning | 2:49.87 | |||||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 524 | 35.15 | 1:17.64 | 2:09.84 | 2:45.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:47.80 | |||||||||
7 | Luna Larsson | 2006 | 516 | 37.29 | 1:19.91 | 2:10.84 | 2:46.76 | |||
Herlev Svømning | 2:52.09 | |||||||||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 509 | 38.62 | 1:20.33 | 2:11.08 | 2:47.50 | |||
Herlev Svømning | 2:46.06 | |||||||||
9 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 504 | 36.75 | 1:19.88 | 2:09.26 | 2:48.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.63 | |||||||||
10 | Andrea Søeborg | 2006 | 502 | 35.51 | 1:20.70 | 2:07.65 | 2:48.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.01 | |||||||||
11 | Signe Munk Hvid | 2006 | 493 | 36.81 | 1:19.35 | 2:10.68 | 2:49.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.71 | |||||||||
12 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 491 | 37.61 | 1:22.78 | 2:14.47 | 2:49.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.43 | |||||||||
13 | Amalie Lythcke | 2006 | 490 | 38.47 | 1:20.62 | 2:12.62 | 2:49.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:56.76 | |||||||||
14 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 487 | 37.42 | 1:23.32 | 2:09.33 | 2:50.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.01 | |||||||||
15 | Daniella Li West | 2006 | 482 | 36.28 | 1:20.41 | 2:10.85 | 2:50.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.77 | |||||||||
16 | Anna Merl Larsen | 2006 | 475 | 37.78 | 1:21.56 | 2:12.62 | 2:51.42 | |||
JGI Svømning | 2:54.36 | |||||||||
17 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 474 | 39.02 | 1:25.06 | 2:11.12 | 2:51.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.61 | |||||||||
18 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 472 | 38.75 | 1:23.32 | 2:12.53 | 2:51.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.56 | |||||||||
19 | Alma Lind Babin | 2006 | 471 | 37.40 | 1:20.07 | 2:11.09 | 2:51.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.96 | |||||||||
20 | Amalie Helfelt | 2006 | 464 | 38.46 | 1:23.35 | 2:12.10 | 2:52.75 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:54.25 | |||||||||
21 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 428 | 38.03 | 1:21.65 | 2:14.64 | 2:57.36 | |||
Herlev Svømning | 2:56.92 | |||||||||
22 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 406 | 37.92 | 1:24.85 | 2:15.74 | 3:00.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.91 | |||||||||
23 | Cecilie Rud | 2006 | 400 | 41.99 | 1:26.76 | 2:22.62 | 3:01.49 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.37 | |||||||||
24 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 386 | 39.55 | 1:22.89 | 2:23.24 | 3:03.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.22 | |||||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | Akut syg | |||||||
JGI Svømning | 2:47.02 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 602 | 34.88 | 1:15.95 | 2:04.64 | 2:38.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.44 | |||||||||
2 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 568 | 35.40 | 1:17.89 | 2:02.79 | 2:41.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.71 | |||||||||
3 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 506 | 37.76 | 1:18.99 | 2:11.49 | 2:47.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 462 | 38.73 | 1:23.15 | 2:14.84 | 2:52.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.68 | |||||||||
5 | Molly Borchorst | 2007 | 454 | 39.04 | 1:23.01 | 2:15.89 | 2:54.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
6 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 435 | 40.61 | 1:24.12 | 2:15.11 | 2:56.46 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:07.06 | |||||||||
7 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 433 | 37.44 | 1:23.74 | 2:17.89 | 2:56.75 | |||
Herlev Svømning | 3:05.49 | |||||||||
8 | Mira Capito | 2007 | 425 | 40.68 | 1:27.89 | 2:16.85 | 2:57.82 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:58.01 | |||||||||
9 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 414 | 37.06 | 1:20.28 | 2:18.04 | 2:59.33 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:57.64 | |||||||||
10 | Emilie Dommer | 2007 | 407 | 42.23 | 1:27.94 | 2:17.90 | 3:00.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.99 | |||||||||
11 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 401 | 41.76 | 1:27.38 | 2:20.19 | 3:01.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.97 | |||||||||
12 | Christine Dalsgaard | 2007 | 393 | 43.58 | 1:28.27 | 2:20.41 | 3:02.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:07.73 | |||||||||
13 | Annabella Nathansen | 2007 | 390 | 39.34 | 1:26.82 | 2:23.23 | 3:02.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.67 | |||||||||
14 | Nina Griffin | 2007 | 381 | 44.21 | 1:26.54 | 2:21.93 | 3:04.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.88 | |||||||||
15 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 380 | 40.23 | 1:29.28 | 2:23.65 | 3:04.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.61 | |||||||||
16 | Helene Heegaard | 2007 | 370 | 44.54 | 1:33.93 | 2:26.39 | 3:06.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.78 | |||||||||
- | Vivian Bahador Snitker | 2007 | DSQ | Ej sam t. berør v150 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:09.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Illia Bulba | 2005 | 594 | 32.20 | 1:06.85 | 1:48.76 | 2:22.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.36 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 557 | 32.14 | 1:09.95 | 1:52.49 | 2:25.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.48 | |||||||||
3 | Erik Schmidt | 2005 | 553 | 30.77 | 1:08.86 | 1:52.14 | 2:26.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.56 | |||||||||
4 | Bertram Olesen | 2005 | 479 | 33.19 | 1:13.82 | 1:57.56 | 2:33.31 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:34.34 | |||||||||
5 | Magnus Tullberg | 2005 | 468 | 35.17 | 1:15.81 | 1:58.83 | 2:34.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.49 | |||||||||
6 | Philip Rindum | 2005 | 459 | 32.76 | 1:13.13 | 2:01.29 | 2:35.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.15 | |||||||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | 453 | 33.64 | 1:12.67 | 2:01.61 | 2:36.23 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:35.68 | |||||||||
8 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 441 | 33.76 | 1:15.20 | 2:00.77 | 2:37.63 | |||
Herlev Svømning | 2:42.45 | |||||||||
9 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 419 | 34.64 | 1:17.87 | 2:01.23 | 2:40.34 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:43.68 | |||||||||
10 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 402 | 35.87 | 1:16.80 | 2:05.42 | 2:42.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.20 | |||||||||
- | Oscar Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.27 | |||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 498 | 34.75 | 1:11.11 | 1:56.72 | 2:31.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 456 | 33.30 | 1:13.49 | 1:58.71 | 2:35.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.21 | |||||||||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 445 | 34.82 | 1:16.86 | 2:01.46 | 2:37.14 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:41.89 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 2006 | 397 | 35.23 | 1:16.76 | 2:06.14 | 2:43.26 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:46.41 | |||||||||
5 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 394 | 37.31 | 1:18.90 | 2:05.88 | 2:43.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.38 | |||||||||
6 | William Brix Søhoel | 2006 | 389 | 34.75 | 1:18.23 | 2:08.14 | 2:44.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.21 | |||||||||
7 | August Taul | 2006 | 389 | 37.98 | 1:22.18 | 2:08.00 | 2:44.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.25 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 327 | 37.34 | 1:20.94 | 2:15.52 | 2:54.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:52.96 | |||||||||
- | Elias Jensen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:37.74 | |||||||||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | DSQ | ESB v125m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 2:11.27 | |||||||
Sigma Swim | 2:12.24 | |||||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 31.92 | 1:03.90 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 32.63 | 1:36.53 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 34.74 | 2:11.27 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2006 | 2:15.07 | |||||||
A6 | 2:13.40 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 32.28 | 32.28 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 33.33 | 1:05.61 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 34.87 | 1:40.48 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 34.59 | 2:15.07 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | 2:16.73 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.99 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 33.55 | 1:08.16 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.01 | 1:42.17 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 34.56 | 2:16.73 | |||||||
4 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 2:18.14 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 35.49 | 1:08.37 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 35.42 | 1:43.79 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 34.35 | 2:18.14 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 2:18.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.12 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.28 | 1:08.69 | |||||||
Anna E.e. Balle | 2006 | 35.74 | 1:44.43 | |||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 34.16 | 2:18.59 | |||||||
6 | Sigma 2 | 2006 | 2:24.75 | |||||||
Sigma Swim | 2:29.59 | |||||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 37.58 | 1:13.12 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 37.40 | 1:50.52 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 34.23 | 2:24.75 | |||||||
7 | Gentofte Piger 2 | 2006 | 2:24.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.49 | |||||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 36.60 | 1:13.86 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 36.87 | 1:50.73 | |||||||
Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 34.05 | 2:24.78 | |||||||
8 | Hils Piger | 2006 | 2:24.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 34.87 | 1:10.12 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 38.21 | 1:48.33 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 36.52 | 2:24.85 | |||||||
9 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 2:25.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.51 | |||||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 37.34 | 1:12.95 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 37.76 | 1:50.71 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 35.10 | 2:25.81 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2006 | 2:26.18 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.48 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 36.50 | 1:13.04 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 36.25 | 1:49.29 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 36.89 | 2:26.18 | |||||||
11 | Triton Piger 1 | 2006 | 2:26.89 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.13 | |||||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 36.93 | 1:12.92 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 37.13 | 1:50.05 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 36.84 | 2:26.89 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2006 | 2:27.23 | |||||||
A6 | 2:25.61 | |||||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 36.01 | 36.01 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 36.34 | 1:12.35 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 36.74 | 1:49.09 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 38.14 | 2:27.23 | |||||||
13 | Herlev Tøser | 2006 | 2:27.93 | |||||||
Herlev Svømning | 2:27.75 | |||||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 35.13 | 1:14.04 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 36.50 | 1:50.54 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 37.39 | 2:27.93 | |||||||
14 | Sigma 3 | 2006 | 2:32.20 | |||||||
Sigma Swim | 2:35.19 | |||||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 37.15 | 1:15.59 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 37.08 | 1:52.67 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 39.53 | 2:32.20 | |||||||
15 | Red Stags | 2006 | 2:32.97 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:30.69 | |||||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 37.21 | 1:13.99 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 38.75 | 1:52.74 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 40.23 | 2:32.97 | |||||||
16 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 2:33.63 | |||||||
Herlev Svømning | 2:33.67 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.38 | 1:17.50 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 37.31 | 1:54.81 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.82 | 2:33.63 | |||||||
17 | Helsingør Piger 2 | 2006 | 2:34.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.71 | |||||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 37.43 | 1:15.01 | |||||||
Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 39.44 | 1:54.45 | |||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 39.59 | 2:34.04 | |||||||
18 | Søllerød Girls | 2006 | 2:34.50 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.60 | |||||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Dina Shapley | 2006 | 38.17 | 1:17.14 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 39.13 | 1:56.27 | |||||||
Molly Borchorst | 2007 | 38.23 | 2:34.50 | |||||||
19 | Gsc Piger 3 | 2006 | 2:39.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.26 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 39.40 | 1:18.63 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 42.17 | 2:00.80 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 38.90 | 2:39.70 | |||||||
20 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 2:40.29 | |||||||
Herlev Svømning | 2:41.32 | |||||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 39.65 | 1:19.45 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 40.47 | 1:59.92 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 40.37 | 2:40.29 | |||||||
- | Gentofte Piger 3 | 2006 | DSQ | Tyvstart 1 skifte | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | 2:01.10 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.67 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 30.08 | 58.99 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 31.95 | 1:30.94 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 30.16 | 2:01.10 | |||||||
2 | Sigma 1 | 2005 | 2:02.75 | |||||||
Sigma Swim | 2:08.87 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 31.35 | 1:01.78 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 30.39 | 1:32.17 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 30.58 | 2:02.75 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 2:06.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.54 | |||||||||
Louie Hansen | 2005 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 32.69 | 1:03.45 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 32.08 | 1:35.53 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 30.55 | 2:06.08 | |||||||
4 | Roskilde Backstroke Beasts | 2005 | 2:06.97 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:09.61 | |||||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 31.31 | 1:03.41 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 34.59 | 1:38.00 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 28.97 | 2:06.97 | |||||||
5 | Herlev Knægte | 2005 | 2:09.98 | |||||||
Herlev Svømning | 2:14.43 | |||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 31.93 | 1:03.83 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.68 | 1:38.51 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 31.47 | 2:09.98 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 2:11.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.39 | |||||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 30.19 | 1:03.57 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 33.96 | 1:37.53 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 33.88 | 2:11.41 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2005 | 2:11.91 | |||||||
Sigma Swim | 2:17.67 | |||||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 33.49 | 1:05.90 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 33.00 | 1:38.90 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 33.01 | 2:11.91 | |||||||
8 | Red Stags | 2005 | 2:13.58 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.37 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Oscar Svensson | 2005 | 32.97 | 1:07.85 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 30.96 | 1:38.81 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 34.77 | 2:13.58 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 2:17.89 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.15 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 36.12 | 1:09.46 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 34.17 | 1:43.63 | |||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.26 | 2:17.89 | |||||||
10 | Sigma 3 | 2005 | 2:25.07 | |||||||
Sigma Swim | 2:29.32 | |||||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 35.31 | 1:10.48 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | 36.97 | 1:47.45 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 37.62 | 2:25.07 | |||||||
11 | Værløse Drenge | 2005 | 2:26.75 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 2:26.24 | |||||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 40.77 | 1:14.42 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 36.14 | 1:50.56 | |||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 36.19 | 2:26.75 | |||||||
- | Hils Drenge | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:20.49 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | |||||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | |||||||||
Johan Klitten | 2006 | DNS | ||||||||
- | Gentofte Drenge 3 | 2005 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.80 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 35.63 | 35.63 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 34.24 | 1:09.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 21, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 544 | 2:22.49 | ||||||
Sigma Swim | 2:24.70 | |||||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 35.59 | 1:09.50 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 35.45 | 1:44.95 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 37.54 | 2:22.49 | |||||||
2 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 520 | 2:24.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 37.20 | 1:12.64 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 35.77 | 1:48.41 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 36.23 | 2:24.64 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | 514 | 2:25.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.34 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 36.60 | 1:13.14 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 36.42 | 1:49.56 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 35.68 | 2:25.24 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2006 | 508 | 2:25.81 | ||||||
A6 | 2:28.81 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 36.13 | 1:09.65 | |||||||
Mira Capito | 2007 | 39.76 | 1:49.41 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 36.40 | 2:25.81 | |||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 478 | 2:28.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.14 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 37.27 | 1:13.90 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 37.09 | 1:50.99 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 37.76 | 2:28.75 | |||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 425 | 2:34.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.56 | |||||||||
Ella Kjær | 2007 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 39.74 | 1:16.86 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 37.92 | 1:54.78 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 39.97 | 2:34.75 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2006 | 405 | 2:37.17 | ||||||
Sigma Swim | 2:51.16 | |||||||||
Karen Markussen | 2007 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 36.05 | 1:17.71 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 39.12 | 1:56.83 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 40.34 | 2:37.17 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2006 | 401 | 2:37.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 38.55 | 1:20.04 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 38.99 | 1:59.03 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 38.67 | 2:37.70 | |||||||
9 | Red Stags | 2006 | 391 | 2:39.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.58 | |||||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | 39.45 | 1:17.78 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 39.47 | 1:57.25 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 41.81 | 2:39.06 | |||||||
10 | Herlev Tøser | 2006 | 388 | 2:39.44 | ||||||
Herlev Svømning | 2:41.25 | |||||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 38.57 | 1:16.92 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 40.59 | 1:57.51 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 41.93 | 2:39.44 | |||||||
11 | Hils Piger | 2006 | 347 | 2:45.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.65 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 41.37 | 1:19.64 | |||||||
Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 45.69 | 2:05.33 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 40.16 | 2:45.49 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2006 | 322 | 2:49.63 | ||||||
A6 | 2:55.78 | |||||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 42.89 | 1:24.93 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 42.02 | 2:06.95 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 42.68 | 2:49.63 | |||||||
13 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 312 | 2:51.53 | ||||||
Herlev Svømning | 2:54.61 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 42.06 | 42.06 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 45.95 | 1:28.01 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 41.83 | 2:09.84 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 41.69 | 2:51.53 | |||||||
14 | Sigma 3 | 2006 | 298 | 2:54.11 | ||||||
Sigma Swim | 3:00.63 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 44.06 | 1:25.77 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 44.21 | 2:09.98 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 44.13 | 2:54.11 | |||||||
15 | Gentofte Piger 3 | 2006 | 293 | 2:55.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.44 | |||||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 45.42 | 45.42 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 39.63 | 1:25.05 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 43.99 | 2:09.04 | |||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 46.03 | 2:55.07 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2006 | 289 | 2:55.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.43 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 39.99 | 39.99 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 41.87 | 1:21.86 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 41.52 | 2:03.38 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 52.40 | 2:55.78 | |||||||
17 | Søllerød Girls | 2006 | 289 | 2:55.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.78 | |||||||||
Helene Heegaard | 2007 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 45.61 | 1:27.72 | |||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 43.81 | 2:11.53 | |||||||
Molly Borchorst | 2007 | 44.42 | 2:55.95 | |||||||
18 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 274 | 2:59.09 | ||||||
Herlev Svømning | 3:06.18 | |||||||||
Helena Honore | 2007 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Anna Powers | 2007 | 43.94 | 1:25.93 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 47.03 | 2:12.96 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.13 | 2:59.09 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2006 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.39 | |||||||||
Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | 40.25 | 1:21.48 | |||||||
- | Triton Piger 1 | 2006 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.35 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 41.81 | 1:21.46 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 40.52 | 2:01.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 22, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 467 | 2:11.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.83 | |||||||||
Laurits Boserup | 2005 | 32.43 | 32.43 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 31.39 | 1:03.82 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 34.65 | 1:38.47 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 32.98 | 2:11.45 | |||||||
2 | Sigma 1 | 2005 | 465 | 2:11.61 | ||||||
Sigma Swim | 2:18.44 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 33.95 | 1:07.15 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 33.54 | 1:40.69 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 30.92 | 2:11.61 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2005 | 448 | 2:13.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.97 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 32.82 | 1:04.40 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 33.99 | 1:38.39 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 34.87 | 2:13.26 | |||||||
4 | Hils Drenge | 2005 | 409 | 2:17.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 34.29 | 1:06.69 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 35.43 | 1:42.12 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 35.28 | 2:17.40 | |||||||
5 | Red Stags | 2005 | 381 | 2:20.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.70 | |||||||||
Illia Bulba | 2005 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 36.04 | 1:09.48 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 37.28 | 1:46.76 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 33.85 | 2:20.61 | |||||||
6 | Herlev Knægte | 2005 | 360 | 2:23.39 | ||||||
Herlev Svømning | 2:32.48 | |||||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 32.72 | 1:08.50 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 38.28 | 1:46.78 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 36.61 | 2:23.39 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2005 | 354 | 2:24.08 | ||||||
Sigma Swim | 2:29.16 | |||||||||
Oliver Lassen | 2005 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.44 | 1:11.23 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 35.46 | 1:46.69 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 37.39 | 2:24.08 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 353 | 2:24.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.59 | |||||||||
August Taul | 2006 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | 35.44 | 1:12.70 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 36.45 | 1:49.15 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 35.16 | 2:24.31 | |||||||
9 | Gentofte Drenge 3 | 2005 | 305 | 2:31.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.92 | |||||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 38.48 | 1:14.87 | |||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 38.57 | 1:53.44 | |||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 37.99 | 2:31.43 | |||||||
10 | Sigma 3 | 2005 | 262 | 2:39.23 | ||||||
Sigma Swim | 2:46.76 | |||||||||
Johannes Framke | 2006 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 38.45 | 1:17.34 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 38.02 | 1:55.36 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 43.87 | 2:39.23 | |||||||
- | Gsc Drenge 2 | 2005 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.11 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 35.48 | 35.48 | |||||||
- | Værløse Drenge | 2005 | DSQ | SW 7.5 Ayn ben | ||||||
Værløse Svømmeklub | 3:13.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silvia Martinsen | 2007 | 362 | 34.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
2 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 355 | 34.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
3 | K-Lee Hansen | 2007 | 349 | 34.61 | ||||||
JGI Svømning | 35.68 | |||||||||
4 | Ella Kjær | 2007 | 346 | 34.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.57 | |||||||||
5 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 337 | 35.00 | ||||||
Herlev Svømning | 35.35 | |||||||||
6 | Annabella Nathansen | 2007 | 315 | 35.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 313 | 35.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.91 | |||||||||
8 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 310 | 36.01 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
9 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 300 | 36.39 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2007 | 290 | 36.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
11 | Laura Kaysfeld | 2007 | 286 | 36.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
12 | Oline Ludvigsen | 2007 | 277 | 37.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
13 | Molly Borchorst | 2007 | 269 | 37.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.16 | |||||||||
14 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 266 | 37.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.81 | |||||||||
15 | Nina Griffin | 2007 | 250 | 38.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.41 | |||||||||
16 | Edith Louise Vedel | 2007 | 232 | 39.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.56 | |||||||||
17 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 137 | 47.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Jensen | 2006 | 363 | 30.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
2 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 346 | 30.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.10 | |||||||||
3 | David Johannes Dahl | 2006 | 337 | 31.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.58 | |||||||||
4 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 318 | 31.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.19 | |||||||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | 304 | 32.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
6 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 292 | 32.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.15 | |||||||||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | 282 | 33.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.67 | |||||||||
8 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 282 | 33.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 280 | 33.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 277 | 33.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
11 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 276 | 33.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.35 | |||||||||
12 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 269 | 33.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
13 | August Taul | 2006 | 265 | 33.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.33 | |||||||||
14 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 258 | 34.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 252 | 34.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
16 | Jonathan Kristensen | 2006 | 250 | 34.49 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 231 | 35.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
18 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 230 | 35.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
19 | Johan Klitten | 2006 | 219 | 36.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
20 | Noah Sanchez | 2006 | 211 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | |||||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | 205 | 36.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 374 | 36.61 | 1:18.70 | 2:02.45 | 2:45.89 | |||
Herlev Svømning | 2:51.00 | |||||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | 331 | 34.69 | 1:17.17 | 2:04.87 | 2:52.85 | |||
JGI Svømning | 3:10.63 | |||||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 326 | 38.08 | 1:23.83 | 2:09.46 | 2:53.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:52.60 | |||||||||
4 | Signe Munk Hvid | 2006 | 295 | 38.41 | 1:23.88 | 2:11.61 | 2:59.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 452 | 31.12 | 1:06.41 | 1:42.89 | 2:21.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.20 | |||||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | 383 | 32.66 | 1:10.16 | 1:49.42 | 2:28.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.74 | |||||||||
3 | Anders Junker | 2005 | 363 | 34.36 | 1:14.41 | 1:53.25 | 2:31.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.55 | |||||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | 339 | 32.24 | 1:11.98 | 1:53.29 | 2:35.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:35.61 | |||||||||
5 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 284 | 34.40 | 1:15.51 | 1:59.73 | 2:44.59 | |||
Herlev Svømning | 2:54.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 31, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 411 | 1:17.79 | 2:48.45 | 4:27.08 | 5:48.07 | |||
Herlev Svømning | 5:54.47 | |||||||||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 407 | 1:21.26 | 2:49.86 | 4:36.22 | 5:49.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | 6:06.49 | |||||||||
3 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 406 | 1:23.35 | 2:54.09 | 4:36.21 | 5:49.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:15.62 | |||||||||
4 | Sofija Rønne | 2006 | 388 | 1:23.24 | 2:54.44 | 4:36.89 | 5:54.75 | |||
Herlev Svømning | 6:09.82 | |||||||||
5 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 339 | 1:31.20 | 2:59.43 | 4:46.84 | 6:11.22 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:29.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 32, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Rindum | 2005 | 410 | 1:12.07 | 2:31.47 | 4:07.67 | 5:16.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:41.07 | |||||||||
2 | Magnus Kiemer | 2005 | 355 | 1:18.70 | 2:38.48 | 4:19.45 | 5:32.38 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:45.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henriette Roos | 2006 | 491 | 39.24 | 1:22.12 | 2:05.90 | 2:50.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.20 | |||||||||
2 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 478 | 39.25 | 1:23.32 | 2:08.12 | 2:52.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.55 | |||||||||
3 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 471 | 39.46 | 1:23.82 | 2:08.69 | 2:52.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.05 | |||||||||
4 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 398 | 40.30 | 1:26.74 | 2:14.84 | 3:02.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:05.85 | |||||||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | 377 | 42.35 | 1:29.61 | 2:18.68 | 3:06.26 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:11.02 | |||||||||
6 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 358 | 41.25 | 1:29.28 | 2:19.86 | 3:09.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:12.75 | |||||||||
7 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 353 | 42.88 | 1:32.50 | 2:22.15 | 3:10.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:16.57 | |||||||||
8 | Merle Asmussen | 2006 | 345 | 42.70 | 1:31.81 | 2:22.24 | 3:11.83 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:09.88 | |||||||||
9 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 344 | 42.82 | 1:33.02 | 2:23.62 | 3:11.91 | |||
Herlev Svømning | 3:21.55 | |||||||||
10 | Viola Søbye | 2006 | 332 | 44.25 | 1:34.00 | 2:24.25 | 3:14.34 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:21.12 | |||||||||
11 | Daniella Li West | 2006 | 301 | 43.95 | 1:35.37 | 2:28.48 | 3:20.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:23.92 | |||||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Haugland | 2007 | 434 | 39.15 | 1:24.27 | 2:10.78 | 2:57.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:04.00 | |||||||||
2 | Mira Capito | 2007 | 392 | 41.47 | 1:28.37 | 2:16.54 | 3:03.72 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:08.70 | |||||||||
3 | Emilie Dommer | 2007 | 368 | 41.59 | 1:30.09 | 2:19.06 | 3:07.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.75 | |||||||||
4 | Helena Honore | 2007 | 342 | 44.67 | 1:33.76 | 2:23.89 | 3:12.38 | |||
Herlev Svømning | 3:30.85 | |||||||||
5 | Helene Heegaard | 2007 | 328 | 44.62 | 1:34.43 | 2:25.34 | 3:14.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:22.00 | |||||||||
6 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 310 | 44.28 | 1:35.39 | 2:27.58 | 3:18.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:24.03 | |||||||||
7 | Katharina Zobel | 2007 | 287 | 46.93 | 1:39.22 | 2:31.82 | 3:23.92 | |||
Herlev Svømning | 3:27.48 | |||||||||
8 | Anna Powers | 2007 | 271 | 46.23 | 1:39.87 | 2:34.12 | 3:27.81 | |||
Herlev Svømning | 3:30.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Illia Bulba | 2005 | 414 | 35.15 | 1:16.08 | 1:58.98 | 2:41.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.91 | |||||||||
2 | Magnus Tullberg | 2005 | 389 | 37.29 | 1:20.03 | 2:02.98 | 2:44.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:53.05 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 383 | 38.43 | 1:20.84 | 2:03.37 | 2:45.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.65 | |||||||||
4 | Erik Schmidt | 2005 | 380 | 38.47 | 1:21.04 | 2:03.29 | 2:45.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.26 | |||||||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 331 | 38.65 | 1:23.04 | 2:08.32 | 2:53.69 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:59.73 | |||||||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 318 | 40.09 | 1:25.36 | 2:10.85 | 2:55.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.30 | |||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 301 | 38.76 | 1:24.43 | 2:12.13 | 2:59.17 | |||
Roskilde Svømning | 2:54.85 | |||||||||
8 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 290 | 40.63 | 1:27.11 | 2:14.84 | 3:01.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:07.20 | |||||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 350 | 38.46 | 1:21.60 | 2:05.76 | 2:50.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.18 | |||||||||
2 | Elias Jensen | 2006 | 322 | 39.61 | 1:25.59 | 2:11.26 | 2:55.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:03.80 | |||||||||
3 | Johannes Framke | 2006 | 308 | 40.18 | 1:25.83 | 2:11.72 | 2:57.75 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:05.39 | |||||||||
4 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 257 | 42.86 | 1:31.73 | 2:20.56 | 3:08.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.56 | |||||||||
5 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 225 | 41.87 | 1:31.82 | 2:24.28 | 3:17.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:15.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 566 | 1:53.51 | ||||||
Sigma Swim | 1:57.48 | |||||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 27.54 | 55.80 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 28.52 | 1:24.32 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 29.19 | 1:53.51 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2006 | 544 | 1:55.01 | ||||||
A6 | 1:57.84 | |||||||||
SIF Bramm | 2006 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 26.93 | 55.99 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 28.98 | 1:24.97 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 30.04 | 1:55.01 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | 502 | 1:58.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.88 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 29.35 | 58.20 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 29.59 | 1:27.79 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 30.32 | 1:58.11 | |||||||
4 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 494 | 1:58.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.63 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 29.62 | 58.16 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 30.82 | 1:28.98 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 29.80 | 1:58.78 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 477 | 2:00.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.86 | |||||||||
Maja Vejborg | 2007 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 29.92 | 1:00.33 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 30.46 | 1:30.79 | |||||||
Alba Mantoni | 2006 | 29.39 | 2:00.18 | |||||||
6 | Hils Piger | 2006 | 474 | 2:00.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:01.29 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 29.17 | 59.34 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 31.06 | 1:30.40 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 29.97 | 2:00.37 | |||||||
7 | Sigma 2 | 2006 | 463 | 2:01.39 | ||||||
Sigma Swim | 2:05.82 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 29.72 | 59.50 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 29.89 | 1:29.39 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 32.00 | 2:01.39 | |||||||
8 | Red Stags | 2006 | 448 | 2:02.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.47 | |||||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 30.78 | 1:01.40 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 31.71 | 1:33.11 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 29.53 | 2:02.64 | |||||||
9 | Triton Piger 1 | 2006 | 431 | 2:04.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.45 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 31.32 | 1:01.70 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 32.07 | 1:33.77 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 30.53 | 2:04.30 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2006 | 425 | 2:04.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.67 | |||||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 31.13 | 1:02.92 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 30.82 | 1:33.74 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 31.07 | 2:04.81 | |||||||
11 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 414 | 2:05.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.04 | |||||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 31.49 | 1:03.65 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 31.07 | 1:34.72 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 31.22 | 2:05.94 | |||||||
12 | Herlev Tøser | 2006 | 409 | 2:06.42 | ||||||
Herlev Svømning | 2:07.17 | |||||||||
Sofija Rønne | 2006 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 30.60 | 1:03.18 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 31.36 | 1:34.54 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 31.88 | 2:06.42 | |||||||
13 | Søllerød Girls | 2006 | 405 | 2:06.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.92 | |||||||||
Molly Borchorst | 2007 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 31.50 | 1:03.02 | |||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 32.05 | 1:35.07 | |||||||
Dina Shapley | 2006 | 31.82 | 2:06.89 | |||||||
14 | A6 Piger 2 | 2006 | 388 | 2:08.65 | ||||||
A6 | 2:08.21 | |||||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Mira Capito | 2007 | 34.72 | 1:06.05 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 31.19 | 1:37.24 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 31.41 | 2:08.65 | |||||||
15 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 378 | 2:09.87 | ||||||
Herlev Svømning | 2:09.91 | |||||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 32.92 | 1:04.34 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 32.35 | 1:36.69 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 33.18 | 2:09.87 | |||||||
16 | Gentofte Piger 3 | 2006 | 362 | 2:11.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.58 | |||||||||
Ella Kjær | 2007 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Mathilde V. Høyer | 2007 | 33.27 | 1:06.12 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 33.11 | 1:39.23 | |||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 32.42 | 2:11.65 | |||||||
17 | Sigma 3 | 2006 | 361 | 2:11.88 | ||||||
Sigma Swim | 2:10.79 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 31.41 | 1:03.86 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 33.51 | 1:37.37 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 34.51 | 2:11.88 | |||||||
18 | Gsc Piger 3 | 2006 | 360 | 2:11.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.52 | |||||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 31.59 | 1:06.44 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 31.85 | 1:38.29 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 33.60 | 2:11.89 | |||||||
19 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 333 | 2:15.37 | ||||||
Herlev Svømning | 2:16.58 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 33.58 | 1:05.85 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 35.68 | 1:41.53 | |||||||
Anna Powers | 2007 | 33.84 | 2:15.37 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2006 | DSQ | sw 10.11 tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.14 | |||||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 30.46 | 1:01.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2005 | 472 | 1:45.04 | ||||||
Sigma Swim | 1:49.05 | |||||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 25.85 | 25.85 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 26.02 | 51.87 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 26.42 | 1:18.29 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 26.75 | 1:45.04 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2005 | 466 | 1:45.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.83 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 25.71 | 25.71 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 26.47 | 52.18 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 26.80 | 1:18.98 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 26.46 | 1:45.44 | |||||||
3 | Roskilde Backstroke Beasts | 2005 | 456 | 1:46.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:49.20 | |||||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 27.10 | 55.70 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 26.67 | 1:22.37 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 23.83 | 1:46.20 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | 437 | 1:47.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.01 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 27.87 | 27.87 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 25.55 | 53.42 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 27.19 | 1:20.61 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 27.17 | 1:47.78 | |||||||
5 | Hils Drenge | 2005 | 410 | 1:50.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.26 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 25.67 | 52.23 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 28.37 | 1:20.60 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 29.49 | 1:50.09 | |||||||
6 | Red Stags | 2005 | 388 | 1:52.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:52.09 | |||||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 27.81 | 56.73 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 26.81 | 1:23.54 | |||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 28.57 | 1:52.11 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | 371 | 1:53.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.94 | |||||||||
Erik Schmidt | 2005 | 27.47 | 27.47 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 29.38 | 56.85 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 28.13 | 1:24.98 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 28.76 | 1:53.74 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 3 | 2005 | 336 | 1:57.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.43 | |||||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 29.27 | 58.52 | |||||||
August Taul | 2006 | 28.00 | 1:26.52 | |||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 31.11 | 1:57.63 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 2005 | 332 | 1:58.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.75 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 29.64 | 1:00.86 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 28.36 | 1:29.22 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 28.88 | 1:58.10 | |||||||
10 | Værløse Drenge | 2005 | 304 | 2:01.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:02.30 | |||||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 32.59 | 1:02.90 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 29.66 | 1:32.56 | |||||||
Jacob Michael Madsen | 2006 | 29.07 | 2:01.63 | |||||||
11 | Sigma 3 | 2005 | 302 | 2:01.82 | ||||||
Sigma Swim | 2:06.36 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 29.07 | 59.07 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | 30.45 | 1:29.52 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 32.30 | 2:01.82 | |||||||
- | Herlev Knægte | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:55.35 | |||||||||
Elias Elmedyb | 2006 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | |||||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | |||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | DNS | ||||||||
- | Sigma 2 | 2005 | DSQ | sw 10.11 tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 1:54.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:14 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 667 | 31.57 | 1:07.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 650 | 32.80 | 1:08.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.36 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 613 | 32.76 | 1:09.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.58 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 612 | 32.15 | 1:09.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.33 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 603 | 32.29 | 1:10.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 558 | 33.53 | 1:12.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.19 | |||||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | 525 | 33.20 | 1:13.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
8 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 513 | 33.53 | 1:14.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
9 | Bianca Roos | 2006 | 512 | 34.31 | 1:14.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
10 | Marie Elster | 2006 | 504 | 33.58 | 1:14.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
11 | Alba Mantoni | 2006 | 503 | 35.98 | 1:14.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.85 | |||||||||
12 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 495 | 35.66 | 1:15.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.80 | |||||||||
13 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 490 | 34.31 | 1:15.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.00 | |||||||||
14 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 485 | 35.16 | 1:15.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
15 | Victoria Wiingaard | 2006 | 460 | 34.90 | 1:16.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
16 | Fiona Jensen | 2006 | 456 | 35.65 | 1:17.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
17 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 449 | 35.51 | 1:17.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
18 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 443 | 36.20 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.19 | |||||||||
19 | Anna E.e. Balle | 2006 | 432 | 36.36 | 1:18.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
20 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 418 | 36.21 | 1:19.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.90 | |||||||||
21 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 417 | 37.19 | 1:19.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.40 | |||||||||
22 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 410 | 36.10 | 1:19.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.40 | |||||||||
23 | Daniella Li West | 2006 | 408 | 35.29 | 1:20.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.02 | |||||||||
24 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 402 | 36.44 | 1:20.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
25 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 394 | 36.63 | 1:20.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.15 | |||||||||
26 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 384 | 37.03 | 1:21.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
27 | Emily Reuter | 2006 | 381 | 37.33 | 1:21.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
28 | Signe Munk Hvid | 2006 | 380 | 37.45 | 1:21.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.22 | |||||||||
29 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 360 | 38.03 | 1:23.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.61 | |||||||||
30 | Henriette Roos | 2006 | 355 | 37.69 | 1:23.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
31 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 352 | 38.15 | 1:24.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
32 | Andrea Søeborg | 2006 | 349 | 38.10 | 1:24.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.57 | |||||||||
33 | Liva Wissing | 2006 | 346 | 38.19 | 1:24.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.42 | |||||||||
34 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 321 | 40.17 | 1:26.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
35 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 253 | 38.66 | 1:33.78 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 612 | 32.56 | 1:09.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 564 | 33.67 | 1:11.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.50 | |||||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | 551 | 33.45 | 1:12.38 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
4 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 527 | 33.82 | 1:13.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.17 | |||||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | 526 | 34.14 | 1:13.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.00 | |||||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | 523 | 32.81 | 1:13.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.09 | |||||||||
7 | Rebecca Bell | 2007 | 459 | 33.74 | 1:16.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
8 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 449 | 35.52 | 1:17.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 447 | 35.53 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.07 | |||||||||
10 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 434 | 36.13 | 1:18.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.29 | |||||||||
11 | Sophie Flamand | 2007 | 417 | 36.38 | 1:19.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.88 | |||||||||
12 | Maja Vejborg | 2007 | 406 | 36.42 | 1:20.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.19 | |||||||||
13 | Mathilde Kristensen | 2007 | 404 | 37.45 | 1:20.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
14 | Annabella Nathansen | 2007 | 374 | 37.69 | 1:22.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
15 | Astrid Nørgaard | 2007 | 370 | 37.03 | 1:22.65 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
16 | K-Lee Hansen | 2007 | 365 | 37.90 | 1:23.06 | |||||
JGI Svømning | 1:30.38 | |||||||||
17 | Andrea Strandby | 2007 | 352 | 38.74 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.74 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 345 | 38.38 | 1:24.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.95 | |||||||||
19 | Natasja Boesgaard | 2007 | 313 | 39.03 | 1:27.35 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.47 | |||||||||
20 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 304 | 41.71 | 1:28.28 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:27.22 | |||||||||
21 | Laura Kaysfeld | 2007 | 301 | 42.11 | 1:28.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.78 | |||||||||
22 | Oline Ludvigsen | 2007 | 263 | 43.62 | 1:32.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:14 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:13 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 722 | 26.49 | 58.33 | |||||
Roskilde Svømning | 59.58 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 681 | 27.69 | 59.50 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 59.53 | |||||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 588 | 28.92 | 1:02.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
4 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 580 | 28.78 | 1:02.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.85 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 564 | 29.39 | 1:03.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.19 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 551 | 29.25 | 1:03.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.66 | |||||||||
7 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 534 | 29.93 | 1:04.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 533 | 29.81 | 1:04.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.83 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 531 | 29.55 | 1:04.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.92 | |||||||||
10 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 518 | 30.82 | 1:05.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.82 | |||||||||
11 | Magnus Løfquist | 2005 | 503 | 30.39 | 1:05.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.06 | |||||||||
12 | Louie Uldall | 2005 | 501 | 30.73 | 1:05.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | 480 | 31.97 | 1:06.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.95 | |||||||||
14 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 479 | 30.42 | 1:06.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.08 | |||||||||
15 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 468 | 31.39 | 1:07.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.58 | |||||||||
16 | Anders Junker | 2005 | 461 | 31.08 | 1:07.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.06 | |||||||||
17 | Emil Isaksen | 2005 | 458 | 31.07 | 1:07.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.78 | |||||||||
18 | Louie Hansen | 2005 | 457 | 33.10 | 1:07.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.04 | |||||||||
19 | Philip Rindum | 2005 | 452 | 31.72 | 1:08.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.87 | |||||||||
20 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 450 | 31.65 | 1:08.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
21 | Vincent Matras | 2005 | 429 | 32.32 | 1:09.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
22 | Alexander Halken | 2005 | 417 | 31.87 | 1:10.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.44 | |||||||||
23 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 354 | 33.82 | 1:13.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.34 | |||||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | 346 | 33.31 | 1:14.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.46 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 323 | 34.17 | 1:16.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 307 | 35.16 | 1:17.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.06 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 533 | 30.32 | 1:04.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.93 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 467 | 31.36 | 1:07.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.77 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 443 | 31.84 | 1:08.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.80 | |||||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | 429 | 33.22 | 1:09.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.94 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 427 | 32.22 | 1:09.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.80 | |||||||||
6 | Hector Kaltoft | 2006 | 410 | 32.29 | 1:10.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.60 | |||||||||
7 | William Brix Søhoel | 2006 | 408 | 33.20 | 1:10.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
8 | Frederik Gersby | 2006 | 385 | 33.10 | 1:11.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.34 | |||||||||
9 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 374 | 32.40 | 1:12.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.48 | |||||||||
10 | Magnus Jacobsen | 2006 | 368 | 33.39 | 1:13.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.26 | |||||||||
11 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 350 | 33.91 | 1:14.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
12 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 331 | 35.56 | 1:15.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
13 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 327 | 34.46 | 1:15.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
14 | Oswald Lindquist | 2006 | 324 | 34.41 | 1:16.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.22 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 313 | 35.12 | 1:17.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
16 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 290 | 35.71 | 1:19.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
17 | Christian Moefelt | 2006 | 288 | 35.45 | 1:19.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
18 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 284 | 37.65 | 1:19.63 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:13 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:12 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 817 | 34.81 | 1:12.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 788 | 34.54 | 1:13.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.65 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 706 | 35.29 | 1:16.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 625 | 37.13 | 1:19.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.13 | |||||||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 618 | 38.20 | 1:20.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 613 | 38.37 | 1:20.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
7 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 609 | 37.53 | 1:20.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
8 | Henriette Roos | 2006 | 605 | 37.66 | 1:20.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 598 | 38.31 | 1:20.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.79 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 582 | 38.86 | 1:21.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.14 | |||||||||
11 | Emily Reuter | 2006 | 576 | 39.06 | 1:21.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
12 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 552 | 39.26 | 1:23.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
13 | Marie Elster | 2006 | 542 | 38.37 | 1:23.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
14 | Andrea Søeborg | 2006 | 541 | 40.41 | 1:23.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 533 | 39.57 | 1:24.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
16 | Alba Mantoni | 2006 | 526 | 40.49 | 1:24.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.58 | |||||||||
17 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 522 | 39.50 | 1:24.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 514 | 40.21 | 1:25.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.18 | |||||||||
19 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 514 | 40.29 | 1:25.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 504 | 41.29 | 1:25.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.04 | |||||||||
21 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 498 | 39.76 | 1:25.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.84 | |||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 498 | 40.57 | 1:26.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.49 | |||||||||
23 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 488 | 41.18 | 1:26.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.18 | |||||||||
24 | Victoria Wiingaard | 2006 | 486 | 40.24 | 1:26.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
25 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 467 | 41.60 | 1:27.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.68 | |||||||||
26 | Merle Asmussen | 2006 | 453 | 42.05 | 1:28.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.22 | |||||||||
27 | Amalie Helfelt | 2006 | 450 | 41.94 | 1:28.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
28 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 436 | 42.39 | 1:29.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.58 | |||||||||
29 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 423 | 41.66 | 1:30.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.17 | |||||||||
30 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 421 | 41.99 | 1:30.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
31 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 418 | 42.96 | 1:31.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.56 | |||||||||
32 | Viola Søbye | 2006 | 407 | 43.25 | 1:31.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.56 | |||||||||
33 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 400 | 42.67 | 1:32.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.56 | |||||||||
34 | Anna Dietrichsen | 2006 | 400 | 43.29 | 1:32.52 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:31.89 | |||||||||
35 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 355 | 45.50 | 1:36.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.08 | |||||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | Akut syg | |||||||
JGI Svømning | 1:24.16 | |||||||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 652 | 37.68 | 1:18.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 640 | 37.16 | 1:19.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.40 | |||||||||
3 | Caroline Haugland | 2007 | 601 | 37.74 | 1:20.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
4 | Naya Høi Greve | 2007 | 596 | 37.97 | 1:21.00 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | 583 | 37.59 | 1:21.58 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
6 | Ella Kjær | 2007 | 570 | 38.39 | 1:22.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.23 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 570 | 38.70 | 1:22.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | 510 | 40.24 | 1:25.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.03 | |||||||||
9 | Karen Markussen | 2007 | 492 | 40.82 | 1:26.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.97 | |||||||||
10 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 480 | 41.90 | 1:27.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.40 | |||||||||
11 | Mira Capito | 2007 | 469 | 41.76 | 1:27.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 447 | 42.51 | 1:29.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.51 | |||||||||
13 | Helena Honore | 2007 | 446 | 42.54 | 1:29.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.80 | |||||||||
14 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 445 | 42.62 | 1:29.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.68 | |||||||||
15 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 434 | 42.69 | 1:29.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.48 | |||||||||
16 | Silvia Martinsen | 2007 | 430 | 42.60 | 1:30.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.26 | |||||||||
17 | Emilie Dommer | 2007 | 429 | 41.84 | 1:30.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.39 | |||||||||
18 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 426 | 42.56 | 1:30.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
19 | Kristine Dupont | 2007 | 418 | 43.53 | 1:31.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.73 | |||||||||
20 | Sophie Flamand | 2007 | 415 | 43.27 | 1:31.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.75 | |||||||||
21 | Helene Heegaard | 2007 | 413 | 44.03 | 1:31.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.74 | |||||||||
22 | Rebecca Bell | 2007 | 413 | 43.08 | 1:31.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.66 | |||||||||
23 | Maja Vejborg | 2007 | 409 | 43.78 | 1:31.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.99 | |||||||||
24 | Laura Kaysfeld | 2007 | 388 | 43.48 | 1:33.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
25 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 383 | 44.07 | 1:33.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.18 | |||||||||
26 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 381 | 43.50 | 1:33.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
27 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 380 | 44.25 | 1:34.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.59 | |||||||||
28 | Natasja Boesgaard | 2007 | 380 | 43.78 | 1:34.13 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.88 | |||||||||
29 | Christine Dalsgaard | 2007 | 353 | 45.79 | 1:36.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.17 | |||||||||
30 | Anna Powers | 2007 | 352 | 45.44 | 1:36.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.82 | |||||||||
31 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 345 | 46.50 | 1:37.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.03 | |||||||||
32 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 342 | 45.75 | 1:37.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:12 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:12 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 775 | 30.81 | 1:06.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.73 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 746 | 31.56 | 1:06.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.06 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 646 | 32.62 | 1:10.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 615 | 34.03 | 1:11.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | 600 | 33.40 | 1:11.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.22 | |||||||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 581 | 34.52 | 1:12.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 552 | 34.71 | 1:13.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.67 | |||||||||
8 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 548 | 35.23 | 1:14.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.14 | |||||||||
9 | Bertram Olesen | 2005 | 544 | 34.70 | 1:14.31 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
10 | Illia Bulba | 2005 | 540 | 34.42 | 1:14.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.21 | |||||||||
11 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 526 | 34.15 | 1:15.14 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.13 | |||||||||
12 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 512 | 35.39 | 1:15.82 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.61 | |||||||||
13 | Oliver Lassen | 2005 | 505 | 35.29 | 1:16.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.63 | |||||||||
14 | Magnus Tullberg | 2005 | 500 | 35.34 | 1:16.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.22 | |||||||||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 490 | 36.93 | 1:16.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
15 | William Bogø Andersen | 2005 | 490 | 36.35 | 1:16.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
17 | Erik Schmidt | 2005 | 486 | 36.86 | 1:17.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.73 | |||||||||
18 | Vincent Matras | 2005 | 480 | 36.12 | 1:17.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
19 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 479 | 36.33 | 1:17.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.05 | |||||||||
20 | Julius Svarrer | 2005 | 476 | 36.77 | 1:17.71 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
21 | Louie Uldall | 2005 | 475 | 36.56 | 1:17.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.94 | |||||||||
22 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 466 | 37.21 | 1:18.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.56 | |||||||||
23 | Louie Hansen | 2005 | 456 | 37.34 | 1:18.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
24 | Emil Isaksen | 2005 | 442 | 37.09 | 1:19.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:24.11 | |||||||||
25 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 439 | 36.91 | 1:19.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
26 | Magnus Løfquist | 2005 | 435 | 38.31 | 1:20.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.17 | |||||||||
27 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 433 | 37.92 | 1:20.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.52 | |||||||||
28 | Anders Junker | 2005 | 421 | 37.66 | 1:20.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
29 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 402 | 38.16 | 1:22.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.65 | |||||||||
30 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 388 | 39.38 | 1:23.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.88 | |||||||||
31 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 366 | 39.83 | 1:24.76 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
32 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 363 | 38.89 | 1:25.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:28.56 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | 545 | 35.41 | 1:14.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.46 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 542 | 35.63 | 1:14.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.98 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 500 | 36.23 | 1:16.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.53 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 495 | 35.72 | 1:16.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.07 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 457 | 36.86 | 1:18.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.16 | |||||||||
6 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 427 | 37.84 | 1:20.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.14 | |||||||||
7 | David Johannes Dahl | 2006 | 422 | 37.53 | 1:20.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.02 | |||||||||
8 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 412 | 37.98 | 1:21.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.16 | |||||||||
9 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 412 | 37.30 | 1:21.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.54 | |||||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 410 | 38.24 | 1:21.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
11 | August Taul | 2006 | 405 | 38.50 | 1:21.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.06 | |||||||||
12 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 389 | 39.40 | 1:23.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.28 | |||||||||
13 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 385 | 38.77 | 1:23.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.55 | |||||||||
14 | Johannes Framke | 2006 | 379 | 39.62 | 1:23.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.96 | |||||||||
15 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 368 | 39.77 | 1:24.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.81 | |||||||||
16 | Maximillian Udar | 2006 | 368 | 39.13 | 1:24.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
17 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 348 | 39.06 | 1:26.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.85 | |||||||||
18 | Noah Anker-Møller | 2006 | 335 | 40.97 | 1:27.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.53 | |||||||||
19 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 327 | 41.73 | 1:28.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.57 | |||||||||
20 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 308 | 41.86 | 1:29.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.10 | |||||||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
- | Elias Jensen | 2006 | DSQ | En hånd i vending | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | DSQ | Usynkrone ben | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:12 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:11 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 123, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 834 | 30.81 | 1:05.89 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.53 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 749 | 31.80 | 1:08.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.61 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 710 | 32.22 | 1:09.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 701 | 31.73 | 1:09.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.80 | |||||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 675 | 33.09 | 1:10.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.02 | |||||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | 656 | 31.79 | 1:11.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.18 | |||||||||
7 | SIF Bramm | 2006 | 654 | 33.09 | 1:11.45 | |||||
JGI Svømning | 1:11.56 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 626 | 33.30 | 1:12.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.19 | |||||||||
9 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 604 | 32.60 | 1:13.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.52 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 585 | 33.58 | 1:14.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
11 | Alba Mantoni | 2006 | 571 | 33.64 | 1:14.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.55 | |||||||||
12 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 571 | 33.98 | 1:14.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.52 | |||||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | 568 | 34.61 | 1:14.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
14 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 560 | 34.27 | 1:15.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.41 | |||||||||
15 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 547 | 35.15 | 1:15.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.86 | |||||||||
16 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 546 | 35.32 | 1:15.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.54 | |||||||||
17 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 546 | 34.32 | 1:15.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.36 | |||||||||
18 | Emily Reuter | 2006 | 545 | 35.57 | 1:15.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
19 | Fiona Jensen | 2006 | 543 | 34.69 | 1:16.01 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 529 | 37.12 | 1:16.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
21 | Luna Larsson | 2006 | 529 | 35.51 | 1:16.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.81 | |||||||||
22 | Anna E.e. Balle | 2006 | 528 | 35.25 | 1:16.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.60 | |||||||||
23 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 528 | 34.46 | 1:16.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.33 | |||||||||
24 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 526 | 35.75 | 1:16.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.53 | |||||||||
25 | Henriette Roos | 2006 | 520 | 36.38 | 1:17.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
26 | Daniella Li West | 2006 | 514 | 34.97 | 1:17.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.30 | |||||||||
27 | Marie Elster | 2006 | 511 | 36.43 | 1:17.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
28 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 509 | 36.45 | 1:17.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.83 | |||||||||
29 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 506 | 35.81 | 1:17.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.62 | |||||||||
30 | Amalie Lythcke | 2006 | 503 | 35.89 | 1:17.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
31 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 497 | 36.42 | 1:18.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
32 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 497 | 35.70 | 1:18.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.84 | |||||||||
32 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 497 | 36.92 | 1:18.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
34 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 493 | 35.35 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.46 | |||||||||
35 | Andrea Søeborg | 2006 | 489 | 37.16 | 1:18.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
36 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 485 | 37.63 | 1:18.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.08 | |||||||||
37 | Liva Wissing | 2006 | 484 | 36.38 | 1:18.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.35 | |||||||||
38 | Amalie Helfelt | 2006 | 478 | 37.27 | 1:19.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
39 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 475 | 36.51 | 1:19.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
40 | Alma Lind Babin | 2006 | 473 | 35.83 | 1:19.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
41 | Sofija Rønne | 2006 | 467 | 36.11 | 1:19.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.98 | |||||||||
42 | Signe Munk Hvid | 2006 | 465 | 36.12 | 1:20.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
43 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 463 | 36.68 | 1:20.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
44 | Anna Dietrichsen | 2006 | 459 | 36.41 | 1:20.37 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
45 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 456 | 36.96 | 1:20.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
46 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 452 | 37.53 | 1:20.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.74 | |||||||||
47 | Anna Merl Larsen | 2006 | 447 | 37.31 | 1:21.12 | |||||
JGI Svømning | 1:21.54 | |||||||||
48 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 420 | 37.68 | 1:22.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.36 | |||||||||
49 | Frederikke Olsen | 2006 | 420 | 35.81 | 1:22.82 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.28 | |||||||||
50 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 408 | 38.31 | 1:23.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.21 | |||||||||
51 | Cecilie Rud | 2006 | 394 | 38.79 | 1:24.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.76 | |||||||||
52 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 390 | 37.80 | 1:24.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.79 | |||||||||
53 | Merle Asmussen | 2006 | 361 | 41.75 | 1:27.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.42 | |||||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
Løb 123, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 686 | 32.68 | 1:10.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 654 | 32.83 | 1:11.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.94 | |||||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | 633 | 33.31 | 1:12.21 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
4 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 566 | 35.22 | 1:14.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
5 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 556 | 34.38 | 1:15.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.02 | |||||||||
6 | Caroline Haugland | 2007 | 549 | 35.58 | 1:15.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
7 | Astrid Nørgaard | 2007 | 544 | 35.87 | 1:15.98 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
8 | Rebecca Bell | 2007 | 536 | 34.70 | 1:16.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 533 | 36.05 | 1:16.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.37 | |||||||||
10 | Maja Vejborg | 2007 | 533 | 35.73 | 1:16.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.32 | |||||||||
11 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 532 | 34.98 | 1:16.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.22 | |||||||||
12 | Andrea Strandby | 2007 | 517 | 37.07 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.99 | |||||||||
13 | Karen Markussen | 2007 | 503 | 35.82 | 1:17.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.38 | |||||||||
14 | Sophie Flamand | 2007 | 492 | 35.52 | 1:18.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.54 | |||||||||
15 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 483 | 36.67 | 1:19.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.20 | |||||||||
16 | Kristine Dupont | 2007 | 475 | 36.96 | 1:19.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.43 | |||||||||
17 | Molly Borchorst | 2007 | 449 | 37.75 | 1:21.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.26 | |||||||||
18 | Silvia Martinsen | 2007 | 444 | 37.19 | 1:21.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
19 | Nina Griffin | 2007 | 443 | 35.82 | 1:21.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.93 | |||||||||
20 | Lilja Skov | 2007 | 443 | 36.99 | 1:21.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
21 | Mathilde Kristensen | 2007 | 440 | 36.95 | 1:21.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
22 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 428 | 38.52 | 1:22.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.55 | |||||||||
23 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 427 | 36.60 | 1:22.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.70 | |||||||||
24 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 421 | 37.87 | 1:22.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.24 | |||||||||
25 | Laura Kaysfeld | 2007 | 420 | 37.46 | 1:22.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
26 | Mira Capito | 2007 | 410 | 41.10 | 1:23.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
27 | Annabella Nathansen | 2007 | 408 | 38.48 | 1:23.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.31 | |||||||||
28 | Helena Honore | 2007 | 400 | 39.66 | 1:24.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.71 | |||||||||
29 | Helene Heegaard | 2007 | 400 | 40.61 | 1:24.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.82 | |||||||||
30 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 399 | 38.79 | 1:24.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.25 | |||||||||
31 | Natasja Boesgaard | 2007 | 394 | 39.61 | 1:24.59 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
32 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 390 | 38.43 | 1:24.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
33 | Edith Louise Vedel | 2007 | 386 | 39.56 | 1:25.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.30 | |||||||||
34 | Line Appel | 2007 | 375 | 38.81 | 1:25.96 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.47 | |||||||||
35 | Christine Dalsgaard | 2007 | 374 | 39.10 | 1:26.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.04 | |||||||||
36 | Katharina Zobel | 2007 | 363 | 40.43 | 1:26.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.45 | |||||||||
37 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 358 | 40.31 | 1:27.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.98 | |||||||||
38 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 329 | 40.02 | 1:29.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:11 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 698 | 29.18 | 1:02.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.74 | |||||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 668 | 29.86 | 1:02.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.03 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 641 | 29.66 | 1:03.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.60 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 630 | 28.71 | 1:04.16 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.73 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 588 | 29.82 | 1:05.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 580 | 30.26 | 1:05.95 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.54 | |||||||||
7 | Laurits Boserup | 2005 | 577 | 31.40 | 1:06.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 560 | 30.28 | 1:06.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
9 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 554 | 31.87 | 1:06.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
10 | Bertram Olesen | 2005 | 550 | 31.75 | 1:07.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 543 | 31.08 | 1:07.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.76 | |||||||||
12 | Alexander Halken | 2005 | 543 | 32.49 | 1:07.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
13 | Louie Hansen | 2005 | 536 | 30.38 | 1:07.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.15 | |||||||||
14 | Oliver Lassen | 2005 | 523 | 31.73 | 1:08.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.68 | |||||||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 519 | 31.55 | 1:08.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.13 | |||||||||
16 | Anders Junker | 2005 | 510 | 30.92 | 1:08.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
17 | Emil Isaksen | 2005 | 501 | 30.49 | 1:09.25 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.69 | |||||||||
18 | Vincent Matras | 2005 | 499 | 32.43 | 1:09.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
19 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 493 | 31.39 | 1:09.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.21 | |||||||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | 489 | 30.98 | 1:09.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.05 | |||||||||
21 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 486 | 32.93 | 1:09.92 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.73 | |||||||||
22 | Magnus Tullberg | 2005 | 467 | 35.16 | 1:10.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.87 | |||||||||
23 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 447 | 33.84 | 1:11.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.30 | |||||||||
24 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 446 | 34.85 | 1:11.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
25 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 424 | 33.80 | 1:13.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.27 | |||||||||
26 | Magnus Kiemer | 2005 | 423 | 32.77 | 1:13.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
27 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 412 | 34.95 | 1:13.87 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:02.38 | |||||||||
- | Louie Uldall | 2005 | DSQ | sw 6.5 ryg afs maven | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | 564 | 31.63 | 1:06.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.43 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 562 | 30.44 | 1:06.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.08 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 552 | 31.78 | 1:07.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 523 | 32.56 | 1:08.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.60 | |||||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 512 | 31.00 | 1:08.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.36 | |||||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 505 | 31.50 | 1:09.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | 493 | 32.21 | 1:09.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.13 | |||||||||
8 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 464 | 33.35 | 1:11.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.11 | |||||||||
9 | Elias Jensen | 2006 | 464 | 32.78 | 1:11.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | 458 | 32.65 | 1:11.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.51 | |||||||||
11 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 441 | 34.27 | 1:12.26 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
12 | Maximillian Udar | 2006 | 439 | 32.19 | 1:12.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.25 | |||||||||
13 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 436 | 33.89 | 1:12.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
14 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 427 | 33.92 | 1:13.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.57 | |||||||||
15 | Jonathan Kristensen | 2006 | 426 | 34.56 | 1:13.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
16 | Noah Anker-Møller | 2006 | 425 | 33.80 | 1:13.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.48 | |||||||||
17 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 410 | 34.87 | 1:14.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
18 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 404 | 34.39 | 1:14.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
19 | August Taul | 2006 | 401 | 36.98 | 1:14.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.36 | |||||||||
19 | Oswald Lindquist | 2006 | 401 | 34.81 | 1:14.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.01 | |||||||||
21 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 381 | 35.02 | 1:15.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
22 | Johannes Framke | 2006 | 380 | 36.23 | 1:15.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.67 | |||||||||
23 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 379 | 36.70 | 1:15.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.97 | |||||||||
24 | William Brix Søhoel | 2006 | 359 | 35.23 | 1:17.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
25 | Johan Klitten | 2006 | 334 | 36.75 | 1:19.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
26 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 328 | 1:19.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.38 | |||||||||
27 | Noah Lester | 2006 | 325 | 35.74 | 1:19.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
28 | Noah Sanchez | 2006 | 321 | 36.67 | 1:20.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.37 | |||||||||
29 | Christian Nimb | 2006 | 315 | 36.38 | 1:20.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.30 | |||||||||
30 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 312 | 36.25 | 1:21.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
31 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 287 | 38.71 | 1:23.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.24 | |||||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | DSQ | SW 6.5 Ryg afs maven | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
- | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:08 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 772 | 32.56 | 1:06.79 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 751 | 32.57 | 1:07.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.91 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 701 | 33.65 | 1:08.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.88 | |||||||||
4 | Alba Mantoni | 2006 | 668 | 34.12 | 1:10.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 648 | 33.93 | 1:10.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 648 | 34.20 | 1:10.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 644 | 33.48 | 1:10.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.11 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 635 | 34.13 | 1:11.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 609 | 35.49 | 1:12.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.88 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 594 | 35.77 | 1:12.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
11 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 592 | 35.27 | 1:12.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.38 | |||||||||
11 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 592 | 35.51 | 1:12.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
13 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 578 | 35.49 | 1:13.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 575 | 36.71 | 1:13.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.53 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 533 | 36.85 | 1:15.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | |||||||||
16 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 531 | 36.63 | 1:15.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.12 | |||||||||
17 | Anna E.e. Balle | 2006 | 527 | 36.91 | 1:15.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
18 | Anna Dietrichsen | 2006 | 526 | 36.43 | 1:15.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
19 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 520 | 36.79 | 1:16.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.07 | |||||||||
20 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 515 | 36.20 | 1:16.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
21 | Bianca Roos | 2006 | 513 | 37.00 | 1:16.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
22 | Amalie Lythcke | 2006 | 507 | 38.31 | 1:16.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
23 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 501 | 37.50 | 1:17.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.95 | |||||||||
24 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 499 | 37.90 | 1:17.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.40 | |||||||||
25 | Henriette Roos | 2006 | 496 | 37.55 | 1:17.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
26 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 494 | 37.53 | 1:17.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
27 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 489 | 37.46 | 1:17.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
28 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 480 | 38.35 | 1:18.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.71 | |||||||||
29 | Alma Lind Babin | 2006 | 472 | 37.96 | 1:18.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
30 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 471 | 38.65 | 1:18.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.47 | |||||||||
31 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 464 | 38.78 | 1:19.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.13 | |||||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 462 | 38.41 | 1:19.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.19 | |||||||||
33 | Liva Wissing | 2006 | 444 | 39.42 | 1:20.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.64 | |||||||||
34 | Amalie Helfelt | 2006 | 440 | 38.66 | 1:20.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
35 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 437 | 39.06 | 1:20.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.96 | |||||||||
36 | Andrea Søeborg | 2006 | 436 | 39.20 | 1:20.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
37 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 428 | 38.65 | 1:21.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
38 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 427 | 38.43 | 1:21.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
39 | Olga Vejlby | 2006 | 426 | 38.90 | 1:21.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
40 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 421 | 39.77 | 1:21.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
41 | Anna Merl Larsen | 2006 | 416 | 39.62 | 1:22.07 | |||||
JGI Svømning | 1:22.02 | |||||||||
42 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 413 | 39.45 | 1:22.23 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
43 | Marie Elster | 2006 | 409 | 39.94 | 1:22.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
44 | Dina Shapley | 2006 | 394 | 40.44 | 1:23.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
45 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 385 | 40.74 | 1:24.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.90 | |||||||||
46 | Viola Søbye | 2006 | 329 | 42.35 | 1:28.69 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.00 | |||||||||
- | Sofie Anker Nielsen | 2006 | DSQ | SW 6.3 neddyk v mål | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
Løb 129, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 661 | 34.23 | 1:10.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 590 | 35.27 | 1:13.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.96 | |||||||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 561 | 35.33 | 1:14.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
4 | Rebecca Bell | 2007 | 554 | 35.75 | 1:14.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.86 | |||||||||
5 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 549 | 36.12 | 1:14.81 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
6 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 547 | 37.06 | 1:14.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.38 | |||||||||
7 | Naya Høi Greve | 2007 | 537 | 36.26 | 1:15.37 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 535 | 36.71 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.75 | |||||||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 524 | 36.84 | 1:15.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.02 | |||||||||
10 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 512 | 37.01 | 1:16.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.04 | |||||||||
11 | Caroline Haugland | 2007 | 505 | 37.20 | 1:16.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
12 | Karen Markussen | 2007 | 502 | 37.66 | 1:17.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.22 | |||||||||
13 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 497 | 38.06 | 1:17.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.43 | |||||||||
14 | Andrea Strandby | 2007 | 487 | 37.48 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.38 | |||||||||
15 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 486 | 37.79 | 1:17.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
16 | Nina Griffin | 2007 | 481 | 37.43 | 1:18.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | |||||||||
17 | Maja Vejborg | 2007 | 474 | 38.95 | 1:18.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
18 | Astrid Nørgaard | 2007 | 468 | 38.61 | 1:18.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
19 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 463 | 39.04 | 1:19.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
20 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 451 | 39.03 | 1:19.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.17 | |||||||||
21 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 445 | 39.45 | 1:20.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
22 | K-Lee Hansen | 2007 | 442 | 38.86 | 1:20.39 | |||||
JGI Svømning | 1:18.74 | |||||||||
23 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 442 | 38.10 | 1:20.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.09 | |||||||||
24 | Sophie Flamand | 2007 | 434 | 39.74 | 1:20.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.73 | |||||||||
25 | Christine Dalsgaard | 2007 | 423 | 39.55 | 1:21.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.04 | |||||||||
26 | Lilja Skov | 2007 | 410 | 40.06 | 1:22.48 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
27 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 408 | 39.76 | 1:22.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.15 | |||||||||
28 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 404 | 39.78 | 1:22.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.62 | |||||||||
29 | Kristine Dupont | 2007 | 398 | 40.58 | 1:23.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.70 | |||||||||
30 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 398 | 40.85 | 1:23.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.23 | |||||||||
31 | Natasja Boesgaard | 2007 | 376 | 41.13 | 1:24.83 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
32 | Line Appel | 2007 | 376 | 41.42 | 1:24.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.14 | |||||||||
33 | Katharina Zobel | 2007 | 354 | 42.20 | 1:26.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.05 | |||||||||
34 | Silvia Martinsen | 2007 | 347 | 42.53 | 1:27.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.55 | |||||||||
35 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 347 | 41.37 | 1:27.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
36 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 322 | 41.97 | 1:29.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:24.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:08 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:06 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 694 | 29.88 | 1:01.31 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 668 | 29.87 | 1:02.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 623 | 30.88 | 1:03.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.66 | |||||||||
4 | Anders Junker | 2005 | 616 | 31.29 | 1:03.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
5 | Louie Hansen | 2005 | 615 | 31.07 | 1:03.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.26 | |||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 604 | 30.91 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.97 | |||||||||
7 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 575 | 30.67 | 1:05.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.28 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 567 | 31.90 | 1:05.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.12 | |||||||||
9 | Erik Schmidt | 2005 | 553 | 32.45 | 1:06.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.99 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 553 | 32.08 | 1:06.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.65 | |||||||||
11 | Illia Bulba | 2005 | 552 | 31.96 | 1:06.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.84 | |||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 547 | 32.27 | 1:06.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.86 | |||||||||
13 | Emil Isaksen | 2005 | 516 | 32.70 | 1:07.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.39 | |||||||||
14 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 516 | 32.62 | 1:07.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
15 | Oliver Lassen | 2005 | 510 | 32.28 | 1:07.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.65 | |||||||||
16 | Louie Uldall | 2005 | 496 | 33.31 | 1:08.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
17 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 494 | 32.36 | 1:08.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.79 | |||||||||
18 | Magnus Løfquist | 2005 | 482 | 33.54 | 1:09.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.57 | |||||||||
19 | Laurits Boserup | 2005 | 478 | 33.95 | 1:09.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.18 | |||||||||
20 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 475 | 33.82 | 1:09.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 473 | 34.20 | 1:09.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.22 | |||||||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 459 | 34.32 | 1:10.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.94 | |||||||||
23 | Vincent Matras | 2005 | 456 | 34.16 | 1:10.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
24 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 453 | 34.66 | 1:10.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.00 | |||||||||
25 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 443 | 35.21 | 1:11.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.11 | |||||||||
26 | Magnus Kiemer | 2005 | 442 | 35.27 | 1:11.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
27 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 431 | 34.44 | 1:11.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.43 | |||||||||
28 | Bertram Olesen | 2005 | 395 | 35.64 | 1:14.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
29 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 394 | 36.22 | 1:14.05 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
30 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 380 | 36.37 | 1:14.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.29 | |||||||||
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 526 | 32.94 | 1:07.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.38 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 522 | 32.71 | 1:07.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.37 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 504 | 32.88 | 1:08.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.64 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 482 | 33.69 | 1:09.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | 474 | 33.66 | 1:09.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
6 | Frederik Gersby | 2006 | 466 | 33.85 | 1:10.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.67 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 462 | 34.25 | 1:10.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
8 | Hector Kaltoft | 2006 | 459 | 34.53 | 1:10.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.81 | |||||||||
9 | Magnus Jacobsen | 2006 | 418 | 35.78 | 1:12.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.88 | |||||||||
10 | Noah Anker-Møller | 2006 | 403 | 35.82 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.75 | |||||||||
11 | Maximillian Udar | 2006 | 401 | 35.23 | 1:13.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.06 | |||||||||
12 | Christian Moefelt | 2006 | 397 | 35.98 | 1:13.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
13 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 392 | 35.59 | 1:14.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
14 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 372 | 36.99 | 1:15.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.36 | |||||||||
15 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 360 | 36.66 | 1:16.30 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
16 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 334 | 38.15 | 1:18.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
17 | Johannes Framke | 2006 | 327 | 38.94 | 1:18.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.97 | |||||||||
18 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 278 | 39.22 | 1:23.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:06 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:05 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 775 | 28.93 | 59.35 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:01.04 | |||||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 740 | 29.25 | 1:00.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.37 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 698 | 29.81 | 1:01.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.65 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 685 | 29.57 | 1:01.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 668 | 30.13 | 1:02.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.98 | |||||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | 638 | 30.61 | 1:03.33 | |||||
JGI Svømning | 1:02.16 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 596 | 31.62 | 1:04.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.20 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 591 | 31.43 | 1:04.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
9 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 589 | 31.36 | 1:05.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
10 | Kamma Rasmussen | 2006 | 582 | 31.43 | 1:05.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
11 | Astrid Mulipola | 2006 | 567 | 31.27 | 1:05.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.01 | |||||||||
12 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 560 | 32.13 | 1:06.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.89 | |||||||||
13 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 558 | 31.94 | 1:06.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
14 | Luna Larsson | 2006 | 555 | 31.87 | 1:06.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.97 | |||||||||
15 | Liva Wissing | 2006 | 551 | 32.12 | 1:06.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.67 | |||||||||
16 | Fiona Jensen | 2006 | 549 | 31.80 | 1:06.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
17 | Alba Mantoni | 2006 | 547 | 32.06 | 1:06.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.67 | |||||||||
18 | Victoria Wiingaard | 2006 | 545 | 32.33 | 1:06.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
19 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 544 | 32.12 | 1:06.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.33 | |||||||||
20 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 535 | 32.37 | 1:07.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.60 | |||||||||
21 | Bianca Roos | 2006 | 525 | 32.94 | 1:07.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
22 | Amalie Lythcke | 2006 | 524 | 32.93 | 1:07.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
23 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 523 | 32.16 | 1:07.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.75 | |||||||||
24 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 523 | 32.03 | 1:07.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
25 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 521 | 33.54 | 1:07.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
26 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 519 | 32.70 | 1:07.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.90 | |||||||||
27 | Daniella Li West | 2006 | 516 | 32.02 | 1:07.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.01 | |||||||||
28 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 514 | 32.97 | 1:08.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.98 | |||||||||
29 | Anna Dietrichsen | 2006 | 512 | 32.27 | 1:08.12 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
30 | Marie Elster | 2006 | 503 | 32.95 | 1:08.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
31 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 500 | 32.56 | 1:08.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
32 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 499 | 33.08 | 1:08.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
33 | Anna E.e. Balle | 2006 | 493 | 33.49 | 1:09.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.95 | |||||||||
34 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 492 | 33.01 | 1:09.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.74 | |||||||||
35 | Emily Reuter | 2006 | 490 | 33.99 | 1:09.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
36 | Anna Merl Larsen | 2006 | 485 | 33.30 | 1:09.39 | |||||
JGI Svømning | 1:11.01 | |||||||||
37 | Olga Vejlby | 2006 | 478 | 33.33 | 1:09.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
38 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 474 | 33.35 | 1:09.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
39 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 474 | 33.43 | 1:09.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.52 | |||||||||
40 | Henriette Roos | 2006 | 467 | 33.86 | 1:10.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.42 | |||||||||
41 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 464 | 33.64 | 1:10.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
42 | Signe Munk Hvid | 2006 | 464 | 33.76 | 1:10.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
43 | Frederikke Olsen | 2006 | 463 | 33.94 | 1:10.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.84 | |||||||||
44 | Cecilie Rud | 2006 | 462 | 33.64 | 1:10.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.62 | |||||||||
45 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 440 | 34.12 | 1:11.68 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
46 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 436 | 34.11 | 1:11.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
47 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 432 | 34.66 | 1:12.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.02 | |||||||||
48 | Alma Lind Babin | 2006 | 413 | 35.26 | 1:13.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
49 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 362 | 35.59 | 1:16.43 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.64 | |||||||||
- | Dina Shapley | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 620 | 31.17 | 1:03.91 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 617 | 30.61 | 1:04.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 611 | 30.93 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.60 | |||||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | 589 | 31.27 | 1:05.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.52 | |||||||||
5 | Caroline Haugland | 2007 | 557 | 31.64 | 1:06.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
6 | Andrea Strandby | 2007 | 550 | 31.56 | 1:06.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.34 | |||||||||
7 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 545 | 31.69 | 1:06.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
8 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 541 | 31.86 | 1:06.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
9 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 523 | 32.81 | 1:07.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.71 | |||||||||
10 | Maja Vejborg | 2007 | 509 | 32.93 | 1:08.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.08 | |||||||||
11 | Molly Borchorst | 2007 | 505 | 33.26 | 1:08.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 503 | 32.98 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.24 | |||||||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | 496 | 33.69 | 1:08.86 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
14 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 489 | 33.79 | 1:09.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.34 | |||||||||
15 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 487 | 33.14 | 1:09.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
16 | Karen Markussen | 2007 | 484 | 33.52 | 1:09.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.43 | |||||||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | 476 | 32.71 | 1:09.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 462 | 33.45 | 1:10.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.87 | |||||||||
19 | K-Lee Hansen | 2007 | 455 | 34.55 | 1:10.86 | |||||
JGI Svømning | 1:11.51 | |||||||||
20 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 453 | 34.67 | 1:10.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.29 | |||||||||
21 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 452 | 33.81 | 1:11.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
22 | Annabella Nathansen | 2007 | 447 | 33.71 | 1:11.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
23 | Mathilde Kristensen | 2007 | 443 | 34.73 | 1:11.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
24 | Anna Powers | 2007 | 437 | 34.61 | 1:11.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.70 | |||||||||
25 | Ella Kjær | 2007 | 434 | 34.73 | 1:12.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.44 | |||||||||
26 | Sophie Flamand | 2007 | 428 | 35.08 | 1:12.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.21 | |||||||||
27 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 425 | 35.09 | 1:12.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.90 | |||||||||
28 | Emilie Dommer | 2007 | 424 | 34.46 | 1:12.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.70 | |||||||||
29 | Silvia Martinsen | 2007 | 408 | 35.26 | 1:13.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
30 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 407 | 34.73 | 1:13.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.97 | |||||||||
31 | Mira Capito | 2007 | 405 | 35.54 | 1:13.68 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
32 | Helene Heegaard | 2007 | 400 | 36.11 | 1:13.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
33 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 370 | 35.59 | 1:15.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | |||||||||
34 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 370 | 36.73 | 1:15.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.39 | |||||||||
35 | Natasja Boesgaard | 2007 | 362 | 36.69 | 1:16.48 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
36 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 356 | 35.23 | 1:16.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.34 | |||||||||
37 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 293 | 39.42 | 1:22.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
- | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
- | Lilja Skov | 2007 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:05 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:04 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 719 | 25.80 | 53.98 | |||||
Roskilde Svømning | 54.54 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 693 | 26.54 | 54.64 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 56.05 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 671 | 26.35 | 55.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.33 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 604 | 27.17 | 57.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 598 | 27.47 | 57.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.80 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 596 | 27.92 | 57.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.84 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 586 | 27.70 | 57.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 58.39 | |||||||||
8 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 540 | 28.85 | 59.37 | |||||
Roskilde Svømning | 59.20 | |||||||||
9 | Magnus Løfquist | 2005 | 535 | 28.57 | 59.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.56 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 534 | 29.03 | 59.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.40 | |||||||||
11 | Alexander Halken | 2005 | 533 | 28.67 | 59.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 527 | 29.08 | 59.84 | |||||
Herlev Svømning | 59.62 | |||||||||
13 | Vincent Matras | 2005 | 525 | 28.73 | 59.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
14 | Bertram Olesen | 2005 | 518 | 28.97 | 1:00.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.23 | |||||||||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 508 | 29.15 | 1:00.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.04 | |||||||||
16 | William Bogø Andersen | 2005 | 507 | 28.61 | 1:00.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
17 | Oliver Lassen | 2005 | 498 | 29.31 | 1:00.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.75 | |||||||||
18 | Emil Isaksen | 2005 | 494 | 29.30 | 1:01.17 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.92 | |||||||||
19 | Louie Hansen | 2005 | 486 | 29.76 | 1:01.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.53 | |||||||||
20 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 483 | 30.23 | 1:01.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
21 | Anders Junker | 2005 | 471 | 29.76 | 1:02.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.86 | |||||||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 450 | 30.13 | 1:03.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.38 | |||||||||
23 | Philip Rindum | 2005 | 440 | 30.70 | 1:03.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.27 | |||||||||
24 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 439 | 30.29 | 1:03.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.43 | |||||||||
25 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 435 | 30.28 | 1:03.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
26 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 424 | 30.47 | 1:04.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
27 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 418 | 30.57 | 1:04.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.00 | |||||||||
28 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 402 | 31.41 | 1:05.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.29 | |||||||||
- | Emil Kruse Enemærke | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.12 | |||||||||
- | Magnus Tullberg | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.25 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | 547 | 28.31 | 59.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.96 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 539 | 28.84 | 59.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.08 | |||||||||
3 | Linus Heinrichsen | 2006 | 539 | 28.78 | 59.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 535 | 28.57 | 59.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.93 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 496 | 29.42 | 1:01.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.09 | |||||||||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 487 | 29.75 | 1:01.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.32 | |||||||||
7 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 473 | 30.03 | 1:02.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | 464 | 30.09 | 1:02.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.26 | |||||||||
9 | Elias Jensen | 2006 | 457 | 30.10 | 1:02.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
10 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 456 | 30.01 | 1:02.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
11 | Noah Anker-Møller | 2006 | 441 | 30.78 | 1:03.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.37 | |||||||||
12 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 435 | 30.95 | 1:03.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
13 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 434 | 30.63 | 1:03.86 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 429 | 31.04 | 1:04.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.23 | |||||||||
15 | Jonathan Kristensen | 2006 | 419 | 30.85 | 1:04.61 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
16 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 413 | 31.14 | 1:04.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
17 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 409 | 31.44 | 1:05.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.41 | |||||||||
18 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 407 | 31.72 | 1:05.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
19 | Christian Moefelt | 2006 | 396 | 31.31 | 1:05.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
20 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 392 | 32.23 | 1:06.07 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
21 | Oswald Lindquist | 2006 | 372 | 32.37 | 1:07.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.49 | |||||||||
22 | Johannes Framke | 2006 | 372 | 32.60 | 1:07.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.28 | |||||||||
23 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 352 | 32.80 | 1:08.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.96 | |||||||||
24 | Johan Klitten | 2006 | 351 | 33.52 | 1:08.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
25 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 330 | 33.38 | 1:09.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
26 | Noah Sanchez | 2006 | 320 | 33.36 | 1:10.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.70 | |||||||||
27 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 315 | 33.43 | 1:11.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
28 | Christian Nimb | 2006 | 314 | 34.23 | 1:11.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.15 | |||||||||
- | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:04 |