Tulokset Sommardoppet 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.32 | 2:23.10 | 3:37.68 | 4:53.94 | |||
2 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 1:10.87 | 2:30.54 | 3:50.57 | 5:09.76 | |||
3 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.43 | 2:36.25 | 4:03.34 | 5:26.22 | |||
4 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:15.85 | 2:40.51 | 4:05.36 | 5:29.42 | |||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:21.39 | 2:54.05 | 4:27.29 | 5:55.12 | |||
6 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.03 | 2:56.70 | 4:26.88 | 5:55.74 | |||
7 | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | 1:23.42 | 2:57.20 | 4:33.37 | 6:02.64 | |||
8 | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:32.44 | 3:16.68 | 5:04.47 | 6:46.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:07.46 | 2:20.36 | 3:33.99 | 4:45.25 | |||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.36 | 2:22.71 | 3:38.32 | 4:51.16 | |||
3 | Georgi Olentsenko | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.86 | 2:27.07 | 3:46.56 | 5:05.29 | |||
4 | Stefan Behring | 1974 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.46 | 2:30.13 | 3:49.17 | 5:06.56 | |||
5 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.09 | 2:41.65 | 4:07.31 | 5:30.32 | |||
6 | Lukas Engström | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.76 | 2:45.39 | 4:15.28 | 5:41.89 | |||
7 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 1:26.02 | 3:06.19 | 4:44.49 | 6:17.87 | |||
8 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:22.21 | 3:00.11 | 4:41.63 | 6:19.46 | |||
- | Jan Salentin | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.20 | ||||||
2 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.60 | ||||||
3 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.61 | ||||||
4 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.19 | ||||||
5 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.85 | ||||||
6 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.21 | ||||||
7 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:20.76 | ||||||
8 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.89 | ||||||
- | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.16 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.34 | ||||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.31 | ||||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.70 | TLB | |||||
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.71 | TLB | |||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.16 | TLB | |||||
7 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:07.17 | TLB | |||||
8 | Lukas Engström | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.26 | ||||||
9 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:23.54 | ||||||
10 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.52 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.60 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.53 | ||||||
4 | Elvira Lönnberg Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.54 | ||||||
5 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.58 | ||||||
6 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:18.31 | ||||||
7 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.65 | ||||||
8 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:19.17 | ||||||
9 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:19.47 | ||||||
10 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:25.56 | ||||||
11 | Frida Wilmo Johansson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.41 | ||||||
12 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.68 | ||||||
13 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.53 | ||||||
14 | Maja Dunder | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.91 | ||||||
15 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:32.92 | ||||||
16 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.15 | ||||||
17 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.31 | ||||||
18 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.44 | ||||||
19 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.58 | ||||||
20 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:38.96 | ||||||
21 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:39.13 | ||||||
22 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:44.72 | ||||||
23 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:46.85 | ||||||
24 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 1:47.36 | ||||||
25 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 1:47.47 | ||||||
- | Marie-Chantal Ballnus | 2002 | Umeå Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alfdis Areskoug | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viola Blomberg | 2007 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 1:08.69 | ||||||
2 | Georgi Olentsenko | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.18 | ||||||
3 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:23.45 | ||||||
4 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.20 | ||||||
5 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:31.19 | ||||||
6 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:42.54 | ||||||
7 | Oscar Shatkus | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:47.06 | ||||||
- | Anton Heddini | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.05 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.07 | ||||||
3 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:18.48 | ||||||
4 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.98 | ||||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:22.45 | ||||||
6 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.96 | ||||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:24.37 | ||||||
8 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:25.99 | ||||||
9 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.18 | ||||||
10 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:27.20 | ||||||
11 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:27.96 | ||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.49 | ||||||
13 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.80 | ||||||
14 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.93 | ||||||
15 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.06 | ||||||
16 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.79 | ||||||
17 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.72 | ||||||
18 | Emily Yao | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:33.91 | ||||||
19 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.19 | ||||||
20 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.76 | ||||||
21 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.64 | ||||||
22 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.57 | ||||||
23 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.79 | ||||||
24 | Alexandra Sandell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.67 | ||||||
25 | Alexandra Silverryd | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.71 | ||||||
26 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:43.04 | ||||||
27 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.38 | ||||||
28 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.55 | ||||||
29 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:46.94 | ||||||
30 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:47.33 | ||||||
31 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.21 | ||||||
32 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:51.32 | ||||||
33 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.61 | ||||||
34 | Lovisa Gyllbäck | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.86 | ||||||
35 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:53.25 | ||||||
36 | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.57 | ||||||
37 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.94 | ||||||
38 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 1:55.56 | ||||||
39 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 2:04.00 | ||||||
- | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hedda Wallinder-Mähler | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.80 | ||||||
2 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:17.10 | ||||||
3 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.94 | ||||||
4 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:21.85 | ||||||
5 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.43 | ||||||
6 | Artjom Ponomarjov | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.47 | ||||||
7 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.28 | ||||||
8 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.34 | ||||||
9 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.85 | ||||||
10 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.00 | ||||||
11 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.23 | ||||||
12 | Kenan Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:38.65 | ||||||
13 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:41.12 | ||||||
14 | Emil Blomberg | 2008 | Norrtälje Simklubb | 1:41.58 | ||||||
15 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.64 | ||||||
16 | Gabriel Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:42.04 | ||||||
17 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:57.29 | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Olivier Hildebrand | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.03 | ||||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:04.24 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:05.69 | ||||||
4 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:06.10 | ||||||
5 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.51 | ||||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.59 | ||||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:07.50 | ||||||
8 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:07.76 | ||||||
9 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.06 | ||||||
10 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.22 | ||||||
11 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.29 | ||||||
12 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.39 | ||||||
13 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.03 | ||||||
14 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.09 | ||||||
15 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:11.19 | ||||||
16 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:11.74 | ||||||
17 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:11.99 | ||||||
18 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.24 | ||||||
19 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.34 | ||||||
20 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:13.24 | ||||||
21 | Frida Wilmo Johansson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.50 | ||||||
22 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:14.10 | ||||||
23 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.22 | ||||||
24 | Emily Yao | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:15.99 | ||||||
25 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.29 | ||||||
26 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.80 | ||||||
27 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.94 | ||||||
28 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.99 | ||||||
29 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.15 | ||||||
30 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.86 | ||||||
31 | Victoria Elias | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:21.30 | ||||||
32 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.33 | ||||||
33 | Alexandra Sandell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.49 | ||||||
34 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.50 | ||||||
35 | Stella Gammel | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.99 | ||||||
36 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.49 | ||||||
37 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.51 | ||||||
38 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:26.72 | ||||||
39 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.19 | ||||||
40 | Sara Norman Widell | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:27.33 | ||||||
41 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.33 | ||||||
42 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:31.50 | ||||||
43 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.63 | ||||||
44 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:32.94 | ||||||
45 | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | 1:32.96 | ||||||
46 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.89 | ||||||
47 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:36.52 | ||||||
48 | Malin Blomgren | 2008 | Norrtälje Simklubb | 1:37.06 | ||||||
49 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.63 | ||||||
50 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.77 | ||||||
51 | Lovisa Gyllbäck | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:39.34 | ||||||
52 | Edna Obradovac | 2007 | Norrtälje Simklubb | 1:39.44 | ||||||
53 | Hedda Wallinder-Mähler | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 1:43.13 | ||||||
54 | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:44.12 | ||||||
- | Amelie Jäntti | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.41 | TLB | |||||
2 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 56.42 | TLB | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.02 | TLB | |||||
4 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 58.03 | TLB | |||||
5 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.75 | ||||||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.39 | ||||||
7 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.52 | ||||||
8 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:01.18 | ||||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.63 | ||||||
10 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:03.18 | ||||||
11 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
12 | Artjom Ponomarjov | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.11 | ||||||
12 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:06.11 | ||||||
14 | Jesper Sandström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.29 | ||||||
15 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.96 | ||||||
16 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.65 | ||||||
17 | Olivier Hildebrand | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.53 | ||||||
18 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.33 | ||||||
19 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.50 | ||||||
20 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.10 | ||||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.87 | ||||||
22 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.94 | ||||||
23 | Alexander Källström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.12 | ||||||
24 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.60 | ||||||
25 | Gabriel Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.01 | ||||||
26 | Elliot Tolinsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.63 | ||||||
27 | Oscar Shatkus | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.38 | ||||||
28 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.43 | ||||||
29 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.78 | ||||||
30 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.62 | ||||||
31 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.85 | ||||||
32 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:45.50 | ||||||
33 | Anton Heddini | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.63 | 3:02.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.75 | 2:25.57 | |||||
2 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.53 | 2:33.62 | |||||
3 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.48 | 2:43.19 | |||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.26 | 2:47.23 | |||||
5 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.62 | 3:26.58 | |||||
- | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.87 | 2:50.86 | |||||
2 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.91 | 3:02.98 | |||||
3 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:32.49 | 3:06.31 | |||||
4 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.71 | 3:08.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:11.14 | 2:26.77 | |||||
2 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.17 | 2:28.80 | |||||
- | Jan Salentin | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 15, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:25.27 | 2:52.87 | |||||
2 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:27.32 | 2:59.56 | |||||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.84 | 3:00.15 | |||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:27.63 | 3:01.60 | |||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:23.92 | 3:02.47 | |||||
6 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.09 | 3:22.76 | |||||
7 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:50.32 | 3:43.89 | |||||
8 | Lova Hjort | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:46.43 | 3:44.98 | |||||
9 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:54.09 | 3:58.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:20.11 | 2:51.83 | |||||
2 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.46 | 2:59.27 | |||||
3 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.10 | 3:17.06 | |||||
4 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.68 | 3:19.14 | |||||
5 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:43.52 | 3:33.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Lönnberg Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.84 | 2:18.84 | |||||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.91 | 2:19.12 | |||||
3 | Marie-Chantal Ballnus | 2002 | Umeå Simsällskap | 1:08.39 | 2:21.00 | |||||
4 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 1:10.98 | 2:23.67 | |||||
5 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 1:08.94 | 2:23.95 | |||||
6 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:14.21 | 2:30.90 | |||||
7 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.28 | 2:33.57 | |||||
8 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.37 | 2:37.58 | |||||
9 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.98 | 2:38.44 | |||||
10 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.38 | 2:39.54 | |||||
11 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.40 | 2:41.82 | |||||
12 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.17 | 2:51.98 | |||||
13 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.59 | 2:53.97 | |||||
14 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.82 | 2:55.39 | |||||
15 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.37 | 2:55.54 | |||||
16 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.82 | 3:10.40 | |||||
17 | Stella Gammel | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.40 | 3:11.02 | |||||
18 | Lova Hjort | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.62 | 3:19.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.36 | 2:04.61 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:03.82 | 2:08.37 | |||||
3 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.40 | 2:12.45 | |||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:03.33 | 2:12.56 | |||||
5 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.14 | 2:17.62 | |||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:06.72 | 2:17.69 | |||||
7 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.99 | 2:18.62 | |||||
8 | Stefan Behring | 1974 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.44 | 2:24.62 | |||||
9 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.23 | 2:37.36 | |||||
10 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.77 | 2:42.93 | |||||
11 | Jesper Sandström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.95 | 2:49.64 | |||||
12 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.30 | 2:54.69 | |||||
13 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.02 | 3:02.23 | |||||
14 | Alexander Källström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.56 | 3:02.93 | |||||
15 | Melker Larsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.04 | 3:13.87 | |||||
16 | Elliot Tolinsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.67 | 3:19.96 | |||||
- | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:13.52 | 2:34.45 | |||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.71 | 2:38.60 | |||||
3 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.79 | 2:41.74 | |||||
4 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.56 | 2:45.98 | |||||
5 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:21.26 | 2:50.45 | |||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.02 | 2:53.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.81 | 2:25.78 | |||||
2 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.11 | 2:27.16 | |||||
3 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.12 | 2:51.59 | |||||
4 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.22 | 3:02.75 | |||||
5 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:40.42 | 3:38.49 | |||||
6 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:58.64 | 3:59.71 | |||||
- | Melker Larsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 18:40 |