Results for Earth Control Vejle Swim Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 738 | 51.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.36 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 700 | 52.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 685 | 53.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.77 | |||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 683 | 53.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.27 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 664 | 53.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | 624 | 54.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.79 | |||||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 605 | 55.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.83 | |||||||||
8 | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | 596 | 55.72 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 52.27 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 593 | 55.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 55.76 | |||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 591 | 55.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.60 | |||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 588 | 55.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 53.75 | |||||||||
12 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 584 | 56.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.97 | |||||||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | 575 | 56.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
14 | Christian Rasmussen | 1998 | 557 | 56.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.82 | |||||||||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 557 | 57.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.03 | |||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 556 | 57.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 553 | 57.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.44 | |||||||||
18 | Rune Nørgaard | 2000 | 550 | 57.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 56.15 | |||||||||
19 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 534 | 57.79 | ||||||
Kolding SK | 55.49 | |||||||||
20 | André Iversen | 2001 | 520 | 58.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 55.80 | |||||||||
21 | Mads Sørensen | 2001 | 519 | 58.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.03 | |||||||||
22 | David Hjort | 2000 | 509 | 58.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.89 | |||||||||
23 | Ferdinand Wahl | 2000 | 475 | 1:00.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.04 | |||||||||
24 | Casper Krohn | 2001 | 433 | 1:01.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.40 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 644 | 54.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.98 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 639 | 54.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.04 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 637 | 54.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.57 | |||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 606 | 55.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.29 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 597 | 55.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
6 | Tobias Boström | 2002 | 592 | 55.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
7 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 586 | 56.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.61 | |||||||||
8 | Malte Lyck Falk | 2003 | 584 | 56.12 | ||||||
DeltaSwim | 53.76 | |||||||||
9 | Rasmus Warberg | 2004 | 579 | 56.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.81 | |||||||||
10 | Mathias Christensen | 2004 | 574 | 56.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.24 | |||||||||
11 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 565 | 56.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.51 | |||||||||
12 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 544 | 57.44 | ||||||
H2Odense | 55.08 | |||||||||
13 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 535 | 57.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 532 | 57.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.35 | |||||||||
15 | Thor Brunsgaard | 2003 | 530 | 57.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.99 | |||||||||
16 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 530 | 57.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.52 | |||||||||
17 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 519 | 58.35 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 55.30 | |||||||||
18 | Søren Have | 2004 | 519 | 58.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.78 | |||||||||
19 | Malthe Elkjær | 2003 | 518 | 58.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.93 | |||||||||
20 | Ole Hovmand | 2003 | 518 | 58.40 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 54.96 | |||||||||
21 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 496 | 59.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.73 | |||||||||
22 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 494 | 59.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 58.15 | |||||||||
23 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 489 | 59.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.22 | |||||||||
24 | Viggo Prehn | 2004 | 480 | 59.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.62 | |||||||||
25 | Kasper Hansen | 2004 | 474 | 1:00.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
26 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 473 | 1:00.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.03 | |||||||||
27 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 468 | 1:00.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
28 | Piotr Stadnicki | 2004 | 459 | 1:00.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
29 | Vania Danilkin | 2004 | 442 | 1:01.57 | ||||||
Kolding SK | 1:01.11 | |||||||||
30 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 431 | 1:02.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
31 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 427 | 1:02.28 | ||||||
Kolding SK | 58.55 | |||||||||
32 | Markus Jessen | 2003 | 405 | 1:03.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
33 | Oliver Londero | 2004 | 396 | 1:03.85 | ||||||
H2Odense | 1:02.88 | |||||||||
34 | Silas Plaetner | 2003 | 366 | 1:05.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.50 | |||||||||
- | Casper Johannesen | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 56.96 | |||||||||
- | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 1:01.52 | |||||||||
- | Simon Sandal | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.06 | |||||||||
- | Asgar Knakkergaard | 2004 | DSQ | SW4.1 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 57.23 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 530 | 57.94 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 415 | 1:02.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 396 | 1:03.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
4 | Sofus Funder | 2005 | 392 | 1:04.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
5 | Lucas Mogensen | 2005 | 386 | 1:04.38 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:02.56 | |||||||||
6 | Emil Togsverd | 2005 | 382 | 1:04.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 382 | 1:04.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 361 | 1:05.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 356 | 1:06.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
10 | Oskar Mühring | 2006 | 344 | 1:06.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
11 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 330 | 1:07.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
12 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 299 | 1:10.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
13 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 291 | 1:10.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
14 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 266 | 1:12.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
15 | Tobias Hansen | 2005 | 238 | 1:15.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
16 | Sebastian Kingo | 2006 | 227 | 1:16.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.28 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 334 | 1:07.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 288 | 1:10.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
3 | Christian Pedersen | 2007 | 279 | 1:11.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
4 | Magne Andersen | 2007 | 255 | 1:13.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
5 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 248 | 1:14.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
6 | Noah Junior Grene | 2008 | 239 | 1:15.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
7 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 219 | 1:17.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.52 | |||||||||
8 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 211 | 1:18.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.30 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 207 | 1:19.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
10 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 205 | 1:19.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
11 | Hjalte Gregersen | 2008 | 203 | 1:19.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
12 | Adrian Vaarning | 2007 | 187 | 1:21.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
13 | Danilo Vaarning | 2009 | 161 | 1:26.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
14 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 156 | 1:27.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.61 | |||||||||
15 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 135 | 1:31.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.94 | |||||||||
16 | Martin Stokholm | 2007 | 128 | 1:33.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.88 | |||||||||
17 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 119 | 1:35.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.99 | |||||||||
- | Malte Neuber | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 728 | 25.57 | 52.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 49.36 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 709 | 25.70 | 52.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.67 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 689 | 26.00 | 53.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.77 | |||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 682 | 25.97 | 53.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.27 | |||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 659 | 26.25 | 53.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 52.98 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 628 | 26.56 | 54.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.57 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 628 | 26.64 | 54.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 580 | 26.48 | 56.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 53.04 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 503 | 28.53 | 58.98 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 432 | 29.99 | 1:02.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
3 | Emil Togsverd | 2005 | 406 | 29.83 | 1:03.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | 396 | 30.80 | 1:03.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
5 | Lucas Mogensen | 2005 | 390 | 30.29 | 1:04.16 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.56 | |||||||||
6 | Sofus Funder | 2005 | 390 | 30.28 | 1:04.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 383 | 30.49 | 1:04.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 371 | 30.31 | 1:05.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 748 | 56.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 55.55 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 607 | 1:01.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 59.79 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 602 | 1:01.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.98 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 586 | 1:01.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.57 | |||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 582 | 1:01.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
6 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 568 | 1:02.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.47 | |||||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 555 | 1:02.92 | ||||||
H2Odense | 1:02.83 | |||||||||
8 | Thilde Timmermand | 2002 | 526 | 1:04.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 477 | 1:06.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.53 | |||||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 428 | 1:08.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | 426 | 1:08.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
12 | Randi Jørgensen | 2002 | 412 | 1:09.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.23 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 56.66 | |||||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.91 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 666 | 59.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 653 | 59.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.77 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 644 | 59.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.68 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 638 | 1:00.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.06 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 637 | 1:00.07 | ||||||
H2Odense | 57.45 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 631 | 1:00.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.22 | |||||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | 629 | 1:00.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.78 | |||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 620 | 1:00.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.37 | |||||||||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 614 | 1:00.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
10 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 607 | 1:01.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.33 | |||||||||
11 | Erika Kvaal | 2004 | 597 | 1:01.41 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 59.51 | |||||||||
12 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 592 | 1:01.56 | ||||||
Swim Team Neptun | 58.96 | |||||||||
12 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 592 | 1:01.56 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:02.63 | |||||||||
14 | Alma Heyn Stage | 2004 | 585 | 1:01.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.56 | |||||||||
15 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 578 | 1:02.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.08 | |||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 563 | 1:02.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
17 | Emilie Egerup | 2003 | 563 | 1:02.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.30 | |||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 556 | 1:02.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.57 | |||||||||
19 | Mette Holstein | 2005 | 554 | 1:02.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
20 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 553 | 1:02.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
21 | Frida Saks Justesen | 2004 | 550 | 1:03.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.78 | |||||||||
22 | Elma Gabela | 2004 | 547 | 1:03.21 | ||||||
Kolding SK | 1:03.01 | |||||||||
22 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 547 | 1:03.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.97 | |||||||||
24 | Ellen Jensen | 2005 | 546 | 1:03.25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.21 | |||||||||
25 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 545 | 1:03.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.72 | |||||||||
26 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 534 | 1:03.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
27 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 533 | 1:03.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.38 | |||||||||
28 | Anna Toft Petersen | 2004 | 532 | 1:03.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
29 | Aurelia Pedersen | 2004 | 529 | 1:03.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
30 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 522 | 1:04.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.08 | |||||||||
31 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 520 | 1:04.28 | ||||||
Kolding SK | 1:03.77 | |||||||||
32 | Frederikke Falk-List | 2004 | 518 | 1:04.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.32 | |||||||||
33 | Amalie Tolderlund | 2005 | 518 | 1:04.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
34 | Femke Iris Keulen | 2005 | 513 | 1:04.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
35 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 509 | 1:04.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.20 | |||||||||
36 | Mathilde Stilund | 2005 | 504 | 1:04.95 | ||||||
H2Odense | 1:03.14 | |||||||||
37 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 502 | 1:05.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
37 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 502 | 1:05.04 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.13 | |||||||||
39 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 500 | 1:05.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
40 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 489 | 1:05.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.84 | |||||||||
41 | Clara Toft | 2004 | 481 | 1:05.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.14 | |||||||||
42 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 480 | 1:06.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.21 | |||||||||
43 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 480 | 1:06.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
43 | Victoria Underbjerg | 2004 | 480 | 1:06.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
45 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 478 | 1:06.12 | ||||||
DeltaSwim | 1:04.28 | |||||||||
46 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 476 | 1:06.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.78 | |||||||||
47 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 474 | 1:06.28 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:04.11 | |||||||||
48 | Victoria Richards | 2005 | 473 | 1:06.34 | ||||||
DeltaSwim | 1:05.45 | |||||||||
49 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 472 | 1:06.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
50 | Emma Nygaard | 2005 | 469 | 1:06.52 | ||||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
51 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 466 | 1:06.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.97 | |||||||||
52 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 459 | 1:06.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
53 | Emilie Bie Bock | 2005 | 457 | 1:07.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
54 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 453 | 1:07.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.98 | |||||||||
55 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 447 | 1:07.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
56 | Astrid Permin | 2003 | 446 | 1:07.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
57 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 438 | 1:08.08 | ||||||
DeltaSwim | 1:05.39 | |||||||||
58 | Amalie Michelsen | 2003 | 418 | 1:09.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.30 | |||||||||
59 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 417 | 1:09.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
60 | Victoria W. Stahl | 2005 | 412 | 1:09.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.05 | |||||||||
61 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 412 | 1:09.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.28 | |||||||||
62 | Thea Brøndum | 2004 | 410 | 1:09.57 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:07.34 | |||||||||
63 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 399 | 1:10.23 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:10.33 | |||||||||
64 | Maja Friis | 2005 | 397 | 1:10.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
65 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 389 | 1:10.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
66 | Laura Rasmussen | 2005 | 234 | 1:23.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.45 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:04.47 | |||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:03.03 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:06.68 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.25 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 531 | 1:03.83 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:00.24 | |||||||||
2 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 486 | 1:05.73 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:03.42 | |||||||||
3 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 453 | 1:07.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 439 | 1:08.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.53 | |||||||||
5 | Anna Mai Andersen | 2006 | 422 | 1:08.89 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.84 | |||||||||
6 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 389 | 1:10.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
7 | Ane Walmar | 2007 | 383 | 1:11.17 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:11.60 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 333 | 1:14.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
9 | Sarah Laursen | 2007 | 331 | 1:14.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
10 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 331 | 1:14.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
11 | Marie Thorup | 2006 | 327 | 1:14.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
12 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 321 | 1:15.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
13 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 317 | 1:15.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.56 | |||||||||
14 | Kira Wolter | 2007 | 315 | 1:15.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 312 | 1:16.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
16 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 309 | 1:16.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
17 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 295 | 1:17.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
18 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 290 | 1:18.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.70 | |||||||||
19 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 282 | 1:18.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 343 | 1:13.86 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
2 | Oceane Cailho | 2008 | 282 | 1:18.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.40 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 237 | 1:23.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.60 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 218 | 1:25.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.23 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 204 | 1:27.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
6 | Katrine Vølund | 2008 | 164 | 1:34.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 734 | 28.28 | 57.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 55.55 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 669 | 28.74 | 59.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 665 | 28.92 | 59.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.06 | |||||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 654 | 28.93 | 59.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.77 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 647 | 28.76 | 59.78 | |||||
H2Odense | 57.45 | |||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 644 | 28.82 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.68 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 643 | 29.11 | 59.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.22 | |||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 602 | 29.26 | 1:01.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.78 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 561 | 30.25 | 1:02.68 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:00.24 | |||||||||
2 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 511 | 32.07 | 1:04.66 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:03.42 | |||||||||
3 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 458 | 32.16 | 1:07.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 430 | 32.70 | 1:08.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.53 | |||||||||
5 | Anna Mai Andersen | 2006 | 424 | 33.27 | 1:08.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.84 | |||||||||
6 | Ane Walmar | 2007 | 380 | 33.61 | 1:11.39 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.60 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 362 | 33.97 | 1:12.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
8 | Sille Augustesen | 2008 | 347 | 33.91 | 1:13.52 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 642 | 25.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.34 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 621 | 26.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 25.28 | |||||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 606 | 26.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.64 | |||||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | 598 | 26.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.96 | |||||||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 588 | 26.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.32 | |||||||||
6 | Jakob Mose | 2000 | 571 | 26.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.28 | |||||||||
7 | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | 544 | 27.27 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 26.67 | |||||||||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 532 | 27.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.25 | |||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 527 | 27.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
10 | Daniel Jensen | 2001 | 510 | 27.87 | ||||||
DeltaSwim | 26.60 | |||||||||
11 | Rune Nørgaard | 2000 | 497 | 28.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.32 | |||||||||
12 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 492 | 28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.07 | |||||||||
13 | Christopher Kristiansen | 2000 | 475 | 28.54 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 27.49 | |||||||||
14 | André Iversen | 2001 | 470 | 28.63 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 27.22 | |||||||||
15 | Kasper Laursen | 1998 | 375 | 30.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.10 | |||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 629 | 25.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.26 | |||||||||
2 | Andreas Kronborg | 2002 | 624 | 26.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
3 | Thor Brunsgaard | 2003 | 622 | 26.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.90 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 598 | 26.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.82 | |||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 591 | 26.53 | ||||||
H2Odense | 25.88 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 565 | 26.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
7 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 563 | 26.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 560 | 27.01 | ||||||
H2Odense | 26.59 | |||||||||
9 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 548 | 27.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.24 | |||||||||
10 | Christopher G. Trandum | 2003 | 544 | 27.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.28 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 539 | 27.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.56 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 528 | 27.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
13 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 528 | 27.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.61 | |||||||||
14 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 524 | 27.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.16 | |||||||||
15 | Julius Henriksen | 2002 | 522 | 27.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.42 | |||||||||
16 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 513 | 27.81 | ||||||
H2Odense | 27.09 | |||||||||
17 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 500 | 28.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.99 | |||||||||
18 | Frederik Venø Elling | 2003 | 499 | 28.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
19 | Axel Hvam | 2003 | 487 | 28.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.85 | |||||||||
20 | Simon Sandal | 2003 | 463 | 28.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
21 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 460 | 28.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
22 | Emil Lykke Grann | 2003 | 450 | 29.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
23 | Anders Mose | 2004 | 433 | 29.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
24 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 432 | 29.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.31 | |||||||||
25 | Tobias Svenningsen | 2003 | 425 | 29.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
26 | Vania Danilkin | 2004 | 407 | 30.04 | ||||||
Kolding SK | 29.53 | |||||||||
27 | Emil Neumann | 2004 | 388 | 30.53 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.87 | |||||||||
28 | Oliver Christensen | 2003 | 382 | 30.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
29 | Markus Jessen | 2003 | 315 | 32.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
30 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 303 | 33.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
31 | Silas Plaetner | 2003 | 288 | 33.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.52 | |||||||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.97 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 468 | 28.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
2 | Anders Bank Hansen | 2006 | 345 | 31.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
3 | Lucas Mogensen | 2005 | 333 | 32.10 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.64 | |||||||||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | 305 | 33.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
5 | Mads Rager Larsen | 2005 | 296 | 33.39 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.36 | |||||||||
6 | Andreas Laursen | 2006 | 291 | 33.58 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.39 | |||||||||
7 | Jacob Timmermand | 2006 | 270 | 34.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 236 | 35.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 410 | 29.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
2 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 318 | 32.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 318 | 32.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 273 | 34.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | 252 | 35.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | 211 | 37.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
7 | Noah Junior Grene | 2008 | 210 | 37.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 204 | 37.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
9 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 203 | 37.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.31 | |||||||||
10 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 141 | 42.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
11 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 115 | 45.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
12 | Martin Stokholm | 2007 | 77 | 52.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.62 | |||||||||
13 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 59 | 56.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 25.29 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.77 | ||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 25.98 | ||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 26.11 | ||||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.18 | ||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.22 | ||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 26.28 | ||||||
8 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 26.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 627 | 28.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.00 | |||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 614 | 28.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.66 | |||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 600 | 28.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | |||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 560 | 29.63 | ||||||
H2Odense | 28.92 | |||||||||
5 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 552 | 29.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.19 | |||||||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | 536 | 30.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
7 | Astrid Nielsen | 2002 | 536 | 30.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 532 | 30.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
9 | Signe Villumsen | 2001 | 529 | 30.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.94 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 517 | 30.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.82 | |||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 497 | 30.83 | ||||||
H2Odense | 30.29 | |||||||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 465 | 31.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
13 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 460 | 31.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | 456 | 31.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
15 | Sofia Ingeberg | 2002 | 440 | 32.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | |||||||||
16 | Emma Jørgensen | 2001 | 396 | 33.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
17 | Julie Fink | 2001 | 330 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.88 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 32.58 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 598 | 28.99 | ||||||
H2Odense | 28.10 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 570 | 29.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.38 | |||||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 559 | 29.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.94 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 558 | 29.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
5 | Frida Saks Justesen | 2004 | 557 | 29.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | |||||||||
5 | Louise Lie Thisted | 2005 | 557 | 29.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 548 | 29.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.19 | |||||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | 545 | 29.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.78 | |||||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | 522 | 30.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.06 | |||||||||
10 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 500 | 30.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
11 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 499 | 30.79 | ||||||
H2Odense | 30.39 | |||||||||
12 | Kathrine Weide | 2004 | 495 | 30.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 491 | 30.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
14 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 472 | 31.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 470 | 31.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
16 | Erika Kvaal | 2004 | 447 | 31.93 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.93 | |||||||||
17 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 444 | 32.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
18 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 444 | 32.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
19 | Anne Sofie Evald | 2004 | 440 | 32.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.68 | |||||||||
20 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 439 | 32.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
21 | Marie Zou Jensen | 2005 | 432 | 32.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
22 | Aurelia Pedersen | 2004 | 428 | 32.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
23 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 422 | 32.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
24 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 420 | 32.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
25 | Sophie Kronborg | 2005 | 415 | 32.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
26 | Nicoline Dyrman | 2004 | 413 | 32.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
27 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 396 | 33.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
28 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 395 | 33.28 | ||||||
Kolding SK | 34.91 | |||||||||
29 | Amalie Michelsen | 2003 | 389 | 33.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | |||||||||
30 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 382 | 33.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
31 | Karla Kristensen | 2005 | 379 | 33.75 | ||||||
Kolding SK | 32.16 | |||||||||
32 | Victoria Richards | 2005 | 378 | 33.78 | ||||||
DeltaSwim | 32.94 | |||||||||
33 | Nina Seirup | 2005 | 375 | 33.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
34 | Amalie Schou | 2003 | 369 | 34.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.24 | |||||||||
35 | Freya Mikkelsen | 2005 | 312 | 36.00 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.82 | |||||||||
36 | Astrid Gregersen | 2005 | 295 | 36.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
37 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 288 | 36.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
38 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 282 | 37.23 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.25 | |||||||||
39 | Maja Friis | 2005 | 271 | 37.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
40 | Cathrine Høst | 2004 | 269 | 37.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.81 | |||||||||
41 | Mathilde Møller | 2004 | 257 | 38.41 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.15 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 30.51 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 35.98 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 497 | 30.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 427 | 32.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
3 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 307 | 36.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.59 | |||||||||
4 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 293 | 36.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | 244 | 39.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
6 | Eszter Vad | 2007 | 227 | 40.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.22 | |||||||||
7 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 214 | 40.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.62 | |||||||||
- | Linnea Solsvik | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vestkantsvømmerne | 31.14 | |||||||||
- | Stella Harpøth | 2006 | DSQ | Async ben v35m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Lea Timmermand | 2008 | DSQ | Async ben v35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 8 | 631 | 28.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.00 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 7 | 615 | 28.72 | |||||
H2Odense | 28.10 | |||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 6 | 613 | 28.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 5 | 602 | 28.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.66 | |||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 4 | 589 | 29.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
6 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 3 | 562 | 29.60 | |||||
H2Odense | 28.92 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 2 | 557 | 29.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 30.38 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 1 | 547 | 29.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 624 | 1:06.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.93 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 577 | 1:08.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.28 | |||||||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 555 | 1:09.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 477 | 1:13.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.72 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 467 | 1:13.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.27 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 463 | 1:13.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.73 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 595 | 1:07.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 593 | 1:07.95 | ||||||
H2Odense | 1:03.41 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 568 | 1:08.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.26 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 564 | 1:09.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.77 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 552 | 1:09.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
6 | Jacob Christensen | 2002 | 544 | 1:09.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2003 | 526 | 1:10.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 509 | 1:11.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
9 | Oscar Kroos | 2004 | 504 | 1:11.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.06 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 487 | 1:12.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.31 | |||||||||
11 | Joost Rijkhoff | 2004 | 419 | 1:16.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
12 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 416 | 1:16.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
13 | Lasse Thulstrup | 2004 | 400 | 1:17.48 | ||||||
Kolding SK | 1:12.49 | |||||||||
14 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 392 | 1:17.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.24 | |||||||||
15 | Anders Mose | 2004 | 389 | 1:18.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
16 | Asger Als Olsen | 2004 | 379 | 1:18.85 | ||||||
Kolding SK | 1:15.46 | |||||||||
17 | Malte Lyck Falk | 2003 | 375 | 1:19.18 | ||||||
DeltaSwim | 1:20.70 | |||||||||
18 | Oliver Londero | 2004 | 342 | 1:21.62 | ||||||
H2Odense | 1:24.33 | |||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.43 | |||||||||
- | Oliver Fenger | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Marschall | 2005 | 285 | 1:26.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 256 | 1:29.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 229 | 1:33.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.04 | |||||||||
4 | Tobias Hansen | 2005 | 198 | 1:37.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
5 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 182 | 1:40.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.19 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 301 | 1:25.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.27 | |||||||||
2 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 197 | 1:38.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.15 | |||||||||
3 | Oscar Hågensen | 2008 | 135 | 1:51.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 667 | 31.31 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.93 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 637 | 31.82 | 1:06.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 597 | 31.46 | 1:07.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.28 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 546 | 31.61 | 1:09.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.77 | |||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 546 | 33.21 | 1:09.86 | |||||
H2Odense | 1:03.41 | |||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 545 | 33.38 | 1:09.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | 536 | 33.52 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.26 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 524 | 32.48 | 1:10.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Marschall | 2005 | 307 | 40.78 | 1:24.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 287 | 42.10 | 1:26.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 239 | 41.90 | 1:31.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.04 | |||||||||
4 | Tobias Hansen | 2005 | 212 | 45.61 | 1:35.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
5 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 195 | 45.67 | 1:38.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.19 | |||||||||
6 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 194 | 45.34 | 1:38.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.15 | |||||||||
7 | Oscar Hågensen | 2008 | 137 | 50.78 | 1:50.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.05 | |||||||||
- | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 694 | 1:12.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 621 | 1:15.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.40 | |||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 593 | 1:16.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.84 | |||||||||
4 | Kristine Hülsen | 2002 | 473 | 1:22.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 462 | 1:22.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.14 | |||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 451 | 1:23.60 | ||||||
Kolding SK | 1:21.75 | |||||||||
7 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 441 | 1:24.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.11 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 624 | 1:15.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 617 | 1:15.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 580 | 1:16.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | 578 | 1:16.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 530 | 1:19.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.85 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 521 | 1:19.67 | ||||||
DeltaSwim | 1:15.80 | |||||||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 513 | 1:20.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 478 | 1:21.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
9 | Marie Zou Jensen | 2005 | 477 | 1:22.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 476 | 1:22.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.52 | |||||||||
11 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 473 | 1:22.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.43 | |||||||||
12 | Stine Mejdahl | 2005 | 470 | 1:22.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.26 | |||||||||
13 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 459 | 1:23.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
14 | Jazmin Jensen | 2005 | 454 | 1:23.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
15 | Emma Nygaard | 2005 | 448 | 1:23.76 | ||||||
H2Odense | 1:19.54 | |||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 439 | 1:24.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
16 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 439 | 1:24.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.69 | |||||||||
18 | Clara Carlquist | 2003 | 433 | 1:24.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.62 | |||||||||
19 | Barbara Ammentorp | 2003 | 431 | 1:24.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 414 | 1:25.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.67 | |||||||||
21 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 413 | 1:26.10 | ||||||
H2Odense | 1:21.82 | |||||||||
22 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 408 | 1:26.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
23 | Line Knudsen | 2005 | 382 | 1:28.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
24 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 360 | 1:30.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.38 | |||||||||
25 | Amalie Tolderlund | 2005 | 346 | 1:31.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
26 | Astrid Gregersen | 2005 | 337 | 1:32.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.61 | |||||||||
27 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 326 | 1:33.09 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:28.75 | |||||||||
28 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 307 | 1:35.00 | ||||||
DeltaSwim | 1:34.14 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 452 | 1:23.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 391 | 1:27.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 367 | 1:29.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
4 | Alista Maslobojeva | 2007 | 329 | 1:32.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 315 | 1:34.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.63 | |||||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 314 | 1:34.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 297 | 1:36.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.96 | |||||||||
8 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 274 | 1:38.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
9 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 222 | 1:45.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.25 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 298 | 1:35.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.49 | |||||||||
2 | Olivia Macartney | 2008 | 240 | 1:43.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.86 | |||||||||
3 | Sofie Barack Søe | 2008 | 166 | 1:56.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 683 | 34.34 | 1:12.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 634 | 35.65 | 1:14.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 632 | 35.52 | 1:14.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 603 | 36.04 | 1:15.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.40 | |||||||||
5 | Maiken Hougaard | 2002 | 595 | 36.43 | 1:16.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.84 | |||||||||
6 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 591 | 35.53 | 1:16.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 581 | 35.69 | 1:16.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 536 | 36.47 | 1:18.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.85 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 476 | 38.30 | 1:22.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 395 | 41.73 | 1:27.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 379 | 42.83 | 1:28.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
4 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 342 | 43.13 | 1:31.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
5 | Alista Maslobojeva | 2007 | 341 | 43.23 | 1:31.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | 340 | 42.96 | 1:31.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.63 | |||||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 317 | 43.84 | 1:34.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.96 | |||||||||
8 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 297 | 45.11 | 1:36.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 633 | 27.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.46 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 623 | 28.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.89 | |||||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 599 | 28.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.30 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 569 | 28.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.59 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 529 | 29.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 508 | 30.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 472 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.87 | |||||||||
8 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 459 | 31.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | 433 | 31.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
10 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 411 | 32.27 | ||||||
Kolding SK | 30.25 | |||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 612 | 28.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.71 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 594 | 28.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.93 | |||||||||
3 | Thor Brunsgaard | 2003 | 584 | 28.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.66 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 554 | 29.21 | ||||||
H2Odense | 28.28 | |||||||||
5 | Jonas Kjær | 2003 | 534 | 29.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
6 | Carl Heyn Stage | 2003 | 525 | 29.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.75 | |||||||||
7 | Viggo Prehn | 2004 | 509 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.42 | |||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 492 | 30.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
9 | Gustav Stahl | 2002 | 491 | 30.41 | ||||||
H2Odense | 28.94 | |||||||||
10 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 480 | 30.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.32 | |||||||||
11 | Andreas Kronborg | 2002 | 471 | 30.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
12 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 450 | 31.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
13 | Julius Henriksen | 2002 | 447 | 31.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.22 | |||||||||
14 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 440 | 31.55 | ||||||
H2Odense | 30.48 | |||||||||
15 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 438 | 31.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
16 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 419 | 32.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
17 | Emil Lykke Grann | 2003 | 418 | 32.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
18 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 351 | 34.01 | ||||||
Kolding SK | 31.54 | |||||||||
19 | Piotr Stadnicki | 2004 | 325 | 34.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
20 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 324 | 34.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
21 | Axel Hvam | 2003 | 313 | 35.33 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.22 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 370 | 33.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 311 | 35.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
3 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 210 | 40.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 303 | 35.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
2 | Tristan Bjerre | 2007 | 200 | 40.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.15 | |||||||||
3 | Hjalte Gregersen | 2008 | 199 | 41.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.99 | ||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.07 | ||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.11 | ||||||
5 | Thor Brunsgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.25 | ||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | H2Odense | 28.76 | ||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.17 | ||||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Neddyk over 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 688 | 30.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 664 | 30.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 657 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.36 | |||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 595 | 32.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.35 | |||||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 587 | 32.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 537 | 33.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
7 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 524 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.67 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 458 | 35.00 | ||||||
H2Odense | 33.36 | |||||||||
9 | Julie Fink | 2001 | 360 | 37.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.58 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
- | Sofia Ingeberg | 2002 | DSQ | Neddyk v15 SW6.3 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.87 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 661 | 30.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.42 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 641 | 31.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.54 | |||||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | 639 | 31.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.81 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 619 | 31.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
5 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 599 | 31.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 589 | 32.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 579 | 32.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.82 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 545 | 33.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | 539 | 33.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.04 | |||||||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 533 | 33.26 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.02 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 526 | 33.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.50 | |||||||||
12 | Femke Iris Keulen | 2005 | 507 | 33.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
13 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 504 | 33.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 502 | 33.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.56 | |||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 498 | 34.02 | ||||||
H2Odense | 31.49 | |||||||||
16 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 495 | 34.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
17 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 495 | 34.10 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.66 | |||||||||
18 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 492 | 34.16 | ||||||
H2Odense | 30.71 | |||||||||
19 | Kathrine Weide | 2004 | 479 | 34.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
20 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 476 | 34.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
21 | Emilie Moberg | 2005 | 474 | 34.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
22 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 455 | 35.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
23 | Johanne Heilmann | 2005 | 454 | 35.09 | ||||||
Kolding SK | 33.41 | |||||||||
24 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 454 | 35.10 | ||||||
DeltaSwim | 33.08 | |||||||||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 451 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.22 | |||||||||
26 | Stine Mejdahl | 2005 | 448 | 35.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
27 | Sophie Kronborg | 2005 | 436 | 35.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
28 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 429 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
29 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 425 | 35.88 | ||||||
Kolding SK | 34.09 | |||||||||
30 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 424 | 35.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
31 | Sarah Hansen | 2005 | 423 | 35.92 | ||||||
Kolding SK | 34.73 | |||||||||
32 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 421 | 35.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
33 | Mathilde Stilund | 2005 | 406 | 36.43 | ||||||
H2Odense | 38.19 | |||||||||
34 | Victoria W. Stahl | 2005 | 395 | 36.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.47 | |||||||||
35 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 363 | 37.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
36 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 361 | 37.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.32 | |||||||||
37 | Amalie Schou | 2003 | 359 | 37.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
38 | Cathrine Høst | 2004 | 358 | 37.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
39 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 353 | 38.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
40 | Thea Brøndum | 2004 | 349 | 38.32 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.26 | |||||||||
41 | Mathilde Møller | 2004 | 331 | 38.97 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.80 | |||||||||
42 | Nina Seirup | 2005 | 325 | 39.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
43 | Freya Mikkelsen | 2005 | 295 | 40.50 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.60 | |||||||||
44 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 268 | 41.84 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.43 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 33.38 | |||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 32.63 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 37.12 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 496 | 34.08 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.36 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 444 | 35.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
3 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 347 | 38.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
4 | Stella Harpøth | 2006 | 324 | 39.28 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
5 | Sarah Qvist | 2007 | 280 | 41.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.87 | |||||||||
6 | Alista Maslobojeva | 2007 | 272 | 41.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
7 | Marie Thorup | 2006 | 246 | 43.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oceane Cailho | 2008 | 282 | 41.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | 265 | 41.97 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | 226 | 44.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.62 | |||||||||
4 | Sofie Barack Søe | 2008 | 215 | 45.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.11 | |||||||||
5 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 198 | 46.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Klubmodul.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.99 | ||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.63 | ||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.89 | ||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.05 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | ||||||
7 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.42 | ||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 709 | 26.63 | 1:00.67 | 1:38.31 | 2:07.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:01.85 | |||||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 703 | 28.15 | 1:02.69 | 1:39.26 | 2:08.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.85 | |||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 688 | 27.49 | 1:03.78 | 1:39.86 | 2:09.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.90 | |||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 674 | 27.66 | 1:02.09 | 1:40.19 | 2:10.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.93 | |||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 553 | 27.68 | 1:07.87 | 1:48.59 | 2:18.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.79 | |||||||||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 546 | 27.70 | 1:04.26 | 1:46.98 | 2:19.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.88 | |||||||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 538 | 28.47 | 1:06.15 | 1:50.65 | 2:20.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.86 | |||||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | 538 | 28.95 | 1:05.55 | 1:48.17 | 2:20.14 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:12.02 | |||||||||
9 | Mads Holm | 1998 | 519 | 28.24 | 1:05.49 | 1:50.56 | 2:21.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.27 | |||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 518 | 28.29 | 1:06.86 | 1:49.85 | 2:21.91 | |||
H2Odense | 2:26.63 | |||||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | 506 | 30.49 | 1:08.63 | 1:50.88 | 2:22.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
12 | Daniel Jensen | 2001 | 485 | 28.68 | 1:06.61 | 1:50.60 | 2:25.00 | |||
DeltaSwim | 2:17.88 | |||||||||
13 | Kasper Laursen | 1998 | 340 | 35.17 | 1:17.33 | 2:04.34 | 2:43.18 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.47 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 636 | 27.69 | 1:03.63 | 1:40.99 | 2:12.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.37 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 593 | 28.13 | 1:04.82 | 1:44.58 | 2:15.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:06.98 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 587 | 28.06 | 1:05.44 | 1:45.71 | 2:16.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.80 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 580 | 29.62 | 1:04.14 | 1:44.99 | 2:16.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 567 | 28.36 | 1:06.21 | 1:45.88 | 2:17.68 | |||
H2Odense | 2:12.58 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 558 | 28.62 | 1:03.93 | 1:48.49 | 2:18.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.11 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 552 | 28.41 | 1:03.52 | 1:46.96 | 2:18.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.59 | |||||||||
8 | Tobias Boström | 2002 | 533 | 28.60 | 1:06.42 | 1:48.84 | 2:20.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.97 | |||||||||
9 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 523 | 29.67 | 1:05.97 | 1:49.20 | 2:21.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.94 | |||||||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | 505 | 29.21 | 1:04.77 | 1:48.18 | 2:23.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.27 | |||||||||
11 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 491 | 30.02 | 1:08.31 | 1:50.01 | 2:24.47 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:13.27 | |||||||||
12 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 489 | 30.44 | 1:09.17 | 1:51.02 | 2:24.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.48 | |||||||||
13 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 488 | 30.63 | 1:10.28 | 1:50.83 | 2:24.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.96 | |||||||||
14 | Jacob Christensen | 2002 | 483 | 30.09 | 1:11.59 | 1:51.60 | 2:25.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.45 | |||||||||
15 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 483 | 29.91 | 1:09.27 | 1:53.94 | 2:25.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.64 | |||||||||
16 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 482 | 31.66 | 1:09.37 | 1:51.91 | 2:25.35 | |||
H2Odense | 2:18.23 | |||||||||
17 | Ole Hovmand | 2003 | 475 | 29.56 | 1:08.52 | 1:52.92 | 2:26.10 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:18.97 | |||||||||
18 | Oliver Hallenborg | 2002 | 468 | 30.89 | 1:11.92 | 1:50.24 | 2:26.81 | |||
H2Odense | 2:15.37 | |||||||||
19 | Tobias Svenningsen | 2003 | 466 | 31.41 | 1:12.79 | 1:52.66 | 2:26.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.01 | |||||||||
20 | Christopher G. Trandum | 2003 | 463 | 29.63 | 1:08.09 | 1:55.47 | 2:27.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.70 | |||||||||
21 | Anders Mose | 2004 | 452 | 30.56 | 1:11.28 | 1:53.14 | 2:28.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.62 | |||||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | 434 | 31.88 | 1:11.75 | 1:57.32 | 2:30.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.01 | |||||||||
23 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 8 | 427 | 31.08 | 1:11.81 | 1:57.23 | 2:31.33 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.60 | |||||||||
24 | Søren Have | 2004 | 7 | 424 | 32.07 | 1:12.38 | 1:57.85 | 2:31.71 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.51 | |||||||||
25 | Joost Rijkhoff | 2004 | 422 | 31.39 | 1:14.01 | 1:56.74 | 2:31.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.63 | |||||||||
26 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 6 | 402 | 31.34 | 1:13.55 | 1:59.86 | 2:34.41 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.00 | |||||||||
27 | Asger Als Olsen | 2004 | 379 | 33.39 | 1:16.39 | 2:00.39 | 2:37.39 | |||
Kolding SK | 2:29.93 | |||||||||
- | Alexander Griffin | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.94 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.25 | |||||||||
- | Oliver Fenger | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:10.46 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:21.84 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 451 | 31.03 | 1:11.19 | 1:53.23 | 2:28.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.29 | |||||||||
2 | Anders Bank Hansen | 2006 | 363 | 32.94 | 1:15.46 | 2:03.37 | 2:39.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.38 | |||||||||
3 | Alexander Drachmann | 2005 | 357 | 33.72 | 1:16.12 | 2:04.31 | 2:40.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.21 | |||||||||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | 348 | 34.11 | 1:15.13 | 2:04.98 | 2:42.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.59 | |||||||||
5 | Magnus Marschall | 2005 | 332 | 35.07 | 1:19.10 | 2:08.44 | 2:44.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.74 | |||||||||
6 | Jonas Mathiasen | 2006 | 310 | 34.70 | 1:20.23 | 2:13.39 | 2:48.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.58 | |||||||||
7 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 306 | 33.81 | 1:20.81 | 2:07.74 | 2:49.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.20 | |||||||||
8 | Mads Rager Larsen | 2005 | 7 | 291 | 34.73 | 1:21.79 | 2:14.11 | 2:51.85 | ||
Swim Team Neptun | 2:49.36 | |||||||||
9 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 290 | 36.94 | 1:23.39 | 2:14.27 | 2:52.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.80 | |||||||||
10 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 6 | 287 | 37.26 | 1:24.02 | 2:14.21 | 2:52.81 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.12 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 4 | 276 | 35.40 | 1:24.63 | 2:16.25 | 2:55.06 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
12 | Andreas Laursen | 2006 | 3 | 271 | 37.44 | 1:24.08 | 2:18.01 | 2:56.03 | ||
Swim Team Neptun | 2:55.84 | |||||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 2 | 237 | 39.08 | 1:26.62 | 2:23.92 | 3:04.01 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
14 | Sebastian Kingo | 2006 | 1 | 201 | 40.89 | 1:31.04 | 2:29.57 | 3:14.43 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:23.53 | |||||||||
- | Oskar Mühring | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
- | Sofus Funder | 2005 | DSQ | Ind.vnd fødder v100 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:59.60 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 348 | 33.70 | 1:12.56 | 2:02.76 | 2:41.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 313 | 33.63 | 1:18.26 | 2:08.88 | 2:47.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.43 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 305 | 34.64 | 1:20.49 | 2:10.26 | 2:49.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.82 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 276 | 34.07 | 1:19.19 | 2:12.50 | 2:55.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.84 | |||||||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 272 | 35.57 | 1:22.50 | 2:15.68 | 2:55.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.69 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 8 | 228 | 41.05 | 1:29.86 | 2:23.30 | 3:06.58 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:12.60 | |||||||||
7 | Magne Andersen | 2007 | 223 | 39.57 | 1:26.75 | 2:24.83 | 3:07.84 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:03.67 | |||||||||
8 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 7 | 207 | 46.21 | 1:35.95 | 2:29.95 | 3:12.66 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:26.86 | |||||||||
9 | Malthe Le Fevre | 2008 | 205 | 39.50 | 1:27.06 | 2:29.70 | 3:13.09 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:05.32 | |||||||||
10 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 6 | 201 | 46.27 | 1:35.33 | 2:30.66 | 3:14.31 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:11.76 | |||||||||
11 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 5 | 198 | 45.74 | 1:36.96 | 2:33.08 | 3:15.27 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:18.65 | |||||||||
12 | Adrian Vaarning | 2007 | 4 | 183 | 46.55 | 1:36.07 | 2:38.81 | 3:20.51 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:29.99 | |||||||||
13 | Oscar Hågensen | 2008 | 3 | 174 | 46.71 | 1:41.39 | 2:40.59 | 3:23.82 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:26.12 | |||||||||
14 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 2 | 158 | 50.19 | 1:45.44 | 2:43.34 | 3:30.74 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:40.71 | |||||||||
15 | Danilo Vaarning | 2009 | 1 | 151 | 50.34 | 1:44.45 | 2:48.50 | 3:33.82 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:44.10 | |||||||||
16 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 151 | 49.40 | 1:45.42 | 2:46.80 | 3:34.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:50.18 | |||||||||
17 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 113 | 56.80 | 1:57.24 | 3:05.68 | 3:55.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:29.36 | |||||||||
- | Malte Neuber | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 768 | 29.03 | 1:04.24 | 1:45.97 | 2:17.69 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.51 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 675 | 29.84 | 1:09.01 | 1:49.92 | 2:23.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.49 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 639 | 31.53 | 1:08.36 | 1:52.08 | 2:26.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.95 | |||||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | 608 | 30.24 | 1:10.07 | 1:54.34 | 2:28.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.64 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 581 | 29.31 | 1:07.50 | 1:54.68 | 2:31.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.02 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 554 | 31.82 | 1:16.14 | 1:56.63 | 2:33.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.29 | |||||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 550 | 31.97 | 1:12.12 | 1:58.09 | 2:33.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.91 | |||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 528 | 33.25 | 1:16.64 | 2:00.71 | 2:35.98 | |||
H2Odense | 2:30.27 | |||||||||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | 506 | 34.61 | 1:21.30 | 2:02.45 | 2:38.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.02 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 500 | 33.60 | 1:15.32 | 2:03.08 | 2:38.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.72 | |||||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 469 | 33.35 | 1:18.06 | 2:03.91 | 2:42.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.02 | |||||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | 458 | 33.72 | 1:16.90 | 2:05.91 | 2:43.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.18 | |||||||||
13 | Randi Jørgensen | 2002 | 413 | 34.80 | 1:17.38 | 2:10.98 | 2:49.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.19 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:31.92 | |||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DSQ | Afsl ryg på mav v100 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 668 | 32.43 | 1:09.79 | 1:52.66 | 2:24.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.38 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 668 | 31.03 | 1:08.55 | 1:51.29 | 2:24.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.14 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 617 | 31.58 | 1:09.78 | 1:53.00 | 2:28.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.86 | |||||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 615 | 31.96 | 1:10.64 | 1:55.59 | 2:28.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.76 | |||||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | 603 | 32.92 | 1:11.40 | 1:55.89 | 2:29.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.83 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 600 | 32.04 | 1:10.69 | 1:54.60 | 2:29.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.78 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 597 | 31.25 | 1:09.79 | 1:55.04 | 2:29.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.47 | |||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 597 | 31.76 | 1:12.12 | 1:54.38 | 2:29.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.13 | |||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 587 | 31.70 | 1:11.24 | 1:55.82 | 2:30.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.98 | |||||||||
10 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 573 | 32.87 | 1:13.80 | 1:58.17 | 2:31.77 | |||
H2Odense | 2:23.48 | |||||||||
11 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 551 | 32.17 | 1:12.85 | 1:58.78 | 2:33.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.35 | |||||||||
12 | Nikoline Andersen | 2003 | 546 | 32.37 | 1:14.08 | 1:59.90 | 2:34.27 | |||
H2Odense | 2:29.22 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 543 | 32.32 | 1:12.58 | 1:59.22 | 2:34.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.47 | |||||||||
14 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 533 | 33.72 | 1:15.33 | 1:58.76 | 2:35.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.81 | |||||||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 513 | 35.14 | 1:17.96 | 2:01.14 | 2:37.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.21 | |||||||||
16 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 508 | 33.97 | 1:16.37 | 2:01.74 | 2:37.98 | |||
H2Odense | 2:32.72 | |||||||||
17 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 508 | 35.36 | 1:19.75 | 2:02.52 | 2:38.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:30.54 | |||||||||
18 | Emilie Egerup | 2003 | 507 | 32.92 | 1:18.65 | 2:00.65 | 2:38.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.25 | |||||||||
19 | Elma Gabela | 2004 | 492 | 33.46 | 1:16.83 | 2:04.35 | 2:39.65 | |||
Kolding SK | 2:30.40 | |||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 491 | 34.62 | 1:17.36 | 2:03.81 | 2:39.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.89 | |||||||||
21 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 487 | 35.27 | 1:17.56 | 2:06.52 | 2:40.29 | |||
Kolding SK | 2:34.14 | |||||||||
22 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 483 | 34.71 | 1:16.92 | 2:04.38 | 2:40.65 | |||
Swim Team Neptun | 2:33.63 | |||||||||
23 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 471 | 34.24 | 1:17.22 | 2:04.83 | 2:42.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.73 | |||||||||
24 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 469 | 36.53 | 1:20.46 | 2:04.42 | 2:42.32 | |||
DeltaSwim | 2:37.25 | |||||||||
25 | Victoria Underbjerg | 2004 | 467 | 33.01 | 1:15.15 | 2:04.90 | 2:42.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.76 | |||||||||
26 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 456 | 32.10 | 1:15.74 | 2:04.88 | 2:43.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.59 | |||||||||
27 | Johanne Heilmann | 2005 | 451 | 35.84 | 1:17.40 | 2:06.35 | 2:44.34 | |||
Kolding SK | 2:36.90 | |||||||||
28 | Clara Carlquist | 2003 | 450 | 34.40 | 1:17.98 | 2:06.66 | 2:44.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.19 | |||||||||
29 | Marie Zou Jensen | 2005 | 448 | 34.36 | 1:20.14 | 2:04.70 | 2:44.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.41 | |||||||||
30 | Emilie Bie Bock | 2005 | 447 | 32.48 | 1:17.92 | 2:05.36 | 2:44.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.48 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 438 | 35.84 | 1:22.24 | 2:07.45 | 2:45.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.33 | |||||||||
32 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 427 | 34.67 | 1:18.55 | 2:08.25 | 2:47.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.05 | |||||||||
33 | Jazmin Jensen | 2005 | 425 | 36.75 | 1:21.49 | 2:07.41 | 2:47.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.10 | |||||||||
34 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 412 | 35.58 | 1:20.44 | 2:13.39 | 2:49.41 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:43.58 | |||||||||
35 | Line Knudsen | 2005 | 403 | 37.44 | 1:24.70 | 2:12.84 | 2:50.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:46.44 | |||||||||
36 | Karla Kristensen | 2005 | 393 | 35.28 | 1:19.85 | 2:11.14 | 2:52.09 | |||
Kolding SK | 2:41.45 | |||||||||
37 | Nicoline Dyrman | 2004 | 381 | 34.27 | 1:19.04 | 2:07.66 | 2:53.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.15 | |||||||||
38 | Sarah Hansen | 2005 | 335 | 37.99 | 1:23.61 | 2:20.39 | 3:01.55 | |||
Kolding SK | 2:58.60 | |||||||||
39 | Laura Rasmussen | 2005 | 220 | 49.42 | 1:42.85 | 2:38.16 | 3:28.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:16.97 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.01 | |||||||||
- | Ellen Jensen | 2005 | DSQ | Afsl.ryg på mav v100 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.98 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 535 | 33.84 | 1:13.52 | 2:00.73 | 2:35.27 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:30.79 | |||||||||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | 383 | 35.01 | 1:20.03 | 2:13.73 | 2:53.65 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:48.73 | |||||||||
3 | Anna Mai Andersen | 2006 | 375 | 37.86 | 1:24.70 | 2:17.14 | 2:54.89 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:54.23 | |||||||||
4 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 368 | 40.09 | 1:25.69 | 2:18.80 | 2:55.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.68 | |||||||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | 363 | 42.13 | 1:28.64 | 2:17.50 | 2:56.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.63 | |||||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | 342 | 37.54 | 1:22.59 | 2:16.93 | 3:00.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.81 | |||||||||
7 | Ane Walmar | 2007 | 328 | 37.71 | 1:27.69 | 2:20.39 | 3:02.71 | |||
Swim Team Neptun | 2:56.09 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 310 | 40.14 | 1:28.47 | 2:22.82 | 3:06.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
9 | Kira Wolter | 2007 | 293 | 43.22 | 1:37.01 | 2:27.40 | 3:09.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 273 | 49.29 | 1:37.66 | 2:33.02 | 3:14.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.29 | |||||||||
11 | Sarah Qvist | 2007 | 270 | 47.95 | 1:40.13 | 2:31.64 | 3:14.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:28.99 | |||||||||
12 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 266 | 47.36 | 1:36.62 | 2:34.65 | 3:16.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.21 | |||||||||
13 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 261 | 46.61 | 1:37.39 | 2:37.89 | 3:17.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:14.63 | |||||||||
14 | Eszter Vad | 2007 | 255 | 43.37 | 1:32.48 | 2:34.05 | 3:18.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:29.24 | |||||||||
15 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 242 | 46.87 | 1:37.14 | 2:35.34 | 3:22.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.02 | |||||||||
16 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 241 | 47.36 | 1:42.83 | 2:40.02 | 3:22.64 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:57.64 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:03.40 | |||||||||
- | Sophia Jochumsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:46.31 | |||||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | DSQ | Afsl.ryg på mav v100 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:11.42 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 288 | 43.89 | 1:35.67 | 2:28.45 | 3:10.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.19 | |||||||||
2 | Frida Steen Mühring | 2009 | 213 | 44.19 | 1:36.79 | 2:43.01 | 3:30.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:47.47 | |||||||||
3 | Lea Timmermand | 2008 | 202 | 47.04 | 1:43.33 | 2:51.94 | 3:34.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:47.49 | |||||||||
- | Katrine Vølund | 2008 | DSQ | Brystben v25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Steen Mühring | 2009 | DSQ | Ej udadv fødder i br | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:43 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Enoch Show Production |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 633 | 1:01.73 | 2:08.19 | 3:15.28 | 4:23.01 | 16:54.23 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 15:54.05 | 5:30.90 | 6:39.22 | 7:47.25 | 8:55.69 | |||||
10:04.31 | 11:12.90 | 12:21.39 | 13:30.06 | |||||||
14:38.84 | 15:47.11 | |||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | 606 | 1:03.05 | 2:09.78 | 3:18.69 | 4:27.91 | 17:08.90 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 15:31.50 | 5:36.71 | 6:45.27 | 7:53.82 | 9:02.83 | |||||
10:12.27 | 11:21.79 | 12:31.64 | 13:41.41 | |||||||
14:50.82 | 15:59.96 | |||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | 538 | 1:02.54 | 2:12.10 | 3:23.13 | 4:32.59 | 17:50.45 | ||
Gentofte Svømme Klub | 16:52.37 | 5:43.76 | 6:56.76 | 8:10.16 | 9:24.10 | |||||
10:37.68 | 11:50.87 | 13:04.18 | 14:17.37 | |||||||
15:30.18 | 16:41.36 | |||||||||
- | Jakob Mose | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 15:56.62 | |||||||||
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Enoch Show Production |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tobias Moen Olsen | 2002 | 737 | 1:02.13 | 2:06.31 | 3:10.50 | 4:15.05 | 16:04.09 | ||
Vestkantsvømmerne | 15:26.09 | 5:19.29 | 6:23.26 | 7:27.44 | 8:32.05 | |||||
9:36.32 | 10:41.34 | 11:46.60 | 12:51.21 | |||||||
13:55.96 | 15:00.98 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 658 | 1:02.01 | 2:07.56 | 3:13.32 | 4:19.71 | 16:41.24 | ||
Gentofte Svømme Klub | 15:29.86 | 5:26.47 | 6:33.44 | 7:40.87 | 8:48.41 | |||||
9:55.81 | 11:02.93 | 12:10.84 | 13:18.10 | |||||||
14:25.62 | 15:34.26 | |||||||||
3 | Andreas Ramsvik | 2003 | 583 | 1:04.94 | 2:13.82 | 3:23.41 | 4:31.94 | 17:22.38 | ||
Vestkantsvømmerne | 16:03.48 | 5:40.93 | 6:49.94 | 8:00.01 | 9:09.86 | |||||
10:20.44 | 11:30.18 | 12:40.73 | 13:51.44 | |||||||
15:02.12 | 16:13.20 | |||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 547 | 1:06.95 | 2:19.54 | 3:31.50 | 4:42.77 | 17:44.67 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:44.61 | 5:54.37 | 7:06.57 | 8:18.01 | 9:30.16 | |||||
10:41.93 | 11:54.30 | 13:06.02 | 14:18.01 | |||||||
15:29.48 | 16:39.95 | |||||||||
5 | Casper Johannesen | 2004 | 523 | 1:07.58 | 2:20.05 | 3:32.94 | 4:46.10 | 18:00.52 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:58.90 | 7:11.30 | 8:24.72 | 9:36.12 | ||||||
10:48.34 | 12:00.49 | 13:12.68 | 14:25.31 | |||||||
15:37.80 | 16:49.61 | |||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 514 | 1:08.01 | 2:20.46 | 3:33.29 | 4:46.43 | 18:07.10 | ||
Gentofte Svømme Klub | 17:09.90 | 6:00.03 | 7:12.97 | 8:26.64 | 9:40.65 | |||||
10:54.46 | 12:08.05 | 13:20.79 | 14:33.98 | |||||||
15:46.80 | 16:59.28 | |||||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | 495 | 1:08.65 | 2:21.21 | 3:35.19 | 4:49.96 | 18:21.06 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 18:04.25 | 6:04.54 | 8:33.00 | 9:46.64 | ||||||
11:00.53 | 12:13.29 | 13:26.59 | 14:41.18 | |||||||
15:56.10 | 17:09.77 | |||||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 491 | 1:08.87 | 2:23.29 | 3:37.88 | 4:52.50 | 18:23.64 | ||
Kolding SK | 17:57.19 | 6:07.22 | 8:36.48 | 9:50.50 | ||||||
11:04.91 | 12:19.11 | 13:32.85 | 14:46.88 | |||||||
16:00.69 | 17:14.47 | |||||||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 488 | 1:07.71 | 2:20.19 | 3:33.25 | 4:47.37 | 18:26.18 | ||
H2Odense | 19:08.19 | 6:01.31 | 7:16.05 | 8:29.72 | 9:44.36 | |||||
10:58.68 | 12:13.18 | 13:27.36 | 14:42.49 | |||||||
15:57.82 | 17:12.51 | |||||||||
- | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 18:51.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:43 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Enoch Show Production |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | 553 | 1:10.28 | 2:24.09 | 3:38.30 | 4:52.86 | 18:41.12 | ||
H2Odense | 17:50.15 | 6:07.92 | 7:22.55 | 8:37.58 | 9:52.77 | |||||
11:08.29 | 12:24.23 | 13:39.55 | 14:55.44 | |||||||
16:11.29 | 17:27.22 | |||||||||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 513 | 1:10.27 | 2:25.98 | 3:42.26 | 4:58.24 | 19:09.73 | ||
Kolding SK | 18:08.41 | 6:15.80 | 7:33.09 | 8:50.49 | 10:08.16 | |||||
11:24.97 | 12:42.70 | 14:00.07 | 15:17.82 | |||||||
16:35.23 | 17:52.89 | |||||||||
3 | Kristine Hülsen | 2002 | 493 | 1:11.31 | 2:27.03 | 3:43.73 | 4:59.85 | 19:24.57 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:33.57 | 6:16.31 | 7:33.64 | 8:51.85 | 10:09.67 | |||||
11:28.76 | 12:48.26 | 14:08.28 | 15:26.95 | |||||||
16:46.48 | 18:06.60 | |||||||||
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Enoch Show Production |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 600 | 1:10.02 | 2:23.63 | 3:37.05 | 4:50.40 | 18:10.93 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.71 | 7:17.08 | 8:29.78 | 9:42.33 | ||||||
10:55.03 | 12:07.66 | 13:20.80 | 14:34.51 | |||||||
15:47.14 | 17:00.14 | |||||||||
2 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 549 | 1:09.39 | 2:23.64 | 3:37.89 | 4:52.69 | 18:43.91 | ||
Vestkantsvømmerne | 18:44.26 | 6:08.37 | 7:24.13 | 8:40.25 | 9:56.33 | |||||
11:12.28 | 12:28.03 | 13:44.00 | 14:59.22 | |||||||
16:15.11 | 17:30.66 | |||||||||
3 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 516 | 1:11.59 | 2:27.15 | 3:42.95 | 4:59.64 | 19:07.37 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 20:17.02 | 6:16.18 | 7:32.83 | 8:50.15 | 10:07.85 | |||||
11:25.24 | 12:42.83 | 14:00.57 | 15:17.90 | |||||||
16:35.45 | 17:52.16 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 499 | 1:13.10 | 2:30.35 | 3:47.01 | 5:04.26 | 19:20.24 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 18:48.32 | 6:21.62 | 7:39.84 | 8:57.95 | 10:16.15 | |||||
11:34.86 | 12:54.12 | 14:12.37 | 15:30.33 | |||||||
16:46.40 | 18:03.23 | |||||||||
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Enoch Show Production |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 568 | 1:11.88 | 2:27.56 | 3:43.28 | 4:58.75 | 18:31.31 | ||
Vestkantsvømmerne | 18:47.08 | 6:13.28 | 7:27.50 | 8:41.90 | 9:55.36 | |||||
11:09.13 | 12:22.88 | 13:37.04 | 14:51.35 | |||||||
16:05.25 | 17:19.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 13, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 1993 | 702 | 3:53.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.59 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.10 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 30.23 | 1:04.55 | 2:04.15 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 26.50 | 56.63 | 3:00.78 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 25.02 | 52.37 | 3:53.15 | ||||||
2 | Esbjerg Svømmklub 1 | 1993 | 649 | 3:59.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:57.00 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 30.95 | 1:04.04 | 1:04.04 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.66 | 1:05.80 | 2:09.84 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.97 | 57.66 | 3:07.50 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.80 | 51.79 | 3:59.29 | ||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1993 | 631 | 4:01.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:59.50 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 29.46 | 1:00.51 | 1:00.51 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.01 | 1:09.10 | 2:09.61 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.88 | 58.12 | 3:07.73 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.76 | 53.90 | 4:01.63 | ||||||
4 | H2Odense 1 | 1993 | 598 | 4:05.92 | ||||||
H2Odense | 4:09.89 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.43 | 1:03.26 | 1:03.26 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.04 | 1:08.60 | 2:11.86 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 27.99 | 59.90 | 3:11.76 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.77 | 54.16 | 4:05.92 | ||||||
5 | Esv 2 | 1993 | 570 | 4:09.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:13.00 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 31.09 | 1:02.53 | 1:02.53 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 32.06 | 1:09.34 | 2:11.87 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.88 | 1:02.06 | 3:13.93 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 26.86 | 56.01 | 4:09.94 | ||||||
6 | K-Sølv 1 | 1993 | 558 | 4:11.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:02.09 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 31.14 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.66 | 1:06.10 | 2:09.86 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 29.02 | 1:04.57 | 3:14.43 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.61 | 57.24 | 4:11.67 | ||||||
7 | Ssk 1 | 1993 | 548 | 4:13.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:11.00 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 30.33 | 1:02.50 | 1:02.50 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.52 | 1:09.79 | 2:12.29 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.10 | 1:05.41 | 3:17.70 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 26.60 | 55.55 | 4:13.25 | ||||||
8 | Aalborg 1 | 1993 | 533 | 4:15.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:18.22 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.35 | 1:04.08 | 1:04.08 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 35.36 | 1:16.47 | 2:20.55 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.52 | 58.47 | 3:19.02 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 26.87 | 56.60 | 4:15.62 | ||||||
9 | Agf Herrer 2 | 1993 | 501 | 4:20.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:15.50 | |||||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 31.65 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 34.40 | 1:14.53 | 2:18.69 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.56 | 1:04.24 | 3:22.93 | ||||||
Søren Have | 2004 | 27.66 | 57.94 | 4:20.87 | ||||||
10 | Gentofte Herrer 1 | 1993 | 486 | 4:23.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.00 | |||||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 32.61 | 1:05.64 | 1:05.64 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 34.23 | 1:16.54 | 2:22.18 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.70 | 1:00.26 | 3:22.44 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 28.63 | 1:01.18 | 4:23.62 | ||||||
11 | H2Odense 2 | 1993 | 452 | 4:30.03 | ||||||
H2Odense | 4:36.48 | |||||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 34.90 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Oliver Londero | 2004 | 37.68 | 1:21.15 | 2:32.19 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 27.55 | 1:01.22 | 3:33.41 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 27.27 | 56.62 | 4:30.03 | ||||||
12 | K-Sølv 2 | 1993 | 445 | 4:31.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:12.99 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.88 | 1:09.51 | 1:09.51 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 34.82 | 1:14.30 | 2:23.81 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 30.06 | 1:05.18 | 3:28.99 | ||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 29.72 | 1:02.35 | 4:31.34 | ||||||
13 | Esv Årgang Drenge 1 | 2005 | 310 | 5:05.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:10.00 | |||||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 35.79 | 1:14.19 | 1:14.19 | ||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 41.92 | 1:31.54 | 2:45.73 | ||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 33.51 | 1:14.32 | 4:00.05 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 30.18 | 1:05.93 | 5:05.98 | ||||||
14 | Esv Årgang Drenge 2 | 1993 | 223 | 5:41.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:30.00 | |||||||||
Sofus Funder | 2005 | 37.79 | 1:18.26 | 1:18.26 | ||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 47.67 | 1:39.59 | 2:57.85 | ||||||
Tristan Bjerre | 2007 | 43.80 | 1:37.69 | 4:35.54 | ||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 30.78 | 1:05.97 | 5:41.51 | ||||||
- | Esv 1 | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.30 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 29.36 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
- | Kolding Drenge 1 | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | 4:36.02 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 35.31 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
- | Kvik 2 | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.46 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 31.35 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 32.06 | 1:08.59 | 2:13.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 14, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 1996 | 667 | 4:24.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.91 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 33.26 | 1:07.57 | 1:07.57 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.04 | 1:17.46 | 2:25.03 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.97 | 1:01.53 | 3:26.56 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.29 | 58.41 | 4:24.97 | ||||||
2 | Esbjerg Svømmklub 1 | 1993 | 652 | 4:26.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:23.00 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 32.05 | 1:05.99 | 1:05.99 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 33.80 | 1:12.89 | 2:18.88 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 30.67 | 1:07.41 | 3:26.29 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.51 | 1:00.69 | 4:26.98 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 1996 | 629 | 4:30.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:32.20 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.44 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 35.35 | 1:16.28 | 2:25.09 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.29 | 1:05.78 | 3:30.87 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.52 | 59.33 | 4:30.20 | ||||||
4 | Esv 1 | 1993 | 601 | 4:34.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:27.50 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 34.74 | 1:11.44 | 1:11.44 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.82 | 1:14.86 | 2:26.30 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.03 | 1:07.92 | 3:34.22 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.90 | 1:00.03 | 4:34.25 | ||||||
5 | K-Sølv 1 | 1993 | 599 | 4:34.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:32.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 32.85 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 34.99 | 1:16.56 | 2:26.20 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 29.99 | 1:05.92 | 3:32.12 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 29.18 | 1:02.51 | 4:34.63 | ||||||
6 | Aalborg 1 | 1996 | 584 | 4:36.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:31.22 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 32.92 | 1:07.45 | 1:07.45 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 37.23 | 1:19.61 | 2:27.06 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 31.12 | 1:07.70 | 3:34.76 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.20 | 1:02.17 | 4:36.93 | ||||||
7 | Kvik 2 | 1996 | 578 | 4:37.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.69 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.12 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 36.95 | 1:19.60 | 2:26.35 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 32.66 | 1:10.82 | 3:37.17 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.09 | 1:00.70 | 4:37.87 | ||||||
8 | H2Odense 1 | 1996 | 570 | 4:39.12 | ||||||
H2Odense | 4:34.09 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 36.66 | 1:15.59 | 1:15.59 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 38.94 | 1:20.77 | 2:36.36 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.98 | 1:03.90 | 3:40.26 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.28 | 58.86 | 4:39.12 | ||||||
9 | Ssk 1 | 1996 | 570 | 4:39.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:33.00 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 33.94 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 34.59 | 1:14.16 | 2:23.91 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 31.88 | 1:10.24 | 3:34.15 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 30.88 | 1:04.99 | 4:39.14 | ||||||
10 | Agf Damer 2 | 1996 | 533 | 4:45.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:44.20 | |||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 34.97 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 38.43 | 1:54.26 | 3:04.55 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 36.53 | 1:07.43 | 4:11.98 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 33.60 | 33.60 | 4:45.58 | ||||||
11 | Gentofte Damer 1 | 1996 | 530 | 4:46.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:29.00 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 33.31 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 37.46 | 1:22.23 | 2:32.96 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 30.47 | 1:08.94 | 3:41.90 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 30.47 | 1:04.16 | 4:46.06 | ||||||
12 | Aalborg 2 | 1996 | 529 | 4:46.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:41.22 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 34.50 | 1:12.47 | 1:12.47 | ||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 37.77 | 1:21.45 | 2:33.92 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 31.01 | 1:08.76 | 3:42.68 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.39 | 1:03.61 | 4:46.29 | ||||||
13 | H2Odense 2 | 1996 | 528 | 4:46.43 | ||||||
H2Odense | 4:55.96 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.87 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 39.72 | 1:21.85 | 2:34.15 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.27 | 1:08.39 | 3:42.54 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.74 | 1:03.89 | 4:46.43 | ||||||
14 | Esv 2 | 1993 | 523 | 4:47.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:41.50 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 35.88 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 37.70 | 1:19.52 | 2:32.15 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.81 | 1:10.95 | 3:43.10 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.51 | 1:04.25 | 4:47.35 | ||||||
15 | K-Sølv 2 | 1993 | 495 | 4:52.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:38.00 | |||||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 35.49 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Marie Zou Jensen | 2005 | 38.08 | 1:21.38 | 2:32.83 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 33.23 | 1:14.56 | 3:47.39 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 30.94 | 1:05.30 | 4:52.69 | ||||||
16 | Kolding Piger 1 | 2004 | 484 | 4:54.82 | ||||||
Kolding SK | 4:45.93 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 36.49 | 1:14.70 | 1:14.70 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 40.19 | 1:26.63 | 2:41.33 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.71 | 1:08.18 | 3:49.51 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 31.68 | 1:05.31 | 4:54.82 | ||||||
17 | Delta Devils | 1996 | 459 | 5:00.01 | ||||||
DeltaSwim | 4:47.53 | |||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 36.46 | 1:16.61 | 1:16.61 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 35.94 | 1:19.99 | 2:36.60 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 33.98 | 1:15.80 | 3:52.40 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 31.08 | 1:07.61 | 5:00.01 | ||||||
18 | Ssk 2 | 1996 | 450 | 5:02.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:57.00 | |||||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 36.36 | 1:13.38 | 1:13.38 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 40.43 | 1:27.20 | 2:40.58 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.63 | 1:12.68 | 3:53.26 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 32.86 | 1:08.74 | 5:02.00 | ||||||
19 | Esv 3 | 1993 | 450 | 5:02.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:59.99 | |||||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 36.56 | 1:16.19 | 1:16.19 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 39.17 | 1:22.34 | 2:38.53 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 35.48 | 1:20.06 | 3:58.59 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 30.46 | 1:03.56 | 5:02.15 | ||||||
20 | Kolding Piger 2 | 2004 | 444 | 5:03.48 | ||||||
Kolding SK | 5:01.58 | |||||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 36.99 | 1:18.00 | 1:18.00 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 38.56 | 1:24.94 | 2:42.94 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 34.79 | 1:46.92 | 4:29.86 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 33.62 | 33.62 | 5:03.48 | ||||||
21 | Esv Årgang 1 | 2007 | 285 | 5:51.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:56.91 | |||||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 40.70 | 1:22.29 | 1:22.29 | ||||||
Kira Wolter | 2007 | 46.14 | 1:37.88 | 3:00.17 | ||||||
Augusta Dalsgaard | 2007 | 45.50 | 1:38.19 | 4:38.36 | ||||||
Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 33.47 | 1:13.22 | 5:51.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 631 | 30.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 587 | 30.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.58 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 583 | 31.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
4 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 523 | 32.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | 513 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | |||||||||
6 | Alexander Fenger | 1999 | 495 | 32.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
7 | Casper Krohn | 2001 | 476 | 33.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.55 | |||||||||
8 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 459 | 33.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 406 | 35.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.46 | |||||||||
10 | Kasper Laursen | 1998 | 394 | 35.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.22 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 618 | 30.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 570 | 31.28 | ||||||
H2Odense | 29.08 | |||||||||
3 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 570 | 31.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.79 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2003 | 567 | 31.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
5 | Jacob Christensen | 2002 | 564 | 31.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 563 | 31.42 | ||||||
H2Odense | 31.61 | |||||||||
7 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 528 | 32.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 528 | 32.10 | ||||||
H2Odense | 29.46 | |||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 520 | 32.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 480 | 33.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
11 | Andreas Kronborg | 2002 | 466 | 33.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
11 | Gustav Stahl | 2002 | 466 | 33.46 | ||||||
H2Odense | 32.97 | |||||||||
13 | Malthe Elkjær | 2003 | 441 | 34.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
14 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 438 | 34.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | |||||||||
15 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 432 | 34.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tobias Svenningsen | 2003 | 425 | 34.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
17 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 415 | 34.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
18 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 413 | 34.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
19 | Lasse Thulstrup | 2004 | 407 | 35.00 | ||||||
Kolding SK | 33.05 | |||||||||
20 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 404 | 35.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
21 | Anders Mose | 2004 | 389 | 35.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
22 | Joost Rijkhoff | 2004 | 386 | 35.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
23 | Emil Lykke Grann | 2003 | 372 | 36.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
24 | Malte Lyck Falk | 2003 | 370 | 36.14 | ||||||
DeltaSwim | 34.42 | |||||||||
25 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 362 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
26 | Søren Have | 2004 | 355 | 36.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.99 | |||||||||
27 | Oliver Londero | 2004 | 355 | 36.64 | ||||||
H2Odense | 36.62 | |||||||||
28 | Vania Danilkin | 2004 | 352 | 36.75 | ||||||
Kolding SK | 35.79 | |||||||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 345 | 36.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.91 | |||||||||
30 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 337 | 37.28 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.91 | |||||||||
31 | Asger Als Olsen | 2004 | 324 | 37.77 | ||||||
Kolding SK | 34.77 | |||||||||
32 | Piotr Stadnicki | 2004 | 315 | 38.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
33 | Axel Hvam | 2003 | 314 | 38.15 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.99 | |||||||||
34 | Markus Jessen | 2003 | 307 | 38.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
- | Alexander Griffin | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.92 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | |||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.21 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.87 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Christensen | 2006 | 308 | 38.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
2 | Magnus Marschall | 2005 | 288 | 39.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
3 | Emil Togsverd | 2005 | 281 | 39.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.71 | |||||||||
4 | Jonas Mathiasen | 2006 | 276 | 39.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
5 | Sofus Funder | 2005 | 204 | 44.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 189 | 45.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
7 | Tobias Hansen | 2005 | 182 | 45.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
8 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 154 | 48.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
9 | Sebastian Kingo | 2006 | 154 | 48.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.75 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 412 | 34.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 224 | 42.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
3 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 221 | 42.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
4 | Noah Junior Grene | 2008 | 177 | 46.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
5 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 167 | 47.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.43 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 155 | 48.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.80 | |||||||||
7 | Malthe Le Fevre | 2008 | 142 | 49.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.01 | |||||||||
8 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 138 | 50.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.65 | |||||||||
9 | Oscar Hågensen | 2008 | 122 | 52.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.94 | |||||||||
10 | Martin Stokholm | 2007 | 96 | 56.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
11 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 49 | 1:10.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.65 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 30.42 | ||||||
3 | Carl Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.51 | ||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.74 | ||||||
5 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 30.87 | ||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.94 | ||||||
7 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 31.33 | ||||||
8 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 677 | 33.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
2 | Maiken Hougaard | 2002 | 592 | 35.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.05 | |||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 579 | 35.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | |||||||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 528 | 36.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.79 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 521 | 36.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 517 | 36.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | 502 | 36.98 | ||||||
H2Odense | 35.82 | |||||||||
8 | Kristine Hülsen | 2002 | 436 | 38.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
9 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 423 | 39.15 | ||||||
H2Odense | 39.60 | |||||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 419 | 39.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Julie Fink | 2001 | 346 | 41.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.29 | |||||||||
- | Liva Schmid | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 636 | 34.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 608 | 34.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 598 | 34.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 566 | 35.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 562 | 35.61 | ||||||
DeltaSwim | 34.53 | |||||||||
6 | Freja Romanski | 2003 | 548 | 35.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | 533 | 36.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.66 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 521 | 36.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.02 | |||||||||
9 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 517 | 36.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 517 | 36.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
11 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 505 | 36.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 504 | 36.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
13 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 498 | 37.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | 490 | 37.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.72 | |||||||||
15 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 483 | 37.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.44 | |||||||||
16 | Marie Zou Jensen | 2005 | 479 | 37.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
17 | Barbara Ammentorp | 2003 | 479 | 37.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
18 | Clara Carlquist | 2003 | 475 | 37.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.96 | |||||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | 475 | 37.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.85 | |||||||||
20 | Nicoline Dyrman | 2004 | 467 | 37.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
21 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 467 | 37.88 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.97 | |||||||||
22 | Mathilde Stilund | 2005 | 460 | 38.06 | ||||||
H2Odense | 36.96 | |||||||||
23 | Emma Nygaard | 2005 | 460 | 38.07 | ||||||
H2Odense | 36.80 | |||||||||
23 | Stine Mejdahl | 2005 | 460 | 38.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.72 | |||||||||
25 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 457 | 38.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
26 | Elma Gabela | 2004 | 445 | 38.50 | ||||||
Kolding SK | 35.83 | |||||||||
27 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 437 | 38.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.61 | |||||||||
28 | Clara Toft | 2004 | 433 | 38.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.64 | |||||||||
29 | Jazmin Jensen | 2005 | 419 | 39.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.15 | |||||||||
30 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 412 | 39.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
31 | My Phuong Bui | 2003 | 410 | 39.57 | ||||||
H2Odense | 37.31 | |||||||||
32 | Line Knudsen | 2005 | 403 | 39.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
33 | Christina M. Glargaard | 2004 | 402 | 39.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.89 | |||||||||
34 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 398 | 39.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
35 | Johanne Heilmann | 2005 | 389 | 40.26 | ||||||
Kolding SK | 37.33 | |||||||||
36 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 379 | 40.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
37 | Emilie Bie Bock | 2005 | 365 | 41.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.10 | |||||||||
38 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 363 | 41.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
39 | Astrid Gregersen | 2005 | 355 | 41.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
40 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 351 | 41.64 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.43 | |||||||||
41 | Amalie Tolderlund | 2005 | 348 | 41.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
42 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 342 | 42.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.29 | |||||||||
43 | Nina Seirup | 2005 | 321 | 42.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.19 | |||||||||
44 | Laura Rasmussen | 2005 | 303 | 43.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.46 | |||||||||
- | Maja Friis | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stella Harpøth | 2006 | 469 | 37.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
2 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 347 | 41.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
3 | Sarah Qvist | 2007 | 314 | 43.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
4 | Anna Mai Andersen | 2006 | 292 | 44.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.94 | |||||||||
5 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 277 | 45.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
5 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 277 | 45.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
7 | Kira Wolter | 2007 | 267 | 45.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.92 | |||||||||
8 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 262 | 45.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.81 | |||||||||
9 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 233 | 47.75 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.12 | |||||||||
10 | Marie Thorup | 2006 | 228 | 48.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
11 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 228 | 48.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.34 | |||||||||
12 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 206 | 49.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 302 | 43.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
2 | Olivia Macartney | 2008 | 264 | 45.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
3 | Katrine Vølund | 2008 | 216 | 48.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.71 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 145 | 55.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 124 | 58.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: CampusVejle Sportcollege |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | ||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.54 | ||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.27 | ||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | ||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.66 | ||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | DeltaSwim | 34.68 | ||||||
7 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.88 | ||||||
8 | Maiken Hougaard | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 620 | 29.70 | 1:00.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.45 | |||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 598 | 30.25 | 1:01.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.63 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 587 | 31.35 | 1:01.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 569 | 30.91 | 1:02.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.25 | |||||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | 521 | 31.76 | 1:04.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 517 | 31.38 | 1:04.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.52 | |||||||||
7 | Martin H. Abel | 2001 | 510 | 31.37 | 1:04.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | 472 | 31.60 | 1:06.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.84 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 471 | 32.40 | 1:06.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.18 | |||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 443 | 32.11 | 1:07.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
11 | Jakob Mose | 2000 | 428 | 33.97 | 1:08.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2001 | 404 | 33.40 | 1:10.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
13 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 401 | 33.45 | 1:10.26 | |||||
Kolding SK | 1:05.13 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 664 | 29.27 | 59.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.33 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 595 | 29.41 | 1:01.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.25 | |||||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 575 | 30.32 | 1:02.32 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 568 | 31.16 | 1:02.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.49 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 559 | 30.74 | 1:02.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.83 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 540 | 31.22 | 1:03.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 537 | 31.28 | 1:03.78 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
8 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 503 | 32.29 | 1:05.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 477 | 32.06 | 1:06.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.22 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 471 | 31.97 | 1:06.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.27 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 469 | 32.11 | 1:06.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.26 | |||||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | 465 | 32.71 | 1:06.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.07 | |||||||||
13 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 464 | 32.10 | 1:06.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.72 | |||||||||
14 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 455 | 32.27 | 1:07.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
15 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 444 | 32.58 | 1:07.96 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:05.78 | |||||||||
16 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 431 | 33.08 | 1:08.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.88 | |||||||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 424 | 33.11 | 1:08.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.68 | |||||||||
18 | Oscar Kroos | 2004 | 417 | 33.59 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.04 | |||||||||
19 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 389 | 34.17 | 1:10.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
20 | Ole Hovmand | 2003 | 387 | 34.53 | 1:11.11 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.04 | |||||||||
21 | Oliver Christensen | 2003 | 362 | 36.09 | 1:12.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | 360 | 35.28 | 1:12.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
23 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 358 | 35.74 | 1:12.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.71 | |||||||||
24 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 335 | 35.69 | 1:14.64 | |||||
Kolding SK | 1:08.82 | |||||||||
- | Alexander Griffin | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.57 | |||||||||
- | Sebastian Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
- | Carl Heyn Stage | 2003 | DSQ | Fuld neddyk ved afsl | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.85 | |||||||||
- | Viggo Prehn | 2004 | DSQ | Neddyk over 15m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.88 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 365 | 35.16 | 1:12.50 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | 346 | 36.67 | 1:13.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
3 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 311 | 37.10 | 1:16.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | 303 | 36.51 | 1:17.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
5 | Oskar Mühring | 2006 | 248 | 39.84 | 1:22.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 243 | 40.48 | 1:23.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
7 | Jacob Timmermand | 2006 | 233 | 39.93 | 1:24.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
8 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 218 | 41.51 | 1:26.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.38 | |||||||||
9 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 212 | 42.19 | 1:26.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.67 | |||||||||
10 | Sebastian Kingo | 2006 | 181 | 44.44 | 1:31.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.21 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 381 | 35.12 | 1:11.51 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 273 | 38.38 | 1:19.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 262 | 40.12 | 1:20.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
4 | Magne Andersen | 2007 | 237 | 40.67 | 1:23.75 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 210 | 42.60 | 1:27.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
6 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 205 | 43.53 | 1:27.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
7 | Adrian Vaarning | 2007 | 195 | 40.92 | 1:29.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 193 | 44.38 | 1:29.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.17 | |||||||||
9 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 191 | 44.31 | 1:30.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
10 | Tristan Bjerre | 2007 | 182 | 44.95 | 1:31.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.49 | |||||||||
11 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 166 | 46.09 | 1:34.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.02 | |||||||||
12 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 157 | 44.36 | 1:36.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.24 | |||||||||
13 | Martin Stokholm | 2007 | 151 | 46.94 | 1:37.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.82 | |||||||||
14 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 150 | 48.15 | 1:37.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.23 | |||||||||
15 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 150 | 48.28 | 1:37.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
16 | Danilo Vaarning | 2009 | 136 | 48.55 | 1:40.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.68 | |||||||||
17 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 95 | 55.34 | 1:53.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 669 | 29.28 | 59.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.33 | |||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 619 | 30.15 | 1:00.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.63 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 611 | 29.38 | 1:01.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.25 | |||||||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | 609 | 30.86 | 1:01.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 585 | 30.33 | 1:01.99 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 580 | 30.70 | 1:02.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.45 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 561 | 31.14 | 1:02.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.49 | |||||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 523 | 31.64 | 1:04.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.25 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 375 | 34.85 | 1:11.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | 351 | 35.83 | 1:13.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 343 | 36.18 | 1:14.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 315 | 36.79 | 1:16.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
5 | Alexander Drachmann | 2005 | 292 | 37.48 | 1:18.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
6 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 286 | 37.41 | 1:18.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
7 | Oskar Mühring | 2006 | 273 | 38.48 | 1:19.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 230 | 40.85 | 1:24.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 690 | 32.17 | 1:05.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 685 | 32.15 | 1:05.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 647 | 33.12 | 1:07.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.19 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 619 | 33.21 | 1:08.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.81 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 601 | 33.60 | 1:08.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.07 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 573 | 33.73 | 1:09.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.38 | |||||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 546 | 35.11 | 1:10.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.87 | |||||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 512 | 34.81 | 1:12.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
9 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 510 | 34.79 | 1:12.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.96 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 508 | 35.21 | 1:12.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 496 | 35.89 | 1:13.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | 475 | 35.93 | 1:14.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
13 | Sofia Ingeberg | 2002 | 449 | 36.80 | 1:15.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.68 | |||||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 390 | 38.73 | 1:19.33 | |||||
Kolding SK | 1:14.86 | |||||||||
15 | Randi Jørgensen | 2002 | 385 | 37.82 | 1:19.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.81 | |||||||||
16 | Julie Fink | 2001 | 354 | 39.68 | 1:21.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.60 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:13.08 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 648 | 32.43 | 1:07.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.15 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 628 | 33.03 | 1:07.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.26 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 608 | 33.06 | 1:08.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.12 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 591 | 33.83 | 1:09.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
5 | Louise Lie Thisted | 2005 | 585 | 33.70 | 1:09.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
6 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 583 | 33.60 | 1:09.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 582 | 33.97 | 1:09.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.55 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 579 | 34.28 | 1:09.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 569 | 33.93 | 1:09.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
10 | Mia Borgensgaard | 2003 | 561 | 33.81 | 1:10.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.87 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 545 | 34.89 | 1:10.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.09 | |||||||||
12 | Tine Petersen | 2003 | 535 | 35.12 | 1:11.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.85 | |||||||||
13 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 518 | 34.42 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.18 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 516 | 35.00 | 1:12.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
14 | Femke Iris Keulen | 2005 | 516 | 35.59 | 1:12.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 515 | 35.13 | 1:12.32 | |||||
H2Odense | 1:09.69 | |||||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | 513 | 35.02 | 1:12.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.31 | |||||||||
18 | Kathrine Weide | 2004 | 505 | 35.49 | 1:12.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
19 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 496 | 35.99 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:09.38 | |||||||||
20 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 490 | 35.19 | 1:13.56 | |||||
H2Odense | 1:07.67 | |||||||||
21 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 479 | 36.29 | 1:14.11 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.54 | |||||||||
22 | Melanie Petersen | 2004 | 470 | 36.41 | 1:14.59 | |||||
Kolding SK | 1:10.85 | |||||||||
23 | Ellen Jensen | 2005 | 467 | 35.82 | 1:14.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.53 | |||||||||
24 | Jazmin Jensen | 2005 | 458 | 36.58 | 1:15.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
25 | Stine Mejdahl | 2005 | 453 | 36.69 | 1:15.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
26 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 440 | 37.35 | 1:16.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
27 | Emilie Moberg | 2005 | 437 | 36.74 | 1:16.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.05 | |||||||||
28 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 435 | 36.82 | 1:16.50 | |||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
29 | Sophie Kronborg | 2005 | 432 | 36.92 | 1:16.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
30 | Johanne Heilmann | 2005 | 426 | 37.94 | 1:17.08 | |||||
Kolding SK | 1:11.83 | |||||||||
31 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 418 | 37.61 | 1:17.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.76 | |||||||||
32 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 416 | 37.31 | 1:17.69 | |||||
Kolding SK | 1:13.76 | |||||||||
33 | Victoria W. Stahl | 2005 | 415 | 37.71 | 1:17.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | |||||||||
34 | Cathrine Høst | 2004 | 410 | 37.85 | 1:18.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
35 | Sarah Hansen | 2005 | 407 | 37.75 | 1:18.21 | |||||
Kolding SK | 1:17.13 | |||||||||
36 | Karla Kristensen | 2005 | 405 | 38.19 | 1:18.33 | |||||
Kolding SK | 1:14.00 | |||||||||
37 | Elma Gabela | 2004 | 401 | 37.48 | 1:18.61 | |||||
Kolding SK | 1:10.97 | |||||||||
38 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 395 | 37.44 | 1:19.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.69 | |||||||||
39 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 389 | 37.72 | 1:19.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.15 | |||||||||
40 | Astrid Permin | 2003 | 383 | 38.28 | 1:19.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.32 | |||||||||
41 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 379 | 38.89 | 1:20.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
42 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 372 | 39.35 | 1:20.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
43 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 361 | 40.20 | 1:21.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.77 | |||||||||
44 | Nicoline Dyrman | 2004 | 346 | 39.43 | 1:22.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
45 | Thea Brøndum | 2004 | 345 | 39.57 | 1:22.62 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.19 | |||||||||
46 | Line Knudsen | 2005 | 345 | 39.83 | 1:22.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
47 | Mathilde Møller | 2004 | 302 | 41.11 | 1:26.36 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.31 | |||||||||
48 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 246 | 44.60 | 1:32.49 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.16 | |||||||||
49 | Laura Rasmussen | 2005 | 211 | 47.27 | 1:37.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.23 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.68 | |||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | Neddyk v 15m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.26 | |||||||||
- | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DSQ | Fuld neddyk i afsl. | ||||||
DeltaSwim | 1:11.87 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 500 | 34.67 | 1:13.05 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:08.80 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 446 | 37.44 | 1:15.87 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 423 | 37.09 | 1:17.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 368 | 38.71 | 1:20.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.63 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 364 | 39.14 | 1:21.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.43 | |||||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | 354 | 40.22 | 1:21.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
7 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 331 | 40.51 | 1:23.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 273 | 43.46 | 1:29.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
9 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 267 | 44.81 | 1:30.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 264 | 44.62 | 1:30.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.49 | |||||||||
11 | Sarah Qvist | 2007 | 239 | 47.05 | 1:33.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.98 | |||||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oceane Cailho | 2008 | 272 | 44.20 | 1:29.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.29 | |||||||||
2 | Sofie Barack Søe | 2008 | 227 | 46.80 | 1:35.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.61 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 225 | 47.51 | 1:35.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 206 | 46.60 | 1:38.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.07 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 169 | 52.65 | 1:44.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.95 | |||||||||
6 | Katrine Vølund | 2008 | 168 | 51.43 | 1:44.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 725 | 32.21 | 1:04.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 695 | 32.16 | 1:05.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 632 | 33.08 | 1:07.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.19 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 624 | 32.76 | 1:07.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.15 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 619 | 33.83 | 1:08.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.26 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 618 | 33.00 | 1:08.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.12 | |||||||||
7 | Sofie Hansen | 2002 | 602 | 33.47 | 1:08.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.81 | |||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 595 | 33.74 | 1:08.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.07 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Vejle Idrætsefterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 504 | 35.14 | 1:12.86 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:08.80 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 458 | 36.05 | 1:15.22 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 437 | 37.04 | 1:16.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 368 | 39.19 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.63 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 363 | 39.51 | 1:21.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.43 | |||||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | 362 | 40.01 | 1:21.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
7 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 334 | 40.01 | 1:23.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 274 | 43.17 | 1:29.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 615 | 24.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 22.90 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 614 | 24.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 22.78 | |||||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 610 | 24.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.58 | |||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 599 | 24.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.70 | |||||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | 593 | 24.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 22.60 | |||||||||
6 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 590 | 24.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.06 | |||||||||
7 | Frans Johannessen | 1992 | 576 | 25.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.31 | |||||||||
8 | Martin H. Abel | 2001 | 565 | 25.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.17 | |||||||||
9 | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | 555 | 25.43 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 24.01 | |||||||||
10 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 553 | 25.46 | ||||||
Kolding SK | 24.52 | |||||||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 546 | 25.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.65 | |||||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 543 | 25.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.41 | |||||||||
13 | Christoffer Weiss | 2001 | 534 | 25.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.62 | |||||||||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | 532 | 25.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 515 | 26.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.69 | |||||||||
16 | Ferdinand Wahl | 2000 | 497 | 26.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.10 | |||||||||
17 | Thomas Schiby | 2001 | 489 | 26.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
18 | Mads Holm | 1998 | 489 | 26.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | 488 | 26.55 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 25.79 | |||||||||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | 487 | 26.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
21 | André Iversen | 2001 | 483 | 26.65 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 25.66 | |||||||||
22 | Christian Rasmussen | 1998 | 482 | 26.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.22 | |||||||||
23 | Kasper Laursen | 1998 | 397 | 28.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.26 | |||||||||
24 | Casper Krohn | 2001 | 393 | 28.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.26 | |||||||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.87 | |||||||||
- | David Hjort | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.30 | |||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 578 | 25.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.06 | |||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 571 | 25.19 | ||||||
H2Odense | 23.85 | |||||||||
3 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 563 | 25.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.45 | |||||||||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | 559 | 25.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.78 | |||||||||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | 546 | 25.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.03 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 546 | 25.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.20 | |||||||||
7 | Thor Brunsgaard | 2003 | 545 | 25.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.97 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 536 | 25.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.58 | |||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 534 | 25.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
10 | Malte Lyck Falk | 2003 | 523 | 25.95 | ||||||
DeltaSwim | 25.00 | |||||||||
11 | Julius Henriksen | 2002 | 518 | 26.03 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.00 | |||||||||
12 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 517 | 26.05 | ||||||
H2Odense | 25.53 | |||||||||
12 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 517 | 26.05 | ||||||
H2Odense | 25.49 | |||||||||
14 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 512 | 26.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.00 | |||||||||
15 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 507 | 26.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.46 | |||||||||
16 | Mathias Christensen | 2004 | 498 | 26.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.80 | |||||||||
17 | Oliver Hallenborg | 2002 | 494 | 26.44 | ||||||
H2Odense | 26.52 | |||||||||
18 | Emil Lykke Grann | 2003 | 492 | 26.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
18 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 492 | 26.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | |||||||||
20 | Casper Johannesen | 2004 | 489 | 26.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
21 | Jacob Christensen | 2002 | 485 | 26.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
22 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 484 | 26.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.37 | |||||||||
23 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 483 | 26.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.34 | |||||||||
24 | Christopher G. Trandum | 2003 | 483 | 26.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.57 | |||||||||
25 | Søren Have | 2004 | 477 | 26.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.84 | |||||||||
26 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 463 | 27.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.57 | |||||||||
27 | Viggo Prehn | 2004 | 458 | 27.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.82 | |||||||||
28 | Simon Sandal | 2003 | 456 | 27.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
29 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 449 | 27.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
30 | Lasse Thulstrup | 2004 | 434 | 27.60 | ||||||
Kolding SK | 26.60 | |||||||||
31 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 427 | 27.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
32 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 405 | 28.25 | ||||||
Kolding SK | 27.31 | |||||||||
33 | Markus Jessen | 2003 | 405 | 28.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.04 | |||||||||
34 | Tobias Svenningsen | 2003 | 396 | 28.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.67 | |||||||||
35 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 388 | 28.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
36 | Emil Neumann | 2004 | 379 | 28.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.78 | |||||||||
37 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 377 | 28.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.34 | |||||||||
38 | Silas Plaetner | 2003 | 375 | 28.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.14 | |||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Mogensen | 2005 | 397 | 28.43 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.68 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 394 | 28.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
3 | Emil Togsverd | 2005 | 366 | 29.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
4 | Sofus Funder | 2005 | 359 | 29.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 349 | 29.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | 329 | 30.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
7 | Jacob Timmermand | 2006 | 327 | 30.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
8 | Mads Rager Larsen | 2005 | 322 | 30.49 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.89 | |||||||||
9 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 320 | 30.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.72 | |||||||||
10 | Andreas Laursen | 2006 | 317 | 30.66 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.51 | |||||||||
11 | Martin Christensen | 2006 | 295 | 31.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
12 | Magnus Marschall | 2005 | 290 | 31.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 270 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 346 | 29.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
2 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 312 | 30.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
3 | Christian Pedersen | 2007 | 305 | 31.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 277 | 32.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 268 | 32.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
6 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 242 | 33.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
7 | Malthe Le Fevre | 2008 | 238 | 33.72 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 220 | 34.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
9 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 214 | 34.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
10 | Hjalte Gregersen | 2008 | 213 | 34.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
11 | Adrian Vaarning | 2007 | 207 | 35.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
11 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 207 | 35.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
13 | Tristan Bjerre | 2007 | 206 | 35.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
14 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 200 | 35.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
15 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 159 | 38.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.30 | |||||||||
16 | Danilo Vaarning | 2009 | 152 | 39.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
17 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 140 | 40.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.31 | |||||||||
18 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 116 | 42.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 24.37 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.47 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 24.51 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 24.61 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 24.63 | ||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 24.88 | ||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.02 | ||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 25.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 20, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 617 | 27.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 615 | 27.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 611 | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | |||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 611 | 27.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
5 | Astrid Nielsen | 2002 | 597 | 28.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
6 | Sofie Hansen | 2002 | 565 | 28.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.40 | |||||||||
7 | Marie Christensen | 2002 | 548 | 28.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.38 | |||||||||
8 | Emma Jørgensen | 2001 | 545 | 28.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
9 | Signe Villumsen | 2001 | 539 | 29.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.99 | |||||||||
10 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 528 | 29.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.83 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 514 | 29.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | 507 | 29.67 | ||||||
H2Odense | 29.75 | |||||||||
13 | Louise Hvarre | 2001 | 496 | 29.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
14 | Sofia Ingeberg | 2002 | 481 | 30.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
15 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 477 | 30.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | |||||||||
16 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 456 | 30.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Julie Fink | 2001 | 350 | 33.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.29 | |||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 634 | 27.54 | ||||||
H2Odense | 26.25 | |||||||||
2 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 626 | 27.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.51 | |||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 624 | 27.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.06 | |||||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 608 | 27.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
5 | Freja Romanski | 2003 | 599 | 28.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
6 | Alma Heyn Stage | 2004 | 578 | 28.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | |||||||||
7 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 576 | 28.44 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.05 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 575 | 28.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
9 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 572 | 28.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.56 | |||||||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 570 | 28.54 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.54 | |||||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | 569 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.35 | |||||||||
12 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 563 | 28.66 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.22 | |||||||||
13 | Erika Kvaal | 2004 | 556 | 28.77 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 27.65 | |||||||||
13 | Frida Saks Justesen | 2004 | 556 | 28.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | |||||||||
15 | Amalie Tolderlund | 2005 | 552 | 28.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.69 | |||||||||
15 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 552 | 28.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.25 | |||||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 551 | 28.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | |||||||||
18 | Christina M. Glargaard | 2004 | 543 | 29.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
19 | Mette Holstein | 2005 | 543 | 29.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
20 | Emilie Egerup | 2003 | 542 | 29.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
21 | Frederikke Falk-List | 2004 | 537 | 29.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.05 | |||||||||
22 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 535 | 29.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.48 | |||||||||
23 | Cille Christensen | 2004 | 534 | 29.17 | ||||||
Kolding SK | 27.32 | |||||||||
23 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 534 | 29.17 | ||||||
H2Odense | 29.42 | |||||||||
25 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 531 | 29.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
26 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 526 | 29.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
27 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 525 | 29.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.77 | |||||||||
28 | Anna Toft Petersen | 2004 | 525 | 29.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
29 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 522 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
30 | Louise Lie Thisted | 2005 | 514 | 29.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
31 | Victoria Richards | 2005 | 512 | 29.57 | ||||||
DeltaSwim | 29.60 | |||||||||
32 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 510 | 29.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
33 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 509 | 29.64 | ||||||
DeltaSwim | 29.63 | |||||||||
34 | Ida Jacobsen | 2005 | 506 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
35 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 502 | 29.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
36 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 501 | 29.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.18 | |||||||||
37 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 499 | 29.83 | ||||||
H2Odense | 27.67 | |||||||||
38 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 496 | 29.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | |||||||||
39 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 489 | 30.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.61 | |||||||||
40 | Malou Soelberg | 2004 | 487 | 30.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
41 | Elma Gabela | 2004 | 481 | 30.19 | ||||||
Kolding SK | 28.64 | |||||||||
42 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 481 | 30.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
43 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 480 | 30.22 | ||||||
Kolding SK | 30.58 | |||||||||
44 | Aurelia Pedersen | 2004 | 480 | 30.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
45 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 472 | 30.40 | ||||||
DeltaSwim | 30.09 | |||||||||
46 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 471 | 30.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
47 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 470 | 30.44 | ||||||
DeltaSwim | 29.54 | |||||||||
48 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 467 | 30.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
49 | Melanie Petersen | 2004 | 466 | 30.51 | ||||||
Kolding SK | 29.02 | |||||||||
50 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 466 | 30.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
51 | Mille Lindeblad | 2005 | 465 | 30.55 | ||||||
DeltaSwim | 30.76 | |||||||||
52 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 458 | 30.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
53 | Mathilde Møller | 2004 | 449 | 30.89 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.81 | |||||||||
54 | Amalie Michelsen | 2003 | 446 | 30.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | |||||||||
55 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 446 | 30.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
56 | Maja Friis | 2005 | 442 | 31.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
57 | Emilie Bie Bock | 2005 | 441 | 31.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
58 | Stine Mejdahl | 2005 | 440 | 31.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
59 | Emma Nygaard | 2005 | 439 | 31.14 | ||||||
H2Odense | 30.01 | |||||||||
60 | Astrid Permin | 2003 | 431 | 31.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
61 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 429 | 31.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
62 | Victoria W. Stahl | 2005 | 427 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | |||||||||
63 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 426 | 31.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
64 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 425 | 31.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
65 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 417 | 31.68 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.26 | |||||||||
66 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 415 | 31.71 | ||||||
Kolding SK | 31.06 | |||||||||
67 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 401 | 32.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
68 | Nina Seirup | 2005 | 391 | 32.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
69 | Sarah Hansen | 2005 | 388 | 32.43 | ||||||
Kolding SK | 31.74 | |||||||||
70 | Thea Brøndum | 2004 | 387 | 32.47 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.53 | |||||||||
71 | Freya Mikkelsen | 2005 | 386 | 32.50 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.76 | |||||||||
72 | Astrid Gregersen | 2005 | 371 | 32.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
73 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 354 | 33.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
74 | Barbara Ammentorp | 2003 | 348 | 33.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
75 | Cathrine Høst | 2004 | 345 | 33.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
76 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 305 | 35.15 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.65 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 27.92 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.15 | |||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 548 | 28.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 508 | 29.65 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 27.70 | |||||||||
3 | Stella Harpøth | 2006 | 454 | 30.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
4 | Anna Mai Andersen | 2006 | 432 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.30 | |||||||||
5 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 432 | 31.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
6 | Ane Walmar | 2007 | 413 | 31.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.20 | |||||||||
7 | Eszter Vad | 2007 | 372 | 32.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
8 | Lærke Jervelund | 2007 | 369 | 33.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
9 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 367 | 33.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
10 | Nora Gombos | 2006 | 359 | 33.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.53 | |||||||||
11 | Kira Wolter | 2007 | 342 | 33.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
12 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 338 | 33.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
13 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 327 | 34.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
14 | Marie Thorup | 2006 | 324 | 34.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 323 | 34.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
16 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 320 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.05 | |||||||||
17 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 298 | 35.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
18 | Alista Maslobojeva | 2007 | 297 | 35.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
19 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 262 | 36.97 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.46 | |||||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 354 | 33.44 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
2 | Oceane Cailho | 2008 | 334 | 34.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | 324 | 34.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 293 | 35.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
5 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 256 | 37.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
6 | Sofie Barack Søe | 2008 | 251 | 37.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
7 | Lea Timmermand | 2008 | 247 | 37.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 20, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.04 | ||||||
2 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.41 | ||||||
3 | Freja Romanski | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 27.43 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.64 | ||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 27.67 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | ||||||
7 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 27.87 | ||||||
8 | Melanie Eggertsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 27.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 622 | 58.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 616 | 58.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.91 | |||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 608 | 58.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.20 | |||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 595 | 59.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.60 | |||||||||
5 | Jakob Mose | 2000 | 592 | 59.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.44 | |||||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | 585 | 59.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.31 | |||||||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 576 | 59.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.74 | |||||||||
8 | Mathias Bech | 1996 | 573 | 59.98 | ||||||
H2Odense | 56.78 | |||||||||
9 | Daniel Jensen | 2001 | 554 | 1:00.63 | ||||||
DeltaSwim | 58.25 | |||||||||
10 | André Iversen | 2001 | 539 | 1:01.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.02 | |||||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | 532 | 1:01.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 524 | 1:01.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
13 | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | 522 | 1:01.87 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:03.70 | |||||||||
14 | Rune Nørgaard | 2000 | 498 | 1:02.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
15 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 469 | 1:04.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
16 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 461 | 1:04.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.60 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2001 | 435 | 1:05.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
18 | Christoffer Weiss | 2001 | 393 | 1:08.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.57 | |||||||||
19 | Kasper Laursen | 1998 | 242 | 1:19.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.06 | |||||||||
- | David Hjort | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.82 | |||||||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 58.75 | |||||||||
- | Simon B. Jeppesen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.69 | |||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 626 | 58.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.88 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 582 | 59.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.42 | |||||||||
3 | Tobias Boström | 2002 | 572 | 59.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 572 | 59.99 | ||||||
H2Odense | 58.27 | |||||||||
5 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 552 | 1:00.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.41 | |||||||||
6 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 549 | 1:00.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
7 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 544 | 1:01.00 | ||||||
H2Odense | 1:01.96 | |||||||||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 543 | 1:01.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.75 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 534 | 1:01.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.44 | |||||||||
10 | Andreas Kronborg | 2002 | 527 | 1:01.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 520 | 1:01.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
12 | Ole Hovmand | 2003 | 511 | 1:02.28 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 59.86 | |||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 510 | 1:02.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.00 | |||||||||
14 | Thor Brunsgaard | 2003 | 504 | 1:02.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.37 | |||||||||
15 | Leo Badaker | 2002 | 476 | 1:03.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.85 | |||||||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 476 | 1:03.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.68 | |||||||||
17 | Julius Henriksen | 2002 | 470 | 1:04.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 59.81 | |||||||||
18 | Oliver Fenger | 2003 | 458 | 1:04.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
19 | Jonas Kjær | 2003 | 457 | 1:04.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
20 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 455 | 1:04.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
21 | Malte Lyck Falk | 2003 | 455 | 1:04.77 | ||||||
DeltaSwim | 1:01.76 | |||||||||
22 | Malthe Elkjær | 2003 | 449 | 1:05.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
23 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 449 | 1:05.04 | ||||||
H2Odense | 1:01.52 | |||||||||
24 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 443 | 1:05.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.05 | |||||||||
25 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 432 | 1:05.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.62 | |||||||||
26 | Axel Hvam | 2003 | 429 | 1:06.01 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:05.91 | |||||||||
26 | Simon Sandal | 2003 | 429 | 1:06.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
28 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 420 | 1:06.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.68 | |||||||||
29 | Anders Mose | 2004 | 414 | 1:06.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
30 | Tobias Svenningsen | 2003 | 406 | 1:07.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
31 | Piotr Stadnicki | 2004 | 381 | 1:08.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
32 | Joost Rijkhoff | 2004 | 370 | 1:09.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
33 | Kasper Hansen | 2004 | 346 | 1:10.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
34 | Vania Danilkin | 2004 | 333 | 1:11.85 | ||||||
Kolding SK | 1:08.25 | |||||||||
35 | Asger Als Olsen | 2004 | 330 | 1:12.09 | ||||||
Kolding SK | 1:15.31 | |||||||||
36 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 319 | 1:12.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
37 | Oliver Londero | 2004 | 301 | 1:14.29 | ||||||
H2Odense | 1:19.24 | |||||||||
38 | Markus Jessen | 2003 | 281 | 1:16.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
39 | Silas Plaetner | 2003 | 270 | 1:17.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.76 | |||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 475 | 1:03.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.67 | |||||||||
2 | Mads Rager Larsen | 2005 | 220 | 1:22.48 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:18.45 | |||||||||
3 | Andreas Laursen | 2006 | 218 | 1:22.69 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:22.67 | |||||||||
4 | Tobias Hansen | 2005 | 138 | 1:36.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 360 | 1:10.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 275 | 1:16.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
3 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 259 | 1:18.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 253 | 1:18.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | 198 | 1:25.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.39 | |||||||||
6 | Malthe Le Fevre | 2008 | 184 | 1:27.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.11 | |||||||||
7 | Noah Junior Grene | 2008 | 155 | 1:32.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.60 | |||||||||
8 | Magne Andersen | 2007 | 146 | 1:34.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
9 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 140 | 1:35.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malte Neuber | 2007 | 111 | 1:43.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
11 | Oscar Hågensen | 2008 | 104 | 1:45.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 681 | 27.24 | 56.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 675 | 26.40 | 56.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.31 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 639 | 26.91 | 57.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.88 | |||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 637 | 27.04 | 57.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.20 | |||||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 621 | 27.33 | 58.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.60 | |||||||||
6 | Sebastian Ovesen | 1994 | 615 | 26.99 | 58.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.91 | |||||||||
7 | Jakob Mose | 2000 | 604 | 27.64 | 58.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.44 | |||||||||
8 | Mathias Christensen | 2004 | 589 | 27.27 | 59.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.42 | |||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2005 | 507 | 29.40 | 1:02.46 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.67 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 361 | 31.45 | 1:09.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
3 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 285 | 33.85 | 1:15.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 279 | 34.76 | 1:16.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
5 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 266 | 35.25 | 1:17.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
6 | Mads Rager Larsen | 2005 | 263 | 35.34 | 1:17.73 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.45 | |||||||||
7 | Andreas Laursen | 2006 | 211 | 39.12 | 1:23.59 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.67 | |||||||||
8 | Christian Pedersen | 2007 | 208 | 35.66 | 1:24.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 760 | 29.38 | 1:00.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.40 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 717 | 29.30 | 1:01.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.94 | |||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 599 | 30.57 | 1:05.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 579 | 30.97 | 1:06.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 555 | 31.78 | 1:07.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.20 | |||||||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | 514 | 32.50 | 1:09.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | 502 | 33.06 | 1:09.79 | |||||
H2Odense | 1:07.33 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 494 | 32.03 | 1:10.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
9 | Marie Christensen | 2002 | 459 | 33.73 | 1:11.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.25 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 425 | 35.28 | 1:13.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 420 | 34.10 | 1:14.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
12 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 414 | 32.27 | 1:14.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.89 | |||||||||
13 | Randi Jørgensen | 2002 | 392 | 34.59 | 1:15.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
14 | Emma Jørgensen | 2001 | 376 | 33.66 | 1:16.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.13 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:11.83 | |||||||||
- | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:06.87 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 635 | 30.56 | 1:04.52 | |||||
H2Odense | 1:01.79 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 622 | 31.01 | 1:04.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.82 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 613 | 30.98 | 1:05.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.16 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 601 | 31.36 | 1:05.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
5 | Frida Saks Justesen | 2004 | 552 | 32.15 | 1:07.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.85 | |||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 545 | 32.06 | 1:07.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.71 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 541 | 31.21 | 1:08.07 | |||||
Kolding SK | 1:06.06 | |||||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | 534 | 31.81 | 1:08.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.21 | |||||||||
9 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 530 | 31.83 | 1:08.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
10 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 521 | 31.94 | 1:08.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.08 | |||||||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 508 | 31.86 | 1:09.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.35 | |||||||||
12 | Louise Lie Thisted | 2005 | 502 | 31.96 | 1:09.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.56 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 480 | 33.57 | 1:10.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
14 | Kathrine Weide | 2004 | 471 | 33.17 | 1:11.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
15 | Femke Iris Keulen | 2005 | 458 | 33.77 | 1:11.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
16 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 455 | 34.04 | 1:12.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
17 | Ellen Jensen | 2005 | 441 | 32.98 | 1:12.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.88 | |||||||||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 433 | 33.93 | 1:13.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.63 | |||||||||
19 | Anne Sofie Evald | 2004 | 420 | 34.12 | 1:14.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.82 | |||||||||
20 | Mette Holstein | 2005 | 419 | 35.16 | 1:14.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
21 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 409 | 33.83 | 1:14.69 | |||||
H2Odense | 1:14.17 | |||||||||
22 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 406 | 34.28 | 1:14.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.27 | |||||||||
23 | Victoria Underbjerg | 2004 | 404 | 34.30 | 1:15.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
24 | Mathilde Stilund | 2005 | 400 | 33.52 | 1:15.27 | |||||
H2Odense | 1:13.34 | |||||||||
25 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 397 | 34.72 | 1:15.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.62 | |||||||||
26 | Freja Romanski | 2003 | 396 | 34.81 | 1:15.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
27 | Amalie Schou | 2003 | 392 | 34.29 | 1:15.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.13 | |||||||||
28 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 392 | 35.40 | 1:15.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.69 | |||||||||
29 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 390 | 33.52 | 1:15.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
30 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 387 | 34.11 | 1:16.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.74 | |||||||||
31 | Marie Zou Jensen | 2005 | 384 | 35.35 | 1:16.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
32 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 380 | 36.60 | 1:16.57 | |||||
DeltaSwim | 1:10.99 | |||||||||
33 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 366 | 34.86 | 1:17.56 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.80 | |||||||||
34 | Aurelia Pedersen | 2004 | 364 | 35.29 | 1:17.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
35 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 350 | 36.06 | 1:18.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
36 | Clara Toft | 2004 | 346 | 35.11 | 1:19.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.04 | |||||||||
37 | Karla Kristensen | 2005 | 344 | 36.99 | 1:19.18 | |||||
Kolding SK | 1:13.30 | |||||||||
38 | Clara Carlquist | 2003 | 332 | 34.61 | 1:20.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.61 | |||||||||
39 | Emilie Moberg | 2005 | 326 | 36.60 | 1:20.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
40 | Victoria Richards | 2005 | 324 | 36.48 | 1:20.74 | |||||
DeltaSwim | 1:16.06 | |||||||||
41 | Sophie Kronborg | 2005 | 276 | 38.78 | 1:25.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.84 | |||||||||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DSQ | Crawlben v95m | ||||||
DeltaSwim | 1:29.12 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 483 | 33.89 | 1:10.69 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:06.89 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 433 | 34.23 | 1:13.30 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:11.29 | |||||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | 286 | 36.05 | 1:24.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.02 | |||||||||
4 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 280 | 37.95 | 1:24.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 196 | 43.60 | 1:35.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
6 | Eszter Vad | 2007 | 142 | 46.19 | 1:46.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.29 | |||||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.23 | |||||||||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | DSQ | Brystben v75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.33 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lea Timmermand | 2008 | 148 | 47.81 | 1:44.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 770 | 28.82 | 1:00.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.40 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 721 | 29.15 | 1:01.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.94 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 660 | 30.20 | 1:03.72 | |||||
H2Odense | 1:01.79 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 632 | 30.50 | 1:04.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.16 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 622 | 30.29 | 1:04.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 602 | 30.93 | 1:05.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.82 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 598 | 31.03 | 1:05.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 592 | 30.61 | 1:06.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 522 | 32.96 | 1:08.89 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:06.89 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 468 | 33.37 | 1:11.44 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:11.29 | |||||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | 306 | 36.84 | 1:22.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.02 | |||||||||
4 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 202 | 41.78 | 1:34.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
5 | Eszter Vad | 2007 | 163 | 41.73 | 1:41.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.29 | |||||||||
- | Lea Timmermand | 2008 | DSQ | Crawlben v 70m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 23, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 648 | 1:01.50 | 2:06.86 | 3:13.18 | 4:19.13 | 8:42.35 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.95 | 6:31.66 | 7:37.73 | |||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 608 | 1:02.17 | 2:08.63 | 3:16.03 | 4:23.91 | 8:53.51 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 8:24.44 | 5:32.49 | 6:41.19 | 7:48.31 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | 607 | 1:02.43 | 2:08.52 | 3:15.37 | 4:22.87 | 8:53.86 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:07.99 | 5:30.98 | 6:39.40 | 7:47.50 | ||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 574 | 1:02.92 | 2:10.22 | 3:18.14 | 4:25.78 | 9:03.93 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:59.85 | 5:35.15 | 6:44.92 | 7:55.08 | ||||||
5 | Alexander Fenger | 1999 | 518 | 1:03.91 | 2:12.79 | 3:23.26 | 4:34.65 | 9:22.72 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:18.76 | 5:46.73 | 6:59.06 | 8:12.01 | ||||||
Løb 23, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Tobias Moen Olsen | 2002 | 729 | 1:01.57 | 2:04.96 | 3:08.22 | 4:11.56 | 8:22.13 | ||
Vestkantsvømmerne | 8:04.15 | 5:14.54 | 6:18.51 | 7:20.62 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 633 | 1:02.16 | 2:08.52 | 3:15.74 | 4:23.11 | 8:46.47 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:17.52 | 5:30.12 | 6:37.07 | 7:43.77 | ||||||
3 | Andreas Ramsvik | 2003 | 618 | 1:03.19 | 2:10.78 | 3:17.63 | 4:24.49 | 8:50.57 | ||
Vestkantsvømmerne | 8:24.71 | 5:32.06 | 6:38.58 | 7:46.04 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 511 | 1:06.19 | 2:18.45 | 3:30.45 | 4:42.50 | 9:25.17 | ||
H2Odense | 9:55.54 | 5:54.00 | 7:05.40 | 8:16.31 | ||||||
5 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 508 | 1:05.51 | 2:15.29 | 3:26.25 | 4:37.96 | 9:26.47 | ||
Vestkantsvømmerne | 8:55.84 | 5:50.34 | 7:03.00 | 8:15.63 | ||||||
6 | Casper Johannesen | 2004 | 497 | 1:06.14 | 2:16.83 | 3:28.94 | 4:41.12 | 9:30.72 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:06.77 | 5:52.93 | 7:05.69 | 8:18.66 | ||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 475 | 1:07.46 | 2:20.61 | 3:33.84 | 4:47.71 | 9:39.43 | ||
H2Odense | 9:16.80 | 6:01.74 | 7:15.58 | 8:28.39 | ||||||
8 | Emil Neumann | 2004 | 472 | 1:08.54 | 2:21.79 | 3:35.37 | 4:49.07 | 9:40.63 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:24.35 | 6:03.52 | 7:17.25 | 8:30.64 | ||||||
9 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 424 | 1:08.41 | 2:22.94 | 3:38.98 | 4:55.81 | 10:01.43 | ||
Swim Team Neptun | 9:46.00 | 6:12.20 | 7:29.32 | 8:46.50 | ||||||
Løb 23, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 395 | 1:11.59 | 2:28.27 | 3:46.26 | 5:05.13 | 10:15.71 | ||
Vejle Svømmeklub | 10:18.88 | 6:23.40 | 7:41.52 | 8:59.95 | ||||||
2 | Oskar Mühring | 2006 | 323 | 1:14.17 | 2:36.07 | 3:58.96 | 5:22.17 | 10:58.73 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:45.74 | 8:10.13 | 9:35.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 24, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 617 | 1:08.65 | 2:21.09 | 3:33.14 | 4:45.34 | 9:29.31 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:58.30 | 5:56.62 | 7:07.82 | 8:19.11 | ||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 560 | 1:09.90 | 2:24.06 | 3:38.75 | 4:53.41 | 9:47.85 | ||
H2Odense | 9:23.13 | 6:07.57 | 7:21.86 | 8:35.84 | ||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 499 | 1:11.44 | 2:27.92 | 3:45.30 | 5:02.77 | 10:10.96 | ||
Kolding SK | 9:20.52 | 6:20.36 | 7:37.56 | 8:55.04 | ||||||
Løb 24, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 602 | 1:09.53 | 2:22.98 | 3:36.17 | 4:48.79 | 9:33.99 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:26.80 | 6:01.33 | 7:13.64 | 8:24.98 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 598 | 1:08.88 | 2:21.50 | 3:34.13 | 4:47.46 | 9:35.26 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:01.14 | 6:00.00 | 7:12.31 | 8:24.58 | ||||||
3 | Erika Kvaal | 2004 | 573 | 1:09.26 | 2:22.83 | 3:37.51 | 4:52.28 | 9:43.35 | ||
Vestkantsvømmerne | 9:36.28 | 6:07.48 | 7:21.37 | 8:34.94 | ||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 573 | 1:10.33 | 2:24.93 | 3:38.64 | 4:53.02 | 9:43.45 | ||
Gentofte Svømme Klub | 9:56.33 | 6:06.50 | 7:20.05 | 8:33.50 | ||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 566 | 1:10.36 | 2:24.28 | 3:38.85 | 4:53.30 | 9:45.73 | ||
Kolding SK | 9:22.07 | 6:07.59 | 7:21.98 | 8:36.09 | ||||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 561 | 1:10.00 | 2:24.42 | 3:39.22 | 4:54.26 | 9:47.55 | ||
Kolding SK | 9:21.65 | 6:09.26 | 7:23.55 | 8:37.47 | ||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 544 | 1:10.16 | 2:25.54 | 3:41.20 | 4:56.97 | 9:53.75 | ||
Gentofte Svømme Klub | 9:30.61 | 6:12.52 | 7:27.71 | 8:41.57 | ||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 522 | 1:11.99 | 2:27.90 | 3:43.90 | 5:00.43 | 10:01.82 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 10:09.80 | 6:16.65 | 7:32.48 | 8:48.88 | ||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 517 | 1:10.99 | 2:26.54 | 3:42.66 | 4:59.17 | 10:04.01 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:24.70 | 6:16.02 | 7:32.30 | 8:48.65 | ||||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 500 | 1:11.24 | 2:27.50 | 3:44.58 | 5:01.89 | 10:10.74 | ||
Swim Team Neptun | 9:52.99 | 6:19.79 | 7:37.27 | 8:54.54 | ||||||
11 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 493 | 1:11.40 | 2:28.66 | 3:46.36 | 5:04.48 | 10:13.41 | ||
Vestkantsvømmerne | 9:23.93 | 6:23.79 | 7:42.46 | 9:00.32 | ||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 478 | 1:12.72 | 2:30.37 | 3:48.86 | 5:07.47 | 10:19.91 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:47.34 | 6:25.65 | 7:44.23 | 9:02.81 | ||||||
Løb 24, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 573 | 1:11.44 | 2:26.31 | 3:40.38 | 4:54.87 | 9:43.66 | ||
Vestkantsvømmerne | 9:47.48 | 6:07.86 | 7:20.97 | 8:33.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 25, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 749 | 57.34 | 1:58.98 | 3:02.29 | 4:02.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:46.01 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 727 | 56.86 | 1:58.68 | 3:01.89 | 4:04.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:43.75 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 648 | 1:00.98 | 2:06.39 | 3:10.96 | 4:14.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:54.50 | |||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 624 | 1:01.38 | 2:05.81 | 3:11.67 | 4:17.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.92 | |||||||||
5 | Jakob Mose | 2000 | 617 | 1:02.34 | 2:08.83 | 3:14.84 | 4:18.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:00.28 | |||||||||
6 | Christopher Kristiansen | 2000 | 615 | 1:00.64 | 2:05.80 | 3:13.43 | 4:18.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:03.32 | |||||||||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | 613 | 1:00.98 | 2:06.55 | 3:13.64 | 4:18.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.03 | |||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | 607 | 1:03.73 | 2:10.35 | 3:16.63 | 4:19.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:09.19 | |||||||||
9 | Frans Johannessen | 1992 | 604 | 55.74 | 1:58.97 | 3:09.86 | 4:20.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:44.68 | |||||||||
10 | André Iversen | 2001 | 584 | 1:03.10 | 2:10.24 | 3:17.57 | 4:23.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:13.04 | |||||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | 582 | 1:02.86 | 2:09.99 | 3:17.40 | 4:23.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:59.01 | |||||||||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | 577 | 1:01.71 | 2:08.54 | 3:16.43 | 4:24.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:57.85 | |||||||||
13 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 575 | 1:00.61 | 2:08.26 | 3:16.46 | 4:24.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:04.23 | |||||||||
14 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 550 | 1:04.85 | 2:13.20 | 3:22.53 | 4:28.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:04.52 | |||||||||
15 | Rune Nørgaard | 2000 | 547 | 1:06.19 | 2:14.29 | 3:22.21 | 4:29.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:08.81 | |||||||||
16 | Martin H. Abel | 2001 | 546 | 1:01.84 | 2:11.20 | 3:21.23 | 4:29.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.52 | |||||||||
17 | Lasse Dall | 1997 | 505 | 1:02.91 | 2:13.39 | 3:24.70 | 4:36.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:36.43 | |||||||||
18 | Daniel Jensen | 2001 | 503 | 1:03.64 | 2:12.96 | 3:25.21 | 4:36.64 | |||
DeltaSwim | 4:18.35 | |||||||||
- | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | 4:28.57 | |||||||||
Løb 25, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Moen Olsen | 2002 | 719 | 59.72 | 2:02.05 | 3:04.84 | 4:05.59 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:58.69 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 692 | 58.96 | 2:01.54 | 3:04.66 | 4:08.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:53.30 | |||||||||
3 | Andreas Ramsvik | 2003 | 633 | 58.70 | 2:04.11 | 3:11.28 | 4:16.22 | |||
Vestkantsvømmerne | 4:04.62 | |||||||||
4 | Tobias Boström | 2002 | 600 | 1:02.94 | 2:10.73 | 3:16.54 | 4:20.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:16.31 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 565 | 1:03.99 | 2:12.30 | 3:18.86 | 4:26.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:12.34 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 561 | 1:04.24 | 2:12.96 | 3:20.65 | 4:26.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.47 | |||||||||
7 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 540 | 1:03.66 | 2:13.58 | 3:23.41 | 4:30.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:26.67 | |||||||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | 534 | 1:04.51 | 2:14.37 | 3:23.75 | 4:31.20 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:22.72 | |||||||||
9 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 533 | 1:04.70 | 2:12.45 | 3:22.02 | 4:31.40 | |||
Vestkantsvømmerne | 4:13.93 | |||||||||
10 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 528 | 1:05.07 | 2:14.59 | 3:23.90 | 4:32.23 | |||
H2Odense | 4:27.23 | |||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 511 | 1:04.03 | 2:14.23 | 3:24.66 | 4:35.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.52 | |||||||||
12 | Casper Johannesen | 2004 | 500 | 1:04.31 | 2:15.16 | 3:26.68 | 4:37.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:22.72 | |||||||||
13 | Emil Neumann | 2004 | 478 | 1:07.05 | 2:19.59 | 3:32.78 | 4:41.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:31.67 | |||||||||
14 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 466 | 1:07.37 | 2:19.86 | 3:32.51 | 4:43.71 | |||
H2Odense | 4:38.76 | |||||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | 465 | 1:05.78 | 2:19.10 | 3:32.82 | 4:43.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:22.94 | |||||||||
16 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 461 | 1:07.19 | 2:21.43 | 3:34.42 | 4:44.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.21 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 443 | 1:05.72 | 2:17.62 | 3:32.30 | 4:48.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.99 | |||||||||
18 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 432 | 1:06.27 | 2:19.35 | 3:35.24 | 4:50.90 | |||
Swim Team Neptun | 4:40.06 | |||||||||
19 | Julius Henriksen | 2002 | 399 | 1:05.84 | 2:21.22 | 3:39.89 | 4:58.75 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:30.37 | |||||||||
20 | Axel Hvam | 2003 | 391 | 1:11.47 | 2:29.67 | 3:46.85 | 5:00.77 | |||
Swim Team Neptun | 4:45.94 | |||||||||
Løb 25, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Togsverd | 2005 | 359 | 1:13.00 | 2:32.47 | 3:51.99 | 5:09.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:43.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 627 | 4:36.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.10 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 593 | 4:41.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:25.02 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 588 | 4:42.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.56 | |||||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | 583 | 4:42.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.45 | |||||||||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | 572 | 4:44.84 | ||||||
H2Odense | 4:31.88 | |||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 539 | 4:50.55 | ||||||
Kolding SK | 4:33.13 | |||||||||
7 | Kristine Hülsen | 2002 | 527 | 4:52.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:50.10 | |||||||||
8 | Louise Hvarre | 2001 | 508 | 4:56.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:36.84 | |||||||||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | 470 | 5:04.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:05.09 | |||||||||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | 430 | 5:13.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:01.70 | |||||||||
11 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 395 | 5:22.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:04.44 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:18.05 | |||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 639 | 4:34.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.27 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 597 | 4:40.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:13.34 | |||||||||
3 | Erika Kvaal | 2004 | 589 | 4:42.05 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:40.29 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 582 | 4:43.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:33.40 | |||||||||
5 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 578 | 4:43.76 | ||||||
Kolding SK | 4:35.49 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 558 | 4:47.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.91 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 550 | 4:48.45 | ||||||
Kolding SK | 4:32.72 | |||||||||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 546 | 4:49.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.48 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 543 | 4:49.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:59.83 | |||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 543 | 4:49.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.22 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 538 | 4:50.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.33 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 537 | 4:50.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:05.19 | |||||||||
13 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 521 | 4:53.85 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:38.67 | |||||||||
14 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 4:54.86 | ||||||
H2Odense | 4:41.68 | |||||||||
15 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 501 | 4:57.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:54.36 | |||||||||
16 | Victoria Underbjerg | 2004 | 500 | 4:57.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.87 | |||||||||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 489 | 4:59.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.57 | |||||||||
18 | Anna Toft Petersen | 2004 | 481 | 5:01.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.79 | |||||||||
19 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 476 | 5:02.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:02.34 | |||||||||
20 | Femke Iris Keulen | 2005 | 461 | 5:05.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.92 | |||||||||
21 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 453 | 5:07.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:08.51 | |||||||||
22 | Line Knudsen | 2005 | 443 | 5:09.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:57.20 | |||||||||
23 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 421 | 5:15.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.75 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 405 | 5:19.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.40 | |||||||||
25 | Emilie Bie Bock | 2005 | 389 | 5:23.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:06.08 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.73 | |||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 572 | 4:44.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:38.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 506 | 4:56.73 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:43.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 775 | 2:17.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.53 | |||||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 560 | 2:33.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 474 | 2:42.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:32.66 | |||||||||
4 | Casper Krohn | 2001 | 468 | 2:43.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.83 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 408 | 2:50.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:02.22 | |||||||||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 407 | 2:50.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.43 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 381 | 2:54.58 | ||||||
H2Odense | 2:57.93 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 632 | 2:27.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.99 | |||||||||
2 | Oscar Kroos | 2004 | 578 | 2:32.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.36 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 568 | 2:32.94 | ||||||
H2Odense | 2:18.60 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 566 | 2:33.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.91 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 558 | 2:33.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.29 | |||||||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | 550 | 2:34.59 | ||||||
H2Odense | 2:19.17 | |||||||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | 543 | 2:35.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:27.24 | |||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 499 | 2:39.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 496 | 2:39.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
10 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 462 | 2:43.85 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 2:26.10 | |||||||||
11 | Joost Rijkhoff | 2004 | 454 | 2:44.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
12 | Anders Mose | 2004 | 450 | 2:45.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.79 | |||||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | 434 | 2:47.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.35 | |||||||||
14 | Lasse Thulstrup | 2004 | 429 | 2:47.86 | ||||||
Kolding SK | 2:37.26 | |||||||||
15 | Asger Als Olsen | 2004 | 429 | 2:47.88 | ||||||
Kolding SK | 2:37.31 | |||||||||
16 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 360 | 2:58.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.37 | |||||||||
17 | Piotr Stadnicki | 2004 | 312 | 3:06.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:23.76 | |||||||||
18 | Markus Jessen | 2003 | 307 | 3:07.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.81 | |||||||||
- | Alexander Griffin | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.09 | |||||||||
- | Oliver Londero | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:50.80 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.87 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Hansen | 2005 | 248 | 3:21.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:24.73 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 404 | 2:51.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.29 | |||||||||
2 | Christian Pedersen | 2007 | 302 | 3:08.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 295 | 3:10.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:14.27 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 245 | 3:22.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:32.19 | |||||||||
5 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 164 | 3:51.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oscar Hågensen | 2008 | 138 | 4:05.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | DSQ | ej samt armt v/start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:42.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 655 | 37.38 | 1:17.63 | 1:58.99 | 2:40.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.70 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 632 | 36.41 | 1:17.70 | 2:00.00 | 2:42.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.83 | |||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 576 | 37.83 | 1:20.29 | 2:04.11 | 2:47.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.87 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 570 | 37.19 | 1:20.71 | 2:04.01 | 2:47.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
5 | Kristine Hülsen | 2002 | 474 | 40.76 | 1:25.88 | 2:11.78 | 2:58.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 466 | 39.84 | 1:25.37 | 2:12.22 | 2:59.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.85 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 608 | 38.59 | 1:21.28 | 2:02.96 | 2:44.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 561 | 37.46 | 1:21.05 | 2:04.38 | 2:48.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 560 | 38.72 | 1:21.71 | 2:05.25 | 2:48.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.59 | |||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 559 | 39.79 | 1:23.15 | 2:06.91 | 2:48.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 545 | 36.87 | 1:19.22 | 2:04.40 | 2:50.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.39 | |||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 531 | 38.94 | 1:22.45 | 2:07.00 | 2:51.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 504 | 39.61 | 1:24.23 | 2:09.53 | 2:54.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.47 | |||||||||
8 | Jazmin Jensen | 2005 | 486 | 41.15 | 1:25.66 | 2:11.49 | 2:56.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.79 | |||||||||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 483 | 40.77 | 1:26.03 | 2:11.67 | 2:57.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.36 | |||||||||
10 | Marie Zou Jensen | 2005 | 479 | 40.48 | 1:25.62 | 2:11.50 | 2:57.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.58 | |||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 479 | 40.12 | 1:25.56 | 2:10.71 | 2:57.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.81 | |||||||||
12 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 467 | 41.86 | 1:28.22 | 2:14.27 | 2:59.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.98 | |||||||||
13 | Emma Nygaard | 2005 | 432 | 40.85 | 1:28.62 | 2:16.57 | 3:03.96 | |||
H2Odense | 2:51.86 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 431 | 41.57 | 1:28.38 | 2:16.08 | 3:04.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.82 | |||||||||
15 | Barbara Ammentorp | 2003 | 426 | 40.64 | 1:27.87 | 2:16.09 | 3:04.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
16 | Johanne Heilmann | 2005 | 411 | 41.39 | 1:29.01 | 2:17.40 | 3:07.00 | |||
Kolding SK | 2:56.91 | |||||||||
17 | Clara Carlquist | 2003 | 401 | 42.64 | 1:30.37 | 2:19.08 | 3:08.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.15 | |||||||||
18 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 393 | 42.02 | 1:29.90 | 2:19.77 | 3:09.84 | |||
H2Odense | 2:57.08 | |||||||||
19 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 378 | 43.58 | 1:32.05 | 2:21.67 | 3:12.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.19 | |||||||||
20 | Amalie Tolderlund | 2005 | 370 | 44.23 | 1:33.24 | 2:23.14 | 3:13.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:03.22 | |||||||||
21 | Laura Rasmussen | 2005 | 296 | 46.35 | 1:39.20 | 2:33.33 | 3:28.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:16.21 | |||||||||
- | Thea Brøndum | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 3:20.41 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Qvist | 2007 | 331 | 46.09 | 1:38.28 | 2:30.73 | 3:20.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:25.11 | |||||||||
2 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 330 | 45.62 | 1:37.27 | 2:30.00 | 3:21.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.51 | |||||||||
3 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 324 | 47.87 | 1:39.98 | 2:32.70 | 3:22.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:24.95 | |||||||||
4 | Nora Gombos | 2006 | 305 | 45.17 | 1:38.50 | 2:33.26 | 3:26.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:18.46 | |||||||||
5 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 242 | 49.82 | 1:45.79 | 2:44.26 | 3:42.93 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:37.90 | |||||||||
6 | Eszter Vad | 2007 | 206 | 51.44 | 1:51.28 | 2:53.04 | 3:55.30 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:48.08 | |||||||||
- | Anna Mai Andersen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:27.95 | |||||||||
- | Line Bach-Henriksen | 2007 | DSQ | Ej samt berør v100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:26.57 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: DGI Huset Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 314 | 47.81 | 1:40.29 | 2:32.74 | 3:24.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:27.20 | |||||||||
2 | Olivia Macartney | 2008 | 252 | 48.93 | 1:45.95 | 2:44.02 | 3:40.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 756 | 26.69 | 54.79 | 1:23.42 | 1:51.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:46.02 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 674 | 27.32 | 56.26 | 1:25.80 | 1:56.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.63 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 671 | 27.55 | 56.94 | 1:26.45 | 1:56.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.93 | |||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 617 | 27.76 | 57.27 | 1:28.68 | 1:59.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.81 | |||||||||
5 | Mads Holm | 1998 | 613 | 27.66 | 58.05 | 1:29.15 | 2:00.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.64 | |||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | 611 | 28.58 | 58.88 | 1:29.29 | 2:00.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.54 | |||||||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | 591 | 28.22 | 58.04 | 1:29.84 | 2:01.51 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:53.86 | |||||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 588 | 29.06 | 1:00.17 | 1:31.41 | 2:01.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:54.33 | |||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 579 | 27.62 | 58.95 | 1:31.02 | 2:02.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.43 | |||||||||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | 563 | 27.84 | 58.37 | 1:30.73 | 2:03.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.48 | |||||||||
11 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 548 | 29.61 | 1:02.29 | 1:35.09 | 2:04.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.05 | |||||||||
12 | Mathias Bech | 1996 | 508 | 29.94 | 1:03.30 | 1:35.85 | 2:07.77 | |||
H2Odense | 2:02.61 | |||||||||
13 | Jørgen Mikkelsen Bakke | 2001 | 507 | 28.93 | 1:01.25 | 1:34.44 | 2:07.91 | |||
Vestkantsvømmerne | 1:54.14 | |||||||||
14 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 431 | 30.70 | 1:05.60 | 1:39.77 | 2:15.00 | |||
Kolding SK | 2:08.04 | |||||||||
15 | Kasper Laursen | 1998 | 363 | 32.42 | 1:08.34 | 1:45.91 | 2:22.98 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:02.39 | |||||||||
16 | Casper Krohn | 2001 | 351 | 31.68 | 1:07.84 | 1:46.19 | 2:24.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.63 | |||||||||
- | David Hjort | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.23 | |||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Moen Olsen | 2002 | 634 | 28.61 | 59.26 | 1:29.58 | 1:58.70 | |||
Vestkantsvømmerne | 1:54.52 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 626 | 27.46 | 57.75 | 1:28.62 | 1:59.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:50.99 | |||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 618 | 27.93 | 58.51 | 1:29.83 | 1:59.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:54.49 | |||||||||
4 | Andreas Ramsvik | 2003 | 591 | 28.34 | 59.15 | 1:30.90 | 2:01.48 | |||
Vestkantsvømmerne | 1:57.54 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 556 | 29.09 | 1:00.71 | 1:32.51 | 2:04.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:00.92 | |||||||||
6 | Tobias Boström | 2002 | 545 | 28.37 | 59.93 | 1:32.62 | 2:04.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.95 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 538 | 27.17 | 57.51 | 1:30.76 | 2:05.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.46 | |||||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | 533 | 26.77 | 57.28 | 1:30.50 | 2:05.75 | |||
H2Odense | 1:55.07 | |||||||||
9 | Malte Lyck Falk | 2003 | 530 | 29.56 | 1:01.87 | 1:35.21 | 2:05.97 | |||
DeltaSwim | 1:58.99 | |||||||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | 509 | 28.09 | 1:00.17 | 1:34.45 | 2:07.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.13 | |||||||||
11 | Andreas Kronborg | 2002 | 505 | 28.75 | 1:01.52 | 1:34.73 | 2:08.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:58.01 | |||||||||
12 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 499 | 30.05 | 1:03.78 | 1:36.53 | 2:08.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.03 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 496 | 28.88 | 1:01.97 | 1:35.63 | 2:08.80 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:59.62 | |||||||||
14 | Kasper Hansen | 2004 | 494 | 30.28 | 1:02.79 | 1:36.07 | 2:09.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.87 | |||||||||
15 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 492 | 29.53 | 1:02.78 | 1:36.79 | 2:09.17 | |||
H2Odense | 2:06.09 | |||||||||
16 | Casper Johannesen | 2004 | 485 | 29.40 | 1:02.19 | 1:35.67 | 2:09.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.51 | |||||||||
17 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 478 | 29.32 | 1:02.78 | 1:37.34 | 2:10.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.99 | |||||||||
18 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 468 | 30.22 | 1:03.71 | 1:37.95 | 2:11.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.54 | |||||||||
19 | Jacob Christensen | 2002 | 465 | 30.31 | 1:04.14 | 1:38.49 | 2:11.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:01.13 | |||||||||
20 | Søren Have | 2004 | 452 | 30.15 | 1:03.88 | 1:38.82 | 2:12.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.01 | |||||||||
21 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 444 | 29.60 | 1:04.46 | 1:39.87 | 2:13.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.40 | |||||||||
22 | Oliver Christensen | 2003 | 439 | 32.11 | 1:06.36 | 1:40.74 | 2:14.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.09 | |||||||||
23 | Julius Henriksen | 2002 | 436 | 27.57 | 1:00.83 | 1:37.53 | 2:14.45 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:59.82 | |||||||||
24 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 427 | 30.10 | 1:05.36 | 1:40.62 | 2:15.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.18 | |||||||||
25 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 420 | 30.29 | 1:04.55 | 1:39.92 | 2:16.13 | |||
Swim Team Neptun | 2:13.33 | |||||||||
26 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 419 | 31.34 | 1:05.27 | 1:40.83 | 2:16.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.99 | |||||||||
27 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 413 | 30.70 | 1:05.53 | 1:41.02 | 2:16.96 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
28 | Axel Hvam | 2003 | 399 | 31.01 | 1:06.32 | 1:42.85 | 2:18.44 | |||
Swim Team Neptun | 2:26.75 | |||||||||
29 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 389 | 31.49 | 1:06.52 | 1:43.14 | 2:19.66 | |||
Kolding SK | 2:09.50 | |||||||||
30 | Vania Danilkin | 2004 | 355 | 30.35 | 1:05.52 | 1:44.35 | 2:23.96 | |||
Kolding SK | 2:22.36 | |||||||||
31 | Silas Plaetner | 2003 | 298 | 34.45 | 1:14.15 | 1:54.30 | 2:32.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
- | Malthe Elkjær | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.59 | |||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:11.12 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.95 | |||||||||
- | William Hoffmann Hyldig | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.70 | |||||||||
- | Leo Badaker | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.89 | |||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Drachmann | 2005 | 399 | 31.59 | 1:06.61 | 1:43.54 | 2:18.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.15 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 395 | 31.26 | 1:06.57 | 1:43.59 | 2:18.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.94 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 369 | 32.26 | 1:45.86 | 2:22.16 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:26.12 | |||||||||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 363 | 32.25 | 1:08.96 | 1:47.33 | 2:22.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.24 | |||||||||
5 | Mads Rager Larsen | 2005 | 339 | 32.95 | 1:10.79 | 1:50.82 | 2:26.19 | |||
Swim Team Neptun | 2:28.06 | |||||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | 327 | 33.12 | 1:11.30 | 1:50.64 | 2:27.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.93 | |||||||||
7 | Oskar Mühring | 2006 | 327 | 34.30 | 1:12.27 | 1:50.67 | 2:27.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Mogensen | 2005 | 326 | 32.26 | 1:11.16 | 1:50.90 | 2:28.17 | |||
Swim Team Neptun | 2:27.19 | |||||||||
9 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 300 | 35.43 | 1:14.35 | 1:53.95 | 2:32.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
10 | Andreas Laursen | 2006 | 297 | 34.68 | 1:14.23 | 1:54.44 | 2:32.85 | |||
Swim Team Neptun | 2:34.87 | |||||||||
11 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 295 | 35.34 | 1:14.57 | 1:53.63 | 2:33.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
12 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 289 | 34.94 | 1:16.03 | 1:56.11 | 2:34.18 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Kingo | 2006 | 211 | 38.37 | 1:22.73 | 2:07.54 | 2:51.28 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.79 | |||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 339 | 32.81 | 1:09.78 | 1:48.88 | 2:26.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.54 | |||||||||
2 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 310 | 33.53 | 1:11.76 | 1:51.59 | 2:30.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.50 | |||||||||
3 | Christian Pedersen | 2007 | 282 | 33.37 | 1:14.54 | 1:55.71 | 2:35.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.95 | |||||||||
4 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 271 | 36.21 | 1:17.39 | 2:00.24 | 2:37.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.03 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 260 | 35.35 | 1:18.05 | 2:00.84 | 2:39.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.67 | |||||||||
6 | Magne Andersen | 2007 | 257 | 35.14 | 1:17.24 | 1:59.67 | 2:40.41 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:47.27 | |||||||||
7 | Noah Junior Grene | 2008 | 234 | 37.25 | 1:19.23 | 2:04.12 | 2:45.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.38 | |||||||||
8 | Malthe Le Fevre | 2008 | 229 | 37.07 | 1:20.32 | 2:04.70 | 2:46.50 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:44.37 | |||||||||
9 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 228 | 37.25 | 1:19.82 | 2:03.00 | 2:46.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.94 | |||||||||
10 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 209 | 37.93 | 1:22.13 | 2:08.30 | 2:51.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.58 | |||||||||
11 | Adrian Vaarning | 2007 | 199 | 37.35 | 1:22.71 | 2:10.00 | 2:54.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 191 | 40.27 | 1:25.36 | 2:13.56 | 2:56.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 188 | 39.37 | 1:25.93 | 2:13.30 | 2:57.82 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.37 | |||||||||
14 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 182 | 40.68 | 1:29.89 | 2:17.30 | 2:59.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:05.56 | |||||||||
15 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 151 | 43.45 | 1:33.40 | 2:23.34 | 3:11.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:19.18 | |||||||||
16 | Martin Stokholm | 2007 | 133 | 44.99 | 1:38.66 | 2:33.44 | 3:19.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:47.51 | |||||||||
17 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 133 | 44.29 | 1:37.87 | 2:32.37 | 3:19.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:25.66 | |||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:19.14 | |||||||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:34.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 802 | 28.67 | 59.18 | 1:30.79 | 2:01.58 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:56.25 | |||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 608 | 30.95 | 1:04.41 | 1:39.21 | 2:13.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.28 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 608 | 30.47 | 1:04.79 | 1:38.83 | 2:13.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.61 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 600 | 31.68 | 1:06.12 | 1:41.01 | 2:13.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.47 | |||||||||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 574 | 31.20 | 1:06.12 | 1:40.94 | 2:15.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.53 | |||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 557 | 31.86 | 1:07.22 | 1:42.49 | 2:17.29 | |||
H2Odense | 2:12.41 | |||||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 555 | 31.42 | 1:06.08 | 1:42.21 | 2:17.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:08.64 | |||||||||
8 | Louise Hvarre | 2001 | 530 | 31.39 | 1:07.04 | 1:43.33 | 2:19.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:11.79 | |||||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | 517 | 31.52 | 1:07.16 | 1:43.44 | 2:20.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.50 | |||||||||
10 | Maiken Hougaard | 2002 | 461 | 33.45 | 1:11.40 | 1:49.18 | 2:26.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.74 | |||||||||
11 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 455 | 33.92 | 1:10.32 | 1:48.31 | 2:26.83 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:12.82 | |||||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | 451 | 34.28 | 1:11.09 | 1:50.03 | 2:27.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.41 | |||||||||
13 | Julie Fink | 2001 | 340 | 37.38 | 1:18.54 | 2:01.22 | 2:41.74 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.95 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.37 | |||||||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.74 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 680 | 30.07 | 1:03.29 | 1:36.50 | 2:08.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.26 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 668 | 30.20 | 1:03.30 | 1:36.98 | 2:09.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.43 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 654 | 30.26 | 1:03.24 | 1:36.89 | 2:10.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:03.73 | |||||||||
4 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 606 | 30.75 | 1:03.88 | 1:38.96 | 2:13.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.05 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 586 | 31.36 | 1:05.27 | 1:40.72 | 2:14.94 | |||
H2Odense | 2:06.19 | |||||||||
6 | Erika Kvaal | 2004 | 585 | 31.56 | 1:06.69 | 1:41.24 | 2:15.03 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:12.74 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 573 | 31.31 | 1:06.43 | 1:41.36 | 2:15.97 | |||
Kolding SK | 2:08.02 | |||||||||
8 | Nikoline Andersen | 2003 | 568 | 31.43 | 1:05.94 | 1:41.68 | 2:16.39 | |||
H2Odense | 2:11.11 | |||||||||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 566 | 30.95 | 1:06.21 | 1:41.76 | 2:16.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.14 | |||||||||
10 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 565 | 31.79 | 1:06.22 | 1:42.19 | 2:16.64 | |||
Swim Team Neptun | 2:14.97 | |||||||||
11 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 563 | 31.67 | 1:06.17 | 1:41.75 | 2:16.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:12.41 | |||||||||
12 | Elma Gabela | 2004 | 563 | 31.77 | 1:06.73 | 1:41.78 | 2:16.82 | |||
Kolding SK | 2:12.57 | |||||||||
13 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 559 | 32.61 | 1:07.18 | 1:43.33 | 2:17.11 | |||
Kolding SK | 2:12.63 | |||||||||
14 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 557 | 31.19 | 1:06.69 | 1:42.24 | 2:17.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.06 | |||||||||
15 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 546 | 32.05 | 1:08.87 | 1:44.06 | 2:18.20 | |||
H2Odense | 2:19.48 | |||||||||
16 | Ellen Jensen | 2005 | 543 | 31.67 | 1:05.97 | 1:42.09 | 2:18.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.71 | |||||||||
17 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 540 | 32.76 | 1:07.13 | 1:43.24 | 2:18.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.36 | |||||||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 539 | 32.08 | 1:06.73 | 1:42.99 | 2:18.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.77 | |||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 536 | 31.89 | 1:07.49 | 1:42.95 | 2:19.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.98 | |||||||||
20 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 533 | 31.69 | 1:07.41 | 1:42.76 | 2:19.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.12 | |||||||||
21 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 527 | 31.86 | 1:07.59 | 1:43.55 | 2:19.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.46 | |||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 510 | 34.21 | 1:08.97 | 1:45.69 | 2:21.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.44 | |||||||||
23 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 509 | 32.58 | 1:09.39 | 1:45.83 | 2:21.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:16.17 | |||||||||
24 | Alma Heyn Stage | 2004 | 507 | 31.92 | 1:08.19 | 1:45.63 | 2:21.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.25 | |||||||||
25 | Freja Romanski | 2003 | 505 | 32.82 | 1:08.77 | 1:45.82 | 2:21.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.26 | |||||||||
26 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 503 | 34.61 | 1:11.60 | 1:48.21 | 2:22.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.89 | |||||||||
27 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 501 | 31.37 | 1:07.56 | 1:45.49 | 2:22.20 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:13.86 | |||||||||
28 | Mathilde Stilund | 2005 | 497 | 33.68 | 1:10.87 | 1:47.88 | 2:22.61 | |||
H2Odense | 2:21.52 | |||||||||
29 | Aurelia Pedersen | 2004 | 495 | 32.95 | 1:09.54 | 1:46.14 | 2:22.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.75 | |||||||||
30 | Melanie Petersen | 2004 | 483 | 33.11 | 1:09.82 | 1:47.94 | 2:23.91 | |||
Kolding SK | 2:18.77 | |||||||||
31 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 479 | 32.21 | 1:09.21 | 1:47.36 | 2:24.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.45 | |||||||||
32 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 474 | 32.66 | 1:09.88 | 1:47.13 | 2:24.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.75 | |||||||||
33 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 473 | 33.59 | 1:11.00 | 1:48.43 | 2:24.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:17.13 | |||||||||
34 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 471 | 34.12 | 1:11.31 | 1:49.51 | 2:25.14 | |||
DeltaSwim | 2:19.78 | |||||||||
35 | Victoria Underbjerg | 2004 | 470 | 32.99 | 1:09.96 | 1:47.47 | 2:25.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.32 | |||||||||
36 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 459 | 33.82 | 1:10.26 | 1:48.19 | 2:26.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.21 | |||||||||
37 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 451 | 34.38 | 1:11.75 | 1:50.00 | 2:27.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.47 | |||||||||
38 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 449 | 34.32 | 1:11.73 | 1:50.06 | 2:27.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
39 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 446 | 35.19 | 1:12.71 | 1:50.80 | 2:27.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.46 | |||||||||
40 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 439 | 34.65 | 1:12.76 | 1:51.36 | 2:28.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
41 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 438 | 33.56 | 1:12.26 | 1:49.93 | 2:28.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.14 | |||||||||
42 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 436 | 34.05 | 1:11.49 | 1:50.62 | 2:28.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.13 | |||||||||
43 | Line Knudsen | 2005 | 430 | 34.21 | 1:11.09 | 1:50.58 | 2:29.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.28 | |||||||||
44 | Victoria Richards | 2005 | 423 | 33.83 | 1:13.95 | 1:52.73 | 2:30.45 | |||
DeltaSwim | 2:30.78 | |||||||||
45 | Emilie Bie Bock | 2005 | 421 | 33.66 | 1:12.68 | 1:51.35 | 2:30.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
46 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 421 | 34.21 | 1:13.32 | 1:51.95 | 2:30.68 | |||
Kolding SK | 2:23.28 | |||||||||
47 | Victoria W. Stahl | 2005 | 412 | 33.77 | 1:12.72 | 1:52.27 | 2:31.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.16 | |||||||||
48 | Karla Kristensen | 2005 | 400 | 34.99 | 1:14.02 | 1:54.61 | 2:33.23 | |||
Kolding SK | 2:26.34 | |||||||||
49 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 399 | 35.04 | 1:14.17 | 1:54.42 | 2:33.46 | |||
DeltaSwim | 2:29.42 | |||||||||
50 | Sarah Hansen | 2005 | 378 | 35.39 | 1:15.48 | 1:56.76 | 2:36.24 | |||
Kolding SK | 2:41.52 | |||||||||
51 | Mathilde Møller | 2004 | 377 | 34.27 | 1:14.24 | 1:55.05 | 2:36.29 | |||
Swim Team Neptun | 2:27.35 | |||||||||
52 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 376 | 36.05 | 1:16.54 | 1:56.28 | 2:36.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Astrid Gregersen | 2005 | 376 | 36.21 | 1:16.97 | 1:57.89 | 2:36.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.77 | |||||||||
54 | Thea Brøndum | 2004 | 367 | 35.32 | 1:16.60 | 1:57.89 | 2:37.71 | |||
Swim Team Neptun | 2:36.78 | |||||||||
55 | Nina Seirup | 2005 | 350 | 35.56 | 1:16.27 | 1:59.05 | 2:40.22 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:29.64 | |||||||||
56 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 335 | 35.40 | 1:17.97 | 2:00.16 | 2:42.58 | |||
Swim Team Neptun | 2:44.19 | |||||||||
57 | Freya Mikkelsen | 2005 | 331 | 35.87 | 1:16.88 | 2:01.45 | 2:43.20 | |||
Swim Team Neptun | 2:36.33 | |||||||||
58 | Barbara Ammentorp | 2003 | 326 | 36.68 | 1:18.86 | 2:01.05 | 2:44.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.93 | |||||||||
59 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 287 | 38.19 | 1:22.18 | 2:08.83 | 2:51.21 | |||
Swim Team Neptun | 2:43.82 | |||||||||
60 | Laura Rasmussen | 2005 | 230 | 41.65 | 1:28.35 | 2:17.66 | 3:04.30 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.92 | |||||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.66 | |||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.13 | |||||||||
- | Annika Hausgaard Godt | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:16.60 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.65 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.81 | |||||||||
- | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 2:11.27 | |||||||||
- | Maja Friis | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:17.63 | |||||||||
- | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:10.47 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 2:34.51 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.86 | |||||||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.64 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 575 | 32.55 | 1:06.91 | 1:41.99 | 2:15.82 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:12.68 | |||||||||
2 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 418 | 33.85 | 1:13.38 | 1:52.50 | 2:31.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.05 | |||||||||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | 354 | 36.36 | 1:18.00 | 1:59.95 | 2:39.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.58 | |||||||||
4 | Marie Thorup | 2006 | 317 | 36.25 | 1:19.19 | 2:02.70 | 2:45.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.78 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 315 | 37.09 | 1:20.22 | 2:03.23 | 2:45.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.25 | |||||||||
6 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 307 | 39.03 | 1:23.42 | 2:07.31 | 2:47.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
7 | Kira Wolter | 2007 | 304 | 39.53 | 1:23.57 | 2:07.54 | 2:47.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:03.43 | |||||||||
8 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 294 | 37.69 | 1:21.01 | 2:06.96 | 2:49.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.01 | |||||||||
9 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 291 | 37.65 | 1:21.01 | 2:05.85 | 2:50.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:53.35 | |||||||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 287 | 40.43 | 1:23.80 | 2:09.94 | 2:51.26 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.49 | |||||||||
11 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 257 | 40.62 | 1:25.68 | 2:13.62 | 2:57.70 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.86 | |||||||||
12 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 254 | 40.83 | 1:26.86 | 2:14.76 | 2:58.30 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
13 | Eszter Vad | 2007 | 253 | 37.54 | 1:23.02 | 2:11.40 | 2:58.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:57.04 | |||||||||
14 | Sarah Qvist | 2007 | 253 | 40.56 | 1:27.44 | 2:14.73 | 2:58.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.84 | |||||||||
- | Ane Walmar | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 2:37.40 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Køhler Emblemer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Barack Søe | 2008 | 309 | 37.89 | 1:21.26 | 2:06.15 | 2:46.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.86 | |||||||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 287 | 37.65 | 1:20.14 | 2:05.55 | 2:51.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.84 | |||||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | 271 | 38.44 | 1:24.62 | 2:11.89 | 2:54.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
4 | Oceane Cailho | 2008 | 262 | 38.02 | 1:22.08 | 2:10.64 | 2:56.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.12 | |||||||||
5 | Lea Timmermand | 2008 | 238 | 40.94 | 1:28.45 | 2:17.04 | 3:02.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.13 | |||||||||
6 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 229 | 41.59 | 1:27.89 | 2:15.66 | 3:04.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.31 | |||||||||
7 | Frida Steen Mühring | 2009 | 227 | 43.01 | 1:30.52 | 2:19.28 | 3:04.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 187 | 44.49 | 1:35.65 | 2:28.45 | 3:17.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:29.23 | |||||||||
9 | Katrine Vølund | 2008 | 158 | 44.85 | 1:38.01 | 3:28.83 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:42.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 8 | 587 | 31.82 | 1:05.71 | 1:40.59 | 2:13.65 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.75 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 7 | 577 | 32.08 | 1:06.42 | 1:41.45 | 2:14.42 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.90 | |||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 6 | 544 | 32.70 | 1:07.84 | 1:42.55 | 2:17.07 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.07 | |||||||||
4 | Mathias Bech | 1996 | 5 | 501 | 33.34 | 1:08.87 | 1:44.65 | 2:20.84 | ||
H2Odense | 2:10.59 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 4 | 485 | 33.77 | 1:10.49 | 1:46.52 | 2:22.37 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.22 | |||||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 3 | 481 | 34.96 | 1:11.69 | 1:47.51 | 2:22.76 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:14.99 | |||||||||
7 | Martin H. Abel | 2001 | 2 | 469 | 32.48 | 1:08.38 | 1:46.30 | 2:23.98 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.79 | |||||||||
8 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 1 | 459 | 34.84 | 1:12.69 | 1:49.81 | 2:25.02 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.21 | |||||||||
9 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 404 | 35.32 | 1:14.98 | 1:53.54 | 2:31.38 | |||
Kolding SK | 2:22.12 | |||||||||
- | Lasse Dall | 1997 | DSQ | Neddyk over 15m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.14 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 8 | 630 | 30.37 | 1:03.44 | 1:37.54 | 2:10.49 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.05 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 7 | 624 | 30.79 | 1:03.77 | 1:37.96 | 2:10.97 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.30 | |||||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | 6 | 556 | 31.72 | 1:05.90 | 1:41.21 | 2:16.08 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.05 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 5 | 548 | 32.46 | 1:07.62 | 1:43.04 | 2:16.74 | ||
H2Odense | 2:09.50 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 4 | 520 | 32.57 | 1:08.15 | 1:43.95 | 2:19.12 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.71 | |||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 3 | 482 | 33.05 | 1:09.19 | 1:45.81 | 2:22.68 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
7 | Viggo Prehn | 2004 | 2 | 460 | 33.55 | 1:10.50 | 1:47.67 | 2:24.88 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.72 | |||||||||
8 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1 | 440 | 34.07 | 1:11.78 | 1:49.98 | 2:27.13 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.40 | |||||||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 397 | 35.78 | 1:14.79 | 1:53.70 | 2:32.19 | |||
H2Odense | 2:31.91 | |||||||||
10 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 387 | 35.48 | 1:14.71 | 1:54.96 | 2:33.58 | |||
H2Odense | 2:25.28 | |||||||||
11 | Oliver Christensen | 2003 | 381 | 36.64 | 1:15.91 | 1:55.48 | 2:34.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.41 | |||||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 378 | 35.57 | 1:14.50 | 1:54.02 | 2:34.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.34 | |||||||||
13 | Kasper Hansen | 2004 | 365 | 37.13 | 1:16.88 | 1:56.93 | 2:36.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.55 | |||||||||
14 | Søren Have | 2004 | 359 | 35.72 | 1:16.32 | 1:57.45 | 2:37.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.02 | |||||||||
15 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 315 | 38.05 | 1:20.09 | 2:03.16 | 2:44.46 | |||
Kolding SK | 2:29.15 | |||||||||
- | Alexander Griffin | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.87 | |||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:33.11 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Max Venborg Kromann | 2005 | 8 | 328 | 38.38 | 1:19.47 | 2:01.84 | 2:42.24 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:36.09 | |||||||||
2 | Oskar Mühring | 2006 | 7 | 290 | 41.04 | 1:24.20 | 2:08.14 | 2:48.95 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.30 | |||||||||
3 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 6 | 234 | 41.94 | 1:29.15 | 2:17.61 | 3:01.40 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:02.56 | |||||||||
4 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 5 | 213 | 43.74 | 1:31.05 | 2:19.16 | 3:07.21 | ||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Kingo | 2006 | 4 | 201 | 45.11 | 1:33.44 | 2:22.15 | 3:10.85 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:15.04 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 8 | 349 | 36.72 | 1:18.59 | 2:01.29 | 2:38.90 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:30.33 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 7 | 314 | 38.82 | 1:21.93 | 2:04.70 | 2:44.59 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 6 | 271 | 40.51 | 1:25.23 | 2:10.38 | 2:52.79 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:58.84 | |||||||||
4 | Noah Junior Grene | 2008 | 5 | 244 | 42.90 | 1:29.00 | 2:16.96 | 2:59.08 | ||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 4 | 227 | 43.02 | 1:29.84 | 2:17.91 | 3:03.43 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.70 | |||||||||
6 | Hjalte Gregersen | 2008 | 3 | 224 | 43.28 | 1:31.50 | 2:19.30 | 3:04.15 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.94 | |||||||||
7 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 2 | 221 | 44.55 | 1:31.57 | 2:19.50 | 3:04.84 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.91 | |||||||||
8 | Adrian Vaarning | 2007 | 1 | 221 | 41.38 | 1:28.33 | 2:18.15 | 3:04.92 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:23.49 | |||||||||
9 | Tristan Bjerre | 2007 | 214 | 44.01 | 1:33.18 | 2:21.02 | 3:07.05 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:08.58 | |||||||||
10 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 184 | 46.98 | 1:37.89 | 2:28.60 | 3:16.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 181 | 45.91 | 1:38.42 | 2:30.16 | 3:17.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 169 | 50.26 | 1:42.35 | 2:33.23 | 3:22.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:33.00 | |||||||||
13 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 145 | 50.43 | 1:45.26 | 2:40.57 | 3:32.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:32.44 | |||||||||
14 | Martin Stokholm | 2007 | 137 | 51.31 | 1:49.37 | 2:46.87 | 3:37.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:43.86 | |||||||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | DSQ | Ej forts. bev.v150m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:49.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 710 | 32.69 | 1:09.27 | 1:44.82 | 2:19.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.85 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 663 | 33.35 | 1:10.04 | 1:46.55 | 2:22.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.78 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 613 | 34.64 | 1:11.64 | 1:49.02 | 2:25.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.32 | |||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 581 | 35.49 | 1:12.96 | 1:51.04 | 2:28.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.56 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 564 | 35.28 | 1:13.84 | 1:52.25 | 2:30.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.78 | |||||||||
6 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 525 | 36.35 | 1:14.35 | 1:53.63 | 2:33.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.92 | |||||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 415 | 39.92 | 1:22.45 | 2:04.87 | 2:46.28 | |||
H2Odense | 2:34.53 | |||||||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | 385 | 40.93 | 1:24.14 | 2:07.36 | 2:50.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
- | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:26.07 | |||||||||
- | Maibritt Skjoldborg | 2002 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:34.51 | |||||||||
- | Natascha Alexandra Green | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 621 | 33.64 | 1:10.68 | 1:48.32 | 2:25.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.65 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 574 | 35.12 | 1:14.16 | 1:52.80 | 2:29.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.74 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 570 | 35.56 | 1:14.40 | 1:52.57 | 2:29.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.49 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 557 | 35.89 | 1:14.29 | 1:52.76 | 2:30.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 555 | 35.67 | 1:14.06 | 1:52.89 | 2:30.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.39 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 542 | 35.94 | 1:14.64 | 1:53.65 | 2:32.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.75 | |||||||||
7 | Stine Mejdahl | 2005 | 524 | 37.31 | 1:16.88 | 1:56.39 | 2:33.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.83 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 503 | 36.41 | 1:15.76 | 1:55.65 | 2:35.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.78 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 502 | 36.21 | 1:16.08 | 1:56.37 | 2:36.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.86 | |||||||||
10 | Anna Toft Petersen | 2004 | 501 | 37.38 | 1:17.34 | 1:57.56 | 2:36.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.61 | |||||||||
11 | Emilie Meng | 2003 | 492 | 35.88 | 1:14.94 | 1:56.12 | 2:37.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.55 | |||||||||
12 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 488 | 37.49 | 1:17.17 | 1:57.94 | 2:37.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
13 | Amalie Tolderlund | 2005 | 487 | 38.51 | 1:18.54 | 1:59.23 | 2:37.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.68 | |||||||||
14 | Femke Iris Keulen | 2005 | 486 | 36.47 | 1:16.21 | 1:56.77 | 2:37.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.57 | |||||||||
15 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 486 | 37.94 | 1:18.48 | 1:58.64 | 2:37.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.21 | |||||||||
16 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 486 | 36.87 | 1:16.54 | 1:57.29 | 2:37.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.64 | |||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 476 | 37.09 | 1:17.75 | 1:58.85 | 2:38.85 | |||
Kolding SK | 2:34.61 | |||||||||
18 | Johanne Heilmann | 2005 | 469 | 38.32 | 1:19.39 | 2:00.35 | 2:39.67 | |||
Kolding SK | 2:33.72 | |||||||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 446 | 36.73 | 1:17.47 | 2:00.19 | 2:42.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.89 | |||||||||
20 | Clara Toft | 2004 | 444 | 38.27 | 1:20.12 | 2:01.48 | 2:42.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.96 | |||||||||
21 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 442 | 38.07 | 1:19.45 | 2:01.83 | 2:42.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.61 | |||||||||
22 | Sophie Kronborg | 2005 | 431 | 37.29 | 1:19.00 | 2:01.92 | 2:44.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.85 | |||||||||
23 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 423 | 37.83 | 1:19.98 | 2:03.87 | 2:45.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.23 | |||||||||
24 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 422 | 38.03 | 1:19.09 | 2:02.65 | 2:45.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
25 | Cathrine Høst | 2004 | 419 | 40.81 | 1:23.23 | 2:04.97 | 2:45.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.45 | |||||||||
26 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 419 | 39.28 | 1:20.43 | 2:03.98 | 2:45.67 | |||
Kolding SK | 2:35.80 | |||||||||
27 | Emilie Moberg | 2005 | 415 | 38.57 | 1:21.21 | 2:04.77 | 2:46.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.05 | |||||||||
28 | Emma Nygaard | 2005 | 407 | 40.76 | 1:23.71 | 2:07.05 | 2:47.35 | |||
H2Odense | 2:54.72 | |||||||||
29 | Sarah Hansen | 2005 | 376 | 39.96 | 1:23.26 | 2:08.34 | 2:51.79 | |||
Kolding SK | 2:46.23 | |||||||||
30 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 374 | 40.75 | 1:24.51 | 2:08.14 | 2:52.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.41 | |||||||||
31 | Nicoline Dyrman | 2004 | 372 | 40.37 | 1:23.72 | 2:07.87 | 2:52.44 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.99 | |||||||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.45 | |||||||||
- | Jazmin Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.18 | |||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 474 | 37.99 | 1:18.91 | 1:59.48 | 2:39.10 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:35.17 | |||||||||
2 | Nora Gombos | 2006 | 362 | 41.33 | 1:25.52 | 2:10.24 | 2:53.98 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.32 | |||||||||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | 352 | 43.09 | 1:27.28 | 2:12.12 | 2:55.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.71 | |||||||||
4 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 339 | 41.98 | 1:27.87 | 2:13.73 | 2:57.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.11 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 268 | 45.27 | 1:35.00 | 2:24.98 | 3:12.32 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:11.97 | |||||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 266 | 44.91 | 1:34.69 | 2:25.51 | 3:12.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.48 | |||||||||
7 | Marie Thorup | 2006 | 254 | 47.04 | 1:37.99 | 2:28.21 | 3:15.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.81 | |||||||||
8 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 243 | 47.73 | 1:38.65 | 2:29.23 | 3:18.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 289 | 43.70 | 1:31.03 | 2:19.97 | 3:07.48 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:58.54 | |||||||||
2 | Oceane Cailho | 2008 | 258 | 46.08 | 1:36.83 | 2:27.68 | 3:14.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.66 | |||||||||
3 | Sofie Barack Søe | 2008 | 242 | 47.37 | 1:38.75 | 2:30.20 | 3:19.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.66 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 226 | 49.05 | 1:42.19 | 2:34.99 | 3:23.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 213 | 48.71 | 1:41.16 | 2:35.22 | 3:27.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:32.03 | |||||||||
6 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 189 | 50.79 | 1:47.39 | 2:42.50 | 3:35.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Vølund | 2008 | 176 | 51.88 | 1:48.78 | 2:45.82 | 3:41.08 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:56.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 594 | 28.81 | 1:02.48 | 1:36.65 | 2:12.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.72 | |||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 540 | 29.50 | 1:04.99 | 1:41.57 | 2:16.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.52 | |||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 515 | 29.58 | 1:04.53 | 1:42.62 | 2:19.11 | |||
DeltaSwim | 2:14.71 | |||||||||
4 | Mathias Bech | 1996 | 501 | 30.29 | 1:06.52 | 1:43.49 | 2:20.32 | |||
H2Odense | 2:05.73 | |||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | 422 | 31.99 | 1:10.19 | 1:49.79 | 2:28.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.13 | |||||||||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 406 | 30.18 | 1:06.39 | 1:46.55 | 2:30.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.93 | |||||||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:09.54 | |||||||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.33 | |||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 587 | 29.82 | 1:04.05 | 1:38.99 | 2:13.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.26 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 581 | 30.04 | 1:04.09 | 1:39.13 | 2:13.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.58 | |||||||||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 509 | 29.48 | 1:05.19 | 1:42.67 | 2:19.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.06 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 499 | 30.97 | 1:07.77 | 1:44.51 | 2:20.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.98 | |||||||||
5 | Andreas Ramsvik | 2003 | 495 | 30.29 | 1:05.43 | 1:42.69 | 2:20.95 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:15.57 | |||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 492 | 29.10 | 1:04.80 | 1:43.17 | 2:21.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.25 | |||||||||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 460 | 30.80 | 1:06.33 | 1:44.00 | 2:24.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:07.77 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 441 | 30.75 | 1:09.46 | 1:49.16 | 2:26.43 | |||
H2Odense | 2:27.82 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 425 | 32.58 | 1:10.11 | 1:49.57 | 2:28.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.90 | |||||||||
10 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 375 | 29.13 | 1:09.49 | 1:52.93 | 2:34.54 | |||
H2Odense | 2:16.53 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 354 | 33.71 | 1:12.33 | 1:54.36 | 2:37.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.36 | |||||||||
12 | Simon Sandal | 2003 | 347 | 30.22 | 1:08.63 | 1:50.90 | 2:38.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.98 | |||||||||
13 | Emil Neumann | 2004 | 334 | 33.15 | 1:11.79 | 1:53.71 | 2:40.71 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.45 | |||||||||
14 | Piotr Stadnicki | 2004 | 315 | 32.66 | 1:12.52 | 1:58.28 | 2:43.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.87 | |||||||||
15 | Silas Plaetner | 2003 | 240 | 36.21 | 1:20.48 | 2:08.83 | 2:59.42 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.04 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.40 | |||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.92 | |||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 242 | 37.62 | 1:24.31 | 2:13.22 | 2:58.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 794 | 29.99 | 1:02.76 | 1:36.98 | 2:11.53 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:06.12 | |||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 663 | 30.73 | 1:05.56 | 1:42.01 | 2:19.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.57 | |||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | 602 | 32.84 | 1:10.49 | 1:47.29 | 2:24.23 | |||
H2Odense | 2:17.56 | |||||||||
2 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 512 | 33.00 | 1:11.92 | 1:52.31 | 2:32.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.34 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 496 | 33.18 | 1:12.05 | 1:51.99 | 2:33.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.39 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 429 | 32.95 | 1:12.45 | 1:56.38 | 2:41.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | 340 | 35.37 | 1:19.80 | 2:06.66 | 2:54.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.68 | |||||||||
6 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 321 | 38.53 | 1:23.89 | 2:12.08 | 2:57.84 | |||
DeltaSwim | 2:56.43 | |||||||||
7 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 320 | 36.95 | 1:22.81 | 2:11.39 | 2:58.08 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:00.53 | |||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Earth Control |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 445 | 34.91 | 1:15.97 | 1:58.23 | 2:39.48 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:29.01 | |||||||||
2 | Anna Mai Andersen | 2006 | 230 | 41.97 | 1:32.32 | 2:26.06 | 3:18.64 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 35, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 668 | 1:02.87 | 2:16.57 | 3:32.68 | 4:38.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.41 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 620 | 1:02.67 | 2:19.14 | 3:41.23 | 4:45.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:08.93 | |||||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 527 | 1:02.50 | 2:27.51 | 3:53.34 | 5:01.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:36.21 | |||||||||
4 | Christopher Kristiansen | 2000 | 8 | 520 | 1:06.36 | 2:29.28 | 4:00.71 | 5:03.12 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:50.30 | |||||||||
5 | André Iversen | 2001 | 7 | 519 | 1:04.19 | 2:29.20 | 3:58.26 | 5:03.27 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:49.89 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 6 | 514 | 1:06.13 | 2:24.43 | 3:59.40 | 5:04.29 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 4:58.91 | |||||||||
Løb 35, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 648 | 1:04.51 | 2:16.97 | 3:37.83 | 4:41.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.63 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 604 | 1:02.28 | 2:19.67 | 3:39.63 | 4:48.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.72 | |||||||||
3 | Tobias Moen Olsen | 2002 | 603 | 1:04.44 | 2:20.01 | 3:45.19 | 4:48.61 | |||
Vestkantsvømmerne | 4:31.31 | |||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 569 | 1:04.78 | 2:21.06 | 3:51.65 | 4:54.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:35.62 | |||||||||
5 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 8 | 538 | 1:08.28 | 2:25.98 | 3:50.31 | 4:59.73 | ||
Vestkantsvømmerne | 4:47.07 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 7 | 444 | 1:14.35 | 2:41.70 | 4:08.68 | 5:19.53 | ||
Kolding SK | 5:03.81 | |||||||||
7 | Asger Als Olsen | 2004 | 6 | 441 | 1:13.95 | 2:38.90 | 4:08.27 | 5:20.23 | ||
Kolding SK | 5:15.85 | |||||||||
8 | Joost Rijkhoff | 2004 | 5 | 416 | 1:11.55 | 2:42.30 | 4:12.13 | 5:26.42 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:06.33 | |||||||||
- | Niklas Wiese Dobel | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:57.97 | |||||||||
- | Oscar Kroos | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:46.64 | |||||||||
Løb 35, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Marschall | 2005 | 8 | 348 | 1:17.74 | 2:49.71 | 4:29.10 | 5:46.39 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:48.43 | |||||||||
Løb 35, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 8 | 328 | 1:15.90 | 2:49.30 | 4:34.98 | 5:53.40 | ||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magne Andersen | 2007 | 7 | 213 | 1:37.51 | 3:16.15 | 5:17.74 | 6:48.01 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 6:42.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 36, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 8 | 596 | 1:08.23 | 2:32.47 | 4:03.08 | 5:16.47 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 4:52.54 | |||||||||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 7 | 502 | 1:15.94 | 2:43.66 | 4:18.91 | 5:34.98 | ||
Kolding SK | 5:13.67 | |||||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | DNS | |||||||
H2Odense | 5:17.85 | |||||||||
Løb 36, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 8 | 613 | 1:15.11 | 2:35.68 | 4:06.77 | 5:13.49 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.36 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 7 | 592 | 1:10.95 | 2:33.73 | 4:06.02 | 5:17.05 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:07.47 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 6 | 586 | 1:11.41 | 2:36.43 | 4:06.89 | 5:18.16 | ||
Kolding SK | 5:04.29 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 5 | 571 | 1:12.65 | 2:38.63 | 4:09.03 | 5:20.96 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.17 | |||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 4 | 571 | 1:14.08 | 2:37.70 | 4:08.58 | 5:21.05 | ||
H2Odense | 5:08.25 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 3 | 551 | 1:10.38 | 2:33.61 | 4:11.28 | 5:24.78 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.64 | |||||||||
7 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 2 | 443 | 1:15.35 | 2:47.77 | 4:30.46 | 5:49.26 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.91 | |||||||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | 1 | 400 | 1:24.80 | 2:55.56 | 4:35.56 | 6:01.35 | ||
Vejle Svømmeklub | 5:40.46 | |||||||||
9 | Astrid Permin | 2003 | 373 | 1:22.26 | 2:55.75 | 4:45.23 | 6:09.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Annika Hausgaard Godt | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:01.25 | |||||||||
- | Karla Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 5:46.51 | |||||||||
- | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | DSQ | Afsl.ryg på mave 200 | ||||||
DeltaSwim | 5:29.15 | |||||||||
Løb 36, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hellesøe | 2006 | 8 | 329 | 1:29.15 | 3:07.10 | 5:02.05 | 6:25.72 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:22.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik 1 | 1994 | 3:42.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:39.70 | |||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 25.75 | 52.90 | 52.90 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.09 | 58.40 | 1:51.30 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.19 | 58.70 | 2:50.00 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 24.98 | 52.36 | 3:42.36 | ||||||
2 | Esbjerg Svømmklub 1 | 1992 | 3:44.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:42.31 | |||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.78 | 52.85 | 52.85 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.73 | 52.14 | 1:44.99 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.49 | 1:00.00 | 2:44.99 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 28.17 | 59.19 | 3:44.18 | ||||||
3 | Esv 1 | 0 | 3:44.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:42.50 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.35 | 52.28 | 52.28 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.51 | 53.26 | 1:45.54 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.47 | 59.68 | 2:45.22 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.36 | 59.17 | 3:44.39 | ||||||
4 | Gentofte Mix 1 | 2000 | 3:49.07 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:44.89 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 26.01 | 53.28 | 53.28 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.81 | 55.82 | 1:49.10 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 28.14 | 1:00.15 | 2:49.25 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.63 | 59.82 | 3:49.07 | ||||||
5 | Kvik 2 | 1997 | 3:50.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:45.23 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 26.30 | 54.11 | 54.11 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 25.85 | 54.55 | 1:48.66 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.50 | 59.48 | 2:48.14 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.87 | 1:02.24 | 3:50.38 | ||||||
6 | Gentofte Mix 2 | 2000 | 3:52.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:51.38 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 26.48 | 54.24 | 54.24 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.64 | 54.77 | 1:49.01 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.60 | 1:01.29 | 2:50.30 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.35 | 1:01.72 | 3:52.02 | ||||||
7 | Aalborg Mix 1 | 2000 | 3:52.29 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:48.66 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 26.74 | 56.41 | 56.41 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.13 | 55.67 | 1:52.08 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.94 | 1:01.06 | 2:53.14 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 27.72 | 59.15 | 3:52.29 | ||||||
8 | Agf Mix 1 | 0 | 3:52.67 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:50.00 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.31 | 56.87 | 56.87 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.24 | 55.13 | 1:52.00 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.86 | 59.49 | 2:51.49 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.46 | 1:01.18 | 3:52.67 | ||||||
9 | H2Odense 1 | 1996 | 3:55.45 | |||||||
H2Odense | 3:50.76 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.15 | 55.50 | 55.50 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 27.13 | 57.15 | 1:52.65 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.68 | 1:00.80 | 2:53.45 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.30 | 1:02.00 | 3:55.45 | ||||||
10 | Sølv Mix | 2003 | 3:55.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:57.67 | |||||||||
Jakob Mose | 2000 | 26.84 | 55.98 | 55.98 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 26.41 | 55.98 | 1:51.96 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 28.86 | 1:01.55 | 2:53.51 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 29.36 | 1:02.16 | 3:55.67 | ||||||
11 | Agf Mix 2 | 0 | 3:55.83 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:56.55 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.47 | 57.31 | 57.31 | ||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 26.83 | 57.26 | 1:54.57 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 28.69 | 59.76 | 2:54.33 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.32 | 1:01.50 | 3:55.83 | ||||||
12 | Mix Ssk 1 | 2000 | 3:56.41 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:53.47 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 28.14 | 56.79 | 56.79 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 26.50 | 55.11 | 1:51.90 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.63 | 1:02.19 | 2:54.09 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 29.77 | 1:02.32 | 3:56.41 | ||||||
13 | Esv 2 | 0 | 3:56.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:53.70 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 27.04 | 55.65 | 55.65 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 26.82 | 55.29 | 1:50.94 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 29.59 | 1:01.73 | 2:52.67 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 30.42 | 1:03.77 | 3:56.44 | ||||||
14 | Sølv Mix 2 | 2003 | 4:00.04 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.88 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 27.06 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 25.77 | 54.70 | 1:52.28 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 29.82 | 1:04.00 | 2:56.28 | ||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 29.92 | 1:03.76 | 4:00.04 | ||||||
15 | Gentofte Gs1 | 2003 | 4:00.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:03.04 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.28 | 56.94 | 56.94 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 27.49 | 57.48 | 1:54.42 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 30.25 | 1:03.02 | 2:57.44 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 30.88 | 1:03.38 | 4:00.82 | ||||||
16 | Agf Mix 3 | 0 | 4:01.30 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:00.22 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 28.15 | 58.12 | 58.12 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 26.54 | 56.49 | 1:54.61 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 30.26 | 1:02.70 | 2:57.31 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.48 | 1:03.99 | 4:01.30 | ||||||
17 | H2Odense 2 | 1997 | 4:01.52 | |||||||
H2Odense | 3:59.56 | |||||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 27.42 | 57.75 | 57.75 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 26.55 | 56.86 | 1:54.61 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.73 | 1:03.40 | 2:58.01 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.24 | 1:03.51 | 4:01.52 | ||||||
18 | Aalborg Mix 2 | 2001 | 4:02.32 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:56.97 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.42 | 58.05 | 58.05 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.05 | 56.53 | 1:54.58 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 30.31 | 1:03.90 | 2:58.48 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.37 | 1:03.84 | 4:02.32 | ||||||
19 | Aalborg Mix 3 | 2004 | 4:03.77 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:01.84 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 27.80 | 57.79 | 57.79 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 28.72 | 1:00.62 | 1:58.41 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 30.05 | 1:02.14 | 3:00.55 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 30.38 | 1:03.22 | 4:03.77 | ||||||
20 | Delta Devils | 2001 | 4:04.41 | |||||||
DeltaSwim | 4:01.84 | |||||||||
Daniel Jensen | 2001 | 28.11 | 58.30 | 58.30 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 26.77 | 55.65 | 1:53.95 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 31.45 | 1:05.95 | 2:59.90 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.11 | 1:04.51 | 4:04.41 | ||||||
21 | Mix Ssk 2 | 2002 | 4:05.93 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:02.89 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 27.56 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 28.86 | 1:30.81 | 2:28.39 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 32.83 | 1:03.22 | 3:31.61 | ||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 34.32 | 34.32 | 4:05.93 | ||||||
22 | Esbjerg Mix 2 | 0 | 4:06.63 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 27.50 | 58.45 | 58.45 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 27.62 | 56.84 | 1:55.29 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 30.95 | 1:05.76 | 3:01.05 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 30.84 | 1:05.58 | 4:06.63 | ||||||
23 | Aalborg Mix 4 | 2004 | 4:08.65 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:09.96 | |||||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 29.77 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 28.53 | 1:00.06 | 2:02.91 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.61 | 1:02.38 | 3:05.29 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 29.87 | 1:03.36 | 4:08.65 | ||||||
24 | Esv 3 | 0 | 4:09.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:59.20 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 28.47 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.84 | 59.02 | 1:58.82 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.42 | 1:05.40 | 3:04.22 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.25 | 1:05.02 | 4:09.24 | ||||||
25 | H2Odense 3 | 2002 | 4:10.33 | |||||||
H2Odense | 4:05.63 | |||||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 28.11 | 1:00.17 | 1:00.17 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 29.20 | 1:01.49 | 2:01.66 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.12 | 1:02.59 | 3:04.25 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.53 | 1:06.08 | 4:10.33 | ||||||
26 | Nyborg Mix 1 | 2003 | 4:11.66 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:11.40 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 29.00 | 1:01.07 | 1:01.07 | ||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 28.35 | 1:00.64 | 2:01.71 | ||||||
Silas Plaetner | 2003 | 30.45 | 1:04.86 | 3:06.57 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 30.73 | 1:05.09 | 4:11.66 | ||||||
27 | Mix Ssk3 | 2001 | 4:14.38 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:09.77 | |||||||||
Kasper Hansen | 2004 | 28.09 | 59.05 | 59.05 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 29.84 | 1:02.29 | 2:01.34 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 30.85 | 1:05.60 | 3:06.94 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 31.87 | 1:07.44 | 4:14.38 | ||||||
28 | Agf Mix 4 | 0 | 4:16.78 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.25 | |||||||||
Casper Krohn | 2001 | 29.14 | 1:01.32 | 1:01.32 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 29.36 | 1:02.72 | 2:04.04 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.41 | 1:07.03 | 3:11.07 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 31.13 | 1:05.71 | 4:16.78 | ||||||
29 | Esv 4 | 0 | 4:19.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:23.50 | |||||||||
Simon Sandal | 2003 | 28.81 | 1:00.33 | 1:00.33 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 29.25 | 1:02.10 | 2:02.43 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 32.79 | 1:11.51 | 3:13.94 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 30.93 | 1:06.04 | 4:19.98 | ||||||
30 | Nyborg Mix 2 | 2004 | 4:27.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:30.51 | |||||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 31.58 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 32.50 | 1:07.84 | 2:13.23 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 31.38 | 1:05.40 | 3:18.63 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 33.00 | 1:08.87 | 4:27.50 | ||||||
31 | Esv Årgang Mix 1 | 2005 | 4:36.49 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:37.77 | |||||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 30.58 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 30.95 | 1:06.81 | 2:11.95 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 34.33 | 1:12.19 | 3:24.14 | ||||||
Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 34.21 | 1:12.35 | 4:36.49 | ||||||
32 | Nyborg Mix 3 | 2002 | 4:40.06 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:38.27 | |||||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 32.37 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Nina Seirup | 2005 | 33.71 | 1:12.04 | 2:17.90 | ||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 35.19 | 1:13.11 | 3:31.01 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 33.12 | 1:09.05 | 4:40.06 | ||||||
33 | Esv Årgang Mix 2 | 2005 | 4:43.66 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:47.09 | |||||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 30.97 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Sofus Funder | 2005 | 30.80 | 1:05.77 | 2:10.80 | ||||||
Kira Wolter | 2007 | 36.43 | 1:15.58 | 3:26.38 | ||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 35.36 | 1:17.28 | 4:43.66 | ||||||
34 | Esbjerg K-Bronze Mix | 2006 | 4:45.11 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:56.39 | |||||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 31.14 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 36.77 | 1:17.32 | 2:21.59 | ||||||
Marie Thorup | 2006 | 35.83 | 1:14.48 | 3:36.07 | ||||||
Frederik Møhring Madsen | 2007 | 32.77 | 1:09.04 | 4:45.11 | ||||||
35 | Esbjerg Mix 1 | 0 | 5:01.17 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Pedersen | 2007 | 33.13 | 1:12.20 | 1:12.20 | ||||||
Magnus Marschall | 2005 | 32.31 | 1:08.86 | 2:21.06 | ||||||
Sofie Barack Søe | 2008 | 37.97 | 1:21.19 | 3:42.25 | ||||||
Olivia Macartney | 2008 | 36.53 | 1:18.92 | 5:01.17 | ||||||
36 | Nyborg Mix 4 | 2004 | 5:03.43 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:54.40 | |||||||||
Sebastian Kingo | 2006 | 35.35 | 1:16.73 | 1:16.73 | ||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 38.05 | 1:16.67 | 2:33.40 | ||||||
Tobias Hansen | 2005 | 35.80 | 1:15.98 | 3:49.38 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 34.59 | 1:14.05 | 5:03.43 | ||||||
37 | Nyborg Mix 5 | 2006 | 5:05.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:06.24 | |||||||||
Eszter Vad | 2007 | 35.40 | 1:16.91 | 1:16.91 | ||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 37.24 | 1:15.97 | 2:32.88 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 33.70 | 1:13.13 | 3:46.01 | ||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 38.32 | 1:19.52 | 5:05.53 | ||||||
38 | Nyborg Mix 6 | 2005 | 5:18.44 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:20.49 | |||||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 37.14 | 1:19.53 | 1:19.53 | ||||||
Oceane Cailho | 2008 | 36.29 | 1:18.73 | 2:38.26 | ||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 38.09 | 1:19.61 | 3:57.87 | ||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 36.32 | 1:20.57 | 5:18.44 | ||||||
39 | Nyborg Mix 7 | 2007 | 5:31.86 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:30.01 | |||||||||
Danilo Vaarning | 2009 | 39.82 | 1:25.88 | 1:25.88 | ||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 37.38 | 1:18.53 | 2:44.41 | ||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 41.10 | 1:28.59 | 4:13.00 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 35.95 | 1:18.86 | 5:31.86 | ||||||
40 | Nyborg Mix 9 | 2007 | 5:38.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 6:12.73 | |||||||||
Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 41.44 | 1:31.10 | 1:31.10 | ||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 43.85 | 1:30.34 | 3:01.44 | ||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 29.04 | 1:02.55 | 4:03.99 | ||||||
Katrine Vølund | 2008 | 43.34 | 1:34.23 | 5:38.22 | ||||||
41 | Nyborg Mix 8 | 2008 | 5:55.52 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:49.34 | |||||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 42.15 | 1:31.83 | 1:31.83 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 38.53 | 1:23.65 | 2:55.48 | ||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 41.78 | 1:31.42 | 4:26.90 | ||||||
Martin Stokholm | 2007 | 41.31 | 1:28.62 | 5:55.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |