Results for Åkeshov Invitational
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Frisim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:56.38 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:01.07 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:04.96 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:16.04 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:16.84 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:19.48 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:25.02 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
5:25.99 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:29.03 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:34.77 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:37.88 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:40.46 |
+48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:45.73 |
+53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:47.84 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:48.09 |
+55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Höök |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:01.60 |
+1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:29:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Frisim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
4:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:31.07 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:36.37 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:23.29 |
+57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:26.60 |
+1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:31:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
4:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:07.81 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:21.25 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
4:50.33 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:31:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Medley Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.55 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.14 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.24 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.65 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:13.31 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.96 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.08 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:14.30 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.28 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.33 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.80 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.94 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.25 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.33 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.13 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.02 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:20.79 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.52 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.19 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.29 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.57 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.74 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.91 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.01 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.21 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.02 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.74 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.77 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.85 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elin Höök |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.01 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Schei |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:07.95 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.16 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.45 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.99 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:12.59 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:13.12 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.44 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Medley Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:05.44 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.85 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.01 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:07.28 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:07.67 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.69 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.63 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.42 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.84 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.48 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.29 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:22.85 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.93 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:28.15 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.09 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:54:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:03.18 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:12.26 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 10:54:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Ryggsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.53 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.60 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.31 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
33.32 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.50 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.58 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.40 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.10 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.67 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
35.81 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.09 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.34 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.53 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
37.05 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.00 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
38.16 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.19 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
|
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:47.91 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:33.13 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:18:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Fjärilsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:46.07 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.40 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:04.76 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:24:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Fjärilsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:04.42 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.06 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:06.11 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:06.92 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.89 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.10 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.35 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.56 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.20 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.43 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.54 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.88 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.57 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:03.80 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:11.97 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:33:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Bröstsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:59.17 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:59.41 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:01.28 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:01.38 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:07.47 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:12.32 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:20.80 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:26.16 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:27.05 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:53.49 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:44:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Bröstsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.43 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:16.13 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.03 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.39 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.56 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:48.21 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.15 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:48:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Frisim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
28.14 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.18 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.49 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.80 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.00 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.01 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
29.75 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.80 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.85 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.98 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.31 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.38 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.72 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
31.21 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.37 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.64 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.78 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
32.02 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.03 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
32.32 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
32.51 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.62 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.13 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.58 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.90 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.05 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Schei |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
27.87 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
|
27.88 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.99 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
28.68 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.20 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.66 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 11:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 11:56:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25.45 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25.84 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.13 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
27.31 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.76 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.81 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
30.32 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.40 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.47 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.01 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.89 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.16 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.58 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
35.84 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 12:02:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
24.78 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
25.75 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25.76 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
26.81 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.50 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 12:02:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 12:02:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 400m Medley Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
5:42.63 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:54.37 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:08.75 |
+48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:07:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 400m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:07:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 16:07:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 1500m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
16:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
17:03.14 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
17:14.05 |
+46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
23:22.88 |
+6:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:30:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 16:31:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
29.22 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.36 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.04 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.60 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.12 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.93 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.05 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.73 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.65 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
52.13 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:37:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.99 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.28 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:37:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 16:37:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Frisim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:19.01 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:21.36 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:22.39 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:26.41 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:27.18 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.56 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:31.06 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:33.79 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:35.57 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:37.43 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:37.65 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:43.99 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:44.32 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:47.37 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:50.43 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:50:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:50:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 16:51:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Medley Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:50.00 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:58.62 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
2:41.13 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 16:54:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 16:55:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Ryggsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.10 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.23 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.63 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:13.17 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.66 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.98 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.32 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:14.95 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.19 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.24 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.53 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.03 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.43 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.37 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:20.48 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.01 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.58 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.87 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:22.59 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.73 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.07 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.57 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.64 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.99 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Höök |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.98 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:08:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:09:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Bröstsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.57 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.25 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.67 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.48 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.07 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.95 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
40.55 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.72 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.21 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.21 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
49.61 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:21:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.37 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:21:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:22:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Fjärilsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.78 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.16 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.41 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
31.58 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.99 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.09 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.12 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.66 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.74 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.04 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.11 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.67 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
33.69 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.78 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
34.25 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.92 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
34.99 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.65 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
36.14 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.73 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.98 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.76 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.73 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.14 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.31 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.25 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
31.64 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:30:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Frisim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Stille |
2002 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
58.31 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.38 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
59.51 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
59.75 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:00.68 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.84 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.02 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:10.92 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.90 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.97 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.69 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:15.18 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.80 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.16 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.55 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.77 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.94 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
59.54 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:38:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Bröstsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.46 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.94 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.01 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.75 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.77 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.85 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.32 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.23 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.31 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:31.59 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.23 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:34.36 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.16 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.39 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Höök |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.33 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:39.25 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.39 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.15 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:47:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Fjärilsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:42.08 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:53.94 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:57.86 |
+40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:51:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:25.14 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:51:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:51:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Medley Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
6:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
6:43.20 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
7:11.08 |
+56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:07:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 800m Frisim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
10:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
10:56.63 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:19:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Fjärilsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.84 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.07 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.47 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.63 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.26 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:13.83 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.12 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.17 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:14.57 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.04 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.94 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.00 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.96 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.69 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.93 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.90 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.52 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:28:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.43 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.02 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:28:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:34:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Fjärilsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.50 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.14 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.51 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.79 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.83 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
34.91 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
35.65 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.22 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
36.73 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.18 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.92 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.52 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:34:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.33 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.72 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.07 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
31.10 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:34:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:34:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 200m Ryggsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:34.87 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.15 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:40.90 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:44.56 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 200m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:39:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Ryggsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig vändning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.46 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:44:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Bröstsim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.91 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.94 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.60 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.23 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.48 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
41.86 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.11 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
43.16 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.73 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
44.24 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.40 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:54:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:54:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Bröstsim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:15.00 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:19.80 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:58:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 10:58:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 10:59:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Frisim Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.46 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:03.75 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.19 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.22 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.21 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.59 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.17 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:06.54 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.27 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.70 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.38 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.96 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:09.04 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.57 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.56 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.81 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.18 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.48 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:13.09 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.53 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.91 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:07:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.07 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:07:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 11:07:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Frisim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:07.92 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
2:08.80 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:16.07 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:26.74 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:30.21 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:36.38 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.48 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:17:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:59.80 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:02.59 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
2:17.52 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
2:42.29 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:17:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 11:17:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Medley Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:53.74 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:55.95 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:16.73 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:32.92 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-09 11:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-09 11:22:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|