Resultat för Uikko-uinnit 6.1.2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:09 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 1:14.37 | 2:37.44 | 4:04.18 | 5:26.20 | |||
2 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:17.46 | 2:40.73 | 4:04.59 | 5:26.74 | |||
3 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:21.59 | 2:52.13 | 5:53.24 | ||||
4 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:23.36 | 2:55.19 | 4:26.21 | 5:55.55 | |||
5 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 1:24.51 | 2:58.09 | 4:31.41 | 6:03.27 | |||
6 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.92 | 2:57.69 | 4:33.37 | 6:05.43 | |||
7 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:28.82 | 3:10.12 | 4:52.27 | 6:31.30 | |||
8 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 1:29.24 | 3:15.34 | 5:08.13 | 7:01.06 | |||
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 1:19.51 | 2:48.56 | 4:18.61 | 5:45.61 | |||
2 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 1:15.50 | 2:46.70 | 4:21.02 | 5:54.80 | |||
3 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 1:24.49 | 2:57.42 | 6:06.62 | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:09 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 2, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aatu Mäkinen | 2005 | Nivalan Saukot | 1:21.63 | 2:51.30 | 4:23.39 | 5:55.08 | |||
2 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 1:26.47 | 4:37.07 | 6:07.40 | ||||
3 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:26.39 | 3:02.05 | 4:39.42 | 6:12.47 | |||
Laji 2, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aleksi Peltosaari | 2004 | Nivalan Saukot | 1:42.02 | 3:38.38 | 7:39.12 | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 44.36 | ||||||
2 | Iia Tikka | 2009 | Haapajärven Kiilat | 45.07 | ||||||
3 | Piitu Heikkinen | 2009 | Kajaanin Uimaseura | 46.04 | ||||||
4 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 48.88 | ||||||
5 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 49.43 | ||||||
6 | Nelli Niemi | 2009 | Haapajärven Kiilat | 49.90 | ||||||
7 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 51.01 | ||||||
8 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 52.95 | ||||||
9 | Mona Sarja | 2009 | Vieskan Uimarit | 56.34 | ||||||
10 | Tara Siponen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:00.63 | ||||||
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 31.90 | ||||||
2 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 32.82 | ||||||
3 | Iida Kemppainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 34.46 | ||||||
4 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 34.90 | ||||||
5 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 35.84 | ||||||
6 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 36.17 | ||||||
7 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 38.00 | ||||||
8 | Tiia Liuski | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 38.08 | ||||||
9 | Minea Kynkäänniemi | 2007 | Haukiputaan Heitto | 38.12 | ||||||
10 | Lotta Päiveröinen | 2007 | Nivalan Saukot | 39.66 | ||||||
11 | Hilma Manninen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 39.71 | ||||||
12 | Minea Kynnäs | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 41.51 | ||||||
13 | Alina Komulainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 43.16 | ||||||
14 | Vilma Moilanen | 2008 | Kajaanin Uimaseura | 45.51 | ||||||
15 | Netta Kaarlela | 2008 | Nivalan Saukot | 45.56 | ||||||
16 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 45.72 | ||||||
17 | Laura Suutari | 2008 | Kajaanin Uimaseura | 47.19 | ||||||
18 | Mette Hagqvist | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 48.11 | ||||||
19 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 49.99 | ||||||
20 | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 51.50 | ||||||
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tiia Mielonen | 2006 | Nivalan Saukot | 31.05 | ||||||
2 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 31.84 | ||||||
3 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 32.00 | ||||||
4 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 32.60 | ||||||
5 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 32.72 | ||||||
5 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 32.72 | ||||||
7 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 32.87 | ||||||
8 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 34.90 | ||||||
9 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 35.04 | ||||||
10 | Anna Välimäki | 2006 | Nivalan Saukot | 35.41 | ||||||
11 | Eeva Partanen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 35.51 | ||||||
12 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 35.53 | ||||||
13 | Emmi Sonninen | 2006 | Iisalmen Uimarit | 35.56 | ||||||
14 | Katri Kangas | 2006 | Nivalan Saukot | 36.81 | ||||||
15 | Silja Mustonen | 2006 | Iisalmen Uimarit | 37.39 | ||||||
16 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 45.25 | ||||||
17 | Neela Hiekka | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 46.98 | ||||||
- | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 30.85 | ||||||
2 | Liisa Ryhänen | 2002 | Iisalmen Uimarit | 31.73 | ||||||
3 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 32.41 | ||||||
4 | Venla Saarimaa | 2004 | Nivalan Saukot | 39.11 | ||||||
5 | Hei Yu Wong | 2001 | Nivalan Saukot | 43.88 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Rico Kettunen | 2009 | Iisalmen Uimarit | 46.28 | ||||||
2 | Elis Luomala | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 48.07 | ||||||
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 32.09 | ||||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 34.68 | ||||||
3 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 36.26 | ||||||
4 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 36.93 | ||||||
5 | Mikael Kynkäänniemi | 2008 | Haukiputaan Heitto | 37.74 | ||||||
6 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 41.68 | ||||||
7 | Jere Kilpeläinen | 2007 | Haapajärven Kiilat | 47.81 | ||||||
8 | Aatu Jaakonaho | 2008 | Haapajärven Kiilat | 48.24 | ||||||
- | Miro Knuutila | 2008 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | Iisalmen Uimarit | 28.53 | ||||||
2 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 29.97 | ||||||
3 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 30.57 | ||||||
4 | Matias Perälä | 2005 | Iisalmen Uimarit | 31.40 | ||||||
5 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 33.90 | ||||||
6 | Jesse Manninen | 2005 | Haukiputaan Heitto | 34.36 | ||||||
7 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 34.47 | ||||||
8 | Väinö Kallio | 2006 | Haukiputaan Heitto | 35.28 | ||||||
9 | Ivar Eklund | 2006 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 36.03 | ||||||
10 | Joona Anttila | 2006 | Nivalan Saukot | 41.20 | ||||||
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Hugo Mattola | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 26.81 | ||||||
2 | Eero Ryhänen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 27.60 | ||||||
3 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 27.76 | ||||||
4 | Maksim Geimonen | 2003 | Iisalmen Uimarit | 28.20 | ||||||
5 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 28.48 | ||||||
6 | Aaro Paasonen | 2004 | Iisalmen Uimarit | 29.38 | ||||||
7 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 29.50 | ||||||
8 | Herman Salmela | 2003 | Nivalan Saukot | 29.81 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:51 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Iida Kemppainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 43.02 | 1:26.17 | |||||
2 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 43.30 | 1:27.19 | |||||
3 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 43.63 | 1:28.99 | |||||
4 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 45.73 | 1:33.21 | |||||
5 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 47.12 | 1:36.77 | |||||
6 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.76 | 1:39.18 | |||||
7 | Aada Mäkinen | 2007 | Nivalan Saukot | 51.20 | 1:45.82 | |||||
- | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 39.64 | 1:20.24 | |||||
2 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 41.57 | 1:23.96 | |||||
3 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 43.38 | 1:27.88 | |||||
4 | Erika Ruotsalainen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 43.98 | 1:28.48 | |||||
5 | Noona Hyrkäs | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 42.93 | 1:28.52 | |||||
6 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.88 | 1:33.42 | |||||
7 | Katri Kangas | 2006 | Nivalan Saukot | 46.25 | 1:33.43 | |||||
8 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.48 | 1:35.95 | |||||
9 | Paula Pyykkönen | 2005 | Nivalan Saukot | 49.66 | 1:40.67 | |||||
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 54.58 | 1:36.27 | |||||
- | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:51 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 12:51 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 44.54 | 1:29.07 | |||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 45.87 | 1:34.87 | |||||
3 | Miro Knuutila | 2008 | Vieskan Uimarit | 50.55 | 1:43.44 | |||||
4 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 51.47 | 1:44.69 | |||||
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 39.25 | 1:21.34 | |||||
2 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 42.95 | 1:27.59 | |||||
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 35.71 | 1:12.80 | |||||
2 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 39.11 | 1:20.51 | |||||
3 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 40.82 | 1:23.67 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 12:51 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 13:02 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 57.08 | ||||||
2 | Meimi Heikell | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:01.66 | ||||||
3 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:03.88 | ||||||
4 | Iita Poikkimäki | 2010 | Vieskan Uimarit | 1:09.32 | ||||||
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 42.90 | ||||||
2 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 46.50 | ||||||
3 | Minea Kynkäänniemi | 2007 | Haukiputaan Heitto | 52.58 | ||||||
4 | Hilma Manninen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 53.35 | ||||||
5 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 53.50 | ||||||
6 | Tiia Liuski | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 53.61 | ||||||
7 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 55.21 | ||||||
8 | Aada Mäkinen | 2007 | Nivalan Saukot | 55.39 | ||||||
9 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 57.46 | ||||||
10 | Jenna Liimatainen | 2007 | Haapajärven Kiilat | 58.51 | ||||||
11 | Netta Kaarlela | 2008 | Nivalan Saukot | 1:09.17 | ||||||
12 | Mette Hagqvist | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 1:10.21 | ||||||
13 | Laura Suutari | 2008 | Kajaanin Uimaseura | 1:11.12 | ||||||
14 | Emma Koskela | 2007 | Vieskan Uimarit | 1:14.94 | ||||||
- | Aada Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Päiveröinen | 2007 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tiia Mielonen | 2006 | Nivalan Saukot | 41.13 | ||||||
2 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 41.49 | ||||||
3 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 42.48 | ||||||
4 | Erika Ruotsalainen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 43.82 | ||||||
5 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 44.69 | ||||||
6 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 46.49 | ||||||
7 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 47.60 | ||||||
8 | Sofia Heiskanen | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 51.28 | ||||||
9 | Eeva Partanen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 51.35 | ||||||
10 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 52.07 | ||||||
11 | Silja Mustonen | 2006 | Iisalmen Uimarit | 56.65 | ||||||
- | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Neela Hiekka | 2006 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Venla Saarimaa | 2004 | Nivalan Saukot | 52.03 | ||||||
2 | Hei Yu Wong | 2001 | Nivalan Saukot | 52.96 | ||||||
- | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 13:02 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 13:02 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 44.71 | ||||||
2 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.96 | ||||||
3 | Mikael Kynkäänniemi | 2008 | Haukiputaan Heitto | 53.41 | ||||||
4 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 53.48 | ||||||
- | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 43.29 | ||||||
2 | Väinö Kallio | 2006 | Haukiputaan Heitto | 44.66 | ||||||
3 | Matias Perälä | 2005 | Iisalmen Uimarit | 46.23 | ||||||
4 | Joona Anttila | 2006 | Nivalan Saukot | 58.57 | ||||||
Laji 8, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aaro Paasonen | 2004 | Iisalmen Uimarit | 37.17 | ||||||
2 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 38.46 | ||||||
3 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 38.72 | ||||||
4 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 40.10 | ||||||
5 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 41.79 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 13:02 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 13:19 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Iida Kemppainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 41.24 | 1:28.62 | 2:23.56 | 3:03.72 | |||
2 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 40.17 | 1:28.39 | 2:24.79 | 3:05.16 | |||
3 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.34 | 1:29.50 | 2:25.75 | 3:07.52 | |||
4 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 45.91 | 1:34.05 | 2:34.22 | 3:15.95 | |||
5 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 44.88 | 1:37.22 | 2:33.40 | 3:16.44 | |||
6 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 47.68 | 1:43.94 | 2:40.16 | 3:23.48 | |||
7 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 51.32 | 1:49.67 | 2:56.62 | 3:42.80 | |||
8 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 50.52 | 1:47.48 | 2:56.67 | 3:43.54 | |||
9 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 53.22 | 1:56.17 | 3:05.28 | 3:57.68 | |||
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 39.19 | 1:24.62 | 2:11.92 | 2:49.68 | |||
2 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 38.39 | 1:23.17 | 2:12.90 | 2:53.33 | |||
3 | Noona Hyrkäs | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 43.12 | 1:33.13 | 2:29.09 | 3:11.80 | |||
4 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 47.32 | 1:37.49 | 2:38.82 | 3:23.04 | |||
Laji 9, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 34.92 | 1:21.54 | 2:15.33 | 2:54.55 | |||
2 | Liisa Ryhänen | 2002 | Iisalmen Uimarit | 38.48 | 1:30.63 | 2:28.54 | 3:13.55 | |||
3 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 44.28 | 1:37.82 | 2:43.90 | 3:27.56 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 13:19 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 13:19 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 46.04 | 1:41.59 | 2:39.62 | 3:25.48 | |||
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 40.37 | 1:27.39 | 2:18.76 | 3:02.80 | |||
2 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 45.60 | 1:35.09 | 2:32.36 | 3:12.07 | |||
Laji 10, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
- | Aleksi Peltosaari | 2004 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 13:19 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 11, 4X50m SKUV T13, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaus Rollo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 2:29.55 | ||||||
Iida Kemppainen | 2007 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Vilja Takalo | 2006 | 39.76 | 1:20.57 | |||||||
Iiris Uusitalo | 2006 | 36.79 | 1:57.36 | |||||||
Anette Kärkkäinen | 2006 | 32.19 | 2:29.55 | |||||||
2 | Viesu Ferrari | 2006 | Vieskan Uimarit | 2:34.10 | ||||||
Peppi Ojakippola | 2006 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Saaga Kähkönen | 2006 | 44.56 | 1:24.42 | |||||||
Noora-Maria Linna | 2006 | 37.30 | 2:01.72 | |||||||
Riialiina Kiljala | 2008 | 32.38 | 2:34.10 | |||||||
3 | Nisa Tytöt | 2006 | Nivalan Saukot | 2:44.17 | ||||||
Tiia Mielonen | 2006 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Katri Kangas | 2006 | 47.93 | 1:25.66 | |||||||
Eerika Ekdahl | 2007 | 40.12 | 2:05.78 | |||||||
Lotta Päiveröinen | 2007 | 38.39 | 2:44.17 | |||||||
4 | Viesu Marliinit [2006] | 2006 | Vieskan Uimarit | 2:48.42 | ||||||
Sini Saari | 2007 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Malla Hämäläinen | 2008 | 48.34 | 1:29.59 | |||||||
Elsa Pelkonen | 2007 | 43.14 | 2:12.73 | |||||||
Tilda Saarela | 2006 | 35.69 | 2:48.42 | |||||||
5 | Viesu Sekari | 2008 | Vieskan Uimarit | 3:13.81 | ||||||
Iida-Carita Niskanen | 2008 | 48.00 | 48.00 | |||||||
Elsa Herrala | 2007 | 55.11 | 1:43.11 | |||||||
Nella Hämäläinen | 2008 | 47.28 | 2:30.39 | |||||||
Neea Junttila | 2009 | 43.42 | 3:13.81 | |||||||
Laji 11, 4X50m SKUV T13, Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaus I | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 2:43.62 | ||||||
Noona Hyrkäs | 2006 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Erika Ruotsalainen | 2005 | 43.59 | 1:25.79 | |||||||
Tiia Liuski | 2007 | 42.95 | 2:08.74 | |||||||
Eeva Partanen | 2005 | 34.88 | 2:43.62 | |||||||
- | Nivalan Saukot | 2001 | Nivalan Saukot | DSQ | Yhden Käden kosketus | |||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:03 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 12, 4X50m SKUV P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viesu Mercedes | 2006 | Vieskan Uimarit | 2:46.27 | ||||||
Miro Knuutila | 2008 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Torsti Saarela | 2006 | 43.23 | 1:26.20 | |||||||
Leevi Sammalmaa | 2007 | 41.63 | 2:07.83 | |||||||
Aatu Poikkimäki | 2008 | 38.44 | 2:46.27 | |||||||
Laji 12, 4X50m SKUV P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kus-Gss | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 2:20.94 | ||||||
Visa Nissinen | 2004 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Lassi Lahtinen | 2004 | 41.33 | 1:17.33 | |||||||
Mikko Karjalainen | 2004 | 33.02 | 1:50.35 | |||||||
Riku Määttälä | 2005 | 30.59 | 2:20.94 | |||||||
- | Nivalan Saukot | 2003 | Nivalan Saukot | DNS | ||||||
Joona Anttila | 2006 | |||||||||
Aleksi Peltosaari | 2004 | |||||||||
Aatu Mäkinen | 2005 | |||||||||
Herman Salmela | 2003 | DNS | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:03 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:26 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Iia Tikka | 2009 | Haapajärven Kiilat | 49.36 | 1:44.56 | |||||
2 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 52.24 | 1:50.32 | |||||
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 35.42 | 1:14.47 | |||||
2 | Iida Kemppainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 37.58 | 1:15.81 | |||||
3 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 37.65 | 1:16.89 | |||||
4 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 38.02 | 1:17.10 | |||||
5 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 38.74 | 1:20.95 | |||||
6 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 38.93 | 1:21.19 | |||||
7 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 38.78 | 1:21.63 | |||||
8 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.00 | 1:23.77 | |||||
9 | Auroora Kurttila | 2008 | Haukiputaan Heitto | 40.56 | 1:25.15 | |||||
10 | Minea Kynkäänniemi | 2007 | Haukiputaan Heitto | 40.80 | 1:25.89 | |||||
11 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.72 | 1:27.50 | |||||
12 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 42.93 | 1:29.86 | |||||
13 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.11 | 1:31.49 | |||||
14 | Minea Kynnäs | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 43.61 | 1:31.79 | |||||
15 | Aada Mäkinen | 2007 | Nivalan Saukot | 45.74 | 1:36.09 | |||||
16 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 54.81 | 1:57.35 | |||||
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 33.90 | 1:09.57 | |||||
2 | Tiia Mielonen | 2006 | Nivalan Saukot | 33.74 | 1:10.03 | |||||
3 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 34.92 | 1:12.60 | |||||
4 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 34.91 | 1:12.70 | |||||
5 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.34 | 1:13.02 | |||||
6 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 35.20 | 1:13.09 | |||||
7 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 34.99 | 1:13.36 | |||||
8 | Erika Ruotsalainen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 37.12 | 1:15.33 | |||||
9 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.21 | 1:16.89 | |||||
10 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 38.08 | 1:19.09 | |||||
11 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.86 | 1:19.79 | |||||
12 | Eeva Partanen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 38.96 | 1:19.85 | |||||
13 | Sofia Heiskanen | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 39.59 | 1:20.17 | |||||
14 | Noona Hyrkäs | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 38.98 | 1:20.37 | |||||
15 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 39.55 | 1:20.62 | |||||
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 34.41 | 1:09.23 | |||||
2 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 33.58 | 1:12.35 | |||||
3 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 36.27 | 1:14.78 | |||||
4 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 36.27 | 1:17.66 | |||||
5 | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 37.17 | 1:19.25 | |||||
6 | Venla Saarimaa | 2004 | Nivalan Saukot | 40.93 | 1:26.91 | |||||
7 | Hei Yu Wong | 2001 | Nivalan Saukot | 49.38 | 1:53.15 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:26 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 36.68 | 1:14.61 | |||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 37.38 | 1:20.07 | |||||
3 | Mikael Kynkäänniemi | 2008 | Haukiputaan Heitto | 38.94 | 1:20.65 | |||||
4 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.06 | 1:21.52 | |||||
5 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 39.00 | 1:22.69 | |||||
6 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 42.37 | 1:25.27 | |||||
7 | Miro Knuutila | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.63 | 1:29.38 | |||||
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Veeti Palviainen | 2005 | Iisalmen Uimarit | 31.96 | 1:06.36 | |||||
2 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 32.98 | 1:08.41 | |||||
3 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 33.92 | 1:10.11 | |||||
4 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 37.08 | 1:15.41 | |||||
5 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 37.77 | 1:17.30 | |||||
6 | Väinö Kallio | 2006 | Haukiputaan Heitto | 37.78 | 1:19.54 | |||||
7 | Jesse Manninen | 2005 | Haukiputaan Heitto | 38.05 | 1:21.56 | |||||
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Hannuksela | 2004 | Haukiputaan Heitto | 29.31 | 1:01.52 | |||||
2 | Eero Ryhänen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 28.96 | 1:01.76 | |||||
3 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 29.81 | 1:02.50 | |||||
4 | Aaro Paasonen | 2004 | Iisalmen Uimarit | 31.52 | 1:04.13 | |||||
5 | Maksim Geimonen | 2003 | Iisalmen Uimarit | 32.77 | 1:05.99 | |||||
6 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 33.55 | 1:08.96 | |||||
7 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 34.47 | 1:10.87 | |||||
8 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.74 | 1:12.51 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 15, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 44.84 | ||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 45.36 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 16, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 38.13 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:57 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Neea Junttila | 2009 | Vieskan Uimarit | 52.96 | ||||||
2 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 56.84 | ||||||
3 | Mona Sarja | 2009 | Vieskan Uimarit | 57.23 | ||||||
4 | Tara Siponen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:00.07 | ||||||
5 | Maija Karjalainen | 2010 | Kokkolan Uimaseura | 1:00.40 | ||||||
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eerika Ekdahl | 2007 | Nivalan Saukot | 42.88 | ||||||
2 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 47.93 | ||||||
3 | Minea Kynnäs | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 49.13 | ||||||
4 | Lotta Päiveröinen | 2007 | Nivalan Saukot | 50.96 | ||||||
5 | Netta Kaarlela | 2008 | Nivalan Saukot | 53.03 | ||||||
6 | Hilma Manninen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 53.50 | ||||||
7 | Alina Komulainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 56.57 | ||||||
- | Vilma Moilanen | 2008 | Kajaanin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 37.88 | ||||||
2 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 41.44 | ||||||
3 | Noona Hyrkäs | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 43.20 | ||||||
4 | Katri Kangas | 2006 | Nivalan Saukot | 43.74 | ||||||
5 | Paula Pyykkönen | 2005 | Nivalan Saukot | 45.92 | ||||||
6 | Neela Hiekka | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 58.19 | ||||||
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.17 | ||||||
2 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.05 | ||||||
3 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 41.06 | ||||||
4 | Venla Saarimaa | 2004 | Nivalan Saukot | 51.79 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:57 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 14:57 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
- | Elis Luomala | 2009 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 43.78 | ||||||
2 | Aatu Poikkimäki | 2008 | Vieskan Uimarit | 45.56 | ||||||
3 | Miro Knuutila | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.69 | ||||||
4 | Nicky Rajala | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 47.67 | ||||||
5 | Aatu Jaakonaho | 2008 | Haapajärven Kiilat | 54.94 | ||||||
6 | Jere Kilpeläinen | 2007 | Haapajärven Kiilat | 56.70 | ||||||
- | Mikael Kynkäänniemi | 2008 | Haukiputaan Heitto | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ville Ikola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 38.93 | ||||||
2 | Ivar Eklund | 2006 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.13 | ||||||
3 | Aatu Mäkinen | 2005 | Nivalan Saukot | 41.91 | ||||||
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Hugo Mattola | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 30.41 | ||||||
2 | Herman Salmela | 2003 | Nivalan Saukot | 35.29 | ||||||
3 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 38.71 | ||||||
4 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 40.26 | ||||||
5 | Aleksi Peltosaari | 2004 | Nivalan Saukot | 55.82 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 14:57 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 15:06 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 40.61 | 1:27.07 | |||||
2 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 42.04 | 1:29.58 | |||||
3 | Tiia Liuski | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 45.91 | 1:37.55 | |||||
4 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 47.26 | 1:40.01 | |||||
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 38.78 | 1:20.80 | |||||
2 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 38.37 | 1:22.60 | |||||
3 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 38.96 | 1:23.20 | |||||
4 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 41.62 | 1:29.88 | |||||
5 | Anette Kärkkäinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 42.58 | 1:33.42 | |||||
6 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 43.92 | 1:36.62 | |||||
7 | Tilda Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 47.90 | 1:43.23 | |||||
8 | Sofia Heiskanen | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 47.95 | 1:45.35 | |||||
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 35.05 | 1:15.26 | |||||
2 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 44.86 | 1:36.56 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 15:06 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 15:06 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 20, 100m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riku Määttälä | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.10 | 1:24.29 | |||||
2 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 45.91 | 1:38.73 | |||||
Laji 20, 100m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikko Karjalainen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.64 | 1:17.92 | |||||
2 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 37.64 | 1:20.09 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 15:06 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 21, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Leena Rahko | 1993 | Haukiputaan Heitto | 34.47 | ||||||
2 | Mervi Hillukkala | 1978 | Haukiputaan Heitto | 34.58 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 15:07 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 22, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Antti Korri | 1992 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 25.66 | ||||||
2 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 30.19 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 15:07 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:06.44 | 2:11.25 | |||||
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.74 | 1:27.34 | |||||
2 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 46.45 | 1:33.02 | |||||
3 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 48.33 | 1:41.99 | |||||
4 | Lotta Päiveröinen | 2007 | Nivalan Saukot | 53.59 | 1:50.67 | |||||
5 | Aada Mäkinen | 2007 | Nivalan Saukot | 53.97 | 1:51.41 | |||||
6 | Alina Komulainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 2:07.05 | 2:07.05 | |||||
7 | Netta Kaarlela | 2008 | Nivalan Saukot | 58.63 | 2:07.73 | |||||
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 37.05 | 1:20.52 | |||||
2 | Erika Ruotsalainen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 43.42 | 1:27.38 | |||||
3 | Noona Hyrkäs | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 41.62 | 1:27.93 | |||||
4 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 42.36 | 1:30.01 | |||||
5 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 41.97 | 1:30.27 | |||||
6 | Anna Välimäki | 2006 | Nivalan Saukot | 43.74 | 1:33.54 | |||||
7 | Katri Kangas | 2006 | Nivalan Saukot | 42.86 | 1:33.76 | |||||
8 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 44.82 | 1:33.86 | |||||
9 | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.20 | 1:35.30 | |||||
10 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 46.02 | 1:36.62 | |||||
- | Eeva Partanen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Paula Pyykkönen | 2005 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Maiju Rajaniemi | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.47 | 1:18.57 | |||||
2 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 37.07 | 1:20.08 | |||||
3 | Liisa Ryhänen | 2002 | Iisalmen Uimarit | 39.79 | 1:26.14 | |||||
4 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 46.75 | 1:35.10 | |||||
- | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miro Knuutila | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.85 | 1:42.91 | |||||
2 | Paavo Kilpeläinen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 51.67 | 1:43.39 | |||||
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | 39.35 | 1:26.55 | |||||
2 | Aatu Mäkinen | 2005 | Nivalan Saukot | 42.33 | 1:30.70 | |||||
3 | Jesse Manninen | 2005 | Haukiputaan Heitto | 43.88 | 1:32.39 | |||||
4 | Ivar Eklund | 2006 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 43.17 | 1:33.31 | |||||
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Herman Salmela | 2003 | Nivalan Saukot | 35.13 | 1:18.41 | |||||
2 | Aleksi Peltosaari | 2004 | Nivalan Saukot | 59.83 | 1:57.95 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:04 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:25 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 1:17.17 | ||||||
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 40.30 | ||||||
2 | Tiia Liuski | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 42.05 | ||||||
3 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 46.32 | ||||||
4 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 46.35 | ||||||
5 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 46.73 | ||||||
6 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 48.00 | ||||||
7 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 48.09 | ||||||
8 | Elsa Herrala | 2007 | Vieskan Uimarit | 52.09 | ||||||
9 | Vilma Moilanen | 2008 | Kajaanin Uimaseura | 57.13 | ||||||
10 | Neea Paavola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 59.96 | ||||||
- | Aada Mäkinen | 2007 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Iiris Uusitalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 37.26 | ||||||
2 | Noora-Maria Linna | 2006 | Vieskan Uimarit | 37.85 | ||||||
3 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 39.19 | ||||||
4 | Eeva Partanen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 41.36 | ||||||
5 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 41.65 | ||||||
6 | Oosa Paavola | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 44.33 | ||||||
7 | Erika Ruotsalainen | 2005 | Kajaanin Uimaseura | 44.39 | ||||||
8 | Sofia Heiskanen | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 44.95 | ||||||
- | Emmi Sonninen | 2006 | Iisalmen Uimarit | DNF | ||||||
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Pinja Sipovaara | 2002 | Haukiputaan Heitto | 33.71 | ||||||
2 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 35.21 | ||||||
3 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 42.72 | ||||||
4 | Eveliina Kettunen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 43.34 | ||||||
5 | Venla Saarimaa | 2004 | Nivalan Saukot | 47.77 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:25 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:25 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 26, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samu Herronen | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 40.67 | ||||||
2 | Leevi Sammalmaa | 2007 | Vieskan Uimarit | 42.32 | ||||||
3 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 42.66 | ||||||
4 | Mikael Kynkäänniemi | 2008 | Haukiputaan Heitto | 50.48 | ||||||
Laji 26, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Antti Korri | 1992 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.82 | ||||||
2 | Hugo Mattola | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 29.39 | ||||||
3 | Roope Mutanen | 2003 | Haukiputaan Heitto | 31.19 | ||||||
4 | Eero Ryhänen | 2000 | Iisalmen Uimarit | 32.38 | ||||||
5 | Maksim Geimonen | 2003 | Iisalmen Uimarit | 33.04 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:25 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:34 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 59.38 | 2:04.36 | |||||
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 45.53 | 1:35.28 | |||||
2 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 46.75 | 1:36.97 | |||||
3 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 49.48 | 1:41.91 | |||||
4 | Hanna Saarenpää | 2007 | Haukiputaan Heitto | 49.95 | 1:42.98 | |||||
5 | Elsa Pelkonen | 2007 | Vieskan Uimarit | 52.92 | 1:48.64 | |||||
6 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 51.57 | 1:49.57 | |||||
7 | Luna Sivonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 52.84 | 1:51.44 | |||||
8 | Minea Kynkäänniemi | 2007 | Haukiputaan Heitto | 53.93 | 1:53.62 | |||||
9 | Minea Kynnäs | 2007 | Kokkolan Uimaseura | 54.66 | 1:55.00 | |||||
10 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 55.92 | 1:55.16 | |||||
11 | Lotta Päiveröinen | 2007 | Nivalan Saukot | 59.19 | 2:00.90 | |||||
12 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 58.64 | 2:01.12 | |||||
13 | Jenna Liimatainen | 2007 | Haapajärven Kiilat | 59.58 | 2:09.67 | |||||
14 | Emma Palola | 2008 | Kokkolan Uimaseura | 1:08.36 | 2:20.10 | |||||
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 40.56 | 1:26.61 | |||||
2 | Aada Hirvasoja | 2005 | Haukiputaan Heitto | 42.38 | 1:27.74 | |||||
3 | Vilja Takalo | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 41.13 | 1:29.48 | |||||
4 | Tiia Mielonen | 2006 | Nivalan Saukot | 43.36 | 1:30.34 | |||||
5 | Ella Sipola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 43.90 | 1:32.05 | |||||
6 | Olivia Kivelä | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 42.88 | 1:32.09 | |||||
7 | Saaga Kähkönen | 2006 | Vieskan Uimarit | 46.29 | 1:38.72 | |||||
8 | Iida Häcklin | 2006 | Haukiputaan Heitto | 48.80 | 1:42.90 | |||||
9 | Lilli Eskola | 2005 | Haukiputaan Heitto | 49.05 | 1:44.12 | |||||
10 | Katri Kangas | 2006 | Nivalan Saukot | 51.17 | 1:47.83 | |||||
11 | Anna Välimäki | 2006 | Nivalan Saukot | 52.67 | 1:50.72 | |||||
12 | Neela Hiekka | 2006 | Kokkolan Uimaseura | 58.90 | 2:02.11 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:34 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 16:42 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oskari Hakkarainen | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 54.30 | 1:52.79 | |||||
2 | Matias Nissinen | 2008 | Iisalmen Uimarit | 54.14 | 1:54.38 | |||||
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Väinö Kallio | 2006 | Haukiputaan Heitto | 44.57 | 1:34.64 | |||||
2 | Aatu Mäkinen | 2005 | Nivalan Saukot | 50.58 | 1:46.92 | |||||
- | Joona Anttila | 2006 | Nivalan Saukot | DNS | ||||||
- | Torsti Saarela | 2006 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Antti Korri | 1992 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.52 | 1:11.83 | |||||
2 | Aaro Paasonen | 2004 | Iisalmen Uimarit | 39.60 | 1:24.00 | |||||
3 | Jeremia Saarinen | 2002 | Haukiputaan Heitto | 39.48 | 1:24.60 | |||||
4 | Aleksi Peltosaari | 2004 | Nivalan Saukot | 54.96 | 1:54.85 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 16:42 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Uikko-Uinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nivala | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Laji 29, 4X100m VUV Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Iu Seka R1 | 0 | Iisalmen Uimarit | 4:39.56 | ||||||
Veeti Palviainen | 2005 | 31.51 | 1:05.88 | 1:05.88 | ||||||
Liisa Ryhänen | 2002 | 33.66 | 1:12.13 | 2:18.01 | ||||||
Eveliina Kettunen | 2000 | 38.12 | 1:18.60 | 3:36.61 | ||||||
Eero Ryhänen | 2000 | 28.95 | 1:02.95 | 4:39.56 | ||||||
2 | Kaus Mix I | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 4:54.10 | ||||||
Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 36.91 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Vilja Takalo | 2006 | 34.70 | 1:13.18 | 2:28.78 | ||||||
Iiris Uusitalo | 2006 | 35.15 | 1:14.92 | 3:43.70 | ||||||
Anette Kärkkäinen | 2006 | 33.39 | 1:10.40 | 4:54.10 | ||||||
3 | Viesu Ferrari | 0 | Vieskan Uimarit | 5:01.12 | ||||||
Noora-Maria Linna | 2006 | 35.51 | 1:13.97 | 1:13.97 | ||||||
Riialiina Kiljala | 2008 | 37.67 | 1:20.63 | 2:34.60 | ||||||
Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | 33.43 | 1:11.60 | 3:46.20 | ||||||
Torsti Saarela | 2006 | 35.23 | 1:14.92 | 5:01.12 | ||||||
4 | Viesu Marliinit Seka | 2006 | Vieskan Uimarit | 5:07.92 | ||||||
Malla Hämäläinen | 2008 | 37.19 | 1:15.70 | 1:15.70 | ||||||
Elsa Pelkonen | 2007 | 37.62 | ||||||||
Leevi Sammalmaa | 2007 | 3:10.42 | 3:54.45 | 3:54.45 | ||||||
Sini Saari | 2007 | 35.16 | 1:13.47 | 5:07.92 | ||||||
5 | Kaus Mix Ii | 2006 | Kajaanin Uimaseura | 5:30.52 | ||||||
Oskari Hakkarainen | 2007 | 40.27 | 1:25.44 | 1:25.44 | ||||||
Noona Hyrkäs | 2006 | 37.88 | 1:21.30 | 2:46.74 | ||||||
Tiia Liuski | 2007 | 40.97 | 1:29.26 | 4:16.00 | ||||||
Iida Kemppainen | 2007 | 35.26 | 1:14.52 | 5:30.52 | ||||||
6 | Viesu Marliinit 2 Seka | 0 | Vieskan Uimarit | 5:31.71 | ||||||
Nella Hämäläinen | 2008 | 40.33 | 1:26.16 | 1:26.16 | ||||||
Aatu Poikkimäki | 2008 | 39.26 | 1:22.45 | 2:48.61 | ||||||
Iida-Carita Niskanen | 2008 | 39.09 | 1:25.20 | 4:13.81 | ||||||
Tilda Saarela | 2006 | 36.13 | 1:17.90 | 5:31.71 | ||||||
7 | Iu Seka | 0 | Iisalmen Uimarit | 5:37.59 | ||||||
Matias Perälä | 2005 | 37.74 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Matias Nissinen | 2008 | 45.33 | 1:31.72 | 2:49.12 | ||||||
Silja Mustonen | 2006 | 39.20 | 1:25.14 | 4:14.26 | ||||||
Emmi Sonninen | 2006 | 38.79 | 1:23.33 | 5:37.59 | ||||||
8 | Nivalan Saukot | 2006 | Nivalan Saukot | 6:20.31 | ||||||
Netta Kaarlela | 2008 | 52.29 | 1:51.10 | 1:51.10 | ||||||
Aada Mäkinen | 2007 | 42.29 | 1:34.97 | 3:26.07 | ||||||
Aatu Mäkinen | 2005 | 34.04 | 1:11.72 | 4:37.79 | ||||||
Anna Välimäki | 2006 | 56.98 | 1:42.52 | 6:20.31 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö | Tulostusaika | 17:20 |