Results for Neptuns Knatte Arenacup 29 sep
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 1, 8*50m frisim mix, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun | 0 | Simklubben Neptun | 4:31.24 | ||||||
Felix Bang | 2009 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Isabelle Wallqvist | 2009 | 42.26 | 1:19.87 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 31.33 | 1:51.20 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 36.19 | 2:27.39 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 32.51 | 2:59.90 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 33.07 | 3:32.97 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 29.13 | 4:02.10 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 29.14 | 4:31.24 | |||||||
2 | Järfälla Lag 1 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:55.28 | ||||||
Rasmus Larsson | 2009 | 47.74 | 47.74 | |||||||
Cornelia Lundberg | 2009 | 41.48 | 1:29.22 | |||||||
Martin Löf | 2008 | 34.15 | 2:03.37 | |||||||
Olivia Carlström | 2008 | 37.02 | 2:40.39 | |||||||
Oscar Sjöberg | 2007 | 33.26 | 3:13.65 | |||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 31.58 | 3:45.23 | |||||||
Arvin Parsa | 2006 | 33.30 | 4:18.53 | |||||||
Sara Nilsson Bålman | 2006 | 36.75 | 4:55.28 | |||||||
3 | Järfälla Lag 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:07.04 | ||||||
Marcus Thisner | 2009 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Thea Lindberg Emilsson | 2009 | 8.67 | 56.25 | |||||||
Nils Franzen | 2008 | 30.89 | 1:27.14 | |||||||
Hedvig Lindegren | 2008 | 36.93 | 2:04.07 | |||||||
Erik Edbom | 2007 | 43.48 | 2:47.55 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 39.94 | 3:27.49 | |||||||
Anton Lind | 2006 | 32.12 | 3:59.61 | |||||||
Leia Ångman | 2006 | 1:07.43 | 5:07.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 18.00 | ||||||
2 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 19.14 | ||||||
3 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 19.15 | ||||||
4 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 19.29 | ||||||
5 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 19.51 | ||||||
6 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 19.65 | ||||||
7 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 19.95 | ||||||
8 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 20.20 | ||||||
9 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 20.85 | ||||||
10 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 21.92 | ||||||
11 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 21.93 | ||||||
12 | Edith Lindgren | 2009 | Väsby Simsällskap | 21.95 | ||||||
13 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 22.44 | ||||||
14 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 22.52 | ||||||
15 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 23.02 | ||||||
16 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 23.11 | ||||||
17 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Simförening | 23.17 | ||||||
18 | Felicia Forss | 2009 | Simklubben Neptun | 23.33 | ||||||
19 | Thea Lindberg Emilsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 23.39 | ||||||
20 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 23.84 | ||||||
21 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 24.04 | ||||||
22 | Ella Lind | 2010 | Järfälla Simsällskap | 24.30 | ||||||
23 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 25.67 | ||||||
24 | Cornelia Lundberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 26.41 | ||||||
25 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 26.82 | ||||||
26 | Nefeli Antoniou | 2010 | Väsby Simsällskap | 28.47 | ||||||
27 | Lykke Jägerskog | 2009 | Järfälla Simsällskap | 28.59 | ||||||
28 | Molly Moback | 2009 | Ösmo Simsällskap | 29.20 | ||||||
- | Agnes Elmquist | 2011 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 18.58 | ||||||
2 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 19.14 | ||||||
3 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 19.87 | ||||||
4 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 20.16 | ||||||
5 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 20.53 | ||||||
6 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Simförening | 21.16 | ||||||
7 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.43 | ||||||
8 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Simförening | 21.92 | ||||||
9 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 22.87 | ||||||
10 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 23.57 | ||||||
11 | Hedvig Lindegren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 23.77 | ||||||
12 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 23.85 | ||||||
13 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 24.83 | ||||||
14 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 26.17 | ||||||
15 | Vega Sigurdson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 26.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 19.91 | ||||||
2 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 20.10 | ||||||
3 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 20.13 | ||||||
4 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 20.38 | ||||||
5 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 23.04 | ||||||
6 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 23.84 | ||||||
7 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 24.33 | ||||||
8 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 24.98 | ||||||
9 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 26.07 | ||||||
10 | Marcus Thisner | 2009 | Järfälla Simsällskap | 27.71 | ||||||
11 | Rasmus Moberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 28.95 | ||||||
12 | Albin Forsberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 32.88 | ||||||
- | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Larsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 17.98 | ||||||
2 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 18.77 | ||||||
3 | Gustav Skantz | 2008 | Järfälla Simsällskap | 19.73 | ||||||
4 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 19.92 | ||||||
5 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 20.82 | ||||||
6 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 21.05 | ||||||
7 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 21.15 | ||||||
8 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.53 | ||||||
9 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.64 | ||||||
10 | Algot Augustsson Spets | 2008 | Järfälla Simsällskap | 21.81 | ||||||
11 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 23.64 | ||||||
12 | Anders Watanabe | 2008 | Järfälla Simsällskap | 23.82 | ||||||
13 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 24.34 | ||||||
14 | Oliver Kiiskilä-Martin | 2008 | Väsby Simsällskap | 24.40 | ||||||
15 | David Demirian | 2008 | Järfälla Simsällskap | 24.61 | ||||||
16 | Emil Hillborg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 25.14 | ||||||
17 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 25.37 | ||||||
18 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.26 | ||||||
19 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.90 | ||||||
20 | Max Löfgren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 28.03 | ||||||
21 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 29.88 | ||||||
22 | Charlie Henriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 30.21 | ||||||
- | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Erik Jönsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 41.06 | 41.06 | |||||
2 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 41.85 | 41.85 | |||||
3 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 42.79 | 42.79 | |||||
4 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.98 | 42.98 | |||||
5 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 43.80 | 43.80 | |||||
6 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.81 | 44.81 | |||||
7 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 44.85 | 44.85 | |||||
8 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.96 | 44.96 | |||||
9 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 46.41 | 46.41 | |||||
10 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 46.71 | 46.71 | |||||
11 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 49.93 | 49.93 | |||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 34.04 | 34.04 | |||||
2 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | 35.56 | |||||
3 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 35.83 | 35.83 | |||||
4 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.33 | 36.33 | |||||
5 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 36.72 | 36.72 | |||||
6 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 37.82 | 37.82 | |||||
7 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 38.16 | |||||
8 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 39.27 | 39.27 | |||||
9 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.65 | 39.65 | |||||
10 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.82 | 39.82 | |||||
11 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 39.84 | 39.84 | |||||
12 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 40.05 | 40.05 | |||||
13 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.74 | 40.74 | |||||
14 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 40.80 | 40.80 | |||||
15 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 40.97 | 40.97 | |||||
16 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.62 | 41.62 | |||||
17 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.92 | 42.92 | |||||
18 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.30 | 43.30 | |||||
19 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.43 | 43.43 | |||||
20 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Simförening | 43.98 | 43.98 | |||||
21 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 44.38 | 44.38 | |||||
22 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.85 | 44.85 | |||||
23 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 45.48 | 45.48 | |||||
24 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.76 | 45.76 | |||||
25 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 48.05 | 48.05 | |||||
26 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 48.40 | 48.40 | |||||
27 | Sofia Safavieh | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.86 | 50.86 | |||||
28 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.87 | 50.87 | |||||
29 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.00 | 52.00 | |||||
30 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 53.70 | 53.70 | |||||
31 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.01 | 54.01 | |||||
32 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.42 | 1:00.42 | |||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 32.02 | 32.02 | |||||
2 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 32.06 | 32.06 | |||||
3 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.68 | 35.68 | |||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.71 | 35.71 | |||||
5 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.57 | 36.57 | |||||
6 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.60 | 36.60 | |||||
7 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.63 | 36.63 | |||||
8 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 37.74 | 37.74 | |||||
9 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | 38.06 | |||||
10 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.28 | 38.28 | |||||
11 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.47 | 38.47 | |||||
12 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.75 | 38.75 | |||||
13 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 39.09 | 39.09 | |||||
14 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.26 | 39.26 | |||||
15 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 39.63 | 39.63 | |||||
16 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 39.80 | 39.80 | |||||
17 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.85 | 40.85 | |||||
18 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Simförening | 43.44 | 43.44 | |||||
19 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.88 | 44.88 | |||||
20 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Simförening | 45.66 | 45.66 | |||||
21 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.69 | 46.69 | |||||
22 | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.71 | 46.71 | |||||
23 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.88 | 46.88 | |||||
24 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.04 | 47.04 | |||||
25 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.09 | 47.09 | |||||
26 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.38 | 47.38 | |||||
27 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Simförening | 47.56 | 47.56 | |||||
28 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.95 | 48.95 | |||||
29 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.13 | 51.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 35.15 | ||||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 37.53 | ||||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 40.11 | ||||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.61 | ||||||
5 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 42.76 | ||||||
6 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.05 | ||||||
- | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 32.46 | ||||||
2 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 34.70 | ||||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 38.03 | ||||||
4 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.49 | ||||||
5 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.20 | ||||||
6 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 41.32 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.40 | ||||||
8 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.33 | ||||||
9 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Simförening | 42.39 | ||||||
10 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 42.64 | ||||||
11 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 44.34 | ||||||
12 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 44.72 | ||||||
13 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.87 | ||||||
14 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 45.49 | ||||||
15 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.83 | ||||||
16 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 46.26 | ||||||
17 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 47.13 | ||||||
18 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.47 | ||||||
19 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Simförening | 48.18 | ||||||
20 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 50.59 | ||||||
21 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.02 | ||||||
- | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.69 | ||||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 32.46 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.78 | ||||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 33.98 | ||||||
5 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 37.14 | ||||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 37.28 | ||||||
7 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 37.31 | ||||||
8 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 37.86 | ||||||
9 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.20 | ||||||
10 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.35 | ||||||
11 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.74 | ||||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.83 | ||||||
13 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.49 | ||||||
14 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 39.68 | ||||||
15 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.93 | ||||||
16 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.19 | ||||||
17 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.92 | ||||||
18 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.70 | ||||||
19 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.04 | ||||||
- | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 43.42 | ||||||
2 | Edith Lindgren | 2009 | Väsby Simsällskap | 44.63 | ||||||
3 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.34 | ||||||
4 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 47.23 | ||||||
5 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.70 | ||||||
6 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.98 | ||||||
7 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.85 | ||||||
8 | Thea Lindberg Emilsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 49.62 | ||||||
9 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.73 | ||||||
10 | Cornelia Lundberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 50.22 | ||||||
11 | Ella Lind | 2010 | Järfälla Simsällskap | 50.93 | ||||||
12 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 51.08 | ||||||
13 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.13 | ||||||
14 | Felicia Forss | 2009 | Simklubben Neptun | 52.95 | ||||||
15 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 53.38 | ||||||
16 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.81 | ||||||
17 | Agnes Elmquist | 2011 | Järfälla Simsällskap | 53.96 | ||||||
18 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.90 | ||||||
19 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 55.21 | ||||||
20 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.41 | ||||||
21 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 55.64 | ||||||
22 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 57.18 | ||||||
23 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 58.05 | ||||||
24 | Nefeli Antoniou | 2010 | Väsby Simsällskap | 1:00.44 | ||||||
25 | Molly Moback | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:00.98 | ||||||
26 | Isabelle Jonnarth | 2010 | Järfälla Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
- | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Julia Lindström | 2009 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lykke Jägerskog | 2009 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nadia Wigren | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.28 | ||||||
2 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 45.04 | ||||||
3 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.05 | ||||||
4 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 45.24 | ||||||
5 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Simförening | 45.65 | ||||||
6 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.61 | ||||||
7 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 46.72 | ||||||
8 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | ||||||
9 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 47.58 | ||||||
10 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Simförening | 49.53 | ||||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.60 | ||||||
12 | Hedvig Lindegren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 52.45 | ||||||
13 | Rebecca Robertsson | 2008 | Simklubben Neptun | 52.91 | ||||||
14 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 55.00 | ||||||
15 | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.76 | ||||||
16 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 56.94 | ||||||
17 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 57.07 | ||||||
18 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 57.77 | ||||||
19 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:01.98 | ||||||
- | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.65 | ||||||
2 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.15 | ||||||
3 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.26 | ||||||
4 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.98 | ||||||
5 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.89 | ||||||
6 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.41 | ||||||
7 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.84 | ||||||
8 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 48.01 | ||||||
9 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.84 | ||||||
10 | Sofia Safavieh | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.30 | ||||||
11 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 53.98 | ||||||
- | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.42 | ||||||
2 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | ||||||
3 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.81 | ||||||
4 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Simförening | 43.89 | ||||||
5 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.45 | ||||||
6 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Simförening | 46.34 | ||||||
7 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.54 | ||||||
8 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Simförening | 47.24 | ||||||
9 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.08 | ||||||
10 | Ida Källman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.30 | ||||||
11 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.64 | ||||||
12 | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.70 | ||||||
13 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.12 | ||||||
- | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 45.83 | 45.83 | |||||
2 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 46.27 | |||||
3 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.09 | 48.09 | |||||
4 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.63 | 48.63 | |||||
5 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.00 | 50.00 | |||||
6 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.18 | 50.18 | |||||
7 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 50.26 | 50.26 | |||||
8 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 51.25 | 51.25 | |||||
8 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.25 | 51.25 | |||||
10 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 51.51 | 51.51 | |||||
11 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 53.43 | 53.43 | |||||
12 | Rasmus Larsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 53.71 | 53.71 | |||||
13 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.83 | 53.83 | |||||
14 | Andreas Kvist | 2009 | Ösmo Simsällskap | 54.39 | 54.39 | |||||
15 | Rasmus Moberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 54.81 | 54.81 | |||||
16 | Charlie Moberg | 2011 | Järfälla Simsällskap | 55.64 | 55.64 | |||||
17 | Marcus Thisner | 2009 | Järfälla Simsällskap | 55.86 | 55.86 | |||||
18 | Alvin Kopec Öhrström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 56.22 | 56.22 | |||||
19 | Albin Forsberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 58.86 | 58.86 | |||||
20 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:02.80 | 1:02.80 | |||||
- | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 41.41 | 41.41 | |||||
2 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.16 | 44.16 | |||||
3 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 45.83 | 45.83 | |||||
4 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 46.40 | 46.40 | |||||
5 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 46.78 | 46.78 | |||||
6 | Oliver Kiiskilä-Martin | 2008 | Väsby Simsällskap | 47.45 | 47.45 | |||||
7 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 47.52 | 47.52 | |||||
8 | Gustav Levander | 2008 | Väsby Simsällskap | 47.59 | 47.59 | |||||
9 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 47.81 | 47.81 | |||||
10 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.09 | 48.09 | |||||
11 | Anders Watanabe | 2008 | Järfälla Simsällskap | 49.29 | 49.29 | |||||
12 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 50.26 | 50.26 | |||||
13 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 50.41 | 50.41 | |||||
14 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.44 | 50.44 | |||||
15 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 51.46 | 51.46 | |||||
16 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 51.84 | 51.84 | |||||
17 | Gustav Skantz | 2008 | Järfälla Simsällskap | 52.15 | 52.15 | |||||
18 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.52 | 52.52 | |||||
19 | Emil Hillborg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 53.29 | 53.29 | |||||
20 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 53.40 | 53.40 | |||||
21 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.05 | 54.05 | |||||
22 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 56.09 | 56.09 | |||||
23 | David Demirian | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.61 | 56.61 | |||||
24 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 59.53 | 59.53 | |||||
25 | Max Löfgren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 1:00.79 | 1:00.79 | |||||
26 | Felix Ohnback | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:01.94 | 1:01.94 | |||||
27 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.72 | ||||||
- | Algot Augustsson Spets | 2008 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Jönsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.08 | 39.08 | |||||
2 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.96 | 39.96 | |||||
3 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Simförening | 45.18 | 45.18 | |||||
4 | Oliver Sörman | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.34 | 47.34 | |||||
5 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 48.13 | 48.13 | |||||
6 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 48.93 | 48.93 | |||||
7 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 50.18 | 50.18 | |||||
- | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Simförening | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.82 | 40.82 | |||||
2 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.88 | 41.88 | |||||
3 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.32 | 48.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 44.21 | 1:31.51 | |||||
2 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 47.50 | 1:35.60 | |||||
3 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 46.13 | 1:35.78 | |||||
4 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 46.08 | 1:36.19 | |||||
5 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 46.19 | 1:36.45 | |||||
6 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.53 | 1:37.30 | |||||
7 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 49.82 | 1:41.68 | |||||
8 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.25 | 1:45.26 | |||||
9 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 50.52 | 1:45.94 | |||||
10 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 54.53 | 1:49.80 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 37.93 | 1:16.95 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:18.06 | |||||
3 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:20.14 | |||||
4 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 39.89 | 1:21.64 | |||||
5 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 40.40 | 1:23.29 | |||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.98 | 1:26.31 | |||||
7 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.25 | 1:29.38 | |||||
8 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.72 | 1:30.00 | |||||
9 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.31 | 1:30.92 | |||||
10 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 43.82 | 1:32.37 | |||||
11 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.90 | 1:33.55 | |||||
12 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.30 | 1:35.54 | |||||
13 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 46.62 | 1:35.63 | |||||
14 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:36.20 | |||||
15 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.85 | 1:36.45 | |||||
16 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 45.48 | 1:37.95 | |||||
17 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 48.64 | 1:38.37 | |||||
18 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.99 | 1:39.36 | |||||
19 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 51.03 | 1:45.23 | |||||
20 | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.21 | 1:46.06 | |||||
21 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.98 | 1:47.92 | |||||
22 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:48.39 | ||||||
23 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 52.25 | 1:48.82 | |||||
24 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.12 | 1:50.15 | |||||
25 | Ellen Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:01.89 | 2:08.85 | |||||
- | Olivia Fiorillo | 2007 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 35.83 | 1:14.23 | |||||
2 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 36.27 | 1:15.94 | |||||
3 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 37.75 | 1:17.61 | |||||
4 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.68 | 1:21.35 | |||||
5 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.33 | 1:22.61 | |||||
6 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.95 | 1:23.62 | |||||
7 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.61 | 1:25.86 | |||||
8 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 42.32 | 1:27.04 | |||||
9 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.93 | 1:28.40 | |||||
10 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.89 | 1:29.06 | |||||
11 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.90 | 1:29.11 | |||||
12 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.37 | 1:29.28 | |||||
13 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 43.93 | 1:29.34 | |||||
14 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 44.52 | 1:30.45 | |||||
15 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.11 | 1:30.75 | |||||
16 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Simförening | 44.69 | 1:34.57 | |||||
17 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 46.32 | 1:35.03 | |||||
18 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.65 | 1:35.33 | |||||
19 | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.23 | 1:45.27 | |||||
20 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.21 | 1:46.25 | |||||
21 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 50.45 | 1:47.29 | |||||
- | Emma Segerström | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.94 | 1:18.57 | |||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 39.51 | 1:20.66 | |||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 42.76 | 1:27.64 | |||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.23 | 1:30.78 | |||||
5 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.50 | 1:36.07 | |||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.45 | 1:14.66 | |||||
2 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.41 | 1:15.08 | |||||
3 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 40.29 | 1:21.43 | |||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.06 | 1:25.90 | |||||
5 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.90 | 1:28.55 | |||||
6 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.31 | 1:28.64 | |||||
7 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.67 | 1:31.48 | |||||
8 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 46.53 | 1:33.60 | |||||
9 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 47.46 | 1:35.03 | |||||
10 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.21 | 1:37.72 | |||||
11 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.50 | 1:38.89 | |||||
12 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 48.35 | 1:39.68 | |||||
13 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 49.52 | 1:39.98 | |||||
14 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.01 | 1:40.29 | |||||
15 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.45 | 1:40.69 | |||||
16 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.05 | 1:46.83 | |||||
17 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.03 | 1:50.25 | |||||
18 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.87 | 1:50.28 | |||||
19 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.95 | 1:54.24 | |||||
- | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:12.03 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.47 | 1:13.56 | |||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:17.95 | |||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 39.47 | 1:20.62 | |||||
5 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:21.02 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.70 | 1:21.39 | |||||
7 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.47 | 1:22.98 | |||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.93 | 1:25.06 | |||||
9 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 42.08 | 1:26.12 | |||||
10 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.31 | 1:30.06 | |||||
11 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.03 | 1:30.18 | |||||
12 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 44.77 | 1:31.06 | |||||
13 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 44.53 | 1:32.83 | |||||
14 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.94 | 1:33.21 | |||||
15 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 46.04 | 1:36.52 | |||||
16 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.38 | 1:42.53 | |||||
- | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 10, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Neptun Flickor 10Oy Lag 1 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:31.34 | ||||||
Hedvig Duit | 2008 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 37.00 | 1:13.74 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 37.70 | 1:51.44 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 39.90 | 2:31.34 | |||||||
2 | Ösmo Simsällskap Lag 2 | 2008 | Ösmo Simsällskap | 2:38.09 | ||||||
Lina Thunvall | 2008 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Saga Gustavsson | 2008 | 41.44 | 1:18.94 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 40.45 | 1:59.39 | |||||||
Alva Lindberg | 2008 | 38.70 | 2:38.09 | |||||||
3 | Järfälla Simsällskap Lag 1 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 2:46.85 | ||||||
Olivia Carlström | 2008 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Hedvig Lindegren | 2008 | 45.10 | 1:23.24 | |||||||
Cornelia Lundberg | 2009 | 42.84 | 2:06.08 | |||||||
Thea Lindberg Emilsson | 2009 | 40.77 | 2:46.85 | |||||||
4 | Neptun Flickor 10Oy Lag 2 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:47.03 | ||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 41.14 | 1:21.57 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 45.03 | 2:06.60 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 40.43 | 2:47.03 | |||||||
5 | Neptun Flickor 10Oy Lag 3 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:57.46 | ||||||
Smilla Qvarfordt | 2008 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Elly Skalin | 2008 | 46.85 | 1:30.93 | |||||||
Frida Pernbrandt | 2008 | 46.54 | 2:17.47 | |||||||
Agnes Emanuelsson | 2008 | 39.99 | 2:57.46 | |||||||
6 | Spårvägen Sim Damer Lag 1 | 2008 | Spårvägen Simförening | 2:58.80 | ||||||
Agnes Gustafson | 2008 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Lisa Larsson | 2008 | 42.81 | 1:21.59 | |||||||
Klara Uddeholt | 2009 | 46.85 | 2:08.44 | |||||||
Mila Almström | 2008 | 50.36 | 2:58.80 | |||||||
7 | Ösmo Simsällskap | 2008 | Ösmo Simsällskap | 3:17.55 | ||||||
Hanna Holmström | 2009 | 48.78 | 48.78 | |||||||
Amanda Rosborg | 2008 | 41.77 | 1:30.55 | |||||||
Clara Köster | 2008 | 48.69 | 2:19.24 | |||||||
Ebba Månsson | 2009 | 58.31 | 3:17.55 | |||||||
8 | Järfälla Simsällskap Lag 2 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 3:27.38 | ||||||
Ella Lind | 2010 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Agnes Elmquist | 2011 | 51.63 | 1:35.99 | |||||||
Julia Lindström | 2009 | 53.78 | 2:29.77 | |||||||
Vega Sigurdson | 2008 | 57.61 | 3:27.38 | |||||||
9 | Neptun Flickor 10Oy Lag 5 | 2008 | Simklubben Neptun | 3:40.47 | ||||||
Alice Berg | 2009 | 59.01 | 59.01 | |||||||
Kenzie Schnellenberg | 2011 | 50.51 | 1:49.52 | |||||||
Rebecca Robertsson | 2008 | 57.83 | 2:47.35 | |||||||
Lisen Skott-Storheden | 2008 | 53.12 | 3:40.47 | |||||||
- | Väsby Simsällskap | 2008 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Nefeli Antoniou | 2010 | |||||||||
Saga Johansson | 2008 | |||||||||
Edith Lindgren | 2009 | |||||||||
Ester Fritzson | 2008 | DNS | ||||||||
- | Neptun Flickor 10Oy Lag 4 | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla Simsällskap Lag 1 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 2:31.16 | ||||||
Martin Löf | 2008 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Nils Franzen | 2008 | 37.61 | 1:13.32 | |||||||
Melvin Eriksson | 2008 | 39.67 | 1:52.99 | |||||||
Simon Siljekvist | 2008 | 38.17 | 2:31.16 | |||||||
2 | Neptun Pojkar 10Oy Lag 1 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:31.60 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 35.25 | 35.25 | |||||||
William Hammarén | 2008 | 24.82 | 1:00.07 | |||||||
Jonatan Edin | 2008 | 13.99 | 1:14.06 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 1:17.54 | 2:31.60 | |||||||
3 | Spårvägen Sim Herrar Lag 1 | 2008 | Spårvägen Simförening | 2:35.93 | ||||||
Lucas Goulet | 2008 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Roy Hjort Mowitz | 2008 | 40.07 | 1:12.98 | |||||||
Gustav Bernhardsson | 2009 | 42.92 | 1:55.90 | |||||||
Otto von Arronet | 2009 | 40.03 | 2:35.93 | |||||||
4 | Väsby Simsällskap | 2008 | Väsby Simsällskap | 2:39.65 | ||||||
Colin Rosén | 2008 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Oliver Kiiskilä-Martin | 2008 | 41.86 | 1:17.30 | |||||||
Gustav Levander | 2008 | 39.75 | 1:57.05 | |||||||
Elton Rosén | 2010 | 42.60 | 2:39.65 | |||||||
5 | Järfälla Simsällskap Lag 2 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 2:53.33 | ||||||
Gustav Skantz | 2008 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Anders Watanabe | 2008 | 43.56 | 1:25.53 | |||||||
Algot Augustsson Spets | 2008 | 43.86 | 2:09.39 | |||||||
Isak Kållberg | 2008 | 43.94 | 2:53.33 | |||||||
6 | Ösmo Simsällskap | 2008 | Ösmo Simsällskap | 2:56.41 | ||||||
Adrian Eriksson | 2008 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Emanuel Liljestedt | 2008 | 44.40 | 1:26.39 | |||||||
Andreas Kvist | 2009 | 46.39 | 2:12.78 | |||||||
Martin Oskarsson | 2009 | 43.63 | 2:56.41 | |||||||
7 | Järfälla Simsällskap Lag 3 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 3:11.70 | ||||||
Emil Hillborg | 2008 | 48.57 | 48.57 | |||||||
Rasmus Larsson | 2009 | 47.71 | 1:36.28 | |||||||
Max Löfgren | 2008 | 47.71 | 2:23.99 | |||||||
Marcus Thisner | 2009 | 47.71 | 3:11.70 | |||||||
8 | Neptun Pojkar 10Oy Lag 3 | 2008 | Simklubben Neptun | 3:42.25 | ||||||
Christian Senke | 2008 | 49.45 | 49.45 | |||||||
David Johansson | 2009 | 2:52.80 | 3:42.25 | |||||||
Einar Welander | 2008 | 2:48.10 | ||||||||
Lorenzo de Petris | 2008 | 54.15 | 3:42.25 | |||||||
- | Neptun Pojkar 10Oy Lag 2 | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.80 | ||||||
2 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.19 | ||||||
3 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.75 | ||||||
4 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.94 | ||||||
5 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.45 | ||||||
6 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.48 | ||||||
7 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.05 | ||||||
8 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 53.27 | ||||||
9 | Felicia Forss | 2009 | Simklubben Neptun | 53.31 | ||||||
10 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 53.39 | ||||||
11 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.08 | ||||||
12 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 54.58 | ||||||
13 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.45 | ||||||
14 | Cornelia Lundberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 56.80 | ||||||
15 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.92 | ||||||
16 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 57.35 | ||||||
17 | Ella Lind | 2010 | Järfälla Simsällskap | 57.37 | ||||||
18 | Nadia Wigren | 2009 | Ösmo Simsällskap | 58.04 | ||||||
19 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 58.16 | ||||||
20 | Elin Aalo | 2009 | Södertörns Simsällskap | 58.48 | ||||||
21 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 59.16 | ||||||
22 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 59.40 | ||||||
23 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 59.63 | ||||||
24 | Julia Lindström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 1:00.01 | ||||||
25 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Simförening | 1:00.24 | ||||||
26 | Lykke Jägerskog | 2009 | Järfälla Simsällskap | 1:00.91 | ||||||
27 | Molly Moback | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:03.25 | ||||||
28 | Agnes Elmquist | 2011 | Järfälla Simsällskap | 1:04.74 | ||||||
29 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:05.44 | ||||||
- | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nefeli Antoniou | 2010 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.65 | ||||||
2 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 50.02 | ||||||
3 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.04 | ||||||
4 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 51.10 | ||||||
5 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.11 | ||||||
6 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 52.71 | ||||||
7 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Simförening | 52.93 | ||||||
8 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.46 | ||||||
9 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Simförening | 53.61 | ||||||
10 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 54.06 | ||||||
11 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 54.75 | ||||||
12 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 54.95 | ||||||
13 | Hedvig Lindegren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.73 | ||||||
14 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 57.09 | ||||||
15 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 57.15 | ||||||
16 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 59.29 | ||||||
17 | Sibel Levin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.41 | ||||||
18 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:00.20 | ||||||
19 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.82 | ||||||
20 | Rebecca Robertsson | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.10 | ||||||
21 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:08.67 | ||||||
22 | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:09.32 | ||||||
- | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.64 | ||||||
2 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.28 | ||||||
3 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.14 | ||||||
4 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.23 | ||||||
5 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 49.43 | ||||||
6 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.75 | ||||||
7 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 52.71 | ||||||
8 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.01 | ||||||
9 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Simförening | 53.09 | ||||||
10 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 54.24 | ||||||
11 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.32 | ||||||
12 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 54.83 | ||||||
13 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 56.44 | ||||||
14 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.80 | ||||||
15 | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.52 | ||||||
16 | Sarah Föreland | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.19 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.40 | ||||||
2 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.19 | ||||||
3 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.66 | ||||||
4 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.24 | ||||||
5 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Simförening | 48.36 | ||||||
6 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.43 | ||||||
7 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Simförening | 48.74 | ||||||
8 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.37 | ||||||
9 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.22 | ||||||
10 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Simförening | 51.80 | ||||||
11 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.99 | ||||||
12 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.52 | ||||||
13 | Ida Källman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.97 | ||||||
14 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.84 | ||||||
- | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 51.02 | ||||||
2 | Filip Bjerkestam | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.98 | ||||||
3 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.25 | ||||||
4 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 52.49 | ||||||
5 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 54.62 | ||||||
6 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 54.91 | ||||||
7 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.04 | ||||||
8 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.11 | ||||||
9 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 55.53 | ||||||
10 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.41 | ||||||
11 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 56.54 | ||||||
12 | Rasmus Moberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 57.36 | ||||||
13 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 57.40 | ||||||
14 | Rasmus Larsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 1:00.44 | ||||||
15 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:00.67 | ||||||
16 | Alvin Kopec Öhrström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 1:00.97 | ||||||
17 | Albin Forsberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 1:01.03 | ||||||
18 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:08.95 | ||||||
- | Jerry Du | 2009 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Marcus Thisner | 2009 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Stasiak | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.32 | ||||||
2 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 50.24 | ||||||
3 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 50.57 | ||||||
4 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 50.89 | ||||||
5 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 50.97 | ||||||
6 | Gustav Levander | 2008 | Väsby Simsällskap | 52.17 | ||||||
7 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 52.30 | ||||||
8 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 52.96 | ||||||
9 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.60 | ||||||
10 | Anders Watanabe | 2008 | Järfälla Simsällskap | 53.93 | ||||||
11 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.00 | ||||||
12 | Gustav Skantz | 2008 | Järfälla Simsällskap | 54.28 | ||||||
13 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 54.95 | ||||||
14 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.24 | ||||||
15 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.37 | ||||||
16 | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.40 | ||||||
17 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.76 | ||||||
18 | David Demirian | 2008 | Järfälla Simsällskap | 57.00 | ||||||
19 | Algot Augustsson Spets | 2008 | Järfälla Simsällskap | 57.37 | ||||||
20 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 57.57 | ||||||
21 | Vincent Vitas | 2008 | Södertörns Simsällskap | 57.65 | ||||||
22 | Erik Jönsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 57.77 | ||||||
23 | Max Löfgren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 58.00 | ||||||
24 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 58.08 | ||||||
25 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 59.22 | ||||||
26 | Emil Hillborg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 59.72 | ||||||
27 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:00.47 | ||||||
28 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.61 | ||||||
29 | Felix Ohnback | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:04.74 | ||||||
- | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.37 | ||||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.88 | ||||||
3 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 48.92 | ||||||
4 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.57 | ||||||
5 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 51.96 | ||||||
6 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.08 | ||||||
7 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 54.19 | ||||||
8 | Teodor Ström | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.71 | ||||||
- | Oliver Sörman | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 50.41 | ||||||
2 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.21 | 1:33.29 | |||||
2 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 47.29 | 1:41.39 | |||||
3 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 49.53 | 1:41.40 | |||||
4 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.00 | 1:41.55 | |||||
5 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 49.82 | 1:46.49 | |||||
6 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 50.45 | 1:49.97 | |||||
7 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 51.04 | 1:50.96 | |||||
8 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 55.61 | 1:56.96 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 42.55 | 1:28.71 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 42.77 | 1:29.12 | |||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 42.65 | 1:29.12 | |||||
4 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.85 | 1:29.33 | |||||
5 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.09 | 1:34.19 | |||||
6 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.03 | 1:34.67 | |||||
7 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.65 | 1:36.12 | |||||
8 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 46.58 | 1:37.05 | |||||
9 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.68 | 1:39.51 | |||||
10 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.12 | 1:41.34 | |||||
11 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.20 | 1:43.86 | |||||
12 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.49 | 1:44.36 | |||||
13 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.24 | 1:44.56 | |||||
14 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 50.40 | 1:46.12 | |||||
15 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 50.80 | 1:47.16 | |||||
16 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 52.03 | 1:48.60 | |||||
17 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.67 | 1:51.70 | |||||
18 | Ellen Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.18 | 1:52.87 | |||||
19 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 54.16 | 1:53.74 | |||||
20 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.38 | 1:53.90 | |||||
21 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.81 | 1:57.04 | |||||
22 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.73 | 1:57.85 | |||||
23 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:02.23 | 2:11.99 | |||||
- | Olivia Fiorillo | 2007 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.32 | 1:21.52 | |||||
2 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.47 | 1:26.94 | |||||
3 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 41.63 | 1:27.96 | |||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 42.04 | 1:28.72 | |||||
5 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 43.02 | 1:32.05 | |||||
6 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 43.46 | 1:33.31 | |||||
7 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Simförening | 44.71 | 1:34.63 | |||||
8 | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.37 | 1:36.77 | |||||
9 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.03 | 1:37.06 | |||||
10 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.25 | 1:38.14 | |||||
11 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 46.79 | 1:38.90 | |||||
12 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 47.85 | 1:39.72 | |||||
13 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.86 | 1:39.84 | |||||
14 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.61 | 1:41.91 | |||||
15 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.16 | 1:43.27 | |||||
16 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.40 | 1:44.70 | |||||
17 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.47 | 1:45.66 | |||||
18 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.15 | 1:45.72 | |||||
19 | Emma Segerström | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.73 | 1:47.26 | |||||
20 | Kristina Eriksson | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.04 | 1:52.61 | |||||
- | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:30.96 | |||||
2 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.71 | 1:34.32 | |||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 51.51 | 1:50.25 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | 1:30.89 | |||||
2 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.30 | 1:35.55 | |||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.29 | 1:37.10 | |||||
4 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 45.69 | 1:37.74 | |||||
5 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 46.92 | 1:38.36 | |||||
6 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 47.54 | 1:40.45 | |||||
7 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 47.64 | 1:41.65 | |||||
8 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.36 | 1:47.58 | |||||
9 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.61 | 1:49.08 | |||||
10 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.15 | 1:50.65 | |||||
11 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 53.27 | 1:51.19 | |||||
12 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 52.68 | 1:52.29 | |||||
13 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 52.93 | 1:54.01 | |||||
14 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.70 | 1:55.11 | |||||
15 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 53.91 | 1:55.53 | |||||
16 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.47 | 1:55.58 | |||||
17 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 59.08 | 2:03.04 | |||||
18 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.73 | 2:04.45 | |||||
- | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.19 | 1:19.50 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.83 | 1:21.30 | |||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 39.25 | 1:22.51 | |||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.75 | 1:25.44 | |||||
5 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 43.64 | 1:30.25 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.06 | 1:32.60 | |||||
7 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.52 | 1:32.62 | |||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 44.56 | 1:33.14 | |||||
9 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 44.72 | 1:33.61 | |||||
10 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 46.11 | 1:34.54 | |||||
11 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.94 | 1:34.95 | |||||
12 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.55 | 1:41.04 | |||||
13 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.04 | 1:41.40 | |||||
14 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 48.47 | 1:42.78 | |||||
15 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.74 | 1:43.27 | |||||
16 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.99 | 1:47.11 | |||||
17 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 50.84 | 1:48.49 | |||||
18 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.06 | 1:49.64 | |||||
19 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 51.10 | 1:49.83 | |||||
- | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 38.55 | ||||||
2 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 38.60 | ||||||
3 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 39.20 | ||||||
4 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 39.54 | ||||||
5 | Thea Lindberg Emilsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 41.15 | ||||||
6 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 41.37 | ||||||
7 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 42.11 | ||||||
8 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 42.28 | ||||||
9 | Cornelia Lundberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 43.14 | ||||||
10 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 43.41 | ||||||
11 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 43.44 | ||||||
12 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 44.17 | ||||||
13 | Beatrice Ljungström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 45.00 | ||||||
14 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | ||||||
15 | Sofia Fahlen | 2009 | Simklubben Neptun | 46.31 | ||||||
16 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 46.43 | ||||||
17 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.58 | ||||||
18 | Ella Lind | 2010 | Järfälla Simsällskap | 46.88 | ||||||
19 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Simförening | 46.90 | ||||||
20 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.41 | ||||||
21 | Felicia Forss | 2009 | Simklubben Neptun | 47.49 | ||||||
22 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | ||||||
23 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 48.06 | ||||||
24 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.99 | ||||||
25 | Elin Aalo | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.88 | ||||||
26 | Julia Lindström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 51.25 | ||||||
27 | Agnes Elmquist | 2011 | Järfälla Simsällskap | 51.61 | ||||||
28 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.09 | ||||||
29 | Nefeli Antoniou | 2010 | Väsby Simsällskap | 52.56 | ||||||
30 | Kenzie Schnellenberg | 2011 | Simklubben Neptun | 52.71 | ||||||
31 | Nadia Wigren | 2009 | Ösmo Simsällskap | 53.55 | ||||||
32 | Molly Moback | 2009 | Ösmo Simsällskap | 53.89 | ||||||
33 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 54.56 | ||||||
34 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.03 | ||||||
35 | Lykke Jägerskog | 2009 | Järfälla Simsällskap | 56.23 | ||||||
36 | Isabelle Jonnarth | 2010 | Järfälla Simsällskap | 57.53 | ||||||
37 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 59.16 | ||||||
- | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 37.88 | ||||||
2 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 38.05 | ||||||
3 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 38.53 | ||||||
4 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 39.40 | ||||||
5 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 39.68 | ||||||
6 | Hedvig Lindegren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 40.71 | ||||||
7 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.16 | ||||||
8 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 41.25 | ||||||
9 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 41.37 | ||||||
10 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.33 | ||||||
11 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Simförening | 42.36 | ||||||
12 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Simförening | 42.59 | ||||||
13 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 42.85 | ||||||
14 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 45.91 | ||||||
15 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 46.06 | ||||||
16 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.69 | ||||||
17 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 46.75 | ||||||
18 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 47.34 | ||||||
19 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 48.28 | ||||||
20 | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.03 | ||||||
21 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 53.98 | ||||||
22 | Vega Sigurdson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 55.42 | ||||||
23 | Rebecca Robertsson | 2008 | Simklubben Neptun | 56.75 | ||||||
24 | Nancy Karlmark | 2008 | Simklubben Neptun | 56.82 | ||||||
- | Sibel Levin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 31.64 | ||||||
2 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.96 | ||||||
3 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | ||||||
4 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.46 | ||||||
5 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | ||||||
6 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 41.76 | ||||||
7 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.73 | ||||||
8 | Sarah Föreland | 2007 | Väsby Simsällskap | 50.64 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.87 | ||||||
2 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.37 | ||||||
3 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 36.73 | ||||||
4 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Simförening | 37.00 | ||||||
5 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Simförening | 38.45 | ||||||
6 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Simförening | 40.99 | ||||||
7 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Simförening | 41.25 | ||||||
8 | Ida Källman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.76 | ||||||
9 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.75 | ||||||
10 | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 39.07 | ||||||
2 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 40.96 | ||||||
3 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 41.96 | ||||||
4 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 42.14 | ||||||
5 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 43.08 | ||||||
6 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 43.34 | ||||||
7 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 43.52 | ||||||
8 | Andreas Kvist | 2009 | Ösmo Simsällskap | 44.86 | ||||||
9 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 45.79 | ||||||
10 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.06 | ||||||
11 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 46.84 | ||||||
12 | Melvin Zetterlund | 2009 | Järfälla Simsällskap | 46.91 | ||||||
13 | Marcus Thisner | 2009 | Järfälla Simsällskap | 47.29 | ||||||
14 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.02 | ||||||
15 | Rasmus Larsson | 2009 | Järfälla Simsällskap | 48.29 | ||||||
16 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 48.60 | ||||||
17 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.42 | ||||||
18 | Jerry Du | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.46 | ||||||
19 | Rasmus Moberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 49.59 | ||||||
20 | Alvin Kopec Öhrström | 2009 | Järfälla Simsällskap | 51.09 | ||||||
21 | Philip Stasiak | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.85 | ||||||
22 | Albin Forsberg | 2009 | Järfälla Simsällskap | 52.04 | ||||||
23 | Charlie Moberg | 2011 | Järfälla Simsällskap | 53.11 | ||||||
24 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:10.95 | ||||||
- | Filip Bjerkestam | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 35.25 | ||||||
2 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 36.22 | ||||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 37.16 | ||||||
4 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 38.59 | ||||||
5 | Gustav Levander | 2008 | Väsby Simsällskap | 38.90 | ||||||
6 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 39.57 | ||||||
7 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 40.54 | ||||||
8 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 41.19 | ||||||
9 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.48 | ||||||
10 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 41.55 | ||||||
11 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 41.60 | ||||||
12 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 41.88 | ||||||
13 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.08 | ||||||
14 | Gustav Skantz | 2008 | Järfälla Simsällskap | 43.41 | ||||||
15 | Anders Watanabe | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.07 | ||||||
16 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.23 | ||||||
17 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.30 | ||||||
18 | Algot Augustsson Spets | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.35 | ||||||
19 | Alexander Yegane | 2008 | Simklubben Neptun | 46.15 | ||||||
20 | Gustav Thernelius | 2008 | Järfälla Simsällskap | 46.98 | ||||||
21 | Erik Jönsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.15 | ||||||
22 | Charlie Henriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 47.45 | ||||||
23 | Emil Hillborg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 47.93 | ||||||
24 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 48.34 | ||||||
25 | Max Löfgren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 48.96 | ||||||
26 | David Demirian | 2008 | Järfälla Simsällskap | 49.48 | ||||||
27 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 53.06 | ||||||
28 | Felix Ohnback | 2008 | Ösmo Simsällskap | 54.80 | ||||||
29 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 55.55 | ||||||
- | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Kiiskilä-Martin | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 32.07 | ||||||
2 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Simförening | 36.99 | ||||||
3 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 37.52 | ||||||
4 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 38.60 | ||||||
5 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 41.59 | ||||||
6 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 43.59 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.65 | ||||||
2 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.76 | ||||||
3 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 37.58 | 1:20.53 | |||||
2 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 38.21 | 1:22.00 | |||||
3 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 40.20 | 1:26.00 | |||||
4 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 40.89 | 1:26.46 | |||||
5 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 40.39 | 1:27.57 | |||||
6 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 41.39 | 1:27.69 | |||||
7 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 42.54 | 1:31.19 | |||||
8 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 44.19 | 1:35.61 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 33.41 | 1:10.47 | |||||
2 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | 1:11.60 | |||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:11.91 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:11.99 | |||||
5 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 34.50 | 1:12.89 | |||||
6 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:15.05 | |||||
7 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:15.47 | |||||
8 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 37.31 | 1:19.91 | |||||
9 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 39.02 | 1:22.52 | |||||
10 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | 1:22.90 | |||||
11 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.95 | 1:23.67 | |||||
12 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.00 | 1:23.90 | |||||
13 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 39.01 | 1:25.63 | |||||
14 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Simförening | 41.42 | 1:27.51 | |||||
15 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.64 | 1:27.57 | |||||
16 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 40.40 | 1:28.09 | |||||
17 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | 1:28.46 | |||||
18 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 41.67 | 1:28.84 | |||||
19 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | 1:28.91 | |||||
20 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 41.51 | 1:29.10 | |||||
21 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.00 | 1:31.07 | |||||
22 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.04 | 1:31.88 | |||||
23 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 41.65 | 1:32.11 | |||||
24 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 43.23 | 1:32.14 | |||||
25 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.86 | 1:32.58 | |||||
26 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 43.65 | 1:33.07 | |||||
27 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.01 | 1:35.49 | |||||
28 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.04 | 1:37.87 | |||||
29 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.31 | 1:38.41 | |||||
30 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.39 | 1:38.47 | |||||
31 | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.59 | 1:39.55 | |||||
32 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.28 | 1:41.90 | |||||
33 | Ellen Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 52.45 | 1:51.05 | |||||
- | Olivia Fiorillo | 2007 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 31.60 | 1:06.03 | |||||
2 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 31.96 | 1:06.41 | |||||
3 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.94 | 1:12.28 | |||||
4 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 35.25 | 1:12.41 | |||||
5 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 34.40 | 1:13.43 | |||||
6 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.22 | 1:13.55 | |||||
7 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.39 | 1:13.95 | |||||
8 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 35.75 | 1:14.31 | |||||
9 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.48 | 1:14.68 | |||||
10 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.47 | 1:16.00 | |||||
11 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Simförening | 36.10 | 1:16.24 | |||||
12 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.65 | 1:16.85 | |||||
13 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 37.48 | 1:17.15 | |||||
14 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.45 | 1:18.02 | |||||
15 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 36.66 | 1:18.36 | |||||
16 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.64 | 1:18.39 | |||||
17 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.57 | 1:18.91 | |||||
18 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.38 | 1:20.17 | |||||
19 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:20.81 | |||||
20 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 37.83 | 1:21.52 | |||||
21 | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.68 | 1:22.70 | |||||
22 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.97 | 1:25.09 | |||||
23 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.65 | 1:28.95 | |||||
24 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.66 | 1:31.11 | |||||
25 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.67 | 1:35.00 | |||||
26 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.40 | 1:35.78 | |||||
27 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.31 | 1:36.86 | |||||
28 | Emma Segerström | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.45 | 1:38.30 | |||||
29 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.08 | 1:43.89 | |||||
30 | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.26 | 1:46.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:11.59 | |||||
2 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 33.66 | 1:11.84 | |||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 38.65 | 1:22.14 | |||||
4 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 39.73 | 1:23.87 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 31.33 | 1:05.59 | |||||
2 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 36.25 | 1:14.79 | |||||
3 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:16.49 | |||||
4 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 36.97 | 1:16.90 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.11 | 1:18.02 | |||||
6 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.98 | 1:20.50 | |||||
7 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.77 | 1:20.72 | |||||
8 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 42.78 | 1:26.29 | |||||
9 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Simförening | 40.29 | 1:26.82 | |||||
10 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 40.89 | 1:27.21 | |||||
11 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.72 | 1:27.55 | |||||
12 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 41.83 | 1:28.08 | |||||
13 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 42.58 | 1:30.35 | |||||
14 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.55 | 1:30.91 | |||||
15 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 43.72 | 1:31.67 | |||||
16 | Teodor Ström | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.55 | 1:31.91 | |||||
17 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.78 | 1:32.93 | |||||
18 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.25 | 1:34.17 | |||||
19 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 44.49 | 1:35.32 | |||||
20 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.10 | 1:38.01 | |||||
21 | Noah Björkhed | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.38 | 1:38.35 | |||||
22 | Oliver Sörman | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.13 | 1:39.60 | |||||
23 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.95 | 1:40.41 | |||||
24 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.21 | 2:02.84 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 31.25 | 1:05.56 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.68 | 1:08.05 | |||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 32.94 | 1:08.12 | |||||
4 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 33.17 | 1:10.58 | |||||
5 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:12.11 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.84 | 1:12.95 | |||||
7 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 35.67 | 1:14.50 | |||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.47 | 1:14.98 | |||||
9 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | 1:15.21 | |||||
10 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 35.94 | 1:15.95 | |||||
11 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:16.01 | |||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.65 | 1:16.08 | |||||
12 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.85 | 1:16.08 | |||||
14 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.91 | 1:17.27 | |||||
15 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | 1:18.01 | |||||
16 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 36.86 | 1:19.52 | |||||
17 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.56 | 1:20.10 | |||||
18 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.28 | 1:21.00 | |||||
19 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.82 | 1:24.23 | |||||
20 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.62 | 1:30.72 | |||||
- | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 45.72 | 1:40.14 | |||||
2 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.85 | 1:43.86 | |||||
3 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 49.21 | 1:44.33 | |||||
4 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.65 | 1:44.78 | |||||
5 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.21 | 1:46.95 | |||||
6 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.26 | 1:50.18 | |||||
7 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.03 | 1:51.84 | |||||
8 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 54.42 | 1:54.24 | |||||
9 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.80 | 1:54.63 | |||||
10 | Ella Lind | 2010 | Järfälla Simsällskap | 55.27 | 1:55.79 | |||||
11 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 54.71 | 1:56.08 | |||||
12 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.51 | 1:56.21 | |||||
13 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 55.86 | 1:57.20 | |||||
14 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.19 | 1:58.46 | |||||
15 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Simförening | 59.80 | 2:00.83 | |||||
16 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:02.18 | 2:17.40 | |||||
- | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 42.31 | 1:31.07 | |||||
2 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.43 | 1:31.11 | |||||
3 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 45.63 | 1:34.12 | |||||
4 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.18 | 1:34.72 | |||||
5 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.04 | 1:35.09 | |||||
6 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 45.44 | 1:36.41 | |||||
7 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 46.82 | 1:37.40 | |||||
8 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.41 | 1:37.81 | |||||
9 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 48.25 | 1:38.08 | |||||
10 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 46.74 | 1:40.13 | |||||
11 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 48.37 | 1:41.50 | |||||
12 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.41 | 1:41.97 | |||||
13 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.29 | 1:42.89 | |||||
14 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 48.04 | 1:44.15 | |||||
15 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Simförening | 49.67 | 1:45.76 | |||||
16 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Simförening | 50.67 | 1:45.85 | |||||
17 | Hedvig Lindegren | 2008 | Järfälla Simsällskap | 53.10 | 1:51.64 | |||||
18 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 54.23 | 1:57.33 | |||||
- | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sibel Levin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.09 | 1:19.66 | |||||
2 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 37.36 | 1:20.07 | |||||
3 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.30 | 1:21.88 | |||||
4 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.20 | 1:22.77 | |||||
5 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.86 | 1:23.06 | |||||
6 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.95 | 1:23.76 | |||||
7 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.16 | 1:24.90 | |||||
8 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.00 | 1:25.98 | |||||
9 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.97 | 1:27.05 | |||||
10 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 42.11 | 1:28.99 | |||||
11 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.78 | 1:30.40 | |||||
12 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.20 | 1:31.75 | |||||
13 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.99 | 1:32.47 | |||||
14 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 45.10 | 1:32.92 | |||||
15 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 44.37 | 1:33.29 | |||||
16 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 44.47 | 1:34.51 | |||||
17 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.81 | 1:35.88 | |||||
18 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.55 | 1:36.00 | |||||
19 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 45.60 | 1:36.99 | |||||
20 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.49 | 1:37.30 | |||||
21 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.79 | 1:37.38 | |||||
22 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 44.64 | 1:38.90 | |||||
23 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.02 | 1:40.53 | |||||
24 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 49.06 | 1:41.27 | |||||
25 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.48 | 1:42.54 | |||||
26 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Simförening | 49.80 | 1:44.08 | |||||
27 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.78 | 1:44.86 | |||||
28 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 54.94 | 1:47.74 | |||||
29 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.29 | 1:49.68 | |||||
30 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.59 | 1:50.10 | |||||
31 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.06 | 1:50.65 | |||||
32 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.79 | 1:51.36 | |||||
33 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 52.23 | 1:51.53 | |||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 34.52 | 1:16.60 | |||||
2 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:18.18 | |||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.75 | 1:20.62 | |||||
4 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 39.64 | 1:23.80 | |||||
5 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.75 | 1:24.57 | |||||
6 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.26 | 1:25.05 | |||||
7 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.48 | 1:25.64 | |||||
8 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 41.46 | 1:26.68 | |||||
9 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 40.51 | 1:26.97 | |||||
10 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.20 | 1:28.96 | |||||
11 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.88 | 1:29.59 | |||||
12 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.68 | 1:30.06 | |||||
13 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Simförening | 46.23 | 1:32.01 | |||||
14 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.73 | 1:32.52 | |||||
15 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 42.98 | 1:32.56 | |||||
16 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 45.56 | 1:34.75 | |||||
17 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.62 | 1:35.94 | |||||
18 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Simförening | 45.49 | 1:36.11 | |||||
19 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Simförening | 46.16 | 1:36.64 | |||||
20 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.25 | 1:36.99 | |||||
21 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.01 | 1:38.49 | |||||
22 | Leia Ångman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.74 | 1:40.01 | |||||
23 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.49 | 1:41.05 | |||||
24 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Simförening | 48.00 | 1:41.77 | |||||
25 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Simförening | 46.65 | 1:42.81 | |||||
26 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.01 | 1:46.04 | |||||
27 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.87 | 1:47.05 | |||||
28 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 56.58 | 1:51.90 | |||||
29 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.26 | 1:52.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 46.56 | 1:36.25 | |||||
2 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.89 | 1:45.72 | |||||
3 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 51.26 | 1:46.06 | |||||
4 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 55.34 | 1:57.12 | |||||
5 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:00.18 | 2:01.90 | |||||
- | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.81 | 1:22.23 | |||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 38.56 | 1:23.77 | |||||
3 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 40.42 | 1:30.43 | |||||
4 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 41.27 | 1:30.71 | |||||
5 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 44.09 | 1:31.65 | |||||
6 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.42 | 1:34.29 | |||||
7 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.53 | 1:36.32 | |||||
8 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 43.85 | 1:41.06 | |||||
9 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.50 | 1:44.44 | |||||
10 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 49.86 | 1:46.23 | |||||
11 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.43 | 1:47.74 | |||||
12 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 51.50 | 1:47.93 | |||||
13 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.26 | 1:53.84 | |||||
14 | Anders Watanabe | 2008 | Järfälla Simsällskap | 57.15 | 1:55.73 | |||||
15 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.10 | 1:59.08 | |||||
16 | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.69 | 2:03.47 | |||||
- | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | 1:17.23 | |||||
2 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.14 | 1:19.23 | |||||
3 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 41.08 | 1:27.02 | |||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 40.65 | 1:29.60 | |||||
5 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.09 | 1:29.86 | |||||
6 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 43.93 | 1:31.38 | |||||
7 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.11 | 1:32.06 | |||||
8 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.54 | 1:32.93 | |||||
9 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.94 | 1:33.26 | |||||
10 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.91 | 1:34.42 | |||||
11 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.77 | 1:36.34 | |||||
12 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 46.61 | 1:37.97 | |||||
13 | Erik Rosander | 2007 | Danderyds Simförening | 46.29 | 1:38.39 | |||||
14 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Simförening | 44.35 | 1:39.03 | |||||
15 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.81 | 1:39.34 | |||||
16 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 47.45 | 1:40.14 | |||||
17 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 48.75 | 1:40.34 | |||||
18 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.94 | 1:41.84 | |||||
19 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:42.13 | |||||
20 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 49.02 | 1:43.17 | |||||
21 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 51.69 | 1:46.40 | |||||
22 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.14 | 1:57.45 | |||||
- | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.79 | 1:12.83 | |||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.39 | 1:13.81 | |||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 36.94 | 1:18.05 | |||||
4 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.97 | 1:22.52 | |||||
5 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.75 | 1:23.43 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.52 | 1:23.83 | |||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:24.20 | |||||
8 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.03 | 1:26.21 | |||||
9 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.91 | 1:26.97 | |||||
10 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.41 | 1:27.50 | |||||
11 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.32 | 1:28.00 | |||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.63 | 1:29.82 | |||||
13 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.58 | 1:30.98 | |||||
14 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.45 | 1:31.11 | |||||
15 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.29 | 1:31.78 | |||||
16 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 44.31 | 1:32.17 | |||||
17 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.31 | 1:32.51 | |||||
18 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.98 | 1:36.46 | |||||
19 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.68 | 1:36.67 | |||||
20 | Hampus Hjort | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.11 | 1:47.21 | |||||
- | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 22, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Neptun Flickor 11-12 Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:11.34 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 31.26 | 1:04.97 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 33.27 | 1:38.24 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 33.10 | 2:11.34 | |||||||
2 | Spårvägen Sim Damer Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:12.04 | ||||||
Frida Loqvist | 2006 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 32.64 | 1:04.84 | |||||||
Stella Egmar | 2006 | 33.98 | 1:38.82 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 33.22 | 2:12.04 | |||||||
3 | Järfälla Simsällskap Lag 1 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 2:12.88 | ||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 32.43 | 1:04.65 | |||||||
Olivia Elmquist | 2007 | 32.89 | 1:37.54 | |||||||
Olivia Larsson | 2007 | 35.34 | 2:12.88 | |||||||
4 | Väsby Simsällskap | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:13.57 | ||||||
Hanna Melander | 2007 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Ella Renholm | 2006 | 32.69 | 1:04.48 | |||||||
Elsa Svahn | 2007 | 34.20 | 1:38.68 | |||||||
Tindra Funke | 2006 | 34.89 | 2:13.57 | |||||||
5 | Neptun Flickor 11-12 Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:17.09 | ||||||
Lea Rodin | 2006 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Linnea Farrar | 2006 | 33.77 | 1:06.45 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 35.63 | 1:42.08 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 35.01 | 2:17.09 | |||||||
6 | Spårvägen Sim Damer Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:20.59 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Carla Rollvén | 2006 | 33.86 | 1:06.63 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 36.00 | 1:42.63 | |||||||
Iris Wik | 2006 | 37.96 | 2:20.59 | |||||||
7 | Spårvägen Sim Damer Lag 3 | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:27.90 | ||||||
Elin Yavuz | 2007 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 41.13 | 1:22.10 | |||||||
Julia Hellberg | 2007 | 41.77 | 2:03.87 | |||||||
Ida Sundbom | 2007 | 24.03 | 2:27.90 | |||||||
8 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:29.92 | ||||||
Josefine Hafstad | 2007 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Hanna Areblad | 2007 | 38.27 | 1:14.43 | |||||||
Ebba Björkén | 2007 | 39.79 | 1:54.22 | |||||||
Vera Wijk | 2006 | 35.70 | 2:29.92 | |||||||
9 | Järfälla Simsällskap Lag 2 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:34.92 | ||||||
Leia Ångman | 2006 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Emmy Mattsson | 2007 | 39.44 | 1:17.60 | |||||||
Kajsa Henriksson | 2007 | 39.40 | 1:57.00 | |||||||
Sara Nilsson Bålman | 2006 | 37.92 | 2:34.92 | |||||||
10 | Neptun Flickor 11-12 Llag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:35.63 | ||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Felicia Berg | 2007 | 37.39 | 1:16.76 | |||||||
Olivia Strömberg | 2007 | 40.41 | 1:57.17 | |||||||
Signe Mueller | 2007 | 38.46 | 2:35.63 | |||||||
11 | Neptun Flickor 11-12 Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:48.16 | ||||||
Julia Lundgren | 2007 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 42.16 | 1:23.31 | |||||||
Mira Nelin | 2006 | 37.95 | 2:01.26 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 46.90 | 2:48.16 | |||||||
12 | Järfälla Simsällskap Lag 3 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:50.38 | ||||||
Linnea Johansson | 2007 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Irem Erdogan | 2006 | 39.15 | 1:19.92 | |||||||
Emma Segerström | 2006 | 44.86 | 2:04.78 | |||||||
Ellen Johansson | 2007 | 45.60 | 2:50.38 | |||||||
- | Neptun Flickor 11-12 Lag 5 | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Olivia Strömberg | 2007 | |||||||||
Signe Mueller | 2007 | |||||||||
Julia Lundgren | 2007 | |||||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptun Arena Knatte Cup | Utskriftsdatum | 29 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2018 |
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Neptun Pojkar 11-12 Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:05.21 | ||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 31.88 | 1:01.88 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 32.26 | 1:34.14 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 31.07 | 2:05.21 | |||||||
2 | Järfälla Simsällskap Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:12.38 | ||||||
Arvin Parsa | 2006 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Oscar Sjöberg | 2007 | 33.69 | 1:06.46 | |||||||
Anton Lind | 2006 | 33.53 | 1:39.99 | |||||||
Emil Alsered Fällman | 2006 | 32.39 | 2:12.38 | |||||||
3 | Väsby Simsällskap | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:13.04 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 31.87 | 1:02.01 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 33.34 | 1:35.35 | |||||||
Vilmer Lindström | 2007 | 37.69 | 2:13.04 | |||||||
4 | Neptun Pojkar 11-12 Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:13.34 | ||||||
Vincent Forss | 2007 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 33.70 | 1:07.27 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 34.66 | 1:41.93 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 31.41 | 2:13.34 | |||||||
5 | Neptun Pojkar 11-12 Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:17.22 | ||||||
Alexander Trindade | 2006 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 32.21 | 1:06.42 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 35.27 | 1:41.69 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 35.53 | 2:17.22 | |||||||
6 | Spårvägen Sim Herrar Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:33.00 | ||||||
Vilgot Blanck | 2007 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Rasmus Öst | 2007 | 41.35 | 1:21.91 | |||||||
Ludwig Höijer | 2006 | 37.16 | 1:59.07 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 33.93 | 2:33.00 | |||||||
7 | Neptun Pojkar 11-12 Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:33.30 | ||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 39.94 | 1:15.63 | |||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 40.35 | 1:55.98 | |||||||
Daniel Fridliand | 2007 | 37.32 | 2:33.30 | |||||||
8 | Spårvägen Sim Herrar Lag 1 | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:33.76 | ||||||
Vidar Karlström | 2007 | 38.57 | 38.57 | |||||||
Daniel Bruhn | 2007 | 41.22 | 1:19.79 | |||||||
Teodor Ström | 2007 | 39.21 | 1:59.00 | |||||||
Brian Eriksson | 2007 | 34.76 | 2:33.76 | |||||||
9 | Väsby Simsällskap Lag 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:35.36 | ||||||
Junes Khattab | 2006 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Erik Svensson | 2007 | 38.81 | 1:15.69 | |||||||
Henrik Fjellström | 2006 | 37.06 | 1:52.75 | |||||||
Noah Björkhed | 2007 | 42.61 | 2:35.36 | |||||||
10 | Spårvägen Sim Herrar Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:49.79 | ||||||
Hugo Östling | 2007 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Kristian Kasper | 2007 | 52.93 | 1:30.45 | |||||||
Oliver Sörman | 2007 | 44.51 | 2:14.96 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 34.83 | 2:49.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 18:02 |