Resultater for Christmas Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Junior 1 | 2002 | 1:41.90 | |||||||
Herlev Svømning | 1:45.00 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 23.90 | 23.90 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 27.55 | 51.45 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 23.63 | 1:15.08 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 26.82 | 1:41.90 | |||||||
2 | Hvidovre Fri Mix 1 | 2007 | 1:43.07 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.48 | 23.48 | |||||||
Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | 23.97 | 47.45 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 27.46 | 1:14.91 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.16 | 1:43.07 | |||||||
3 | Herlev Junior 2 | 2002 | 1:46.57 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.00 | |||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.59 | 25.59 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 27.88 | 53.47 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 23.76 | 1:17.23 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 29.34 | 1:46.57 | |||||||
4 | Herlev Senior | 2000 | 1:47.97 | |||||||
Herlev Svømning | 1:50.00 | |||||||||
Peter Holm | 2003 | 25.83 | 25.83 | |||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 28.43 | 54.26 | |||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 24.78 | 1:19.04 | |||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 28.93 | 1:47.97 | |||||||
5 | Hvidovre Fri Mix 2 | 2007 | 1:48.55 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Owais Hamid | 2000 | 25.75 | 25.75 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 24.46 | 50.21 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.10 | 1:19.31 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 29.24 | 1:48.55 | |||||||
6 | Herlev Årgang 1 | 2005 | 1:51.78 | |||||||
Herlev Svømning | 1:49.42 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 26.87 | 26.87 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 28.13 | 55.00 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 28.82 | 1:23.82 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 27.96 | 1:51.78 | |||||||
7 | Hvidovre Fri Mix 3 | 2007 | 1:55.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 28.72 | 55.78 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 29.57 | 1:25.35 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 29.70 | 1:55.05 | |||||||
8 | Herlev Årgang 2 | 2005 | 1:56.80 | |||||||
Herlev Svømning | 1:57.42 | |||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 31.29 | 59.46 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 29.61 | 1:29.07 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 27.73 | 1:56.80 | |||||||
9 | Hvidovre Fri Mix 5 | 2007 | 2:01.51 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 27.72 | 27.72 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 27.12 | 54.84 | |||||||
Caja Cederblad Larsen | 2004 | 34.36 | 1:29.20 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 32.31 | 2:01.51 | |||||||
10 | Stt-Nisser | 2001 | 2:02.49 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:10.00 | |||||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 29.38 | 58.64 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.26 | 1:32.90 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 29.59 | 2:02.49 | |||||||
11 | Hvidovre Fri Mix 4 | 2007 | 2:06.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.95 | 1:01.54 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 32.50 | 1:34.04 | |||||||
Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 32.64 | 2:06.68 | |||||||
12 | Karls Mix | 2003 | 2:12.08 | |||||||
Karlslunde Tri | 2:09.00 | |||||||||
Matias Buus Hansen | 2003 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Sofia Jacobsen | 2006 | 37.20 | 1:06.58 | |||||||
Magnus Nielander | 2003 | 31.03 | 1:37.61 | |||||||
Emma Jacobsen | 2004 | 34.47 | 2:12.08 | |||||||
13 | Hvidovre Fri Mix 7 | 2007 | 2:13.96 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 32.09 | 1:04.27 | |||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 33.61 | 1:37.88 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 36.08 | 2:13.96 | |||||||
14 | Stt-Engle | 2002 | 2:19.82 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.00 | |||||||||
Camilla Erdal | 2002 | 37.20 | 37.20 | |||||||
William Jensen | 2002 | 35.16 | 1:12.36 | |||||||
Christian Skriver | 2004 | 31.94 | 1:44.30 | |||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 35.52 | 2:19.82 | |||||||
15 | Hvidovre Fri Mix 6 | 2007 | 2:34.02 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Louis Ellinghaus | 2008 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Nikolaj Bandsholm | 2007 | 36.21 | 1:15.44 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 41.70 | 1:57.14 | |||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 36.88 | 2:34.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 31.21 | 1:07.65 | 1:48.37 | 2:24.63 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.81 | |||||||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 31.17 | 1:08.05 | 1:52.75 | 2:25.83 | ||||
JGI Svømning | 2:26.22 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.80 | 1:09.73 | 1:51.60 | 2:26.37 | ||||
Herlev Svømning | 2:27.57 | |||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 30.27 | 1:08.85 | 1:53.80 | 2:27.14 | ||||
VG 17 | 2:25.18 | |||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 33.73 | 1:15.05 | 1:58.16 | 2:35.59 | ||||
VG 17 | 2:32.43 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 32.83 | 1:14.00 | 1:59.43 | 2:36.76 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.64 | |||||||||
7 | Alberte M Hansen | 2000 | 34.16 | 1:15.16 | 2:03.06 | 2:37.81 | ||||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 31.93 | 1:11.48 | 2:00.53 | 2:38.62 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.32 | |||||||||
9 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.68 | 1:16.37 | 2:03.12 | 2:40.08 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.57 | |||||||||
10 | Ella Gohr Metz | 2005 | 35.44 | 1:17.22 | 2:01.42 | 2:40.13 | ||||
VG 17 | 2:45.69 | |||||||||
11 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 36.60 | 1:22.34 | 2:08.57 | 2:48.29 | ||||
VG 17 | 2:47.37 | |||||||||
12 | Rikke Therp | 2006 | 36.86 | 1:20.66 | 2:10.97 | 2:50.56 | ||||
VG 17 | 2:52.61 | |||||||||
13 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 37.05 | 1:21.18 | 2:13.88 | 2:51.98 | ||||
Herlev Svømning | 2:50.86 | |||||||||
14 | Ida Oest | 2003 | 36.28 | 1:20.72 | 2:09.59 | 2:52.84 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.99 | |||||||||
15 | Maica Jensen | 2006 | 40.26 | 1:24.28 | 2:16.64 | 2:54.56 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:00.94 | |||||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 36.97 | 1:23.48 | 2:16.62 | 2:57.38 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:55.93 | |||||||||
17 | Amalie Lund | 2004 | 37.03 | 1:22.57 | 2:18.09 | 2:58.67 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:07.18 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 40.62 | 1:26.50 | 2:22.56 | 3:04.62 | ||||
Herlev Svømning | 3:07.43 | |||||||||
19 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 38.87 | 1:26.99 | 2:24.89 | 3:05.46 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:04.76 | |||||||||
20 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 38.63 | 1:26.38 | 2:25.49 | 3:06.54 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:11.93 | |||||||||
21 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 41.59 | 1:29.28 | 2:24.81 | 3:06.65 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:11.57 | |||||||||
22 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 39.68 | 1:28.66 | 2:25.45 | 3:08.76 | ||||
Herlev Svømning | 3:24.20 | |||||||||
23 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.55 | 1:25.29 | 2:26.80 | 3:10.50 | ||||
Herlev Svømning | 3:12.04 | |||||||||
24 | Emma Mølholm | 2005 | 45.65 | 1:30.81 | 2:30.62 | 3:11.27 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:11.97 | |||||||||
25 | Helene Friis Fanø | 2007 | 46.46 | 1:32.58 | 2:34.40 | 3:16.83 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Isabella Borgmann | 2005 | 48.36 | 1:38.04 | 2:37.31 | 3:21.10 | ||||
Farum Svømmeklub | 3:28.89 | |||||||||
27 | Katharina Zobel | 2007 | 50.59 | 1:42.38 | 2:42.10 | 3:28.86 | ||||
Herlev Svømning | 3:34.83 | |||||||||
28 | Helena Honore | 2007 | 52.92 | 1:45.07 | 2:44.13 | 3:32.06 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Anna Powers | 2007 | 49.75 | 1:46.08 | 2:44.57 | 3:34.20 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Iben Karlsmark | 2007 | 46.87 | 1:40.56 | 2:43.56 | 3:34.81 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 49.54 | 1:43.75 | 2:44.45 | 3:37.68 | ||||
Herlev Svømning | 4:08.57 | |||||||||
- | Lærke Toft Ruby | 1999 | DSQ | ej samt berør 150 | ||||||
JGI Svømning | 2:25.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.63 | 1:01.03 | ||||||
VG 17 | 1:00.66 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 27.87 | 1:01.43 | ||||||
VG 17 | 1:06.86 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.37 | 1:01.65 | ||||||
VG 17 | 1:03.34 | |||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 28.71 | 1:01.96 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 29.15 | 1:02.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 29.79 | 1:04.04 | ||||||
VG 17 | 1:02.13 | |||||||||
7 | Mads Steen Petersen | 1997 | 29.68 | 1:04.75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Lund | 2001 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.15 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 27.97 | 1:01.91 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.90 | |||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.61 | 1:03.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.26 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.20 | 1:03.92 | ||||||
VG 17 | 1:05.38 | |||||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | 29.51 | 1:04.47 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 31.64 | 1:07.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 30.92 | 1:07.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | 33.12 | 1:09.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.84 | |||||||||
9 | Oskar Skov Grell | 2002 | 31.89 | 1:09.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.64 | |||||||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | 32.34 | 1:13.10 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.16 | |||||||||
11 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 33.30 | 1:15.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.27 | |||||||||
12 | William Jensen | 2002 | 42.34 | 1:29.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.56 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 32.60 | 1:10.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
2 | Alexander Griffin | 2004 | 33.42 | 1:11.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | 33.67 | 1:12.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
4 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 36.35 | 1:15.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
5 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 35.42 | 1:16.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.78 | |||||||||
6 | Victor Christiansen | 2004 | 35.52 | 1:17.96 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
7 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 37.16 | 1:20.02 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
8 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 37.78 | 1:20.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
8 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.81 | 1:20.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.42 | |||||||||
10 | Tobias Frederiksen | 2006 | 37.30 | 1:21.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.60 | |||||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 36.61 | 1:22.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
12 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 39.35 | 1:24.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
13 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 40.47 | 1:26.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
14 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 39.30 | 1:26.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.15 | |||||||||
15 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 41.93 | 1:30.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:36.22 | |||||||||
16 | Andy Nguyen | 2006 | 41.48 | 1:30.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 43.56 | 1:30.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.11 | |||||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | 45.21 | 1:32.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.95 | |||||||||
19 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 43.74 | 1:33.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.03 | |||||||||
20 | Louis Ellinghaus | 2008 | 46.24 | 1:36.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.58 | |||||||||
21 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 1:37.82 | 1:37.82 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.43 | |||||||||
22 | Stefan Angjelovski | 2006 | 49.96 | 1:40.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 48.01 | 1:48.01 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.99 | |||||||||
24 | Aksel Kirkelund | 2007 | 50.00 | 1:48.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 51.79 | 1:54.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.86 | |||||||||
- | Emil Kruse Enemærke | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:13.06 | |||||||||
- | Scott Foged | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:27.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 27.93 | |||||||
JGI Svømning | 26.42 | |||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.60 | |||||||
VG 17 | 32.30 | |||||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | 33.25 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | 48.56 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.07 | |||||||||
- | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.40 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.08 | |||||||
Herlev Svømning | 30.91 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
3 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 34.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.94 | |||||||||
4 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 34.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.26 | |||||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | 34.68 | |||||||
Herlev Svømning | 34.85 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | 35.78 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
7 | Sofie Bak | 2003 | 36.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
8 | Laura Sonne Steen | 2004 | 41.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.07 | |||||||||
9 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 41.27 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 30.87 | |||||||
Herlev Svømning | 32.46 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 32.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.63 | |||||||||
3 | Signe Eie | 2005 | 34.85 | |||||||
Herlev Svømning | 36.05 | |||||||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 36.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.39 | |||||||||
5 | Julia Tholstrup | 2005 | 36.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.47 | |||||||||
6 | Caroline Henning | 2005 | 36.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.32 | |||||||||
7 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 37.36 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
8 | Rikke Therp | 2006 | 37.68 | |||||||
VG 17 | 38.17 | |||||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 37.81 | |||||||
VG 17 | 38.27 | |||||||||
10 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 38.15 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
10 | Sofija Rønne | 2006 | 38.15 | |||||||
Herlev Svømning | 40.14 | |||||||||
12 | Helene Friis Fanø | 2007 | 38.58 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
13 | Luna Larsson | 2006 | 39.78 | |||||||
Herlev Svømning | 44.50 | |||||||||
14 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 40.07 | |||||||
Herlev Svømning | 40.67 | |||||||||
15 | Frida Gram Peters | 2007 | 40.08 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
16 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 40.32 | |||||||
Herlev Svømning | 42.41 | |||||||||
17 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 41.12 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.44 | |||||||||
18 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.78 | |||||||
Herlev Svømning | 46.64 | |||||||||
19 | Isabella Mussi | 2006 | 46.06 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Yasmin Thomsen | 2007 | 46.41 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 49.57 | |||||||||
21 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 47.24 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 47.67 | |||||||||
22 | Eleonora Marsner | 2009 | 47.25 | |||||||
Herlev Svømning | 45.82 | |||||||||
23 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 48.09 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 57.86 | |||||||||
24 | Ana Bogdanovic | 2008 | 48.68 | |||||||
Herlev Svømning | 49.96 | |||||||||
25 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 49.36 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 50.93 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.84 | |||||||||
27 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 53.45 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Emily Engvej | 2006 | 1:03.50 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:04.44 | |||||||
Herlev Svømning | 1:14.45 | |||||||||
30 | Amalie Witt | 2010 | 1:13.86 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Persille Bervild | 2009 | DSQ | Ej samtid berø v 25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | 25.97 | 53.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.86 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 25.60 | 53.54 | ||||||
VG 17 | 52.21 | |||||||||
3 | Owais Hamid | 2000 | 26.87 | 57.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.43 | |||||||||
4 | Frederik Holm Wester | 2000 | 29.49 | 1:00.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 25.39 | 52.50 | ||||||
Herlev Svømning | 53.94 | |||||||||
2 | Felix Lund | 2001 | 25.75 | 54.13 | ||||||
Herlev Svømning | 53.54 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.45 | 55.42 | ||||||
VG 17 | 57.13 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 27.22 | 56.47 | ||||||
VG 17 | 57.23 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.99 | 57.27 | ||||||
VG 17 | 59.27 | |||||||||
6 | Marcus Christiansen | 2001 | 27.77 | 57.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59.86 | |||||||||
7 | Peter Holm | 2003 | 27.41 | 57.54 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.37 | |||||||||
8 | Oscar Cleemann | 2003 | 27.47 | 57.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.56 | |||||||||
9 | Asger Johansen | 2003 | 27.77 | 57.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.97 | |||||||||
10 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 28.76 | 1:00.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.37 | |||||||||
11 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 29.97 | 1:02.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:03.97 | |||||||||
12 | Matias Buus Hansen | 2003 | 31.25 | 1:05.69 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:07.17 | |||||||||
13 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 32.73 | 1:08.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.37 | |||||||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | 31.53 | 1:08.89 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.84 | |||||||||
15 | Magnus Nielander | 2003 | 32.25 | 1:10.04 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:11.01 | |||||||||
16 | William Jensen | 2002 | 37.14 | 1:19.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.72 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.09 | 58.35 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.67 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 27.24 | 58.43 | ||||||
VG 17 | 58.93 | |||||||||
3 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 28.33 | 59.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.73 | |||||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 29.01 | 59.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.03 | |||||||||
5 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 28.50 | 1:00.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
6 | Louie Uldall | 2005 | 29.01 | 1:00.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | 29.71 | 1:02.29 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.89 | |||||||||
8 | Elias Elmedyb | 2006 | 30.37 | 1:02.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.77 | |||||||||
9 | Anton Rytter Bech | 2005 | 30.33 | 1:03.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.51 | |||||||||
10 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 30.55 | 1:03.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
11 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 31.74 | 1:06.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
12 | Viktor Bernstein | 2006 | 32.06 | 1:06.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.24 | |||||||||
13 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 32.56 | 1:07.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
14 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 32.16 | 1:07.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
15 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 33.16 | 1:09.87 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
16 | Sebastian Larsen | 2006 | 33.54 | 1:10.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
17 | Christian Skriver | 2004 | 33.41 | 1:11.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.95 | |||||||||
18 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 33.61 | 1:13.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.55 | |||||||||
19 | Victor Tvistholm Jørgense | 2004 | 35.68 | 1:14.21 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:13.76 | |||||||||
20 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 34.76 | 1:14.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:24.77 | |||||||||
21 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 35.98 | 1:15.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.31 | |||||||||
22 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 34.74 | 1:15.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.23 | |||||||||
23 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 37.82 | 1:21.08 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:23.05 | |||||||||
24 | Storm Bargmann | 2007 | 40.48 | 1:22.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.18 | |||||||||
25 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 37.27 | 1:22.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:46.46 | |||||||||
26 | Kasper Nielander | 2005 | 40.05 | 1:23.16 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:27.70 | |||||||||
27 | Stefan Angjelovski | 2006 | 39.25 | 1:23.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:29.20 | |||||||||
28 | Victor Rønne | 2007 | 41.40 | 1:24.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.93 | |||||||||
29 | Victor Kühl | 2009 | 40.48 | 1:26.36 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Aksel Kirkelund | 2007 | 42.70 | 1:26.76 | ||||||
Herlev Svømning | 1:34.44 | |||||||||
31 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 40.94 | 1:26.93 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.98 | |||||||||
32 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 41.11 | 1:27.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
33 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 40.50 | 1:28.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.76 | |||||||||
34 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | 41.59 | 1:30.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:43.01 | |||||||||
35 | Oscar Nielsen | 2009 | 43.90 | 1:35.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thomas Rønne | 2009 | 45.07 | 1:38.55 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.62 | |||||||||
37 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 48.89 | 1:44.22 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.23 | |||||||||
38 | Hansen Rasmus | 2007 | 48.93 | 1:44.97 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:48.44 | |||||||||
39 | Zakarias Zobel | 2009 | 50.78 | 1:48.37 | ||||||
Herlev Svømning | 2:11.30 | |||||||||
40 | Mehmet Fener | 2009 | 51.59 | 1:50.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
VG 17 | 59.59 | |||||||||
- | William Foged | 2008 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
- | Bertil Mørup Helmudt | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:44.31 | |||||||||
- | Bertil Vinter Winsløv | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlslunde Tri | 1:19.98 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | Træk i banetov | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 35.67 | 1:15.24 | ||||||
JGI Svømning | 1:12.67 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 38.27 | 1:20.54 | ||||||
VG 17 | 1:18.01 | |||||||||
3 | Emilia Høffer | 2001 | 48.05 | 1:44.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:42.00 | |||||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.98 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 36.23 | 1:17.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.67 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.50 | 1:17.43 | ||||||
VG 17 | 1:16.83 | |||||||||
3 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 36.61 | 1:18.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.11 | |||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 37.25 | 1:20.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.77 | |||||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | 38.60 | 1:21.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.49 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.78 | 1:23.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 39.52 | 1:23.78 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.82 | |||||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | 40.88 | 1:26.26 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.88 | |||||||||
9 | Astrid Permin | 2003 | 42.18 | 1:28.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.93 | |||||||||
10 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 44.66 | 1:38.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.30 | |||||||||
11 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 50.43 | 1:47.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:51.04 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.45 | 1:18.65 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.28 | |||||||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | 39.13 | 1:24.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
3 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 41.58 | 1:27.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.52 | |||||||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | 41.52 | 1:27.42 | ||||||
VG 17 | 1:29.50 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 41.38 | 1:27.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.01 | |||||||||
6 | Caroline Henning | 2005 | 41.36 | 1:28.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:34.78 | |||||||||
7 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 41.60 | 1:28.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:31.81 | |||||||||
8 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 43.14 | 1:31.22 | ||||||
Herlev Svømning | 1:34.88 | |||||||||
9 | Sofija Rønne | 2006 | 46.15 | 1:34.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.90 | |||||||||
10 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 45.29 | 1:37.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.56 | |||||||||
11 | Sofie Lind | 2006 | 46.28 | 1:39.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:39.79 | |||||||||
12 | Marie Rose | 2006 | 46.45 | 1:39.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:40.75 | |||||||||
13 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 45.31 | 1:40.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:47.71 | |||||||||
14 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 47.32 | 1:41.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:38.78 | |||||||||
15 | Lucia Borgmann | 2007 | 48.47 | 1:43.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:44.56 | |||||||||
16 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 50.04 | 1:46.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:53.31 | |||||||||
17 | Kristine Dupont | 2007 | 50.02 | 1:46.93 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.14 | |||||||||
18 | Anna Powers | 2007 | 50.25 | 1:47.33 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.12 | |||||||||
19 | Liya Arnholtz | 2007 | 49.79 | 1:47.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde F Handberg | 2005 | 50.35 | 1:47.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.93 | |||||||||
21 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 51.00 | 1:50.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.79 | |||||||||
22 | Isabella Mussi | 2006 | 51.51 | 1:52.62 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Iben Karlsmark | 2007 | 53.71 | 1:52.98 | ||||||
Herlev Svømning | 1:54.14 | |||||||||
24 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 52.93 | 1:54.48 | ||||||
Herlev Svømning | 2:07.12 | |||||||||
25 | Melani Jesse | 2008 | 54.64 | 1:55.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:02.25 | |||||||||
26 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 56.36 | 2:02.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:59.70 | |||||||||
- | Agnes Fast | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 30.13 | 1:01.17 | ||||||
VG 17 | 59.37 | |||||||||
2 | Thomas Svane-From | 2000 | 29.09 | 1:01.56 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.56 | |||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 30.69 | 1:03.02 | ||||||
VG 17 | 1:04.12 | |||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 34.02 | 1:11.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.78 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 31.11 | 1:05.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.05 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 32.86 | 1:07.42 | ||||||
VG 17 | 1:08.22 | |||||||||
3 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 33.21 | 1:08.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 33.27 | 1:09.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 33.06 | 1:06.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.82 | |||||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | 34.89 | 1:11.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.15 | |||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 34.49 | 1:11.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.67 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 35.20 | 1:12.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
5 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 37.41 | 1:17.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.82 | |||||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 38.38 | 1:18.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.67 | |||||||||
7 | Victor Christiansen | 2004 | 39.43 | 1:19.38 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:28.90 | |||||||||
8 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 40.10 | 1:23.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.13 | |||||||||
9 | Oscar Høck Just | 2006 | 39.98 | 1:23.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
10 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 40.86 | 1:24.28 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
11 | Christian Skriver | 2004 | 41.69 | 1:25.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
12 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 41.07 | 1:26.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.06 | |||||||||
13 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 43.44 | 1:27.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
14 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 42.57 | 1:31.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
15 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 47.56 | 1:38.21 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.28 | |||||||||
16 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 49.40 | 1:39.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.14 | |||||||||
17 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 50.11 | 1:43.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:41.48 | |||||||||
18 | Bertil Mørup Helmudt | 2005 | 50.53 | 1:44.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:45.70 | |||||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
VG 17 | 1:11.84 | |||||||||
- | William Foged | 2008 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 24.93 | |||||||
JGI Svømning | 24.97 | |||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 27.69 | |||||||
VG 17 | 26.96 | |||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 27.80 | |||||||
JGI Svømning | 27.37 | |||||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.81 | |||||||
JGI Svømning | 27.35 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.44 | |||||||
VG 17 | 29.24 | |||||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | 29.95 | |||||||
Herlev Svømning | 29.45 | |||||||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | 34.32 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.86 | |||||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | 40.40 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.92 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 28.10 | |||||||
Herlev Svømning | 28.73 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.29 | |||||||
Herlev Svømning | 28.23 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.66 | |||||||
VG 17 | 28.88 | |||||||||
4 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.64 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 28.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.68 | |||||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | 29.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.67 | |||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | 29.40 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.60 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 29.89 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.52 | |||||||||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | 29.95 | |||||||
Herlev Svømning | 30.25 | |||||||||
11 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 30.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.92 | |||||||||
12 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 30.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | 30.15 | |||||||
Herlev Svømning | 29.00 | |||||||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | 30.70 | |||||||
Herlev Svømning | 30.37 | |||||||||
15 | Sofie Bak | 2003 | 31.40 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
16 | Amalie Lund | 2004 | 32.70 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
17 | Emma Jacobsen | 2004 | 33.47 | |||||||
Karlslunde Tri | 34.10 | |||||||||
18 | Laura Sonne Steen | 2004 | 34.64 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
19 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 35.51 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
20 | Camilla Erdal | 2002 | 36.41 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 27.89 | |||||||
Herlev Svømning | 28.35 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 29.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 29.62 | |||||||
Herlev Svømning | 29.43 | |||||||||
4 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 29.79 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 30.06 | |||||||
Herlev Svømning | 30.32 | |||||||||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 30.96 | |||||||
Herlev Svømning | 32.69 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 31.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.25 | |||||||||
8 | Maica Jensen | 2006 | 31.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
9 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 31.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
10 | Frida Gram Peters | 2007 | 31.94 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
11 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 31.96 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.75 | |||||||||
12 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 33.02 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
13 | Rikke Parkhøi | 2006 | 33.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.44 | |||||||||
14 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 33.52 | |||||||
Herlev Svømning | 35.16 | |||||||||
15 | Luna Larsson | 2006 | 34.00 | |||||||
Herlev Svømning | 33.90 | |||||||||
16 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 34.85 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
17 | Isabella Borgmann | 2005 | 34.90 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
17 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 34.90 | |||||||
Herlev Svømning | 34.25 | |||||||||
19 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 35.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.19 | |||||||||
20 | Marie Rose | 2006 | 35.97 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
21 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 36.54 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
22 | Mathilde F Handberg | 2005 | 36.94 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
23 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 37.01 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
24 | Lucia Borgmann | 2007 | 37.15 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
25 | Yasmin Thomsen | 2007 | 37.56 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
26 | Liya Arnholtz | 2007 | 37.85 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
27 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 38.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
28 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 39.99 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katharina Zobel | 2007 | 39.99 | |||||||
Herlev Svømning | 41.26 | |||||||||
30 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 40.37 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Filippa Tvistholm Jørgensen | 2008 | 41.24 | |||||||
Karlslunde Tri | 41.35 | |||||||||
32 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 41.37 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
33 | Ana Bogdanovic | 2008 | 42.92 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 43.30 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
35 | Persille Bervild | 2009 | 50.83 | |||||||
Herlev Svømning | 52.29 | |||||||||
36 | Emily Engvej | 2006 | 57.24 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Amalie Witt | 2010 | 1:01.94 | |||||||
Herlev Svømning | 1:11.04 | |||||||||
38 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:06.21 | |||||||
Herlev Svømning | 1:29.76 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Sofia Jacobsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlslunde Tri | 36.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 58.27 | 2:03.70 | 3:09.59 | 4:15.55 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:17.85 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 58.14 | 2:03.78 | 3:10.35 | 4:17.78 | ||||
VG 17 | 4:14.02 | |||||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | 1:02.06 | 2:09.19 | 3:15.35 | 4:21.18 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:40.38 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:03.71 | 2:11.92 | 3:19.32 | 4:24.31 | ||||
Herlev Svømning | 4:37.76 | |||||||||
5 | Xander Pontoppidan | 2003 | 1:04.58 | 2:13.18 | 3:22.23 | 4:31.65 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:34.07 | |||||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | 1:04.81 | 2:15.19 | 3:24.81 | 4:34.76 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:43.33 | |||||||||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 1:04.79 | 2:15.19 | 3:26.79 | 4:37.18 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:41.88 | |||||||||
8 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 1:06.48 | 2:18.91 | 3:30.71 | 4:39.51 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:43.77 | |||||||||
9 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 1:06.79 | 2:19.04 | 3:30.82 | 4:40.23 | ||||
Herlev Svømning | 4:56.10 | |||||||||
10 | Frederik Holm Wester | 2000 | 1:07.45 | 2:18.88 | 3:31.00 | 4:42.77 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.52 | |||||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | 1:06.26 | 2:18.78 | 3:36.25 | 4:51.69 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:48.10 | |||||||||
12 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 1:09.65 | 2:23.77 | 3:38.73 | 4:52.36 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:57.57 | |||||||||
13 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 1:08.70 | 2:23.26 | 3:39.57 | 4:56.77 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:00.47 | |||||||||
14 | Tobias Frederiksen | 2006 | 1:10.42 | 2:27.80 | 3:45.57 | 5:02.55 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 5:52.40 | |||||||||
15 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 1:09.80 | 2:26.64 | 3:45.76 | 5:04.00 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:27.46 | |||||||||
16 | Viktor Bernstein | 2006 | 1:15.37 | 2:35.18 | 3:55.01 | 5:12.42 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:19.88 | |||||||||
17 | Scott Foged | 2005 | 1:14.94 | 2:35.43 | 3:57.73 | 5:18.00 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 5:57.23 | |||||||||
18 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 1:15.35 | 2:38.95 | 4:04.31 | 5:28.57 | ||||
Herlev Svømning | 5:53.77 | |||||||||
19 | Matias Buus Hansen | 2003 | 1:14.91 | 2:39.34 | 4:06.32 | 5:31.33 | ||||
Karlslunde Tri | 5:32.76 | |||||||||
20 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 1:17.77 | 2:42.23 | 4:07.01 | 5:31.44 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:45.20 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 1:17.99 | 2:43.68 | 4:09.33 | 5:33.25 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:48.99 | |||||||||
22 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 1:24.58 | 2:54.40 | 4:22.49 | 5:49.96 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victor Tvistholm Jørgense | 2004 | 1:20.27 | 2:51.65 | 4:26.63 | 6:00.26 | ||||
Karlslunde Tri | 6:24.54 | |||||||||
24 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 1:20.96 | 2:53.24 | 4:28.65 | 6:02.15 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 1:29.93 | 3:07.77 | 4:41.67 | 6:11.41 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 1:27.96 | 3:06.43 | 4:45.60 | 6:22.71 | ||||
Karlslunde Tri | 6:30.00 | |||||||||
27 | Bertil Vinter Winsløv | 2005 | 1:26.96 | 3:08.51 | 4:52.08 | 6:33.67 | ||||
Karlslunde Tri | 6:51.12 | |||||||||
28 | Kasper Nielander | 2005 | 1:32.91 | 3:15.31 | 5:50.93 | 6:34.58 | ||||
Karlslunde Tri | 6:47.35 | |||||||||
29 | Louis Ellinghaus | 2008 | 1:30.73 | 3:13.42 | 4:57.89 | 6:37.48 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Hansen Rasmus | 2007 | 1:48.21 | 4:48.26 | 6:51.43 | 7:47.73 | ||||
Karlslunde Tri | 8:00.00 | |||||||||
- | Magnus Nielander | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlslunde Tri | 6:19.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 33.77 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.15 | |||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 34.84 | |||||||
JGI Svømning | 34.96 | |||||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | 38.08 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 35.86 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 37.23 | |||||||
Herlev Svømning | 36.46 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 37.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.15 | |||||||||
4 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 37.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 38.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.82 | |||||||||
6 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 44.45 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
7 | Camilla Erdal | 2002 | 54.91 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.21 | |||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | 37.67 | |||||||
VG 17 | 38.72 | |||||||||
2 | Olivia Cruse | 2005 | 39.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
3 | Rikke Therp | 2006 | 39.59 | |||||||
VG 17 | 40.62 | |||||||||
4 | Caroline Henning | 2005 | 39.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 40.45 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 41.09 | |||||||
VG 17 | 41.14 | |||||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | 41.54 | |||||||
VG 17 | 41.68 | |||||||||
8 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 41.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.39 | |||||||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 41.95 | |||||||
Herlev Svømning | 41.34 | |||||||||
10 | Julia Tholstrup | 2005 | 42.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.00 | |||||||||
11 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 43.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.13 | |||||||||
12 | Signe Eie | 2005 | 43.77 | |||||||
Herlev Svømning | 47.91 | |||||||||
13 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 43.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.95 | |||||||||
14 | Helena Honore | 2007 | 45.47 | |||||||
Herlev Svømning | 51.29 | |||||||||
15 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 47.14 | |||||||
Farum Svømmeklub | 53.34 | |||||||||
16 | Lucia Borgmann | 2007 | 47.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
17 | Mathilde F Handberg | 2005 | 49.53 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.44 | |||||||||
18 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 51.06 | |||||||
Herlev Svømning | 53.00 | |||||||||
19 | Melani Jesse | 2008 | 55.59 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.77 | |||||||||
20 | Amalie Witt | 2010 | 1:12.63 | |||||||
Herlev Svømning | 1:23.42 | |||||||||
21 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:13.82 | |||||||
Herlev Svømning | 1:19.86 | |||||||||
- | Agnes Fast | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.57 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.68 | 57.21 | ||||||
VG 17 | 57.45 | |||||||||
2 | Thomas Svane-From | 2000 | 27.80 | 1:00.12 | ||||||
Herlev Svømning | 59.02 | |||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 27.95 | 1:01.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.06 | |||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 28.33 | 1:01.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
5 | Mathias Immerkjær | 1999 | 28.76 | 1:02.05 | ||||||
VG 17 | 1:03.04 | |||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.53 | 1:02.73 | ||||||
VG 17 | 1:00.87 | |||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 26.48 | 56.64 | ||||||
Herlev Svømning | 57.02 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 26.81 | 57.77 | ||||||
JGI Svømning | 57.04 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 29.66 | 1:03.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 28.87 | 1:04.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.71 | |||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.36 | 1:04.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.32 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 29.15 | 1:04.28 | ||||||
VG 17 | 1:07.15 | |||||||||
7 | Oskar Skov Grell | 2002 | 30.32 | 1:06.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
8 | Marcus Christiansen | 2001 | 30.80 | 1:06.72 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
9 | Mathias Parkhøi | 2003 | 31.12 | 1:07.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.26 | |||||||||
10 | Peter Holm | 2003 | 31.00 | 1:08.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.66 | |||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louie Uldall | 2005 | 32.47 | 1:08.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 33.19 | 1:10.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.92 | |||||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | 33.16 | 1:10.92 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | 33.21 | 1:11.41 | ||||||
VG 17 | 1:17.56 | |||||||||
5 | Emil Gram Peters | 2005 | 33.80 | 1:13.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
6 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 36.31 | 1:17.85 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 35.39 | 1:18.86 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 35.92 | 1:21.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 38.57 | 1:24.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:47.54 | |||||||||
10 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 38.02 | 1:24.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:27.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 29.87 | |||||||
VG 17 | 28.96 | |||||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 30.47 | |||||||
JGI Svømning | 30.65 | |||||||||
3 | Celine Termark Brock | 2000 | 30.80 | |||||||
Herlev Svømning | 30.55 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 31.52 | |||||||
VG 17 | 31.32 | |||||||||
- | Jamilla Bistrup | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 29.37 | |||||||
Herlev Svømning | 30.19 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 30.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.37 | |||||||
VG 17 | 30.76 | |||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 30.46 | |||||||
Herlev Svømning | 29.55 | |||||||||
5 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 31.61 | |||||||
VG 17 | 30.93 | |||||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | 31.73 | |||||||
Herlev Svømning | 32.15 | |||||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 32.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.88 | |||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 33.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 33.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.04 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 34.53 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
12 | Ida Hebeltoft | 2003 | 36.36 | |||||||
Herlev Svømning | 34.70 | |||||||||
13 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 41.51 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 30.80 | |||||||
Herlev Svømning | 31.39 | |||||||||
2 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 32.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.93 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 34.08 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
4 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.51 | |||||||
VG 17 | 34.07 | |||||||||
5 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 34.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 34.80 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
7 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 34.83 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.89 | |||||||||
8 | Rikke Parkhøi | 2006 | 35.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.08 | |||||||||
9 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 35.51 | |||||||
VG 17 | 35.66 | |||||||||
10 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 36.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
11 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 37.18 | |||||||
Herlev Svømning | 36.00 | |||||||||
12 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 37.39 | |||||||
Herlev Svømning | 36.84 | |||||||||
13 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.12 | |||||||
Herlev Svømning | 37.42 | |||||||||
14 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 39.20 | |||||||
Herlev Svømning | 44.08 | |||||||||
14 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 39.20 | |||||||
Herlev Svømning | 40.30 | |||||||||
16 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 39.79 | |||||||
Herlev Svømning | 43.93 | |||||||||
17 | Helene Friis Fanø | 2007 | 43.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Mølholm | 2005 | 44.70 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.66 | |||||||||
19 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 47.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.82 | |||||||||
20 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 47.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.24 | |||||||||
21 | Isabella Borgmann | 2005 | 48.78 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Eleonora Marsner | 2009 | 48.96 | |||||||
Herlev Svømning | 56.85 | |||||||||
23 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 52.01 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 55.13 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 13, 4X50m Medley Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 H | 2019 | 1:48.69 | |||||||
VG 17 | 1:53.20 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 30.27 | 57.96 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 25.94 | 1:23.90 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 24.79 | 1:48.69 | |||||||
2 | Hvidovre Im 1 | 2007 | 1:51.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 32.22 | 1:02.20 | |||||||
Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | 25.83 | 1:28.03 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.75 | 1:51.78 | |||||||
3 | Hvidovre Im 2 | 2007 | 1:58.64 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 31.92 | 1:04.86 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 26.75 | 1:31.61 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 27.03 | 1:58.64 | |||||||
4 | Herlev Knægte | 2004 | 2:06.26 | |||||||
Herlev Svømning | 2:02.42 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 36.52 | 1:08.43 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.43 | 1:37.86 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 28.40 | 2:06.26 | |||||||
5 | Hvidovre Im 3 | 2007 | 2:09.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 35.44 | 1:09.41 | |||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 30.47 | 1:39.88 | |||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 29.15 | 2:09.03 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2019 | 2:09.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.00 | |||||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 36.40 | 1:12.28 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 29.70 | 1:41.98 | |||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 27.54 | 2:09.52 | |||||||
7 | Stt-Julebukke | 2002 | 2:16.66 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.00 | |||||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 40.73 | 1:16.31 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 31.11 | 1:47.42 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 29.24 | 2:16.66 | |||||||
8 | Farum Drenge 1 | 2019 | 2:32.43 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:30.99 | |||||||||
Oscar Høck Just | 2006 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Kristoffer Thaulow | 2007 | 38.19 | 1:16.06 | |||||||
Joshua Michael Pedersen | 2006 | 42.21 | 1:58.27 | |||||||
Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 34.16 | 2:32.43 | |||||||
9 | Herlev Talent Drenge 1 | 2006 | 3:02.12 | |||||||
Herlev Svømning | 2:52.00 | |||||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 48.35 | 48.35 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 47.34 | 1:35.69 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 48.44 | 2:24.13 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 37.99 | 3:02.12 | |||||||
10 | Herlev Talent Drenge 2 | 2006 | 3:33.48 | |||||||
Herlev Svømning | 3:08.00 | |||||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Zakarias Zobel | 2009 | 1:06.71 | 1:55.23 | |||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 55.27 | 2:50.50 | |||||||
Thomas Rønne | 2009 | 42.98 | 3:33.48 | |||||||
- | Farum Drenge 2 | 2019 | DSQ | asynk ben i fly | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:46.99 | |||||||||
Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Stefan Angjelovski | 2006 | 49.19 | 1:30.36 | |||||||
- | Herlev Junior 1 | 2001 | DSQ | ej fort bev 25 m | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.00 | |||||||||
- | Hvidovre Im 4 | 2007 | DSQ | asym ben i bryst | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Damer | 1998 | 1:57.19 | |||||||
JGI Svømning | 1:53.00 | |||||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 34.22 | 1:04.48 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 28.14 | 1:32.62 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 24.57 | 1:57.19 | |||||||
2 | Herlev Junior | 2002 | 2:02.55 | |||||||
Herlev Svømning | 2:04.00 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 35.23 | 1:06.01 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.37 | 1:35.38 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.17 | 2:02.55 | |||||||
3 | Vg17 D | 2019 | 2:07.66 | |||||||
VG 17 | 2:04.30 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 36.71 | 1:09.69 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.61 | 1:39.30 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.36 | 2:07.66 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2019 | 2:09.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.00 | |||||||||
Amalie Schou | 2003 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 34.96 | 1:07.55 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 32.75 | 1:40.30 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 28.89 | 2:09.19 | |||||||
5 | Hvidovre Im 1 | 2019 | 2:09.76 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 36.74 | 1:08.46 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 31.89 | 1:40.35 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 29.41 | 2:09.76 | |||||||
6 | Herlev Piger 1 | 2005 | 2:11.95 | |||||||
Herlev Svømning | 2:10.42 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 36.86 | 1:11.75 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 29.47 | 1:41.22 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 30.73 | 2:11.95 | |||||||
7 | Hvidovre Im 2 | 2019 | 2:14.15 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 38.50 | 1:12.07 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.31 | 1:44.38 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 29.77 | 2:14.15 | |||||||
8 | Herlev Piger 2 | 2005 | 2:30.63 | |||||||
Herlev Svømning | 2:35.42 | |||||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 41.78 | 1:19.58 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 37.54 | 1:57.12 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 33.51 | 2:30.63 | |||||||
9 | Hvidovre Im 3 | 2019 | 2:31.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Maica Jensen | 2006 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 42.28 | 1:20.37 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 36.30 | 1:56.67 | |||||||
Caja Cederblad Larsen | 2004 | 34.85 | 2:31.52 | |||||||
10 | Stt-Kagekoner | 2001 | 2:37.86 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.00 | |||||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 39.50 | 1:20.63 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 38.78 | 1:59.41 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 38.45 | 2:37.86 | |||||||
11 | Farum Piger 1 | 2019 | 2:41.89 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:31.99 | |||||||||
Helene Friis Fanø | 2007 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Selma Thomsen Lind | 2007 | 47.02 | 1:26.82 | |||||||
Lucia Borgmann | 2007 | 39.99 | 2:06.81 | |||||||
Marie Rose | 2006 | 35.08 | 2:41.89 | |||||||
12 | Herlev Talent Piger 1 | 2005 | 2:48.91 | |||||||
Herlev Svømning | 2:45.60 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 47.48 | 47.48 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 47.16 | 1:34.64 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.88 | 2:14.52 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.39 | 2:48.91 | |||||||
13 | Herlev Talent Piger 2 | 2005 | 3:07.69 | |||||||
Herlev Svømning | 2:59.00 | |||||||||
Anna Powers | 2007 | 49.75 | 49.75 | |||||||
Isabella Mussi | 2006 | 50.88 | 1:40.63 | |||||||
Iben Karlsmark | 2007 | 46.41 | 2:27.04 | |||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 40.65 | 3:07.69 | |||||||
14 | Hvidovre Im 4 | 2019 | 3:08.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 48.26 | 48.26 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 50.58 | 1:38.84 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 57.02 | 2:35.86 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 32.18 | 3:08.04 | |||||||
15 | Herlev Talent Piger 3 | 2005 | 3:22.19 | |||||||
Herlev Svømning | 3:09.00 | |||||||||
Ana Bogdanovic | 2008 | 48.96 | 48.96 | |||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 53.25 | 1:42.21 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 50.17 | 2:32.38 | |||||||
Persille Bervild | 2009 | 49.81 | 3:22.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 15, 4X50m Medley Mix, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Junior 1 | 2002 | 1:54.57 | |||||||
Herlev Svømning | 1:55.00 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 31.76 | 1:02.74 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 24.42 | 1:27.16 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.41 | 1:54.57 | |||||||
2 | Herlev Junior 2 | 2001 | 1:54.96 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 33.87 | 1:05.39 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 25.76 | 1:31.15 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 23.81 | 1:54.96 | |||||||
3 | Herlev Senior | 2000 | 2:02.91 | |||||||
Herlev Svømning | 1:55.00 | |||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 35.16 | 1:10.81 | |||||||
Thomas Svane-From | 2000 | 26.54 | 1:37.35 | |||||||
Peter Holm | 2003 | 25.56 | 2:02.91 | |||||||
4 | Hvidovre Im Mix 3 | 2019 | 2:04.41 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Owais Hamid | 2000 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 38.11 | 1:08.91 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 31.28 | 1:40.19 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 24.22 | 2:04.41 | |||||||
5 | Hvidovre Im Mix 2 | 2019 | 2:05.37 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 34.52 | 1:04.63 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 32.13 | 1:36.76 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.61 | 2:05.37 | |||||||
6 | Herlev Årgang 1 | 2005 | 2:06.04 | |||||||
Herlev Svømning | 2:02.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.41 | 1:07.10 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.98 | 1:36.08 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 29.96 | 2:06.04 | |||||||
7 | Hvidovre Im Mix 4 | 2019 | 2:11.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 40.15 | 1:13.21 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 31.91 | 1:45.12 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 26.59 | 2:11.71 | |||||||
8 | Herlev Årgang 2 | 2005 | 2:14.78 | |||||||
Herlev Svømning | 2:11.42 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 41.13 | 1:15.99 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.76 | 1:45.75 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 29.03 | 2:14.78 | |||||||
9 | Hvidovre Im Mix 5 | 2019 | 2:17.06 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 40.42 | 1:15.14 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 31.17 | 1:46.31 | |||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 30.75 | 2:17.06 | |||||||
10 | Stt-Nisser | 2001 | 2:21.15 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.00 | |||||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 38.79 | 1:13.18 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 33.15 | 1:46.33 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.82 | 2:21.15 | |||||||
11 | Hvidovre Im Mix 6 | 2019 | 2:38.89 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 45.38 | 1:26.54 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 35.18 | 2:01.72 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 37.17 | 2:38.89 | |||||||
12 | Hvidovre Im Mix 7 | 2019 | 3:16.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Louis Ellinghaus | 2008 | 51.00 | 1:39.15 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 1:00.73 | 2:39.88 | |||||||
Nikolaj Bandsholm | 2007 | 36.12 | 3:16.00 | |||||||
- | Hvidovre Im Mix 1 | 2007 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 38.89 | ||||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | |||||||||
Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | |||||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 89 | DSQ | |||||||
- | Stt-Engle | 2005 | DSQ | Ej fortsat v 25 m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Immerkjær | 1999 | 28.84 | 1:01.61 | 1:42.18 | 2:13.20 | ||||
VG 17 | 2:11.51 | |||||||||
2 | Thomas Svane-From | 2000 | 28.30 | 1:02.21 | 1:42.95 | 2:14.36 | ||||
Herlev Svømning | 2:16.33 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 27.97 | 1:05.31 | 1:44.74 | 2:16.55 | ||||
VG 17 | 2:29.55 | |||||||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 28.65 | 1:04.44 | 1:44.35 | 2:16.65 | ||||
VG 17 | 2:15.93 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 27.36 | 1:04.66 | 1:47.09 | 2:21.14 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.21 | |||||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | 30.47 | 1:11.37 | 1:50.89 | 2:23.53 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:27.06 | |||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 30.85 | 1:08.47 | 1:53.00 | 2:24.16 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:27.91 | |||||||||
8 | Mathias Parkhøi | 2003 | 31.41 | 1:10.08 | 1:51.86 | 2:24.72 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.17 | |||||||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | 31.64 | 1:09.57 | 1:53.62 | 2:26.12 | ||||
Herlev Svømning | 2:28.48 | |||||||||
10 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 31.25 | 1:08.99 | 1:52.67 | 2:27.41 | ||||
VG 17 | 2:28.36 | |||||||||
11 | Xander Pontoppidan | 2003 | 32.33 | 1:09.79 | 1:53.69 | 2:28.18 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.56 | |||||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 33.38 | 1:12.40 | 1:57.85 | 2:31.60 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.32 | |||||||||
13 | Oskar Skov Grell | 2002 | 31.90 | 1:13.63 | 1:56.97 | 2:34.00 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:27.65 | |||||||||
14 | Victor Christiansen | 2004 | 35.23 | 1:17.47 | 2:08.83 | 2:46.31 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:57.98 | |||||||||
15 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 36.11 | 1:21.84 | 2:13.15 | 2:54.17 | ||||
Herlev Svømning | 3:07.02 | |||||||||
16 | Scott Foged | 2005 | 41.38 | 1:30.52 | 2:19.10 | 2:56.21 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:10.67 | |||||||||
17 | Tobias Frederiksen | 2006 | 39.05 | 1:23.93 | 2:18.28 | 2:56.37 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:04.51 | |||||||||
18 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 40.15 | 1:26.49 | 2:24.43 | 3:06.11 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.96 | |||||||||
19 | Christian Skriver | 2004 | 44.80 | 1:32.11 | 2:28.20 | 3:13.04 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:12.37 | |||||||||
20 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 42.13 | 1:33.60 | 2:31.69 | 3:18.07 | ||||
Farum Svømmeklub | 3:30.44 | |||||||||
21 | Storm Bargmann | 2007 | 47.71 | 1:38.46 | 2:33.70 | 3:18.54 | ||||
Herlev Svømning | 3:20.82 | |||||||||
- | Jonas Pelle Christensen | 2009 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:55.64 | |||||||||
- | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | DSQ | Ej synkron ben v 15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Rønne | 2007 | DSQ | ryglig ef vnd v 175 | ||||||
Herlev Svømning | 3:32.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.63 | 1:02.32 | ||||||
JGI Svømning | 1:00.08 | |||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 30.62 | 1:06.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 30.93 | 1:08.24 | ||||||
JGI Svømning | 1:06.80 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 42.65 | 1:34.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.08 | |||||||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | 49.95 | 1:46.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.05 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.07 | 1:07.22 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.56 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.09 | 1:09.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.53 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 32.08 | 1:09.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.37 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.05 | 1:09.60 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.66 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.72 | 1:11.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.80 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 33.83 | 1:12.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.53 | |||||||||
7 | Anja Xin Andersen | 2004 | 33.80 | 1:13.01 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.17 | |||||||||
8 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.94 | 1:13.71 | ||||||
VG 17 | 1:15.64 | |||||||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 34.53 | 1:13.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | 34.71 | 1:14.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.54 | |||||||||
11 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 34.72 | 1:15.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.49 | |||||||||
12 | Laura Jørgensen | 2004 | 35.02 | 1:17.10 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:21.52 | |||||||||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 36.40 | 1:17.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.14 | |||||||||
14 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 37.62 | 1:19.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.47 | |||||||||
15 | Sofie Bak | 2003 | 37.87 | 1:19.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 40.01 | 1:26.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 43.18 | 1:29.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | DSQ | Afsl på mave 50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.21 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Eie | 2005 | 34.16 | 1:16.90 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.57 | |||||||||
2 | Maica Jensen | 2006 | 36.93 | 1:21.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.89 | |||||||||
3 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 40.87 | 1:23.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.92 | |||||||||
4 | Sofija Rønne | 2006 | 39.73 | 1:25.17 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.40 | |||||||||
5 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.12 | 1:25.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.90 | |||||||||
6 | Kristine Dupont | 2007 | 40.55 | 1:26.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.26 | |||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 40.22 | 1:26.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.21 | |||||||||
8 | Luna Larsson | 2006 | 41.19 | 1:27.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 41.70 | 1:28.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.04 | |||||||||
10 | Marie Rose | 2006 | 43.70 | 1:30.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
11 | Lucia Borgmann | 2007 | 44.48 | 1:32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
12 | Mathilde F Handberg | 2005 | 45.61 | 1:35.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Liya Arnholtz | 2007 | 45.90 | 1:37.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:40.36 | |||||||||
14 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 46.31 | 1:37.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.76 | |||||||||
15 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 47.59 | 1:37.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.30 | |||||||||
16 | Katharina Zobel | 2007 | 46.59 | 1:37.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.22 | |||||||||
17 | Yasmin Thomsen | 2007 | 45.29 | 1:38.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
18 | Iben Karlsmark | 2007 | 46.63 | 1:40.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.98 | |||||||||
19 | Anna Powers | 2007 | 49.43 | 1:40.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.35 | |||||||||
20 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 49.21 | 1:42.86 | ||||||
Herlev Svømning | 1:53.71 | |||||||||
21 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 50.57 | 1:44.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Eleonora Marsner | 2009 | 48.05 | 1:46.83 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.49 | |||||||||
23 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 55.28 | 1:52.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.25 | |||||||||
24 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 54.78 | 1:54.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | DSQ | afsl mav v 50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.94 | |||||||||
- | Isabella Mussi | 2006 | DSQ | Afsl på maven v 50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.20 | |||||||
VG 17 | 27.39 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 29.42 | |||||||
VG 17 | 28.44 | |||||||||
- | Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.71 | |||||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 26.53 | |||||||
Herlev Svømning | 26.26 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 28.64 | |||||||
Herlev Svømning | 28.30 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 29.48 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 29.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 30.20 | |||||||
VG 17 | 30.75 | |||||||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 30.22 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.92 | |||||||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | 33.82 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.99 | |||||||||
8 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 35.20 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.83 | |||||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 31.60 | |||||||
VG 17 | 33.08 | |||||||||
2 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 31.76 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 31.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 32.32 | |||||||
Herlev Svømning | 33.93 | |||||||||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 33.17 | |||||||
Herlev Svømning | 36.12 | |||||||||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | 33.50 | |||||||
Herlev Svømning | 36.08 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 33.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
8 | Anton Rytter Bech | 2005 | 33.74 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.26 | |||||||||
9 | Anders Thøgersen | 2005 | 34.01 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
10 | Elias Elmedyb | 2006 | 34.95 | |||||||
Herlev Svømning | 35.98 | |||||||||
11 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 37.18 | |||||||
Herlev Svømning | 41.09 | |||||||||
12 | Sebastian Larsen | 2006 | 37.88 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
13 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 38.33 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.35 | |||||||||
14 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 39.07 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
15 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 39.49 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
16 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 39.98 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
17 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 41.37 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.72 | |||||||||
18 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | 47.61 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 48.51 | |||||||||
19 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 50.21 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Mathias Eie | 2009 | 50.25 | |||||||
Herlev Svømning | 1:10.65 | |||||||||
21 | Zakarias Zobel | 2009 | 57.62 | |||||||
Herlev Svømning | 57.06 | |||||||||
- | Asger Bols Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
- | Bertil Mørup Helmudt | 2005 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
VG 17 | 34.77 | |||||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.39 | |||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | Svøm mave v 25 | ||||||
Herlev Svømning | 59.57 | |||||||||
- | Oscar Nielsen | 2009 | DSQ | Efb v 25 m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 57.12 | |||||||||
- | Thomas Rønne | 2009 | DSQ | Svøm på mave v 25 | ||||||
Herlev Svømning | 55.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 28.59 | 1:00.46 | ||||||
JGI Svømning | 58.55 | |||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 30.32 | 1:03.69 | ||||||
JGI Svømning | 1:02.67 | |||||||||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | 31.08 | 1:04.26 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.69 | |||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 30.31 | 1:04.35 | ||||||
VG 17 | ||||||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | 37.77 | 1:21.91 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.92 | |||||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:04.79 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.02 | 59.62 | ||||||
VG 17 | 1:00.55 | |||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 29.70 | 1:01.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.03 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 31.07 | 1:04.35 | ||||||
VG 17 | 1:03.69 | |||||||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | 32.20 | 1:06.23 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.55 | |||||||||
5 | Astrid Permin | 2003 | 32.26 | 1:06.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.42 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | 32.86 | 1:08.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
7 | Amalie Klitten | 2004 | 33.39 | 1:08.81 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
8 | Amalie Lund | 2004 | 33.88 | 1:10.43 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.77 | |||||||||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 34.61 | 1:12.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
10 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 35.07 | 1:14.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.61 | |||||||||
11 | Laura Sonne Steen | 2004 | 35.58 | 1:15.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.32 | |||||||||
12 | Emma Jacobsen | 2004 | 35.78 | 1:15.79 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:17.87 | |||||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 30.43 | 1:03.08 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.10 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 30.68 | 1:04.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.20 | |||||||||
3 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 30.72 | 1:05.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.38 | |||||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | 32.35 | 1:07.30 | ||||||
VG 17 | 1:09.83 | |||||||||
5 | Frida Gram Peters | 2007 | 32.85 | 1:09.28 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 33.32 | 1:09.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 34.09 | 1:09.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 34.12 | 1:09.89 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.44 | |||||||||
9 | Rikke Parkhøi | 2006 | 34.10 | 1:10.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.83 | |||||||||
10 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.69 | 1:10.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
11 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 33.24 | 1:10.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.72 | |||||||||
12 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.02 | 1:11.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.59 | |||||||||
13 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 34.44 | 1:12.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
14 | Olivia Cruse | 2005 | 34.90 | 1:12.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.55 | |||||||||
15 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 35.60 | 1:15.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.75 | |||||||||
16 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 35.71 | 1:16.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.68 | |||||||||
17 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 37.95 | 1:16.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.71 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 36.59 | 1:17.15 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.93 | |||||||||
19 | Luna Larsson | 2006 | 37.12 | 1:17.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.84 | |||||||||
20 | Sofie Lind | 2006 | 36.88 | 1:17.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.31 | |||||||||
21 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 37.50 | 1:17.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.86 | |||||||||
22 | Isabella Borgmann | 2005 | 38.38 | 1:19.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
23 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 39.51 | 1:22.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
24 | Yasmin Thomsen | 2007 | 41.42 | 1:24.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.48 | |||||||||
25 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 41.48 | 1:26.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:37.81 | |||||||||
26 | Sofia Jacobsen | 2006 | 39.57 | 1:26.81 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:23.46 | |||||||||
27 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 41.15 | 1:28.47 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Powers | 2007 | 42.25 | 1:29.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.70 | |||||||||
29 | Isabella Mussi | 2006 | 42.48 | 1:30.30 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Eleonora Marsner | 2009 | 43.00 | 1:30.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:32.28 | |||||||||
31 | Melani Jesse | 2008 | 42.46 | 1:30.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.72 | |||||||||
32 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 43.06 | 1:32.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:39.47 | |||||||||
33 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 43.38 | 1:33.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:51.72 | |||||||||
34 | Iben Karlsmark | 2007 | 43.85 | 1:35.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:31.93 | |||||||||
35 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 45.25 | 1:36.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:43.76 | |||||||||
36 | Filippa Tvistholm Jørgensen | 2008 | 45.96 | 1:36.53 | ||||||
Karlslunde Tri | 1:33.52 | |||||||||
37 | Ana Bogdanovic | 2008 | 46.89 | 1:39.66 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.46 | |||||||||
38 | Persille Bervild | 2009 | 54.09 | 2:00.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
39 | Emily Engvej | 2006 | 1:00.28 | 2:10.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 32.09 | 1:07.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 32.84 | 1:09.60 | ||||||
VG 17 | 1:10.54 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 32.91 | 1:11.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.05 | |||||||||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | 33.46 | 1:11.80 | ||||||
VG 17 | 1:11.58 | |||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 33.78 | 1:13.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.35 | 1:11.82 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.15 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 33.65 | 1:12.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 33.87 | 1:12.35 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.99 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 34.23 | 1:13.21 | ||||||
VG 17 | 1:15.67 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 34.93 | 1:14.25 | ||||||
VG 17 | 1:14.36 | |||||||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 35.94 | 1:15.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.85 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 36.55 | 1:16.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.83 | |||||||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | 39.14 | 1:24.42 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.13 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | 35.43 | 1:15.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.45 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 36.41 | 1:16.76 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
3 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 37.47 | 1:20.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.99 | |||||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | 39.26 | 1:21.38 | ||||||
VG 17 | 1:28.45 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 39.74 | 1:24.18 | ||||||
VG 17 | 1:26.64 | |||||||||
6 | Anders Thøgersen | 2005 | 40.00 | 1:25.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.64 | |||||||||
7 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 43.07 | 1:31.03 | ||||||
VG 17 | 1:32.98 | |||||||||
8 | Andy Nguyen | 2006 | 47.12 | 1:43.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:43.35 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 48.21 | 1:43.62 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.66 | |||||||||
10 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 49.08 | 1:44.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:53.57 | |||||||||
11 | Louis Ellinghaus | 2008 | 50.07 | 1:47.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor Kühl | 2009 | 53.26 | 1:52.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:58.03 | |||||||||
13 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 54.06 | 1:52.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:04.63 | |||||||||
14 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 52.57 | 1:55.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:53.27 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 55.10 | 1:57.33 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 32.67 | 1:06.68 | ||||||
JGI Svømning | 1:06.19 | |||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 34.54 | 1:10.77 | ||||||
VG 17 | 1:08.94 | |||||||||
3 | Jasmin Danielsen | 2001 | 53.03 | 1:46.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.65 | |||||||||
- | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.85 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 33.55 | 1:07.82 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.44 | |||||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | 34.74 | 1:12.71 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.05 | |||||||||
3 | Amalie Klitten | 2004 | 39.74 | 1:21.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Bak | 2003 | 39.83 | 1:23.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Sonne Steen | 2004 | 42.70 | 1:29.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.65 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 34.16 | 1:09.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:07.30 | |||||||||
2 | Signe Eie | 2005 | 37.25 | 1:16.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.75 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.79 | 1:18.48 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.83 | |||||||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 38.84 | 1:20.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
5 | Helene Friis Fanø | 2007 | 41.12 | 1:24.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
6 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 41.44 | 1:24.63 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:34.07 | |||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 42.05 | 1:25.28 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.58 | |||||||||
8 | Luna Larsson | 2006 | 42.76 | 1:26.08 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.51 | |||||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 1:27.06 | 1:27.06 | ||||||
Herlev Svømning | 1:27.86 | |||||||||
10 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 43.23 | 1:27.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.18 | |||||||||
11 | Helena Honore | 2007 | 45.99 | 1:32.81 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.91 | |||||||||
12 | Agnes Fast | 2006 | 46.31 | 1:36.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.47 | |||||||||
13 | Liya Arnholtz | 2007 | 48.21 | 1:40.83 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:44.11 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 24.58 | |||||||
Herlev Svømning | 24.04 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 25.01 | |||||||
VG 17 | 23.72 | |||||||||
3 | Mads Steen Petersen | 1997 | 25.05 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 24.44 | |||||||||
- | Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.84 | |||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 22.80 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 24.08 | |||||||
Herlev Svømning | 24.69 | |||||||||
2 | Felix Lund | 2001 | 24.25 | |||||||
Herlev Svømning | 24.16 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 24.26 | |||||||
Herlev Svømning | 24.03 | |||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 24.81 | |||||||
JGI Svømning | 24.71 | |||||||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | 25.52 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.47 | |||||||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | 25.69 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 24.75 | |||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 26.06 | |||||||
Herlev Svømning | 26.21 | |||||||||
8 | Peter Holm | 2003 | 26.45 | |||||||
Herlev Svømning | 27.76 | |||||||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | 26.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.39 | |||||||||
10 | Tobias Davidsen | 2003 | 26.65 | |||||||
VG 17 | 26.76 | |||||||||
11 | Asger Johansen | 2003 | 26.95 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
12 | Xander Pontoppidan | 2003 | 27.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.84 | |||||||||
13 | Matias Buus Hansen | 2003 | 29.24 | |||||||
Karlslunde Tri | 30.90 | |||||||||
14 | Magnus Nielander | 2003 | 29.95 | |||||||
Karlslunde Tri | 30.70 | |||||||||
15 | William Jensen | 2002 | 34.86 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.14 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Frederiksen | 2004 | 28.16 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 28.46 | |||||||
Herlev Svømning | 29.19 | |||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 29.30 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.40 | |||||||||
4 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 30.02 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
5 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.70 | |||||||||
6 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 30.17 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
7 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.76 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.81 | |||||||||
8 | Tobias Frederiksen | 2006 | 30.94 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
9 | Scott Foged | 2005 | 30.95 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
10 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 31.24 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
11 | Christian Skriver | 2004 | 31.25 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.23 | |||||||||
12 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 31.41 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
13 | Viktor Bernstein | 2006 | 31.46 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
14 | Victor Christiansen | 2004 | 31.49 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
15 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 31.50 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
16 | Victor Tvistholm Jørgense | 2004 | 31.77 | |||||||
Karlslunde Tri | 32.48 | |||||||||
17 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 32.26 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
18 | Sebastian Larsen | 2006 | 32.64 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
19 | Oscar Høck Just | 2006 | 32.70 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
20 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 33.30 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
21 | Stefan Angjelovski | 2006 | 34.72 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.44 | |||||||||
22 | Bertil Vinter Winsløv | 2005 | 34.96 | |||||||
Karlslunde Tri | 35.51 | |||||||||
23 | Andy Nguyen | 2006 | 36.69 | |||||||
Farum Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
24 | Kasper Nielander | 2005 | 37.86 | |||||||
Karlslunde Tri | 36.43 | |||||||||
24 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 37.86 | |||||||
Karlslunde Tri | 36.02 | |||||||||
26 | Aksel Kirkelund | 2007 | 38.37 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 39.20 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
28 | Bertil Mørup Helmudt | 2005 | 39.25 | |||||||
Farum Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
29 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 39.37 | |||||||
Herlev Svømning | 42.95 | |||||||||
30 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 39.54 | |||||||
Herlev Svømning | 40.37 | |||||||||
31 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 39.81 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
32 | Victor Kühl | 2009 | 40.32 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
33 | Nicklas Østrup Fisker | 2008 | 41.83 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
34 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 45.44 | |||||||
Herlev Svømning | 42.66 | |||||||||
35 | Hansen Rasmus | 2007 | 45.60 | |||||||
Karlslunde Tri | 49.38 | |||||||||
36 | Thomas Rønne | 2009 | 45.77 | |||||||
Herlev Svømning | 44.62 | |||||||||
37 | Oscar Nielsen | 2009 | 48.02 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.67 | |||||||||
38 | Zakarias Zobel | 2009 | 50.59 | |||||||
Herlev Svømning | 55.90 | |||||||||
39 | Mehmet Fener | 2009 | 51.18 | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.56 | |||||||||
- | William Foged | 2008 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 59.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 1:02.91 | 2:10.79 | 3:18.49 | 4:25.54 | ||||
JGI Svømning | 4:23.94 | |||||||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:04.92 | 2:13.31 | 3:22.00 | 4:32.04 | ||||
JGI Svømning | 4:21.44 | |||||||||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | 1:06.40 | 2:16.96 | 3:27.64 | 4:38.02 | ||||
Herlev Svømning | 4:27.79 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:05.06 | 2:16.01 | 3:29.12 | 4:42.07 | ||||
Herlev Svømning | 4:41.19 | |||||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | 1:06.92 | 2:20.69 | 3:36.10 | 4:48.90 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:45.27 | |||||||||
6 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 1:09.18 | 2:23.01 | 3:37.62 | 4:51.75 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:55.39 | |||||||||
7 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 1:09.00 | 2:23.97 | 3:40.02 | 4:56.45 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:05.00 | |||||||||
8 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 1:09.60 | 2:27.10 | 3:44.53 | 5:00.46 | ||||
Herlev Svømning | 5:12.37 | |||||||||
9 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 1:10.69 | 2:27.27 | 3:44.49 | 5:00.85 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:55.56 | |||||||||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | 1:10.91 | 2:27.16 | 3:44.95 | 5:01.83 | ||||
VG 17 | 4:51.57 | |||||||||
11 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 1:12.53 | 2:29.82 | 3:46.97 | 5:04.54 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:11.27 | |||||||||
12 | Caroline Henning | 2005 | 1:18.89 | 2:42.98 | 4:04.74 | 5:23.56 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 6:03.44 | |||||||||
13 | Frida Gram Peters | 2007 | 1:16.82 | 2:40.17 | 4:03.16 | 5:23.88 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 6:10.95 | |||||||||
14 | Maica Jensen | 2006 | 1:15.10 | 2:39.32 | 4:03.02 | 5:24.35 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:32.64 | |||||||||
15 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:20.95 | 2:45.02 | 4:06.41 | 5:25.64 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:34.24 | |||||||||
16 | Amalie Klitten | 2004 | 1:19.24 | 2:45.18 | 4:09.86 | 5:32.07 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:20.34 | |||||||||
17 | Emma Mølholm | 2005 | 1:22.18 | 2:49.86 | 4:15.85 | 5:41.56 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 6:15.48 | |||||||||
18 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 1:23.17 | 2:52.47 | 4:23.65 | 5:52.66 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 1:22.43 | 2:52.64 | 4:24.47 | 5:55.78 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 1:25.14 | 2:59.15 | 4:35.57 | 6:11.38 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 1:28.76 | 3:04.44 | 4:40.79 | 6:16.24 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Jacobsen | 2004 | 1:22.85 | 3:00.66 | 4:43.40 | 6:20.81 | ||||
Karlslunde Tri | 6:27.19 | |||||||||
23 | Katharina Zobel | 2007 | 1:30.52 | 3:13.07 | 4:56.11 | 6:35.36 | ||||
Herlev Svømning | 6:52.12 | |||||||||
24 | Sofia Jacobsen | 2006 | 1:32.73 | 3:19.48 | 5:06.99 | 6:49.81 | ||||
Karlslunde Tri | 6:43.48 | |||||||||
25 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 1:42.41 | 3:35.72 | 5:29.55 | 7:20.03 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Filippa Tvistholm Jørgensen | 2008 | 1:41.23 | 3:38.67 | 5:36.38 | 7:28.28 | ||||
Karlslunde Tri | 7:00.00 | |||||||||
- | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:29.66 | |||||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | DNF | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:06.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 31.32 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 33.04 | |||||||
VG 17 | 35.27 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.07 | |||||||
Herlev Svømning | 32.99 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 33.27 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 33.37 | |||||||
Herlev Svømning | 35.47 | |||||||||
4 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 34.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.08 | |||||||||
5 | Xander Pontoppidan | 2003 | 38.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.19 | |||||||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 41.14 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.89 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 34.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 34.94 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
3 | Alexander Griffin | 2004 | 35.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.82 | |||||||
Herlev Svømning | 36.32 | |||||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | 37.57 | |||||||
Herlev Svømning | 39.15 | |||||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 39.04 | |||||||
Herlev Svømning | 38.82 | |||||||||
7 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 39.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.52 | |||||||||
8 | Anders Thøgersen | 2005 | 39.74 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
9 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 40.22 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.67 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 40.79 | |||||||
VG 17 | 40.76 | |||||||||
11 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 43.58 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.27 | |||||||||
12 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | 46.06 | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
13 | Stefan Angjelovski | 2006 | 47.47 | |||||||
Farum Svømmeklub | 48.04 | |||||||||
14 | Louis Ellinghaus | 2008 | 49.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.84 | |||||||||
15 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 53.33 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.27 | |||||||||
16 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 56.65 | |||||||
Herlev Svømning | 57.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Alberte M Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:11.89 | |||||||||
- | Julie Kepp Jensen | 2000 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 1:00.37 | |||||||||
- | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.54 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.40 | 1:11.11 | ||||||
VG 17 | 1:11.44 | |||||||||
2 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 33.99 | 1:14.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.70 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 34.43 | 1:16.58 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.12 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 36.74 | 1:20.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.13 | |||||||||
5 | Astrid Permin | 2003 | 37.04 | 1:21.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.86 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 36.41 | 1:21.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.08 | |||||||||
7 | Amalie Lund | 2004 | 37.49 | 1:21.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.23 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | 32.22 | 1:09.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.24 | |||||||||
2 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 34.42 | 1:17.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.57 | |||||||||
3 | Rikke Parkhøi | 2006 | 36.80 | 1:19.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.38 | |||||||||
4 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 36.74 | 1:20.67 | ||||||
VG 17 | 1:18.92 | |||||||||
5 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 38.34 | 1:23.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.45 | |||||||||
6 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 38.50 | 1:24.12 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.42 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 37.81 | 1:25.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
8 | Sofija Rønne | 2006 | 41.08 | 1:30.29 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.38 | |||||||||
9 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 38.68 | 1:30.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 25.88 | |||||||
VG 17 | 25.65 | |||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 27.72 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | 27.85 | |||||||
VG 17 | 29.81 | |||||||||
4 | Owais Hamid | 2000 | 28.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.82 | |||||||||
- | Lorenzo Ortiz Aneiros | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.73 | |||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.19 | |||||||
Herlev Svømning | 24.66 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 25.60 | |||||||
Herlev Svømning | 25.36 | |||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 26.56 | |||||||
Herlev Svømning | 26.76 | |||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 27.97 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 28.52 | |||||||
Herlev Svømning | 27.44 | |||||||||
6 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 29.29 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
7 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 31.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.44 | |||||||||
8 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 32.21 | |||||||
Herlev Svømning | 33.87 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 43.60 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.37 | |||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.84 | |||||||
Herlev Svømning | 30.68 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 29.88 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
3 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 30.60 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
4 | Louie Uldall | 2005 | 30.77 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
5 | Lukas Frederiksen | 2004 | 30.93 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
6 | Elias Elmedyb | 2006 | 31.02 | |||||||
Herlev Svømning | 31.45 | |||||||||
7 | Anton Skov Grell | 2004 | 31.34 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
8 | Theodor Møller | 2005 | 32.38 | |||||||
VG 17 | 33.24 | |||||||||
9 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.20 | |||||||
Herlev Svømning | 37.15 | |||||||||
10 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 34.51 | |||||||
Farum Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 34.66 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.34 | |||||||||
12 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 35.07 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
13 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 35.16 | |||||||
Herlev Svømning | 42.43 | |||||||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 35.27 | |||||||
VG 17 | 35.29 | |||||||||
15 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 35.56 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
16 | Viktor Bernstein | 2006 | 35.84 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.12 | |||||||||
17 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 39.16 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oscar Høck Just | 2006 | 40.00 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.39 | |||||||||
19 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 41.41 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.48 | |||||||||
20 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 41.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.33 | |||||||||
21 | Victor Rønne | 2007 | 42.87 | |||||||
Herlev Svømning | 46.84 | |||||||||
22 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 43.82 | |||||||
Farum Svømmeklub | 50.01 | |||||||||
23 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 44.39 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 51.87 | |||||||||
24 | Aksel Kirkelund | 2007 | 46.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 48.10 | |||||||
Herlev Svømning | 50.37 | |||||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.60 | |||||||||
- | William Foged | 2008 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Arn Byrge Hovmand | 2009 | DSQ | Asynkron arme | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 27, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Damer | 1998 | 1:50.62 | |||||||
JGI Svømning | 1:43.80 | |||||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 28.45 | 55.48 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 27.34 | 1:22.82 | |||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.80 | 1:50.62 | |||||||
2 | Herlev Junior | 2002 | 1:52.04 | |||||||
Herlev Svømning | 1:52.00 | |||||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 27.89 | 55.83 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 27.54 | 1:23.37 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 28.67 | 1:52.04 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2019 | 1:54.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.98 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 29.51 | 57.77 | |||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 28.28 | 1:26.05 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 28.94 | 1:54.99 | |||||||
4 | Hvidovre Fri 1 | 2007 | 1:55.25 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.65 | 56.55 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 29.20 | 1:25.75 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 29.50 | 1:55.25 | |||||||
5 | Hvidovre Fri 2 | 2007 | 2:02.27 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 29.29 | 59.09 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 31.43 | 1:30.52 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 31.75 | 2:02.27 | |||||||
6 | Herlev Piger 1 | 2005 | 2:02.30 | |||||||
Herlev Svømning | 1:57.38 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 30.15 | 58.91 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 32.44 | 1:31.35 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 30.95 | 2:02.30 | |||||||
7 | Hils Piger 1 | 2004 | 2:05.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 31.55 | 1:02.68 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 32.31 | 1:34.99 | |||||||
Amalie Klitten | 2004 | 30.36 | 2:05.35 | |||||||
8 | Hvidovre Fri 3 | 2007 | 2:13.30 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Maica Jensen | 2006 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 34.04 | 1:06.25 | |||||||
Caja Cederblad Larsen | 2004 | 34.31 | 1:40.56 | |||||||
Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 32.74 | 2:13.30 | |||||||
9 | Hils Piger 2 | 2004 | 2:14.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Lise Elton Jokumsen | 2004 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 35.80 | 1:09.02 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 32.14 | 1:41.16 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 33.04 | 2:14.20 | |||||||
10 | Herlev Piger 2 | 2005 | 2:17.15 | |||||||
Herlev Svømning | 2:13.16 | |||||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 34.11 | 1:08.32 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 34.10 | 1:42.42 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 34.73 | 2:17.15 | |||||||
11 | Farum Piger 1 | 2019 | 2:20.26 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:12.99 | |||||||||
Helene Friis Fanø | 2007 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Marie Rose | 2006 | 35.50 | 1:10.94 | |||||||
Lucia Borgmann | 2007 | 35.71 | 1:46.65 | |||||||
Isabella Borgmann | 2005 | 33.61 | 2:20.26 | |||||||
12 | Stt-Kagekoner | 2001 | 2:21.57 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.00 | |||||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.08 | 1:04.46 | |||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 41.67 | 1:46.13 | |||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 35.44 | 2:21.57 | |||||||
13 | Herlev Talent Piger 1 | 2005 | 2:28.60 | |||||||
Herlev Svømning | 2:26.67 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Iben Karlsmark | 2007 | 41.16 | 1:16.43 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 37.80 | 1:54.23 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.37 | 2:28.60 | |||||||
14 | Hvidovre Fri 4 | 2007 | 2:33.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 36.99 | 1:10.67 | |||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 39.16 | 1:49.83 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 43.35 | 2:33.18 | |||||||
15 | Herlev Talent Piger 2 | 2005 | 2:43.81 | |||||||
Herlev Svømning | 2:46.00 | |||||||||
Anna Powers | 2007 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Isabella Mussi | 2006 | 40.11 | 1:17.69 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 43.56 | 2:01.25 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 42.56 | 2:43.81 | |||||||
16 | Herlev Talent Piger 3 | 2005 | 3:03.65 | |||||||
Herlev Svømning | 2:59.00 | |||||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.64 | 1:24.31 | |||||||
Ana Bogdanovic | 2008 | 43.02 | 2:07.33 | |||||||
Emily Engvej | 2006 | 56.32 | 3:03.65 | |||||||
- | Hvidovre Fri 5 | 2007 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hvidovre Fri 6 | 2007 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 28, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Junior 1 | 2001 | 1:39.63 | |||||||
Herlev Svømning | 1:37.00 | |||||||||
Felix Lund | 2001 | 24.43 | 24.43 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.35 | 49.78 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 25.04 | 1:14.82 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 24.81 | 1:39.63 | |||||||
2 | Hvidovre Fri 1 | 2007 | 1:48.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 27.73 | 54.07 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 26.88 | 1:20.95 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 27.23 | 1:48.18 | |||||||
3 | Herlev Knægte | 2004 | 1:52.14 | |||||||
Herlev Svømning | 1:51.42 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 28.57 | 55.80 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 28.64 | 1:24.44 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 27.70 | 1:52.14 | |||||||
4 | Karls Drenge 1 | 2000 | 1:55.58 | |||||||
Karlslunde Tri | 1:57.00 | |||||||||
Magnus Nielander | 2003 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Matias Buus Hansen | 2003 | 29.28 | 59.44 | |||||||
Victor Tvistholm Jørgense | 2004 | 31.24 | 1:30.68 | |||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 24.90 | 1:55.58 | |||||||
5 | Hils Boys 1 | 2004 | 1:57.44 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Sebastian Larsen | 2006 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 27.08 | 59.54 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 30.63 | 1:30.17 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 27.27 | 1:57.44 | |||||||
6 | Hvidovre Fri 2 | 2007 | 1:57.84 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.03 | 57.94 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.86 | 1:28.80 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 29.04 | 1:57.84 | |||||||
7 | Stt-Julebukke | 2002 | 2:05.29 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:02.00 | |||||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 29.26 | 1:00.65 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 32.06 | 1:32.71 | |||||||
Christian Skriver | 2004 | 32.58 | 2:05.29 | |||||||
8 | Farum Drenge 1 | 2019 | 2:12.42 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:06.99 | |||||||||
Kristoffer Thaulow | 2007 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Oscar Høck Just | 2006 | 33.49 | 1:04.48 | |||||||
Joshua Michael Pedersen | 2006 | 33.92 | 1:38.40 | |||||||
Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 34.02 | 2:12.42 | |||||||
9 | Hvidovre Fri 3 | 2007 | 2:16.35 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 33.80 | 1:05.00 | |||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 34.01 | 1:39.01 | |||||||
Nikolaj Bandsholm | 2007 | 37.34 | 2:16.35 | |||||||
10 | Farum Drenge 2 | 2019 | 2:26.03 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:24.99 | |||||||||
Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Andy Nguyen | 2006 | 36.42 | 1:11.99 | |||||||
Stefan Angjelovski | 2006 | 36.78 | 1:48.77 | |||||||
Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 37.26 | 2:26.03 | |||||||
11 | Herlev Talent Drenge 1 | 2006 | 2:34.74 | |||||||
Herlev Svømning | 2:40.00 | |||||||||
Storm Bargmann | 2007 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 39.00 | 1:16.44 | |||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 39.82 | 1:56.26 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 38.48 | 2:34.74 | |||||||
12 | Karls Drenge 2 | 2005 | 2:35.60 | |||||||
Karlslunde Tri | 2:36.00 | |||||||||
Bertil Vinter Winsløv | 2005 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Hansen Rasmus | 2007 | 47.00 | 1:22.00 | |||||||
Kasper Nielander | 2005 | 37.93 | 1:59.93 | |||||||
Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 35.67 | 2:35.60 | |||||||
13 | Herlev Talent Drenge 2 | 2006 | 3:05.55 | |||||||
Herlev Svømning | 2:55.00 | |||||||||
Thomas Rønne | 2009 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 37.85 | 1:24.28 | |||||||
Mathias Eie | 2009 | 49.04 | 2:13.32 | |||||||
Mehmet Fener | 2009 | 52.23 | 3:05.55 | |||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 2019 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.00 | |||||||||
Alexander Griffin | 2004 | |||||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | |||||||||
Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | |||||||||
Alexander Gadegaard | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |