Tulokset Älgadoppet 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Beginners |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 41.60 | ||||||
2 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 42.82 | ||||||
3 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 49.53 | ||||||
4 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.17 | ||||||
5 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 55.80 | ||||||
6 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.23 | ||||||
7 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.04 | ||||||
8 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 1:00.56 | ||||||
- | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Beginners |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 34.78 | ||||||
2 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.28 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.80 | ||||||
4 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 38.78 | ||||||
5 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 39.18 | ||||||
6 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.30 | ||||||
7 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 40.15 | ||||||
8 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 41.64 | ||||||
9 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.79 | ||||||
10 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.84 | ||||||
11 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.63 | ||||||
12 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 54.41 | ||||||
- | Jocelyn Matonbila | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Beginners |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.82 | ||||||
2 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.95 | ||||||
3 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 38.35 | ||||||
4 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 48.25 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Beginners |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.21 | ||||||
2 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.57 | ||||||
3 | Ida Pihlblad | 2001 | Skara Simsällskap | 39.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: ICA Kvantum Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.14 | ||||||
2 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: ICA Kvantum Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.10 | ||||||
2 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.04 | ||||||
3 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.65 | ||||||
4 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 43.73 | ||||||
5 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.46 | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: ICA Kvantum Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 37.95 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: ICA Kvantum Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 29.17 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 43.04 | ||||||
3 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 43.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Ahlsell |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 57.09 | ||||||
2 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 59.27 | ||||||
3 | Augusta Kläfverud | 2010 | Karlshamns Simklubb | 1:10.75 | ||||||
- | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Ahlsell |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.43 | ||||||
2 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 47.96 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 48.23 | ||||||
4 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 49.70 | ||||||
5 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.14 | ||||||
6 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 51.17 | ||||||
7 | Axelina Kläfverud | 2007 | Karlshamns Simklubb | 51.29 | ||||||
8 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 52.36 | ||||||
9 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 53.83 | ||||||
10 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 54.01 | ||||||
11 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 56.16 | ||||||
12 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 56.80 | ||||||
13 | Alva Gillberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 57.38 | ||||||
14 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.55 | ||||||
15 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.66 | ||||||
15 | Ella Henriksson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 57.66 | ||||||
17 | Elsa Erixon | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 58.61 | ||||||
18 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 59.59 | ||||||
19 | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 59.91 | ||||||
20 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 1:00.85 | ||||||
21 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 1:00.96 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Ahlsell |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.97 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.76 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.63 | ||||||
4 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 44.72 | ||||||
5 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.88 | ||||||
6 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.84 | ||||||
7 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.49 | ||||||
8 | Elsa Rydenblom | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 48.29 | ||||||
9 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 49.66 | ||||||
10 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.29 | ||||||
11 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 50.46 | ||||||
12 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 50.65 | ||||||
13 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.12 | ||||||
14 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 52.02 | ||||||
15 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 52.22 | ||||||
16 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 52.95 | ||||||
17 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 1:03.89 | ||||||
- | Kajsa Granberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Ahlsell |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.54 | ||||||
2 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.85 | ||||||
3 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 42.69 | ||||||
4 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.12 | ||||||
5 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 44.20 | ||||||
6 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 49.13 | ||||||
7 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 51.95 | ||||||
8 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.64 | ||||||
- | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Ahlsell |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 37.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Flügger Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 54.64 | ||||||
2 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 57.23 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Flügger Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 43.87 | ||||||
2 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 49.91 | ||||||
3 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 57.98 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Flügger Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.92 | ||||||
2 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 40.29 | ||||||
3 | Elias Hejmar | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.36 | ||||||
4 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.51 | ||||||
5 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 46.78 | ||||||
6 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 47.09 | ||||||
7 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 54.11 | ||||||
8 | Andreas Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 56.56 | ||||||
9 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 57.12 | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Flügger Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 47.73 | ||||||
- | Pär Uhlmann | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Flügger Vänersborg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 37.39 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 46.01 | ||||||
3 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 49.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Hemköp Torpa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 1:50.51 | ||||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Hemköp Torpa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:33.63 | ||||||
2 | Axelina Kläfverud | 2007 | Karlshamns Simklubb | 1:34.21 | ||||||
3 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 1:36.88 | ||||||
4 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:38.80 | ||||||
5 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 1:41.16 | ||||||
6 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:44.73 | ||||||
7 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 1:51.59 | ||||||
8 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:55.93 | ||||||
- | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Hemköp Torpa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:17.35 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:21.64 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:27.29 | ||||||
4 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:30.75 | ||||||
5 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:34.43 | ||||||
6 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 1:34.71 | ||||||
7 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 1:35.83 | ||||||
8 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:38.99 | ||||||
9 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 1:46.51 | ||||||
10 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 1:51.18 | ||||||
11 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 1:55.34 | ||||||
- | Jocelyn Matonbila | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Hemköp Torpa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:18.95 | ||||||
2 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:20.92 | ||||||
3 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:22.97 | ||||||
4 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:25.24 | ||||||
5 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 1:31.10 | ||||||
6 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 1:42.34 | ||||||
- | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Hemköp Torpa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 1:21.16 | ||||||
2 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 1:23.48 | ||||||
3 | Ida Pihlblad | 2001 | Skara Simsällskap | 1:26.24 | ||||||
- | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Målarboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:46.78 | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Målarboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Målarboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:12.03 | ||||||
2 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:22.90 | ||||||
3 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:28.96 | ||||||
4 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 1:33.17 | ||||||
5 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 1:48.72 | ||||||
- | Carl Thiger | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Målarboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 1:30.53 | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Målarboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 1:10.90 | ||||||
2 | Cristiano Santos | 1990 | Clube de Atletismo de Ferreira | 1:13.14 | ||||||
3 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 1:29.32 | ||||||
4 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 1:36.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: ICA Älgen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 50.02 | ||||||
2 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 51.55 | ||||||
3 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 57.43 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: ICA Älgen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 42.86 | ||||||
2 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 44.33 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 44.67 | ||||||
4 | Axelina Kläfverud | 2007 | Karlshamns Simklubb | 45.40 | ||||||
5 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.73 | ||||||
5 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 45.73 | ||||||
7 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 48.40 | ||||||
8 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 50.62 | ||||||
9 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 50.80 | ||||||
10 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 51.09 | ||||||
11 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 52.36 | ||||||
12 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.65 | ||||||
13 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 53.12 | ||||||
14 | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 53.75 | ||||||
15 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.76 | ||||||
16 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 58.28 | ||||||
17 | Alva Gillberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.60 | ||||||
- | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: ICA Älgen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.01 | ||||||
2 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.79 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.15 | ||||||
4 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.49 | ||||||
5 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 43.15 | ||||||
6 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 44.44 | ||||||
7 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.96 | ||||||
8 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.43 | ||||||
9 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 47.73 | ||||||
10 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 48.98 | ||||||
11 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 50.14 | ||||||
12 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 50.50 | ||||||
13 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.57 | ||||||
14 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 51.24 | ||||||
15 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 51.86 | ||||||
- | Jocelyn Matonbila | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Kajsa Granberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Elsa Rydenblom | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNF | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: ICA Älgen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.09 | ||||||
2 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.03 | ||||||
3 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 41.22 | ||||||
4 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 42.06 | ||||||
5 | Ida Persson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 42.41 | ||||||
6 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 47.78 | ||||||
7 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.33 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: ICA Älgen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 36.83 | ||||||
2 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 40.16 | ||||||
3 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 56.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Essity |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.83 | ||||||
2 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 59.33 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Essity |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 49.18 | ||||||
2 | Emil Wahlqvist | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 55.22 | ||||||
3 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.10 | ||||||
- | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Essity |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.02 | ||||||
2 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.38 | ||||||
3 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.94 | ||||||
4 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 39.04 | ||||||
5 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 43.58 | ||||||
6 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 44.57 | ||||||
7 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.66 | ||||||
8 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.14 | ||||||
9 | Andreas Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 51.76 | ||||||
10 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 52.59 | ||||||
- | Carl Thiger | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Filip Granberg | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Essity |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Essity |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 32.65 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 41.26 | ||||||
3 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 45.58 | ||||||
4 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 49.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Pizzeria Aladdin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Regina Zana | 2010 | Trollhättans Simsällskap | 43.61 | ||||||
2 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 45.78 | ||||||
3 | Clara Källefjärd | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 49.47 | ||||||
4 | Molly Andersson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 53.38 | ||||||
5 | Augusta Kläfverud | 2010 | Karlshamns Simklubb | 1:06.31 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Pizzeria Aladdin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 36.82 | ||||||
2 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 37.08 | ||||||
3 | Axelina Kläfverud | 2007 | Karlshamns Simklubb | 37.49 | ||||||
4 | Elin Klerfors | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 37.84 | ||||||
5 | Szofia Zana | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 39.08 | ||||||
6 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.44 | ||||||
7 | Maja Ericsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 42.08 | ||||||
8 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 44.67 | ||||||
9 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 45.71 | ||||||
10 | Zoe Metcalfe | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 46.57 | ||||||
11 | Amanda Lindstrand | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 46.80 | ||||||
12 | Elsa Erixon | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 47.52 | ||||||
13 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 48.27 | ||||||
14 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.93 | ||||||
15 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 49.09 | ||||||
16 | Ingrid Öhman | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 49.52 | ||||||
17 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 49.95 | ||||||
18 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 50.22 | ||||||
19 | Maja Dalek | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.75 | ||||||
20 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 52.00 | ||||||
21 | Alva Gillberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 52.11 | ||||||
- | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Pizzeria Aladdin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 31.13 | ||||||
2 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.68 | ||||||
3 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 32.22 | ||||||
4 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.33 | ||||||
5 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 34.11 | ||||||
6 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 35.63 | ||||||
7 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.15 | ||||||
8 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 36.19 | ||||||
9 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.55 | ||||||
10 | Alice Linnarsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 37.21 | ||||||
11 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 38.03 | ||||||
12 | Achazia Hilvano | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.08 | ||||||
13 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 40.32 | ||||||
14 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.34 | ||||||
15 | Isabella Emanuelsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.46 | ||||||
16 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 41.29 | ||||||
17 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 41.64 | ||||||
18 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 41.68 | ||||||
19 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 43.20 | ||||||
20 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 43.33 | ||||||
21 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 44.49 | ||||||
22 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 45.17 | ||||||
- | Jocelyn Matonbila | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Kajsa Granberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Pizzeria Aladdin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.01 | ||||||
2 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.51 | ||||||
3 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 32.72 | ||||||
4 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.94 | ||||||
5 | Ida Persson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 35.65 | ||||||
6 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 36.00 | ||||||
7 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 36.25 | ||||||
8 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 39.29 | ||||||
9 | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.78 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Pizzeria Aladdin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 29.54 | ||||||
2 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.23 | ||||||
3 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.85 | ||||||
4 | Ida Pihlblad | 2001 | Skara Simsällskap | 32.90 | ||||||
5 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 33.03 | ||||||
6 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 48.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Brandt Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.61 | ||||||
2 | Viktor Särkiniemi Carlsson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 49.38 | ||||||
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Brandt Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 38.47 | ||||||
2 | Victor Elfving | 2008 | Varabygdens Simsällskap | 40.25 | ||||||
3 | Emil Wahlqvist | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 40.98 | ||||||
4 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 42.59 | ||||||
5 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 44.86 | ||||||
6 | Rasmus Olsson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 51.56 | ||||||
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Brandt Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.23 | ||||||
2 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 32.69 | ||||||
3 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 33.70 | ||||||
4 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 34.12 | ||||||
5 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 36.87 | ||||||
6 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 38.46 | ||||||
7 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 40.30 | ||||||
8 | Alim Inal | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.48 | ||||||
9 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 41.76 | ||||||
10 | Albin Knutsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 41.77 | ||||||
11 | Andreas Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 43.53 | ||||||
12 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.73 | ||||||
13 | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | 45.38 | ||||||
14 | Filip Granberg | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 1:00.75 | ||||||
- | Carl Thiger | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
- | Fabian Lövgren | 2005 | Simklubben Götene | DNS | ||||||
- | Jeremy Almén | 2006 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Brandt Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 35.07 | ||||||
2 | Pär Uhlmann | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 41.07 | ||||||
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Brandt Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 26.93 | ||||||
2 | Emil Fremäng | 1996 | Varabygdens Simsällskap | 27.45 | ||||||
3 | Cristiano Santos | 1990 | Clube de Atletismo de Ferreira | 29.70 | ||||||
4 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.62 | ||||||
5 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.42 | ||||||
6 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 40.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 - 99 år |
Sponsor: ICA Maxi Trollhättan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lidköpings Gymnastik O Simsällskap | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 2:03.67 | ||||||
Henrik Kraemer | 2005 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Alva Jonsson | 2003 | 31.03 | 59.30 | |||||||
Elin Salegård | 2005 | 31.71 | 1:31.01 | |||||||
Christoffer Larsson | 2005 | 32.66 | 2:03.67 | |||||||
2 | Simklubben Vänersborg Blå | 2000 | Simklubben Vänersborg | 2:13.32 | ||||||
Alexander Lundberg | 2002 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Felix Persson | 2000 | 33.13 | 59.96 | |||||||
Tilda Persson | 2004 | 39.31 | 1:39.27 | |||||||
Agnes Bennehed | 2005 | 34.05 | 2:13.32 | |||||||
3 | Föreningen Alesimmarna | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 2:33.65 | ||||||
Wilmer Erixon | 2005 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Pär Uhlmann | 2004 | 42.70 | 1:22.26 | |||||||
Clara Thiger | 2003 | 36.26 | 1:58.52 | |||||||
Ida Persson | 2004 | 35.13 | 2:33.65 | |||||||
4 | Varabygdens Simsällskap | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 2:47.33 | ||||||
Sebastian Häregård | 2002 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Elin Lindblom | 2007 | 45.92 | 1:26.51 | |||||||
Fanny Gunnarsmo | 2006 | 42.91 | 2:09.42 | |||||||
Viktor Larsson | 2006 | 37.91 | 2:47.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Würth |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Molly Johansson | 2009 | Skara Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Würth |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 18.04 | ||||||
2 | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 18.07 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 20.49 | ||||||
4 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.87 | ||||||
5 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 22.73 | ||||||
6 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 25.51 | ||||||
7 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 26.57 | ||||||
8 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 27.21 | ||||||
9 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.34 | ||||||
10 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 30.32 | ||||||
11 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 30.76 | ||||||
- | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Würth |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 15.54 | ||||||
2 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 15.93 | ||||||
3 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 16.24 | ||||||
4 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 16.32 | ||||||
5 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 16.93 | ||||||
6 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.01 | ||||||
7 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.91 | ||||||
8 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 18.09 | ||||||
9 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 23.06 | ||||||
10 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.17 | ||||||
11 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.16 | ||||||
12 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 25.52 | ||||||
13 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 26.93 | ||||||
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Würth |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 16.37 | ||||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 16.53 | ||||||
3 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.49 | ||||||
4 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 19.00 | ||||||
5 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 19.15 | ||||||
6 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 21.11 | ||||||
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Würth |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 15.44 | ||||||
2 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 15.82 | ||||||
3 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 16.24 | ||||||
4 | Ida Pihlblad | 2001 | Skara Simsällskap | 17.90 | ||||||
5 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 27.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Tools |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.39 | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Tools |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 23.79 | ||||||
2 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.52 | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Tools |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 15.37 | ||||||
2 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 15.80 | ||||||
3 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.64 | ||||||
4 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 20.27 | ||||||
5 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 21.02 | ||||||
6 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 23.81 | ||||||
7 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 23.99 | ||||||
- | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Jeremy Almén | 2006 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Tools |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 17.52 | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Tools |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 13.48 | ||||||
2 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 18.50 | ||||||
3 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 19.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 24.43 | ||||||
2 | Clara Källefjärd | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 27.47 | ||||||
3 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 27.55 | ||||||
4 | Stella Blomberg | 2009 | Skara Simsällskap | 27.92 | ||||||
5 | Charlize Backstrom | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 28.32 | ||||||
6 | Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.19 | ||||||
7 | Fanny Magnusson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 31.34 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 21.25 | ||||||
2 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 23.46 | ||||||
3 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 23.63 | ||||||
4 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 24.62 | ||||||
4 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 24.62 | ||||||
6 | Elsa Erixon | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 26.84 | ||||||
7 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 26.99 | ||||||
8 | Wilma Ask | 2008 | Skara Simsällskap | 27.08 | ||||||
9 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 27.16 | ||||||
10 | Elisa Norberg | 2008 | Skara Simsällskap | 27.40 | ||||||
11 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.77 | ||||||
12 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.04 | ||||||
13 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.48 | ||||||
14 | Tea Lindberg | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.62 | ||||||
15 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 29.87 | ||||||
- | Wilma Lindahl | 2008 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.69 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.37 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.90 | ||||||
3 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 19.90 | ||||||
5 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 20.92 | ||||||
6 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 21.73 | ||||||
7 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 22.34 | ||||||
8 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 22.82 | ||||||
9 | Jolina Leckström | 2006 | Simklubben Vänersborg | 23.20 | ||||||
10 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.28 | ||||||
11 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 23.53 | ||||||
12 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.63 | ||||||
13 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 23.85 | ||||||
14 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.50 | ||||||
15 | Yumiko Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.93 | ||||||
16 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 25.12 | ||||||
17 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 27.49 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.51 | ||||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 19.35 | ||||||
3 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 20.42 | ||||||
4 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.73 | ||||||
5 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 22.62 | ||||||
6 | Agnes Stenman | 2003 | Simklubben Vänersborg | 22.64 | ||||||
7 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 24.54 | ||||||
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Rör Anders |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 16.81 | ||||||
2 | Emilia Eliaeson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 19.08 | ||||||
3 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 26.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:31 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Scandic Swania |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 25.45 | ||||||
2 | Sebastian Salegård | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.88 | ||||||
3 | Elias Johansson | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 30.26 | ||||||
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Scandic Swania |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 20.43 | ||||||
2 | Nils Bergqvist | 2008 | Skara Simsällskap | 26.09 | ||||||
3 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 26.98 | ||||||
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Scandic Swania |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 18.13 | ||||||
2 | Elias Hejmar | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.84 | ||||||
3 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 19.52 | ||||||
4 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 20.16 | ||||||
5 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 21.50 | ||||||
6 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 25.06 | ||||||
7 | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | 28.91 | ||||||
8 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 34.91 | ||||||
- | Jeremy Almén | 2006 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Scandic Swania |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 21.94 | ||||||
2 | Pär Uhlmann | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 26.38 | ||||||
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Scandic Swania |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 17.42 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 20.83 | ||||||
3 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 22.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:31 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 14:59 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Vargön Alloys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Källefjärd | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 24.19 | ||||||
2 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 24.90 | ||||||
3 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 25.41 | ||||||
4 | Emma Knutsson | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 29.94 | ||||||
5 | Fanny Magnusson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 30.15 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Vargön Alloys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 20.39 | ||||||
2 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.91 | ||||||
3 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 21.66 | ||||||
4 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 22.65 | ||||||
5 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 24.50 | ||||||
6 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 24.53 | ||||||
7 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 24.62 | ||||||
8 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 24.74 | ||||||
9 | Lotta Månsson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 25.68 | ||||||
10 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 25.89 | ||||||
11 | Maja Ramström | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 25.99 | ||||||
12 | Wilma Lindahl | 2008 | Föreningen Ale Simmarna | 27.41 | ||||||
13 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 27.69 | ||||||
14 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.72 | ||||||
- | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Vargön Alloys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.22 | ||||||
2 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 18.98 | ||||||
2 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.98 | ||||||
4 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 19.42 | ||||||
5 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 19.84 | ||||||
6 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 20.36 | ||||||
7 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 21.26 | ||||||
8 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 21.44 | ||||||
9 | Jolina Leckström | 2006 | Simklubben Vänersborg | 21.85 | ||||||
10 | Yumiko Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 22.69 | ||||||
11 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 22.72 | ||||||
12 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.98 | ||||||
13 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.00 | ||||||
14 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 24.38 | ||||||
15 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 24.62 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Vargön Alloys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.98 | ||||||
2 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 19.39 | ||||||
3 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.62 | ||||||
4 | Ida Persson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 20.12 | ||||||
5 | Agnes Stenman | 2003 | Simklubben Vänersborg | 21.49 | ||||||
6 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 22.09 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Vargön Alloys |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 17.29 | ||||||
2 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 18.20 | ||||||
3 | Emilia Eliaeson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 18.46 | ||||||
4 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 24.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Stars and Stripes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 22.63 | ||||||
2 | Elias Johansson | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 27.74 | ||||||
3 | Sebastian Salegård | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.07 | ||||||
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Stars and Stripes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 21.92 | ||||||
2 | Emil Wahlqvist | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 25.47 | ||||||
3 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 28.12 | ||||||
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Stars and Stripes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.32 | ||||||
1 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 17.32 | ||||||
3 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 18.70 | ||||||
4 | Elias Hejmar | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.47 | ||||||
5 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 20.50 | ||||||
6 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 21.17 | ||||||
7 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 22.79 | ||||||
8 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 22.91 | ||||||
9 | Andreas Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.59 | ||||||
10 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 23.81 | ||||||
11 | Jeremy Almén | 2006 | Mariestads Simsällskap | 26.22 | ||||||
12 | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | 28.70 | ||||||
- | Filip Granberg | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Stars and Stripes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 18.83 | ||||||
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Stars and Stripes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 15.29 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 18.54 | ||||||
3 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 21.17 | ||||||
4 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 21.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 18, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Elektroskandia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Westman | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 20.74 | ||||||
2 | Clara Källefjärd | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 21.54 | ||||||
3 | Stella Blomberg | 2009 | Skara Simsällskap | 21.83 | ||||||
4 | Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 21.96 | ||||||
5 | Charlize Backstrom | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 22.65 | ||||||
6 | Ebba Berggren | 2010 | Föreningen Ale Simmarna | 23.40 | ||||||
7 | Emma Knutsson | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 24.03 | ||||||
8 | Fanny Magnusson | 2009 | Trollhättans Simsällskap | 30.03 | ||||||
Gren 18, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Elektroskandia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 16.90 | ||||||
2 | Malva Berggren | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 17.15 | ||||||
3 | Ella Götestam Sundén | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 17.22 | ||||||
4 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 18.54 | ||||||
5 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 19.51 | ||||||
6 | Lilly Johansson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 20.55 | ||||||
7 | Elin Lindblom | 2007 | Varabygdens Simsällskap | 21.08 | ||||||
7 | Lotta Månsson | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 21.08 | ||||||
9 | Alice Hagström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 21.53 | ||||||
10 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 22.26 | ||||||
11 | Elsa Erixon | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 22.35 | ||||||
12 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 22.60 | ||||||
12 | Maja Ramström | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 22.60 | ||||||
14 | Indra Norman | 2008 | Simklubben Götene | 22.76 | ||||||
15 | Emilia Skybro Wilhelmsson | 2008 | Simklubben Vänersborg | 23.38 | ||||||
16 | Tea Lindberg | 2008 | Simklubben Vänersborg | 25.78 | ||||||
17 | Elisa Norberg | 2008 | Skara Simsällskap | 26.83 | ||||||
Gren 18, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Elektroskandia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 14.66 | ||||||
2 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 14.96 | ||||||
3 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 15.02 | ||||||
4 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 15.52 | ||||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 15.88 | ||||||
6 | Agnes Bennehed | 2005 | Simklubben Vänersborg | 16.14 | ||||||
7 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 16.33 | ||||||
8 | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 16.86 | ||||||
9 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 17.13 | ||||||
10 | Minella Jacksson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 17.74 | ||||||
11 | Jolina Leckström | 2006 | Simklubben Vänersborg | 18.35 | ||||||
12 | Alice Johansson | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 18.47 | ||||||
13 | Wilma Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 18.69 | ||||||
14 | Julia Gustafsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 18.83 | ||||||
15 | Fanny Gunnarsmo | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 18.93 | ||||||
16 | Moa Lindberg Bandelin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 19.24 | ||||||
17 | Filippa Källefjärd | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 19.27 | ||||||
18 | Yumiko Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 19.32 | ||||||
19 | Alma Selin | 2006 | Simklubben Vänersborg | 20.30 | ||||||
Gren 18, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Elektroskandia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Westh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 15.07 | ||||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 15.30 | ||||||
3 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 15.91 | ||||||
4 | Thea Andersson | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 16.31 | ||||||
5 | Clara Thiger | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 16.45 | ||||||
6 | Ida Persson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 16.86 | ||||||
7 | Tilda Persson | 2004 | Simklubben Vänersborg | 17.39 | ||||||
8 | Agnes Stenman | 2003 | Simklubben Vänersborg | 18.03 | ||||||
Gren 18, 25m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Elektroskandia |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 13.70 | ||||||
2 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 14.36 | ||||||
3 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 14.75 | ||||||
4 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 14.86 | ||||||
5 | Emilia Eliaeson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 15.16 | ||||||
6 | Ida Pihlblad | 2001 | Skara Simsällskap | 15.33 | ||||||
7 | Therese Mattsson | 1997 | Solens Idrottsförening | 20.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Berendsen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.08 | ||||||
2 | Elias Johansson | 2009 | Föreningen Ale Simmarna | 22.94 | ||||||
- | Sebastian Salegård | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Berendsen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Elfving | 2008 | Varabygdens Simsällskap | 18.40 | ||||||
2 | Emil Wahlqvist | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 18.80 | ||||||
3 | Villem Topp | 2008 | Simklubben Vänersborg | 18.87 | ||||||
4 | Hektor Dagson | 2007 | Simklubben Vänersborg | 20.52 | ||||||
5 | Nils Bergqvist | 2008 | Skara Simsällskap | 26.34 | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Berendsen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 14.35 | ||||||
2 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 14.47 | ||||||
3 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 15.94 | ||||||
4 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 16.64 | ||||||
5 | Viktor Larsson | 2006 | Varabygdens Simsällskap | 16.91 | ||||||
6 | Elias Hejmar | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.03 | ||||||
7 | Axel Westman | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 17.26 | ||||||
8 | Felix Kjörnsberg | 2006 | Simklubben Vänersborg | 17.86 | ||||||
9 | Wilmer Erixon | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 18.04 | ||||||
10 | Christian Kovacs | 2006 | Simklubben Vänersborg | 19.41 | ||||||
11 | Andreas Karlsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 19.49 | ||||||
12 | Albin Knutsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 19.53 | ||||||
13 | Lukas Ek | 2005 | Simklubben Vänersborg | 20.77 | ||||||
14 | Jeremy Almén | 2006 | Mariestads Simsällskap | 21.51 | ||||||
- | Filip Granberg | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Berendsen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Larsson | 2003 | Simklubben Vänersborg | 16.11 | ||||||
2 | Pär Uhlmann | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 18.48 | ||||||
Gren 19, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Berendsen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 12.57 | ||||||
2 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 15.14 | ||||||
3 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 15.66 | ||||||
4 | Sebastian Häregård | 2002 | Varabygdens Simsällskap | 18.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Älgadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Vargön | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Simklubben Vänersborg | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 20, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Stora Coop Trollhättan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Föreningen Alesimmarna Lag Röd | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 1:08.32 | ||||||
2 | Simklubben Vänersborg Hajarna | 2007 | Simklubben Vänersborg | 1:13.37 | ||||||
3 | Föreningen Alesimmarna Lag Blå | 2007 | Föreningen Ale Simmarna | 1:20.03 | ||||||
4 | Simklubben Vänersborg Tigrarna | 2007 | Simklubben Vänersborg | 1:25.75 | ||||||
- | Lidköpings Gymnastik O Simsällskap1 | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:50 |