Resultater for UGP4 2016, Norrtälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.62 | 1:03.84 | 1:38.35 | 2:13.68 | |||
2 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.39 | 1:07.58 | 1:42.20 | 2:15.40 | |||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.76 | 1:05.78 | 1:40.15 | 2:15.42 | |||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.41 | 1:07.39 | 1:42.23 | 2:16.66 | |||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 30.93 | 1:05.59 | 1:41.66 | 2:18.63 | |||
6 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 33.55 | 1:10.09 | 1:47.53 | 2:23.17 | |||
7 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 32.72 | 1:09.90 | 1:47.36 | 2:23.80 | |||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.31 | 1:09.78 | 1:47.15 | 2:24.87 | |||
9 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.07 | 1:11.23 | 1:50.37 | 2:27.44 | |||
10 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.17 | 1:11.64 | 1:51.85 | 2:31.85 | |||
11 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.75 | 1:14.05 | 1:55.78 | 2:35.90 | |||
12 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.78 | 1:16.04 | 1:57.62 | 2:37.57 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.71 | 1:04.01 | 1:37.46 | 2:11.04 | |||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.96 | 1:07.28 | 1:43.67 | 2:20.16 | |||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | IFK Simning Åland | 32.42 | 1:07.66 | 1:44.45 | 2:20.90 | |||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.67 | 1:08.97 | 1:45.86 | 2:21.64 | |||
5 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 33.19 | 1:10.38 | 1:49.11 | 2:26.06 | |||
6 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.01 | 1:11.42 | 1:49.44 | 2:26.53 | |||
7 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.12 | 1:08.55 | 1:47.94 | 2:28.02 | |||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.43 | 1:09.77 | 1:49.06 | 2:28.32 | |||
9 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.11 | 1:11.59 | 1:50.42 | 2:28.42 | |||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.83 | 1:13.26 | 1:52.32 | 2:30.48 | |||
11 | Ellen Woivalin | 2001 | IFK Simning Åland | 33.38 | 1:11.63 | 1:52.17 | 2:31.69 | |||
12 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.01 | 1:13.18 | 1:52.97 | 2:31.99 | |||
13 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.02 | 1:14.93 | 1:57.89 | 2:37.22 | |||
14 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 36.29 | 1:17.64 | 2:00.71 | 2:41.87 | |||
15 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.62 | 1:19.00 | 2:00.83 | 2:42.08 | |||
16 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.38 | 1:19.13 | 2:03.02 | 2:44.24 | |||
17 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.69 | 1:23.71 | 2:12.63 | 3:01.97 | |||
- | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.54 | 1:03.20 | 1:38.92 | 2:13.66 | |||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IFK Simning Åland | 31.27 | 1:05.43 | 1:40.32 | 2:14.79 | |||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.71 | 1:06.15 | 1:41.17 | 2:15.70 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.52 | 1:06.34 | 1:41.77 | 2:17.54 | |||
5 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 31.79 | 1:06.75 | 1:42.55 | 2:18.08 | |||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 31.70 | 1:06.92 | 1:42.85 | 2:18.14 | |||
7 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.37 | 1:09.33 | 1:45.95 | 2:22.43 | |||
8 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:10.05 | 1:47.61 | 2:25.55 | |||
9 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 33.26 | 1:10.80 | 1:49.07 | 2:27.19 | |||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.67 | 1:12.76 | 1:51.98 | 2:31.49 | |||
11 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 35.10 | 1:14.31 | 1:56.00 | 2:37.41 | |||
12 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:15.29 | 1:56.35 | 2:38.86 | |||
13 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.60 | 1:14.90 | 1:58.73 | 2:40.79 | |||
14 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.10 | 1:15.40 | 1:58.11 | 2:41.21 | |||
15 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:17.26 | 1:59.55 | 2:41.23 | |||
16 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.95 | 1:15.82 | 1:59.72 | 2:42.27 | |||
17 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 35.65 | 1:17.31 | 2:01.70 | 2:44.27 | |||
18 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.55 | 1:19.00 | 2:02.03 | 2:44.54 | |||
19 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.97 | 1:18.85 | 2:04.70 | 2:49.50 | |||
20 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.00 | 1:22.76 | 2:10.40 | 2:56.14 | |||
21 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:23.67 | 2:11.15 | 2:58.83 | |||
22 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.71 | 1:30.88 | 2:19.93 | 3:07.49 | |||
23 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.27 | 1:28.19 | 2:19.72 | 3:12.38 | |||
24 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.60 | 1:30.05 | 2:23.04 | 3:16.66 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.57 | 1:09.93 | 1:47.21 | 2:22.74 | |||
2 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.45 | 1:10.36 | 1:47.93 | 2:24.03 | |||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.61 | 1:11.27 | 1:48.63 | 2:24.51 | |||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 33.00 | 1:10.56 | 1:49.64 | 2:27.83 | |||
5 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.13 | 1:12.93 | 1:53.18 | 2:29.64 | |||
6 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.06 | 1:11.72 | 1:51.73 | 2:30.51 | |||
7 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.14 | 1:13.27 | 1:53.35 | 2:30.73 | |||
8 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.92 | 1:12.47 | 1:52.30 | 2:31.10 | |||
9 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.56 | 1:12.90 | 1:52.83 | 2:31.88 | |||
10 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.97 | 1:11.87 | 1:54.08 | 2:33.56 | |||
11 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:12.21 | 1:53.88 | 2:34.29 | |||
12 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.72 | 1:14.50 | 1:56.37 | 2:34.73 | |||
13 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.01 | 1:12.91 | 1:54.35 | 2:35.14 | |||
14 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.25 | 1:16.46 | 1:57.32 | 2:36.36 | |||
15 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.19 | 1:15.88 | 1:57.12 | 2:37.78 | |||
16 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.04 | 1:16.53 | 1:57.79 | 2:38.16 | |||
17 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.49 | 1:14.76 | 1:57.77 | 2:39.57 | |||
18 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.84 | 1:18.70 | 2:00.49 | 2:39.62 | |||
19 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 36.63 | 1:17.11 | 2:00.17 | 2:41.50 | |||
20 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.72 | 1:20.33 | 2:03.76 | 2:43.88 | |||
21 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.53 | 1:17.60 | 2:01.52 | 2:45.12 | |||
22 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.49 | 1:20.81 | 2:06.58 | 2:48.81 | |||
23 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.46 | 1:20.18 | 2:05.29 | 2:50.09 | |||
24 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.28 | 1:22.51 | 2:10.70 | 2:52.02 | |||
25 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.49 | 1:21.07 | 2:08.63 | 2:53.56 | |||
26 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 39.86 | 1:25.56 | 2:12.68 | 2:55.82 | |||
27 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.10 | 1:25.64 | 1:25.70 | 2:58.21 | |||
28 | Rebecca Duns | 2003 | IFK Simning Åland | 40.08 | 1:25.46 | 2:13.75 | 3:01.70 | |||
29 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:24.76 | 2:15.38 | 3:01.95 | |||
30 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.88 | 1:24.79 | 2:14.03 | 3:02.33 | |||
31 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 39.37 | 1:27.48 | 2:17.48 | 3:04.57 | |||
32 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.03 | 1:27.79 | 2:17.20 | 3:05.31 | |||
33 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.25 | 1:32.77 | 2:22.86 | 3:09.18 | |||
34 | Lovisa Sjöberg-Svedborg | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.54 | 1:30.42 | 2:22.43 | 3:10.55 | |||
35 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.18 | 1:30.03 | 2:24.50 | 3:15.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.72 | 58.17 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.42 | 58.23 | |||||
3 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.92 | 59.74 | |||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.52 | 1:03.27 | |||||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 29.87 | 1:06.80 | |||||
6 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.26 | 1:11.27 | |||||
7 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.64 | 1:13.49 | |||||
8 | Max Roman | 2000 | IFK Simning Åland | 33.76 | 1:13.87 | |||||
- | Simon Elg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.99 | 1:01.21 | |||||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.19 | 1:06.24 | |||||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.47 | 1:10.36 | |||||
4 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.46 | 1:11.77 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.57 | 1:03.76 | |||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.73 | 1:05.08 | |||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.81 | 1:07.34 | |||||
4 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.74 | 1:07.60 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.42 | 1:07.73 | |||||
6 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.66 | 1:10.62 | |||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.30 | 1:11.69 | |||||
8 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.27 | 1:13.31 | |||||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.44 | 1:14.66 | |||||
10 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.97 | 1:19.84 | |||||
11 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.38 | 1:22.02 | |||||
12 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.70 | 1:41.27 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:12.69 | |||||
2 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.67 | 1:13.84 | |||||
3 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 34.13 | 1:13.88 | |||||
4 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.70 | 1:14.71 | |||||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.26 | 1:16.93 | |||||
6 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.55 | 1:17.05 | |||||
7 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 34.62 | 1:17.70 | |||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.85 | 1:19.99 | |||||
9 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:20.21 | |||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.96 | 1:22.22 | |||||
11 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.34 | 1:23.32 | |||||
12 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 36.79 | 1:25.39 | |||||
13 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.23 | 1:28.08 | |||||
14 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 41.06 | 1:29.64 | |||||
15 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.74 | 1:30.43 | |||||
16 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 41.31 | 1:31.58 | |||||
17 | Alexander Mattsson | 2003 | IFK Simning Åland | 42.07 | 1:34.30 | |||||
18 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.38 | 1:39.77 | |||||
19 | Rasmus Kalvik | 2004 | IFK Simning Åland | 46.87 | 1:42.62 | |||||
- | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.98 | 1:17.22 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 38.73 | 1:22.49 | |||||
3 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.68 | 1:31.82 | |||||
4 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 44.10 | 1:32.14 | |||||
5 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 44.74 | 1:35.95 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.07 | 1:16.30 | |||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.93 | 1:18.64 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.42 | 1:19.46 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.33 | 1:20.01 | |||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.36 | 1:22.42 | |||||
6 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.76 | 1:23.52 | |||||
7 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.77 | 1:23.83 | |||||
8 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.89 | 1:24.85 | |||||
9 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.59 | 1:28.80 | |||||
10 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.29 | 1:31.10 | |||||
11 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.35 | 1:31.65 | |||||
12 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 43.79 | 1:35.90 | |||||
13 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.91 | 1:37.98 | |||||
14 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 45.57 | 1:38.35 | |||||
15 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.95 | 1:43.47 | |||||
16 | Elisa Roeland | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.09 | 1:46.84 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:22.48 | |||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 39.62 | 1:23.70 | |||||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.52 | 1:23.97 | |||||
4 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.00 | 1:27.29 | |||||
5 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.49 | 1:30.35 | |||||
6 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.29 | 1:30.85 | |||||
7 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.79 | 1:31.09 | |||||
8 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.89 | 1:31.44 | |||||
9 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.40 | 1:32.32 | |||||
10 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:32.58 | |||||
11 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 44.48 | 1:33.37 | |||||
12 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 43.44 | 1:35.07 | |||||
13 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.71 | 1:35.38 | |||||
14 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 52.17 | 1:50.60 | |||||
- | Julia Barzelatto | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:20.90 | |||||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 39.10 | 1:22.51 | |||||
3 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.87 | 1:26.11 | |||||
4 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.43 | 1:26.70 | |||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.67 | 1:26.94 | |||||
6 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.23 | 1:27.84 | |||||
7 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.31 | 1:28.49 | |||||
8 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.31 | 1:28.88 | |||||
9 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.15 | 1:29.08 | |||||
10 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.16 | 1:30.21 | |||||
11 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.68 | 1:30.88 | |||||
12 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.25 | 1:32.08 | |||||
13 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.09 | 1:34.10 | |||||
14 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.73 | 1:36.29 | |||||
15 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.96 | 1:37.28 | |||||
16 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 45.45 | 1:38.10 | |||||
17 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.24 | 1:38.38 | |||||
18 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.24 | 1:39.36 | |||||
19 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.83 | 1:40.11 | |||||
20 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.20 | 1:40.98 | |||||
21 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.84 | 1:41.98 | |||||
22 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.51 | 1:42.02 | |||||
23 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.50 | 1:42.62 | |||||
24 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.72 | 1:44.27 | |||||
25 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.48 | 1:44.64 | |||||
26 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.87 | 1:44.72 | |||||
27 | Emelie Måtar | 2004 | IFK Simning Åland | 51.16 | 1:46.73 | |||||
28 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 49.87 | 1:46.92 | |||||
29 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.19 | 1:47.13 | |||||
30 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.04 | 1:47.19 | |||||
31 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.93 | 1:49.79 | |||||
32 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 51.41 | 1:49.91 | |||||
33 | Lovisa Sjöberg-Svedborg | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.54 | 1:52.43 | |||||
34 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 52.65 | 1:54.14 | |||||
- | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Melissa Pourtorab | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.18 | 1:12.49 | 1:52.72 | 2:33.10 | |||
2 | Eddie Eriksson | 1999 | IFK Simning Åland | 38.56 | 1:23.35 | 2:08.69 | 2:53.44 | |||
3 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 44.87 | 1:36.10 | 2:28.19 | 3:20.02 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.81 | 1:15.88 | 1:57.43 | 2:39.48 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.58 | 1:17.89 | 2:00.71 | 2:41.44 | |||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 37.39 | 1:19.12 | 2:00.91 | 2:42.97 | |||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.49 | 1:24.94 | 2:09.90 | 2:55.08 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.22 | 1:22.15 | 2:06.25 | 2:50.64 | |||
2 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 41.38 | 1:27.37 | 2:14.29 | 2:59.78 | |||
3 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.28 | 1:26.86 | 2:14.28 | 3:02.19 | |||
- | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.04 | 1:21.65 | 2:06.62 | 2:51.53 | |||
2 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 39.93 | 1:25.02 | 2:11.79 | 2:58.01 | |||
3 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.27 | 1:26.60 | 2:13.60 | 3:01.93 | |||
4 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 42.42 | 1:29.97 | 2:18.67 | 3:06.17 | |||
5 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.12 | 1:33.28 | 2:23.04 | 3:11.30 | |||
6 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.96 | 1:33.81 | 2:25.24 | 3:15.73 | |||
7 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.11 | 1:33.44 | 2:26.07 | 3:17.20 | |||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.44 | 1:43.98 | 2:40.72 | 3:33.91 | |||
9 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.79 | 1:45.19 | 2:43.16 | 3:40.00 | |||
10 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.25 | 1:50.85 | 2:50.66 | 3:48.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 1:20.68 | 2:46.80 | 4:21.34 | 5:36.50 | |||
2 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:16.97 | 2:44.38 | 4:25.95 | 5:47.22 | |||
3 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:32.85 | 3:08.01 | 4:53.28 | 6:19.40 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.10 | 2:36.66 | 4:06.53 | 5:18.02 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.82 | 2:37.74 | 4:09.53 | 5:25.88 | |||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.94 | 2:40.62 | 4:15.49 | 5:32.05 | |||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:24.40 | 2:54.23 | 4:33.33 | 5:58.15 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:28.04 | 2:57.38 | 4:36.44 | 5:54.74 | |||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:29.93 | 2:59.88 | 4:40.28 | 6:00.94 | |||
3 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:29.88 | 3:05.72 | 4:48.00 | 6:15.27 | |||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:23.38 | 3:00.78 | 4:40.96 | 6:16.77 | |||
5 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:30.14 | 3:12.66 | 4:58.47 | 6:21.79 | |||
6 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:27.17 | 3:04.50 | 5:05.16 | 6:36.61 | |||
7 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:26.58 | 3:09.47 | 5:03.14 | 6:40.46 | |||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 1:01.97 | 2:11.45 | 3:22.36 | 4:33.23 | 17:34.72 | ||
5:44.24 | 6:56.05 | 8:07.92 | 9:19.59 | |||||||
10:31.02 | 11:42.91 | 12:53.67 | 14:04.93 | |||||||
15:16.30 | 16:26.43 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:11.60 | 2:31.63 | 3:50.85 | 5:10.54 | 19:57.40 | ||
6:32.38 | 7:53.31 | 9:14.47 | 10:36.24 | |||||||
11:55.17 | 13:14.91 | 14:34.52 | 15:56.84 | |||||||
17:18.36 | 18:39.81 | |||||||||
2 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:13.23 | 2:35.08 | 3:57.83 | 5:21.60 | 20:42.86 | ||
6:46.07 | 8:10.11 | 9:34.11 | 10:57.73 | |||||||
12:22.84 | 13:45.73 | 15:08.67 | 16:32.18 | |||||||
17:56.97 | 19:21.53 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.70 | 2:27.47 | 3:45.65 | 5:03.57 | 19:32.91 | ||
6:22.21 | 7:40.07 | 8:59.43 | 10:19.09 | |||||||
11:39.15 | 12:58.68 | 14:19.96 | 15:40.34 | |||||||
17:00.05 | 18:17.95 | |||||||||
2 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:14.07 | 2:36.37 | 3:57.88 | 5:19.16 | 20:30.11 | ||
6:41.78 | 8:04.61 | 9:27.63 | 10:50.47 | |||||||
12:14.19 | 13:37.24 | 15:00.93 | 16:24.68 | |||||||
17:48.64 | 19:10.80 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:10.15 | 2:27.73 | 3:45.31 | 5:03.68 | 19:37.38 | ||
6:23.03 | 7:42.71 | 9:02.46 | 10:22.17 | |||||||
11:42.37 | 13:02.51 | 14:24.37 | 15:44.05 | |||||||
17:04.24 | 18:23.01 | |||||||||
2 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:14.67 | 2:38.57 | 4:02.24 | 5:26.68 | 20:56.59 | ||
6:51.95 | 8:17.29 | 9:41.48 | 11:06.31 | |||||||
12:31.63 | 13:58.12 | 15:24.64 | 16:50.04 | |||||||
18:15.16 | 19:37.79 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:14.36 | 2:36.65 | 3:59.53 | 5:23.25 | 11:06.39 | ||
6:48.76 | 8:15.90 | 9:42.91 | ||||||||
2 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.46 | 2:46.76 | 4:19.27 | 5:54.18 | 12:16.11 | ||
7:30.06 | 9:06.33 | 10:43.12 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:09.23 | 2:21.95 | 3:34.22 | 4:47.24 | 9:31.55 | ||
5:59.38 | 7:10.96 | 8:22.32 | ||||||||
2 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:06.24 | 2:18.23 | 3:31.60 | 4:45.36 | 9:37.61 | ||
5:58.48 | 7:11.48 | 8:24.85 | ||||||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:11.82 | 2:26.74 | 3:41.04 | 4:55.34 | 9:55.75 | ||
6:10.35 | 7:25.42 | 8:41.51 | ||||||||
4 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.31 | 2:27.50 | 3:44.83 | 5:01.21 | 10:04.52 | ||
6:17.70 | 7:34.49 | 8:50.37 | ||||||||
5 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.61 | 2:28.57 | 3:46.63 | 5:05.67 | 10:18.46 | ||
6:25.14 | 7:43.79 | 9:01.74 | ||||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.29 | 2:28.17 | 3:46.01 | 5:05.02 | 10:19.36 | ||
6:24.56 | 7:43.25 | 9:02.38 | ||||||||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:09.69 | 2:27.64 | 3:48.04 | 5:09.13 | 10:31.07 | ||
6:31.18 | 7:54.06 | 9:16.62 | ||||||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:13.31 | 2:32.94 | 3:54.51 | 5:17.18 | 10:46.59 | ||
6:40.46 | 8:03.10 | 9:26.57 | ||||||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 1:16.75 | 2:39.77 | 4:02.47 | 5:26.40 | 10:59.09 | ||
6:49.77 | 8:14.10 | 9:38.01 | ||||||||
10 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.66 | 2:47.65 | 4:16.26 | 5:45.35 | 11:31.58 | ||
7:13.83 | 8:41.51 | 10:08.01 | ||||||||
11 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:21.41 | 2:51.63 | 4:23.13 | 5:54.21 | 11:57.60 | ||
7:25.98 | 8:56.27 | 10:28.50 | ||||||||
12 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:18.10 | 2:47.16 | 4:20.61 | 5:56.58 | 11:59.95 | ||
7:30.09 | 9:03.09 | 10:34.47 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 1:10.40 | 2:27.76 | 3:45.98 | 5:04.28 | 10:11.45 | ||
6:23.10 | 7:40.79 | 8:58.94 | ||||||||
2 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:10.41 | 2:28.42 | 3:48.36 | 5:09.07 | 10:31.31 | ||
6:30.44 | 7:52.34 | 9:14.15 | ||||||||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:13.50 | 2:36.82 | 3:59.36 | 5:22.42 | 10:49.81 | ||
6:46.15 | 8:08.72 | 9:29.90 | ||||||||
4 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 1:15.91 | 2:38.80 | 4:02.08 | 5:26.32 | 10:53.85 | ||
6:49.86 | 8:13.81 | 9:35.80 | ||||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:16.41 | 2:41.64 | 4:07.39 | 5:32.72 | 11:07.00 | ||
6:58.46 | 8:23.06 | 9:47.77 | ||||||||
6 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 1:19.02 | 2:46.96 | 4:14.85 | 5:43.30 | 11:26.69 | ||
7:12.34 | 8:40.64 | 10:07.09 | ||||||||
7 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 1:23.00 | 2:55.04 | 4:28.55 | 6:01.17 | 11:52.40 | ||
7:32.43 | 9:02.26 | 10:31.40 | ||||||||
8 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 1:25.95 | 3:00.54 | 4:37.64 | 6:15.42 | 12:24.75 | ||
7:52.88 | 9:27.95 | 11:01.70 | ||||||||
9 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 1:25.40 | 2:59.32 | 4:34.60 | 6:11.68 | 12:27.19 | ||
7:48.73 | 9:25.68 | 11:00.39 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.89 | 1:10.76 | 1:49.51 | 2:27.12 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.63 | 1:12.70 | 1:54.64 | 2:39.95 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.04 | 1:15.58 | 1:59.01 | 2:44.05 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.72 | 1:23.85 | 2:12.32 | 3:01.49 | |||
2 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.05 | 1:28.48 | 2:18.86 | 3:08.08 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:10.86 | 1:50.52 | 2:30.96 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 35.91 | 1:19.00 | 2:05.34 | 2:49.06 | |||
2 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.00 | 1:21.44 | 2:08.02 | 2:55.05 | |||
3 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.86 | 1:28.11 | 2:17.20 | 3:03.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.36 | 1:07.79 | 1:47.72 | 2:19.65 | |||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 30.68 | 1:10.42 | 1:52.93 | 2:25.30 | |||
3 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:13.45 | 1:57.95 | 2:33.09 | |||
4 | Eddie Eriksson | 1999 | IFK Simning Åland | 34.11 | 1:16.61 | 2:01.98 | 2:38.83 | |||
5 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.29 | 1:15.53 | 2:01.76 | 2:39.90 | |||
6 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 36.81 | 1:22.41 | 2:13.97 | 2:55.39 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.22 | 1:03.83 | 1:46.49 | 2:17.54 | |||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.33 | 1:08.60 | 1:51.16 | 2:24.85 | |||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 32.61 | 1:11.66 | 1:55.74 | 2:29.89 | |||
4 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 34.52 | 1:14.03 | 1:56.23 | 2:32.24 | |||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.21 | 1:16.23 | 1:57.25 | 2:32.81 | |||
6 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.74 | 1:11.71 | 1:57.72 | 2:34.09 | |||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.65 | 1:13.19 | 2:00.20 | 2:34.51 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.29 | 1:05.99 | 1:49.77 | 2:23.04 | |||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.60 | 1:09.46 | 1:51.21 | 2:25.39 | |||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.37 | 1:08.99 | 1:52.70 | 2:26.56 | |||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.45 | 1:10.40 | 1:56.35 | 2:30.59 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.29 | 1:12.93 | 1:58.82 | 2:31.41 | |||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.96 | 1:12.56 | 1:58.24 | 2:33.08 | |||
7 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.45 | 1:16.46 | 1:59.53 | 2:34.73 | |||
8 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.91 | 1:16.71 | 2:04.79 | 2:40.94 | |||
9 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.21 | 1:20.83 | 2:07.03 | 2:44.31 | |||
10 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.40 | 1:21.57 | 2:08.19 | 2:44.96 | |||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.74 | 1:17.18 | 2:06.50 | 2:45.07 | |||
12 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 39.50 | 1:24.69 | 2:15.38 | 2:51.81 | |||
13 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.19 | 1:23.67 | 2:13.47 | 2:53.35 | |||
14 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:23.63 | 2:16.22 | 2:54.53 | |||
15 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:22.72 | 2:15.43 | 2:58.26 | |||
16 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.98 | 1:34.53 | 2:30.45 | 3:13.77 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.13 | 1:09.21 | 1:56.47 | 2:30.25 | |||
2 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 34.85 | 1:16.12 | 2:00.66 | 2:37.62 | |||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.63 | 1:16.20 | 2:02.35 | 2:37.98 | |||
4 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.93 | 1:20.23 | 2:01.85 | 2:39.00 | |||
5 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.56 | 1:16.39 | 2:03.67 | 2:41.20 | |||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.36 | 1:19.67 | 2:04.56 | 2:41.46 | |||
7 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:18.35 | 2:03.82 | 2:44.06 | |||
8 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 37.19 | 1:15.37 | 2:07.65 | 2:44.61 | |||
9 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.92 | 1:16.23 | 2:07.34 | 2:44.67 | |||
10 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.54 | 1:24.38 | 2:09.98 | 2:49.77 | |||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 34.80 | 1:22.35 | 2:11.35 | 2:51.03 | |||
12 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.62 | 1:23.83 | 2:14.96 | 2:51.42 | |||
13 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.38 | 1:23.82 | 2:17.50 | 2:54.10 | |||
14 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.40 | 1:23.92 | 2:17.89 | 2:54.19 | |||
15 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.34 | 1:24.53 | 2:16.87 | 2:55.99 | |||
16 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.49 | 1:21.29 | 2:16.08 | 2:56.54 | |||
17 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.76 | 1:24.87 | 2:15.02 | 2:56.68 | |||
18 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.04 | 1:24.86 | 2:18.18 | 2:57.48 | |||
19 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.11 | 1:23.76 | 2:17.01 | 2:58.68 | |||
20 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 39.53 | 1:23.98 | 2:18.22 | 2:59.13 | |||
21 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 42.80 | 1:28.35 | 2:21.18 | 3:00.46 | |||
22 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.13 | 1:30.01 | 2:23.31 | 3:08.62 | |||
- | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:09.21 | 2:22.49 | 3:35.50 | 4:49.39 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:10.68 | 2:25.93 | 3:42.84 | 4:57.91 | |||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 1:10.47 | 2:27.77 | 3:46.86 | 5:04.25 | |||
4 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:13.87 | 2:36.02 | 3:58.91 | 5:16.80 | |||
5 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:13.31 | 2:33.01 | 3:54.90 | 5:17.01 | |||
6 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:59.48 | 3:23.30 | 4:47.06 | 5:27.98 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:09.31 | 2:22.14 | 3:35.39 | 4:44.78 | |||
2 | Jessica Lindholm | 2001 | IFK Simning Åland | 1:12.19 | 2:30.66 | 4:21.71 | 5:02.81 | |||
3 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:16.39 | 2:37.79 | 3:59.77 | 5:20.07 | |||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:14.86 | 2:37.35 | 4:00.40 | 5:21.42 | |||
5 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:15.32 | 2:36.26 | 4:00.34 | 5:22.29 | |||
- | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Weuro | 2002 | IFK Simning Åland | 1:08.52 | 2:21.79 | 3:35.18 | 4:43.91 | |||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.35 | 2:21.35 | 3:35.07 | 4:44.57 | |||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:08.89 | 2:21.96 | 3:34.92 | 4:46.63 | |||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:11.49 | 2:27.59 | 3:42.27 | 4:53.76 | |||
5 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 1:13.62 | 2:32.00 | 3:50.14 | 5:08.31 | |||
6 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:19.34 | 2:45.37 | 4:13.07 | 5:38.82 | |||
7 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:19.14 | 2:46.52 | 4:15.61 | 5:41.32 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:09.88 | 2:25.59 | 3:42.12 | 4:57.29 | |||
2 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:18.30 | 2:39.58 | 4:00.45 | 5:16.80 | |||
3 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:17.68 | 2:41.25 | 4:03.29 | 5:24.41 | |||
4 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.69 | 2:43.94 | 4:07.56 | 5:25.79 | |||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.55 | 2:41.15 | 4:08.39 | 5:30.80 | |||
6 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 1:20.33 | 2:46.71 | 4:13.98 | 5:38.21 | |||
7 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:20.13 | 2:46.32 | 4:13.97 | 5:39.22 | |||
8 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:19.85 | 2:48.40 | 4:16.23 | 5:41.76 | |||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 1:21.31 | 2:51.18 | 4:21.70 | 5:50.47 | |||
10 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 1:24.28 | 2:56.71 | 4:28.37 | 5:54.14 | |||
11 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:25.62 | 3:00.49 | 4:37.22 | 6:12.02 | |||
12 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:27.53 | 3:03.85 | 4:42.11 | 6:14.75 | |||
13 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:28.18 | 3:07.18 | 4:47.88 | 6:24.49 | |||
14 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.14 | 3:04.13 | 4:46.15 | 6:25.68 | |||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.88 | 1:00.60 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.62 | 1:00.92 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.93 | 1:01.46 | |||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.73 | 1:03.07 | |||||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.35 | 1:03.32 | |||||
6 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.48 | 1:18.14 | |||||
- | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.61 | 1:10.32 | |||||
2 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 35.86 | 1:13.30 | |||||
3 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.62 | 1:15.37 | |||||
4 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.73 | 1:20.06 | |||||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.75 | 1:20.83 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.07 | 1:03.65 | |||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.34 | 1:10.99 | |||||
3 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.72 | 1:14.13 | |||||
4 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.85 | 1:21.04 | |||||
5 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.53 | 1:22.32 | |||||
6 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.83 | 1:23.19 | |||||
7 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.67 | 1:23.35 | |||||
8 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.64 | 1:23.95 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 33.65 | 1:11.04 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.37 | 1:14.10 | |||||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.28 | 1:15.89 | |||||
4 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.29 | 1:16.79 | |||||
5 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.28 | 1:17.82 | |||||
6 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 38.50 | 1:18.35 | |||||
7 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.24 | 1:19.19 | |||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.83 | 1:19.21 | |||||
9 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.24 | 1:20.36 | |||||
10 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 39.12 | 1:21.00 | |||||
11 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.45 | 1:21.92 | |||||
12 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.31 | 1:22.63 | |||||
13 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.01 | 1:24.34 | |||||
14 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.76 | 1:24.74 | |||||
15 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 41.44 | 1:25.04 | |||||
16 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.99 | 1:26.65 | |||||
17 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.68 | 1:27.41 | |||||
18 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.80 | 1:27.47 | |||||
19 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.24 | 1:29.27 | |||||
20 | Alexander Mattsson | 2003 | IFK Simning Åland | 42.90 | 1:29.66 | |||||
21 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.65 | 1:30.35 | |||||
22 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 43.80 | 1:30.80 | |||||
23 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:31.03 | 1:31.03 | |||||
24 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 45.60 | 1:32.62 | |||||
25 | Rasmus Kalvik | 2004 | IFK Simning Åland | 45.96 | 1:33.64 | |||||
26 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.12 | 1:48.59 | |||||
- | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.45 | 1:10.95 | 1:48.22 | 2:26.36 | |||
2 | Jenny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 35.57 | 1:15.01 | 1:56.28 | 2:37.52 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.91 | 1:17.27 | 1:57.99 | 2:37.56 | |||
4 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 38.89 | 1:19.44 | 2:00.33 | 2:39.97 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.31 | 1:12.46 | 1:50.16 | 2:27.20 | |||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.13 | 1:11.17 | 1:49.81 | 2:28.55 | |||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.33 | 1:14.41 | 1:53.71 | 2:32.83 | |||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.82 | 1:13.03 | 1:53.08 | 2:33.08 | |||
5 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.71 | 1:17.61 | 1:58.40 | 2:37.84 | |||
6 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.12 | 1:20.69 | 2:03.50 | 2:43.15 | |||
7 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 38.99 | 1:20.49 | 2:03.20 | 2:45.48 | |||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.88 | 1:21.47 | 2:05.58 | 2:49.13 | |||
9 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 39.87 | 1:23.50 | 2:07.16 | 2:49.57 | |||
10 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.74 | 1:22.27 | 2:07.17 | 2:51.05 | |||
11 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.37 | 1:22.54 | 2:08.13 | 2:53.54 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.05 | 1:12.88 | 1:50.35 | 2:27.97 | |||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.05 | 1:12.84 | 1:51.54 | 2:29.36 | |||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 35.05 | 1:13.55 | 1:53.05 | 2:31.44 | |||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.44 | 1:18.35 | 1:59.98 | 2:40.92 | |||
5 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 40.10 | 1:22.88 | 2:07.00 | 2:51.45 | |||
6 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.95 | 1:23.87 | 2:07.88 | 2:51.77 | |||
7 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.45 | 1:33.77 | 2:22.69 | 3:11.83 | |||
8 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 43.46 | 1:32.83 | 2:23.37 | 3:12.73 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.36 | 1:15.48 | 1:56.03 | 2:34.73 | |||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.00 | 1:19.20 | 2:01.64 | 2:42.59 | |||
3 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.39 | 1:18.09 | 2:01.23 | 2:43.68 | |||
4 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.38 | 1:20.36 | 2:02.74 | 2:45.23 | |||
5 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.05 | 1:19.22 | 2:03.85 | 2:45.45 | |||
6 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 39.54 | 1:21.87 | 2:05.60 | 2:47.88 | |||
7 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.20 | 1:20.93 | 2:04.89 | 2:47.94 | |||
8 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.94 | 1:24.82 | 2:08.85 | 2:51.87 | |||
9 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.67 | 1:23.73 | 2:08.58 | 2:53.26 | |||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.14 | 1:27.13 | 2:13.44 | 2:59.27 | |||
11 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 44.44 | 1:32.84 | 2:21.06 | 3:05.70 | |||
12 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.81 | 1:33.93 | 2:22.58 | 3:09.59 | |||
13 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.46 | 1:37.54 | 2:28.94 | 3:17.20 | |||
14 | Rebecca Duns | 2003 | IFK Simning Åland | 47.70 | 1:42.15 | 2:37.16 | 3:32.30 | |||
15 | Emelie Måtar | 2004 | IFK Simning Åland | 55.26 | 1:52.43 | 2:49.52 | 3:45.00 | |||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
- | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.16 | 54.30 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 26.90 | 54.44 | |||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.26 | 55.35 | |||||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.48 | 56.19 | |||||
5 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 28.23 | 57.50 | |||||
6 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 28.20 | 59.80 | |||||
7 | Eddie Eriksson | 1999 | IFK Simning Åland | 28.87 | 1:00.34 | |||||
8 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.05 | 1:00.44 | |||||
9 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.48 | 1:03.29 | |||||
10 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.42 | 1:03.77 | |||||
11 | Max Roman | 2000 | IFK Simning Åland | 31.41 | 1:05.35 | |||||
12 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 33.68 | 1:11.08 | |||||
13 | Simon Elg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.63 | 1:19.10 | |||||
14 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.75 | 1:22.30 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.70 | 55.39 | |||||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.30 | 1:01.79 | |||||
3 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 30.90 | 1:02.49 | |||||
4 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 30.75 | 1:02.86 | |||||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.88 | 1:09.08 | |||||
6 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 33.59 | 1:11.13 | |||||
7 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.21 | 1:12.90 | |||||
8 | Mohammad Ahmade | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 43.02 | 1:34.22 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.53 | 1:00.07 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.96 | 1:00.33 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.19 | 1:00.83 | |||||
4 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.16 | 1:02.08 | |||||
5 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.41 | 1:04.59 | |||||
6 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.26 | 1:05.11 | |||||
7 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.38 | 1:05.78 | |||||
8 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 32.02 | 1:07.87 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 33.15 | 1:08.55 | |||||
10 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 33.13 | 1:09.63 | |||||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:11.72 | |||||
12 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.09 | 1:13.66 | |||||
13 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.67 | 1:14.87 | |||||
14 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:15.31 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.14 | 1:02.81 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 30.23 | 1:03.42 | |||||
3 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.19 | 1:04.51 | |||||
4 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.30 | 1:04.71 | |||||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.15 | 1:06.02 | |||||
6 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.56 | 1:06.09 | |||||
7 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 32.16 | 1:06.69 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.65 | 1:07.05 | |||||
9 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.18 | 1:08.01 | |||||
10 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.39 | 1:08.19 | |||||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 32.38 | 1:08.41 | |||||
12 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:08.64 | |||||
13 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.99 | 1:08.67 | |||||
14 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 32.74 | 1:09.02 | |||||
15 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.16 | 1:09.36 | |||||
16 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.65 | 1:10.00 | |||||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.05 | 1:10.86 | |||||
18 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 33.32 | 1:11.12 | |||||
19 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 34.93 | 1:11.71 | |||||
20 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.91 | 1:12.04 | |||||
21 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 34.50 | 1:12.24 | |||||
22 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.76 | 1:12.31 | |||||
23 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.43 | 1:12.38 | |||||
24 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.09 | 1:12.42 | |||||
25 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.49 | 1:13.18 | |||||
26 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:13.71 | |||||
27 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.86 | 1:13.91 | |||||
28 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 36.11 | 1:15.23 | |||||
29 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 35.28 | 1:16.79 | |||||
30 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 35.93 | 1:19.96 | |||||
31 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.03 | 1:20.52 | |||||
32 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.77 | 1:22.76 | |||||
33 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:23.30 | |||||
34 | Dennis de Oliveira | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.42 | 1:23.80 | |||||
35 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.18 | 1:24.68 | |||||
36 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.57 | 1:26.47 | |||||
37 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.56 | 1:39.50 | |||||
- | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.32 | 59.50 | 1:31.52 | 2:03.29 | |||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 28.49 | 1:00.22 | 1:32.97 | 2:03.93 | |||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.05 | 1:02.03 | 1:37.01 | 2:10.12 | |||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.98 | 1:01.28 | 1:35.79 | 2:11.20 | |||
5 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 34.57 | 1:14.68 | 1:55.90 | 2:36.84 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.91 | 1:02.59 | 1:36.12 | 2:09.98 | |||
2 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 31.03 | 1:05.07 | 1:38.98 | 2:12.14 | |||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 31.26 | 1:06.80 | 1:42.39 | 2:16.20 | |||
4 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.65 | 1:11.54 | 1:50.78 | 2:29.85 | |||
5 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.38 | 1:13.91 | 1:55.25 | 2:35.47 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.31 | 1:03.82 | 1:37.96 | 2:10.58 | |||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.62 | 1:02.52 | 1:37.23 | 2:10.64 | |||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.82 | 1:01.65 | 1:37.02 | 2:12.02 | |||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.15 | 1:03.96 | 1:38.92 | 2:12.12 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.24 | 1:05.84 | 1:40.75 | 2:14.21 | |||
6 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.65 | 1:04.85 | 1:40.25 | 2:15.47 | |||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.02 | 1:05.93 | 1:40.56 | 2:15.76 | |||
8 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.50 | 1:05.66 | 1:42.18 | 2:17.59 | |||
9 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.11 | 1:06.03 | 1:42.33 | 2:18.31 | |||
10 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.64 | 1:07.84 | 1:44.13 | 2:21.40 | |||
11 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.00 | 1:09.00 | 1:45.88 | 2:22.40 | |||
12 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.66 | 1:10.86 | 1:49.18 | 2:25.91 | |||
13 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.20 | 1:10.33 | 1:49.23 | 2:27.07 | |||
14 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.10 | 1:11.94 | 1:51.90 | 2:30.93 | |||
15 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.76 | 1:15.89 | 1:58.45 | 2:36.88 | |||
16 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 35.46 | 1:15.72 | 1:57.60 | 2:37.01 | |||
17 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.26 | 1:19.65 | 2:03.56 | 2:42.99 | |||
18 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.88 | 1:17.81 | 2:02.60 | 2:43.88 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 31.01 | 1:06.19 | 1:43.41 | 2:19.75 | |||
2 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.97 | 1:07.79 | 1:44.83 | 2:20.54 | |||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.71 | 1:07.65 | 1:45.87 | 2:23.68 | |||
4 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.61 | 1:10.90 | 1:49.55 | 2:26.91 | |||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 33.34 | 1:11.08 | 1:50.11 | 2:27.27 | |||
6 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:10.45 | 1:49.45 | 2:27.31 | |||
7 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.47 | 1:11.97 | 1:52.31 | 2:31.19 | |||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.20 | 1:13.84 | 1:54.64 | 2:32.59 | |||
9 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 33.16 | 1:12.06 | 1:52.03 | 2:32.87 | |||
10 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.57 | 1:14.45 | 1:55.06 | 2:34.58 | |||
11 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:14.11 | 1:55.42 | 2:36.99 | |||
12 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.36 | 1:14.10 | 1:57.29 | 2:38.93 | |||
13 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 37.07 | 1:19.58 | 2:02.54 | 2:43.00 | |||
14 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 38.11 | 1:18.87 | 2:01.28 | 2:46.14 | |||
15 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.18 | 1:17.36 | 2:03.22 | 2:46.33 | |||
16 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 37.78 | 1:21.64 | 2:06.45 | 2:50.74 | |||
17 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.84 | 1:23.03 | 2:10.20 | 2:54.56 | |||
18 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.28 | 1:24.11 | 2:10.59 | 2:55.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.06 | 1:05.08 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.57 | 1:08.78 | |||||
3 | Jenny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 31.83 | 1:09.50 | |||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.75 | 1:10.52 | |||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.40 | 1:12.19 | |||||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.36 | 1:14.36 | |||||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 35.57 | 1:21.98 | |||||
8 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.31 | 1:23.86 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:25.19 | |||||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | IFK Simning Åland | 32.89 | 1:08.20 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.88 | 1:10.06 | |||||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 34.14 | 1:13.45 | |||||
4 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.19 | 1:13.77 | |||||
5 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.08 | 1:19.00 | |||||
6 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.89 | 1:19.33 | |||||
7 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.39 | 1:20.09 | |||||
8 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.52 | 1:20.52 | |||||
9 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.11 | 1:22.32 | |||||
10 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.68 | 1:23.24 | |||||
11 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.94 | 1:25.21 | |||||
12 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.57 | 1:26.23 | |||||
13 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.03 | 1:26.39 | |||||
14 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.49 | 1:27.27 | |||||
15 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.84 | 1:31.97 | |||||
16 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.72 | 1:35.77 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.45 | 1:07.93 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.67 | 1:08.59 | |||||
3 | Olivia Weuro | 2002 | IFK Simning Åland | 32.77 | 1:08.62 | |||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.80 | 1:11.79 | |||||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:12.27 | |||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.04 | 1:15.68 | |||||
7 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.65 | 1:19.66 | |||||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.88 | 1:20.95 | |||||
9 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 39.66 | 1:27.19 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 34.05 | 1:12.46 | |||||
2 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.91 | 1:17.33 | |||||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 36.01 | 1:18.87 | |||||
4 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.97 | 1:19.63 | |||||
5 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.21 | 1:19.64 | |||||
6 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.55 | 1:20.87 | |||||
7 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.03 | 1:21.47 | |||||
8 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.09 | 1:21.50 | |||||
9 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:22.01 | |||||
10 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.26 | 1:22.58 | |||||
11 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.29 | 1:23.54 | |||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 37.34 | 1:23.60 | |||||
13 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.77 | 1:24.81 | |||||
14 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.30 | 1:28.38 | |||||
15 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 39.91 | 1:31.46 | |||||
16 | Rebecca Duns | 2003 | IFK Simning Åland | 43.69 | 1:37.60 | |||||
17 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.54 | 1:45.46 | |||||
18 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.94 | 1:56.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.96 | 1:07.67 | |||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.62 | 1:09.89 | |||||
3 | Eddie Eriksson | 1999 | IFK Simning Åland | 35.49 | 1:16.45 | |||||
4 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.76 | 1:16.56 | |||||
5 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IFK Simning Åland | 44.29 | 1:33.96 | |||||
- | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:11.94 | |||||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.69 | 1:13.06 | |||||
3 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 35.07 | 1:13.90 | |||||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.86 | 1:15.70 | |||||
5 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.72 | 1:22.32 | |||||
- | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.38 | 1:13.19 | |||||
2 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.65 | 1:18.89 | |||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.45 | 1:20.28 | |||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:22.76 | |||||
5 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 39.35 | 1:23.45 | |||||
6 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.78 | 1:27.06 | |||||
7 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.93 | 1:27.67 | |||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.83 | 1:28.12 | |||||
9 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 43.78 | 1:33.09 | |||||
10 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.85 | 1:34.47 | |||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 45.08 | 1:37.95 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.33 | 1:15.10 | |||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.36 | 1:16.61 | |||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:16.96 | |||||
4 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 40.08 | 1:23.59 | |||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 39.53 | 1:23.64 | |||||
6 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.38 | 1:25.73 | |||||
7 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 40.74 | 1:25.82 | |||||
8 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 40.78 | 1:25.95 | |||||
9 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 42.16 | 1:26.36 | |||||
10 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 43.27 | 1:31.44 | |||||
11 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 43.08 | 1:31.73 | |||||
12 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 44.09 | 1:31.76 | |||||
13 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.80 | 1:32.32 | |||||
14 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.60 | 1:32.55 | |||||
15 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.37 | 1:33.75 | |||||
16 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.39 | 1:33.98 | |||||
17 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.93 | 1:40.39 | |||||
18 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 46.96 | 1:41.68 | |||||
19 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.61 | 1:44.17 | |||||
20 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 51.62 | 1:48.11 | |||||
21 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 51.69 | 1:49.32 | |||||
22 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.27 | 2:01.54 | |||||
- | Dennis de Oliveira | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Rasmus Kalvik | 2004 | IFK Simning Åland | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 41.94 | 1:28.32 | 2:15.46 | 3:02.43 | |||
2 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.12 | 1:30.20 | 2:20.92 | 3:10.58 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.15 | 1:20.20 | 2:03.46 | 2:47.87 | |||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.70 | 1:23.47 | 2:09.28 | 2:55.35 | |||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 40.52 | 1:25.39 | 2:10.89 | 2:56.82 | |||
4 | Ellen Woivalin | 2001 | IFK Simning Åland | 40.59 | 1:26.59 | 2:14.43 | 3:00.31 | |||
5 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.69 | 1:28.24 | 2:14.74 | 3:01.54 | |||
6 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.51 | 1:25.91 | 2:13.10 | 3:02.01 | |||
7 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.98 | 1:34.65 | 2:26.20 | 3:17.18 | |||
8 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 49.21 | 1:46.24 | 2:44.10 | 3:40.01 | |||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.24 | 1:20.13 | 2:02.70 | 2:45.87 | |||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 40.49 | 1:27.05 | 2:14.58 | 3:00.38 | |||
3 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.78 | 1:27.43 | 2:15.01 | 3:03.30 | |||
4 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 43.76 | 1:32.28 | 2:22.90 | 3:12.83 | |||
5 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 43.68 | 1:32.50 | 2:23.55 | 3:13.08 | |||
6 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.21 | 1:32.45 | 2:23.56 | 3:15.47 | |||
7 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.70 | 1:33.01 | 2:24.57 | 3:15.95 | |||
8 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.47 | 1:37.95 | 2:31.85 | 3:25.56 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 39.99 | 1:26.37 | 2:13.54 | 2:58.39 | |||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.95 | 1:23.89 | 2:10.63 | 2:58.75 | |||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.18 | 1:24.24 | 2:12.53 | 2:59.84 | |||
4 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.90 | 1:27.73 | 2:16.30 | 3:03.53 | |||
5 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.64 | 1:30.35 | 2:18.63 | 3:06.63 | |||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.08 | 1:27.72 | 2:16.80 | 3:06.89 | |||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.59 | 1:35.81 | 2:26.07 | 3:13.67 | |||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.84 | 1:36.04 | 2:29.70 | 3:23.36 | |||
9 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.12 | 1:39.45 | 2:34.26 | 3:27.14 | |||
10 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.77 | 1:39.35 | 2:34.46 | 3:27.46 | |||
11 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.45 | 1:45.47 | 2:40.51 | 3:32.66 | |||
12 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 47.18 | 1:43.65 | 2:38.65 | 3:33.02 | |||
13 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.47 | 1:45.19 | 2:42.75 | 3:37.65 | |||
14 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.80 | 1:43.65 | 2:41.90 | 3:38.60 | |||
15 | Emelie Måtar | 2004 | IFK Simning Åland | 52.48 | 1:52.22 | 2:53.54 | 3:52.05 | |||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Roman | 2000 | IFK Simning Åland | 1:19.34 | 2:55.20 | 4:46.00 | 6:09.02 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:08.04 | 2:25.99 | 3:54.44 | 5:00.49 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:07.16 | 2:30.57 | 4:00.24 | 5:11.77 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:12.91 | 2:30.97 | 4:04.78 | 5:14.45 | |||
3 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.60 | 2:27.84 | 4:02.99 | 5:16.49 | |||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:15.46 | 2:39.97 | 4:11.18 | 5:21.27 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.73 | 2:34.73 | 4:08.43 | 5:22.32 | |||
6 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.86 | 2:46.30 | 4:19.69 | 5:37.36 | |||
- | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:14.89 | 2:31.09 | 4:06.31 | 5:17.70 | |||
2 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:16.76 | 2:45.68 | 4:18.31 | 5:38.38 | |||
3 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:25.12 | 2:58.06 | 4:31.10 | 5:53.08 | |||
4 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:18.72 | 2:52.74 | 4:35.44 | 5:54.40 | |||
5 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:24.68 | 2:56.69 | 4:39.10 | 5:59.30 | |||
6 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:19.93 | 2:57.77 | 4:36.67 | 6:00.43 | |||
7 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:29.62 | 3:04.03 | 4:49.76 | 6:07.15 | |||
8 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:30.81 | 3:03.63 | 4:53.97 | 6:16.16 | |||
9 | Alexander Mattsson | 2003 | IFK Simning Åland | 1:39.62 | 3:21.99 | 5:19.16 | 6:50.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:15.59 | 2:38.01 | 3:59.85 | 5:23.16 | 20:23.74 | ||
6:45.47 | 8:08.35 | 9:30.55 | 10:53.48 | |||||||
12:14.97 | 13:38.50 | 15:00.56 | 16:22.54 | |||||||
17:43.26 | 19:05.06 | |||||||||
2 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:16.14 | 2:38.98 | 4:04.12 | 5:30.91 | 21:26.52 | ||
6:57.41 | 8:24.07 | 9:52.06 | 11:19.70 | |||||||
12:47.96 | 14:15.85 | 15:43.71 | 17:10.84 | |||||||
18:37.01 | 20:05.17 | |||||||||
3 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:19.00 | 2:46.95 | 4:15.26 | 5:44.06 | 22:19.87 | ||
7:14.02 | 8:43.56 | 10:13.45 | 11:44.47 | |||||||
13:15.68 | 14:47.23 | 16:18.34 | 17:49.20 | |||||||
19:21.02 | 20:51.96 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:09.84 | 2:23.28 | 3:37.26 | 4:51.78 | 9:50.20 | ||
6:06.72 | 7:21.92 | 8:37.15 | ||||||||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:10.59 | 2:25.39 | 3:40.52 | 4:58.33 | 10:03.04 | ||
6:15.75 | 7:33.07 | 8:48.94 | ||||||||
3 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:09.73 | 2:26.46 | 3:44.67 | 5:03.31 | 10:19.46 | ||
6:23.50 | 7:43.29 | 9:02.83 | ||||||||
4 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:13.95 | 2:38.09 | 4:05.92 | 5:33.96 | 11:22.78 | ||
7:03.02 | 8:31.27 | 10:00.21 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:07.70 | 2:21.47 | 3:35.75 | 4:49.57 | 9:40.96 | ||
6:03.86 | 7:17.92 | 8:30.80 | ||||||||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:13.65 | 2:29.59 | 3:45.30 | 5:01.32 | 10:04.62 | ||
6:18.49 | 7:35.10 | 8:50.39 | ||||||||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.99 | 2:27.72 | 3:45.67 | 5:03.49 | 10:14.88 | ||
6:21.80 | 7:40.28 | 8:58.41 | ||||||||
4 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:16.75 | 2:40.60 | 4:06.29 | 5:31.59 | 11:10.13 | ||
6:56.64 | 8:21.12 | 9:46.63 | ||||||||
5 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:17.59 | 2:43.87 | 4:12.97 | 5:41.71 | 11:33.98 | ||
7:11.02 | 8:40.10 | 10:08.67 | ||||||||
6 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.15 | 2:41.61 | 4:12.98 | 5:46.98 | 12:03.41 | ||
7:21.78 | 8:57.46 | 10:31.23 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:11.12 | 2:26.72 | 3:43.78 | 5:01.50 | 10:04.45 | ||
6:18.05 | 7:34.37 | 8:50.17 | ||||||||
2 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:22.57 | 2:50.16 | 4:14.55 | 5:39.48 | 11:13.36 | ||
7:04.21 | 8:29.09 | 9:53.91 | ||||||||
3 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.52 | 2:48.36 | 4:14.98 | 5:43.05 | 11:32.18 | ||
7:11.51 | 8:39.81 | 10:08.01 | ||||||||
4 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:20.99 | 2:47.88 | 4:14.17 | 5:41.84 | 11:32.67 | ||
7:10.37 | 8:38.63 | 10:06.64 | ||||||||
5 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:30.97 | 3:16.13 | 5:03.46 | 6:52.80 | 13:54.42 | ||
8:40.48 | 10:29.74 | 12:14.06 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.12 | 1:02.00 | 1:36.04 | 2:10.47 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.03 | 1:13.60 | 1:56.03 | 2:40.90 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.73 | 1:13.07 | 1:54.52 | 2:35.36 | |||
2 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.54 | 1:14.93 | 1:57.62 | 2:40.74 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.10 | 1:17.75 | 2:04.53 | 2:52.41 | |||
2 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 36.43 | 1:20.96 | 2:10.92 | 2:58.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 32.17 | 1:11.81 | 1:58.34 | 2:33.98 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.25 | 1:12.37 | 1:57.78 | 2:34.45 | |||
3 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 35.89 | 1:16.81 | 2:03.70 | 2:40.83 | |||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 33.97 | 1:16.92 | 2:04.18 | 2:41.02 | |||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.43 | 1:17.85 | 2:08.82 | 2:47.82 | |||
6 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.94 | 1:18.21 | 2:11.05 | 2:49.82 | |||
7 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.47 | 1:20.96 | 2:11.19 | 2:51.35 | |||
8 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.79 | 1:22.51 | 2:14.31 | 2:51.58 | |||
9 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.54 | 1:25.53 | 2:18.58 | 3:00.32 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.81 | 1:11.51 | 1:55.70 | 2:29.29 | |||
2 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.49 | 1:13.06 | 1:58.50 | 2:35.33 | |||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.32 | 1:13.98 | 1:59.02 | 2:36.11 | |||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.55 | 1:17.89 | 2:06.13 | 2:41.12 | |||
5 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.52 | 1:17.40 | 2:03.59 | 2:42.07 | |||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | IFK Simning Åland | 37.24 | 1:19.72 | 2:06.56 | 2:45.62 | |||
7 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.32 | 1:17.34 | 2:05.99 | 2:46.09 | |||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.28 | 1:20.97 | 2:10.79 | 2:48.59 | |||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.37 | 1:22.45 | 2:14.05 | 2:53.58 | |||
10 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.11 | 1:21.48 | 2:13.21 | 2:53.71 | |||
11 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.63 | 1:26.43 | 2:14.24 | 2:55.98 | |||
12 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.44 | 1:27.38 | 2:18.13 | 2:58.09 | |||
13 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.52 | 1:28.41 | 2:24.65 | 3:07.69 | |||
- | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:10.65 | 1:53.70 | 2:28.31 | |||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.97 | 1:13.53 | 1:57.40 | 2:32.64 | |||
3 | Olivia Weuro | 2002 | IFK Simning Åland | 33.53 | 1:13.63 | 1:59.63 | 2:33.82 | |||
4 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.41 | 1:13.02 | 2:00.12 | 2:36.34 | |||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.56 | 1:14.61 | 2:01.26 | 2:38.35 | |||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.79 | 1:18.90 | 2:03.71 | 2:41.62 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.86 | 1:17.37 | 2:04.48 | 2:44.29 | |||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.91 | 1:21.19 | 2:07.68 | 2:46.27 | |||
9 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 35.97 | 1:18.66 | 2:08.92 | 2:47.38 | |||
10 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 36.68 | 1:21.55 | 2:12.85 | 2:52.32 | |||
11 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.60 | 1:23.40 | 2:13.56 | 2:53.33 | |||
12 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.40 | 1:23.17 | 2:14.94 | 2:56.52 | |||
13 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 38.40 | 1:25.83 | 2:17.04 | 2:58.46 | |||
14 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.31 | 1:23.11 | 2:18.16 | 2:59.23 | |||
15 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 39.51 | 1:28.57 | 2:21.23 | 3:06.29 | |||
16 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.34 | 1:32.11 | 2:25.08 | 3:07.03 | |||
17 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.20 | 1:32.43 | 2:26.51 | 3:09.54 | |||
18 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.05 | 1:39.76 | 2:40.35 | 3:31.55 | |||
19 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.13 | 1:47.21 | 2:49.54 | 3:42.29 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.97 | 1:14.98 | 2:03.81 | 2:39.38 | |||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.23 | 1:19.15 | 2:05.07 | 2:44.35 | |||
3 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.00 | 1:18.48 | 2:06.90 | 2:44.98 | |||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:17.84 | 2:05.71 | 2:45.31 | |||
5 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.70 | 1:16.91 | 2:08.90 | 2:46.49 | |||
6 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.24 | 1:20.32 | 2:10.58 | 2:48.15 | |||
7 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:22.06 | 2:10.79 | 2:48.26 | |||
8 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.26 | 1:22.50 | 2:11.23 | 2:48.33 | |||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.68 | 1:21.66 | 2:09.60 | 2:48.70 | |||
10 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.67 | 1:21.32 | 2:09.98 | 2:48.78 | |||
11 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.04 | 1:22.75 | 2:10.93 | 2:48.79 | |||
12 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.41 | 1:21.47 | 2:10.25 | 2:49.25 | |||
13 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 35.33 | 1:19.30 | 2:08.19 | 2:49.52 | |||
14 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.27 | 1:23.60 | 2:12.66 | 2:51.19 | |||
15 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.38 | 1:22.42 | 2:11.98 | 2:52.37 | |||
16 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.56 | 1:24.33 | 2:12.81 | 2:55.05 | |||
17 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.41 | 1:23.19 | 2:15.70 | 2:55.16 | |||
18 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.24 | 1:22.62 | 2:14.45 | 2:55.37 | |||
19 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.76 | 1:21.22 | 2:15.39 | 2:55.46 | |||
20 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.81 | 1:23.26 | 2:14.11 | 2:55.84 | |||
21 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.68 | 1:24.89 | 2:20.18 | 3:03.23 | |||
22 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 41.03 | 1:31.32 | 2:21.29 | 3:03.77 | |||
23 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.75 | 1:23.83 | 2:19.45 | 3:04.36 | |||
24 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.98 | 1:26.70 | 2:23.79 | 3:06.62 | |||
25 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.33 | 1:35.27 | 2:32.54 | 3:13.97 | |||
26 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 44.57 | 1:36.23 | 2:32.22 | 3:16.51 | |||
27 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.90 | 1:34.46 | 2:31.72 | 3:18.55 | |||
28 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.29 | 1:40.61 | 2:40.66 | 3:23.76 | |||
29 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.38 | 1:35.06 | 2:38.93 | 3:27.82 | |||
30 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.63 | 1:45.58 | 2:49.36 | 3:37.15 | |||
- | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:00.16 | 2:04.70 | 2:36.59 | 4:12.83 | |||
2 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:36.85 | 2:44.36 | 3:50.05 | 4:23.03 | |||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:03.52 | 2:11.22 | 3:18.53 | 4:24.68 | |||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 1:04.18 | 2:12.39 | 3:22.08 | 4:32.78 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:09.78 | 2:24.21 | 3:37.29 | 4:47.07 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:07.24 | 2:20.69 | 3:34.57 | 4:45.24 | |||
2 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:07.55 | 2:21.19 | 3:34.38 | 4:45.86 | |||
3 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.20 | 2:25.44 | 3:40.82 | 4:56.02 | |||
4 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 1:11.48 | 2:26.56 | 3:43.00 | 4:57.70 | |||
5 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:10.11 | 2:29.67 | 3:49.27 | 5:04.02 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:07.14 | 2:21.30 | 3:37.12 | 4:50.37 | |||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:07.46 | 2:23.28 | 3:39.90 | 4:54.26 | |||
3 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 1:09.38 | 2:26.71 | 3:44.70 | 5:01.04 | |||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:09.11 | 2:26.12 | 3:44.92 | 5:01.71 | |||
5 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:10.78 | 2:28.61 | 3:46.48 | 5:01.90 | |||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:12.53 | 2:31.65 | 3:51.11 | 5:08.36 | |||
7 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 1:12.47 | 2:31.01 | 3:50.69 | 5:09.85 | |||
8 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:15.13 | 2:36.49 | 3:58.39 | 5:15.66 | |||
9 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:15.12 | 2:37.26 | 4:00.24 | 5:19.91 | |||
10 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:12.05 | 2:34.80 | 3:59.89 | 5:23.64 | |||
11 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:17.76 | 2:43.69 | 4:07.47 | 5:29.80 | |||
12 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 1:18.10 | 2:43.72 | 4:10.25 | 5:31.06 | |||
13 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:17.01 | 2:44.52 | 4:11.54 | 5:36.58 | |||
14 | Rasmus Kalvik | 2004 | IFK Simning Åland | 1:20.17 | 2:45.79 | 4:13.39 | 5:37.50 | |||
15 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 1:22.53 | 2:51.80 | 4:21.54 | 5:46.58 | |||
16 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 1:22.83 | 2:54.28 | 4:26.93 | 5:51.69 | |||
17 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 1:22.40 | 2:53.67 | 4:27.76 | 5:55.57 | |||
18 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 1:22.95 | 2:54.85 | 4:25.82 | 5:57.56 | |||
19 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 1:23.55 | 2:55.16 | 4:28.57 | 6:02.13 | |||
20 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 1:26.71 | 3:07.32 | 4:49.80 | 6:28.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.87 | 1:08.32 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.76 | 1:11.31 | |||||
3 | Jenny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 36.45 | 1:16.50 | |||||
- | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.45 | 1:08.45 | |||||
2 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.66 | 1:09.63 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.22 | 1:11.50 | |||||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.19 | 1:11.65 | |||||
5 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.41 | 1:12.64 | |||||
6 | Jessica Lindholm | 2001 | IFK Simning Åland | 35.54 | 1:12.87 | |||||
7 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 35.91 | 1:13.78 | |||||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.81 | 1:14.87 | |||||
9 | Ellen Woivalin | 2001 | IFK Simning Åland | 36.98 | 1:16.22 | |||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.65 | 1:17.40 | |||||
11 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.12 | 1:17.58 | |||||
12 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 37.36 | 1:17.81 | |||||
13 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.29 | 1:19.92 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.41 | 1:10.40 | |||||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.70 | 1:11.55 | |||||
3 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.32 | 1:19.83 | |||||
4 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 38.80 | 1:22.18 | |||||
5 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.37 | 1:22.61 | |||||
6 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.51 | 1:23.48 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.26 | 1:24.11 | |||||
8 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.24 | 1:24.89 | |||||
9 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.70 | 1:26.68 | |||||
10 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.97 | 1:32.61 | |||||
11 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.62 | 1:34.38 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:11.68 | |||||
2 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.64 | 1:12.45 | |||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 38.23 | 1:16.66 | |||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.00 | 1:17.41 | |||||
5 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.83 | 1:17.61 | |||||
6 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 38.30 | 1:19.00 | |||||
7 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.61 | 1:19.23 | |||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.18 | 1:19.24 | |||||
9 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.47 | 1:19.56 | |||||
10 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.75 | 1:19.83 | |||||
11 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.28 | 1:20.35 | |||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.79 | 1:21.37 | |||||
13 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.64 | 1:21.91 | |||||
14 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 40.16 | 1:21.95 | |||||
15 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.70 | 1:22.52 | |||||
16 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:22.73 | |||||
17 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.80 | 1:22.74 | |||||
18 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.61 | 1:22.83 | |||||
19 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.44 | 1:23.80 | |||||
20 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.36 | 1:25.09 | |||||
21 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.13 | 1:25.49 | |||||
22 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 42.19 | 1:25.60 | |||||
23 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.20 | 1:25.73 | |||||
24 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.51 | 1:27.75 | |||||
25 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.92 | 1:28.68 | |||||
26 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.70 | 1:29.03 | |||||
27 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 43.91 | 1:29.48 | |||||
28 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.86 | 1:30.20 | |||||
29 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 44.34 | 1:31.08 | |||||
30 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.19 | 1:32.83 | |||||
31 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.65 | 1:34.74 | |||||
32 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.51 | 1:37.77 | |||||
33 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.44 | 1:37.79 | |||||
34 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.18 | 1:39.04 | |||||
35 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.66 | 1:39.09 | |||||
36 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.98 | 1:39.69 | |||||
37 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 51.70 | 1:40.58 | |||||
- | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.96 | 1:07.14 | 1:42.10 | 2:15.21 | |||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.90 | 1:06.87 | 1:42.44 | 2:16.25 | |||
3 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.36 | 1:16.33 | 1:56.04 | 2:33.13 | |||
4 | Eddie Eriksson | 1999 | IFK Simning Åland | 36.18 | 1:18.21 | 2:00.88 | 2:41.51 | |||
5 | Max Roman | 2000 | IFK Simning Åland | 39.01 | 1:21.70 | 2:04.95 | 2:44.82 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.92 | 1:09.96 | 1:46.80 | 2:22.98 | |||
2 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.84 | 1:13.86 | 1:51.46 | 2:29.01 | |||
3 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 35.90 | 1:13.98 | 1:52.07 | 2:30.50 | |||
4 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.70 | 1:15.14 | 1:56.42 | 2:36.17 | |||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.52 | 1:23.12 | 2:08.80 | 2:52.40 | |||
6 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.75 | 1:25.51 | 2:12.51 | 2:56.58 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.10 | 1:07.07 | 1:43.07 | 2:18.04 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.61 | 1:13.93 | 1:51.78 | 2:28.39 | |||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:14.39 | 1:54.21 | 2:33.47 | |||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.18 | 1:15.21 | 1:55.96 | 2:34.43 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 39.89 | 1:20.60 | 2:01.18 | 2:41.36 | |||
2 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.41 | 1:20.18 | 2:03.43 | 2:44.69 | |||
3 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 39.09 | 1:21.18 | 2:47.06 | 2:47.06 | |||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.36 | 1:26.77 | 2:10.08 | 2:54.22 | |||
5 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.39 | 1:26.23 | 2:12.42 | 2:55.87 | |||
6 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 42.29 | 1:27.51 | 2:13.31 | 2:56.48 | |||
7 | Daniel Parsa | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.43 | 1:29.07 | 2:20.14 | 3:08.61 | |||
8 | Alexander Mattsson | 2003 | IFK Simning Åland | 47.18 | 1:37.00 | 2:28.87 | 3:18.50 | |||
- | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Norrtälje | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Norrtälje SK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.74 | 59.64 | |||||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 29.96 | 1:02.10 | |||||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.05 | 1:02.94 | |||||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.31 | 1:02.98 | |||||
5 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.25 | 1:05.14 | |||||
6 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 32.03 | 1:06.67 | |||||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.50 | 1:07.75 | |||||
8 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.68 | 1:10.73 | |||||
9 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 35.05 | 1:14.66 | |||||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | IFK Simning Åland | 30.36 | 1:02.71 | |||||
2 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.93 | 1:02.97 | |||||
3 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.66 | 1:03.52 | |||||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.04 | 1:03.96 | |||||
5 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.73 | 1:04.16 | |||||
6 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.64 | 1:04.42 | |||||
7 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.03 | 1:05.63 | |||||
8 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.52 | 1:06.85 | |||||
9 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.80 | 1:07.88 | |||||
10 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 32.88 | 1:08.07 | |||||
11 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 32.43 | 1:08.32 | |||||
12 | Ellen Woivalin | 2001 | IFK Simning Åland | 32.59 | 1:09.11 | |||||
13 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 33.46 | 1:09.27 | |||||
14 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.64 | 1:10.61 | |||||
15 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.00 | 1:12.11 | |||||
16 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.37 | 1:13.90 | |||||
17 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.21 | 1:15.40 | |||||
18 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 36.04 | 1:15.61 | |||||
19 | Elisa Roeland | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.34 | 1:23.20 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.41 | 1:00.96 | |||||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.59 | 1:02.49 | |||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.08 | 1:03.09 | |||||
4 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 31.29 | 1:05.20 | |||||
5 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 31.99 | 1:06.27 | |||||
6 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.86 | 1:12.18 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.60 | 1:12.33 | |||||
8 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.69 | 1:13.29 | |||||
9 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.51 | 1:13.58 | |||||
10 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.57 | 1:14.91 | |||||
11 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.01 | 1:15.70 | |||||
12 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.41 | 1:16.06 | |||||
13 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.92 | 1:18.10 | |||||
14 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.32 | 1:20.71 | |||||
15 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.95 | 1:26.58 | |||||
16 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.97 | 1:28.34 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.25 | 1:04.87 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.73 | 1:05.48 | |||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 32.01 | 1:05.62 | |||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 31.82 | 1:06.99 | |||||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:07.32 | |||||
6 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.49 | 1:07.56 | |||||
7 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.48 | 1:08.36 | |||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.89 | 1:08.37 | |||||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.87 | 1:08.53 | |||||
10 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.05 | 1:08.65 | |||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.84 | 1:09.21 | |||||
12 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.64 | 1:09.26 | |||||
13 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.46 | 1:09.55 | |||||
14 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 32.62 | 1:09.56 | |||||
14 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.21 | 1:09.56 | |||||
16 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.06 | 1:09.69 | |||||
17 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.98 | 1:09.97 | |||||
18 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.64 | 1:10.04 | |||||
19 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.93 | 1:10.27 | |||||
20 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 33.68 | 1:11.04 | |||||
21 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 34.93 | 1:12.16 | |||||
22 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 34.10 | 1:12.25 | |||||
23 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 35.37 | 1:13.75 | |||||
24 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.56 | 1:14.95 | |||||
25 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.94 | 1:15.12 | |||||
26 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.33 | 1:15.25 | |||||
27 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.75 | 1:15.53 | |||||
28 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.29 | 1:16.20 | |||||
29 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.10 | 1:16.45 | |||||
30 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.81 | 1:17.10 | |||||
31 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.33 | 1:17.42 | |||||
32 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.40 | 1:19.43 | |||||
33 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.34 | 1:19.80 | |||||
34 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 38.11 | 1:20.72 | |||||
35 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.62 | 1:21.05 | |||||
36 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.90 | 1:21.13 | |||||
37 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.12 | 1:21.89 | |||||
38 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.44 | 1:22.04 | |||||
39 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.43 | 1:22.16 | |||||
40 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.78 | 1:23.45 | |||||
41 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.48 | 1:24.67 | |||||
42 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.10 | 1:25.17 | |||||
43 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.19 | 1:26.15 | |||||
44 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.01 | 1:26.27 | |||||
45 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.66 | 1:27.63 | |||||
46 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.16 | 1:28.43 | |||||
47 | Emelie Måtar | 2004 | IFK Simning Åland | 42.60 | 1:28.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb | Utskriftstid | 17:24 |