2024-04-14   16:27:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for RSK International 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Ringe International 2023
Placering: Arrangør Ringe Svømme Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2023 to 26. nov  2023
5 50m Frisvømning Damer
# Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 Anne Bruun-Petersen 2007 Berns Swim Team DEN 26.96
2 Marloes Ekkelboom 1997 Waspo Nordhorn GER 27.81
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub DEN 27.82 L
4 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub DEN 27.94 L
5 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense DEN 28.21 EFT,EXT
6 Inken van Slooten 2007 Waspo Nordhorn GER 28.55
7 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 28.60 L
8 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub DEN 28.67
9 Stine Madsen 1999 Ringe Svømme Klub DEN 28.91
10 Wilma Berg 2008 Berns Swim Team DEN 29.21
11 Julia Snippe 2007 Waspo Nordhorn GER 29.37
12 Augusta Dalsgaard 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 29.76
13 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense DEN 29.82 L
14 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub DEN 29.88
15 Marlene Vette 2009 Waspo Nordhorn GER 29.89
16 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DEN 29.91 L
17 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DEN 29.94
18 Cecilie Ahrentsen 1998 Ringe Svømme Klub DEN 30.16
19 Alberte Rosenstand 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 30.25
20 Caroline Søgaard 2006 Ringe Svømme Klub DEN 30.35
21 Lina Umbreit 2004 Waspo Nordhorn GER 30.52
22 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 30.71 L
23 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense DEN 30.75 L EFT,EXT
24 Anna Ryet 2005 Ringe Svømme Klub DEN 30.96
25 Svenja Niehaus 2004 Waspo Nordhorn GER 31.24
26 Madeline Skovhus 2007 Tommerup Svømme Klub DEN 31.28
27 Melanie Frank 2008 Berns Swim Team DEN 31.45
28 Dagmar Stahl 2007 Berns Swim Team DEN 31.45
29 Sabrina Helper 1998 Waspo Nordhorn GER 31.45
30 Nele Monse 2005 Waspo Nordhorn GER 31.59
31 Caroline Lindberg 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 31.68
32 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub DEN 31.87
33 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub DEN 31.89
34 Pauline Marker 2002 Waspo Nordhorn GER 32.00
35 Mariella Koers 2008 Waspo Nordhorn GER 32.16
36 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 32.37
37 Olivia Ferreira 2006 Waspo Nordhorn GER 32.50
38 Kaja Lohuis 2004 Waspo Nordhorn GER 32.50
39 Viktoria Schiebener 2006 Waspo Nordhorn GER 32.58
40 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 32.82
41 Svenja Schmölders 2006 Waspo Nordhorn GER 32.90
42 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 33.08
43 Christine Isaksson 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 33.10
44 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense DEN 33.11
45 Helene Munk Barfod 2008 Agerskov Ungdomsskole DEN 33.12
46 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense DEN 33.14 L
47 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 33.76
48 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub DEN 33.79
49 Malou Dalsgaard 2010 Nyborg Svømmeklub DEN 33.84
50 Kaja Welzel 2010 Waspo Nordhorn GER 34.23
51 Ida Bahnsen 2007 Berns Swim Team DEN 34.26
52 Sofie Langebæk 2006 Tommerup Svømme Klub DEN 34.43
53 Chiara Reineke 2009 Waspo Nordhorn GER 34.60
54 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense DEN 34.63
55 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 34.86
56 Charlotte Vosmann 2011 Waspo Nordhorn GER 35.22
57 Ea Larsson 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 35.30
58 Aya Celina Nørregaard 2010 Ringe Svømme Klub DEN 35.39
59 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub DEN 35.44
60 Diana Rüthemann 2010 Waspo Nordhorn GER 35.47
61 Nele Löbens 2010 Waspo Nordhorn GER 35.61
62 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub DEN 35.91
63 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense DEN 36.15 L
64 Rose Marie Steen Andersen 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 36.23
65 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense DEN 36.31
66 Anna Thiel 2010 Tommerup Svømme Klub DEN 36.54
67 Caitlin Plangemann 2009 Waspo Nordhorn GER 36.56
68 Ella Bodenhoff 2010 Ringe Svømme Klub DEN 36.73
69 Ona Egbers 2009 Waspo Nordhorn GER 37.01
70 Emilie Kaas 2009 Tommerup Svømme Klub DEN 37.13
71 Ellen Martens 2008 Buxtehuder SC GER 37.25
72 Norah Kiehl 2011 Waspo Nordhorn GER 37.76
73 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub DEN 38.18
74 Anna Bøgelund Frederiksen 2011 Swim Team Odense DEN 38.44
75 Loreen Apelrath 2013 Waspo Nordhorn GER 38.65
76 Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub DEN 39.05
77 Iben Zenk 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 39.38
78 Carmen Rose Larsen 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 39.58
79 Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 39.67
80 Lisbet Steinvör Holmsted
Kruse
2011 Swim Team Odense DEN 39.93
81 Emma Müller 2008 Buxtehuder SC GER 40.04
82 Anna Nørlyng Ipsen 2011 Swim Team Odense DEN 40.43
83 Sofia Duelund 2013 Ringe Svømme Klub DEN 40.58
84 Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense DEN 40.61 L
85 Embla Andersen 2010 Tommerup Svømme Klub DEN 41.89
86 Sofie Thiel 2013 Tommerup Svømme Klub DEN 42.00
87 Ella Marie Hansen 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 42.07
88 Dana Midtgaard Simonsen 2013 Swim Team Odense DEN 43.16
89 Isabella Jasmin Ottesen 2013 Svendborg Svømmeklub DEN 43.63
90 Emma Marie Dilau Hansen 2013 Tommerup Svømme Klub DEN 43.67
91 Lisa Sparr 2011 Buxtehuder SC GER 43.78
92 Astrid Naia Nielsen 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 43.81
93 Alba Bodenhoff 2012 Ringe Svømme Klub DEN 43.88
94 Vega Annabella Christensen 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 43.92
95 Lea Köpcke 2008 Buxtehuder SC GER 43.97
96 Linna-Marie Löcken 2012 Waspo Nordhorn GER 44.24
97 Hanna Busk-Clausen 2014 Nyborg Svømmeklub DEN 44.50
98 Vanessa Askholm Larsen 2014 Tommerup Svømme Klub DEN 44.72
99 Mille Haugbølle Pedersen 2015 Swim Team Odense DEN 45.05
100 Ingrid Gaarsmand 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 45.09
101 Nele Meyer 2012 TVG Drochtersen GER 45.88
102 Alexa Klesse 2013 Waspo Nordhorn GER 45.97
103 Ella Sia Henningsen 2013 Swim Team Odense DEN 46.33
104 Carla Krogh Kristiansen 2015 Nyborg Svømmeklub DEN 46.97
105 Andrea Kirstine Lyngbo 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 47.56
106 Zoe Fischer Salomonsen 2014 Swim Team Odense DEN 47.78
107 Laura Svenstrup 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 48.00
108 Thilde Lundgreen 2014 Ringe Svømme Klub DEN 48.36
109 Leeloo Alexandra Nguyen
Duus
2012 Ringe Svømme Klub DEN 48.51
110 Nikkia Planck Steenholdt 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 49.52
111 Isabella Thorup 2011 Tommerup Svømme Klub DEN 49.75
112 Astrid Martzak 2014 Swim Team Odense DEN 49.94
113 Laura Liniger Stolpe 2013 Svendborg Svømmeklub DEN 50.61
114 Ioana Luca 2013 Svendborg Svømmeklub DEN 51.23
115 Astrid Wegge Keller 2014 Tommerup Svømme Klub DEN 52.09
116 Martje Harz 2011 TVG Drochtersen GER 52.51
117 Luna Block 2013 TVG Drochtersen GER 52.59
118 Emilia Vaarning 2015 Nyborg Svømmeklub DEN 54.03
119 Isabella Domler Jensen 2012 Tommerup Svømme Klub DEN 57.79
120 Astrid Koch Dreier 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 58.98
121 Mille Dalsgaard 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 1:00.17
122 Rosa-Augusta Storm Van den
Brekel
2014 Nyborg Svømmeklub DEN 1:01.21
123 Ida Kildegaard-Nielsen 2013 Ringe Svømme Klub DEN 1:02.91
124 Liv Andersen 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 1:04.14
125 Karla Bukhave 2015 Nyborg Svømmeklub DEN 1:09.38
126 Alba  My Bøgeskov Lauvring 2014 Nyborg Svømmeklub DEN 1:09.80
127 Leonora Gaarsmand 2014 Nyborg Svømmeklub DEN 1:09.81
128 Stella Block 2015 TVG Drochtersen GER 1:20.44
129 Smilla Grube 2011 Buxtehuder SC GER
130 Luisa Sophie Hesse 2011 Buxtehuder SC GER
131 Ida-Mai Van den Brekel
Kulmbak
2015 Nyborg Svømmeklub DEN
132 Luisa Knack 2013 TVG Drochtersen GER
133 Tabea Stab 2008 Buxtehuder SC GER
134 Jelva Meier 2010 Buxtehuder SC GER
25-11-2023 09:04.20 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner