2024-05-24   09:10:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for RSK International 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Ringe International 2023
Placering: Arrangør Ringe Svømme Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2023 to 26. nov  2023
6 50m Frisvømning Herrer
# Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 Frederik Kepp Jensen 2007 Berns Swim Team DEN 24.27
2 Cristiano Smaniotto 1991 Swim Team Odense DEN 24.55
3 Nikolai Stender-Petersen 2007 Berns Swim Team DEN 24.73
4 Samuel Krogh Laursen 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 25.55
5 Rasmus Nyland 2007 Berns Swim Team DEN 26.12
6 Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Berns Swim Team DEN 26.33
7 Mads Dencher Nielsen 2007 Berns Swim Team DEN 26.34
8 Ben Strötker 2007 Waspo Nordhorn GER 26.49
9 Felix Morshuis 2003 Waspo Nordhorn GER 26.51
10 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DEN 26.69
11 Anders S. Andreasen 1998 Swim Team Odense DEN 26.72 EFT,EXT
12 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømmeklub DEN 26.74
13 Marcus Berg 2007 Berns Swim Team DEN 26.92
14 Christian Christensen 2007 Berns Swim Team DEN 26.94
15 Mark Rüthemann 2008 Waspo Nordhorn GER 26.94
16 Jacob Wahl 1991 Ringe Svømme Klub DEN 27.12
17 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub DEN 27.27
18 Gustav Kuhn Jensen 2008 Berns Swim Team DEN 27.29
19 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense DEN 27.31 L
20 Neal Reineke 2008 Waspo Nordhorn GER 27.51
21 Andreas Ellebjerg Johansen 2006 Ringe Svømme Klub DEN 27.68 L
22 Lasse Wilkens Hansen 2010 Svendborg Svømmeklub DEN 27.80
23 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 27.88
24 Christopher Plangemann 2000 Waspo Nordhorn GER 27.91
25 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense DEN 28.08
26 Nikolas Temme 2009 Waspo Nordhorn GER 28.21
27 Jannek Borgers 2005 Waspo Nordhorn GER 28.22
28 Mantas D. Ilcus 2008 Svendborg Svømmeklub DEN 28.39
29 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense DEN 28.43
30 Christoffer Rose Skaastrup 2005 Ringe Svømme Klub DEN 28.44
31 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense DEN 28.75 L
32 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub DEN 28.78
33 Felix Niehaus 2006 Waspo Nordhorn GER 28.99
34 Noah Vangsgård 2007 Tommerup Svømme Klub DEN 29.44
35 Mathias Juel Pedersen 2008 Svendborg Svømmeklub DEN 29.79
36 Linus Paul Tabel 2009 Waspo Nordhorn GER 30.02
37 Jannes Löcken 2009 Waspo Nordhorn GER 30.14
38 Gustav Egeberg 2009 Svendborg Svømmeklub DEN 30.14
39 Valdemar Pii Walther 2010 Swim Team Odense DEN 30.27
40 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense DEN 30.38
41 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense DEN 30.45
42 Jonas Schweer 2010 Waspo Nordhorn GER 30.46
43 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub DEN 30.66 L
44 Max Strötker 2009 Waspo Nordhorn GER 30.85
45 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense DEN 31.27 L
46 Malte Leander Feldhoff 2009 Waspo Nordhorn GER 31.54
47 Paul Benedikt Fükking 2009 Ringe Svømme Klub DEN 31.74
48 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub DEN 31.80
49 Frederik Christensen 2006 Tommerup Svømme Klub DEN 31.91
50 Jacob Hansen 2007 Tommerup Svømme Klub DEN 31.92
51 Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub DEN 32.48
52 Simon Laustsen 2011 Ringe Svømme Klub DEN 32.65
53 Peter Tschöpe 2009 Waspo Nordhorn GER 33.86
54 Oskar Mørk Larsen 2011 Ringe Svømme Klub DEN 34.23
55 Bjarne Terpstra 2008 TVG Drochtersen GER 35.32
56 Gustav Harder Henriksen 2009 Svendborg Svømmeklub DEN 35.37
57 Thies Luca Potthoff 2008 TVG Drochtersen GER 35.40
58 Miko Erik Funck 2009 TVG Drochtersen GER 35.54
59 Magnus Buus 2012 Svendborg Svømmeklub DEN 35.91
60 Milad Fahim 2011 Swim Team Odense DEN 36.06
61 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense DEN 37.05
62 Holger Vinten Understup 2011 Swim Team Odense DEN 37.12
63 Felix Hoffmann 2007 Buxtehuder SC GER 37.16
64 Valdemar Rosenlund 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 38.80
65 Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense DEN 39.22 L
66 Malte Löcken 2011 Waspo Nordhorn GER 39.95
67 Valdemar Christensen 2012 Tommerup Svømme Klub DEN 40.76
68 Nils Hempen 2010 Waspo Nordhorn GER 41.22
69 Tom Jansen 2012 Waspo Nordhorn GER 41.46
70 Hajo Kupsch 2012 Waspo Nordhorn GER 41.75
71 Mikkel Krog 2012 Tommerup Svømme Klub DEN 42.28
72 Louie Dreyer Bøttiger 2014 Swim Team Odense DEN 42.50
73 Leander Moebius 2012 Waspo Nordhorn GER 42.83
74 Ludvig Præstholm 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 42.90
75 Magnus Hansen 2012 Ringe Svømme Klub DEN 43.17
76 Finn Heetlage 2009 Waspo Nordhorn GER 43.26
77 Elias Niels Ransborg Sig 2013 Ringe Svømme Klub DEN 43.33
78 Jakob Kobbernagel 2010 Nyborg Svømmeklub DEN 43.57
79 Erik Wehberg 2012 Swim Team Odense DEN 44.08 L
80 Jan Weger 2012 Buxtehuder SC GER 44.34
81 Thomas Olsen 2012 Ringe Svømme Klub DEN 44.35
82 Andreas W. Jensen 2014 Ringe Svømme Klub DEN 45.83
83 Matti Fitze 2009 TVG Drochtersen GER 46.78
84 Simon fentz Albrechtsen 2011 Nyborg Svømmeklub DEN 48.00
85 Laust Løvbjerg Nakos 2014 Ringe Svømme Klub DEN 50.92
86 Hugo Rosen Danielsen 2012 Ringe Svømme Klub DEN 52.50
87 Theo Kristensen 2013 Swim Team Odense DEN 53.37
88 Nio Heinsohn 2011 TVG Drochtersen GER 56.25
89 Yannik Roloff 2013 Buxtehuder SC GER 1:00.22
90 Alen Becirovic 2015 Nyborg Svømmeklub DEN 1:11.57
91 Bjørn Falsig 2015 Nyborg Svømmeklub DEN
92 Thorge Mrowinski 2010 Buxtehuder SC GER
93 Benjamin Lundsgaard 2011 Ringe Svømme Klub DEN
26-11-2023 08:01.12 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner