2024-03-03   03:03:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for RSK International 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Ringe International 2023
Placering: Arrangør Ringe Svømme Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2023 to 26. nov  2023
1 100m Medley Damer
# Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 Anne Bruun-Petersen 2007 Berns Swim Team DEN 1:07.33
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:08.48
3 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub DEN 1:10.39
4 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DEN 1:10.47
5 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:10.60 EFT,EXT
6 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub DEN 1:10.66
7 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:10.69
8 Inken van Slooten 2007 Waspo Nordhorn GER 1:12.26
9 Wilma Berg 2008 Berns Swim Team DEN 1:12.42
10 Marloes Ekkelboom 1997 Waspo Nordhorn GER 1:13.00
11 Anna Powers 2007 Berns Swim Team DEN 1:13.79
12 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense DEN 1:14.20 EFT,EXT
13 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense DEN 1:14.88 EFT,EXT
14 Julia Snippe 2007 Waspo Nordhorn GER 1:15.14
15 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:15.61
16 Lina Umbreit 2004 Waspo Nordhorn GER 1:15.69
17 Augusta Dalsgaard 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 1:16.24
18 Alberte Rosenstand 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 1:16.67
19 Kaja Lohuis 2004 Waspo Nordhorn GER 1:16.71
20 Sabrina Helper 1998 Waspo Nordhorn GER 1:17.16
21 Katrine Hvistendal Hansen 1997 Ringe Svømme Klub DEN 1:17.36
22 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense DEN 1:17.77
23 Marlene Vette 2009 Waspo Nordhorn GER 1:17.93
24 Melanie Frank 2008 Berns Swim Team DEN 1:18.23
25 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub DEN 1:18.27
26 Mariella Koers 2008 Waspo Nordhorn GER 1:18.49
27 Pauline Marker 2002 Waspo Nordhorn GER 1:19.00
28 Caroline Søgaard 2006 Ringe Svømme Klub DEN 1:19.21
29 Ida Bahnsen 2007 Berns Swim Team DEN 1:19.54
30 Frida Flarup 2008 Berns Swim Team DEN 1:19.59
31 Olivia Ferreira 2006 Waspo Nordhorn GER 1:19.66
32 Nele Monse 2005 Waspo Nordhorn GER 1:19.69
33 Svenja Niehaus 2004 Waspo Nordhorn GER 1:19.79
34 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub DEN 1:22.96
35 Madeline Skovhus 2007 Tommerup Svømme Klub DEN 1:23.42
36 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:23.66
37 Dagmar Stahl 2007 Berns Swim Team DEN 1:23.68
38 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:23.93
39 Viktoria Schiebener 2006 Waspo Nordhorn GER 1:24.20
40 Helene Munk Barfod 2008 Agerskov Ungdomsskole DEN 1:26.18
41 Svenja Schmölders 2006 Waspo Nordhorn GER 1:26.39
42 Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:27.14
43 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:27.28
44 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:27.41
45 Christine Jensen 2008 Tommerup Svømme Klub DEN 1:27.82
46 Charlotte Vosmann 2011 Waspo Nordhorn GER 1:28.05
47 Kaja Welzel 2010 Waspo Nordhorn GER 1:29.86
48 Diana Rüthemann 2010 Waspo Nordhorn GER 1:30.46
49 Ea Larsson 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 1:30.67
50 Malou Dalsgaard 2010 Nyborg Svømmeklub DEN 1:31.26
51 Marie Jusslin 2011 Ringe Svømme Klub DEN 1:31.34
52 Filippa Højlund Sandberg 2012 Swim Team Odense DEN 1:31.60
53 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense DEN 1:32.09
54 Anna Thiel 2010 Tommerup Svømme Klub DEN 1:32.70
55 Ona Egbers 2009 Waspo Nordhorn GER 1:33.35
56 Norah Kiehl 2011 Waspo Nordhorn GER 1:33.59
57 Rose Marie Steen Andersen 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 1:34.24
58 Emilie Maagaard 2011 Swim Team Odense DEN 1:35.99
59 Lisbet Steinvör Holmsted
Kruse
2011 Swim Team Odense DEN 1:36.42
60 Chiara Reineke 2009 Waspo Nordhorn GER 1:36.66
61 Ella Bodenhoff 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:37.58
62 Aya Celina Nørregaard 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:38.28
63 Nele Löbens 2010 Waspo Nordhorn GER 1:39.03
64 Clara Rungstrøm 2010 Ringe Svømme Klub DEN 1:40.01
65 Elisabeth Guldager Schmidt 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 1:40.36
66 Lai Brændeholm Tølbøll 2013 Ringe Svømme Klub DEN 1:42.40
67 Alberthe Bak 2012 Ringe Svømme Klub DEN 1:42.79
68 Emilie Kaas 2009 Tommerup Svømme Klub DEN 1:43.21
69 Sofia Duelund 2013 Ringe Svømme Klub DEN 1:43.23
70 Laura Louise Pedersen 2011 Swim Team Odense DEN 1:44.22
71 Anna Nørlyng Ipsen 2011 Swim Team Odense DEN 1:44.50
72 Iben Zenk 2007 Agerskov Ungdomsskole DEN 1:45.00
73 Carmen Rose Larsen 2011 Svendborg Svømmeklub DEN 1:45.27
74 Gaia Paaske 2013 Nyborg Svømmeklub DEN 1:46.36
75 Anna Bøgelund Frederiksen 2011 Swim Team Odense DEN 1:47.09
76 Ella Marie Hansen 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 1:50.14
77 Andrea Sønderup-Hansen 2013 Swim Team Odense DEN 1:50.43
78 Alba Bodenhoff 2012 Ringe Svømme Klub DEN 1:50.87
79 Vega Annabella Christensen 2012 Nyborg Svømmeklub DEN 1:52.57
80 Hanna Busk-Clausen 2014 Nyborg Svømmeklub DEN 1:53.90
81 Leeloo Alexandra Nguyen
Duus
2012 Ringe Svømme Klub DEN 1:55.56
82 Laura Liniger Stolpe Svendborg Svømmeklub 2:02.00
2013 DEN
83 Astrid Naia Nielsen Nyborg Svømmeklub 2:04.61
2012 DEN
84 Ingrid Gaarsmand Nyborg Svømmeklub 2:05.99
2012 DEN
85 Kirstine Staal Johannsen Swim Team Odense 2:08.61
2013 DEN
86 Carla Krogh Kristiansen Nyborg Svømmeklub 2:12.05
2015 DEN
87 Ella Sia Henningsen Swim Team Odense 2:14.31
2013 DEN
88 Emilia Vaarning Nyborg Svømmeklub 2:32.46
2015 DEN
89 Leonora Gaarsmand Nyborg Svømmeklub 2:44.51
2014 DEN
90 Liv Andersen Nyborg Svømmeklub 2:44.55
2013 DEN
91 Rosa-Augusta Storm Van den
Brekel
Nyborg Svømmeklub 2:49.35
2014 DEN
92 Thilde Lundgreen 2014 Ringe Svømme Klub DEN
93 Andrea Kirstine Lyngbo 2012 Nyborg Svømmeklub DEN
94 Astrid Koch Dreier 2013 Nyborg Svømmeklub DEN
95 Nele Meyer 2012 TVG Drochtersen GER
96 Luna Block 2013 TVG Drochtersen GER
97 Astrid Martzak 2014 Swim Team Odense DEN
98 Luisa Sophie Hesse 2011 Buxtehuder SC GER
99 Nikkia Planck Steenholdt 2013 Nyborg Svømmeklub DEN
100 Mille Dalsgaard 2013 Nyborg Svømmeklub DEN
101 Isabella Jasmin Ottesen 2013 Svendborg Svømmeklub DEN
102 Ida Kildegaard-Nielsen 2013 Ringe Svømme Klub DEN
103 Sofie Laustsen 2013 Swim Team Odense DEN
104 Ioana Luca 2013 Svendborg Svømmeklub DEN
105 Ellen Martens 2008 Buxtehuder SC GER
106 Clara Elise Lykke Pedersen 2014 Swim Team Odense DEN
25-11-2023 09:04.17 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Ringe Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner