Startliste for Gentofte Sommerstævne 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
300 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
245 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:10.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
220 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
29 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
131 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
20 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
DEN |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
92 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:15.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
255 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
257 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
246 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
157 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
258 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
243 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
251 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
32 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
107 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:24.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
170 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:25.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
34 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
88 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:25.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
42 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
190 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:26.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
33 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
222 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:27.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
72 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
75 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:29.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
196 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:30.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
154 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:31.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
23 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
179 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:32.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
207 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:32.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
290 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:33.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
44 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:33.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
174 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
212 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:36.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
195 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
31 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
183 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:40.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
192 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
210 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
209 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:42.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
185 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
188 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
150 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:50.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
198 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
132 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:51.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
215 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
200 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
144 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
199 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
121 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:06.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
184 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
293 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
187 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
172 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 08:23.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|