Program för DM & St Erikssimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
143 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:09.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
322 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
103 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
165 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:11.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
216 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
167 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
83 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
148 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
306 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
313 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
368 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
68 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-09 10:13:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|