Startliste for Sigma Klubmesterskaber 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
167 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:50.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
55 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
63 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
57 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
114 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
168 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
92 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
111 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
87 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
15 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
11 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
96 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
97 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
58 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
120 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
107 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
162 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
161 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
77 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
103 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
99 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
113 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
56 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
61 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.49 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
164 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
166 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
158 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
91 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
176 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:40.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
169 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
80 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:50.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
178 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
15 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
183 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:56.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
159 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:58.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
101 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
160 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
16 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:28.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
64 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
59 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
53 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:29.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
51 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
107 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:36.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
175 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:38.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
45 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
180 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
110 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
62 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
116 |
|
Mathilda Hyldal V. Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:13.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
6:04.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
120 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
54 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
6:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
103 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
99 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
56 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
185 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:26.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
176 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
9:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
169 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
10:07.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
10:54.08 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
8 |
167 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
11:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
15 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
11:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
168 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
11:01.87 |
L |
EXT |
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
12:14.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
115 |
|
Mads Rishøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
15:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
16:12.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
170 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
17:25.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
18:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
107 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
19:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
173 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
21:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
48 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
21:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
22:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
51 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
23:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
25m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
31 |
|
Julliane G Andersen |
2016 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
43 |
|
Vera Fellbo |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Philippa Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Karla Jepsen |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Katrine Nygaard |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Emilie Petra Oline Carlsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
152 |
|
Pil Natalie Vandelbo-Gjerløv |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
22 |
|
Annebelle Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
28 |
|
Filippa Bang-Petersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
25m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
174 |
|
Elias Helle |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
David Munksted |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
104 |
|
Carlo Matteo Della Pia |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
155 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
98 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
164 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
158 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
14 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:59.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
159 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:06.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
101 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:06.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:34.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
74 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
96 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
175 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:31.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
173 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
85 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
52 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
84 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
99 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
118 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
56 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
92 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
57 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
91 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
106 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
166 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
179 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
178 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
81 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
160 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
87 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
79 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
16 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
102 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:36.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
90 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:39.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
11 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
157 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
125 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
149 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
126 |
|
Carla Wismann |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
129 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
128 |
|
Lillian Ruth Jano Horn |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
54 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
59 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
182 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
170 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
82 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
162 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
161 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
77 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
163 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
180 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
88 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
124 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
69 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
67 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
113 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
93 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
183 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
109 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
64 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
157 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
151 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
150 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
130 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
129 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
20 |
|
Alma Alsted Stuhr |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
142 |
|
Kamille Sommer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
143 |
|
Silje My Skriver |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
35 |
|
Liva Hougaard |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
42 |
|
Thea Rosenørn |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
26 |
|
Emilie Frantzen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
53 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.50 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
172 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
67 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
71 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
131 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
76 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
132 |
|
Magnus Fonnesbech Largacha |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
134 |
|
Jacob Franklin Juhlert |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
72 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
133 |
|
Villum Holm Brehm |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
136 |
|
Ivan Rosendal |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
33 |
|
Kasper Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
39 |
|
Osvald Bak Kruckow |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
135 |
|
Max Emil Woolgar- Karpf |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
141 |
|
Waldo Hølmer |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
140 |
|
Hubert Karl Djørup |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
137 |
|
Valdemar Imbæk Starlit |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
144 |
|
Vilhelm Kristian Ravn |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
154 |
|
Malthe Sandgaard |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
138 |
|
Alfred Hegelund Hvidegaard |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
145 |
|
Oliver Spraggon |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
24 |
|
Axel Stampe Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
44 |
|
Sebastian Lykke Bach-Keldsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
153 |
|
Hannibal Hansson |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
114 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Mathilda Hyldal V. Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.72 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
61 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
185 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.49 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
168 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
167 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
106 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
13 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
109 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
122 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
90 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
102 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
11 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
148 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
125 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
130 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
150 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
74 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
157 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
149 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
75 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
156 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
97 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
55 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
96 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
58 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
170 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
82 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
162 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
163 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
85 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
73 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
124 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
110 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
86 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
84 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
65 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
88 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
131 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
67 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
66 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
52 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
70 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
69 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
76 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
68 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
71 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
113 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:29.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:46.86 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
4 |
92 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
115 |
|
Mads Rishøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
103 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
5:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
99 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
39 |
|
Osvald Bak Kruckow |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
33 |
|
Kasper Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
154 |
|
Malthe Sandgaard |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Axel Stampe Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
56 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
116 |
|
Mathilda Hyldal V. Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
112 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
164 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
98 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.49 |
L |
EXT |
|
|
|
|
|
9 |
91 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
95 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
176 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
93 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
179 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
158 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
167 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.64 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
17 |
49 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
101 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
106 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
178 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.86 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
21 |
160 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
79 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
38.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
42.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
122 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
109 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
148 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
102 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
156 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
64 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
157 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Lillian Ruth Jano Horn |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
75 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
126 |
|
Carla Wismann |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
53 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
54 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
59 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.00 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
108 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
177 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
107 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.31 |
L |
EXT |
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
32.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
105 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
175 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
51 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
62 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
180 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
85 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
84 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
73 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
86 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
172 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
121 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
131 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
66 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
76 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
52 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
72 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
139 |
|
Oliver Spøer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
65 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
68 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
134 |
|
Jacob Franklin Juhlert |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
25m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
114 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Mathilda Hyldal V. Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
81 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
169 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:00.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
179 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:01.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:11.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
159 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
125 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
97 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:53.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:55.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
45 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
171 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
117 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
113 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.22 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
185 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
92 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
183 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
166 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
168 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
13 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:46.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
79 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
122 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
75 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
14 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
148 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
90 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
6 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
58 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
170 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
163 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:48.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
88 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
89 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
73 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
71 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
68 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
52 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
110 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
113 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
60 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
178 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
16 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
87 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
122 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
130 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Lillian Ruth Jano Horn |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Carla Wismann |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
74 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
129 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
142 |
|
Kamille Sommer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
143 |
|
Silje My Skriver |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
147 |
|
Karla Jepsen |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
146 |
|
Katrine Nygaard |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
150 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
152 |
|
Pil Natalie Vandelbo-Gjerløv |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
151 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.50 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
2 |
105 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
124 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
161 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
121 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
138 |
|
Alfred Hegelund Hvidegaard |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
135 |
|
Max Emil Woolgar- Karpf |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
153 |
|
Hannibal Hansson |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
139 |
|
Oliver Spøer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
136 |
|
Ivan Rosendal |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
133 |
|
Villum Holm Brehm |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
132 |
|
Magnus Fonnesbech Largacha |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
137 |
|
Valdemar Imbæk Starlit |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
144 |
|
Vilhelm Kristian Ravn |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
25m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
35 |
|
Liva Hougaard |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Julliane G Andersen |
2016 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Annebelle Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
42 |
|
Thea Rosenørn |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Filippa Bang-Petersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
26 |
|
Emilie Frantzen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
20 |
|
Alma Alsted Stuhr |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
27 |
|
Emilie Petra Oline Carlsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
43 |
|
Vera Fellbo |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Philippa Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
25m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
174 |
|
Elias Helle |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
104 |
|
Carlo Matteo Della Pia |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Oliver Spraggon |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
David Munksted |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Waldo Hølmer |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Hubert Karl Djørup |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
44 |
|
Sebastian Lykke Bach-Keldsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
114 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
9 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
158 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:24.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:25.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
106 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:28.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:37.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
12 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
87 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:53.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
14 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:57.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
102 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
148 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
54 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
59 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
58 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:54.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
182 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
53 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:02.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
108 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:11.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
175 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:22.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
85 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
171 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
57 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
111 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
60 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
116 |
|
Mathilda Hyldal V. Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
61 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
164 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
185 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
166 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
168 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:05.34 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
178 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
101 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:23.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:34.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:35.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
130 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
149 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
151 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
156 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
97 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
51.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
120 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.51 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
9 |
162 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
78 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
181 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
163 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:18.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
84 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
86 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
88 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
110 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
63 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
72 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
70 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
46 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
183 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
81 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
30.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
165 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.78 |
L |
EXT |
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
109 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
39.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Carla Wismann |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
74 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
125 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
150 |
|
Maliya Buaphan Hølmer |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
64 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
151 |
|
Dicte Larsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
129 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
152 |
|
Pil Natalie Vandelbo-Gjerløv |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
31 |
|
Julliane G Andersen |
2016 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
35 |
|
Liva Hougaard |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Vera Fellbo |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
42 |
|
Thea Rosenørn |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
28 |
|
Filippa Bang-Petersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
20 |
|
Alma Alsted Stuhr |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
40 |
|
Philippa Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
26 |
|
Emilie Frantzen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
146 |
|
Katrine Nygaard |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
142 |
|
Kamille Sommer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Lillian Ruth Jano Horn |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
27 |
|
Emilie Petra Oline Carlsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
147 |
|
Karla Jepsen |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
22 |
|
Annebelle Graasbøl Juul Pedersen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
143 |
|
Silje My Skriver |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
25.00 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
29.36 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.40 |
L |
EXT |
|
|
|
|
|
6 |
62 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
180 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
65 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
172 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
131 |
|
Johannes Korger |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
73 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
69 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
70 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
171 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
71 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
76 |
|
Frederik Korsgaard Zimmermann |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
67 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
174 |
|
Elias Helle |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
136 |
|
Ivan Rosendal |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
140 |
|
Hubert Karl Djørup |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Hannibal Hansson |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
137 |
|
Valdemar Imbæk Starlit |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
104 |
|
Carlo Matteo Della Pia |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
24 |
|
Axel Stampe Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
141 |
|
Waldo Hølmer |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
145 |
|
Oliver Spraggon |
2016 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
144 |
|
Vilhelm Kristian Ravn |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
33 |
|
Kasper Sørensen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
138 |
|
Alfred Hegelund Hvidegaard |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
39 |
|
Osvald Bak Kruckow |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
132 |
|
Magnus Fonnesbech Largacha |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
25 |
|
David Munksted |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
135 |
|
Max Emil Woolgar- Karpf |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
154 |
|
Malthe Sandgaard |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
139 |
|
Oliver Spøer |
2015 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
44 |
|
Sebastian Lykke Bach-Keldsen |
2015 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
134 |
|
Jacob Franklin Juhlert |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
133 |
|
Villum Holm Brehm |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:05.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.50 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
173 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
28.00 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
34.50 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
5 |
|
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigma Klubmesterskaber 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 3. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
25.00 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
25.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-06-2023 08:06.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|