Program for Barracuda Race - Henning Degerman Memorial
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
SK S02 |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 sep 2023 till den 1 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
100m Ryggsim Damer B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Axelsson |
2007 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Möllborn |
2007 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Zettergren |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Ahlstedt |
2008 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:13.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Ek |
2007 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
SWE |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Keen |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lily Viberg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Dittmer |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Öhman |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kerstin Saalman |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Jönsson |
2008 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Robertsson |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia-Hollie Granat |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Blomqvist |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:22.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siri Karlsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
SWE |
1:23.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
Nässjö SLS |
SWE |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-01 11:12:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben S02 |
|
|
|
|