Ohjelma Vårsimiaden 2023, Kristianstad
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag 7 maj förmiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Kristianstads Badrike |
Arrangör: |
Skånesim/KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 7 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1319 |
2 |
|
Holly Ståhlgren |
2013 |
HS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1246 |
3 |
|
Mira Nilsson |
2013 |
SS DELFIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1350 |
4 |
|
Tilde Holmkvist |
2013 |
HÖGANÄS SS |
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1834 |
5 |
|
Amelia Engfors |
2013 |
RINGSJÖ SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1354 |
6 |
|
Märtha Eriksson |
2014 |
HÖGANÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1406 |
2 |
|
Thilde Mortensen |
2013 |
KSLS |
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1383 |
3 |
|
Astrid Linder |
2013 |
KARLSKRONA |
50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1830 |
4 |
|
Elvira Åkerman |
2014 |
RINGSJÖ SK |
48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1594 |
5 |
|
Sofia Nordborg |
2013 |
OSBY SS |
49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1596 |
6 |
|
Silke Nilsson |
2013 |
OSBY SS |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1397 |
2 |
|
Matilda Ljungberg |
2013 |
KSLS |
48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1322 |
3 |
|
Stella Ehrenstråle |
2014 |
HS |
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1327 |
4 |
|
Julia Pelvén |
2014 |
HS |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1311 |
5 |
|
Filippa Thorén |
2014 |
HS |
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1318 |
6 |
|
Lycke Rynge |
2013 |
HS |
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1388 |
2 |
|
Julia Bengtsson |
2014 |
KLIPPAN |
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1591 |
3 |
|
Alva Billsten |
2013 |
OSBY SS |
43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1298 |
4 |
|
Hanna Janitschek |
2013 |
HS |
42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1313 |
5 |
|
Enya Lidberg |
2014 |
HS |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1807 |
6 |
|
Lykke Lundström |
2013 |
ÄNGELHOLM |
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1316 |
2 |
|
Cornelia Larsson |
2013 |
HS |
42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1408 |
3 |
|
Adina Wimhed |
2014 |
KSLS |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1698 |
4 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1384 |
5 |
|
Nova Celsing |
2013 |
KARLSKRONA |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1315 |
6 |
|
Alexia Roslind |
2013 |
HS |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-07 08:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
|
|
|
|